anjuta - en to ca translation catalogue (1993 entries)

en: Develop software in an integrated development environment
ca: Desenvolupeu programari en un entorn integrat de desenvolupament

en: Anjuta DevStudio is a versatile software development studio featuring a number of advanced programming facilities including project management, application wizard, interactive debugger, source editor, version control, GUI designer, profiler and many more tools. It focuses on providing simple and usable user interface, yet powerful for efficient development.
ca: L'Anjuta DevStudio és un estudi de desenvolupament versàtil que inclou una sèrie d'ajudes avançades a la programació incloent la gestió de projectes, l'auxiliar de creació d'aplicacions, el depurador interactiu, l'editor de codi font, el control de versions, el dissenyador d'interfícies, l'analitzador de rendiment i moltes altres eines. Se centra en proporcionar una interfície senzilla i usable, a la vegada que potent per a un desenvolupament eficient.

en: Anjuta is very extensible with plugins. Almost all features in Anjuta are implemented using plugins which can be dynamically enabled or disabled. You can choose which plugins should be active for your project. Like the user interface layout, the set of active plugins is also persistent for each project making it easy to work on projects with various levels of complexity. Using plugins, you can extend Anjuta with your own features.
ca: L'Anjuta és molt extensible amb connectors. Gairebé totes les característiques de l'Anjuta estan implementades mitjançant connectors que es poden activar dinàmicament. Podeu triar quins connectors s'han d'activar pel vostre projecte. La interfície d'usuari, així com el conjunt de connectors actius són persistents per cada projecte, fent que siga molt fàcil treballar en diferents projectes amb diferents nivells de complexitat. Podeu ampliar l'Anjuta amb les vostres pròpies funcions fent servir connectors.

en: The project wizard lets you create new projects from a selection of project templates. The selection includes simple generic, flat (no subdirectory), GTK+, GNOME, Java, Python projects and more. New templates can be easily downloaded and installed.
ca: L'auxiliar de projecte vos permet crear projectes nous a partir d'una selecció de plantilles de projecte. La selecció inclou projectes genèrics simples, plans (sense subdirectori), GTK+, GNOME, Java, Python i més. Es poden baixar i instal·lar fàcilment noves plantilles.

en: Integrated Development Environment
ca: Entorn integrat de desenvolupament

en: IDE;development;programming;
ca: IDE;desenvolupament;programació;

en: Autogen is busy
ca: L'autogen està ocupat

en: Could not write definition file "%s": %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer de definició «%s»: %s

en: Could not open file "%s": %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s»: %s

en: Text to render
ca: Text que s'ha de renderitzar

en: Pixbuf Object
ca: Objecte de memòria de píxels

en: The pixbuf to render.
ca: Memòria de píxels que s'ha de renderitzar.

en: Unable to find plugin module %s
ca: No es pot trobar el mòdul del connector %s

en: Unable to find plugin registration function %s in module %s
ca: No es pot trobar la funció de registre del connector %s en el mòdul %s

en: Unknown error in module %s
ca: Error desconegut en el mòdul %s

en: Column %i
ca: Columna %i

note: Column label
en: Column 1
ca: Columna 1

en: The file you are trying to open contains an invalid byte sequence.
ca: El fitxer que intenteu obrir conté una seqüència de bytes no vàlida.

en: Anjuta was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
ca: L'Anjuta no ha pogut determinar automàticament la codificació del fitxer que voleu obrir.

en: Missing location of plugin %s
ca: Falta la ubicació del connector %s

en: Missing type defined by plugin %s
ca: Falta el tipus definit pel connector %s

en: plugin %s fails to register type %s
ca: el connector %s no ha pogut registrar el tipus %s

en: Western
ca: Occidental

en: Central European
ca: Europa central

en: South European
ca: Europa del sud

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Arabic
ca: Àrab

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew Visual
ca: Hebreu visual

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Turkish
ca: Turc

en: Nordic
ca: Nòrdic

en: Celtic
ca: Celta

en: Romanian
ca: Romanés

en: Armenian
ca: Armeni

en: Chinese Traditional
ca: Xinés tradicional

en: Cyrillic/Russian
ca: Ciríl·lic/rus

en: Japanese
ca: Japonés

en: Korean
ca: Coreà

en: Chinese Simplified
ca: Xinés simplificat

en: Georgian
ca: Georgià

en: Cyrillic/Ukrainian
ca: Ciríl·lic/ucraïnés

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Thai
ca: Tailandés

note: Translator: Unknown refers to a character encoding like UTF8, * ISO8859-1 Translator: Unknown here is a target type, if not unknown it can * be a program or a shared library by example
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Text to show the user what to enter into the entry
ca: Text per mostrar a l'usuari què ha d'introduir a l'entrada

note: Create all needed widgets
en: Environment Variables:
ca: Variables d'entorn:

en: Name
ca: Nom

en: Value
ca: Valor

en: Path that dropped files should be relative to
ca: Camí on els fitxers arrossegats haurien de ser relatius

en: Drop a file or enter a path here
ca: Arrossegueu un fitxer o introduïu un camí ací

en: Select Files
ca: Seleccioneu fitxers

en: Path that all files in the list should be relative to
ca: Camí que tots els fitxers de la llista haurien de ser-ne relatius

en: Show Add button
ca: Mostra el botó d'afegir

en: Display an Add button
ca: Mostra el botó d'afegir

note: * Translators: This regex should match the password prompts of * at least the "su" and the "sudo" command line utility in your * language and possible other things like "ssh". * More information on the regular expression syntax can be * found at http://library.gnome.org/devel/glib/unstable/glib-rege
en: [Pp]assword.*:
ca: [Cc]ontrasenya:

en: Cannot execute command: "%s"
ca: No es pot executar l'orde: «%s»

en: execvp failed
ca: Ha fallat la crida execvp

en: Anjuta Shell
ca: Intèrpret d'ordes de l'Anjuta

en: Anjuta shell that will contain the plugin
ca: Intèrpret d'ordes de l'Anjuta que contindrà el connector

en: Plugin '%s' does not want to be deactivated
ca: El connector «%s» no es vol desactivar

en: Could not load %s
    This usually means that your installation is corrupted. The error message leading to this was:
    %s
ca: No s'ha pogut carregar %s
    Generalment això significa que la instal·lació és corrupte. El missatge d'error que vos ha portat a això és:
    %s

en: Load
ca: Carrega

en: Available Plugins
ca: Connectors disponibles

en: Preferred plugins
ca: Connectors preferits

en: Only show user activatable plugins
ca: Mostra només els connectors activables per l'usuari

en: These are the plugins selected by you when you have been prompted to choose one of many suitable plugins. Removing the preferred plugin will let you choose a different plugin.
ca: Estos són els connectors que vau seleccionar quan se vos va sol·licitar triar-ne un d'entre molts connectors adequats. Si suprimiu el connector preferit, podreu seleccionar-ne un altre.

en: Forget selected plugin
ca: Oblida el connector seleccionat

en: Select a plugin
ca: Seleccioneu un connector

en: Please select a plugin to activate
ca: Seleccioneu un connector per activar

en: No plugin is able to load other plugins in %s
ca: No existeix cap connector capaç de carregar altres connectors a %s

en: <b>Please select a plugin to activate</b>
ca: <b>Seleccioneu un connector per activar</b>

en: Remember this selection
ca: Recorda esta selecció

en: Profiles
ca: Perfils

en: Current stack of profiles
ca: Pila de perfils actuals

en: Available plugins
ca: Connectors disponibles

en: Currently available plugins found in plugin paths
ca: Connectors trobats actualment en els camins de connectors

en: Activated plugins
ca: Connectors activats

en: Currently activated plugins
ca: Connectors activats actualment

en: Anjuta shell for which the plugins are made
ca: Intèrpret d'ordes de l'Anjuta pel qual s'han fet els connectors

en: Anjuta Status
ca: Estat de l'Anjuta

en: Anjuta status to use in loading and unloading of plugins
ca: Estat de l'Anjuta a utilitzar en carregar i descarregar connectors

en: Loading:
ca: S'està carregant:

en: Category
ca: Categoria

en: Anjuta Preferences
ca: Preferències de l'Anjuta

en: Plugin Manager
ca: Gestor de connectors

en: The plugin manager to use for resolving plugins
ca: El gestor de connectors a utilitzar per resoldre els connectors

en: Profile Name
ca: Nom del perfil

en: Name of the plugin profile
ca: Nom del connector del perfil

en: Synchronization file
ca: Fitxer de sincronització

en: File to syncronize the profile XML
ca: Fitxer on sincronitzar el perfil XML

en: Please select a plugin from the list
ca: Seleccioneu un connector de la llista

en: Failed to read '%s': XML parse error. Invalid or corrupted Anjuta plugins profile.
ca: No s'ha pogut llegir «%s»: s'ha produït un error en analitzar l'XML. El perfil dels connectors de l'Anjuta no és vàlid o és corrupte.

note: <Pluginname>: Install it from <some location on the web>
en: %s: Install it from '%s'
ca: %s: Instal·leu-lo des de «%s»

en: Failed to read '%s': Following mandatory plugins are missing
ca: No s'ha pogut llegir «%s»: falten els connectors obligatoris següents

en: Select the items to save:
ca: Seleccioneu els elements a guardar:

en: If you do not save, all your changes will be lost.
ca: Si no els guardeu, es perdran tots els canvis.

en: Save
ca: Guarda

en: Item
ca: Element

en: _Discard changes
ca: _Descarta els canvis

en: There is %d item with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d items with unsaved changes. Save changes before closing?
ca[0]: Hi ha %d element amb canvis sense guardar. Voleu guardar-lo abans de tancar?
ca[1]: Hi ha %d elements amb canvis sense guardar. Voleu guardar-los abans de tancar?

en: There is an item with unsaved changes. Save changes before closing?
ca: Hi ha un element amb canvis sense guardar. Voleu guardar els canvis abans de tancar?

en: <Invalid>
ca: <No vàlida>

en: ComboBox model
ca: Model del quadre combinat

en: The model for the combo box
ca: El model pel quadre combinat

en: Action
ca: Acció

en: Sensitive
ca: Sensible

en: Shortcut
ca: Drecera

note: Avoid space in translated string
en: System:
ca: Sistema:

en: You do not seem to have PackageKit installed. PackageKit is required for installing missing packages. Please install "packagekit-gnome" package from your distribution, or install the missing packages manually.
ca: Pareix que no teniu instal·lat el PackageKit. Cal el PackageKit per instal·lar els paquets que manquen. Instal·leu el paquet «packagekit-gnome» de la vostra distribució o bé instal·leu manualment els paquets que manquen.

en: Installation failed: %s
ca: Ha fallat la instal·lació: %s

en: Failed to run "%s". The returned error was: "%s".
ca: No s'ha pogut executar «%s». L'error rebut és: «%s».

en: The "%s" package is not installed.
    Please install it.
ca: El paquet «%s» no està instal·lat.
    Hauríeu d'instal·lar-lo.

en: The "%s" utility is not installed.
    Please install it.
ca: La utilitat «%s» no està instal·lada.
    Hauríeu d'instal·lar-la.

note: Try xterm
en: Cannot find a terminal; using xterm, even if it may not work
ca: No es pot trobar un terminal; s'utilitzarà l'xterm, encara que pot ser que no funcione

en: Cannot execute command: %s (using shell %s): %s
ca: No es pot executar l'orde: %s (es fa servir l'intèrpret d'ordes %s): %s

en: Unable to load user interface file: %s
ca: No es pot carregar el fitxer de la interfície d'usuari: %s

en: Modified
ca: Modificat

en: Added
ca: Afegit

en: Deleted
ca: Suprimit

en: Conflicted
ca: Amb conflictes

en: Up-to-date
ca: Actualitzat

en: Locked
ca: Blocat

en: Missing
ca: Falta

en: Unversioned
ca: Sense versió

en: Ignored
ca: Ignorat

en: Widget not found: %s
ca: No s'ha trobat el giny d'interfície gràfica: %s

en: Could not find application pixmap file: %s
ca: No s'ha trobat el fitxer de mapa de píxels de l'aplicació: %s

en: Cannot execute command "%s": %s
ca: No es pot executar l'orde «%s»: %s

en: Please specify group name
ca: Especifiqueu el nom del grup

en: Group name can only contain alphanumeric or "#$:%+,-.=@^_`~/" characters
ca: El nom del grup només pot contindre caràcters alfanumèrics i els caràcters «#$:%+,-.=@^_`~/»

en: Project doesn't exist or invalid path
ca: No existeix el projecte o el camí no és vàlid

en: Root
ca: Arrel

en: Group
ca: Grup

en: Source
ca: Font

en: Shared Library (Libtool)
ca: Biblioteca compartida (Libtool)

en: Module (Libtool)
ca: Mòdul (Libtool)

en: Static Library (Libtool)
ca: Biblioteca estàtica (Libtool)

en: Program
ca: Programa

en: Python Module
ca: Mòdul de Python

en: Java Module
ca: Mòdul de Java

en: Lisp Module
ca: Mòdul Lisp

en: Header Files
ca: Fitxers de capçalera

en: Man Documentation
ca: Documentació man

en: Info Documentation
ca: Documentació info

en: Miscellaneous Data
ca: Dades diverses

en: Module
ca: Mòdul

en: Package
ca: Paquet

en: Unable to parse project file
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer de projecte

en: Project doesn't exist or has an invalid path
ca: No existeix el projecte o el camí no és vàlid

en: Autotools backend
ca: Rerefons de les autotools

en: New Autotools backend for project manager
ca: Rerefons nou de les autotools per al gestor de projectes

en: Name:
ca: Nom:

en: Project name, it can contain spaces by example 'GNU Autoconf'
ca: Nom del projecte, pot contindre espais en blanc. Per exemple «Autoconf del GNU»

en: Version:
ca: Versió:

en: Project version, typically a few numbers separated by dot by example '1.0.0'
ca: Versió del projecte, normalment alguns números separats per punts. Per exemple «1.0.0»

en: Bug report URL:
ca: URL on informar els errors:

en: An email address or a link to a web page where the user can report bug. It is optional.
ca: Una adreça electrònica o un enllaç a una pàgina web on l'usuari pot informar d'un error. És opcional.

en: Package name:
ca: Nom del paquet:

en: Package name, it can contains only alphanumerics and underscore characters.It is generated from the project name if not provided.
ca: Nom del paquet, només pot contindre caràcters alfanumèrics i de subratllat. Si no es proporciona es generarà a partir del nom del projecte.

en: An link to the project web page if provided.
ca: Un enllaç a la pàgina web del projecte si en té.

en: Libtool support:
ca: Compatibilitat amb la Libtool:

en: Add support to compile shared and static libraries with Libtool.
ca: Afig compatibilitat per compilar biblioteques compartides i estàtiques amb la Libtool.

en: Linker flags:
ca: Indicadors de l'enllaçador:

en: Common additional linker flags for all targets in this group.
ca: Indicadors comuns addicionals de l'enllaçador per a tots els objectius d'este grup.

en: C preprocessor flags:
ca: Indicadors del preprocessador de C:

en: Common additional C preprocessor flags for all targets in this group.
ca: Indicadors comuns addicionals del preprocessador de C per a tots els objectius d'este grup.

en: C compiler flags:
ca: Indicadors del compilador de C:

en: Common additional C compiler flags for all targets in this group.
ca: Indicadors comuns addicionals del compilador de C per a tots els objectius d'este grup.

en: C++ compiler flags:
ca: Indicadors del compilador de C++:

en: Common additional C++ compiler flags for all targets in this group.
ca: Indicadors comuns addicionals del compilador de C++ per a tots els objectius d'este grup.

en: Java compiler flags:
ca: Indicadors del compilador de Java:

en: Common additional Java compiler flags for all targets in this group.
ca: Indicadors comuns addicionals del compilador de Java per a tots els objectius d'este grup.

en: Vala compiler flags:
ca: Indicadors del compilador de Vala:

en: Common additional Vala compiler flags for all targets in this group.
ca: Indicadors comuns addicionals del compilador de Vala per a tots els objectius d'este grup.

en: Fortran compiler flags:
ca: Indicadors del compilador de Fortran:

en: Common additional Fortran compiler flags for all targets in this group.
ca: Indicadors comuns addicionals del compilador de Fortran per a tots els objectius d'este grup.

en: Objective C compiler flags:
ca: Indicadors del compilador d'Objective-C:

en: Common additional Objective C compiler flags for all targets in this group.
ca: Indicadors comuns addicionals del compilador d'Objective-C per a tots els objectius d'este grup.

en: Lex/Flex flags:
ca: Indicadors del Lex/Flex:

en: Common additional Lex or Flex lexical analyser generator flags for all targets in this group.
ca: Indicadors comuns addicionals del generador d'anàlisi lèxic Lex o Flex per a tots els objectius d'este grup.

en: Yacc/Bison flags:
ca: Indicadors del Yacc/Bison:

en: Common additional Yacc or Bison parser generator flags for all targets in this group.
ca: Indicadors comuns addicionals del generador d'anàlisi Yacc o Bison per a tots els objectius d'este grup.

en: Installation directories:
ca: Directoris d'instal·lació:

en: List of custom installation directories used by targets in this group.
ca: Llista dels directoris d'instal·lació personalitzats utilitzats pels objectius d'este grup.

en: Do not install:
ca: No instal·les:

en: Build but do not install the target.
ca: Munta però no instal·les l'objectiu.

en: Installation directory:
ca: Directori d'instal·lació:

en: It has to be a standard directory or a custom one defined in group properties.
ca: Ha de ser un directori estàndard o un de personalitzat definit en les propietats del grup.

en: Additional linker flags for this target.
ca: Indicadors addicionals de l'enllaçador per a este objectiu.

en: Additional libraries:
ca: Biblioteques addicionals:

en: Additional libraries for this target.
ca: Biblioteques addicionals per a este objectiu.

en: Additional objects:
ca: Objectes addicionals:

en: Additional object files for this target.
ca: Fitxers d'objecte addicionals per a este objectiu.

en: Additional C preprocessor flags for this target.
ca: Indicadors addicionals del preprocessador de C per a este objectiu.

en: Additional C compiler flags for this target.
ca: Indicadors addicionals del compilador de C per a este objectiu.

en: Additional C++ compiler flags for this target.
ca: Indicadors addicionals del compilador de C++ per a este objectiu.

en: Additional Java compiler flags for this target.
ca: Indicadors addicionals del compilador de Java per a este objectiu.

en: Additional Vala compiler flags for this target.
ca: Indicadors addicionals del compilador de Vala per a este objectiu.

en: Additional Fortran compiler flags for this target.
ca: Indicadors addicionals del compilador de Fortran per a este objectiu.

en: Additional Objective C compiler flags for this target.
ca: Indicadors addicionals del compilador d'Objective-C per a este objectiu.

en: Additional Lex or Flex lexical analyser generator flags for this target.
ca: Indicadors addicionals del generador d'anàlisi lèxic Lex o Flex per a este objectiu.

en: Additional Yacc or Bison parser generator flags for this target.
ca: Indicadors addicionals del generador d'anàlisi Yacc o Bison per a este objectiu.

en: Additional dependencies:
ca: Dependències addicionals:

en: Additional dependencies for this target.
ca: Dependències addicionals per este objectiu.

en: Include in distribution:
ca: Inclou en la distribució:

en: Include this target in the distributed package.
ca: Inclou este objectiu en el paquet de distribució.

en: Build for check only:
ca: Munta només per comprovar:

en: Build this target only when running automatic tests.
ca: Munta este objectiu només quan s'executen proves automàtiques.

en: Do not use prefix:
ca: No utilitzes el prefix:

en: Do not rename the target with an optional prefix, used to avoid overwriting system program.
ca: No canvies el nom de l'objectiu amb un prefix opcional. S'utilitza per evitar sobreescriure programes del sistema.

en: Keep target path:
ca: Mantén el camí de l'objectiu:

en: Keep relative target path for installing it. By example if you have a program subdir/app installed in bin directory it will be installed in bin/subdir/app not in bin/app.
ca: Mantén el camí relatiu de l'objectiu per instal·lar-lo. Per exemple, si teniu un programa «subdir/app» instal·lat en el directori «bin» s'instal·larà a «bin/subdir/app» no a «bin/app».

en: Libraries:
ca: Biblioteques:

en: Manual section:
ca: Secció manual:

en: Section where are installed the man pages. Valid section names are the digits ‘0’ through ‘9’, and the letters ‘l’ and ‘n’.
ca: Secció on estan instal·lades les pàgines del manual. Els noms de secció vàlids són els dígits de «0» a «9» i les lletres «l» i «n».

en: Source file must be a regular file, not a directory
ca: El fitxer font ha de ser un fitxer normal, no un directori

en: Target parent is not a valid group
ca: El pare de l'objectiu no és un grup vàlid

en: Please specify target name
ca: Especifiqueu el nom de l'objectiu

en: Target name can only contain alphanumeric, '_', '-', '/' or '.' characters
ca: El nom objectiu només pot contindre caràcters alfanumèrics i els caràcters «_», «-», «/» o «.»

en: Shared library target name must be of the form 'libxxx.la'
ca: El nom de la biblioteca compartida objectiu ha de ser de la forma «libxxx.la»

en: Static library target name must be of the form 'libxxx.a'
ca: El nom de la biblioteca estàtica objectiu ha de ser de la forma «libxxx.a»

en: Module target name must be of the form 'xxx.la'
ca: El nom del mòdul objectiu ha de ser de la forma «xxx.la»

en: Automake Build
ca: Munta l'automake

en: Basic autotools build plugin.
ca: Connector bàsic de muntat de les autotools.

en: Execute
ca: Executa

en: Configure Project
ca: Configura el projecte

en: Regenerate project
ca: Torna a generar el projecte

en: Configuration:
ca: Configuració:

en: Configure Options:
ca: Configura les opcions:

en: Build Directory:
ca: Directori de muntatge:

en: Select Program
ca: Selecciona el programa

en: Run in terminal
ca: Executa en un terminal

en: Select Program to run:
ca: Seleccioneu el programa a executar:

en: Run several commands at a time:
ca: Executa diverses ordes a la vegada:

en: Continue on errors
ca: Continua encara que hi haja errors

en: Translate messages
ca: Tradueix missatges

en: Highlight build warnings and errors in editor
ca: Ressalta els avisos i errors de muntatge a l'editor

en: Build
ca: Munta

en: Install as root:
ca: Instal·la com a usuari primari:

en: Install
ca: Instal·la

en: Before using this new configuration, the default one needs to be removed. Do you want to do that?
ca: Abans d'utilitzar esta configuració nova s'ha de suprimir la per defecte. Voleu fer-ho?

en: Command canceled by user
ca: L'usuari ha cancel·lat l'orde

en: Cannot compile "%s": No compile rule defined for this file type.
ca: No es pot compilar «%s»: No s'ha definit cap regla de compilació per a este tipus de fitxer.

en: Cannot configure project: Missing configure script in %s.
ca: No es pot configurar el projecte: falta l'script de configuració a %s.

en: Select a build directory inside the project directory
ca: Seleccioneu un directori de muntatge dins del directori del projecte

en: Default
ca: Per defecte

en: Debug
ca: Depuració

en: Profiling
ca: Perfilat

en: Optimized
ca: Optimitzat

en: No executables in this project!
ca: No hi ha cap executable en este projecte.

en: No file or project currently opened.
ca: No hi ha cap fitxer o projecte obert.

note: Only local program are supported
en: Program '%s' is not a local file
ca: El programa «%s» no és un fitxer local

en: Program '%s' does not exist
ca: No existeix el programa «%s»

en: Program '%s' does not have execution permission
ca: El programa «%s» no té permís d'execució

en: No executable for this file.
ca: No hi ha cap executable per a este fitxer.

en: Executable '%s' is not up-to-date.
ca: L'executable «%s» no està actualitzat.

en: True if we need a special command to install files
ca: Cert si es necessita una orde especial per instal·lar fitxers

en: Command used to be allowed to install files
ca: Orde utilitzada per permetre instal·lar fitxers

en: The command has to contain "%s" or "%q". This will be replaced by the command used to install the files, by example "make install". %s is replaced by the command without any change while %q is replaced by the quoted command. You can use %% to get a "%" character. A typical value is "sudo %s" or "su -c %q".
ca: L'orde ha de contindre «%s» o «%q». Estos seran reemplaçats per l'orde utilitzada per instal·lar els fitxers, per exemple «make install». %s és reemplaçat per l'orde sense cap canvi mentre que %q és reemplaçat per l'orde entre cometes. Podeu utilitzar %% per obtindre el caràcter «%». Un valor típic és «sudo %s» o «su -c %q».

note: The translations should match that of 'make' program. Both strings uses * pearl regular expression * 2 similar strings are used in order to parse the output of 2 different * version of make if necessary. If you update one string, move the first * string into the second slot and then replace the firs
en: make(\[\d+\])?:\s+Entering\s+directory\s+`(.+)'
ca: make(\[\d+\])?:\s+S'està\s+entrant\s+al\s+directori\s+`(.+)'

en: make(\[\d+\])?:\s+Entering\s+directory\s+'(.+)'
ca: make(\[\d+\])?:\s+S'està\s+entrant\s+al\s+directori\s+'(.+)'

note: The translations should match that of 'make' program. Both strings uses * pearl regular expression * 2 similar strings are used in order to parse the output of 2 different * version of make if necessary. If you update one string, move the first * string into the second slot and then replace the firs
en: make(\[\d+\])?:\s+Leaving\s+directory\s+`(.+)'
ca: make(\[\d+\])?:\s+S'està\s+eixint\s+del\s+directori\s+`(.+)'

en: make(\[\d+\])?:\s+Leaving\s+directory\s+'(.+)'
ca: make(\[\d+\])?:\s+S'està\s+eixint\s+del\s+directori\s+'(.+)'

en: Entering: %s
ca: S'està entrant: %s

en: Leaving: %s
ca: S'està eixint: %s

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: warning:
ca: avís:

en: warning:-old
ca: avís:-antic

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: error:
ca: errors:

en: error:-old
ca: error:-antic

en: Command exited with status %d
ca: L'orde ha eixit amb l'estat %d

en: Command aborted by user
ca: Orde interrompuda per l'usuari

en: Command terminated with signal %d
ca: L'orde ha acabat amb el senyal %d

en: Command terminated for an unknown reason
ca: Orde acabada per una raó desconeguda

en: Total time taken: %lu secs
ca: Temps total: %lu segons

en: Completed unsuccessfully
ca: No s'ha completat correctament

en: Completed successfully
ca: S'ha completat correctament

note: Translators: the first number is the number of the build attemp, the string is the directory where the build takes place
en: Build %d: %s
ca: Munta %d: %s

en: _Build
ca: _Munta

en: _Build Project
ca: _Munta el projecte

en: Build whole project
ca: Munta el projecte sencer

en: _Install Project
ca: _Instal·la el projecte

en: Install whole project
ca: Instal·la el projecte sencer

en: _Check Project
ca: _Comprova el projecte

en: Check whole project
ca: Comprova el projecte sencer

en: _Clean Project
ca: Neteja el proje_cte

en: Clean whole project
ca: Neteja el projecte sencer

en: C_onfigure Project…
ca: C_onfigura el projecte…

en: Configure project
ca: Configura el projecte

en: Build _Tarball
ca: Mun_ta un fitxer tar

en: Build project tarball distribution
ca: Munta el fitxer tar de distribució

en: _Build Module
ca: _Munta el mòdul

en: Build module associated with current file
ca: Munta el mòdul associat al fitxer actual

en: _Install Module
ca: _Instal·la el mòdul

en: Install module associated with current file
ca: Instal·la el mòdul associat al fitxer actual

en: _Check Module
ca: _Comprova el mòdul

en: Check module associated with current file
ca: Comprova el mòdul associat al fitxer actual

en: _Clean Module
ca: _Neteja el mòdul

en: Clean module associated with current file
ca: Neteja el mòdul associat al fitxer actual

en: Co_mpile File
ca: Co_mpila el fitxer

en: Compile current editor file
ca: Compila el fitxer actual de l'editor

en: Select Configuration
ca: Seleccioneu la configuració

en: Select current configuration
ca: Selecciona la configuració actual

en: Remove Configuration
ca: Suprimeix la configuració

en: Clean project (distclean) and remove configuration directory if possible
ca: Neteja el projecte (distclean) i suprimeix el directori de configuració si és possible

en: _Compile
ca: _Compila

en: Compile file
ca: Compila el fitxer

en: Build module
ca: Munta el mòdul

en: _Install
ca: _Instal·la

en: Install module
ca: Instal·la el mòdul

en: _Clean
ca: Nete_ja

en: Clean module
ca: Neteja el mòdul

en: _Check
ca: _Obtén

en: Check module
ca: Obtén el mòdul

en: _Cancel command
ca: _Cancel·la l'orde

en: Cancel build command
ca: Cancel·la l'orde de muntatge

en: _Build (%s)
ca: _Munta (%s)

en: _Install (%s)
ca: _Instal·la (%s)

en: _Clean (%s)
ca: Nete_ja (%s)

en: Co_mpile (%s)
ca: Co_mpila (%s)

en: Co_mpile
ca: Co_mpila

en: Build commands
ca: Ordes per muntar

note: Translators: This is a group of build * commands which appears in pop up menus
en: Build popup commands
ca: Ordes emergents per muntar

en: Build Autotools
ca: Munta les autotools

en: Error while setting up build environment:
     %s
ca: S'ha produït un error en establir l'entorn de muntatge:
     %s

en: Command aborted
ca: Orde interrompuda

en: Class Generator
ca: Generador de classes

en: Anjuta Class Generator Plugin
ca: Connector de l'Anjuta de generador de classes

en: Class
ca: Classe

en: General Public License (GPL)
ca: Llicència pública general (GPL)

en: Lesser General Public License (LGPL)
ca: Llicència pública general menor (LGPL)

en: Berkeley Software Distribution License (BSD)
ca: Llicència de distribució de programari Berkeley (BSD)

en: No License
ca: Sense llicència

en: Create
ca: Crea

en: Class Name:
ca: Nom de classe:

en: Base Class:
ca: Classe base:

en: Base Class Inheritance:
ca: Herència de la classe base:

en: Class Options:
ca: Opcions de classe:

en: Source/Header Headings:
ca: Capçalera per als fitxers de capçalera i de codi:

en: Inline the declaration and implementation
ca: Insereix en la mateixa línia la declaració i la implementació

en: Author/Date/Time
ca: Autor/data/hora

en: General Class Properties
ca: Propietats generals de la classe

en: Class Elements
ca: Elements de la classe

en: Generic C++ Class
ca: Classe genèrica C++

en: GObject Prefix and Type:
ca: Prefix i tipus del GObject:

en: Author/Date-Time
ca: Autor/hora i data

en: Class Function Prefix:
ca: Prefix de la funció de la classe:

en: Member Functions/Variables
ca: Membre de funcions/variables

en: Properties
ca: Propietats

en: Signals
ca: Senyals

en: GObject Class
ca: Classe GObject

en: Class Methods
ca: Mètodes de la classe

en: Constants/Variables
ca: Constants/variables

en: Python Class
ca: Classe Python

en: is Sub-Class
ca: és una subclasse

en: Initializer Arguments:
ca: Arguments de l'inicialitzador:

en: Methods
ca: Mètodes

en: Imports
ca: Importacions

en: JavaScript Class
ca: Classe JavaScript

en: Class Scope:
ca: Abast de la classe:

en: Vala Class
ca: Classe Vala

en: Author Email Address:
ca: Adreça electrònica de l'autor:

en: Author Name:
ca: Nom de l'autor:

en: License:
ca: Llicència:

en: Header File:
ca: Fitxer de capçalera:

en: Source File:
ca: Fitxer de codi:

en: Add to Project Target:
ca: Afig a l'objectiu del projecte:

en: Add to Repository
ca: Afig al dipòsit

en: Header or source file has not been created
ca: No s'ha creat el fitxer de codi o de capçalera

en: Autogen template used for the header file
ca: Plantilla de l'autogen utilitzada per al fitxer de capçalera

en: Autogen template used for the implementation file
ca: Plantilla de l'autogen utilitzada per al fitxer d'implementació

en: File to which the processed template will be written
ca: Fitxer on s'escriurà la plantilla processada

en: Could not find autogen version 5; please install the autogen package. You can get it from http://autogen.sourceforge.net.
ca: No s'ha pogut trobar la versió 5 de l'autogen. Instal·leu el paquet autogen. Podeu obtindre-lo a http://autogen.sourceforge.net.

en: Failed to execute autogen: %s
ca: No s'ha pogut executar l'autogen: %s

en: Guess from type
ca: Endevina-ho pel tipus

en: Scope
ca: Abast

en: Implementation
ca: Implementació

en: Type
ca: Tipus

en: Nick
ca: Sobrenom

en: Blurb
ca: Ressenya

note: Somehow redundant with marshaller, but required for default handler
en: Flags
ca: Indicadors

note: Automatic highlight menu
en: Automatic
ca: Automàtic

en: XML description of the user interface
ca: Descripció XML de la interfície d'usuari

en: CVS Plugin
ca: Connector CVS

en: A version control system plugin
ca: Connector d'un sistema de control de versions

en: Standard diff
ca: Diff estàndard

en: Patch-Style diff
ca: Diff estil pedaç

en: Password server (pserver)
ca: Servidor de contrasenyes (pserver)

en: CVS Preferences
ca: Preferències del CVS

en: Path to "cvs" command
ca: Camí a l'orde «cvs»

en: Compression Level (0=off, 10=max):
ca: Nivell de compressió (0=cap, 10=màx):

en: Ignore .cvsrc file (recommended)
ca: Ignora el fitxer .cvsrc (recomanat)

en: CVS Options
ca: Opcions del CVS

en: CVS: Add file/directory
ca: CVS: afig el fitxer/directori

en: Choose file or directory to add:
ca: Trieu el fitxer o directori a afegir:

en: Browse…
ca: Navega…

en: File is binary
ca: El fitxer és binari

en: CVS: Remove file/directory
ca: CVS: suprimeix el fitxer/directori

en: Choose file or directory to remove:
ca: Trieu quin fitxer o directori suprimir:

en: <b>Please note: </b>
    
    Pressing OK will delete the file from disk and from CVS. Of course, the file won't be removed from CVS before you use CVS Commit. <b>You have been warned!</b>
ca: <b>Tingueu en compte:</b>
    
    En prémer «D'acord» se suprimirà el fitxer del disc i del CVS. El fitxer no se suprimirà del CVS fins que no hi publiqueu els canvis. <b>Esteu avisat!</b>

en: CVS: Commit file/directory
ca: CVS: publica els canvis a un fitxer/directori

en: Choose file or directory to commit:
ca: Trieu el fitxer o directori a publicar els canvis:

en: Whole project
ca: Tot el projecte

en: Log message:
ca: Missatge de registre:

en: Revision:
ca: Revisió:

en: Do not act recursively
ca: No ho faces recursivament

en: Options:
ca: Opcions:

en: CVS: Update file/directory
ca: CVS: actualitza el fitxer/directori

en: Choose file or directory to update:
ca: Trieu el fitxer o directori a actualitzar:

en: Delete empty directories
ca: Suprimeix els directoris buits

en: Create new directories
ca: Crea directoris nous

en: Reset sticky tags
ca: Reinicia les etiquetes recurrents

en: Use revision/tag:
ca: Utilitza la revisió/etiqueta:

en: CVS: Status
ca: CVS: estat

en: CVS: Status from file/directory
ca: CVS: estat del fitxer/directori

en: Choose file or directory to get the status from:
ca: Trieu de quin fitxer o directori obtindre l'estat:

en: Be verbose
ca: Sigues detallat

en: CVS: Diff file/directory
ca: CVS: diferències de fitxers/directoris

en: Choose file or directory to diff:
ca: Trieu de quin directori o fitxer obtindre les diferències:

en: Unified format instead of context format
ca: Format unificat en comptes del contextual

en: Use revision:
ca: Utilitza la revisió:

en: CVS: Log file/directory
ca: CVS: historial de fitxer/directori

en: Choose file or directory to get log for:
ca: Trieu de quin fitxer o directori obtindre el registre:

en: Options
ca: Opcions

en: CVS: Import
ca: CVS: importa

en: Project root directory:
ca: Directori arrel del projecte:

en: Module name:
ca: Nom del mòdul:

en: Vendor tag:
ca: Etiqueta del proveïdor:

en: Release tag:
ca: Etiqueta de la versió:

en: Module Details:
ca: Detalls del mòdul:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Repository:
ca: Dipòsit:

en: Please enter a filename!
ca: Introduïu un nom de fitxer

en: Please fill field: %s
ca: Heu d'omplir el camp: %s

en: CVS command is running! Please wait until it is finished!
ca: S'està executant l'orde CVS. Espereu fins que acabe

en: Unable to delete file
ca: No es pot suprimir el fitxer

en: Are you sure that you want to pass an empty log message?
ca: Segur que voleu passar un missatge de registre buit?

en: Vendor
ca: Proveïdor

en: Release
ca: Versió

en: Are you sure that you do not want a log message?
ca: Segur que no voleu un missatge de registre?

en: CVS command failed. See above for details
ca: Ha fallat l'orde CVS. Vegeu a dalt els detalls

en: CVS command successful! Time taken: %ld second | CVS command successful! Time taken: %ld seconds
ca[0]: L'orde CVS s'ha executat correctament. Temps utilitzat: %ld segon
ca[1]: L'orde CVS s'ha executat correctament. Temps utilitzat: %ld segons

en: CVS command is running — please wait until it finishes!
ca: S'està executant l'orde CVS. Espereu fins que acabe

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add
ca: _Afig

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the CVS tree
ca: Afig un fitxer/directori nou a l'arbre CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove
ca: _Suprimeix

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from CVS tree
ca: Suprimeix un fitxer o directori de l'arbre CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit
ca: Publica els _canvis

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the CVS tree
ca: Publiqueu els canvis a l'arbre del CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update
ca: Act_ualitza

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the CVS tree
ca: Sincronitzeu la còpia local amb l'arbre CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff
ca: _Diferències

note: Display label short-cut
en: Show differences between your local copy and the tree
ca: Mostreu les diferències entre la còpia i l'arbre

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Status
ca: Mostra l'es_tat

note: Display label short-cut
en: Show the status of a file/directory
ca: Mostra l'estat del fitxer/directori

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Log
ca: Mo_stra el registre

note: Display label short-cut
en: Show the log of a file/directory
ca: Mostra el registre d'un fitxer o directori

note: Action name Stock icon, if any
en: _Import Tree
ca: _Importa un arbre

note: Display label short-cut
en: Import a new source tree to CVS
ca: Importa un arbre font nou al CVS

en: CVS operations
ca: Operacions del CVS

en: CVS popup operations
ca: Operacions emergents del CVS

en: Debugger
ca: Depurador

en: Debug Manager plugin.
ca: Connector del gestor de depuració.

en: Attach to process
ca: Adjunta a procés

en: _Process to attach to:
ca: _Procés a adjuntar-hi:

en: _Hide paths
ca: Ocul_ta els camins

en: Hide process para_meters
ca: Oculta els parà_metres del procés

en: Display process _tree
ca: Mos_tra l'arbre de processos

en: _Attach
ca: _Adjunta

en: Breakpoints
ca: Punts de ruptura

en: Enable _all
ca: Habilit_a-ho tot

en: _Disable all
ca: Inhabilita'ls _tots

en: _Remove all
ca: Sup_rimeix-los tots

en: Add Watch
ca: Afig un seguiment

en: _Automatic update
ca: _Actualització automàtica

en: _Name:
ca: _Nom:

en: Change Watch
ca: Canvia un seguiment

en: _Value:
ca: _Valor:

en: Inspect/Evaluate
ca: Inspecciona/avalua

en: Breakpoint properties
ca: Propietats dels punts de ruptura

en: Location
ca: Ubicació

note: This is the number of time that the program executes the line where a breakpoint is located. It is used as a list header, so I have tried to find a quite short name.
en: _Pass count:
ca: _Número de passades:

en: _Condition:
ca: _Condició:

en: _Location:
ca: _Ubicació:

en: Memory
ca: Memòria

en: Enter an address in hexadecimal or select one in the data
ca: Introduïu una adreça en hexadecimal o seleccioneu-ne una en les dades

en: Inspect
ca: Inspecciona

en: CPU Registers
ca: Registres de la CPU

en: Shared libraries
ca: Biblioteques compartides

en: Kernel Signals
ca: Senyals del nucli

en: Set Signal Property
ca: Estableix les propietats del senyal

en: Signal:
ca: Senyal:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Program Interrupt
ca: Interrupció del programa

en: Yes
ca: Sí

en: Pass:
ca: Passa:

en: Print:
ca: Imprimeix:

en: Stop:
ca: Atura:

en: Start Debugger
ca: Inicia el depurador

en: Debugger:
ca: Depurador:

en: Debugger command
ca: Orde del depurador

en: Debugger command:
ca: Orde del depurador:

en: Source Directories
ca: Directoris font

en: Select one directory
ca: Seleccioneu un directori

en: Connect to remote target
ca: Connecta a l'objectiu remot

en: TCP/IP Connection
ca: Connexió per TCP/IP

en: Address:
ca: Adreça:

en: Serial Line Connection
ca: Connexió per línia sèrie

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Remote debugging
ca: Depuració remota

en: <span weight="bold" size="larger">Are you sure you want to debug a program not using the Debug configuration?</span>
    
    When optimizations are enabled, the debugger cannot always identify the source code corresponding to the instructions, so some commands can perform in a strange way, especially steps.
ca: <span weight="bold" size="larger">Segur que voleu depurar un programa que no utilitza la configuració de depuració?</span>
    
    Quan s'habiliten les optimitzacions, a vegades el depurador no pot identificar el codi font al qual corresponen les instruccions i algunes ordes es comportaran de forma estranya, especialment els passos.

en: Do not show again
ca: No ho mostres una altra vegada

en: Are you sure you want to delete all the breakpoints?
ca: Segur que voleu suprimir tots els punts de ruptura?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Breakpoints
ca: _Punts de ruptura

note: Action name Stock icon, if any
en: Toggle Breakpoint
ca: Commuta el punt de ruptura

note: Display label short-cut
en: Toggle breakpoint at the current location
ca: Commuta el punt de ruptura a la ubicació actual

note: Action name Stock icon, if any
en: Add Breakpoint…
ca: Afig un punt de ruptura…

note: Display label short-cut
en: Add a breakpoint
ca: Afig un punt de ruptura

note: Action name Stock icon, if any
en: Remove Breakpoint
ca: Suprimeix el punt de ruptura

note: Display label short-cut
en: Remove a breakpoint
ca: Suprimeix un punt de ruptura

note: Action name Stock icon, if any
en: Edit Breakpoint
ca: Edita el punt de ruptura

note: Display label short-cut
en: Edit breakpoint properties
ca: Edita les propietats del punt de ruptura

note: Action name Stock icon, if any
en: Enable Breakpoint
ca: Activa el punt de ruptura

note: Display label short-cut
en: Enable a breakpoint
ca: Activa un punt de ruptura

note: Action name Stock icon, if any
en: Disable All Breakpoints
ca: Desactiva tots els punts de ruptura

note: Display label short-cut
en: Deactivate all breakpoints
ca: Desactiva tots els punts de ruptura

note: Action name Stock icon, if any
en: R_emove All Breakpoints
ca: _Suprimeix tots els punts de ruptura

note: Display label short-cut
en: Remove all breakpoints
ca: Suprimeix tots els punts de ruptura

note: Action name Stock icon, if any
en: Jump to Breakpoint
ca: Salta al punt de ruptura

note: Display label short-cut
en: Jump to breakpoint location
ca: Salta a la ubicació del punt de ruptura

en: Disable Breakpoint
ca: Desactiva el punt de ruptura

en: Disable a breakpoint
ca: Desactiva el punt de ruptura

note: Translators: Enabled refers to a breakpoint. It is a column name, like * other words. This enable an user defined command
en: Enabled
ca: Habilitat

en: Address
ca: Adreça

en: Condition
ca: Condició

en: Pass count
ca: Número de passades

en: State
ca: Estat

en: Breakpoint operations
ca: Operacions dels punts de ruptura

note: create goto menu_item.
en: _Go to address
ca: _Vés a l'adreça

en: Disassembly
ca: Desassemblador

en: Information
ca: Informació

en: Lines
ca: Línies

en: Do not display warning if not using a Debug configuration
ca: No mostres els avisos si no s'està utilitzant una configuració de depuració

en: Debugger Log
ca: Registre del depurador

en: Started
ca: Iniciat

en: Loaded
ca: Carregat

note: Action name Stock icon, if any
en: Pa_use Program
ca: Fes una pa_usa al programa

note: Display label short-cut
en: Pauses the execution of the program
ca: Fes una pausa a l'execució del programa

en: Running…
ca: S'està executant…

note: Action name Stock icon, if any
en: Run/_Continue
ca: Executa/_continua

note: Display label short-cut
en: Continue the execution of the program
ca: Continua amb l'execució del programa

en: Stopped
ca: Aturat

en: Unloaded
ca: Descarregat

en: Debugger terminated with error %d: %s
ca: El depurador ha finalitzat amb l'error %d: %s

en: Program has received signal: %s
ca: El programa ha rebut el senyal: %s

note: Action name Stock icon, if any
en: _Debug
ca: _Depura

en: _Start Debugger
ca: _Inicia el depurador

en: _Debug Program
ca: _Depura el programa

en: Start debugger and load the program
ca: Inicia el depurador i carrega el programa

en: _Debug Process…
ca: _Depura un procés…

en: Start debugger and attach to a running program
ca: Inicia el depurador i adjunta'l a un programa en execució

en: Debug _Remote Target…
ca: Depura un objectiu _remot…

en: Connect to a remote debugging target
ca: Connecta a un objectiu remot a depurar

en: Stop Debugger
ca: Atura el depurador

en: Say goodbye to the debugger
ca: Atureu el depurador

en: Add source paths…
ca: Afig camins de fonts…

en: Add additional source paths
ca: Afig camins de fonts addicionals

note: Action name Stock icon, if any
en: Debugger Command…
ca: Orde del depurador…

note: Display label short-cut
en: Custom debugger command
ca: Orde personalitzada del depurador

en: _Info
ca: _Informació

en: Shared Libraries
ca: Biblioteques compartides

en: Show shared library mappings
ca: Mostra les correspondències de les biblioteques compartides

en: Show kernel signals
ca: Mostra els senyals del nucli

en: _Continue/Suspend
ca: _Continua/atura temporalment

en: Continue or suspend the execution of the program
ca: Continua o atura temporalment l'execució del programa

en: Step _In
ca: _Avança un pas

en: Single step into function
ca: Avança un pas en la funció

en: Step O_ver
ca: A_vança al final

en: Single step over function
ca: Avança fins al final de la funció

en: Step _Out
ca: _Avança

en: Single step out of function
ca: Avança fins al final de la funció

en: _Run to Cursor
ca: Executa fins al cu_rsor

en: Run to the cursor
ca: Executa fins al cursor

en: _Run from Cursor
ca: Executa des del cu_rsor

en: Run from the cursor
ca: Executa des del cursor

en: Debugger operations
ca: Operacions del depurador

en: Unable to find a debugger plugin supporting a target with %s MIME type
ca: No es pot trobar un connector de depuració que admeti un objectiu per al tipus MIME %s

en: Register
ca: Registre

en: Registers
ca: Registres

en: Update
ca: Actualitza

en: Shared Object
ca: Objecte compartit

en: From
ca: De

en: To
ca: A

en: Symbols read
ca: Símbols llegits

en: Shared library operations
ca: Operacions amb biblioteques compartides

en: Signal
ca: Senyal

en: Stop
ca: Atura

en: Print
ca: Imprimeix

en: Pass
ca: Passa

en: Description
ca: Descripció

note: Action name Stock icon, if any
en: Send to process
ca: Envia a un procés

en: Kernel signals
ca: Senyals del nucli

en: Signal operations
ca: Operacions amb senyals

en: Show Line Numbers
ca: Mostra els números de línia

en: Whether to display line numbers
ca: Si s'han de mostrar els números de línia

en: Show Line Markers
ca: Mostra els marcadors de línia

en: Whether to display line marker pixbufs
ca: Si s'han de mostrar les imatges de marcat de línia

note: Action name Stock icon, if any
en: Set current frame
ca: Estableix el marc actual

en: View Source
ca: Visualitza el codi

en: Get Stack trace
ca: Aconsegueix el traçat de la pila

en: Active
ca: Activa

en: Thread
ca: Fil

en: Frame
ca: Marc

note: Register actions
en: File
ca: Fitxer

en: Line
ca: Línia

en: Function
ca: Funció

en: Stack
ca: Pila

en: Stack frame operations
ca: Operacions del marc de la pila

en: User
ca: Usuari

en: Time
ca: Temps

en: Command
ca: Orde

en: Unable to execute: "%s". The returned error was: "%s".
ca: No s'ha pogut executar: «%s». L'error rebut és: «%s».

en: Unable to open the file: %s
ca: No es pot obrir el fitxer: %s

en: Unable to open %s. Debugger cannot start.
ca: No es pot obrir %s. No es pot iniciar el depurador.

en: Unable to detect MIME type of %s. Debugger cannot start.
ca: No es pot detectar el tipus MIME de %s. No es pot iniciar el depurador.

en: Path
ca: Camí

en: The program is already running.
    Do you still want to stop the debugger?
ca: El programa encara s'està executant.
    Voleu aturar el depurador?

note: Action name Stock icon, if any
en: Ins_pect/Evaluate…
ca: Ins_pecciona/avalua…

note: Display label short-cut
en: Inspect or evaluate an expression or variable
ca: Inspecciona o avalua una expressió o variable

en: Add Watch…
ca: Afig un seguiment…

en: Remove Watch
ca: Suprimeix el seguiment

en: Update Watch
ca: Actualitza el seguiment

en: Change Value
ca: Canvia el valor

en: Update all
ca: Actualitza'ls tots

en: Remove all
ca: Suprimeix-los tots

note: Action name Stock icon, if any
en: Automatic update
ca: Actualització automàtica

en: Watch operations
ca: Operacions dels seguiments

en: Watches
ca: Seguiments

en: API Help
ca: Ajuda de l'API

en: Devhelp Plugin for Anjuta.
ca: Connector del DevHelp per a l'Anjuta.

en: Search Help:
ca: Busca ajuda:

en: _Go to
ca: _Vés a

en: _API Reference
ca: _Referències a l'API

en: Browse API Pages
ca: Navega per les pàgines de l'API

en: _Context Help
ca: Ajuda _contextual

en: Search help for the current word in the editor
ca: Busca ajuda sobre la paraula actual en l'editor

en: _Search Help
ca: _Cerca ajuda

en: Search for a term in help
ca: Busca un terme a l'ajuda

en: Help operations
ca: Operacions d'ajuda

en: API Browser
ca: Navegador de l'API

en: Missing name
ca: Falta el nom

en: Project doesn't allow to set properties
ca: El projecte no permet establir-ne les propietats

en: Directory backend
ca: Rerefons de directori

en: Directory project backend, get only source files, use it when other backend fails
ca: El rerefons de projectes de directori, només s'obtenen fitxers de codi, utilitzeu-lo quan fallin els altres rerefons

en: Are you sure you want to reload '%s'?
    Any unsaved changes will be lost.
ca: Voleu tornar a carregar «%s»?
    Els canvis sense guardar es perdran.

en: _Reload
ca: _Torna a carregar

en: Add bookmark
ca: Afig una adreça d'interés

en: Remove bookmark
ca: Suprimeix l'adreça d'interés

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interés

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Remove
ca: Suprimeix

en:  [read-only]
ca:  [només-lectura]

en: Close Others
ca: Tanca els altres

en: Close file
ca: Tanca el fitxer

en: Path:
ca: Camí:

en: Open file
ca: Obri un fitxer

en: Save file as
ca: Anomena i guarda

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to replace it with the one you are saving?
ca: Ja existeix el fitxer «%s».
    Voleu reemplaçar-lo amb el que esteu desant?

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: [read-only]
ca: [només-lectura]

note: Document manager plugin
en: Document Manager
ca: Gestor de documents

en: Provides document management capabilities.
ca: Proporciona característiques de gestió de documents.

en: Top
ca: Principi

en: Bottom
ca: Inferior

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Enable files autosave
ca: Habilita el guardat automàtic

en: Save files interval in minutes
ca: Interval en minuts per guardar fitxers

en: Save session interval in minutes
ca: Interval en minuts per guardar la sessió

en: Autosave
ca: Guarda automàticament

en: Sorted in opening order
ca: Ordenats per quan s'obren

en: Sorted by most recent use
ca: Ordenats segons l'utilitzat més recentment

en: Sorted in alphabetical order
ca: Ordenats alfabèticament

en: Position:
ca: Posició:

en: Show tabs
ca: Mostra les pestanyes

en: Show drop-down list
ca: Mostra la llista desplegable

en: Do not show open documents
ca: No mostres els documents oberts

en: Open documents
ca: Obri documents

en: Case sensitive
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Replace All
ca: Reemplaça'ls tots

en: _Save
ca: Al_ça

en: Save current file
ca: Guarda el fitxer actual

en: Save _As…
ca: _Anomena i guarda…

en: Save the current file with a different name
ca: Guarda el fitxer actual amb un nom diferent

en: Save A_ll
ca: Guarda-ho to_t

en: Save all currently open files, except new files
ca: Guarda tots els fitxers oberts actualment, excepte els fitxers nous

en: _Close File
ca: Tan_ca el fitxer

en: Close current file
ca: Tanca el fitxer actual

en: Close All
ca: Tanca'ls tots

en: Close all files
ca: Tanca tots els fitxers

en: Close other documents
ca: Tanca els altres documents

en: Reload F_ile
ca: Torna a carregar el f_itxer

en: Reload current file
ca: Torna a carregar el fitxer actual

en: Recent _Files
ca: _Fitxers recents

en: _Print…
ca: _Imprimeix…

en: Print the current file
ca: Imprimeix el fitxer actual

en: _Print Preview
ca: _Previsualitza la impressió

en: Preview the current file in print format
ca: Previsualitza el fitxer actual en format d'impressió

en: _Transform
ca: _Transforma

note: menu title
en: _Make Selection Uppercase
ca: Converteix la selecció en _majúscules

en: Make the selected text uppercase
ca: Converteix el text seleccionat en majúscules

en: Make Selection Lowercase
ca: Converteix la selecció en minúscules

en: Make the selected text lowercase
ca: Converteix el text seleccionat en minúscules

en: Convert EOL to CRLF
ca: Converteix el final de línia a CRLF

en: Convert End Of Line characters to DOS EOL (CRLF)
ca: Converteix els caràcters de final de línia a tipus DOS (CRLF)

en: Convert EOL to LF
ca: Converteix el final de línia a LF

en: Convert End Of Line characters to Unix EOL (LF)
ca: Converteix els caràcters final de línia a tipus Unix (LF)

en: Convert EOL to CR
ca: Converteix el final de línia a CR

en: Convert End Of Line characters to Mac OS EOL (CR)
ca: Converteix caràcters de fi de línia a tipus MacOS (CR)

en: Convert EOL to Majority EOL
ca: Converteix els finals de línia a la majoria

en: Convert End Of Line characters to the most common EOL found in the file
ca: Converteix caràcters de final de línia als més habituals que es troben al fitxer

en: _Select
ca: _Selecciona

en: Select _All
ca: Seleccion_a-ho tot

en: Select all text in the editor
ca: Selecciona tot el text en l'editor

en: Select _Code Block
ca: Sele_cciona el bloc de codi

en: Select the current code block
ca: Selecciona el bloc de codi actual

en: Co_mment
ca: Co_mentari

note: Block comment: Uses line-comment (comment that affects only single line such as '//' or '#') and comments a block of lines.
en: _Block Comment/Uncomment
ca: Comenta/descomenta com a _bloc

en: Block comment the selected text
ca: Comenta el text seleccionat com a bloc

note: Box comment: Uses stream-comment to comment a block of lines, usually with some decorations, to give an appearance of box.
en: Bo_x Comment/Uncomment
ca: Comenta/descomenta com a cai_xa

en: Box comment the selected text
ca: Comenta el text seleccionat com a caixa

note: Stream comment: Uses 'stream comment' (comment that affects a stream of characters -- has start and end comment code) and comments any code from arbitrary start position to arbitrary end position (can be in middle of lines).
en: _Stream Comment/Uncomment
ca: Comenta/de_scomenta l'inici i el final

en: Stream comment the selected text
ca: Comenta el text seleccionat a l'inici i al final

note: menu title
en: _Line Number…
ca: Número de _línia…

en: Go to a particular line in the editor
ca: Vés a una línia en concret en l'editor

en: Matching _Brace
ca: Clau o _parèntesi concordant

en: Go to the matching brace in the editor
ca: Vés a la clau o parèntesi concordant en l'editor

en: _Start of Block
ca: _Inici del bloc

en: Go to the start of the current block
ca: Vés a l'inici del bloc actual

en: _End of Block
ca: _Fi del bloc

en: Go to the end of the current block
ca: Vés a la fi del bloc actual

en: Previous _History
ca: _Historial anterior

en: Go to previous history
ca: Vés a l'historial anterior

en: Next Histor_y
ca: Historial _següent

en: Go to next history
ca: Vés a l'historial següent

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Quick Search
ca: Busca _ràpida

en: Quick editor embedded search
ca: Busca ràpida incrustada a l'editor

en: Find _Next
ca: Busca el següe_nt

en: Search for next appearance of term.
ca: Busca l'ocurrència següent del terme.

en: Find and R_eplace…
ca: C_erca i reemplaça…

en: Search and replace
ca: Busca i reemplaça

en: Find _Previous
ca: _Troba l'anterior

en: Repeat the last Find command
ca: Torna a fer la darrera acció de busca

en: Clear Highlight
ca: Neteja el ressaltat

en: Clear all highlighted text
ca: Neteja tot el text ressaltat

en: Find in Files
ca: Busca als fitxers

en: Search in project files
ca: Busca als fitxers del projecte

en: Case Sensitive
ca: Coincidència de majúscules i minúscules

en: Match case in search results.
ca: Coincidència de majúscules i minúscules en els resultats de la busca.

en: Highlight All
ca: Ressalta-ho tot

en: Highlight all occurrences
ca: Ressalta totes les ocurrències

en: Regular Expression
ca: Expressió regular

en: Search using regular expressions
ca: Busca utilitzant expressions regulars

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Add Editor View
ca: _Afig una visualització d'editor

en: Add one more view of current document
ca: Afig una visualització més del document

en: _Remove Editor View
ca: _Suprimeix la visualització de l'editor

en: Remove current view of the document
ca: Suprimeix la visualització actual de l'editor

en: U_ndo
ca: Des_fés

en: Undo the last action
ca: Desfés l'última acció

en: _Redo
ca: _Refés

en: Redo the last undone action
ca: Torna a fer la darrera acció desfeta

en: C_ut
ca: Reta_lla

en: Cut the selected text from the editor to the clipboard
ca: Retalla el text seleccionat de l'editor al porta-retalls

note: Action name Stock icon, if any
en: _Copy
ca: _Copia

en: Copy the selected text to the clipboard
ca: Copia el text seleccionat al porta-retalls

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: Paste the content of clipboard at the current position
ca: Enganxa el contingut del porta-retalls a la posició actual

en: _Clear
ca: _Buida

en: Delete the selected text from the editor
ca: Suprimeix el text seleccionat de l'editor

en: _Auto-Complete
ca: Completa _automàticament

en: Auto-complete the current word
ca: Completa automàticament la paraula actual

en: Zoom In
ca: Apropa

en: Zoom in: Increase font size
ca: Augmenta la mida de la lletra

en: Zoom Out
ca: Allunya

en: Zoom out: Decrease font size
ca: Redueix la mida de la lletra

en: _Highlight Mode
ca: Mode de _ressaltat

en: _Close All Folds
ca: Plega totes les vistes de _codi

en: Close all code folds in the editor
ca: Plega totes les vistes de codi en l'editor

en: _Open All Folds
ca: Desplega t_otes les vistes de codi

en: Open all code folds in the editor
ca: Desplega totes les vistes de codi en l'editor

en: _Toggle Current Fold
ca: Commu_ta la visualització de codi actual

en: Toggle current code fold in the editor
ca: Commuta la visualització de codi actual en l'editor

en: Previous Document
ca: Document anterior

en: Switch to previous document
ca: Commuta al document anterior

en: Next Document
ca: Document següent

en: Switch to next document
ca: Commuta al document següent

en: Bookmar_k
ca: Adreça d'inte_rès

en: _Toggle Bookmark
ca: _Commuta l'adreça d'interés

en: Toggle bookmark at the current line position
ca: Commuta una adreça d'interés a la posició de la línia actual

en: _Previous Bookmark
ca: Adreça d'interés _anterior

en: Jump to the previous bookmark in the file
ca: Vés a l'adreça d'interés anterior del fitxer

en: _Next Bookmark
ca: Adreça d'interés _següent

en: Jump to the next bookmark in the file
ca: Vés a l'adreça d'interés següent del fitxer

en: _Clear All Bookmarks
ca: Neteja totes les adre_ces d'interés

en: Clear bookmarks
ca: Neteja les adreces d'interés

en: Editor file operations
ca: Operacions de fitxer de l'editor

en: Editor print operations
ca: Operacions d'impressió de l'editor

en: Editor text transformation
ca: Transformació del text de l'editor

en: Editor text selection
ca: Selecció de text de l'editor

note: { actions_insert, G_N_ELEMENTS (actions_insert), "ActionGroupEditorInsert", N_("Editor text insertions") },
en: Editor code commenting
ca: Comentaris del codi de l'editor

en: Editor navigations
ca: Navegacions de l'editor

en: Editor edit operations
ca: Operacions d'edició de l'editor

en: Editor zoom operations
ca: Operacions d'ampliació de l'editor

en: Editor syntax highlighting styles
ca: Estils de ressaltat de sintaxi de l'editor

en: Editor text formatting
ca: Format del text de l'editor

en: Simple searching
ca: Busca senzilla

en: Toggle search options
ca: Commuta les opcions de busca

en: Reload
ca: Torna a carregar

en: Go to
ca: Vés a

en: OVR
ca: SOB

en: Zoom
ca: Ampliació

note: this may fail, too
en: Autosave failed for %s
ca: No s'ha pogut guardar automàticament el %s

en: Autosave completed
ca: S'ha completat el guardat automàtic

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top.
ca: La busca de «%s» ha arribat al final i ha continuat pel començament.

en: Search for "%s" reached top and was continued at the bottom.
ca: La busca de «%s» ha arribat al començament i ha continuat pel final.

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top but no new match was found.
ca: La busca de «%s» ha arribat al final i ha continuat pel començament però no s'ha trobat cap concordança.

en: Search for "%s" reached top and was continued at the bottom but no new match was found.
ca: La busca de «%s» ha arribat al començament i ha continuat pel final però no s'ha trobat cap concordança.

en: Use the context menu of the "Find" icon for more search options
ca: Utilitzeu el menú contextual de la icona «Busca» per a més opcions de busca

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Replace all
ca: Reemplaça'ls tots

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: All text files
ca: Tots els fitxers de text

en: Find in files
ca: Busca als fitxers

en: File Loader
ca: Carregador de fitxer

en: File loader to load different files
ca: Carregador de fitxers per carregar diferents fitxers

note: we create a placeholder menuitem, to be used in case * the menu is empty. this placeholder will stay around * for the entire lifetime of the menu, and we just hide it * when it's not used. we have to do this, and do it here, * because we need a marker for the beginning of the recent * items list, so
en: No items found
ca: No s'ha trobat cap element

en: No recently used resource found with URI "%s"
ca: No s'ha trobat cap recurs utilitzat recentment amb l'URI «%s»

en: This function is not implemented for widgets of class '%s'
ca: Esta funció no està implementada per a ginys de la classe «%s»

en: Open '%s'
ca: Obri «%s»

en: Unknown item
ca: Element desconegut

en: Cannot open "%s".
    
    %s
ca: No es pot obrir «%s».
    
    %s

en: <b>Cannot open "%s"</b>.
    
    There is no plugin, default action, or application configured to handle this file type.
    
    MIME type: %s
    
    You may choose to try opening it with the following plugins or applications.
ca: <b>No es pot obrir «%s»</b>.
    
    No hi ha cap connector, acció per defecte o aplicació configurada per gestionar este tipus de fitxer.
    
    Tipus MIME: %s.
    
    Podeu intentar obrir-lo amb els connectors o aplicacions següents.

en: Open with:
ca: Obri amb:

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Anjuta Projects
ca: Projectes de l'Anjuta

en: C/C++ source files
ca: Fitxers de codi C/C++

en: C# source files
ca: Fitxers de codi C#

en: Java source files
ca: Fitxers de codi Java

en: Pascal source files
ca: Fitxers de codi Pascal

en: PHP source files
ca: Fitxers de codi PHP

en: Perl source files
ca: Fitxers de codi Perl

en: Python source files
ca: Fitxers de codi Python

en: Hypertext markup files
ca: Fitxers HTML

en: Shell script files
ca: Fitxers de script per a l'intèrpret d'ordes

en: Makefiles
ca: Fitxers makefile

en: Lua files
ca: Fitxers Lua

en: Diff files
ca: Fitxers de diferències

en: Failed to activate plugin: %s
ca: No s'ha pogut activar el connector: %s

en: _New
ca: _Nou

en: New empty file
ca: Fitxer buit nou

en: _Open…
ca: _Obri…

en: _Open
ca: _Obri

en: Open _With
ca: Obri a_mb

en: Open with
ca: Obri amb

en: New
ca: Nou

en: New file, project and project components.
ca: Fitxer, projecte i components del projecte nous.

en: Open
ca: Obri

en: Open _Recent
ca: Ob_re'n un recent

en: Open recent file
ca: Obri un fitxer recent

en: Open recent files
ca: Obri fitxers recents

en: Open a file
ca: Obri un fitxer

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

note: %s is name of file that will be opened
en: Please select a plugin to open <b>%s</b>.
ca: Seleccioneu un connector per obrir <b>%s</b>.

en: Open With
ca: Obri amb

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: File manager for project and single files
ca: Gestor de fitxers per a projectes i fitxers individuals

en: Root directory if no project is open:
ca: Directori arrel si no hi ha cap projecte obert:

en: Choose Directory to show if no project is open
ca: Trieu el directori a mostrar si no hi ha cap projecte obert

en: Automatically select the current document
ca: Selecciona automàticament el document actual

en: Do not show binary files (.o, .la, etc.)
ca: No mostres els fitxers binaris (.o, .la, etc.)

en: Do not show hidden files
ca: No mostres els fitxers ocults

en: Do not show backup files
ca: No mostres els fitxers de còpia de seguretat

en: Do not show unversioned files
ca: No mostres els fitxers sense versió

en: Filter
ca: Filtre

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Base Path
ca: Camí base

en: GFile representing the top-most path displayed
ca: El GFile que representa el camí de nivell superior màxim que es mostra

note: You try to rename "/"
en: You can't rename "/"!
ca: No podeu canviar el nom de «/»!

en: An error has occurred!
    Maybe your permissions are insufficient or the filename is wrong
ca: S'ha produït un error.
    Potser no teniu prou permisos o el nom de fitxer és erroni

en: _Rename
ca: Canvia el _nom

en: Rename file or directory
ca: Canvia el nom del fitxer o directori

en: _Show in File manager
ca: _Mostra en el gestor de fitxers

en: Show in File manager
ca: Mostra en el gestor de fitxers

en: File manager popup actions
ca: Accions emergents del gestor de fitxers

en: Files
ca: Fitxers

en: File Assistant
ca: Auxiliar de fitxers

en: Anjuta File Assistant Plugin
ca: Connector de l'auxiliar de fitxers de l'Anjuta

en: New File
ca: Fitxer nou

en: File Information
ca: Informació del fitxer

en: Enter the File name.
    The extension will be added according to the type.
ca: Introduïu el nom del fitxer.
    Segons el tipus s'afegirà l'extensió.

en: Type:
ca: Tipus:

en: Add License Information:
ca: Afig informació sobre la llicència:

en: Create corresponding header file
ca: Crea el fitxer de capçalera corresponent

en: Use Template for the Header file
ca: Utilitza la plantilla per al fitxer de capçalera

en: Add to project target:
ca: Afig a l'objectiu del projecte:

en: Add to repository
ca: Afig al dipòsit

en: C Source File
ca: Fitxer de codi C

en: C/C++ Header File
ca: Fitxer de capçalera C/C++

en: C++ Source File
ca: Fitxer de codi C++

en: C# Source File
ca: Fitxer de codi C#

en: Java Source File
ca: Fitxer de codi Java

en: Perl Source File
ca: Fitxer de codi Perl

en: Python Source File
ca: Fitxer de codi Python

en: Shell Script File
ca: Fitxer de script per a l'intèrpret d'ordes

en: Vala Source File
ca: Fitxer de codi Vala

en: Other
ca: Altres

en: BSD Public License
ca: Llicència Pública BSD

en: GNU Debugger
ca: Depurador GNU

en: GNU Debugger Plugin
ca: Connector de depuració del GNU

en: Available pretty printers
ca: «Pretty printer» disponibles

note: The %s argument is a program name, anjuta by example
en: Loading Executable: %s
ca: S'està carregant l'executable: %s

note: The %s argument is a file name
en: Loading Core: %s
ca: S'està carregant el nucli: %s

en: Unable to find: %s.
    Unable to initialize debugger.
    Make sure Anjuta is installed correctly.
ca: No es pot trobar: %s.
    No es pot inicialitzar el depurador.
    Assegureu-vos que l'Anjuta està instal·lat correctament.

en: Getting ready to start debugging session…
ca: S'està preparant l'inici de la sessió de depuració…

en: Loading Executable:
ca: S'està carregant l'executable:

en: No executable specified.
ca: No s'ha especificat cap executable.

en: Open an executable or attach to a process to start debugging.
ca: Obri un executable o adjunta a un procés per començar la depuració.

en: There was an error whilst launching the debugger.
ca: S'ha produït un error en llançar el depurador.

en: Make sure 'gdb' is installed on the system.
ca: Assegureu-vos que el «gdb» està instal·lat al sistema.

en: Program exited normally
ca: El programa ha eixit normalment

en: Program exited with error code %s
ca: El programa ha eixit amb el codi d'error %s

note: The program has reached one breakpoint and will stop
en: Breakpoint number %s hit
ca: S'ha arribat al punt de trencament %s

en: Function finished
ca: S'ha acabat la funció

en: Stepping finished
ca: S'ha acabat d'avançar

en: Location reached
ca: S'ha arribat a la ubicació

en: The program is attached.
    Do you still want to stop the debugger?
ca: El programa és adjunt.
    Voleu aturar el depurador?

en: The program is running.
    Do you still want to stop the debugger?
ca: El programa s'està executant.
    Voleu aturar el depurador?

note: The %s argument is an error message returned by gdb. * It is something like, "No such file or directory"
en: Unable to connect to remote target, %s
    Do you want to try again?
ca: No es pot connectar a l'objectiu remot: %s
    Voleu tornar-ho a intentar?

en: Debugger connected
ca: S'ha connectat el depurador

en: Program attached
ca: S'ha adjuntat el programa

en: Attaching to process: %d…
ca: S'està adjuntant al procés: %d…

en: A process is already running.
    Would you like to terminate it and attach the new process?
ca: Ja hi ha un procés executant-se.
    Voleu finalitzar-lo i adjuntar-vos al procés nou?

en: Anjuta is unable to attach to itself.
ca: L'Anjuta no pot adjuntar-se a si mateix.

en: Program terminated
ca: El programa ha acabat

en: Program detached
ca: El programa s'ha separat

en: Detaching the process…
ca: S'està separant el procés…

en: Interrupting the process
ca: S'està interrompent el procés

en: more children
ca: més fills

en: Sending signal %s to the process: %d
ca: S'està enviant el senyal %s al procés: %d

en: Error whilst signaling the process.
ca: Hi ha hagut un error en enviar el senyal al procés.

en: Failed to create FIFO file named %s. The program will run without a terminal.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer FIFO anomenat %s. S'executarà el programa sense terminal.

en: Cannot start terminal for debugging.
ca: No es pot iniciar el terminal per depurar.

note: Translators: pretty printer file is a script containing functions allowing gdb * to display variable content in a simpler way, typically removing * implementation details. * The register function is an additional function in the script. It defines * which function is used for each type of variables.
en: The register function hasn't been found automatically in the following pretty printer files:
    %s
    You need to fill yourself the register function columns before enabling the rows. Most of the time the register function name contains the word "register".
ca: La funció registrada no s'ha trobat automàticament en els fitxers «pretty printer» següents:
    %s
    Heu d'omplir les columnes de funció registrada abans d'habilitar les files. La majoria de cops el nom de la funció registrada conté la paraula «register».

en: Select a pretty printer file
ca: Seleccioneu un fitxer «pretty printer»

en: Activate
ca: Activa

note: Translators: The "Register Function" column contains the name of a * function used to register pretty printers in gdb.
en: Register Function
ca: Funció registrada

en: Gdb Debugger
ca: Depurador GDB

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Force
ca: Força

en: Do not commit
ca: No publiques

en: OK
ca: D'acord

en: Add signed off by line
ca: Afig l'assignació per línia

en: Squash
ca: Aixafa

en: Add Files:
ca: Afig fitxers:

en: Remote name:
ca: Nom remot:

en: Fetch remote branches after creation
ca: Recull les branques remotes després de crear-les

en: Mailbox files to apply:
ca: Fitxers de la bústia de correu a aplicar:

en: Branches
ca: Branques

en: Commit to cherry pick:
ca: Seleccioneu la publicació a copiar (cherry pick):

en: Show source revision in log message
ca: Mostra la revisió de la font al missatge de registre

en: Append signed-off-by line
ca: Afig la línia de signat per

en: Log Message:
ca: Missatge de registre:

en: Amend the previous commit
ca: Corregeix la publicació anterior

en: This commit concludes a failed merge (use -i)
ca: Esta publicació finalitza una combinació fallida (utilitzeu -i)

en: Use custom author information:
ca: Utilitza informació personalitzada de l'autor:

en: E-mail:
ca: Correu electrònic:

en: Branch name:
ca: Nom de la branca:

en: Repository head; Drop or type a different revision here
ca: Capçalera del dipòsit. Arrossega o introdueix una revisió diferent ací

en: Revision
ca: Revisió

en: Check out the branch after it is created
ca: Obté la branca després de crear-la

en: Tag name:
ca: Nom de l'etiqueta:

en: Sign this tag
ca: Signa esta etiqueta

en: Annotate this tag:
ca: Anota esta etiqueta:

en: Branches must be fully merged
ca: Les branques s'han d'haver combinat completament

en: Tasks
ca: Tasques

en: Whole project; Drop a file here to view a file or folder log
ca: Tot el projecte. Arrossega un fitxer ací per visualitzar un fitxer o registre d'una carpeta

en: View the Log for File/Folder:
ca: Visualitza el registre per al fitxer/la carpeta:

en: Branch:
ca: Branca:

en: Graph
ca: Graf

en: Short Log
ca: Registre curt

en: Author
ca: Autor

en: Date
ca: Data

en: page 1
ca: pàgina 1

en: page 2
ca: pàgina 2

en: Changes:
ca: Canvis:

en: Revision to merge with:
ca: Revisió amb la qual combinar:

en: Use a custom log message:
ca: Utilitzeu un missatge de registre personalitzat:

en: Repository origin; Drop or type a different revision here
ca: Origen del dipòsit. Arrossega o introdueix una revisió diferent ací

en: Generate patches relative to:
ca: Genera pedaços relatius a:

en: Folder to create patches in:
ca: Carpeta on crear els pedaços:

en: Repository to pull from:
ca: Dipòsit des d'on estirar:

en: Rebase
ca: Ajusta a la base

en: Append fetch data
ca: Afig les dades de recollida

en: Commit on fast-forward merges
ca: Publica en fer combinacions fast-forward

en: Do not follow tags
ca: No seguïsques les etiquetes

en: Repository to push to:
ca: Dipòsit on empènyer:

en: Branches:
ca: Branques:

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Push all tags
ca: Empeny totes les etiquetes

en: Push all branches and tags
ca: Empeny totes les branques i etiquetes

en: Remote Repositories:
ca: Dipòsits remots:

en: Remove Files:
ca: Suprimeix fitxers:

en: Mixed
ca: Barrejat

en: Soft
ca: Tou

en: Hard
ca: Dur

en: Commit to revert:
ca: Publicació a desfer:

en: Stash Message (Optional):
ca: Missatge del guardat temporal (opcional):

en: Stash indexed changes
ca: Guarda temporalment els canvis indexats

en: Stashed Changes:
ca: Canvis guardats temporalment:

en: Repository Status:
ca: Estat del dipòsit:

en: Show Diff
ca: Mostra les diferències

en: Add Files
ca: Afig fitxers

en: Please enter a remote name.
ca: Introduïu el nom d'una ubicació remota.

en: Please enter a URL
ca: Introduïu un URL

note: Translators: Remote means the git remote repository
en: Add Remote
ca: Afig una ubicació remota

en: Apply Mailbox Files
ca: Aplica els fitxers de bústia de correu

en: No stash selected.
ca: No s'ha seleccionat cap guardat temporal.

en: Check Out Files
ca: Obté els fitxers

en: Please enter a revision.
ca: Introduïu una revisió.

en: Please enter a log message.
ca: Introduïu un missatge de registre.

en: Please enter the commit author's name
ca: Introduïu el nom de l'autor de la publicació

en: Please enter the commit author's e-mail address.
ca: Introduïu l'adreça electrònica de l'autor de la publicació.

en: Commit
ca: Publica els canvis

en: Please enter a branch name.
ca: Introduïu un nom de branca.

en: Please enter a tag name.
ca: Introduïu un nom d'etiqueta.

en: Create Tag
ca: Crea una etiqueta

en: Are you sure you want to delete branch %s?
ca: Segur que voleu suprimir la branca %s?

en: No remote selected.
ca: No s'ha seleccionat cap ubicació remota.

en: No tags selected.
ca: No s'ha seleccionat cap etiqueta.

note: Translators: file name for an existing commits diff, %s is an SHASUM of a commit
en: Commit %s.diff
ca: Publicació %s.diff

en: No revision selected
ca: No s'ha seleccionat cap revisió

en: <b>Branch:</b> %s
ca: <b>Branca:</b> %s

en: <b>Tag:</b> %s
ca: <b>Etiqueta:</b> %s

en: <b>Remote:</b> %s
ca: <b>Ubicació remota:</b> %s

en: Merge
ca: Combina

en: Git Error
ca: Error al Git

en: Git Warning
ca: Avís al Git

en: Generate Patch Series
ca: Genera una sèrie de pedaços

en: Git version control
ca: Control de versions Git

en: Please enter a URL.
ca: Introduïu un URL.

en: Pull
ca: Estira

en: Push
ca: Empeny

en: No remote selected
ca: No s'ha seleccionat cap ubicació remota

en: Remove Files
ca: Suprimeix fitxers

en: Remote
ca: Ubicació remota

en: <b>Selected Remote:</b>
ca: <b>Ubicació remota seleccionada:</b>

en: No remote selected; using origin by default.
    To push to a different remote, select one from the Remotes list above.
ca: No s'ha seleccionat cap ubicació remota. S'està utilitzant l'origen per defecte.
    Per empènyer a una ubicació remota diferent, seleccioneu-ne una a la llista d'ubicacions remotes de sobre.

en: Reset
ca: Reinicia

en: No conflicted files selected.
ca: No s'ha seleccionat cap fitxer en conflicte.

en: Please enter a commit.
ca: Introduïu una publicació.

en: Revert
ca: Desfés

en: Stash Uncommitted Changes
ca: Guarda temporalment els canvis no publicats

en: Changes to be committed
ca: Canvis a publicar

en: Changed but not updated
ca: S'ha canviat però no s'ha actualitzat

en: No staged files selected.
ca: No s'ha seleccionat cap fitxer reservat.

en: Branch tools
ca: Eines de branques

en: Create a branch
ca: Crea una branca

en: Delete branches
ca: Suprimeix branques

en: Switch to the selected branch
ca: Commuta a la branca seleccionada

en: Merge a revision into the current branch
ca: Combina una revisió amb la branca actual

en: Tag tools
ca: Eines d'etiquetes

en: Create a tag
ca: Crea una etiqueta

en: Delete selected tags
ca: Suprimeix les etiquetes seleccionades

en: Changes
ca: Canvis

en: Commit changes
ca: Publica els canvis

en: Add
ca: Afig

en: Add files to the index
ca: Afig fitxers a l'índex

en: Remove files from the repository
ca: Suprimeix els fitxers del dipòsit

en: Check out
ca: Obtén

en: Revert changes in unstaged files
ca: Desfés els canvis dels fitxers sense reserva

en: Unstage
ca: Treu la reserva

en: Remove staged files from the index
ca: Suprimeix els fitxers reservats de l'índex

en: Resolve conflicts
ca: Resol els conflictes

en: Mark selected conflicted files as resolved
ca: Marca els fitxers conflictius seleccionats com a resolts

en: Stash
ca: Guarda temporalment

en: Stash uncommitted changes
ca: Guarda temporalment els canvis no publicats

en: Save uncommitted changes without committing them
ca: Guarda els canvis no publicats sense publicar-los

en: Remote repository tools
ca: Eines de dipòsit remot

en: Add a remote
ca: Afig una ubicació remota

en: Add a remote repository
ca: Afig un dipòsit remot

en: Delete selected remote
ca: Suprimeix la ubicació remota seleccionada

en: Delete a remote
ca: Suprimeix una ubicació remota

en: Push changes to a remote repository
ca: Empeny els canvis a un dipòsit remot

en: Pull changes from a remote repository
ca: Estira els canvis d'un dipòsit remot

en: Fetch
ca: Recull

en: Fetch changes from remote repositories
ca: Recull els canvis de dipòsits remots

en: Rebase against selected remote
ca: Ajusta la base amb la ubicació remota seleccionada

en: Start a rebase operation relative to the selected remote repository
ca: Inicia l'operació d'ajustar a la base relativa al dipòsit remot seleccionat

en: Continue
ca: Continua

en: Continue a rebase with resolved conflicts
ca: Continua un ajustament de la base amb els conflictes resolts

en: Skip
ca: Omet

en: Skip the current revision
ca: Omet la revisió actual

en: Abort
ca: Interromp

en: Abort the rebase and return the repository to its previous state
ca: Interromp l'ajustament de la base i torna el dipòsit al seu estat anterior

en: Stash tools
ca: Eines de guardat temporal

en: Apply selected stash
ca: Aplica el guardat temporal seleccionat

en: Apply stashed changes back into the working tree
ca: Aplica els canvis guardats temporalment a l'arbre de treball

en: Apply stash and restore index
ca: Aplica els canvis guardats temporalment i restaura l'índex

en: Apply stashed changes back into the working tree and the index
ca: Aplica els canvis guardats temporalment a l'arbre de treball i a l'índex

en: Drop selected stash
ca: Descarta el guardat temporal seleccionat

en: Delete the selected stash
ca: Suprimeix el guardat temporal seleccionat

en: Clear all stashes
ca: Neteja tots els guardats temporals

en: Delete all stashes in this repository
ca: Suprimeix tots els guardats temporals en este dipòsit

en: Revision tools
ca: Eines de revisió

en: Show commit diff
ca: Mostra les diferències de la publicació

en: Show a diff of the selected revision
ca: Mostra les diferències de la revisió seleccionada

en: Cherry pick
ca: Cherry Pick

en: Merge an individual commit from another branch
ca: Combina una publicació individual d'una altra branca

en: Reset/Revert
ca: Reinicia/desfés

en: Reset tree
ca: Reinicia l'arbre

en: Reset tree to a previous revision
ca: Reinicia l'arbre a una revisió anterior

en: Revert commit
ca: Desfés una publicació

en: Revert a commit
ca: Desfés una publicació

en: Patch series
ca: Sèrie de pedaços

en: Generate a patch series
ca: Genera una sèrie de pedaços

en: Mailbox files
ca: Fitxers de bústia de correu

en: Apply mailbox files
ca: Aplica els fitxers de bústia de correu

en: Apply patches from mailbox files
ca: Aplica els pedaços dels fitxers de bústia de correu

en: Continue applying patches with resolved conflicts
ca: Continua aplicant els pedaços amb els conflictes resolts

en: Skip the current patch in the series
ca: Omet el pedaç actual de la sèrie

en: Stop applying the patch series and return the tree to its previous state
ca: Atura l'aplicació de la sèrie de pedaços i retorna l'arbre al seu estat anterior

en: Reset...
ca: Reinicia...

en: Switch
ca: Commuta

en: Delete...
ca: Suprimeix...

en: Merge...
ca: Combina...

en: Push...
ca: Empeny...

en: Pull...
ca: Estira...

en: Apply
ca: Aplica

en: Apply and restore index
ca: Aplica els canvis i restaura l'índex

en: Drop
ca: Deixa anar

en: Branch
ca: Branca

en: Status popup menu
ca: Menú emergent d'estat

en: Log popup menu
ca: Menú emergent de registre

en: Branch popup menu
ca: Menú emergent de les branques

en: Remote popup menu
ca: Menú emergent remot

en: Popup menu entries
ca: Entrades del menú emergent

en: Status
ca: Estat

en: Log
ca: Registre

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Remotes
ca: Ubicacions remotes

en: Glade project '%s' saved
ca: S'ha guardat el projecte «%s» de Glade

en: Invalid Glade file name
ca: El nom del fitxer Glade no és vàlid

en: Glade interface designer
ca: Dissenyador d'interfícies Glade

en: Glade Plugin for Anjuta.
ca: Connector del Glade per a l'Anjuta.

en: User interface file
ca: Fitxer d'interfície d'usuari

en: Select widgets in the workspace
ca: Selecciona ginys a l'espai de treball

en: Drag and resize widgets in the workspace
ca: Arrossega i canvia la mida dels ginys a l'espai de treball

en: Edit widget margins
ca: Edita els marges del giny

en: Edit widget alignment
ca: Edita l'alienació del giny

en: Glade Properties…
ca: Propietats del Glade…

en: Switch between library versions and check deprecations
ca: Commuta entre les versions de les biblioteques i comprova les obsolescències

en: Loading Glade…
ca: S'està carregant el Glade…

en: Glade designer operations
ca: Operacions del dissenyador Glade

en: Widgets
ca: Ginys

en: Palette
ca: Paleta

en: Not local file: %s
ca: No és un fitxer local: %s

en: Could not open %s
ca: No s'ha pogut obrir %s

en: Could not create a new glade project.
ca: No s'ha pogut crear un projecte nou del Glade.

en: Enable smart indentation
ca: Habilita el sagnat intel·ligent

en: Leading asterisk in multi-line comment
ca: Asterisc inicial en els comentaris multilínia

en: Prefer vim/emacs modelines over indentation settings
ca: Prefereix els modes de línia vim/emacs en els paràmetres de sagnat

en: Enable smart brace completion
ca: Habilita la compleció intel·ligent de les claus/parèntesis

en: Brace indentation size in spaces:
ca: Mida del sagnat de les claus en espais:

en: Statement indentation size in spaces:
ca: Mida del sagnat de la sentència en espais:

en: Indentation parameters
ca: Paràmetres de sagnat

en: Line up parentheses
ca: Alinea els parèntesis

en: Indent:
ca: Sagnat:

en: Use spaces for parenthesis indentation
ca: Utilitza espais pel sagnat dels parèntesis

en: Parenthesis indentation
ca: Sagnat dels parèntesis

note: ANJUTA_STOCK_AUTOINDENT,
en: Auto-Indent
ca: Sagnat automàtic

en: Auto-indent current line or selection based on indentation settings
ca: Sagnat automàtic de la línia actual o la selecció basada en la configuració del sagnat

en: C Indentation
ca: Sagnat en C

en: Indentation
ca: Sagnat

en: Enable adaptive indentation
ca: Habilita el sagnat adaptable

en: Python Indentation
ca: Sagnat en Python

en: Build and run programs inside the JHBuild environment
ca: Munta i executa programes dins de l'entorn JHBuild

en: Failed to run "jhbuild run"
ca: No s'ha pogut executar «jhbuild run»

en: Failed to run "jhbuild run" (%s)
ca: No s'ha pogut executar «jhbuild run» (%s)

en: Could not find the JHBuild install prefix.
ca: No s'ha pogut trobar el prefix d'instal·lació del JHBuild.

en: Could not find the JHBuild library directory. You need JHBuild from 2012-11-06 or later.
ca: No s'ha pogut trobar el directori de la biblioteca del JHBuild. Necessiteu una versió del JHBuild del 06-11-2012 o superior.

en: Failed to activate the JHBuild Plugin: %s
ca: No s'ha pogut activar el connector JHBuild: %s

en: Error: cant bind port
ca: Error: no es pot vincular el port

en: Javascript Debugger
ca: Depurador JavaScript

en: Javascript Debugger Plugin
ca: Connector de depuració del JavaScript

en: Language Manager
ca: Gestor de llenguatges

en: Plugin to keep track of multiple programming languages
ca: Connector per mantindre el seguiment de diversos llenguatges de programació

en: C++ and Java support Plugin
ca: Connector per admetre el C++ i el Java

en: C++ and Java support plugin for code completion, auto-indentation, etc.
ca: Connector per permetre la compleció de codi C++ i Java, el sagnat automàtic, etc.

en: Automatically load required libraries of the project
ca: Carrega automàticament les biblioteques que calen al projecte

en: Load API tags for C standard library
ca: Carrega les etiquetes de l'API per a la biblioteca estàndard de C

en: Load API tags for C++ standard template library
ca: Carrega les etiquetes de l'API per a la biblioteca estàndard de C++

en: Code added for widget.
ca: Codi afegit pel giny.

en: Comment/Uncomment
ca: Comenta/descomenta

en: Comment or uncomment current selection
ca: Comenta o descomenta la selecció actual

en: Swap .h/.c
ca: Alterna capçalera/codi

en: Swap C header and source files
ca: Alterna entre el fitxer de capçalera de C i els fitxers de codi

en: C++/Java Assistance
ca: Assistència per a C++/Java

en: API Tags (C/C++)
ca: Etiquetes de l'API (C/C++)

en: Enable code completion
ca: Habilita la compleció de codi

en: Add a space after function call autocompletion
ca: Afig un espai després de la crida de compleció automàtica de la funció

en: Add '(' after function call autocompletion
ca: Afig «(» després de la crida de compleció automàtica de la funció

en: Add ')' after function call autocompletion
ca: Afig «)» després de la crida de compleció automàtica de la funció

en: Autocompletion
ca: Compleció automàtica

en: Show calltips
ca: Mostra les etiquetes de les funcions

en: Calltips
ca: Etiquetes de les funcions

en: Highlight missed semicolon
ca: Ressalta els punts i coma que falten

en: Highlights
ca: Ressaltats

en: Autocomplete
ca: Completa automàticament

en: JS Find dirs
ca: Directoris de busca del JS

en: Gir repository's directory:
ca: Directori del dipòsit Gir:

en: Gjs repository's directory:
ca: Directori del dipòsit Gjs:

en: Min character for completion:
ca: Caràcters mínims per la compleció:

en: Environment
ca: Entorn

en: JS Support Plugin
ca: Connector per admetre el JS

en: JavaScript Support Plugin
ca: Connector per admetre el JavaScript

en: Interpreter
ca: Intèrpret

en: Python support warning
ca: Avís de compatibilitat del Python

en: Either python path is wrong or python-rope (http://rope.sf.net) libraries
    aren't installed. Both are required for autocompletion in python files.
    Please install them and check the python path in the preferences.
ca: O bé el camí del Python no és correcte o bé les biblioteques python-rope
    (http://rope.sf.net) no estan instal·lades. Calen les dues coses per a la
    compleció automàtica en els fitxers Python.
    Instal·leu-les i comproveu el camí del Python en les preferències.

en: Do not show that warning again
ca: No mostres més este avís

en: Python Assistance
ca: Auxiliar del Python

en: Vala support Plugin
ca: Connector per admetre el Vala

en: Vala support plugin, adds code completion.
ca: Connector per admetre el Vala, afig la compleció de codi.

en: Auto-complete
ca: Completa automàticament

en: Message Manager
ca: Gestor de missatges

en: Manages messages from external apps
ca: Gestiona missatges per a aplicacions externes

note: text style in editor
en: Underline-Plain
ca: Subratllat de línia recta

note: text style in editor
en: Underline-Squiggle
ca: Subratllat de línies mogudes

note: text style in editor, TT is for typewriter text
en: Underline-TT
ca: Subratllat-TT

note: text style in editor
en: Strike-Out
ca: Ratllat

en: Error message indicator style:
ca: Estil de l'indicador de missatge d'error:

en: Warning message indicator style:
ca: Estil d'indicador de missatge d'avís:

en: Normal message indicator style:
ca: Estil de l'indicador de missatge normal:

en: Indicators
ca: Indicadors

en: Warnings:
ca: Avisos:

en: Message colors
ca: Colors dels missatges

en: Close all message tabs
ca: Tanca totes les pestanyes de missatges

en: Icon
ca: Icona

en: Messages
ca: Missatges

en: _Copy Message
ca: _Copia el missatge

en: Copy message
ca: Copia el missatge

en: _Copy All Messages
ca: _Copia tots els missatges

en: Copy All Messages
ca: Copia tots els missatges

en: _Next Message
ca: Missatge següe_nt

en: Next message
ca: Missatge següent

en: _Previous Message
ca: Missatge _anterior

en: Previous message
ca: Missatge anterior

en: Next/Previous Message
ca: Missatge anterior/següent

en: %d Message | %d Messages
ca[0]: %d missatge
ca[1]: %d missatges

en: %d Info | %d Infos
ca[0]: %d informació
ca[1]: %d informacions

en: %d Warning | %d Warnings
ca[0]: %d avís
ca[1]: %d avisos

en: %d Error | %d Errors
ca[0]: %d error
ca[1]: %d errors

en: Unable to parse make file
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer «make»

en: Makefile backend
ca: Rerefons del makefile

en: Makefile project backend, allowing only to read the project
ca: Rerefons de projecte de makefile, només permet llegir el projecte

en: Select package
ca: Seleccioneu el paquet

en: Select Package to add:
ca: Seleccioneu el paquet a afegir:

en: Add _module
ca: Afig el _mòdul

en: Add _Package
ca: Afig el _paquet

en: Packages
ca: Paquets

en: Patch Plugin
ca: Connector de pedaços

en: Patches files and directories.
ca: Aplica un pedaç a fitxers i directoris.

en: File/Directory to patch
ca: Fitxer/directori on aplicar el pedaç

en: Patch file
ca: Fitxer amb el pedaç

en: Patches
ca: Pedaços

en: Please select the directory where the patch should be applied
ca: Seleccioneu el directori on s'aplicarà el pedaç

en: Patch
ca: Aplica un pedaç

en: Patching %s using %s
ca: S'està aplicant el pedaç a %s fent servir %s

en: Patching…
ca: S'estan aplicant pedaços…

en: Patching…
ca: S'estan aplicant pedaços…

en: There are unfinished jobs: please wait until they are finished.
ca: Hi ha tasques sense finalitzar: espereu fins que hagen finalitzat.

en: Patch failed.
    Please review the failure messages.
    Examine and remove any rejected files.
ca: Ha fallat l'aplicació del pedaç.
    Reviseu els missatges d'error.
    Examineu i suprimiu els fitxers rebutjats.

en: Patching complete
ca: S'ha completat l'aplicació del pedaç

en: Dry run
ca: Execució bruta

en: File/Directory to patch:
ca: Fitxer/directori on aplicar el pedaç:

en: Patch file:
ca: Fitxer pedaç:

en: Patch level:
ca: Nivell del pedaç:

note: Action name Stock icon, if any
en: _Tools
ca: _Eines

note: Action name Stock icon, if any
en: _Patch…
ca: _Pedaç…

en: Patch files/directories
ca: Aplica un pedaç a fitxers/directoris

en: Project Import Assistant
ca: Auxiliar per importar un projecte

en: Import an existing autotools project to Anjuta
ca: Importa un projecte existent d'autotools a l'Anjuta

en: Project from Existing Sources
ca: Projecte des de fonts existents

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
ca: Ja existeix un fitxer anomenat «%s». Voleu sobreescriure'l?

en: A file named "%s" cannot be written: %s. Check if you have write access to the project directory.
ca: No es pot escriure el fitxer «%s»: %s. Comproveu que teniu accés per escriure al directori del projecte.

en: Please select a project backend to open %s.
ca: Seleccioneu un rerefons de projecte per obrir %s.

en: Could not find a valid project backend for the given directory (%s). Please select a different directory, or try upgrading to a newer version of Anjuta.
ca: No s'ha pogut trobar un rerefons de projecte vàlid per al directori donat (%s). Seleccioneu un directori diferent, o proveu d'actualitzar-vos a una versió més recent de l'Anjuta.

en: Couldn't check out the supplied URI "%s". The error returned was: "%s"
ca: No s'ha pogut obtindre l'URI proporcionat «%s», l'error retornat ha sigut: «%s»

en: Import project
ca: Importa un projecte

en: Import
ca: Importa

en: Import from folder
ca: Importa des d'una carpeta

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Destination:
ca: Destinació:

en: Import from version control system
ca: Importa des d'un sistema de control de versions

en: Import options
ca: Opcions d'importació

en: Project name
ca: Nom del projecte

en: Project Manager
ca: Gestor de projectes

en: Project Manager Plugin for Anjuta.
ca: Connector del gestor de projectes per a l'Anjuta.

note: if (gtk_tree_model_get_iter_first(model, &iter)) { gtk_tree_model_get(model, &iter, COLUMN_URI, &file, -1); uri = g_strdup(file); } else uri = g_strdup("");
en: Select sources…
ca: Seleccioneu els fitxers font…

en:  This property is not modifiable.
ca:  No es pot modificar esta propietat.

note: Several backend are possible, ask the user to select one
en: Please select a project backend to use.
ca: Seleccioneu un rerefons de projecte a utilitzar.

en: Project properties
ca: Propietats del projecte

en: Folder properties
ca: Propietats de la carpeta

en: Target properties
ca: Propietats de l'objectiu

en: Source properties
ca: Propietats dels fitxers font

en: Module properties
ca: Propietats del mòdul

en: Package properties
ca: Propietats del paquet

en: Unknown properties
ca: Propietats desconegudes

en: Backend:
ca: Rerefons:

en: Reloading project: %s
ca: S'està tornant a carregar el projecte: %s

en: Cannot add group
ca: No es pot afegir el grup

en: No parent group selected
ca: No s'ha seleccionat cap grup pare

en: Cannot add source files
ca: No es poden afegir els fitxers de codi

en: The selected node cannot contain source files.
ca: El node seleccionat no pot contindre fitxers de codi.

en: Cannot add target
ca: No es pot afegir l'objectiu

en: No group selected
ca: No s'ha seleccionat cap grup

en: Cannot add modules
ca: No es poden afegir mòduls

en: No target has been selected
ca: No s'ha seleccionat cap objectiu

note: Missing module name
en: Missing module name
ca: Falta el nom del mòdul

en: Cannot add packages
ca: No es poden afegir paquets

en: Are you sure you want to remove the group "%s" from the project?
ca: Segur que voleu suprimir el grup «%s» del projecte?

en: Are you sure you want to remove the target "%s" from the project?
ca: Segur que voleu suprimir l'objectiu «%s» del projecte?

en: Are you sure you want to remove the source "%s" from the project?
ca: Segur que voleu suprimir el fitxer de codi «%s» del projecte?

en: Are you sure you want to remove the shortcut "%s" from the project?
ca: Segur que voleu suprimir la drecera «%s» del projecte?

en: Are you sure you want to remove the module "%s" from the project?
ca: Segur que voleu suprimir el mòdul «%s» del projecte?

en: Are you sure you want to remove the package "%s" from the project?
ca: Segur que voleu suprimir el paquet «%s» del projecte?

en: Are you sure you want to remove the element "%s" from the project?
ca: Segur que voleu suprimir l'element «%s» del projecte?

note: Translator: there is at least 2 elements to remove
en: Are you sure you want to remove %d element from the project?
    
     | Are you sure you want to remove %d elements from the project?
ca[0]: Segur que voleu suprimir %d element del projecte?
ca[1]: Segur que voleu suprimir %d elements del projecte?

en: The group will be deleted from the file system.
ca: Se suprimirà el grup del sistema de fitxers.

en: The group will not be deleted from the file system.
ca: No se suprimirà el grup del sistema de fitxers.

en: The source file will be deleted from the file system.
ca: Se suprimirà el fitxer de codi del sistema de fitxers.

en: The source file will not be deleted from the file system.
ca: No se suprimirà el fitxer de codi del sistema de fitxers.

en: Confirm remove
ca: Confirmeu la supressió

en: Failed to remove '%s':
    %s
ca: No s'ha pogut suprimir «%s»:
    %s

en: Failed to retrieve URI info of %s: %s
ca: No s'ha pogut obtindre la informació de l'URI de %s: %s

en: _Project
ca: _Projecte

en: New _Folder…
ca: _Carpeta nova…

en: Add a new folder to the project
ca: Afig una carpeta nova al projecte

en: New _Target…
ca: _Objectiu nou…

en: Add a new target to the project
ca: Afig un objectiu nou al projecte

en: Add _Source File…
ca: Afig un fitxer de _codi…

en: Add a source file to a target
ca: Afig un fitxer de codi a un objectiu

en: Add _Library…
ca: Afig una _biblioteca…

en: Add a module to a target
ca: Afig un mòdul a un objectiu

en: _Properties
ca: _Propietats

en: Close Pro_ject
ca: Tanca el pro_jecte

en: Close project
ca: Tanca el projecte

en: New _Folder
ca: _Carpeta nova

en: New _Target
ca: _Objectiu nou

en: Add _Source File
ca: Afig un fitxer de _codi

en: Add _Library
ca: Afig una _biblioteca

en: Add a library to a target
ca: Afig una biblioteca a un objectiu

en: _Add to Project
ca: _Afig al projecte

en: Properties of group/target/source
ca: Propietats del grup/objecte/font

en: Re_move
ca: Supri_meix

en: Remove from project
ca: Suprimeix-lo del projecte

en: _Sort
ca: _Ordena

en: Sort shortcuts
ca: Ordena les dreceres

en: Failed to parse project (the project is opened, but there will be no project view) %s: %s
ca: No s'ha pogut analitzar el projecte (el projecte està obert però no hi haurà cap visualització de projecte) %s: %s

en: Update project view…
ca: Actualitza la visualització del projecte…

en: Project
ca: Projecte

en: Loading project: %s
ca: S'està carregant el projecte: %s

en: Error closing project: %s
ca: S'ha produït un error en tancar el projecte: %s

en: Project manager actions
ca: Accions del gestor de projectes

en: Project manager popup actions
ca: Accions emergents del gestor de projectes

en: Initializing Project…
ca: S'està inicialitzant el projecte…

en: Project Loaded
ca: S'ha carregat el projecte

en: Add Library
ca: Afig una biblioteca

en: Select the _target for the library:
ca: Selecciona l'_objectiu per a la biblioteca:

en: _New library…
ca: Biblioteca _nova…

en: Modules:
ca: Mòduls:

en: New Library
ca: Biblioteca nova

en: Package list:
ca: Llista de paquets:

en: _Module name:
ca: Nom del _mòdul:

en: Add Source
ca: Afig el fitxer font

en: Target:
ca: Objectiu:

en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: _Folder name:
ca: Nom de la _carpeta:

en: Specify _where to create the folder:
ca: Especifiqueu _on s'ha de crear la carpeta:

en: Select the _target for the new source files:
ca: Selecciona l'_objectiu per als fitxers de codi nous:

en: _Select file to add…
ca: _Seleccioneu el fitxer a afegir…

en: Source files:
ca: Fitxers de codi:

en: New Target
ca: Objectiu nou

en: TargetTypes
ca: TipusObjectiu

en: Target _type:
ca: _Tipus de l'objectiu:

en: Target _name:
ca: _Nom de l'objectiu:

en: Specify _where to create the target:
ca: Especifiqueu _on s'ha de crear l'objectiu:

en: More options:
ca: Més opcions:

en: <Select any project node>
ca: <Seleccioneu qualsevol node del projecte>

en: <Select a target>
ca: <Seleccioneu un objectiu>

en: <Select any module>
ca: <Seleccioneu qualsevol mòdul>

en: <Select a target or a folder>
ca: <Seleccioneu un objectiu o una carpeta>

en: <Select a folder>
ca: <Seleccioneu una carpeta>

en: GbfProject Object
ca: Objecte GbfProject

en: No project loaded
ca: No s'ha carregat cap projecte

en: Project Assistant
ca: Auxiliar del projecte

en: Select a project type
ca: Seleccioneu un tipus de projecte

en: Details
ca: Detalls

en: Summary
ca: Resum

en: Warning
ca: Avís

en: Message
ca: Missatge

en: Confirm the following information:
ca: Confirmeu la informació següent:

note: The project type is translated too, it is something like * generic, GNOME applet, Makefile project...
en: Project Type: %s
ca: Tipus de projecte: %s

en: Unable to find any project template in %s
ca: No es pot trobar cap plantilla de projecte a %s

en: 
    Field "%s" is mandatory. Please enter it.
ca: 
    El camp «%s» és obligatori. Introduïu-lo.

en: Field "%s" must contains only letters, digits or the following characters "#$:%%+,.=@^_`~". In addition you cannot have a leading dash. Please fix it.
ca: El camp «%s» només pot contindre lletres, dígits o qualsevol dels caràcters següents «#$:%%+,.=@^_`~». A més tampoc pot tindre una barra precedent. Corregiu-ho.

en: Field "%s" must contains only letters, digits, the following characters "#$:%%+,.=@^_`~" or directory separators. In addition you cannot have a leading dash. Please fix it.
ca: El camp «%s» només pot contindre lletres, dígits, qualsevol dels caràcters següents «#$:%%+,.=@^_`~» o separadors de directori. A més tampoc pot tindre una barra precedent. Corregiu-ho.

en: Field "%s" must contains only ASCII printable characters, no accentuated characters by example. Please fix it.
ca: El camp «%s» només pot contindre caràcters ASCII imprimibles. Per exemple, no poden ser caràcters amb accents. Corregiu-ho.

en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

en: Directory "%s" is not empty. Project creation could fail if some files cannot be written. Do you want to continue?
ca: Ja existeix el directori «%s». Pot fallar la creació del projecte si no es poden escriure alguns fitxers. Voleu continuar?

en: File "%s" already exists. Do you want to overwrite it?
ca: Ja existeix el fitxer «%s». Voleu sobreescriure'l?

en: Invalid entry
ca: Entrada no vàlida

en: Dubious entry
ca: Entrada dubtosa

en: 
    Missing programs: %s.
ca: 
    Programes que falten: %s.

en: 
    Missing packages: %s.
ca: 
    Paquets que falten: %s.

en: Some important programs or development packages required to build this project are missing. Please make sure they are installed properly before generating the project.
ca: Falten alguns programes o paquets de desenvolupament importants que es necessiten per muntar este projecte. Assegureu-vos que estan instal·lats adequadament abans de generar el projecte.

en: Install missing packages
ca: Instal·la els paquets que falten

note: Translators: Application Manager is the program used to install * new application like apt on Ubuntu, yum on Fedora, zypper on * OpenSuSE and emerge on Gentoo
en: The missing programs are usually part of some distribution packages and can be searched for in your Application Manager. Similarly, the development packages are contained in special packages that your distribution provides to allow development of projects based on them. They usually end with a "-dev" or "-devel" suffix in package names and can be found by searching in your Application Manager.
ca: Generalment els programes que falten són part d'alguna distribució de paquets i els podeu buscar en el Gestor d'aplicacions. De la mateixa manera, els paquets de desenvolupament estan continguts en paquets especials que proporciona la distribució per permetre el desenvolupament de projectes basats en estos. Normalment estos finalitzen amb el sufix «-dev» o «-devel» en el nom del paquet i es poden trobar en buscar en el Gestor d'aplicacions.

en: Missing components
ca: Components que manquen

en: New project has been created successfully.
ca: S'ha creat correctament el projecte nou.

en: New project creation has failed.
ca: Ha fallat la creació del projecte nou.

en: Skipping %s: file already exists
ca: S'ignorarà %s: ja existeix el fitxer

en: Creating %s … Failed to create directory
ca: S'està creant %s… No s'ha pogut crear el directori

en: Creating %s (using AutoGen)… %s
ca: S'està creant %s (fent servir AutoGen)… %s

en: Creating %s … %s
ca: S'està creant %s… %s

note: The %s is a name of a unix command line, by example * cp foobar.c project
en: Executing: %s
ca: S'està executant: %s

en: Directory where the new projects are created by default
ca: El directori on es creen, per defecte, els projectes nous

en: If empty, the user home directory is used. If the path is relative, it is relative to the home directory.
ca: Si està buit, s'utilitzarà el directori de l'usuari. Si el camí és relatiu, es considera relatiu al directori de l'usuari.

en: Default user name used in new project
ca: Nom d'usuari, per defecte, que s'utilitza al projecte nou

en: If empty, the current user name is used.
ca: Si està buit, s'utilitzarà el nom d'usuari actual.

en: Unable to extract project template %s: %s
ca: No es pot extreure la plantilla de projecte %s: %s

en: New Project Assistant
ca: Auxiliar de projecte nou

en: Select directory
ca: Seleccioneu el directori

en: Select file
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Select an Image File
ca: Seleccioneu un fitxer d'imatge

en: Choose Icon
ca: Trieu una icona

en: Choose directory
ca: Trieu un directori

en: Choose file
ca: Trieu un fitxer

en: Anjuta Plugin
ca: Connector de l'Anjuta

en: Anjuta plugin project that uses libanjuta framework
ca: Projecte de connector de l'Anjuta que utilitza l'entorn de treball libanjuta

en: Basic information
ca: Informació bàsica

en: General Project Information
ca: Informació general del projecte

en: Project Name:
ca: Nom del projecte:

en: Project name must not contain spaces, because it will be the name of the project build target (executable, library etc.)
ca: El nom del projecte no pot contindre espais perquè serà el nom del projecte objectiu a muntar (executable, biblioteca, etc.)

en: Author:
ca: Autor:

en: Email address:
ca: Adreça electrònica:

en: Project options
ca: Opcions del projecte

en: Options for project build system
ca: Opcions per al sistema de muntatge del projecte

en: Plugin Title:
ca: Títol del connector:

en: Display title of the plugin
ca: Mostra el títol del connector

en: Plugin Description:
ca: Descripció del connector:

en: Display description of the plugin
ca: Mostra la descripció del connector

en: Plugin Class Name:
ca: Nom de la classe del connector:

en: Plugin class name
ca: Nom de la classe del connector

en: Plugin Dependencies:
ca: Dependències del connector:

en: Comma separated, other plugins that this plugin depends on. It could be either primary interface name or plugin location (library:class)
ca: Els altres connectors dels quals depèn este connector, separats per comes. Poden ser el nom de la interfície primària o la ubicació del connector (biblioteca:classe)

en: Icon File:
ca: Fitxer de la icona:

en: Icon file for the plugin
ca: Fitxer de la icona per al connector

en: Create Gtk Builder interface file
ca: Crea un fitxer d'interfície GtkBuilder

en: Create a template Gtk Builder interface file
ca: Crea un fitxer de plantilla d'interfície GtkBuilder

en: Plugin has menus or/and toolbars
ca: El connector té menús i/o barres d'eines

en: Whether the plugin has menus or toolbars
ca: Si el connector té menú o barres d'eines

en: Configure external packages:
ca: Configura els paquets externs:

en: Use pkg-config to add library support from other packages
ca: Utilitzeu el pkg-config per afegir compatibilitat per a biblioteques des d'altres paquets

en: Configure external packages
ca: Configura els paquets externs

en: Add C++ support:
ca: Afig compatibilitat C++:

en: Adds C++ support to the project so that C++ source files can be built
ca: Afig compatibilitat C++ al projecte de manera que es puguen construir els fitxers de codi C++

en: Required Packages:
ca: Paquets necessaris:

en: Check the packages that your project requires
ca: Comprova els paquets que necessita el projecte

en: Values to watch
ca: Valors a vigilar

en: Shell values to watch
ca: Valors de l'intèrpret d'ordes a vigilar

en: Value Name:
ca: Nom del valor:

en: Name of the value to watch
ca: Nom del valor a vigilar

en: Implement plugin interfaces
ca: Implementa les interfícies del connector

en: Plugin interfaces to implement
ca: Interfícies del connector a implementar

en: Interface:
ca: Interfície:

en: Interface implemented by the plugin
ca: Interfície implementada pel connector

en: Generic C++
ca: C++ genèric

en: A generic C++ project
ca: Un projecte genèric de C++

en: project name
ca: nom del projecte

en: Add shared library support:
ca: Afig compatibilitat per a les biblioteques compartides:

en: Adds support for building shared libraries in your project
ca: Afig compatibilitat per muntar biblioteques compartides en el projecte

en: Add internationalization:
ca: Afig internacionalització:

en: Adds support for internationalization so that your project can have translations in different languages
ca: Afig compatibilitat per a la internacionalització de manera que el projecte puga traduir-se en diferents idiomes

en: Add Windows support:
ca: Afig compatibilitat amb el Windows:

en: Adds support for building on Windows platforms
ca: Afig compatibilitat per muntar en plataformes Windows

en: Django Project
ca: Projecte Django

en: Python webproject using Django Web Framework
ca: Projecte web en Python que utilitza l'entorn de treball web Django

en: Django Project information
ca: Informació del projecte Django

en: Generic gcj compiled java
ca: Java genèric compilat amb el gcj

en: A generic natively compiled java project using the GNU Java Compiler (gcj)
ca: Un projecte genèric compilat en Java nadiu utilitzant el compilador de Java del GNU (gcj)

en: Main Class:
ca: Classe principal:

en: GCJ needs to know which class contains the main() function
ca: El GCJ necessita saber quina classe conté la funció main()

en: Gnome Shell Extension
ca: Extensió del GNOME Shell

en: A minimal Gnome Shell extension
ca: Una extensió minimalista del GNOME Shell

en: Plugin Name:
ca: Nom del connector:

en: Short but descriptive user-visible plugin name
ca: Nom del connector, curt però descriptiu, visible a l'usuari

en: Long description of your plugin
ca: Descripció llarga del connector

en: Uuid is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (foo.bar@extensions.example.com), but
    need not be an actual email address, though it's a good idea to base the uuid on your
    email address.
ca: L'UUID és un identificador global únic de l'extensió.
    Hauria d'estar en el format d'una adreça electrònica (jordi.molina@extensions.exemple.cat), però
    no ha de ser una adreça electrònica real, tot i que és una bona idea basar l'UUID en la
    vostra adreça electrònica.

en: Extension URL
ca: URL de l'extensió

en: Gnome Shell Compatibility:
ca: Compatibilitat amb el GNOME Shell:

en: Comma-separated list of gnome-shell version your plugin is compatible with
ca: Llista separada per comes de les versions del gnome-shell compatibles amb el connector

en: GTK+ (Application)
ca: GTK+ (aplicació)

en: Full features Gtk+ Application with file handling
ca: Funcions completes d'aplicació GTK+ amb gestió de fitxers

en: Add gtk-doc system:
ca: Afig el sistema gtk-doc:

en: gtk-doc is used to compile API documentations for GObject based classes
ca: El gtk-doc s'utilitza per compilar la documentació de l'API per a les classes basades en el GObject

en: Use GtkBuilder for user interface:
ca: Utilitza el GtkBuilder per a la interfície d'usuari:

en: Use GtkBuilder to create the user-interface in a graphical way and load it from xml files at runtime
ca: Utilitza el GtkBuilder per crear la interfície d'usuari de manera gràfica i carregar-la des de fitxers XML en temps d'execució

en: Require Package:
ca: Necessita el paquet:

en: Give a package name that your project require. You may also mention what is the required version of the package. For example, 'libgnomeui-2.0' or 'libgnomeui-2.0 >= 2.2.0'
ca: Introduïu el nom del paquet que necessita el projecte. Podeu mencionar quina és la versió necessària del paquet. Per exemple, «libgnomeui-2.0» o «libgnomeui-2.0 >= 2.2.0»

en: GTKmm (Simple)
ca: GTKmm (senzill)

en: A minimal GTKmm project
ca: Un projecte GTKmm mínim

en: GTK+ (simple)
ca: GTK+ (senzill)

en: Simple GTK+ project
ca: Un projecte GTK+ senzill

en: Generic java (automake)
ca: Java genèric (automake)

en: A generic java project using automake project management
ca: Un projecte genèric en Java que utilitza la gestió de projectes de l'automake

en: Main class
ca: Classe principal

en: Generic JavaScript
ca: JavaScript genèric

en: A generic minimal and flat project
ca: Un projecte genèric mínim

en: Library
ca: Biblioteca

en: A shared or a static library project
ca: Un projecte de biblioteca compartida o estàtica

en: Build library as
ca: Munta la biblioteca com a

en: Select library type to build
ca: Seleccioneu el tipus de biblioteca a muntar

en: Shared and Static library
ca: Biblioteca compartida i estàtica

en: Only Shared
ca: Només compartida

en: Only Static
ca: Només estàtica

en: License
ca: Llicència

en: Select code license
ca: Selecciona la llicència del codi

en: No license
ca: Sense llicència

en: Generic (Minimal)
ca: Genèric (mínim)

en: Makefile project
ca: Projecte makefile

en: Makefile-based project
ca: Projecte basat en el makefile

en: Project directory, output file etc.
ca: Directori del projecte, fitxer d'eixida, etc.

en: Project name:
ca: Nom del projecte:

en: Project directory:
ca: Directori del projecte:

en: PyGTK project using automake
ca: Projecte PyGTK que utilitza l'automake

en: Generic python (automake)
ca: Python genèric (automake)

en: A generic python project using automake project management
ca: Un projecte genèric en Python que utilitza la gestió de projectes de l'automake

en: A sample SDL project
ca: Un projecte de mostra SDL

en: Require SDL version:
ca: Necessita la versió SDL:

en: Minimum SDL version required
ca: Versió mínima necessària de l'SDL

en: Require SDL_image:
ca: Necessita la SDL_image:

en: Require SDL_image library
ca: Necessita la biblioteca SDL_image

en: Require SDL_gfx:
ca: Necessita la SDL_gfx:

en: Require SDL_gfx library
ca: Necessita la biblioteca SDL_gfx

en: Require SDL_ttf:
ca: Necessita la SDL_ttf:

en: Require SDL_ttf library
ca: Necessita la biblioteca SDL_ttf

en: Require SDL_mixer:
ca: Necessita la SDL_mixer:

en: Require SDL_mixer library
ca: Necessita la biblioteca SDL_mixer

en: Require SDL_net:
ca: Necessita el SDL_net:

en: Require SDL_net library
ca: Necessita la biblioteca SDL_net

en: Generic
ca: Genèric

en: A generic project
ca: Un projecte genèric

en: Wx Widgets
ca: WxWidgets

en: A generic wx Widgets project
ca: Un projecte genèric del WxWidgets

en: Xlib dock
ca: Acoblador Xlib

en: A generic Xlib dock applet
ca: Una miniaplicació genèrica d'acoblador Xlib

en: A generic Xlib project
ca: Un projecte genèric de Xlib

en: Python loader
ca: Carregador de Python

en: Allows loading Anjuta plugins written in Python
ca: Permet carregar connectors de l'Anjuta escrita en Python

en: Loading files...
ca: S'estan carregant els fitxers...

en: Quick open
ca: Obertura ràpida

en: Quickly open a file in the current project.
ca: Obri ràpidament un fitxer en el projecte actual.

en: Quick open operations
ca: Operacions d'obertura ràpida

en: Quick Open
ca: Obertura ràpida

en: Run Program
ca: Executa el programa

en: Allow to execute program without debugger.
ca: Permet executar el programa sense depurador.

en: Program Parameters
ca: Paràmetres del programa

en: Run in Terminal
ca: Executa en un terminal

en: Program:
ca: Programa:

en: Working Directory:
ca: Directori de treball:

en: Choose a working directory
ca: Trieu un directori de treball

note: Only local directory are supported
en: Program directory '%s' is not local
ca: El directori del programa «%s» no és local

en: Load Target to run
ca: Carrega l'objectiu a executar

en: The program is already running.
    Do you want to stop it before restarting a new instance?
ca: El programa encara s'està executant.
    Voleu aturar-lo abans de reiniciar una instància nova?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Run
ca: _Executa

en: Run program without debugger
ca: Executa el programa sense depurador

en: Stop Program
ca: Atura el programa

en: Kill program
ca: Mata el programa

en: Program Parameters…
ca: Paràmetres del programa…

en: Set current program, arguments, etc.
ca: Estableix el programa actual, els arguments, etc.

en: Run operations
ca: Executa les operacions

en: Code Snippets
ca: Fragments de codi

en: Allows insertion of snippets into the editor.
ca: Permet la inserció de fragments a l'editor.

en: Snippets
ca: Fragments

note: Translator: Appears in Edit->Snippets menu. It is used mainly for providing a shortcut for the trigger-key based insertion of snippets. It's called like this because you type the trigger-key in the editor, followed by Trigger Insert and the snippet gets inserted.
en: _Trigger insert
ca: Insereix amb un ac_tivador

en: Insert a snippet using the trigger-key
ca: Insereix un fragment utilitzant una tecla activadora

note: Translator: In a similar matter, it also appears in Edit->Snippets. It's another method for inserting snippets. In this case, you call Auto complete insert, start typing in the editor a string, the database is searched for that string and the most relevant snippets are returned in a pop-up like the 
en: _Auto complete insert
ca: Insereix amb compleció _automàtica

en: Insert a snippet using auto-completion
ca: Insereix un fragment utilitzant la compleció automàtica

en: _Import snippets …
ca: _Importa fragments…

en: Import snippets to the database
ca: Importa fragments a la base de dades

en: _Export snippets …
ca: _Exporta fragments…

en: Export snippets from the database
ca: Exporta fragments de la base de dades

en: Snippets Manager actions
ca: Accions del gestor de fragments

en: Command?
ca: Orde?

en: Variable text
ca: Text variable

en: Instant value
ca: Valor instantani

en: Add snippet
ca: Afig un fragment

en: Remove selected snippet
ca: Suprimeix el fragment seleccionat

en: Insert snippet into editor at current cursor position
ca: Insereix un fragment a l'editor a la posició actual del cursor

en: Trigger
ca: Activador

en: Languages
ca: Llenguatges

note: Insert the Add Snippet menu item
en: Add Snippet…
ca: Afig un fragment…

note: Insert the Add Snippets Group menu item
en: Add Snippets Group…
ca: Afig un grup de fragments…

en: Default value
ca: Valor per defecte

en: <b>Error:</b> You must choose at least one language for the snippet!
ca: <b>Error:</b> com a mínim heu de triar un llenguatge per al fragment

en: <b>Error:</b> The trigger key is already in use for one of the languages!
ca: <b>Error:</b> la tecla activadora ja s'utilitza en un dels llenguatges

en: <b>Error:</b> The trigger key can only contain alphanumeric characters and "_"!
ca: <b>Error:</b> la tecla activadora només pot contindre caràcters alfanumèrics i «_»

en: <b>Error:</b> You haven't entered a trigger key for the snippet!
ca: <b>Error:</b> no heu introduït una tecla activadora per al fragment

en: Snippet Name:
ca: Nom del fragment:

en: Select the name of the Snippet. 
    The role of the name is purely informative.
ca: Seleccioneu el nom del fragment. 
    El rol del nom només és informatiu.

en: <b>Warning:</b> You should choose a name for the snippet!
ca: <b>Avís:</b> hauríeu de triar un nom per al fragment

en: Snippets Group:
ca: Grup de fragments:

en: Select the Snippets Group to which this snippet belongs.
ca: Seleccioneu el grup de fragments on pertany este fragment.

en: <b>Error:</b> The snippet must belong to a group!
ca: <b>Error:</b> el fragment ha de pertànyer a un grup

en: Trigger Key:
ca: Tecla activadora:

en: The trigger key is used for fast insertion of the snippet. Type the trigger key in the editor, followed by the "Fast Insert" shortcut to insert a snippet.
    <b>Warning: Must be unique per language. </b>
ca: La tecla activadora s'utilitza per a la inserció ràpida d'un fragment. Teclegeu la tecla activadora a l'editor seguida per la drecera de teclat «Inserció ràpida» per inserir un fragment.
    <b>Avís: ha de ser únic per llenguatge.</b>

en: Languages:
ca: Llenguatges:

en: Select the languages for which you want to use this snippet.
ca: Seleccioneu els llenguatges on voleu utilitzar este fragment.

en: Keywords:
ca: Paraules clau:

en: Keywords are used for better searching of the snippets. They should be relevant to the snippet content. Type them separated by a single space.
ca: Les paraules clau s'utilitzen per buscar millor els fragments. Haurien de tindre relació amb el contingut del fragment. Escriviu-les separades per un espai.

en: Snippet Properties
ca: Propietats del fragment

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Snippet Content
ca: Contingut del fragment

en: Insert
ca: Insereix

en: Snippet Variables
ca: Variables del fragment

en: Close
ca: Tanca

en: Export snippets
ca: Exporta fragments

en: Save in folder:
ca: Guarda a la carpeta:

en: Select snippets
ca: Seleccioneu fragments

en: Import Snippets
ca: Importa fragments

en: Anjuta variables
ca: Variables de l'Anjuta

en: Use tabs for indentation
ca: Utilitza el tabulador per sagnar

en: Tab size in spaces:
ca: Mida de tabulació en espais:

en: Indentation size in spaces:
ca: Mida del sagnat en espais:

en: Indentation and auto-format options
ca: Opcions de sagnat i de format automàtic

en: Highlight syntax
ca: Ressaltat de sintaxi

en: Highlight matching brackets
ca: Ressalta les claus i parèntesis concordants

en: Create backup files
ca: Crea fitxers de còpia de seguretat

en: Enable autocompletion for document words
ca: Habilita la compleció automàtica per a paraules del document

en: Highlight current line
ca: Ressalta la línia actual

en: Show line numbers
ca: Mostra els números de línia

en: Show marks
ca: Mostra els marcadors

en: Show right margin
ca: Mostra el marge dret

en: Right margin position in characters
ca: Posició del marge dret en caràcters

en: View
ca: Visualitza

en: Use theme font
ca: Utilitza el tipus de lletra del tema

en: Font:
ca: Tipus de lletra:

en: Color scheme:
ca: Esquema de colors:

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: _Line Number Margin
ca: Marge del número de _línia

en: Show/Hide line numbers
ca: Mostra/oculta el número de línia

en: _Marker Margin
ca: Marge dels _marcadors

en: Show/Hide marker margin
ca: Mostra/oculta el marge dels marcadors

en: _White Space
ca: Espais en _blanc

en: Show/Hide white spaces
ca: Mostra/oculta els espais en blanc

en: _Line End Characters
ca: Caràcters final de _línia

en: Show/Hide line end characters
ca: Mostra/oculta els caràcters de final de línia

en: Line _Wrapping
ca: Ajust de _línia

en: Enable/disable line wrapping
ca: Habilita/inhabilita l'ajust de línia al final

en: Editor view settings
ca: Configuració de la visualització de l'editor

en: GtkSourceView Editor
ca: Editor GtkSourceView

en: The file "%s" on the disk is more recent than the current buffer.
    Do you want to reload it?
ca: És més nova la còpia del fitxer «%s» al disc que no pas la carregada a la memòria intermèdia.
    Voleu tornar-lo a carregar?

en: The file "%s" has been deleted on the disk.
    Do you want to close it?
ca: S'ha suprimit el fitxer «%s» del disc.
    Voleu tancar-lo?

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not open %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir %s: %s

en: The file "%s" is read-only! Edit anyway?
ca: El fitxer «%s» només és de lectura. El voleu editar igualment?

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not save %s: %s
ca: No s'ha pogut guardar %s: %s

en: Could not save file because filename not yet specified
ca: No s'ha pogut guardar el fitxer perquè encara no se n'ha especificat el nom

en: New file %d
ca: Fitxer nou %d

en: GtkSourceView editor
ca: Editor GtkSourceView

en: The default editor based on GtkSourceView
ca: L'editor per defecte basat en el GtkSourceView

en: Preparing pages for printing
ca: S'estan preparant les pàgines per imprimir

en: Wrap lines
ca: Ajusta les línies

en: Line numbers
ca: Números de línia

en: Header
ca: Capçalera

en: Footer
ca: Peu

en: Highlight source code
ca: Ressalta el codi font

en: Starter
ca: Iniciador

en: Welcome page with most common actions.
ca: Pàgina de benvinguda amb les accions més comunes.

en: Start
ca: Inici

en: Create a new project
ca: Crea un projecte nou

en: Import a project
ca: Importa un projecte

en: Search for example code
ca: Busca codi d'exemple

en: View local Anjuta documentation
ca: Visualitza la documentació local de l'Anjuta

en: View local Anjuta FAQ
ca: Visualitza les PMF locals de l'Anjuta

en: View online library documentation
ca: Visualitza la documentació de la biblioteca en línia

en: Remove recently used project from list
ca: Suprimeix el projecte utilitzat recentment de la llista

en: Unlist Project
ca: Treu de la llista

en: A Subversion client plugin based on libsvn
ca: Un connector client del Subversion, basat en libsvn

en: Subversion Preferences
ca: Preferències del Subversion

en: Subversion Options
ca: Opcions del Subversion

en: Add file/directory
ca: Afig el fitxer/directori

en: Recurse
ca: Recursivament

en: Commit Changes
ca: Publica els canvis

en: Previous Commit Messages:
ca: Missatges de publicació anteriors:

en: Use previous message
ca: Utilitza el missatge anterior

en: Select Files to Commit:
ca: Seleccioneu els fitxers a publicar:

en: Retrieving status…
ca: S'està obtenint l'estat…

en: Copy files/folders
ca: Copia els fitxers/carpetes

en: Source:
ca: Font:

en: Source/Destination Paths:
ca: Camins font/destinació:

en: Working Copy
ca: Còpia de treball

en: Repository Head
ca: Cap del dipòsit

en: Other Revision:
ca: Una altra revisió:

en: Diff file/directory
ca: Diferències entre fitxers/directoris

en: File or directory to diff:
ca: Fitxer o directori d'on obtindre les diferències:

en: Save open files before diffing
ca: Guarda els fitxers oberts abans de diferenciar

en: View Log
ca: Visualitza el registre

en: Whole Project
ca: Tot el projecte

en: Diff to Previous
ca: Diferència amb l'anterior

en: Diff Selected Revisions
ca: Diferències entre les revisions seleccionades

en: View Selected Revision
ca: Visualitza la revisió seleccionada

en: Merge changes into working copy
ca: Combina els canvis amb la còpia de treball

en: First Path:
ca: Primer camí:

en: Use first path
ca: Utilitza el primer camí

en: Second Path:
ca: Segon camí:

en: Working Copy Path:
ca: Camí de la còpia de treball:

en: Start Revision:
ca: Revisió inicial:

en: End Revision:
ca: Revisió final:

en: Ignore ancestry
ca: Ignora els ancestrals

en: Remove file/directory
ca: Suprimeix el fitxer/directori

en: File/URL to Remove:
ca: Fitxer/URL a suprimir:

en: Set Conflicts as Resolved
ca: Estableix els conflictes com a resolts

en: Select Files to Mark as Resolved:
ca: Seleccioneu els fitxers a marcar com a resolts:

en: Retrieving status……
ca: S'està obtenint l'estat…

en: Revert Changes
ca: Desfés els canvis

en: Select Changes to Revert:
ca: Seleccioneu els canvis a desfer:

en: Switch to branch/tag
ca: Commuta a la branca/etiqueta

en: Branch/Tag URL:
ca: URL de la branca/etiqueta:

en: Update file/directory
ca: Actualitza el fitxer/directori

en: Trust server
ca: Confieu en el servidor

en: Realm:
ca: Regne:

en: Remember this decision
ca: Recorda esta decisió

en: Repository authorization
ca: Autorització del dipòsit

en: Remember Password
ca: Recorda la contrasenya

en: realm
ca: regne

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add…
ca: _Afig…

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the Subversion tree
ca: Afig un fitxer/directori nou a l'arbre del Subversion

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove…
ca: _Suprimeix…

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from Subversion tree
ca: Suprimeix un fitxer/directori de l'arbre del Subversion

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit…
ca: Publica els _canvis…

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the Subversion tree
ca: Publiqueu els canvis a l'arbre del Subversion

note: Action name Stock icon, if any
en: _Revert…
ca: _Desfés…

note: Display label short-cut
en: Revert changes to your working copy.
ca: Desfés els canvis a la còpia de treball.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Resolve Conflicts…
ca: _Resol els conflictes…

note: Display label short-cut
en: Resolve conflicts in your working copy.
ca: Resol els conflictes en la còpia de treball.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update…
ca: Act_ualitza…

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the Subversion tree
ca: Sincronitzeu la còpia local amb l'arbre del Subversion

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy Files/Folders…
ca: Copia fitxers/carpetes…

note: Display label short-cut
en: Copy files/folders in the repository
ca: Copia els fitxers/carpetes del dipòsit

note: Action name Stock icon, if any
en: Switch to a Branch/Tag…
ca: Commuta a una branca/etiqueta…

note: Display label short-cut
en: Switch your local copy to a branch or tag in the repository
ca: Commuta la còpia local a una branca o etiqueta del dipòsit

note: Action name Stock icon, if any
en: Merge…
ca: Combina…

note: Display label short-cut
en: Merge changes into your working copy
ca: Combina els canvis amb la còpia de treball

note: Action name Stock icon, if any
en: _View Log…
ca: _Visualitza el registre…

note: Display label short-cut
en: View file history
ca: Visualitza l'historial del fitxer

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff…
ca: _Diferències…

note: Display label short-cut
en: Diff local tree with repository
ca: Feu les diferències de l'arbre local amb el del dipòsit

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy…
ca: Copia…

note: Action name Stock icon, if any
en: Diff…
ca: Diferència…

en: Subversion operations
ca: Operacions del Subversion

en: Subversion popup operations
ca: Operacions emergents del Subversion

en: Subversion Log
ca: Registre del Subversion

en: Subversion: File will be added on next commit.
ca: Subversion: s'afegirà el fitxer en la publicació següent.

en: Please enter a path.
ca: Introduïu un camí.

en: Subversion: Commit complete.
ca: Subversion: publicació completa.

en: Subversion: Committing changes to the repository…
ca: Subversion: s'estan publicant els canvis al dipòsit…

en: Subversion: Copy complete.
ca: Subversion: còpia completa.

en: Please enter a source path.
ca: Introduïu un camí font.

en: Please enter a destination path.
ca: Introduïu un camí destinació.

en: [Head/Working Copy]
ca: [Cap/còpia de treball]

en: Subversion: Retrieving diff…
ca: Subversion: s'estan obtenint les diferències…

en: Diff
ca: Diferència

en: Subversion: Retrieving log…
ca: Subversion: s'està obtenint el registre…

en: Subversion: File retrieved.
ca: Subversion: fitxer obtingut.

en: Subversion: Retrieving file…
ca: Subversion: s'està obtenint el fitxer…

en: Subversion: Merge complete.
ca: Subversion: combinació completa.

en: Please enter the first path.
ca: Introduïu el primer camí.

en: Please enter the second path.
ca: Introduïu el segon camí.

en: Please enter a working copy path.
ca: Introduïu el camí d'una còpia de treball.

en: Please enter the start revision.
ca: Introduïu la revisió inicial.

en: Please enter the end revision.
ca: Introduïu la revisió final.

en: Subversion: File will be removed on next commit.
ca: Subversion: se suprimirà el fitxer en la publicació següent.

en: Subversion: Resolve complete.
ca: Subversion: s'ha completat la resolució.

en: Subversion: Revert complete.
ca: Subversion: s'ha completat el desfer.

en: Subversion: Switch complete.
ca: Subversion: s'ha completat la commutació.

en: Please enter a branch/tag URL.
ca: Introduïu un URL de branca/etiqueta.

en: Subversion: Diff complete.
ca: Subversion: s'ha completat la diferència.

en: Subversion: Update complete.
ca: Subversion: s'ha completat l'actualització.

en: Authentication canceled
ca: S'ha cancel·lat l'autenticació

en: Hostname:
ca: Nom de l'ordinador:

en: Fingerprint:
ca: Empremta:

en: Valid from:
ca: Vàlid des de:

en: Valid until:
ca: Vàlid fins:

en: Issuer DN:
ca: DN de l'emissor:

en: DER certificate:
ca: Certificat DER:

en: Deleted: %s
ca: S'ha suprimit: %s

en: Added: %s
ca: S'ha afegit: %s

en: Resolved: %s
ca: S'ha resolt: %s

en: Updated: %s
ca: S'ha actualitzat: %s

en: Externally Updated: %s
ca: S'ha actualitzat externament: %s

en: Modified: %s
ca: S'ha modificat: %s

en: Merged: %s
ca: S'ha combinat: %s

en: Conflicted: %s
ca: Amb conflictes: %s

en: Missing: %s
ca: Falta: %s

en: Obstructed: %s
ca: Obstruït: %s

en: Parallel scan of project and global symbols
ca: Escaneja en paral·lel el projecte i els símbols globals

en: This option means that the global system packages will be scanned simultaneously with the project's ones
ca: Esta opció significa que els paquets globals del sistema s'analitzaran al mateix moment que els del projecte

en: Automatically update symbols without saving file
ca: Actualitza automàticament els símbols sense guardar el fitxer

en: Automatically update the file's symbols without saving. The update occurs after 10 seconds without keypresses by the user.
ca: Actualitza automàticament els símbols dels fitxers sense guardar-los. L'actualització succeeix després de 10 segons si l'usuari no prem cap tecla.

en: Tag De_claration
ca: De_claració d'etiqueta

en: Go to symbol declaration
ca: Vés a la declaració del símbol

note: Translators: Go to the line where the tag is implemented
en: Tag _Implementation
ca: _Implementació d'etiqueta

en: Go to symbol definition
ca: Vés a la definició del símbol

en: _Find Symbol…
ca: _Cerca un símbol…

en: Find Symbol
ca: Busca un símbol

en: %s: Generating inheritances…
ca: %s: S'estan generant les herències…

note: Translators: %s is the name of a system library
en: %s: %d file scanned out of %d | %s: %d files scanned out of %d
ca[0]: %s: %d fitxer analitzat de %d
ca[1]: %s: %d fitxers analitzats de %d

en: Generating inheritances…
ca: S'estan generant les herències…

en: %d file scanned out of %d | %d files scanned out of %d
ca[0]: %d fitxer analitzat de %d
ca[1]: %d fitxers analitzats de %d

en: Populating symbol database…
ca: S'està creant la base de dades de símbols…

en: Symbols
ca: Símbols

en: Search
ca: Busca

en: SymbolDb popup actions
ca: Accions emergents de la base de dades de símbols

en: SymbolDb menu actions
ca: Accions del menú de la base de dades de símbols

en: Symbol Database
ca: Base de dades de símbols

en: Symbol Database Plugin for Anjuta.
ca: Base de dades de símbols per a l'Anjuta.

en: Resuming glb scan.
ca: S'està reprenent l'escaneig glb.

en: Symbol
ca: Símbol

en: Terminal Plugin for Anjuta.
ca: Connector de terminal per a l'Anjuta.

en: Use GNOME Terminal profile:
ca: Utilitza el perfil del terminal del GNOME:

en: Use default GNOME terminal profile
ca: Utilitza el perfil per defecte del terminal del GNOME

en: Terminal options
ca: Opcions del terminal

en: terminal operations
ca: operacions del terminal

en: Unable to execute command
ca: No es pot executar l'orde

en: Tools
ca: Eines

en: Use external program from Anjuta
ca: Utilitza un programa extern des de l'Anjuta

en: Tool Editor
ca: Editor d'eines

en: Save all files
ca: Guarda tots els fitxers

en: Working directory:
ca: Directori de treball:

en: Parameters:
ca: Paràmetres:

en: Command:
ca: Orde:

en: Short cut:
ca: Drecera:

note: This is the standard Unix stdout, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard output:
ca: Eixida estàndard:

note: This is the Unix stderr, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard error:
ca: Error estàndard:

note: This is the Unix stdin. See http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard input:
ca: Entrada estàndard:

en: Edit as script
ca: Edita com a script

en: Edit command as script in Anjuta on close
ca: Editeu l'orde com un script de l'Anjuta en tancar

en: Variable list
ca: Llista de variables

en: Are you sure you want to delete the '%s' tool?
ca: Segur que voleu suprimir l'eina «%s»?

en: Tool
ca: Eina

en: ask at runtime
ca: demana-ho en temps d'execució

en: undefined
ca: sense definir

en: Meaning
ca: Significat

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: You must provide a tool name!
ca: Heu de proporcionar un nom d'eina

en: You must provide a tool command!
ca: Heu de proporcionar una orde d'eina

en: A tool with the same name already exists!
ca: Ja existeix una eina amb este nom

en: The shortcut is already used by another component in Anjuta. Do you want to keep it anyway?
ca: Un altre component de l'Anjuta està fent servir esta drecera. Voleu conservar-la igualment?

en: Unable to edit script
ca: No es pot editar l'script

en: New accelerator…
ca: Accelerador nou…

en: Opening %s
ca: S'està obrint %s

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (output)". It's used to name the message * pane where the output of the tool is send to
en: (output)
ca: (eixida)

note: Display the name of the command
en: Running command: %s…
ca: S'està executant l'orde: %s…

en: Completed unsuccessfully with status code %d
ca: No s'ha completat correctament, codi d'estat: %d

en: Unable to create a buffer: command aborted
ca: No es pot crear la memòria intermèdia: s'ha anul·lat l'orde

en: No document currently open: command aborted
ca: No hi ha cap document obert: s'ha anul·lat l'orde

en: Unable to open input file %s, command aborted
ca: No es pot obrir el fitxer d'entrada %s. S'ha anul·lat l'orde

en: Missing tool name
ca: Falta el nom d'eina

en: Unexpected element "%s"
ca: Element inesperat «%s»

en: Error when loading external tools
ca: S'ha produït un error en carregar les eines externes

en: Unable to open %s for writing
ca: No es pot obrir %s per escriure

en: Tool operations
ca: Operacions d'eina

en: Same as output
ca: El mateix que l'eixida

en: Existing message pane
ca: Subfinestra de missatges existent

en: New message pane
ca: Subfinestra de missatges nova

en: New buffer
ca: Memòria intermèdia nova

en: Replace buffer
ca: Reemplaça la memòria intermèdia

en: Insert into buffer
ca: Insereix en la memòria intermèdia

en: Append to buffer
ca: Afig a la memòria intermèdia

en: Replace selection
ca: Reemplaça la selecció

note: Translators: Checkbox if a dialog should be shown after some operation finishes, so translate as "to pop up a dialog"
en: Popup dialog
ca: Diàleg emergent

en: Discard output
ca: Descarta l'eixida

en: None
ca: Cap

en: Current buffer
ca: Memòria intermèdia actual

en: Current selection
ca: Selecció actual

en: String
ca: Cadena

en: Project root URI
ca: URI arrel del projecte

en: Project root path
ca: Camí arrel del projecte

en: Selected URI in the file manager plugin
ca: URI seleccionat al connector del gestor de fitxers

en: Selected directory in the file manager plugin
ca: Directori seleccionat al connector del gestor de fitxers

en: Selected full file name in the file manager plugin
ca: Nom de fitxer complet seleccionat al connector del gestor de fitxers

en: Selected full file name without extension in the file manager plugin
ca: Nom de fitxer complet sense l'extensió seleccionat al connector del gestor de fitxers

en: Selected file name in the file manager plugin
ca: Nom de fitxer seleccionat al connector del gestor de fitxers

en: Selected file name without extension in the file manager plugin
ca: Nom de fitxer sense l'extensió seleccionat al connector del gestor de fitxers

en: Selected file's extension in the file manager plugin
ca: Extensió de fitxer seleccionada al connector del gestor de fitxers

en: Selected URI in the project manager plugin
ca: URI seleccionat al connector del gestor de projectes

en: Selected directory in the project manager plugin
ca: Directori seleccionat al connector del gestor de projectes

en: Selected full file name in the project manager plugin
ca: Nom de fitxer complet seleccionat al connector del gestor de projectes

en: Selected full file name without extension in the project manager plugin
ca: Nom de fitxer complet sense l'extensió seleccionat al connector del gestor de projectes

en: Selected file name in the project manager plugin
ca: Nom de fitxer seleccionat al connector del gestor de projectes

en: Selected file name without extension in the project manager plugin
ca: Nom de fitxer sense l'extensió seleccionat al connector del gestor de projectes

en: Selected file extension in the project manager plugin
ca: Extensió de fitxer seleccionada al connector del gestor de projectes

en: Currently edited file name
ca: Nom del fitxer editat actualment

en: Currently edited file name without extension
ca: Nom sense l'extensió del fitxer editat actualment

en: Currently edited file directory
ca: Directori del fitxer editat actualment

en: Currently selected text in editor
ca: Selecció actual en l'editor

en: Current word in editor
ca: Paraula actual en l'editor

en: Current line in editor
ca: Línia actual en l'editor

en: Ask the user to get additional parameters
ca: Demana a l'usuari per obtindre paràmetres addicionals

en: Command line parameters
ca: Paràmetres de la línia d'ordes

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Quit
ca: I_x

en: Quit Anjuta IDE
ca: Ix de l'EID Anjuta

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: Do you prefer coffee to tea? Check it out.
ca: Preferiu cafè o té?

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Reset Dock Layout
ca: _Reinicia la disposició acoblable

en: Reset the widgets docking layout to default
ca: Torna als valors per defecte la disposició acoblable dels ginys d'interfície

en: _Full Screen
ca: _Pantalla completa

en: Toggle fullscreen mode
ca: Commuta el mode a pantalla completa

en: _Lock Dock Layout
ca: Bloca _la disposició

en: Lock the current dock layout so that widgets cannot be moved
ca: Bloca la disposició actual acoblable per a no poder moure els ginys d'interfície

en: _Toolbar
ca: _Barra d'eines

en: Show or hide the toolbar
ca: Mostra o oculta la barra d'eines

en: _Help
ca: A_juda

en: _User's Manual
ca: Manual d'_usuari

en: Anjuta user's manual
ca: Manual d'usuari de l'Anjuta

en: _Frequently Asked Questions
ca: Preguntes _freqüents

en: Anjuta frequently asked questions
ca: Preguntes freqüents quant a l'Anjuta

en: Anjuta _Home Page
ca: Pà_gina inicial d'Anjuta

en: Online documentation and resources
ca: Documentació i recursos en línia

en: Report _Bugs/Patches/Requests
ca: Informeu d'errors/_pedaços/sol·licituds

en: Submit a bug report, patch or feature request for Anjuta
ca: Envieu un informe d'error, pedaç o demaneu característiques noves per a l'Anjuta

en: Ask a _Question
ca: Feu una pre_gunta

en: Submit a question for FAQs
ca: Envieu una pregunta a les PMF

en: _About
ca: Qu_ant a

en: About Anjuta
ca: Quant a l'Anjuta

en: About External _Plugins
ca: _Quant als connectors externs

en: About third-party Anjuta plugins
ca: Quant als connectors externs de l'Anjuta

en: Specify the size and location of the main window
ca: Especifiqueu la mida i la ubicació de la finestra principal

note: This is the format you can specify the size andposition * of the window on command line
en: WIDTHxHEIGHT+XOFF+YOFF
ca: AMPLADAxALÇADA+DESPLAÇAMENTX+DESPLAÇAMENTY

en: Do not show the splash screen
ca: No mostres la pantalla d'inici

en: Start a new instance and do not open the file in an existing instance
ca: Inicia una instància nova en comptes d'obrir el fitxer en una d'existent

en: Do not open last session on startup
ca: No s'obrirà l'última sessió en iniciar

en: Do not open last project and files on startup
ca: No s'obrirà l'últim projecte i fitxers en iniciar

en: Shut down Anjuta properly, releasing all resources (for debugging)
ca: Ix de l'Anjuta i allibera'n adequadament tots els recursos (per depurar)

en: Display program version
ca: Mostra la versió del programa

en: Specify another profile
ca: Especifiqueu un altre perfil

en: PROFILE_FILE
ca: FITXER_PERFIL

en: - Integrated Development Environment
ca: - Entorn integrat de desenvolupament

en: Invalid profile %s: %s
ca: Perfil no vàlid: %s: %s

en: Loaded Session…
ca: S'ha carregat la sessió…

en: _New Window
ca: Finestra _nova

en: Edit
ca: Edita

en: Help
ca: Ajuda

en: Installed plugins
ca: Connectors instal·lats

en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: Value doesn't exist
ca: No existeix el valor

en: Default email used in new project
ca: Correu electrònic, per defecte, que s'utilitza al projecte nou

en: If empty, current login and machine name is used.
ca: Si està buit, s'utilitzarà el nom d'entrada i de l'ordinador actuals.

en: Use tabulation for indentation
ca: Utilitza tabulacions per sagnar

en: Number of characters of one tabulation
ca: Quantitat de caràcters d'una tabulació

en: Number of spaces on every indentation step
ca: Quantitat d'espais en cada pas de tabulació

en: Do not load last session on startup
ca: En iniciar, no carreguis l'última sessió

en: Do not load last project and files on startup
ca: En iniciar, no carreguis ni l'últim projecte ni els últims fitxers

en: Session
ca: Sessió

note: translators: translate the same as in gnome-control-center
en: Toolbar button labels:
ca: Etiquetes dels botons de la barra d'eines:

note: Style of the buttons/tabs used to select docked windows in anjuta
en: Dock switcher style:
ca: Estil del canviador acoblable:

en: Appearance
ca: Aparença

en: Icons
ca: Icones

en: Text + Icons
ca: Text i icones

en: GNOME toolbar setting
ca: Preferències de la barra d'eines del GNOME

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Text below icons
ca: Text sota les icones

en: Text beside icons
ca: Text al costat de les icones

en: Icons only
ca: Només icones

en: Text only
ca: Només text
