anjuta master - en to eo translation catalogue (718 entries)

en: Anjuta
eo: Anjuto

en: Develop software in an integrated development environment
eo: Krei programaron per Programada Ĉirkaŭaĵo

en: Integrated Development Environment
eo: Programada Ĉirkaŭaĵo

en: Could not write definition file "%s": %s
eo: Ne eblas skribi la difin-dosieron "%s": %s

en: Could not open file "%s": %s
eo: Ne eblas malfermi la dosieron "%s": %s

en: Text
eo: Teksto

en: Text to render
eo: Teksto por desegni

en: Pixbuf Object
eo: Pixbuf-objekto

en: The pixbuf to render.
eo: Pixbuf por bildigi.

en: Unable to find plugin module %s
eo: Ne eblas trovi kromprogram-modulon %s

en: Unable to find plugin registration function %s in module %s
eo: Ne eblas trovi registran funkcion %s en modulo %s

en: Unknown error in module %s
eo: Nekonata eraro en modulo %s

en: Column %i
eo: Kolumno %i

note: Column label
en: Column 1
eo: Kolumno 1

en: The file you are trying to open contains an invalid byte sequence.
eo: La dosiero kiun vi provas malfermi enhavas nevalidan bajt-sekvencon.

en: Anjuta was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
eo: Anjuto ne povis aŭtomate eltrovi la kodigon de la dosiero kiun vi volas malfermi.

en: Missing location of plugin %s
eo: Mankanta loko de kromprogramo %s

en: Missing type defined by plugin %s
eo: Mankanta tipo-difino de kromprogramo %s

en: plugin %s fails to register type %s
eo: Registro de tipo %s per kromprogramo %s malsukcesis

en: Unicode
eo: Unikodo

en: Western
eo: Okcidenta

en: Central European
eo: Mezeŭropa

en: South European
eo: Sudeŭropa

en: Baltic
eo: Balta

en: Cyrillic
eo: Cirila

en: Arabic
eo: Araba

en: Greek
eo: Greka

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Turkish
eo: Turka

en: Nordic
eo: Norda

en: Celtic
eo: Kelta

en: Romanian
eo: Rumana

en: Armenian
eo: Armena

en: Chinese Traditional
eo: Ĉina tradicia

en: Cyrillic/Russian
eo: Cirila/Rusa

en: Japanese
eo: Japana

en: Korean
eo: Korea

en: Chinese Simplified
eo: Ĉina simpligita

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Cyrillic/Ukrainian
eo: Cirila/Ukraina

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: Thai
eo: Taja

note: Translator: Unknown refers to a character encoding like UTF8, * ISO8859-1 Translator: Unknown here is a target type, if not unknown it can * be a program or a shared library by example
en: Unknown
eo: Nekonate

en: Help text
eo: Helpteksto

note: Create all needed widgets
en: Environment Variables:
eo: Ĉirkaŭaĵa variabloj:

en: Name
eo: Nomo

en: Value
eo: Valoro

en: Path that dropped files should be relative to
eo: Vojo al kiu la demtitaj dosieroj rilatas

en: Drop a file or enter a path here
eo: Demeti dosieron aŭ enigu vojon ĉi tien

en: Select Files
eo: Elekti dosierojn

en: Path that all files in the list should be relative to
eo: Vojo al kiu ĉiuj dosieroj rilatas

en: Show Add button
eo: Montri la Aldoni-butonon

en: Display an Add button
eo: Montri la Aldoni-butonon

note: * Translators: This regex should match the password prompts of * at least the "su" and the "sudo" command line utility in your * language and possible other things like "ssh". * More information on the regular expression syntax can be * found at http://library.gnome.org/devel/glib/unstable/glib-rege
en: [Pp]assword.*:
eo: [Pp]asvorto.*:

en: Cannot execute command: "%s"
eo: Ne eblis ruli komandon: "%s"

en: execvp failed
eo: execvp malsukcesis

en: Anjuta Shell
eo: Anjuto-ŝelo

en: Anjuta shell that will contain the plugin
eo: Anjuto-ŝelo kiu entenos la kromprogramon

en: Plugin '%s' does not want to be deactivated
eo: Kromprogramo '%s' malakceptis la malaktivadon

en: Could not load %s
    This usually means that your installation is corrupted. The error message leading to this was:
    %s
eo: Ne eblis ŝargi na %s
    Kutime tio signifas ke la instalado estas difektita. La eraro-mesaĝo gvidas al tio:
    %s

en: Load
eo: Ŝargi

en: Available Plugins
eo: Disponeblaj kromprogramoj

en: Preferred plugins
eo: Preferataj kromprogramoj

en: Only show user activatable plugins
eo: Montri nur kromprogramojn kiu aktivigebla de la uzanto

en: Forget selected plugin
eo: Forgesi elektitan kromprogramon

en: Select a plugin
eo: Elekti kromprogramon

en: Please select a plugin to activate
eo: Bonvole elektu kromprogramon por aktivigi

en: No plugin is able to load other plugins in %s
eo: Neniu kromprogramo povas ŝargi alian kromprogramon en %s

en: <b>Please select a plugin to activate</b>
eo: <b>Bonvole elektu kromprogramon por aktivigi</b>

en: Remember this selection
eo: Memori tiun elekton

en: Profiles
eo: Profiloj

en: Current stack of profiles
eo: Aktuala stako de profiloj

en: Available plugins
eo: Disponeblaj kromprogramoj

en: Currently available plugins found in plugin paths
eo: Nun disponeblaj kromprogramoj kiuj estas trovitaj en la kromprogramaj vojoj

en: Activated plugins
eo: Aktivaj kromprogramoj

en: Currently activated plugins
eo: Nun aktivitaj kromprogramoj

en: Anjuta shell for which the plugins are made
eo: La Anjuto-ŝelo por kiu la kromprogramoj estas kreitaj

en: Anjuta Status
eo: Anjuto-stato

en: Loading:
eo: Ŝargante:

en: Category
eo: Kategorio

note: FIXME: Make the general page first
en: General
eo: Ĝenerale

en: Anjuta Preferences
eo: Agordoj de Anjuto

en: Plugin Manager
eo: Kromprogram-administrilo

en: Profile Name
eo: Profilnomo

en: Name of the plugin profile
eo: Nomo de la kromprogram-profilo

en: Synchronization file
eo: Sinkronig-dosiero

en: Please select a plugin from the list
eo: Bonvole elektu kromprogramon de la listo

note: <Pluginname>: Install it from <some location on the web>
en: %s: Install it from '%s'
eo: %s: Instali ĝin de '%s'

en: Select the items to save:
eo: Elekti la elementojn por konservi:

en: If you do not save, all your changes will be lost.
eo: Se vi ne konservas, ĉiuj viaj ŝanĝoj perdiĝos.

en: Save
eo: Konservi

en: Item
eo: Elemento

en: _Discard changes
eo: _Ignori ŝanĝojn

en: There is %d item with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d items with unsaved changes. Save changes before closing?
eo[0]: Estas %d elemento kun nekonservitaj ŝanĝoj. Ĉu konservi ŝanĝojn antaŭ fermi?
eo[1]: Estas %d elementoj kun nekonservitaj ŝanĝoj. Ĉu konservi ŝanĝojn antaŭ fermi?

en: There is an item with unsaved changes. Save changes before closing?
eo: Estas elemento kun nekonservitaj ŝanĝoj. Ĉu konservi ŝanĝojn antaŭ fermi?

en: <Invalid>
eo: <Nevalide>

en: ComboBox model
eo: Fallist-modelo

en: The model for the combo box
eo: La modelo de la fallisto

en: Action
eo: Ago

en: Visible
eo: Videble

en: Shortcut
eo: Klavkombino

note: Avoid space in translated string
en: System:
eo: Sistemo:

en: Installation failed: %s
eo: Instalado malsukcesis: %s

en: The "%s" package is not installed.
    Please install it.
eo: La pakaĵo "%s" ne estas instalita.
    Bonvole instalu ĝin.

en: The "%s" utility is not installed.
    Please install it.
eo: La utilaĵo "%s" ne estas instalita.
    Bonvole instalu ĝin.

note: Try xterm
en: Cannot find a terminal; using xterm, even if it may not work
eo: Ne eblis trovi terminalon; xterm estas uzata, eĉ se ĝi ne funkcius

en: Cannot execute command: %s (using shell %s): %s
eo: Ne eblis ruli komandon: %s (uzante ŝelon %s): %s

en: Unable to load user interface file: %s
eo: Ne eblas ŝargi uzantinterfacan dosieron: %s

en: Modified
eo: Modifite

en: Added
eo: Aldonite

en: Deleted
eo: Forigite

en: Locked
eo: Ŝlosite

en: Missing
eo: Mankante

en: Ignored
eo: Ignorite

en: Cannot execute command "%s": %s
eo: Ne eblas ruli komandon "%s": %s

en: Root
eo: Radiko

en: Group
eo: Grupo

en: Source
eo: Fonto

en: Program
eo: Programo

en: Python Module
eo: Python-modulo

en: Java Module
eo: Java-modulo

en: Lisp Module
eo: Lisp-modulo

en: Script
eo: Skripto

en: Module
eo: Modulo

en: Package
eo: Pakaĵo

en: Unable to parse project file
eo: Ne eblis analizi la projekt-dosieron

en: Name:
eo: Nomo:

en: Version:
eo: Versio:

en: Bug report URL:
eo: Adreso de la cimraporto:

en: Package name:
eo: Pakaĵnomo:

en: Do not install:
eo: Ne instali:

en: Additional libraries:
eo: Kromaj bibliotekoj:

en: Additional libraries for this target.
eo: Kromaj bibliotekoj por tiu celo.

en: Additional objects:
eo: Kromaj objektoj:

en: Additional object files for this target.
eo: Kromaj objektoj por tiu celo.

en: Additional dependencies:
eo: Kromaj dependecoj:

en: Additional dependencies for this target.
eo: Kromaj dependecoj por tiu celo.

en: Libraries:
eo: Bibliotekoj:

en: Execute
eo: Lanĉi

en: Configure Project
eo: Agordi projekton

en: Configuration:
eo: Agordoj:

en: Configure Options:
eo: Agord-opcioj:

en: Select Program
eo: Elekti programon

en: Arguments:
eo: Argumentoj:

en: Run in terminal
eo: Ruli en terminalo

en: Continue on errors
eo: Daŭrigi je eraroj

en: Translate messages
eo: Traduki mesaĝon

en: Install as root:
eo: Instali kiel ĉefuzanto:

en: Install
eo: Instali

en: Default
eo: Defaŭlte

en: Debug
eo: Sencimigo

en: Optimized
eo: Optimumigite

note: Only local program are supported
en: Program '%s' is not a local file
eo: Programo '%s' ne estas loka dosiero

en: Program '%s' does not exist
eo: Programo '%s' ne ekzistas

en: Leaving: %s
eo: Forlasi: %s

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: warning:
eo: averto:

en: warning:-old
eo: averto: -malnova

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: error:
eo: eraro:

en: error:-old
eo: eraro: -malnova

en: _Build
eo: _Kunmeti

en: _Build Project
eo: _Kunmeti projekton

en: Build whole project
eo: Kunmeti la tutan projekton

en: _Install Project
eo: _Instali projekton

en: Install whole project
eo: Instali la tutan projekton

en: _Clean Project
eo: _Vakigi projekton

en: Clean whole project
eo: Vakigi la tutan projekton

en: C_onfigure Project…
eo: Ag_ordi projekton…

en: Configure project
eo: Agordi projekton

en: _Build Module
eo: _Kunmeti modulon

en: _Install Module
eo: _Instali modulon

en: _Clean Module
eo: _Vakigi modulon

en: Co_mpile File
eo: Ko_mpili dosieron

en: Select Configuration
eo: Elekti agordon

en: Select current configuration
eo: Elakti aktualan agordon

en: _Compile
eo: _Kompili

en: Compile file
eo: Kompili dosieron

en: Build module
eo: Kunmeti modulon

en: _Install
eo: _Instali

en: Install module
eo: Instali modulon

en: _Clean
eo: _Vakigi

en: Clean module
eo: Vakigi modulon

en: _Build (%s)
eo: _Kunmeti (%s)

en: _Install (%s)
eo: _Instali (%s)

en: _Clean (%s)
eo: _Vakigi (%s)

en: Co_mpile (%s)
eo: Ko_mpili (%s)

en: Co_mpile
eo: Ko_mpili

en: Build commands
eo: Kunmet-komandoj

en: Class Generator
eo: Klas-gernerilo

en: Anjuta Class Generator Plugin
eo: Klas-gernerila kromprogramo de Anjuto

en: Class
eo: Klaso

en: General Public License (GPL)
eo: Ĝenerala Publika Permesilo (GPL)

en: Berkeley Software Distribution License (BSD)
eo: Permesilo de BSD (BSD)

en: No License
eo: Neniu permesilo

en: Create
eo: Krei

en: Class Name:
eo: Klasnomo:

en: Class Options:
eo: Klasopcioj:

en: Properties
eo: Atributoj

en: GObject Class
eo: GObject-klaso

en: Methods
eo: Metodoj

en: Variables
eo: Variabloj

en: Imports
eo: Enportoj

en: Author Email Address:
eo: Retpoŝtadreso de la aŭtoro:

en: Author Name:
eo: Nomo de la aŭtoro:

en: License:
eo: Permesilo:

en: Add to Project Target:
eo: Aldoni al projekt-celo:

en: Add to Repository
eo: Aldoni deponejo

en: Scope
eo: Amplekso

en: Implementation
eo: Realigo

en: Type
eo: Tipo

en: Arguments
eo: Argumentoj

note: Automatic highlight menu
en: Automatic
eo: Aŭtomate

en: Local
eo: Loke

en: Browse…
eo: Foliumi…

en: Revision:
eo: Revizio:

en: Options:
eo: Agordoj:

en: Options
eo: Agordoj

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Username:
eo: Uzantonomo:

en: Vendor
eo: Vendisto

en: Release
eo: Eldono

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add
eo: _Aldoni

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove
eo: Fo_rigi

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit
eo: _Enmeti

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update
eo: Ĝ_isdatigi

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Status
eo: Montri _staton

en: Debugger
eo: Sencimigilo

en: _Attach
eo: _Aldoni

en: Enable _all
eo: E_nŝalti ĉiujn

en: _Disable all
eo: E_lŝalti ĉiujn

en: _Remove all
eo: _Forigi ĉiujn

en: _Automatic update
eo: _Aŭtomata ĝisdatigo

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: _Value:
eo: _Valoro:

en: Location
eo: Loko

en: _Condition:
eo: _Kondiĉo:

en: _Location:
eo: _Loko:

en: Memory
eo: Memoro

en: Inspect
eo: Inspekti

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Yes
eo: Jes

en: Print:
eo: Presi:

en: Stop:
eo: Halti:

en: Start Debugger
eo: Startigi sencimigilon

en: Debugger:
eo: Sencimigilo:

en: Address:
eo: Adreso:

en: Port:
eo: Pordo:

en: Disable
eo: Elŝalti

en: Remote debugging
eo: Defora sencimigado

en: Do not show again
eo: Ne denove montri

en: Are you sure you want to delete all the breakpoints?
eo: Ĉu vi certe volas forigi ĉiujn paŭzpunktojn?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Breakpoints
eo: _Paŭzpunktoj

note: Action name Stock icon, if any
en: Toggle Breakpoint
eo: Baskuligi paŭzpunkton

note: Display label short-cut
en: Toggle breakpoint at the current location
eo: Baskuligi paŭzpunkton je la aktuala loko

note: Action name Stock icon, if any
en: Add Breakpoint…
eo: Aldoni paŭzpunkton…

note: Display label short-cut
en: Add a breakpoint
eo: Aldoni paŭzpunkton

note: Action name Stock icon, if any
en: Remove Breakpoint
eo: Forigi paŭzpunkton

note: Display label short-cut
en: Remove a breakpoint
eo: Forigi paŭzpunkton

note: Action name Stock icon, if any
en: Edit Breakpoint
eo: Redakti paŭzpunkton

note: Display label short-cut
en: Edit breakpoint properties
eo: Redakti atributojn de la paŭzpukto

note: Action name Stock icon, if any
en: Enable Breakpoint
eo: Enŝalti paŭzpunkton

note: Display label short-cut
en: Enable a breakpoint
eo: Enŝalti paŭzpunkton

note: Action name Stock icon, if any
en: Disable All Breakpoints
eo: Elŝalti ĉiujn paŭzpunktojn

note: Display label short-cut
en: Deactivate all breakpoints
eo: Malaktivigi ĉiujn paŭzpunktojn

note: Action name Stock icon, if any
en: R_emove All Breakpoints
eo: _Forigi ĉiujn paŭzpunktojn

note: Display label short-cut
en: Remove all breakpoints
eo: Forigi ĉiujn paŭzpunktojn

note: Action name Stock icon, if any
en: Jump to Breakpoint
eo: Salti al paŭzpunkto

note: Display label short-cut
en: Jump to breakpoint location
eo: Salti al paŭzpunkt-loko

en: Disable Breakpoint
eo: Elŝalti paŭzpunkton

en: Disable a breakpoint
eo: Elŝalti paŭzpunkton

note: Translators: Enabled refers to a breakpoint. It is a column name, like * other words. This enable an user defined command
en: Enabled
eo: Enŝaltite

en: Address
eo: Adreso

en: Condition
eo: Kondiĉo

en: State
eo: Stato

note: create goto menu_item.
en: _Go to address
eo: _Iri al adreso

en: Variable
eo: Variablo

en: Disassembly
eo: Retrotraduko

en: Information
eo: Informo

en: Lines
eo: Linioj

note: This is the list of local variables.
en: Locals
eo: Lokaj variabloj

en: Started
eo: Startigite

en: Loaded
eo: Ŝargite

note: Action name Stock icon, if any
en: Pa_use Program
eo: _Paŭzigi programon

en: Running…
eo: Rulante…

note: Action name Stock icon, if any
en: Run/_Continue
eo: Ruli/_Daŭrigi

en: Stopped
eo: Haltigite

note: Action name Stock icon, if any
en: _Debug
eo: _Sencimigo

en: _Info
eo: _Informo

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: From
eo: De

en: To
eo: Al

en: Print
eo: Presi

en: Description
eo: Priskribo

en: Active
eo: Aktive

en: Thread
eo: Fadeno

note: Register actions
en: File
eo: Dosiero

en: Line
eo: Linio

en: Function
eo: Funkcio

en: Stack
eo: Stako

en: User
eo: Uzanto

en: Time
eo: Horo

en: Command
eo: Komando

en: Path
eo: Vojo

en: Change Value
eo: Ŝanĝi valoron

en: Update all
eo: Ĝisdatigi ĉiujn

en: Remove all
eo: Forigi ĉiujn

note: Action name Stock icon, if any
en: Automatic update
eo: Aŭtomata ĝisdatigo

en: _Go to
eo: _Iri al

en: _Context Help
eo: _Kunteksta helpo

en: API Browser
eo: API-foliumilo

en: Missing name
eo: Mankanta nomo

en: _Reload
eo: _Reŝargi

en: Add bookmark
eo: Aldoni legosignon

en: Remove bookmark
eo: Forigi legosignon

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Rename
eo: Alinomi

en: Remove
eo: Forigi

en:  [read-only]
eo:  [nur legi]

en: Close Others
eo: Fermi aliajn

en: Close file
eo: Fermi dosieron

en: Path:
eo: Vojo:

en: Open file
eo: Malfermi dosieron

en: Save file as
eo: Konservi dosieron kiel

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: [read-only]
eo: [nur legi]

note: Document manager plugin
en: Document Manager
eo: Dokument-administrilo

en: Top
eo: Supre

en: Bottom
eo: Malsupre

en: Left
eo: Maldekstre

en: Right
eo: Dekstre

en: Autosave
eo: Aŭtomata konservado

en: Position:
eo: Pozicio:

en: Show tabs
eo: Montri langetojn

en: Case sensitive
eo: Usklecodistinge

en: Replace All
eo: Anstataŭigi ĉiujn

en: _Save
eo: Kon_servi

en: Save current file
eo: Konservi la aktualan dosieron

en: Save _As…
eo: Konservi _kiel…

en: Save the current file with a different name
eo: Konservi la aktualan dosieron kun alia nomo

en: Save A_ll
eo: Konservi ĉ_iujn

en: _Close File
eo: _Fermi dosieron

en: Close current file
eo: Fermi la aktualan dosieron

en: Close All
eo: Fermi ĉiujn

en: Close all files
eo: Fermi ĉiujn dosierojn

en: Close other documents
eo: Fermi aliajn dokumentojn

en: Reload F_ile
eo: Reŝargi dos_ieron

en: Reload current file
eo: Reŝargi nunan dosieron

en: Recent _Files
eo: _Lastaj dosieroj

en: _Print…
eo: _Presi…

en: Print the current file
eo: Presi la aktualan dosieron

en: _Print Preview
eo: _Montri antaŭrigardon

en: _Transform
eo: _Transformi

en: _Select
eo: _Elekti

en: Select _All
eo: Elekti ĉi_ujn

en: Select all text in the editor
eo: Elekti la tutan tekston en la redaktilo

en: Select _Code Block
eo: Elekti _kodgrupon

en: Select the current code block
eo: Elekti la aktualan kodgrupon

en: Co_mment
eo: Ko_mento

note: menu title
en: _Line Number…
eo: _Lininumeroj…

en: _Search
eo: _Serĉi

en: _Quick Search
eo: _Rapida serĉo

en: Find _Next
eo: Serĉi sekva_n

en: Find and R_eplace…
eo: S_erĉi kaj anstataŭigi…

en: Search and replace
eo: Serĉi kaj anstataŭigi

en: Find _Previous
eo: Serĉi _antaŭan

en: Clear Highlight
eo: Forigi emfazon

en: Find in Files
eo: Serĉi en dosieroj

en: Case Sensitive
eo: Usklecodistinge

en: Regular Expression
eo: Regula esprimo

en: _Edit
eo: R_edakti

note: menu title
en: _Editor
eo: R_edaktilo

en: U_ndo
eo: _Malfari

en: Undo the last action
eo: Malfari la lastan agon

en: _Redo
eo: _Refari

en: Redo the last undone action
eo: Refari la lastan malfaritan agon

note: Action name Stock icon, if any
en: _Copy
eo: _Kopii

en: Copy the selected text to the clipboard
eo: Kopii la elektitan tekston tondejen

en: _Paste
eo: _Enmeti

en: Paste the content of clipboard at the current position
eo: Enmeti la enhavon de la tondujo al la aktuala pozicio

en: _Clear
eo: _Vakigi

en: Zoom In
eo: Enzomi

en: Zoom Out
eo: Elzomi

en: _Highlight Mode
eo: _Emfaza reĝimo

en: _Documents
eo: _Dokumentoj

note: DocmanPlugin* plugin = ANJUTA_PLUGIN_DOCMAN (ipref);
en: Documents
eo: Dokumentoj

en: Reload
eo: Reŝargi

en: Go to
eo: Iru al

en: Zoom
eo: Zomi

en: Mode
eo: Reĝimo

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Replace all
eo: Anstataŭigi ĉiujn

en: Filename
eo: Dosiernomo

en: All text files
eo: Ĉiuj tekstdosieroj

note: we create a placeholder menuitem, to be used in case * the menu is empty. this placeholder will stay around * for the entire lifetime of the menu, and we just hide it * when it's not used. we have to do this, and do it here, * because we need a marker for the beginning of the recent * items list, so
en: No items found
eo: Neniu elemento estas trovita

en: Open '%s'
eo: Malfermi '%s'

en: Unknown item
eo: Nekonata elemento

en: Open with:
eo: Malfermi per:

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Anjuta Projects
eo: Anjuto-projektoj

en: _New
eo: _Nova

en: New empty file
eo: Nova malplena dosiero

en: _Open…
eo: _Malfermi…

en: _Open
eo: _Malfermi

en: Open _With
eo: Malfermi _per

en: Open with
eo: Malfermi per

en: New
eo: Nova

en: Open
eo: Malfermi

en: Open _Recent
eo: Malfermi _lastatempan

en: Open a file
eo: Malfermi dosieron

en: File not found
eo: Ne trovis dosieron

en: Open With
eo: Malfermi per

en: File Manager
eo: Dosiera administrilo

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Loading...
eo: Ŝargante...

en: _Rename
eo: _Alinomi

en: Rename file or directory
eo: Alinomi dosieron aŭ dosierujon

en: _Show in File manager
eo: _Montri en dosieradministrilo

en: Show in File manager
eo: Montri en dosieradministrilo

en: Files
eo: Dosieroj

en: New File
eo: Nova dosiero

en: File Information
eo: Dosier-informo

en: Type:
eo: Tipo:

en: Add License Information:
eo: Aldoni permesil-informon:

en: Add to project target:
eo: Aldoni al projekt-celo:

en: Other
eo: Alia

en: Activate
eo: Aktivigi

en: Do not commit
eo: Ne enmeti

en: Add Files:
eo: Aldoni dosierojn:

en: Branches
eo: Branĉoj

en: E-mail:
eo: Retpoŝtadreso:

en: Revision
eo: Revizio

en: Branch:
eo: Branĉo:

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Date
eo: Dato

en: page 1
eo: paĝo 1

en: page 2
eo: paĝo 2

en: Changes:
eo: Ŝanĝoj:

en: Branches:
eo: Branĉoj:

en: Tags:
eo: Etikedoj:

en: Remove Files:
eo: Forigi dosierojn:

en: Soft
eo: Milde

en: Hard
eo: Malfacile

en: Mode:
eo: Reĝimo:

en: Add Files
eo: Aldoni dosierojn

en: Commit
eo: Enmeti

en: Are you sure you want to delete branch %s?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la branĉon %s?

note: Translators: file name for an existing commits diff, %s is an SHASUM of a commit
en: Commit %s.diff
eo: Enmeti %s.diff

en: <b>Branch:</b> %s
eo: <b>Branĉo:</b> %s

en: Merge
eo: Kunfandi

en: Remove Files
eo: Forigi dosierojn

en: Remote
eo: Defore

en: Reset
eo: Reagordi

en: Revert
eo: Malfari

en: Create a branch
eo: Krei branĉon

en: Delete branches
eo: Forigi branĉojn

en: Changes
eo: Ŝanĝoj

en: Commit changes
eo: Enmeti ŝanĝojn

en: Add
eo: Aldoni

en: Add files to the index
eo: Aldoni dosierojn al indekso

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Skip
eo: Ignori

en: Abort
eo: Ĉesi

en: Reset...
eo: Reagordi...

en: Delete...
eo: Forigi...

en: Merge...
eo: Kunfandi...

en: Apply
eo: Apliki

en: Branch
eo: Branĉo

en: Status
eo: Stato

en: Glade Properties…
eo: Glado-atributoj…

en: Widgets
eo: Fenestraĵoj

en: Palette
eo: Paletro

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: Autocompletion
eo: Aŭtomata kompletigo

en: Environment
eo: Ĉirkaŭaĵo

en: Auto-complete
eo: Aŭtomata kompletigo

en: Warnings:
eo: Avertoj:

en: Errors:
eo: Eraroj:

en: Important:
eo: Grave:

en: Icon
eo: Piktogramo

en: Messages
eo: Mesaĝoj

en: _Copy Message
eo: _Kopii mesaĝon

en: Copy message
eo: Kopii mesaĝon

en: _Copy All Messages
eo: _Kopii ĉiujn mesaĝojn

en: Copy All Messages
eo: Kopii ĉiujn mesaĝojn

en: _Next Message
eo: _Sekva mesaĝo

en: Next message
eo: Sekva mesaĝo

en: _Previous Message
eo: _Antaŭa mesaĝo

en: Previous message
eo: Antaŭa mesaĝo

en: Next/Previous Message
eo: Sekva/antaŭa mesaĝo

en: %d Message | %d Messages
eo[0]: %d mesaĝo
eo[1]: %d mesaĝoj

en: %d Info | %d Infos
eo[0]: %d informo
eo[1]: %d informoj

en: %d Warning | %d Warnings
eo[0]: %d averto
eo[1]: %d avertoj

en: %d Error | %d Errors
eo[0]: %d eraro
eo[1]: %d eraroj

en: Select package
eo: Elekti pakaĵon

en: Add _module
eo: Aldoni _modulon

en: Add _Package
eo: Aldoni _pakaĵon

en: Packages
eo: Pakaĵoj

note: Action name Stock icon, if any
en: _Tools
eo: _Iloj

en: Import project
eo: Enporti projekton

en: Import
eo: Enporti

en: Import from folder
eo: Enporti de dosierujo

en: Location:
eo: Loko:

en: Destination:
eo: Celo:

en: Import options
eo: Enport-agordoj

en: Project name
eo: Projektnomo

en: Project properties
eo: Projektatributoj

en: Folder properties
eo: Dosierujaj atributoj

en: Are you sure you want to remove the group "%s" from the project?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la grupon "%s" de la projekto?

en: Are you sure you want to remove the target "%s" from the project?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la celon "%s" de la projekto?

en: Are you sure you want to remove the source "%s" from the project?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la fonton "%s" de la projekto?

en: Are you sure you want to remove the shortcut "%s" from the project?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la simbolan ligilon "%s" de la projekto?

en: Are you sure you want to remove the module "%s" from the project?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la modulon "%s" de la projekto?

en: Are you sure you want to remove the package "%s" from the project?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la pakaĵon "%s" de la projekto?

en: Are you sure you want to remove the element "%s" from the project?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la elementon "%s" de la projekto?

note: Translator: there is at least 2 elements to remove
en: Are you sure you want to remove %d element from the project?
    
     | Are you sure you want to remove %d elements from the project?
eo[0]: Ĉu vi certe volas forigi %d elementon de la projekto?
eo[1]: Ĉu vi certe volas forigi %d elementojn de la projekto?

en: _Project
eo: _Projekto

en: New _Folder…
eo: Nova _dosierujo…

en: Add a new folder to the project
eo: Aldoni novan dosierujon al la projekto

en: New _Target…
eo: Nova _celo…

en: Add _Library…
eo: Aldoni bib_liotekon…

en: _Properties
eo: _Atributoj

en: Close Pro_ject
eo: Fermi pro_jekton

en: Close project
eo: Fermi projekton

en: New _Folder
eo: Nova _dosierujo

en: New _Target
eo: Nova _celo

en: Add _Library
eo: Aldoni bib_liotekon

en: _Add to Project
eo: _Aldoni al projekto

en: Re_move
eo: _Forigi

en: Remove from project
eo: Forigi de la projekto

en: _Sort
eo: _Ordigi

en: Sort shortcuts
eo: Ordigi klavkombinojn

en: Project
eo: Projekto

en: Add Library
eo: Aldoni bibliotekon

en: _New library…
eo: _Nova biblioteko…

en: Modules:
eo: Moduloj:

en: New Library
eo: Nova biblioteko

en: Package list:
eo: Pakaĵlisto:

en: _Module name:
eo: _Modulnomo:

en: Add Source
eo: Aldoni fonton

en: Target:
eo: Celo:

en: New Folder
eo: Nova dosierujo

en: _Folder name:
eo: _Dosieruj-nomo:

en: _Select file to add…
eo: _Elekti doseron por aldoni…

en: Source files:
eo: Fontdosieroj:

en: New Target
eo: Nova celo

en: TargetTypes
eo: Celtipoj

en: Target _type:
eo: Cel_tipo:

en: Target _name:
eo: Cel_nomo:

en: <Select a target>
eo: <Elekti celon>

en: <Select any module>
eo: <Elekti iun modulon>

en: <Select a target or a folder>
eo: <Elekti celon aŭ dosierujon>

en: <Select a folder>
eo: <Elekti dosierujon>

en: Select a project type
eo: Elekti projekt-tipon

en: Error
eo: Eraro

en: Details
eo: Detaloj

en: Summary
eo: Resumo

en: Warning
eo: Averto

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Select directory
eo: Elekti dosierujon

en: Select file
eo: Elekti dosieron

en: Select an Image File
eo: Elekti bilddosieron

en: Choose Icon
eo: Elekti piktogramon

en: Choose directory
eo: Elekti dosierujon

en: Choose file
eo: Elekti dosieron

en: Basic information
eo: Baza informo

en: Project Name:
eo: Projektnomo:

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Email address:
eo: Retpoŝtadreso:

en: Icon File:
eo: Piktogram-dosiero:

en: Interface:
eo: Interfaco:

en: project name
eo: projektnomo

en: Plugin Name:
eo: Kromprogram-nomo:

en: Library
eo: Biblioteko

en: License
eo: Permesilo

en: Select code license
eo: Elekti kodo-permesilon

en: No license
eo: Neniu permesilo

en: Project name:
eo: Projektnomo:

en: Wx Widgets
eo: Wx-fenestraĵoj

en: Python loader
eo: Python-ŝargilo

en: Loading files...
eo: Ŝargante dosierojn...

en: Quick open
eo: Rapide malfermi

en: Quick Open
eo: Rapide malfermi

en: Run Program
eo: Ruli programon

en: Run in Terminal
eo: Ruli en terminalo

en: Program:
eo: Programo:

note: Action name Stock icon, if any
en: _Run
eo: _Ruli

en: Code Snippets
eo: Kod-fragmentoj

en: Snippets
eo: Fragmentoj

en: _Import snippets …
eo: E_nporti fragmentojn …

en: Import snippets to the database
eo: Enporti fragmentojn al la datumbazo

en: _Export snippets …
eo: E_lporti fragmentojn …

en: Export snippets from the database
eo: Elporti fragmentojn de la datumbazo

en: Command?
eo: Ĉu komando?

en: Add snippet
eo: Aldoni kodaĵon

en: Remove selected snippet
eo: Forigi elektitan fragmento

en: Languages
eo: Lingvoj

note: Insert the Add Snippet menu item
en: Add Snippet…
eo: Aldoni fragmenton…

note: Insert the Add Snippets Group menu item
en: Add Snippets Group…
eo: Aldoni fragment-grupon…

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Snippet Name:
eo: Fragment-nomo:

en: Snippets Group:
eo: Fragment-grupo:

en: Languages:
eo: Lingvoj:

en: Keywords:
eo: Ŝlosilvortoj:

en: Snippet Properties
eo: Fragment-atributoj

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Snippet Content
eo: Fragment-enhavo

en: Insert
eo: Enmeti

en: Snippet Variables
eo: Fragment-variabloj

en: Close
eo: Fermi

en: Export snippets
eo: Elporti fragmentojn

en: Save in folder:
eo: Konservi en dosierujo:

en: Select snippets
eo: Elekti kodaĵojn

en: Import Snippets
eo: Enporti fragmentojn

en: Anjuta variables
eo: Anjuto-variabloj

en: Show line numbers
eo: Montri liniajn numerojn

en: View
eo: Vido

en: Editor
eo: Redaktilo

en: Use theme font
eo: Uzi etosan tiparon

en: Font:
eo: Tiparo:

en: Color scheme:
eo: Kolorskemo:

en: Font
eo: Tiparo

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not open %s: %s
eo: Ne eblas malfermi na %s: %s

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not save %s: %s
eo: Ne eblas konservi na %s: %s

en: New file %d
eo: Nova dosiero %d

en: Line numbers
eo: Lininumeroj

en: Header
eo: Paĝokapo

en: Footer
eo: Paĝopiedo

en: Create a new project
eo: Krei novan projekton

en: Unlist Project
eo: Mallistigi projekton

en: Add file/directory
eo: Aldoni dosieron/dosierujon

en: Copy files/folders
eo: Kopii dosierojn/dosierujojn

en: Source:
eo: Fonto:

en: Remove file/directory
eo: Forigi dosieron/dosierujon

en: Revert Changes
eo: Malfari ŝanĝojn

en: Update file/directory
eo: Ĝisdatigi dosieron/dosierujon

en: Remember Password
eo: Memori la pasvorton

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add…
eo: _Aldoni…

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove…
eo: Fo_rigi…

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit…
eo: _Enmeti…

note: Action name Stock icon, if any
en: _Revert…
eo: Malfa_ri…

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update…
eo: Ĝ_isdatigi…

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy Files/Folders…
eo: Kopii dosierojn/dosierujojn…

note: Action name Stock icon, if any
en: Merge…
eo: Kunfandi…

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy…
eo: Kopii…

en: Please enter a path.
eo: Bonvole enigu vojon.

en: Deleted: %s
eo: Forigite: %s

en: Added: %s
eo: Aldonite: %s

en: Updated: %s
eo: Ĝisdatigite: %s

en: Modified: %s
eo: Modifite: %s

en: Merged: %s
eo: Kunfandite: %s

en: Missing: %s
eo: Mankante: %s

en: _Find Symbol…
eo: _Serĉi simbolon…

en: Find Symbol
eo: Serĉi simbolon

en: Symbols
eo: Simboloj

en: Search
eo: Serĉi

en: Symbol
eo: Simbolo

en: Terminal
eo: Terminalo

en: Terminal Plugin for Anjuta.
eo: Terminal-kromprogramo por Anjuto.

en: Tools
eo: Iloj

en: Save all files
eo: Konservi ĉiujn dosierojn

en: _Variable…
eo: _Variablo…

en: Parameters:
eo: Parametroj:

en: Command:
eo: Komando:

en: Short cut:
eo: Klavkombino:

en: Edit as script
eo: Redakti kiel skripto

en: Tool
eo: Ilo

en: undefined
eo: nedifinite

en: Meaning
eo: Signifo

en: Disabled
eo: Elŝaltite

en: Unable to edit script
eo: Ne eblas redakti skripton

en: New accelerator…
eo: Nova plirapidigilo…

en: Opening %s
eo: Malfermante na %s

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (output)". It's used to name the message * pane where the output of the tool is send to
en: (output)
eo: (eligo)

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (error)". It's used to name the message * pane where the errors of the tool is send to
en: (error)
eo: (eraro)

en: None
eo: Neniu

en: Current selection
eo: Aktuala elektaĵo

en: String
eo: Signoĉeno

en: Copyright © Naba Kumar
eo: Kopirajto © Naba KUMAR

en: _File
eo: _Dosiero

en: _Quit
eo: Ĉ_esi

en: Quit Anjuta IDE
eo: Ĉesi na Anjuto-IDE

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _View
eo: _Vido

en: _Full Screen
eo: _Tutekrane

en: Toggle fullscreen mode
eo: Baskuligi tutekranan reĝimon

en: _Toolbar
eo: Ilobre_to

en: Show or hide the toolbar
eo: Montri aŭ kaŝi la ilobreton

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Frequently Asked Questions
eo: _Oftaj demandoj

en: Anjuta _Home Page
eo: _Retejo de Anjuto

en: Ask a _Question
eo: Starigi _demandon

en: _About
eo: _Pri

en: About Anjuta
eo: Pri Anjuto

en: About External _Plugins
eo: Pri eksteraj _kromprogramoj

en: Do not show the splash screen
eo: Ne montri la salutŝildon

en: Do not open last session on startup
eo: Ne malfermi la lastan seancon dum starto

en: Do not open last project and files on startup
eo: Ne malfermi la lastan projekton kaj dosierojn dum starto

en: - Integrated Development Environment
eo: - Programada Ĉirkaŭaĵo

en: Invalid profile %s: %s
eo: Nevalida profilo %s: %s

en: Loaded Session…
eo: Ŝargita seanco…

en: Edit
eo: Redakti

en: Help
eo: Helpo

en: Installed plugins
eo: Instalitaj kromprogramoj

en: Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: Value doesn't exist
eo: Valoro ne ekzistas

en: Do not load last session on startup
eo: Ne ŝargi lastan seancon dum starto

en: Do not load last project and files on startup
eo: Ne ŝargi la lastan projekton kaj dosierojn dum starto

en: Session
eo: Seanco

note: translators: translate the same as in gnome-control-center
en: Toolbar button labels:
eo: Etikedoj de la ilobret-butonoj:

note: Style of the buttons/tabs used to select docked windows in anjuta
en: Dock switcher style:
eo: Stilo de la dok-ŝaltilo:

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Text + Icons
eo: Teksto kaj piktogramoj

en: GNOME toolbar setting
eo: Agordoj de la ilobreto de GNOME

en: Tabs
eo: Langetoj

en: Text below icons
eo: Teksto sub piktogramoj

en: Text beside icons
eo: Teksto apud piktogramoj

en: Icons only
eo: Nur piktogramoj

en: Text only
eo: Nur teksto
