anjuta master - en to eu translation catalogue (2016 entries)

en: Anjuta DevStudio is a versatile software development studio featuring a number of advanced programming facilities including project management, application wizard, interactive debugger, source editor, version control, GUI designer, profiler and many more tools. It focuses on providing simple and usable user interface, yet powerful for efficient development.
eu: Anjuta DevStudio softwarea garatzeko estudio bat da, erabilera anitzekoa eta programatzeko hainbat baliabide aurreratu eskaintzen dituena: proiektu-kudeaketa, aplikazio-morroia, araztaile interaktiboa, iturburu-editorea, bertsio-kontrola, interfaze-diseinatzailea, profil-sortzailea... Erabiltzaile-interfaze erraza bezain erabilgarria eskaintzen du, eta ahalmen handikoa garapen eraginkorra bideratzeko.

en: Anjuta is very extensible with plugins. Almost all features in Anjuta are implemented using plugins which can be dynamically enabled or disabled. You can choose which plugins should be active for your project. Like the user interface layout, the set of active plugins is also persistent for each project making it easy to work on projects with various levels of complexity. Using plugins, you can extend Anjuta with your own features.
eu: Anjuta asko heda daiteke pluginen bidez. Anjutaren eginbide ia guztiak plugin

en: The project wizard lets you create new projects from a selection of project templates. The selection includes simple generic, flat (no subdirectory), GTK+, GNOME, Java, Python projects and more. New templates can be easily downloaded and installed.
eu: Proiektu-morroiarekin proiektu berriak sor ditzakezu hainbat proiektu-txantiloitatik abiatuta. Hainbat motatako proiektu-txantiloiak dituzu erabilgarri: orokor sinpleak (azpidirektoriorik gabeak), GTK+, GNOME, Java, Python proiektuak...  Oso erraz deskarga eta instala daitezke txantiloi berriak.

en: Integrated Development Environment
eu: Garapen-ingurune integratua

en: Develop software in an integrated development environment
eu: Garatu softwarea garapen-ingurune integratuan

en: IDE;development;programming;
eu: IDE;garapena;programatzea;

en: Autogen is busy
eu: Autogen lanpetuta dago

en: Could not write definition file "%s": %s
eu: Ezin izan da idatzi "%s" definizio-fitxategia: %s

en: Could not open file "%s": %s
eu: Ezin izan da ireki "%s" fitxategia: %s

en: Text
eu: Testua

en: Text to render
eu: Errendatu beharreko testua

en: Pixbuf Object
eu: Pixbuf objektua

en: The pixbuf to render.
eu: Errendatzeko pixbufa.

en: Unable to find plugin module %s
eu: Ezin da %s plugin modulua aurkitu

en: Unable to find plugin registration function %s in module %s
eu: Ezin izan da plugina erregistratzeko %s funtzioa aurkitu %s moduluan

en: Unknown error in module %s
eu: Errore ezezaguna %s moduluan

en: Column %i
eu: %i. zutabea

note: Column label
en: Column 1
eu: 1. zutabea

en: The file you are trying to open contains an invalid byte sequence.
eu: Irekitzen saiatzen ari zaren fitxategiak byte sekuentzia baliogabe bat dauka.

en: Anjuta was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
eu: Anjutak ezin izan du automatikoki zehaztu ireki nahi duzun fitxategiaren kodeketa.

en: Missing location of plugin %s
eu: %s pluginaren kokalekua falta da

en: Missing type defined by plugin %s
eu: %s pluginak definitutako mota falta da

en: plugin %s fails to register type %s
eu: %s pluginak huts egiten du %s mota erregistratzean

en: Western
eu: Mendebaldekoa

en: Central European
eu: Europako Erdialdekoa

en: South European
eu: Europako Hegoaldekoa

en: Baltic
eu: Baltikokoa

en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

en: Arabic
eu: Arabiarra

en: Greek
eu: Grekoa

en: Hebrew Visual
eu: Hebrear bisuala

en: Hebrew
eu: Hebrearra

en: Turkish
eu: Turkiarra

en: Nordic
eu: Eskandinaviarra

en: Celtic
eu: Zelta

en: Romanian
eu: Errumaniarra

en: Armenian
eu: Armeniarra

en: Chinese Traditional
eu: Txinatar tradizionala

en: Cyrillic/Russian
eu: Zirilikoa/Errusiarra

en: Japanese
eu: Japoniarra

en: Korean
eu: Korearra

en: Chinese Simplified
eu: Txinatar soildua

en: Georgian
eu: Georgiarra

en: Cyrillic/Ukrainian
eu: Zirilikoa/Ukrainarra

en: Vietnamese
eu: Vietnamdarra

en: Thai
eu: Thailandiarra

note: Translator: Unknown refers to a character encoding like UTF8, * ISO8859-1 Translator: Unknown here is a target type, if not unknown it can * be a program or a shared library by example
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Help text
eu: Laguntza-testua

en: Text to show the user what to enter into the entry
eu: Erabiltzaileari sarreran zer sartu behar duen erakusten dion testua

note: Create all needed widgets
en: Environment Variables:
eu: Ingurune-aldagaiak:

en: Name
eu: Izena

en: Value
eu: Balioa

en: Path that dropped files should be relative to
eu: Jaregindako fitxategien bide-izenak honen erlatiboa izan beharko luke

en: Drop a file or enter a path here
eu: Jaregin fitxategi bat edo sartu bide-izen bat hemen

en: Select Files
eu: Hautatu fitxategiak

en: Path that all files in the list should be relative to
eu: Zerrendako jaregindako fitxategi guztien bide-izenak honen erlatiboa izan beharko luke

en: Show Add button
eu: Erakutsi Gehitu botoia

en: Display an Add button
eu: Erakutsi Gehitu botoi bat

en: Cannot execute command: "%s"
eu: Ezin da komando hau exekutatu: "%s"

en: execvp failed
eu: huts egin du execvp-ek

en: Anjuta shell that will contain the plugin
eu: Plugina edukiko duen Anjuta shell-a

en: Plugin '%s' does not want to be deactivated
eu: '%s' pluginak ez du nahi desaktibatu

en: Could not load %s
    This usually means that your installation is corrupted. The error message leading to this was:
    %s
eu: Ezin izan da %s kargatu
    Instalazioa hondatua dagoenean gertatzen da hori, normalean. Honen jatorrian dagoen errore-mezua hau da:
    %s

en: Load
eu: Kargatu

en: Available Plugins
eu: Erabilgarri dauden pluginak

en: Preferred plugins
eu: Plugin hobetsiak

en: Only show user activatable plugins
eu: Erakutsi soilik erabiltzaileak aktiba ditzakeen pluginak

en: These are the plugins selected by you when you have been prompted to choose one of many suitable plugins. Removing the preferred plugin will let you choose a different plugin.
eu: Plugin hauek hautatu dituzu hainbat plugin egokiren artean bat aukeratzeko eskatu zaizunean. Plugin hobetsia kenduz gero, beste plugin bat aukeratu ahal izango duzu.

en: Forget selected plugin
eu: Ahaztu hautatutako plugina

en: Select a plugin
eu: Hautatu plugina

en: Please select a plugin to activate
eu: Hautatu aktibatzeko plugina

en: No plugin is able to load other plugins in %s
eu: Ez dago beste pluginak %s(e)n karga ditzakeen pluginik

en: <b>Please select a plugin to activate</b>
eu: <b>Hautatu aktibatzeko plugina</b>

en: Remember this selection
eu: Gogoratu hautapen hori

en: Profiles
eu: Profilak

en: Current stack of profiles
eu: Uneko profil-pila

en: Available plugins
eu: Erabilgarri dauden pluginak

en: Currently available plugins found in plugin paths
eu: Unean erabilgarri dauden pluginak, pluginen bide-izenetan aurkitutakoak

en: Activated plugins
eu: Plugin aktibatuak

en: Currently activated plugins
eu: Uneko plugin aktibatuak

en: Anjuta shell for which the plugins are made
eu: Plugin hauei dagokien Anjuta shell-a

en: Anjuta Status
eu: Anjuta-ren egoera

en: Anjuta status to use in loading and unloading of plugins
eu: Pluginak kargatzean eta deskargatzean erabili beharreko Anjuta-ren egoera

en: Loading:
eu: Kargatzen:

en: Category
eu: Kategoria

note: FIXME: Make the general page first
en: General
eu: Orokorra

en: Anjuta Preferences
eu: Anjuta hobespenak

en: Plugin Manager
eu: Pluginen kudeatzailea

en: The plugin manager to use for resolving plugins
eu: Pluginak konpontzeko pluginen kudeatzailea

en: Profile Name
eu: Profilaren izena

en: Name of the plugin profile
eu: Pluginaren profilaren izena

en: Synchronization file
eu: Sinkronizazioaren fitxategia

en: File to syncronize the profile XML
eu: XML profila sinkronizatzeko fitxategia

en: Please select a plugin from the list
eu: Hautatu plugin bat zerrendatik

en: Failed to read '%s': XML parse error. Invalid or corrupted Anjuta plugins profile.
eu: Huts egin du '%s' irakurtzean: XML analisi-errorea. Anjuta pluginen profila ez da baliozkoa edo hondatuta dago.

note: <Pluginname>: Install it from <some location on the web>
en: %s: Install it from '%s'
eu: %s: instalatu '%s'(e)tik

en: Failed to read '%s': Following mandatory plugins are missing
eu: Huts egin du '%s' irakurtzean. Nahitaezko plugin hauek falta dira

en: Select the items to save:
eu: Hautatu gordetzeko elementuak:

en: If you do not save, all your changes will be lost.
eu: Gorde ezean, aldaketa guztiak galduko dira.

en: Save
eu: Gorde

en: Item
eu: Elementua

en: _Discard changes
eu: _Ez gorde

en: There is %d item with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d items with unsaved changes. Save changes before closing?
eu[0]: %d elementuk gorde gabeko aldaketak ditu. Aldaketak gorde nahi dituzu itxi aurretik?
eu[1]: %d elementuk gorde gabeko aldaketak dituzte. Aldaketak gorde nahi dituzu itxi aurretik?

en: There is an item with unsaved changes. Save changes before closing?
eu: Elementu batek gorde gabeko aldaketak ditu. Aldaketak gorde nahi dituzu itxi aurretik?

en: <Invalid>
eu: <baliogabea>

en: ComboBox model
eu: ComboBox modeloa

en: The model for the combo box
eu: Konbinazio-koadroarentzako modeloa

en: Action
eu: Ekintza

en: Visible
eu: Ikusgai

en: Sensitive
eu: Sentikorra

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

note: Avoid space in translated string
en: System:
eu: Sistema:

en: You do not seem to have PackageKit installed. PackageKit is required for installing missing packages. Please install "packagekit-gnome" package from your distribution, or install the missing packages manually.
eu: Badirudi ez daukazula PackageKit instalatuta. PackageKit behar da falta diren paketeak instalatzeko. Instalatu "packagekit-gnome" paketea banaketatik, edo instalatu eskuz falta diren paketeak.

en: Installation failed: %s
eu: Instalazioak huts egin du: %s

en: Failed to run "%s". The returned error was: "%s".
eu: Huts egin du  "%s" exekutatzean. Emandako errorea: "%s".

en: The "%s" package is not installed.
    Please install it.
eu: "%s" paketea ez dago instalatua.
    Instala ezazu.

en: The "%s" utility is not installed.
    Please install it.
eu: "%s" utilitatea ez dago instalatua.
    Instala ezazu.

note: Try xterm
en: Cannot find a terminal; using xterm, even if it may not work
eu: Ezin da terminalik aurkitu; xterm erabiliko da, baina beharbada ez du ondo funtzionatuko

en: Cannot execute command: %s (using shell %s): %s
eu: Ezin da komando hau exekutatu: %s (%s shell-a erabiliz): %s

en: Unable to load user interface file: %s
eu: Ezin izan da kargatu erabiltzaile-interfazearen fitxategia: %s

en: Modified
eu: Aldatuta

en: Added
eu: Gehituta

en: Deleted
eu: Ezabatuta

en: Conflicted
eu: Gatazkatsua

en: Up-to-date
eu: Eguneratuta

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: Missing
eu: Falta da

en: Unversioned
eu: Bertsiorik gabe

en: Ignored
eu: Ez ikusi eginda

en: Widget not found: %s
eu: Trepeta ez da aurkitu: %s

en: Could not find application pixmap file: %s
eu: Ezin izan da aplikazioaren pixmap fitxategia aurkitu: %s

en: Cannot execute command "%s": %s
eu: Ezin da komando hau exekutatu: "%s": %s

en: Please specify group name
eu: Zehaztu talde-izena

en: Group name can only contain alphanumeric or "#$:%+,-.=@^_`~/" characters
eu: Talde-izenek karaktere alfanumerikoak edo "#$:%+,-.=@^_`~/" karaktereak soilik izan ditzakete

en: Project doesn't exist or invalid path
eu: Proiektua ez dago edo bide-izena ez da baliozkoa

en: Group
eu: Taldea

en: Source
eu: Iturburua

en: Shared Library (Libtool)
eu: Liburutegi partekatua (Libtool)

en: Module (Libtool)
eu: Modulua (Libtool)

en: Static Library (Libtool)
eu: Liburutegi estatikoa (Libtool)

en: Program
eu: Programa

en: Python Module
eu: Python modulua

en: Java Module
eu: Java modulua

en: Lisp Module
eu: Lisp modulua

en: Header Files
eu: Goiburu-fitxategiak

en: Man Documentation
eu: Man dokumentazioa

en: Info Documentation
eu: Info dokumentazioa

en: Miscellaneous Data
eu: Askotariko datuak

en: Script
eu: Scripta

en: Module
eu: Modulua

en: Package
eu: Paketea

en: Unable to parse project file
eu: Ezin da proiektu-fitxategia analizatu

en: Project doesn't exist or has an invalid path
eu: Proiektua ez dago edo bide-izen baliogabea dauka

en: Autotools backend
eu: Autotools modulua

en: New Autotools backend for project manager
eu: Proiektu-kudeatzaileentzako Autotools modulu berria

en: Name:
eu: Izena:

en: Project name, it can contain spaces by example 'GNU Autoconf'
eu: Proiektu-izena, zuriuneak izan ditzake (adib. 'GNU Autoconf')

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: Project version, typically a few numbers separated by dot by example '1.0.0'
eu: Proiektu-bertsioa, hainbat zenbaki puntuz bereizita (adib. '1.0.0')

en: Bug report URL:
eu: Akats-txostenaren URLa:

en: An email address or a link to a web page where the user can report bug. It is optional.
eu: Erabiltzaileek programazio-akatsen berri emateko helbide elektroniko bat edo horretarako web-orri baten esteka. Aukerakoa da.

en: Package name:
eu: Paketearen izena:

en: Package name, it can contains only alphanumerics and underscore characters.It is generated from the project name if not provided.
eu: Pakete-izena. Karaktere alfanumerikoak eta azpimarrak bakarrik izan ditzake. Zehazten ez bada, proiektu-izenetik sortzen da.

en: URL:
eu: URLa:

en: An link to the project web page if provided.
eu: Proiektuaren web-orriaren esteka bat (zehazten bada).

en: Libtool support:
eu: Libtool-en euskarria:

en: Add support to compile shared and static libraries with Libtool.
eu: Gehitu Libtool-ekin liburutegi partekatuak eta estatikoak konpilatzeko euskarria.

en: Linker flags:
eu: Estekatzaile-markak:

en: Common additional linker flags for all targets in this group.
eu: Talde honetako helburu guztientzako estekatzaile-marka gehigarri arruntak.

en: C preprocessor flags:
eu: C aurreprozesadorearen markak:

en: Common additional C preprocessor flags for all targets in this group.
eu: Talde honetako helburu guztientzako C aurreprozesadorearen marka gehigarri arruntak.

en: C compiler flags:
eu: C konpilatzailearen markak:

en: Common additional C compiler flags for all targets in this group.
eu: Talde honetako helburu guztientzako C konpilatzailearen marka gehigarri arruntak.

en: C++ compiler flags:
eu: C++ konpilatzailearen markak:

en: Common additional C++ compiler flags for all targets in this group.
eu: Talde honetako helburu guztientzako C++ konpilatzailearen marka gehigarri arruntak.

en: Java compiler flags:
eu: Java konpilatzailearen markak:

en: Common additional Java compiler flags for all targets in this group.
eu: Talde honetako helburu guztientzako Java konpilatzailearen marka gehigarri arruntak.

en: Vala compiler flags:
eu: Vala konpilatzailearen markak:

en: Common additional Vala compiler flags for all targets in this group.
eu: Talde honetako helburu guztientzako Vala konpilatzailearen marka gehigarri arruntak.

en: Fortran compiler flags:
eu: Fortran konpilatzailearen markak:

en: Common additional Fortran compiler flags for all targets in this group.
eu: Talde honetako helburu guztientzako Fortran konpilatzailearen marka gehigarri arruntak.

en: Objective C compiler flags:
eu: Objective C konpilatzailearen markak:

en: Common additional Objective C compiler flags for all targets in this group.
eu: Talde honetako helburu guztientzako Objective C konpilatzailearen marka gehigarri arruntak.

en: Lex/Flex flags:
eu: Lex/Flex markak:

en: Common additional Lex or Flex lexical analyser generator flags for all targets in this group.
eu: Talde honetako helburu guztientzako Lex edo Flex analizatzaile lexikoaren sortzailearen marka gehigarri arruntak.

en: Yacc/Bison flags:
eu: Yacc/Bison markak:

en: Common additional Yacc or Bison parser generator flags for all targets in this group.
eu: Talde honetako helburu guztientzako Yacc edo Bison analizatzailearen sortzailearen marka gehigarri arruntak.

en: Installation directories:
eu: Instalazio-direktorioak:

en: List of custom installation directories used by targets in this group.
eu: Talde honetako helburu guztiek erabiltzen dituzten direktorioen instalazio pertsonalizatuaren zerrenda.

en: Do not install:
eu: Ez instalatu:

en: Build but do not install the target.
eu: Eraiki baina ez instalatu helburua.

en: Installation directory:
eu: _Instalazio-direktorioa:

en: It has to be a standard directory or a custom one defined in group properties.
eu: Direktorio estandarra edo talde-propietateetan definitutako direktorio pertsonalizatua izan behar du.

en: Additional linker flags for this target.
eu: Helburu honen estekatzaile-marka gehigarriak

en: Additional libraries:
eu: Liburutegi gehigarriak:

en: Additional libraries for this target.
eu: Helburu honen liburutegi gehigarriak.

en: Additional objects:
eu: Objektu gehigarriak:

en: Additional object files for this target.
eu: Helburu honen objektu gehigarriak.

en: Additional C preprocessor flags for this target.
eu: Helburu honen C aurreprozesadorearen marka gehigarriak.

en: Additional C compiler flags for this target.
eu: Helburu honentzako C konpilatzailearen marka gehigarriak.

en: Additional C++ compiler flags for this target.
eu: Helburu honentzako C++ konpilatzailearen marka gehigarriak.

en: Additional Java compiler flags for this target.
eu: Helburu honentzako Java konpilatzailearen marka gehigarriak.

en: Additional Vala compiler flags for this target.
eu: Helburu honentzako Vala konpilatzailearen marka gehigarriak.

en: Additional Fortran compiler flags for this target.
eu: Helburu honentzako Fortran konpilatzailearen marka gehigarriak.

en: Additional Objective C compiler flags for this target.
eu: Helburu honentzako Objective C konpilatzailearen marka gehigarriak.

en: Additional Lex or Flex lexical analyser generator flags for this target.
eu: Helburu honentzako Lex edo Flex analizatzaile lexikoaren sortzailearen marka gehigarriak.

en: Additional Yacc or Bison parser generator flags for this target.
eu: Helburu honentzako Yacc edo Bison analizatzailearen sortzailearen marka gehigarriak.

en: Additional dependencies:
eu: Mendekotasun gehigarriak:

en: Additional dependencies for this target.
eu: Helburu honentzako mendekotasun gehigarriak.

en: Include in distribution:
eu: Sartu banaketan:

en: Include this target in the distributed package.
eu: Sartu helburu hau banatutako paketean.

en: Build for check only:
eu: Egiaztatzeko soilik den eraikitzea:

en: Build this target only when running automatic tests.
eu: Proba automatikoak exekutatzean soilik eraiki helburu hau.

en: Do not use prefix:
eu: Ez erabili aurrizkia:

en: Do not rename the target with an optional prefix, used to avoid overwriting system program.
eu: Ez aldatu izena helburuari aukerako aurrizki batekin (sistemaren programazioa gainidaztea saihesteko erabiltzen da).

en: Keep target path:
eu: Mantendu helburuko bide-izena:

en: Keep relative target path for installing it. By example if you have a program subdir/app installed in bin directory it will be installed in bin/subdir/app not in bin/app.
eu: Mantendu helburuko bide-izen erlatiboa instalatzeko. Adibidez, subdir/app instalatuta badaukazu bin direktorioan, bin/subdir/app-en instalatuko da, ez bin/app-en.

en: Libraries:
eu: Liburutegiak:

en: Manual section:
eu: Eskuzko sekzioa:

en: Section where are installed the man pages. Valid section names are the digits ‘0’ through ‘9’, and the letters ‘l’ and ‘n’.
eu: Man orriak instalatutako diren atala. ‘0’ eta ‘9’ bitarteko zenbakiak eta ‘l’ eta ‘n’ letrak dira atal-izen baliozkoak.

en: Source file must be a regular file, not a directory
eu: Iturburu-fitxategiak fitxategi arrunta izan behar du, ez direktorioa

en: Target parent is not a valid group
eu: Helburuko gurasoa ez da baliozko talde bat

en: Please specify target name
eu: Zehaztu helburuaren izena

en: Target name can only contain alphanumeric, '_', '-', '/' or '.' characters
eu: Helburuko izenak karaktere alfanumerikoak eta , '_', '-', '/' edo '.' karaktereak izan ditzake

en: Shared library target name must be of the form 'libxxx.la'
eu: Partekatutako liburutegiaren helburuko izenak  'libxxx.la' formakoa izan behar du

en: Static library target name must be of the form 'libxxx.a'
eu: Liburutegi estatikoaren helburuko izenak  'libxxx.la' formakoa izan behar du

en: Module target name must be of the form 'xxx.la'
eu: Moduluaren helburuko izenak  'libxxx.la' formakoa izan behar du

en: Automake Build
eu: Automake eraikitzea

en: Basic autotools build plugin.
eu: Oinarrizko tresna automatikoak eraikitzeko plugina.

en: Execute
eu: Exekutatu

en: Configure Project
eu: Konfiguratu proiektua

en: Regenerate project
eu: Sortu berriro proiektua

en: Configuration:
eu: Konfigurazioa:

en: Configure Options:
eu: Konfigurazio-aukerak:

en: Build Directory:
eu: Eraikitze-direktorioa:

en: Select Program
eu: Hautatu programa

en: Arguments:
eu: Argumentuak:

en: Run in terminal
eu: Exekutatu terminalean

en: Select Program to run:
eu: Hautatu exekutatzeko programa:

en: Run several commands at a time:
eu: Exekutatu hainbat komando aldi berean:

en: Continue on errors
eu: Jarraitu erroreekin

en: Translate messages
eu: Itzuli mezuak

en: Highlight build warnings and errors in editor
eu: Nabarmendu eraikitze-abisuak eta erroreak editorean

en: Build
eu: Eraiki

en: Install as root:
eu: Instalatu 'root' gisa:

en: Install
eu: Instalatu

en: Before using this new configuration, the default one needs to be removed. Do you want to do that?
eu: Konfigurazio berri hau erabili aurretik, konfigurazio lehenetsia kendu behar duzu. Hori egin nahi duzu?

en: Command canceled by user
eu: Komandoa bertan behera utzi du erabiltzaileak

en: Cannot compile "%s": No compile rule defined for this file type.
eu: Ezin da  "%s"  konpilatu: ez da konpilazio-araurik definitu fitxategi mota horrentzat.

en: Cannot configure project: Missing configure script in %s.
eu: Ezin da proiektua konfiguratu: konfigurazio-scripta falta da  %s(e)n.

en: Select a build directory inside the project directory
eu: Hautatu eraikitze-direktorio bat proiektu-direktorioaren barruan

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Debug
eu: Araztu

en: Profiling
eu: Profila

en: Optimized
eu: Optimizatua

en: No executables in this project!
eu: Proiektu horretan ez dago exekutagarririk.

en: No file or project currently opened.
eu: Ez dago fitxategi edo proiektu irekirik.

note: Only local program are supported
en: Program '%s' is not a local file
eu: '%s' programa ez da fitxategi lokala.

en: Program '%s' does not exist
eu: '%s' programarik ez dago

en: Program '%s' does not have execution permission
eu: '%s' programak ez du exekutatzeko baimenik

en: No executable for this file.
eu: Fitxategi horrek ez du exekutagarririk.

en: Executable '%s' is not up-to-date.
eu: '%s' exekutagarria ez dago eguneratua.

en: True if we need a special command to install files
eu: Egia komando berezi bat behar badugu fitxategiak instalatzeko

en: Command used to be allowed to install files
eu: Fitxategiak instalatzeko aukera izateko erabiltzen den komandoa

en: The command has to contain "%s" or "%q". This will be replaced by the command used to install the files, by example "make install". %s is replaced by the command without any change while %q is replaced by the quoted command. You can use %% to get a "%" character. A typical value is "sudo %s" or "su -c %q".
eu: Komandoak "%s" edo "%q" eduki behar du. Fitxategiak instalatzeko erabiltzen den komandoarekin ordeztuko da; adibidez, "make install". %s komandoarekin ordeztuko da inolako aldaketarik gabe, eta %q komatxo arteko komandoarekin ordeztuko da. %% erabil dezakezu "%" karakterea lortzeko. Ohiko balio bat "sudo %s" edo "su -c %q" izaten da.

en: Entering: %s
eu: Sartzen: %s

en: Leaving: %s
eu: Irteten: %s

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: warning:
eu: Kontuz:

en: warning:-old
eu: abisua:-old

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: error:
eu: errorea:

en: error:-old
eu: errorea:-old

en: Command exited with status %d
eu: Komandotik irten da %d egoerarekin

en: Command aborted by user
eu: Komandoa abortatu egin du erabiltzaileak

en: Command terminated with signal %d
eu: Komandoa %d seinalearekin amaitu da

en: Command terminated for an unknown reason
eu: Komandoa arrazoi ezezagun baten ondorioz amaitu da

en: Total time taken: %lu secs
eu: Guztira behar izan den denbora: %lu segundo

en: Completed unsuccessfully
eu: Osatu da, baina ez ondo

en: Completed successfully
eu: Ondo osatu da

note: Translators: the first number is the number of the build attemp, the string is the directory where the build takes place
en: Build %d: %s
eu: %d. eraikuntza: %s

en: _Build
eu: _Eraiki

en: _Build Project
eu: _Eraiki proiektua

en: Build whole project
eu: Eraiki proiektu osoa

en: _Install Project
eu: _Instalatu proiektua

en: Install whole project
eu: Instalatu proiektu osoa

en: _Check Project
eu: _Egiaztatu proiektua

en: Check whole project
eu: Egiaztatu proiektu osoa

en: _Clean Project
eu: _Garbitu proiektua

en: Clean whole project
eu: Garbitu proiektu osoa

en: C_onfigure Project…
eu: K_onfiguratu proiektua...

en: Configure project
eu: Konfiguratu proiektua

en: Build _Tarball
eu: Eraiki _paketea

en: Build project tarball distribution
eu: Eraiki proiektuaren banaketako paketea

en: _Build Module
eu: _Eraiki modulua

en: Build module associated with current file
eu: Eraiki uneko fitxategiari lotutako modulua

en: _Install Module
eu: _Instalatu modulua

en: Install module associated with current file
eu: Instalatu uneko fitxategiari lotutako modulua

en: _Check Module
eu: _Egiaztatu modulua

en: Check module associated with current file
eu: Egiaztatu uneko fitxategiari lotutako modulua

en: _Clean Module
eu: _Garbitu modulua

en: Clean module associated with current file
eu: Garbitu uneko fitxategiari lotutako modulua

en: Co_mpile File
eu: Ko_npilatu fitxategia

en: Compile current editor file
eu: Konpilatu uneko editore-fitxategia

en: Select Configuration
eu: Hautatu konfigurazioa

en: Select current configuration
eu: Hautatu uneko konfigurazioa

en: Remove Configuration
eu: Kendu konfigurazioa

en: Clean project (distclean) and remove configuration directory if possible
eu: Garbitu proiektua (distclean) eta kendu konfigurazio-direktorioa ahal bada

en: _Compile
eu: _Konpilatu

en: Compile file
eu: Konpilatu fitxategia

en: Build module
eu: Eraiki modulua

en: _Install
eu: _Instalatu

en: Install module
eu: Instalatu modulua

en: _Clean
eu: _Garbitu

en: Clean module
eu: Garbitu modulua

en: _Check
eu: _Egiaztatu

en: Check module
eu: Egiaztatu modulua

en: _Cancel command
eu: _Utzi komandoa

en: Cancel build command
eu: Utzi eraikitze-komandoa

en: _Build (%s)
eu: _Eraiki (%s)

en: _Install (%s)
eu: _Instalatu (%s)

en: _Clean (%s)
eu: _Garbitu (%s)

en: Co_mpile (%s)
eu: Ko_npilatu (%s)

en: Co_mpile
eu: Ko_npilatu

en: Build commands
eu: Eraikitze-komandoak

note: Translators: This is a group of build * commands which appears in pop up menus
en: Build popup commands
eu: Laster-menuko eraikitze-komandoak

en: Build Autotools
eu: Eraiki tresna automatikoak

en: Error while setting up build environment:
     %s
eu: Errorea eraikitze-ingurunea konfiguratzean:
     %s

en: Command aborted
eu: Komandoa abortatuta

en: Class Generator
eu: Klase sortzailea

en: Anjuta Class Generator Plugin
eu: Anjuta klaseak sortzeko plugina

en: Class
eu: Klasea

en: General Public License (GPL)
eu: Lizentzia publiko orokorra (GPL)

en: Lesser General Public License (LGPL)
eu: Hedadura txikiagoko lizentzia publiko orokorra (LGPL)

en: Berkeley Software Distribution License (BSD)
eu: Berkeley-ren Software Banaketa Lizentzia (BSD)

en: No License
eu: Lizentziarik ez

en: Create
eu: Sortu

en: Class Name:
eu: Klase-izena:

en: Base Class:
eu: Oinarrizko klasea:

en: Base Class Inheritance:
eu: Oinarrizko klasearen herentzia:

en: Class Options:
eu: Klase-aukerak:

en: Source/Header Headings:
eu: Iturburu-/goiburu-fitxategien izenburuak:

en: Inline the declaration and implementation
eu: Deklarazioaren eta inplementazioaren barnean

en: Author/Date/Time
eu: Egilea/Eguna/Ordua

en: General Class Properties
eu: Klaseen propietate orokorrak

en: Class Elements
eu: Klase-elementuak

en: Generic C++ Class
eu: C++ klase generikoa

en: GObject Prefix and Type:
eu: GObject aurrizkia eta mota:

en: Author/Date-Time
eu: Egilea/Eguna eta ordua

en: Class Function Prefix:
eu: Klase-funtzioaren aurrizkia:

en: Member Functions/Variables
eu: Kidearen funtzioak/aldagaiak

en: Properties
eu: Propietateak

en: Signals
eu: Seinaleak

en: GObject Class
eu: GObject klasea

en: Class Methods
eu: Klase-metodoak

en: Constants/Variables
eu: Konstanteak/Aldagaiak

en: Python Class
eu: Python klasea

en: is Sub-Class
eu: azpiklasea da

en: Initializer Arguments:
eu: Hasieratzailearen argumentuak:

en: Methods
eu: Metodoak

en: Variables
eu: Aldagaiak

en: Imports
eu: Inportazioak

en: JavaScript Class
eu: JavaScript klasea

en: Class Scope:
eu: Klase-esparrua:

en: Vala Class
eu: Vala klasea

en: Author Email Address:
eu: Egilearen helbide elektronikoa:

en: Author Name:
eu: Egilearen izena:

en: License:
eu: Lizentzia:

en: Header File:
eu: Goiburu-fitxategia:

en: Source File:
eu: Iturburu-fitxategia:

en: Add to Project Target:
eu: Gehitu proiektu-helburuari

en: Add to Repository
eu: Gehitu biltegiari

en: Header or source file has not been created
eu: Goiburu- edo iturburu-fitxategia ez da sortu

en: Autogen template used for the header file
eu: Goiburu-fitxategiaren Autogen txantiloia

en: Autogen template used for the implementation file
eu: Inplementazio-fitxategiaren Autogen txantiloia

en: File to which the processed template will be written
eu: Txantiloi prozesatua fitxategi horretan idatziko da

en: Could not find autogen version 5; please install the autogen package. You can get it from http://autogen.sourceforge.net.
eu: Ezin izan da autogen-en 5. bertsioa aurkitu. Instalatu autogen paketea. Hemen lor dezakezu: http://autogen.sourceforge.net.

en: Failed to execute autogen: %s
eu: Huts egin du autogen exekutatzean: %s

en: Guess from type
eu: Asmatu motatik

en: Scope
eu: Esparrua

en: Implementation
eu: inplementazioa

en: Type
eu: Mota

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Nick
eu: Goitizena

note: Somehow redundant with marshaller, but required for default handler
en: Flags
eu: Markak

note: Automatic highlight menu
en: Automatic
eu: Automatikoa

en: XML description of the user interface
eu: Erabiltzaile-interfazearen XML deskribapena

en: CVS Plugin
eu: CVS plugina

en: A version control system plugin
eu: Bertsioak kudeatzeko sistemaren plugina

en: Standard diff
eu: Diff estandarra

en: Patch-Style diff
eu: Adabaki-estiloko diff

en: Local
eu: Lokala

en: Extern (rsh)
eu: Kanpokoa (rsh)

en: Password server (pserver)
eu: Pasahitz-zerbitzaria (pserver)

en: CVS Preferences
eu: CVS hobespenak

en: Path to "cvs" command
eu: "cvs" komandoaren bide-izena

en: Compression Level (0=off, 10=max):
eu: Konpresio-maila (0=batere ez, 10= maximoa):

en: Ignore .cvsrc file (recommended)
eu: Ez ikusi egin .cvsrc fitxategiei (gomendatua)

en: CVS Options
eu: CVS aukerak

en: CVS: Add file/directory
eu: CVS: gehitu fitxategia/direktorioa

en: Choose file or directory to add:
eu: Hautatu gehitzeko fitxategia edo direktorioa:

en: Browse…
eu: Arakatu...

en: File is binary
eu: Fitxategia bitarra da

en: CVS: Remove file/directory
eu: CVS: kendu fitxategia/direktorioa

en: Choose file or directory to remove:
eu: Hautatu kentzeko fitxategia edo direktorioa:

en: <b>Please note: </b>
    
    Pressing OK will delete the file from disk and from CVS. Of course, the file won't be removed from CVS before you use CVS Commit. <b>You have been warned!</b>
eu: <b>Kontuz:</b>
    
    Ados sakatzen baduzu, fitxategia ezabatu egingo da diskotik eta CVStik. Dena den, fitxategia ez da CVStik kenduko, CVS Commit erabili baino lehen. <b>Jakinaren gainean zaude</b>

en: CVS: Commit file/directory
eu: CVS: egikaritu fitxategia/direktorioa

en: Choose file or directory to commit:
eu: Hautatu egikaritzeko fitxategia edo direktorioa:

en: Whole project
eu: Proiektu osoa

en: Log message:
eu: Egunkari-mezua:

en: Revision:
eu: Berrikuspena:

en: Do not act recursively
eu: Ez jokatu errekurtsiboki

en: Options:
eu: Aukerak:

en: CVS: Update file/directory
eu: CVS: eguneratu fitxategia/direktorioa

en: Choose file or directory to update:
eu: Hautatu eguneratzeko fitxategia edo direktorioa:

en: Delete empty directories
eu: Ezabatu direktorio hutsak

en: Create new directories
eu: Sortu direktorio berriak

en: Reset sticky tags
eu: Berrasieratu etiketa itsaskorrak

en: Use revision/tag:
eu: Erabili berrikuspena/etiketa:

en: CVS: Status
eu: CVS: egoera

en: CVS: Status from file/directory
eu: CVS: fitxategiaren/direktorioaren egoera

en: Choose file or directory to get the status from:
eu: Hautatu egoera lortzeko fitxategia edo direktorioa:

en: Be verbose
eu: Eman xehetasunak

en: CVS: Diff file/directory
eu: CVS: konparatu fitxategia/direktorioa

en: Choose file or directory to diff:
eu: Hautatu konparatzeko fitxategia edo direktorioa:

en: Unified format instead of context format
eu: Erabili formatu bateratua, ez testuinguru-formatua

en: Use revision:
eu: Erabili berrikuspena:

en: CVS: Log file/directory
eu: CVS: erregistratu fitxategia/direktorioa

en: Choose file or directory to get log for:
eu: Hautatu egunkaria lortzeko fitxategia edo direktorioa:

en: Options
eu: Aukerak

en: CVS: Import
eu: CVS: inportatu

en: Project root directory:
eu: Proiektuaren erro-direktorioa:

en: Module name:
eu: Moduluaren izena:

en: Vendor tag:
eu: Hornitzailearen etiketa:

en: Release tag:
eu: Bertsio-etiketa:

en: Module Details:
eu: Modulu-xehetasunak:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Repository:
eu: Biltegia:

en: Please enter a filename!
eu: Sartu fitxategiaren izena.

en: Please fill field: %s
eu: Bete eremu hau: %s

en: CVS command is running! Please wait until it is finished!
eu: CVS komandoa exekutatzen ari da. Itxaron amaitu arte.

en: Unable to delete file
eu: Ezin da fitxategia ezabatu

en: Are you sure that you want to pass an empty log message?
eu: Ziur zaude egunkari-mezu hutsa pasa nahi duzula?

en: Vendor
eu: Hornitzailea

en: Release
eu: Askatu

en: Are you sure that you do not want a log message?
eu: Ziur zaude ez duzula egunkari-mezurik nahi?

en: CVS command failed. See above for details
eu: Huts egin du CVS komandoak. Argibide gehiago nahi izanez gero, begiratu hemen goian

en: CVS command successful! Time taken: %ld second | CVS command successful! Time taken: %ld seconds
eu[0]: Ondo gauzatu da CVS komandoa. %ld segundo behar izan du
eu[1]: Ondo gauzatu da CVS komandoa. %ld segundo behar izan ditu

en: CVS command is running — please wait until it finishes!
eu: CVS komandoa exekutatzen ari da. Itxaron amaitu arte.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add
eu: _Gehitu

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the CVS tree
eu: Gehitu fitxategi/direktorio berria CVS zuhaitzari

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove
eu: _Kendu

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from CVS tree
eu: Kendu fitxategi/direktorio bat CVS zuhaitzetik

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit
eu: _Egikaritu

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the CVS tree
eu: Egikaritu zure aldaketak CVS zuhaitzean

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update
eu: _Eguneratu

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the CVS tree
eu: Sinkronizatu kopia lokala CVS zuhaitzarekin

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff
eu: _Konparatu

note: Display label short-cut
en: Show differences between your local copy and the tree
eu: Erakutsi kopia lokalaren eta zuhaitzaren arteko desberdintasunak

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Status
eu: _Erakutsi egoera

note: Display label short-cut
en: Show the status of a file/directory
eu: Erakutsi fitxategi/direktorio baten egoera

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Log
eu: _Erakutsi egunkaria

note: Display label short-cut
en: Show the log of a file/directory
eu: Erakutsi fitxategi/direktorio baten egunkaria

note: Action name Stock icon, if any
en: _Import Tree
eu: _Inportatu zuhaitza

note: Display label short-cut
en: Import a new source tree to CVS
eu: Inportatu CVSra iturburu-zuhaitz berri bat

en: CVS operations
eu: CVS eragiketak

en: CVS popup operations
eu: Laster-menuko CVS eragiketak

en: Debugger
eu: Araztailea

en: Debug Manager plugin.
eu: Arazketa kudeatzeko plugina.

en: Attach to process
eu: Erantsi prozesuari

en: _Process to attach to:
eu: _Erantsi prozesu honi:

en: _Hide paths
eu: _Ezkutatu bide-izenak

en: Hide process para_meters
eu: Ezkutatu prozesuaren para_metroak

en: Display process _tree
eu: Bistaratu prozesuaren _zuhaitza

en: _Attach
eu: _Erantsi

en: Breakpoints
eu: Eten-puntuak

en: Enable _all
eu: Gaitu _dena

en: _Disable all
eu: _Desgaitu dena

en: _Remove all
eu: _Kendu dena

en: Add Watch
eu: Gehitu zaintza

en: _Automatic update
eu: _Eguneratze automatikoa

en: _Name:
eu: _Izena:

en: Change Watch
eu: Aldatu zaintza

en: _Value:
eu: _Balioa:

en: Inspect/Evaluate
eu: Aztertu/ebaluatu

en: Breakpoint properties
eu: Eten-puntuen propietateak

en: Location
eu: Kokalekua

note: This is the number of time that the program executes the line where a breakpoint is located. It is used as a list header, so I have tried to find a quite short name.
en: _Pass count:
eu: _Pasaldi kopurua:

en: _Condition:
eu: _Baldintza:

en: _Location:
eu: _Kokalekua:

en: Memory
eu: Memoria

en: Enter an address in hexadecimal or select one in the data
eu: Idatzi helbidea formatu hamaseitarrean, edo hautatu bat datuetan

en: Inspect
eu: Aztertu

en: CPU Registers
eu: PUZ erregistroak

en: Shared libraries
eu: Liburutegi partekatuak

en: Kernel Signals
eu: Nukleoaren seinaleak

en: Set Signal Property
eu: Ezarri seinaleen propietateak

en: Signal:
eu: Seinalea:

en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Program Interrupt
eu: Programa etetea

en: Yes
eu: Bai

en: Pass:
eu: Pasatu:

en: Print:
eu: Inprimatu:

en: Stop:
eu: Gelditu:

en: Start Debugger
eu: Abiarazi araztailea

en: Debugger:
eu: Araztailea:

en: Debugger command
eu: Arazte-komandoa

en: Debugger command:
eu: Arazte-komandoa:

en: Source Directories
eu: Iturburu-direktorioak

en: Select one directory
eu: Hautatu direktorio bat

en: Connect to remote target
eu: Konektatu urruneko helburura

en: TCP/IP Connection
eu: TCP/IP konexioa

en: Address:
eu: Helbidea:

en: Port:
eu: Ataka:

en: Serial Line Connection
eu: Serie-konexioa

en: Disable
eu: Desgaitu

en: Remote debugging
eu: Urruneko arazketa

en: <span weight="bold" size="larger">Are you sure you want to debug a program not using the Debug configuration?</span>
    
    When optimizations are enabled, the debugger cannot always identify the source code corresponding to the instructions, so some commands can perform in a strange way, especially steps.
eu: <span weight="bold" size="larger">Ziur zaude programa bat araztu nahi duzula Arazketa-konfigurazioa erabili gabe?</span>
    
    Optimizazioak gaitzen direnean, araztaileak ezin izaten du beti identifikatu instrukzioen araberako iturburu-kodea, eta, beraz, komandoak modu arraro batean gauza daitezke, urratsak bereziki.

en: Do not show again
eu: Ez erakutsi berriro

en: Are you sure you want to delete all the breakpoints?
eu: Ziur zaude eten-puntu guztiak ezabatu nahi duzula?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Breakpoints
eu: _Eten-puntuak

note: Action name Stock icon, if any
en: Toggle Breakpoint
eu: Aktibatu/desaktibatu eten-puntua

note: Display label short-cut
en: Toggle breakpoint at the current location
eu: Aktibatu/desaktibatu uneko posizioko eten-puntua

note: Action name Stock icon, if any
en: Add Breakpoint…
eu: Gehitu eten-puntua...

note: Display label short-cut
en: Add a breakpoint
eu: Gehitu eten-puntu bat

note: Action name Stock icon, if any
en: Remove Breakpoint
eu: Kendu eten-puntua

note: Display label short-cut
en: Remove a breakpoint
eu: Kendu eten-puntu bat

note: Action name Stock icon, if any
en: Edit Breakpoint
eu: Editatu eten-puntua

note: Display label short-cut
en: Edit breakpoint properties
eu: Editatu eten-puntuaren propietateak

note: Action name Stock icon, if any
en: Enable Breakpoint
eu: Gaitu eten-puntua

note: Display label short-cut
en: Enable a breakpoint
eu: Gaitu eten-puntu bat

note: Action name Stock icon, if any
en: Disable All Breakpoints
eu: Desgaitu eten-puntu guztiak

note: Display label short-cut
en: Deactivate all breakpoints
eu: Desaktibatu eten-puntu guztiak

note: Action name Stock icon, if any
en: R_emove All Breakpoints
eu: _Kendu eten-puntu guztiak

note: Display label short-cut
en: Remove all breakpoints
eu: Kendu eten-puntu guztiak

note: Action name Stock icon, if any
en: Jump to Breakpoint
eu: Joan eten-puntura

note: Display label short-cut
en: Jump to breakpoint location
eu: Joan eten-puntuaren kokalekura

en: Disable Breakpoint
eu: Desgaitu eten-puntua

en: Disable a breakpoint
eu: Desgaitu eten-puntu bat

note: This enable an user defined command
en: Enabled
eu: Gaitua

en: Address
eu: Helbidea

en: Condition
eu: Baldintza

en: Pass count
eu: Pasaldi kopurua

en: State
eu: Egoera

en: Breakpoint operations
eu: Eten-puntuen eragiketak

note: create goto menu_item.
en: _Go to address
eu: _Joan helbidera

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Disassembly
eu: Desmihiztatu

en: Information
eu: Informazioa

en: Lines
eu: Lerroak

note: This is the list of local variables.
en: Locals
eu: Lokalak

en: Do not display warning if not using a Debug configuration
eu: Ez bistaratu abisua ez bada Arazketa-konfigurazio bat erabiltzen ari

en: Debugger Log
eu: Araztailearen egunkaria

en: Started
eu: Hasita

en: Loaded
eu: Kargatuta

note: Action name Stock icon, if any
en: Pa_use Program
eu: _Pausarazi programa

note: Display label short-cut
en: Pauses the execution of the program
eu: Programa pausarazten du

en: Running…
eu: Exekutatzen...

note: Action name Stock icon, if any
en: Run/_Continue
eu: Exekutatu/_jarraitu

note: Display label short-cut
en: Continue the execution of the program
eu: Programa exekutatzen jarraitzea

en: Stopped
eu: Geldituta

en: Unloaded
eu: Deskargatuta

en: Debugger terminated with error %d: %s
eu: Araztaileak %d errorea izan du: %s

en: Program has received signal: %s
eu: Programak seinalea jaso du: %s

note: Action name Stock icon, if any
en: _Debug
eu: _Araztu

en: _Start Debugger
eu: _Abiarazi araztailea

en: _Debug Program
eu: _Araztu programa

en: Start debugger and load the program
eu: Hasi araztailea eta kargatu programa

en: _Debug Process…
eu: _Araztu prozesua...

en: Start debugger and attach to a running program
eu: Abiarazi araztailea eta erantsi exekutatzen ari den programa bati

en: Debug _Remote Target…
eu: Araztu _urruneko helburua...

en: Connect to a remote debugging target
eu: Konektatu urruneko arazte-helburu batera

en: Stop Debugger
eu: Gelditu araztailea

en: Say goodbye to the debugger
eu: Esan agur araztaileari

en: Add source paths…
eu: Gehitu iturburuen bide-izenak...

en: Add additional source paths
eu: Gehitu iturburuen bide-izen gehigarriak

note: Action name Stock icon, if any
en: Debugger Command…
eu: Araztaile-komandoa...

note: Display label short-cut
en: Custom debugger command
eu: Arazte-komando pertsonalizatua

en: _Info
eu: _Informazioa

en: Shared Libraries
eu: Liburutegi partekatuak

en: Show shared library mappings
eu: Erakutsi liburutegi partekatuen mapatzeak

en: Show kernel signals
eu: Erakutsi nukleoaren seinaleak

en: _Continue/Suspend
eu: _Jarraitu/Eseki

en: Continue or suspend the execution of the program
eu: Jarraitu programa exekutatzen edo eseki

en: Step _In
eu: Pausoa _aurrera

en: Single step into function
eu: Aurreratu funtzioan sartzeko

en: Step O_ver
eu: Egin jau_zi

en: Single step over function
eu: Aurreratu funtzioan sartu gabe

en: Step _Out
eu: _Irten

en: Single step out of function
eu: Funtziotik irteteko urrats bakarra

en: _Run to Cursor
eu: _Exekutatu kurtsoreraino

en: Run to the cursor
eu: Exekutatu kurtsoreraino

en: _Run from Cursor
eu: _Exekutatu kurtsoretik

en: Run from the cursor
eu: Exekutatu kurtsoretik

en: Debugger operations
eu: Arazte-eragiketak

en: Unable to find a debugger plugin supporting a target with %s MIME type
eu: Ezin izan da aurkitu %s MIME motako helburuak onartzen dituen araztaile-pluginik

en: Register
eu: Erregistroa

en: Registers
eu: Erregistroak

en: Update
eu: Eguneratu

en: Shared Object
eu: Objektu partekatua

en: From
eu: Nondik

en: To
eu: Nora

en: Symbols read
eu: Ikurrak irakurrita

en: Shared library operations
eu: Liburutegi partekatuen eragiketak

en: Signal
eu: Seinalea

en: Stop
eu: Gelditu

en: Print
eu: Inprimatu

en: Pass
eu: Pasatu

en: Description
eu: Deskribapena

note: Action name Stock icon, if any
en: Send to process
eu: Bidali prozesura

en: Kernel signals
eu: Nukleoaren seinaleak

en: Signal operations
eu: Seinale-eragiketak

en: Show Line Numbers
eu: Erakutsi lerro-zenbakiak

en: Whether to display line numbers
eu: Lerro-zenbakiak bistaratu behar diren ala ez adierazten du

en: Show Line Markers
eu: Erakutsi lerro-markatzaileak

en: Whether to display line marker pixbufs
eu: Lerro-markatzaileen pixbufak bistaratu behar diren ala ez adierazten du

note: Action name Stock icon, if any
en: Set current frame
eu: Ezarri uneko markoa

en: View Source
eu: Bistaratu iturburua

en: Get Stack trace
eu: Eskuratu pila-aztarna

en: Active
eu: Aktibo

en: Thread
eu: Haria

en: Frame
eu: Markoa

note: Register actions
en: File
eu: Fitxategia

en: Line
eu: Lerroa

en: Function
eu: Funtzioa

en: Stack
eu: Pila

en: Stack frame operations
eu: Marko-pilen eragiketak

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Time
eu: Ordua

en: Command
eu: Komandoa

en: Unable to execute: "%s". The returned error was: "%s".
eu: Ezin da exekutatu: "%s". Eman duen errorea: "%s".

en: Unable to open the file: %s
eu: Ezin da fitxategi hau ireki: %s

en: Unable to open %s. Debugger cannot start.
eu: Ezin da ireki %s. Ezin da araztailea abiarazi.

en: Unable to detect MIME type of %s. Debugger cannot start.
eu: Ezin da %s(r)n MIME mota detektatu. Ezin da araztailea abiarazi.

en: Path
eu: Bide-izena

en: The program is already running.
    Do you still want to stop the debugger?
eu: Programa exekutatzen ari da.
    Hala ere araztailea gelditu nahi duzu?

note: Action name Stock icon, if any
en: Ins_pect/Evaluate…
eu: Az_tertu/ebaluatu...

note: Display label short-cut
en: Inspect or evaluate an expression or variable
eu: Aztertu edo ebaluatu adierazpen edo aldagai bat

en: Add Watch…
eu: Gehitu zaintza...

en: Remove Watch
eu: Kendu zaintza

en: Update Watch
eu: Eguneratu zaintza

en: Change Value
eu: Aldatu balioa

en: Update all
eu: Eguneratu dena

en: Remove all
eu: Kendu denak

note: Action name Stock icon, if any
en: Automatic update
eu: Eguneratze automatikoa

en: Watch operations
eu: Zaintza-eragiketak

en: Watches
eu: Zaintzak

en: API Help
eu: API laguntza

en: Devhelp Plugin for Anjuta.
eu: Anjuta-ren Devhelp plugina.

en: Search Help:
eu: Bilatu laguntzan:

en: _Go to
eu: _Joan hona

en: _API Reference
eu: _API erreferentzia

en: Browse API Pages
eu: Arakatu API orriak

en: _Context Help
eu: _Testuinguru-laguntza

en: Search help for the current word in the editor
eu: Bilatu editoreko uneko hitzaren laguntza

en: _Search Help
eu: _Bilatu laguntzan

en: Search for a term in help
eu: Bilatu hitz bat laguntzan

en: Help operations
eu: Laguntza-eragiketak

en: API Browser
eu: API arakatzailea

en: Missing name
eu: Izena falta da

en: Project doesn't allow to set properties
eu: Proiektuak ez du uzten propietateak ezartzen

en: Directory backend
eu: Direktorioaren modulua

en: Directory project backend, get only source files, use it when other backend fails
eu: Direktorio-proiektuaren modulua; eskuratu iturburuko fitxategiak soilik, erabili beste modulu batzuek huts egiten dutenean

en: Are you sure you want to reload '%s'?
    Any unsaved changes will be lost.
eu: Ziur zaude '%s' berriro kargatu nahi duzula?
    Gorde gabeko aldaketa guztiak galdu egingo dira.

en: _Reload
eu: _Berriro kargatu

en: Add bookmark
eu: Gehitu laster-marka

en: Remove bookmark
eu: Kendu laster-marka

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: Remove
eu: Kendu

en:  [read-only]
eu:  [irakurtzeko soilik]

en: Close Others
eu: Itxi beste batzuk

en: Close file
eu: Itxi fitxategia

en: Path:
eu: Bide-izena:

en: Open file
eu: Ireki fitxategia

en: Save file as
eu: Gorde fitxategia honela

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to replace it with the one you are saving?
eu: '%s' fitxategia badago lehendik.
    Gordetzen ari zarenarekin ordeztu nahi duzu?

en: _Replace
eu: Orde_ztu

en: [read-only]
eu:  [irakurtzeko soilik]

note: Document manager plugin
en: Document Manager
eu: Dokumentu-kudeatzailea

en: Provides document management capabilities.
eu: Dokumentua kudeatzeko ahalmena ematen du.

en: Top
eu: Gora

en: Bottom
eu: Behean

en: Left
eu: Ezkerrean

en: Right
eu: Eskuinean

en: Enable files autosave
eu: Gaitu fitxategien gordetze automatikoa

en: Save files interval in minutes
eu: Fitxategiak automatikoki gordetzeko denbora-tartea, minututan

en: Save session interval in minutes
eu: Saioak automatikoki gordetzeko denbora-tartea, minututan

en: Autosave
eu: Gordetze automatikoa

en: Sorted in opening order
eu: Irekitze-ordenaren arabera ordenatuak

en: Sorted by most recent use
eu: Erabilera-data berrienetik zaharrenera ordenatuak

en: Sorted in alphabetical order
eu: Alfabetikoki ordenatuak

en: Position:
eu: Posizioa:

en: Show tabs
eu: Erakutsi fitxak

en: Show drop-down list
eu: Erakutsi goitibeherako zerrenda

en: Do not show open documents
eu: Ez erakutsi irekitako dokumentuak

en: Open documents
eu: Ireki dokumentuak

en: Case sensitive
eu: Maiuskulak/Minuskulak

en: Regular expression
eu: Adierazpen erregularra

en: Replace All
eu: Ordeztu denak

en: _Save
eu: _Gorde

en: Save current file
eu: Gorde uneko fitxategia

en: Save _As…
eu: Gorde _honela...

en: Save the current file with a different name
eu: Gorde uneko fitxategia beste izen batekin

en: Save A_ll
eu: Gorde _dena

en: Save all currently open files, except new files
eu: Gorde unean irekiak dauden fitxategi guztiak, berriak izan ezik

en: _Close File
eu: It_xi fitxategia

en: Close current file
eu: Itxi uneko fitxategia

en: Close All
eu: Itxi denak

en: Close all files
eu: Itxi fitxategi guztiak

en: Close other documents
eu: Itxi beste dokumentu batzuk

en: Reload F_ile
eu: Berriro kargatu f_itxategia

en: Reload current file
eu: Berriro kargatu uneko fitxategia

en: Recent _Files
eu: _Fitxategi berrienak

en: _Print…
eu: _Inprimatu...

en: Print the current file
eu: Inprimatu uneko fitxategia

en: _Print Preview
eu: Inprimatzeko _aurrebista

en: Preview the current file in print format
eu: Erakutsi uneko fitxategiaren aurreikuspena inprimatzeko formatuan

en: _Transform
eu: _Transformatu

note: menu title
en: _Make Selection Uppercase
eu: _Jarri hautapena maiuskulaz

en: Make the selected text uppercase
eu: Testu hautatua maiuskulaz jartzen du

en: Make Selection Lowercase
eu: Jarri hautapena minuskulaz

en: Make the selected text lowercase
eu: Testu hautatua minuskulaz jartzen du

en: Convert EOL to CRLF
eu: EOL CRLF bihurtu

en: Convert End Of Line characters to DOS EOL (CRLF)
eu: Lerro-amaierako karaktereak DOS erako EOL bihurtzen ditu (CRLF)

en: Convert EOL to LF
eu: EOL LF bihurtu

en: Convert End Of Line characters to Unix EOL (LF)
eu: Lerro-amaierako karaktereak Unix erako EOL bihurtzen ditu (LF)

en: Convert EOL to CR
eu: EOL CR bihurtu

en: Convert End Of Line characters to Mac OS EOL (CR)
eu: Lerro-amaierako karaktereak Mac OS erako EOL bihurtzen ditu (CR)

en: Convert EOL to Majority EOL
eu: EOL gehiengodun EOL bihurtu

en: Convert End Of Line characters to the most common EOL found in the file
eu: Lerro-amaierako karaktereak fitxategian gehiengoa duen EOL bihurtu

en: _Select
eu: _Hautatu

en: Select _All
eu: Hautatu _denak

en: Select all text in the editor
eu: Editoreko testu guztia hautatzen du

en: Select _Code Block
eu: Hautatu _kode-blokea

en: Select the current code block
eu: Uneko kode-blokea hautatzen du

en: Co_mment
eu: I_ruzkina

note: Block comment: Uses line-comment (comment that affects only single line such as '//' or '#') and comments a block of lines.
en: _Block Comment/Uncomment
eu: _Egin/desegin iruzkina blokeka

en: Block comment the selected text
eu: Hautatutako testuaren iruzkina blokeka egiten du

note: Box comment: Uses stream-comment to comment a block of lines, usually with some decorations, to give an appearance of box.
en: Bo_x Comment/Uncomment
eu: _Egin/desegin iruzkina koadroka

en: Box comment the selected text
eu: Hautatutako testuaren iruzkina koadroka egiten du

note: Stream comment: Uses 'stream comment' (comment that affects a stream of characters -- has start and end comment code) and comments any code from arbitrary start position to arbitrary end position (can be in middle of lines).
en: _Stream Comment/Uncomment
eu: _Egin/desegin iruzkina korronteka

en: Stream comment the selected text
eu: Hautatutako testuaren iruzkina korronteka egiten du

note: menu title
en: _Line Number…
eu: _Lerro-zenbakia...

en: Go to a particular line in the editor
eu: Editoreko lerro jakin batera joaten da

en: Matching _Brace
eu: _Giltza parea

en: Go to the matching brace in the editor
eu: Giltzaren bikotera joaten da editorean

en: _Start of Block
eu: _Bloke-hasiera

en: Go to the start of the current block
eu: Uneko blokearen hasierara joaten da

en: _End of Block
eu: Blo_ke-amaiera

en: Go to the end of the current block
eu: Uneko blokearen amaierara joaten da

en: Previous _History
eu: Aurreko _historia

en: Go to previous history
eu: jJoan aurreko historiara

en: Next Histor_y
eu: Hurren_go historia

en: Go to next history
eu: Joan hurrengo historiara

en: _Search
eu: _Bilatu

en: _Quick Search
eu: Bi_laketa bizkorra

en: Quick editor embedded search
eu: Editorean kapsulatutako bilaketa bizkorra

en: Find _Next
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Search for next appearance of term.
eu: Bilatu hitz baten hurrengo agerraldia.

en: Find and R_eplace…
eu: Bilatu eta _ordeztu...

en: Search and replace
eu: Bilatu eta ordeztu

en: Find _Previous
eu: Bilatu _aurrekoa

en: Repeat the last Find command
eu: Errepikatu azken bilatze-agindua

en: Clear Highlight
eu: Kendu nabarmentzea

en: Clear all highlighted text
eu: Garbitu nabarmendutako testu guztia

en: Find in Files
eu: Bilatu fitxategietan

en: Search in project files
eu: Bilatu proiektu-fitxategietan

en: Case Sensitive
eu: Maiuskulak/Minuskulak

en: Match case in search results.
eu: Bat etorri maiuskula/minuskulekin bilaketa-emaitzetan.

en: Highlight All
eu: Nabarmendu denak

en: Highlight all occurrences
eu: Nabarmendu agerraldi guztiak

en: Regular Expression
eu: Adierazpen erregularra

en: Search using regular expressions
eu: Bilatu adierazpen erregularrak erabiliz

en: _Edit
eu: _Editatu

note: menu title
en: _Editor
eu: _Editorea

en: _Add Editor View
eu: _Gehitu editore-ikuspegia

en: Add one more view of current document
eu: Uneko dokumentuaren ikuspegi bat gehitzen du

en: _Remove Editor View
eu: _Kendu editore-ikuspegia

en: Remove current view of the document
eu: Dokumentuaren uneko ikuspegia kentzen du

en: U_ndo
eu: _Desegin

en: Undo the last action
eu: Azken ekintza desegiten du

en: _Redo
eu: _Berregin

en: Redo the last undone action
eu: Desegin den azken ekintza berregiten du

en: C_ut
eu: _Ebaki

en: Cut the selected text from the editor to the clipboard
eu: Ebaki editorean hautatutako testua arbelera

note: Action name Stock icon, if any
en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Copy the selected text to the clipboard
eu: Hautatutako testua arbelean kopiatzen du

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: Paste the content of clipboard at the current position
eu: Arbeleko edukia uneko posizioan itsasten du

en: _Clear
eu: _Garbitu

en: Delete the selected text from the editor
eu: Editorean hautatutako testua ezabatzen du

en: _Auto-Complete
eu: _Osatu automatikoki

en: Auto-complete the current word
eu: Osatu automatikoki uneko hitza

en: Zoom In
eu: Handiagotzeko zooma

en: Zoom in: Increase font size
eu: Handiagotzeko zooma: letra-tamaina handitzen du

en: Zoom Out
eu: Txikiagotzeko zooma

en: Zoom out: Decrease font size
eu: Txikiagotzeko zooma: letra-tamaina txikiagotzen du

en: _Highlight Mode
eu: _Nabarmentze modua

en: _Close All Folds
eu: _Itxi toleste guztiak

en: Close all code folds in the editor
eu: Editoreko kode-toleste guztiak ixten ditu

en: _Open All Folds
eu: _Ireki toleste guztiak

en: Open all code folds in the editor
eu: Editoreko kode-toleste guztiak irekitzen ditu

en: _Toggle Current Fold
eu: _Aktibatu/desaktibatu uneko tolestea

en: Toggle current code fold in the editor
eu: Editoreko uneko kode-tolestea aktibatzen/desaktibatzen du

en: _Documents
eu: _Dokumentuak

en: Previous Document
eu: Aurreko dokumentua

en: Switch to previous document
eu: Aldatu aurreko dokumentura

en: Next Document
eu: Hurrengo dokumentua

en: Switch to next document
eu: Aldatu hurrengo dokumentura

en: Bookmar_k
eu: _Laster-marka

en: _Toggle Bookmark
eu: _Erakutsi/Ezkutatu laster-marka

en: Toggle bookmark at the current line position
eu: Erakutsi/Ezkutatu laster-marka uneko lerro-posizioan

en: _Previous Bookmark
eu: _Aurreko laster-marka

en: Jump to the previous bookmark in the file
eu: Fitxategiko aurreko laster-markara joaten da

en: _Next Bookmark
eu: _Hurrengo laster-marka

en: Jump to the next bookmark in the file
eu: Fitxategiko hurrengo laster-markara joaten da

en: _Clear All Bookmarks
eu: _Garbitu laster-marka guztiak

en: Clear bookmarks
eu: Garbitu laster-markak

en: Editor file operations
eu: Editorearen fitxategi-eragiketak

en: Editor print operations
eu: Editorearen inprimatze-eragiketak

en: Editor text transformation
eu: Editorearen testu-eraldaketa

en: Editor text selection
eu: Editorearen testu-hautapena

note: { actions_insert, G_N_ELEMENTS (actions_insert), "ActionGroupEditorInsert", N_("Editor text insertions") },
en: Editor code commenting
eu: Editorearen kode-iruzkina

en: Editor navigations
eu: Editorearen nabigazioa

en: Editor edit operations
eu: Editorearen editatze-eragiketak

en: Editor zoom operations
eu: Editorearen zoom-eragiketak

en: Editor syntax highlighting styles
eu: Sintaxia nabarmentzeko editorearen estiloak

en: Editor text formatting
eu: Testuari formatua emateko editorea

en: Simple searching
eu: Bilaketa erraza

note: DocmanPlugin* plugin = ANJUTA_PLUGIN_DOCMAN (ipref);
en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Toggle search options
eu: Erakutsi/Ezkutatu bilaketa-aukerak

en: Reload
eu: Berriro kargatu

en: Go to
eu: Joan hona

en: OVR
eu: GAIN

en: INS
eu: TXER

en: Zoom
eu: Zooma

en: Col
eu: Zutabea

en: Mode
eu: Modua

note: this may fail, too
en: Autosave failed for %s
eu: Huts egin du gordetze automatikoak (%s)

en: Autosave completed
eu: Gordetze automatikoa osatu da

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top.
eu:  "%s"(r)en bilaketa amaierara iritsi da, eta goitik jarraitu du.

en: Search for "%s" reached top and was continued at the bottom.
eu: "%s"(r)en bilaketa gora iritsi da, eta behetik jarraitu du.

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top but no new match was found.
eu:  "%s"(r)en bilaketa amaierara iritsi da, eta goitik jarraitu du, baina ez da ezer berririk aurkitu.

en: Search for "%s" reached top and was continued at the bottom but no new match was found.
eu: "%s"(r)en bilaketa gora iritsi da, eta behetik jarraitu du, baina ez da ezer berririk aurkitu.

en: Use the context menu of the "Find" icon for more search options
eu: Erabili "Bilatu" ikonoa bilaketa-aukera gehiago ikusteko

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Replace all
eu: Ordeztu denak

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: All text files
eu: Testu-fitxategi guztiak

en: Find in files
eu: Bilatu fitxategietan

en: File Loader
eu: Fitxategi kargatzailea

en: File loader to load different files
eu: Zenbait fitxategi kargatzeko fitxategi-kargatzailea

note: we create a placeholder menuitem, to be used in case * the menu is empty. this placeholder will stay around * for the entire lifetime of the menu, and we just hide it * when it's not used. we have to do this, and do it here, * because we need a marker for the beginning of the recent * items list, so
en: No items found
eu: Ez da elementurik aurkitu

en: No recently used resource found with URI "%s"
eu: Ez da aurkitu azkenaldian erabilitako baliabiderik "%s" URIarekin.

en: This function is not implemented for widgets of class '%s'
eu: Funtzio hau ez dago inplementatuta  '%s' klaseko widgetentzat.

en: Open '%s'
eu: Ireki '%s'

en: Unknown item
eu: Elementu ezezaguna

[ctx: recent menu label]
note: This is the format that is used for items in a recent files menu. * The %d is the number of the item, the %s is the name of the item.
en: %d. %s
eu: _%d. %s

en: Cannot open "%s".
    
    %s
eu: Ezin da ireki "%s".
    
    %s

en: <b>Cannot open "%s"</b>.
    
    There is no plugin, default action, or application configured to handle this file type.
    
    MIME type: %s
    
    You may choose to try opening it with the following plugins or applications.
eu: <b>Ezin da ireki "%s"</b>.
    
    Ez dago mota honetako fitxategiak kudeatzeko plugin, ekintza lehenetsi edo aplikaziorik konfiguratuta.
    
    MIME mota: %s
    
    Ondorengo plugin edo aplikazioekin irekitzen saia zaitezke.

en: Open with:
eu: Ireki honekin:

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Anjuta Projects
eu: Anjuta proiektuak

en: C/C++ source files
eu: C/C++ iturburu-fitxategiak

en: C# source files
eu: C# iturburu-fitxategiak

en: Java source files
eu: Java iturburu-fitxategiak

en: Pascal source files
eu: Pascal iturburu-fitxategiak

en: PHP source files
eu: PHP iturburu-fitxategiak

en: Perl source files
eu: Perl iturburu-fitxategiak

en: Python source files
eu: Python iturburu-fitxategiak

en: Hypertext markup files
eu: HTML fitxategiak

en: Shell script files
eu: Shell script fitxategiak

en: Makefiles
eu: Makefile fitxategiak

en: Lua files
eu: Lua fitxategiak

en: Diff files
eu: Diff fitxategiak

en: Failed to activate plugin: %s
eu: Ezin izan da aktibatu plugin hau: %s

en: _New
eu: _Berria

en: New empty file
eu: Fitxategi huts berria

en: _Open…
eu: _Ireki...

en: _Open
eu: _Ireki

en: Open _With
eu: Ireki _honekin

en: Open with
eu: Ireki honekin:

en: New
eu: Berria

en: New file, project and project components.
eu: Fitxategi, proiektu eta proiektu-osagai berriak.

en: Open
eu: Ireki

en: Open _Recent
eu: Ireki _oraintsukoa

en: Open recent file
eu: Ireki oraintsuko fitxategia

en: Open recent files
eu: Oraintsuko fitxategiak irekitzen ditu

en: Open a file
eu: Ireki fitxategia

en: File not found
eu: Fitxategia ez da aurkitu

note: %s is name of file that will be opened
en: Please select a plugin to open <b>%s</b>.
eu: Hautatu <b>%s</b> irekitzeko plugina.

en: Open With
eu: Ireki honekin

en: File Manager
eu: Fitxategi-kudeatzailea

en: File manager for project and single files
eu: Proiektu-fitxategien eta banakako fitxategien kudeatzailea

en: Root directory if no project is open:
eu: Erroko direktorioa, proiektu irekirik ez badago:

en: Choose Directory to show if no project is open
eu: Aukeratu zein direktorio erakutsi, proiektu irekirik ez badago

en: Automatically select the current document
eu: Automatikoki hautatu uneko dokumentua

en: Global
eu: Orokorra

en: Do not show binary files (.o, .la, etc.)
eu: Ez erakutsi fitxategi bitarrak (.o, .la eta abar)

en: Do not show hidden files
eu: Ez erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Do not show backup files
eu: Ez erakutsi babeskopien fitxategiak

en: Do not show unversioned files
eu: Ez erakutsi bertsionatu gabeko fitxategiak

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Base Path
eu: Oinarrizko bide-izena

en: GFile representing the top-most path displayed
eu: Maizen bistaratu den bide-izena adierazten duen GFile

note: You try to rename "/"
en: You can't rename "/"!
eu: Ezin diozu izena aldatu honi: "/"

en: An error has occurred!
    Maybe your permissions are insufficient or the filename is wrong
eu: Errore bat gertatu da.
    Beharbada zure baimenak ez dira nahikoa edo fitxategi-izena okerra da

en: _Rename
eu: _Izena aldatu

en: Rename file or directory
eu: Izena aldatu fitxategiari edo direktorioari

en: _Show in File manager
eu: _Erakutsi fitxategi-kudeatzailean

en: Show in File manager
eu: Erakutsi fitxategi-kudeatzailean

en: File manager popup actions
eu: Fitxategi-kudeatzailearen laster-menuko ekintzak

en: Files
eu: Fitxategiak

en: File Assistant
eu: Fitxategien morroia

en: Anjuta File Assistant Plugin
eu: Anjuta-ko fitxategien morroiaren plugina

en: New File
eu: Fitxategi berria

en: File Information
eu: Fitxategiaren informazioa

en: Enter the File name.
    The extension will be added according to the type.
eu: Idatzi fitxategi-izena.
    Luzapena motaren arabera erantsiko zaio.

en: Type:
eu: Mota:

en: Add License Information:
eu: Gehitu lizentziaren informazioa:

en: Create corresponding header file
eu: Sortu dagokion goiburu-fitxategia

en: Use Template for the Header file
eu: Erabili txantiloia goiburu-fitxategiarentzat

en: Add to project target:
eu: Gehitu proiektu-helburuari:

en: Add to repository
eu: Gehitu biltegiari

en: C Source File
eu: C iturburu-fitxategia

en: C/C++ Header File
eu: C/C++ goiburu-fitxategia

en: C++ Source File
eu: C++ iturburu-fitxategia

en: C# Source File
eu: C# iturburu-fitxategia

en: Java Source File
eu: Java iturburu-fitxategia

en: Perl Source File
eu: Perl iturburu-fitxategia

en: Python Source File
eu: Python iturburu-fitxategia

en: Shell Script File
eu: Shell-script fitxategia

en: Vala Source File
eu: Vala iturburu-fitxategia

en: Other
eu: Bestelakoak

en: BSD Public License
eu: BSD lizentzia publikoa

en: GNU Debugger
eu: GNU araztailea

en: GNU Debugger Plugin
eu: GNU araztailearen plugina

en: Available pretty printers
eu: Erabilgarri dauden aurkezpen estetikoko inprimagailuak

note: The %s argument is a program name, anjuta by example
en: Loading Executable: %s
eu: Exekutagarria kargatzen: %s

note: The %s argument is a file name
en: Loading Core: %s
eu: Nukleoa kargatzen: %s

en: Unable to find: %s.
    Unable to initialize debugger.
    Make sure Anjuta is installed correctly.
eu: Ezin izan da aurkitu: %s.
    Ezin izan da araztailea abiarazi.
    Egiaztatu behar bezala instalatua dagoela Anjuta.

en: Getting ready to start debugging session…
eu: Arazte-saioa hasteko prestatzen…

en: Loading Executable:
eu: Exekutagarria kargatzea:

en: No executable specified.
eu: Ez da exekutagarririk zehaztu.

en: Open an executable or attach to a process to start debugging.
eu: Arazten hasteko, ireki exekutagarri bat edo erantsi prozesu bati.

en: There was an error whilst launching the debugger.
eu: Errorea gertatu da araztailea abiaraztean.

en: Make sure 'gdb' is installed on the system.
eu: Egiaztatu 'gdb' instalatua dagoela sisteman.

en: Program exited normally
eu: Programatik behar bezala irten da

en: Program exited with error code %s
eu: Programatik irten da, %s errore-kodearekin

note: The program has reached one breakpoint and will stop
en: Breakpoint number %s hit
eu: Heldu da %s. eten-puntura

en: Function finished
eu: Amaitu da funtzioa

en: Stepping finished
eu: Amaitu da urratsa

en: Location reached
eu: Iritsi da kokalekura

en: The program is attached.
    Do you still want to stop the debugger?
eu: Araztailea programari uztartua dago.
    Benetan gelditu nahi duzu araztailea?

en: The program is running.
    Do you still want to stop the debugger?
eu: Programa exekutatzen ari da.
    Benetan gelditu nahi duzu araztailea?

note: The %s argument is an error message returned by gdb. * It is something like, "No such file or directory"
en: Unable to connect to remote target, %s
    Do you want to try again?
eu: Ezin da urruneko helburura konektatu, %s
    Berriro saiatu nahi duzu?

en: Debugger connected
eu: Araztailea konektatuta

en: Program attached
eu: Programa uztartua

en: Attaching to process: %d…
eu: Prozesuari uztartzen: %d…

en: A process is already running.
    Would you like to terminate it and attach the new process?
eu: Prozesu bat exekutatzen ari da dagoeneko.
    Hura amaitu nahi duzu, eta berriari uztartu?

en: Anjuta is unable to attach to itself.
eu: Anjuta ezin zaio bere buruari uztartu.

en: Program terminated
eu: Programa amaitua

en: Program detached
eu: Programa desuztartua

en: Detaching the process…
eu: Prozesua desuztartzen…

en: Interrupting the process
eu: Prozesua etetea

en: more children
eu: ume gehiago

en: Sending signal %s to the process: %d
eu: %s seinalea prozesuari bidaltzea: %d

en: Error whilst signaling the process.
eu: Errorea gertatu da prozesua seinalatzean.

en: Failed to create FIFO file named %s. The program will run without a terminal.
eu: Huts egin du %s izeneko FIFO fitxategia sortzean. Terminalik gabe exekutatuko da programa.

en: Cannot start terminal for debugging.
eu: Ezin da arazteko terminala abiarazi.

note: Translators: pretty printer file is a script containing functions allowing gdb * to display variable content in a simpler way, typically removing * implementation details. * The register function is an additional function in the script. It defines * which function is used for each type of variables.
en: The register function hasn't been found automatically in the following pretty printer files:
    %s
    You need to fill yourself the register function columns before enabling the rows. Most of the time the register function name contains the word "register".
eu: Erregistro-funtzioa ez da automatikoki aurkitu inprimagailu-fitxategi hauetan:
    %s
    Zuk zeuk bete beharko dituzu erregistro-funtzioko zutabeak errenkadak gaitu aurretik. Erregistro-funtzioaren izenak "register" (erregistro) izena edukitzen du gehienetan.

en: Select a pretty printer file
eu: Hautatu aurkezpen estetikoko inprimagailuaren fitxategia

en: Activate
eu: Aktibatu

note: Translators: The "Register Function" column contains the name of a * function used to register pretty printers in gdb.
en: Register Function
eu: Erregistratzeko funtzioa

en: Gdb Debugger
eu: Gdb araztailea

en: Cancel
eu: Utzi

en: Force
eu: Behartu

en: Do not commit
eu: Ez egikaritu

en: OK
eu: Ados

en: Add signed off by line
eu: Gehitu "honek esleitua" lerroa

en: Squash
eu: Zanpatu

en: Add Files:
eu: Gehitu fitxategiak:

en: Remote name:
eu: Urruneko izena:

en: Fetch remote branches after creation
eu: Eskuratu urruneko adarrak sortu ondoren

en: Mailbox files to apply:
eu: Aplikatzeko postontzi-fitxategiak:

en: Branches
eu: Adarrak

en: Commit to cherry pick:
eu: Egikaritu (cherry pick):

en: Show source revision in log message
eu: Erakutsi iturburu-berrikuspena egunkari-fitxategian

en: Append signed-off-by line
eu: Erantsi "honek esleitua" lerroa

en: Log Message:
eu: Egunkari-mezua:

en: Amend the previous commit
eu: Aldatu aurreko egikaritzea

en: This commit concludes a failed merge (use -i)
eu: Egikaritze hau huts egindako nahaste batekin amaitzen da (erabili -i)

en: Use custom author information:
eu: Erabili egile-informazio pertsonalizatua:

en: E-mail:
eu: Helb. el.:

en: Branch name:
eu: Adarraren izena:

en: Repository head; Drop or type a different revision here
eu: Biltegi-burua; arrastatu edo idatzi beste berrikuspen bat hemen

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: Check out the branch after it is created
eu: Deskargatu adarra sortu ondoren

en: Tag name:
eu: Etiketaren izena:

en: Sign this tag
eu: Sinatu etiketa hau

en: Annotate this tag:
eu: Idatzi etiketa hau:

en: Branches must be fully merged
eu: Adarrak erabat nahasi behar dira

en: Tasks
eu: Atazak

en: Whole project; Drop a file here to view a file or folder log
eu: Proiektu osoa; Jaregin fitxategi bat hemen fitxategi edo karpeta baten egunkaria ikusteko

en: View the Log for File/Folder:
eu: Ikusi fitxategiaren/karpetaren egunkaria:

en: Branch:
eu: Adarra:

en: Graph
eu: Grafikoa

en: Short Log
eu: Egunkari laburra

en: Author
eu: Egilea

en: Date
eu: Data

en: page 1
eu: orria 1

en: page 2
eu: orria 2

en: Changes:
eu: Aldaketak:

en: Revision to merge with:
eu: Honekin nahasteko berrikuspena:

en: Use a custom log message:
eu: Erabili egunkari-mezu pertsonalizatua:

en: Repository origin; Drop or type a different revision here
eu: Biltegi-jatorria; Jaregin edo idatzi beste berrikuspen bat hemen

en: Generate patches relative to:
eu: Sortu honi dagozkion adabakiak:

en: Folder to create patches in:
eu: Adabakiak sortzeko karpeta:

en: Repository to pull from:
eu: Ateratzeko biltegia:

en: Rebase
eu: Pasatu

en: Append fetch data
eu: Erantsi eskuratze-data

en: Commit on fast-forward merges
eu: Egikaritu bizkor nahastean

en: Do not follow tags
eu: Ez jarraitu etiketei

en: Repository to push to:
eu: Sartzeko biltegia:

en: Branches:
eu: Adarrak:

en: Tags:
eu: Etiketak:

en: Push all tags
eu: Bultzatu etiketa guztiak

en: Push all branches and tags
eu: Bultzatu adar eta etiketa guztiak

en: Remote Repositories:
eu: Urruneko biltegiak:

en: Remove Files:
eu: Kendu fitxategiak:

en: Mixed
eu: Nahasita

en: Soft
eu: Leuna

en: Hard
eu: Gogorra

en: Mode:
eu: Modua:

en: Commit to revert:
eu: Egikaritu leheneratzeko:

en: Stash Message (Optional):
eu: Gorde (stash) mezua (aukerakoa):

en: Stash indexed changes
eu: Gorde indexatutako aldaketak

en: Stashed Changes:
eu: Gordetako aldaketak:

en: Repository Status:
eu: Biltegi-egoera:

en: Show Diff
eu: Erakutsi diff

en: Add Files
eu: Gehitu fitxategiak

en: Please enter a remote name.
eu: Idatzi urruneko izena.

en: Please enter a URL
eu: Idatzi URLa

en: Add Remote
eu: Gehitu urrunekoa

en: Apply Mailbox Files
eu: Aplikatu postontzi-fitxategiak

en: No stash selected.
eu: Ez da erreserbarik hautatu.

en: Check Out Files
eu: Deskargatu fitxategiak

en: Please enter a revision.
eu: Idatzi berrikuspen bat.

en: Please enter a log message.
eu: Idatzi egunkari-izena.

en: Please enter the commit author's name
eu: Idatzi egikaritzearen egilearen izena

en: Please enter the commit author's e-mail address.
eu: Idatzi egikaritzearen egilearen helbide elektronikoa.

en: Commit
eu: Egikaritu

en: Please enter a branch name.
eu: Idatzi adar-izena.

en: Please enter a tag name.
eu: Idatzi etiketa-izena.

en: Create Tag
eu: Sortu etiketa

en: Are you sure you want to delete branch %s?
eu: Ziur zaude %s adarra ezabatu nahi duzula?

en: No remote selected.
eu: Ez da urrunekorik hautatu.

en: No tags selected.
eu: Ez da etiketarik hautatu.

note: Translators: file name for an existing commits diff, %s is an SHASUM of a commit
en: Commit %s.diff
eu: Egikaritu %s.diff

en: No revision selected
eu: Ez da berrikuspenik hautatu

en: <b>Branch:</b> %s
eu: <b>Etiketa:</b> %s

en: <b>Tag:</b> %s
eu: <b>Etiketa:</b> %s

en: <b>Remote:</b> %s
eu: <b>Urrunekoa:</b> %s

en: Merge
eu: Batu

en: Git Error
eu: Git errorea

en: Git Warning
eu: Git abisua

en: Generate Patch Series
eu: Sortu adabaki-serieak

en: Git version control
eu: Git bertsio-kontrola

en: Please enter a URL.
eu: Idatzi URLa.

en: Pull
eu: Deskargatu (pull)

en: Push
eu: Bultzatu

en: No remote selected
eu: Ez da urrunekorik hautatu

en: Remove Files
eu: Kendu fitxategiak

en: Remote
eu: Urrunekoa

en: URL
eu: URLa

en: <b>Selected Remote:</b>
eu: <b>Hautatutako urrunekoa:</b>

en: No remote selected; using origin by default.
    To push to a different remote, select one from the Remotes list above.
eu: Ez da urrunekorik hautatu, jatorrizkoa erabiliko da lehenespenez.
    Beste urruneko batera deskargatzeko, hautatu bat goiko Urrunekoen zerrendatik.

en: Reset
eu: Berrezarri

en: No conflicted files selected.
eu: Ez da gatazkako fitxategirik hautatu.

en: Please enter a commit.
eu: Idatzi egikaritzea.

en: Revert
eu: Leheneratu

en: Stash Uncommitted Changes
eu: Gorde egikaritu gabeko aldaketak

en: Changes to be committed
eu: Egikaritzeko aldaketak

en: Changed but not updated
eu: Aldatuta baina eguneratu gabe

en: No staged files selected.
eu: Ez da konfiguratutako fitxategirik hautatu.

en: Branch tools
eu: Adar-tresnak

en: Create a branch
eu: Sortu adarra

en: Delete branches
eu: Ezabatu adarrak

en: Switch to the selected branch
eu: Aldatu hautatutako adarrera

en: Merge a revision into the current branch
eu: Nahasi berrikuspen bat uneko adarrera

en: Tag tools
eu: Etiketa-tresnak

en: Create a tag
eu: Sortu etiketa

en: Delete selected tags
eu: Ezabatu hautatutako etiketak

en: Changes
eu: Aldaketak

en: Commit changes
eu: Egikaritu aldaketak

en: Add
eu: Gehitu

en: Add files to the index
eu: Gehitu fitxategiak indizeari

en: Remove files from the repository
eu: Kendu fitxategiak biltegitik

en: Check out
eu: Deskargatu

en: Revert changes in unstaged files
eu: Leheneratu erreserbatu gabeko fitxategietako aldaketak

en: Unstage
eu: Deskonfiguratu

en: Remove staged files from the index
eu: Kendu konfiguratutako fitxategiak indizetik

en: Resolve conflicts
eu: Ebatzi gatazkak

en: Mark selected conflicted files as resolved
eu: Markatu hautatutako gatazka-fitxategiak ebatzitako gisa

en: Stash
eu: Gorde (stash)

en: Stash uncommitted changes
eu: Gorde egikaritu gabeko aldaketak

en: Save uncommitted changes without committing them
eu: Gorde egikaritu gabeko aldaketak egikaritu gabe

en: Remote repository tools
eu: Urruneko biltegi-tresnak

en: Add a remote
eu: Gehitu urrunekoa

en: Add a remote repository
eu: Gehitu urruneko biltegia

en: Delete selected remote
eu: Ezabatu hautatutako urrunekoa

en: Delete a remote
eu: Ezabatu urrunekoa

en: Push changes to a remote repository
eu: Sartu aldaketak urruneko biltegian

en: Pull changes from a remote repository
eu: Deskargatu (pull) aldaketak urruneko biltegi batetik

en: Fetch
eu: Hartu

en: Fetch changes from remote repositories
eu: Eskuratu aldaketak urruneko biltegietatik

en: Rebase against selected remote
eu: Doitu hautatutako urrunekoarekiko

en: Start a rebase operation relative to the selected remote repository
eu: Abiarazi hautatutako urruneko biltegi baten araberako doikuntza-eragiketa bat

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Continue a rebase with resolved conflicts
eu: Jarraitu konpondutako gatazkak dituen doikuntza batekin

en: Skip
eu: Saltatu

en: Skip the current revision
eu: Saltatu uneko berrikuspena

en: Abort
eu: Abortatu

en: Abort the rebase and return the repository to its previous state
eu: Abortatu doikuntza eta itzuli biltegia aurreko egoerara

en: Stash tools
eu: Gordetzeko tresnak (stash)

en: Apply selected stash
eu: Aplikatu hautatutako gordetako egoera (stash)

en: Apply stashed changes back into the working tree
eu: Aplikatu gordetako aldaketak (stash) laneko zuhaitzean

en: Apply stash and restore index
eu: Aplikatu gordetako egoera (stash) eta berrezarri indizea

en: Apply stashed changes back into the working tree and the index
eu: Aplikatu gordetako aldaketak (stash) laneko zuhaitzean eta indizean

en: Drop selected stash
eu: Jaregin hautatutako gordetako egoera (stash)

en: Delete the selected stash
eu: Ezabatu hautatutako erreserba

en: Clear all stashes
eu: Garbitu erreserba guztiak

en: Delete all stashes in this repository
eu: Ezabatu biltegiko erreserba guztiak

en: Revision tools
eu: Berrikuspen-tresnak

en: Show commit diff
eu: Erakutsi egikaritzearen diff-a

en: Show a diff of the selected revision
eu: Erakutsi hautatutako berrikuspenaren diff bat

en: Merge an individual commit from another branch
eu: Nahasi banakako egikaritzea beste adar batetik

en: Reset/Revert
eu: Berrezarri/Leheneratu

en: Reset tree
eu: Berrezarri zuhaitza

en: Reset tree to a previous revision
eu: Berrezarri zuhaitza aurreko berrikuspen baten arabera

en: Revert commit
eu: Leheneratu egikaritzea

en: Revert a commit
eu: Leheneratu egikaritzea

en: Patch series
eu: Adabaki-serieak

en: Generate a patch series
eu: Sortu adabaki-seriea

en: Mailbox files
eu: Postontzi-fitxategiak

en: Apply mailbox files
eu: Aplikatu postontzi-fitxategiak

en: Apply patches from mailbox files
eu: Aplikatu adabakiak postontzi-fitxategietatik

en: Continue applying patches with resolved conflicts
eu: Jarraitu konpondutako gatazkak dituzten adabakiak aplikatzen

en: Skip the current patch in the series
eu: Saltatu serieko uneko adabakia

en: Stop applying the patch series and return the tree to its previous state
eu: Gelditu adabaki-seriea aplikatzea eta itzuli zuhaitza aurreko egoerara

en: Reset...
eu: Berrezarri...

en: Switch
eu: Aldatu

en: Delete...
eu: Ezabatu...

en: Merge...
eu: Batu...

en: Push...
eu: Sartu...

en: Pull...
eu: Deskargatu...

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Apply and restore index
eu: Aplikatu eta berrezarri indizea

en: Drop
eu: Jaregin

en: Branch
eu: Adarra

en: Status popup menu
eu: Egoeraren popup menua

en: Log popup menu
eu: Egunkariaren popup menua

en: Branch popup menu
eu: Adarraren popup menua

en: Remote popup menu
eu: Urruneko popup menua

en: Popup menu entries
eu: Popup menuko sarrerak

en: Status
eu: Egoera

en: Log
eu: Egunkaria

en: Tags
eu: Etiketak

en: Remotes
eu: Urrunekoak

en: Glade project '%s' saved
eu: '%s' glade proiektua gorde da.

en: Invalid Glade file name
eu: Glade fitxategi-izen baliogabea

en: Glade interface designer
eu: Glade interfaze diseinatzailea

en: Glade Plugin for Anjuta.
eu: Anjuta-ren Glade plugina.

en: User interface file
eu: Erabiltzaile-interfazearen fitxategia

en: Select widgets in the workspace
eu: Hautatu laneko areako trepetak

en: Drag and resize widgets in the workspace
eu: Arrastatu eta aldatu trepeten tamaina laneko arean

en: Edit widget margins
eu: Editatu trepetaren marjinak

en: Edit widget alignment
eu: Editatu trepeten lerrokatzea

en: Glade Properties…
eu: Glade-ren propietateak...

en: Switch between library versions and check deprecations
eu: Aldatu liburutegi-bertsioen artean eta egiaztatu baztertuak

en: Loading Glade…
eu: Glade kargatzen...

en: Glade designer operations
eu: Glade diseinatzailearen eragiketak

en: Widgets
eu: Trepetak

en: Palette
eu: Paleta

en: Not local file: %s
eu: Hau ez da fitxategi lokala: %s

en: Could not open %s
eu: Ezin izan da %s ireki

en: Could not create a new glade project.
eu: Ezin izan da glade proiektu berria sortu.

en: Enable smart indentation
eu: Gaitu koskatze azkarra

en: Leading asterisk in multi-line comment
eu: Hasierako izartxoa hainbat lerrotako iruzkinean

en: Prefer vim/emacs modelines over indentation settings
eu: Nahiago vim/emacs moduko lerroak koska-ezarpenak baino

en: Enable smart brace completion
eu: Gaitu giltza-osatze adimenduna

en: Brace indentation size in spaces:
eu: Giltzen kosken tamaina (zuriunetan):

en: Statement indentation size in spaces:
eu: Instrukzioen kosken tamaina (zuriunetan):

en: Indentation parameters
eu: Koskatze-parametroak

en: Line up parentheses
eu: Lerrokatu parentesiak

en: Indent:
eu: Koska:

en: Use spaces for parenthesis indentation
eu: Erabili zuriuneak parentesi-koskatzerako

en: Parenthesis indentation
eu: Parentesi-koskatzea

note: ANJUTA_STOCK_AUTOINDENT,
en: Auto-Indent
eu: Koskatze automatikoa

en: Auto-indent current line or selection based on indentation settings
eu: Automatikoki koskatu uneko lerroa edo hautapena koskatze-ezarpenetan oinarrituta

en: C Indentation
eu: C koskatzea

en: Indentation
eu: Koskatzea

en: Enable adaptive indentation
eu: Gaitu koskatze moldakorra

en: Python Indentation
eu: Python koskatzea

en: Build and run programs inside the JHBuild environment
eu: Eraiki eta exekutatu programak JHBuild ingurunearen barruan

en: Failed to run "jhbuild run"
eu: Huts egin du "jhbuild run" exekutatzean

en: Failed to run "jhbuild run" (%s)
eu: Huts egin du hau exekutatzean:  "jhbuild run" (%s)

en: Could not find the JHBuild install prefix.
eu: Ezin izan da aurkitu  JHBuild instalazioko aurrizkia.

en: Could not find the JHBuild library directory. You need JHBuild from 2012-11-06 or later.
eu: Ezin izan da aurkitu  JHBuild liburutegiaren direktorioa. 2012-11-06ko JHBuild edo berriagoa behar duzu.

en: Failed to activate the JHBuild Plugin: %s
eu: Huts egin du JHBuild plugina aktibatzean: %s

en: Error: cant bind port
eu: Errorea: ezin da ataka lotu

en: Javascript Debugger
eu: Javascript araztailea

en: Javascript Debugger Plugin
eu: Javascript araztailearen plugina

en: Error: %s
eu: Errorea: %s

en: Language Manager
eu: Hizkuntzen kudeatzailea

en: Plugin to keep track of multiple programming languages
eu: Hainbat programazio-lengoaiaren segimendua egiteko plugina

en: C++ and Java support Plugin
eu: C++ eta Java onartzen dituen plugina

en: C++ and Java support plugin for code completion, auto-indentation, etc.
eu: C++ eta Java euskarri-plugina kode-osatzerako, koskatze automatikorako eta abarrerako.

en: Automatically load required libraries of the project
eu: Automatikoki kargatu proiektuko beharrezko liburutegiak

en: Load API tags for C standard library
eu: Kargatu C liburutegi estandarrarentzako API etiketak

en: Load API tags for C++ standard template library
eu: Kargatu C++ txantiloi-liburutegi estandarrarentzako API etiketak

en: Code added for widget.
eu: Trepetarentzako kodea gehitu da.

en: Comment/Uncomment
eu: Iruzkina/Ez-iruzkina

en: Comment or uncomment current selection
eu: Jarri uneko hautapena iruzkin edo ez-iruzkin gisa

en: Swap .h/.c
eu: Aldatu .h/.c

en: Swap C header and source files
eu: Aldatu C goiburua eta iturburu-fitxategiak

en: C++/Java Assistance
eu: C++/Java laguntza

en: API Tags (C/C++)
eu: API etiketak (C/C++)

en: Enable code completion
eu: Gaitu kodeak osatzea

en: Add a space after function call autocompletion
eu: Gehitu zuriunea funtzio-dei bat automatikoki osatu ondoren

en: Add '(' after function call autocompletion
eu: Gehitu '(' funtzio-dei bat automatikoki osatu ondoren

en: Add ')' after function call autocompletion
eu: Gehitu ')' funtzio-dei bat automatikoki osatu ondoren

en: Autocompletion
eu: Osatze automatikoa

en: Show calltips
eu: Erakutsi argibideak

en: Calltips
eu: Dei-argibideak

en: Highlight missed semicolon
eu: Nabarmendu falta den puntu eta koma

en: Highlights
eu: Nabarmentzeak

en: Autocomplete
eu: Osatze automatikoa

en: JS Find dirs
eu: JS bilaketa-direktorioak

en: Gir repository's directory:
eu: Gir biltegiaren direktorioa:

en: Gjs repository's directory:
eu: Gjs biltegiaren direktorioa:

en: Min character for completion:
eu: Osatzeko gutxieneko karaktereak:

en: Environment
eu: Ingurunea

en: JS Support Plugin
eu: JS euskarriaren plugina

en: JavaScript Support Plugin
eu: JavaScript euskarriaren plugina

en: Interpreter
eu: Interpretatzailea

en: Python support warning
eu: Python euskarriaren abisua

en: Either python path is wrong or python-rope (http://rope.sf.net) libraries
    aren't installed. Both are required for autocompletion in python files.
    Please install them and check the python path in the preferences.
eu: Python-en bide-izena okerra da edo, bestela, python-rope (http://rope.sf.net) liburutegiak
    ez daude instalatuta. Biak beharrezkoak dira python fitxategietako osatzeko automatikorako.
    Instalatu eta egiaztatu python-en bide-izena hobespenetan.

en: Do not show that warning again
eu: Ez erakutsi abisua berriro

en: Python Assistance
eu: Python laguntza

en: Vala support Plugin
eu: Vala euskarriaren plugina

en: Vala support plugin, adds code completion.
eu: Vala euskarriaren plugina, kode-osatzea gehitzen du.

en: Auto-complete
eu: Osatze automatikoa

en: Message Manager
eu: Mezu-kudeatzailea

en: Manages messages from external apps
eu: Kanpoko aplikazioen mezuak kudeatzen ditu

note: text style in editor
en: Underline-Plain
eu: Azpimarra arrunta

note: text style in editor
en: Underline-Squiggle
eu: Azpimarra irregularra

note: text style in editor, TT is for typewriter text
en: Underline-TT
eu: Azpimarra TT

note: text style in editor
en: Diagonal
eu: Diagonala

note: text style in editor
en: Strike-Out
eu: Marratua

en: Error message indicator style:
eu: Errore-mezuen adierazleen estiloa:

en: Warning message indicator style:
eu: Abisu-mezuen adierazleen estiloa:

en: Normal message indicator style:
eu: Mezu arrunten adierazleen estiloa:

en: Indicators
eu: Adierazleak

en: Warnings:
eu: Abisuak:

en: Errors:
eu: Erroreak:

en: Important:
eu: Garrantzizkoa:

en: Message colors
eu: Mezuen koloreak

en: Close all message tabs
eu: Itxi mezuen fitxa guztiak

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Messages
eu: Mezuak

en: _Copy Message
eu: _Kopiatu mezua

en: Copy message
eu: Kopiatu mezua

en: _Copy All Messages
eu: K_opiatu mezu guztiak

en: Copy All Messages
eu: Kopiatu mezu guztiak

en: _Next Message
eu: _Hurrengo mezua

en: Next message
eu: Hurrengo mezua

en: _Previous Message
eu: _Aurreko mezua

en: Previous message
eu: Aurreko mezua

en: Next/Previous Message
eu: Hurrengo/Aurreko mezua

en: %d Message | %d Messages
eu[0]: %d mezu
eu[1]: %d mezu

en: %d Info | %d Infos
eu[0]: %d info
eu[1]: %d info

en: %d Warning | %d Warnings
eu[0]: %d abisu
eu[1]: %d abisu

en: %d Error | %d Errors
eu[0]: %d errore
eu[1]: %d errore

en: Unable to parse make file
eu: Ezin da make file analizatu

en: Makefile backend
eu: Makefile modulua

en: Makefile project backend, allowing only to read the project
eu: Makefile proiektu-modulua; proiektua irakurtzen soilik uzten du

en: Select package
eu: Hautatu paketea

en: Select Package to add:
eu: Hautatu gehitzeko paketea:

en: Add _module
eu: Gehitu _modulua

en: Add _Package
eu: Gehitu _paketea

en: Packages
eu: Paketeak

en: Patch Plugin
eu: Adabaki plugina

en: Patches files and directories.
eu: Adabakiak aplikatzen dizkie fitxategiei eta direktorioei.

en: File/Directory to patch
eu: Adabakia aplikatzeko fitxategia/direktorioa

en: Patch file
eu: Adabaki-fitxategia

en: Patches
eu: Adabakiak

en: Please select the directory where the patch should be applied
eu: Hautatu adabakia aplikatzeko direktorioa

en: Patch
eu: Adabakia

en: Patching %s using %s
eu: %s(e)ri adabakia aplikatzen, %s erabiliz

en: Patching…
eu: Adabakia aplikatzen...

en: Patching…
eu: Adabakia aplikatzen...

en: There are unfinished jobs: please wait until they are finished.
eu: Lan batzuk ez dira amaitu. Itxaron amaitu arte.

en: Patch failed.
    Please review the failure messages.
    Examine and remove any rejected files.
eu: Huts egin du adabakia aplikatzean.
    Begiratu errore-mezuak.
    Aztertu eta kendu ezetsitako fitxategiak.

en: Patching complete
eu: Adabakia aplikatu da

en: Dry run
eu: Proba

en: File/Directory to patch:
eu: Adabakia aplikatzeko fitxategia/direktorioa:

en: Patch file:
eu: Adabaki-fitxategia:

en: Patch level:
eu: Adabaki-maila:

note: Action name Stock icon, if any
en: _Tools
eu: _Tresnak

note: Action name Stock icon, if any
en: _Patch…
eu: A_dabakia...

en: Patch files/directories
eu: Aplikatu adabakia fitxategiari/direktorioari

en: Project Import Assistant
eu: Proiektuak inportatzeko morroia

en: Import an existing autotools project to Anjuta
eu: Inportatu Anjuta-ra lehendik dagoen tresna automatikoen proiektu bat

en: Project from Existing Sources
eu: Lehendik dauden iturburuetan oinarritutako proiektua

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
eu: "%s" izeneko fitxategia badago lehendik. Ordeztu nahi duzu?

en: A file named "%s" cannot be written: %s. Check if you have write access to the project directory.
eu: Ezin da  "%s" izeneko fitxategian idatzi: %s.  Egiaztatu proiektu-direktorioan idazteko baimena daukazula.

en: Please select a project backend to open %s.
eu: Hautatu %s irekitzeko proiektu-modulua.

en: Could not find a valid project backend for the given directory (%s). Please select a different directory, or try upgrading to a newer version of Anjuta.
eu: Ezin izan da aurkitu baliozko proiektu-modulurik %s direktorioarentzat. Hautatu beste direktorio bat, edo saiatu Anjuta-ren bertsio berriago batera berritzen.

en: Couldn't check out the supplied URI "%s". The error returned was: "%s"
eu: Ezin izan da deskargatu zehaztutako "%s" URIa. Emandako errorea: "%s"

en: Import project
eu: Inportatu proiektua

en: Import
eu: Inportatu

en: Import from folder
eu: Inportatu karpetatik

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Destination:
eu: Helburua:

en: Import from version control system
eu: Inportatu bertsioak kontrolatzeko sistematik

en: Import options
eu: Inportazio-aukerak

en: Project name
eu: Proiektu-izena

en: Project Manager
eu: Proiektu-kudeatzailea

en: Project Manager Plugin for Anjuta.
eu: Proiektuak kudeatzeko Anjuta-ren plugina.

note: if (gtk_tree_model_get_iter_first(model, &iter)) { gtk_tree_model_get(model, &iter, COLUMN_URI, &file, -1); uri = g_strdup(file); } else uri = g_strdup("");
en: Select sources…
eu: Hautatu iturburuak...

en:  This property is not modifiable.
eu: Propietate hau ezin da aldatu.

note: Several backend are possible, ask the user to select one
en: Please select a project backend to use.
eu: Hautatu erabiliko den proiektu-modulua.

en: Project properties
eu: Proiektu-propietateak

en: Folder properties
eu: Karpeta-propietateak

en: Target properties
eu: Helburuaren propietateak

en: Source properties
eu: Iturburu-propietateak

en: Module properties
eu: Talde-propietateak

en: Package properties
eu: Pakete-propietateak

en: Unknown properties
eu: Propietate ezezagunak

en: Backend:
eu: Modulua:

en: Reloading project: %s
eu: Proiektua berriro kargatzen: %s

en: Cannot add group
eu: Ezin da taldea gehitu

en: No parent group selected
eu: Ez da guraso-talderik hautatu

en: Cannot add source files
eu: Ezin dira iturburu-fitxategiak gehitu

en: The selected node cannot contain source files.
eu: Hautatutako nodoak ezin du iturburu-fitxategirik eduki.

en: Cannot add target
eu: Ezin da helburua gehitu

en: No group selected
eu: Ez da talderik hautatu

en: Cannot add modules
eu: Ezin da modulurik gehitu

en: No target has been selected
eu: Ez da helbururik hautatu

note: Missing module name
en: Missing module name
eu: Modulu-izena falta da

en: Cannot add packages
eu: Ezin da paketerik gehitu

en: Are you sure you want to remove the group "%s" from the project?
eu: Ziur zaude "%s" taldea proiektutik kendu nahi duzula?

en: Are you sure you want to remove the target "%s" from the project?
eu: Ziur zaude "%s" helburua proiektutik kendu nahi duzula?

en: Are you sure you want to remove the source "%s" from the project?
eu: Ziur zaude "%s" iturburua proiektutik kendu nahi duzula?

en: Are you sure you want to remove the shortcut "%s" from the project?
eu: Ziur zaude "%s" lasterbidea proiektutik kendu nahi duzula?

en: Are you sure you want to remove the module "%s" from the project?
eu: Ziur zaude "%s" modulua proiektutik kendu nahi duzula?

en: Are you sure you want to remove the package "%s" from the project?
eu: Ziur zaude "%s" paketea proiektutik kendu nahi duzula?

en: Are you sure you want to remove the element "%s" from the project?
eu: Ziur zaude "%s" elementua proiektutik kendu nahi duzula?

note: Translator: there is at least 2 elements to remove
en: Are you sure you want to remove %d element from the project?
    
     | Are you sure you want to remove %d elements from the project?
eu[0]: Ziur zaude %d elementu proiektutik kendu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude %d elementu proiektutik kendu nahi dituzula?

en: The group will be deleted from the file system.
eu: Taldea ezabatu egingo da fitxategi-sistematik.

en: The group will not be deleted from the file system.
eu: Taldea ez da ezabatuko fitxategi-sistematik.

en: The source file will be deleted from the file system.
eu: Iturburu-fitxategia ezabatu egingo da fitxategi-sistematik.

en: The source file will not be deleted from the file system.
eu: Iturburu-fitxategia ez da ezabatuko fitxategi-sistematik.

en: Confirm remove
eu: Berretsi kentzea

en: Failed to remove '%s':
    %s
eu: Huts egin du '%s' kentzean:
    %s

en: Failed to retrieve URI info of %s: %s
eu: Huts egin du %s(r)en URI informazioa eskuratzean: %s

en: _Project
eu: _Proiektua

en: New _Folder…
eu: Fitxategi _berria...

en: Add a new folder to the project
eu: Gehitu karpeta berri bat proiektuari

en: New _Target…
eu: _Helburu berria…

en: Add a new target to the project
eu: Gehitu helburu berri bat proiektuari

en: Add _Source File…
eu: Gehitu _iturburu-fitxategia...

en: Add a source file to a target
eu: Iturburu-fitxategi bat gehitzen dio helburuari

en: Add _Library…
eu: _Gehitu liburutegia...

en: Add a module to a target
eu: Gehitu modulu bat helburuari

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: Close Pro_ject
eu: Itxi pro_iektua

en: Close project
eu: Proiektua ixten du

en: New _Folder
eu: Karpeta be_rria

en: New _Target
eu: He_lburu berria

en: Add _Source File
eu: Gehitu _iturburu-fitxategia

en: Add _Library
eu: Gehi_tu liburutegia

en: Add a library to a target
eu: Gehitu liburutegi bat helburuari

en: _Add to Project
eu: Geh_itu proiektuari

en: Properties of group/target/source
eu: Taldearen/helburuaren/iturburuaren propietateak

en: Re_move
eu: _Kendu

en: Remove from project
eu: Proiektutik kentzen du

en: _Sort
eu: _Ordenatu

en: Sort shortcuts
eu: Ordenatu lasterbideak

en: Failed to parse project (the project is opened, but there will be no project view) %s: %s
eu: Huts egin du %s proiektua analizatzean (proiektua irekia dago, baina ez dago proiektu-ikuspegirik): %s

en: Update project view…
eu: Eguneratu proiektu-ikuspegia...

en: Project
eu: Proiektua

en: Loading project: %s
eu: Proiektua kargatzea: %s

en: Error closing project: %s
eu: Errorea gertatu da proiektua ixtean: %s

en: Project manager actions
eu: Proiektu-kudeatzailearen ekintzak

en: Project manager popup actions
eu: Proiektu-kudeatzailearen laster-menuko ekintzak

en: Initializing Project…
eu: Proiektua hasieratzen...

en: Project Loaded
eu: Proiektua kargatu da

en: Add Library
eu: Gehitu liburutegia

en: Select the _target for the library:
eu: Hautatu liburutegiaren _helburua:

en: _New library…
eu: _Liburutegi berria…

en: Modules:
eu: Moduluak:

en: New Library
eu: Liburutegi berria

en: Package list:
eu: Pakete-zerrenda:

en: _Module name:
eu: _Modulu-izena:

en: Add Source
eu: Gehitu iturburua

en: Target:
eu: Helburua:

en: New Folder
eu: Karpeta berria

en: _Folder name:
eu: _Karpeta-izena:

en: Specify _where to create the folder:
eu: Zehaztu _non sortu nahi duzun karpeta:

en: Select the _target for the new source files:
eu: Hautatu iturburu-fitxategi berrien _helburua:

en: _Select file to add…
eu: _Hautatu gehitzeko fitxategia...

en: Source files:
eu: Iturburu-fitxategiak:

en: New Target
eu: Helburu berria

en: TargetTypes
eu: HelburuMotak

en: Target _type:
eu: Helburu-m_ota:

en: Target _name:
eu: Helburu-ize_na:

en: Specify _where to create the target:
eu: Zehaztu n_on sortu nahi duzun helburua:

en: More options:
eu: Aukera gehiago:

en: <Select any project node>
eu: <Hautatu edozein proiekturen nodoa>

en: <Select a target>
eu: <Hautatu helburua>

en: <Select any module>
eu: <Hautatu edozein modulu>

en: <Select a target or a folder>
eu: <b>Hautatu helburua edo karpeta</b>

en: <Select a folder>
eu: <Hautatu karpeta>

en: GbfProject Object
eu: GbfProject objektua

en: No project loaded
eu: Ez da proiekturik kargatu

en: Project Assistant
eu: Proiektu-morroia

en: Select a project type
eu: Hautatu proiektu mota

en: Error
eu: Errorea

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Summary
eu: Laburpena

en: Warning
eu: Abisua

en: Message
eu: Mezua

en: Confirm the following information:
eu: Berretsi informazio hau:

note: The project type is translated too, it is something like * generic, GNOME applet, Makefile project...
en: Project Type: %s
eu: Proiektu mota: %s

en: Unable to find any project template in %s
eu: Ezin izan da aurkitu proiektu-txantiloirik hemen: %s

en: 
    Field "%s" is mandatory. Please enter it.
eu: 
    "%s" eremua nahitaezkoa da. Bete ezazu.

en: Field "%s" must contains only letters, digits or the following characters "#$:%%+,.=@^_`~". In addition you cannot have a leading dash. Please fix it.
eu: "%s" eremuak soilik letrak, digituak edo "#$:%%+,.=@^_`~" karaktereak izan ditzake. Gainera ezin duzu hasierako marratxorik erabili. Konpondu.

en: Field "%s" must contains only letters, digits, the following characters "#$:%%+,.=@^_`~" or directory separators. In addition you cannot have a leading dash. Please fix it.
eu: "%s" eremuak soilik letrak, digituak, "#$:%%+,.=@^_`~" karaktereak edo direktorio-bereizleak izan ditzake. Gainera ezin duzu hasierako marratxorik erabili. Konpondu.

en: Field "%s" must contains only ASCII printable characters, no accentuated characters by example. Please fix it.
eu: "%s" eremuak ASCII karaktere inprimagarriak bakarrik izan ditzake, eta ez karaktere azentudunik, esaterako. Konpondu.

en: Unknown error.
eu: Errore ezezaguna.

en: Directory "%s" is not empty. Project creation could fail if some files cannot be written. Do you want to continue?
eu: "%s" direktorioa ez dago hutsa. Huts egin dezake proiektua sortzean, ezin bada zenbait fitxategitan idatzi. Jarraitu nahi duzu?

en: File "%s" already exists. Do you want to overwrite it?
eu: "%s" fitxategia badago lehendik ere. Gainidatzi nahi duzu?

en: Invalid entry
eu: Sarrera baliogabea

en: Dubious entry
eu: Zalantzazko sarrera

en: 
    Missing programs: %s.
eu: 
    Falta diren programak: %s.

en: 
    Missing packages: %s.
eu: 
    Falta diren paketeak: %s.

en: Some important programs or development packages required to build this project are missing. Please make sure they are installed properly before generating the project.
eu: Proiektu hau eraikitzeko beharrezkoak diren garapen-pakete batzuk edo programa garrantzitsu batzuk falta dira. Egiaztatu behar bezala instalatuta daudela proiektua sortu aurretik.

en: Install missing packages
eu: Instalatu falta diren paketeak

note: Translators: Application Manager is the program used to install * new application like apt on Ubuntu, yum on Fedora, zypper on * OpenSuSE and emerge on Gentoo
en: The missing programs are usually part of some distribution packages and can be searched for in your Application Manager. Similarly, the development packages are contained in special packages that your distribution provides to allow development of projects based on them. They usually end with a "-dev" or "-devel" suffix in package names and can be found by searching in your Application Manager.
eu: Falta diren programak banaketa-paketeren batekoak izaten dira normalean eta Application Manager-en bila daitezke. Bestalde, garapen-programak banaketak eskaintzen dituen pakete berezi batzuetan egoten dira; programa horietan oinarritutako garapenak egin ahal izateko eskaintzen ditu paketeak banaketak. Paketeek "-dev" edo "-devel" atzizkia izaten dute izenean, eta Application Manager-en bilaketak eginez aurki daitezke.

en: Missing components
eu: Falta diren osagaiak

en: New project has been created successfully.
eu: Proiektu berria behar bezala sortu da.

en: New project creation has failed.
eu: Huts egin du proiektu berria sortzean.

en: Skipping %s: file already exists
eu: %s saltatzen: dagoeneko badago fitxategi hori

en: Creating %s … Failed to create directory
eu: %s sortzen.. Huts egin du direktorioa sortzean

en: Creating %s (using AutoGen)… %s
eu: %s sortzen (AutoGen erabiliz)... %s

en: Creating %s … %s
eu: %s sortzen... %s

note: The %s is a name of a unix command line, by example * cp foobar.c project
en: Executing: %s
eu: Exekutatzen: %s

en: Directory where the new projects are created by default
eu: Lehenespenez proiektu berriak sortzeko direktorioa

en: If empty, the user home directory is used. If the path is relative, it is relative to the home directory.
eu: Hutsik badago, erabiltzailearen home direktorioa erabiltzen da. Bide-izena erlatiboa bada, home direktorioarekiko erlatiboa izaten da.

en: Default user name used in new project
eu: Proiektu berrian erabiltzen den erabiltzaile-izen lehenetsia

en: If empty, the current user name is used.
eu: Hutsik badago, uneko erabiltzaile-izena erabiltzen da.

en: Unable to extract project template %s: %s
eu: Ezin izan da erauzi %s proiektu-txantiloia: %s

en: New Project Assistant
eu: Proiektu-morroi berria

en: Select directory
eu: Hautatu direktorioa

en: Select file
eu: Hautatu fitxategia

en: Select an Image File
eu: Hautatu irudi-fitxategia

en: Choose Icon
eu: Aukeratu ikonoa

en: Choose directory
eu: Aukeratu direktorioa

en: Choose file
eu: Aukeratu fitxategia

en: Anjuta Plugin
eu: Anjuta plugina

en: Anjuta plugin project that uses libanjuta framework
eu:  libanjuta framework erabiltzen duen Anjuta plugina

en: Basic information
eu: Oinarrizko informazioa

en: General Project Information
eu: Proiektuaren informazio orokorra

en: Project Name:
eu: Proiektuaren izena:

en: Project name must not contain spaces, because it will be the name of the project build target (executable, library etc.)
eu: Proiektuaren izenak ezin du zuriunerik izan, hori izango baita proiektua eraikitzeko helburu-izena (exekutagarria, liburutegia eta abar)

en: Author:
eu: Egilea:

en: Email address:
eu: Helbide elektronikoa:

en: Project options
eu: Proiektu-aukerak

en: Options for project build system
eu: Proiektua eraikitzeko sistemaren aukerak

en: Plugin Title:
eu: Pluginaren titulua:

en: Display title of the plugin
eu: Bistaratu pluginaren titulua

en: Plugin Description:
eu: Pluginaren deskribapena:

en: Display description of the plugin
eu: Bistaratu pluginaren deskribapena

en: Plugin Class Name:
eu: Pluginaren klase-izena:

en: Plugin class name
eu: Pluginaren klase-izena

en: Plugin Dependencies:
eu: Pluginaren mendekotasunak:

en: Comma separated, other plugins that this plugin depends on. It could be either primary interface name or plugin location (library:class)
eu: Komaz bereizita, plugin hau zer beste pluginen mende dagoen. Izan daiteke bai interfaze nagusiaren izena, bai pluginaren kokapena (library:class)

en: Icon File:
eu: Ikono-fitxategia:

en: Icon file for the plugin
eu: Pluginaren ikono-fitxategia

en: Create Gtk Builder interface file
eu: Sortu Gtk Builder-en interfaze-fitxategia

en: Create a template Gtk Builder interface file
eu: Sortu Gtk Builder-en interfaze-fitxategiaren txantiloia

en: Plugin has menus or/and toolbars
eu: Pluginak menuak edo tresna-barrak ditu

en: Whether the plugin has menus or toolbars
eu: Pluginak menuak ala tresna-barrak dituen

en: Configure external packages:
eu: Konfiguratu kanpoko paketeak:

en: Use pkg-config to add library support from other packages
eu: Beste pakete batzuetako liburutegiak gehitzeko erabili pkg-config

en: Configure external packages
eu: Konfiguratu kanpoko paketeak

en: Add C++ support:
eu: Gehitu C++ euskarria:

en: Adds C++ support to the project so that C++ source files can be built
eu: Proiektuak C++ euskarria gehitzen du, C++ iturburu-fitxategiak konpila ahal izan daitezen

en: Required Packages:
eu: Beharrezko paketeak:

en: Check the packages that your project requires
eu: Egiaztatu zure proiektuak behar dituen paketeak

en: Values to watch
eu: Balioak zaintzeko

en: Shell values to watch
eu: Zaindu beharreko Shell-aren balioak

en: Value Name:
eu: Balioaren izena:

en: Name of the value to watch
eu: Zaindu beharreko balioaren izena

en: Implement plugin interfaces
eu: Inplementatu pluginen interfazeak

en: Plugin interfaces to implement
eu: Inplementatu behar diren pluginaren interfazeak

en: Interface:
eu: Interfazea:

en: Interface implemented by the plugin
eu: Pluginak inplementatutako interfazea

en: Generic C++
eu: C++ generikoa

en: A generic C++ project
eu: C++ proiektu generikoa

en: project name
eu: proiektuaren izena

en: Add shared library support:
eu: Gehitu liburutegi partekatuak onartzea:

en: Adds support for building shared libraries in your project
eu: Proiektuan liburutegi partekatuak konpilatu ahal izatea gehitzen du

en: Add internationalization:
eu: Gehitu nazioartekotzea:

en: Adds support for internationalization so that your project can have translations in different languages
eu: Nazioartekotzea onartzea gehitzen du, proiektuak beste hizkuntzetara itzultzeko aukera izateko

en: Add Windows support:
eu: Gehitu Windows euskarria:

en: Adds support for building on Windows platforms
eu: Windows plataformetan eraikitzeko euskarria gehitzen du

en: Django Project
eu: Django proiektua

en: Python webproject using Django Web Framework
eu: Django Web Framework erabiltzen duen Python web-proiektua

en: Django Project information
eu: Django proiektu-informazioa

en: Generic gcj compiled java
eu: gcj-rekin konpilatutako java generikoa

en: A generic natively compiled java project using the GNU Java Compiler (gcj)
eu: GNU Java Compiler (gcj) konpilatzailea erabiliz jatorrian konpilatutako java proiektu generikoa

en: Main Class:
eu: Klase nagusia:

en: GCJ needs to know which class contains the main() function
eu: GCJ-k jakin behar du zein klasek daukan main() funtzioa

en: A minimal Gnome Shell extension
eu: Gnome Shell Extension txikia

en: Plugin Name:
eu: Pluginaren izena:

en: Short but descriptive user-visible plugin name
eu: Plugin-izen laburra baina deskribatzailea

en: Long description of your plugin
eu: Zure pluginaren deskribapen luzea

en: Uuid is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (foo.bar@extensions.example.com), but
    need not be an actual email address, though it's a good idea to base the uuid on your
    email address.
eu: Uuid luzapenen identifikatzaile esklusibo bat da mundu osoan.
    Helbide elektronikoen formatua erabiltzen du (foo.bar@extensions.example.com), baina
    ez du benetako helbide elektroniko bat izan beharrik. Nolanahi ere, uuid identifikatzailea zure
    helbide elektronikoan oinarritutakoa izatea gomendatzen da.

en: Extension URL
eu: Luzapenaren URLa

en: Gnome Shell Compatibility:
eu: Gnome Shell bateragarritasuna:

en: Comma-separated list of gnome-shell version your plugin is compatible with
eu: Zure pluginarekiko bateragarria den gnome-shell bertsioaren komaz bereizitako zerrenda

en: GTK+ (Application)
eu: GTK+ (aplikazioa)

en: Full features Gtk+ Application with file handling
eu: Gtk+ aplikazioaren eginbide guztiak fitxategi-tratamenduarekin

en: Add gtk-doc system:
eu: Gehitu gtk-doc sistema:

en: gtk-doc is used to compile API documentations for GObject based classes
eu: gtk-doc erabiltzen da GObeject-en oinarritutako klaseen API dokumentazioak konpilatzeko

en: Use GtkBuilder for user interface:
eu: Erabili GtkBuilder erabiltzaile-interfazerako:

en: Use GtkBuilder to create the user-interface in a graphical way and load it from xml files at runtime
eu: Erabili GtkBuilder erabiltzaile-interfazea modu grafiko batean sortzeko eta xml fitxategietatik kargatzeko exekuzioan

en: Require Package:
eu: Paketea behar du:

en: Give a package name that your project require. You may also mention what is the required version of the package. For example, 'libgnomeui-2.0' or 'libgnomeui-2.0 >= 2.2.0'
eu: Eman zure proiektuak behar duen pakete baten izena. Pakete horren zein bertsio behar den ere aipa dezakezu. Adibidez, 'libgnomeui-2.0' edo 'libgnomeui-2.0 >= 2.2.0'

en: GTKmm (Simple)
eu: GTKmm (sinplea)

en: A minimal GTKmm project
eu: GTKmm proiektu oso txiki bat

en: GTK+ (simple)
eu: GTK+ (sinplea)

en: Simple GTK+ project
eu: GTK+ proiektu sinple bat

en: Generic java (automake)
eu: Java generikoa (automake)

en: A generic java project using automake project management
eu: Java proiektu generikoa automake proiektu-kudeaketa erabiliz

en: Main class
eu: Klase nagusia

en: Generic JavaScript
eu: JavaScript generikoa

en: A generic minimal and flat project
eu: Proiektu txiki eta soil generikoa

en: Library
eu: Liburutegia

en: A shared or a static library project
eu: Liburutegi estatiko edo partekatuen proiektu bat:

en: Build library as
eu: Eraiki liburutegia honela

en: Select library type to build
eu: Hautatu eraikitzeko liburutegi mota:

en: Shared and Static library
eu: Liburutegi partekatua eta estatikoa

en: Only Shared
eu: Partekatua soilik

en: Only Static
eu: Estatikoa soilik

en: License
eu: Lizentzia

en: Select code license
eu: Hautatu kode-lizentzia

en: No license
eu: Lizentziarik ez

en: Generic (Minimal)
eu: Generikoa (txikia)

en: Makefile project
eu: Makefile proiektua

en: Makefile-based project
eu: Makefile-en oinarritutako proiektua

en: Project directory, output file etc.
eu: Proiektuaren direktorioa, irteera-fitxategia eta abar.

en: Project name:
eu: Proiektuaren izena:

en: Project directory:
eu: Proiektu-direktorioa:

en: PyGTK project using automake
eu: PyGTK proiektua automake erabiliz

en: Generic python (automake)
eu: Python generikoa (automake)

en: A generic python project using automake project management
eu: Python proiektu generikoa automake proiektu-kudeaketa erabiliz

en: A sample SDL project
eu: SDL proiektu baten adibidea

en: Require SDL version:
eu: SDL bertsio hau behar du:

en: Minimum SDL version required
eu: Behar den gutxieneko SDL bertsioa

en: Require SDL_image:
eu: SDL_image behar du:

en: Require SDL_image library
eu: SDL_image liburutegia behar du

en: Require SDL_gfx:
eu: SDL_gfx behar du:

en: Require SDL_gfx library
eu: SDL_gfx liburutegia behar du

en: Require SDL_ttf:
eu: SDL_ttf behar du:

en: Require SDL_ttf library
eu: SDL_ttf liburutegia behar du

en: Require SDL_mixer:
eu: SDL_mixer behar du:

en: Require SDL_mixer library
eu: SDL_mixer liburutegia behar du

en: Require SDL_net:
eu: SDL_net behar du:

en: Require SDL_net library
eu: SDL_net liburutegia behar du

en: Generic
eu: Orokorra

en: A generic project
eu: Proiektu orokorra

en: Wx Widgets
eu: Wx trepetak

en: A generic wx Widgets project
eu:  wx Widgets proiektu generikoa

en: A generic Xlib dock applet
eu: Xlib dock applet generikoa

en: A generic Xlib project
eu: Xlib proiektu generikoa

en: Python loader
eu: Python kargatzailea

en: Allows loading Anjuta plugins written in Python
eu: Python lengoaian idatzitako Anjuta pluginak kargatzea onartzen du

en: Loading files...
eu: Fitxategiak kargatzen...

en: Quick open
eu: Irekitze bizkorra

en: Quickly open a file in the current project.
eu: Ireki bizkor uneko proiektuko fitxategi bat.

en: Quick open operations
eu: Irekitze bizkorreko eragiketak

en: Quick Open
eu: Irekitze bizkorra

en: Run Program
eu: Exekutatu programa

en: Allow to execute program without debugger.
eu: Onartu programa exekutatzea araztailerik gabe.

en: Program Parameters
eu: Programaren parametroak

en: Run in Terminal
eu: Exekutatu terminalean

en: Program:
eu: Programa:

en: Working Directory:
eu: Laneko direktorioa:

en: Choose a working directory
eu: Aukeratu laneko direktorioa

note: Only local directory are supported
en: Program directory '%s' is not local
eu:  '%s' programa-direktorioa ez da lokala

en: Load Target to run
eu: Kargatu helburua exekutatzeko

en: The program is already running.
    Do you want to stop it before restarting a new instance?
eu: Programa exekutatzen ari da.
    Gelditu nahi duzu instantzia berri bat berrabiarazi aurretik?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Run
eu: _Exekutatu

en: Run program without debugger
eu: Exekutatu programa araztailerik gabe

en: Stop Program
eu: Gelditu programa

en: Kill program
eu: Hil programa

en: Program Parameters…
eu: Programaren parametroak...

en: Set current program, arguments, etc.
eu: Ezarri uneko programa, argumentuak, etab.

en: Run operations
eu: Exekutatu eragiketak

en: Code Snippets
eu: Kode-snippetak

en: Allows insertion of snippets into the editor.
eu: Editorean snippetak txertatzea onartzen du.

en: Snippets
eu: Snippetak

note: Translator: Appears in Edit->Snippets menu. It is used mainly for providing a shortcut for the trigger-key based insertion of snippets. It's called like this because you type the trigger-key in the editor, followed by Trigger Insert and the snippet gets inserted.
en: _Trigger insert
eu: _Disporadore-txertatzea

en: Insert a snippet using the trigger-key
eu: Txertatu snippet bat disparadore-tekla erabiliz

note: Translator: In a similar matter, it also appears in Edit->Snippets. It's another method for inserting snippets. In this case, you call Auto complete insert, start typing in the editor a string, the database is searched for that string and the most relevant snippets are returned in a pop-up like the 
en: _Auto complete insert
eu: _Osatze automatiko bidezko txertatzea

en: Insert a snippet using auto-completion
eu: Txertatu snippet bat osatze automatikoa erabiliz

en: _Import snippets …
eu: _Inportatu snippetak…

en: Import snippets to the database
eu: Inportatu snippetak datu-basera

en: _Export snippets …
eu: _Esportatu snippetak...

en: Export snippets from the database
eu: Esportatu snippetak datu-basetik

en: Snippets Manager actions
eu: Snippet kudeatzailearen ekintzak

en: Command?
eu: Komandoa?

en: Variable text
eu: Aldagai-testua

en: Instant value
eu: Istanteko balioa

en: Add snippet
eu: Gehitu snippet-a

en: Remove selected snippet
eu: Kendu hautatutako snippeta

en: Insert snippet into editor at current cursor position
eu: Txertatu snippet-a editorean, kurtsorearen uneko posizioan

en: Trigger
eu: Disparadorea

en: Languages
eu: Hizkuntzak

note: Insert the Add Snippet menu item
en: Add Snippet…
eu: Gehitu snippeta...

note: Insert the Add Snippets Group menu item
en: Add Snippets Group…
eu: Gehitu snippetak taldeari...

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: <b>Error:</b> You must choose at least one language for the snippet!
eu: <b>Errorea:</b> Gutxienez hizkuntza bat aukeratu behar dugu snippetarentzat.

en: <b>Error:</b> The trigger key is already in use for one of the languages!
eu: <b>Errorea:</b> Disparadore-tekla dagoeneko erabiltzen ari da hizkuntzetako batentzat.

en: <b>Error:</b> The trigger key can only contain alphanumeric characters and "_"!
eu: <b>Errorea:</b> Disparadore-teklak karaktere alfanumerikoak  eta "_" soilik izan ditzake.

en: <b>Error:</b> You haven't entered a trigger key for the snippet!
eu: <b>Errorea:</b> Ez duzu disparadore-teklarik sartu snippetarentzat.

en: Snippet Name:
eu: Snippet-aren izena:

en: Select the name of the Snippet. 
    The role of the name is purely informative.
eu: Hautatu snippetaren izena. 
    Izenaren rola informatiboa soilik da.

en: <b>Warning:</b> You should choose a name for the snippet!
eu: <b>Abisua:</b> Aukeratu izen bat snippetarentzat.

en: Snippets Group:
eu: Snippet-taldea:

en: Select the Snippets Group to which this snippet belongs.
eu: Hautatu snippet honen snippet-taldea.

en: <b>Error:</b> The snippet must belong to a group!
eu: <b>Errorea:</b> Snippetak talde batekoa izan behar du.

en: Trigger Key:
eu: Disparadore-tekla:

en: The trigger key is used for fast insertion of the snippet. Type the trigger key in the editor, followed by the "Fast Insert" shortcut to insert a snippet.
    <b>Warning: Must be unique per language. </b>
eu: Snippetak bizkor txertatzeko erabiltzen da disparadore-tekla. Idatzi disparadore-tekla editorean eta ondoren "Fast Insert" laster-tekla snippeta txertatzeko.
    <b>Abisua: esklusiboa izan behar du hizkuntza bakoitzeko. </b>

en: Languages:
eu: Hizkuntzak:

en: Select the languages for which you want to use this snippet.
eu: Hautatu zein hizkuntzatarako erabili nahi duzun snippet hau.

en: Keywords:
eu: Gako-hitzak:

en: Keywords are used for better searching of the snippets. They should be relevant to the snippet content. Type them separated by a single space.
eu: Snippetak hobeto bilatzeko erabiltzen dira gako-hitzak. Esanguratsuak izan beharko lukete snippetaren edukiarekiko. Idatzi zuriuneko batez bereizita.

en: Snippet Properties
eu: Snippet-aren propietateak

en: Preview
eu: Aurrez ikusi helburuko lerroaren gaineko eta azpiko

en: Snippet Content
eu: Snippet-aren edukia

en: Insert
eu: Txertatu

en: Snippet Variables
eu: Snippet aldagaiak

en: Close
eu: Itxi

en: Export snippets
eu: Esportatu snippet-ak

en: Save in folder:
eu: Gorde karpetan:

en: Select snippets
eu: Hautatu snippet-ak

en: Import Snippets
eu: Inportatu snippet-ak

en: Anjuta variables
eu: Anjuta aldagaiak

en: Use tabs for indentation
eu: Erabili tabuladoreak koskatzeko

en: Tab size in spaces:
eu: Tabulazioen tamaina (zuriunetan):

en: Indentation size in spaces:
eu: Kosken tamaina (zuriunetan):

en: Indentation and auto-format options
eu: Kosken eta formatu automatikoaren aukerak

en: Highlight syntax
eu: Nabarmendu sintaxia

en: Highlight matching brackets
eu: Nabarmendu parentesi pareak

en: Create backup files
eu: Sortu babeskopia-fitxategiak

en: Enable autocompletion for document words
eu: Gaitu osatze automatikoa dokumentuko hitzentzat

en: Highlight current line
eu: Nabarmendu uneko lerroa

en: Show line numbers
eu: Erakutsi lerro-zenbakiak

en: Show marks
eu: Erakutsi markak

en: Show right margin
eu: Erakutsi eskuin-marjina

en: Right margin position in characters
eu: Eskuin-marjinaren posizioa (karakteretan)

en: View
eu: Ikuspegia

en: Editor
eu: Editorea

en: Use theme font
eu: Erabili gaiaren letra-tipoa

en: Font:
eu: Letra-tipoa:

en: Color scheme:
eu: Kolore-eskema

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: _Line Number Margin
eu: _Marjinetako lerro-zenbakiak

en: Show/Hide line numbers
eu: Lerro-zenbakiak erakusten/ezkutatzen ditu

en: _Marker Margin
eu: _Marka-marjina

en: Show/Hide marker margin
eu: Maka-marjina erakusten/ezkutatzen du

en: _White Space
eu: _Zuriunea

en: Show/Hide white spaces
eu: Zuriuneak erakusten/ezkutatzen ditu

en: _Line End Characters
eu: _Lerro-amaierako karaktereak

en: Show/Hide line end characters
eu: Lerro-amaierako karaktereak erakusten/ezkutatzen ditu

en: Line _Wrapping
eu: Lerroa _egokitzea

en: Enable/disable line wrapping
eu: Lerroa egokitzea gaitzen/desgaitzen du

en: Editor view settings
eu: Editorearen ikuspegi-ezarpenak

en: GtkSourceView Editor
eu: GtkSourceView editorea

en: The file "%s" on the disk is more recent than the current buffer.
    Do you want to reload it?
eu: Diskoko  "%s" fitxategia uneko bufferra baino berriagoa da.
    Berriro kargatu nahi duzu?

en: The file "%s" has been deleted on the disk.
    Do you want to close it?
eu: Diskoko "%s" fitxategia ezabatu egin da.
    Itxi nahi duzu?

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not open %s: %s
eu: Ezin izan da ireki %s: %s

en: The file "%s" is read-only! Edit anyway?
eu: "%s" irakurtzekoa soilik da. Editatu hala ere?

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not save %s: %s
eu: Ezin izan da gorde %s: %s

en: Could not save file because filename not yet specified
eu: Ezin izan da fitxategia gorde, ez baita fitxategi-izenik zehaztu

en: New file %d
eu: Fitxategi berria %d

en: GtkSourceView editor
eu: GtkSourceView editorea

en: The default editor based on GtkSourceView
eu: GtkSourceView-en oinarritutako editore lehenetsia

en: Preparing pages for printing
eu: Orriak inprimatzeko prestatzea

en: Wrap lines
eu: Egokitu lerroak

en: Line numbers
eu: Lerro-zenbakiak

en: Header
eu: Goiburua

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Highlight source code
eu: Nabarmendu iturburu-kodea

en: Starter
eu: Abiarazlea

en: Welcome page with most common actions.
eu: Ongi etorri ekintza ohikoenen orrira.

en: Start
eu: Hasiera

en: Create a new project
eu: Sortu proiektu berria

en: Import a project
eu: Inportatu proiektua

en: Search for example code
eu: Bilatu kodearen adibide bat

en: View local Anjuta documentation
eu: Ikusi Anjutaren dokumentazio lokala

en: View local Anjuta FAQ
eu: Ikusi Anjuta FAQ lokala

en: View online library documentation
eu: Ikusi lineako liburutegi-dokumentazioa

en: Remove recently used project from list
eu: Kendu proiektu erabili berria zerrendatik

en: Unlist Project
eu: Unilist proiektua

en: A Subversion client plugin based on libsvn
eu: Subversion bezeroaren plugina, libsvn-en oinarritua

en: Subversion Preferences
eu: Subversion hobespenak

en: Subversion Options
eu: Subversión-en aukerak

en: Add file/directory
eu: Gehitu fitxategia/direktorioa

en: Recurse
eu: Errekurtsiboa

en: Commit Changes
eu: Egikaritu aldaketak

en: Previous Commit Messages:
eu: Aurreko egikaritze-mezuak:

en: Use previous message
eu: Erabili aurreko mezua

en: Select Files to Commit:
eu: Hautatu egikaritzeko fitxategiak:

en: Retrieving status…
eu: Egoera eskuratzen...

en: Copy files/folders
eu: Kopiatu fitxategiak/karpetak

en: Source:
eu: Iturburua:

en: Source/Destination Paths:
eu: Ituburuaren/Helburuaren bide-izenak:

en: Working Copy
eu: Laneko kopia

en: Repository Head
eu: Biltegi-burua

en: Other Revision:
eu: Beste berrikuspen bat:

en: Diff file/directory
eu: Konparatu fitxategia/direktorioa

en: File or directory to diff:
eu: Diff-erako fitxategia edo direktorioa:

en: Save open files before diffing
eu: Gorde irekitako fitxategiak konparatu aurretik

en: View Log
eu: Ikusi egunkaria

en: Whole Project
eu: Proiektu osoa

en: Diff to Previous
eu: Konparatu aurrekoarekin

en: Diff Selected Revisions
eu: Konparatu hautatutako berrikuspenak

en: View Selected Revision
eu: Ikusi hautatutako berrikuspena

en: Merge changes into working copy
eu: Batu aldaketak laneko kopian

en: First Path:
eu: Lehen bide-izena:

en: Use first path
eu: Erabili lehen bide-izena

en: Second Path:
eu: Bigarren bide-izena:

en: Working Copy Path:
eu: Laneko kopiaren bide-izena:

en: Start Revision:
eu: Hasierako berrikuspena:

en: End Revision:
eu: Amaierako berrikuspena:

en: Ignore ancestry
eu: Ez ikusi egin gurasoei

en: Remove file/directory
eu: Kendu fitxategia/direktorioa

en: File/URL to Remove:
eu: Kentzeko fitxategia/URLa:

en: Set Conflicts as Resolved
eu: Ezarri gatazkak 'Konponduta'

en: Select Files to Mark as Resolved:
eu: Hautatu 'Konponduta' markatzeko fitxategiak:

en: Retrieving status……
eu: Egoera eskuratzen...

en: Revert Changes
eu: Leheneratu aldaketak

en: Select Changes to Revert:
eu: Hautatu leheneratzeko aldaketak:

en: Switch to branch/tag
eu: Aldatu adarrera/etiketara

en: Branch/Tag URL:
eu: Adarraren/Etiketaren URLa:

en: Update file/directory
eu: Eguneratu fitxategia/direktorioa

en: Trust server
eu: Zerbitzari fidagarria

en: Realm:
eu: Domeinua:

en: Remember this decision
eu: Gogoratu erabaki hori

en: Repository authorization
eu: Biltegi-baimena

en: Remember Password
eu: Gogoratu pasahitza

en: realm
eu: domeinua

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add…
eu: _Gehitu...

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the Subversion tree
eu: Gehitu fitxategi/direktorio berria Subversion zuhaitzari

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove…
eu: _Kendu...

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from Subversion tree
eu: Kendu fitxategi/direktorio bat Subversion zuhaitzetik

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit…
eu: _Egikaritu...

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the Subversion tree
eu: Egikaritu zure aldaketak Subversion zuhaitzean

note: Action name Stock icon, if any
en: _Revert…
eu: _Leheneratu...

note: Display label short-cut
en: Revert changes to your working copy.
eu: Laneko kopiako aldaketak leheneratzen ditu.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Resolve Conflicts…
eu: _Konpondu gatazkak...

note: Display label short-cut
en: Resolve conflicts in your working copy.
eu: Konpondu laneko kopiaren gatazkak.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update…
eu: _Eguneratu...

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the Subversion tree
eu: Sinkronizatu kopia lokala Subversion zuhaitzarekin

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy Files/Folders…
eu: Kopiatu fitxategiak/karpetak...

note: Display label short-cut
en: Copy files/folders in the repository
eu: Fitxategiak/karpetak biltegian kopiatzen ditu

note: Action name Stock icon, if any
en: Switch to a Branch/Tag…
eu: Aldatu adarrera/etiketara...

note: Display label short-cut
en: Switch your local copy to a branch or tag in the repository
eu: Kopia lokala biltegiko adar edo etiketa batera aldatzen du

note: Action name Stock icon, if any
en: Merge…
eu: Batu...

note: Display label short-cut
en: Merge changes into your working copy
eu: Batu aldaketak laneko kopian

note: Action name Stock icon, if any
en: _View Log…
eu: _Ikusi egunkaria...

note: Display label short-cut
en: View file history
eu: Ikusi fitxategien historia

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff…
eu: _Diff...

note: Display label short-cut
en: Diff local tree with repository
eu: Konparatu zuhaitz lokala biltegiarekin

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy…
eu: _Kopiatu...

note: Action name Stock icon, if any
en: Diff…
eu: Diff...

en: Subversion operations
eu: Subversion eragiketak

en: Subversion popup operations
eu: Subversion laster-menuko eragiketak

en: Subversion Log
eu: Subversion egunkaria

en: Subversion: File will be added on next commit.
eu: Subversion: egikaritzean gehituko zaio fitxategia.

en: Please enter a path.
eu: Idatzi bide-izena.

en: Subversion: Commit complete.
eu: Subversion: egikaritzen amaitu da.

en: Subversion: Committing changes to the repository…
eu: Subversion: biltegian aldaketak egikaritzen...

en: Subversion: Copy complete.
eu: Subversion: kopiatzen amaitu da.

en: Please enter a source path.
eu: Idatzi iturburuaren bide-izena.

en: Please enter a destination path.
eu: Idatzi helburuaren bide-izena.

en: [Head/Working Copy]
eu: [Goiburua/Laneko kopia]

en: Subversion: Retrieving diff…
eu: Subversion: diff-a eskuratzen...

en: Subversion: Retrieving log…
eu: Subversion: egunkaria eskuratzen...

en: Subversion: File retrieved.
eu: Subversion: fitxategia eskuratu da.

en: Subversion: Retrieving file…
eu: Subversion: fitxategia eskuratzen...

en: Subversion: Merge complete.
eu: Subversion: batzen amaitu da.

en: Please enter the first path.
eu: Idatzi lehen bide-izena.

en: Please enter the second path.
eu: Idatzi bigarren bide-izena.

en: Please enter a working copy path.
eu: Idatzi laneko kopiaren bide-izena.

en: Please enter the start revision.
eu: Idatzi hasierako berrikuspena.

en: Please enter the end revision.
eu: Idatzi amaierako berrikuspena.

en: Subversion: File will be removed on next commit.
eu: Subversion: egikaritzean kenduko da fitxategia.

en: Subversion: Resolve complete.
eu: Subversion: konpontzen amaitu da.

en: Subversion: Revert complete.
eu: Subversion: leheneratzen amaitu da.

en: Subversion: Switch complete.
eu: Subversion: aldatzen amaitu da.

en: Please enter a branch/tag URL.
eu: Idatzi URLaren adarra/etiketa.

en: Subversion: Diff complete.
eu: Subversion: konparatzen amaitu da.

en: Subversion: Update complete.
eu: Subversion: eguneratzen amaitu da.

en: Authentication canceled
eu: Bertan behera utzi da autentifikazioa

en: Hostname:
eu: Ostalari-izena:

en: Fingerprint:
eu: Hatz-marka:

en: Valid from:
eu: Baliozkoa data honetatik:

en: Valid until:
eu: Baliozkoa data honetara:

en: Issuer DN:
eu: Jaulkitzailearen DN:

en: DER certificate:
eu: DER ziurtagiria:

en: Deleted: %s
eu: Ezabatuta: %s

en: Added: %s
eu: Gehituta: %s

en: Resolved: %s
eu: Ebatzita: %s

en: Updated: %s
eu: Eguneratuta: %s

en: Externally Updated: %s
eu: Kanpotik eguneratuta: %s

en: Modified: %s
eu: Aldatuta: %s

en: Merged: %s
eu: Batuta: %s

en: Conflicted: %s
eu: Gatazkatsua: %s

en: Missing: %s
eu: Falta direnak: %s

en: Obstructed: %s
eu: Blokeatuta: %s

en: Parallel scan of project and global symbols
eu: Proiektuak eta ikur globalak paraleloan eskaneatzea

en: This option means that the global system packages will be scanned simultaneously with the project's ones
eu: Aukera honek esan nahi du sistemaren pakete orokorrak eta proiektuarenak aldi berean eskaneatuko direla

en: Automatically update symbols without saving file
eu: Automatikoki eguneratu ikurrak fitxategia gorde gabe

en: Automatically update the file's symbols without saving. The update occurs after 10 seconds without keypresses by the user.
eu: Automatikoki eguneratu fitxategiko ikurrak gorde Gabe. Erabiltzailea 10 segundoz teklarik sakatu egon ondoren geratzen da eguneratzea.

en: Tag De_claration
eu: Etiketa-dek_larazioa

en: Go to symbol declaration
eu: Joan ikur-adierazpenera

note: Translators: Go to the line where the tag is implemented
en: Tag _Implementation
eu: Etiketa-in_plementazioa

en: Go to symbol definition
eu: Joan ikur-definiziora

en: _Find Symbol…
eu: _Bilatu ikurra…

en: Find Symbol
eu: Bilatu ikurra

en: %s: Generating inheritances…
eu: %s: Herentziak sortzen…

note: Translators: %s is the name of a system library
en: %s: %d file scanned out of %d | %s: %d files scanned out of %d
eu[0]: %s: fitxategi eskaneatuak %d / %d
eu[1]: %s: fitxategi eskaneatuak %d / %d

en: Generating inheritances…
eu: Herentziak sortzen...

en: %d file scanned out of %d | %d files scanned out of %d
eu[0]: Fitxategi eskaneatuak: %d / %d
eu[1]: Fitxategi eskaneatuak: %d / %d

en: Populating symbol database…
eu: Ikurren datu-basea betetzen...

en: Symbols
eu: Ikurrak

en: Search
eu: Bilatu

en: SymbolDb popup actions
eu: SymbolDb popup ekintzak

en: SymbolDb menu actions
eu: SymbolDb menu-ekintzak

en: Symbol Database
eu: Ikurren datu-basea

en: Symbol Database Plugin for Anjuta.
eu: Ikurren datu-basearen Anjuta-rako plugina.

en: Resuming glb scan.
eu: Glb eskaneatzeari berrekiten.

en: Symbol
eu: Ikurra

en: Terminal
eu: Terminala

en: Terminal Plugin for Anjuta.
eu: Anjuta-ren Terminal plugina.

en: Use GNOME Terminal profile:
eu: Erabili GNOME terminalaren profil hau:

en: Use default GNOME terminal profile
eu: Erabili GNOME terminalaren profil lehenetsia

en: Terminal options
eu: Terminaleko aukerak

en: Ctrl-C
eu: Ktrl-C

en: Ctrl-X
eu: Ktrl-X

en: Ctrl-Z
eu: Ktrl-Z

en: terminal operations
eu: terminaleko eragiketak

en: Unable to execute command
eu: Ezin da komandoa exekutatu

en: Tools
eu: Tresnak

en: Use external program from Anjuta
eu: Erabili kanpoko programa bat Anjuta-tik

en: Tool Editor
eu: Tresna-editorea

en: Save all files
eu: Gorde fitxategi guztiak

en: _Variable…
eu: Al_dagaia...

en: Working directory:
eu: Laneko direktorioa:

en: Parameters:
eu: Parametroak:

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Short cut:
eu: Lasterbidea:

note: This is the standard Unix stdout, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard output:
eu: Irteera estandarra:

note: This is the Unix stderr, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard error:
eu: Errore estandarra:

note: This is the Unix stdin. See http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard input:
eu: Sarrera estandarra:

en: Edit as script
eu: Editatu script gisa

en: Edit command as script in Anjuta on close
eu: Editatu komandoa script gisa Anjutan, itxitakoan

en: Variable list
eu: Aldagai-zerrenda

en: Are you sure you want to delete the '%s' tool?
eu: Ziur zaude '%s' tresna ezabatu nahi duzula?

en: Tool
eu: Tresna

en: ask at runtime
eu: galdetu exekutatzean

en: undefined
eu: definitu gabea

en: Meaning
eu: Esanahia

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: You must provide a tool name!
eu: Iturburu-izen bat eman behar duzu!

en: You must provide a tool command!
eu: Komando-izen bat eman behar duzu!

en: A tool with the same name already exists!
eu: Badago lehendik izen hori duen tresna bat

en: The shortcut is already used by another component in Anjuta. Do you want to keep it anyway?
eu: Laster-tekla hori dagoeneko erabiltzen du Anjuta-ren beste osagai batek. Hala ere horrela utzi nahi duzu?

en: Unable to edit script
eu: Ezin izan da scripta editatu

en: New accelerator…
eu: Bizkortzaile berria...

en: Opening %s
eu: %s irekitzen

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (output)". It's used to name the message * pane where the output of the tool is send to
en: (output)
eu: (irteera)

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (error)". It's used to name the message * pane where the errors of the tool is send to
en: (error)
eu: (errorea)

note: Display the name of the command
en: Running command: %s…
eu: Exekutatzen ari den komandoa: %s…

en: Completed unsuccessfully with status code %d
eu: Amaitu da, baina huts egin du (%d egoera-kodea)

en: Unable to create a buffer: command aborted
eu: Ezin izan da bufferra sortu: komandoa abortatu egin da

en: No document currently open: command aborted
eu: Une honetan ez dago dokumenturik irekita: komandoa abortatu egin da

en: Unable to open input file %s, command aborted
eu: Ezin izan da ireki %s sarrera-fitxategia, komandoa bertan behera utzi da

en: Missing tool name
eu: Tresna-izena falta da

en: Unexpected element "%s"
eu: Espero ez zen elementua: "%s"

en: Error when loading external tools
eu: Errorea gertatu da kanpoko tresnak kargatzean

en: Unable to open %s for writing
eu: Ezin da %s idazteko ireki

en: Tool operations
eu: Tresna-eragiketak

en: Same as output
eu: Irteeraren berdina

en: Existing message pane
eu: Lehendik dagoen mezu-panela

en: New message pane
eu: Mezu-panel berria

en: New buffer
eu: Buffer berria

en: Replace buffer
eu: Ordeztu bufferra

en: Insert into buffer
eu: Txertatu bufferrean

en: Append to buffer
eu: Erantsi bufferrari

en: Replace selection
eu: Ordeztu hautapena

note: Translators: Checkbox if a dialog should be shown after some operation finishes, so translate as "to pop up a dialog"
en: Popup dialog
eu: Popup elkarrizketa

en: Discard output
eu: Baztertu irteera

en: None
eu: Bat ere ez

en: Current buffer
eu: Uneko bufferra

en: Current selection
eu: Uneko hautapena

en: String
eu: Katea

en: Project root URI
eu: Proiektu-erroaren URIa

en: Project root path
eu: Proiektu-erroaren bide-izena

en: Selected URI in the file manager plugin
eu: Fitxategi-kudeatzailearen pluginean hautatutako URIa

en: Selected directory in the file manager plugin
eu: Fitxategi-kudeatzailearen pluginean hautatutako direktorioa

en: Selected full file name in the file manager plugin
eu: Fitxategi-kudeatzailearen pluginean hautatutako fitxategi-izen osoa

en: Selected full file name without extension in the file manager plugin
eu: Fitxategi-kudeatzailearen pluginean hautatutako fitxategi-izen osoa luzapenik gabe

en: Selected file name in the file manager plugin
eu: Fitxategi-kudeatzailearen pluginean hautatutako fitxategi-izena

en: Selected file name without extension in the file manager plugin
eu: Fitxategi-kudeatzailearen pluginean hautatutako fitxategi-izena luzapenik gabe

en: Selected file's extension in the file manager plugin
eu: Fitxategi-kudeatzailearen pluginean hautatutako fitxategiaren luzapena

en: Selected URI in the project manager plugin
eu: Fitxategi-kudeatzailearen pluginean hautatutako URIa

en: Selected directory in the project manager plugin
eu: Proiektu-kudeatzailearen pluginean hautatutako direktorioa

en: Selected full file name in the project manager plugin
eu: Fitxategi-kudeatzailearen pluginean hautatutako fitxategiaren luzapena

en: Selected full file name without extension in the project manager plugin
eu: Proiektu-kudeatzailearen pluginean hautatutako fitxategi-izen osoa

en: Selected file name in the project manager plugin
eu: Proiektu-kudeatzailearen pluginean hautatutako fitxategi-izena

en: Selected file name without extension in the project manager plugin
eu: Proiektu-kudeatzailearen pluginean hautatutako fitxategi-izena luzapenik gabe

en: Selected file extension in the project manager plugin
eu: Proiektu-kudeatzailearen pluginean hautatutako fitxategiaren luzapena

en: Currently edited file name
eu: Une honetan editatutako fitxategi-izena

en: Currently edited file name without extension
eu: Une honetan editatutako fitxategi-izena luzapenik gabe

en: Currently edited file directory
eu: Une honetan editatutako fitxategi-direktorioa

en: Currently selected text in editor
eu: Une honetan editorean hautatutako testua

en: Current word in editor
eu: Uneko hitza editorean

en: Current line in editor
eu: Uneko lerroa editorean

en: Ask the user to get additional parameters
eu: Eskatu erabiltzaileari parametro gehiago

en: Command line parameters
eu: Komando-lerroaren parametroak

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Quit
eu: Irte_n

en: Quit Anjuta IDE
eu: Irten Anjuta garapen-ingurune integratutik

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: Do you prefer coffee to tea? Check it out.
eu: Zer nahiago duzu: kafea ala tea? Zuk zeuk aukeratu.

en: _View
eu: _Ikuspegia

en: _Reset Dock Layout
eu: _Berrezarri atrakatze-konposizioa

en: Reset the widgets docking layout to default
eu: Trepeten atrakatze-konposizio lehenetsia berrezartzen du

en: _Full Screen
eu: _Pantaila osoa

en: Toggle fullscreen mode
eu: Txandakatu pantaila osoaren modua

en: _Lock Dock Layout
eu: _Blokeatu atrakatze-konposizioa

en: Lock the current dock layout so that widgets cannot be moved
eu: Uneko atrakatze-konposizioa blokeatzen du, trepetak mugi ez daitezen

en: _Toolbar
eu: _Tresna-barra

en: Show or hide the toolbar
eu: Erakutsi edo ezkutatu tresna-barra

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _User's Manual
eu: _Erabiltzailearen eskuliburua

en: Anjuta user's manual
eu: Anjuta erabiltzailearen eskuliburua

en: _Frequently Asked Questions
eu: _Maiz egiten diren galderak

en: Anjuta frequently asked questions
eu: Anjuta-ri buruz maiz egiten diren galderak

en: Anjuta _Home Page
eu: Anjuta-ren _etxeko orria

en: Online documentation and resources
eu: Lineako dokumentazioa eta baliabideak

en: Report _Bugs/Patches/Requests
eu: Eman programazio-erroreen/adabakien/eskaeren berri

en: Submit a bug report, patch or feature request for Anjuta
eu: Bidali Anjuta-ri buruzko errore-txosten, adabaki edo eginbide-eskaera bat

en: Ask a _Question
eu: Egin _galdera bat

en: Submit a question for FAQs
eu: Bidali galdera bat, maiz egiten diren galderen atalera

en: _About
eu: Honi _buruz

en: About Anjuta
eu: Anjuta-ri buruz

en: About External _Plugins
eu: Kanpoko _pluginei buruz

en: About third-party Anjuta plugins
eu: Beste batzuek egindako Anjuta pluginei buruz

en: Specify the size and location of the main window
eu: Zehaztu leiho nagusiaren tamaina eta posizioa

note: This is the format you can specify the size andposition * of the window on command line
en: WIDTHxHEIGHT+XOFF+YOFF
eu: ZABALERAxALTUERA+X+Y

en: Do not show the splash screen
eu: Ez erakutsi harrerako pantaila

en: Start a new instance and do not open the file in an existing instance
eu: Abiarazi instantzia berri bat, eta ez ireki fitxategia lehendik dagoen batean

en: Do not open last session on startup
eu: Ez ireki abioan azken saioa

en: Do not open last project and files on startup
eu: Ez ireki abioan azken proiektua eta fitxategiak

en: Shut down Anjuta properly, releasing all resources (for debugging)
eu: Itxi anjuta behar den bezala, baliabide guztiak askatuz (arazteko)

en: Display program version
eu: Erakutsi programaren bertsioa

en: Specify another profile
eu: Zehaztu beste profil bat

en: PROFILE_FILE
eu: PROFIL_FITXATEGIA

en: - Integrated Development Environment
eu: - Garapen-ingurune integratua

en: Invalid profile %s: %s
eu: Baliogabeko profila %s: %s

en: Loaded Session…
eu: Kargatutako saioa...

en: _New Window
eu: _Leiho berria

en: Edit
eu: Editatu

en: Help
eu: Laguntza

en: Installed plugins
eu: Instalatutako pluginak

en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: Value doesn't exist
eu: Ez dago balio hori

en: Default email used in new project
eu: Proiektu berrian erabiltzen den helbide elektroniko lehenetsia

en: If empty, current login and machine name is used.
eu: Hutsik badago, uneko saio-hasierako izena eta makina-izena erabiltzen dira.

en: Use tabulation for indentation
eu: Erabili tabulazioa koskatzeko

en: Number of characters of one tabulation
eu: Tabulazio baten karaktere kopurua

en: Number of spaces on every indentation step
eu: Koska-urrats bakoitzeko zuriune kopurua

en: Do not load last session on startup
eu: Ez kargatu abioan azken saioa

en: Do not load last project and files on startup
eu: Ez kargatu abioan azken proiektua eta fitxategiak

en: Session
eu: Saioa

note: translators: translate the same as in gnome-control-center
en: Toolbar button labels:
eu: Tresna-barrako botoien etiketak:

note: Style of the buttons/tabs used to select docked windows in anjuta
en: Dock switcher style:
eu: Atrakatze-aldatzailearen estiloa:

en: Appearance
eu: Itxura

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Text + Icons
eu: Testua + Ikonoak

en: GNOME toolbar setting
eu: GNOME tresna-barraren ezarpena

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Text below icons
eu: Ikonoen azpiko testua

en: Text beside icons
eu: Ikonoen ondoko testua

en: Icons only
eu: Ikonoak soilik

en: Text only
eu: Testua soilik
