anjuta master - en to fur translation catalogue (481 entries)

en: Develop software in an integrated development environment
fur: Svilupe software intun ambient di svilup integrât

en: Integrated Development Environment
fur: Ambient di svilup integrât

en: IDE;development;programming;
fur: IDE;svilup;programazion;

en: Autogen is busy
fur: Autogen al è ocupât

en: Could not write definition file "%s": %s
fur: Impussibil scrivi il file di definizion "%s": %s

en: Could not open file "%s": %s
fur: Impussibil vierzi il file "%s": %s

en: Text
fur: Test

en: Unable to find plugin module %s
fur: Impussibil cjatâ il modul dal plugin %s

en: Unable to find plugin registration function %s in module %s
fur: Impussibil cjatâ la funzion di regjistrazion dal plugin %s tal modul %s

en: Unknown error in module %s
fur: Erôr no cognossût tal modul %s

en: Column %i
fur: Colone %i

note: Column label
en: Column 1
fur: Colone 1

en: The file you are trying to open contains an invalid byte sequence.
fur: Il file che tu stâs cirint di vierzi al conten une secuence di byte no valide.

en: Anjuta was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
fur: Anjuta nol è rivât a determinâ in automatic la codifiche dal file che tu vûs vierzi.

en: Missing location of plugin %s
fur: A mancje la posizion dal plugin %s

en: Missing type defined by plugin %s
fur: Al mancje il gjenar definît dal plugin %s

en: plugin %s fails to register type %s
fur: il plugin %s nol rive a regjistrâ il gjenar %s

en: Western
fur: Ocidentâl

en: Central European
fur: European centrâl

en: South European
fur: Sud european

en: Cyrillic
fur: Cirilic

en: Arabic
fur: Arap

en: Greek
fur: Grêc

en: Hebrew Visual
fur: Ebraic Visuâl

en: Hebrew
fur: Ebraic

en: Turkish
fur: Turc

en: Romanian
fur: Rumen

en: Armenian
fur: Armen

en: Chinese Traditional
fur: Cinês tradizionâl

en: Cyrillic/Russian
fur: Cirilic/Rus

en: Japanese
fur: Gjaponês

en: Korean
fur: Corean

en: Chinese Simplified
fur: Cinês semplificât

en: Georgian
fur: Gjeorgjan

en: Cyrillic/Ukrainian
fur: Cirilic/Ucrain

en: Vietnamese
fur: Vietnamît

en: Thai
fur: Tailandês

note: Translator: Unknown refers to a character encoding like UTF8, * ISO8859-1 Translator: Unknown here is a target type, if not unknown it can * be a program or a shared library by example
en: Unknown
fur: No cognossût

en: Help text
fur: Test di jutori

en: Text to show the user what to enter into the entry
fur: Test di mostrâ al utent ce inserî intal cjamp di inseriment

note: Create all needed widgets
en: Environment Variables:
fur: Variabilis di ambient:

en: Name
fur: Non

en: Value
fur: Valôr

en: Drop a file or enter a path here
fur: Mole un file o inserìs un percors chi

en: Select Files
fur: Selezione file

en: Show Add button
fur: Mostre boton Zonte

en: Display an Add button
fur: Visualize un boton «Zonte»

en: Cannot execute command: "%s"
fur: Impussibil eseguî il comant: "%s"

en: Plugin '%s' does not want to be deactivated
fur: Il plugin '%s' nol vûl jessi disativât

en: Could not load %s
    This usually means that your installation is corrupted. The error message leading to this was:
    %s
fur: Impussibil cjariâ %s
    Chest di solit al significhe che la tô instalazion e je ruvinade. Il messaç di erôr che ti a puartât a chest al jere:
    %s

en: Load
fur: Cjarie

en: Available Plugins
fur: Plugin disponibii

en: Preferred plugins
fur: Plugin preferîts

en: Only show user activatable plugins
fur: Mostre dome i plugin che l'utent al pues ativâ

en: These are the plugins selected by you when you have been prompted to choose one of many suitable plugins. Removing the preferred plugin will let you choose a different plugin.
fur: Chescj a son i plugin selezionâts di te cuant che ti si domande di sielzi un o plui plugins adats. Gjavant il plugin preferît ti vignarà dade la sielte di un plugin diferent.

en: Forget selected plugin
fur: Dismentee il plugin selezionât

en: Select a plugin
fur: Selezione un plugin

en: Please select a plugin to activate
fur: Selezione un plugin di ativâ

en: No plugin is able to load other plugins in %s
fur: Nissun plugin al pues cjariâ altris plugin in %s

en: <b>Please select a plugin to activate</b>
fur: <b>Selezione un plugin di ativâ</b>

en: Remember this selection
fur: Visâsi di cheste selezion

en: Profiles
fur: Profîi

en: Available plugins
fur: Plugin disponibii

en: Currently available plugins found in plugin paths
fur: Plugin atualmentri disponibii cjatâts intai percors di plugin

en: Activated plugins
fur: Plugin ativâts

en: Currently activated plugins
fur: Plugin atualmentri ativâts

en: Anjuta Status
fur: Stât di Anjuta

en: Anjuta status to use in loading and unloading of plugins
fur: Stât di Anjuta di doprâ tal cjariament e discjamament dai plugin

en: Category
fur: Categorie

note: FIXME: Make the general page first
en: General
fur: Gjenerâl

en: Anjuta Preferences
fur: Preferencis Anjuta

en: Plugin Manager
fur: Gjestôr plugin

en: Profile Name
fur: Non profîl

en: Name of the plugin profile
fur: Non dal profîl dal plugin

en: Synchronization file
fur: File di sincronizazion

en: File to syncronize the profile XML
fur: File par sincronizâ il profîl XML

en: Please select a plugin from the list
fur: Selezione un plugin de liste

en: Failed to read '%s': XML parse error. Invalid or corrupted Anjuta plugins profile.
fur: No si è rivâts a lei '%s': erôr analisi XML. Profîl plugin di Anjuta no valit o ruvinât.

note: <Pluginname>: Install it from <some location on the web>
en: %s: Install it from '%s'
fur: %s: Instalilu di '%s'

en: Failed to read '%s': Following mandatory plugins are missing
fur: No si è rivâts a lie '%s': A mancjin i plugin obligatoris chi daurman

en: Select the items to save:
fur: Selezione i elements di salvâ:

en: If you do not save, all your changes will be lost.
fur: Se no si salve, dutis lis modifichis a vignaran pierdudis.

en: Save
fur: Salve

en: Item
fur: Element

en: _Discard changes
fur: _Scarte modifichis

en: There is %d item with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d items with unsaved changes. Save changes before closing?
fur[0]: Al è %d element cun modifichis no salvadis. Salvâ lis modifichis prime di sierâ?
fur[1]: A son %d elements cun modifichis no salvadis. Salvâ lis modifichis prime di sierâ?

en: There is an item with unsaved changes. Save changes before closing?
fur: Al è un element cun modifichis no salvadis. Salvâ lis modifichis prime di sierâ?

en: <Invalid>
fur: <no valit>

en: ComboBox model
fur: Model ComboBox

en: The model for the combo box
fur: Il model pe casele cumbinade

en: Action
fur: Azion

en: Visible
fur: Visibil

en: Shortcut
fur: Scurte

note: Avoid space in translated string
en: System:
fur: Sisteme:

en: You do not seem to have PackageKit installed. PackageKit is required for installing missing packages. Please install "packagekit-gnome" package from your distribution, or install the missing packages manually.
fur: Nol semee che tu vedis instalât PackageKit. PackageKit al covente par instalâ i pachets che a mancjin. Instale il pachet "packagekit-gnome" de tô distribuzion o instale a man i pachets che a mancjin.

en: Installation failed: %s
fur: Instalazion falide: %s

en: Failed to run "%s". The returned error was: "%s".
fur: No si è rivâts a eseguî "%s". L'erôr tornât al jere: "%s".

en: The "%s" package is not installed.
    Please install it.
fur: Il pachet "%s" nol è instalât.
    Instalilu.

en: The "%s" utility is not installed.
    Please install it.
fur: La utilitât "%s" no je instalade.
    Instalile.

note: Try xterm
en: Cannot find a terminal; using xterm, even if it may not work
fur: Impussibil cjatâ un terminâl; si dopre xterm, ancje se al podarès no funzionâ

en: Cannot execute command: %s (using shell %s): %s
fur: Impussibil eseguî il comant: %s (doprant la shell %s): %s

en: Unable to load user interface file: %s
fur: Impussibil cjariâ il file de interface dal utent: %s

en: Modified
fur: Modificât

en: Added
fur: Zontât

en: Deleted
fur: Eliminât

en: Locked
fur: Blocât

en: Ignored
fur: Ignorât

en: Widget not found: %s
fur: Widget no cjatât: %s

en: Could not find application pixmap file: %s
fur: Impussibil cjatâ il file pixmap de aplicazion: %s

en: Cannot execute command "%s": %s
fur: Impussibil eseguî il comant "%s": %s

en: Please specify group name
fur: Specifiche il non dal grup

en: Group name can only contain alphanumeric or "#$:%+,-.=@^_`~/" characters
fur: Il non dal grup al pues contignî dome alfanumerics o caratars "#$:%+,-.=@^_`~/"

en: Project doesn't exist or invalid path
fur: Il progjet nol esist o il percors nol è valit

en: Group
fur: Grup

en: Source
fur: Sorzint

en: Shared Library (Libtool)
fur: Librarie condividude (Libtool)

en: Module (Libtool)
fur: Modul (Libtool)

en: Static Library (Libtool)
fur: Librarie statiche (Libtool)

en: Python Module
fur: Modul Python

en: Java Module
fur: Modul Java

en: Lisp Module
fur: Modul Lisp

en: Header Files
fur: File di intestazion

en: Man Documentation
fur: Documentazion Man

en: Info Documentation
fur: Documentazion Info

en: Miscellaneous Data
fur: Dâts varis

en: Module
fur: Modul

en: Package
fur: Pachet

en: Unable to parse project file
fur: Impussibil analizâ il file di progjet

en: Project doesn't exist or has an invalid path
fur: Il progjet nol esist o al à un percors no valit

en: Name:
fur: Non:

en: Project name, it can contain spaces by example 'GNU Autoconf'
fur: Non progjet, al pues contignî spazis par esempli 'GNU Autoconf'

en: Project version, typically a few numbers separated by dot by example '1.0.0'
fur: Version progjet, di solit un pâr di numars separâts di un pont, par esempli '1.0.0'

en: Bug report URL:
fur: URL segnalazion erôrs:

en: An email address or a link to a web page where the user can report bug. It is optional.
fur: Une direzion e-mail o un colegament a une pagjine web dulà che l'utent al pues segnalâ erôrs. Al è facoltatîf.

en: Package name:
fur: Non pachet:

en: Package name, it can contains only alphanumerics and underscore characters.It is generated from the project name if not provided.
fur: Non pachet, al pues contignî dome alfanumerics e sotliniaduris. Al ven gjenerât dal non dal progjet se nol ven furnît.

en: An link to the project web page if provided.
fur: Un colegament ae pagjine web dal progjet, se furnît.

en: Libtool support:
fur: Supuart Libtool:

en: Add support to compile shared and static libraries with Libtool.
fur: Zonte il supuart par compilâ librariis statichis o condividudis cun Libtool.

en: Installation directories:
fur: Cartelis di instalazion:

en: Do not install:
fur: No sta instalâ:

en: Installation directory:
fur: Cartele di instalazion:

en: Additional libraries:
fur: Librariis adizionâls:

en: Additional objects:
fur: Ogjets adizionâi:

en: Additional dependencies:
fur: Dipendencis adizionâls:

en: Include in distribution:
fur: Inclût inte distribuzion:

en: Do not use prefix:
fur: No sta doprâ prefìs:

en: Libraries:
fur: Librariis:

en: Manual section:
fur: Sezion manuâl:

en: Source file must be a regular file, not a directory
fur: Il file sorzint al à di jessi un file regolâr, no une cartele

en: Execute
fur: Eseguìs

en: Configuration:
fur: Configurazion:

en: Arguments:
fur: Argoments:

en: Run in terminal
fur: Eseguìs tal terminâl

en: Select Program to run:
fur: Selezione program di eseguî:

en: Install as root:
fur: Instale come root:

en: Install
fur: Instale

en: Command canceled by user
fur: Comant anulât dal utent

en: Default
fur: Predefinît

en: Profiling
fur: Profiladure

en: Optimized
fur: Perfezionât

en: No executables in this project!
fur: Nissun eseguibil in chest progjet!

en: No file or project currently opened.
fur: Nissun file o progjet atualmentri viert.

note: Only local program are supported
en: Program '%s' is not a local file
fur: Il program '%s' nol è un file locâl

en: Program '%s' does not exist
fur: Il program '%s' nol esist

en: Program '%s' does not have execution permission
fur: Il program '%s' nol à i permès di esecuzion

en: No executable for this file.
fur: Nissun eseguibil par chest file.

en: Executable '%s' is not up-to-date.
fur: L'Eseguibil '%s' nol è inzornât.

en: True if we need a special command to install files
fur: Vêr se al covente un comant speciâl par instalâ i file

en: Command used to be allowed to install files
fur: Comant doprât par jessi abilitâts a instalâ i file

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: warning:
fur: avertiment:

en: warning:-old
fur: avertiment:-vecjo

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: error:
fur: erôr:

en: error:-old
fur: erôr:-vecjo

en: Command exited with status %d
fur: Comant jessût cul stât %d

en: Command aborted by user
fur: Comant terminât dal utent

en: Command terminated with signal %d
fur: Comant terminât cul segnâl %d

en: Command terminated for an unknown reason
fur: Comant terminât par une reson no cognossude

en: _Install Project
fur: _Instale progjet

en: Install whole project
fur: Instale dut il progjet

en: _Check Project
fur: _Verifiche progjet

en: Check whole project
fur: Verifiche dut il progjet

en: _Clean Project
fur: _Nete progjet

en: Clean whole project
fur: Nete dut il progjet

en: C_onfigure Project…
fur: C_onfigure Progjet…

en: Configure project
fur: Configure progjet

en: _Install Module
fur: _Instale modul

en: Install module associated with current file
fur: Instale il modul associât al file atuâl

en: _Check Module
fur: _Verifiche modul

en: Check module associated with current file
fur: Verifiche il modul associât al file atuâl

en: _Clean Module
fur: _Nete modul

en: Clean module associated with current file
fur: Nete il modul associât al file atuâl

en: Select Configuration
fur: Selezione configurazion

en: Select current configuration
fur: Selezione la configurazion atuâl

en: Remove Configuration
fur: Gjave configurazion

en: Clean project (distclean) and remove configuration directory if possible
fur: Nete il progjet (distclean) e gjave la cartele di configurazion se pussibil

en: Compile file
fur: Compile il file

en: _Install
fur: _Instale

en: Install module
fur: Instale il modul

en: _Clean
fur: _Nete

en: Clean module
fur: Nete il modul

en: _Check
fur: _Verifiche

en: Check module
fur: Verifiche il modul

en: _Cancel command
fur: Anule _comant

en: _Install (%s)
fur: _Instale (%s)

en: _Clean (%s)
fur: _Nete (%s)

en: Class
fur: Classe

en: No License
fur: Nissune licence

en: Create
fur: Cree

en: Class Name:
fur: Non classe:

en: Author/Date-Time
fur: Autôr/Date-Ore

en: Member Functions/Variables
fur: Funzions/Variabilis membri

en: Properties
fur: Proprietâts

en: Signals
fur: Segnâi

en: GObject Class
fur: Classe GObject

en: Class Methods
fur: Metodis classe

en: Constants/Variables
fur: Costantis/Variabilis

en: Python Class
fur: Classe Python

en: Methods
fur: Metodis

en: Variables
fur: Variabilis

en: JavaScript Class
fur: Classe JavaScript

en: Vala Class
fur: Classe Vala

en: Author Email Address:
fur: Direzion e-mail autôr:

en: Author Name:
fur: Non autôr:

en: License:
fur: Licence:

en: Header File:
fur: File di intestazion:

en: Source File:
fur: File sorzint:

en: Add to Repository
fur: Zonte a Repository

en: Header or source file has not been created
fur: La intestazion o il file sorzint no son stâts creâts

en: Guess from type
fur: Induvine dal gjenar

en: Type
fur: Gjenar

en: Arguments
fur: Argoments

en: Nick
fur: Sorenon

en: XML description of the user interface
fur: Descrizion XML de interface utent

en: CVS Plugin
fur: Plugin CVS

en: Local
fur: Locâl

en: CVS Preferences
fur: Preferencis CVS

en: Path to "cvs" command
fur: Percors al comant "cvs"

en: Compression Level (0=off, 10=max):
fur: Nivel compression (0=distudât, 10=massim):

en: Ignore .cvsrc file (recommended)
fur: Ignore file .cvsrc (conseât)

en: CVS Options
fur: Opzions CVS

en: Choose file or directory to add:
fur: Sielç il file o la cartele di zontâ:

en: Browse…
fur: Esplore…

en: File is binary
fur: Il file al è binari

en: CVS: Remove file/directory
fur: CVS: gjave file/cartele

en: Choose file or directory to remove:
fur: Sielç il file o la cartele di gjavâ:

en: Whole project
fur: Il progjet intîr

en: Options:
fur: Opzions:

en: CVS: Update file/directory
fur: CVS: inzorne file/cartele

en: Choose file or directory to update:
fur: Sielç il file o la cartele di inzornâ:

en: Delete empty directories
fur: Elimine cartelis vueidis

en: Create new directories
fur: Cree gnovis cartelis

en: CVS: Status
fur: CVS: Stât

en: CVS: Status from file/directory
fur: CVS: Stât dal file/cartele

en: Choose file or directory to get the status from:
fur: Sielç il file o la cartele che di chê vê il stât:

en: Be verbose
fur: Jessi prolìs

en: Use revision:
fur: Dopre revision:

en: Options
fur: Opzions

en: CVS: Import
fur: CVS: Impuarte

en: Project root directory:
fur: Cartele lidrîs dal progjet:

en: Module name:
fur: Non modul:

en: Vendor tag:
fur: Etichete furnidôr:

en: Release tag:
fur: Etichete publicazion:

en: Module Details:
fur: Detais modul:

en: Username:
fur: Non utent:

en: Please enter a filename!
fur: Inserìs un non di file!

en: Please fill field: %s
fur: Jemplâ il cjamp: %s

en: Unable to delete file
fur: Impussibil eliminâ il file

en: Vendor
fur: Furnidôr

en: Release
fur: Publicazion

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add
fur: _Zonte

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the CVS tree
fur: Zonte un gnûf file/cartele al arbul CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove
fur: _Gjave

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from CVS tree
fur: Gjave un file/cartele dal arbul CVS

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the CVS tree
fur: Mande lis tôs modifichis al arbul CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update
fur: _Inzorne

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the CVS tree
fur: Sincronize la tô copie locâl cul arbul CVS

note: Display label short-cut
en: Show differences between your local copy and the tree
fur: Mostre diferencis tra la tô copie locâl e l'arbul

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Status
fur: _Mostre stât

note: Display label short-cut
en: Show the status of a file/directory
fur: Mostre il stât di un file/cartele

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Log
fur: _Mostre regjistri

note: Display label short-cut
en: Show the log of a file/directory
fur: Mostre il regjistri di un file/cartele

note: Action name Stock icon, if any
en: _Import Tree
fur: _Impuarte arbul

en: CVS operations
fur: Operazions CVS

en: _Hide paths
fur: _Plate percors

en: _Attach
fur: _Aleghe

en: Enable _all
fur: _Abilite dut

en: _Disable all
fur: _Disabilite dut

en: _Remove all
fur: _Gjave dut

en: _Automatic update
fur: Inzornament _automatic

en: _Name:
fur: _Non:

en: _Value:
fur: _Valôr:

en: Location
fur: Posizion

en: _Condition:
fur: _Condizion:

en: _Location:
fur: _Posizion:

en: Memory
fur: Memorie

en: CPU Registers
fur: Regjistris CPU

en: Shared libraries
fur: Librariis condividudis

en: Kernel Signals
fur: Segnâi kernel

en: Set Signal Property
fur: Stabilìs la proprietât dal segnâl

en: Signal:
fur: Segnâl:

en: Description:
fur: Descrizion:

en: Yes
fur: Sì

en: Print:
fur: Stampe:

en: Stop:
fur: Ferme:

en: Source Directories
fur: Cartelis sorzint

en: Select one directory
fur: Selezione une cartele

en: TCP/IP Connection
fur: Conession TCP/IP

en: Address:
fur: Direzion:

en: Port:
fur: Puarte:

en: Serial Line Connection
fur: Conession linie seriâl

en: Disable
fur: Disabilite

en: Do not show again
fur: No sta mostrâ plui

note: Translators: Enabled refers to a breakpoint. It is a column name, like * other words. This enable an user defined command
en: Enabled
fur: Abilitât

en: Address
fur: Direzion

en: Condition
fur: Condizion

en: State
fur: Stât

note: create goto menu_item.
en: _Go to address
fur: _Va ae direzion

en: Variable
fur: Variabile

en: Information
fur: Informazion

en: Lines
fur: Liniis

note: This is the list of local variables.
en: Locals
fur: Locâls

en: Loaded
fur: Cjariât

en: Running…
fur: In esecuzion...

en: Stopped
fur: Fermât

en: Shared Libraries
fur: Librariis condividudis

en: Show kernel signals
fur: Mostre segnâi dal kernel

en: _Continue/Suspend
fur: _Continue/Sospint

en: Register
fur: Regjistri

en: Registers
fur: Regjistris

en: Update
fur: Inzorne

en: Shared Object
fur: Ogjet condividût

en: From
fur: Di

en: To
fur: A

en: Signal
fur: Segnâl

en: Stop
fur: Ferme

en: Print
fur: Stampe

en: Description
fur: Descrizion

note: Action name Stock icon, if any
en: Send to process
fur: Invie al procès

en: Kernel signals
fur: Segnâi kernel

en: Signal operations
fur: Operazions segnâl

en: Show Line Numbers
fur: Mostre numars di rie

en: Whether to display line numbers
fur: Indiche se mostrâ i numars di rie

en: View Source
fur: Viôt sorzint

en: Active
fur: Atîf

en: Line
fur: Rie

en: Function
fur: Funzion

en: User
fur: Utent

en: Time
fur: Timp

en: Command
fur: Comant

en: Unable to execute: "%s". The returned error was: "%s".
fur: Impussibil eseguî: "%s". L'erôr tornât al è stât: "%s".

en: Unable to open the file: %s
fur: Impussibil vierzi il file: %s

en: Unable to open %s. Debugger cannot start.
fur: Impussibil vierzi %s. Il debugger nol pues partî.

en: Path
fur: Percors

en: The program is already running.
    Do you still want to stop the debugger?
fur: Il program al è za in esecuzion.
    Vûstu distès fermâ il debugger?

en: Change Value
fur: Cambie valôr

en: Update all
fur: Inzorne dut

en: Remove all
fur: Gjave dut

note: Action name Stock icon, if any
en: Automatic update
fur: Inzornament automatic

en: API Help
fur: Jutori API

en: _Go to
fur: _Va a

en: _Reload
fur: _Torne cjarie

en: Add bookmark
fur: Zonte segnelibri

en: Remove bookmark
fur: Gjave segnelibri

en: Bookmarks
fur: Segnelibris

en: Rename
fur: Cambie non

en: Remove
fur: Gjave

en:  [read-only]
fur: [dome leture]

en: Close Others
fur: Siere altris

en: Close file
fur: Siere file

en: Path:
fur: Percors:

en: Open file
fur: Vierç file

en: Save file as
fur: Salve file come

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to replace it with the one you are saving?
fur: Il file '%s' al esist za.
    Sostituîlu cun chel che tu stâs salvant?

en: _Replace
fur: _Sostituìs

en: [read-only]
fur: [dome leture]

en: Position:
fur: Posizion:

en: _Save
fur: _Salve

en: Save current file
fur: Salve il file atuâl

en: Save _As…
fur: Salve _come

en: Save A_ll
fur: Salve d_ut

en: _Close File
fur: _Siere file

en: Close All
fur: Siere dut

en: Close all files
fur: Siere ducj i file

en: _Print…
fur: Stam_pe...

en: _Print Preview
fur: Ante_prime di Stampe

en: _Select
fur: _Selezione

en: Select _All
fur: Selezione _Dut

en: Co_mment
fur: Co_ment

en: _Search
fur: _Cîr

en: _Quick Search
fur: Ricercje _veloce

en: Find _Next
fur: Cjate s_ucessîf

en: Find _Previous
fur: Cjate _precedent

en: _Edit
fur: _Modifiche

note: menu title
en: _Editor
fur: _Editôr

en: U_ndo
fur: _Disfe

en: Undo the last action
fur: Anule la ultime azion

en: _Redo
fur: _Torne fâs

en: Redo the last undone action
fur: Torne fâs la ultime azion disfate

en: C_ut
fur: Ta_ie

note: Action name Stock icon, if any
en: _Copy
fur: _Copie

en: _Paste
fur: _Tache

en: _Clear
fur: _Nete

en: Zoom In
fur: Ingrandìs

en: Zoom Out
fur: Impiçulìs

en: _Highlight Mode
fur: Modalitât _evidenziazion

en: Reload
fur: Torne cjarie

en: Go to
fur: Va a

en: OVR
fur: SSC

en: Zoom
fur: Ingrandiment

en: Mode
fur: Modalitât

en: Replace
fur: Sostituìs

en: Replace all
fur: Sostituìs dut

en: Filename
fur: Non file

en: All text files
fur: Ducj i file di test

en: Find in files
fur: Cjate intai file

en: Open '%s'
fur: Vierç '%s'

en: Cannot open "%s".
    
    %s
fur: Impussibil vierzi "%s".
    
    %s

en: Open with:
fur: Vierç cun:

en: All files
fur: Ducj i files

en: Anjuta Projects
fur: Progjets di Anjuta

en: _New
fur: _Gnûf

en: New empty file
fur: Gnûf file vueit

en: _Open…
fur: _Vierç...

en: _Open
fur: _Vierç

en: Open _With
fur: Vierç c_un

en: Open with
fur: Vierç cun

en: New
fur: Gnûf

en: New file, project and project components.
fur: Gnûf file, progjet e components progjet.

en: Open
fur: Vierç

en: Open _Recent
fur: Vierç _resint

en: Open recent file
fur: Vierç file resint

en: Open recent files
fur: Vierç file resints

en: Open a file
fur: Vierç un file

en: File not found
fur: File no cjatât

note: %s is name of file that will be opened
en: Please select a plugin to open <b>%s</b>.
fur: Selezione un plugin par vierzi <b>%s</b>.

en: Open With
fur: Vierç cun

en: Global
fur: Globâl

en: Filter
fur: Filtri

en: Loading...
fur: Daûr a cjariâ...

en: _Rename
fur: _Cambie non

en: Rename file or directory
fur: Cambie non a file o cartele

en: Files
fur: File

en: New File
fur: Gnûf file

en: Type:
fur: Gjenar:

en: Other
fur: Altri

en: Cancel
fur: Anule

en: Force
fur: Sfuarce

en: OK
fur: Va ben

en: Tasks
fur: Ativitâts

en: Author
fur: Autôr

en: page 1
fur: pagjine 1

en: page 2
fur: pagjine 2

en: Changes:
fur: Modifichis:

en: Select project
fur: Selezione progjet

en: Invalid profile %s: %s
fur: Profîl %s no valit: %s

en: Loaded Session…
fur: Session cjariade…

en: _New Window
fur: _Gnûf barcon

en: Edit
fur: Modifiche

en: Help
fur: Jutori

en: Installed plugins
fur: Plugin instalâts

en: Shortcuts
fur: Scurtis

en: Value doesn't exist
fur: Il valôr no esist

en: Default email used in new project
fur: E-mail predefinide doprade intun gnûf progjet

en: If empty, current login and machine name is used.
fur: Se vueit, l'acès atuâl e il non de machine al ven doprât.

en: Use tabulation for indentation
fur: Dopre la tabulazion pe indintidure

en: Number of characters of one tabulation
fur: Numar di caratars di une tabulazion

en: Number of spaces on every indentation step
fur: Numar di spazis su ogni pas di indintidure

en: Do not load last session on startup
fur: No sta cjariâ la ultime session al inviament

en: Do not load last project and files on startup
fur: No sta cjariâ l'ultin progjet e i file al inviament

note: translators: translate the same as in gnome-control-center
en: Toolbar button labels:
fur: Etichetis botons de sbare dai struments:

note: Style of the buttons/tabs used to select docked windows in anjuta
en: Dock switcher style:
fur: Stîl dal seletôr dai barcons che si tachin:

en: Appearance
fur: Aspiet

en: Icons
fur: Iconis

en: Text + Icons
fur: Test + iconis

en: GNOME toolbar setting
fur: Impostazions de sbare dai struments di GNOME

en: Tabs
fur: Schedis

en: Text below icons
fur: Test sot des iconis

en: Text beside icons
fur: Test in bande des iconis

en: Icons only
fur: Dome iconis

en: Text only
fur: Dome test
