anjuta master - en to hu translation catalogue (2012 entries)

en: Develop software in an integrated development environment
hu: Szoftverfejlesztés integrált fejlesztői környezetben

en: Anjuta DevStudio is a versatile software development studio featuring a number of advanced programming facilities including project management, application wizard, interactive debugger, source editor, version control, GUI designer, profiler and many more tools. It focuses on providing simple and usable user interface, yet powerful for efficient development.
hu: Az Anjuta DevStudio egy sokoldalú szoftverfejlesztő stúdió, amely nagyszámú speciális programozási eszközt tartalmaz, beleértve a projektmenedzsmentet, alkalmazásvarázslót, interaktív hibakeresőt, forráskód-szerkesztőt, verziókezelést, grafikusfelület-tervezőt, profilozót és számos további eszközt. Egyszerű és használható felhasználói felület nyújtására fókuszál, mégis megfelelő a hatékony fejlesztéshez.

en: Anjuta is very extensible with plugins. Almost all features in Anjuta are implemented using plugins which can be dynamically enabled or disabled. You can choose which plugins should be active for your project. Like the user interface layout, the set of active plugins is also persistent for each project making it easy to work on projects with various levels of complexity. Using plugins, you can extend Anjuta with your own features.
hu: Az Anjuta nagymértékben bővíthető a bővítményekkel. Az Anjuta majdnem minden szolgáltatása  bővítmények használatával van megvalósítva, amelyek dinamikusan engedélyezhetők vagy letilthatók. Kiválaszthatja, hogy mely bővítmények legyenek aktívak a projektjében. Mint a felhasználói felület elrendezése, az aktív bővítmények halmaza is állandó minden projekthez, megkönnyítve a különböző komplexitási szintű projekteken végzett munkát. A bővítmények használatával kiegészítheti az Anjuta tudását a saját funkcióival.

en: The project wizard lets you create new projects from a selection of project templates. The selection includes simple generic, flat (no subdirectory), GTK+, GNOME, Java, Python projects and more. New templates can be easily downloaded and installed.
hu: A projektvarázsló lehetővé teszi új projektek létrehozását a projektsablonok széles választékából. A választék tartalmaz egyszerű általános, sima (alkönyvtárak nélküli), GTK+, GNOME, Java, Python és más projekteket. Az új sablonok könnyedén letölthetők és telepíthetők.

en: Integrated Development Environment
hu: Integrált fejlesztői környezet

en: IDE;development;programming;
hu: IDE;fejlesztés;programozás;

en: Autogen is busy
hu: Az Autogen elfoglalt

en: Could not write definition file "%s": %s
hu: Nem írható a(z) „%s” definíciós fájl: %s

en: Could not open file "%s": %s
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%s” fájlt: %s

en: Text
hu: Szöveg

en: Text to render
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Pixbuf Object
hu: Pixbuf objektum

en: The pixbuf to render.
hu: A megjelenítendő pixbuf.

en: Unable to find plugin module %s
hu: A bővítménymodul (%s) nem található

en: Unable to find plugin registration function %s in module %s
hu: Nem található a bővítményregisztrációs függvény (%s) a következő modulban: %s

en: Unknown error in module %s
hu: Ismeretlen hiba a következő modulban: %s

en: Column %i
hu: %i. oszlop

note: Column label
en: Column 1
hu: 1. oszlop

en: The file you are trying to open contains an invalid byte sequence.
hu: A megnyitni próbált fájl érvénytelen bájtsorozatot tartalmaz.

en: Anjuta was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
hu: Az Anjuta nem tudta automatikusan meghatározni a megnyitni kívánt fájl kódolását.

en: Missing location of plugin %s
hu: A következő bővítmény helye hiányzik: %s

en: Missing type defined by plugin %s
hu: A következő bővítmény által meghatározott típus hiányzik: %s

en: plugin %s fails to register type %s
hu: a(z) %s bővítmény nem képes regisztrálni a(z) %s típust

en: Western
hu: Nyugati

en: Central European
hu: Közép-európai

en: South European
hu: Dél-európai

en: Baltic
hu: Balti

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Arabic
hu: Arab

en: Greek
hu: Görög

en: Hebrew Visual
hu: Héber (vizuális)

en: Hebrew
hu: Héber

en: Turkish
hu: Török

en: Nordic
hu: Északi

en: Celtic
hu: Kelta

en: Romanian
hu: Román

en: Armenian
hu: Örmény

en: Chinese Traditional
hu: Hagyományos kínai

en: Cyrillic/Russian
hu: Cirill/orosz

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Koreai

en: Chinese Simplified
hu: Egyszerűsített kínai

en: Georgian
hu: Grúz

en: Cyrillic/Ukrainian
hu: Cirill/ukrán

en: Vietnamese
hu: Vietnami

note: Translator: Unknown refers to a character encoding like UTF8, * ISO8859-1 Translator: Unknown here is a target type, if not unknown it can * be a program or a shared library by example
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Help text
hu: Súgószöveg

en: Text to show the user what to enter into the entry
hu: Felhasználónak szánt szöveg a beviteli mező várt tartalmáról

note: Create all needed widgets
en: Environment Variables:
hu: Környezeti változók:

en: Name
hu: Név

en: Value
hu: Érték

en: Path that dropped files should be relative to
hu: Az ejtett fájlok útvonala ehhez az útvonalhoz képest értendő

en: Drop a file or enter a path here
hu: Ejtsen ide egy fájlt, vagy adjon meg útvonalat

en: Select Files
hu: Válasszon fájlokat

en: Path that all files in the list should be relative to
hu: A lista összes fájlját ehhez az útvonalhoz képest kell érteni

en: Show Add button
hu: Hozzáadás gomb megjelenítése

en: Display an Add button
hu: Hozzáadás gomb megjelenítése

note: * Translators: This regex should match the password prompts of * at least the "su" and the "sudo" command line utility in your * language and possible other things like "ssh". * More information on the regular expression syntax can be * found at http://library.gnome.org/devel/glib/unstable/glib-rege
en: [Pp]assword.*:
hu: [Jj]elszó.*:

en: Cannot execute command: "%s"
hu: Nem hajtható végre a parancs: „%s”

en: execvp failed
hu: az execvp meghiúsult

en: Anjuta Shell
hu: Anjuta héj

en: Anjuta shell that will contain the plugin
hu: Anjuta héj, amely tartalmazni fogja a bővítményt

en: Plugin '%s' does not want to be deactivated
hu: A bővítmény („%s”) nem kapcsolható ki

en: Could not load %s
    This usually means that your installation is corrupted. The error message leading to this was:
    %s
hu: %s nem tölthető be
    Ez általában azt jelenti, hogy a telepítés megsérült. Az ehhez vezető hibaüzenet:
    %s

en: Load
hu: Betöltés

en: Available Plugins
hu: Elérhető bővítmények

en: Preferred plugins
hu: Előnyben részesített bővítmények

en: Only show user activatable plugins
hu: Csak a felhasználó által aktiválható bővítmények mutatása

en: These are the plugins selected by you when you have been prompted to choose one of many suitable plugins. Removing the preferred plugin will let you choose a different plugin.
hu: Ezeket a bővítményeket választotta ki, amikor több megfelelő bővítmény közül az egyik kiválasztására kérték. Az előnyben részesített bővítmény eltávolítása lehetővé teszi másik bővítmény kiválasztását.

en: Forget selected plugin
hu: Kiválasztott bővítmény elfelejtése

en: Select a plugin
hu: Válasszon ki egy bővítményt

en: Please select a plugin to activate
hu: Válasszon ki egy aktiválandó bővítményt

en: No plugin is able to load other plugins in %s
hu: Nincs más bővítmények betöltésére képes bővítmény a következő helyen: %s

en: <b>Please select a plugin to activate</b>
hu: <b>Válasszon ki egy aktiválandó bővítményt</b>

en: Remember this selection
hu: Ezen döntés megjegyzése

en: Profiles
hu: Profilok

en: Current stack of profiles
hu: Aktuális profilhalmaz

en: Available plugins
hu: Elérhető bővítmények

en: Currently available plugins found in plugin paths
hu: A bővítményútvonalakon talált elérhető bővítmények

en: Activated plugins
hu: Aktív bővítmények

en: Currently activated plugins
hu: Jelenleg aktivált bővítmények

en: Anjuta shell for which the plugins are made
hu: Anjuta héj, amelyhez a bővítmények készültek

en: Anjuta Status
hu: Anjuta állapot

en: Anjuta status to use in loading and unloading of plugins
hu: A bővítmények betöltésekor és eltávolításakor használandó Anjuta állapot

en: Loading:
hu: Betöltés:

en: Category
hu: Kategória

note: FIXME: Make the general page first
en: General
hu: Általános

en: Anjuta Preferences
hu: Anjuta tulajdonságai

en: Plugin Manager
hu: Bővítménykezelő

en: The plugin manager to use for resolving plugins
hu: A bővítmények feloldásához használandó bővítménykezelő

en: Profile Name
hu: Profil neve

en: Name of the plugin profile
hu: A bővítményprofil neve

en: Synchronization file
hu: Szinkronizálási fájl

en: File to syncronize the profile XML
hu: A profil XML szinkronizálásához használandó fájl

en: Please select a plugin from the list
hu: Válasszon ki egy bővítményt a listából

en: Failed to read '%s': XML parse error. Invalid or corrupted Anjuta plugins profile.
hu: „%s” nem olvasható be: XML értelmezési hiba. Érvénytelen vagy sérült Anjuta bővítményprofil.

note: <Pluginname>: Install it from <some location on the web>
en: %s: Install it from '%s'
hu: %s: Telepítés innen: „%s”

en: Failed to read '%s': Following mandatory plugins are missing
hu: „%s” nem olvasható be: A következő szükséges bővítmények hiányoznak:

en: Select the items to save:
hu: Válassza ki a mentendő elemeket:

en: If you do not save, all your changes will be lost.
hu: Ha nem ment, akkor az összes változtatás elvész.

en: Save
hu: Mentés

en: Item
hu: Elem

en: _Discard changes
hu: _Változtatások eldobása

en: There is %d item with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d items with unsaved changes. Save changes before closing?
hu[0]: %d elemben mentetlen módosítások vannak. Menti a módosításokat bezárás előtt?
hu[1]: %d elemben mentetlen módosítások vannak. Menti a módosításokat bezárás előtt?

en: There is an item with unsaved changes. Save changes before closing?
hu: Egy elemben mentetlen módosítások vannak. Menti a módosításokat bezárás előtt?

en: <Invalid>
hu: <Érvénytelen>

en: ComboBox model
hu: ComboBox modell

en: The model for the combo box
hu: A kombinált mező modellje

en: Action
hu: Művelet

en: Visible
hu: Látható

en: Sensitive
hu: Érzékeny

en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

note: Avoid space in translated string
en: System:
hu: Rendszer:

en: You do not seem to have PackageKit installed. PackageKit is required for installing missing packages. Please install "packagekit-gnome" package from your distribution, or install the missing packages manually.
hu: Úgy tűnik, a PackageKit nincs telepítve. A hiányzó csomagok telepítéséhez a PackageKit szükséges. Telepítse a disztribúció által biztosított „packagekit-gnome” csomagot, vagy telepítse a hiányzó csomagokat saját kezűleg.

en: Installation failed: %s
hu: A telepítés meghiúsult: %s

en: Failed to run "%s". The returned error was: "%s".
hu: Nem sikerült a(z) „%s” futtatása. A visszaadott hiba ez volt: „%s”.

en: The "%s" package is not installed.
    Please install it.
hu: A(z) „%s” csomag nincs telepítve.
    Kérem telepítse.

en: The "%s" utility is not installed.
    Please install it.
hu: A(z) „%s” segédeszköz nincs telepítve.
    Kérem telepítse.

note: Try xterm
en: Cannot find a terminal; using xterm, even if it may not work
hu: Nem található terminál, az xterm lesz használva, még ha az esetleg nem is működik

en: Cannot execute command: %s (using shell %s): %s
hu: „%s” parancs végrehajtása (%s héj használatával) sikertelen: %s

en: Unable to load user interface file: %s
hu: A felhasználóifelület-fájl nem tölthető be: %s

en: Modified
hu: Módosítva

en: Added
hu: Felvéve

en: Deleted
hu: Törölve

en: Conflicted
hu: Ütközött

en: Up-to-date
hu: Naprakész

en: Locked
hu: Zárolva

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Unversioned
hu: Verziózatlan

en: Ignored
hu: Mellőzve

en: Widget not found: %s
hu: %s elem nem található

en: Could not find application pixmap file: %s
hu: Nem található az alkalmazás képfájlja: %s

en: Cannot execute command "%s": %s
hu: Nem hajtható végre a parancs: „%s”: %s

en: Please specify group name
hu: Adja meg a csoportnevet

en: Group name can only contain alphanumeric or "#$:%+,-.=@^_`~/" characters
hu: A csoportnév csak betűket, számokat, illetve „#$:%+,-.=@^_`~/” karaktereket tartalmazhat

en: Project doesn't exist or invalid path
hu: A projekt nem létezik vagy érvénytelen az útvonal

en: Root
hu: Gyökér

en: Group
hu: Csoport

en: Source
hu: Forrás

en: Shared Library (Libtool)
hu: Osztott programkönyvtár (Libtool)

en: Module (Libtool)
hu: Modul (Libtool)

en: Static Library (Libtool)
hu: Statikus programkönyvtár (Libtool)

en: Python Module
hu: Python modul

en: Java Module
hu: Java modul

en: Lisp Module
hu: Lisp modul

en: Header Files
hu: Fejlécfájlok

en: Man Documentation
hu: Man dokumentáció

en: Info Documentation
hu: Info dokumentáció

en: Miscellaneous Data
hu: Egyéb adatok

en: Script
hu: Parancsfájl

en: Module
hu: Modul

en: Package
hu: Csomag

en: Unable to parse project file
hu: Nem lehet feldolgozni a projektfájlt

en: Project doesn't exist or has an invalid path
hu: A projekt nem létezik, vagy érvénytelen az útvonal

en: Autotools backend
hu: Autotools háttérprogram

en: New Autotools backend for project manager
hu: Új Autotools háttérprogram a projektkezelőhöz

en: Name:
hu: Név:

en: Project name, it can contain spaces by example 'GNU Autoconf'
hu: Projektnév, tartalmazhat szóközöket, például: „GNU Autoconf”

en: Version:
hu: Verzió:

en: Project version, typically a few numbers separated by dot by example '1.0.0'
hu: Projektverzió, általában néhány pontokkal elválasztott szám, például „1.0.0”

en: Bug report URL:
hu: Hibajelentési URL:

en: An email address or a link to a web page where the user can report bug. It is optional.
hu: E-mail cím vagy weboldal-hivatkozás, ahol a felhasználó bejelentheti a hibákat. Elhagyható.

en: Package name:
hu: Csomag neve:

en: Package name, it can contains only alphanumerics and underscore characters.It is generated from the project name if not provided.
hu: Csomagnév, csak alfanumerikus és aláhúzás karaktert tartalmazhat. A projektnévből kerül előállításra, ha nincs megadva.

en: An link to the project web page if provided.
hu: Hivatkozás a projekt weboldalára.

en: Libtool support:
hu: Libtool támogatás:

en: Add support to compile shared and static libraries with Libtool.
hu: Támogatást ad osztott és statikus programkönyvtárak fordításához a Libtool használatával.

en: Linker flags:
hu: Szerkesztő paraméterei:

en: Common additional linker flags for all targets in this group.
hu: Általános további szerkesztőjelzők a csoport minden céljához.

en: C preprocessor flags:
hu: C előfeldolgozó jelzői:

en: Common additional C preprocessor flags for all targets in this group.
hu: Általános további C előfeldolgoző-jelzők a csoport minden céljához.

en: C compiler flags:
hu: C fordító jelzői:

en: Common additional C compiler flags for all targets in this group.
hu: Általános további C fordítójelzők a csoport minden céljához.

en: C++ compiler flags:
hu: C++ fordító jelzői:

en: Common additional C++ compiler flags for all targets in this group.
hu: Általános további C++ fordítójelzők a csoport minden céljához.

en: Java compiler flags:
hu: Java fordító jelzői:

en: Common additional Java compiler flags for all targets in this group.
hu: Általános további Java fordítójelzők a csoport minden céljához.

en: Vala compiler flags:
hu: Vala fordító jelzői:

en: Common additional Vala compiler flags for all targets in this group.
hu: Általános további Vala fordítójelzők a csoport minden céljához.

en: Fortran compiler flags:
hu: Fortran fordító jelzői:

en: Common additional Fortran compiler flags for all targets in this group.
hu: Általános további Fortran fordítójelzők a csoport minden céljához.

en: Objective C compiler flags:
hu: Objective C fordító jelzői:

en: Common additional Objective C compiler flags for all targets in this group.
hu: Általános további Objective C fordítójelzők a csoport minden céljához.

en: Lex/Flex flags:
hu: Lex/Flex jelzői:

en: Common additional Lex or Flex lexical analyser generator flags for all targets in this group.
hu: Általános további Lex vagy Flex lexikális elemzőgenerátor-jelzők a csoport minden céljához.

en: Yacc/Bison flags:
hu: Yacc/Bison jelzői:

en: Common additional Yacc or Bison parser generator flags for all targets in this group.
hu: Általános további Yacc vagy Bison feldolgozógenerátor-jelzők a csoport minden céljához.

en: Installation directories:
hu: Telepítési könyvtárak:

en: List of custom installation directories used by targets in this group.
hu: A csoport céljai által használt egyéni telepítési könyvtárak listája.

en: Do not install:
hu: Ne telepítse:

en: Build but do not install the target.
hu: Összeállítandó, de nem telepítendő célok.

en: Installation directory:
hu: Telepítési könyvtár:

en: It has to be a standard directory or a custom one defined in group properties.
hu: Szabványos könyvtár, vagy a csoport tulajdonságaiban megadott egyéni könyvtár.

en: Additional linker flags for this target.
hu: A cél további szerkesztőjelzői.

en: Additional libraries:
hu: További programkönyvtárak:

en: Additional libraries for this target.
hu: A cél további programkönyvtárai.

en: Additional objects:
hu: További objektumok:

en: Additional object files for this target.
hu: A cél további objektumfájljai.

en: Additional C preprocessor flags for this target.
hu: A cél további C előfeldolgozó-jelzői.

en: Additional C compiler flags for this target.
hu: A cél további C fordítójelzői.

en: Additional C++ compiler flags for this target.
hu: A cél további C++ fordítójelzői.

en: Additional Java compiler flags for this target.
hu: A cél további Java fordítójelzői.

en: Additional Vala compiler flags for this target.
hu: A cél további Vala fordítójelzői.

en: Additional Fortran compiler flags for this target.
hu: A cél további Fortran fordítójelzői.

en: Additional Objective C compiler flags for this target.
hu: A cél további Objective C fordítójelzői.

en: Additional Lex or Flex lexical analyser generator flags for this target.
hu: A cél további Lex vagy Flex lexikális elemzőgenerátor-jelzői.

en: Additional Yacc or Bison parser generator flags for this target.
hu: A cél további Yacc vagy Bison feldolgozógenerátor-jelzői.

en: Additional dependencies:
hu: További függőségek:

en: Additional dependencies for this target.
hu: A cél további függőségei.

en: Include in distribution:
hu: Hozzáadás a terjesztéshez:

en: Include this target in the distributed package.
hu: Ezen cél hozzáadása a terjesztett csomaghoz.

en: Build for check only:
hu: Összeállítás csak az ellenőrzéshez:

en: Build this target only when running automatic tests.
hu: Ezen cél összeállítása csak automatikus tesztek futtatásakor.

en: Do not use prefix:
hu: Ne használjon előtagot:

en: Do not rename the target with an optional prefix, used to avoid overwriting system program.
hu: Ne nevezze át a célt elhagyható előtaggal, rendszerprogramok felülírásának elkerülésére szolgál.

en: Keep target path:
hu: Cél útvonalának megtartása:

en: Keep relative target path for installing it. By example if you have a program subdir/app installed in bin directory it will be installed in bin/subdir/app not in bin/app.
hu: Relatív célútvonal megtartása a telepítéshez. Ha például az alkönyvtár/app program a bin/ könyvtárba kerül telepítésre, akkor a bin/alkönyvtár/app és nem a bin/app helyre kerül.

en: Libraries:
hu: Programkönyvtárak:

en: Manual section:
hu: Kézi kiválasztás:

en: Section where are installed the man pages. Valid section names are the digits ‘0’ through ‘9’, and the letters ‘l’ and ‘n’.
hu: A man oldalak telepítéséhez használt szakaszok. Az érvényes szakasznevek az 1-9 közti számok és az „l” és „n” betűk.

en: Source file must be a regular file, not a directory
hu: A forrásfájlnak szabályos fájlnak kell lennie, nem könyvtárnak

en: Target parent is not a valid group
hu: A cél szülő nem érvényes csoport

en: Please specify target name
hu: Adja meg a cél nevét

en: Target name can only contain alphanumeric, '_', '-', '/' or '.' characters
hu: A célnév csak betűket, számokat, illetve „_”, „-”, „.” vagy „/” karaktereket tartalmazhat

en: Shared library target name must be of the form 'libxxx.la'
hu: Az osztott programkönyvtár célneve csak „libxxx.la” alakú lehet

en: Static library target name must be of the form 'libxxx.a'
hu: A statikus programkönyvtár célneve csak „libxxx.la” alakú lehet

en: Module target name must be of the form 'xxx.la'
hu: A modul célneve csak „xxx.la” alakú lehet

en: Automake Build
hu: Automake összeállítás

en: Basic autotools build plugin.
hu: Alapszintű, auto-eszközöket használó összeállító bővítmény

en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Configure Project
hu: Projekt konfigurálása

en: Regenerate project
hu: Projekt regenerálása

en: Configuration:
hu: Konfiguráció:

en: Configure Options:
hu: Configure beállításai:

en: Build Directory:
hu: Összeállítási könyvtár:

en: Select Program
hu: Program kiválasztása

en: Arguments:
hu: Paraméterek:

en: Run in terminal
hu: Futtatás terminálban

en: Select Program to run:
hu: Válassza ki a futtatandó programot:

en: Run several commands at a time:
hu: Egyszerre több parancs futtatása:

en: Continue on errors
hu: Folytatás hibák esetén

en: Translate messages
hu: Üzenetek fordítása

en: Highlight build warnings and errors in editor
hu: Összeállítási figyelmeztetések és hibák kiemelése a szerkesztőben

en: Build
hu: Összeállítás

en: Install as root:
hu: Telepítés rootként:

en: Install
hu: Telepítés

en: Before using this new configuration, the default one needs to be removed. Do you want to do that?
hu: Az új beállítások használata előtt az alapértelmezettet el kell távolítani. Ezt szeretné?

en: Command canceled by user
hu: A felhasználó visszavonta a parancsot

en: Cannot compile "%s": No compile rule defined for this file type.
hu: „%s” nem fordítható: nincs megadva fordítási szabály ehhez a fájltípushoz.

en: Cannot configure project: Missing configure script in %s.
hu: Nem konfigurálható a projekt: a configure parancsfájl hiányzik innen: %s.

en: Select a build directory inside the project directory
hu: Válassza ki a fordítási könyvtárat a projektkönyvtáron belül

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Profiling
hu: Profilozás

en: Optimized
hu: Optimalizált

en: No executables in this project!
hu: Nincsenek végrehajtható fájlok ehhez a projekthez!

en: No file or project currently opened.
hu: Nincs megnyitva fájl vagy projekt.

note: Only local program are supported
en: Program '%s' is not a local file
hu: A(z) „%s” program nem helyi fájl

en: Program '%s' does not exist
hu: A(z) „%s” program nem létezik

en: Program '%s' does not have execution permission
hu: A(z) „%s” programnak nincs végrehajtási jogosultsága

en: No executable for this file.
hu: Nincs végrehajtható állomány ehhez a fájlhoz.

en: Executable '%s' is not up-to-date.
hu: A(z) „%s” végrehajtható fájl nem lett frissítve.

en: True if we need a special command to install files
hu: Igaz, ha speciális parancs kell a fájlok telepítéséhez

en: Command used to be allowed to install files
hu: A fájlok telepítésének engedélyezése ennek a parancsnak

en: The command has to contain "%s" or "%q". This will be replaced by the command used to install the files, by example "make install". %s is replaced by the command without any change while %q is replaced by the quoted command. You can use %% to get a "%" character. A typical value is "sudo %s" or "su -c %q".
hu: A parancsnak tartalmaznia kell a „%s” vagy „%q” egyikét. Ez a fájlok telepítéséhez használandó parancsra lesz lecserélve, például: „make install”. A %s a parancsot változatlanul helyettesíti, a %q pedig idézőjelezve. A %% segítségével kaphat egy % karaktert. A jellemző érték „sudo %s” vagy „su -c %q”.

note: The translations should match that of 'make' program. Both strings uses * pearl regular expression * 2 similar strings are used in order to parse the output of 2 different * version of make if necessary. If you update one string, move the first * string into the second slot and then replace the firs
en: make(\[\d+\])?:\s+Entering\s+directory\s+`(.+)'
hu: make(\[\d+\])?:\s+Belépés a \s+következő könyvtárba:\s+„(.+)”

en: make(\[\d+\])?:\s+Entering\s+directory\s+'(.+)'
hu: make(\[\d+\])?:\s+Belépés a \s+következő könyvtárba:\s+„(.+)”

note: The translations should match that of 'make' program. Both strings uses * pearl regular expression * 2 similar strings are used in order to parse the output of 2 different * version of make if necessary. If you update one string, move the first * string into the second slot and then replace the firs
en: make(\[\d+\])?:\s+Leaving\s+directory\s+`(.+)'
hu: make(\[\d+\])?:+„(.+)”\s+könyvtár\s+elhagyása\s

en: make(\[\d+\])?:\s+Leaving\s+directory\s+'(.+)'
hu: make(\[\d+\])?:+„(.+)”\s+könyvtár\s+elhagyása\s

en: Entering: %s
hu: %s megnyitása

en: Leaving: %s
hu: %s elhagyása

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: warning:
hu: figyelmeztetés:

en: warning:-old
hu: figyelmeztetés: -régi

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: error:
hu: hiba:

en: error:-old
hu: hiba: -régi

en: Command exited with status %d
hu: A parancs a következő állapottal lépett ki: %d

en: Command aborted by user
hu: A felhasználó megszakította a parancsot

en: Command terminated with signal %d
hu: A parancs befejeződött a következő szignállal: %d

en: Command terminated for an unknown reason
hu: A parancs ismeretlen okból befejeződött

en: Total time taken: %lu secs
hu: Eltelt idő összesen: %lu másodperc

en: Completed unsuccessfully
hu: Sikertelenül befejezve

en: Completed successfully
hu: Sikeresen befejezve

note: Translators: the first number is the number of the build attemp, the string is the directory where the build takes place
en: Build %d: %s
hu: %d. összeállítás: %s

en: _Build
hu: Öss_zeállítás

en: _Build Project
hu: Projekt öss_zeállítása

en: Build whole project
hu: A teljes projekt összeállítása

en: _Install Project
hu: Projekt _telepítése

en: Install whole project
hu: A teljes projekt telepítése

en: _Check Project
hu: Projekt _ellenőrzése

en: Check whole project
hu: A teljes projekt ellenőrzése

en: _Clean Project
hu: Projekt _tisztítása

en: Clean whole project
hu: A teljes projekt tisztítása

en: C_onfigure Project…
hu: Projekt _konfigurálása…

en: Configure project
hu: Projekt konfigurálása

en: Build _Tarball
hu: _Tarball készítése

en: Build project tarball distribution
hu: Tarball terjesztés készítése a projektből

en: _Build Module
hu: Modul öss_zeállítása

en: Build module associated with current file
hu: A jelenlegi fájlhoz tartozó modul összeállítása

en: _Install Module
hu: Modul _telepítése

en: Install module associated with current file
hu: A jelenlegi fájlnak megfeleltetett modul telepítése

en: _Check Module
hu: Mod_ul ellenőrzése

en: Check module associated with current file
hu: A jelenlegi fájlnak megfeleltetett modul ellenőrzése

en: _Clean Module
hu: Modul _tisztítása

en: Clean module associated with current file
hu: A jelenlegi fájlnak megfeleltetett modul tisztítása

en: Co_mpile File
hu: Fájl _fordítása

en: Compile current editor file
hu: A jelenleg szerkesztett fájl fordítása

en: Select Configuration
hu: Konfiguráció kiválasztása

en: Select current configuration
hu: Jelenlegi konfiguráció kiválasztása

en: Remove Configuration
hu: Konfiguráció eltávolítása

en: Clean project (distclean) and remove configuration directory if possible
hu: Projekt tisztítása (distclean) és a konfigurációs könyvtár eltávolítása, ha lehetséges

en: _Compile
hu: _Fordítás

en: Compile file
hu: Fájl fordítása

en: Build module
hu: Modul összeállítása

en: _Install
hu: _Telepítés

en: Install module
hu: Modul telepítése

en: _Clean
hu: _Tisztítás

en: Clean module
hu: Modul tisztítása

en: _Check
hu: _Ellenőrzés

en: Check module
hu: Modul ellenőrzése

en: _Cancel command
hu: _Parancs megszakítása

en: Cancel build command
hu: Összeállítási parancs megszakítása

en: _Build (%s)
hu: Öss_zeállítás (%s)

en: _Install (%s)
hu: _Telepítés (%s)

en: _Clean (%s)
hu: _Tisztítás (%s)

en: Co_mpile (%s)
hu: For_dítás (%s)

en: Co_mpile
hu: _Fordítás

en: Build commands
hu: Összeállítási parancsok

note: Translators: This is a group of build * commands which appears in pop up menus
en: Build popup commands
hu: Összeállítás felugró parancsai

en: Build Autotools
hu: Összeállítási Auto-eszközök

en: Error while setting up build environment:
     %s
hu: Hiba az összeállítási környezet beállításakor:
     %s

en: Command aborted
hu: Parancs megszakítva

en: Class Generator
hu: Osztálygenerátor

en: Anjuta Class Generator Plugin
hu: Anjuta osztálygenerátor bővítmény

en: Class
hu: Osztály

en: Berkeley Software Distribution License (BSD)
hu: Berkeley Software Distribution licenc (BSD)

en: No License
hu: Nincs licenc

en: Create
hu: Létrehozás

en: Class Name:
hu: Osztály neve:

en: Base Class:
hu: Alaposztály:

en: Base Class Inheritance:
hu: Alaposztály öröklődés:

en: Class Options:
hu: Osztály beállításai:

en: Source/Header Headings:
hu: Forrás/fejléc címsora:

en: Inline the declaration and implementation
hu: A deklaráció és implementáció beágyazása

en: Author/Date/Time
hu: Szerző/Dátum/Idő

en: General Class Properties
hu: Általános osztálytulajdonságok

en: Class Elements
hu: Osztályelemek

en: Generic C++ Class
hu: Általános C++ osztály

en: GObject Prefix and Type:
hu: GObject előtag és típus:

en: Author/Date-Time
hu: Szerző/Dátum-Idő

en: Class Function Prefix:
hu: Osztály funkció-előtag:

en: Member Functions/Variables
hu: Tagfüggvények/változók

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Signals
hu: Szignálok

en: GObject Class
hu: GObject osztály

en: Class Methods
hu: Osztálymetódusok

en: Constants/Variables
hu: Konstansok/Változók

en: Python Class
hu: Python osztály

en: is Sub-Class
hu: alosztály

en: Initializer Arguments:
hu: Inicializáló argumentumok:

en: Methods
hu: Metódusok

en: Variables
hu: Változók

en: Imports
hu: Importálások

en: JavaScript Class
hu: JavaScript osztály

en: Class Scope:
hu: Osztály hatóköre:

en: Vala Class
hu: Vala osztály

en: Author Email Address:
hu: A szerző e-mail címe:

en: Author Name:
hu: A szerző neve:

en: License:
hu: Licenc:

en: Header File:
hu: Fejlécfájl:

en: Source File:
hu: Forrásfájl:

en: Add to Project Target:
hu: Hozzáadás a projektcélhoz:

en: Add to Repository
hu: Hozzáadás a tárolóhoz

en: Header or source file has not been created
hu: A fejléc- vagy forrásfájl nem jött létre

en: Autogen template used for the header file
hu: A fejlécfájlhoz használt autogen sablon

en: Autogen template used for the implementation file
hu: A implementációs fájlhoz használt autogen sablon

en: File to which the processed template will be written
hu: A feldolgozott sablon írása ebbe a fájlba

en: Could not find autogen version 5; please install the autogen package. You can get it from http://autogen.sourceforge.net.
hu: Az autogen 5-ös verziója nem található, telepítse az autogen csomagot, ezt beszerezheti az http://autogen.sourceforge.net címről.

en: Failed to execute autogen: %s
hu: Az autogen futtatása sikertelen: %s

en: Guess from type
hu: Meghatározás típus alapján

en: Scope
hu: Hatáskör

en: Implementation
hu: Megvalósítás

en: Type
hu: Típus

en: Arguments
hu: Paraméterek

en: Nick
hu: Álnév

en: Blurb
hu: Leírás

note: Somehow redundant with marshaller, but required for default handler
en: Flags
hu: Flag-ek

en: Marshaller
hu: Jelző

note: Automatic highlight menu
en: Automatic
hu: Automatikus

en: Getter
hu: Lekérő

en: Setter
hu: Beállító

en: XML description of the user interface
hu: A felhasználói felület XML leírása

en: CVS Plugin
hu: CVS bővítmény

en: A version control system plugin
hu: Verziókövető bővítmény

en: Standard diff
hu: Szabvány diff

en: Patch-Style diff
hu: Patch-stílusú diff

en: Local
hu: Helyi

en: Extern (rsh)
hu: Külső (rsh)

en: Password server (pserver)
hu: Jelszókiszolgáló (pserver)

en: CVS Preferences
hu: CVS tulajdonságai

en: Path to "cvs" command
hu: A „cvs” parancs elérési útja

en: Compression Level (0=off, 10=max):
hu: Tömörítési szint (0=ki, 10=legnagyobb):

en: Ignore .cvsrc file (recommended)
hu: .cvsrc fájl mellőzése (javasolt)

en: CVS Options
hu: CVS beállítások

en: CVS: Add file/directory
hu: CVS: Fájl/könyvtár hozzáadása

en: Choose file or directory to add:
hu: Válassza ki a hozzáadandó fájlt/könyvtárt:

en: Browse…
hu: Tallózás…

en: File is binary
hu: A fájl bináris

en: CVS: Remove file/directory
hu: CVS: Fájl/könyvtár eltávolítása

en: Choose file or directory to remove:
hu: Válassza ki a törlendő fájlt/könyvtárt:

en: <b>Please note: </b>
    
    Pressing OK will delete the file from disk and from CVS. Of course, the file won't be removed from CVS before you use CVS Commit. <b>You have been warned!</b>
hu: <b>Ne feledje: </b>
    
    Az OK gomb megnyomásával törli a fájlt a lemezről és a CVS-ből. Természetesen a CVS-ből nem lesz törölve a CVS kommit használatáig. <b>Figyelmeztettük!</b>

en: CVS: Commit file/directory
hu: CVS: Fájl/könyvtár kommitja

en: Choose file or directory to commit:
hu: Válassza ki a kommitálandó fájlt/könyvtárt:

en: Whole project
hu: Teljes projekt

en: Log message:
hu: Naplóüzenet:

en: Revision:
hu: Revízió:

en: Do not act recursively
hu: Ne működjön rekurzívan

en: Options:
hu: Beállítások:

en: CVS: Update file/directory
hu: CVS: Fájl/könyvtár frissítése

en: Choose file or directory to update:
hu: Válassza ki a frissítendő fájlt/könyvtárt:

en: Delete empty directories
hu: Üres könyvtárak törlése

en: Create new directories
hu: Új könyvtárak létrehozása

en: Reset sticky tags
hu: Ragadós címkék visszaállítása

en: Use revision/tag:
hu: Revízió/címke használata:

en: CVS: Status
hu: CVS: Állapot

en: CVS: Status from file/directory
hu: CVS: Állapot fájlból/könyvtárból

en: Choose file or directory to get the status from:
hu: Válassza ki a fájlt/könyvtárt az állapot kinyeréséhez:

en: Be verbose
hu: Legyen részletes

en: CVS: Diff file/directory
hu: CVS: Fájl/könyvtár diffelése

en: Choose file or directory to diff:
hu: Válassza ki a diffelendő fájlt/könyvtárt:

en: Unified format instead of context format
hu: Kontextusformátum helyett egységesített formátum

en: Use revision:
hu: Revízió használata:

en: CVS: Log file/directory
hu: CVS: Fájl/könyvtár naplója

en: Choose file or directory to get log for:
hu: Válassza ki a fájlt/könyvtárt a napló lekéréséhez:

en: Options
hu: Beállítások

en: CVS: Import
hu: CVS: Importálás

en: Project root directory:
hu: A projekt gyökérkönyvtára:

en: Module name:
hu: Modulnév:

en: Vendor tag:
hu: Gyártó címke:

en: Release tag:
hu: Kiadás neve:

en: Module Details:
hu: Modul részletei:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Repository:
hu: Tároló:

en: Please enter a filename!
hu: Kérem adjon meg egy fájlnevet!

en: Please fill field: %s
hu: Kérem töltse ki ezt a mezőt: %s

en: CVS command is running! Please wait until it is finished!
hu: A CVS parancs még fut! Kérem várjon, amíg befejeződik!

en: Unable to delete file
hu: A fájl nem törölhető

en: Are you sure that you want to pass an empty log message?
hu: Biztosan üres naplóüzenetet kíván átadni?

en: Vendor
hu: Gyártó

en: Release
hu: Kiadás

en: Are you sure that you do not want a log message?
hu: Biztosan nem akar naplóüzenetet?

en: CVS command failed. See above for details
hu: A CVS parancs meghiúsult. A részleteket lásd fentebb

en: CVS command successful! Time taken: %ld second | CVS command successful! Time taken: %ld seconds
hu[0]: A CVS parancs sikeres. Eltelt idő: %ld másodperc
hu[1]: A CVS parancs sikeres. Eltelt idő: %ld másodperc

en: CVS command is running — please wait until it finishes!
hu: A CVS parancs még fut – várjon, amíg befejeződik!

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add
hu: Hozzá_adás

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the CVS tree
hu: Új fájl/könyvtár hozzáadása a CVS fához

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove
hu: _Eltávolítás

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from CVS tree
hu: Fájl/könyvtár eltávolítása a CVS fából

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit
hu: _Kommit

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the CVS tree
hu: Kommit a CVS fába

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update
hu: _Frissítés

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the CVS tree
hu: A helyi másolat szinkronizálása a CVS fával

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff
hu: Eltérés (_diff)

note: Display label short-cut
en: Show differences between your local copy and the tree
hu: Különbségek mutatása a helyi másolat és a CVS fa között

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Status
hu: Álla_pot megjelenítése

note: Display label short-cut
en: Show the status of a file/directory
hu: Egy fájl/könyvtár állapotának mutatása

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Log
hu: _Napló megjelenítése

note: Display label short-cut
en: Show the log of a file/directory
hu: Egy fájl/könyvtár naplójának megjelenítése

note: Action name Stock icon, if any
en: _Import Tree
hu: _Fa importálása

note: Display label short-cut
en: Import a new source tree to CVS
hu: Új forrásfa importálása a CVS-be

en: CVS operations
hu: CVS műveletek

en: CVS popup operations
hu: CVS felugró műveletek

en: Debugger
hu: Hibakereső

en: Debug Manager plugin.
hu: Hibakereső-kezelő bővítmény

en: Attach to process
hu: Kapcsolódás a folyamathoz

en: _Process to attach to:
hu: _Kapcsolódás ehhez a folyamathoz:

en: _Hide paths
hu: Útvonalak _rejtése

en: Hide process para_meters
hu: Folyamat para_métereinek elrejtése

en: Display process _tree
hu: _Folyamatfa megjelenítése

en: _Attach
hu: _Kapcsolódás

en: Breakpoints
hu: Töréspontok

en: Enable _all
hu: Összes _engedélyezése

en: _Disable all
hu: Összes _letiltása

en: _Remove all
hu: Ö_sszes eltávolítása

en: Add Watch
hu: Figyelő hozzáadása

en: _Automatic update
hu: _Automatikus frissítés

en: _Name:
hu: _Név:

en: Change Watch
hu: Figyelő módosítása

en: _Value:
hu: É_rték:

en: Inspect/Evaluate
hu: Vizsgálat/Kiértékelés

en: Breakpoint properties
hu: Töréspont tulajdonságai

en: Location
hu: Hely

note: This is the number of time that the program executes the line where a breakpoint is located. It is used as a list header, so I have tried to find a quite short name.
en: _Pass count:
hu: _Lépésszám:

en: _Condition:
hu: _Feltétel:

en: _Location:
hu: _Hely:

en: Memory
hu: Memória

en: Enter an address in hexadecimal or select one in the data
hu: Adjon meg egy hexadecimális címet vagy válasszon az adatok közül

en: Inspect
hu: Vizsgálat

en: CPU Registers
hu: CPU regiszterek

en: Shared libraries
hu: Osztott programkönyvtárak

en: Kernel Signals
hu: Kernel szignálok

en: Set Signal Property
hu: Szignál tulajdonságainak beállítása

en: Signal:
hu: Szignál:

en: Description:
hu: Leírás:

en: Program Interrupt
hu: Program megszakítása

en: Yes
hu: Igen

en: Pass:
hu: Átadás:

en: Print:
hu: Nyomtatás:

en: Stop:
hu: Állj:

en: Start Debugger
hu: Hibakereső indítása

en: Debugger:
hu: Hibakereső:

en: Debugger command
hu: Hibakereső parancs

en: Debugger command:
hu: Hibakereső parancs:

en: Source Directories
hu: Forráskönyvtárak

en: Select one directory
hu: Válasszon ki egy könyvtárat

en: Connect to remote target
hu: Csatlakozás távoli célhoz

en: TCP/IP Connection
hu: TCP/IP kapcsolat

en: Address:
hu: Cím:

en: Serial Line Connection
hu: Soros vonali kapcsolat

en: Disable
hu: Tiltás

en: Remote debugging
hu: Távoli hibakeresés

en: <span weight="bold" size="larger">Are you sure you want to debug a program not using the Debug configuration?</span>
    
    When optimizations are enabled, the debugger cannot always identify the source code corresponding to the instructions, so some commands can perform in a strange way, especially steps.
hu: <span weight="bold" size="larger">Biztos, hogy a hibakeresési konfiguráció használata nélkül szeretne hibákat keresni a programban?</span>
    
    Ha az optimalizációk engedélyezettek, a hibakereső nem mindig tudja azonosítani az utasításoknak megfelelő forráskódot, így néhány parancs különösen viselkedhet, különösen a léptetések.

en: Do not show again
hu: Ne mutassa újra

en: Are you sure you want to delete all the breakpoints?
hu: Valóban törölni akarja az összes töréspontot?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Breakpoints
hu: _Töréspontok

note: Action name Stock icon, if any
en: Toggle Breakpoint
hu: Töréspont ki/be

note: Display label short-cut
en: Toggle breakpoint at the current location
hu: Töréspont ki/be a jelenlegi helyen

note: Action name Stock icon, if any
en: Add Breakpoint…
hu: Töréspont hozzáadása…

note: Display label short-cut
en: Add a breakpoint
hu: Egy töréspont hozzáadása

note: Action name Stock icon, if any
en: Remove Breakpoint
hu: Töréspont eltávolítása

note: Display label short-cut
en: Remove a breakpoint
hu: Egy töréspont eltávolítása

note: Action name Stock icon, if any
en: Edit Breakpoint
hu: Töréspont szerkesztése

note: Display label short-cut
en: Edit breakpoint properties
hu: Töréspont tulajdonságainak szerkesztése

note: Action name Stock icon, if any
en: Enable Breakpoint
hu: Töréspont engedélyezése

note: Display label short-cut
en: Enable a breakpoint
hu: Egy töréspont engedélyezése

note: Action name Stock icon, if any
en: Disable All Breakpoints
hu: Minden töréspont letiltása

note: Display label short-cut
en: Deactivate all breakpoints
hu: Összes töréspont deaktiválása

note: Action name Stock icon, if any
en: R_emove All Breakpoints
hu: Min_den töréspont eltávolítása

note: Display label short-cut
en: Remove all breakpoints
hu: Minden töréspont eltávolítása

note: Action name Stock icon, if any
en: Jump to Breakpoint
hu: Ugrás töréspontra

note: Display label short-cut
en: Jump to breakpoint location
hu: Ugrás töréspont helyére

en: Disable Breakpoint
hu: Töréspont letiltása

en: Disable a breakpoint
hu: Egy töréspont letiltása

note: Translators: Enabled refers to a breakpoint. It is a column name, like * other words. This enable an user defined command
en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Address
hu: Cím

en: Condition
hu: Feltétel

en: Pass count
hu: Lépésszám

en: State
hu: Állapot

en: Breakpoint operations
hu: Töréspontműveletek

note: create goto menu_item.
en: _Go to address
hu: _Ugrás címre

en: Variable
hu: Változó

en: Disassembly
hu: Visszafejtés

en: Information
hu: Információk

en: Lines
hu: Sor

note: This is the list of local variables.
en: Locals
hu: Helyi változók

en: Do not display warning if not using a Debug configuration
hu: Ne jelenjen meg figyelmeztetés, ha nem hibakereső beállításokat használ

en: Debugger Log
hu: Hibakereső naplója

en: Started
hu: Elindítva

en: Loaded
hu: Betöltve

note: Action name Stock icon, if any
en: Pa_use Program
hu: Program s_züneteltetése

note: Display label short-cut
en: Pauses the execution of the program
hu: A program végrehajtásának szüneteltetése

en: Running…
hu: Fut…

note: Action name Stock icon, if any
en: Run/_Continue
hu: _Futtatás/Folytatás

note: Display label short-cut
en: Continue the execution of the program
hu: A program végrehajtásának folytatása

en: Stopped
hu: Leállítva

en: Unloaded
hu: Eltávolítva

en: Debugger terminated with error %d: %s
hu: A hibakereső %d hibakóddal fejeződött be: %s

en: Program has received signal: %s
hu: A program a következő szignált kapta: %s

note: Action name Stock icon, if any
en: _Debug
hu: _Hibakeresés

en: _Start Debugger
hu: Hibakereső _indítása

en: _Debug Program
hu: Program _hibakeresése

en: Start debugger and load the program
hu: Hibakereső indítása és a program betöltése

en: _Debug Process…
hu: _Folyamat hibakeresése…

en: Start debugger and attach to a running program
hu: Hibakereső indítása és kapcsolódás futó programhoz

en: Debug _Remote Target…
hu: Távol _cél hibakeresése…

en: Connect to a remote debugging target
hu: Válassza ki a távoli hibakeresés célpontját

en: Stop Debugger
hu: Hibakereső leállítása

en: Say goodbye to the debugger
hu: Búcsú a hibakeresőtől

en: Add source paths…
hu: Forrásútvonalak hozzáadása…

en: Add additional source paths
hu: További forrásútvonalak hozzáadása

note: Action name Stock icon, if any
en: Debugger Command…
hu: Hibakereső parancs…

note: Display label short-cut
en: Custom debugger command
hu: Egyéni hibakereső parancs

en: Shared Libraries
hu: Osztott programkönyvtárak

en: Show shared library mappings
hu: Osztottprogramkönyvtár-térképek megjelenítése

en: Show kernel signals
hu: Kernelszignálok megjelenítése

en: _Continue/Suspend
hu: _Folytatás/felfüggesztés

en: Continue or suspend the execution of the program
hu: A program végrehajtásának folytatása vagy felfüggesztése

en: Step _In
hu: _Belépés

en: Single step into function
hu: Egyetlen lépés a függvényben

en: Step O_ver
hu: Át_lépés

en: Single step over function
hu: Egyetlen függvény átlépése

en: Step _Out
hu: _Kilépés

en: Single step out of function
hu: Egy lépéssel ki a függvényből

en: _Run to Cursor
hu: _Futtatás a kurzorig

en: Run to the cursor
hu: Futtatás a kurzorig

en: _Run from Cursor
hu: F_uttatás a kurzortól

en: Run from the cursor
hu: Futtatás a kurzortól

en: Debugger operations
hu: Hibakereső műveletek

en: Unable to find a debugger plugin supporting a target with %s MIME type
hu: Nem található a MIME-típust (%s) támogató hibakereső bővítmény

en: Register
hu: Regiszter

en: Registers
hu: Regiszterek

en: Update
hu: Frissítés

en: Shared Object
hu: Osztott objektum

en: From
hu: Ettől

en: To
hu: Eddig

en: Symbols read
hu: Szimbólumok beolvasva

en: Shared library operations
hu: Osztottprogramkönyvtár-műveletek

en: Signal
hu: Szignál

en: Stop
hu: Leállítás

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Pass
hu: Átadás

en: Description
hu: Leírás

note: Action name Stock icon, if any
en: Send to process
hu: Küldés a folyamatnak

en: Kernel signals
hu: Kernel szignálok

en: Signal operations
hu: Szignálműveletek

en: Show Line Numbers
hu: Sorszámozás megjelenítése

en: Whether to display line numbers
hu: Megjelenítse-e a sorok számát

en: Show Line Markers
hu: Sorjelek megjelenítése

en: Whether to display line marker pixbufs
hu: Megjelenjenek-e a sorjelző pixbuf-ok

note: Action name Stock icon, if any
en: Set current frame
hu: Jelenlegi keret beállítása

en: View Source
hu: Forrás megtekintése

en: Get Stack trace
hu: Veremnyomkövetés kérése

en: Active
hu: Aktív

en: Thread
hu: Szál

en: Frame
hu: Keret

note: Register actions
en: File
hu: Fájl

en: Line
hu: Sor

en: Function
hu: Függvény

en: Stack
hu: Verem

en: Stack frame operations
hu: Veremkeret-műveletek

en: User
hu: Felhasználó

en: Time
hu: Idő

en: Command
hu: Parancs

en: Unable to execute: "%s". The returned error was: "%s".
hu: Nem hajtható végre: „%s”. A visszaadott hiba ez volt: „%s”.

en: Unable to open the file: %s
hu: A fájl nem nyitható meg: %s

en: Unable to open %s. Debugger cannot start.
hu: %s nem nyitható meg. A hibakereső nem indítható el.

en: Unable to detect MIME type of %s. Debugger cannot start.
hu: %s MIME-típusa nem állapítható meg. A hibakereső nem indítható el.

en: Path
hu: Útvonal

en: The program is already running.
    Do you still want to stop the debugger?
hu: A program már fut.
    Mégis leállítja a hibakeresőt?

note: Action name Stock icon, if any
en: Ins_pect/Evaluate…
hu: _Vizsgálat/Kiértékelés…

note: Display label short-cut
en: Inspect or evaluate an expression or variable
hu: Egy kifejezés vagy változó vizsgálata/kiértékelése

en: Add Watch…
hu: Figyelő hozzáadása…

en: Remove Watch
hu: Figyelő eltávolítása

en: Update Watch
hu: Figyelő frissítése

en: Change Value
hu: Érték módosítása

en: Update all
hu: Összes frissítése

en: Remove all
hu: Összes eltávolítása

note: Action name Stock icon, if any
en: Automatic update
hu: Automatikus frissítés

en: Watch operations
hu: Figyelőműveletek

en: Watches
hu: Figyelők

en: API Help
hu: API súgó

en: Devhelp Plugin for Anjuta.
hu: Devhelp bővítmény az Anjuta-hoz

en: Search Help:
hu: Keresés a súgóban:

en: _Go to
hu: U_grás

en: _API Reference
hu: _API referenciák

en: Browse API Pages
hu: API oldalak böngészése

en: _Context Help
hu: _Helyi súgó

en: Search help for the current word in the editor
hu: Segítség keresése a szerkesztő jelenlegi szavához

en: _Search Help
hu: _Keresés a súgóban

en: Search for a term in help
hu: Kifejezés keresése a súgóban

en: Help operations
hu: Súgóműveletek

en: API Browser
hu: API-böngésző

en: Missing name
hu: Hiányzó név

en: Project doesn't allow to set properties
hu: A projekt nem engedi a tulajdonságok beállítását

en: Directory backend
hu: Könyvtár háttérprogram

en: Directory project backend, get only source files, use it when other backend fails
hu: Könyvtár projektháttérprogram, csak a forrásfájlok beszerzése, ha semmi más nem működik

en: Are you sure you want to reload '%s'?
    Any unsaved changes will be lost.
hu: Valóban újratölti ezt: %s ?
    A nem mentett változtatások elvesznek.

en: _Reload
hu: _Újratöltés

en: Add bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása

en: Remove bookmark
hu: Könyvjelző törlése

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Remove
hu: Eltávolítás

en:  [read-only]
hu:  [csak olvasható]

en: Close Others
hu: Többi bezárása

en: Close file
hu: Fájl bezárása

en: Path:
hu: Útvonal:

en: Open file
hu: Fájl megnyitása

en: Save file as
hu: Fájl mentése másként

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to replace it with the one you are saving?
hu: A(z) „%s” fájl már létezik.
    Le akarja cserélni azzal, amit épp menteni készül?

en: _Replace
hu: _Csere

en: [read-only]
hu: [csak olvasható]

note: Document manager plugin
en: Document Manager
hu: Dokumentumkezelő

en: Provides document management capabilities.
hu: Dokumentumkezelési képességeket biztosít

en: Top
hu: Fent

en: Bottom
hu: Lent

en: Left
hu: Balra

en: Right
hu: Jobbra

en: Enable files autosave
hu: Fájlok automatikus mentése

en: Save files interval in minutes
hu: Fájlmentés időköze percben

en: Save session interval in minutes
hu: Munkamenet mentésének időköze percben

en: Autosave
hu: Automatikus mentés

en: Sorted in opening order
hu: Rendezés a megnyitás sorrendjében

en: Sorted by most recent use
hu: Rendezés a használat gyakorisága alapján

en: Sorted in alphabetical order
hu: Rendezés abc sorrendben

en: Position:
hu: Pozíció:

en: Show tabs
hu: Lapok megjelenítése

en: Show drop-down list
hu: Legördülő lista megjelenítése

en: Do not show open documents
hu: Ne jelenítse meg a dokumentumok megnyitását

en: Open documents
hu: Dokumentumok megnyitása

en: Case sensitive
hu: Kis- és nagybetű

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Replace All
hu: Összes cseréje

en: _Save
hu: Me_ntés

en: Save current file
hu: Jelenlegi fájl mentése

en: Save _As…
hu: Men_tés másként…

en: Save the current file with a different name
hu: A jelenlegi fájl mentése más néven

en: Save A_ll
hu: Összes men_tése

en: Save all currently open files, except new files
hu: Minden nyitott fájl mentése, kivéve az új fájlokat

en: _Close File
hu: Fájl be_zárása

en: Close current file
hu: Jelenlegi fájl bezárása

en: Close All
hu: Összes bezárása

en: Close all files
hu: Összes fájl bezárása

en: Close other documents
hu: Többi dokumentum bezárása

en: Reload F_ile
hu: Fájl ú_jratöltése

en: Reload current file
hu: Jelenlegi fájl újratöltése

en: Recent _Files
hu: _Legutóbbi fájlok

en: _Print…
hu: _Nyomtatás…

en: Print the current file
hu: A jelenlegi fájl nyomtatása

en: _Print Preview
hu: _Nyomtatási kép

en: Preview the current file in print format
hu: A jelenlegi fájl nyomtatási képe

en: _Transform
hu: Á_talakítás

note: menu title
en: _Make Selection Uppercase
hu: A kijelölt legyen _nagybetűs

en: Make the selected text uppercase
hu: A kijelölt szöveg nagybetűssé tétele

en: Make Selection Lowercase
hu: A kijelölt legyen kisbetűs

en: Make the selected text lowercase
hu: A kijelölt szöveg kisbetűssé tétele

en: Convert EOL to CRLF
hu: A sorvége karakter legyen CRLF

en: Convert End Of Line characters to DOS EOL (CRLF)
hu: A sorvége karakter átalakítása DOS formátumúvá

en: Convert EOL to LF
hu: A sorvége karakter legyen LF

en: Convert End Of Line characters to Unix EOL (LF)
hu: A sorvége karakter átalakítása UNIX formátumúvá

en: Convert EOL to CR
hu: A sorvége karakter legyen CR

en: Convert End Of Line characters to Mac OS EOL (CR)
hu: A sorvége karakter átalakítása MAC formátumúvá

en: Convert EOL to Majority EOL
hu: A sorvége karakter legyen a többségnek megfelelő

en: Convert End Of Line characters to the most common EOL found in the file
hu: A sorvége karakterek átalakítása a fájlban legáltalánosabb sorvége karakterekké

en: _Select
hu: K_ijelölés

en: Select _All
hu: Öss_zes kijelölése

en: Select all text in the editor
hu: Összes szöveg kijelölése a szerkesztőben

en: Select _Code Block
hu: _Kódblokk kijelölése

en: Select the current code block
hu: A jelenlegi kódblokk kijelölése

en: Co_mment
hu: Meg_jegyzés

note: Block comment: Uses line-comment (comment that affects only single line such as '//' or '#') and comments a block of lines.
en: _Block Comment/Uncomment
hu: A _blokk (ne) legyen megjegyzés

en: Block comment the selected text
hu: A kijelölt szöveg blokkos megjegyzés

note: Box comment: Uses stream-comment to comment a block of lines, usually with some decorations, to give an appearance of box.
en: Bo_x Comment/Uncomment
hu: Megjegyzés_doboz ki/be

en: Box comment the selected text
hu: A kijelölt szöveg megjegyzésdobozba kerül

note: Stream comment: Uses 'stream comment' (comment that affects a stream of characters -- has start and end comment code) and comments any code from arbitrary start position to arbitrary end position (can be in middle of lines).
en: _Stream Comment/Uncomment
hu: _Folyamatos megjegyzés ki/be

en: Stream comment the selected text
hu: A kijelölt szöveg folyamatos megjegyzés

note: menu title
en: _Line Number…
hu: _Sorszám…

en: Go to a particular line in the editor
hu: Egy adott sorra lépés a szerkesztőben

en: Matching _Brace
hu: _Zárójel párjára

en: Go to the matching brace in the editor
hu: A zárójel párjára lépés a szerkesztőben

en: _Start of Block
hu: _Blokk kezdetére

en: Go to the start of the current block
hu: A jelenlegi blokk kezdetére lépés a szerkesztőben

en: _End of Block
hu: Blokk _végére

en: Go to the end of the current block
hu: A jelenlegi blokk végére lépés a szerkesztőben

en: Previous _History
hu: Elő_ző előzmény

en: Go to previous history
hu: Ugrás az előző előzményre

en: Next Histor_y
hu: _Következő előzmény

en: Go to next history
hu: Ugrás a következő előzményre

en: _Search
hu: _Keresés

en: _Quick Search
hu: _Gyors keresés

en: Quick editor embedded search
hu: Szerkesztőbe beágyazott gyors keresés

en: Find _Next
hu: _Következő találat

en: Search for next appearance of term.
hu: A kifejezés következő előfordulásának keresése.

en: Find and R_eplace…
hu: Keresés és _csere…

en: Search and replace
hu: Keresés és csere

en: Find _Previous
hu: _Előző találat

en: Repeat the last Find command
hu: Az utolsó keresés parancs megismétlése

en: Clear Highlight
hu: Kiemelés törlése

en: Clear all highlighted text
hu: Minden szövegkijelölés törlése

en: Find in Files
hu: Keresés fájlokban

en: Search in project files
hu: Keresés projektfájlokban

en: Case Sensitive
hu: Kis- és nagybetű

en: Match case in search results.
hu: Kis- és nagybetű megkülönböztetése a találatokban.

en: Highlight All
hu: Összes kiemelése

en: Highlight all occurrences
hu: Minden előfordulás kiemelése

en: Regular Expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Search using regular expressions
hu: Keresés reguláris kifejezésekkel

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

note: menu title
en: _Editor
hu: _Szerkesztő

en: _Add Editor View
hu: Szer_kesztőnézet hozzáadása

en: Add one more view of current document
hu: A jelenlegi dokumentum egy vagy több nézetének hozzáadása

en: _Remove Editor View
hu: Szerkesztő_nézet eltávolítása

en: Remove current view of the document
hu: A dokumentum jelenlegi nézetének eltávolítása

en: U_ndo
hu: Visszavo_nás

en: Undo the last action
hu: Az utolsó művelet visszavonása

en: _Redo
hu: Mé_gis

en: Redo the last undone action
hu: A visszavont művelet végrehajtása mégis

en: C_ut
hu: Ki_vágás

en: Cut the selected text from the editor to the clipboard
hu: Kijelölt szöveg kivágása a szerkesztőből a vágólapra

note: Action name Stock icon, if any
en: _Copy
hu: Má_solás

en: Copy the selected text to the clipboard
hu: A kijelölt szöveg másolása a vágólapra

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: Paste the content of clipboard at the current position
hu: A vágólap tartalmának beillesztése a jelenlegi kurzorpozícióba

en: _Clear
hu: _Törlés

en: Delete the selected text from the editor
hu: A kijelölt szöveg törlése a szerkesztőből

en: _Auto-Complete
hu: Automatikus _kiegészítés

en: Auto-complete the current word
hu: A szó automatikus kiegészítése

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Zoom in: Increase font size
hu: Nagyítás: betűkészlet méretének növelése

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Zoom out: Decrease font size
hu: Kicsinyítés: betűkészlet méretének csökkentése

en: _Highlight Mode
hu: _Kiemelési üzemmód

en: _Close All Folds
hu: Összes kódblokk össze_csukása

en: Close all code folds in the editor
hu: Az összes kódblokk összecsukása a szerkesztőben

en: _Open All Folds
hu: Összes kódblokk ki_nyitása

en: Open all code folds in the editor
hu: Az összes kódblokk kinyitása a szerkesztőben

en: _Toggle Current Fold
hu: Jelenlegi blokk _kinyitása/összecsukása

en: Toggle current code fold in the editor
hu: A jelenlegi kódblokk kinyitása/összecsukása a szerkesztőben

en: _Documents
hu: _Dokumentumok

en: Previous Document
hu: Előző dokumentum

en: Switch to previous document
hu: Váltás az előző dokumentumra

en: Next Document
hu: Következő dokumentum

en: Switch to next document
hu: Váltás a következő dokumentumra

en: Bookmar_k
hu: Könyvje_lző

en: _Toggle Bookmark
hu: Kö_nyvjelző be/ki

en: Toggle bookmark at the current line position
hu: Könyvjelző átváltása a jelenlegi sorpozícióban

en: _Previous Bookmark
hu: Elő_ző könyvjelző

en: Jump to the previous bookmark in the file
hu: A fájlban lévő előző könyvjelzőre ugrás

en: _Next Bookmark
hu: Kö_vetkező könyvjelző

en: Jump to the next bookmark in the file
hu: A fájlban lévő következő könyvjelzőre ugrás

en: _Clear All Bookmarks
hu: Összes könyvjelző _törlése

en: Clear bookmarks
hu: Könyvjelzők törlése

en: Editor file operations
hu: Szerkesztő fájl műveletei

en: Editor print operations
hu: Szerkesztő nyomtatási műveletei

en: Editor text transformation
hu: Szerkesztő szövegének átalakítása

en: Editor text selection
hu: Szerkesztő szövegének kijelölése

note: { actions_insert, G_N_ELEMENTS (actions_insert), "ActionGroupEditorInsert", N_("Editor text insertions") },
en: Editor code commenting
hu: Szerkesztő kód megjegyzések

en: Editor navigations
hu: Szerkesztő navigációk

en: Editor edit operations
hu: Szerkesztő szerkesztési műveletek

en: Editor zoom operations
hu: Szerkesztő nagyítás műveletek

en: Editor syntax highlighting styles
hu: Szerkesztő nyelvi kiemelési stílusai

en: Editor text formatting
hu: Szerkesztő szövegformázásai

en: Simple searching
hu: Egyszerű keresés

note: DocmanPlugin* plugin = ANJUTA_PLUGIN_DOCMAN (ipref);
en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Toggle search options
hu: Keresési beállítások ki/be

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Go to
hu: Ugrás

en: OVR
hu: ÁTÍR

en: INS
hu: BESZ

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Col
hu: Oszl.

en: Mode
hu: Mód

note: this may fail, too
en: Autosave failed for %s
hu: A(z) %s automatikus mentése meghiúsult

en: Autosave completed
hu: Az automatikus mentés kész

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top.
hu: „%s” keresése elérte a fájl végét, folytatva az elejétől.

en: Search for "%s" reached top and was continued at the bottom.
hu: „%s” keresése elérte a fájl elejét, folytatva a végétől.

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top but no new match was found.
hu: „%s” keresése elérte a fájl végét, folytatva az elejétől, de nincs új találat.

en: Search for "%s" reached top and was continued at the bottom but no new match was found.
hu: „%s” keresése elérte a fájl elejét, folytatva a végétől, de nincs új találat.

en: Use the context menu of the "Find" icon for more search options
hu: További keresési lehetőségekért használja a „Keresés” ikon helyi menüjét

en: Replace
hu: Csere

en: Replace all
hu: Összes cseréje

en: Filename
hu: Fájlnév

en: All text files
hu: Minden szövegfájl

en: Find in files
hu: Keresés fájlokban

en: File Loader
hu: Fájlbetöltő

en: File loader to load different files
hu: Fájlbetöltő különböző fájlok betöltéséhez

note: we create a placeholder menuitem, to be used in case * the menu is empty. this placeholder will stay around * for the entire lifetime of the menu, and we just hide it * when it's not used. we have to do this, and do it here, * because we need a marker for the beginning of the recent * items list, so
en: No items found
hu: Nem találhatók elemek

en: No recently used resource found with URI "%s"
hu: Nem található nemrég használt erőforrás a következő URI-címmel: „%s”

en: This function is not implemented for widgets of class '%s'
hu: Ez a függvény nincs megvalósítva a(z) „%s” osztály felületi elemeihez

en: Open '%s'
hu: „%s” megnyitása

en: Unknown item
hu: Ismeretlen elem

en: Cannot open "%s".
    
    %s
hu: „%s” nem nyitható meg.
    
    %s

en: <b>Cannot open "%s"</b>.
    
    There is no plugin, default action, or application configured to handle this file type.
    
    MIME type: %s
    
    You may choose to try opening it with the following plugins or applications.
hu: <b>Nem lehet megnyitni a következőt: „%s”</b>.
    
    Nem áll rendelkezésre ezen fájltípus kezelésére képes bővítmény, alapértelmezett művelet vagy alkalmazás.
    
    MIME-típus: %s.
    
    Megpróbálhatja megnyitni a következő bővítményekkel vagy alkalmazásokkal.

en: Open with:
hu: Megnyitás ezzel:

en: All files
hu: Összes fájl

en: Anjuta Projects
hu: Anjuta projektek

en: C/C++ source files
hu: C/C++ forrásfájlok

en: C# source files
hu: C# forrásfájlok

en: Java source files
hu: Java forrásfájlok

en: Pascal source files
hu: Pascal forrásfájlok

en: PHP source files
hu: PHP forrásfájlok

en: Perl source files
hu: Perl forrásfájlok

en: Python source files
hu: Python forrásfájlok

en: Hypertext markup files
hu: Hipertext-jelölőfájlok

en: Shell script files
hu: Shell-parancsfájlok

en: Makefiles
hu: Makefile-ok

en: Lua files
hu: Lua fájlok

en: Diff files
hu: Fájlok diffelése

en: Failed to activate plugin: %s
hu: A bővítmény aktiválása sikertelen: %s

en: _New
hu: Ú_j

en: New empty file
hu: Új üres fájl

en: _Open…
hu: _Megnyitás…

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: Open _With
hu: Megnyitás _ezzel

en: Open with
hu: Megnyitás ezzel

en: New
hu: Új

en: New file, project and project components.
hu: Új fájl, projekt és projekt-összetevők.

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open _Recent
hu: Leg_utóbbi megnyitása

en: Open recent file
hu: Legutóbbi fájl megnyitása

en: Open recent files
hu: Legutóbbi fájlok megnyitása

en: Open a file
hu: Fájl megnyitása

en: File not found
hu: A fájl nem található

note: %s is name of file that will be opened
en: Please select a plugin to open <b>%s</b>.
hu: Válasszon egy bővítményt a(z) <b>%s</b> megnyitásához.

en: Open With
hu: Megnyitás ezzel

en: File Manager
hu: Fájlkezelő

en: File manager for project and single files
hu: Fájlkezelő projekt- és egyedi fájlok betöltéséhez

en: Root directory if no project is open:
hu: Gyökérkönyvtár, ha nincs megnyitva projekt:

en: Choose Directory to show if no project is open
hu: Válassza ki a megjelenítendő könyvtárat, ha nincs projekt megnyitva

en: Automatically select the current document
hu: A jelenlegi dokumentum automatikus kiválasztása

en: Global
hu: Globális

en: Do not show binary files (.o, .la, etc.)
hu: Ne jelenjenek meg a bináris fájlok (.o, .la, stb.)

en: Do not show hidden files
hu: Ne mutassa a rejtett fájlokat

en: Do not show backup files
hu: Ne jelenjenek meg a biztonsági mentések

en: Do not show unversioned files
hu: Ne mutassa a verziózatlan fájlokat

en: Filter
hu: Szűrő

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Base Path
hu: Alap útvonal

en: GFile representing the top-most path displayed
hu: A GFile ábrázolja a legfelső megjelenített útvonalat

note: You try to rename "/"
en: You can't rename "/"!
hu: A „/” nem nevezhető át!

en: An error has occurred!
    Maybe your permissions are insufficient or the filename is wrong
hu: Hiba történt!
    Talán a jogosultságai nem elegendőek vagy a fájlnév rossz

en: _Rename
hu: Á_tnevezés

en: Rename file or directory
hu: Fájl/könyvtár átnevezése

en: _Show in File manager
hu: _Megjelenítés a fájlkezelőben

en: Show in File manager
hu: Megjelenítés a fájlkezelőben

en: File manager popup actions
hu: Fájlkezelő felbukkanó műveletek

en: Files
hu: Fájlok

en: File Assistant
hu: Fájlvarázsló

en: Anjuta File Assistant Plugin
hu: Anjuta fájlvarázsló bővítmény

en: New File
hu: Új fájl

en: File Information
hu: Fájlinformációk

en: Enter the File name.
    The extension will be added according to the type.
hu: Adja meg a fájlnevet.
    A kiterjesztés a fájltípusnak megfelelően lesz hozzáadva.

en: Type:
hu: Típus:

en: Add License Information:
hu: Licencinformációk hozzáadása:

en: Create corresponding header file
hu: Megfelelő fejlécfájl létrehozása

en: Use Template for the Header file
hu: Sablon használata a fejlécfájlhoz

en: Add to project target:
hu: Hozzáadás a projektcélhoz:

en: Add to repository
hu: Hozzáadás a tárolóhoz

en: C Source File
hu: C-forrásfájl

en: C/C++ Header File
hu: C/C++ fejlécfájl

en: C++ Source File
hu: C++ forrásfájl

en: C# Source File
hu: C# forrásfájl

en: Java Source File
hu: Java-forrásfájl

en: Perl Source File
hu: Perl-forrásfájl

en: Python Source File
hu: Python-forrásfájl

en: Shell Script File
hu: Héjprogram fájl

en: Vala Source File
hu: Vala-forrásfájl

en: Other
hu: Egyéb

en: GNU Debugger
hu: GNU hibakereső

en: GNU Debugger Plugin
hu: GNU hibakereső bővítmény

en: Available pretty printers
hu: Elérhető pretty printerek

note: The %s argument is a program name, anjuta by example
en: Loading Executable: %s
hu: Végrehajtható fájl betöltése: %s

note: The %s argument is a file name
en: Loading Core: %s
hu: Core betöltése: %s

en: Unable to find: %s.
    Unable to initialize debugger.
    Make sure Anjuta is installed correctly.
hu: A(z) %s nem található.
    A hibakereső nem készíthető elő.
    Győződjön meg, hogy az Anjuta megfelelően van telepítve.

en: Getting ready to start debugging session…
hu: Felkészülés a hibakeresés megkezdésére…

en: Loading Executable:
hu: Végrehajtható fájl betöltése:

en: No executable specified.
hu: Nincs megadva végrehajtható fájl.

en: Open an executable or attach to a process to start debugging.
hu: Nyisson meg egy végrehajtható fájlt vagy kapcsolódjon egy folyamathoz a hibakeresés megkezdéséhez.

en: There was an error whilst launching the debugger.
hu: Hiba lépett fel a hibakereső indítása közben.

en: Make sure 'gdb' is installed on the system.
hu: Győződjön meg, hogy a „gdb” telepítve van a rendszeren.

en: Program exited normally
hu: A program normálisan fejeződött be

en: Program exited with error code %s
hu: A program %s hibakóddal fejeződött be

note: The program has reached one breakpoint and will stop
en: Breakpoint number %s hit
hu: %s. töréspont elérve

en: Function finished
hu: A függvény befejeződött

en: Stepping finished
hu: A léptetés befejeződött

en: Location reached
hu: A hely elérve

en: The program is attached.
    Do you still want to stop the debugger?
hu: A program jelenleg csatlakoztatva van.
    Mégis leállítja a hibakeresőt?

en: The program is running.
    Do you still want to stop the debugger?
hu: A program jelenleg fut.
    Mégis leállítja a hibakeresőt?

note: The %s argument is an error message returned by gdb. * It is something like, "No such file or directory"
en: Unable to connect to remote target, %s
    Do you want to try again?
hu: Nem lehet csatlakozni a távoli célhoz: %s
    Újrapróbálja?

en: Debugger connected
hu: Hibakereső csatlakoztatva

en: Program attached
hu: A program csatlakoztatva

en: Attaching to process: %d…
hu: Kapcsolódás folyamathoz: %d…

en: A process is already running.
    Would you like to terminate it and attach the new process?
hu: Egy folyamat már fut.
    Le akarja azt állítani és az újhoz kapcsolódni?

en: Anjuta is unable to attach to itself.
hu: Az Anjuta nem kapcsolódhat saját magához.

en: Program terminated
hu: A program félbeszakítva

en: Program detached
hu: A program leválasztva

en: Detaching the process…
hu: Leválás a folyamatról…

en: Interrupting the process
hu: Folyamat megszakítása

en: more children
hu: több gyermek

en: Sending signal %s to the process: %d
hu: %s szignál küldése a(z) %d folyamatnak

en: Error whilst signaling the process.
hu: Hiba a folyamatnak való szignálküldés közben.

en: Failed to create FIFO file named %s. The program will run without a terminal.
hu: A(z) %s nevű FIFO fájl létrehozása meghiúsult. A program terminál nélkül fog futni.

en: Cannot start terminal for debugging.
hu: Nem indítható terminál a hibakereséshez.

note: Translators: pretty printer file is a script containing functions allowing gdb * to display variable content in a simpler way, typically removing * implementation details. * The register function is an additional function in the script. It defines * which function is used for each type of variables.
en: The register function hasn't been found automatically in the following pretty printer files:
    %s
    You need to fill yourself the register function columns before enabling the rows. Most of the time the register function name contains the word "register".
hu: A register függvény nem található meg automatikusan a következő pretty printer fájlokban:
    %s
    A sorok engedélyezése előtt saját kezűleg kell kitöltenie a register függvény oszlopait. Legtöbbször a register függvény neve a „register” szót tartalmazza.

en: Select a pretty printer file
hu: Válasszon ki egy pretty printer fájlt

en: Activate
hu: Aktiválás

note: Translators: The "Register Function" column contains the name of a * function used to register pretty printers in gdb.
en: Register Function
hu: Register függvény

en: Gdb Debugger
hu: Gdb hibakereső

en: Cancel
hu: Mégse

en: Force
hu: Kényszerítés

en: Do not commit
hu: Ne kommitolja

en: Add signed off by line
hu: „signed-off-by” sor hozzáadása

en: Add Files:
hu: Fájlok hozzáadása:

en: Remote name:
hu: Távoli ágnév:

en: Fetch remote branches after creation
hu: Távoli ágak lekérése létrehozás után

en: Mailbox files to apply:
hu: Alkalmazandó postafiókfájlok:

en: Branches
hu: Ágak

en: Commit to cherry pick:
hu: Mazsolázandó kommit:

en: Show source revision in log message
hu: Forrásrevízió megjelenítése naplóüzenetben

en: Append signed-off-by line
hu: „signed-off-by” sor hozzáfűzése

en: Log Message:
hu: Naplóüzenet:

en: Amend the previous commit
hu: Előző kommit javítása

en: This commit concludes a failed merge (use -i)
hu: Ez a kommit egy meghiúsult egyesítést zár le (használja a -i kapcsolót)

en: Use custom author information:
hu: Egyéni szerzőinformációk használata:

en: Branch name:
hu: Ág neve:

en: Repository head; Drop or type a different revision here
hu: Tároló feje; ejtsen ide vagy írjon be másik revíziót

en: Revision
hu: Revízió

en: Check out the branch after it is created
hu: Az ág lekérése a létrehozása után

en: Tag name:
hu: Címke neve:

en: Sign this tag
hu: Ezen címke aláírása

en: Annotate this tag:
hu: Ezen címke története:

en: Branches must be fully merged
hu: Az ágakat teljesen egyesíteni kell

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Whole project; Drop a file here to view a file or folder log
hu: Teljes projekt; Ejtsen ide egy fájlt fájl- vagy mappanapló megjelenítéséhez

en: View the Log for File/Folder:
hu: Fájl/mappa naplójának megjelenítése:

en: Branch:
hu: Ág:

en: Graph
hu: Grafikon

en: Short Log
hu: Rövid napló

en: Author
hu: Szerző

en: Date
hu: Dátum

en: page 1
hu: 1. oldal

en: page 2
hu: 2. oldal

en: Changes:
hu: Módosítások:

en: Revision to merge with:
hu: Egyesítés ezzel a revízióval:

en: Use a custom log message:
hu: Egyéni naplóüzenet használata:

en: Repository origin; Drop or type a different revision here
hu: Tároló eredete; ejtsen ide vagy írjon be másik revíziót

en: Generate patches relative to:
hu: Foltok létrehozása ehhez képest:

en: Folder to create patches in:
hu: A foltok létrehozása ezen könyvtárban:

en: Repository to pull from:
hu: A pullhoz használandó tároló:

en: Append fetch data
hu: Lekért adatok hozzáfűzése

en: Commit on fast-forward merges
hu: Kommit gyors egyesítésekkor

en: Do not follow tags
hu: Ne kövesse a címkéket

en: Repository to push to:
hu: A pushhoz használandó tároló:

en: Branches:
hu: Ágak:

en: Tags:
hu: Címkék:

en: Push all tags
hu: Minden címke beküldése

en: Push all branches and tags
hu: Minden ág és címke beküldése

en: Remote Repositories:
hu: Távoli tárolók:

en: Remove Files:
hu: Fájlok eltávolítása:

en: Mixed
hu: Vegyes

en: Soft
hu: Puha

en: Hard
hu: Merev

en: Mode:
hu: Mód:

en: Commit to revert:
hu: Visszavonandó kommit:

en: Stash Message (Optional):
hu: Félretételi üzenet (elhagyható):

en: Stash indexed changes
hu: Indexelt változtatások félretétele

en: Stashed Changes:
hu: Félretett változtatások:

en: Repository Status:
hu: Tároló állapota:

en: Show Diff
hu: Diff megjelenítése

en: Add Files
hu: Fájlok hozzáadása

en: Please enter a remote name.
hu: Adja meg egy távoli ág nevét.

en: Please enter a URL
hu: Adjon meg egy URL-címet

note: Translators: Remote means the git remote repository
en: Add Remote
hu: Távoli ág hozzáadása

en: Apply Mailbox Files
hu: Postafiókfájlok alkalmazása

en: No stash selected.
hu: Nincs kijelölve félretett változat.

en: Check Out Files
hu: Fájlok lekérése

en: Please enter a revision.
hu: Adjon meg egy változatot.

en: Cherry Pick
hu: Mazsolázás

en: Please enter a log message.
hu: Adjon meg egy naplóüzenetet.

en: Please enter the commit author's name
hu: Adja meg a kommit szerzőjének nevét

en: Please enter the commit author's e-mail address.
hu: Adja meg a kommit szerzőjének e-mail címét.

en: Commit
hu: Kommit

en: Please enter a branch name.
hu: Adja meg az ág nevét.

en: Please enter a tag name.
hu: Adjon meg egy címkenevet.

en: Create Tag
hu: Címke létrehozása

en: Are you sure you want to delete branch %s?
hu: Valóban törölni akarja a(z) %s ágat?

en: No remote selected.
hu: Nincs kijelölve távoli ág.

en: No tags selected.
hu: Nincsenek kijelölve címkék.

note: Translators: file name for an existing commits diff, %s is an SHASUM of a commit
en: Commit %s.diff
hu: %s.diff kommitja

en: No revision selected
hu: Nincs kijelölve revízió

en: <b>Branch:</b> %s
hu: <b>Ág:</b> %s

en: <b>Tag:</b> %s
hu: <b>Címke:</b> %s

en: <b>Remote:</b> %s
hu: <b>Távoli:</b> %s

en: Merge
hu: Egyesítés

en: Git Error
hu: Git hiba

en: Git Warning
hu: Git figyelmeztetés

en: Generate Patch Series
hu: Foltsorozat létrehozása

en: Git version control
hu: Git verziókövetés

en: Please enter a URL.
hu: Adjon meg egy URL-címet.

en: No remote selected
hu: Nincs kijelölve távoli ág

en: Remove Files
hu: Fájlok eltávolítása

en: Remote
hu: Távoli ág

en: <b>Selected Remote:</b>
hu: <b>Kijelölt távoli ág:</b> %s

en: No remote selected; using origin by default.
    To push to a different remote, select one from the Remotes list above.
hu: Nincs kijelölve távoli ág, az eredet használata alapértelmezésben.
    Eltérő távoli ágba való pushhoz válasszon egyet a fenti Távoli ágak listából.

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: No conflicted files selected.
hu: Nincsenek kijelölve ütköző fájlok.

en: Please enter a commit.
hu: Adjon meg egy kommitot.

en: Revert
hu: Visszavonás

en: Stash Uncommitted Changes
hu: Nem kommitolt változtatások félretétele

en: Changes to be committed
hu: Kommitolandó változtatások

en: Changed but not updated
hu: Változott, de nem frissült

en: No staged files selected.
hu: Nincsenek kiválasztva sorba állított fájlok.

en: Branch tools
hu: Ágeszközök

en: Create a branch
hu: Ág létrehozása

en: Delete branches
hu: Ágak törlése

en: Switch to the selected branch
hu: Váltás a kiválasztott ágra

en: Merge a revision into the current branch
hu: Változat egyesítése a jelenlegi ágba

en: Tag tools
hu: Címkeeszközök

en: Create a tag
hu: Címke létrehozása

en: Delete selected tags
hu: Kiválasztott címkék törlése

en: Changes
hu: Változtatások

en: Commit changes
hu: Változtatások kommitja

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add files to the index
hu: Fájlok hozzáadása az indexhez

en: Remove files from the repository
hu: Fájlok eltávolítása a tárolóból

en: Check out
hu: Lekérés

en: Revert changes in unstaged files
hu: Sorba nem állított fájlok változtatásainak visszavonása

en: Unstage
hu: Sorba állítás törlése

en: Remove staged files from the index
hu: Sorba állított fájlok eltávolítása az indexből

en: Resolve conflicts
hu: Ütközések megoldása

en: Mark selected conflicted files as resolved
hu: Kijelölt ütköző fájlok megjelölése megoldottként

en: Stash
hu: Félretétel

en: Stash uncommitted changes
hu: Nem kommitolt változtatások félretétele

en: Save uncommitted changes without committing them
hu: Nem kommitolt változtatások mentése a véglegesítésük nélkül

en: Remote repository tools
hu: Távoli tároló eszközei

en: Add a remote
hu: Távoli ág hozzáadása

en: Add a remote repository
hu: Távoli tároló hozzáadása

en: Delete selected remote
hu: Kiválasztott távoli ág törlése

en: Delete a remote
hu: Távoli ág törlése

en: Push changes to a remote repository
hu: Változtatások elküldése távoli tárolóba

en: Pull changes from a remote repository
hu: Változtatások lekérése távoli tárolóból

en: Fetch
hu: Letöltés

en: Fetch changes from remote repositories
hu: Változtatások letöltése távoli tárolókból

en: Rebase against selected remote
hu: Rebase a kijelölt távoli ághoz

en: Start a rebase operation relative to the selected remote repository
hu: Rebase művelet indítása a kijelölt távoli tárolóhoz képest

en: Continue
hu: Folytatás

en: Continue a rebase with resolved conflicts
hu: Rebase folytatása megoldott ütközésekkel

en: Skip
hu: Kihagyás

en: Skip the current revision
hu: Az aktuális revízió kihagyása

en: Abort
hu: Megszakítás

en: Abort the rebase and return the repository to its previous state
hu: A rebase megszakítása, és a tároló visszaállítása az előző állapotba

en: Stash tools
hu: Félretett változatok eszközei

en: Apply selected stash
hu: Kijelölt félretett változat alkalmazása

en: Apply stashed changes back into the working tree
hu: Félretett változtatások alkalmazása az aktív fára

en: Apply stash and restore index
hu: Félretett változtatások alkalmazása és index visszaállítása

en: Apply stashed changes back into the working tree and the index
hu: Félretett változtatások alkalmazása az aktív fára és az indexre

en: Drop selected stash
hu: Kijelölt félretett változat eldobása

en: Delete the selected stash
hu: A kijelölt félretett változat törlése

en: Clear all stashes
hu: Minden félretett változat törlése

en: Delete all stashes in this repository
hu: Minden félretett változat törlése a tárolóban

en: Revision tools
hu: Revízió eszközei

en: Show commit diff
hu: Kommit diff megjelenítése

en: Show a diff of the selected revision
hu: A kijelölt revízió diffjének megjelenítése

en: Cherry pick
hu: Mazsolázás

en: Merge an individual commit from another branch
hu: Adott kommit egyesítése egy másik ágból

en: Reset/Revert
hu: Visszaállítás/visszavonás

en: Reset tree
hu: Fa visszaállítása

en: Reset tree to a previous revision
hu: Fa visszaállítása egy korábbi revízióra

en: Revert commit
hu: Kommit visszavonása

en: Revert a commit
hu: Egy kommit visszavonása

en: Patch series
hu: Foltsorozatok

en: Generate a patch series
hu: Foltsorozat létrehozása

en: Mailbox files
hu: Postafiókfájlok

en: Apply mailbox files
hu: Postafiókfájlok alkalmazása

en: Apply patches from mailbox files
hu: Foltok alkalmazása postafiókfájlokból

en: Continue applying patches with resolved conflicts
hu: Foltok alkalmazásának folytatása az ütközések megoldása után

en: Skip the current patch in the series
hu: A sorozat jelenlegi foltjának kihagyása

en: Stop applying the patch series and return the tree to its previous state
hu: A sorozat alkalmazásának megszakítása, és a tároló visszaállítása az előző állapotba

en: Reset...
hu: Visszaállítás…

en: Switch
hu: Átváltás

en: Delete...
hu: Törlés…

en: Merge...
hu: Egyesítés…

en: Push...
hu: Push…

en: Pull...
hu: Pull…

en: Apply
hu: Alkalmazás

en: Apply and restore index
hu: Alkalmazás és index visszaállítása

en: Drop
hu: Eldobás

en: Branch
hu: Ág

en: Status popup menu
hu: Állapot felugró menü

en: Log popup menu
hu: Napló felugró menü

en: Branch popup menu
hu: Ág felugró menü

en: Remote popup menu
hu: Távoli felugró menü

en: Popup menu entries
hu: Felugró menü bejegyzései

en: Status
hu: Állapot

en: Log
hu: Napló

en: Tags
hu: Címkék

en: Remotes
hu: Távoli ágak

en: Glade project '%s' saved
hu: „%s” Glade projekt mentve

en: Invalid Glade file name
hu: Érvénytelen Glade fájlnév

en: Glade interface designer
hu: Glade felülettervező

en: Glade Plugin for Anjuta.
hu: Glade bővítmény az Anjuta-hoz

en: User interface file
hu: Felhasználóifelület-fájl

en: Select widgets in the workspace
hu: Válasszon felületi elemeket a munkaterületen

en: Drag and resize widgets in the workspace
hu: Felületi elemek átméretezése húzással a munkaterületen

en: Edit widget margins
hu: Felületi elem margóinak szerkesztése

en: Edit widget alignment
hu: Felületi elem elrendezésének szerkesztése

en: Glade Properties…
hu: Glade tulajdonságai…

en: Switch between library versions and check deprecations
hu: Váltás a programkönyvtár-verziók és elavulások ellenőrzése között

en: Loading Glade…
hu: Glade betöltése…

en: Glade designer operations
hu: Glade tervezőműveletek

en: Widgets
hu: Felületi elemek

en: Palette
hu: Paletta

en: Not local file: %s
hu: %s nem helyi fájl

en: Could not open %s
hu: %s nem nyitható meg

en: Could not create a new glade project.
hu: Nem lehet új glade projektet létrehozni.

en: Enable smart indentation
hu: Intelligens behúzás engedélyezése

en: Leading asterisk in multi-line comment
hu: Kezdő csillag többsoros megjegyzésben

en: Prefer vim/emacs modelines over indentation settings
hu: vim/emacs módsorok előnyben részesítése a behúzási beállításokkal szemben

en: Enable smart brace completion
hu: Zárójel-kiegészítés engedélyezése

en: Brace indentation size in spaces:
hu: Behúzás mérete szóközökben:

en: Statement indentation size in spaces:
hu: Utasításbehúzás mérete szóközökben:

en: Indentation parameters
hu: Behúzás paraméterei

en: Line up parentheses
hu: Zárójelek felsorakoztatása

en: Indent:
hu: Behúzás:

en: Use spaces for parenthesis indentation
hu: Szóközök használata a zárójelek behúzásához

en: Parenthesis indentation
hu: Zárójelek behúzása

note: ANJUTA_STOCK_AUTOINDENT,
en: Auto-Indent
hu: Automatikus behúzás

en: Auto-indent current line or selection based on indentation settings
hu: Az aktuális sor vagy kijelölés automatikus behúzása a behúzási beállítások alapján

en: C Indentation
hu: C behúzás

en: Indentation
hu: Behúzás

en: Enable adaptive indentation
hu: Adaptív behúzás engedélyezése

en: Python Indentation
hu: Python behúzás

en: Build and run programs inside the JHBuild environment
hu: Programok fordítása és futtatása a JHBuild környezeten belül

en: Failed to run "jhbuild run"
hu: A „jhbuild run” futtatása meghiúsult

en: Failed to run "jhbuild run" (%s)
hu: A „jhbuild run” futtatása meghiúsult (%s)

en: Could not find the JHBuild install prefix.
hu: Nem található a JHBuild telepítési előtag.

en: Could not find the JHBuild library directory. You need JHBuild from 2012-11-06 or later.
hu: Nem található a JHBuild könyvtár mappa. A JHBuild 2012-11-06 vagy későbbi verziójára van szüksége.

en: Failed to activate the JHBuild Plugin: %s
hu: A JHBuild bővítmény aktiválása sikertelen: %s

en: Error: cant bind port
hu: Hiba: nem lehet kapcsolódni a porthoz

en: Javascript Debugger
hu: JavaScript hibakereső

en: Javascript Debugger Plugin
hu: JavaScript hibakereső bővítmény

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Language Manager
hu: Nyelvkezelő

en: Plugin to keep track of multiple programming languages
hu: Több programozási nyelvet követő bővítmény

en: C++ and Java support Plugin
hu: C++ és Java támogatás bővítmény

en: C++ and Java support plugin for code completion, auto-indentation, etc.
hu: C++ és Java bővítmény kódkiegészítéshez, automatikus behúzáshoz stb.

en: Automatically load required libraries of the project
hu: A projekt szükséges programkönyvtárainak automatikus betöltése

en: Load API tags for C standard library
hu: API címkék betöltése a C szabványos programkönyvtárhoz

en: Load API tags for C++ standard template library
hu: API címkék betöltése a C++ szabványos sablonkönyvtárhoz

en: Code added for widget.
hu: Felületi elemhez hozzáadott kód.

en: Comment/Uncomment
hu: Megjegyzés ki/be

en: Comment or uncomment current selection
hu: Jelenlegi kijelölés megjegyzéssé tétele be/ki

en: Swap .h/.c
hu: Váltás .h/.c között

en: Swap C header and source files
hu: Váltás a C fejléc- és forrásfájlok között

en: C++/Java Assistance
hu: C++/Java segéd

en: API Tags (C/C++)
hu: API címkék (C/C++)

en: Enable code completion
hu: Kódkiegészítés engedélyezése

en: Add a space after function call autocompletion
hu: Szóköz hozzáadása függvényhívás automatikus kiegészítése után

en: Add '(' after function call autocompletion
hu: Függvényhívás automatikus kiegészítése után ( hozzáadása

en: Add ')' after function call autocompletion
hu: Függvényhívás automatikus kiegészítése után ) hozzáadása

en: Autocompletion
hu: Automatikus kiegészítés

en: Show calltips
hu: Gyorstippek mutatása

en: Calltips
hu: Hívástippek

en: Highlight missed semicolon
hu: Hiányzó pontosvessző kiemelése

en: Highlights
hu: Kiemelések

en: Autocomplete
hu: Automatikus kiegészítés

en: Test
hu: Teszt

en: JS Find dirs
hu: JS keresési könyvtárak

en: Gir repository's directory:
hu: A Gir tároló könyvtára:

en: Gjs repository's directory:
hu: A Gjs tároló könyvtára:

en: Min character for completion:
hu: Karakterek minimális száma kiegészítéshez:

en: Environment
hu: Környezet

en: JS Support Plugin
hu: JS támogatás bővítmény

en: JavaScript Support Plugin
hu: JavaScript támogatás bővítmény

en: Interpreter
hu: Értelmező

en: Python support warning
hu: Python-támogatás figyelmeztetés

en: Either python path is wrong or python-rope (http://rope.sf.net) libraries
    aren't installed. Both are required for autocompletion in python files.
    Please install them and check the python path in the preferences.
hu: A Python útvonal hibás, vagy a python-rope (http://rope.sf.net) programkönyvtárak
    nincsenek telepítve. A Python fájlokban való automatikus kiegészítéshez mindkettő
    szükséges. Telepítse ezeket, és ellenőrizze a beállításokban a Python útvonalat.

en: Do not show that warning again
hu: Ne mutassa újra ezt a figyelmeztetést

en: Python Assistance
hu: Segítség a Pythonhoz

en: Vala support Plugin
hu: Vala támogatás bővítmény

en: Vala support plugin, adds code completion.
hu: Vala bővítmény kódkiegészítéshez.

en: Auto-complete
hu: Automatikus kiegészítés

en: Message Manager
hu: Üzenetkezelő

en: Manages messages from external apps
hu: Külső alkalmazások üzeneteit kezeli

note: text style in editor
en: Underline-Plain
hu: Egyszerű aláhúzás

note: text style in editor
en: Underline-Squiggle
hu: Cikkcakkos aláhúzás

note: text style in editor, TT is for typewriter text
en: Underline-TT
hu: Írógép-aláhúzás

note: text style in editor
en: Diagonal
hu: Átlós

note: text style in editor
en: Strike-Out
hu: Áthúzott

en: Error message indicator style:
hu: Hibaüzenetek megjelenési stílusa:

en: Warning message indicator style:
hu: Figyelmeztető üzenetek megjelenési stílusa:

en: Normal message indicator style:
hu: Normál üzenetek megjelenési stílusa:

en: Indicators
hu: Jelzők

en: Warnings:
hu: Figyelmeztetések:

en: Errors:
hu: Hibák:

en: Important:
hu: Fontos:

en: Message colors
hu: Üzenetek színei

en: Close all message tabs
hu: Az összes üzenetlap bezárása

en: Icon
hu: Ikon

en: Messages
hu: Üzenetek

en: _Copy Message
hu: Üzenet _másolása

en: Copy message
hu: Üzenet másolása

en: _Copy All Messages
hu: Minden üzenet _másolása

en: Copy All Messages
hu: Minden üzenet másolása

en: _Next Message
hu: _Következő üzenet

en: Next message
hu: Következő üzenet

en: _Previous Message
hu: _Előző üzenet

en: Previous message
hu: Előző üzenet

en: Next/Previous Message
hu: Következő/előző üzenet

en: %d Message | %d Messages
hu[0]: %d üzenet
hu[1]: %d üzenet

en: %d Info | %d Infos
hu[0]: %d info
hu[1]: %d info

en: %d Warning | %d Warnings
hu[0]: %d figyelmeztetés
hu[1]: %d figyelmeztetés

en: %d Error | %d Errors
hu[0]: %d hiba
hu[1]: %d hiba

en: Unable to parse make file
hu: A make fájl nem dolgozható fel

en: Makefile backend
hu: Makefile háttérprogram

en: Makefile project backend, allowing only to read the project
hu: Makefile projektháttérprogram, a projekt csak olvasható

en: Select package
hu: Válasszon csomagot

en: Select Package to add:
hu: Válassza ki a hozzáadni kívánt csomagot:

en: Add _module
hu: _Modul hozzáadása

en: Add _Package
hu: _Csomag hozzáadása

en: Packages
hu: Csomagok

en: Patch Plugin
hu: Folt bővítmény

en: Patches files and directories.
hu: Fájlok és könyvtárak foltozása

en: File/Directory to patch
hu: Foltozandó fájl/könyvtár

en: Patch file
hu: Foltfájl

en: Patches
hu: Foltok

en: Please select the directory where the patch should be applied
hu: Kérem válasszon ki egy foltozni kívánt könyvtárat

en: Patch
hu: Folt

en: Patching %s using %s
hu: %s foltozása %s felhasználásával

en: Patching…
hu: Foltozás…

en: Patching…
hu: Foltozás…

en: There are unfinished jobs: please wait until they are finished.
hu: Még vannak végrehajtás alatt álló feladatok: várjon amíg befejeződnek.

en: Patch failed.
    Please review the failure messages.
    Examine and remove any rejected files.
hu: Foltozás sikertelen.
    Kérem nézze át a hibaüzeneteket.
    Vizsgálja meg és törölje a visszautasított fájlokat.

en: Patching complete
hu: A foltozás kész

en: Dry run
hu: Szimuláció

en: File/Directory to patch:
hu: Foltozandó fájl/könyvtár:

en: Patch file:
hu: Foltfájl:

en: Patch level:
hu: Foltozás szintje:

note: Action name Stock icon, if any
en: _Tools
hu: _Eszközök

note: Action name Stock icon, if any
en: _Patch…
hu: F_oltozás…

en: Patch files/directories
hu: Fájlok/könyvtárak foltozása

en: Project Import Assistant
hu: Projektimportáló varázsló

en: Import an existing autotools project to Anjuta
hu: Autotoolst használó létező projekt importálása az Anjuta-ba

en: Project from Existing Sources
hu: Projekt meglévő forrásokból

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
hu: Már létezik „%s” nevű fájl. Le akarja cserélni?

en: A file named "%s" cannot be written: %s. Check if you have write access to the project directory.
hu: A(z) „%s” fájl nem írható: %s. Ellenőrizze, hogy van-e írási joga a projekt könyvtárára.

en: Please select a project backend to open %s.
hu: Válasszon egy projekt-háttérprogramot a(z) %s megnyitásához.

en: Could not find a valid project backend for the given directory (%s). Please select a different directory, or try upgrading to a newer version of Anjuta.
hu: Nem található érvényes projekt-háttérprogram az adott könyvtárhoz (%s). Válasszon másik könyvtárat, vagy próbáljon az Anjuta újabb verziójára frissíteni.

en: Couldn't check out the supplied URI "%s". The error returned was: "%s"
hu: A megadott URI („%s”) nem tölthető le. A visszaadott hiba: „%s”

en: Import project
hu: Projekt importálása

en: Import
hu: Importálás

en: Import from folder
hu: Importálás mappából

en: Location:
hu: Hely:

en: Destination:
hu: Cél:

en: Import from version control system
hu: Importálás verziókövetőből

en: Import options
hu: Importálási beállítások

en: Project name
hu: Projekt neve

en: Project Manager
hu: Projektkezelő

en: Project Manager Plugin for Anjuta.
hu: Projektkezelő bővítmény az Anjuta-hoz

note: if (gtk_tree_model_get_iter_first(model, &iter)) { gtk_tree_model_get(model, &iter, COLUMN_URI, &file, -1); uri = g_strdup(file); } else uri = g_strdup("");
en: Select sources…
hu: Válasszon forrásokat…

en:  This property is not modifiable.
hu: Ez a tulajdonság nem módosítható

note: Several backend are possible, ask the user to select one
en: Please select a project backend to use.
hu: Válasszon egy projekt-háttérprogramot a használathoz.

en: Project properties
hu: A projekt tulajdonságai

en: Folder properties
hu: Mappa tulajdonságai

en: Target properties
hu: Cél tulajdonságai

en: Source properties
hu: Forrás tulajdonságai

en: Module properties
hu: Modul tulajdonságai

en: Package properties
hu: Csomag tulajdonságai

en: Unknown properties
hu: Ismeretlen tulajdonságai

en: Backend:
hu: Háttérprogram:

en: Reloading project: %s
hu: Projekt újratöltése: %s

en: Cannot add group
hu: Nem lehet hozzáadni csoportot

en: No parent group selected
hu: Nincs szülőcsoport kijelölve

en: Cannot add source files
hu: Nem lehet hozzáadni forrásfájlokat

en: The selected node cannot contain source files.
hu: A kiválasztott csomópont nem tartalmazhat forrásfájlokat.

en: Cannot add target
hu: Nem lehet hozzáadni célt

en: No group selected
hu: Nincs kijelölve csoport

en: Cannot add modules
hu: Nem lehet hozzáadni modulokat

en: No target has been selected
hu: Nincs cél kiválasztva

note: Missing module name
en: Missing module name
hu: Hiányzó modulnév

en: Cannot add packages
hu: Nem lehet csomagokat hozzáadni

en: Are you sure you want to remove the group "%s" from the project?
hu: Valóban törölni akarja a csoportot („%s”) a projektből?

en: Are you sure you want to remove the target "%s" from the project?
hu: Valóban törölni akarja a célt („%s”) a projektből?

en: Are you sure you want to remove the source "%s" from the project?
hu: Valóban törölni akarja a forrásfájlt („%s”) a projektből?

en: Are you sure you want to remove the shortcut "%s" from the project?
hu: Valóban törölni akarja a gyorsbillentyűt („%s”) a projektből?

en: Are you sure you want to remove the module "%s" from the project?
hu: Valóban törölni akarja a modult („%s”) a projektből?

en: Are you sure you want to remove the package "%s" from the project?
hu: Valóban törölni akarja a csomagot („%s”) a projektből?

en: Are you sure you want to remove the element "%s" from the project?
hu: Valóban törölni akarja az elemet („%s”) a projektből?

note: Translator: there is at least 2 elements to remove
en: Are you sure you want to remove %d element from the project?
    
     | Are you sure you want to remove %d elements from the project?
hu[0]: Valóban törölni akarja a következő %d elemet a projektből?
hu[1]: Valóban törölni akarja a következő %d elemet a projektből?

en: The group will be deleted from the file system.
hu: A csoport törlésre kerül a fájlrendszerről.

en: The group will not be deleted from the file system.
hu: A csoport nem kerül törlésre a fájlrendszerről.

en: The source file will be deleted from the file system.
hu: A forrásfájl törlésre kerül a fájlrendszerről.

en: The source file will not be deleted from the file system.
hu: A forrásfájl nem kerül törlésre a fájlrendszerről.

en: Confirm remove
hu: Eltávolítás megerősítése

en: Failed to remove '%s':
    %s
hu: A(z) %s eltávolítása sikertelen:
    %s

en: Failed to retrieve URI info of %s: %s
hu: %s URI információinak letöltése meghiúsult: %s

en: _Project
hu: _Projekt

en: New _Folder…
hu: Új _mappa…

en: Add a new folder to the project
hu: Új mappa hozzáadása a projekthez

en: New _Target…
hu: Új _cél…

en: Add a new target to the project
hu: Új cél hozzáadása a projekthez

en: Add _Source File…
hu: _Forrásfájl hozzáadása…

en: Add a source file to a target
hu: Egy forrásfájl hozzáadása a célhoz

en: Add _Library…
hu: _Programkönyvtár hozzáadása…

en: Add a module to a target
hu: Modul hozzáadása a célhoz

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: Close Pro_ject
hu: Projekt be_zárása

en: Close project
hu: A projekt bezárása

en: New _Folder
hu: Új _mappa

en: New _Target
hu: Új _cél

en: Add _Source File
hu: _Forrásfájl hozzáadása

en: Add _Library
hu: _Programkönyvtár hozzáadása

en: Add a library to a target
hu: Programkönyvtár hozzáadása a célhoz

en: _Add to Project
hu: _Hozzáadás projekthez

en: Properties of group/target/source
hu: Csoport/cél/forrás tulajdonságai

en: Re_move
hu: _Eltávolítás

en: Remove from project
hu: Eltávolítás a projektből

en: _Sort
hu: _Rendezés

en: Sort shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk rendezése

en: Failed to parse project (the project is opened, but there will be no project view) %s: %s
hu: A(z) %s projekt feldolgozása meghiúsult (a projekt meg van nyitva, de nem lesz projektnézet): %s

en: Update project view…
hu: Projektnézet frissítése…

en: Project
hu: Projekt

en: Loading project: %s
hu: Projekt betöltése: %s

en: Error closing project: %s
hu: Hiba a projekt betöltésekor: %s

en: Project manager actions
hu: Projektkezelő műveletek

en: Project manager popup actions
hu: Projektkezelő felbukkanó műveletek

en: Initializing Project…
hu: Projekt előkészítése…

en: Project Loaded
hu: Projekt betöltve

en: Add Library
hu: Programkönyvtár hozzáadása

en: Select the _target for the library:
hu: Válassza ki a _programkönyvtár célját:

en: _New library…
hu: Új pr_ogramkönyvtár…

en: Modules:
hu: Modulok:

en: New Library
hu: Új programkönyvtár

en: Package list:
hu: Csomaglista:

en: _Module name:
hu: M_odulnév:

en: Add Source
hu: Forrás hozzáadása

en: Target:
hu: Cél:

en: New Folder
hu: Új mappa

en: _Folder name:
hu: _Mappa neve:

en: Specify _where to create the folder:
hu: Adja meg, _hogy hol hozza létre a mappát:

en: Select the _target for the new source files:
hu: Válassza ki az új forrásfájlok _célját:

en: _Select file to add…
hu: _Válassza ki a hozzáadandó fájlt…

en: Source files:
hu: Forrásfájlok:

en: New Target
hu: Új cél

en: TargetTypes
hu: Céltípusok

en: Target _type:
hu: Cél _típusa:

en: Target _name:
hu: Cél _neve:

en: Specify _where to create the target:
hu: Adja meg a létrehozandó _cél helyét:

en: More options:
hu: További beállítások:

en: <Select any project node>
hu: <Válasszon egy projektcsomópontot>

en: <Select a target>
hu: <Válasszon egy célt>

en: <Select any module>
hu: <Válasszon egy modult>

en: <Select a target or a folder>
hu: <Válasszon egy célt vagy mappát>

en: <Select a folder>
hu: <Válasszon egy mappát>

en: GbfProject Object
hu: GbfProject objektum

en: No project loaded
hu: Nincs projekt betöltve

en: Project Assistant
hu: Projektvarázsló

en: Select a project type
hu: Válasszon egy projekttípust

en: Select project
hu: Válasszon projektet

en: Error
hu: Hiba

en: Details
hu: Részletek

en: Summary
hu: Összegzés

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Message
hu: Üzenet

en: Confirm the following information:
hu: Erősítse meg a következő információkat:

note: The project type is translated too, it is something like * generic, GNOME applet, Makefile project...
en: Project Type: %s
hu: Projekt típusa: %s

en: Unable to find any project template in %s
hu: Nem található egyetlen projektsablon sem itt: %s

en: 
    Field "%s" is mandatory. Please enter it.
hu: 
    A(z) „%s” mező kitöltése kötelező, kérem tegye ezt meg.

en: Field "%s" must contains only letters, digits or the following characters "#$:%%+,.=@^_`~". In addition you cannot have a leading dash. Please fix it.
hu: A(z) „%s” mező csak betűket, számjegyeket, vagy a „#$:%%+,.=@^_`~” karaktereket tartalmazhatja. Ezen kívül nem kezdődhet - jellel.

en: Field "%s" must contains only letters, digits, the following characters "#$:%%+,.=@^_`~" or directory separators. In addition you cannot have a leading dash. Please fix it.
hu: A(z) „%s” mező csak betűket, számjegyeket, a „#$:%%+,.=@^_`~” karaktereket vagy könyvtárelválasztókat tartalmazhat. Ezen kívül nem kezdődhet - jellel.

en: Field "%s" must contains only ASCII printable characters, no accentuated characters by example. Please fix it.
hu: A(z) „%s” mező csak nyomtatható ASCII karaktereket tartalmazhat, például ékezetes betűket nem. Javítsa ezt.

en: Unknown error.
hu: Ismeretlen hiba.

en: Directory "%s" is not empty. Project creation could fail if some files cannot be written. Do you want to continue?
hu: A(z) „%s” könyvtár nem üres. A projekt létrehozása sikertelen lehet, ha néhány fájlt nem sikerül kiírni. Folytatni akarja?

en: File "%s" already exists. Do you want to overwrite it?
hu: A(z) „%s” fájl már létezik. Felül akarja írni?

en: Invalid entry
hu: Érvénytelen bejegyzés

en: Dubious entry
hu: Kétértelmű bejegyzés

en: 
    Missing programs: %s.
hu: 
    Hiányzó programok: %s.

en: 
    Missing packages: %s.
hu: 
    Hiányzó csomagok: %s.

en: Some important programs or development packages required to build this project are missing. Please make sure they are installed properly before generating the project.
hu: A projekt összeállításához szükséges néhány fontos program vagy fejlesztői csomag hiányzik. Győződjön meg, hogy ezek megfelelően telepítve vannak a projekt előállítása előtt.

en: Install missing packages
hu: Hiányzó csomagok telepítése

note: Translators: Application Manager is the program used to install * new application like apt on Ubuntu, yum on Fedora, zypper on * OpenSuSE and emerge on Gentoo
en: The missing programs are usually part of some distribution packages and can be searched for in your Application Manager. Similarly, the development packages are contained in special packages that your distribution provides to allow development of projects based on them. They usually end with a "-dev" or "-devel" suffix in package names and can be found by searching in your Application Manager.
hu: A hiányzó csomagok általában a disztribúciók részei és a csomagkezelővel megkereshetők. Hasonlóan a fejlesztői fájlokat speciális csomagok tartalmazzák, amelyeket a disztribúció biztosít a rájuk épülő projektek fejlesztésének lehetővé tételéhez. Ezen csomagok neve általában „-dev” vagy „-devel” végű, és a csomagkezelővel megkereshetők.

en: Missing components
hu: Hiányzó komponensek

en: New project has been created successfully.
hu: Az új projekt sikeresen létrehozva.

en: New project creation has failed.
hu: Az új projekt létrehozása meghiúsult.

en: Skipping %s: file already exists
hu: %s átugrása: a fájl már létezik

en: Creating %s … Failed to create directory
hu: %s létrehozása… A könyvtár létrehozása meghiúsult

en: Creating %s (using AutoGen)… %s
hu: %s létrehozása (az AutoGennel)… %s

en: Creating %s … %s
hu: %s létrehozása… %s

note: The %s is a name of a unix command line, by example * cp foobar.c project
en: Executing: %s
hu: Végrehajtás: %s

en: Directory where the new projects are created by default
hu: Az a könyvtár, ahova az új projektek alapértelmezetten létrejönnek

en: If empty, the user home directory is used. If the path is relative, it is relative to the home directory.
hu: Ha üres, a felhasználó saját mappája lesz használva. Ha az útvonal relatív, akkor az a saját mappához képest relatív.

en: Default user name used in new project
hu: Az új projektben használt alapértelmezett felhasználónév

en: If empty, the current user name is used.
hu: Ha üres, a jelenlegi felhasználónév lesz használva.

en: Unable to extract project template %s: %s
hu: Nem nyerhető ki a projektsablon (%s): %s

en: New Project Assistant
hu: Új projekt varázsló

en: Select directory
hu: Válasszon könyvtárat

en: Select file
hu: Válasszon fájlt

en: Select an Image File
hu: Válasszon képfájlt

en: Choose Icon
hu: Válasszon ikont

en: Choose directory
hu: Válasszon könyvtárat

en: Choose file
hu: Válasszon fájlt

en: Anjuta Plugin
hu: Anjuta bővítmény

en: Anjuta plugin project that uses libanjuta framework
hu: A libanjuta keretrendszert használó Anjuta bővítményprojekt

en: Basic information
hu: Alapvető információk

en: General Project Information
hu: Általános projektinformációk

en: Project Name:
hu: Projektnév:

en: Project name must not contain spaces, because it will be the name of the project build target (executable, library etc.)
hu: A projekt neve nem tartalmazhat szóközöket, mivel az a projekt felépítési céljának (végrehajtható fájl, programkönyvtár, stb) neve lesz.

en: Author:
hu: Szerző:

en: Email address:
hu: E-mail cím:

en: Project options
hu: Projektbeállítások

en: Options for project build system
hu: A projektet felépítő rendszer beállításai

en: Plugin Title:
hu: Bővítmény neve:

en: Display title of the plugin
hu: A bővítmény nevének megjelenítése

en: Plugin Description:
hu: Bővítmény leírása:

en: Display description of the plugin
hu: A bővítmény leírásának megjelenítése

en: Plugin Class Name:
hu: Bővítményosztály neve:

en: Plugin class name
hu: Bővítményosztály neve

en: Plugin Dependencies:
hu: Bővítmény függőségei:

en: Comma separated, other plugins that this plugin depends on. It could be either primary interface name or plugin location (library:class)
hu: Egyéb bővítmények vesszőkkel elválasztott listája, amelyektől ez a bővítmény függ. Ez lehet az elsődleges felület neve vagy bővítmények helye (programkönyvtár:osztály)

en: Icon File:
hu: Ikonfájl:

en: Icon file for the plugin
hu: A bővítmény ikonfájlja

en: Create Gtk Builder interface file
hu: Gtk Builder felületfájl létrehozása

en: Create a template Gtk Builder interface file
hu: Sablon Gtk Builder felületfájl létrehozása

en: Plugin has menus or/and toolbars
hu: A bővítménynek menüi és/vagy eszköztárai vannak

en: Whether the plugin has menus or toolbars
hu: A bővítménynek vannak-e menüi vagy eszköztárai

en: Configure external packages:
hu: Külső csomagok beállítása:

en: Use pkg-config to add library support from other packages
hu: A pkg-config segítségével más csomagokból származó támogató programkönyvtárakat vehet fel

en: Configure external packages
hu: Külső csomagok beállítása

en: Add C++ support:
hu: C++ támogatás:

en: Adds C++ support to the project so that C++ source files can be built
hu: C++ támogatás hozzáadása a projekthez, így C++ fájlok is használhatók lesznek

en: Required Packages:
hu: Igényelt csomagok:

en: Check the packages that your project requires
hu: Ellenőrizze a projekt által igényelt csomagokat

en: Values to watch
hu: Megfigyelendő értékek

en: Shell values to watch
hu: Megfigyelendő parancsértelmező-értékek

en: Value Name:
hu: Érték neve:

en: Name of the value to watch
hu: A megfigyelendő érték neve

en: Implement plugin interfaces
hu: Megvalósított bővítményfelület

en: Plugin interfaces to implement
hu: Megvalósítandó bővítményfelületek

en: Interface:
hu: Felület:

en: Interface implemented by the plugin
hu: A bővítmény által megvalósított felület

en: Generic C++
hu: Általános C++

en: A generic C++ project
hu: Általános C++ projekt

en: project name
hu: projekt neve

en: Add shared library support:
hu: Osztott programkönyvtárak támogatása:

en: Adds support for building shared libraries in your project
hu: Támogatást ad osztott programkönyvtárak felépítéséhez a projektben

en: Add internationalization:
hu: Nemzetköziesítés támogatása:

en: Adds support for internationalization so that your project can have translations in different languages
hu: Nemzetköziesítés támogatása, így a projekt lefordítható különböző nyelvekre

en: Add Windows support:
hu: Windows támogatás hozzáadása:

en: Adds support for building on Windows platforms
hu: Támogatást ad Windows platformokra való fejlesztéshez

en: Django Project
hu: Django projekt

en: Python webproject using Django Web Framework
hu: Python webprojekt a Django webes keretrendszer használatával

en: Django Project information
hu: Django projektinformációk

en: Generic gcj compiled java
hu: Általános gcj-vel fordított Java

en: A generic natively compiled java project using the GNU Java Compiler (gcj)
hu: Általános, natívan fordított, a GNU Java Compilert (gcj) használó Java projekt

en: Main Class:
hu: Fő osztály:

en: GCJ needs to know which class contains the main() function
hu: A GCJ-nek tudnia kell, melyik osztály tartalmazza a main() függvényt

en: Gnome Shell Extension
hu: Gnome Shell kiterjesztés

en: A minimal Gnome Shell extension
hu: Minimális Gnome Shell kiterjesztés

en: Plugin Name:
hu: Bővítmény neve:

en: Short but descriptive user-visible plugin name
hu: A bővítmény felhasználó által látható rövid, de leíró neve

en: Long description of your plugin
hu: A bővítmény hosszú leírása

en: Uuid is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (foo.bar@extensions.example.com), but
    need not be an actual email address, though it's a good idea to base the uuid on your
    email address.
hu: Az UUID a kiterjesztés globálisan egyedi azonosítója.
    Ennek e-mail cím formátumúnak kell lennie (valaki@kiterjesztések.példa.hu)
    de nem kell létező e-mail címnek lennie, noha jó ötlet az e-mail címére alapozni az UUID-t.

en: Extension URL
hu: Kiterjesztés URL

en: Gnome Shell Compatibility:
hu: Gnome Shell kompatibilitás:

en: Comma-separated list of gnome-shell version your plugin is compatible with
hu: A Gnome-shell azon verzióinak vesszővel elválasztott listája, amelyekkel a bővítménye kompatibilis

en: GTK+ (Application)
hu: GTK+ (alkalmazás)

en: Full features Gtk+ Application with file handling
hu: Teljes felszereltségű Gtk+ alkalmazás fájlkezeléssel

en: Add gtk-doc system:
hu: A gtk-doc rendszer használata:

en: gtk-doc is used to compile API documentations for GObject based classes
hu: A gtk-doc segítségével GObject alapú osztályok API dokumentációi készíthetők el

en: Use GtkBuilder for user interface:
hu: GtkBuilder használata a felülethez:

en: Use GtkBuilder to create the user-interface in a graphical way and load it from xml files at runtime
hu: GtkBuilder használata a felhasználói felület grafikus létrehozásához, és betöltéséhez XML fájlokból futás közben

en: Require Package:
hu: Csomag megkövetelése:

en: Give a package name that your project require. You may also mention what is the required version of the package. For example, 'libgnomeui-2.0' or 'libgnomeui-2.0 >= 2.2.0'
hu: Adja meg a projekt által igényelt csomag nevét. Megadhatja a csomag szükséges verzióját is, mint például „libgnomeui-2.0” vagy „libgnomeui-2.0 >= 2.2.0”

en: GTKmm (Simple)
hu: GTKmm (egyszerű)

en: A minimal GTKmm project
hu: Minimális GTKmm projekt

en: GTK+ (simple)
hu: GTK+ (egyszerű)

en: Simple GTK+ project
hu: Egyszerű GTK+ projekt

en: Generic java (automake)
hu: Általános Java (automake)

en: A generic java project using automake project management
hu: Általános Java projekt automake projektkezeléssel

en: Main class
hu: Fő osztály

en: Generic JavaScript
hu: Általános JavaScript

en: A generic minimal and flat project
hu: Általános minimális, egyszerű projekt

en: Library
hu: Programkönyvtár

en: A shared or a static library project
hu: Osztott vagy statikus programkönyvtár projekt

en: Build library as
hu: Programkönyvtár összeállítása mint

en: Select library type to build
hu: Válassza ki az összeállítandó programkönyvtár típusát

en: Shared and Static library
hu: Osztott és statikus programkönyvtár

en: Only Shared
hu: Csak osztott

en: Only Static
hu: Csak statikus

en: License
hu: Licenc

en: Select code license
hu: Válassza ki a kód licencét

en: No license
hu: Nincs licenc

en: Generic (Minimal)
hu: Általános (minimális)

en: Makefile project
hu: Makefile projekt

en: Makefile-based project
hu: Makefile-alapú projekt

en: Project directory, output file etc.
hu: Projektkönyvtár, kimeneti fájl, stb.

en: Project name:
hu: Projekt neve:

en: Project directory:
hu: Projektkönyvtár:

en: PyGTK project using automake
hu: Automake-et használó PyGTK projekt

en: Generic python (automake)
hu: Általános python (automake)

en: A generic python project using automake project management
hu: Általános Python projekt automake projektkezeléssel

en: A sample SDL project
hu: Minta SDL projekt

en: Require SDL version:
hu: Szükséges SDL verzió:

en: Minimum SDL version required
hu: Az SDL minimálisan szükséges verziója

en: Require SDL_image:
hu: SDL_image megkövetelése:

en: Require SDL_image library
hu: SDL_image programkönyvtár megkövetelése

en: Require SDL_gfx:
hu: SDL_gfx megkövetelése:

en: Require SDL_gfx library
hu: SDL_gfx programkönyvtár megkövetelése

en: Require SDL_ttf:
hu: SDL_ttf megkövetelése:

en: Require SDL_ttf library
hu: SDL_ttf programkönyvtár megkövetelése

en: Require SDL_mixer:
hu: SDL_mixer megkövetelése:

en: Require SDL_mixer library
hu: SDL_mixer programkönyvtár megkövetelése

en: Require SDL_net:
hu: SDL_net megkövetelése:

en: Require SDL_net library
hu: SDL_net programkönyvtár megkövetelése

en: Generic
hu: Általános

en: A generic project
hu: Általános projekt

en: Wx Widgets
hu: WxWidgets

en: A generic wx Widgets project
hu: Általános wxWidgets projekt

en: Xlib dock
hu: Xlib dokk

en: A generic Xlib dock applet
hu: Általános Xlib dokkprojekt

en: A generic Xlib project
hu: Általános Xlib projekt

en: Python loader
hu: Python betöltő

en: Allows loading Anjuta plugins written in Python
hu: Pythonban írt Anjuta bővítmények betöltése

en: Loading files...
hu: Fájlok betöltése…

en: Quick open
hu: Gyors megnyitás

en: Quickly open a file in the current project.
hu: Fájl gyors megnyitása a jelenlegi projektben.

en: Quick open operations
hu: Műveletek gyors megnyitása

en: Quick Open
hu: Gyors megnyitás

en: Run Program
hu: Program futtatása

en: Allow to execute program without debugger.
hu: Program hibakereső nélküli végrehajtásának engedélyezése.

en: Program Parameters
hu: Program paraméterei

en: Run in Terminal
hu: Futtatás terminálban

en: Working Directory:
hu: Munkakönyvtár:

en: Choose a working directory
hu: Válasszon ki egy munkakönyvtárat

note: Only local directory are supported
en: Program directory '%s' is not local
hu: A(z) „%s” programkönyvtár nem helyi

en: Load Target to run
hu: Futtatandó cél betöltése

en: The program is already running.
    Do you want to stop it before restarting a new instance?
hu: A program már fut.
    Le szeretné állítani, mielőtt egy új példányt indít?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Run
hu: _Futtatás

en: Run program without debugger
hu: Program futtatása hibakereső nélkül

en: Stop Program
hu: Program leállítása

en: Kill program
hu: Program kilövése

en: Program Parameters…
hu: Program paraméterei…

en: Set current program, arguments, etc.
hu: Az aktuális program és paramétereinek beállítása

en: Run operations
hu: Futtatási műveletek

en: Code Snippets
hu: Kódtöredékek

en: Allows insertion of snippets into the editor.
hu: Lehetővé teszi töredékek beszúrását a szerkesztőbe

en: Snippets
hu: Töredékek

note: Translator: Appears in Edit->Snippets menu. It is used mainly for providing a shortcut for the trigger-key based insertion of snippets. It's called like this because you type the trigger-key in the editor, followed by Trigger Insert and the snippet gets inserted.
en: _Trigger insert
hu: Beszúrás _aktiválása

en: Insert a snippet using the trigger-key
hu: Töredék beszúrása az aktiváló billentyű használatával

note: Translator: In a similar matter, it also appears in Edit->Snippets. It's another method for inserting snippets. In this case, you call Auto complete insert, start typing in the editor a string, the database is searched for that string and the most relevant snippets are returned in a pop-up like the 
en: _Auto complete insert
hu: Beszúrás a_utomatikus kiegészítéssel

en: Insert a snippet using auto-completion
hu: Töredék beszúrása, automatikus kiegészítés használatával

en: _Import snippets …
hu: Töredékek i_mportálása…

en: Import snippets to the database
hu: Töredékek importálása az adatbázisba

en: _Export snippets …
hu: Töredékek e_xportálása…

en: Export snippets from the database
hu: Töredékek exportálása az adatbázisból

en: Snippets Manager actions
hu: Töredékkezelő műveletek

en: Command?
hu: Parancs?

en: Variable text
hu: Változószöveg

en: Instant value
hu: Azonnali érték

en: Add snippet
hu: Töredék hozzáadása

en: Remove selected snippet
hu: Kiválasztott töredék eltávolítása

en: Insert snippet into editor at current cursor position
hu: A töredék beillesztése a szerkesztőbe a jelenlegi kurzorpozícióban

en: Trigger
hu: Aktiváló

en: Languages
hu: Nyelvek

note: Insert the Add Snippet menu item
en: Add Snippet…
hu: Töredék hozzáadása…

note: Insert the Add Snippets Group menu item
en: Add Snippets Group…
hu: Töredékcsoport hozzáadása…

en: Default value
hu: Alapértelmezett érték

en: <b>Error:</b> You must choose at least one language for the snippet!
hu: <b>Hiba:</b> legalább egy nyelvet ki kell választani a töredékhez.

en: <b>Error:</b> The trigger key is already in use for one of the languages!
hu: <b>Hiba:</b> az aktiválókulcs már használatban van az egyik nyelvhez.

en: <b>Error:</b> The trigger key can only contain alphanumeric characters and "_"!
hu: <b>Hiba:</b> az aktiválókulcs csak betűket, számokat, illetve „_” karaktert tartalmazhat!

en: <b>Error:</b> You haven't entered a trigger key for the snippet!
hu: <b>Hiba:</b> nem adott meg aktiválókulcsot a töredékhez

en: Snippet Name:
hu: Töredék neve:

en: Select the name of the Snippet. 
    The role of the name is purely informative.
hu: Válassza ki a töredék nevét.
    A név csak információs célokat szolgál.

en: <b>Warning:</b> You should choose a name for the snippet!
hu: <b>Figyelmeztetés:</b> meg kell adnia a töredék nevét

en: Snippets Group:
hu: Töredék csoportja:

en: Select the Snippets Group to which this snippet belongs.
hu: Válassza ki a töredékcsoportot, amelyhez ez a töredék tartozik.

en: <b>Error:</b> The snippet must belong to a group!
hu: <b>Hiba:</b> a töredéknek egy csoporthoz kell tartoznia

en: Trigger Key:
hu: Aktiválókulcs:

en: The trigger key is used for fast insertion of the snippet. Type the trigger key in the editor, followed by the "Fast Insert" shortcut to insert a snippet.
    <b>Warning: Must be unique per language. </b>
hu: Az aktiváló billentyű a töredék gyors beszúrására használatos. A töredék beszúrásához írja be az aktiválókulcsot, majd nyomja le a „gyors beszúrás” gyorsbillentyűt.
    <b>Figyelmeztetés: ennek nyelvenként egyedinek kell lennie.</b>

en: Languages:
hu: Nyelvek:

en: Select the languages for which you want to use this snippet.
hu: Válassza ki a nyelveket, amelyekhez ezt a töredéket használni kívánja.

en: Keywords:
hu: Kulcsszavak:

en: Keywords are used for better searching of the snippets. They should be relevant to the snippet content. Type them separated by a single space.
hu: A kulcsszavak a töredékekben való jobb keresést szolgálják. A töredék tartalmára kell vonatkozniuk. Ezeket egy szóközzel elválasztva adja meg.

en: Snippet Properties
hu: Töredék tulajdonságai

en: Preview
hu: Előnézet

en: Snippet Content
hu: Töredék tartalma

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Snippet Variables
hu: Töredék változók

en: Close
hu: Bezárás

en: Export snippets
hu: Töredékek exportálása

en: Save in folder:
hu: Mentés mappába:

en: Select snippets
hu: Válasszon töredékeket

en: Import Snippets
hu: Töredékek importálása

en: Anjuta variables
hu: Anjuta változók

en: Use tabs for indentation
hu: Használjon tabokat a behúzáshoz

en: Tab size in spaces:
hu: Tabulátor mérete szóközökben:

en: Indentation size in spaces:
hu: Behúzás mérete szóközökben:

en: Indentation and auto-format options
hu: Behúzás és automatikus formázás beállításai

en: Highlight syntax
hu: Szintaxiskiemelés

en: Highlight matching brackets
hu: Zárójelpárok kiemelése

en: Create backup files
hu: Biztonsági mentés készítése

en: Enable autocompletion for document words
hu: A dokumentum szavainak automatikus kiegészítése

en: Highlight current line
hu: A jelenlegi sor kiemelése

en: Show line numbers
hu: Sorszámok megjelenítése

en: Show marks
hu: Sorjelek megjelenítése

en: Show right margin
hu: Jobb margó megjelenítése

en: Right margin position in characters
hu: Jobb margó pozíciója karakterben

en: View
hu: Nézet

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Use theme font
hu: Téma betűkészletének használata

en: Font:
hu: Betűkészlet:

en: Color scheme:
hu: Színséma:

en: Font
hu: Betűkészlet

en: _Line Number Margin
hu: _Sorszámszegély

en: Show/Hide line numbers
hu: Sorszámozás megjelenítése/elrejtése

en: _Marker Margin
hu: _Könyvjelzőszegély

en: Show/Hide marker margin
hu: Könyvjelzőszegély be/ki

en: _White Space
hu: Ü_reshely-karakterek

en: Show/Hide white spaces
hu: Üreshely-karakterek megjelenítése/elrejtése

en: _Line End Characters
hu: Sor_vége karakterek

en: Show/Hide line end characters
hu: Sorvége karakterek megjelenítése/elrejtése

en: Line _Wrapping
hu: Sor_törés

en: Enable/disable line wrapping
hu: Sortörés engedélyezése/tiltása

en: Editor view settings
hu: Szerkesztő nézetbeállításai

en: GtkSourceView Editor
hu: GtkSourceView szerkesztő

en: The file "%s" on the disk is more recent than the current buffer.
    Do you want to reload it?
hu: A fájl („%s”) a lemezen frissebb, mint a jelenlegi pufferben.
    Újra kívánja tölteni?

en: The file "%s" has been deleted on the disk.
    Do you want to close it?
hu: A(z) „%s” fájl törlésre került a lemezről.
    Be kívánja zárni?

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not open %s: %s
hu: %s nem nyitható meg: %s

en: The file "%s" is read-only! Edit anyway?
hu: A fájl („%s”) csak olvasható! Mindenképp szerkeszti?

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not save %s: %s
hu: %s nem menthető: %s

en: Could not save file because filename not yet specified
hu: A fájl nem menthető, mivel még nem adott meg fájlnevet

en: New file %d
hu: %d. új fájl

en: GtkSourceView editor
hu: GtkSourceView szerkesztő

en: The default editor based on GtkSourceView
hu: Az alapértelmezett GtkSourceView alapú szerkesztő

en: Preparing pages for printing
hu: Oldalak előkészítése nyomtatáshoz

en: Wrap lines
hu: Sortörés

en: Line numbers
hu: Sorszámok

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Highlight source code
hu: Forráskód kiemelése

en: Starter
hu: Indító

en: Welcome page with most common actions.
hu: Üdvözlőoldal a legtöbb gyakori művelettel.

en: Start
hu: Kezdés

en: Create a new project
hu: Új projekt létrehozása

en: Import a project
hu: Projekt importálása

en: Search for example code
hu: Példakód keresése

en: View local Anjuta documentation
hu: A helyi Anjuta dokumentáció megtekintése

en: View local Anjuta FAQ
hu: A helyi Anjuta GyIK megtekintése

en: View online library documentation
hu: Az online könyvtár-dokumentáció megtekintése

en: Remove recently used project from list
hu: A jelenleg használt projekt eltávolítása a listából

en: Unlist Project
hu: Projekt listázásának megszüntetése

en: A Subversion client plugin based on libsvn
hu: Libsvn alapú Subversion kliensbővítmény

en: Subversion Preferences
hu: Subversion tulajdonságai

en: Subversion Options
hu: Subversion beállításai

en: Add file/directory
hu: Fájl/könyvtár hozzáadása

en: Recurse
hu: Rekurzió

en: Commit Changes
hu: Változtatások kommitolása

en: Previous Commit Messages:
hu: Korábbi kommit üzenetek:

en: Use previous message
hu: Előző üzenet használata

en: Select Files to Commit:
hu: Válassza ki a kommitálandó fájlokat:

en: Retrieving status…
hu: Állapot lekérése…

en: Copy files/folders
hu: Fájlok/mappák másolása

en: Source:
hu: Forrás:

en: Source/Destination Paths:
hu: Forrás/cél útvonalak:

en: Working Copy
hu: Munkapéldány

en: Repository Head
hu: Tárolófej

en: Other Revision:
hu: Másik revízió:

en: Diff file/directory
hu: Fájl/könyvtár diffelése

en: File or directory to diff:
hu: A diffelendő fájl vagy könyvtár:

en: Save open files before diffing
hu: Nyitott fájlok mentése diffelés előtt

en: View Log
hu: Napló megjelenítése

en: Whole Project
hu: Teljes projekt

en: Diff to Previous
hu: Diff a korábbihoz

en: Diff Selected Revisions
hu: Kijelölt revíziók diffelése

en: View Selected Revision
hu: Kijelölt revízió megjelenítése

en: Merge changes into working copy
hu: Változtatások egyesítése a munkapéldányba

en: First Path:
hu: Első útvonal:

en: Use first path
hu: Első útvonal használata

en: Second Path:
hu: Második útvonal:

en: Working Copy Path:
hu: Munkapéldány útvonala:

en: Start Revision:
hu: Kezdő revízió:

en: End Revision:
hu: Befejező revízió:

en: Ignore ancestry
hu: Ősök mellőzése

en: Remove file/directory
hu: Fájl/könyvtár eltávolítása

en: File/URL to Remove:
hu: Eltávolítandó fájl/URL:

en: Set Conflicts as Resolved
hu: Ütközések megjelölése megoldottként

en: Select Files to Mark as Resolved:
hu: Válassza ki a megoldottként jelölendő fájlokat:

en: Retrieving status……
hu: Állapot lekérése…

en: Revert Changes
hu: Változtatások visszavonása

en: Select Changes to Revert:
hu: Válassza ki a visszavonandó változtatásokat:

en: Switch to branch/tag
hu: Váltás ágra/címkére

en: Branch/Tag URL:
hu: Ág/címke URL:

en: Update file/directory
hu: Fájl/könyvtár frissítése

en: Trust server
hu: Megbízom a kiszolgálóban

en: Realm:
hu: Tartomány:

en: Remember this decision
hu: Ezen döntés megjegyzése

en: Repository authorization
hu: Tároló hitelesítés

en: Remember Password
hu: Jelszó megjegyzése

en: realm
hu: tartomány

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add…
hu: Hozzá_adás…

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the Subversion tree
hu: Új fájl/könyvtár hozzáadása a Subversion fához

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove…
hu: _Eltávolítás…

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from Subversion tree
hu: Fájl/könyvtár eltávolítása a Subversion fából

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit…
hu: _Kommit…

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the Subversion tree
hu: Változtatások kommitolása a Subversion fába

note: Action name Stock icon, if any
en: _Revert…
hu: _Visszavonás…

note: Display label short-cut
en: Revert changes to your working copy.
hu: A munkapéldány változtatásainak visszavonása.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Resolve Conflicts…
hu: Ütközések _megoldása…

note: Display label short-cut
en: Resolve conflicts in your working copy.
hu: A munkapéldány ütközéseinek megoldása.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update…
hu: _Frissítés…

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the Subversion tree
hu: A helyi másolat szinkronizálása a Subversion fával

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy Files/Folders…
hu: Fájlok/mappák másolása…

note: Display label short-cut
en: Copy files/folders in the repository
hu: Fájlok/mappák másolása a tárolóban

note: Action name Stock icon, if any
en: Switch to a Branch/Tag…
hu: Váltás ágra/címkére…

note: Display label short-cut
en: Switch your local copy to a branch or tag in the repository
hu: A helyi példány átváltása a tároló egy ágára vagy címkéjére

note: Action name Stock icon, if any
en: Merge…
hu: Egyesítés…

note: Display label short-cut
en: Merge changes into your working copy
hu: Változtatások egyesítése a munkapéldányba

note: Action name Stock icon, if any
en: _View Log…
hu: _Napló megjelenítése…

note: Display label short-cut
en: View file history
hu: Fájl előzményeinek megjelenítése

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff…
hu: Eltérés (_diff)…

note: Display label short-cut
en: Diff local tree with repository
hu: Helyi fa diffelése a tárolóval

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy…
hu: Másolás…

en: Subversion operations
hu: Subversion műveletek

en: Subversion popup operations
hu: Felugró Subversion műveletek

en: Subversion Log
hu: Subversion napló

en: Subversion: File will be added on next commit.
hu: Subversion: A fájl a következő kommitkor hozzáadásra kerül.

en: Please enter a path.
hu: Adjon meg egy útvonalat.

en: Subversion: Commit complete.
hu: Subversion: A kommit kész.

en: Subversion: Committing changes to the repository…
hu: Subversion: Változtatások kommitolása a tárolóba…

en: Subversion: Copy complete.
hu: Subversion: A másolás kész.

en: Please enter a source path.
hu: Adjon meg egy forrás útvonalat.

en: Please enter a destination path.
hu: Adjon meg egy cél útvonalat.

en: [Head/Working Copy]
hu: [Head/Munkapéldány]

en: Subversion: Retrieving diff…
hu: Subversion: Diff lekérése…

en: Subversion: Retrieving log…
hu: Subversion: Napló lekérése…

en: Subversion: File retrieved.
hu: Subversion: Fájl lekérve.

en: Subversion: Retrieving file…
hu: Subversion: Fájl lekérése…

en: Subversion: Merge complete.
hu: Subversion: Egyesítés kész.

en: Please enter the first path.
hu: Adja meg az első útvonalat.

en: Please enter the second path.
hu: Adja meg a második útvonalat.

en: Please enter a working copy path.
hu: Adja meg a munkapéldány útvonalát.

en: Please enter the start revision.
hu: Adja meg a kezdő revíziót.

en: Please enter the end revision.
hu: Adja meg a befejező revíziót.

en: Subversion: File will be removed on next commit.
hu: Subversion: A fájl a következő kommitkor eltávolításra kerül.

en: Subversion: Resolve complete.
hu: Subversion: A megoldás kész.

en: Subversion: Revert complete.
hu: Subversion: A visszavonás kész.

en: Subversion: Switch complete.
hu: Subversion: A váltás kész.

en: Please enter a branch/tag URL.
hu: Adja meg egy ág/címke URL címét.

en: Subversion: Diff complete.
hu: Subversion: A diff kész.

en: Subversion: Update complete.
hu: Subversion: A frissítés kész.

en: Authentication canceled
hu: Hitelesítés megszakítva

en: Hostname:
hu: Gépnév:

en: Fingerprint:
hu: Ujjlenyomat:

en: Valid from:
hu: Érvényesség kezdete:

en: Valid until:
hu: Érvényesség vége:

en: Issuer DN:
hu: Kibocsátó DN:

en: DER certificate:
hu: DER tanúsítvány:

en: Deleted: %s
hu: Törölve: %s

en: Added: %s
hu: Hozzáadva: %s

en: Resolved: %s
hu: Megoldva: %s

en: Updated: %s
hu: Frissítve: %s

en: Externally Updated: %s
hu: Kívülről frissítve: %s

en: Modified: %s
hu: Módosítva: %s

en: Merged: %s
hu: Egyesítve: %s

en: Conflicted: %s
hu: Ütközött: %s

en: Missing: %s
hu: Hiányzik: %s

en: Obstructed: %s
hu: Elakadt: %s

en: Parallel scan of project and global symbols
hu: Globális és projektszintű szimbólumok párhuzamos vizsgálata

en: This option means that the global system packages will be scanned simultaneously with the project's ones
hu: Ez a beállítás azt jelenti, hogy a globális rendszercsomagok a projekthez tartozókkal együtt lesznek vizsgálva

en: Automatically update symbols without saving file
hu: Szimbólumok automatikus frissítése a fájl mentése nélkül

en: Automatically update the file's symbols without saving. The update occurs after 10 seconds without keypresses by the user.
hu: A fájl szimbólumainak automatikus frissítése mentés nélkül. A frissítés 10 másodperc tétlenség után történik.

en: Tag De_claration
hu: _Címkedeklaráció

en: Go to symbol declaration
hu: Ugrás szimbólumdeklarációra

note: Translators: Go to the line where the tag is implemented
en: Tag _Implementation
hu: Címke_megvalósítás

en: Go to symbol definition
hu: Ugrás szimbólumdefinícióra

en: _Find Symbol…
hu: S_zimbólum keresése…

en: Find Symbol
hu: Szimbólum keresése

en: %s: Generating inheritances…
hu: %s: öröklődések előállítása…

note: Translators: %s is the name of a system library
en: %s: %d file scanned out of %d | %s: %d files scanned out of %d
hu[0]: %s: %d fájl megvizsgálva, összesen %d
hu[1]: %s: %d fájl megvizsgálva, összesen %d

en: Generating inheritances…
hu: Öröklődések előállítása…

en: %d file scanned out of %d | %d files scanned out of %d
hu[0]: %d fájl megvizsgálva, összesen %d
hu[1]: %d fájl megvizsgálva, összesen %d

en: Populating symbol database…
hu: Szimbólum-adatbázis feltöltése…

en: Symbols
hu: Szimbólumok

en: Search
hu: Keresés

en: SymbolDb popup actions
hu: Szimbólum-DB felugró műveletek

en: SymbolDb menu actions
hu: Szimbólum-DB menüműveletek

en: Symbol Database
hu: Szimbólum-adatbázis

en: Symbol Database Plugin for Anjuta.
hu: Szimbólum-adatbázis bővítmény az Anjuta-hoz.

en: Resuming glb scan.
hu: glb vizsgálat folytatása.

en: Symbol
hu: Szimbólum

en: Terminal
hu: Terminál

en: Terminal Plugin for Anjuta.
hu: Terminál bővítmény az Anjuta-hoz

en: Use GNOME Terminal profile:
hu: GNOME Terminál profil használata:

en: Use default GNOME terminal profile
hu: Az alapértelmezett GNOME Terminál profil használata

en: Terminal options
hu: Terminálbeállítások

en: terminal operations
hu: terminálműveletek

en: Unable to execute command
hu: A parancs nem hajtható végre

en: Tools
hu: Eszközök

en: Use external program from Anjuta
hu: Külső program használata az Anjuta-ból

en: Tool Editor
hu: Segédeszköz-szerkesztő

en: Save all files
hu: Minden fájl mentése

en: _Variable…
hu: _Változó…

en: Working directory:
hu: Munkakönyvtár:

en: Parameters:
hu: Paraméterek:

en: Command:
hu: Parancs:

en: Short cut:
hu: Gyorsbillentyű:

note: This is the standard Unix stdout, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard output:
hu: Szabványos kimenet:

note: This is the Unix stderr, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard error:
hu: Szabványos hibacsatorna:

note: This is the Unix stdin. See http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard input:
hu: Szabványos bemenet:

en: Edit as script
hu: Szerkesztés parancsfájlként

en: Edit command as script in Anjuta on close
hu: Parancs szerkesztése parancsfájlként bezáráskor az Anjuta-ban

en: Variable list
hu: Változólista

en: Are you sure you want to delete the '%s' tool?
hu: Valóban törölni akarja a(z) %s eszközt?

en: Tool
hu: Segédeszköz

en: ask at runtime
hu: kérdés futás közben

en: undefined
hu: nem definiált

en: Meaning
hu: Jelentés

en: Disabled
hu: Tiltva

en: You must provide a tool name!
hu: Meg kell adnia egy eszköznevet!

en: You must provide a tool command!
hu: Meg kell adnia egy eszközparancsot!

en: A tool with the same name already exists!
hu: Már létezik ugyanilyen nevű eszköz!

en: The shortcut is already used by another component in Anjuta. Do you want to keep it anyway?
hu: A gyorsbillentyűt már használja egy másik Anjuta összetevő. Mindenképpen meg akarja tartani?

en: Unable to edit script
hu: Nem lehet szerkeszteni a parancsfájlt

en: New accelerator…
hu: Új hívóbetű…

en: Opening %s
hu: %s megnyitása

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (output)". It's used to name the message * pane where the output of the tool is send to
en: (output)
hu: (kimenet)

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (error)". It's used to name the message * pane where the errors of the tool is send to
en: (error)
hu: (hiba)

note: Display the name of the command
en: Running command: %s…
hu: Parancs futtatása: %s…

en: Completed unsuccessfully with status code %d
hu: Sikertelenül befejezve a következő állapotkóddal: %d

en: Unable to create a buffer: command aborted
hu: Nem hozható létre puffer: a parancs félbeszakítva

en: No document currently open: command aborted
hu: Jelenleg nincs megnyitva dokumentum: a parancs megszakítva

en: Unable to open input file %s, command aborted
hu: A bemeneti fájl (%s) nem nyitható meg, a parancs félbeszakítva

en: Missing tool name
hu: Hiányzik az eszköz neve

en: Unexpected element "%s"
hu: „%s” váratlan elem

en: Error when loading external tools
hu: Hiba a külső eszközök betöltésekor

en: Unable to open %s for writing
hu: %s nem nyitható meg írásra

en: Tool operations
hu: Eszközműveletek

en: Same as output
hu: Ugyanaz, mint a kimenet

en: Existing message pane
hu: Meglévő üzenet-ablaktábla

en: New message pane
hu: Új üzenet-ablaktábla

en: New buffer
hu: Új puffer

en: Replace buffer
hu: Puffer cseréje

en: Insert into buffer
hu: Beszúrás pufferbe

en: Append to buffer
hu: Hozzáfűzés a pufferhez

en: Replace selection
hu: Kiválasztás cseréje

note: Translators: Checkbox if a dialog should be shown after some operation finishes, so translate as "to pop up a dialog"
en: Popup dialog
hu: Felugró párbeszédablak

en: Discard output
hu: Kimenet eldobása

en: None
hu: Nincs

en: Current buffer
hu: Jelenlegi puffer

en: Current selection
hu: Jelenlegi kijelölés

en: String
hu: Karakterlánc

en: Project root URI
hu: A projekt gyökér URI-címe

en: Project root path
hu: Projekt gyökérútvonala

en: Selected URI in the file manager plugin
hu: A fájlkezelő bővítményben kiválasztott URI

en: Selected directory in the file manager plugin
hu: A fájlkezelő bővítményben kiválasztott könyvtár

en: Selected full file name in the file manager plugin
hu: A fájlkezelő bővítményben kiválasztott teljes fájlnév

en: Selected full file name without extension in the file manager plugin
hu: A fájlkezelő bővítményben kiválasztott teljes fájlnév, kiterjesztés nélkül

en: Selected file name in the file manager plugin
hu: A fájlkezelő bővítményben kiválasztott fájlnév

en: Selected file name without extension in the file manager plugin
hu: A fájlkezelő bővítményben kiválasztott fájlnév, kiterjesztés nélkül

en: Selected file's extension in the file manager plugin
hu: A fájlkezelő bővítményben kiválasztott fájl kiterjesztése

en: Selected URI in the project manager plugin
hu: A projektkezelő bővítményben kiválasztott URI

en: Selected directory in the project manager plugin
hu: A projektkezelő bővítményben kiválasztott könyvtár

en: Selected full file name in the project manager plugin
hu: A projektkezelő bővítményben kiválasztott teljes fájlnév

en: Selected full file name without extension in the project manager plugin
hu: A projektkezelő bővítményben kiválasztott teljes fájlnév, kiterjesztés nélkül

en: Selected file name in the project manager plugin
hu: A projektkezelő bővítményben kiválasztott fájlnév

en: Selected file name without extension in the project manager plugin
hu: A projektkezelő bővítményben kiválasztott fájlnév, kiterjesztés nélkül

en: Selected file extension in the project manager plugin
hu: A projektkezelő bővítményben kiválasztott fájl kiterjesztése

en: Currently edited file name
hu: Jelenleg szerkesztett fájl neve

en: Currently edited file name without extension
hu: Jelenleg szerkesztett fájl neve kiterjesztés nélkül

en: Currently edited file directory
hu: Jelenleg szerkesztett fájl könyvtára

en: Currently selected text in editor
hu: A szerkesztőben jelenleg kijelölt szöveg

en: Current word in editor
hu: A jelenlegi szó a szerkesztőben

en: Current line in editor
hu: A jelenlegi sor a szerkesztőben

en: Ask the user to get additional parameters
hu: További paraméterek bekérése a felhasználótól

en: Command line parameters
hu: Parancssori paraméterek

en: _File
hu: _Fájl

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Quit Anjuta IDE
hu: Kilépés az Anjuta IDE-ből

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: Do you prefer coffee to tea? Check it out.
hu: Az Anjuta testreszabása

en: _View
hu: _Nézet

en: _Reset Dock Layout
hu: Dokkelrendezés _visszaállítása

en: Reset the widgets docking layout to default
hu: A felületi elemek dokkolási elrendezésének visszaállítása az alapértelmezettre

en: _Full Screen
hu: _Teljes képernyő

en: Toggle fullscreen mode
hu: Teljes képernyős mód

en: _Lock Dock Layout
hu: Dokkelrendezés _zárolása

en: Lock the current dock layout so that widgets cannot be moved
hu: A jelenlegi dokkelrendezés zárolása, így a felületi elemeket nem lehet mozgatni

en: _Toolbar
hu: _Eszköztár

en: Show or hide the toolbar
hu: Eszköztár megjelenítése vagy elrejtése

en: _Help
hu: _Súgó

en: _User's Manual
hu: _Felhasználói kézikönyv

en: Anjuta user's manual
hu: Anjuta felhasználói kézikönyv

en: _Frequently Asked Questions
hu: _Gyakran ismételt kérdések

en: Anjuta frequently asked questions
hu: Anjuta-val kapcsolatos gyakran ismételt kérdések

en: Anjuta _Home Page
hu: Anjuta _honlap

en: Online documentation and resources
hu: Online dokumentáció és erőforrások

en: Report _Bugs/Patches/Requests
hu: _Hibák/Foltok/Kérések jelentése

en: Submit a bug report, patch or feature request for Anjuta
hu: Hibajelentés, folt vagy szolgáltatáskérés küldése az Anjuta-hoz

en: Ask a _Question
hu: Kér_dés küldése

en: Submit a question for FAQs
hu: Kérdés elküldése GyIK-hez

en: _About
hu: _Névjegy

en: About Anjuta
hu: Az Anjuta névjegye

en: About External _Plugins
hu: Külső _bővítmények névjegye

en: About third-party Anjuta plugins
hu: Harmadik féltől származó Anjuta bővítmények névjegye

en: Specify the size and location of the main window
hu: A főablak helyének és méretének megadása

note: This is the format you can specify the size andposition * of the window on command line
en: WIDTHxHEIGHT+XOFF+YOFF
hu: SZÉLESSÉGxMAGASSÁG+XELTOLÁS+YELTOLÁS

en: Do not show the splash screen
hu: Ne jelenjen meg az indítókép

en: Start a new instance and do not open the file in an existing instance
hu: Új példány indítása a fájl meglévőben történő megnyitása helyett

en: Do not open last session on startup
hu: Ne nyissa meg az utolsó munkamenetet indításkor

en: Do not open last project and files on startup
hu: Ne nyissa meg az utolsó projektet és fájlokat indításkor

en: Shut down Anjuta properly, releasing all resources (for debugging)
hu: Az Anjuta teljes leállítása minden erőforrás elengedésével (hibakereséshez)

en: Display program version
hu: A program verziójának megjelenítése

en: Specify another profile
hu: Másik profil megadása

en: PROFILE_FILE
hu: PROFIL_FÁJL

en: - Integrated Development Environment
hu: - Integrált fejlesztői környezet

en: Invalid profile %s: %s
hu: %s profil érvénytelen: %s

en: Loaded Session…
hu: Munkamenet betöltve…

en: _New Window
hu: Új _ablak

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Help
hu: Súgó

en: Installed plugins
hu: Telepített bővítmények

en: Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Value doesn't exist
hu: Az érték nem létezik

en: Default email used in new project
hu: Az új projektben használt alapértelmezett e-mail

en: If empty, current login and machine name is used.
hu: Ha üres, a jelenlegi felhasználónév és gépnév lesz használva.

en: Use tabulation for indentation
hu: Tabok használata a behúzáshoz

en: Number of characters of one tabulation
hu: Karakterek száma egy tabban

en: Number of spaces on every indentation step
hu: Szóközök száma minden behúzási lépésben

en: Do not load last session on startup
hu: Ne töltse be az utolsó munkamenetet indításkor

en: Do not load last project and files on startup
hu: Ne töltse be az utolsó projektet és fájlokat indításkor

en: Session
hu: Munkamenet

note: translators: translate the same as in gnome-control-center
en: Toolbar button labels:
hu: Eszköztárgombok címkéi:

note: Style of the buttons/tabs used to select docked windows in anjuta
en: Dock switcher style:
hu: Dokkváltó stílusa:

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Icons
hu: Ikonok

en: Text + Icons
hu: Szöveg és ikonok

en: GNOME toolbar setting
hu: GNOME eszköztár-beállítás

en: Tabs
hu: Lapok

en: Text below icons
hu: Szöveg az ikonok alatt

en: Text beside icons
hu: Szöveg az ikonok mellett

en: Icons only
hu: Csak ikonok

en: Text only
hu: Csak szöveg
