anjuta - en to hy translation catalogue (2115 entries)

en: Anjuta IDE
hy: Anjuta -ի նախագծման ինտեգրված միջավայր

en: Develop software in an integrated development environment
hy: Ծրագրակազմի մշակում նախագծման ինտեգրված միջավայրում

en: Integrated Development Environment
hy: Նախագծման Ինտեգրված Միջավայր

en: Unable to find plugin module %s
hy: Մոդուլի փլագին՝ %s չի գտնվել

en: Unable to find plugin registration function %s in module %s
hy: Չի հաջողվել գտնել փլագինի  %s  գրանցման ֆունկցիան %s մոդուլում

en: Unknown error in module %s
hy: Անհայտ սխալ %s մոդուլում

en: Missing location of plugin %s
hy: %s փլագինը չի գտնվել

en: Missing type defined by plugin %s
hy: %s փլագինի սահմանած տիպը չի գտնվել

en: plugin %s fails to register type %s
hy: %s մոդուլին չի հաջողվել գրանցել %s տիպը

en: The file you are trying to open contains an invalid byte sequence.
hy: Ֆայլը, որը ցանկանում եք բացել, պարունակում է բայթերի չթույլատրված հաջորդականություն

en: Anjuta was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
hy: Բացվող ֆայլի կոդավորումը չի հաջողվել որշել ավտոմատ կերպով

en: Unicode
hy: Յունիկոդ

en: Western
hy: Արեւմտյան

en: Central European
hy: Կենտրոնական եվրոպական

en: South European
hy: Հարավ-եվրոպական

en: Baltic
hy: Բալթիական

en: Cyrillic
hy: Կիրիլիցա

en: Arabic
hy: Արաբական

en: Greek
hy: Հունարեն

en: Hebrew Visual
hy: Եբրայերեն Տեսողական

en: Hebrew
hy: Եբրայերեն

en: Turkish
hy: Թուրքական

en: Nordic
hy: Սկանդինավյան

en: Celtic
hy: Կելտական

en: Romanian
hy: Ռումինական

en: Armenian
hy: Հայկական

en: Chinese Traditional
hy: Չինական Ավանդական

en: Cyrillic/Russian
hy: Կիրիլական / Ռուսական

en: Japanese
hy: Ճապոնական

en: Korean
hy: Կորեական

en: Chinese Simplified
hy: Չինական պարզեցված

en: Georgian
hy: Վրացական

en: Cyrillic/Ukrainian
hy: Կիրիլական/Ուկրաինական

en: Vietnamese
hy: Վիետնամական

en: Thai
hy: Թայական

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Cannot execute command: "%s"
hy: Չհաջողվեց կատարել "%s" հրամանը

en: execvp failed
hy: execvp-ը ձախողվեց

en: Anjuta Shell
hy: Anjuta-ի թաղանթ

en: Anjuta shell that will contain the plugin
hy: Anjuta-ի թաղանթ, որը կպարունակի փլագին

en: Plugin '%s' does not want to be deactivated
hy: Չի հաջողվում անջատել '%s' փլագինը

en: Could not load %s
    This usually means that your installation is corrupted. The error message leading to this was:
    %s
hy: Չհաջողվեց բեռնել %s
    Սովորաբար սա նշանակում է, որ տեղադրումը անավարտ է մնացել: Սխալի հաղոդագրություն․
    %s

en: Load
hy: Բեռնել

en: Available Plugins
hy: Հասանալի փլագիններ

en: Preferred plugins
hy: Գերադասելի փլագիններ

en: Only show user activatable plugins
hy: Ցույց տալ միայն օգտագործողի ակտիվացրած փլագինները

en: These are the plugins selected by you when Anjuta prompted to choose one of many suitable plugins. Removing the preferred plugin will let Anjuta prompt you again to choose different plugin.
hy: Այս փլագինը Դուք ընտրել եք այն ժամանակ, երբ Anjuta-ն հուշում էր շատերից ընտրել մեկ հարմար փլագին։ Նախընտրած փլագինը հեռացնելիս Anjuta-ն կրկին հնարավորություն կտա ընտրել ուրիշ փլագին։

en: Forget selected plugin
hy: Մոռանալ ընտրված փլագինը

en: Select a plugin
hy: Ընտրեք փլագին

en: Please select a plugin to activate
hy: Ընտրեք ակտիվացնելու համար փլագին

en: No plugin is able to load other plugins in %s
hy: Գոյություն չունի փլագին, որն ի վիճակի է բեռնել այլ փլագիններ %s -ի մեջ

en: Remember this selection
hy: Հիշել ընտրությունը

en: Profiles
hy: Պրոֆիլներ

en: Current stack of profiles
hy: Ընթացիկ պրոֆիլների փաթեթ

en: Available plugins
hy: Հասանալի փլագիններ

en: Currently available plugins found in plugin paths
hy: Ներկայումս առկա փլագիններ, որոնք հայտնաբերվել են փլագինների նշված ճանապարհներում

en: Activated plugins
hy: Ակտիվացված փլագիններ

en: Currently activated plugins
hy: Ընթացիկ ակտիվացված փլագիններ

en: Anjuta shell for which the plugins are made
hy: Anjuta թաղանթ, որի համար ստեղծվել են փլագիններ

en: Anjuta Status
hy: Anjuta-ի կարգավիճակը

en: Anjuta status to use in loading and unloading of plugins
hy: Փլագինների բեռնավորման և բեռնաթափման ժամանակ օգտագործվող Anjuta -ի կարգավիճակը

note: DEBUG_PRINT ("Icon: %s", icon_path); Avoid space in translated string
en: Loaded:
hy: Բեռնված․

en: Plugin Manager
hy: Փլագինի կառավարիչ

en: The plugin manager to use for resolving plugins
hy: Կառավարիչ փլագինների կառավարման համար

en: Profile Name
hy: Պրոֆիլի անավանում

en: Name of the plugin profile
hy: Փլագինի պրոֆիլի անվանում

en: Profile Plugins
hy: Փլագինների պրոֆիլ

en: List of plugins for this profile
hy: Այս պրոֆիլի փլագինների ցանկ

en: Synchronization file
hy: Սինխրոնացման ֆայլ

en: File to syncronize the profile XML
hy: XML պրոֆիլի սինխրոնացման ֆայլ

en: Please select a plugin from the list
hy: Ընտրեք փլագինը ցանկից

en: Failed to read '%s': XML parse error. Invalid or corrupted Anjuta plugins profile.
hy: Չհաջողվեց կարդալ '%s'․ XML-ի վերլուծման սխալ։ Anjuta-ի անվավեր կամ վնասված փլագինի պրոֆիլ։

note: <Pluginname>: Install it from <some location on the web>
en: %s: Install it from '%s'
hy: %s: Տեղադրել '%s'-ից

en: Failed to read '%s': Following mandatory plugins are missing:
    %s
hy: Չհաջողվեց կարդալ '%s'․ Պակասում են հետևյալ պարտադիր փլագինները․
    %s

en: Are you sure you want to reset the preferences to
    their default settings?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ուզում եք վերականգնել նախընտրությունների
     լռելյայն պարամետրերը

note: Action name Stock icon, if any
en: _Reset
hy: _Վերակայել

en: Category
hy: Կատեգորիա

note: FIXME: Make the general page first
en: General
hy: Ընդհանուր

en: Anjuta Preferences
hy: Anjuta-ի Նախընտրություններ

en: Select the items to save:
hy: Ընտրեք պահպանման համար տարրեր

en: If you do not save, all your changes will be lost.
hy: Եթե դուք չեք պահպանում, ապա Ձեր փոփոխությունները կկորչեն։

en: Save
hy: Պահպանել

en: Item
hy: Տարր

en: _Discard changes
hy: _Ժխտել փոփոխությունները

en: <b>There is %d item with unsaved changes. Save changes before closing?</b> | <b>There are %d items with unsaved changes. Save changes before closing?</b>
hy[0]: <b>Գոյություն ունի %d տարր չպահպանված փոփոխություններով։ Պահպանե՞լ փոփոխությունները փակելուց առաջ։</b>
hy[1]: <b>Գոյություն ունեն %d տարրեր չպահպանված փոփոխություններով։ Պահպանե՞լ փոփոխությունները փակելուց առաջ։</b>

en: There is an item with unsaved changes. Save changes before closing?
hy: Ոչ բոլոր փոփոխություններն են պահպանված։ Պահպանե՞լ փոփոխությունները փակելուց առաջ։

note: gtk_tree_view_column_set_sizing (column, GTK_TREE_VIEW_COLUMN_AUTOSIZE);
en: Action
hy: Գործողություն

en: Visible
hy: Տեսանելի

en: Sensitive
hy: Զգայուն

en: Shortcut
hy: Ստեղների համակցություն

note: Avoid space in translated string
en: System:
hy: Համակարգ․

en: You do not seem to have PackageKit installed. PackageKit is required for installing missing packages. Please install "packagekit-gnome" package from your distribution, or install the missing packages manually.
hy: Հավանաբար դուք չունեք տեղադրված PackageKit․ Այն անհրաժեշտ է բացակայող փաթեթները տեղադրելու համար։ Տեղադրեք "packagekit-gnome" ծրագիրը փաթեթից, կամ տեղադրեք բացակայող ծրագրերը ձեռքով։

en: Installation failed: %s
hy: Տեղադրումը չհաջողվեց․ %s

en: The "%s" package is not installed.
    Please install it.
hy: "%s" փաթեթը տեղադրված չէ։
    Տեղադրեք այն։

en: The "%s" utility is not installed.
    Please install it.
hy: "%s" օժանդակ ծրագիրը տեղադրված չէ։
    Տեղադրեք այն։

note: Try xterm
en: Cannot find a terminal; using xterm, even if it may not work
hy: Չհաջողվեց գտնել տերմինալը; կօգտագործվի xterm-ը, անգամ եթե այն չի աշխատի

en: Cannot execute command: %s (using shell %s)
hy: Չհաջողվեց կատարել %s հրամանը․ (օգտագործելով %s թաղանթը)

en: Unable to display help. Please make sure the Anjuta documentation package is installed. It can be downloaded from http://anjuta.org.
hy: Չհաջողվեց ցուցադրել օգնությունը։ Համոզվեք, որ Anjuta-ի համար փաստաթղթերի փաթեթը տեղադրված է։ Այն կարելի է բեռնել http://anjuta.org-ից։

en: Unable to load user interface file: %s
hy: Չհաջողվեց բեռնել օգտագործողի ինտերֆեյսի %s ֆայլը

en: Modified
hy: Փոփոխված

en: Added
hy: Ավելացված

en: Deleted
hy: Ջնջված

en: Conflicted
hy: Ավարտվել է հակասությամբ

en: Up-to-date
hy: Թարմացում չի պահանջում

en: Locked
hy: Արգելափակված

en: Missing
hy: Բացակայում է

en: Unversioned
hy: Տարբերակները անվերահսկելի են

en: Ignored
hy: Անտեսված

en: Text
hy: Տեքստ

en: Text to render
hy: Ցուցադրվող տեքստ

en: Pixbuf Object
hy: Օբյեկտ pixbuf

en: The pixbuf to render.
hy: Ցուցադրելու համար pixbuf

en: Widget not found: %s
hy: Վիջեթը գտնված չէ․ %s

en: Could not find application pixmap file: %s
hy: Աշխատածրագրի համար չհաջողվեց գտնել նկարի ֆայլ․ %s

en: Arguments:
hy: Արգումենտներ․

en: Build
hy: Կառուցել

en: Build Directory:
hy: Կառուցել պանակ․

en: Configuration:
hy: Կոնֆիգուրացիա․

en: Configure Options:
hy: Կոնֆիգուրացիայի պարամետրերը․

en: Configure Project
hy: Կոնֆիգուրացիանել նախագիծը

en: Continue on errors
hy: Շարունակել սխալների հայտնաբերման դեպքում

en: Highlight message locations in editor
hy: Ցայտունացնել հաղորդագրության դիրքը խմբագրիչում

en: Install
hy: Տեղադրել

en: Install as root:
hy: Տեղադրումը կատարել որպես գլխավոր օգտագործող

en: Regenerate project
hy: Վերստեղծել նախագիծը

en: Run in terminal
hy: Աշխատացնել տերմինալում

en: Run several commands at a time:
hy: Աշխատացնել մի քանի հրամաններ միաժամանակ․

en: Select Program
hy: Ընտրել ծրագիր

en: Select Program to run:
hy: Ընտրել ծրագիրը աշխատացնելու համար․

en: Select a build directory
hy: Ընտրել պանակ կառուցման համար

en: Translate messages
hy: Թարգմանել հաղորդագրությունները

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Debug
hy: Վրիպազերծել

en: Profiling
hy: Պրոֆիլացում

en: Optimized
hy: Օպտիմալացում

en: No executables in this project!
hy: Նախագծում չկան աշխատեցվող ֆայլեր

en: Program
hy: Ծրագիր

en: No file or project currently opened.
hy: Չկա բաց ֆայլ կամ նախագիծ։

note: Only local program are supported
en: Program '%s' is not a local file
hy: «%s» ծրագիրը չի հանդիսանում տեղային ֆայլ

en: Program '%s' does not exist
hy: «%s» ծրագիրը գոյություն չունի

en: Program '%s' does not have execution permission
hy: «%s» ծրագիրը չունի կատարման թույլտվություն

en: No executable for this file.
hy: Այս ֆայլի համար գոյություն չունի կատարման ենթական ֆայլ։

en: Executable '%s' is not up-to-date.
hy: Կատարվող '%s' ֆայլը հարկավոր է թարմացնել։

note: The translations should match that of 'make' program. Both strings uses * pearl regular expression * 2 similar strings are used in order to parse the output of 2 different * version of make if necessary. If you update one string, move the first * string into the second slot and then replace the firs
en: make(\[\d+\])?:\s+Entering\s+directory\s+`(.+)'
hy: make(\[\d+\])?:\s+մուտք\s+կատալոգ\s+`(.+)'

en: make(\[\d+\])?:\s+Entering\s+directory\s+'(.+)'
hy: make(\[\d+\])?:\s+մուտք\s+կատալոգ\s+'(.+)'

note: The translations should match that of 'make' program. Both strings uses * pearl regular expression * 2 similar strings are used in order to parse the output of 2 different * version of make if necessary. If you update one string, move the first * string into the second slot and then replace the firs
en: make(\[\d+\])?:\s+Leaving\s+directory\s+`(.+)'
hy: make(\[\d+\])?:\s+ելք\s+կատալոգից\s+`(.+)'

en: make(\[\d+\])?:\s+Leaving\s+directory\s+'(.+)'
hy: make(\[\d+\])?:\s+ելք\s+կատալոգից\s+'(.+)'

en: Entering: %s
hy: Մուտք․ %s

en: Leaving: %s
hy: Ելք․ %s

en: warning:
hy: զգուշացում․

en: error:
hy: սխալ․

en: Command exited with status %d
hy: Հրամանը ավարտվեց %d արդյունքով

en: Command canceled by user
hy: Օգտագործողը հրամանը չեղյալ համարեց

en: Command aborted by user
hy: Օգտագործողը հրամանը դադարեցրեց

en: Command terminated with signal %d
hy: Ծրագրի կատարումը ընդհատեց %d ազդանշանով

en: Command terminated for an unknown reason
hy: Հրամանի կատարումը ընդհատվել է անհայտ պատճառով

en: Total time taken: %lu secs
hy: Ընդհանուր ժամանակի տևողությունը․ %lu վրկ

en: Completed unsuccessfully
hy: Ավարտվեց անհաջողությամբ

en: Completed successfully
hy: Ավարտվեց հաջողությամբ

note: Translators: the first number is the number of the build attemp, the string is the directory where the build takes place
en: Build %d: %s
hy: Կառուցել %d․ %s

note: Need to run make clean before
en: Before using this new configuration, the default one needs to be removed. Do you want to do that ?
hy: Մինչ նոր կոնֆիգուրացիայի օգտագործումը, լռելյայն կոնֆիգուրացիան պետք է ջնջել։ Ուզու՞մ եք ջնջել այն։

en: Cannot compile "%s": No compile rule defined for this file type.
hy: Չհաջողվեց կազմարկել "%s"․ չկան կազմարկման օրենքներ այս տիպի ֆայլերի համար

en: Cannot configure project: Missing configure script in %s.
hy: Չհաջողվեց կոնֆիգուրացնել նախագիծը․ %s-ում բացակայում է կոնֆիգուրացման սցենարը։

en: _Build
hy: Կազմարկել

en: _Build Project
hy: Կա_զմաարկել նախագիծ

en: Build whole project
hy: Կազմարկել ամբողջ նախագիծը

en: _Install Project
hy: _Տեղադրել նախագիծ

en: Install whole project
hy: Տեղադրել ամբողջ նախագիծը

en: _Clean Project
hy: _Մաքրել նախագիծը

en: Clean whole project
hy: Մաքրել ամբողջ նախագիծը

en: C_onfigure Project…
hy: Կ_ոնֆիգուրացնել նախագիծը․․․

en: Configure project
hy: Կոնֆիգուրացնել նախագիծը

en: Build _Tarball
hy: Ստեղծել _նախագծի արխիվ

en: Build project tarball distribution
hy: Ստեղծել նախագծի tar-արխիվ տարածման համար

en: _Build Module
hy: Կառուցել _մոդուլ

en: Build module associated with current file
hy: Կառուցել ընթացիկ ֆայլի հետ կապված մոդուլ

en: _Install Module
hy: Տ_եղադրել մոդուլ

en: Install module associated with current file
hy: Տեղադրել ընթացիկ ֆայլի հետ կապված մոդուլ

en: _Clean Module
hy: Մա_քրել մոդուլը

en: Clean module associated with current file
hy: Մաքրել ընթացիկ ֆայլի հետ կապված մոդուլը

en: Co_mpile File
hy: Կազմա_րկել ֆայլ

en: Compile current editor file
hy: Կազմարկել ընթացիկ խմբագրվող ֆայլը

en: Select Configuration
hy: Ընտրել կոնֆիգուրացիա

en: Select current configuration
hy: Ընտրել ընթացիկ կոնֆիգուրացիան

en: Remove Configuration
hy: Ջնջել կոնֆիգուրացիան

en: Clean project (distclean) and remove configuration directory if possible
hy: Մաքրել (distclean) նախագիծը և ջնջել կոնֆիգուրացված պանակը, եթե դա հնարավոր է

en: _Compile
hy: _Կազմարկել

en: Compile file
hy: Կազմարկել ֆայլը

en: Build module
hy: Կառուցել մոդուլ

en: _Install
hy: _Տեղադրել

en: Install module
hy: Տեղադրել մոդուլ

en: _Clean
hy: _Մաքրել

en: Clean module
hy: Մաքրել մոդուլը

en: _Cancel command
hy: Չեղ_յալ համարել հրամանի կատարումը

en: Cancel build command
hy: Չեղյալ համարել կառուցման հրամանը

en: _Build (%s)
hy: _Կառուցել (%s)

en: _Install (%s)
hy: _Տեղադրել (%s)

en: _Clean (%s)
hy: _Մաքրել (%s)

en: Co_mpile (%s)
hy: Կա_զմարկել (%s)

en: Co_mpile
hy: Կա_զմարկել

en: Build commands
hy: Կառուցման հրամաններ

note: Translators: This is a group of build * commands which appears in pop up menus
en: Build popup commands
hy: Կառուցման համար ելնող հրամաններ

en: Build Autotools
hy: Կառուցումը Autotools-ով

en: Command aborted
hy: Հրամանը դադարեցված է

en: Add to Project
hy: Ավելցանել նախագծին

en: Add to Repository
hy: Ավելացնել ռեպոզիտորիային

en: Author Email Address:
hy: Հեղինակի էլ․ փոստը․

en: Author Name:
hy: Հեղինակի անունը․

en: Author/Date-Time
hy: Հեղինակ/Ամսաթիվ-Ժամ

en: Author/Date/Time
hy: Հեղինակ/Ամսաթիվ/Ժամ

en: Base Class Inheritance:
hy: Հիմնական դասի ժառանգականության տեսակը․

en: Base Class:
hy: Հիմնական դաս․

en: Class Elements
hy: Դասերի տարրերը

en: Class Function Prefix:
hy: Դասի ֆունկցիայի նախածանցը․

en: Class Generator
hy: Դասերի գեներատոր

en: Class Name:
hy: Դասի անուն․

en: Class Options:
hy: Դասի ընտրանքներ․

en: Create
hy: Ստեղծել

en: GObject Class
hy: GObject դաս

en: GObject Prefix and Type:
hy: GObject-ի նախածանցը և տեսակը՝

en: General Class Properties
hy: Դասի ընդհանուր հատկությունները

en: General Public License (GPL)
hy: Ընդհանուր հանրային արտոնություն (GPL)

en: Generic C++ Class
hy: Ընդհանուր C++ դաս

en: Header File:
hy: Գլխամասային Ֆայլ.

en: Inline the declaration and implementation
hy: Համակցված սահմանում և իրականացում

en: Lesser General Public License (LGPL)
hy: Սահմանապակ ընդհանուր հանրային արտոնություն (LGPL)

en: License:
hy: Արտոնություն․

en: Member Functions/Variables
hy: Անդամ ֆունկցիաներ և փոփոխականներ

en: No License
hy: Արտոնություն չկա

en: Properties
hy: Հատկություններ

en: Signals
hy: Ազդանշաններ

en: Source File:
hy: Սկզբնական ֆայլ

en: Source/Header Headings:
hy: Սկզբնական և Գլխամասային ֆայլերի վերնագրերը․

en: Header or source file has not been created
hy: Սկզբնական կամ Գլխամասային ֆայլը չի ստեղծվել

en: Autogen template used for the header file
hy: Ֆայլի գլխամասի համար օգտագործվող Autogen ձևանմուշ

en: Autogen template used for the implementation file
hy: Ֆայլի իրականացման համար օգտագործվող Autogen ձևանմուշ

en: File to which the processed template will be written
hy: Ֆայլ՝ մշակվող ձևանմուշը գրելու համար

en: Failed to write autogen definition file
hy: Չհաջողվեց գրել autogen -ի սահմանման ֆայլ

en: Could not find autogen version 5; please install the autogen package. You can get it from http://autogen.sourceforge.net.
hy: Չհաջողվեց գտնել autogen տարբերակ 5, տեղադրեք autogen փաթեթը․ Դուք կարող եք գտնել այն http://autogen.sourceforge.net հասցեում։

en: Failed to execute autogen: %s
hy: Չհաջողվեց կատարել autogen. %s

en: Guess from type
hy: Ենթադրվող տիպ

en: Scope
hy: Տեսանելիության շրջանակ

en: Implementation
hy: Իրականացում

en: Type
hy: Տեսակ

en: Name
hy: Անուն

en: Arguments
hy: Արգումենտներ

en: Nick
hy: Մականուն

en: Blurb
hy: Անոտացիա

note: Somehow redundant with marshaller, but required for default handler
en: Flags
hy: Դրոշներ

en: Marshaller
hy: Մարշալեր

en: XML description of the user interface
hy: Օգտագործողի ինտերֆեյսի XML նկարագրություն

en: <b>Please note: </b>
    
    Pressing OK will delete the file from disk and from CVS. Of course, the file won't be removed from CVS before you use CVS Commit. <b>You have been warned!</b>
hy: <b>ՈՒշադրություն: </b>
    
    OK սեղմելուց հետո ֆայլը կջնջվի սկավառակից և CVS-ից. Բնականաբար, ֆայլը չի ջնջվի CVS-ից քանի դեռ դրանք CVS չեն ուղարկվել։ <b>Դուք զգուշացված եք</b>

en: Be verbose
hy: Մանրամասն

en: Browse…
hy: Զննել․․․

en: CVS Options
hy: CVS-ի ընտրանքներ

en: CVS Preferences
hy: CVS-ի նախընտրությունները

en: CVS: Add file/directory
hy: CVS․ ավելացնել ֆայլ կամ պանակ

en: CVS: Commit file/directory
hy: CVS․ ուղարկել ֆայլ կամ պանակ

en: CVS: Diff file/directory
hy: CVS․ համեմատել ֆայլ կամ պանակ

en: CVS: Import
hy: CVS․ ներմուծել

en: CVS: Log file/directory
hy: CVS․ ֆայլի կամ պանակի մատյան

en: CVS: Remove file/directory
hy: CVS․ հեռացնել ֆայլ կամ պանակ

en: CVS: Status
hy: CVS․ ընթացիկ վիճակ

en: CVS: Status from file/directory
hy: CVS․ ֆայլի կամ պանակի ընթացիկ վիճակը

en: CVS: Update file/directory
hy: CVS․ Թարմացնել ֆայլը կամ պանակը

en: CVSROOT:
hy: CVSROOT․

en: Choose file or directory to add:
hy: Ընտրեք ֆայլ կամ պանակ ավելացնելու համար․

en: Choose file or directory to commit:
hy: Ընտրեք ֆայլ կամ պանակ CVS ուղարկելու համար․

en: Choose file or directory to diff:
hy: Ընտրեք ֆայլ կամ պանակ համեմատելու համար․

en: Choose file or directory to get log for:
hy: Ընտրեք ֆայլ կամ պանակ մատյանը ստանալու համար․

en: Choose file or directory to get the status from:
hy: Ընտրեք ֆայլ կամ պանակ ընթացիկ վիճակը ստանալու համար․

en: Choose file or directory to remove:
hy: Ընտրեք ֆայլ կամ պանակ հեռացնելու համար․

en: Choose file or directory to update:
hy: Ընտրեք ֆայլ կամ պանակ թարմացնելու համար․

en: Compression Level (0=off, 10=max):
hy: Սեղմման աստիճան (0=առանց սեղմելու, 10=առավելագույն սեղմված)․

en: Create new directories
hy: Ստեղծել նոր պանակ

en: Delete empty directories
hy: Ջնջել դատարկ պանակները

en: Do not act recursively
hy: Չկիրառել ռեկուրսիա

en: Extern (rsh)
hy: Արտաքին (rsh)

en: File is binary
hy: Ֆայլը երկուական է

en: Ignore .cvsrc file (recommended)
hy: Անտեսել .cvsrc ֆայլը (խորհուրդ է տրվում)

en: Local
hy: Տեղային

en: Log message:
hy: Մատյանի հաղորդագրություն․

en: Module Details:
hy: Մոդուլի մանրամասններ․

en: Module name:
hy: Մոդուլի անուն․

en: Options
hy: Ընտրանքներ

en: Options:
hy: Ընտրանքներ․

en: Password server (pserver)
hy: Սերվեր գաղտնաբառով (pserver)

en: Password:
hy: Գաղտնաբառ․

en: Patch-Style diff
hy: Տարբերության ցուցադրում կարկատանի տեսքով

en: Path to "cvs" command
hy: "cvs" հրամանի ճանապարհը

en: Project root directory:
hy: Ծրագրի արմատային պանակը․

en: Release tag:
hy: Թողարկման պիտակ․

en: Repository:
hy: Ռեպոզիտորիա․

en: Reset sticky tags
hy: Վերակայել կպչուն պիտակները

en: Revision:
hy: Վերանայում․

en: Standard diff
hy: Տարբերությունների ստանդարտ դուրս բերում

en: Unified format instead of context format
hy: Միավորված ձևաչափ համատեքստի փոխարեն

en: Use revision/tag:
hy: Օգտագործել վերանայում կամ պիտակ․

en: Use revision:
hy: Օգտագործել վերանայում․

en: Username:
hy: Օգտագործողի անուն․

en: Vendor tag:
hy: Առաքիչի պիտակ

en: Whole project
hy: Ամբողջ նախագիծը

en: Please enter a filename!
hy: Մուտքագրեք ֆայլի անունը

en: Please fill field: %s
hy: Լրացրեք %s դաշտը

en: CVS command is running! Please wait until it is finished!
hy: CVS հրամանը կատարվում է։ Սպասեք մինչ ավարտը։

en: Unable to delete file
hy: Չհաջողվեց ջնջել ֆայլը

en: Are you sure that you want to pass an empty log message?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ուզում եք դատարկ թողել մատյանի հաղորդագրությունը։

en: Module
hy: Մոդուլ

en: Vendor
hy: Առաքիչ

en: Release
hy: Թողարկում

en: Are you sure that you do not want a log message?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ չեք ուզում մատյանում հաղորդագրություն թողել։

en: CVS command failed. See above for details
hy: Չհաջողվեց կատարել CVS հրամանը։ Մանրամասնությունները վերևում

en: CVS command successful! Time taken: %ld second | CVS command successful! Time taken: %ld seconds
hy[0]: CVS հրամանն ունեցավ հաջող ավարտ։ Տևեց %ld վայրկյան
hy[1]: CVS հրամանն ունեցավ հաջող ավարտ։ Տևեց %ld վայրկյան

en: CVS command is running — please wait until it finishes!
hy: CVS հրամանը կատարվում է — սպասեք մինչ ավարտը։

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add
hy: _Ավելացնել

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the CVS tree
hy: Ավելացնել նոր ֆայլ կամ պանակ CVS ծառին

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove
hy: _Հեռացնել

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from CVS tree
hy: Հեռացնել ֆայլ կամ պանակ CVS ծառից

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit
hy: _Ուղարկել

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the CVS tree
hy: Ուղարկել փոփոխությունները CVS ծառ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update
hy: _Թարմացնել

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the CVS tree
hy: Սինխրոնիզացրեք ձեր տեղային օրինակը CVS ծառի հետ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff
hy: _Տարբերություն

note: Display label short-cut
en: Show differences between your local copy and the tree
hy: Ցույց տալ տարբերությունները տեղային պատճենի և ծառի միջև

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Status
hy: Ցույց _տալ ընթացիկ վիճակը

note: Display label short-cut
en: Show the status of a file/directory
hy: Ցույց տալ ֆայլի կամ պանակի ընթացիկ վիճակը

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Log
hy: Ցույց տալ _մատյանը

note: Display label short-cut
en: Show the log of a file/directory
hy: Ցույց տալ ֆայլի կամ պանակի մատյանը

note: Action name Stock icon, if any
en: _Import Tree
hy: _Ներմուծել ծառ

note: Display label short-cut
en: Import a new source tree to CVS
hy: CVS ներմուծել նոր ծառ

en: CVS operations
hy: CVS-ի գործողություններ

en: CVS popup operations
hy: CVS-ի ելնող գործողություններ

en: <span weight="bold" size="larger">Are you sure you want to debug a program not using the Debug configuration?</span>
    
    When optimizations are enabled, the debugger cannot always identify the source code corresponding to the instructions, so some commands can perform in a strange way, especially steps.
hy: <span weight="bold" size="larger">Սկսե՞լ ծրագրի վրիպազերծումը առանց վրիպազերծիչի կոնֆիգուրացիայի օգտագործման</span>
    
    Երբ օպտիմիզացիաները միացված են վրիպազերծիչը միշտ չէ որ կարող է ստուգել ինստրուկցիաների համապատասխանությունը սկբնական կոդին, ուստի որոշ հրամաններ կարող են կատարվել ոչ ճիշտ, հատկապես քայլ առ քայլ կատարվողները։

en: Add Watch
hy: Ավելացնել դիտման պատուհանի մեջ

en: Address:
hy: Հասցե․

en: Attach to process
hy: Միանալ գործընթացին

en: Breakpoint properties
hy: Ընդհատակետի հատկությունները

en: Breakpoints
hy: Ընդհատակետեր

en: CPU Registers
hy: CPU-ի ռեգիստորները

en: Change Watch
hy: Փոխել դիտվող օբյեկտը

en: Connect to remote target
hy: Միանալ հեռակա նպատակակետին

en: Debugger command
hy: Վրիպազերծիչի հրաման

en: Debugger command:
hy: Վրիպազերծիչի հրաման․

en: Debugger:
hy: Վրիպազերծիչ․

en: Description:
hy: Նկարագրություն․

en: Disable
hy: Անջատել

en: Display process _tree
hy: Ցույց տալ գործընթացների _ծառը

en: Do not show again
hy: Հաջորդ անգամ ցույց չտալ

en: Enable _all
hy: Միացնել _բոլորը

en: Enter an address in hexadecimal or select one in the data
hy: Մուտքագրեք հասցեն տասնվեցական ֆորմատով կամ ընտրեք այն տվյալներից

en: Hide process para_meters
hy: Թաքցնել _գործընթաքցի պարամետրերը

en: Inspect
hy: Դիտել

en: Inspect/Evaluate
hy: Դիտել կամ գնահատել

en: Kernel Signals
hy: Միջուկի ազդանշաններ

en: Location
hy: Դիրք

en: Memory
hy: Հիշողություն

en: Pass:
hy: Անցագիր․

en: Port:
hy: Պորտ․

en: Print:
hy: Տպել․

en: Program Interrupt
hy: Ծրագրային ընդհատում

en: Remote debugging
hy: Հեռակա վրիպազերծում

en: Select one directory
hy: Ընտրեք մեկ պանակ

en: Serial Line Connection
hy: Միացում հաջորդական պորտով

en: Set Signal Property
hy: Սահմանել ազդանշանի պարամետրը

en: Shared libraries
hy: Գրադարաններ նախատեսված համատեղ օգտագործման համար

en: Signal:
hy: Ազդանշան․

en: Source Directories
hy: Սկզբնական կոդերը պարունակող ֆայլերի պանակ

en: Start Debugger
hy: Աշխատեցնել վրիպազերծիչը

en: Stop:
hy: Դադար․

en: TCP/IP Connection
hy: Միացումը ըստ TCP/IP

en: Yes
hy: Այո

en: _Attach
hy: _Կցել

en: _Automatic update
hy: _Ավտոմատ թարմացում

en: _Condition:
hy: _Պայման

en: _Disable all
hy: Ա_նջատել բոլորը

en: _Hide paths
hy: Թա_քցնել ճանապարհները

en: _Location:
hy: _Դիրք․

en: _Name:
hy: Ա_նուն․

note: This is the number of time that the program executes the line where a breakpoint is located. It is used as a list header, so I have tried to find a quite short name.
en: _Pass count:
hy: Ան_ցում․

en: _Process to attach to:
hy: _Միանալ գործընթացին․

en: _Remove all
hy: _Հեռացնել բոլորը

en: _Value:
hy: Ա_րժեք

en: Are you sure you want to delete all the breakpoints?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք որ ուզում եք ջնջել բոլոր այս ընդհատակետերը։

note: Action name Stock icon, if any
en: _Breakpoints
hy: _Ընդհատակետեր

note: Action name Stock icon, if any
en: Toggle Breakpoint
hy: Դնել կամ հանել ընդհատակետ

note: Display label short-cut
en: Toggle breakpoint at the current location
hy: Դնել կամ հանել ընդհատակետ ընթացիկ դիրքում

note: Action name Stock icon, if any
en: Add Breakpoint…
hy: Ավելացնել ընդհատակետ․․․

note: Display label short-cut
en: Add a breakpoint
hy: Ավելացնել ընդհատակետ

note: Action name Stock icon, if any
en: Remove Breakpoint
hy: Հեռացնել ընդհատակետը

note: Display label short-cut
en: Remove a breakpoint
hy: Հեռացնել ընդհատակետը

note: Action name Stock icon, if any
en: Edit Breakpoint
hy: Խմբագրել ընհատակետը

note: Display label short-cut
en: Edit breakpoint properties
hy: Խմբագրել ընդհատակետի հատկությունները

note: Action name Stock icon, if any
en: Enable Breakpoint
hy: Միացնել ընդհատակետը

note: Display label short-cut
en: Enable a breakpoint
hy: Միացնել ընդհատակետը

note: Action name Stock icon, if any
en: Disable All Breakpoints
hy: Անջատել բոլոր ընդհատակետերը

note: Display label short-cut
en: Deactivate all breakpoints
hy: Ապաակտիվացնել բոլոր ընդհատակետերը

note: Action name Stock icon, if any
en: R_emove All Breakpoints
hy: _Հեռացնել բոլոր ընդհատակետերը

note: Display label short-cut
en: Remove all breakpoints
hy: Հեռացնել բոլոր ընդհատակետերը

note: Action name Stock icon, if any
en: Jump to Breakpoint
hy: Գնալ դեպի ընհատակետ

note: Display label short-cut
en: Jump to breakpoint location
hy: Գնալ դեպի ընդհատակետի դիրքը

en: Disable Breakpoint
hy: Անջատել ընդհատակետը

en: Disable a breakpoint
hy: Անջատել ընդհատակետը

en: Enabled
hy: Միացված է

en: Address
hy: Հասցե

en: Condition
hy: Պայման

en: Pass count
hy: Անցում

en: State
hy: Վիճակ

en: Breakpoint operations
hy: Ընդհատակետերի գործողություններ

note: create goto menu_item.
en: _Go to address
hy: _Անցնել այդ հասցեին

en: Variable
hy: Փոփոխական

en: Value
hy: Արժեք

en: Disassembly
hy: Դիսասեմբլեր

en: Information
hy: Ինֆորմացիա

en: Lines
hy: Տողեր

note: This is the list of local variables.
en: Locals
hy: Տեղային փոփոխականներ

en: Debugger Log
hy: Վրիպազերծչի մատյան

en: Debugger
hy: Վրիպազերծիչ

en: Started
hy: Մեկնարկված է

en: Loaded
hy: Բեռնված է

en: Running…
hy: Աշխատում է․․․

en: Stopped
hy: Կանգնեցված է

en: Unloaded
hy: Բեռնաթափված է

en: Debugger terminated with error %d: %s
hy: Վրիպազերծումը ավարտվեց %d սխալով․ %s

en: Program has received signal: %s
hy: Ծրագիրը ստացավ ազդանշան․ %s

note: Action name Stock icon, if any
en: _Debug
hy: Վր_իպազերծում

en: _Start Debugger
hy: _Սկսել վրիպազերծումը

en: _Debug Program
hy: Վրի_պազերծել աշխատածրագիրը

en: Start debugger and load the program
hy: Սկսել վրիպազերծումը և բեռնել աշխատածրագիրը

en: _Debug Process…
hy: _Վրիպազերծման ընթացք

en: Start debugger and attach to a running program
hy: Սկսել վրիպազերծումը և միանալ ընթացող աշխատածրագրին

en: Debug _Remote Target…
hy: Վրիպազերծե_լ հեռակա նպատակակետը

en: Connect to a remote debugging target
hy: Միանալ հեռակա վրիպազերծվող նպատակակետին

en: Stop Debugger
hy: Կանգնեցնել վրիպազերծումը

en: Say goodbye to the debugger
hy: Ցտեսություն ասել վրիպազերծչին

en: Add source paths…
hy: Ավելացնել սկզբնական կոդերով պանակներ․․․

en: Add additional source paths
hy: Ավելացնել լրացուցիչ ճանապարհներ սկզբնական կոդի աղբյուրներին

note: Action name Stock icon, if any
en: Debugger Command…
hy: Վրիպազերծչի հրաման․․․

note: Display label short-cut
en: Custom debugger command
hy: Վրիպազերծչի լրացուցիչ հրաման

en: _Info
hy: _Ինֆո

en: Info _Target Files
hy: Ինֆո _նպատակակետի ֆայլեր

en: Display information on the files the debugger is active with
hy: Ցույց տալ տեղեկություններ ֆայլերի մասին, որոնց հետ աշխատում է վրիպազեծիչը

en: Info _Program
hy: Ինֆո _ծրագիր

en: Display information on the execution status of the program
hy: Ցույց տալ տեղեկություն ծրագրի կատարման վիճակի մասին

en: Info _Kernel User Struct
hy: Ինֆո User _միջուկի կառուցվածք

en: Display the contents of kernel 'struct user' for current child
hy: Ընթացիկ զավակի համար ցուցադրել 'struct user' միջուկի պարունակությունը

en: Shared Libraries
hy: Գրադարաններ նախատեսված համատեղ օգտագործման համար

en: Show shared library mappings
hy: Ցույց տալ համատեղ օգտագործման համար նախատեսված քարտեզ գրադարաններ

en: Show kernel signals
hy: Ցույց տալ միջուկի ազդանշանները

note: Action name Stock icon, if any
en: Run/_Continue
hy: Թողարկել կամ _Շարունակել

note: Display label short-cut
en: Continue the execution of the program
hy: Շարունակել ծրագրի աշխատանքը

en: Step _In
hy: Քայլել _դեպի

en: Single step into function
hy: Մեկ քայլ դեպի ֆունկցիայի ներսը

en: Step O_ver
hy: Քայլ _վրայով

en: Single step over function
hy: Մեկ քայլ ֆունկցիայի վրայով

en: Step _Out
hy: Քայլ _Դուրս

en: Single step out of function
hy: Մեկ քայլ ֆունկցիայից դուրս

en: _Run to Cursor
hy: _Կատարել մինչև կուրսորը

en: Run to the cursor
hy: Կատարել մինչև կուրսորը

en: Info _Global Variables
hy: Ինֆո _ընդհանուր փոփոխականներ

en: Display all global and static variables of the program
hy: Ցույց տալ ծրագրի բոլոր ընդհանուր և ստատիկ փոփոխականները

en: Info _Current Frame
hy: Ինֆո _ընթացիկ կադր

en: Display information about the current frame of execution
hy: Ցուցադրել ինֆորմացիա աշխատանքի ընթացիկ կադրի մասին

en: Info Function _Arguments
hy: Ինֆո ֆունկցիայի _արգումենտներ

en: Display function arguments of the current frame
hy: Ցույց տալ ընթացիկ կադրի ֆունկցիայի արգումենտները

note: Action name Stock icon, if any
en: Pa_use Program
hy: _Դադարեցնել ծրագիրը

note: Display label short-cut
en: Pauses the execution of the program
hy: Դադարեցնել ծրագրի աշխատանքը

en: Debugger operations
hy: Վրիպազերծչի գործողություններ

en: Unable to find a debugger plugin supporting a target with %s MIME type
hy: Չի հաջողվել գտնել վրիպազերծչի փլագին %s MIME տիպի նպատակակետի աջակցության համար

en: Register
hy: Ռեգիստր

en: Registers
hy: Ռեգիստրներ

en: Update
hy: Թարմացում

en: Shared Object
hy: Օբյեկտներ նախատեսված համատեղ օգտագործման համար

en: From
hy: - ից

en: To
hy: Դեպի

en: Symbols read
hy: Նշանները կարդացված են

en: Shared library operations
hy: Համատեղ օգտագործման համար նախատեսված գրադարանների գործողություններ

en: Signal
hy: Ազդանշան

en: Stop
hy: Դադար

en: Print
hy: Տպել

en: Pass
hy: Անցում

en: Description
hy: Նկարագրություն

note: Action name Stock icon, if any
en: Send to process
hy: Ուղարկել գործընթացին

en: Kernel signals
hy: Միջուկի ազդանշաններ

en: Signal operations
hy: Ազդանշանների գործողություններ

en: Show Line Numbers
hy: Ցուցադրել տողերի համարները

en: Whether to display line numbers
hy: Ցուցադրե՞լ տողերի համարները

en: Show Line Markers
hy: Ցուցադրել տողերի նշիչները

en: Whether to display line marker pixbufs
hy: Ցուցադրե՞լ տողերի նշիչների նշանները

note: Action name Stock icon, if any
en: Set current frame
hy: Սահմանել ընթացիկ կադրը

en: View Source
hy: Դիտել սկզբնական կոդը

en: Active
hy: Ակտիվ

en: Frame
hy: Կադր

note: Register actions
en: File
hy: Ֆայլ

en: Line
hy: Տող

en: Function
hy: Ֆունկցիա

en: Stack
hy: Ստեկ

en: Stack frame operations
hy: Կադրերի ստեկի հետ գործողություններ

en: User
hy: Օգտագործող

en: Time
hy: Ժամանակ

en: Command
hy: Հրաման

en: Unable to execute: %s.
hy: Չհաջողվեց աշխատեցնել․ %s։

en: Unable to open the file: %s
hy: Չհաջողվեց բացել ֆայլը․ %s

en: Unable to open %s. Debugger cannot start.
hy: Չհաջողվեց բացել %s։ Չի հաջողվում աշխատեցնել վրիպազերծիչը։

en: Unable to detect MIME type of %s. Debugger cannot start.
hy: Չհաջողվեց հայտնաբերել MIME տիպը %s համար։ Չի հաջողվում աշխատեցնել վրիպազերծիչը։

en: Path
hy: Ճանապարհ

en: The program is running.
    Do you still want to stop the debugger?
hy: Ծրագիրը աշխատում է։
    Ցանկանու՞մ եք կանգնեցնել վրիպազերծիչը։

note: Action name Stock icon, if any
en: Set current thread
hy: Սահմանեք ընթացիկ հոսքը

en: Thread
hy: Հոսք

en: Thread operations
hy: Հոսքի գործողություններ

note: Action name Stock icon, if any
en: Ins_pect/Evaluate…
hy: _Ստուգել կամ հաշվել

note: Display label short-cut
en: Inspect or evaluate an expression or variable
hy: Ստուգել կամ հաշվել փոփոխականը կամ արտահայտությունը

en: Add Watch…
hy: Ավելացնել դիտման պատուհանի մեջ․․․

en: Remove Watch
hy: Ավարտել դիտումը

en: Update Watch
hy: Թարմացնել դիտումը

en: Change Value
hy: Փոխել արժեքը

en: Update all
hy: Թարմացնել բոլորը

en: Remove all
hy: Հեռացնել բոլորը

note: Action name Stock icon, if any
en: Automatic update
hy: Ավտոմատ թարմացնել

en: Watch operations
hy: Դիտման օբյեկտների հետ գործողություններ

en: Watches
hy: Դիտման օբյեկտներ

en: Search Help:
hy: Օգնություն որոնում․

en: _Go to
hy: _Գնալ դեպի

en: _API Reference
hy: Տեղեկատու API-ի մասին

en: Browse API Pages
hy: Զննել API էջերը

en: _Context Help
hy: Օգնություն _համատեքստով

en: Search help for the current word in the editor
hy: Խմբագրիչում ընթացիկ բառի վերաբերյալ օգնության որոնում

en: _Search Help
hy: Օգնության _որոնում

en: Search for a term in help
hy: Տերմինի վերաբերյալ օգնության որոնում

en: Help operations
hy: Գործողություններ օգնության պատուհանում

en: Help
hy: Օգնություն

en: Contents
hy: Բովանդակություն

en: Search
hy: Որոնում

en: Help display
hy: Օգնության ցուցադրում

en: Are you sure you want to reload '%s'?
    Any unsaved changes will be lost.
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ուզում եք վերբեռնել '%s'
    Բոլոր չպահպանված փոփոխությունները կկորչեն։

en: _Reload
hy: _Վերբեռնել

en: Add bookmark
hy: Ավելացնել էջանիշ

en: Remove bookmark
hy: Հեռացնել էջանիշ

en: Bookmarks
hy: Էջանիշեր

en: Rename
hy: Անվանափոխել

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Close file
hy: Փակել ֆայլը

en: Path:
hy: Ճանապարհ․

en: Open file
hy: Բացել ֆայլը

en: Save file as
hy: Պահպանել ֆայլը որպես

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to replace it with the one you are saving?
hy: '%s' ֆայլը գոյություն ունի։
    Ուզու՞մ եք փոխարինել այն։

en: _Replace
hy: _Փոխարինել

en: [read-only]
hy: [միայն կարդալու համար]

en: Autosave
hy: Ինքնապահպանում

en: Bottom
hy: Ներքև

en: Do not show tabs
hy: Ցույց չտալ ներդիրները

en: Editor tabs
hy: Խմբագրիչի ներդիրներ

en: Enable files autosave
hy: Միացնել ֆայլերի ինքնապահպանումը

en: Left
hy: Ձախ

en: Position:
hy: Դիրք․

en: Right
hy: Աջ

en: Save files interval in minutes
hy: Ֆայլի պահպանման համար ժամանակահատվածը՝ րոպեներով

en: Save session interval in minutes
hy: Սեսիայի պահպանման համար ժամանակահատվածը՝ րոպեներով

en: Sorted by most recent use
hy: Սորտավորել ըստ վերջին օգտագործման

en: Sorted in alphabetical order
hy: Սորտավորել այբենական կարգով

en: Sorted in opening order
hy: Սորտավորել ըստ բացման կարգի

en: Top
hy: Վերև

en: _Save
hy: _Պահպանել

en: Save current file
hy: Պահպանել ընթացիկ ֆայլը

en: Save _As…
hy: Պահպանել _որպես․․․

en: Save the current file with a different name
hy: Պահպանել ընթացիկ ֆայլը այլ անունով

en: Save A_ll
hy: Պահպանել _բոլորը

en: Save all currently open files, except new files
hy: Պահպանել բոլոր բացված ֆայլերը, բացառությամբ՝ նորերի

en: _Close File
hy: _Փակել ֆայլը

en: Close current file
hy: Փակել ընթացիկ ֆայլը

en: Close All
hy: Փակել բոլորը

en: Close all files
hy: Փակել բոլոր ֆայլերը

en: Reload F_ile
hy: Վերաբե_ռնել ֆայլը

en: Reload current file
hy: Վերաբեռնել ընթացիկ ֆայլը

en: Close Other
hy: Փակել մյուսները

en: Close other documents
hy: Փակել մյուս փաստաթղթերը

en: Recent _Files
hy: _Վերջին ֆայլերը

en: _Print…
hy: _Տպել․․․

en: Print the current file
hy: Տպել ընթացիկ ֆայլը

en: _Print Preview
hy: _Նախնական դիտում

en: Preview the current file in print format
hy: Ցույց տալ ընթացիկ ֆայլը տպելու ձևաչափով

en: _Transform
hy: _Փոխարկել

note: menu title
en: _Make Selection Uppercase
hy: Ընտրությունը _Դարձնել մեծատառ

en: Make the selected text uppercase
hy: Ընտրված տեքստը դարձնել մեծատառ

en: Make Selection Lowercase
hy: Ընտրությունը _Դարձնել փոքրատառ

en: Make the selected text lowercase
hy: Ընտրված տեքստը դարձնել փոքրատառ

en: Convert EOL to CRLF
hy: Փոխարկել EOL-ը CRLF-ի

en: Convert End Of Line characters to DOS EOL (CRLF)
hy: EOL նիշերը փոխարկել DOS EOL (CRLF)-ի

en: Convert EOL to LF
hy: Փոխարկել EOL-ը LF-ի

en: Convert End Of Line characters to Unix EOL (LF)
hy: EOL նիշերը փոխարկել Unix EOL (LF)-ի

en: Convert EOL to CR
hy: Փոխարկել EOL-ը CR-ի

en: Convert End Of Line characters to Mac OS EOL (CR)
hy: EOL նիշերը փոխարկել Mac OS EOL (CR)-ի

en: Convert EOL to Majority EOL
hy: Փոխարինել EOL-ը մեծամասնություն կազմող EOL նիշերի

en: Convert End Of Line characters to the most common EOL found in the file
hy: Փոխարինել EOL նիշերը ֆայլում ամենաշատ օգտագործվող EOL նիշով

en: _Select
hy: _Ընտրել

en: Select _All
hy: Ընտրել _բոլորը

en: Select all text in the editor
hy: Խմբագրիչում ընտրել ամբողջ տեքստը

en: Select _Code Block
hy: Ընտրել կոդի _բլոկը

en: Select the current code block
hy: Ընտրել ընթացիկ կոդի բլոկը

en: Co_mment
hy: Մե_կնաբանություն

note: Block comment: Uses line-comment (comment that affects only single line such as '//' or '#') and comments a block of lines.
en: _Block Comment/Uncomment
hy: _Տեքստը տող առ տող դարձնել մեկնաբանություն կամ հանել մեկնաբանությունից

en: Block comment the selected text
hy: Ընտրված տեքստը տող առ տող դարձնել մեկնաբանություն

note: Box comment: Uses stream-comment to comment a block of lines, usually with some decorations, to give an appearance of box.
en: Bo_x Comment/Uncomment
hy: _Բլոկը դարձնել մեկնաբանություն կամ հանել մեկնաբանությունից

en: Box comment the selected text
hy: Ընտրված տեքստը որպես բլոկ դարձնել մեկնաբանություն

note: Stream comment: Uses 'stream comment' (comment that affects a stream of characters -- has start and end comment code) and comments any code from arbitrary start position to arbitrary end position (can be in middle of lines).
en: _Stream Comment/Uncomment
hy: _Հոսքը դարձնել մեկնաբանություն կամ հանել մեկնաբանությունից

en: Stream comment the selected text
hy: Հոսքում ընտրված տեքստը դարձնել մեկնաբանություն

note: menu title
en: _Line Number…
hy: _Տողի համար․․․

en: Go to a particular line in the editor
hy: Խմբագրիչում անցնել նշված տողին

en: Matching _Brace
hy: _Փակագծերի զույգ

en: Go to the matching brace in the editor
hy: Խմբագրիչում անցնել փակագծերի զույգին

en: _Start of Block
hy: Բլոկի _սկիզբ

en: Go to the start of the current block
hy: Գնալ ընտրված բլոկի սկիզբ

en: _End of Block
hy: Բլո_կի վերջ

en: Go to the end of the current block
hy: Գնալ ընտրված բլոկի վերջ

en: Previous _History
hy: Նախորդ _պատմություն

en: Go to previous history
hy: Գնալ նախորդ պատմությանը

en: Next Histor_y
hy: Հա_ջորդ պատմություն

en: Go to next history
hy: Գնալ հաջորդ պատմությանը

en: _Search
hy: _Որոնել

en: _Quick Search
hy: Ա_րագ որոնում

en: Quick editor embedded search
hy: Խմբագրիչում ներդրված արագ որոնում

en: Quick _ReSearch
hy: Արագ _կրկնակի որոնում

en: Repeat quick search
hy: Կրկնել արագ որոնումը

en: _Edit
hy: _Խմբագրել

note: menu title
en: _Editor
hy: _Խմբագրիչ

en: _Add Editor View
hy: _Ավելացնել խմբագրիչի ցուցադրումը

en: Add one more view of current document
hy: Ավելացնել ընթացիկ փաստաթղթի ևս մեկ ցուցադրում

en: _Remove Editor View
hy: _Հեռացնել խմբագրիչի ցուցադրումը

en: Remove current view of the document
hy: Հեռացնել ընթացիկ փաստաթղթի ցուցադրումը

en: U_ndo
hy: _Ետարկել

en: Undo the last action
hy: Ետարկել վերջին գործողությունը

en: _Redo
hy: _Վերարկել

en: Redo the last undone action
hy: Վերարկել վերջին ետարկված գործողությունը

en: C_ut
hy: _Կտրել

en: Cut the selected text from the editor to the clipboard
hy: Խմբագրիչում կտրել ընտրված տեքստը փոխանակման բուֆերի մեջ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Copy
hy: _Պատճենել

en: Copy the selected text to the clipboard
hy: Պատճենել ընտրված տեքստը փոխանակման բուֆերի մեջ

en: _Paste
hy: _Տեղադրել

en: Paste the content of clipboard at the current position
hy: Փոխանակման բուֆերի պարունակությունը տեղադրել ընթացիկ դիրքում

en: _Clear
hy: _Մաքրել

en: Delete the selected text from the editor
hy: Ջնջել ընտրված տեքտը խմբագրիչից

en: _Auto-Complete
hy: _Ինքնալրացում

en: Auto-complete the current word
hy: Ինքնալրացնել ընթացիկ բառը

en: _Line Number Margin
hy: _Տողերի համարների լուսանցք

en: Show/Hide line numbers
hy: Ցույց տալ կամ թաքցնել տողերի համարները

en: _Marker Margin
hy: _Նշումների լուսանցք

en: Show/Hide marker margin
hy: Ցուցադրել կամ թաքցնել նշումների լուսանցքը

en: _Code Fold Margin
hy: Կոդի ծալման լուսանցք

en: Show/Hide code fold margin
hy: Ցուցադրել կամ թաքցնել կոդի ծալման լուսանցքը

en: _Indentation Guides
hy: Նահանջների _մակարդակները

en: Show/Hide indentation guides
hy: Ցուցադրել կամ թաքցնել նահանջների մակարդակները

en: _White Space
hy: _Բացատ

en: Show/Hide white spaces
hy: Ցուցադրել կամ թաքցնել բացատները

en: _Line End Characters
hy: _Տողի վերջը խորհրդանշող նիշեր

en: Show/Hide line end characters
hy: Ցուցադրել կամ թաքցնել տողի վերջը խորհրդանշող նիշերը

en: Line _Wrapping
hy: Տողադարձ

en: Enable/disable line wrapping
hy: Միացնել կամ անջատել տողադարձը

en: Zoom In
hy: Մեծացնել

en: Zoom in: Increase font size
hy: Մեծացնել տառատեսակի չափսը

en: Zoom Out
hy: Փոքրացնել

en: Zoom out: Decrease font size
hy: Փոքրացնել տառատեսակի չափսը

en: _Highlight Mode
hy: _Ցայտունացման ռեժիմ

en: _Close All Folds
hy: _Փակել բոլոր կոդերը

en: Close all code folds in the editor
hy: Խմբագրիչում փակել բոլոր կոդերը

en: _Open All Folds
hy: Բ_ացել բոլոր կոդերը

en: Open all code folds in the editor
hy: Խմբագրիչում բացել բոլոր կոդերը

en: _Toggle Current Fold
hy: Փո_խանջատել ընթացիկ կոդը

en: Toggle current code fold in the editor
hy: Խմբագրիչում փոխանջատել ընթացիկ կոդը

en: _Documents
hy: Փա_ստաթղթեր

en: Previous Document
hy: Նախորդ փաստաթուղթը

en: Switch to previous document
hy: Անցնել նախորդ փաստաթղթին

en: Next Document
hy: Հաջորդ փաստաթուղթ

en: Switch to next document
hy: Անցնել հաջորդ փաստաթղթին

en: Bookmar_k
hy: _Էջանիշ

en: _Add Bookmark
hy: Ավելա_ցնել էջանիշ

en: Add a bookmark at the current line position
hy: Ավելացնել էջանիշ ընթացիկ տողի դիրքում

en: _Previous Bookmark
hy: Նա_խորդ էջանիշ

en: Jump to the previous bookmark in the file
hy: Ֆայլում անցնել նախորդ էջանիշին

en: _Next Bookmark
hy: _Հաջորդ էջանիշ

en: Jump to the next bookmark in the file
hy: Ֆայլում անցնել հաջորդ էջանիշին

en: _Clear All Bookmarks
hy: Մաքր_ել բոլոր էջանիշերը

en: Clear bookmarks
hy: Մաքրել էջանշանիշերը

en: Editor file operations
hy: Ֆայլի խմբագրման գործողություններ

en: Editor print operations
hy: Տպման գործողությունների խմբագրիչ

en: Editor text transformation
hy: Տեքստի փոխակերպում խմբագրիչում

en: Editor text selection
hy: Տեքստի ընտրություն խմբագրիչում

note: { actions_insert, G_N_ELEMENTS (actions_insert), "ActionGroupEditorInsert", N_("Editor text insertions") },
en: Editor code commenting
hy: Կոդի մեկնաբանություն խմբագրիչում

en: Editor navigations
hy: Նավիգացիա խմբագրիչում

en: Editor edit operations
hy: խմբագրիչի խմբագրման գործողություններ

en: Editor zoom operations
hy: Մասշտաբավորման գործողություններ խմբագրիչում

en: Editor syntax highlighting styles
hy: Շարահյուսության ցայտունացում խմբագրիչում

en: Editor text formating
hy: Տեքստի ֆորմատավորում խմբագրիչում

en: Simple searching
hy: Պարզ որոնում

en: Documents
hy: Փաստաթղթեր

en: Editor view settings
hy: Դիտման պարամետրերը խմբագրիչում

en: Reload
hy: Վերբեռնել

en: Go to
hy: Գնալ

en: Zoom
hy: Մասշտաբ

en: Col
hy: Սյուն

en: Mode
hy: Ռեժիմ

note: Automatic highlight menu
en: Automatic
hy: Ավտոմատ

note: this may fail, too
en: Autosave failed for %s
hy: Չհաջողվեց ինքնապահպանել %s ֆայլը

en: Autosave completed
hy: Ինքնապահպանումը ավարտվեց

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top.
hy: "%s" -ի որոնումը հասել է ավարտին և կշարունակվի սկզբից։

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top but no new match was found.
hy: "%s" -ի որոնումը հասել է ավարտին և սկսել է սկզբից, բայց նոր համընկնումեր չեն գտնվել։

en: Match case
hy: Զգայուն մեծատառի/փոքրատառի նկատմամբ

note: we create a placeholder menuitem, to be used in case * the menu is empty. this placeholder will stay around * for the entire lifetime of the menu, and we just hide it * when it's not used. we have to do this, and do it here, * because we need a marker for the beginning of the recent * items list, so
en: No items found
hy: Տարրեր չկան

en: No recently used resource found with URI "%s"
hy: Վերջերս օգտագործված ռեսուրսներ չեն գտնվել URI "%s" -ում

en: This function is not implemented for widgets of class '%s'
hy: Այս ֆունկցիան իրականացված չէ '%s' դասի վիջեթների համար

en: Open '%s'
hy: Բացել '%s'

en: Unknown item
hy: Անհայտ տարր

en: Cannot open "%s".
    
    %s
hy: Չհաջողվեց բացել "%s".
    
    %s

en: <b>Cannot open "%s"</b>.
    
    There is no plugin, default action, or application configured to handle this file type.
    
    MIME type: %s
    
    You may choose to try opening it with the following plugins or applications.
hy: <b>Չհաջողվեց բացել "%s"</b>.
    
    Գոյություն չունի փլագին, լռելյայն գործողություն կամ կոնֆիգուրացված աշխատածրագիր այս տիպի ֆայլի հետ աշխատելու համար։
    
    MIME տիպ․ %s
    
    Կարող եք փորձել բացել այն հետևյալ փլագինների կամ աշխատածրագրերի օգնությամբ

en: Open with:
hy: Բացել որպես․

note: Document manager plugin
en: Document Manager
hy: Փաստաթղթի կառավարիչ

en: All files
hy: Բոլոր ֆայլերը

en: Anjuta Projects
hy: Anjuta-ի նախագծեր

en: C/C++ source files
hy: C/C++ սկզբնական կոդի աղբյուրներ

en: C# source files
hy: C# սկզբնական կոդի աղբյուրներ

en: Java source files
hy: Java սկզբնական կոդի աղբյուրներ

en: Pascal source files
hy: Pascal սկզբնական կոդի աղբյուրներ

en: PHP source files
hy: PHP սկզբնական կոդի աղբյուրներ

en: Perl source files
hy: Perl սկզբնական կոդի աղբյուրներ

en: Python source files
hy: Python սկզբնական կոդի աղբյուրներ

en: Hypertext markup files
hy: Հիպերտեքստային նշումներով ֆայլեր

en: Shell script files
hy: Թաղանթի սկրիպտերի ֆայլեր

en: Makefiles
hy: Makefile-եր

en: Lua files
hy: Lua ֆայլեր

en: Diff files
hy: Diff ֆայլեր

en: Failed to activate plugin: %s
hy: Չհաջովեց ակտիվացնել փլագինը․ %s

en: _New
hy: _Նոր

en: New empty file
hy: Նոր դատարկ ֆայլ

en: _Open…
hy: _Բացել․․․

en: _Open
hy: _Բացել

en: Open _With
hy: Բացել _ինչպես

en: Open with
hy: Բացել ինչպես

en: File Loader
hy: Ֆայլի բեռնիչ

en: New
hy: Նոր

en: New file, project and project components.
hy: Նոր ֆայլ, նախագիծ և նախագծի բաղադրիչներ

en: Open
hy: Բացել

en: Open _Recent
hy: Բացել _վերջինները

en: Open recent file
hy: Բացել վերջին ֆայլը

en: Open recent files
hy: Բացել վերջին ֆայլերը

en: Open a file
hy: Բացել ֆայլ

en: File not found
hy: Ֆայլը գտնված չէ

note: %s is name of file that will be opened
en: Please select a plugin to open <b>%s</b>.
hy: Ընտրեք փլագին բացելու համար <b>%s</b>։

en: Open With
hy: Բացել ինչպես

en: Choose Directory to show if no project is open
hy: Ընտրեք պանակ, որը ցուցադրվի, եթե նախագիծ բացված չէ

en: Do not show backup files
hy: Չցուցադրել պահուստային ֆայլերը

en: Do not show binary files (.o, .la, etc.)
hy: Չցուցադրել երկուական ֆայլերը (.o, .la, etc.)

en: Do not show hidden files
hy: Չցուցադրել թաքնված ֆայլերը

en: Do not show unversioned files
hy: Չցուցադրել այն ֆայլերը, որոնց տարբերակների համարները կարգավորված չեն

en: Filter
hy: Ֆիլտր

en: Global
hy: Ընդհանուր

en: Root directory if no project is open:
hy: Գլխավոր պանակ, եթե չկան բացված նախագծեր․

en: Loading...
hy: Բեռնում․․․

en: Filename
hy: Ֆայլի անուն

en: Base URI
hy: Հիմնական URI

en: URI of the top-most path displayed
hy: Սկզբնական տարրի URI

en: _Rename
hy: _Անվանափոխել

en: Rename file or directory
hy: Անվանափոխել ֆայլ կամ պանակ

en: File manager popup actions
hy: ֆայլի կառավարչի ելնող գործողություններ

en: Files
hy: Ֆայլեր

en: File Manager
hy: Ֆայլի կառավարիչ

en: Add License Information
hy: Ավելացնել արտոնագրի մասին տեղեկատվություն

en: Add to project
hy: Ավելացնել նախագծին

en: Add to repository
hy: Ավելացնել ռեպոզիտորիային

en: Create corresponding header file
hy: Ստեղծել համապատասխան գլխամասային ֆայլ

en: Enter the File name.
    The extension will be added according to the type.
hy: Մուտքագրեք ֆայլի անունը.
    Ընդլայնումը կավելացվի ֆայլի տիպին համապատասխան։

en: File Information
hy: Ֆայլի մասին տեղեկություն

en: Name:
hy: Անուն․

en: New File
hy: Նոր ֆայլ

en: Type:
hy: Տիպ․

en: Use Template for the Header file
hy: Օգտագործել ձևանմուշը գլխամասային ֆայլի համար

en: C Source File
hy: C սկզբնական կոդի աղբյուրներ

en: C/C++ Header File
hy: C/C++ գլխամասային ֆայլ

en: C++ Source File
hy: C++ սկզբնական կոդի աղբյուրներ

en: C# Source File
hy: C# սկզբնական կոդի աղբյուրներ

en: Java Source File
hy: Java սկզբնական կոդի աղբյուրներ

en: Perl Source File
hy: Perl սկզբնական կոդի աղբյուրներ

en: Python Source File
hy: Python սկզբնական կոդի աղբյուրներ

en: Shell Script File
hy: Թաղանթի սկրիպտերի ֆայլեր

en: Other
hy: Այլ

en: BSD Public License
hy: BSD հանրային արտոնագիր

en: Unable to build user interface for New File
hy: Չհաջողվեց կառուցել օգտագործողի ինտերֆեյս նոր ֆայլի համար

en: Invalid GbfAmConfigValue type
hy: Սխալ GbfAmConfigValue տիպ

en: Add _Package
hy: Ավելացնել _փաթեթ

en: Add _module
hy: Ավելացնել _մոդուլ

en: Packages
hy: Փաթեթներ

en: Select Package to add:
hy: Ընտրել փաթեթ ավելացնելու համար․

en: Select package
hy: Ընտրել փաթեթ

en: Variables
hy: Փոփոխականներ

en: Static Library
hy: Ստատիկ գրադարան

en: Shared Library
hy: Համատեղ օգտագործման համար գրադարան

en: Man Documentation
hy: Man փաստաթուղթ

en: Miscellaneous Data
hy: Պատահական տվյալներ

en: Script
hy: Սկրիպտ

en: Info Documentation
hy: Info փաստաթուղթ

en: Lisp Module
hy: Lisp մոդուլ

en: Header Files
hy: Գլխամասային ֆայլեր

en: Java Module
hy: Java մոդուլ

en: Python Module
hy: Python մոդուլ

en: Generic rule
hy: Ընդհանուր օրենք

en: Extra target
hy: Լրացուցիչ նպատակակետ

en: Configure file
hy: Կոնֆիգուրացնել ֆայլը

en: Interface file
hy: Ինտերֆեյսի ֆայլ

en: GLib mkenums
hy: GLib mkenums սկրիպտ

en: GLib genmarshal
hy: GLib genmarshal ծրագիր

en: Intl rule
hy: Intl օրենք

en: Group doesn't exist
hy: Խումբ գոյություն չունի

en: Target doesn't exist
hy: Նպատակակետ գոյություն չունի

en: Unable to update project
hy: Չհաջողվեց թարմացնել նախագիծը

en: Invalid or remote path (only local paths supported)
hy: Անվավեր կամ հեռադիր ճանապարհ (ապահովում են միայն տեղային ճանապարհները)

en: Project doesn't exist or invalid path
hy: Նախագիծ գոյություն չունի կամ ճանապարհը սխալ է

en: Malformed project
hy: Սխալ նախագիծ

en: Please specify group name
hy: Նշեք խմբի անունը

en: Group name can only contain alphanumeric, '_', '-' or '.' characters
hy: Խմբի անունը կարող է պարունակել միայն տառ, թիվ կամ '_', '-','.' նիշեր

en: Parent group doesn't exist
hy: Ծնող խումբ գոյություն չունի

en: Group already exists
hy: Խումբը արդեն գոյություն ունի

en: Group couldn't be created
hy: Խումբը չի կրող ստեղծվել

en: Group couldn't be removed
hy: Խումբը հնարավոր չէ ջնջել

en: Please specify target name
hy: Նշեք նպատակակետի անունը

en: Target name can only contain alphanumeric, '_', '-' or '.' characters
hy: Նպատակակետի անունը կարող է պարունակել միայն տառ, թիվ կամ '_', '-','.' նիշեր

en: Shared library target name must be of the form 'libxxx.la'
hy: Համատեղ օգտագործման համար նախատեսված գրադարանի անունը պետք է ունենա 'libxxx.la' տեսքը

en: Static library target name must be of the form 'libxxx.a'
hy: Ստատիկ գրադարանի անունը պետք է ունենա 'libxxx.a' տեսքը

en: Target already exists
hy: Նպատակակետն արդեն գոյություն ունի

en: General failure in target creation
hy: Ընդհանուր սխալ նպատակակետ ստեղծելու ժամանակ

en: Newly created target could not be identified
hy: Նոր ստեղծված նպատակակետը չի կարող որոշված լինել

en: Target couldn't be removed
hy: Նպատակակետը չի կարող հեռացվել

en: Source doesn't exist
hy: Սկզբնական կոդով ֆայլ գոյություն չունի

en: Source file name can only contain alphanumeric, '_', '-' or '.' characters
hy: Սկզբնական կոդով ֆայլի անունը կարող է պարունակել միայն տառ, թիվ կամ '_', '-','.' նիշեր

en: Source file is already in given target
hy: Սկզբնական կոդի աղբյուրը արդեն նպատակակետում է

en: General failure in adding source file
hy: Ընդհանուր սխալ սկզբնական կոդով ֆայլի ավելացման ժամանակ

en: Newly added source file could not be identified
hy: Նոր ավելացված սկզբնական կոդով ֆայլը չի կարող որոշված լինել

en: Source couldn't be removed
hy: Սկզբնական կոդով ֆայլը հնարավոր չէ ջնջել

en: Project directory
hy: Նախագծի պանակ

en: Enter new module
hy: Մուտքագրեք նոր մոդուլ

en: Module/Packages
hy: Մոդուլ կամ փաթեթ

en: Version
hy: Տարբերակ

en: Are you sure you want to remove module "%s" and all its associated packages?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ուզում եք հեռացնել "%s" մոդուլը և նրա հետ կապված փաթեթները։

en: Are you sure you want to remove package "%s"?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ուզում եք հեռացնել "%s" փաթեթը։

en: Enter new variable
hy: Մուտքագրեք նոր փոփոխական

en: Are you sure you want to remove variable "%s"?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ուզում եք հեռացնել "%s" փոփոխականը։

en: Project:
hy: Նախագիծ․

en: Package name:
hy: Նախագծի անուն․

en: Version:
hy: Տարբերակ․

en: URI:
hy: URI.

en: Use
hy: Օգտագործել

en: Group name:
hy: Խմբի անուն․

en: Advanced
hy: Լրացուցիչ

en: C compiler flags:
hy: C կազմարկիչի դրոշներ․

en: C preprocessor flags:
hy: C պրեպրոցեսորի դրոշներ․

en: C++ compiler flags:
hy: C++ կազմարկիչի դրոշներ․

en: gcj compiler flags (ahead-of-time):
hy: gci կազմարկիչի դրոշներ (ahead-of-time)․

en: Java compiler flags (just-in-time):
hy: Java կազմարկիչի դրոշներ (just-in-time)․

en: Fortran compiler flags:
hy: Fortran կազմարկիչի դրոշներ․

en: Includes (deprecated):
hy: Ներառված ֆայլերի ճանապարհներ (հնացած է)․

en: Install directories:
hy: Տեղադրման պանակներ․

en: C preprocessor flags
hy: C պրեպրոցեսորի դրոշներ

en: C++ compiler flags
hy: C++ կազմարկիչի դրոշներ

en: gcj compiler flags (ahead-of-time)
hy: gcj կազմարկիչի դրոշներ (ahead-of-time)

en: Linker flags:
hy: Կապակցող ծրագրի դրոշներ․

en: Libraries:
hy: Գրադարաններ․

en: Dependencies:
hy: Կախվածություններ․

en: Advanced options
hy: Լրացուցիչ ընտրանքներ

en: Target name:
hy: Նպատակակետի անուն․

en: Group:
hy:  Խումբ․

en: Install directory:
hy: Տեղադրման պանակ․

en: Advanced…
hy: Լրացուցիչ․․․

en: Invalid GbfMkfileConfigValue type
hy: Սխալ GbfAmConfigValue տիպ

en: Project doesn't exist
hy: Նախագիծ գոյություն չունի

en: Group coudn't be removed
hy: Խումբը հնարավոր չէ ջնջել

en: Target couldn't be created
hy: Նպատակակետ հնարավոր չէ ստեղծել

en: Target coudn't be removed
hy: Նպատակակետը հնարավոր չէ ջնջել

en: Source file must be inside the project directory
hy: Սկզբնական կոդով ֆայլը պետք է գտնվի նախագծի պանակում

en: Source is already in target
hy: Սկզբնական կոդով ֆայլը արդեն գտնվում է նպատակակետում

en: Source couldn't be added
hy: Հնարավոր չէ ավելացնել սկզբնական կոդով ֆայլ

en: Includes:
hy: Ներառվող ֆայլեր․

note: The %s argument is a program name, anjuta by example
en: Loading Executable: %s
hy: Կատարվող ֆայլի բեռնում․ %s

note: The %s argument is a file name
en: Loading Core: %s
hy: Հիշողության կտորի բեռնում․ %s

en: Unable to find: %s.
    Unable to initialize debugger.
    Make sure Anjuta is installed correctly.
hy: Չի հաջողվում գտնել․ %s.
    Չհաջողվեց սկզբնարժեքավորել վրիպազերծիչը։
    Համոզվեք, որ Anjuta-ն ճիշտ է տեղադրված։

en: Getting ready to start debugging session…
hy: Վրիպազերծչի սեսիայի մեկնարկի պատրաստում․․․

en: Loading Executable:
hy: Կատարվող ֆայլի բեռնում․

en: No executable specified.
hy: Կատարվող ֆայլը նշված չէ։

en: Open an executable or attach to a process to start debugging.
hy: Վրիպազերծումը սկսելու համար բացեք կատարվող ֆայլը կամ միացեք վրիպազերծման պրոցոսին։

en: There was an error whilst launching the debugger.
hy: Վրիպազերծիչը թողարկելուց տեղի է ունեցել սխալ։

en: Make sure 'gdb' is installed on the system.
hy: Համոզվեք, որ համակարգում տեղադրված է 'gdb'։

en: Program exited normally
hy: Ծրագիրը հաջողությամբ ավարտվեց

en: Program exited with error code %s
hy: Ծրագիրը ավարտվեց %s սխալ կոդով

note: The program has reached one breakpoint and will stop
en: Breakpoint number %s hit
hy: Հասել է ընդհատման %s կետին

en: Function finished
hy: Ֆունկցիայի կատարումը ավարտվեց

en: Stepping finished
hy: Քայլն ավարտվեց

en: Location reached
hy: Տեղակայությունը հասանելի է

en: The program is attached.
    Do you still want to stop the debugger?
hy: Ծրագիրը կցված է։
    Ուզու՞մ եք կանգնեցնել վրիպազերծումը։

note: The %s argument is an error message returned by gdb. * It is something like, "No such file or directory"
en: Unable to connect to remote target, %s
    Do you want to try again?
hy: Չհաջողվեց միանալ հեռակա նպատակակետին, %s
    Ուզու՞մ եք կրկին փորձել։

en: Debugger connected
hy: Վրիպազերծիչը միացված է

en: Program attached
hy: Ծրագիրը կցված է

en: Attaching to process: %d…
hy: Միանալ պրոցոսին․ %d…

en: A process is already running.
    Would you like to terminate it and attach the new process?
hy: Պրոցեսն արդեն կատարվում է։
    Ուզու՞մ եք ընդհատել այն և միանալ այլ պրոցեսի։

en: Anjuta is unable to attach to itself.
hy: Anjuta-ն չի կարող միանալ ինքն իրեն։

en: Program terminated
hy: Ծրագիրն ընդհատված է

en: Program detached
hy: Ծրագիրն անջատված է

en: Detaching the process…
hy: Անջատում պրոցեսից․․․

en: Interrupting the process
hy: Գործընթացի ընդհատում

en: Sending signal %s to the process: %d
hy: %s ազդանշանի ուղարկում գործընթացին․ %d

en: Error whilst signaling the process.
hy: Գործընթացին ազդանշան ուղարկելու ժամանակ տեղի է ունեցել սխալ։

en: Failed to create FIFO file named %s. The program will run without a terminal.
hy: Չհաջողվեց ստեղծել %s անունով FIFO ֆայլ։ Ծրագիրը կթողարկվի առանց տերմինալի։

en: Cannot start terminal for debugging.
hy: Չհաջողվեց թողարկել տերմինալ վրիպազերծման համար

en: Add File
hy: Ավելացնել ֆայլ

en: Add Remote Branch
hy: Ավելացնել հեռակա ճյուղ

note: A signed off by line is something git adds to the end of a commit message that indicates that a patch passes your scrutiny as you commit it to your git tree.
en: Add signed-off-by line
hy: Ավելացնել ստորագրություն

en: Amend the previous commit
hy: Փոփոխել նախորդ ֆիքսացիան

en: Annotate this tag
hy: Մեկնաբանել այս պիտակը

note: Normally when you fetch new objets from a remote branch you are tracking, git overwrites the data from the last fetch. With this option, data will be appended to the previous information, preserving it if the user should need it.
en: Append fetch data
hy: Ավելացնել ստացված տվյալները

en: Apply Stash
hy: Կիրառել թաքցված փոփոխությունները

note: Action name Stock icon, if any
en: Apply mailbox files
hy: Կիրառել փոստային ֆայլերը

en: Apply the selected stash
hy: Կիրառել ընտրված թաքցված փոփոխությունները

note: "Author" means search for commits whose author matches the given grep expression. "Grep" searches through commit logs and patches.
en: Author/Grep
hy: Հեղինակ կամ ձևանմուշ

en: Author:
hy: Հեղինակ․

en: Bad revision:
hy: Վատ տարբերակ․

en: Branch name:
hy: Ճյուղի անունը․

en: Branch to switch to:
hy: Անցնել ճյուղին․

en: Branch:
hy: Ճյուղ․

en: Branches
hy: Ճյուղեր

en: Branches must be fully merged
hy: Ճյուղերը պետք է ամբողջությամբ միավորվեն իրար հետ

en: Branches to delete:
hy: Ջնջելու ենթակա ճյուղեր․

en: Changes:
hy: Փոփոխություններ․

en: Check Out Files
hy: Ստանալ ֆայլեր

en: Check out all local changes
hy: Ստանալ բոլոր տեղային փոփոխությունները

en: Check out the branch after it is created
hy: Ստեղծումից հետո ստանալ ճյուղը

en: Cherry Pick
hy: Ընտրողական փոփոխություն

en: Clear all stashes
hy: Մաքրել բոլոր թաքնված փոփոխությունները

en: Column 1
hy: Սյուն 1

en: Commit Changes
hy: Ֆիքսել փոփոխությունները

en: Commit on fast-forward merges
hy: Արագ միավորումից հետո ֆիքսել փոփոխությունները

en: Commit to Cherry Pick:
hy: Ֆիքսացիա՝ ընտրողական փոփոխության համար․

en: Commit to revert:
hy: Ֆիքսումը չեղյալ հայտարարել

en: Create Branch
hy: Ստեղծել ճյուղ

en: Create Tag
hy: Ստեղծել պիտակ

en: Create patch series
hy: Ստեղծել կտորների սերիա

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Delete Branch
hy: Ջնջել ճյուղը

en: Delete Remote Branch
hy: Ջնջել հեռակա ճյուղը

en: Delete Tags
hy: Ջնջել պիտակները

en: Do not commit
hy: Չֆիքսել

en: Do not follow tags
hy: Չհետևել պիտակներին

en: Drop the selected stash
hy: Ջնջել ընտրված թաքնված փոփոխությունները

en: E-mail:
hy: Էլ․ փոստ․

en: Fetch remote branches after creation
hy: Ստեղծումից հետո ստանալ հեռակա ճյուղերը

en: Filters
hy: Ֆիլտրեր

en: Folder to create patches in:
hy: Կտորների ստեղծման համար պանակ․

en: Force
hy: Ստիպողաբար

en: From:
hy: Նշվածից․

en: Generate patches relative to:
hy: Ստեղծել կտորներ նշվածի նկատմամբ

en: Good revision:
hy: Լավ տարբերակ․

en: Grep:
hy: Արագ փնտրում․

en: Hard
hy: Կոշտ

en: Head
hy: Վերջին տարբերակ

en: Ignore Files
hy: Անտեսել ֆայլերը

en: Log Message:
hy: Գրանցամատյանի հաղորդագրություն․

en: Mailbox file containing patches:
hy: Կտորներ պարունակող փոստային ֆայլ․

en: Merge
hy: Միավորել

en: Mixed
hy: Խառնված

en: Mode:
hy: Ռեժիմ․

en: Previous commit
hy: Նախորդ ֆիքսում

en: Pull
hy: Ստացում

en: Push
hy: Մտցնել փոփոխություններ

en: Push all branches and tags
hy: Բոլոր ճյուղերն ու պիտակները մտցնել

en: Push all tags
hy: Մտցնել բոլոր պիտակները

en: Rebase
hy: Տեղափոխում

en: Remote
hy: Հեռակա

en: Remote branch to rebase from:
hy: Հեռակա ճյուղ՝ տեղափոխման համար

en: Remote to delete:
hy: Հեռակա ճյուղ՝ ջնջելու համար․

en: Remove File
hy: Ջնջել ֆայլ

en: Repository origin
hy: Սկզբնական ռեպոզիտորիա

en: Repository to pull from:
hy: Ռեպոզիտորիա փոփոխությունները ստանակու համար․

en: Repository to push to:
hy: Ռեպոզիտորիա՝ փոփոխությունները ներմուծելու համար․

en: Reset Tree
hy: Ծառի վերակայում

en: Reset to:
hy: Վերակայել նշվածին․

en: Restore index
hy: Վերականգնել ինդեքսը

en: Retrieving status…
hy: Վիճակի ստացում․․․

en: Revert Commit
hy: Ֆիքսացիան չեղյալ հայտարարել

en: Revision/Tag:
hy: Տարբերակ կամ պիտակ․

en: Select Files to Check Out:
hy: Ընտրել ֆայլերը ստանալու համար․

en: Select Files to Commit:
hy: Ընտրել ֆայլերը փոփոխությունները ֆիքսելու համար․

en: Select Files to Ignore:
hy: Ընտրել ֆայլերը անտեսելու համար․

en: Select Files to Mark as Resolved:
hy: Ընտրել ֆայլերը, որոնց համար կոնֆլիկտը լուծված է

en: Select Files to Unstage:
hy: Ընտրել ֆայլերը, որոնց համար պետք է փոփոխությունները ետարկել․

en: Select Mailbox File
hy: Ընտրել փոստային ֆայլ

en: Select a Folder
hy: Ընտրել պանակ

en: Select file to add:
hy: Ընտրել ֆայլ` ավելացնելու համար․

en: Select file to remove:
hy: Ընտրել ֆայլ` ջնջելու համար․

en: Set Conflicts as Resolved
hy: Նշել կոնֆլիկտները որպես լուծված

en: Show source revision in log message
hy: Ցույց տալ ընթացիկ տարբերակը հաղորդագրությունների մատյանում

en: Show the contents of the selected stash in an editor
hy: Խմբագրիչում ցույց տալ ընտրված թաքնված փոփոխությունների պարունակությունը

en: Sign this tag
hy: Ստորագրել այս պիտակը

en: Soft
hy: Փափուկ

en: Squash
hy: Սեղմել (squash)

en: Stash
hy: Թաքցնել

en: Stash Message (Optional)
hy: Թաքցնել հաղորդագությունը (Ըստ ցանկության)

en: Stash Uncommitted Changes
hy: Թաքցնել չֆիքսված փոփոխությունները

en: Stash indexed changes
hy: Թաքցնել ինդեկսավորված փոփոխությունները

en: Stash the working tree's uncommitted changes
hy: Թաքցնել աշխատող ծառի չֆիքսված փոփոխությունները

en: Stash to Apply
hy: Թաքցված փոփոխությունները, որոնք պետք է կիրառել

en: Switch to Another Branch
hy: Անցնել մեկ այլ ճյուղի

en: Tag name:
hy: Պիտակի անուն․

en: Tag/Commit
hy: Պիտակ կամ ֆիքսում

note: Action name Stock icon, if any
en: Tags
hy: Պիտակներ

en: Tags to delete:
hy: Պիտակներ՝ ջնջելու համար

en: This commit concludes a failed merge (use -i)
hy: Այս ֆիքսումը պարունակում է անհաջող միավորման արդյունք (փորձեք -i)

en: To:
hy: Նշված տեղում

en: URL:
hy: URL․

en: Unstage Files
hy: Ջնջել ֆայլերը

en: Use a custom log message
hy: Օգտագործել մատյանի հաղորդագրություն

en: Use custom author information:
hy: Օգտագործել այլ տվյալներ հեղինակի մասին

en: View log
hy: Ցուցադրել Մատյանը

en: View the Log for File/Folder:
hy: Մատյանի ցուցադրում ֆայլի կամ պանակի համար․

en: page 1
hy: Էջ 1

en: page 2
hy: Էջ 2

en: page 3
hy: Էջ 3

en: Git: File staged for add.
hy: Git․ Ավելացման համար ցուցադրված ֆայլեր

en: Please select a file.
hy: Ընտրեք ֆայլը։

en: Git: Added remote branch "%s".
hy: Git․ Ավելացված է հեռակա ճյուղ "%s".

en: Please enter a branch name.
hy: Մուտքագրեք ճյուղի անունը

en: Please enter a URL.
hy: Մուտքագրեք URL։

en: Git: Fetching…
hy: Git․ Ստացում…

en: Please select a mailbox file.
hy: Ընտրեք փոստային ֆայլ։

en: Please enter a revision.
hy: Մուտքագրեք տարբերակը։

en: Git: File retrieved.
hy: Git․ Ֆայլը ստացված է։

en: Git: Files checked out.
hy: Git․ Ֆայլերը ստացված են ռեպոզիտորիայից։

en: Git: Commit complete.
hy: Git․ Փոփոխությունների ֆիքսումը ռեպոզիտորիայում ավարտված է։

en: Please enter the commit author's name.
hy: Մուտքագրեք փոփոխությունները ֆիքսող հեղինակի անունը։

en: Please enter the commit author's e-mail address.
hy: Մուտքագրեք փոփոխությունները ֆիքսող հեղինակի Էլ․ փոստի հասցեն։

en: Git: Created branch "%s".
hy: Git․ Ավելացված է ճյուղ "%s"։

en: Git: Created tag "%s".
hy: Git․ Ավելացված է պիտակ "%s"։

en: Please enter a tag name.
hy: Մուտքագրեք պիտակի անունը։

en: Git: Deleted selected branches.
hy: Git․ Ընտրված ճյուղերը ջնջված են։

en: Please select branches to delete
hy: Ընտրեք ճյուղեր ջնջելու համար

en: Git: Deleted selected tags.
hy: Git․ Ընտրված պիտակները ջնջվել են։

en: Git: Fetch complete.
hy: Git․ Ֆայլերի ստացումը ավարտված է։

en: Graph
hy: Գրաֆ

en: Short log
hy: Կարճ հաղորդագրությունների մատյան

en: Author
hy: Հեղինակ

en: Git: Retrieving log…
hy: Git․ Մատյանի ստացում…

en: Please enter a path.
hy: Մուտքագրեք ճանապարհը։

en: Select a file
hy: Ընտրեք ֆայլ

en: <b>Branch:</b> %s
hy: <b>Ճյուղ․</b> %s

en: <b>Tag:</b> %s
hy: <b>Պիտակ:</b> %s

en: <b>Remote:</b> %s
hy: <b>Հեռակա․</b> %s

en: Branch
hy: Ճյուղ

en: Git: Merge complete.
hy: Git․ Միավորումն ավարտված է։

en: Git: Pull complete.
hy: Git․ Բեռնավորումն ավարտված է։

note: The "input widget" is the widget that should receive focus if the * user does not properly enter anything
en: Please select a remote to pull from.
hy: Ընտրեք հեռակա ռեպոզիտորիա, որտեղից պետք է բեռնել փոփոխությունները։

en: Please enter the URL of the repository to pull from.
hy: Մուտքագրեք ռեպոզիտորիայի URL որտեղից պետք է բեռնել։

en: Git: Push complete.
hy: Git․ Ներմուծումն ավարտված է։

note: The "input widget" is the widget that should receive focus if the * user does not properly enter anything
en: Please select a remote to push to.
hy: Ընտրեք հեռակա ռեպոզիտորիա, որտեղ պետք է կատարել փոփոխություններ։

en: Please enter the URL of the repository to push to.
hy: Ներմուծեք ռեպոզիտորիայի URL-ը փոփոխությունները կատարելու համար։

en: Git: Pushing…
hy: Git․ Ներմուծում․․․

en: Git: Rebasing
hy: Git․ Տեղափոխում

en: Git: File removed.
hy: Git․ Ֆայլը ջնջված է։

en: Git: Resolve complete.
hy: Git․ Լուծումը ավարտված է։

en: Git: Stash dropped.
hy: Git․ Թաքնված փոփոխությունը ջնջված է։

en: Git: All stashes cleared.
hy: Git: Բոլոր թաքնված փոփոխությունները մաքրված են։

en: Git: Branch checkout complete.
hy: Git․ Ճյուղի բեռնավորումը ավարտված է։

en: There are no branches available.
hy: Չկան հասանելի ճյուղեր։

en: Please select a stash
hy: Ընտրեք թաքնված փոփոխությունները

en: Git: Changes stored in a stash.
hy: Git․ Պահված է թաքնված փոփոխություններում։

en: Git: Stashed changes applied.
hy: Git: Թաքնված փոփոխությունները կիրառված են։

en: Git: Diff complete.
hy: Git: Տարբերությունների որոնումն ավարտված է։

en: Column %i
hy: Սյուն %i

en: Git: Files unstaged.
hy: Git: Ֆայլերը վերացված են։

note: Action name Stock icon, if any
en: _Changes
hy: _Փոփոխություններ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit…
hy: _Ֆիքսել․․․

note: Display label short-cut
en: Commit changes to the local repository
hy: Ֆիքսել փոփոխությունները տեղային ռեպոզիտորիայում

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff uncommitted changes
hy: _Համեմատել չֆիքսված փոփոխությունները

note: Display label short-cut
en: Show uncommitted changes
hy: Ցուցադրել չֆիքսված փոփոխությունները

note: Action name Stock icon, if any
en: _Stash
hy: _Թաքցնել

note: Action name Stock icon, if any
en: _Stash uncommitted changes…
hy: _Թաքցնել չֆիքսված փոփոխությունները․․․

note: Display label short-cut
en: Save uncommitted changes and re-apply them later
hy: Պահպանել չֆիքսված փոփոխությունները և կիրառել ավելի ուշ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Apply stashed changes…
hy: _Կիրառել թաքնված փոփոխությունները․․․

note: Display label short-cut
en: Apply stashed changes to the working tree
hy: Կիրառել թաքնված փոփոխությունները աշխատող ծառի վրա

note: Action name Stock icon, if any
en: _View log…
hy: _Ցուցադրել մատյանը․․․

note: Display label short-cut
en: View change history
hy: Ցուցադրել փոփոխությունների պատմությունը

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remote repository
hy: _Հեռակա ռեպոզիտորիա

note: Action name Stock icon, if any
en: _Push…
hy: _Կատարել փոփոխություններ․․․

note: Display label short-cut
en: Push changes to a remote repository
hy: Կատարել փոփոխություններ հեռակա ռեպոզիտորիայում

note: Action name Stock icon, if any
en: _Pull…
hy: _Ստանալ․․․

note: Display label short-cut
en: Update the working copy
hy: Թարմացնել աշխատող պատճեն

note: Action name Stock icon, if any
en: _Fetch
hy: _Ստանալ

note: Display label short-cut
en: Update remote branches
hy: Թարմացնել հեռակա ճյուղերը

note: Action name Stock icon, if any
en: _Files
hy: Ֆ_այլեր

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add…
hy: _Ավելացնել․․․

note: Display label short-cut
en: Add files to the repository
hy: Ավելացնել ֆայլեր ռեպոզիտորիայում

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove…
hy: _Ջնջել․․․

note: Display label short-cut
en: Remove files from the repository
hy: Ռեպոզիտորիայից ջնջել ֆայլերը

note: Action name Stock icon, if any
en: _Ignore…
hy: _Անտեսել

note: Display label short-cut
en: Ignore files
hy: Անտեսել ֆայլերը

note: Action name Stock icon, if any
en: _Check out files…
hy: Ս_տանալ ֆայլերը

note: Display label short-cut
en: Revert uncommitted changes to files
hy: Չեղյալ հայտարարել ֆայլերում չֆիքսված փոփոխությունները

note: Action name Stock icon, if any
en: _Unstage files…
hy: _Ջնջել ֆայլերը

note: Display label short-cut
en: Remove files from the commit index
hy: Ջնջել ֆայլերը փոփոխությունների ֆիքսացիայի ինդեքսից

note: Action name Stock icon, if any
en: _Resolve conflicts…
hy: _Հակասությունները լուծել․․․

note: Display label short-cut
en: Mark conflicted files as resolved
hy: Նշել կոնֆլիկտային ֆայլերը որպես լուծվածներ

note: Action name Stock icon, if any
en: Patches
hy: Կտորներ

note: Action name Stock icon, if any
en: Create patch series…
hy: Ստեղծել կտորների շարք․․․

note: Display label short-cut
en: Generate patch files for submission upstream
hy: Գեներացնել կտորներ մշակման հիմնական ճյուղ փոխանցելու համար

note: Action name Stock icon, if any
en: _Apply…
hy: _Կիրառել․․․

note: Display label short-cut
en: Start applying a patch series
hy: Սկսել կտորների շարքերի կիրառումը

note: Action name Stock icon, if any
en: _Continue with resolved conflicts
hy: _Շարունակել լուծել հակասությունները

note: Display label short-cut
en: Continue applying a series after resolving conflicts
hy: Շարունակել շարքերի կիրառումը հակասությունները լուծելուց հետո

note: Action name Stock icon, if any
en: _Skip current patch
hy: _Բաց թողել ընթացիկ կտորը

note: Display label short-cut
en: Skip the current patch in the series and continue
hy: Բաց թողել ընթացիկ կտորների շարքը և շարունակել

note: Action name Stock icon, if any
en: _Abort
hy: _Ընդհատել

note: Display label short-cut
en: Stop applying the series and return the repository to its original state
hy: Ընդհատել շարքերի կիրառումը և վերադարձնել ռեպոզիտորիան սկզբնական վիճակի

note: Action name Stock icon, if any
en: _Branches
hy: _Ճյուղեր

note: Action name Stock icon, if any
en: _Create branch…
hy: _Ավելացնել ճյուղ․․․

note: Display label short-cut
en: Create a branch
hy: Ավելացնել ճյուղ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Delete branch…
hy: _Ջնջել ճյուղ

note: Display label short-cut
en: Delete branches
hy: Ջնջել ճյուղեր

note: Action name Stock icon, if any
en: _Switch to another branch…
hy: _Անցնել այլ ճյուղի․․․

note: Display label short-cut
en: Switch to another branch
hy: Անցնել այլ ճյուղի

note: Action name Stock icon, if any
en: _Merge…
hy: _Միավորել․․.

note: Display label short-cut
en: Merge changes from another branch into the current one
hy: Միավորել այս ճյուղի փոփոխությունները այլ ճյուղի փոփոխությունների հետ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Rebase
hy: _Տեղափոխում

note: Display label short-cut
en: Merge your changes with an upstream remote branch
hy: Միավորել այս ճյուղի փոփոխությունները այլ ճյուղի փոփոխությունների հետ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Start…
hy: _Սկսել․․․

note: Display label short-cut
en: Start a rebase
hy: Սկսել տեղափոխումը

note: Action name Stock icon, if any
en: _Continue
hy: _Շարունակել

note: Display label short-cut
en: Continue a rebase that stopped because of conflicts
hy: Շարունակել հակասությունների պատճառով ընհատված տեղափոխումը

note: Action name Stock icon, if any
en: _Skip
hy: _Բաց թողնել

note: Display label short-cut
en: Skip the current conflicted commit and continue
hy: Բաց թողնել ընթացիկ հակասական ֆիքսացիան և շարունակել

note: Display label short-cut
en: Abort the rebase and put the repository in its original state
hy: Ընդհատել տեղափոխումը և վերադարձնել ռեպոզիտորիան սկզբնական վիճակի

note: Action name Stock icon, if any
en: _Cherry pick…
hy: _Ընտրողական փոփոխություն․․․

note: Display label short-cut
en: Selectively merge individual changes from other branches into the current one
hy: Անհատական փոփոխությունները այլ ճյուղերից ընտրողական միավորել ընթացիկ ճյուղի հետ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remote branches
hy: _Հեռակա ճյուղեր

note: Display label short-cut
en: Add a remote branch
hy: Ավելացնել հեռակա ճյուղ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Delete…
hy: _Ջնջել․․․

note: Display label short-cut
en: Delete a remote branch
hy: Ջնջել հեռակա ճյուղ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Create tag…
hy: _Ստեղծել պիտակ…

note: Display label short-cut
en: Create a tag
hy: Ստեղծել պիտակ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Delete tag…
hy: _Ջնջել պիտակ․․․

note: Display label short-cut
en: Delete tags
hy: Ջնջել պիտակներ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Reset/Revert
hy: _Վերակայել կամ չեղյալ համարել

note: Action name Stock icon, if any
en: _Reset tree…
hy: _Վերակայել ծառը․․․

note: Display label short-cut
en: Reset repository head to any past state
hy: Վերակայել ռեպոզիտորիայի վերջին ուղղումը ցանկացած նախորդ վիճակի

note: Action name Stock icon, if any
en: _Revert commit…
hy: _Ֆիքսացիան չեղյալ հայտարարել․․․

note: Display label short-cut
en: Revert a commit
hy: Ֆիքսացիան չեղյալ հայտարարել

note: Action name Stock icon, if any
en: Bisect
hy: Երկուական որոնում

note: Display label short-cut
en: Start a bisect operation
hy: Սկսել երկուական որոնում գործողությունը

note: Display label short-cut
en: Stop the bisect and bring the tree back to normal
hy: Ընդհատել երկուական որոնումը և վերադարձնել ծառը սկզբնական վիճակի

note: Action name Stock icon, if any
en: _Good
hy: _Լավ

note: Display label short-cut
en: Mark the current head revision as good
hy: Նշել ընթացիկ տարբերակը որպես լավ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Bad
hy: _Վատ

note: Display label short-cut
en: Mark the current head revision as bad
hy: Նշել ընթացիկ տարբերակը որպես վատ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Initialize repository
hy: _Սկզբնարժեքավորել ռեպոզիտորիան

note: Display label short-cut
en: Create a new git repository or reinitialize an existing one
hy: Ստեղծել նոր git ռեպոզիտորիա կամ կրկին սկզբնարժեքավորել եղածը

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show commit diff
hy: _Ցուցադրել ֆիքսացիաների տարբերակների տարբերությունը

note: Display label short-cut
en: Show changes introduced by this commit
hy: Ցուցադրել տվյալ ֆիկսացիայով ներմուծված տարբերությունները

note: Action name Stock icon, if any
en: _View selected revision
hy: _Ցուցադրել ընտրված տարբերակը

note: Display label short-cut
en: View a copy of this file at this revision
hy: Դիտել այս ֆայլի պատճեն տվյալ տարբերակում

note: Display label short-cut
en: Create a branch with the selected revision as its head
hy: Ստեղծել ճյուղ՝ ընտրված տարբերակը նշելով որպես վերջին փոփոխություն

note: Display label short-cut
en: Create a tag at this revision
hy: Այս տարբերակի համար ստեղծել պիտակ

note: Display label short-cut
en: Reset repository head to this revision
hy: Ռեպոզիտորիայի վերջին փոփոխությունը չեղյալ հայտարարել մինչև այս տարբերակը

note: Display label short-cut
en: Revert this commit
hy: Այս ֆիքսացիան չեղյալ համարել

note: Display label short-cut
en: Merge this commit into the current branch
hy: Միավորել այս ֆիկսացիան ընթացիկ ճյուղի հետ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Bisect
hy: _Երկուական որոնում

note: Action name Stock icon, if any
en: _Set good revision
hy: _Սահմանել որպես լավ վերանայում

note: Display label short-cut
en: Mark this revision as good
hy: Նշել այս տարբերակը որպես լավ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Set bad revision
hy: _Սահմանել որպես վատ տարբերակ

note: Display label short-cut
en: Mark this revision as bad
hy: Նշել տարբերակը որպես վատ

note: Display label short-cut
en: View changes to this file or folder
hy: Ցուցադրել փոփոխությունները այս ֆայլի կամ պանակի համար

note: Display label short-cut
en: Add this file or folder to the repository
hy: Ավելացնել այս ֆայլը կամ պանակը ռեպոզիտորիայում

note: Display label short-cut
en: Remove this file or folder from the repository
hy: Ջնջել այս ֆայլը կամ պանակը ռեպոզիտորիայից

en: Top level git menu item
hy: git մենյուի վերին մակարդակի տարր

en: Git operations
hy: Git գործողություններ

en: Git log operations
hy: Git մատյանի գործողություններ

en: Git FM operations
hy: Git ֆայլերի գործողություններ

en: Git Log
hy: Git մատյան

en: <b>Handler template</b>
hy: <b>Մշակող ծրագրի ձևանմուշ</b>

en: <b>Manage associations</b>
hy: <b>Կապերի կառավարում</b>

en: <b>New association</b>
hy: <b>Նոր կապ</b>

note: Link a file with a widget
en: Associate
hy: Կապել

en: Automatically add resources
hy: Ավտոմատ ավելացնել ռեսուրսներ

en: Designer
hy: Դիզայներ

en: Editor
hy: Խմբագրիչ

en: Insert handler on edit
hy: Տեղադրել մշակիչը խմբագրելիս

en: Position type
hy: Դիրքի տիպ

en: Separated designer layout
hy: Խմբագրել ինտերֆեյսը առանձին պատուհանում

en: Special regexp
hy: Առանձնահատուկ ռեգուլյար արտահայտություն

en: Widget name
hy: Վիջեթի անուն

en: Association item has no designer
hy: Կապված տարրը չունի ինտերֆեյսի խմբագրիչ

en: Association item has no editor
hy: Կապված տարրը չունի տեքստային խմբագրիչ

en: Bad association item option in the node %s
hy: Սխալ տարր կապի ընտրանք հագույցում %s

en: no filename found in the node %s
hy: ֆայլի անունը հանգույցում գտնված չէ %s

en: invalid %s property value
hy: Հատկության սխալ արժեք %s

en: Association item filename has no path
hy: Կապված ֆայլի անունը ճանապարհ չի պարունակում

en: No associations initialized: nothing to save
hy: Կապերը ստեղծված չեն․ հիշելու ոչինչ չկա

en: Couldn't save associations because project root isn't set
hy: Չհաջողվեց հիշել կապերը, որովհետև նախագծի հիմնական պանակը սահմանված չէ

en: Failed to save associations
hy: Չհաջողվեց հիշել կապերը

note: iptCurrent:
en: Current
hy: Ընթացիկ

note: iptBeforeEnd:
en: Before end
hy: Մինչ ավարտը

note: iptAfterBegin:
en: After begin
hy: Սկզբից հետո

note: ipEOF:
en: End of file
hy: Ֆայլի ավարտը

en: Couldn't introspect the signal
hy: Չհաջողվեց ավտոմատ ստանալ տեղեկություններ ազդանշանի մասին

en: Python language isn't supported yet
hy: Python լեզուն դեռ չի ապահովում

en: Vala language isn't supported yet
hy: Vala լեզուն դեռ չի ապահովում

en: There is no associated editor for the designer
hy: Չկա տեքստային խմբագրիչ, կապված այս ինտերֆեյսի խմբագրիչի հետ

en: Unknown editor language "%s"
hy: Անհայտ խմբագրային լեզու "%s"

en: Error while adding a new handler stub: %s
hy: Առաջացավ սխալ մշակիչի ավելացման ժամանակ․ %s

en: Couldn't find signal information
hy: Չհաջողվեց գտնել տեղեկություններ ազդանշանի մասին

en: Error while adding a new handler stub: No current editor
hy: Առաջացավ սխալ մշակիչի ավելացման ժամանակ․ Չկա ընթացիկ խմբագրիչ

en: To avoid this message turn off "%s" flag in Preferences->Glade GUI Designer
hy: Այս հաղորդագրությունից խուսափելու համար, անջատեք "%s" դրոշակը Preferences->Glade GUI Designer -ում

en: Couldn't find an associated document
hy: Չհաջողվեց գտնել կապված փասաթուղթ

en: Those documents are already associated
hy: Այս փաստաթղթերը արդեն կապված են

en: Unable to read file: %s.
hy: Հնարավոր չէ կարդալ ֆայլը․ %s։

en: Top level widget
hy: Վերին մակարդակի վիջեթ

en: Couldn't find a default signal name
hy: Չհաջողվեց գտնել լռելյայն ազդանշանի անուն

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
hy: Նախագիծ %s-ը չի պարունակում հնացած վիջեթներ կամ չհամընկնող տարբերակներ։

en: There is no Glade project
hy: Glade նախագիծը բացակայում է

en: Switch between designer/code
hy: Փոխանջատել ինտերֆեյսի և կոդի խմբագրիչների միջև

en: Insert handler stub
hy: Տեղադրել մշակիչ

en: Insert handler stub, autoposition
hy: Տեղադրել մշակիչ, ավտոմատ որոշելով նրա տեղը կոդում

en: Associate last designer and last editor
hy: Կապել վերջին ինտերֆեյսը և վերջին տեքստային խմբագրիչը

en: Associate last designer and editor
hy: Կապել վերջին ինտերֆեյսը և տեքստային խմբագրիչը

en: Associations dialog…
hy: Կապերի խմբագրիչ․․․

en: Versioning…
hy: Տարբերակում․․․

en: Switch between library versions and check deprecations
hy: Փոխանջատվել գրադարանների տարբերակների միջև և ստուգել հնացվածությունը

en: Set as default resource target
hy: Սահմանել որպես լռելյայն աղբյուրի նպատակակետ

en: Current default target
hy: Ընթացիկ լռելյայն նպատակակետ

en: Close the current file
hy: Փակել ընթացիկ ֆայլը

en: Save the current file
hy: Հիշել ընթացիկ ֆայլը

en: Redo the last action
hy: Վերարկել վերջին գործողությունը

en: Cut the selection
hy: Կտրել ընտրվածը

en: Copy the selection
hy: Պատճենել ընտրվածը

en: Paste the clipboard
hy: Տեղադրել փոխարկման բուֆերի պարունակությունը

en: Delete the selection
hy: Ջնջել ընտրվածը

en: Glade designer operations
hy: Glade դիզայների գործողություններ

en: Go back in undo history
hy: Ետ գնալ ետարկումների պատմությունում

en: Go forward in undo history
hy: Առաջ գնալ ետարկումների պատմությունում

en: Glade Clipboard
hy: Glade-ի փոխարկման բուֆեր

en: Widgets
hy: Վիջեթներ

en: Palette
hy: Ներկապնակ

en: Not local file: %s
hy: Ոչ տեղային ֆայլ․ %s

en: Could not open %s
hy: Չհաջողվեց բացել %s

en: Could not create a new glade project.
hy: Չհաջողվեց ստեղծել նոր glade նախագիծ։

en: Glade project '%s' saved
hy: '%s' Glade նախագիծը հիշված է

en: Invalid Glade file name
hy: Անվավեր Glade ֆայլի անուն

en: You need to select a to do item before you can edit it
hy: Խմբագրելուց առաջ անհրաժեշտ է ընտրել տարր

en: Add Item
hy: Ավելացնել տարր

en: Edit Item
hy: Խմբագրել տարր

en: Summary:
hy: Ամփոփում․

note: option menu label
en: Category:
hy: Կատեգորիա․

en: Edit Categories
hy: Խմբագրել կատեգորիաները

en: Due date:
hy: Կատարման ամսաթիվ․

en: Notify when due
hy: Ծանուցել կատարման ամաթիվն անցնելու մասին

note: label
en: Priority:
hy: Առաջնահերթություն․

en: Comment:
hy: Մեկնաբանություն․

en: Completed
hy: Ավարտված է

en: started:
hy: սկսված է․

en: stopped:
hy: ընդհատված է․

en: You need to select a to-do item before you can remove it
hy: Անհրաժեշտ է ընտրել առաջադրանք այն ջնջելուց առաջ

en: Are you sure you want to remove the selected to-do item?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ուզում եք ջնջել ընտրված առաջադրանքը

en: Are you sure you want to remove all the completed to-do items?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ուզում եք ջնջել բոլոր ավարտված առաջադրանքները

en: Are you sure you want to remove all the completed to-do items in the category "%s"?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ուզում եք ջնջել բոլոր ավարտված առաջադրանքները "%s" կատեգորիայից

en: Export task list
hy: Արտահանել առաջադրանքների ցանկը

en: Plain Text
hy: Տեքստային ֆորմատ

note: add the embed css style sheet tb
en: Export current category only
hy: Արտահանել միայն ընթացիկ կատեգորիան

en: <b>HTML export options:</b>
hy: <b>HTML արտահանման ընտրանքները․</b>

en: Embed default (CSS) style sheet
hy: Ներդնել լռելյայն (CSS) ոճերի աղյուսակ

en: Custom (CSS) style sheet
hy: Այլ (CSS) ոճերի աղյուսակ

en: _View
hy: _Դիտում

en: All
hy: Բոլորը

en: _Export
hy: _Արտահանել

en: Priority
hy: Առաջնահերթություն

en: Due date
hy: Կատարման ժամանակահատվածը

en: Summary
hy: Ամփոփում

en: No permission to read the file.
hy: Գոյություն չունի ֆայլը կարդալու թույլատվություն

en: Failed to read file
hy: Չհաջողվեց ֆայլը կարդալ

en: Failed to parse XML structure
hy: Չհաջողվեց վերլուծել XML կառուցվածքը

en: File is not a valid gtodo file
hy: Ֆայլը չի հանդիսանում ճիշտ աշխատանքային ֆայլ

en: Personal
hy: Անձնական

en: Business
hy: Աշխատանք

en: Unfiled
hy: Այլ

en: No Gtodo Client to save.
hy: Չկա Gtodo հաճախորդ հիշելու համար

en: No filename supplied.
hy: Տրված չէ ֆայլի անունը

note: create a priority string
en: Low
hy: Ցածր

en: Medium
hy: Միջին

en: High
hy: Բարձր

en: When you delete the category "%s", all containing items are lost
hy: Եթե դուք ջնջեք "%s" կատեգորիան, ապա նրանում պարունակվող բոլոր առաջադրանքները կկորչեն

en: Delete
hy: Ջնջել

en: <New category (%d)>
hy: <Նոր կատեգորիա (%d)>

en: The following item is due in %i minute: | The following item is due in %i minutes:
hy[0]: Հաջորդ առաջադրանքը կկատարվի %i րոպեի ընթացքում․
hy[1]: Հաջորդ առաջադրանքը կկատարվի %i րոպեների ընթացքում․

en: The following item is due:
hy: Հաջորդ առաջադրանքը կատարված է․

note: gtk_container_set_border_width(GTK_CONTAINER(hbox), 9);
en: _Do not show again
hy: Ցու_յց չտալ նորից

en: _Tasks
hy: _Առաջադրանքներ

en: Hide _Completed Items
hy: _Թաքցնել ավարտված առաջադրանքները

en: Hide completed to-do items
hy: Թաքցնել ավարտված առաջադրանքները

en: Hide Items Past _Due Date
hy: Թաքցնել առաջադրանքները _կատարման ժամանակի ավարտից հետո

en: Hide items that are past due date
hy: Թաքցնել առաջադրանքները կատարման ժամանակի ավարտից հետո

en: Hide Items Without _End Date
hy: Թաքցնել առաջադրանքները առանց կա_տարման ժամանակի ավարտի

en: Hide items without an end date
hy: Թաքցնել առաջադրանքները առանց կատարման ժամանակի ավարտի

en: Task manager
hy: Առաջադրանքների ղեկավարիչ

en: Task manager view
hy: Ցուցադրել առաջադրանքների ղեկավարիչը

en: Tasks
hy: Առաջադրանքներ

en: To-do Manager
hy: Առաջադրանքների ցանկի ղեկավարիչ

en: To-do List Preferences
hy: Առաջադրանքների ցանկի նախընտրություններ

en: Interface
hy: Ինտերֆեյս

en: Show due date column
hy: Ցուցադրել ժամանակի ավարտի սյունը

en: Show category column
hy: Ցուցադրել կատեգորիայի անվան սյունը

en: Show priority column
hy: Ցուցադրելլ առաջնահերթություններով սյունը

en: Tooltips in list
hy: Ցուցադրել դուրս ելնող հուշումները

en: Show in main window
hy: Ցուցադրել գլխավոր պատուհանում

en: Highlight
hy: Ցայտունացում

note: tb for highlighting due today
en: Items that are due today
hy: Այսօր ավարտվող առաջադրանքներ

note: tb for highlighting due
en: Items that are past due
hy: Առաջադրանքներ, որոնց կատարման ժամկետն անցել է

note: tb for highlighting in x days
en: Items that are due in the next %i day | Items that are due in the next %i days
hy[0]: Առաջադրանքներ, որոնց ժամկետը կավարտվի %i օրում
hy[1]: Առաջադրանքներ, որոնց ժամկետը կավարտվի %i օրում

en: Miscellaneous
hy: Պատահական

en: Auto-purge completed items
hy: Ավտոմատ մաքրել ավարտված առաջադրանքները

note: Translators: First part of the sentence "Purge items after %d days"
en: Purge items after
hy: Մաքրել առաջադրանքները հետո

note: Translators: Second part of the sentence "Purge items after %d days"
en: days.
hy: օրեր․

en: Auto-Purge
hy: Ավտոմատ մաքրում

en: Notification
hy: Ծանուցում

en: Allow to-do items to notify me when they are due in %i minute | Allow to-do items to notify me when they are due in %i minutes
hy[0]: Ծանուցել, երբ առաջադրանքի ավարտին մնացել է %i րոպե
hy[1]: Ծանուցել, երբ առաջադրանքի ավարտին մնացել է %i րոպե

en: Open a Task List
hy: Բացել առաջադրանքների ցանկը

en: Create a Task List
hy: Ստեղծել առաջադրանքների ցանկ

en: No Date
hy: Առանց ամսաթվի

en: Edit…
hy: Խմբագրում․․․

en: Macro details:
hy: Մակրոսների մասին տեղեկություններ․

en: Macro text:
hy: Մակրոսի տեքստ

en: Macros:
hy: Մակրոսներ․

en: Shortcut:
hy: Ստեղների համակցություն.

en: Press macro shortcut…
hy: Սեղմել մակրոսի ստեղների համակցությունը

en: Press shortcut
hy: Սեղմել  ստեղների համակցությունը

en: Anjuta macros
hy: Anjuta Մակրոսներ

en: My macros
hy: Իմ մակրոսները

en: Name:	 %s
    Category:	 %s
    Shortcut:	 %c
hy: Անուն:	 %s
    Կատեգորիա:	 %s
    Ստեղների համակցություն:	 %c

en: Insert
hy: Տեղադրել

en: Insert macro
hy: Տեղադրել մակրոս

en: Add/Edit macro
hy: Ավելացնել կամ խմբագրել մակրոս

en: Macros
hy: Մակրոսներ

en: _Insert Macro…
hy: _Տեղադրել մակրոս․․․

en: Insert a macro using a shortcut
hy: Տեղադրել մակրոս ստեղների համակցության օգնությամբ

en: _Add Macro…
hy: _Ավելացնել մակրոս․․․

en: Add a macro
hy: Ավելացնել մակրոս

en: Macros…
hy: Մակրոսներ․․․

en: Add/Edit/Remove macros
hy: Ավելացնել, խմբագրել կամ ջնջել մակրոսներ

en: Macro operations
hy: Մակրոսի գործողություններ

note: text style in editor
en: Diagonal
hy: Անկյունագիծ

en: Error message indicator style:
hy: Հաղորդագրության ցուցչի ոճի սխալ․

en: Errors:
hy: Սխալներ․

en: Indicators
hy: Ցուցիչներ

en: Message colors
hy: Հաղորդագրության գույներ

en: Messages options
hy: Հաղորդագրությունների ընտրանքներ

en: Normal message indicator style:
hy: Նորմալ հաղորդագրության ցուցիչի ոճ

en: Number of first characters to show:
hy: Ցուցադրվող սկզբնական նիշերի քանակը.

en: Number of last characters to show:
hy: Ցուցադրվող եզրապակիչ նիշերի քանակը.

note: text style in editor
en: Strike-Out
hy: Վրագծված

en: Tab position:
hy: Ներդիրի դիրք․

en: Truncate long messages
hy: Կրճատել երկար հաղորդագրությունները

note: text style in editor
en: Underline-Plain
hy: Սովորական ընդգծված

note: text style in editor
en: Underline-Squiggle
hy: Ալիքաձև ընդգծված

note: text style in editor, TT is for typewriter text
en: Underline-TT
hy: Ընդգծում մի տողով

en: Warning message indicator style:
hy: Զգուշացնող հաղորդագրության ցուցիչի ոճ․

en: Warnings:
hy: Զգուշացումներ․

en: Close all message tabs
hy: Փակել բոլոր հաղորդագրությունների ներդիրները

en: Icon
hy: Պատկերակ

en: Messages
hy: Հաղորդագրություններ

en: Error writing %s
hy:  %s գրելու սխալ

en: %d Message | %d Messages
hy[0]: %d հաղորդագրություն
hy[1]: %d հաղորդագրություններ

en: %d Info | %d Infos
hy[0]: %d տեղեկություն
hy[1]: %d տեղեկություններ

en: %d Warning | %d Warnings
hy[0]: %d զգուշացում
hy[1]: %d զգուշացումներ

en: %d Error | %d Errors
hy[0]: %d սխալ
hy[1]: %d սխալներ

en: _Copy Message
hy: _Պատճենել հաղորդագրություն

en: Copy message
hy: Պատճենել հաղորդագրություն

en: _Next Message
hy: _Հաջորդ հաղորդագրությունը

en: Next message
hy: Հաջորդ հաղորդագրությունը

en: _Previous Message
hy: _Նախորդ հաղորդագրությունը

en: Previous message
hy: Նախորդ հաղորդագրությունը

en: _Save Message
hy: Պ_ահպանել հաղորդագրությունը

en: Save message
hy: Պահպանել հաղորդագրությունը

en: Next/Previous Message
hy: Հաջորդ կամ նախորդ հաղորդագրություն

en: File/Directory to patch
hy: Ֆայլի կամ պանակ կարկատան կիրառելու համար

en: Patch file
hy: Կարկատան ֆայլ

en: Patch
hy: Կարկատան

en: Please select the directory where the patch should be applied
hy: Ընտրեք պանակը որտեղ կկիրառվի կարկատանը

en: Patching %s using %s
hy: %s կարկատանի կիրառում օգտագործելով %s

en: Patching…
hy: Կարկատանի կիրառում…

en: Patching…
hy: Կարկատանի կիրառում․․․

en: There are unfinished jobs: please wait until they are finished.
hy: Կան չավարտված գործողություններ․ սպասեք մինչ դրանց ավարտը։

en: Patch failed.
    Please review the failure messages.
    Examine and remove any rejected files.
hy: Կարկատանի կիրառումը ձախողվել է։
    Խնդրում ենք վերանայել ձախողման հաղորդագրությունը։
    Ստուգեք և ջնջեք ցանկացած մերժված ֆայլ։

en: Patching complete
hy: Կարկատանի կիրառումը ավարտված է

en: Dry run
hy: Մաքուր սկիզբ

en: File/Directory to patch:
hy: Ֆայլ կամ պանակ կարկատանի կիրառման համար․

en: Patch file:
hy: Կարկատան ֆայլ․

en: Patch level:
hy: Կարկատանի աստիճան․

note: Action name Stock icon, if any
en: _Tools
hy: _Գործիքներ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Patch…
hy: Կ_արկատան․․․

en: Patch files/directories
hy: Կիրառել կարկատանը ֆայլերի կամ պանակների վրա

en: Generation of project file failed. Cannot find an appropriate project template to use. Please make sure your version of Anjuta is up-to-date.
hy: Չհաջողվեց ստեղծել նախագիծ։ Նախագծին համապատասխան ձևանմուշ գտնված չէ։ Ստուգեք, արդյո՞ք Anjuta-ի տարբերակը թարմ է։

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
hy: "%s" ֆայլն արդեն գոյություն ունի։ Ուզու՞մ եք փոխարինել այն։

en: A file named "%s" cannot be written: %s. Check if you have write access to the project directory.
hy: "%s" ֆայլում չհաջողվեց գրել․ %s։ Համոզվեք, որ գրելու իրավունք ունեք նախագծի պանակում։

en: Please select a project backend to open %s.
hy: Ընտրեք նախագծի մոդուլ %s-ը բացելու համար։

en: Could not find a valid project backend for the given directory (%s). Please select a different directory, or try upgrading to a newer version of Anjuta.
hy: Չհաջողվեց գտնել ներքին կոմպոնենտ տվյալ նախագծի համար (%s)։ Ընտրել այլ պանակ, կամ թարմացրեք Anjuta-ն ավելի նոր տարբերակի։

en: Couldn't check out the supplied URI "%s". The error returned was: "%s"
hy: Չհաջողվեց ստանալ մատակարարված URI "%s"։ Վերադարձված է սխալ․ "%s"

en: Destination:
hy: Նպատակակետ․

en: Import from folder
hy: Ներմուծել պանակից

en: Import from version control system
hy: Ներմուծել տարբերակների ղեկավարման համակարգից

en: Import options
hy: Ներմուծման ընտրանքներ

en: Location:
hy: Դիրք․

en: Project name
hy: Նախագծի անուն

en: Import project
hy: Նախագծի ներմուծում

en: Import
hy: Ներմուծում

en: Add Source
hy: Ավելացնել ֆայլ սկզբնական կոդով

en: New Group
hy: Նոր խումբ

en: New Target
hy: Նոր նպատակակետ

en: Select the _target for the new source files:
hy: Ընտրել  _նպատակակետ սկզբնական կոդերով նոր ֆայլերի համար․

en: Source files:
hy: Սկզբնական կոդով ֆայլեր․

en: Specify _where to create the group:
hy: Նշեք ն_որ խումբ ստեղծելու տեղը․

en: Specify _where to create the target:
hy: Նշեք ն_որ նպատակակետ ստեղծելու տեղը․

en: Target _name:
hy: Նպատակակետի _անուն․

en: Target _type:
hy: Նպատակակետի _տիպ․

en: TargetTypes
hy: Նպատակակետերի տիպեր

en: _Group name:
hy: _Խմբի անուն․

en: _Select file to add…
hy: _Ընտրեք ֆայլ ավելացնելու համար․․․

en: Project
hy: Նախագիծ

en: GbfProject Object
hy: Օբյեկտ GbfProject

en: No project loaded
hy: Չկա բեռնավորված նախագիծ

en: Cannot add group
hy: Չհաջողվեց ավելացնել խումբ

en: No parent group selected
hy: Ծնողական խումբը ընտրված չէ

en: Cannot add target
hy: Չհաջողվեց ավելացնել նպատակակետ

en: No group selected
hy: Խումբը ընտրված չէ

en: Select sources…
hy: Ընտրել ֆայլեր սկզբնական տեքստերով․․․

en: Cannot add source files
hy: 1 Չհաջողվեց ավելացնել սկզբնաղբյուրներով ֆայլեր

en: No target has been selected
hy: Նպատակետ ընտրված չէ

en: Group properties
hy: Խմբի հատկությունները

en: No properties available for this group
hy: Այս խմբի համար չկան հասանելի հատկություններ

en: Target properties
hy: Նպատակակետի հատկություններ

en: No properties available for this target
hy: Այս նպատակակետի համար չկան հասանելի հատկություններ

en: Project properties
hy: Նախագծի հատկություններ

en: Refreshing symbol tree…
hy: Նշանների ծառի թարմացում․․․

en: Failed to refresh project: %s
hy: Չհաջողվեց թարմացնել նախագիծը․ %s

en: Are you sure you want to remove the following group from the project?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ուզում եք ջնջել խումբը նախագծից։

en: Are you sure you want to remove the following target from the project?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ուզում եք ջնջել նպատակակետը նախագծից։

en: Are you sure you want to remove the following source file from the project?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ուզում եք ջնջել սկզբնական ֆայլը նախագծից։

en: Are you sure you want to remove the following elements from the project?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ուզում եք ջնջել տարրերը նախագծից։

en: Group: %s
hy: Խումբ․ %s

en: Target: %s
hy: Նպատակակետ․ %s

en: Source: %s
hy: Սկզբնաղբյուր․ %s

en: Shortcut: %s
hy: Ստեղների համակցություն․ %s

en: The group will not be deleted from the file system.
hy: Խումբը հնարավոր չէ ջնջել ֆայլային համակարգից։

en: The source file will not be deleted from the file system.
hy: Սկզբնաղբյուրի ֆայլը հնարավոր չէ ջնջել ֆայլային համակարգից։

en: Confirm remove
hy: Հաստատել հեռացումը

en: Failed to remove '%s':
    %s
hy: Չհաջողվեց ջնջել '%s':
    %s

en: Failed to retrieve URI info of %s: %s
hy: Չհաջողվեց ստանալ %s -ի URI ինֆո․ %s

en: _Project
hy: _Նախագիծ

en: _Properties
hy: _Հատկություններ

en: _Refresh
hy: _Թարմացում

en: Refresh project manager tree
hy: Թարմացնել նախագծի կառավարչի ծառը

en: Add _Group…
hy: Ավելացնել խումբ․․․

en: Add a group to project
hy: Ավելացնել խումբ նախագծին

en: Add _Target…
hy: Ավելացնել նպատակակետ․․․

en: Add a target to project
hy: Ավելացնել նպատակակետ նախագծին

en: Add _Source File…
hy: Ավելացնել սկզբնաղբյուրի ֆայլը․․․

en: Add a source file to project
hy: 1Ավելացնել աղբյուրի ֆայլը պրոեկտին

en: Close Pro_ject
hy: Փակել նախա_գիծը

en: Close project
hy: Փակել նախագիծը

en: Properties of group/target/source
hy: Խմբի, նպատակակետի կամ աղբյուրի հատկութլունները

en: _Add to Project
hy: _Ավելացնել նախագծին

en: Add _Group
hy: Ավելացնել _Խումբ

en: Add _Target
hy: Ավելացնել _Նպատակակետ

en: Add _Source File
hy: Ավելացնել _աղբյուրի ֆայլ

en: Re_move
hy: Հե_ռացնել

en: Remove from project
hy: Հեռացնել նախագծից

en: Loading project: %s
hy: Նախագծի բեռնավորում․ %s

en: Created project view…
hy: Ստեղծվել է պրոեկտի տեսքը․․․

en: Failed to parse project (the project is opened, but there will be no project view) %s: %s
hy: Չի հաջողվել վերլուծել %s նախագիծը (նախագիծը բաց է, բայց այն չի երևալու)․ %s

en: Error closing project: %s
hy: Նախագիծը փակելու սխալ․ %s

en: Project manager actions
hy: 1Պրոեկտ կառավարողի գործողությունները

en: Project manager popup actions
hy: Նախագծի կառավարիչի ելնող գործողություններ

en: Initializing Project…
hy: Նախագծի սկզբնարժեքավորում

en: Project Loaded
hy: Նախագիծը բեռնավորված է

en: Details
hy: Մանրամասներ

en: Error
hy: Սխալ

en: Warning
hy: Զգուշացում

en: Message
hy: Հաղորդագրություն

en: <b>Confirm the following information:</b>
hy: <b>Հաստատեք հետևյալ տեղեկատվությունը․</b>

note: The project type is translated too, it is something like * generic, GNOME applet, Makefile project...
en: Project Type: %s
hy: Նախագծի տիպը․ %s

en: Unable to find any project template in %s
hy: Չի հաջողվել %s-ում գտնել որևէ նախագծի կաղապար

en: 
    Field "%s" is mandatory. Please enter it.
hy: 
     "%s" դաշտը պարտադիր է. Խնդրում ենք ներմուծել այն։

en: Field "%s" must start with a letter, a digit or an underscore and contain only letters, digits, underscore, minus and dot. Please fix it.
hy: "%s" դաշտը պետք է սկսվի տառով, թվանշանով կամ ընդգծման նիշով և պարունակի միայն տառ, թվանշան, ընդգծման նիշ, գիծ և կետ։ Խնդրում ենք ուղղել այն։

en: Field "%s" must start with a letter, a digit, an underscore or a directory separator and contain only letters, digits, underscore, directory separator, minus and dot. Please fix it.
hy: "%s" դաշտը պետք է սկսվի տառով, թվանշանով, ընդգծման նիշով կամ պանակները բաժանող նիշով և պարունակի միայն տառ, թվանշան, ընդգծման նիշ և պանակները բաժանող սիմվոլ, գիծ և կետ։ Խնդրում ենք ուղղել այն։

en: Unknown error.
hy: Անհայտ սխալ։

en: Directory "%s" is not empty. Project creation could fail if some files cannot be written. Do you want to continue?
hy: "%s" պանակը դատարկ չէ։ Նախագիծը կարող է չստեղծվել, եթե որոշ ֆայլեր չեն գրվում։ Արդյոք ուզու՞մ եք շարունակել։

en: File "%s" already exists. Do you want to overwrite it?
hy: "%s" ֆայլն արդեն գոյություն ունի։ Ուզու՞մ եք վերագրել այն։

en: Invalid entry
hy: Անվավեր տարր

en: Dubious entry
hy: Սխալ տարր

en: 
    Missing programs: %s.
hy: 
    Բացակայող ծրագրեր․ %s։

en: 
    Missing packages: %s.
hy: 
    Բացակայող Փաթեթներ․ %s։

en: Some important programs or development packages required to build this project are missing. Please make sure they are installed properly before generating the project.
hy: Բացակայում են որոշ կարևոր ծրագեր կամ նախագծման փաթեթներ այս նախագիծը կառուցելու համար։ Մինչև նախագծի ստեղծումը համոզվեք, որ դրանք ճիշտ են տեղադրվել։

en: Install missing packages
hy: Տեղադրել բացակայող փաթեթները

en: The missing programs are usually part of some distrubution packages and can be searched for in your Application Manager. Similarly, the development packages are contained in special packages that your distribution provides to allow development of projects based on them. They usually end with a "-dev" or "-devel" suffix in package names and can be found by searching in your Application Manager.
hy: Բացակայող ծրագրերը հաճախ որևէ դիստրիբյուտիվ փաթեթի մաս են և կարող են փնտրվել Application Manager-ի միջոցով։ Նմանապես նախագծային փաթեթները պարունակվում են հատուկ  փաթեթներում, որոնք թույլ են տալիս ստեղծել դրանց վրա հիմնված նախագծեր։ Փաթեթների անուններում դրանք սովորաբար ավարտվում են  "-dev" or "-devel" ածանցով և կարող են գտնվել Application Manager-ի միջոցով։

en: Missing components
hy: Բացակայող բաղադրիչներ

en: Unable to build project assistant user interface reading %s.
hy: Չի հաջողվել կարդալ նախագծեր կառուցողի օգնականի ինտերֆեյսը %s-ից

en: New project has been created successfully.
hy: Նոր նախագիծը հաջողությամբ ստեղծվել է։

en: New project creation has failed.
hy: Նոր նախագծի ստեղծումը չի հաջողվել։

en: Skipping %s: file already exists
hy: %s-ի բացթողում․ ֆայլը արդեն գոյություն ունի

en: Creating %s … Failed to create directory
hy: Ստեղծվում է %s․․․ Չի հաջողվել ստեղծել պանակ

en: Creating %s (using AutoGen)… %s
hy: Ստեղծվում է %s (օգտագործվում է  AutoGen)․․․ %s

en: Creating %s … %s
hy: Ստեղծվում է %s ․․․ %s

note: The %s is a name of a unix command line, by example * cp foobar.c project
en: Executing: %s
hy: Աշխատեցում․ %s

en: New Project Assistant
hy: Նոր Project Assistant

en: No
hy: Ոչ

en: Select directory
hy: Ընտրեք պանակ

en: Select file
hy: Ընտրեք ֆայլ

en: Select an Image File
hy: Ընտրեք պատկերի ֆայլը

en: Choose Icon
hy: Ընտրեք պատկերակ

en: Choose directory
hy: Ընտրեք պանակ

en: Choose file
hy: Ընտրեք ֆայլ

en: A GNOME applet project
hy: GNOME ապլետի նախագիծ

en: A generic C++ project
hy: C++ նախագիծ

en: A generic GTK+ project
hy: GTK+ նախագիծ

en: A generic GTKmm (C++) project
hy: GTKmm (C++) նախագիծ

en: A generic Xlib dock applet
hy: Xlib dock applet

en: A generic Xlib project
hy: Xlib նախագիծ

en: A generic java project using automake project management
hy: java նախագիծ, որն օգտագործում է automake նախագծերի կառավարումը

en: A generic minimal and flat project
hy: Նվազագույն նախագիծ

en: A generic natively compiled java project using the GNU Java Compiler (gcj)
hy: Բանական ձևով կազմարկվող java նախագիծ, որն օգտագործում է GNU Java Compiler (gcj)

en: A generic project
hy: Նախագիծ

en: A generic python project using automake project management
hy: Սովորական python նախագիծ, որն օգտագործում է automake նախագծի կառավարում

en: A generic wx Widgets project
hy: wx Widgets նախագիծ

en: A sample SDL project
hy: Սովորական SDL նախագիծ

en: A shared or a static library project
hy: Համօգտագործվող կամ ստատիկ գրադարանի նախագիծ

en: Add C++ support:
hy: Ավելացնել C++ աջակցում․

en: Add gtk-doc system:
hy: Ավելացնել gtk-doc համակարգ․

en: Add internationalization:
hy: Ավելացնել միջազգայնացում․

en: Add shared library support:
hy: Ավելացնել համօգտագործվող գրադարանի աջակցում․

en: Adds C++ support to the project so that C++ source files can be built
hy: Նախագծին ավելացնել C++ աջակցում, որպեսզի հնարավոր լինի կազմարկել C++ սկզբնական կոդով ֆայլերը

en: Adds support for building shared libraries in your project
hy: Ձեր նախագծում ավելացնում է համօգտագործվող գրադարանների կազմարկման աջակցում

en: Adds support for internationalization so that your project can have translations in different languages
hy: Ավելացնում է միջազգայնացման աջակցում, որպեսզի ձեր նախագիծն ունենա թարգմանություններ տարբեր լեզուներով

en: Anjuta Plugin
hy: Anjuta Փլագին

en: Anjuta plugin project that uses libanjuta framework
hy: Anjuta փլագին նախագիծ, որն օգտագործում է libanjuta framework

en: Applet Title:
hy: Ապլետի անվանում․

en: Basic information
hy: Հիմնական տեղեկություն

en: Berkeley Software Distribution License (BSD)
hy: Berkeley ծրագրային արտոնագիր (BSD)

en: Build library as
hy: Գրադարանը կազմարկել որպես

en: Comma separated, other plugins that this plugin depends on. It could be either primary interface name or plugin location (library:class)
hy: Ստորակետով բաժանված այլ փլագիններ, որոնցից կախված է այս փլագինը։ Դա կարող է լինել կամ գլխավոր ինտերֆեյսի անուն կամ փլագինի դիրքը (գրադարան․դաս)

en: Configure external packages
hy: Կոնֆիգուրացնել արտաքին փաթեթները

en: Configure external packages:
hy: Կոնֆիգուրացնել արտաքին փաթեթները․

en: Create Gtk Builder interface file
hy: Ստեղծել Gtk Builder ինտերֆեյսի ֆայլ

en: Create a template Gtk Builder interface file
hy: Ստեղծել Gtk Builder ինտերֆեյսի ֆայլի կաղապար

en: Display description of the applet
hy: Ցուցադրել ապլետի նկարագրությունը

en: Display description of the plugin
hy: Ցուցադրել փլագինի նկարագրությունը

en: Display title of the applet
hy: Ցուցադրել ապլետի վերնագիրը

en: Display title of the plugin
hy: Ցուցադրել փլագինի վերնագիրը

en: Django Project
hy: Django նախագիծ

en: Django Project information
hy: Տեղեեկություն Django նախագծի մասին

en: Email address:
hy: էլ․ փոստի հասցե․

en: GCJ needs to know which class contains the main() function
hy: GCJ պետք է իմանա, թե որ դասն է պարունակում main() ֆունկցիան

en: GNOME Applet
hy: GNOME ապլետ

en: General Project Information
hy: Ինֆորմացիա գլխավոր նախագծի մասին

en: Generic
hy: Սովորական

en: Generic (Minimal)
hy: Սովորական (նվազագույն)

en: Generic C++
hy: Սովորական C++

en: Generic JavaScript
hy: Սովորական  JavaScript

en: Generic gcj compiled java
hy: Սովորական gcj-ով կազմարկված java

en: Generic java (automake)
hy: Սովորական java (automake)

en: Generic python (automake)
hy: Սովորական python (automake)

en: Give a package name that your project require. You may also mention what is the required version of the package. For example, 'libgnomeui-2.0' or 'libgnomeui-2.0 >= 2.2.0'
hy: Նշել փաթեթի անունը, որը պահանջում է ձեր նախագիծը։ Դուք նաև կարող եք նշել փաթեթի պահանջված տարբերակը։ Օրինակ՝ 'libgnomeui-2.0' կամ 'libgnomeui-2.0 >= 2.2.0'

en: Icon File:
hy: Պատկերակի ֆայլ

en: Icon file for the plugin
hy: Պատկերակի ֆայլ փլագինի համար

en: Implement plugin interfaces
hy: Իրականացնել փլագինի ինտերֆեյսը

en: Interface implemented by the plugin
hy: Փլագինով իրականացված ինտերֆեյս

en: Interface:
hy: Ինտերֆեյս․

en: Library
hy: Գրադարան

en: License
hy: Արտոնագիր

en: Main Class:
hy: Գլխավոր դաս․

en: Main class
hy: Գլխավոր դաս

en: Makefile project
hy: Makefile նախագիծ

en: Makefile-based project
hy: Makefile-ի վրա հիմնված նախագիծ

en: Mininum SDL version required
hy: SDL-ի նվազագույն պահանջվող տարբերակը

en: Name of the value to watch
hy: Արժեքի անունը, որը պետք է հսկել

en: No license
hy: Արտոնագիր չկա

en: Only Shared
hy: Միայն համօգտագործվող

en: Only Static
hy: Միայն ստատիկ

en: Options for project build system
hy: Նախագիծ կազմարկող համակարգի ընտրանքները

en: Plugin Class Name:
hy: Փլագինի դասի անուն․

en: Plugin Dependencies:
hy: Plugin-ի կախվածությունները․

en: Plugin Description:
hy: Plugin-ի նկարագրությունը․

en: Plugin Title:
hy: Plugin-ի վերնագիրը․

en: Plugin class name
hy: Plugin-ի դասի անունը

en: Plugin has menus or/and toolbars
hy: Փլագինն ունի մենյուն կամ/և գործիքների վահանակներ

en: Plugin interfaces to implement
hy: Փլագինի ինտերֆեյսները, որոնք պետք է իրականացվեն

en: Project Name:
hy: Նախագծի Անուն․

en: Project directory, output file etc.
hy: Նախագծի պանակը, արտածման ֆայլը և այլն

en: Project directory:
hy: Նախագծի պանակը․

en: Project name must not contain spaces, because it will be the name of the project build target (executable, library etc.)
hy: Նախագծի անունը չպետք է պարունակի բացատներ, քանի որ այն պետք է լինի նախագծի կազմարկման նպատակակետի անունը (իրականացվող, գրադարան և այլն)

en: Project name:
hy: Նախագծի անուն․

en: Project options
hy: Նախագծի ընտրանքները

en: Python webproject using Django Web Framework
hy: Python web նախագիծ, որն օգտագործում է Django Web Framework

en: Require Package:
hy: Պահանջում է Փաթեթ․

en: Require SDL version:
hy: Պահանջում է SDL տարբերակ․

en: Require SDL_gfx library
hy: Պահանջում է SDL_gfx գրադարան

en: Require SDL_gfx:
hy: Պահանջում է SDL_gfx․

en: Require SDL_image library
hy: Պահանջում է SDL_image գրադարան

en: Require SDL_image:
hy: Պահանջում է SDL_image․

en: Require SDL_mixer library
hy: Պահանջում է SDL_mixer գրադարան

en: Require SDL_mixer:
hy: Պահանջում է SDL_mixer․

en: Require SDL_net library
hy: Պահանջում է SDL_net գրադարան

en: Require SDL_net:
hy: Պահանջում է SDL_net․

en: Require SDL_ttf library
hy: Պահանջում է SDL_ttf գրադարան

en: Require SDL_ttf:
hy: Պահանջում է SDL_ttf․

en: Select code license
hy: Ընտրեք կոդի արտոնագիրը

en: Select library type to build
hy: Ընտրեք կազմարկվող գրադարանի տիպը

en: Shared and Static library
hy: Համօգտագործվող և Ստատիկ գրադարան

en: Shell values to watch
hy: Shell-ի արժեքը, որին պետք է հետևել

en: Use pkg-config to add library support from other packages
hy: Օգտագործել pkg-config այլ փաթեթներից գրադարանի աջակցություն ավելացնելու համար

en: Value Name:
hy: Արժեքի Անուն․

en: Values to watch
hy: Հետևելու ենթակա արժեքներ

en: Whether the plugin has menus or toolbars
hy: Արդյոք փլագինը ունի մենյուներ կամ գործիքների վահանակ

en: Wx Widgets
hy: Wx Վիջեթներ

en: gtk-doc is used to compile API documentations for GObject based classes
hy: gtk-doc-ը օգտագործվել է GObject-ի վրա հիմնված դասերի API փաստաթղթեր կազմարկելու համար

en: project name
hy: նախագծի անուն

en: Choose a working directory
hy: Ընտրեք աշխատանքային պանակ

en: Environment Variables:
hy: Միջավայրային փոփոխականներ․

en: Program Parameters
hy: Ծրագրի Պարամետրեր

en: Program:
hy: Ծրագիր․

en: Run in Terminal
hy: Աշխատեցնել Տերմինալում

en: Working Directory:
hy: Աշխատանքային Պանակ․

note: Only local directory are supported
en: Program directory '%s' is not local
hy: '%s' ծրագրի պանակը տեղային չէ

en: Load Target to run
hy: Բեռնել Նպատակակետը աշխատեցնելու համար

en: Missing file %s
hy: Բացակայում է %s ֆայլը

en: The program is running.
    Do you want to restart it?
hy: Ծրագիրը գործարկվում է․
    Դուք ուզու՞մ եք այն վերագործարկել։

note: Action name Stock icon, if any
en: _Run
hy: _Գործարկել

en: Execute
hy: Աշխատեցնել

en: Run program without debugger
hy: Գործարկել ծրագիրը առանց վրիպազերծման

en: Stop Program
hy: Կանգնեցնել Ծրագիրը

en: Kill program
hy: Ավարտել ծրագիրը

en: Program Parameters…
hy: Ծրագրի պարամետրեր․․․

en: Set current program, arguments, etc.
hy: Տեղադրել ընթացիկ ծրագիրը, արգումենտները և այնլ։

en: Run operations
hy: Գործարկել գործողությունները

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Backward
hy: Ետ

en: Basic Search & Replace
hy: Հիմնական Փնտրում և Փոխարինում

en: Choose Directories:
hy: Ընտրեք Պանակները․

en: Choose Files:
hy: Ընտրեք Ֆայլերը․

en: Expand regex back references
hy: Բացել կաղապարների հղումները

en: File Filter
hy: Ֆայլային Ֆիլտր

en: Find & Replace
hy: Գտնել և Փոխարինել

en: Forward
hy: Առաջ

note: the order of these matters - it must match the order of the corresponding radio buttons on another page
en: Full Buffer
hy: Ամբողջ Բուֆերը

en: Greedy matching
hy: Ագահ փնտրում

en: Ignore Binary Files
hy: Անտեսել Երկուական Ֆայլերը

en: Ignore Directories:
hy: Անտեսել Պանակները․

en: Ignore Files:
hy: Անտեսել Ֆայլերը․

en: Ignore Hidden Directories
hy: Անտեսել Թաքնված Պանակներ

en: Ignore Hidden Files
hy: Անտեսել Թաքնված Ֆայլերը

en: Match at start of word
hy: Համապատասխանեցնել բառի սկզբից

en: Match complete lines
hy: Համապատասխանեցնել ամբողջական տողերը

en: Match complete words
hy: Համապատասխանեցնել ամբողջական բառերը

en: Maximum Actions
hy: Առավելագույն Գործողություններ

en: Modify
hy: Փոփոխել

en: New Name:
hy: Նոր Անուն․

en: No Limit
hy: Առանց Սահմանափակման

en: Parameters
hy: Պարամետրեր

en: Regular expression
hy: Կանոնավոր արտահայտություն

en: Replace With:
hy: Փոխարինել հետևյալով․

en: Search Action:
hy: Փնտրման Գործողություն․

en: Search Direction:
hy: Փնտրման Ուղղություն․

note: This is "the search expression" (noun)
en: Search Expression
hy: Փնտրվող Արտահայտություն

note: This is "the search expression" (noun)
en: Search Expression:
hy: Փնտրվող Արտահայտություն․

en: Search In:
hy: Փնտրել այստեղ․

en: Search Recursively
hy: Փնտրել Ռեկուրսիվ կերպով

en: Search Target
hy: Փնտրման Օբյեկտ

note: User can select variables that contain lists of files, so this is a combined noun
en: Search variable
hy: Փնտրման փոփոխական

en: Setting
hy: Կայանք

en: _Find…
hy: _Գտնել

en: Search for a string or regular expression in the editor
hy: Փնտրել տողը կամ կանոնավոր արտահայտությանը խմբագրի մեջ

en: Find _Next
hy: Գտնել _Հաջորդը

en: Repeat the last Find command
hy: Կրկնել վերջին Փնտրման հրամանը

en: Find _Previous
hy: Գտնել _Նախորդը

en: Find and R_eplace…
hy: Գտնել և Փ_ոխարինել

en: Search for and replace a string or regular expression with another string
hy: Գտնել տող կամ կանոնավոր արտահայտություն և փոխարինել այն այլ տողով

en: Search and Replace
hy: Գտնել և Փոխարինել

en: Fin_d in Files…
hy: Գտնե_լ Ֆայլերում․․․

en: Search for a string in multiple files or directories
hy: Փնտրել տող բազմակի ֆայլերում կամ պանակներում

en: Searching…
hy: Փնտրում․․․

en: Basic Search
hy: Հիմնական Փնտրում

en: Current Buffer
hy: Ընթացիկ Բուֆեր

en: Current Selection
hy: Ընթացիկ Ընտրություն

en: Current Block
hy: Ընթացիկ Բլոկ

en: Current Function
hy: Ընթացիկ Ֆունկցիա

en: All Open Buffers
hy: Բոլոր Բաց Բուֆերները

en: All Project Files
hy: Բոլոր Նախագծի Ֆայլերը

note: {SR_VARIABLE, N_("Specify File List")},
en: Specify File Patterns
hy: Որոշել Ֆայլային Կաղապարները

en: Select next match
hy: Ընտրել հաջորդ համապատասխանությունը

en: Bookmark all matched lines
hy: Էջանիշ դնել  բոլոր համապատասխան տողերի վրա

en: Mark all matches
hy: Նշել բոլոր համապատասխանությունները

en: List matches in find pane
hy: Փնտրման պանելի համապատասխանությունների ցուցակ

en: Replace next match
hy: Փոխարինել հաջորդ համապատասխանությունը

en: Replace all matches
hy: Փոխարինել բոլոր համապատասխանությունները

note: Avoid space in translated string
en: Find:
hy: Գտնել․

en: Replace
hy: Փոխարինել

en: Search complete
hy: Փնտրումն ավարտվել է

en: Replace All
hy: Փոխարինել Բոլորը

en: The match "%s" was not found. Wrap search around the document?
hy: "%s" համապատասխանությունը չի գտնվել։ Շարունակե՞լ փնտրել փաստաթղթի սկզբից

en: The match "%s" was not found.
hy: "%s" համապատասխանությունը չի գտնվել։

en: The maximum number of results has been reached.
hy: Հասել է արդյունքների առավելագույն քանակին

en: %d match has been replaced. | %d matches have been replaced.
hy[0]: %d համապատասխանությունը փոխարինվել է։
hy[1]: %d համապատասխանությունները փոխարինվել են։

en: Unable to build user interface for Search and Replace
hy: Չի հաջողվել կառուցել օգտագործողի ինտերֆեյսը Փնտրման և Փոխարինման համար

en: The file "%s" on the disk is more recent than the current buffer.
    Do you want to reload it?
hy: "%s" ֆայլը սկավառակի վրա ավելի նոր է, քան ընթացիկ բուֆերում։
    Արդյոք ուզու՞մ եք վերաբեռնել այն։

en: The file "%s" has been deleted on the disk.
    Do you want to close it?
hy: "%s" ֆայլը հեռացվել է սկավառակից։
    Արդյոք ցանկանու՞մ եք փակել այն։

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not open %s: %s
hy: Չի հաջողվել բացել %s․ %s

en: The file "%s" is read-only! Edit anyway?
hy: "%s" ֆայլը միայն կարդալու համար է։ Խմբագրե՞լ ամեն դեպքում։

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not save %s: %s
hy: Չի հաջողվում պահպանել %s․ %s

en: Could not save file because filename not yet specified
hy: Չի հաջողվում պահպանել ֆայլը, քանի որ ֆայլի անունը դեռ նշված չէ

en: New file %d
hy: Նոր ֆայլ %d

en: Preparing pages for printing
hy: Նախապատրաստել էջերը տպելու համար

en: Color scheme:
hy: Գունային սխեմա․

en: Create backup files
hy: Ստեղծել պահեստային ֆայլեր

en: Enable autocompletion for document words
hy: Միացնել փաստաթղթի բառերի ավտոմատ լրացման ռեժիմը

en: Font
hy: Տառատեսակ

en: Font:
hy: Տառատեսակ․

en: Highlight current line
hy: Ցայտունացնել ընթացիկ տողը

en: Highlight matching brackets
hy: Ցայտունացնել համապատասխան փակագծերը

en: Highlight syntax
hy: Ցայտունացնել շարահյուսությունը

en: Indentation and auto-format options
hy: Նահանջների և ավտոմատ ֆորմատավորման ընտրանքներ

en: Print line numbers
hy: Տպել տողի համարները

en: Print options
hy: Տպելու ընտրանքներ

en: Print page footer
hy: Տպել էջի էջատակը

en: Print page header
hy: Տպել էջի գլխամասը

en: Printing
hy: Տպում

en: Right margin position in characters
hy: Աջ լուսանցքի դիրքը նիշերով

en: Show line numbers
hy: Ցուցադրել տողի համարները

en: Show marks
hy: Ցուցադրել նշումները

en: Show right margin
hy: Ցուցադրել աջ սահմանը

en: Tab size in spaces:
hy: Tab-ի չափը բացատներով․

en: Use tabs for indentation
hy: Օգտագործել tab-եր նահանջի համար

en: Use theme font
hy: Օգտագործել թեմայի տառատեսակը

en: View
hy: Տեսք

en: Wrap long lines to fit on paper
hy: Տողադարձել երկար տողերը ըստ էջի չափի

en: Starter
hy: Սկիզբ

en: Create File/Project
hy: Ստեղծել Ֆայլ/Նախագիծ

en: Recent Projects
hy: Վերջին Նախագծեր

en: Links
hy: Հղումներ

en: Anjuta Home Page
hy: Anjuta-ի Գլխավոր Էջ

en: Anjuta Manual
hy: Anjuta-ի Ձեռնարկ

en: GNOME Online API Documentation
hy: GNOME-ի օնլայն API Փաստաթղթեր

en: Add file/directory
hy: Ավելացնել ֆայլ/պանակ

en: Branch/Tag URL:
hy: Ճյուղերի/Պիտակի ճանապարհը․

en: Copy files/folders
hy: Պատճենել ֆայլեր/պանակներ

en: Diff Selected Revisions
hy: Ընտրված Տարբերակների Տարբերությունների համեմատում

en: Diff file/directory
hy: Ֆայլի/պանակի տարբերությունները

en: Diff to Previous
hy: Տարբերությունները Նախորդի նկատմամբ

en: End Revision:
hy: Վերջնական Վերանայումը․

en: File or directory to diff:
hy: Ֆայլ կամ պանակ համեմատելու համար․

en: File/URL to Remove:
hy: Ֆայլ/URL հեռացման համար

en: First Path:
hy: Առաջին Ուղի․

en: Ignore ancestry
hy: Անտեսել նախորդները

en: Merge changes into working copy
hy: Միավորել փոփոխությունները աշխատանքային պատճենի հետ

en: Other Revision:
hy: Այլ Վերանայում․

en: Previous Commit Messages:
hy: Ռեպոզիտորիա ուղարկելու նախորդ հաղորդագրությունը․

en: Realm:
hy: Դոմեն

en: Recurse
hy: Ռեկուրսիվ

en: Remember Password
hy: Հիշել Գաղտնաբառը

en: Remember this decision
hy: Հիշել այս լուծումը

en: Remove file/directory
hy: Հեռացնել ֆայլը/պանակը

en: Repository Head
hy: Ռեպոզիտորիայի վերջին փոփոխությունը

en: Repository authorization
hy: Ռեպոզիտորիայի վավերացում

en: Retrieving status……
hy: Վիճակի ստացում……

en: Revert Changes
hy: Չեղյալ հայտարարել փոփոխությունները

en: Save open files before diffing
hy: Պահպանել բացված ֆայլերը մինչև տարբերությունների որոշումը

en: Second Path:
hy: Երկրերդ Ուղի․

en: Select Changes to Revert:
hy: Ընտրեք Փոփոփխությունները վերականգնելու համար․

en: Source/Destination Paths:
hy: Աոբյուրի/Նպատակակետի Ուղիներ․

en: Source:
hy: Աղբյուր․

en: Start Revision:
hy: Նախնական Վերանայում․

en: Subversion Options
hy: Subversion-ի Ընտրանքներ

en: Subversion Preferences
hy: Subversion-ի նախընտրություններ

en: Switch to branch/tag
hy: Փոխանջատել ճյուղը/պիտակը

en: Trust server
hy: Վստահված սերվեր

en: Update file/directory
hy: Թարմացնել ֆայլը/պանակը

en: Use first path
hy: Օգտագործել առաջին ուղին

en: Use previous message
hy: Օգտագործել նախորդ հաղորդագրությունը

en: View Log
hy: Ցուցադրել Մատյանը

en: View Selected Revision
hy: Ցուցադրել Ընտրված Տարբերակը

en: Whole Project
hy: Ամբողջ Նախագիծը

en: Working Copy
hy: Աշխատանքային Պատճեն

en: Working Copy Path:
hy: Աշխատանքային Պատճենի Ուղին․

en: realm
hy: դոմեն

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the Subversion tree
hy: Ավելացնել նոր ֆայլ/պանակ Subversion-ի ծառին

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from Subversion tree
hy: Հեռացնել ֆայլը/պանակը Subversion-ի ծառից

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the Subversion tree
hy: Մտցրեք ձեր փոփոխությունները Subversion-ի ծառում

note: Action name Stock icon, if any
en: _Revert…
hy: _Չեղյալ հայտարարել․․․

note: Display label short-cut
en: Revert changes to your working copy.
hy: Չեղյալ հայտարարել աշխատանքային պատճենի փոփոխությունները։

note: Action name Stock icon, if any
en: _Resolve Conflicts…
hy: _Լուծել Կոնֆլիկտները․․․

note: Display label short-cut
en: Resolve conflicts in your working copy.
hy: _Լուծել կոնֆլիկտները աշխատանքային պատճենում։

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update…
hy: _Թարմացնել․․․

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the Subversion tree
hy: Սինխրոնացնել տեղային պատճենը Subversion-ի ծառի հետ

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy Files/Folders…
hy: Պատճենել Ֆայլերը/Պանակները․․․

note: Display label short-cut
en: Copy files/folders in the repository
hy: Պատճենել ֆայլերը/պանակներ ռեպոզիտորիայում

note: Action name Stock icon, if any
en: Switch to a Branch/Tag…
hy: Փոխանջատել Ճյուղը/Պիտակը․․․

note: Display label short-cut
en: Switch your local copy to a branch or tag in the repository
hy: Փոխանջատել ճյուղի կամ պիտակի տեղային պատճենը ռեպոզիտորիայում

note: Action name Stock icon, if any
en: Merge…
hy: Միավորել․․․

note: Display label short-cut
en: Merge changes into your working copy
hy: Միավորել փոփոխությունները աշխատանքային պատճենի հետ

note: Action name Stock icon, if any
en: _View Log…
hy: _Ցուցադրել Մատյանը․․․

note: Display label short-cut
en: View file history
hy: Ցուցադրել ֆայլի պատմությունը

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff…
hy: _Տարբերություններ․․․

note: Display label short-cut
en: Diff local tree with repository
hy: Գտնել տարբերությունները տեղային ծառի և ռեպոզիտորիայի միջև

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy…
hy: Պատճենել․․․

note: Action name Stock icon, if any
en: Diff…
hy: Համեմատել․․․

en: Subversion operations
hy: Subversion-ի գործողություններ

en: Subversion popup operations
hy: Subversion-ի ելնող գործողություններ

en: Subversion Log
hy: Subversion-ի Մատյան

en: Subversion: File will be added on next commit.
hy: Subversion․ Ֆայլը կավելացվի հաջորդ ֆիքսման դեպքում։

en: Subversion: Commit complete.
hy: Subversion․ Ֆիքսումն ավարտվել է

en: Subversion: Committing changes to the repository…
hy: Subversion․ Ֆիքսել փոփոխութունները ռեպոզիտորիայում․․․

en: Subversion: Copy complete.
hy: Subversion․ Պատճենումն ավատված է։

en: Please enter a source path.
hy: Խնդրում ենք ներմուծել սկզբնական կոդի ուղին։

en: Please enter a destination path.
hy: Խնդրում ենք ներմուծել նպատակակետի ուղին։

en: [Head/Working Copy]
hy: [Գլխավոր/Աշխատանքային Պատճեն]

en: Subversion: Retrieving diff…
hy: Subversion․ Տարբերությունների ստացում․․․

en: Diff
hy: Համեմատում

en: Revision
hy: Վերանայում (Տարբերակ)

en: Short Log
hy: Կարճ Մատյան

en: Subversion: Retrieving log…
hy: Subversion․ Մատյանի ստացում․․․

en: Subversion: File retrieved.
hy: Subversion․ Ֆայլն ստացվել է։

en: Subversion: Retrieving file…
hy: Subversion․ Ֆայլի ստացում․․․

en: Subversion: Merge complete.
hy: Subversion․ Միավորումն ավարտված է։

en: Please enter the first path.
hy: Խնդրում ենք ներմուծել առաջնային ուղին։

en: Please enter the second path.
hy: Խնդրում ենք ներմուծել երկրորդային ուղին։

en: Please enter a working copy path.
hy: Խնդրում ենք ներմուծել աշխատանքային պատճենի ուղին։

en: Please enter the start revision.
hy: Խնդրում ենք ներմուծել սկզբնական տարբերակը։

en: Please enter the end revision.
hy: Խնդրում ենք ներմուծել վերջնական տարբերակը։

en: Subversion: File will be removed on next commit.
hy: Subversion․ Ֆայլը կհեռացվի հաջորդ ֆիքսման ժամանակ։

en: Subversion: Resolve complete.
hy: Subversion․ Լուծումն ավարտված է։

en: Subversion: Revert complete.
hy: Subversion․ Չեղյալ հայտարարումն ավարտված է։

en: Subversion: Switch complete.
hy: Subversion․ Փոխանջատումն ավարտվել է։

en: Please enter a branch/tag URL.
hy: Խնդրում ենք ներմուծել ճյուղի/պիտակի URL-ը։

en: Subversion: Diff complete.
hy: Subversion․ Համեմատումն ավարտվեց։

en: Subversion: Update complete.
hy: Subversion․ Թարմացումն ավարտվեցէ։

en: Authentication canceled
hy: Վավերացումը չեղյալ է համարվել

en: Hostname:
hy: Հոսթի անուն․

en: Fingerprint:
hy: Մատնահետք․

en: Valid from:
hy: Վավեր ձև․

en: Valid until:
hy: Վավեր է մինչև․

en: Issuer DN:
hy: Պատրաստողի DN-ը․

en: DER certificate:
hy: DER վկայական․

en: Deleted: %s
hy: Հեռացված է․ %s

en: Added: %s
hy: Ավելացված է․ %s

en: Resolved: %s
hy: Լուծված է․ %s

en: Updated: %s
hy: Թարմացված է․ %s

en: Externally Updated: %s
hy: Թարմացված է արտաքինից․ %s

en: Modified: %s
hy: Փոփոխված է․ %s

en: Merged: %s
hy: Միավորված է․ %s

en: Conflicted: %s
hy: Կոնֆլիկտ է առաջացել․ %s

en: Missing: %s
hy: Բացակայում է․ %s

en: Obstructed: %s
hy: Խցանված է․ %s

en: Tag De_claration
hy: Պիտակի Հ_այտարարություն

en: Go to symbol declaration
hy: Անցնել սիմվոլի հայտարարմանը

note: Translators: Go to the line where the tag is implemented
en: Tag _Implementation
hy: Պիտակի _իրակաանացում

en: Go to symbol definition
hy: Անցնել սիմվոլի որոշմանը

en: _Find Symbol…
hy: _Գտնել Սիմվոլ․․․

en: Find Symbol
hy: Գտնել Սիմվոլ

en: %s: Generating inheritances…
hy: %s․ Ժառանգությունների գեներացում․․․

en: %s: %d files scanned out of %d
hy: %s․ Մշակված են %d ֆայլերը %d - ից

en: Generating inheritances…
hy: Ժառանգականությունների գեներացում․․․

en: %d files scanned out of %d
hy: Մշակված են %d ֆայլերը %d - ից

en: Populating symbol database…
hy: Սիմվոլային տվյալների բազայի լրացում․․․

en: Symbols
hy: Սիմվոլներ

en: SymbolDb popup actions
hy: SymbolDb ելնող գործողություններ

en: SymbolDb menu actions
hy: SymbolDb մենյուի գործողություններ

en: Package is not parseable
hy: Փաթեթը վերլուծվող չէ

en: Symbol Database
hy: Սիմվոլային Տվյալների Բազա

en: API Tags
hy: API Պիտակներ

en: Resuming glb scan.
hy: glb-ի մշակումը շարունակվում է։

en: Automatically scan project's packages
hy: Ավտոմատ մշակել նախագծի փաթեթները

en: Automatically update symbols without saving file
hy: Ավտոմատ թարմացնել սիմվոլները առանց ֆայլը պահպանելու

en: Automatically update the file's symbols without saving. The update occurs after 10 seconds without keypresses by the user.
hy: Ավտոմատ թարմացնել սիմվոլները առանց ֆայլը պահպանելու։ Թարմացումը կատարվում է 10 վայրկյան անց առանց օգտագործողի կողմից կոճակ սեղմելու։

en: Available API tags
hy: Հասանելի API պիտակներ

en: Checking if package is parseable…
hy: Ստուգել, արդյոք փաթեթը ենթակա է վերլուծման․․․

en: Parallel scan of project and global symbols
hy: Նախագծի և գլոբալ սիմվոլների զուգահեռ մշակում

en: This option enables the default packages required by your opened project, e.g. Glib and GTK+ if you create a GTK+ project (may require more CPU work)
hy: Այս ընտրանքը միացնում է ձեր բացած նախագծի համար անհրաժեշտ լռելյայն փաթեթները, օրինակ՝ Glib-ը և GTK+ -ը եթե դուք ստեղծել եք GTK+ նախագիծ (կարող է պահանջվել CPU-ի ավելի շատ աշխատանք)

en: This option means that the global system packages will be scanned simultaneously with the project's ones
hy: Այս ընտրանքը նշանակում է որ գլոբալ համակարգային փաթեթները կմշակվեն նախագծի փաթեթների հետ միաժամանակ

en: Terminal options
hy: Տերմինալի ընտրանքներ

en: Use GNOME Terminal profile:
hy: Օգտագործել GNOME տերմինալի պրոֆիլը․

en: Use currently selected profile in GNOME terminal
hy: Օգտագործել ընթացիկ ընտրված GNOME տերմինալի պրոֆիլը․

en: Ctrl-X
hy: Ctrl-C

en: terminal operations
hy: Տերմինալի գործողություններ

en: Terminal
hy: Տերմինալ

en: Command:
hy: Հրաման․

en: Edit as script
hy: Խմբագրել որպես սկրիպտ

en: Edit command as script in Anjuta on close
hy: Խմբագրել հրամանը որպես Anjuta -ի սկրիպտ այս երկխոսությունը փակվելիս

en: Parameters:
hy: Պարամետրեր․

en: Save all files
hy: Պահպանել բոլոր ֆայլերը

en: Short cut:
hy: Արագացուցչի ստեղներ

note: This is the Unix stderr, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard error:
hy: Ստանդարտ սխալ․

note: This is the Unix stdin. See http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard input:
hy: Ստանդարտ մուտք․

note: This is the standard Unis stdout, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard output:
hy: Ստանդարտ ելք․

en: Tool Editor
hy: Գործիքների խմբագրիչ

en: Tools
hy: Գործիքներ

en: Variable list
hy: Փոփոխականների ցուցակ

en: Working directory:
hy: Աշխատանքային պանակ․

en: _Variable…
hy: _Փոփոխական․․․

en: Are you sure you want to delete the '%s' tool?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ուզում եք հեռացնել '%s' գործիքը։

en: Tool
hy: Գործիք

en: ask at runtime
hy: հարցնել իրականացման ընթացքում

en: undefined
hy: անորոշ

en: Meaning
hy: Իմաստ

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: You must provide a tool name!
hy: Դուք պետք է նշեք գործիքիք անունը։

en: You must provide a tool command!
hy: Դուք պետք է նշեք գործիքի հրամանը։

en: A tool with the same name already exists!
hy: Արդեն գոյություն ունի նույն անունով գործիք։

en: The shortcut is already used by another component in Anjuta. Do you want to keep it anyway?
hy: Ստեղների համադրությունը արդեն օգտագործվում է Anjuta-ի այլ բաղադրիչի կողմից․ Արդյոք ուզու՞մ եք պահել այն ցանկացած դեպքում։

en: Unable to edit script
hy: Հնարավոռ չէ փոխել սկրիպտը

en: New accelerator…
hy: Նոր արագացուցիչ․․․

en: Opening %s
hy: Բացել %s

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (output)". It's used to name the message * pane where the output of the tool is send to
en: (output)
hy: (ելք)

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (error)". It's used to name the message * pane where the errors of the tool is send to
en: (error)
hy: (սխալ)

note: Display the name of the command
en: Running command: %s…
hy: Gwr]arkel հրաման․ %s․․․

en: Completed unsuccessfully with status code %d
hy: Ավարտվել է անահաջող կերպով` հետևյալ վիճակի կոդով %d

en: Unable to create a buffer: command aborted
hy: Չի հաջողվել ստեղծել բուֆեր․ հրամանը ընդհատվել է

en: No document currently open: command aborted
hy: Գոյություն չունի ընթացիկ բաց փաստաթուղթ․ հրամանը ընդհատվել է

en: Unable to open input file %s, command aborted
hy: Չի հաջողվել բացել %s մուտքի ֆայլը, հրամանը ընդհատվել է

en: Missing tool name
hy: Բացակայում է գործիքի անունը

en: Unexpected element "%s"
hy: "%s" անսպասելի տարր

en: Error when loading external tools
hy: Սխալ արտաքին գործիքները բեռնելիս

en: Unable to open %s for writing
hy: Չի հաջողվել բացել %s գրելու համար

en: Tool operations
hy: Գործիքների գործողություններ

en: Project root URI
hy: Նախագծի արմատային URI

en: Project root path
hy: Նախագծի արմատային ուղի

en: Selected URI in the file manager plugin
hy: Ընտրված URI ֆայլային կառավարչի փլագինում

en: Selected directory in the file manager plugin
hy: Ընտրված պանակ ֆայլային կառավարչի փլագինում

en: Selected full file name in the file manager plugin
hy: Ընտրված ֆայլի ամբողջական անունը ֆայլային կառավարչի փլագինում

en: Selected full file name without extension in the file manager plugin
hy: Ընտրված ֆայլի ամբողջական անունը առանց ընդլայնման՝ ֆայլային կառավարչի փլագինում

en: Selected file name in the file manager plugin
hy: Ընտրված ֆայլի անուն ֆայլային կառավարչի փլագինում

en: Selected file name without extension in the file manager plugin
hy: Ընտրված ֆայլի անունը առանց ընդլայնման` ֆայլային կառավարչի փլագինում

en: Selected file's extension in the file manager plugin
hy: Ընտրված ֆայլի ընդլայնումը ֆայլային կառավարչի փլագինում

en: Selected URI in the project manager plugin
hy: Ընտրված URI-ը նախագծի կառավարչի փլագինում

en: Selected directory in the project manager plugin
hy: Ընտրված պանակ նախագծի կառավարչի փլագինում

en: Selected full file name in the project manager plugin
hy: Ընտրված ֆայլի ամբողջական անունը նախագծի կառավարչի փլագինում

en: Selected full file name without extension in the project manager plugin
hy: Ընտրված ֆայլի ամբողջական անուն առանց ընդլայնման նախագծի կառավարչի փլագինում

en: Selected file name in the project manager plugin
hy: Ընտրված ֆայլի անուն նախագծի կառավարչի փլագինում

en: Selected file name without extension in the project manager plugin
hy: Ընտրված ֆայլի անուն առանց ընդլայնման նախագծի կառավարչի փլագինում

en: Selected file extension in the project manager plugin
hy: Ընտրված ֆայլի ընդլայնումը նախագծի կառավարչի փլագինում

en: Currently edited file name
hy: Ընթացիկ խմբագրվող ֆայլի անունը

en: Currently edited file name without extension
hy: Ընթացիկ խմբագրվող ֆայլի անունը առանց ընդլայնման

en: Currently edited file directory
hy: Ընթացիկ խմբագրվող ֆայլի պանակը

en: Currently selected text in editor
hy: Ընթացիկ ընտրված տեքստը խմբագրիչում

en: Current word in editor
hy: Ընթացիկ բառը խմբագրիչում

en: Current line in editor
hy: Ընթացիկ տողը խմբագրիչում

en: Ask the user to get additional parameters
hy: Հարցնել օգտագործողին լրացուցիչ պարամետրեր ստանալու համար

en: Command line parameters
hy: Հրամանային տողի պարամետրեր

en: Same as output
hy: Նույնն է ինչ որ ելքը

en: Existing message pane
hy: Հաղորդագրությունների գոյություն ունեցող պանել

en: New message pane
hy: Հաղորդագրությունների նոր պանել

en: New buffer
hy: Նոր բուֆեր

en: Replace buffer
hy: Փոխարինել բուֆերը

en: Insert into buffer
hy: Ներմուծել բուֆերի մեջ

en: Append to buffer
hy: Ավելացնել բուֆերի վերջից

en: Replace selection
hy: Փոխարինել ընտրվածը

note: Translators: Checkbox if a dialog should be shown after some operation finishes, so translate as "to pop up a dialog"
en: Popup dialog
hy: Ելնող երկխոսություն

en: Discard output
hy: Մերժել ելքը

en: None
hy: Բացակայում է

en: Current buffer
hy: Ընթացիկ բուֆեր

en: Current selection
hy: Ընթացիկ ընտրություն

en: String
hy: Տող

en: Loaded Session…
hy: Sեսիան բեռնվեց...

en: _File
hy: _Ֆայլ

en: _Quit
hy: _Ավարտել

en: Quit Anjuta IDE
hy: Ավարտել Anjuta IDE-ն

en: _Preferences
hy: _Նախընտրություններ

en: Do you prefer coffee to tea? Check it out.
hy: Դուք նախընտրում եք սուրճ, թե՞ թեյ։ Ստուգեք այն։

en: _Reset Dock Layout
hy: _Վերադնել Dock Layout

en: Reset the widgets docking layout to default
hy: Բերել վիջեթների դասավորությունը լռելյայն դասավորության

en: _Full Screen
hy: _Ամբողջ էկրանով

en: Toggle fullscreen mode
hy: Փոխանջատել աբբողջ-էկրան ռեժիմը

en: _Lock Dock Layout
hy: _Արգելափակել դասավորությունը

en: Lock the current dock layout so that widgets cannot be moved
hy: _Արգելափակել ընթացիկ դասավորությունը, որպեսզի վիջեթնորը չկարողանան տեղափոխվել

en: _Toolbar
hy: _Գործիքների վահանակ

en: Show or hide the toolbar
hy: Ցույց տալ կամ թաքցնել գործիքների վահանակը

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: _User's Manual
hy: _Օգտագործողի Ձեռնարկ

en: Anjuta user's manual
hy: Anjuta-ի օգտագործողի ձեռնարկ

en: Kick start _tutorial
hy: Աշխատանքն արագ սկսելու _ձեռնարկ

en: Anjuta Kick start tutorial
hy: Anjuta-ի աշխատանքն արագ սկսելու ձեռնարկ

en: _Advanced tutorial
hy: _Մանրամասն ձեռնարկ

en: Anjuta advanced tutorial
hy: Anjuta-ի մանրամասն ձեռնարկ

en: _Frequently Asked Questions
hy: _Հաճախ տրվող հարցեր

en: Anjuta frequently asked questions
hy: Anjuta-ի հաճախ տրվող հարցեր

en: Anjuta _Home Page
hy: Anjuta-ի _Գլխավոր Էջ

en: Online documentation and resources
hy: Online փաստաթղթեր և ռեսուրսներ

en: Report _Bugs/Patches/Requests
hy: Տեղեկացնել _Սխալների/Ուղղումների/Պահանջների մասին

en: Submit a bug report, patch or feature request for Anjuta
hy: Ուղարկել սխալի, ուղղումների կամ Anjuta-ի հետագա պահանջների մասին հաղորդագրություն

en: Ask a _Question
hy: _Հարց տալ

en: Submit a question for FAQs
hy: Ուղարկել հարցը FAQs-ի համար

en: _About
hy: _Մասին

en: About Anjuta
hy: Anjuta-ի մասին

en: About External _Plugins
hy: Արտաքին _Փլագինների մասին

en: About third-party Anjuta plugins
hy: Anjuta-ի կողմնակի փլագինների մասին

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Installed plugins
hy: Տեղադրված փլագինները

en: Shortcuts
hy: Ստեղների համադրություն

en: Value doesn't exist
hy: Արժեքը բացակայում է

en: Specify the size and location of the main window
hy: Նշել գլխավոր պատուհանի չափը և դիրքը

en: Do not show the splash screen
hy: Գործարկման ժամանակ ցույց չտալ էկրանպահը

en: Start a new instance and do not open the file in an existing instance
hy: Սկսել նոր oրինակ և չբացել ֆայլը գոյություն ունեցող oրինակում

en: Do not open last session on startup
hy: Չբացել վերջին սեսիան մեկնարկի ժամանակ

en: Do not open last project and files on startup
hy: Չբացել վերջին նախագիծը և ֆայլերը մեկնարկի ժամանակ

en: Shut down Anjuta properly, releasing all resources (for debugging)
hy: Անջատել Anjuta-ն, հաջորդաբար ազատելով բոլոր ռեսուրսները (վրիպազերծման համար)

en: - Integrated Development Environment
hy: - Նախագծման Ինտեգրացված Միջավայր

en: Appearance
hy: Արտաաքին տեսք

en: Default project directory:
hy: Նախագծի լռելյայն պանակ․

en: Developer email address:
hy: Նախագծողի էլեկտրոնային հասցե․

en: Developer name:
hy: Նախագծողի անուն․

en: Do not load last project and files on startup
hy: Չբեռնել վերջին նախագիծը և ֆայլերը մեկնարկի ժամանակ

en: Do not load last session on startup
hy: Չբեռնել վերջին սեսիան մեկնարկի ժամանակ

note: Style of the buttons/tabs used to select docked windows in anjuta
en: Dock switcher style:
hy: Փոխանջատիչի ոճ․

en: GNOME toolbar setting
hy: GNOME գործիքների վահանակի պարամետրեր

en: Icons
hy: Պատկերակներ

en: Icons only
hy: Միայն պատկերակներ

en: Project Defaults
hy: Նախագծի լռելյայն պարամետրեր

en: Select project directory
hy: Ընտրեք նախագծի պանակ

en: Session
hy: Սեսիա

en: Tabs
hy: Ներդիրներ

en: Text + Icons
hy: Տեքստ + Պատկերակներ

en: Text below icons
hy: Պատկերակի ներքևի տեքստը

en: Text beside icons
hy: Պատկերակի կողքի տեքստը

en: Text only
hy: Միայն տեքստ

note: translators: translate the same as in gnome-control-center
en: Toolbar button labels:
hy: Գործիքների վահանակի կոճակների նշիչներ․

en: Do not display warning if not using a Debug configuration
hy: Չցուցադրել զգուշացումը Debug կոնֆիգուրացիան չօգտագործելու դեպքում

en: Add '(' after function call autocompletion
hy: Ավելացնել '(' ֆունկցիայի կանչի ավտոլրացումից հետո

en: Add a space after function call autocompletion
hy: Ավելացնել բացատ մինչև ֆունկցիայի կանչի ավտոլրացումը

en: Auto-complete
hy: Ավտոմատ լրացում

en: Autocompletion (C/C++/Java only)
hy: Ավտոմատ լրացում  (միայն C/C++/Java )

en: Brace indentation size in spaces:
hy: Փակագծի նահանջի չափը բացատներով․

en: Calltips
hy: Կանչեր

en: Enable code completion
hy: Միացնել կոդի լրացումը

en: Enable smart brace completion
hy: Միացնել փակագծերի ինտելեկտուալ լրացումը

en: Enable smart indentation
hy: Միացնել «խելացի» նահանջները

en: Indent:
hy: Նահանջ

en: Indentation parameters
hy: Նահանջի պարամետրեր

en: Line up parentheses
hy: Դասավորել փակագծերը

en: Parenthesis indentation
hy: Փակագծերի նահանջ

en: Show calltips
hy: Ցուցադրել կանչերը

en: Smart Indentation
hy: Խելացի նահանջ

en: Statement indentation size in spaces:
hy: Նահանջի չափը բացատներով․

en: Auto-Indent
hy: Ավտոմատ նահանջ

en: Auto-indent current line or selection based on indentation settings
hy: Ավտոմատ դնել նահանջները ընթացիկ տողում կամ ընտրվածում հիմնվելով նահանջի պարամետրերի վրա

en: Swap .h/.c
hy: Փոխանջատել .h/.c

en: Swap C header and source files
hy: Փոխանջատել C գլխամասային և աղբյուրի ֆայլերը

en: C++/Java Assistance
hy: C++/Java Աջակցում

en: GtkSourceView Editor
hy: GtkSourceView խմբագիր

en: GNU Debugger Plugin
hy: GNU Debugger փլագին

en: Git version control
hy: Git համակարգի տարբերակների հսկիչ

en: API Help
hy: API օգնություն

en: Devhelp Plugin for Anjuta.
hy: Devhelp Փլագին Anjuta-ի համար։

en: Provides document management capabilities.
hy: Ապահովում է փաստաթղթերի կառավարման հնարավորություններ

en: Anjuta File Assistant Plugin
hy: Anjuta ֆայլի աջակցման փլագին

en: File Assistant
hy: Ֆայլի աջակցում

en: File manager for project and single files
hy: Ֆայլային մենեջեր նախագծի և առանձին ֆայլերի համար

en: A Subversion client plugin based on libsvn
hy: Subversion-ի կլիենտ փլագին հիմնված libsvn-ի վրա

en: Glade File
hy: Glade ֆայլ

en: Glade Plugin for Anjuta.
hy: Glade փլագին Anjuta-ի համ ար

en: Glade interface designer
hy: Glade ինտերֆեյսի դիզայներ

en: Task Manager
hy: Խնդիրների կառավարիչ

en: Todo Plugin for Anjuta.
hy: Todo փլագին Anjuta-ի համար

en: Insert predefined macros into Editor
hy: Ավելացնել նախորոշված մակրոսը խմբագրիչին

en: Macro Plugin
hy: Մակրո փլագին

en: Patch Plugin
hy: Կարկատանների փլագին

en: Patches files and directories.
hy: Կիրառում է կարկատանները ֆայլերի և պանակների վրա

en: Use external program from Anjuta
hy: Օգտագործել արտաքին ծրագիր Anjuta-ից

en: Automake Build
hy: Automake կառուցում

en: Basic autotools build plugin.
hy: Հիմնական autotools-ի կառուցման փլագին

en: Terminal Plugin for Anjuta.
hy: Տերմինալի փլագին Anjuta-ի համար։

en: A version control system plugin
hy: Տարբերակների հսկման համակարգի փլագին

en: CVS Plugin
hy: CVS փլագին

en: Import an existing autotools project to Anjuta
hy: Ներմուծել գոյություն ունեցող autotools պրոեկտը Anjuta-ին

en: Project Import Assistant
hy: Նախագծերի ներմուծման Ասիստենտ

en: Project from Existing Sources
hy: Նախագիծ գոյություն ունեցող սկզբնական կոդերից

en: GtkSourceView editor
hy: GtkSourceView խմբագրիչ

en: The default editor based on GtkSourceView
hy: GtkSourceView-ի վրա հիմնված լռելյայն խմբագրիչ

en: Welcome page with most common actions.
hy: Ընդհանուր գործողություններով ողջույնի էջ

en: C++ and Java support Plugin
hy: C++-ի և Java-ի աջակցման փլագին

en: C++ and Java support plugin for code completion, auto-indentation, etc.
hy: C++-ի և Java-ի աջակցման փլագին կոդի լրացման, ավտոմատ նահանջի և այլնի համար։

en: Project Assistant
hy: Նախագծերի ասիստենտ

en: Component for searching
hy: Բաղադրիչ փնտրման համար

en: Searching
hy: Փնտրում

en: Anjuta Class Generator Plugin
hy: Anjuta-ում դասերի գեներացման փլագին

en: C++/GObject Class
hy: C++/GObject դաս

en: Project Manager
hy: Նախագծերի կառավարիչ

en: Project Manager Plugin for Anjuta.
hy: Նախագծերի կառավարման փլագին Anjuta-ի համար։

en: Symbol Database Plugin for Anjuta.
hy: Սիմվոլային տվյալների բազայի փլագին Anjuta- համար։

en: Manages messages from external apps
hy: Կառավարում է հաղորդագրությունները արտաքին ծրագրերից

en: Message Manager
hy: Հաղորդագրությունների կառավարիչ

en: File loader to load different files
hy: Ֆայլային բեռնիչ տարբեր ֆայլեր բեռնելու համար

en: Debug Manager plugin.
hy: Վրիպազերծման կառավարման փլագին։

en: Allow to execute program without debugger.
hy: Թույլ տալ ծրագրի աշխատեցումը առանց վրիպազերծիչի։

en: Run Program
hy: Գործարկել ծրագիրը

en: Language Manager
hy: Լեզուների կառավարիչ

en: Plugin to keep track of multiple programming languages
hy: Մի քանի ծրագրավորման լեզուների կապին հետևող փլագին

en: Makefile backend
hy: Makefile-ի backend

en: Makefile backend for project manager
hy: Makefile-ի backend նախագծերի կառավարիչի համար

en: Autotools backend
hy: Autotools-ի backend

en: Autotools backend for project manager
hy: Autotools-ի backend նախագծերի կառավարիչի համար

en: Error: %s
hy: Սխալ․ %s

en: Error: cant bind port
hy: Սխալ․ չի հաջողվել կապվել պորտին

en: Anjuta JS Debugger Plugin
hy: Anjuta JS Վրիպազերծիչ փլագին

en: Javascript Debugger Plugin
hy: Javascript Վրիպազերծիչ փլագին

en: JS Support Plugin
hy: JS Աջակցման փլագին

en: JavaScript Support Plugin
hy: JavaScript Աջակցման փլագին

en: <b>JS Find dirs</b>
hy: <b>JS փնտրման պանակներ</b>

en: Add brace after function call autocompletion
hy: Ավելացնել փակագիծ ֆունկցիայից կանչի ավտոլրացումից հետո

en: Gir repository's directory:
hy: Gir ռեպոզիտորիաների պանակ․

en: Gjs repository's directory:
hy: Gjs ռեպոզիտորիաների պանակ․

en: Highlight missed semicolon
hy: Ցայտունացնել բացակայող կետ-ստրակետը

en: Min character for completion
hy: Նիշերի նվազագույն քանակը լրացման համար
