anjuta 3.15.x - en to nb translation catalogue (1675 entries)

en: Integrated Development Environment
nb: Integrert utviklingsmiljø

en: Develop software in an integrated development environment
nb: Utvikle programvare i et integrert utviklingsmiljø

en: IDE;development;programming;
nb: IDE;utvikling;programmering;

en: Autogen is busy
nb: Autogen er opptatt

en: Could not write definition file "%s": %s
nb: Kunne ikke skrive definisjonsfil «%s»: %s

en: Could not open file "%s": %s
nb: Kunne ikke åpne fil «%s»: %s

en: Text
nb: Tekst

en: Text to render
nb: Tekst som skal rendres

en: Pixbuf Object
nb: Pixbuf-objekt

en: The pixbuf to render.
nb: Pixbuf som skal rendres.

en: Unable to find plugin module %s
nb: Kan ikke finne tilleggsmodul %s

en: Unable to find plugin registration function %s in module %s
nb: Kan ikke finne funksjon %s for registrering av tillegg i modul %s

en: Unknown error in module %s
nb: Ukjent feil i modul %s

en: Column %i
nb: Kolonne %i

note: Column label
en: Column 1
nb: Kolonne 1

en: The file you are trying to open contains an invalid byte sequence.
nb: Filen du prøver å åpne inneholder ugyldige data.

en: Anjuta was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
nb: Anjuta klarte ikke å bestemme koding av filen du vil åpne.

en: Missing location of plugin %s
nb: Mangler lokasjon for tillegg %s

en: Missing type defined by plugin %s
nb: Mangler type definert av tillegg %s

en: plugin %s fails to register type %s
nb: tillegg %s klarer ikke å registrere type %s

en: Western
nb: Vestlig

en: Central European
nb: Sentraleuropeisk

en: South European
nb: Sydeuropeisk

en: Baltic
nb: Baltisk

en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Greek
nb: Gresk

en: Hebrew Visual
nb: Visuell hebraisk

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Nordic
nb: Nordisk

en: Celtic
nb: Keltisk

en: Romanian
nb: Rumensk

en: Armenian
nb: Armensk

en: Chinese Traditional
nb: Tradisjonell kinesisk

en: Cyrillic/Russian
nb: Kyrillisk/russisk

en: Japanese
nb: Japansk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Chinese Simplified
nb: Forenklet kinesisk

en: Georgian
nb: Georgisk

en: Cyrillic/Ukrainian
nb: Kyrillisk/ukrainsk

en: Vietnamese
nb: Vietnamesisk

en: Thai
nb: Thailandsk

note: Translator: Unknown refers to a character encoding like UTF8, * ISO8859-1 Translator: Unknown here is a target type, if not unknown it can * be a program or a shared library by example
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Help text
nb: Hjelptekst

en: Text to show the user what to enter into the entry
nb: Tekst som skal vise bruker hva som skal skrives i oppføringen

note: Create all needed widgets
en: Environment Variables:
nb: Miljøvariabler:

en: Name
nb: Navn

en: Value
nb: Verdi

en: Path that dropped files should be relative to
nb: Sti som slupne filer skal være relative til

en: Drop a file or enter a path here
nb: Slipp en fil eller oppgi en sti her

en: Select Files
nb: Velg filer

en: Path that all files in the list should be relative to
nb: Sti som alle filer i listen skal være relativ til

en: Show Add button
nb: Vis Legg til-knapp

en: Display an Add button
nb: Vis en Legg til-knapp

note: * Translators: This regex should match the password prompts of * at least the "su" and the "sudo" command line utility in your * language and possible other things like "ssh". * More information on the regular expression syntax can be * found at http://library.gnome.org/devel/glib/unstable/glib-rege
en: [Pp]assword.*:
nb: [Pp]assord.*:

en: Cannot execute command: "%s"
nb: Kan ikke kjøre kommando: «%s»

en: execvp failed
nb: execvp feilet

en: Anjuta Shell
nb: Anjuta skall

en: Anjuta shell that will contain the plugin
nb: Anjuta-skall som vil inneholde tillegget

en: Plugin '%s' does not want to be deactivated
nb: Tillegg «%s» vil ikke slås av

en: Could not load %s
    This usually means that your installation is corrupted. The error message leading to this was:
    %s
nb: Kunne ikke laste %s
    Dette betyr vanligvis at installasjonen er ødelagt. Feilmeldingen som ledet til dette var:
    %s

en: Load
nb: Last

en: Available Plugins
nb: Tilgjengelige tillegg

en: Preferred plugins
nb: Foretrukne tillegg:

en: Only show user activatable plugins
nb: Kun vis tillegg som kan slås på av bruker

en: Forget selected plugin
nb: Glem valgt tillegg

en: Select a plugin
nb: Velg et tillegg

en: Please select a plugin to activate
nb: Vennligst velg et tillegg som skal slås på

en: No plugin is able to load other plugins in %s
nb: Ingen tillegg kan laste andre tillegg i %s

en: <b>Please select a plugin to activate</b>
nb: <b>Vennligst velg et tillegg som skal slås på</b>

en: Remember this selection
nb: Husk dette valget

en: Profiles
nb: Profiler

en: Current stack of profiles
nb: Aktiv stabel med profiler

en: Available plugins
nb: Tilgjengelige tillegg

en: Currently available plugins found in plugin paths
nb: Tilgjengelige tillegg funnet i gjeldende stier

en: Activated plugins
nb: Aktiverte tillegg

en: Currently activated plugins
nb: Aktive tillegg

en: Anjuta shell for which the plugins are made
nb: Anjuta-skall som tilleggene er laget for

en: Anjuta Status
nb: Anjuta status

en: Anjuta status to use in loading and unloading of plugins
nb: Status for Anjuta som brukes ved lasting og utlasting av tillegg

en: Loading:
nb: Laster:

en: Category
nb: Kategori

note: FIXME: Make the general page first
en: General
nb: Generell

en: Anjuta Preferences
nb: Brukervalg for Anjuta

en: Plugin Manager
nb: Tilleggshåndterer

en: The plugin manager to use for resolving plugins
nb: Tilleggshåndterer som skal bruke for å finne tillegg

en: Profile Name
nb: Profilnavn

en: Name of the plugin profile
nb: Navn på profil for tillegg

en: Synchronization file
nb: Fil for synkronisering

en: File to syncronize the profile XML
nb: Fil for synkronisering av XML for profil

en: Please select a plugin from the list
nb: Velg et tillegg fra listen

en: Failed to read '%s': XML parse error. Invalid or corrupted Anjuta plugins profile.
nb: Klarte ikke å lese «%s»: feil i tolking av XML. Ugyldig eller korrupt profil for tillegg for anjuta.

note: <Pluginname>: Install it from <some location on the web>
en: %s: Install it from '%s'
nb: %s: Installer det fra «%s»

en: Failed to read '%s': Following mandatory plugins are missing
nb: Klarte ikke å lese «%s»: Følgende obligatoriske tillegg mangler

en: Select the items to save:
nb: Velg oppføring som skal lagres:

en: If you do not save, all your changes will be lost.
nb: Hvis du ikke lagrer vil alle endringene gå tapt.

en: Save
nb: Lagre

en: Item
nb: Oppføring

en: _Discard changes
nb: _Forkast endringer

en: There is %d item with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d items with unsaved changes. Save changes before closing?
nb[0]: Det finnes %d oppføring med endringer som ikke er lagret. Lagre endringene før du lukker?
nb[1]: Det finnes %d oppføringer med endringer som ikke er lagret. Lagre endringene før du lukker?

en: There is an item with unsaved changes. Save changes before closing?
nb: Det finnes en oppføring med endringer som ikke er lagret. Lagre endringene før du lukker?

en: <Invalid>
nb: <Ugyldig>

en: ComboBox model
nb: Komboboksmodell

en: The model for the combo box
nb: Modell for komboboksen

en: Action
nb: Handling

en: Visible
nb: Synlig

en: Sensitive
nb: Følsom

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Installation failed: %s
nb: Installering feilet: %s

en: The "%s" package is not installed.
    Please install it.
nb: Pakken «%s» er ikke installert.
    Vennligst innstaller den.

en: The "%s" utility is not installed.
    Please install it.
nb: Verktøyet «%s» er ikke installert.
    Vennligst innstaller det.

note: Try xterm
en: Cannot find a terminal; using xterm, even if it may not work
nb: Kan ikke finne en terminal; bruker xterm selv om den kanskje ikke virker

en: Cannot execute command: %s (using shell %s): %s
nb: Kan ikke kjøre kommandoen: %s (med skallet %s): %s

en: Unable to load user interface file: %s
nb: Kan ikke laste brukergrensesnittfil: %s

en: Modified
nb: Endret

en: Added
nb: Lagt til

en: Deleted
nb: Slettet

en: Conflicted
nb: Merket med konflikt

en: Up-to-date
nb: Oppdatert

en: Locked
nb: Låst

en: Missing
nb: Mangler

en: Unversioned
nb: Uten versjonsinformasjon

en: Ignored
nb: Ignorert

en: Widget not found: %s
nb: Komponent ikke funnet: %s

en: Could not find application pixmap file: %s
nb: Fant ikke pixmap-fil for programmet: %s

en: Cannot execute command "%s": %s
nb: Kan ikke kjøre kommando: «%s»: %s

en: Please specify group name
nb: Vennligst oppgi et gruppenavn

en: Project doesn't exist or invalid path
nb: Prosjektet eksisterer ikke eller stien er ugyldig

en: Root
nb: Rot

en: Group
nb: Gruppe

en: Source
nb: Kildekode

en: Shared Library (Libtool)
nb: Delt bibliotek (Libtool)

en: Module (Libtool)
nb: Modul (Libtool)

en: Static Library (Libtool)
nb: Statisk bibliotek (Libtool)

en: Python Module
nb: Python-modul

en: Java Module
nb: Java-modul

en: Lisp Module
nb: Lisp-modul

en: Header Files
nb: Header-filer

en: Man Documentation
nb: Man-dokumentasjon

en: Info Documentation
nb: Info-dokumentasjon

en: Miscellaneous Data
nb: Forskjellige data

en: Script
nb: Skript

en: Module
nb: Modul

en: Package
nb: Pakke

en: Unable to parse project file
nb: Kan ikke lese prosjektfil

en: Project doesn't exist or has an invalid path
nb: Prosjektet eksisterer ikke eller har en ugyldig sti

en: Autotools backend
nb: Autotools-motor

en: New Autotools backend for project manager
nb: Ny autotools-motor for prosjektstyring

en: Name:
nb: Navn:

en: Project name, it can contain spaces by example 'GNU Autoconf'
nb: Prosjektnavn kan ikke inneholde mellomrom. Som f.eks. 'GNU Autoconf'

en: Version:
nb: Versjon:

en: Bug report URL:
nb: URL til feilrapport:

en: Package name:
nb: Navn på pakke:

en: An link to the project web page if provided.
nb: En lenke til prosjektets nettside hvis den oppgis.

en: Libtool support:
nb: Støtte for Libtool:

en: Linker flags:
nb: Flagg for lenking:

en: C preprocessor flags:
nb: C-preprosessorflagg:

en: C compiler flags:
nb: C-kompilatorflagg:

en: C++ compiler flags:
nb: C++-kompilatorflagg:

en: Java compiler flags:
nb: Java kompilatorflagg:

en: Vala compiler flags:
nb: Vala-kompilatorflagg:

en: Fortran compiler flags:
nb: Fortran-kompilatorflagg:

en: Objective C compiler flags:
nb: Objective C-kompilatorflagg:

en: Installation directories:
nb: Installasjonskataloger:

en: Do not install:
nb: Ikke installer:

en: Installation directory:
nb: Installasjonskatalog:

en: Additional linker flags for this target.
nb: Ekstra flagg for lenking av dette målet.

en: Additional libraries:
nb: Flere bibliotek:

en: Additional libraries for this target.
nb: Ekstra biblioteker for dette målet.

en: Additional objects:
nb: Flere objekter:

en: Additional object files for this target.
nb: Ekstra objektfiler for dette målet.

en: Additional C preprocessor flags for this target.
nb: Ekstra flagg til C-preprosessering for dette målet.

en: Additional C compiler flags for this target.
nb: Ekstra flagg til C-kompilator for dette målet.

en: Additional C++ compiler flags for this target.
nb: Ekstra flagg til C++-kompilator for dette målet.

en: Additional Java compiler flags for this target.
nb: Ekstra flagg til Java-kompilator for dette målet.

en: Additional Vala compiler flags for this target.
nb: Ekstra flagg til Vala-kompilator for dette målet.

en: Additional Fortran compiler flags for this target.
nb: Ekstra flagg til Fortran-kompilator for dette målet.

en: Additional Objective C compiler flags for this target.
nb: Ekstra flagg til Objective C-kompilator for dette målet.

en: Additional dependencies:
nb: Ekstra avhengigheter:

en: Additional dependencies for this target.
nb: Ekstra avhengigheter for dette målet.

en: Include in distribution:
nb: Ta med i distribusjonen:

en: Include this target in the distributed package.
nb: Ta med dette målet i den distribuerte pakken.

en: Build for check only:
nb: Bygg kun for sjekk:

en: Do not use prefix:
nb: Ikke bruk prefiks:

en: Keep target path:
nb: Behold målsti:

en: Libraries:
nb: Biblioteker:

en: Manual section:
nb: Avsnitt i håndbok:

en: Please specify target name
nb: Oppgi navn på målet

en: Automake Build
nb: Automake bygg

en: Execute
nb: Kjør

en: Configure Project
nb: Konfigurer prosjekt

en: Regenerate project
nb: Generer prosjekt på nytt

en: Configuration:
nb: Konfigurasjon:

en: Configure Options:
nb: Konfigurer alternativer:

en: Build Directory:
nb: Bygg-katalog:

en: Select Program
nb: Velg program

en: Arguments:
nb: Argumenter:

en: Run in terminal
nb: Kjør i terminal

en: Select Program to run:
nb: Velg program som skal kjøres:

en: Run several commands at a time:
nb: Kjør flere kommandoer samtidig:

en: Continue on errors
nb: Fortsett ved feil

en: Translate messages
nb: Oversett meldinger

en: Build
nb: Bygg

en: Install as root:
nb: Installer som root:

en: Install
nb: Installer

en: Command canceled by user
nb: Kommando avbrutt av bruker

en: Select a build directory inside the project directory
nb: Velg en byggkatalog inne i prosjektkatalogen

en: Default
nb: Forvalgt

en: Debug
nb: Avlusing

en: Profiling
nb: Profilering

en: Optimized
nb: Optimert

en: No executables in this project!
nb: Ingen kjørbare filer i dette prosjektet!

en: No file or project currently opened.
nb: Ingen fil eller prosjekt er åpnet.

note: Only local program are supported
en: Program '%s' is not a local file
nb: Program «%s» er ikke en lokal fil

en: Program '%s' does not exist
nb: Program «%s» eksisterer ikke

en: Program '%s' does not have execution permission
nb: Program «%s» har ikke rettigheter for kjøring satt

en: No executable for this file.
nb: Denne filen er ikke kjørbar.

en: Executable '%s' is not up-to-date.
nb: Kjørbar fil «%s» er ikke oppdatert.

note: The translations should match that of 'make' program. Both strings uses * pearl regular expression * 2 similar strings are used in order to parse the output of 2 different * version of make if necessary. If you update one string, move the first * string into the second slot and then replace the firs
en: make(\[\d+\])?:\s+Entering\s+directory\s+`(.+)'
nb: make(\[\d+\])?:\s+Går inn i\s+directory\s+`(.+)'

en: make(\[\d+\])?:\s+Entering\s+directory\s+'(.+)'
nb: make(\[\d+\])?:\s+Går inn i\s+directory\s+'(.+)'

note: The translations should match that of 'make' program. Both strings uses * pearl regular expression * 2 similar strings are used in order to parse the output of 2 different * version of make if necessary. If you update one string, move the first * string into the second slot and then replace the firs
en: make(\[\d+\])?:\s+Leaving\s+directory\s+`(.+)'
nb: make(\[\d+\])?:\s+Forlater\s+directory\s+`(.+)'

en: make(\[\d+\])?:\s+Leaving\s+directory\s+'(.+)'
nb: make(\[\d+\])?:\s+Forlater\s+directory\s+'(.+)'

en: Entering: %s
nb: Går inn i: %s

en: Leaving: %s
nb: Forlater: %s

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: warning:
nb: advarsel:

en: warning:-old
nb: advarsel:-old

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: error:
nb: feil:

en: error:-old
nb: feil:-old

en: Command exited with status %d
nb: Kommando avsluttet med status %d

en: Command aborted by user
nb: Kommando stoppet av bruker

en: Command terminated with signal %d
nb: Kommando terminerte med signal %d

en: Command terminated for an unknown reason
nb: Kommando terminerte av ukjent årsak

en: Total time taken: %lu secs
nb: Tid brukt totalt: %lu sekunder

en: Completed unsuccessfully
nb: Fullført med feil

en: Completed successfully
nb: Fullført uten feil

note: Translators: the first number is the number of the build attemp, the string is the directory where the build takes place
en: Build %d: %s
nb: Bygg: %d: %s

en: _Build
nb: _Bygg

en: _Build Project
nb: _Bygg prosjekt

en: Build whole project
nb: Kompiler hele prosjektet

en: _Install Project
nb: _Installer prosjekt

en: Install whole project
nb: Installer hele prosjektet

en: _Check Project
nb: S_jekk prosjekt

en: Check whole project
nb: Sjekk hele prosjektet

en: _Clean Project
nb: R_ydd opp i prosjekt

en: Clean whole project
nb: Rydd opp i hele prosjektet

en: C_onfigure Project…
nb: K_onfigurer prosjekt …

en: Configure project
nb: Konfigurer prosjektet

en: Build _Tarball
nb: Lag _arkiv

en: Build project tarball distribution
nb: Bygg tar-arkiv for distribusjon av prosjektet

en: _Build Module
nb: _Bygg modul

en: Build module associated with current file
nb: Bygg modul som er assosisert med aktiv fil

en: _Install Module
nb: _Installer modul

en: Install module associated with current file
nb: Installer modul assosiert med denne filen

en: _Check Module
nb: S_jekk modul

en: Check module associated with current file
nb: Sjekk modul som er assosiert med denne filen

en: _Clean Module
nb: _Rydd opp modul

en: Clean module associated with current file
nb: Rydd opp i modulen som er assosiert med denne filen

en: Co_mpile File
nb: Ko_mpiler fil

en: Compile current editor file
nb: Kompiler filen som er åpen for redigering

en: Select Configuration
nb: Velg konfigurasjon

en: Select current configuration
nb: Velg aktiv konfigurasjon

en: Remove Configuration
nb: Fjern konfigurasjon

en: Clean project (distclean) and remove configuration directory if possible
nb: Rydd i prosjektet (distclean) og fjern konfigurasjonskatalogen hvis mulig

en: _Compile
nb: _Kompiler

en: Compile file
nb: Kompiler fil

en: Build module
nb: Kompiler modul

en: _Install
nb: _Installer

en: Install module
nb: Installer modul

en: _Clean
nb: R_ydd

en: Clean module
nb: Rydd i modul

en: _Check
nb: S_jekk

en: Check module
nb: Sjekk modul

en: _Cancel command
nb: Avbryt _kommando

en: Cancel build command
nb: Avbryt bygg-kommando

en: _Build (%s)
nb: _Kompiler (%s)

en: _Install (%s)
nb: _Installer (%s)

en: _Clean (%s)
nb: _Rydd opp (%s)

en: Co_mpile (%s)
nb: Ko_mpiler (%s)

en: Co_mpile
nb: Ko_mpiler

en: Build commands
nb: Kommandoer for kompilering

note: Translators: This is a group of build * commands which appears in pop up menus
en: Build popup commands
nb: Byggkommandoer i oppsprettmenyer

en: Error while setting up build environment:
     %s
nb: Feil under oppsett av byggmiljø:
     %s

en: Command aborted
nb: Kommando stoppet

en: Class Generator
nb: Klassegenerator

en: Anjuta Class Generator Plugin
nb: Anjuta klassegeneratortillegg

en: Class
nb: Klasse

en: No License
nb: Ingen lisens

en: Create
nb: Opprett

en: Class Name:
nb: Klassenavn:

en: Base Class:
nb: Grunnklasse:

en: Base Class Inheritance:
nb: Av for grunnklasse:

en: Class Options:
nb: Alternativer for klasse:

en: Author/Date/Time
nb: Forfatter/Dato/Klokkeslett

en: General Class Properties
nb: Generelle egenskaper for klasse

en: Class Elements
nb: Klasseelementer

en: Generic C++ Class
nb: Vanlig C++-klasse

en: GObject Prefix and Type:
nb: Prefiks og type for GObject:

en: Author/Date-Time
nb: Forfatter/Dato-klokkeslett

en: Class Function Prefix:
nb: Prefiks for klassefunksjon:

en: Member Functions/Variables
nb: Medlemsfunksjoner/variabler

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Signals
nb: Signaler

en: GObject Class
nb: GObject-klasse

en: Class Methods
nb: Klassemetoder

en: Constants/Variables
nb: Konstanter/variabler

en: Python Class
nb: Python-klasse

en: is Sub-Class
nb: er en underklasse

en: Initializer Arguments:
nb: Argumenter for initiering:

en: Methods
nb: Metoder

en: Variables
nb: Variabler

en: Imports
nb: Importer

en: JavaScript Class
nb: JavaScript-klasse

en: GLib.Object
nb: Glib.Objekt

en: Class Scope:
nb: Klasseomfang:

en: Vala Class
nb: Vala-klasse

en: Author Email Address:
nb: Utviklers e-post:

en: Author Name:
nb: Navn på utvikler:

en: License:
nb: Lisens:

en: Header File:
nb: Header-fil:

en: Source File:
nb: Kildekodefil:

en: Add to Project Target:
nb: Legg til i prosjektmål:

en: Add to Repository
nb: Legg til pakkelager

en: Failed to execute autogen: %s
nb: Klarte ikke å kjøre autogen: %s

en: Guess from type
nb: Gjett fra type

en: Scope
nb: Omfang

en: Implementation
nb: Implementering

en: Arguments
nb: Argumenter

en: Nick
nb: Kallenavn

note: Somehow redundant with marshaller, but required for default handler
en: Flags
nb: Flagg

note: Automatic highlight menu
en: Automatic
nb: Automatisk

en: Getter
nb: Henter

en: XML description of the user interface
nb: XML-beskrivelse av brukergrensesnittet

en: CVS Plugin
nb: Tillegg for CVS

en: Local
nb: Lokal

en: Extern (rsh)
nb: Ekstern (rsh)

en: Password server (pserver)
nb: Passordtjener (pserver)

en: CVS Preferences
nb: Brukervalg for CVS

en: Path to "cvs" command
nb: Sti til «cvs»-kommandoen

en: Compression Level (0=off, 10=max):
nb: Kompresjonsnivå (0=av, 10=maks):

en: Ignore .cvsrc file (recommended)
nb: Overse .cvsrc-filen (anbefalt)

en: CVS Options
nb: CVS-operasjoner

en: CVS: Add file/directory
nb: CVS: Legg til fil/katalog

en: Choose file or directory to add:
nb: Velg fil eller katalog som skal legges til:

en: Browse…
nb: Bla gjennom…

en: File is binary
nb: Filen er en binærfil

en: CVS: Remove file/directory
nb: CVS: Fjern fil/katalog

en: Choose file or directory to remove:
nb: Velg fil eller katalog som skal fjernes:

en: CVS: Commit file/directory
nb: CVS: Sjekk inn fil/katalog

en: Choose file or directory to commit:
nb: Velg fil eller katalog som skal legges inn:

en: Whole project
nb: Hele prosjektet

en: Log message:
nb: Loggmelding:

en: Revision:
nb: Revisjon:

en: Do not act recursively
nb: Ikke arbeid rekursivt

en: Options:
nb: Alternativer:

en: CVS: Update file/directory
nb: CVS: Oppdater fil/katalog

en: Choose file or directory to update:
nb: Velg fil eller katalog som skal oppdateres:

en: Delete empty directories
nb: Slett tomme kataloger

en: Create new directories
nb: Opprett nye kataloger

en: Reset sticky tags
nb: Nullstill klebrige tagger

en: Use revision/tag:
nb: Bruk revisjon/tagg:

en: CVS: Status from file/directory
nb: CVS: Status fra fil/katalog

en: Choose file or directory to get the status from:
nb: Velg fil eller katalog å hente status for:

en: Be verbose
nb: Vis mer informasjon

en: Choose file or directory to diff:
nb: Velg fil eller kataloger å finne forskjeller på:

en: Use revision:
nb: Bruk revisjon:

en: CVS: Log file/directory
nb: CVS: Logg-fil/mappe

en: Choose file or directory to get log for:
nb: Velg fil eller katalog å hente logg for:

en: Options
nb: Alternativer

en: Project root directory:
nb: Rotkatalog for prosjektet:

en: Module name:
nb: Modulnavn:

en: CVSROOT:
nb: CVSROT:

en: Vendor tag:
nb: Leverandørtag:

en: Release tag:
nb: Utgivelses-tag:

en: Module Details:
nb: Detaljer for modul:

en: Password:
nb: Passord:

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Repository:
nb: Lager:

en: Please enter a filename!
nb: Vennligst oppgi et filnavn!

en: Please fill field: %s
nb: Vennligst fyll ut felt: %s

en: CVS command is running! Please wait until it is finished!
nb: CVS-kommandoen kjører! Vennligst vent til den er ferdig!

en: Unable to delete file
nb: Kan ikke slette fil

en: Are you sure that you want to pass an empty log message?
nb: Er du sikker på at du vil bruke en tom loggmelding?

en: Vendor
nb: Leverandør

en: Release
nb: Utgave

en: Are you sure that you do not want a log message?
nb: Er du sikker på at du ikke vil logge en melding?

en: CVS command failed. See above for details
nb: CVS-kommandoen feilet. Se over for detaljer

en: CVS command is running — please wait until it finishes!
nb: CVS-kommandoen kjører - vennligst vent til den er ferdig!

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add
nb: _Legg til

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the CVS tree
nb: Legg til ny fil/katalog til CVS-treet

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove
nb: Fje_rn

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from CVS tree
nb: Fjern fil/katalog fra CVS-treet

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit
nb: _Sjekk inn

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the CVS tree
nb: Sjekk inn dine endringer til CVS-treet

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update
nb: _Oppdater

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the CVS tree
nb: Synkroniser din lokale kopi med CVS-treet

note: Display label short-cut
en: Show differences between your local copy and the tree
nb: Vis forskjeller mellom din lokale kopi og treet

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Status
nb: Vis _status

note: Display label short-cut
en: Show the status of a file/directory
nb: Vis status for en fil/katalog

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Log
nb: Vi_s logg

note: Display label short-cut
en: Show the log of a file/directory
nb: Vis log for en fil/katalog

note: Action name Stock icon, if any
en: _Import Tree
nb: _Importer tre

note: Display label short-cut
en: Import a new source tree to CVS
nb: Importer et nytt kildekodetre til CVS

en: CVS operations
nb: CVS-operasjoner

en: CVS popup operations
nb: CVS-oppsprettoperasjoner

en: Debugger
nb: Feilsøkingsprogram

en: Debug Manager plugin.
nb: Tillegg for feilsøkingshåndterer.

en: Attach to process
nb: Fest til prosess

en: _Process to attach to:
nb: _Prosess som skal hektes på:

en: _Hide paths
nb: S_kjul stier

en: Hide process para_meters
nb: Skjul para_metere for prosess

en: Display process _tree
nb: Vis prosess_tre

en: _Attach
nb: _Fest

en: Breakpoints
nb: Stoppunkter

en: Enable _all
nb: Aktiver _alle

en: _Disable all
nb: _Deaktiver alle

en: _Remove all
nb: Fje_rn alle

en: Add Watch
nb: Legg til overvåker

en: _Automatic update
nb: _Automatisk oppdatering

en: _Name:
nb: _Navn:

en: Change Watch
nb: Endre overvåker

en: _Value:
nb: _Verdi:

en: Inspect/Evaluate
nb: Inspisere/evaluere

en: Breakpoint properties
nb: Egenskaper for stoppunkt

en: Location
nb: Plassering

note: This is the number of time that the program executes the line where a breakpoint is located. It is used as a list header, so I have tried to find a quite short name.
en: _Pass count:
nb: _Antall kjøringer:

en: _Condition:
nb: _Betingelse:

en: _Location:
nb: _Plassering:

en: Memory
nb: Minne

en: Enter an address in hexadecimal or select one in the data
nb: Oppgi en adresse i heksadesimale tall eller velg en i datasettet

en: Inspect
nb: Inspisere

en: CPU Registers
nb: CPU-registre

en: Shared libraries
nb: Delte biblioteker

en: Kernel Signals
nb: Signaler fra kjernen

en: Set Signal Property
nb: Sett egenskap for signal

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Program Interrupt
nb: Avbryt program

en: Yes
nb: Ja

en: Pass:
nb: Kjøring:

en: Print:
nb: Skriv ut:

en: Stop:
nb: Stopp:

en: Start Debugger
nb: Start feilsøkingsprogram

en: Debugger:
nb: Feilsøkingsprogram:

en: Debugger command
nb: Feilsøkingskommando

en: Debugger command:
nb: Feilsøkingskommando:

en: Source Directories
nb: Kildekataloger

en: Select one directory
nb: Velg en katalog

en: Connect to remote target
nb: Koble til eksternt mål

en: TCP/IP Connection
nb: TCP/IP-forbindelse

en: Address:
nb: Adresse:

en: Serial Line Connection
nb: Serielltilkobling

en: Disable
nb: Slå av

en: Remote debugging
nb: Ekstern feilsøking

en: Do not show again
nb: Ikke vis igjen

en: Are you sure you want to delete all the breakpoints?
nb: Er du sikker på at du vil slette alle stoppunkter?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Breakpoints
nb: _Stoppunkter

note: Action name Stock icon, if any
en: Toggle Breakpoint
nb: Slå av/på stoppunkt

note: Action name Stock icon, if any
en: Add Breakpoint…
nb: Legg til stoppunkt …

note: Display label short-cut
en: Add a breakpoint
nb: Legg til et stoppunkt

note: Action name Stock icon, if any
en: Remove Breakpoint
nb: Fjern stoppunkt

note: Display label short-cut
en: Remove a breakpoint
nb: Fjern et stoppunkt

note: Action name Stock icon, if any
en: Edit Breakpoint
nb: Rediger stoppunkt

note: Display label short-cut
en: Edit breakpoint properties
nb: Rediger egenskaper for stoppunkt

note: Action name Stock icon, if any
en: Enable Breakpoint
nb: Aktiver stoppunkt

note: Display label short-cut
en: Enable a breakpoint
nb: Aktiver et stoppunkt

note: Action name Stock icon, if any
en: Disable All Breakpoints
nb: Deaktiver alle stoppunkter

note: Display label short-cut
en: Deactivate all breakpoints
nb: Deaktiver alle stoppunkter

note: Action name Stock icon, if any
en: R_emove All Breakpoints
nb: Fj_ern alle stoppunkter

note: Display label short-cut
en: Remove all breakpoints
nb: Fjern alle stoppunkter

note: Action name Stock icon, if any
en: Jump to Breakpoint
nb: Gå til stoppunkt

note: Display label short-cut
en: Jump to breakpoint location
nb: Gå til plassering til stoppunkt

en: Disable Breakpoint
nb: Slå av stoppunkt

en: Disable a breakpoint
nb: Slå av et stoppunkt

note: This enable an user defined command
en: Enabled
nb: I bruk

en: Address
nb: Adresse

en: Condition
nb: Betingelse

en: Pass count
nb: Antall kjøringer

en: State
nb: Tilstand

en: Breakpoint operations
nb: Operasjoner for stoppunkt

note: create goto menu_item.
en: _Go to address
nb: _Gå til adresse

en: Variable
nb: Variabel

en: Disassembly
nb: Demontering

en: Information
nb: Informasjon

en: Lines
nb: Linjer

note: This is the list of local variables.
en: Locals
nb: Lokale variabler

en: Debugger Log
nb: Feilsøkingslogg

en: Started
nb: Startet

en: Loaded
nb: Lastet inn

note: Action name Stock icon, if any
en: Pa_use Program
nb: Sett programmet på pa_use

note: Display label short-cut
en: Pauses the execution of the program
nb: Setter kjøring av programmet på pause

en: Running…
nb: Kjører …

note: Action name Stock icon, if any
en: Run/_Continue
nb: Kjør/_Fortsett

note: Display label short-cut
en: Continue the execution of the program
nb: Fortsett kjøring av programmet

en: Stopped
nb: Stoppet

en: Unloaded
nb: Lastet ut

en: Debugger terminated with error %d: %s
nb: Feilsøking stoppet med feil %d: %s

en: Program has received signal: %s
nb: Programmet har mottatt signal: %s

note: Action name Stock icon, if any
en: _Debug
nb: _Feilsøk

en: _Start Debugger
nb: _Start feilsøkingsprogram

en: _Debug Program
nb: _Feilsøkingsprogram

en: Start debugger and load the program
nb: Start feilsøking og last programmet

en: _Debug Process…
nb: _Feilsøk prosess …

en: Start debugger and attach to a running program
nb: Start feilsøking og koble til et kjørende program

en: Debug _Remote Target…
nb: Feilsøk ekste_rnt mål …

en: Connect to a remote debugging target
nb: Koble til et eksternt feilsøkingsmål

en: Stop Debugger
nb: Stopp feilsøkingsprogram

en: Say goodbye to the debugger
nb: Si farvel til feilsøking

en: Add source paths…
nb: Legg til kildestier …

en: Add additional source paths
nb: Legg til flere stier til kildekode

note: Action name Stock icon, if any
en: Debugger Command…
nb: Feilsøkingskommando …

note: Display label short-cut
en: Custom debugger command
nb: Egendefinert feilsøkingskommando

en: _Info
nb: _Informasjon

en: Shared Libraries
nb: Delte biblioteker

en: Show shared library mappings
nb: Vis koblinger til delte biblioteker

en: Show kernel signals
nb: Vis signaler fra kjernen

en: _Continue/Suspend
nb: Fortsett/pause

en: Continue or suspend the execution of the program
nb: Fortsett  eller sett kjøring av programmet på pause

en: Step _In
nb: Steg _inn

en: Step _Out
nb: Steg _ut

en: _Run to Cursor
nb: Kjø_r til markør

en: Run to the cursor
nb: Kjør til markør

en: _Run from Cursor
nb: Kjø_r fra markør

en: Run from the cursor
nb: Kjør fra markør

en: Debugger operations
nb: Alternativer for feilsøking

en: Registers
nb: Registre

en: Update
nb: Oppdater

en: Shared Object
nb: Delt objekt

en: From
nb: Fra

en: To
nb: Til

en: Symbols read
nb: Symboler lest

en: Shared library operations
nb: Operasjoner for delte biblioteker

en: Stop
nb: Stopp

en: Print
nb: Skriv ut

en: Description
nb: Beskrivelse

note: Action name Stock icon, if any
en: Send to process
nb: Send til prosess

en: Kernel signals
nb: Kjernesignaler

en: Signal operations
nb: Operasjoner for signaler

en: Show Line Numbers
nb: Vis linjenummer

en: Whether to display line numbers
nb: Om linjenummer skal vises

en: Show Line Markers
nb: Vis linjemarkører

note: Action name Stock icon, if any
en: Set current frame
nb: Sett aktiv ramme

en: View Source
nb: Vis kildekode

en: Active
nb: Aktiv

en: Thread
nb: Tråd

en: Frame
nb: Ramme

note: Register actions
en: File
nb: Fil

en: Line
nb: Linje

en: Function
nb: Funksjon

en: Stack
nb: Stakk

en: Stack frame operations
nb: Operasjoner for stakkramme

en: User
nb: Bruker

en: Time
nb: Tid

en: Command
nb: Kommando

en: Unable to open the file: %s
nb: Kan ikke åpne fil: %s

en: Unable to open %s. Debugger cannot start.
nb: Kan ikke åpne %s. Feilsøking kan ikke starte.

en: Unable to detect MIME type of %s. Debugger cannot start.
nb: Kan ikke finne MIME-type for %s. Feilsøking kan ikke starte.

en: Path
nb: Sti

en: The program is already running.
    Do you still want to stop the debugger?
nb: Programmet kjører allerede.
    Vil du fremdeles stoppe feilsøking?

note: Action name Stock icon, if any
en: Ins_pect/Evaluate…
nb: Ins_piser/evaluer …

note: Display label short-cut
en: Inspect or evaluate an expression or variable
nb: Inspiser eller evaluer et uttrykk eller en variabel

en: Add Watch…
nb: Legg til overvåker …

en: Remove Watch
nb: Fjern overvåker

en: Update Watch
nb: Oppdater overvåker

en: Change Value
nb: Endre verdi

en: Update all
nb: Oppdater alle

en: Remove all
nb: Fjern alle

note: Action name Stock icon, if any
en: Automatic update
nb: Automatisk oppdatering

en: Watch operations
nb: Operasjoner for overvåking

en: Watches
nb: Overvåkere

en: API Help
nb: API-hjelp

en: Devhelp Plugin for Anjuta.
nb: Devhelp-tillegg for Anjuta.

en: Search Help:
nb: Søk i hjelp:

en: _Go to
nb: _Gå til

en: _API Reference
nb: _API-håndbok

en: Browse API Pages
nb: Bla gjennom API-sider

en: _Context Help
nb: _Konteksthjelp

en: _Search Help
nb: _Søk i hjelp

en: Search for a term in help
nb: Søk etter et begrep i hjelp

en: Help operations
nb: Operasjoner for hjelp

en: API Browser
nb: Bla gjennom API

en: Missing name
nb: Mangler navn

en: Project doesn't allow to set properties
nb: Prosjektet tillater ikke å sette egenskaper

en: Directory backend
nb: Katalogmotor

en: Are you sure you want to reload '%s'?
    Any unsaved changes will be lost.
nb: Er du sikker på at du vil laste «%s» på nytt?
    Alle endringer som ikke er lagret vil gå tapt.

en: _Reload
nb: _Gjenles

en: Add bookmark
nb: Legg til bokmerke

en: Remove bookmark
nb: Fjern bokmerke

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Rename
nb: Endre navn

en: Remove
nb: Fjern

en:  [read-only]
nb:  [skrivebeskyttet]

en: Close Others
nb: Lukk andres

en: Close file
nb: Lukk fil

en: Path:
nb: Sti:

en: Open file
nb: Åpne fil

en: Save file as
nb: Lagre fil som

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to replace it with the one you are saving?
nb: Filen «%s» eksisterer allerede.
    Vil du erstatte den med filen du lagrer?

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: [read-only]
nb: [skrivebeskyttet]

note: Document manager plugin
en: Document Manager
nb: Dokumenthåndterer

en: Top
nb: Topp

en: Bottom
nb: Bunn

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Enable files autosave
nb: Aktiver automatisk lagring av filer

en: Save files interval in minutes
nb: Intervall i minutter for lagring av filer

en: Save session interval in minutes
nb: Intervall i minutter for lagring av økt

en: Autosave
nb: Lagre automatisk

en: Sorted in opening order
nb: Sortert i rekkefølgen de ble åpnet

en: Sorted by most recent use
nb: Sortert etter sist i bruk

en: Sorted in alphabetical order
nb: Sortert alfabetisk

en: Position:
nb: Posisjon:

en: Show tabs
nb: Vis faner

en: Show drop-down list
nb: Vis nedtrekksliste

en: Do not show open documents
nb: Ikke vis åpne dokumenter

en: Open documents
nb: Åpne dokumenter

en: Case sensitive
nb: Skiller mellom små/store bokstaver

en: Regular expression
nb: Regulært uttrykk

en: Replace All
nb: Erstatt alle

en: _Save
nb: _Lagre

en: Save current file
nb: Lagre denne filen

en: Save _As…
nb: L_agre som …

en: Save the current file with a different name
nb: Lagre filen med et nytt navn

en: Save A_ll
nb: Lagre a_lle

en: Save all currently open files, except new files
nb: Lagre alle åpne filer, unntatt nye filer

en: _Close File
nb: _Lukk fil

en: Close current file
nb: Lukk denne filen

en: Close All
nb: Lukk alle

en: Close all files
nb: Lukk alle filer

en: Close other documents
nb: Lukk andre dokumenter

en: Reload F_ile
nb: Last f_il på nytt

en: Reload current file
nb: Last aktiv fil på nytt

en: Recent _Files
nb: Siste _filer

en: _Print…
nb: S_kriv ut…

en: Print the current file
nb: Skriv ut aktiv fil

en: _Print Preview
nb: _Forhåndsvisning av utskrift

en: Preview the current file in print format
nb: Forhåndsvis aktiv fil i utskriftsformat

en: _Transform
nb: _Transformer

note: menu title
en: _Make Selection Uppercase
nb: _Gjør utvalg om til store bokstaver

en: Make the selected text uppercase
nb: Gjør valgt tekst om til store bokstaver

en: Make Selection Lowercase
nb: Gjør valgt tekst om til små bokstaver

en: Make the selected text lowercase
nb: Gjør valgt tekst om til små bokstaver

en: Convert EOL to CRLF
nb: Konverter EOL til CRLF

en: Convert EOL to LF
nb: Konverter EOL til LF

en: Convert EOL to CR
nb: Konverter EOL til CR

en: _Select
nb: _Velg

en: Select _All
nb: Velg alle

en: Select all text in the editor
nb: Velg all tekst i redigeringsvinduet

en: Select _Code Block
nb: Velg _kodeblokk

en: Select the current code block
nb: Velg aktiv kodeblokk

en: Co_mment
nb: Ko_mmentar

note: menu title
en: _Line Number…
nb: _Linjenummer …

en: Go to a particular line in the editor
nb: Gå til en bestemt linje i redigeringsprogrammet

en: _Start of Block
nb: _Start på blokk

en: Go to the start of the current block
nb: Gå til starten på denne blokken

en: _End of Block
nb: S_lutt på blokk

en: Go to the end of the current block
nb: Gå til slutten av denne blokken

en: Previous _History
nb: Forrige i _historikk

en: Go to previous history
nb: Gå til forrige historikkoppføring

en: Next Histor_y
nb: Neste h_istorikkoppføring

en: Go to next history
nb: Gå til neste historikkoppføring

en: _Search
nb: _Søk

en: _Quick Search
nb: _Hurtigsøk

en: Find _Next
nb: Finn _neste

en: Search for next appearance of term.
nb: Søk etter neste instans av termen.

en: Find and R_eplace…
nb: Søk og _erstatt …

en: Search and replace
nb: Søk og erstatt

en: Find _Previous
nb: Finn f_orrige

en: Repeat the last Find command
nb: Gjenta forrige søkekommando

en: Clear Highlight
nb: Fjern utheving

en: Clear all highlighted text
nb: Fjern all uthevet tekst

en: Find in Files
nb: Finn i filer

en: Search in project files
nb: Søk i prosjektfiler

en: Case Sensitive
nb: Skill mellom små/store bokstaver

en: Match case in search results.
nb: Skill mellom små/store bokstaver i søkeresultater.

en: Highlight All
nb: Uthev alle

en: Highlight all occurrences
nb: Uthev alle instanser

en: Regular Expression
nb: Regulært uttrykk

en: Search using regular expressions
nb: Søk med regulære uttrykk

en: _Edit
nb: R_ediger

note: menu title
en: _Editor
nb: R_edigering

en: _Add Editor View
nb: _Legg til redigeringsvisning

en: Add one more view of current document
nb: Legg til en eller flere visninger av aktivt dokument

en: _Remove Editor View
nb: Fjern _redigeringsvisning

en: Remove current view of the document
nb: Fjern denne visningen av dokumentet

en: U_ndo
nb: A_ngre

en: Undo the last action
nb: Angre forrige handling

en: _Redo
nb: _Gjenopprett

en: Redo the last undone action
nb: Gjenopprett forrige angrede handling

en: C_ut
nb: Klipp _ut

en: Cut the selected text from the editor to the clipboard
nb: Klipp ut valgt tekst fra redigeringsprogrammet til utklippstavlen

note: Action name Stock icon, if any
en: _Copy
nb: _Kopier

en: Copy the selected text to the clipboard
nb: Kopier valgt tekst til utklippstavlen

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: Paste the content of clipboard at the current position
nb: Lim inn innholdet på utklippstavlen i nåværende posisjon

en: _Clear
nb: _Tøm

en: Delete the selected text from the editor
nb: Slett valgt tekst fra redigeringsprogrammet

en: _Auto-Complete
nb: _Automatisk fullføring

en: Auto-complete the current word
nb: Fullfør nåværende ord automatisk

en: Zoom In
nb: Zoom inn

en: Zoom in: Increase font size
nb: Zoom inn: Øk skriftstørrelsen

en: Zoom Out
nb: Zoom ut

en: Zoom out: Decrease font size
nb: Zoom ut: Minsk skriftstørelsen

en: _Highlight Mode
nb: Ut_hevingsmodus

en: _Documents
nb: _Dokumenter

en: Previous Document
nb: Forrige dokument

en: Switch to previous document
nb: Bytt til forrige dokument

en: Next Document
nb: Neste dokumenter

en: Switch to next document
nb: Bytt til neste dokument

en: Bookmar_k
nb: Bokmer_ke

en: _Toggle Bookmark
nb: _Slå av/på bokmerke

en: Toggle bookmark at the current line position
nb: Slå av/på bokmerke ved denne linjeposisjonen

en: _Previous Bookmark
nb: _Forrige bokmerke

en: Jump to the previous bookmark in the file
nb: Gå til forrige bokmerke i filen

en: _Next Bookmark
nb: _Neste bokmerke

en: Jump to the next bookmark in the file
nb: Gå til neste bokmerke i filen

en: _Clear All Bookmarks
nb: Tø_m alle bokmerker

en: Clear bookmarks
nb: Tøm bokmerker

en: Editor file operations
nb: Filoperasjoner for redigering

en: Editor print operations
nb: Utskriftsoperasjoner for redigering

en: Editor text transformation
nb: Teksttransformering for redigering

en: Editor text selection
nb: Tekstmerking for redigering

note: { actions_insert, G_N_ELEMENTS (actions_insert), "ActionGroupEditorInsert", N_("Editor text insertions") },
en: Editor code commenting
nb: Kommentarer i koden for redigering

en: Editor navigations
nb: Navigasjon under redigering

en: Editor edit operations
nb: Redigeringsoperasjoner for redigering

en: Editor zoom operations
nb: Zoom-operasjoner for redigering

en: Editor syntax highlighting styles
nb: Stiler for syntaksutheving under redigering

en: Editor text formating
nb: Tekstformatering for redigering

en: Simple searching
nb: Enkelt søk

note: DocmanPlugin* plugin = ANJUTA_PLUGIN_DOCMAN (ipref);
en: Documents
nb: Dokumenter

en: Toggle search options
nb: Slå av/på søkealternativer

en: Reload
nb: Gjenles

en: Go to
nb: Gå til

en: OVR
nb: OVER

en: INS
nb: INN

en: Col
nb: Kol

en: Mode
nb: Modus

note: this may fail, too
en: Autosave failed for %s
nb: Automatisk lagring feilet for %s

en: Autosave completed
nb: Automatisk lagring fullført

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top.
nb: Søk etter «%s» nådde slutten og ble fortsatt fra start.

en: Search for "%s" reached top and was continued at the bottom.
nb: Søk etter «%s» nådde starten og ble fortsatt fra slutt.

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top but no new match was found.
nb: Søk etter «%s» nådde slutten og ble fortsatt fra start men ingen nye treff ble funnet.

en: Search for "%s" reached top and was continued at the bottom but no new match was found.
nb: Søk etter «%s» nådde start og ble fortsatt fra slutten men ingen nye treff ble funnet.

en: Replace
nb: Erstatt

en: Replace all
nb: Erstatt alle

en: Filename
nb: Filnavn

en: All text files
nb: Alle filer

en: Find in files
nb: Finn i filer

en: File Loader
nb: Fillaster

en: File loader to load different files
nb: Fillaster som laster ulike filer

note: we create a placeholder menuitem, to be used in case * the menu is empty. this placeholder will stay around * for the entire lifetime of the menu, and we just hide it * when it's not used. we have to do this, and do it here, * because we need a marker for the beginning of the recent * items list, so
en: No items found
nb: Ingen oppføringer funnet

en: This function is not implemented for widgets of class '%s'
nb: Denne funksjonen er ikke implementert for komponenter med klasse «%s»

en: Open '%s'
nb: Åpne «%s»

en: Unknown item
nb: Ukjent oppføring

en: Cannot open "%s".
    
    %s
nb: Kan ikke åpne «%s».
    
    %s

en: <b>Cannot open "%s"</b>.
    
    There is no plugin, default action, or application configured to handle this file type.
    
    MIME type: %s
    
    You may choose to try opening it with the following plugins or applications.
nb: <b>Kan ikke åpne «%s»</b>
    
    Det finnes ingen tillegg, forvalgt handling, eller program konfigurert til å håndtere denne filtypen.
    
    MIME-type: %s
    
    Du kan prøve å åpne den med følgende tillegg eller programmer.

en: Open with:
nb: Åpne med:

en: All files
nb: Alle filer

en: Anjuta Projects
nb: Anjuta prosjekter

en: C/C++ source files
nb: C/C++ kildefiler

en: C# source files
nb: C# kildefiler

en: Java source files
nb: Java kildefiler

en: Pascal source files
nb: Pascal kildefiler

en: PHP source files
nb: PHP kildefiler

en: Perl source files
nb: Perl kildefiler

en: Python source files
nb: Python kildefiler

en: Hypertext markup files
nb: Hypertekstfiler

en: Shell script files
nb: Skallskript-filer

en: Makefiles
nb: Byggefiler

en: Lua files
nb: Lua filer

en: Failed to activate plugin: %s
nb: Klarte ikke å aktivere tillegg: %s.

en: _New
nb: _Ny

en: New empty file
nb: Ny tom fil

en: _Open…
nb: _Åpne …

en: _Open
nb: _Åpne

en: Open _With
nb: Åpne _med

en: Open with
nb: Åpne med

en: New
nb: Ny

en: Open
nb: Åpne

en: Open _Recent
nb: Åpne sist b_rukte

en: Open recent file
nb: Åpne sist brukt fil

en: Open recent files
nb: Åpne sist brukte filer

en: Open a file
nb: Åpne en fil

en: File not found
nb: Fil ikke funnet

note: %s is name of file that will be opened
en: Please select a plugin to open <b>%s</b>.
nb: Velg et tillegg for å åpne <b>%s</b>.

en: Open With
nb: Åpne med

en: File Manager
nb: Filhåndterer

en: File manager for project and single files
nb: Filhåndterer for prosjekt og enkeltfiler

en: Root directory if no project is open:
nb: Rotkatalog hvis ingen prosjekter er åpne:

en: Choose Directory to show if no project is open
nb: Velg katalog som skal vises hvis ingen prosjekter er åpne

en: Automatically select the current document
nb: Velg aktivt dokument automatisk

en: Do not show binary files (.o, .la, etc.)
nb: Ikke vis binærfiler (.o, .la, etc)

en: Do not show hidden files
nb: Ikke vis skjulte filer

en: Do not show backup files
nb: Ikke vis sikkerhetskopier

en: Do not show unversioned files
nb: Ikke vis filer som ikke er versjonshåndtert

en: Loading...
nb: Laster …

en: Base Path
nb: Basissti

en: GFile representing the top-most path displayed
nb: GFile som representerer den øverste stien som vises

en: _Rename
nb: End_re navn

en: Rename file or directory
nb: Endre navn på fil/katalog

en: _Show in File manager
nb: Vi_s i filhåndterer

en: Show in File manager
nb: Vis i filhåndterer

en: File manager popup actions
nb: Handlinger for filhåndterer

en: Files
nb: Filer

en: File Assistant
nb: Filassistent

en: Anjuta File Assistant Plugin
nb: Anjuta filassistenttillegg

en: New File
nb: Ny fil

en: File Information
nb: Informasjon om fil

en: Add License Information:
nb: Legg til lisensinformasjon:

en: Add to project target:
nb: Legg til i prosjektets mål:

en: Add to repository
nb: Legg til i lager

en: C Source File
nb: C kildekodefil

en: C/C++ Header File
nb: C/C++-headerfil

en: C++ Source File
nb: C++ kildekodefil

en: C# Source File
nb: C# kildekodefil

en: Java Source File
nb: Java kildekodefil

en: Perl Source File
nb: Perl kildekodefil

en: Python Source File
nb: Python kildekodefil

en: Shell Script File
nb: Skallskript

en: Vala Source File
nb: Vala kildekodefil

en: Other
nb: Andre

en: GNU Debugger
nb: GNU feilsøkingsprogram

en: GNU Debugger Plugin
nb: Tillegg for GNU feilsøkingsprogram

note: The %s argument is a program name, anjuta by example
en: Loading Executable: %s
nb: Laster kjørbar fil: %s

note: The %s argument is a file name
en: Loading Core: %s
nb: Laster kjerne: %s

en: Unable to find: %s.
    Unable to initialize debugger.
    Make sure Anjuta is installed correctly.
nb: Kan ikke finne: %s.
    Kan ikke initiere feilsøking.
    Sjekk at Anjuta er korrekt installert.

en: Getting ready to start debugging session…
nb: Forbereder start av feilsøkingsøkt …

en: Loading Executable:
nb: Laster kjørbar fil:

en: No executable specified.
nb: Ingen kjørbar fil oppgitt.

en: There was an error whilst launching the debugger.
nb: Det oppsto en feil under start av feilsøking.

en: Make sure 'gdb' is installed on the system.
nb: Sjekk at «gdb» er installert på systemet.

en: Program exited normally
nb: Programmet avsluttet normalt

en: Program exited with error code %s
nb: Programmet avsluttet med feilkode %s

note: The program has reached one breakpoint and will stop
en: Breakpoint number %s hit
nb: Stoppunkt nummer %s ble truffet

en: Function finished
nb: Funksjon ferdig

en: Stepping finished
nb: Stegvis gjennomgang fullført

en: Location reached
nb: Lokasjon nådd

en: The program is running.
    Do you still want to stop the debugger?
nb: Programmet kjører.
    Vil du fremdeles stoppe feilsøking?

note: The %s argument is an error message returned by gdb. * It is something like, "No such file or directory"
en: Unable to connect to remote target, %s
    Do you want to try again?
nb: Kan ikke koble til eksternt mål %s
    Vil du prøve igjen?

en: Debugger connected
nb: Feilsøkingsprogram tilkoblet

en: Program attached
nb: Koblet til program

en: Attaching to process: %d…
nb: Kobler til prosess: %d …

en: A process is already running.
    Would you like to terminate it and attach the new process?
nb: En prosess kjører allerede.
    Vil du avslutte denne og koble til den nye prosessen?

en: Anjuta is unable to attach to itself.
nb: Anjuta kan ikke koble til seg selv.

en: Program terminated
nb: Program terminert

en: Program detached
nb: Koblet fra program

en: Detaching the process…
nb: Kobler fra prosess …

en: Interrupting the process
nb: Avbryter prosessen …

en: more children
nb: flere barn

en: Sending signal %s to the process: %d
nb: Sender signal %s til prosess: %d

en: Error whilst signaling the process.
nb: Feil ved sending av signal til prosess.

en: Cannot start terminal for debugging.
nb: Kan ikke starte terminal for feilsøking.

en: Activate
nb: Slå på

note: Translators: The "Register Function" column contains the name of a * function used to register pretty printers in gdb.
en: Register Function
nb: Registrer funksjon

en: Gdb Debugger
nb: Gdb feilsøkingsprogram

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Force
nb: Tving

en: Do not commit
nb: Ikke sjekk inn

en: Add signed off by line
nb: Legg til signed-off-by linje

en: Add Files:
nb: Legg til filer:

en: Remote name:
nb: Ekstern navn:

en: Fetch remote branches after creation
nb: Hent eksterne grener etter oppretting

en: Mailbox files to apply:
nb: Postboksfiler som skal brukes:

en: Branches
nb: Grener

en: Commit to cherry pick:
nb: Innsjekking som skal velges:

en: Show source revision in log message
nb: Vis kildekoderevisjon i loggmeldingen

en: Append signed-off-by line
nb: Legg til signed-off-by-linje

en: Log Message:
nb: Loggmelding:

en: Amend the previous commit
nb: Rett opp forrige innsjekking

en: Use custom author information:
nb: Bruk egendefinert informasjon om forfatter:

en: E-mail:
nb: E-post:

en: Branch name:
nb: Navn på gren:

en: Revision
nb: Revisjon

en: Check out the branch after it is created
nb: Sjekk ut grenen etter at den er opprettet

en: Tag name:
nb: Navn på tagg:

en: Sign this tag
nb: Signer denne taggen

en: Branches must be fully merged
nb: Grener må være fullt flettet

en: Tasks
nb: Oppgaver

en: View the Log for File/Folder:
nb: Vis logg for fil/mappe:

en: Branch:
nb: Gren:

en: Graph
nb: Graf

en: Short Log
nb: Kort logg

en: Author
nb: Forfatter

en: Date
nb: Dato

en: page 1
nb: side 1

en: page 2
nb: side 2

en: Changes:
nb: Endringer:

en: Use a custom log message:
nb: Bruk egendefinert loggmelding:

en: Generate patches relative to:
nb: Lag patcher relativt til:

en: Folder to create patches in:
nb: Mappe patcher skal lages i:

en: Repository to pull from:
nb: Lager det skal hentes fra:

en: Rebase
nb: Nullstill

en: Do not follow tags
nb: Ikke følg grener

en: Repository to push to:
nb: Lager å sende til:

en: Branches:
nb: Grener:

en: Tags:
nb: Tagger:

en: Push all tags
nb: Send alle tagger

en: Remote Repositories:
nb: Eksterne lager:

en: Remove Files:
nb: Fjern filer:

en: Mixed
nb: Blandet

en: Soft
nb: Myk

en: Mode:
nb: Modus:

en: Commit to revert:
nb: Innsjekking som skal reverseres:

en: Stash Message (Optional):
nb: Lagre melding (valgfri):

en: Stash indexed changes
nb: Lagre indekserte endringer

en: Stashed Changes:
nb: Lagrede endringer:

en: Repository Status:
nb: Status for lager:

en: Show Diff
nb: Vis endringer

en: Add Files
nb: Legg til filer

en: Please enter a remote name.
nb: Vennligst oppgi et eksternt filnavn.

en: Please enter a URL
nb: Vennligst oppgi en URL

en: Add Remote
nb: Legg til ekstern

en: Apply Mailbox Files
nb: Bruk postboksfiler

en: Check Out Files
nb: Sjekk ut filer

en: Please enter a revision.
nb: Oppgi en revisjon.

en: Cherry Pick
nb: Plukk

en: Please enter a log message.
nb: Vennligst skriv inn en loggmelding.

en: Please enter the commit author's name
nb: Vennligst oppgi navn på forfatter av innsjekkingen

en: Please enter the commit author's e-mail address.
nb: Vennligst oppgi e-post til forfatter av innsjekkingen.

en: Commit
nb: Sjekk inn

en: Please enter a branch name.
nb: Vennligst oppgi et navn på gren.

en: Please enter a tag name.
nb: Vennligst oppgi et navn på en tagg.

en: Create Tag
nb: Opprett tagg

en: Are you sure you want to delete branch %s?
nb: Er du sikker på at du vil slette grenen %s?

en: No remote selected.
nb: Ingen eksterne lager valgt.

en: No tags selected.
nb: Ingen tagger valgt.

note: Translators: file name for an existing commits diff, %s is an SHASUM of a commit
en: Commit %s.diff
nb: Sjekk inn %s.diff

en: No revision selected
nb: Ingen revisjon valgt

en: <b>Branch:</b> %s
nb: <b>Gren:</b> %s

en: <b>Tag:</b> %s
nb: <b>Tagg:</b> %s

en: <b>Remote:</b> %s
nb: <b>Ekstern:</b> %s

en: Merge
nb: Flett

en: Git Error
nb: Git-feil

en: Git Warning
nb: Git-advarsel

en: Git version control
nb: Git versjonskontroll

en: Please enter a URL.
nb: Vennligst oppgi en URL.

en: Pull
nb: Hent

en: Push
nb: Send inn

en: No remote selected
nb: Ingen eksterne lager valgt

en: Remove Files
nb: Fjern filer

en: Remote
nb: Ekstern

en: <b>Selected Remote:</b>
nb: <b>Valgt eksternt lager:</b>

en: Reset
nb: Nullstill

en: No conflicted files selected.
nb: Ingen av de valgte filene er i konflikt.

en: Please enter a commit.
nb: Vennligst oppgi en innsjekking.

en: Revert
nb: Forkast

en: Stash Uncommitted Changes
nb: Lagre endringer som ikke er sjekket inn

en: Changes to be committed
nb: Endringer som skal legges inn

en: Changed but not updated
nb: Endret men ikke oppdatert

en: Branch tools
nb: Verktøy for grener

en: Create a branch
nb: Opprett en gren

en: Delete branches
nb: Slett grener

en: Switch to the selected branch
nb: Bytt til valgt gren

en: Tag tools
nb: Verktøy for tagging

en: Create a tag
nb: Lag en tagg

en: Delete selected tags
nb: Slett valgte tagger

en: Changes
nb: Endringer

en: Commit changes
nb: Sjekk inn endringer

en: Add
nb: Legg til

en: Add files to the index
nb: Legg til filer i indeksen

en: Remove files from the repository
nb: Fjern filer fra lageret

en: Check out
nb: Sjekk ut

en: Resolve conflicts
nb: Løs konflikter

en: Stash
nb: Lager

en: Remote repository tools
nb: Verktøy for eksterne lagre

en: Add a remote
nb: Legg til eksternt lager

en: Add a remote repository
nb: Legg til et eksternt lager

en: Delete selected remote
nb: Slett valgt eksternt lager

en: Delete a remote
nb: Slett et ekstern lager

en: Push changes to a remote repository
nb: Send inn endringer til et eksternt lager

en: Pull changes from a remote repository
nb: Hent endringer fra et eksternt lager

en: Fetch
nb: Hent

en: Fetch changes from remote repositories
nb: Hent endringer fra eksterne lager

en: Continue
nb: Fortsett

en: Skip
nb: Hopp over

en: Skip the current revision
nb: Hopp over aktiv revisjon

en: Abort
nb: Avbryt

en: Revision tools
nb: Revisjonsverktøy

en: Cherry pick
nb: Hent enkeltvis

en: Reset/Revert
nb: Nullstill/forkast

en: Reset tree
nb: Nullstill tre

en: Revert commit
nb: Rull tilbake innsjekking

en: Revert a commit
nb: Rull tilbake en innsjekking

en: Mailbox files
nb: Postboksfiler

en: Apply mailbox files
nb: Bruk postboksfiler

en: Reset...
nb: Nullstill …

en: Switch
nb: Bytt

en: Delete...
nb: Slett …

en: Merge...
nb: Flett …

en: Push...
nb: Send inn …

en: Pull...
nb: Hent …

en: Apply
nb: Bruk

en: Apply and restore index
nb: Bruk og gjenopprett indeks

en: Branch
nb: Gren

en: Log
nb: Logg

en: Tags
nb: Tagger

en: Remotes
nb: Eksterne lager

en: Glade project '%s' saved
nb: Glade-prosjekt «%s» lagret

en: Invalid Glade file name
nb: Ugyldig Glade-filnavn

en: Glade interface designer
nb: Glade brukergrensesnittbygger

en: Glade Plugin for Anjuta.
nb: Glade-tillegg for Anjuta.

en: User interface file
nb: Brukergrensesnittfil

en: Select widgets in the workspace
nb: Velg komponenter på arbeidsområdet

en: Drag and resize widgets in the workspace
nb: Dra og endre størrelse på komponenter på arbeidsområdet

en: Edit widget margins
nb: Rediger marger for komponent

en: Edit widget alignment
nb: Rediger justering av komponent

en: Glade Properties…
nb: Egenskaper for Glade …

en: Loading Glade…
nb: Laster Glade …

en: Widgets
nb: Komponenter

en: Palette
nb: Palett

en: Not local file: %s
nb: Ikke en lokal fil: %s

en: Could not open %s
nb: Kunne ikke åpne %s

en: Could not create a new glade project.
nb: Kunne ikke lage nytt glade-prosjekt.

en: Enable smart indentation
nb: Slå på smart innrykk

en: Indentation parameters
nb: Parametere for innrykk

en: Line up parentheses
nb: Sett paranteser på linje

en: Indent:
nb: Innrykk:

en: Use spaces for parenthesis indentation
nb: Bruk mellomrom for innrykk for paranteser

en: Parenthesis indentation
nb: Innrykk for paranteser

note: ANJUTA_STOCK_AUTOINDENT,
en: Auto-Indent
nb: Automatisk innrykk

en: C Indentation
nb: Innrykk for C

en: Indentation
nb: Innrykk

en: Enable adaptive indentation
nb: Slå på tilpasset innrykk

en: Python Indentation
nb: Innrykk for Python

en: Build and run programs inside the JHBuild environment
nb: Bygg og kjør programmer i JHBuild-miljøet

en: Failed to run "jhbuild run"
nb: Klarte ikke å kjøre «jhbuild run»

en: Failed to run "jhbuild run" (%s)
nb: Klarte ikke å kjøre «jhbuild run» (%s)

en: Could not find the JHBuild install prefix.
nb: Fant ikke installasjonsprefiks for JHBuild.

en: Could not find the JHBuild library directory. You need JHBuild from 2012-11-06 or later.
nb: Fant ikke bibliotekkatalog for JHBuild. Du trenger JHBuild fra 2012-11-06 eller senere.

en: Failed to activate the JHBuild Plugin: %s
nb: Klarte ikke å aktivere tillegg for JHBuild bygg: %s

en: Error: cant bind port
nb: Feil: kan ikke binde til port

en: Javascript Debugger
nb: JavaScript feilsøking

en: Javascript Debugger Plugin
nb: Tillegg for feilsøking av JavaScript

en: Error: %s
nb: Feil: %s

en: Language Manager
nb: Språkhåndterer

en: Automatically load required libraries of the project
nb: Last nødvendige biblioteker for prosjektet automatisk

en: Swap .h/.c
nb: Bytt .h/.c

en: C++/Java Assistance
nb: C++/Java-assistanse

en: Enable code completion
nb: Slå på fullføring av kode

en: Autocompletion
nb: Automatisk fullføring

en: Highlights
nb: Utheving

en: Autocomplete
nb: Automatisk fullføring

en: Environment
nb: Miljø:

en: JS Support Plugin
nb: Tillegg for JS-støtte

en: JavaScript Support Plugin
nb: Tillegg med støtte for JavaScript

en: Interpreter
nb: Tolk

en: Do not show that warning again
nb: Ikke vis denne advarselen igjen

en: Python Assistance
nb: Python-assistanse

en: Vala support Plugin
nb: Tillegg for Vala-støtte

en: Vala support plugin, adds code completion.
nb: Tillegg for Vala-støtte, legger til fullføring av kode.

en: Auto-complete
nb: Automatisk fullføring

en: Message Manager
nb: Meldingshåndterer

en: Manages messages from external apps
nb: Håndter meldinger fra eksterne programmer

note: text style in editor
en: Underline-Plain
nb: Understreket vanlig

note: text style in editor, TT is for typewriter text
en: Underline-TT
nb: Understreket skrivemaskin

note: text style in editor
en: Strike-Out
nb: Uthev

en: Error message indicator style:
nb: Indikatorstill for feilmelding:

en: Warning message indicator style:
nb: Indikatorstil for varslingsmelding:

en: Normal message indicator style:
nb: Normal indikatorstil for melding:

en: Indicators
nb: Indikatorer

en: Warnings:
nb: Advarsler:

en: Errors:
nb: Feil:

en: Important:
nb: Viktig:

en: Message colors
nb: Farge på meldinger

en: Close all message tabs
nb: Lukk alle meldingsfaner

en: Icon
nb: Ikon

en: Messages
nb: Meldinger

en: _Copy Message
nb: _Kopier melding

en: Copy message
nb: Kopier melding

en: _Copy All Messages
nb: _Kopier alle meldinger

en: Copy All Messages
nb: Kopier alle meldinger

en: _Next Message
nb: _Neste melding

en: Next message
nb: Neste melding

en: _Previous Message
nb: _Forrige melding

en: Previous message
nb: Forrige melding

en: Next/Previous Message
nb: Neste/forrige melding

en: %d Message | %d Messages
nb[0]: %d melding
nb[1]: %d meldinger

en: %d Info | %d Infos
nb[0]: %d infomelding
nb[1]: %d infomeldinger

en: %d Warning | %d Warnings
nb[0]: %d advarsel
nb[1]: %d advarsler

en: %d Error | %d Errors
nb[0]: %d feil
nb[1]: %d feil

en: Unable to parse make file
nb: Kan ikke lese make-fil

en: Select package
nb: Velg pakke

en: Select Package to add:
nb: Velg pakke som skal legges til:

en: Add _module
nb: Legg til _modul

en: Add _Package
nb: Legg til _pakke

en: Packages
nb: Pakker

en: Dry run
nb: Testkjøring

note: Action name Stock icon, if any
en: _Tools
nb: Verk_tøy

en: Project Import Assistant
nb: Veiviser for import av prosjekt

en: Project from Existing Sources
nb: Prosjekt fra eksisterende kildekode

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
nb: En fil med navn «%s» eksisterer allerede. Vil du erstatte den?

en: A file named "%s" cannot be written: %s. Check if you have write access to the project directory.
nb: En fil med navn «%s» kan ikke skrives: %s. Sjekk om du har skrivetilgang til prosjektmappen.

en: Please select a project backend to open %s.
nb: Velg en prosjektmotor for å åpne %s.

en: Could not find a valid project backend for the given directory (%s). Please select a different directory, or try upgrading to a newer version of Anjuta.
nb: Fant ingen gyldig prosjektmotor for gitt mappe (%s). Vennligst velg en annen mappe, eller prøv å oppgradere til siste versjon av Anjuta.

en: Couldn't check out the supplied URI "%s". The error returned was: "%s"
nb: Kunne ikke sjekke ut oppgitt URI «%s». Feilen som ble returnert var: «%s»

en: Import project
nb: Importer prosjekt

en: Import from folder
nb: Import fra mappe

en: Location:
nb: Adresse:

en: Destination:
nb: Mål:

en: Import from version control system
nb: Import fra versjonskontrollsystem

en: Import options
nb: Alternativer for import

en: Project name
nb: Prosjektnavn

en: Project Manager
nb: Prosjekthåndterer

en: Project Manager Plugin for Anjuta.
nb: Prosjekthåndteringstillegg for Anjuta.

note: if (gtk_tree_model_get_iter_first(model, &iter)) { gtk_tree_model_get(model, &iter, COLUMN_URI, &file, -1); uri = g_strdup(file); } else uri = g_strdup("");
en: Select sources…
nb: Velg kilder …

en:  This property is not modifiable.
nb: Denne egenskapen kan ikke endres.

note: Several backend are possible, ask the user to select one
en: Please select a project backend to use.
nb: Velg en prosjektmotor å bruke.

en: Project properties
nb: Egenskaper for prosjekt

en: Folder properties
nb: Egenskaper for mappe

en: Target properties
nb: Egenskaper for mål

en: Source properties
nb: Egenskaper for kildekode

en: Module properties
nb: Egenskaper for modul

en: Package properties
nb: Egenskaper for pakke

en: Unknown properties
nb: Ukjente egenskaper

en: Backend:
nb: Motor:

en: Reloading project: %s
nb: Laster prosjektet på nytt: %s

en: Cannot add group
nb: Kan ikke legge til gruppe

en: No parent group selected
nb: Ingen opphavsgruppe valgt

en: Cannot add source files
nb: Kan ikke legge til kildefiler

en: The selected node cannot contain source files.
nb: Valgt node kan ikke inneholde kildekodefiler.

en: Cannot add target
nb: Kan ikke legge til mål

en: No group selected
nb: Ingen gruppe valgt

en: Cannot add modules
nb: Kan ikke legge til moduler

en: No target has been selected
nb: Ingen mål er valgt

note: Missing module name
en: Missing module name
nb: Mangler navn på modul

en: Cannot add packages
nb: Kan ikke legge til pakker

en: Are you sure you want to remove the group "%s" from the project?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne gruppe «%s» fra prosjektet?

en: Are you sure you want to remove the target "%s" from the project?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne mål «%s» fra prosjektet?

en: Are you sure you want to remove the source "%s" from the project?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne kildekodefil «%s» fra prosjektet?

en: Are you sure you want to remove the shortcut "%s" from the project?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne gruppe «%s» fra prosjektet?

en: Are you sure you want to remove the module "%s" from the project?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne modul «%s» fra prosjektet?

en: Are you sure you want to remove the package "%s" from the project?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne pakke «%s» fra prosjektet?

en: Are you sure you want to remove the element "%s" from the project?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne element «%s» fra prosjektet?

note: Translator: there is at least 2 elements to remove
en: Are you sure you want to remove %d element from the project?
    
     | Are you sure you want to remove %d elements from the project?
nb[0]: Er du sikker på at du vil fjerne %d element fra prosjektet?
nb[1]: Er du sikker på at du vil fjerne %d elementer fra prosjektet?

en: The group will be deleted from the file system.
nb: Gruppen vil bli slettet fra filsystemet.

en: The group will not be deleted from the file system.
nb: Gruppen vil ikke bli slettet fra filsystemet.

en: The source file will be deleted from the file system.
nb: Kildefilen vil bli slettet fra filsystemet.

en: The source file will not be deleted from the file system.
nb: Kildefilen vil ikke bli slettet fra filsystemet.

en: Confirm remove
nb: Bekreft fjerning

en: Failed to remove '%s':
    %s
nb: Klarte ikke å fjerne: «%s»:
    %s

en: Failed to retrieve URI info of %s: %s
nb: Klarte ikke å hente informasjon om URI for %s: %s

en: _Project
nb: _Prosjekt

en: New _Folder…
nb: Ny _mappe …

en: Add a new folder to the project
nb: Legg til ny mappe i prosjektet

en: New _Target…
nb: Ny_tt mål …

en: Add a new target to the project
nb: Legg til et nytt mål i prosjektet

en: Add _Source File…
nb: Legg til kildeko_defil …

en: Add a source file to a target
nb: Legg til en kildekodefil i et mål

en: Add _Library…
nb: Legg til bib_liotek …

en: Add a module to a target
nb: Legg til en modul for et mål

en: _Properties
nb: E_genskaper:

en: Close Pro_ject
nb: Lukk pros_jekt

en: Close project
nb: Lukk prosjekt

en: New _Folder
nb: Ny _mappe

en: New _Target
nb: Ny_tt mål

en: Add _Source File
nb: Legg til ki_ldekodefil

en: Add _Library
nb: Legg til bib_liotek

en: Add a library to a target
nb: Legg til et bibliotek for et mål

en: _Add to Project
nb: _Legg til i prosjekt

en: Properties of group/target/source
nb: Egenskaper for gruppe/mål/kilde

en: Re_move
nb: _Fjern

en: Remove from project
nb: Fjern fra prosjekt

en: _Sort
nb: _Sorter

en: Sort shortcuts
nb: Sorter snarveier

en: Update project view…
nb: Oppdater prosjektvisning …

en: Project
nb: Prosjekt

en: Loading project: %s
nb: Laster prosjekt: %s

en: Error closing project: %s
nb: Feil ved lukking av prosjekt: %s

en: Project manager actions
nb: Handlinger for prosjektleder

en: Initializing Project…
nb: Initierer prosjekt …

en: Project Loaded
nb: Prosjekt lastet

en: Add Library
nb: Legg til bibliotek

en: Select the _target for the library:
nb: Velg må_l for biblioteket:

en: _New library…
nb: _Nytt bibliotek …

en: Modules:
nb: Moduler:

en: New Library
nb: Nytt bibliotek

en: Package list:
nb: Pakkeliste:

en: _Module name:
nb: Navn på _modul:

en: Add Source
nb: Legg til kilde

en: Target:
nb: Mål:

en: New Folder
nb: Ny mappe

en: _Folder name:
nb: Navn på _mappe:

en: Specify _where to create the folder:
nb: Oppgi h_vor mappen skal lages:

en: Select the _target for the new source files:
nb: Velg _mål for de nye kildekodefilene:

en: _Select file to add…
nb: _Velg fil som skal legges til …

en: Source files:
nb: Kildekodefiler:

en: New Target
nb: Nytt mål

en: TargetTypes
nb: Måltyper

en: Target _type:
nb: _Type mål:

en: Target _name:
nb: _Navn på mål:

en: Specify _where to create the target:
nb: Oppgi h_vor målet skal lages:

en: More options:
nb: Flere alternativer:

en: <Select any project node>
nb: <Velg en prosjektnode>

en: <Select a target>
nb: <Velg et mål>

en: <Select any module>
nb: <Velg en modul>

en: <Select a target or a folder>
nb: <Velg et mål eller en mappe>

en: <Select a folder>
nb: <Velg en mappe>

en: GbfProject Object
nb: GbfProject-objekt

en: No project loaded
nb: Ingen prosjekt lastet

en: Project Assistant
nb: Prosjektveiviser

en: Select a project type
nb: Velg type prosjekt

en: Error
nb: Feil

en: Details
nb: Detaljer

en: Summary
nb: Sammendrag

en: Warning
nb: Advarsel

en: Message
nb: Melding

en: Confirm the following information:
nb: Bekreft følgende informasjon:

note: The project type is translated too, it is something like * generic, GNOME applet, Makefile project...
en: Project Type: %s
nb: Prosjekttype: %s

en: Unable to find any project template in %s
nb: Klarte ikke å finne en prosjektmal i %s

en: 
    Field "%s" is mandatory. Please enter it.
nb: 
    Felt «%s» er obligatorisk. Vennligst oppgi det.

en: Unknown error.
nb: Ukjent feil.

en: Directory "%s" is not empty. Project creation could fail if some files cannot be written. Do you want to continue?
nb: Katalogen «%s» er ikke tom. Oppretting av prosjektet kan feile hvis noen av filene ikke kan skrives. Vil du fortsette?

en: File "%s" already exists. Do you want to overwrite it?
nb: Filen «%s» eksisterer allerede. Vil du overskrive den?

en: Invalid entry
nb: Ugyldig oppføring

en: Dubious entry
nb: Tvilsom oppføring

en: 
    Missing programs: %s.
nb: 
    Programmer som mangler: %s.

en: 
    Missing packages: %s.
nb: 
    Pakker som mangler: %s.

en: Some important programs or development packages required to build this project are missing. Please make sure they are installed properly before generating the project.
nb: Noen viktige programmer eller utviklingspakker som kreves for å bygge dette prosjektet mangler. Vennligst sjekk at de er korrekt installert før prosjektet genereres.

en: Install missing packages
nb: Installer pakker som mangler

en: Missing components
nb: Mangler komponenter

en: New project has been created successfully.
nb: Oppretting av nytt prosjekt er fullført.

en: New project creation has failed.
nb: Oppretting av nytt prosjekt har feilet.

en: Skipping %s: file already exists
nb: Hopper over %s: filen eksisterer allerede

en: Creating %s … Failed to create directory
nb: Oppretter %s ... Klarte ikke å lage katalog

en: Creating %s (using AutoGen)… %s
nb: Oppretter %s (med bruk av AutoGen) … %s

en: Creating %s … %s
nb: Oppretter %s … %s

note: The %s is a name of a unix command line, by example * cp foobar.c project
en: Executing: %s
nb: Kjører: %s

en: Default user name used in new project
nb: Forvalgt brukernavn i et nytt prosjekt

en: If empty, the current user name is used.
nb: Hvis denne er tom blir navn på aktiv bruker brukt.

en: Unable to extract project template %s: %s
nb: Klarte ikke å hente prosjektmal %s: %s

en: New Project Assistant
nb: Ny prosjektassistent

en: Select directory
nb: Velg katalog

en: Select file
nb: Velg fil

en: Select an Image File
nb: Velg en bildefil

en: Choose Icon
nb: Velg ikon

en: Choose directory
nb: Velg katalog

en: Choose file
nb: Velg fil

en: Anjuta Plugin
nb: Anjuta tillegg

en: Basic information
nb: Grunnleggende informasjon

en: General Project Information
nb: Generell informasjon om prosjektet

en: Project Name:
nb: Prosjektnavn:

en: Author:
nb: Forfatter:

en: Email address:
nb: E-postadresse:

en: Project options
nb: Alternativer for prosjekt

en: Options for project build system
nb: Alternativer for prosjektets byggsystem

en: Plugin Title:
nb: Tittel for tillegg:

en: Display title of the plugin
nb: Vis tittel på tillegget

en: Plugin Description:
nb: Beskrivelse av tillegg:

en: Display description of the plugin
nb: Vis beskrivelse av tillegget

en: Plugin Class Name:
nb: Klassenavn for tillegg:

en: Plugin class name
nb: Klassenavn for tillegg

en: Plugin Dependencies:
nb: Avhengigheter for tillegg:

en: Icon File:
nb: Ikonfil:

en: Icon file for the plugin
nb: Ikonfil for tillegget

en: Create Gtk Builder interface file
nb: Lag brukergrensesnittfil for Gtk Builder

en: Plugin has menus or/and toolbars
nb: Tillegg har menyer og/eller verktøylinjer

en: Whether the plugin has menus or toolbars
nb: Om tillegget har menyer eller verktøylinjer

en: Configure external packages:
nb: Konfigurer eksterne pakker:

en: Use pkg-config to add library support from other packages
nb: Bruk pkg-config for å legge til bibliotekstøtte fra andre pakker

en: Configure external packages
nb: Konfigurer eksterne pakker

en: Add C++ support:
nb: Legg til C++-støtte:

en: Required Packages:
nb: Pakker som kreves:

en: Values to watch
nb: Verdier som skal overvåkes

en: Value Name:
nb: Navn på verdi:

en: Name of the value to watch
nb: Navn på verdien som skal overvåkes

en: Implement plugin interfaces
nb: Implementer grensesnitt for tillegg

en: Plugin interfaces to implement
nb: Grensesnitt som skal implementeres for tillegg

en: Interface:
nb: Grensesnitt:

en: Interface implemented by the plugin
nb: Grensesnitt implementert av tillegget

en: Generic C++
nb: Vanlig C++

en: A generic C++ project
nb: Vanlig C++-prosjekt

en: project name
nb: Prosjektnavn

en: Add shared library support:
nb: Legg til støtte for delte biblioteker:

en: Add internationalization:
nb: Legg til internasjonalisering:

en: Add Windows support:
nb: Legg til støtte for Windows:

en: Django Project
nb: Django-prosjekt

en: Django Project information
nb: Informasjon om Django-prosjekt

en: Main Class:
nb: Hovedklasse:

en: Gnome Shell Extension
nb: GNOME Shell utvidelse

en: A minimal Gnome Shell extension
nb: En minimal utvidelse for GNOME shell

en: Plugin Name:
nb: Navn på tillegg:

en: Long description of your plugin
nb: Lang beskrivelse av ditt tillegg

en: Extension URL
nb: URL for utvidelse

en: Gnome Shell Compatibility:
nb: Kompatibilitet med GNOME Shell:

en: GTK+ (Application)
nb: GTK+ (program)

en: Add gtk-doc system:
nb: Legg til gtk-doc-systemet:

en: Use GtkBuilder for user interface:
nb: Bruk GtkBuilder for brukergrensesnittfil:

en: Require Package:
nb: Krever pakke:

en: GTKmm (Simple)
nb: GTKmm (enkelt)

en: A minimal GTKmm project
nb: Et minimalt GTKmm-prosjekt

en: GTK+ (simple)
nb: GTK+ (enkel)

en: Simple GTK+ project
nb: Enkelt GTK+-prosjekt

en: Generic java (automake)
nb: Vanlig Java (automake)

en: Main class
nb: Hovedklasse

en: Generic JavaScript
nb: Vanlig JavaScript

en: A generic minimal and flat project
nb: Et vanlig lite og flatt prosjekt

en: Library
nb: Bibliotek

en: A shared or a static library project
nb: Prosjekt for delt eller statisk bibliotek

en: Build library as
nb: Bygg bibliotek som

en: Select library type to build
nb: Velg type bibliotek som skal bygges

en: Shared and Static library
nb: Delt og statisk bibliotek

en: Only Shared
nb: Kun delt

en: Only Static
nb: Kun statisk

en: License
nb: Lisens

en: Select code license
nb: Velg lisens for kode

en: No license
nb: Ingen lisens

en: Generic (Minimal)
nb: Generisk (minimal)

en: Makefile project
nb: Makefile-prosjekt

en: Makefile-based project
nb: Makefile-basert prosjekt

en: Project directory, output file etc.
nb: Prosjektkatalog, utdatafil, etc.

en: Project name:
nb: Prosjektnavn:

en: Project directory:
nb: Katalog for prosjektet:

en: PyGTK project using automake
nb: PyGTK-prosjekt som bruker automake

en: Generic python (automake)
nb: Generisk python (automake)

en: A generic python project using automake project management
nb: Et generisk python-prosjekt som bruker automake til prosjekthåndtering

en: A sample SDL project
nb: Eksempel på SDL-prosjekt

en: Require SDL version:
nb: Krever SDL-versjon:

en: Mininum SDL version required
nb: Minimumsversjon som kreves av SDL

en: Require SDL_image:
nb: Krev SDL_image:

en: Require SDL_image library
nb: Krev biblioteket SDL_image

en: Require SDL_gfx:
nb: Krev SDL_gfx:

en: Require SDL_gfx library
nb: Krev biblioteket SDL_gfx

en: Require SDL_ttf:
nb: Krev SDL_ttf:

en: Require SDL_ttf library
nb: Krev biblioteket SDL_ttf

en: Require SDL_mixer:
nb: Krev SDL_mixer:

en: Require SDL_mixer library
nb: Krev biblioteket SDL_mixer

en: Require SDL_net:
nb: Krev SDL_net:

en: Require SDL_net library
nb: Krev biblioteket SDL_net

en: Generic
nb: Vanlig

en: A generic project
nb: Et generisk prosjekt

en: A generic wx Widgets project
nb: Et vanlig wx Widgets-prosjekt

en: Xlib dock
nb: Xlib-dokk

en: A generic Xlib project
nb: Et vanlig Xlib-prosjekt

en: Python loader
nb: Python-laster

en: Allows loading Anjuta plugins written in Python
nb: Tillater lasting av Anjuta-tillegg skrevet i Python

en: Loading files...
nb: Laster filer …

en: Quick open
nb: Hurtigåpning

en: Quickly open a file in the current project.
nb: Åpne en fil i aktivt prosjekt hurtig.

en: Quick open operations
nb: Operasjoner for hurtigåpning

en: Quick Open
nb: Hurtigåpning

en: Run Program
nb: Kjør program

en: Allow to execute program without debugger.
nb: Tillat kjøring av programmet uten feilsøking

en: Program Parameters
nb: Parametere for program

en: Run in Terminal
nb: Kjør i terminal

en: Working Directory:
nb: Arbeidskatalog:

en: Choose a working directory
nb: Velg arbeidskatalog

note: Only local directory are supported
en: Program directory '%s' is not local
nb: Programkatalog «%s» er ikke lokal

en: The program is already running.
    Do you want to stop it before restarting a new instance?
nb: Programmet kjører allerede.
    Vil du stoppe det før du starter en ny instans?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Run
nb: Kjø_r

en: Run program without debugger
nb: Kjør program uten feilsøking

en: Stop Program
nb: Stopp program

en: Kill program
nb: Terminer program

en: Program Parameters…
nb: Parametere for program …

en: Run operations
nb: Kjør operasjoner

en: Code Snippets
nb: Kodesnutter

en: Allows insertion of snippets into the editor.
nb: Tillater innsetting av snutter i redigeringsprogrammet.

en: Snippets
nb: Tekstblokker

note: Translator: In a similar matter, it also appears in Edit->Snippets. It's another method for inserting snippets. In this case, you call Auto complete insert, start typing in the editor a string, the database is searched for that string and the most relevant snippets are returned in a pop-up like the 
en: _Auto complete insert
nb: _Automatisk fullføring av innsetting

en: _Import snippets …
nb: _Importer tekstblokker …

en: Import snippets to the database
nb: Importer tekstblokker til databasen

en: _Export snippets …
nb: _Eksporter tekstblokker …

en: Export snippets from the database
nb: Eksporter tekstblokker fra databasen

en: Snippets Manager actions
nb: Handlinger for tekstblokkhåndterer

en: Command?
nb: Kommando?

en: Variable text
nb: Variabel tekst

en: Instant value
nb: Umiddelbar verdi

en: Add snippet
nb: Legg til tekstblokk

en: Remove selected snippet
nb: Velg valgt tekstblokk

en: Insert snippet into editor at current cursor position
nb: Sett inn tekstblokk i redigering i nåværende posisjon

en: Trigger
nb: Utløser

en: Languages
nb: Språk

note: Insert the Add Snippet menu item
en: Add Snippet…
nb: Legg til tekstblokk …

note: Insert the Add Snippets Group menu item
en: Add Snippets Group…
nb: Legg til tekstblokk_gruppe …

en: Default value
nb: Forvalgt verdi

en: Snippet Name:
nb: Navn på tekstblokk:

en: Snippets Group:
nb: Tekstblokkgruppe:

en: Languages:
nb: Språk:

en: Select the languages for which you want to use this snippet.
nb: Velg språk du vil bruke for denne tekstblokken.

en: Keywords:
nb: Nøkkelord:

en: Snippet Properties
nb: Egenskaper for tekstblokk

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Snippet Content
nb: Innhold i tekstblokk

en: Insert
nb: Sett inn

en: Close
nb: Lukk

en: Export snippets
nb: Eksporter tekstblokker

en: Save in folder:
nb: Lagre i mappe:

en: Select snippets
nb: Velg tekstblokker

en: Import Snippets
nb: Importer tekstblokker

en: Anjuta variables
nb: Anjuta variabler

en: Use tabs for indentation
nb: Bruk tabulator for innrykk

en: Tab size in spaces:
nb: Tabulatorstørrelse i antall mellomrom:

en: Indentation size in spaces:
nb: Innrykkstørrelse i antall mellomrom:

en: Indentation and auto-format options
nb: Alternativer for innrykk og automatisk formattering

en: Highlight syntax
nb: Uthev syntaks

en: Highlight matching brackets
nb: Uthev tilhørende hakeparanteser

en: Create backup files
nb: Lag sikkerhetskopier

en: Enable autocompletion for document words
nb: Slå på automatisk fullføring for ord i dokument

en: Highlight current line
nb: Merk denne filen

en: Show line numbers
nb: Vis linjenummer

en: Show marks
nb: Vis merker

en: Show right margin
nb: Vis høyre marg

en: Right margin position in characters
nb: Plassering av høyre marg oppgitt i tegn

en: View
nb: Visning

en: Use theme font
nb: Bruk skrift fra tema

en: Font:
nb: Skrifttype:

en: Color scheme:
nb: Fargeskjema

en: Font
nb: Skrift

en: _Line Number Margin
nb: Marg for _linjenummer

en: Show/Hide line numbers
nb: Vis/skjul linjenummer

en: _Marker Margin
nb: _Markørmarg

en: Show/Hide marker margin
nb: Vis/skjul markørmarg

en: _White Space
nb: _Mellomrom

en: Show/Hide white spaces
nb: Vis/skjul mellomrom

en: _Line End Characters
nb: Tegn for slutt på _linjen

en: Show/Hide line end characters
nb: Vis/skjul tegn for slutt på linjen

en: Line _Wrapping
nb: Linje_bryting

en: Enable/disable line wrapping
nb: Aktiver/deaktiver linjebryting

en: Editor view settings
nb: Innstillinger for redigeringsvisning

en: The file "%s" on the disk is more recent than the current buffer.
    Do you want to reload it?
nb: «Filen «%s» er nyere på disk enn i eksisterende buffer.
    Vil du laste den på nytt?

en: The file "%s" has been deleted on the disk.
    Do you want to close it?
nb: «Filen «%s» har blitt slettet på disk.
    Vil du lukke den?

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not open %s: %s
nb: Kunne ikke åpne %s: %s

en: The file "%s" is read-only! Edit anyway?
nb: Filen «%s» er skrivebeskyttet! Rediger likevel?

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not save %s: %s
nb: Kunne ikke lagre %s: %s

en: Could not save file because filename not yet specified
nb: Kunne ikke lagre filen fordi filnavnet ikke er oppgitt ennå

en: New file %d
nb: Ny fil %d

en: GtkSourceView editor
nb: GtkSourceView redigering

en: The default editor based on GtkSourceView
nb: Forvalgt redigering basert på GtkSourceView

en: Preparing pages for printing
nb: Forbereder sider for utskrift

en: Wrap lines
nb: Bryt linjer

en: Line numbers
nb: Linjenummer

en: Header
nb: Topptekst

en: Footer
nb: Bunntekst

en: Highlight source code
nb: Uthev kildekode

en: Welcome page with most common actions.
nb: Velkomstside med vanlige handlinger.

en: Create a new project
nb: Lag et nytt prosjekt

en: Import a project
nb: Importer et prosjekt

en: Search for example code
nb: Søk etter eksempelkode

en: View local Anjuta documentation
nb: Vis lokal dokumentasjon for Anjuta

en: View local Anjuta FAQ
nb: Vis lokal FAQ for Anjuta

en: View online library documentation
nb: Vis dokumentasjon for bibliotek på nettet

en: Subversion Preferences
nb: Brukervalg for Subversion

en: Subversion Options
nb: Alternativer for Subversion

en: Add file/directory
nb: Legg til fil/katalog

en: Recurse
nb: Rekursiv

en: Commit Changes
nb: Sjekk inn endringer

en: Previous Commit Messages:
nb: Forrige innsjekkingsmelding:

en: Use previous message
nb: Bruk forrige melding

en: Select Files to Commit:
nb: Velg filer som skal sjekkes inn:

en: Retrieving status…
nb: Henter status …

en: Copy files/folders
nb: Kopier filer/kataloger

en: Source:
nb: Kildekode:

en: Source/Destination Paths:
nb: Stier til kilde/mål:

en: Working Copy
nb: Arbeidskopi

en: Other Revision:
nb: Annen revisjon:

en: View Log
nb: Vis logg

en: Whole Project
nb: Hele prosjektet

en: Diff to Previous
nb: Vis forskjeller fra forrige

en: Diff Selected Revisions
nb: Vis forskjeller mellom valgte revisjoner

en: View Selected Revision
nb: Vis valgt revisjon

en: Merge changes into working copy
nb: Flett endringer inn i arbeidskopi

en: First Path:
nb: Første sti:

en: Use first path
nb: Bruk første sti

en: Second Path:
nb: Andre sti:

en: Working Copy Path:
nb: Sti til arbeidskopi:

en: Ignore ancestry
nb: Ignorer opphav

en: Remove file/directory
nb: Fjern fil/katalog

en: File/URL to Remove:
nb: Fil/URL som skal fjernes:

en: Retrieving status……
nb: Henter status …

en: Revert Changes
nb: Forkast endringer

en: Branch/Tag URL:
nb: URL til gren/tagg:

en: Update file/directory
nb: Oppdater fil/katalog

en: Realm:
nb: Område:

en: Remember this decision
nb: Husk denne avgjørelsen

en: Remember Password
nb: Husk passord

en: realm
nb: område

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add…
nb: _Legg til …

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove…
nb: Fje_rn …

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from Subversion tree
nb: Fjern en fil/katalog fra Subversion-treet

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit…
nb: _Sjekk inn …

note: Action name Stock icon, if any
en: _Revert…
nb: Fo_rkast …

note: Action name Stock icon, if any
en: _Resolve Conflicts…
nb: Løs _konflikter …

note: Display label short-cut
en: Resolve conflicts in your working copy.
nb: Løs konflikter i din arbeidskopi.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update…
nb: _Oppdater …

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the Subversion tree
nb: Synkroniser din lokale kopi med Subversion-treet

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy Files/Folders…
nb: Kopier filer/mapper …

note: Display label short-cut
en: Copy files/folders in the repository
nb: Kopier filer/mapper i lageret

note: Action name Stock icon, if any
en: Switch to a Branch/Tag…
nb: Bytt til en gren/tagg …

note: Action name Stock icon, if any
en: Merge…
nb: Flett …

note: Action name Stock icon, if any
en: _View Log…
nb: _Vis logg …

note: Display label short-cut
en: View file history
nb: Vis filhistorikk

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff…
nb: Vis _forskjeller …

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy…
nb: Kopier …

note: Action name Stock icon, if any
en: Diff…
nb: Vis forskjeller …

en: Subversion operations
nb: Subversion-operasjoner

en: Subversion Log
nb: Subversion-logg

en: Please enter a path.
nb: Vennligst oppgi en sti.

en: Subversion: Commit complete.
nb: Subversion: Innsjekking fullført.

en: Subversion: Copy complete.
nb: Subversion: Kopiering fullført.

en: Please enter a source path.
nb: Vennligst oppgi en kildesti.

en: Please enter a destination path.
nb: Vennligst oppgi en målsti.

en: [Head/Working Copy]
nb: [Head/arbeidskopi]

en: Diff
nb: Forskjeller

en: Subversion: Retrieving log…
nb: Subversion: Henter logg …

en: Subversion: File retrieved.
nb: Subversion: Fil hentet.

en: Subversion: Retrieving file…
nb: Subversion: Henter fil …

en: Subversion: Merge complete.
nb: Subversion: Fletting fullført.

en: Please enter the first path.
nb: Vennligst oppgi første sti.

en: Please enter the second path.
nb: Vennligst oppgi andre sti.

en: Subversion: Switch complete.
nb: Subversion: Bytte fullført

en: Subversion: Update complete.
nb: Subversion: Oppdatering fullført

en: Authentication canceled
nb: Autentisering avbrutt

en: Hostname:
nb: Vertsnavn:

en: Fingerprint:
nb: Fingeravtrykk:

en: Valid from:
nb: Gyldig fra:

en: Valid until:
nb: Gyldig til:

en: Issuer DN:
nb: DN for utsteder:

en: DER certificate:
nb: DER-sertifikat:

en: Deleted: %s
nb: Slettet: %s

en: Added: %s
nb: Lagt til: %s

en: Resolved: %s
nb: Løst: %s

en: Updated: %s
nb: Oppdatert: %s

en: Externally Updated: %s
nb: Oppdatert eksternt: %s

en: Modified: %s
nb: Modifisert: %s

en: Merged: %s
nb: Flettet: %s

en: Conflicted: %s
nb: I konflikt: %s

en: Missing: %s
nb: Mangler: %s

en: Obstructed: %s
nb: Forhindret: %s

en: Automatically update symbols without saving file
nb: Oppdater symboler automatisk uten å lagre filen

en: Go to symbol declaration
nb: Gå til symboldeklarasjon

en: Go to symbol definition
nb: Gå til symboldefinisjon

en: _Find Symbol…
nb: _Søk etter symbol …

en: Find Symbol
nb: Finn symbol

en: %s: Generating inheritances…
nb: %s: Genererer arv …

note: Translators: %s is the name of a system library
en: %s: %d file scanned out of %d | %s: %d files scanned out of %d
nb[0]: %s: %d av %d fil gjennomsøkt
nb[1]: %s: %d av %d filer gjennomsøkt

en: Generating inheritances…
nb: Genererer informasjon om arv …

en: %d file scanned out of %d | %d files scanned out of %d
nb[0]: %d av %d fil gjennomsøkt
nb[1]: %d av %d filer gjennomsøkt

en: Populating symbol database…
nb: Populerer symboldatabase …

en: Symbols
nb: Symboler

en: Search
nb: Søk

en: Symbol Database
nb: Symboldatabase

en: Terminal Plugin for Anjuta.
nb: Terminaltillegg for Anjuta.

en: Use GNOME Terminal profile:
nb: Bruk profil fra GNOME terminal:

en: Use default GNOME terminal profile
nb: Bruk forvalgt profil for GNOME terminal

en: Terminal options
nb: Alternativer for terminal

en: terminal operations
nb: terminaloperasjoner

en: Unable to execute command
nb: Kan ikke kjøre kommando

en: Tools
nb: Verktøy

en: Use external program from Anjuta
nb: Bruk eksternt program fra Anjuta

en: Tool Editor
nb: Redigering av verktøy

en: Save all files
nb: Lagre alle filer

en: _Variable…
nb: _Variabel …

en: Working directory:
nb: Arbeidskatalog:

en: Parameters:
nb: Parametere:

en: Command:
nb: Kommando:

en: Short cut:
nb: Snarvei:

note: This is the standard Unix stdout, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard output:
nb: Standard utdata:

note: This is the Unix stderr, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard error:
nb: Standard feil:

note: This is the Unix stdin. See http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard input:
nb: Standard inndata:

en: Edit as script
nb: Rediger som skript

en: Edit command as script in Anjuta on close
nb: Rediger kommando som skript i Anjuta ved lukking

en: Variable list
nb: Variabelliste

en: Are you sure you want to delete the '%s' tool?
nb: Er du sikker på at du vil slette verktøyet «%s»?

en: Tool
nb: Verktøy

en: ask at runtime
nb: spør ved kjøring

en: undefined
nb: udefinert

en: Meaning
nb: Betydning

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: You must provide a tool name!
nb: Du må oppgi et navn på verktøy!

en: You must provide a tool command!
nb: Du må oppgi en verktøykommando!

en: A tool with the same name already exists!
nb: Et verktøy med dette navnet eksisterer allerede!

en: The shortcut is already used by another component in Anjuta. Do you want to keep it anyway?
nb: Snarveien brukes allerede av en annen komponent i Anjuta. Vil du beholde den likevel?

en: Unable to edit script
nb: Kan ikke redigere skript

en: New accelerator…
nb: Ny snarveitast …

en: Opening %s
nb: Åpner %s

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (output)". It's used to name the message * pane where the output of the tool is send to
en: (output)
nb: (utdata)

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (error)". It's used to name the message * pane where the errors of the tool is send to
en: (error)
nb: (feil)

note: Display the name of the command
en: Running command: %s…
nb: Kjører kommando: %s …

en: Completed unsuccessfully with status code %d
nb: Fullført uten suksess med statuskode %d

en: Unable to create a buffer: command aborted
nb: Kan ikke lage en buffer: kommando avbrutt

en: No document currently open: command aborted
nb: Ingen åpne dokumenter: kommando avbrutt

en: Unable to open input file %s, command aborted
nb: Kan ikke åpne inndatafil %s, kommando avbrutt

en: Missing tool name
nb: Mangler navn på verktøy

en: Unexpected element "%s"
nb: Uventet element «%s»

en: Error when loading external tools
nb: Feil under lasting av eksterne verktøy

en: Unable to open %s for writing
nb: Kan ikke åpne %s for skriving

en: Tool operations
nb: Verktøyoperasjoner

en: Same as output
nb: Samme som utdata

en: Existing message pane
nb: Eksisterende meldingsområde

en: New message pane
nb: Nytt meldingsområde

en: New buffer
nb: Ny buffer

en: Replace buffer
nb: Erstatt buffer

en: Insert into buffer
nb: Sett inn i buffer

en: Append to buffer
nb: Legg til i buffer

en: Replace selection
nb: Erstatt utvalg

note: Translators: Checkbox if a dialog should be shown after some operation finishes, so translate as "to pop up a dialog"
en: Popup dialog
nb: Vis en dialog

en: Discard output
nb: Forkast utdata

en: None
nb: Ingen

en: Current buffer
nb: Aktiv buffer

en: Current selection
nb: Aktivt utvalg

en: String
nb: Streng

en: Project root URI
nb: Rot-URI for prosjektet

en: Project root path
nb: Rotsti for prosjekt

en: Selected file name in the project manager plugin
nb: Valgt filnavn i prosjekthåndteringstillegget

en: Currently edited file name
nb: Navn på fil som redigeres

en: Currently edited file name without extension
nb: Filnavn uten type for fil som redigeres

en: Currently edited file directory
nb: Katalog for fil som redigeres

en: Currently selected text in editor
nb: Valgt tekst i redigeringsprogram

en: Current word in editor
nb: Aktivt ord i redigeringsprogram

en: Current line in editor
nb: Aktiv linje i redigeringsprogram

en: Ask the user to get additional parameters
nb: Spør bruker for å få flere parametere

en: Command line parameters
nb: Kommandolinjeparametere

en: Copyright © Naba Kumar
nb: Opphavsrett © Naba Kumar

en: _File
nb: _Fil

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: Quit Anjuta IDE
nb: Avslutt Anjuta IDE

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: Do you prefer coffee to tea? Check it out.
nb: Foretrekker du kaffe fremfor te? Sjekk det ut.

en: _View
nb: _Visning

en: _Full Screen
nb: _Full skjerm

en: Toggle fullscreen mode
nb: Slå av/på fullskjermmodus

en: _Lock Dock Layout
nb: _Lås utforming av dokk

en: _Toolbar
nb: Verk_tøylinje

en: Show or hide the toolbar
nb: Vis eller skjul verktøylinjen

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _User's Manual
nb: Br_ukerhåndbok

en: Anjuta user's manual
nb: Brukerhåndbok for Anjuta

en: _Frequently Asked Questions
nb: _Ofte spurte spørsmål

en: Anjuta frequently asked questions
nb: Ofte spurte spørsmål om Anjuta

en: Anjuta _Home Page
nb: Anjuta _hjemmeside

en: Online documentation and resources
nb: Dokumentasjon og ressurser på nettet

en: Report _Bugs/Patches/Requests
nb: Rapporter _feil/feilrettinger/forespørsler

en: Submit a bug report, patch or feature request for Anjuta
nb: Send inn en feilrapport, en feilretting eller en forespørsel om endring for Anjuta

en: Ask a _Question
nb: Spør et sp_ørsmål

en: Submit a question for FAQs
nb: Sqnd inn et spørsmål for OSS

en: _About
nb: _Om

en: About Anjuta
nb: Om Anjuta

en: About External _Plugins
nb: Om eksterne _tillegg

en: About third-party Anjuta plugins
nb: Om tredjepartstillegg for Anjuta

en: Specify the size and location of the main window
nb: Oppgi størrelse og lokasjon for hovedvinduet

note: This is the format you can specify the size andposition * of the window on command line
en: WIDTHxHEIGHT+XOFF+YOFF
nb: BREDDExHØYDE+XAVST+YAVST

en: Do not show the splash screen
nb: Ikke vis oppstartsbilde

en: Start a new instance and do not open the file in an existing instance
nb: Start en ny instans og ikke åpne filen i en eksisterende instans

en: Do not open last session on startup
nb: Ikke åpne siste forrige sesjon ved oppstart

en: Do not open last project and files on startup
nb: Ikke åpne forrige prosjekt og filer ved oppstart

en: Shut down Anjuta properly, releasing all resources (for debugging)
nb: Avslutt Anjuta på riktig måte og slipp fri alle ressurser (for feilsøking)

en: Display program version
nb: Vis programversjon

en: Specify another profile
nb: Spesifiser en annen profil

en: - Integrated Development Environment
nb: - Integrert utviklingsmiljø

en: Invalid profile %s: %s
nb: Ugyldig profil %s: %s

en: Loaded Session…
nb: Lastet økt…

en: _New Window
nb: _Nytt vindu

en: Edit
nb: Rediger

en: Help
nb: Hjelp

en: Installed plugins
nb: Installerte tillegg

en: Shortcuts
nb: Snarveier

en: Value doesn't exist
nb: Verdien eksisterer ikke

en: Default email used in new project
nb: Forvalgt e-post som skal brukes i nytt prosjekt

en: If empty, current login and machine name is used.
nb: Hvis denne er tom blir brukernavn og maskin for aktiv bruker brukt.

en: Use tabulation for indentation
nb: Bruk tabulator for innrykk

en: Number of characters of one tabulation
nb: Antall tegn for en tabulator

en: Number of spaces on every indentation step
nb: Antall mellomrom for hvert innrykkssteg

en: Do not load last session on startup
nb: Ikke start forrige sesjon ved oppstart

en: Do not load last project and files on startup
nb: Ikke last forrige prosjekt og filer ved oppstart

en: Session
nb: Økt

note: translators: translate the same as in gnome-control-center
en: Toolbar button labels:
nb: Etiketter for verktøylinjeknapp:

note: Style of the buttons/tabs used to select docked windows in anjuta
en: Dock switcher style:
nb: Stil for dokkbytter:

en: Appearance
nb: Utseende

en: Icons
nb: Ikoner

en: Text + Icons
nb: Tekst + ikoner

en: GNOME toolbar setting
nb: Innstillinger for GNOME verktøylinje

en: Tabs
nb: Faner

en: Text below icons
nb: Tekst under ikoner

en: Text beside icons
nb: Tekst ved siden av ikoner

en: Icons only
nb: Kun ikoner

en: Text only
nb: Kun tekst
