anjuta - en to ug translation catalogue (1994 entries)

en: Anjuta
ug: ئانجۇتا(Anjuta)

en: Integrated Development Environment
ug: يۈرۈشلەشتۈرۈلگەن ئىجادىيەت مۇھىتى

en: Develop software in an integrated development environment
ug: يۈرۈشلەشتۈرۈلگەن يۇمشاق دېتال ئىجادىيەت مۇھىتى

en: IDE;development;programming;
ug: IDE;development;programming;ئىجادىيەت;پروگرامما ئىشلەش;

en: Autogen is busy
ug: Autogen ئالدىراش

en: Could not write definition file "%s": %s
ug: ئېنىقلىما ھۆججەت «%s» غا يازغىلى بولمىدى: %s

en: Could not open file "%s": %s
ug: ھۆججەت «%s» نى ئاچالمىدى: %s

en: Text
ug: تېكىست

en: Text to render
ug: سىزىدىغان تېكىست

en: Pixbuf Object
ug: پىكىسباف(pixbuf) ئوبيېكتى

en: The pixbuf to render.
ug: سىزىدىغان پىكىسباف(pixbuf).

en: Unable to find plugin module %s
ug: %s دېگەن قىستۇرما بۆلىكىنى تاپالمىدى

en: Unable to find plugin registration function %s in module %s
ug: %s دېگەن خەتلىتىش فۇنكسىيىسى %s دېگەن بۆلەكتە يوق ئىكەن

en: Unknown error in module %s
ug: %s بۆلىكىدىكى نامەلۇم خاتالىق

en: Column %i
ug: ئىستون %i

note: Column label
en: Column 1
ug: ئىستون 1

en: The file you are trying to open contains an invalid byte sequence.
ug: سىز ئاچماقچى بولغان ھۆججەتتە ئىناۋەتسىز بايت تەرتىپى بار.

en: Anjuta was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
ug: ئانجۇتا سىز ئاچماقچى بولغان ھۆججەتنىڭ كودلىنىش ئۇسۇلىنى ئاپتوماتىك بىلەلمىدى.

en: Missing location of plugin %s
ug: قىستۇرما %s نىڭ ئورنى ئېنىق ئەمەس

en: Missing type defined by plugin %s
ug: قىستۇرما %s  دا بەلگىلەنگەن تىپ ئېنىق ئەمەس

en: plugin %s fails to register type %s
ug: قىستۇرما %s تىپ %s نى خەتلىيەلمىدى

en: Unicode
ug: يۇنىكود

en: Western
ug: غەربچە

en: Central European
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا

en: South European
ug: جەنۇبى ياۋروپا

en: Baltic
ug: بالتىق

en: Cyrillic
ug: سلاۋيانچە

en: Arabic
ug: ئەرەبچە

en: Greek
ug: گىرېكچە

en: Hebrew Visual
ug: ئىبرانىچە كۆرۈنۈشچان

en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

en: Turkish
ug: تۈركچە

en: Nordic
ug: شىمالىي ياۋروپا

en: Celtic
ug: كېلتىك

en: Romanian
ug: رۇمىنىيەچە

en: Armenian
ug: ئەرمەنچە

en: Chinese Traditional
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە

en: Cyrillic/Russian
ug: رۇسچە/سلاۋيان

en: Japanese
ug: ياپونچە

en: Korean
ug: كورېيەچە

en: Chinese Simplified
ug: ئاددىي خەنزۇچە

en: Georgian
ug: گىرۇزىنچە

en: Cyrillic/Ukrainian
ug: سلاۋيانچە/ئۇكرائىنچە

en: Vietnamese
ug: ۋىيېتنامچە

en: Thai
ug: تايلاندچە

note: Translator: Unknown refers to a character encoding like UTF8, * ISO8859-1 Translator: Unknown here is a target type, if not unknown it can * be a program or a shared library by example
en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Help text
ug: ياردەم

en: Text to show the user what to enter into the entry
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ كىرگۈگە نېمە كىرگۈزىدىغانلىقى ھەققىدىكى تېكىست

note: Create all needed widgets
en: Environment Variables:
ug: مۇھىت ئۆزگەرگۈچىلىرى:

en: Name
ug: ئاتى

en: Value
ug: قىممەت

en: Path that dropped files should be relative to
ug: تاشلانغان ھۆججەتلەرنىڭ نىسپىي يولى

en: Drop a file or enter a path here
ug: بۇ يەرگە ھۆججەتتىن بىرنى تاشلاڭ ياكى يولنى كىرگۈزۈڭ

en: Select Files
ug: ھۆججەت تاللاش

en: Path that all files in the list should be relative to
ug: تىزىمدىكى بارلىق ھۆججەتلەرنىڭ نىسپىي يولى

en: Show Add button
ug: «قوش» توپچىسىنى كۆرسەت

en: Display an Add button
ug: «قوش» توپچىسىنى كۆرسىتىدۇ

en: Cannot execute command: "%s"
ug: بۇيرۇقنى ئىجرا قىلغىلى بولمىدى: «%s»

en: execvp failed
ug: execvp مەغلۇپ بولدى

en: Anjuta Shell
ug: ئانجۇتا Shell

en: Anjuta shell that will contain the plugin
ug: قىستۇرمىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ئانجۇتا shell

en: Plugin '%s' does not want to be deactivated
ug: قىستۇرما ‹%s› نى ئاكتىپسىزلىمىغان ياخشى

en: Could not load %s
    This usually means that your installation is corrupted. The error message leading to this was:
    %s
ug: %s نى ئوقۇغىلى بولمىدى
    بۇ ئادەتتە خاتا ئورنىتىلغاندا كۆرۈلىدۇ. خاتالىق ئۇچۇرى تۆۋەندىكىدەك:
    %s

en: Load
ug: يۈك

en: Available Plugins
ug: ئىشلىتىشكە بولىدىغان قىستۇرمىلار

en: Preferred plugins
ug: ئامراق قىستۇرمىلار

en: Only show user activatable plugins
ug: ئىشلەتكۈچى ئاكتىپلىيالايدىغان قىستۇرمىلارنىلا كۆرسىتىدۇ

en: These are the plugins selected by you when you have been prompted to choose one of many suitable plugins. Removing the preferred plugin will let you choose a different plugin.
ug: بۇلار، نۇرغۇنلىغان قىستۇرمىلار ئىچىدىن سىز تاللىغان قىستۇرمىلارنىڭ تىزىمىدۇر. بۇنىڭ ئىچىدىكى قىستۇرمىنى ئۆچۈرسە، باشقا قىستۇرمىلارنى يەنە قايتا تاللاشقا توغرا كېلىدۇ.

en: Forget selected plugin
ug: تاللانغان قىستۇرمىنى ئۇنتۇپ كەت

en: Select a plugin
ug: قىستۇرما تاللاش

en: Please select a plugin to activate
ug: ئاكتىپلايدىغان قىستۇرمىنى تاللاڭ

en: No plugin is able to load other plugins in %s
ug: %s نىڭدا باشقا قىستۇرمىلارنى يۈكلىگىلى بولىدىغان قىستۇرما يوق

en: <b>Please select a plugin to activate</b>
ug: <b>ئاكتىپلايدىغان قىستۇرمىنى تاللاڭ</b>

en: Remember this selection
ug: بۇ تاللاشنى ئەستە تۇت

en: Current stack of profiles
ug: نۆۋەتتىكى سەپلىمىلەر ئويۇقى

en: Available plugins
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىستۇرمىلار

en: Currently available plugins found in plugin paths
ug: قىستۇرما يولىدىن تېپىلغان، ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىستۇرمىلار

en: Activated plugins
ug: ئاكتىپلانغان قىستۇرمىلار

en: Currently activated plugins
ug: نۆۋەتتىكى ئاكتىپلانغان قىستۇرمىلار

en: Anjuta shell for which the plugins are made
ug: قىستۇرما ياسايدىغان ئانجۇتا shell

en: Anjuta Status
ug: ئانجۇتا ھالىتى

en: Anjuta status to use in loading and unloading of plugins
ug: قىستۇرمىنى ئوقۇش ۋە ئوقۇغاننى چىقىرىۋېتىشتە ئىشلىتىلىدىغان Anjuta ھالىتى

note: DEBUG_PRINT ("Icon: %s", icon_path); Avoid space in translated string
en: Loading:
ug: يۈكلەۋاتىدۇ:

en: Category
ug: كاتېگورىيە

note: FIXME: Make the general page first
en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Anjuta Preferences
ug: ئانجۇتا مايىللىقى

en: Plugin Manager
ug: قىستۇرما باشقۇرغۇچ

en: The plugin manager to use for resolving plugins
ug: قىستۇرمىنى بىر تەرەپ قىلىشتا ئىشلىتىلىدىغان قىستۇرما باشقۇرغۇ

en: Profile Name
ug: سەپلىمە ھۆججەت ئاتى

en: Name of the plugin profile
ug: قىستۇرما سەپلىمىسى ئاتى

en: Profile Plugins
ug: قىستۇرما سەپلىمىسى

en: List of plugins for this profile
ug: بۇ سەپلىمىنىڭ قىستۇرما تىزىملىكى

en: Synchronization file
ug: ماس قەدەم ھۆججەت

en: File to syncronize the profile XML
ug: سەپلىمىنىڭ XML ماس قەدەم ھۆججىتى

en: Please select a plugin from the list
ug: تىزىمدىن بىر قىستۇرما تاللاڭ

en: Failed to read '%s': XML parse error. Invalid or corrupted Anjuta plugins profile.
ug: ‹%s› نى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى. XML نى تەھلىل قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى. Anjuta قىستۇرمىلىرىنىڭ سەپلىمىسى خاتا ياكى بۇزۇلغان.

note: <Pluginname>: Install it from <some location on the web>
en: %s: Install it from '%s'
ug: %s: بۇنى «%s» دىن ئورنات

en: Failed to read '%s': Following mandatory plugins are missing:
    %s
ug: ‹%s› نى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى: تۆۋەندىكى مۇھىم قىستۇرمىلار يوق: 
    %s

en: Select the items to save:
ug: ساقلايدىغان تۈرلەرنى تاللاڭ:

en: If you do not save, all your changes will be lost.
ug: ئەگەر ساقلىمىسىڭىز، بارلىق ئۆزگىرىشلەر يوقىلىدۇ.

en: Save
ug: ساقلا

en: Item
ug: تۈرلەر

en: _Discard changes
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى تاشلىۋەت(_D)

en: There is %d item with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d items with unsaved changes. Save changes before closing?
ug[0]: %d تۈرنىڭ ئۆزگەرتىلىشى تېخى ساقلانمىدى.
     تاقاشتىن ئىلگىرى ساقلانسۇنمۇ؟

en: There is an item with unsaved changes. Save changes before closing?
ug: بەزى بىر تۈرنىڭ ئۆزگەرتىشلىرى تېخى ساقلانمىدى. تاقاشتىن ئىلگىرى ساقلانسۇنمۇ؟

en: <Invalid>
ug: <ئىناۋەتسىز>

en: ComboBox model
ug: بىرىكمە رامكا مودېلى

en: The model for the combo box
ug: بىرىكمە رامكا مودېلى

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Visible
ug: كۆرۈنۈشچان

en: Sensitive
ug: سەزگۈر

en: Shortcut
ug: تېزلەتمە

note: Avoid space in translated string
en: System:
ug: سىستېما:

en: You do not seem to have PackageKit installed. PackageKit is required for installing missing packages. Please install "packagekit-gnome" package from your distribution, or install the missing packages manually.
ug: قارىغاندا سىز PackageKit نى قاچىلىماپسىز. كەم بوغچىلارنى قاچىلاشتا PackageKit كە ئېھتىياجلىق. سىز تارقىتىلمىدىن 'packagekit-gnome' نى قاچىلاڭ ياكى كەم بوغچىلارنى قول سېلىپ قاچىلاڭ.

en: Installation failed: %s
ug: ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to run "%s". The returned error was: "%s".
ug: «%s» نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى. قايتقان خاتالىق: «%s»

en: The "%s" package is not installed.
    Please install it.
ug: بوغچا «%s»  قاچىلانمىغان
    ئۇنى قاچىلاڭ.

en: The "%s" utility is not installed.
    Please install it.
ug: قورال «%s» قاچىلانمىغان.
    ئۇنى قاچىلاڭ.

note: Try xterm
en: Cannot find a terminal; using xterm, even if it may not work
ug: تېرمىنالنى تاپقىلى بولمىدى؛ xterm نى ئىشلىتىڭ، ئۇ ئىشلىمەي قېلىشىمۇ مۇمكىن

en: Cannot execute command: %s (using shell %s)
ug: بۇيرۇقنى ئىجرا قىلغىلى بولمىدى:%s (shell %s ئىشلىتىپ)

en: Unable to load user interface file: %s
ug: كۆرۈنمە يۈزى ھۆججىتىنى ئوقۇغىلى بولمىدى:%s

en: Modified
ug: ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى

en: Added
ug: قوشۇلدى

en: Deleted
ug: ئۆچۈرۈلدى

en: Conflicted
ug: توقۇنۇشتى

en: Up-to-date
ug: ئەڭ يېڭى

en: Locked
ug: قۇلۇپلانغان

en: Missing
ug: يوقالغان

en: Unversioned
ug: نەشرسىز

en: Ignored
ug: پەرۋا قىلمىدى

en: Widget not found: %s
ug: ۋىجېت تېپىلمىدى: %s

en: Could not find application pixmap file: %s
ug: پروگراممىنىڭ pixmap ھۆججىتى تېپىلمىدى:%s

en: Please specify group name
ug: گۇرۇپپا ئاتىنى بەلگىلەڭ

en: Group name can only contain alphanumeric or "#$:%+,-.=@^_`~/" characters
ug: گۇرۇپپا ئاتىدا پەقەت ھەرپ، سان ياكى  "#$:%+,-.=@^_`~" لار بولۇشى كېرەك

en: Project doesn't exist or invalid path
ug: قورۇلۇش مەۋجۇت ئەمەس ياكى ئىناۋەتسىز يولدا

en: Root
ug: غول مۇندەرىجە

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: Source
ug: مەنبە

en: Shared Library (libtool)
ug: ھەمبەھىرلەنگەن فۇنكسىيە ئامبىرى (libtool)

en: Module (Libtool)
ug: بۆلەك (libtool)

en: Static Library (Libtool)
ug: ستاتىك فۇنكسىيە ئامبىرى (libtool)

en: Program
ug: پروگرامما

en: Python Module
ug: Python بۆلىكى

en: Java Module
ug: Java بۆلىكى

en: Lisp Module
ug: Lisp بۆلىكى

en: Header Files
ug: باش ھۆججەتلەر

en: Man Documentation
ug: Man پۈتۈك

en: Info Documentation
ug: ئۇچۇر پۈتۈكلىرى

en: Miscellaneous Data
ug: ئارىلاش سانلىق-مەلۇمات

en: Script
ug: قوليازما

en: Module
ug: بۆلەك

en: Package
ug: بوغچا

en: Unable to parse project file
ug: قۇرۇلۇش ھۆججىتىنى تۈرگە ئايرىيالمىدى

en: Project doesn't exist or has an invalid path
ug: قورۇلۇش مەۋجۇت ئەمەس ياكى يولى ئىناۋەتسىز

en: Autotools backend
ug: Autotools ئاخىرقى ئۇچى

en: New Autotools backend for project manager
ug: قۇرۇلۇش باشقۇرغۇ ئۈچۈن Autotools ئاخىرقى ئۇچى

en: Name:
ug: ئاتى:

en: Project name, it can contain spaces by example 'GNU Autoconf'
ug: قۇرۇلۇش ئاتى تەركىبىدە بوشلۇق بولمىسۇن. مەسىلەن «ئۇيغۇر دىيارى» دېگەندەك

en: Version:
ug: نەشرى:

en: Project version, typically a few numbers separated by dot by example '1.0.0'
ug: قۇرۇلۇش نەشرى، ئادەتتە رەقەملەر چېكىت بىلەن ئايرىلغان شەكىلدە ئىپادە قىلىنىدۇ. 1.0.3 دېگەندەك

en: Bug report URL:
ug: كەمتۈك مەلۇم قىلىش URL:

en: An email address or a link to a web page where the user can report bug. It is optional.
ug: ئىشلەتكۈچى كەمتۈكنى مەلۇم قىلىدىغان ئېلخەت ئادرېسى ياكى تورتۇرانىڭ ئۇلانمىسى. بۇ ئىختىيار.

en: Package name:
ug: بوغچا ئاتى:

en: Package name, it can contains only alphanumerics and underscore characters.It is generated from the project name if not provided.
ug: بوغچا ئاتىدا پەقەتلا ھەرپ ۋە رەقەملەر ۋە پەس سىزىقلا بولسا بولىدۇ.بوغچا ئاتى كۆرسىتىلمىگەن بولسا، ئادەتتە قۇرۇلۇش ئاتىدىن ھاسىل قىلىنىدۇ.

en: An link to the project web page if provided.
ug: قۇرۇلۇش تورتۇراسىنىڭ ئۇلانمىسى(تەمىنلەنگەن بولسا).

en: Libtool support:
ug: libtool قوللاش:

en: Add support to compile shared and static libraries with libtool.
ug: ئامبار libtool نى ئىشلىتىپ ھەمبەھىر ۋە تىنچ ئامبارلارنى يۇغۇرۇشنى قوللاشنى قوشىدۇ.

en: Linker flags:
ug: ئۇلىغۇچ تاللانمىلىرى:

en: Common additional linker flags for all targets in this group.
ug: بۇ گۇرۇپپىدىكى بارلىق نىشانلارغا(targets) ئورتاق ئىشلىتىلىدىغان ئۇلىغۇچ(linker) نىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: C preprocessor flags:
ug: C ئالدىن بىر تەرەپ قىلغۇچ تاللانمىلىرى:

en: Common additional C preprocessor flags for all targets in this group.
ug: بۇ گۇرۇپپىدىكى بارلىق نىشانلارغا(targets) ئورتاق ئىشلىتىلىدىغان C ئالدىن بىر تەرەپ قىلغۇچ(C preprocessor) نىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: C compiler flags:
ug: C تەھرىرلىگۈچ تاللانمىلىرى:

en: Common additional C compiler flags for all targets in this group.
ug: بۇ گۇرۇپپىدىكى بارلىق نىشانلارغا(targets) ئورتاق ئىشلىتىلىدىغان C compiler نىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: C++ compiler flags:
ug: C++ compiler تاللانمىلىرى:

en: Common additional C++ compiler flags for all targets in this group.
ug: بۇ گۇرۇپپىدىكى بارلىق نىشانلارغا(targets) ئورتاق ئىشلىتىلىدىغان C++ compiler نىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Java compiler flags:
ug: Java compiler نىڭ تاللانمىلىرى(flags):

en: Common additional Java compiler flags for all targets in this group.
ug: بۇ گۇرۇپپىدىكى بارلىق نىشانلارغا(targets) ئورتاق ئىشلىتىلىدىغان Java compiler نىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Vala compiler flags:
ug: Vala compiler تاللانمىلىرى(flags):

en: Common additional Vala compiler flags for all targets in this group.
ug: بۇ گۇرۇپپىدىكى بارلىق نىشانلارغا(targets) ئورتاق ئىشلىتىلىدىغان Vala compiler نىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Fortran compiler flags:
ug: Fortan compiler تاللانمىلىرى(flags):

en: Common additional Fortran compiler flags for all targets in this group.
ug: بۇ گۇرۇپپىدىكى بارلىق نىشانلارغا(targets) ئورتاق ئىشلىتىلىدىغان Fortran compiler نىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Objective C compiler flags:
ug: Objective C compiler تاللانمىلىرى(flags):

en: Common additional Objective C compiler flags for all targets in this group.
ug: بۇ گۇرۇپپىدىكى بارلىق نىشانلارغا(targets) ئورتاق ئىشلىتىلىدىغان Objective C compiler نىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Lex/Flex flags:
ug: Lex/Flex تاللانمىلىرى(flags):

en: Common additional Lex or Flex lexical analyser generator flags for all targets in this group.
ug: بۇ گۇرۇپپىدىكى بارلىق نىشانلارغا(targets) ئورتاق ئىشلىتىلىدىغان Lex ياكى Flex گرامماتىكىلىق تەھلىل ھاسىللىغۇچىنىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Yacc/Bison flags:
ug: Yacc/Bison تاللانمىلىرى(flags):

en: Common additional Yacc or Bison parser generator flags for all targets in this group.
ug: بۇ گۇرۇپپىدىكى بارلىق نىشانلارغا(targets) ئورتاق ئىشلىتىلىدىغان Yacc ياكى Bison ئانالىز ھاسىللىغۇچىنىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Installation directories:
ug: ئورنىتىش مۇندەرىجىلىرى:

en: List of custom installation directories used by targets in this group.
ug: بۇ گۇرۇپپىدىكى نىشانلار ئىشلىتىدىغان ئىختىيارى ئورنىتىش مۇندەرىجىسىنىڭ تىزىمى.

en: Do not install:
ug: ئورناتما:

en: Build but do not install the target.
ug: قۇرىدۇ بىراق نىشاننى ئورناتمايدۇ.

en: Installation directory:
ug: ئورنىتىش مۇندەرىجىسى:

en: It has to be a standard directory or a custom one defined in group properties.
ug: بۇ گۇرۇپپا خاسلىقىدا ئېنىقلانغان ئۆلچەملىك ياكى ئىختىيارى مۇندەرىجە.

en: Additional linker flags for this target.
ug: بۇ نىشان(target)غا ئىشلىتىدىغان linker نىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Additional libraries:
ug: قوشۇمچە فۇنكسىيە ئامبارلىرى(libraries):

en: Additional libraries for this target.
ug: بۇ نىشان(target)غا ئىشلىتىدىغان قوشۇمچە فۇنكسىيە ئامبارلىرى(libraries).

en: Additional objects:
ug: قوشۇمچە نەڭلەر:

en: Additional object files for this target.
ug: بۇ نىشان(target)غا ئىشلىتىدىغان قوشۇمچە نەڭ ھۆججەتلىرى.

en: Additional C preprocessor flags for this target.
ug: بۇ نىشان(target)غا ئىشلىتىدىغان C ئالدىن بىر تەرەپ قىلغۇچىنىڭ(C preprocessor) قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Additional C compiler flags for this target.
ug: بۇ نىشان(target)غا ئىشلىتىدىغان C compiler نىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Additional C++ compiler flags for this target.
ug: بۇ نىشان(target)غا ئىشلىتىدىغان C++  compiler نىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Additional Java compiler flags for this target.
ug: بۇ نىشان(target)غا ئىشلىتىدىغان Java compiler نىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Additional Vala compiler flags for this target.
ug: بۇ نىشان(target)غا ئىشلىتىدىغان Vala compiler نىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Additional Fortran compiler flags for this target.
ug: بۇ نىشان(target)غا ئىشلىتىدىغان Fortran compiler نىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Additional Objective C compiler flags for this target.
ug: بۇ نىشان(target)غا ئىشلىتىلىدىغان Objective C compiler نىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).:

en: Additional Lex or Flex lexical analyser generator flags for this target.
ug: بۇ نىشان(target)غا ئىشلىتىدىغان Lex ياكى Flex گرامماتىكىلىق تەھلىل ھاسىللىغۇچىنىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Additional Yacc or Bison parser generator flags for this target.
ug: بۇ نىشان(target)غا ئىشلىتىدىغان Yacc ياكى Bison ئانالىز ھاسىللىغۇچىنىڭ قوشۇمچە تاللانمىلىرى(flags).

en: Additional dependencies:
ug: قوشۇمچە بېقىندىلار:

en: Additional dependencies for this target.
ug: بۇ نىشان(target)غا ئىشلىتىلىدىغان قوشۇمچە بېقىندىلار.

en: Include in distribution:
ug: تارقىتىلمىنىڭ ئىچىگە كىرسۇن:

en: Include this target in the distributed package.
ug: بۇ نىشان تارقىتىلغان بوغچىنىڭ ئىچىگە كىرىدۇ.

en: Build for check only:
ug: تەكشۈرۈش ئۈچۈنلا قۇرسۇن:

en: Build this target only when running automatic tests.
ug: بۇ نىشاننى پەقەت ئاپتوماتىك سىناقنى ئىجرا  قىلغاندىلا قۇرىدۇ.

en: Do not use prefix:
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى ئىشلەتمىسۇن:

en: Do not rename the target with an optional prefix, used to avoid overwritting system program.
ug: نىشان ئاتىنى خالىغان ئالدى قوشۇلغۇچىغا ئۆزگەرتىۋەتمەڭ، ئۇ سىستېما ھۆججەتلىرىنىڭ قاپلىنىپ كېتىشىنىڭ ئالدىنى ئېلىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: Keep target path:
ug: نىشان يولنى ساقلاپ قېلىش:

en: Keep relative target path for installing it. By example if you have a program subdir/app installed in bin directory it will be installed in bin/subdir/app not in bin/app.
ug: ئورنىتىش ئۈچۈن نىسپىي يولنى ساقلاپ قالىدۇ. مەسىلەن سىزنىڭ bin مۇندەرىجىسىگە ئورنىتىدىغان پروگراممىڭىزنىڭ يولى subdir/app بولسا، ئۇ bin/app غا ئەمەس bin/subdir/app غا ئورنىتىلىدۇ.

en: Libraries:
ug: فۇنكسىيە ئامبارلىرى:

en: Manual section:
ug: قوللانما بۆلىكى:

en: Section where are installed the man pages. Valid section names are the digits ‘0’ through ‘9’, and the letters ‘l’ and ‘n’.
ug: قوللانمىلار ئورنىتىلىدىغان بۆلەك. ئادەتتە «0» دىن «9» بولغان رەقەملەر ۋە «l» ۋە «n» ھەرپلىرى ئىناۋەتلىك بۆلەك ئاتى ھېسابلىنىدۇ

en: Source file must be a regular file, not a directory
ug: ئەسلى ھۆججەت مۇندەرىجە ئەمەس نورمال ھۆججەت بولۇشى كېرەك.

en: Target parent is not a valid group
ug: نىشاننىڭ ئاتىسى ئىناۋەتلىك گۇرۇپپا ئەمەس

en: Please specify target name
ug: نىشان ئاتىنى بەلگىلەڭ

en: Target name can only contain alphanumeric, '_', '-', '/' or '.' characters
ug: نىشان ئاتىدا پەقەت ھېرىپ، سان ياكى  '_'، '-'، ' ، '/' ياكى '.'  لار بولۇشى كېرەك

en: Shared library target name must be of the form 'libxxx.la'
ug: ھەمبەھىرلەنگەن فۇنكسىيە ئامبىرىنىڭ نىشان نامى چوقۇم 'libxxx.la' شەكلىدە بۇلىشى كېرەك

en: Static library target name must be of the form 'libxxx.a'
ug: ستاتىك فۇنكسىيە ئامبىرىنىڭ نىشان نامى چوقۇم 'libxxx.a' شەكلىدە بۇلىشى كېرەك

en: Module target name must be of the form 'xxx.la'
ug: بۆلەكنىڭ نىشان نامى چوقۇم 'libxxx.la' شەكلىدە بۇلىشى كېرەك

en: Automake Build
ug: Automake ھاسىللاش

en: Basic autotools build plugin.
ug: ئاساسلىق autotools ھاسىللاش قىستۇرمىسى

en: Execute
ug: ئىجرا قىل

en: Configure Project
ug: قۇرۇلۇش سەپلىمىسى

en: Regenerate project
ug: قۇرۇلۇشنى قايتا قۇر

en: Configuration:
ug: سەپلىمە:

en: Configure Options:
ug: سەپلىمە تاللانمىلىرى:

en: Build Directory:
ug: قۇرۇش مۇندەرىجىسى:

en: Select Program
ug: پروگرامما تاللاش

en: Arguments:
ug: ئەركىن ئۆزگەرگۈچى:

en: Run in terminal
ug: تېرمىنالدا ئىجرا قىل

en: Select Program to run:
ug: ئىجرا قىلىدىغان پروگراممىنى تاللاڭ:

en: Run several commands at a time:
ug: بىر قېتىمدا بىر قانچە بۇيرۇقنى ئىجرا قىلىدۇ:

en: Continue on errors
ug: خاتالىق بولسىمۇ داۋاملاشتۇر

en: Translate messages
ug: تەرجىمە ئۇچۇرى

en: Highlight build warnings and errors in editor
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى قۇرۇش ئاگاھلاندۇرۇشىنى يورۇتۇپ كۆرسەت

en: Build
ug: قۇرۇش

en: Install as root:
ug: root ھوقۇقىدا ئورنات:

en: Install
ug: ئورنات

en: Before using this new configuration, the default one needs to be removed. Do you want to do that ?
ug: يېڭى سەپلىمىنى ئىشلىتىشتىن ئاۋۋال، كۆڭلىدىكىسىنى چىقىرىۋېتىش كېرەك. شۇنداق قىلىشنى خالامسىز؟

en: Command canceled by user
ug: بۇيرۇق ئىشلەتكۈچى تەرىپىدىن ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى

en: Cannot compile "%s": No compile rule defined for this file type.
ug: «%s» compile قىلغىلى بولمىدى: بۇ ھۆججەت تىپى ئۈچۈن compile قائىدىسى بەلگىلەنمىگەن.

en: Cannot configure project: Missing configure script in %s.
ug: قۇرۇلۇشنى سەپلىگىلى بولمىدى: %s دىكى سەپلەش قوليازمىسى(script) يوق تۇرىدۇ.

en: Select a build directory inside the project directory
ug: قۇرۇلۇش مۇندەرىجىسى ئىچىدىن ھاسىللاش مۇندەرىجىسىنى تاللاڭ

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Debug
ug: سازلا

en: Optimized
ug: ئەلالاشتۇرۇلغان

en: No executables in this project!
ug: قۇرۇلۇشتا ئىجرا بولالايدىغان پروگرامما يوق!

en: No file or project currently opened.
ug: ھازىر ھۆججەتمۇ، قۇرۇلۇشمۇ ئېچىلمىغان.

note: Only local program are supported
en: Program '%s' is not a local file
ug: پروگرامما ‹%s› يەرلىك ھۆججەت ئەمەس

en: Program '%s' does not exist
ug: پروگرامما %s مەۋجۇت ئەمەس

en: Program '%s' does not have execution permission
ug: پروگرامما «%s» نىڭ ئىجرا بولۇش ھوقۇقى يوق

en: No executable for this file.
ug: بۇ ھۆججەتنىڭ ئىجرا پروگراممىسى يوق.

en: Executable '%s' is not up-to-date.
ug: پروگرامما ‹%s› ئەڭ يېڭى ئەمەس.

en: True if we need a special command to install files
ug: ھۆججەتنى ئورنىتىشقا ئالاھىدە بۇيرۇق زۆرۈر بولسا True بولىدۇ

en: Command used to be allowed to install files
ug: ھۆججەتنى ئورناتقىلى بولىدىغان قىلىشقا ئىشلىتىلىدىغان بۇيرۇق

en: The command has to contain "%s" or "%q". This will be replaced by the command used to install the files, by example "make install". %s is replaced by the command without any change while %q is replaced by the quoted command. You can use %% to get a "%" character. A typical value is "sudo %s" or "su -c %q".
ug: بۇرۇق تەركىبىدە «%s» ياكى «%q» بار. بۇلار ھۆججەتنى ئورنىتىدىغان بۇيرۇققا ئالمىشىدۇ. مەسىلەن: «make install» دېگەندەك. %s شۇ پېتى ئالمىشىدۇ. %q بولسا تىرناق بىلەن قورشالغان بۇيرۇققا ئالمىشىدۇ. «%» نى ئىشلىتىش ئۈچۈن %% نى ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ. ئەڭ كۆپ ئىشلىتىدىغان شەكلى: «sudo %s» ياكى «su -c %q».

note: The translations should match that of 'make' program. Both strings uses * pearl regular expression * 2 similar strings are used in order to parse the output of 2 different * version of make if necessary. If you update one string, move the first * string into the second slot and then replace the firs
en: make(\[\d+\])?:\s+Entering\s+directory\s+`(.+)'
ug: make(\[\d+\])?:\s+كىرىۋاتىدۇ\s+مۇندەرىجىگە\s+'(.+)'

en: make(\[\d+\])?:\s+Entering\s+directory\s+'(.+)'
ug: make(\[\d+\])?:\s+كىرىۋاتىدۇ\s+مۇندەرىجىگە\s+'(.+)'

note: The translations should match that of 'make' program. Both strings uses * pearl regular expression * 2 similar strings are used in order to parse the output of 2 different * version of make if necessary. If you update one string, move the first * string into the second slot and then replace the firs
en: make(\[\d+\])?:\s+Leaving\s+directory\s+`(.+)'
ug: make(\[\d+\])?:\s+ئايرىلىۋاتىدۇ\s+مۇندەرىجىدىن\s+`(.+)'

en: make(\[\d+\])?:\s+Leaving\s+directory\s+'(.+)'
ug: make(\[\d+\])?:\s+ئايرىلىۋاتىدۇ\s+مۇندەرىجىدىن\s+`(.+)'

en: Entering: %s
ug: كىرىۋاتىدۇ: %s

en: Leaving: %s
ug: ئايرىلىۋاتىدۇ: %s

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: warning:
ug: ئاگاھلاندۇرۇش:

en: warning:-old
ug: ئاگاھلاندۇرۇش:-old

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: error:
ug: خاتالىق:

en: error:-old
ug: خاتالىق:-old

en: Command exited with status %d
ug: بۇيرۇق %d ھالەت بىلەن چېكىندى

en: Command aborted by user
ug: بۇيرۇق ئىشلەتكۈچى تەرىپىدىن توختىتىلدى

en: Command terminated with signal %d
ug: بۇيرۇق %d سىگنال بىلەن ئاخىرلاشتى

en: Command terminated for an unknown reason
ug: بۇيرۇق نامەلۇم سەۋەب بىلەن ئاخىرلاشتى

en: Total time taken: %lu secs
ug: ئومۇمىي ئىجرا ۋاقتى: %lu سېكۇنت

en: Completed unsuccessfully
ug: تاماملىنىش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولمىدى

en: Completed successfully
ug: تاماملىنىش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى

note: Translators: the first number is the number of the build attemp, the string is the directory where the build takes place
en: Build %d: %s
ug: قۇرۇش %d:%s

en: _Build
ug: قۇر(_B)

en: _Build Project
ug: قۇرۇلۇش قۇر(_B)

en: Build whole project
ug: بارلىق قۇرۇلۇشنى قۇرىدۇ

en: _Install Project
ug: قۇرۇلۇشنى ئورنات(_I)

en: Install whole project
ug: بارلىق قۇرۇلۇشنى ئورنىتىدۇ

en: _Check Project
ug: قۇرۇلۇش تەكشۈر(_C)

en: Check whole project
ug: بارلىق قۇرۇلۇشنى تەكشۈرىدۇ

en: _Clean Project
ug: قۇرۇلۇشنى تازلا(_C)

en: Clean whole project
ug: بارلىق قۇرۇلۇشنى تازىلايدۇ

en: C_onfigure Project…
ug: قۇرۇلۇشنى تەڭشە(_O)...

en: Configure project
ug: قۇرۇلۇش تەڭشەيدۇ

en: Build _Tarball
ug: Tarball قۇر(_T)

en: Build project tarball distribution
ug: تارقىتىش قۇرۇلۇشى tarball نى قۇرىدۇ

en: _Build Module
ug: بۆلەك قۇر(_B)

en: Build module associated with current file
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەت بىلەن مۇناسىۋەتلىك بۆلەك قۇرىدۇ

en: _Install Module
ug: بۆلەك ئورنات(_I)

en: Install module associated with current file
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەت بىلەن مۇناسىۋەتلىك بۆلەكنى ئورنىتىدۇ

en: _Check Module
ug: بۆلەك تەكشۈر(_C)

en: Check module associated with current file
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەت بىلەن مۇناسىۋەتلىك بۆلەكنى تەكشۈرىدۇ

en: _Clean Module
ug: بۆلەكنى تازىلا(_C)

en: Clean module associated with current file
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەت بىلەن مۇناسىۋەتلىك بۆلەكنى تازىلايدۇ

en: Co_mpile File
ug: ھۆججەت compile قىل(_M)

en: Compile current editor file
ug: نۆۋەتتىكى تەھرىرلىگۈچتىكى ھۆججەتنى compile قىلىدۇ

en: Select Configuration
ug: سەپلىمىنى تاللاش

en: Select current configuration
ug: نۆۋەتتىكى سەپلىمىنى تاللايدۇ

en: Remove Configuration
ug: سەپلىمىنى چىقىرىۋېتىش

en: Clean project (distclean) and remove configuration directory if possible
ug: قۇرۇلۇشنى تازىلايدۇ (distclean) ھەمدە مۇمكىن بولسا سەپلىمە مۇندەرىجىسىنىمۇ ئۆچۈرىدۇ

en: _Compile
ug: compile(_C)

en: Compile file
ug: ھۆججەت compile قىلىدۇ

en: Build module
ug: بۆلەك قۇرۇش

en: _Install
ug: قاچىلا (_I)

en: Install module
ug: بۆلەك ئورنىتىدۇ

en: _Clean
ug: تازىلا(_C)

en: Clean module
ug: بۆلەكنى تازىلايدۇ

en: _Check
ug: تەكشۈر(_C)

en: Check module
ug: بۆلەك تەكشۈرۈش

en: _Cancel command
ug: بۇيرۇقنى ئەمەلدىن قالدۇر(_C)

en: Cancel build command
ug: قۇرۇش بۇيرۇقنى ئەمەلدىن قالدۇرىدۇ

en: _Build (%s)
ug: قۇر(_B)(%s)

en: _Install (%s)
ug: ئورنات(_I)(%s)

en: _Clean (%s)
ug: تازلا(_C)(%s)

en: Co_mpile (%s)
ug: يۇغۇر(_M) (%s)

en: Co_mpile
ug: يۇغۇر(_M)

en: Build commands
ug: قۇرۇش بۇيرۇقلىرى

note: Translators: This is a group of build * commands which appears in pop up menus
en: Build popup commands
ug: سەكرىمە بۇيرۇقلارنى قۇرىدۇ

en: Build Autotools
ug: Autotools قۇرۇش

en: Error while setting up build environment:
     %s
ug: قۇرۇش مۇھىتىنى تەڭشەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: 
     %s

en: Command aborted
ug: بۇيرۇق بىكار قىلىندى

en: Class Generator
ug: تىپ ھاسىل قىلغۇچ

en: Anjuta Class Generator Plugin
ug: ئانجۇتا تىپ ھاسىل قىلىش قىستۇرمىسى

en: Class
ug: تىپ

en: General Public License (GPL)
ug: ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامە (GPL)

en: Lesser General Public License (LGPL)
ug: Lesser ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامە(LGPL)

en: Berkeley Software Distribution License (BSD)
ug: Berkeley يۇمشاق دېتال تارقىتىش ئىجازەتنامىسى(BSD)

en: No License
ug: ئىجازەتنامە يوق

en: Create
ug: ياسا

en: Class Name:
ug: تىپ ئاتى:

en: Base Class:
ug: ئاساسىي تىپ:

en: Base Class Inheritance:
ug: ئاساسىي تىپ مىراسى:

en: Class Options:
ug: تىپ تاللانمىلىرى:

en: Source/Header Headings:
ug: مەنبە/قاش قاشلىرى:

en: Inline the declaration and implementation
ug: ئىچكى بايانات ۋە ئەمەلگە ئاشۇرۇش

en: Author/Date/Time
ug: ئاپتور/چېسلا/ۋاقىت

en: General Class Properties
ug: ئادەتتىكى تىپ خاسلىقى

en: Class Elements
ug: ئاساسىي ئېلېمېنتلار

en: Generic C++ Class
ug: ئادەتتىكى C++ تىپى

en: GObject Prefix and Type:
ug: GObject ئالدى قوشۇلغۇچىسى ۋە تىپى:

en: Author/Date-Time
ug: ئاپتور/چېسلا-ۋاقىت

en: Class Function Prefix:
ug: تىپ فۇنكسىيىسى ئالدى قوشۇمچىسى:

en: Member Functions/Variables
ug: ئەزا فۇنكسىيىلىرى/ئۆزگەرگۈچىلىرى

en: Properties
ug: خاسلىق

en: Signals
ug: سىگناللار

en: GObject Class
ug: GObject تىپى

en: Class Methods
ug: تىپ ئۇسۇللىرى(Methods)

en: Constants/Variables
ug: تۇراقلىق(مىقدار)/ئۆزگەرگۈچى(مىقدار)

en: Python Class
ug: Python تىپى

en: is Sub-Class
ug: تارماق تىپ:

en: Initializer Arguments:
ug: دەسلەپلەشتۈرگۈچى ئۆزگەرگۈچىلەر:

en: Methods
ug: فۇنكسىيىلەر(Methods)

en: Variables
ug: ئۆزگەرگۈچىلەر

en: Imports
ug: ئەكىرىلمىلەر

en: JavaScript Class
ug: JavaScript تىپى

en: Class Scope:
ug: تىپ دائىرىسى:

en: Vala Class
ug: Vala تىپى:

en: Author Email Address:
ug: ئاپتورنىڭ ئېلخەت ئادرېسى:

en: Author Name:
ug: ئاپتور ئاتى:

en: License:
ug: ئىجازەتنامە:

en: Header File:
ug: باش ھۆججەت:

en: Source File:
ug: مەنبە ھۆججىتى:

en: Add to Project Target:
ug: قۇرۇلۇش نىشانىغا قوشۇش:

en: Add to Repository
ug: خەزىنىگە قوشۇش

en: Header or source file has not been created
ug: باش ھۆججەت ياكى مەنبە ھۆججىتى تېخى قۇرۇلمىغان

en: Autogen template used for the header file
ug: باش ھۆججىتى ئىشلىتىدىغان Autogen ئەندىزە ھۆججىتى

en: Autogen template used for the implementation file
ug: ئەمەلگە ئاشۇرۇش ھۆججىتى ئىشلىتىدىغان Autogen ئەندىزە ھۆججىتى

en: File to which the processed template will be written
ug: بىرتەرەپ قىلىنغان ئەندىزە يېزىلىدىغان ھۆججەت

en: Could not find autogen version 5; please install the autogen package. You can get it from http://autogen.sourceforge.net.
ug: autogen نىڭ 5-نەشرىنى تاپقىلى بولمىدى؛ augogen بوغچىسىنى قاچىلاڭ.  ئۇنىغا http://autogen.sourceforge.net دىن ئېرىشەلەيسىز.

en: Failed to execute autogen: %s
ug: autogen نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Guess from type
ug: تىپىدىن قىياس قىلىش

en: Scope
ug: دائىرە

en: Implementation
ug: ئەمەلگە ئاشۇرۇش

en: Type
ug: تىپى

en: Arguments
ug: ئۆزگەرگۈچىلەر

en: Blurb
ug: تەشۋىق

note: Somehow redundant with marshaller, but required for default handler
en: Flags
ug: بەلگىلەر

en: Marshaller
ug: رەتلىگۈچ

note: Automatic highlight menu
en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

en: XML description of the user interface
ug: ئىشلەتكۈچى كۆرۈنمە يۈزىنىڭ XML ئارقىلىق ئىپادىلىنىشى

en: CVS Plugin
ug: CVS قىستۇرمىسى

en: A version control system plugin
ug: نەشرنى كونترول قىلىدىغان سىستېما قىستۇرمىسى

en: Standard diff
ug: ئۆلچەملىك پەرقى

en: Patch-Style diff
ug: ياماق-تۈرىنىڭ پەرقى

en: Local
ug: يەرلىك

en: Extern (rsh)
ug: تاشقى (rsh)

en: Password server (pserver)
ug: ئىم مۇلازىمېتىرى (pserver)

en: CVS Preferences
ug: CVS تەڭشەكلىرى

en: Path to "cvs" command
ug: "cvs" بۇيرۇقىنىڭ يولى

en: Compression Level (0=off, 10=max):
ug: پرېسلاش دەرىجىسى (ئەڭ كىچىك=0، ئەڭ چوڭ=10:)

en: Ignore .cvsrc file (recommended)
ug: cvsrc. ھۆججىتىنى ئېتىبارغا ئالماسلىق (تەۋسىيە)

en: CVS Options
ug: CVS تاللانمىلىرى

en: CVS: Add file/directory
ug: CVS: ھۆججەت/ مۇندەرىجە قوشۇش

en: Choose file or directory to add:
ug: قوشىدىغان ھۆججەت ياكى مۇندەرىجىنى تاللاش:

en: Browse…
ug: كۆز يۈگۈرت…

en: File is binary
ug: ئىككىلىك ھۆججەت

en: CVS: Remove file/directory
ug: CVS: ھۆججەت/مۇندەرىجە چىقىرىۋېتىش

en: Choose file or directory to remove:
ug: ئۆچۈرىدىغان ھۆججەت ياكى مۇندەرىجىنى تاللاش:

en: <b>Please note: </b>
    
    Pressing OK will delete the file from disk and from CVS. Of course, the file won't be removed from CVS before you use CVS Commit. <b>You have been warned!</b>
ug: <b>دىققەت قىلىڭ:</b>
    
    جەزملەشتۈرۈشنى باسسىڭىز ھۆججەت دىسكىدىن ۋە CVS دىن ئۆچۈرۈلىدۇ. ئەلۋەتتە سىز CVS نى ئىشلىتىپ ھۆججەتنى تاپشۇرۇشتىن ئاۋۋال ئۇ CVS دىن ئۆچۈرۈلمەيدۇ . <b>سىز ئەسكەرتىش تاپشۇرۇۋالغان!</b>

en: CVS: Commit file/directory
ug: CVS: ھۆججەت/ مۇندەرىجە تاپشۇرۇش

en: Choose file or directory to commit:
ug: تاپشۇرىدىغان ھۆججەت ياكى مۇندەرىجىنى تاللاش:

en: Whole project
ug: بارلىق قۇرۇلۇش

en: Log message:
ug: خاتىرە ئۇچۇرى:

en: Revision:
ug: تۈزىتىلمە:

en: Do not act recursively
ug: ئىچكىرىلەپ ھەرىكەت قىلما

en: Options:
ug: تاللانمىلار:

en: CVS: Update file/directory
ug: CVS: ھۆججەت/مۇندەرىجە يېڭىلاش

en: Choose file or directory to update:
ug: يېڭىلايدىغان ھۆججەت ياكى مۇندەرىجىنى تاللاش:

en: Delete empty directories
ug: قۇرۇق مۇندەرىجىلەرنى ئۆچۈر

en: Create new directories
ug: يېڭى مۇندەرىجىلەرنى قۇرىدۇ

en: Reset sticky tags
ug: يېپىشقاق خەتكۈشنى ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Use revision/tag:
ug: تۈزىتىش/خەتكۈش قوللىنىش:

en: CVS: Status
ug: CVS: ھالەت

en: CVS: Status from file/directory
ug: CVS: ھۆججەت/مۇندەرىجە ھالىتى

en: Choose file or directory to get the status from:
ug: ھالىتىنى تەكشۈرىدىغان ھۆججەت ياكى مۇندەرىجىنى تاللاش:

en: Be verbose
ug: ئەتراپلىق بولۇش

en: CVS: Diff file/directory
ug: CVS: ھۆججەت/مۇندەرىجە سېلىشتۇرۇش

en: Choose file or directory to diff:
ug: سېلىشتۇرىدىغان ھۆججەت ياكى مۇندەرىجىنى تاللاش:

en: Unified format instead of context format
ug: كونتېكىست فورماتى ئەمەس قېلىپلاشقان فورماتنى ئىشلىتىش

en: Use revision:
ug: تۈزىتىش

en: CVS: Log file/directory
ug: CVS: ھۆججەت/ مۇندەرىجە خاتىرىسى

en: Choose file or directory to get log for:
ug: خاتىرىسىنى ئالىدىغان ھۆججەت ياكى مۇندەرىجىنى تاللاش:

en: Options
ug: تاللانما

en: CVS: Import
ug: CVS: ئىمپورت قىلىش

en: Project root directory:
ug: قۇرۇلۇش غول مۇندەرىجىسى

en: Module name:
ug: بۆلەك ئاتى:

en: Vendor tag:
ug: تەمىنلىگۈچى خەتكۈشى:

en: Release tag:
ug: خەتكۈشنى تارقىتىش:

en: Module Details:
ug: بۆلەك تەپسىلاتلىرى:

en: Password:
ug: ئىم:

en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى:

en: Repository:
ug: خەزىنە:

en: Please enter a filename!
ug: ھۆججەت ئىسمىنى كىرگۈزۈڭ!

en: Please fill field: %s
ug: سۆز بۆلىكىنى تولۇقلاڭ: %s

en: CVS command is running! Please wait until it is finished!
ug: CVS بۇيرۇقى ئىجرا بولۇۋاتىدۇ! تاماملانغۇچە تەخىر قىلىڭ!

en: Unable to delete file
ug: ھۆججەتنى ئۆچۈرەلمىدى

en: Are you sure that you want to pass an empty log message?
ug: قۇرۇق خاتىرە ئۇچۇرىنى راستلا ئەۋەتمەكچىمۇ؟

en: Vendor
ug: تارقاتقۇچى

en: Release
ug: تارقاتقۇچى

en: Are you sure that you do not want a log message?
ug: خاتىرە ئۇچۇرىنى ئەمدى راستلا خالىمامسىز؟

en: CVS command failed. See above for details
ug: CVS بۇيرۇقى مەغلۇپ بولدى. تەپسىلاتى ئۈچۈن يۇقىرىغا قاراڭ.

en: CVS command successful! Time taken: %ld second | CVS command successful! Time taken: %ld seconds
ug[0]: CVS بۇيرۇقى مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى! ئىجرا ۋاقتى: %ld سېكۇنت

en: CVS command is running — please wait until it finishes!
ug: CVS بۇيرۇقى ئىجرا بولۇۋاتىدۇ—تاماملانغۇچە تەخىر قىلىڭ!

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add
ug: قوش(_A)

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the CVS tree
ug: CVS دەرىخىگە يېڭى ھۆججەت/مۇندەرىجە قوشىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove
ug: چىقىرىۋەت(_R)

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from CVS tree
ug: CVS دەرىخىدىن يېڭى ھۆججەت/مۇندەرىجىنى ئۆچۈرىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit
ug: تاپشۇر(_C)

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the CVS tree
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى CVS دەرىخىگە تاپشۇرىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update
ug: يېڭىلا(_U)

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the CVS tree
ug: CVS دەرىخى بىلەن يەرلىك كۆچۈرۈلمىلەرنى قەدەمداشلايدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff
ug: پەرق(_D)

note: Display label short-cut
en: Show differences between your local copy and the tree
ug: دەرەخ بىلەن يەرلىك كۆچۈرۈلمىلەرنىڭ پەرقىنى كۆرسىتىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Status
ug: ھالەتنى كۆرسەت(_S)

note: Display label short-cut
en: Show the status of a file/directory
ug: ھۆججەت/مۇندەرىجىنىڭ ھالىتىنى كۆرسىتىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Log
ug: خاتىرىنى كۆرسەت(_S)

note: Display label short-cut
en: Show the log of a file/directory
ug: ھۆججەت/مۇندەرىجىنىڭ خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Import Tree
ug: دەرەخ ئىمپورت قىل(_I)

note: Display label short-cut
en: Import a new source tree to CVS
ug: يېڭى مەنبە دەرىخىنى CVS قا قوشىدۇ

en: CVS operations
ug: CVS مەشغۇلاتى

en: CVS popup operations
ug: CVS قاڭقىش مەشغۇلاتى

en: Debugger
ug: سازلىغۇچ

en: Debug Manager plugin.
ug: سازلاش باشقۇرغۇ قىستۇرمىسى

en: Attach to process
ug: جەريانغا قوشۇش

en: _Process to attach to:
ug: قوشۇلىدىغان ئىجرا(_P)

en: _Hide paths
ug: يولنى يوشۇر(_H)

en: Hide process para_meters
ug: ئىجرا پارامېتىرىنى يوشۇر(_m)

en: Display process _tree
ug: ئىجرا دەرىخىنى كۆرسەت(_t)

en: _Attach
ug: قات(_A)

en: Breakpoints
ug: توختاش نۇقتىلىرى

en: Enable _all
ug: ھەممىنى قوزغات(_A)

en: _Disable all
ug: ھەممىنى ئاكتىپلىما(_D)

en: _Remove all
ug: ھەممىنى چىقىرىۋەت(_R)

en: Add Watch
ug: كۆزەت قوش

en: _Automatic update
ug: ئاپتوماتىك يېڭىلا(_A)

en: _Name:
ug: ئاتى(_N):

en: Change Watch
ug: كۆزىتىشنى ئۆزگەرتىش

en: _Value:
ug: قىممىتى(_V):

en: Inspect/Evaluate
ug: تەكشۈرۈش/باھالاش

en: Breakpoint properties
ug: توختاش نۇقتىسى خاسلىقلىرى

en: Location
ug: ئورنى

note: This is the number of time that the program executes the line where a breakpoint is located. It is used as a list header, so I have tried to find a quite short name.
en: _Pass count:
ug: ئۆتكەن سانى:

en: _Condition:
ug: شەرت(_C):

en: _Location:
ug: ئورنى(_L):

en: Memory
ug: ئەسلەك

en: Enter an address in hexadecimal or select one in the data
ug: 16 لىق ئادرېسنى كىرگۈزۈڭ ياكى سانلىق-مەلۇماتتىن بىرنى تاللاڭ

en: Inspect
ug: تەكشۈرۈش

en: CPU Registers
ug: CPU رېگىستىرلىرى

en: Shared libraries
ug: ھەمبەھىرلەنگەن فۇنكسىيە ئامبىرى

en: Kernel Signals
ug: يادرو(Kernel) سىگناللىرى

en: Set Signal Property
ug: سىگنال خاسلىق تەڭشىكى

en: Signal:
ug: سىگنال:

en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

en: Program Interrupt
ug: پروگرامما ئۈزۈلۈشى

en: Yes
ug: ھەئە

en: Pass:
ug: ئۆتۈش:

en: Print:
ug: بېسىش:

en: Stop:
ug: توختىتىش:

en: Start Debugger
ug: سازلىغۇچنى قوزغىتىش

en: Debugger:
ug: سازلىغۇچ:

en: Debugger command
ug: سازلىغۇچ بۇيرۇقى

en: Debugger command:
ug: سازلىغۇچ بۇيرۇقى:

en: Source Directories
ug: مەنبە(كود) مۇندەرىجىسى

en: Select one directory
ug: بىر مۇندەرىجە تاللاڭ

en: Connect to remote target
ug: يىراقتىكى نىشانغا باغلىنىش

en: TCP/IP Connection
ug: TCP/IP باغلىشىنى

en: Address:
ug: ئادرېس:

en: Port:
ug: ئېغىز:

en: Serial Line Connection
ug: ئارقىمۇئارقا ئېغىز باغلىنىشى

en: Disable
ug: چەكلە

en: Remote debugging
ug: يىراقتا تۇرۇپ سازلاش

en: <span weight="bold" size="larger">Are you sure you want to debug a program not using the Debug configuration?</span>
    
    When optimizations are enabled, the debugger cannot always identify the source code corresponding to the instructions, so some commands can perform in a strange way, especially steps.
ug: <span weight="bold" size="larger"> سىز سازلاش سەپلىمىسى ئىشلەتمەي پروگراممىنى سازلىماقچىمۇ؟</span>
    ئەلالاشتۇرۇش قوزغىتىلغاندىن كىيىن، سازلىغۇچ ھەمىشە بۇيرۇققا ماس كەلگەن ئەسلى كودنى تونۇيالمايدۇ. شۇڭلاشقا بەزى بۇيرۇقلار ناھايىتى غەلىتە ئىجرا بۇلىشى مۇمكىن، بولۇپمۇ قەدەم باسقۇچى.

en: Do not show again
ug: قايتا كۆرسەتمە

en: Are you sure you want to delete all the breakpoints?
ug: بارلىق توختاش نۇقتىسىنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

note: Action name Stock icon, if any
en: _Breakpoints
ug: توختاش نۇقتىسى(_B)

note: Action name Stock icon, if any
en: Toggle Breakpoint
ug: توختاش نۇقتىسىنى ئالماشتۇر

note: Display label short-cut
en: Toggle breakpoint at the current location
ug: نۆۋەتتىكى توختاش نۇقتىسىنى ئالماشتۇرىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: Add Breakpoint…
ug: توختاش نۇقتىسى قوش...

note: Display label short-cut
en: Add a breakpoint
ug: توختاش نۇقتىسى قوشىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: Remove Breakpoint
ug: توختاش نۇقتىسىنى چىقىرىۋەت

note: Display label short-cut
en: Remove a breakpoint
ug: توختاش نۇقتىسىنى چىقىرىۋېتىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: Edit Breakpoint
ug: توختاش نۇقتىسىنى تەھرىرلەش

note: Display label short-cut
en: Edit breakpoint properties
ug: توختاش نۇقتىسىنىڭ خاسلىقىنى تەھرىرلەيدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: Enable Breakpoint
ug: توختاش نۇقتىسىنى قوزغات

note: Display label short-cut
en: Enable a breakpoint
ug: توختاش نۇقتىسىنى قوزغىتىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: Disable All Breakpoints
ug: بارلىق توختاش نۇقتىسىنى ئىناۋەتسىز قىل

note: Display label short-cut
en: Deactivate all breakpoints
ug: بارلىق توختاش نۇقتىسىنى ئاكتىپسىزلايدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: R_emove All Breakpoints
ug: بارلىق توختاش نۇقتىسىنى چىقىرىۋېتىش(_E)

note: Display label short-cut
en: Remove all breakpoints
ug: بارلىق توختاش نۇقتىسىنى چىقىرىۋېتىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: Jump to Breakpoint
ug: توختاش نۇقتىسىغا سەكرەش

note: Display label short-cut
en: Jump to breakpoint location
ug: توختاش نۇقتىسى ئورنىغا سەكرەيدۇ

en: Disable Breakpoint
ug: توختاش نۇقتىسىنى چەكلە

en: Disable a breakpoint
ug: بىر توختاش نۇقتىسىنى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

note: This enable an user defined command
en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: Address
ug: ئادرېس

en: Condition
ug: شەرت

en: Pass count
ug: ساناش ئارىلىقى

en: State
ug: ھالەت

en: Breakpoint operations
ug: توختاش نۇقتىسى مەشغۇلاتى

note: create goto menu_item.
en: _Go to address
ug: ئادرېسقا يۆتكەل(_G)

en: Variable
ug: ئۆزگىرىشچان

en: Disassembly
ug: تەتۈر ئاسسېمبىل

en: Information
ug: ئۇچۇر

en: Lines
ug: سىزىقلار

note: This is the list of local variables.
en: Locals
ug: يەرلىك

en: Do not display warning if not using a Debug configuration
ug: سازلاش سەپلىمىسى ئىشلىتىلمىگەن بولسا ئاگاھلاندۇرۇشنى كۆرسەتمە

en: Debugger Log
ug: سازلىغۇچ خاتىرىسى

en: Started
ug: باشلاندى

en: Loaded
ug: يۈكلەندى

note: Action name Stock icon, if any
en: Pa_use Program
ug: پروگراممىنى ۋاقىتلىق توختات(_U)

note: Display label short-cut
en: Pauses the execution of the program
ug: ئىجرا بولۇۋاتقان پروگراممىنى ۋاقىتلىق توختىتىدۇ

en: Running…
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ...

note: Action name Stock icon, if any
en: Run/_Continue
ug: ئىجرا قىل/داۋاملاشتۇر(_C)

note: Display label short-cut
en: Continue the execution of the program
ug: پروگراممىنى ئىجرا قىلىدۇ(داۋاملاشتۇرىدۇ)

en: Stopped
ug: توختىدى

en: Unloaded
ug: يۈكلەنمىدى

en: Debugger terminated with error %d: %s
ug: سازلىغۇچتا خاتالىق كۆرۈلدى %d: %s

en: Program has received signal: %s
ug: پروگرامما تاپشۇرۇۋالغان سىگنال:%s

note: Action name Stock icon, if any
en: _Debug
ug: سازلا(_D)

en: _Start Debugger
ug: سازلىغۇچنى قوزغات(_S)

en: _Debug Program
ug: پروگراممىنى سازلا(_D)

en: Start debugger and load the program
ug: سازلىغۇچنى قوزغىتىدۇ ۋە پروگرامما يۈكلەيدۇ

en: _Debug Process…
ug: ئىجرانى سازلاۋاتىدۇ(_D)...

en: Start debugger and attach to a running program
ug: سازلىغۇچنى قوزغىتىدۇ ۋە ئىجرا بولۇۋاتقان پروگراممىغا قوشۇلىدۇ

en: Debug _Remote Target…
ug: يىراقتىكى نىشاننى سازلا(_R)…

en: Connect to a remote debugging target
ug: يىراقتىكى سازلىنىدىغان نىشانغا باغلىنىدۇ

en: Stop Debugger
ug: سازلىغۇچنى توختىتىش

en: Say goodbye to the debugger
ug: سازلىغۇچقا خوش دەيدۇ

en: Add source paths…
ug: مەنبە يولى قوش...

en: Add additional source paths
ug: باشقا مەنبە يولى قوشىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: Debugger Command…
ug: سازلىغۇچ بۇيرۇقى…

note: Display label short-cut
en: Custom debugger command
ug: ئىختىيارىي سازلىغۇچ بۇيرۇقى

en: _Info
ug: ئۇچۇر(_I)

en: Shared Libraries
ug: ھەمبەھىرلەنگەن فۇنكسىيە ئامبىرى

en: Show shared library mappings
ug: ھەمبەھىرلەنگەن فۇنكسىيە ئامبىرى ئەكس ئەتتۈرگەن مەزمۇننى كۆرسىتىدۇ

en: Show kernel signals
ug: يادرو سىگناللىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: _Continue/Suspend
ug: داۋاملاشتۇر/توختات(_C)

en: Continue or suspend the execution of the program
ug: ئىجرا بولۇۋاتقان پروگراممىنى داۋاملاشتۇرىدۇ ياكى توختىتىدۇ

en: Step _In
ug: كىر(_I)

en: Single step into function
ug: يەككە قەدەمدە فۇنكسىيىگە كىرىدۇ

en: Step O_ver
ug: ھالقىپ ئۆت(_V)

en: Single step over function
ug: يەككە قەدەمدە فۇنكسىيىدىن ھالقىپ چىقىدۇ

en: Step _Out
ug: چىق(_O)

en: Single step out of function
ug: يەككە قەدەمدە فۇنكسىيىدىن چىقىدۇ

en: _Run to Cursor
ug: نۇربەلگىگىچە ئىجرا قىل(_R)

en: Run to the cursor
ug: نۇربەلگىگىچە ئىجرا قىلىدۇ

en: _Run from Cursor
ug: نۇربەلگىدىن باشلاپ ئىجرا قىل(_R)

en: Run from the cursor
ug: نۇربەلگىدىن باشلاپ ئىجرا قىلىدۇ

en: Debugger operations
ug: سازلىغۇچ مەشغۇلاتى

en: Unable to find a debugger plugin supporting a target with %s MIME type
ug: MIME تىپىنى قوللايدىغان سازلىغۇچ قىستۇرمىسى %s تېپىلمىدى

en: Register
ug: خەتلەت

en: Registers
ug: رېگىستىرلەر

en: Update
ug: يېڭىلا

en: Shared Object
ug: ھەمبەھىرلەنگەن نەڭ

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: Symbols read
ug: بەلگە

en: Shared library operations
ug: ھەمبەھىرلەنگەن فۇنكسىيە ئامبىرى مەشغۇلاتى

en: Signal
ug: سىگنال

en: Stop
ug: توختا

en: Print
ug: بېسىپ چىقار

en: Pass
ug: ئۆتكۈز

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

note: Action name Stock icon, if any
en: Send to process
ug: جەريانغا يوللاش

en: Kernel signals
ug: يادرو سىگناللىرى

en: Signal operations
ug: سىگنال  مەشغۇلاتى

en: Show Line Numbers
ug: قۇر نومۇرىنى كۆرسەت

en: Whether to display line numbers
ug: قۇر نومۇرىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Show Line Markers
ug: قۇر بەلگىسىنى كۆرسەت

en: Whether to display line marker pixbufs
ug: قۇر بەلگىسى pixbufs نى كۆرسىتەمدۇ يوق

note: Action name Stock icon, if any
en: Set current frame
ug: نۆۋەتتىكى كاندۇك تەڭشىكى

en: View Source
ug: مەنبەنى كۆرسەت

en: Get Stack trace
ug: ئويۇق دەرىخىگە ئېرىشىش

en: Active
ug: ئاكتىپ

en: Thread
ug: جەريان

en: Frame
ug: كاندۇك

note: Register actions
en: File
ug: ھۆججەت

en: Line
ug: قۇر

en: Function
ug: فۇنكسىيە

en: Stack
ug: ئويۇق

en: Stack frame operations
ug: ئويۇق كاندۇك مەشغۇلاتى

en: User
ug: ئىشلەتكۈچى

en: Time
ug: ۋاقىت

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: Unable to execute: "%s". The returned error was: "%s".
ug: «%s» نى ئىجرا قىلغىلى بولمىدى. قايتقان خاتالىق: «%s»

en: Unable to open the file: %s
ug: ھۆججەتنى ئاچالمىدى:  %s

en: Unable to open %s. Debugger cannot start.
ug: %s نى ئاچالمىدى: سازلىغۇچ قوزغىلالمىدى.

en: Unable to detect MIME type of %s. Debugger cannot start.
ug: MIME تىپى  %s نى تەكشۈرەلمىدى. سازلىغۇچ قوزغىلالمىدى.

en: Path
ug: يول

en: The program is already running.
    Do you still want to stop the debugger?
ug: پروگرامما ئىجرا بولۇۋاتىدۇ.
    سىز يەنىلا سازلىغۇچنى توختاتماقچىمۇ؟

note: Action name Stock icon, if any
en: Ins_pect/Evaluate…
ug: تەكشۈرۈش/باھالاش(_P)...

note: Display label short-cut
en: Inspect or evaluate an expression or variable
ug: ئىپادە تاكى ئۆزگىرىشچان مىقدارنى تەكشۈرىدۇ ياكى باھالايدۇ

en: Add Watch…
ug: كۆزەت قوش...

en: Remove Watch
ug: كۆزەتنى چىقىرىۋەت

en: Update Watch
ug: كۆزەتنى يېڭىلا

en: Change Value
ug: قىممەت ئۆزگەرتىش

en: Update all
ug: ھەممىنى يېڭىلا

en: Remove all
ug: ھەممىنى چىقىرىۋەت

note: Action name Stock icon, if any
en: Automatic update
ug: ئاپتوماتىك يېڭىلا

en: Watch operations
ug: كۆزەت مەشغۇلاتى

en: Watches
ug: كۆزەت

en: API Help
ug: API دىن ياردەم

en: Devhelp Plugin for Anjuta.
ug: Devhelp نىڭ Anjuta قىستۇرمىسى

en: Search Help:
ug: ياردەم ئۇچۇرى ئىزدەش:

en: _Go to
ug: يۆتكەل(_G)

en: _API Reference
ug: API دىن پايدىلان(_A)

en: Browse API Pages
ug: API بېتىگە كۆز يۈگۈرتىدۇ

en: _Context Help
ug: كونتېكىست ياردىمى(_C)

en: Search help for the current word in the editor
ug: نۆۋەتتە تەھرىرلىگۈچتە ئىشلىتىلىۋاتقان سۆز ئۈچۈن ياردەم ئۇچۇرى ئىزدەيدۇ

en: _Search Help
ug: ياردەم ئۇچۇرى ئىزدە(_S)

en: Search for a term in help
ug: ياردەم ئۇچۇرىدىن ئاتالغۇ ئىزدەيدۇ

en: Help operations
ug: ياردەم مەشغۇلاتلىرى

en: API Browser
ug: API كۆرگۈ

en: Missing name
ug: يوقالغان ئات

en: Project doesn't allow to set properties
ug: قۇرۇلۇش مەۋجۇت ئەمەس

en: Directory backend
ug: مۇندەرىجە ئارقا ئۇچى

en: Directory project backend, get only source files, use it when other backend fails
ug: مۇندەرىجە قۇرۇلۇشىنىڭ ئارقا ئۇچى، ئەسلى ھۆججەتنىلا ئالىدۇ. باشقا ئارقا ئۇچلار مەغلۇپ بولغان ۋاقىتتىلا ئىشلىتىڭ.

en: Are you sure you want to reload '%s'?
    Any unsaved changes will be lost.
ug: راستىنىلا ‹%s› نى قايتىدىن يۈكلەمسىز؟
    ساقلانمىغان ئۆزگەرتىشلەرنىڭ ھەممىسى يوقىلىدۇ.

en: _Reload
ug: قايتا يۈكلە(_R)

en: Add bookmark
ug: خەتكۈش قوش

en: Remove bookmark
ug: خەتكۈشنى چىقىۋەت

en: Bookmarks
ug: خەتكۈشلەر

en: Rename
ug: ئات ئۆزگەرت

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en:  [read-only]
ug:  [ئوقۇشقىلا بولىدۇ]

en: Close file
ug: ھۆججەتنى تاقا

en: Path:
ug: يول:

en: Open file
ug: ھۆججەت ئاچ

en: Save file as
ug: باشقا ئاتتا ساقلا

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to replace it with the one you are saving?
ug: ھۆججەت ‹%s› مەۋجۇت.
    بۇنى ھازىر ساقلاۋاتقان ھۆججەتكە ئالماشتۇرماقچىمۇ؟

en: _Replace
ug: ئالماشتۇر(_R)

en: [read-only]
ug: [ئوقۇشقىلا بولىدۇ]

note: Document manager plugin
en: Document Manager
ug: پۈتۈك باشقۇرغۇ

en: Provides document management capabilities.
ug: پۈتۈك باشقۇرۇش ئىقتىدارى تەمىنلەنگەن.

en: Top
ug: ئۈستى

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Left
ug: سول

en: Right
ug: ئوڭ

en: Enable files autosave
ug: ھۆججەتنى ئاپتوماتىك ساقلاش

en: Save files interval in minutes
ug: ھۆججەتنى ساقلاش ۋاقىت ئارىلىقى (مىنۇت)

en: Save session interval in minutes
ug: ئەڭگىمە ساقلاش ۋاقىت ئارىلىقى (مىنۇت)

en: Autosave
ug: ئاپتوماتىك ساقلاش

en: Sorted in opening order
ug: ئېچىلىش تەرتىپى بويىچە تەرتىپلە

en: Sorted by most recent use
ug: يېقىندا ئىشلىتىلىشى بويىچە تەرتىپلە

en: Sorted in alphabetical order
ug: باش ھەرپى بويىچە تەرتىپلە

en: Position:
ug: ئورنى:

en: Show tabs
ug: بەتكۈچ كۆرسەت

en: Show drop-down list
ug: تارتما-تىزىمنى كۆرسەت

en: Do not show open documents
ug: ئوچۇق پۈتۈكلەرنى كۆرسەتمىسۇن

en: Open documents
ug: ئېچىلغان پۈتۈكلەر

en: Case sensitive
ug: چوڭ كىچىك يېزىلىشنى پەرقلەندۈر

en: Regular expression
ug: مۇنتىزىم ئىپادە

en: Replace All
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر

en: _Save
ug: ساقلا(_S)

en: Save current file
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى ساقلايدۇ

en: Save _As…
ug: باشقا ئاتتا ساقلا(_A)…

en: Save the current file with a different name
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى باشقا ئاتتا ساقلا

en: Save A_ll
ug: ھەممىنى ساقلا(_I)

en: Save all currently open files, except new files
ug: يېڭى ھۆججەتتىن باشقا، نۆۋەتتە ئېچىقلىق ھۆججەتنىڭ ھەممىسىنى ساقلايدۇ.

en: _Close File
ug: ھۆججەتنى تاقا(_C)

en: Close current file
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى تاقايدۇ

en: Close All
ug: ھەممىنى تاقا

en: Close all files
ug: ھەممە ھۆججەتنى تاقايدۇ

en: Close Others
ug: باشقىلارنى تاقا

en: Close other documents
ug: باشقا پۈتۈكلەرنى تاقايدۇ

en: Reload F_ile
ug: ھۆججەتنى قايتا ئوقۇ(_I)

en: Reload current file
ug: ھازىرقى ھۆججەتنى قايتا ئوقۇيدۇ

en: Recent _Files
ug: يېقىنقى ھۆججەتلەر(_F)

en: _Print…
ug: باس(_P)…

en: Print the current file
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى باس

en: _Print Preview
ug: بېسىشنى ئالدىن كۆزەت(_P)

en: Preview the current file in print format
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنىڭ بېسىلىدىغان كۆرۈنۈشىنى  كۆرسىتىدۇ

en: _Transform
ug: ئالماشتۇر(_T)

note: menu title
en: _Make Selection Uppercase
ug: تاللانغان رايوننى چوڭ يېزىلىشقا ئۆزگەرت(_M)

en: Make the selected text uppercase
ug: تاللانغان تېكىستنى چوڭ يېزىلىشقا ئۆزگەرتىدۇ

en: Make Selection Lowercase
ug: تاللانغان رايوننى كىچىك يېزىلىشقا ئۆزگەرت

en: Make the selected text lowercase
ug: تاللانغان تېكىستنى كىچىك يېزىلىشقا ئۆزگەرتىدۇ

en: Convert EOL to CRLF
ug: EOL نى CRLF قا ئۆزگەرت

en: Convert End Of Line characters to DOS EOL (CRLF)
ug: قۇر ئايرىش بەلگىسىنى  DOS EOL(CRLF) غا ئۆزگەرتىدۇ

en: Convert EOL to LF
ug: EOL نى LF قا ئۆزگەرت

en: Convert End Of Line characters to Unix EOL (LF)
ug: قۇر ئايرىش بەلگىسىنى  Unix EOL (LF) غا ئۆزگەرتىدۇ

en: Convert EOL to CR
ug: EOL نى CR غا ئۆزگەرت

en: Convert End Of Line characters to Mac OS EOL (CR)
ug: قۇر ئايرىش بەلگىسىنى Mac OS EOL (CR) غا ئۆزگەرتىدۇ

en: Convert EOL to Majority EOL
ug: EOL نى مۇھىم EOL غا ئۆزگەرت

en: Convert End Of Line characters to the most common EOL found in the file
ug: قۇر ئايرىش بەلگىسىنى EOL غا ئۆزگەرتىدۇ

en: _Select
ug: تاللا(_S)

en: Select _All
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: Select all text in the editor
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى ھەممە تېكىستنى تاللايدۇ

en: Select _Code Block
ug: كود بۆلىكىنى تاللا(_C)

en: Select the current code block
ug: نۆۋەتتىكى كود بۆلىكىنى تاللايدۇ

en: Co_mment
ug: ئىزاھات(_M)

note: Block comment: Uses line-comment (comment that affects only single line such as '//' or '#') and comments a block of lines.
en: _Block Comment/Uncomment
ug: بۆلەك ئىزاھاتىنى بەلگىلەش/بىكار قىلىش(_B)

en: Block comment the selected text
ug: تاللانغان تېكىستنى بۆلەك ئىزاھاتى قىلىدۇ

note: Box comment: Uses stream-comment to comment a block of lines, usually with some decorations, to give an appearance of box.
en: Bo_x Comment/Uncomment
ug: قۇتا ئىزاھاتىنى بەلگىلەش/بىكار قىلىش(_X)

en: Box comment the selected text
ug: تاللانغان تېكىستنى قۇتا ئىزاھاتى قىلىدۇ

note: Stream comment: Uses 'stream comment' (comment that affects a stream of characters -- has start and end comment code) and comments any code from arbitrary start position to arbitrary end position (can be in middle of lines).
en: _Stream Comment/Uncomment
ug: ئېقىم ئىزاھاتىنى بەلگىلەش/بىكار قىلىش(_S)

en: Stream comment the selected text
ug: تاللانغان تېكىستنى ئېقىم ئىزاھاتى قىلىدۇ

note: menu title
en: _Line Number…
ug: قۇر نومۇرى(_L)...

en: Go to a particular line in the editor
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى بەلگىلەنگەن قۇرغا بارىدۇ

en: Matching _Brace
ug: ماس كېلىدىغان تىرناق(_B)

en: Go to the matching brace in the editor
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى ماس كېلىدىغان تىرناققا بارىدۇ

en: _Start of Block
ug: بۆلەك بېشى(_S)

en: Go to the start of the current block
ug: ھازىرلىق بۆلەكنىڭ بېشىغا يۆتكىلىدۇ

en: _End of Block
ug: بۆلەك ئاخىرى(_E)

en: Go to the end of the current block
ug: نۆۋەتتىكى بۆلەكنىڭ ئاخىرىغا يۆتكىلىدۇ

en: Previous _History
ug: ئالدىنقى ئىز(_H)

en: Go to previous history
ug: ئالدىنقى ئىزغا قايتىدۇ

en: Next Histor_y
ug: كېيىنكى ئىز(تارىخ)(_Y)

en: Go to next history
ug: كېيىنكى ئىزغا قايتىدۇ

en: _Search
ug: ئىزدە(_S)

en: _Quick Search
ug: تېز ئىزدە(_Q)

en: Quick editor embedded search
ug: تەھرىرلىگۈچكە سىڭدۈرۈلگەن تېز ئىزدەش

en: Find _Next
ug: كېيىنكىسىنى ئىزدە(_N)

en: Search for next appearance of term.
ug: كېيىنكىسىنى ئىزدەيدۇ.

en: Find and R_eplace…
ug: ئىزدە ۋە ئالماشتۇر(_E)…

en: Search and replace
ug: ئىزدەپ ۋە ئالماشتۇرۇش

en: Find _Previous
ug: ئالدىنقىنى ئىزدە(_P)

en: Repeat the last Find command
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئىزدەش بۇيرۇقىنى تەكرارلايدۇ

en: Clear Highlight
ug: يورۇتۇشنى تازىلا

en: Clear all highlighted text
ug: بارلىق يورۇتۇلغان تېكىستنى تازىلايدۇ(يورۇتۇشنى يوق قىلىدۇ)

en: Find in Files
ug: ھۆججەتتىن ئىزدە

en: Search in project files
ug: قۇرۇلۇش ھۆججەتلىرىدىن ئىزدە

en: Case Sensitive
ug: چوڭ-كىچىك يېزىلىشى پەرقلەندۈر

en: Match case in search results.
ug: ئىزدىگەندە چوڭ كىچىك يېزىلىشىغا قارايدۇ.

en: Highlight All
ug: ھەممىنى يورۇت

en: Highlight all occurrences
ug: بارلىرىنىڭ ھەممىسىنى يورۇت

en: Regular Expression
ug: مۇنتىزىم ئىپادە

en: Search using regular expressions
ug: مۇنتىزىم ئىپادە ئىشلىتىپ ئىزدەش

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

note: menu title
en: _Editor
ug: تەھرىرلىگۈچ(_E)

en: _Add Editor View
ug: تەھرىرلىگۈچكە كۆرۈنۈش قوش(_A)

en: Add one more view of current document
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈككە بىر ياكى نۇرغۇن كۆرۈنۈش قوشىدۇ

en: _Remove Editor View
ug: تەھرىرلىگۈچ كۆرۈنۈشىنى چىقىرىۋەت(_R)

en: Remove current view of the document
ug: پۈتۈكنىڭ نۆۋەتتىكى كۆرۈنۈشىنى چىقىرىۋېتىدۇ

en: U_ndo
ug: يېنىۋال(_N)

en: Undo the last action
ug: ئاخىرقى مەشغۇلاتتىن يېنىۋالىدۇ

en: _Redo
ug: قايتىلا(_R)

en: Redo the last undone action
ug: ئاخىرقى يېنىۋالغان مەشغۇلاتنى تەكرارلايدۇ

en: C_ut
ug: كەس(_U)

en: Cut the selected text from the editor to the clipboard
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى تاللانغان مەزمۇننى كەسىپ چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرۈۋالىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: Copy the selected text to the clipboard
ug: تاللىغان تېكىستنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: _Paste
ug: چاپلا(_P)

en: Paste the content of clipboard at the current position
ug: چاپلاش تاختىسىدىكى مەزمۇننى نۆۋەتتىكى نۇربەلگە ئورنىغا چاپلايدۇ

en: _Clear
ug: تازىلا(_C)

en: Delete the selected text from the editor
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى تاللانغان تېكىستنى ئۆچۈرىدۇ

en: _Auto-Complete
ug: ئاپتوماتىك تولۇقلا(_A)

en: Auto-complete the current word
ug: نۆۋەتتىكى سۆزنى ئاپتوماتىك تولۇقلايدۇ

en: Zoom In
ug: چوڭايت

en: Zoom in: Increase font size
ug: چوڭايتىش: خەت چوڭلۇقىنى چوڭايتىدۇ

en: Zoom Out
ug: كىچىكلىتىش

en: Zoom out: Decrease font size
ug: كىچىكلىتىش:  خەت چوڭلۇقىنى كىچىكلىتىدۇ

en: _Highlight Mode
ug: يورۇتۇپ كۆرسىتىش ھالىتى(_H)

en: _Close All Folds
ug: بارلىق كود قاتلىنىشلىرىنى تاقا(_C)

en: Close all code folds in the editor
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى بارلىق كود قاتلىنىشلىرىنى تاقايدۇ

en: _Open All Folds
ug: بارلىق كود قاتلىنىشلىرىنى ئاچ(_O)

en: Open all code folds in the editor
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى بارلىق قاتلانغان كودلارنى ئاچىدۇ

en: _Toggle Current Fold
ug: نۆۋەتتىكى قاتلىنىش ھالىتىنى ئالماشتۇر(_T)

en: Toggle current code fold in the editor
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى نۆۋەتتىكى قاتلىنىش ھالىتىنى ئالماشتۇرىدۇ

en: _Documents
ug: پۈتۈكلەر(_D)

en: Previous Document
ug: ئالدىنقى پۈتۈك

en: Switch to previous document
ug: ئالدىنقى پۈتۈككە ئالماشتۇرىدۇ

en: Next Document
ug: كېيىنكى پۈتۈك

en: Switch to next document
ug: كېيىنكى پۈتۈككە ئالماشتۇرىدۇ

en: Bookmar_k
ug: خەتكۈش(_K)

en: _Toggle Bookmark
ug: خەتكۈش قادا(_T)

en: Toggle bookmark at the current line position
ug: ھازىرقى قۇردىكى ئورۇنغا خەتكۈشنى قادايدۇ

en: _Previous Bookmark
ug: ئالدىنقى خەتكۈش(_P)

en: Jump to the previous bookmark in the file
ug: ھازىرقى ھۆججەتتىكى ئالدىنقى خەتكۈشكە سەكرەيدۇ

en: _Next Bookmark
ug: كېيىنكى خەتكۈش(_N)

en: Jump to the next bookmark in the file
ug: ھازىرقى ھۆججەتتىكى كېيىنكى خەتكۈشكە سەكرەيدۇ

en: _Clear All Bookmarks
ug: بارلىق خەتكۈشلەرنى تازلا(_C)

en: Clear bookmarks
ug: خەتكۈشلەرنى تازىلايدۇ

en: Editor file operations
ug: تەھرىرلىگۈچنىڭ ھۆججەت مەشغۇلاتى

en: Editor print operations
ug: تەھرىرلىگۈچنىڭ بېسىش مەشغۇلاتى

en: Editor text transformation
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى تېكىستنى ئالماشتۇرۇش

en: Editor text selection
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى تېكىستنى تاللاش

note: { actions_insert, G_N_ELEMENTS (actions_insert), "ActionGroupEditorInsert", N_("Editor text insertions") },
en: Editor code commenting
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى كود ئىزاھاتى

en: Editor navigations
ug: تەھرىرلىگۈچ يېتەكچىسى

en: Editor edit operations
ug: تەھرىرلىگۈچنىڭ تەھرىرلەش مەشغۇلاتى

en: Editor zoom operations
ug: تەھرىرلىگۈچنىڭ قىسىش مەشغۇلاتى

en: Editor syntax highlighting styles
ug: تەھرىرلىگۈچنىڭ يورۇتۇپ كۆرسىتىش ئۇسلۇبى

en: Editor text formating
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى تېكىست فورماتى

en: Simple searching
ug: ئاددىي ئىزدەش

note: DocmanPlugin* plugin = ANJUTA_PLUGIN_DOCMAN (ipref);
en: Documents
ug: پۈتۈكلەر

en: Toggle search options
ug: ئىزدەش تاللانمىسىنى ئالماشتۇر

en: Reload
ug: قايتا يۈكلە

en: Go to
ug: يۆتكەل

en: Zoom
ug: كېڭەيت-تارايت

en: Col
ug: ئىستون

en: Mode
ug: ھالىتى

note: this may fail, too
en: Autosave failed for %s
ug: %s نى ئۆزلۈكىدىن ساقلاش مەغلۇپ بولدى

en: Autosave completed
ug: ئۆزلۈكىدىن ساقلاش تاماملاندى

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top.
ug: «%s» نى ئىزدەش ئاخىرلاشقاندا، باشتىن قايتا ئىزدىدى.

en: Search for "%s" reached top and was continued at the bottom.
ug: «%s» نى ئىزدەش ئاخىرلاشقاندا، باشتىن قايتا ئىزدىدى.

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top but no new match was found.
ug: «%s» نى ئىزدەش ئاخىرلاشقاندا، باشتىن قايتا ئىزدىدى. بىراق ماس كېلىدىغان مەزمۇن تېپىلمىدى.

en: Search for "%s" reached top and was continued at the bottom but no new match was found.
ug: «%s» نى ئىزدەش ئاخىرلاشقاندا، باشتىن قايتا ئىزدىدى. بىراق ماس كېلىدىغان مەزمۇن تېپىلمىدى.

en: Use the context menu of the "Find" icon for more search options
ug: قوشۇمچە ئىزدەش تاللانمىلىرىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن «ئىزدە» سىنبەلگىسىنىڭ مەزمۇن تىزىملىكىنى ئىشلىتىڭ

en: Replace
ug: ئالماشتۇر

en: Replace all
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر

en: Filename
ug: ھۆججەت ئاتى

en: All text files
ug: بارلىق تېكىست ھۆججەتلەر

en: Find in files
ug: ھۆججەتلەردىن ئىزدە

en: File Loader
ug: ھۆججەت ئوقۇغۇچ

en: File loader to load different files
ug: ئوخشىمىغان ھۆججەتلەرنى ئوقۇيدىغان ئوقۇغۇچ

note: we create a placeholder menuitem, to be used in case * the menu is empty. this placeholder will stay around * for the entire lifetime of the menu, and we just hide it * when it's not used. we have to do this, and do it here, * because we need a marker for the beginning of the recent * items list, so
en: No items found
ug: تۈر تېپىلمىدى

en: No recently used resource found with URI "%s"
ug: URI «%s» دىن يېقىندا ئىشلىتىلگەن مەنبە تېپىلمىدى

en: This function is not implemented for widgets of class '%s'
ug: فۇنكسىيە «%s» تۈردىكى تۇلۇقتا ئەمەلگە ئاشمايدۇ

en: Open '%s'
ug: ‹%s› نى ئاچ

en: Unknown item
ug: نامەلۇم تۈر

en: Cannot open "%s".
    
    %s
ug: «%s» نى ئاچقىلى بولمىدى.
    
    %s

en: <b>Cannot open "%s"</b>.
    
    There is no plugin, default action, or application configured to handle this file type.
    
    MIME type: %s
    
    You may choose to try opening it with the following plugins or applications.
ug: <b>نى ئاچقىلى بولمىدى. «%s»</b>.
    
    قىستۇرما يوق، كۆڭۈلدىكى مەشغۇلات ياكى پروگرامما بۇ ھۆججەت تىپىنى بىر تەرەپ قىلالايدۇ.  
    
    MIME تىپى: %s
    
    سىز تۆۋەندىكى قىستۇرمىلارنى ياكى پروگراممىلارنى ئىشلىتىش ئارقىلىق ئۇنى ئېچىشقا ئۇرۇنۇپ باقسىڭىز بولىدۇ.

en: Open with:
ug: ئاچىدىغان پروگرامما:

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: Anjuta Projects
ug: Anjuta قۇرۇلۇشلىرى

en: C/C++ source files
ug: C/C++ مەنبە ھۆججەتلىرى

en: C# source files
ug: C# مەنبە ھۆججەتلىرى

en: Java source files
ug: Java مەنبە ھۆججەتلىرى

en: Pascal source files
ug: Pascal مەنبە ھۆججەتلىرى

en: PHP source files
ug: PHP مەنبە ھۆججەتلىرى

en: Perl source files
ug: Perl مەنبە ھۆججەتلىرى

en: Python source files
ug: Python مەنبە ھۆججەتلىرى

en: Hypertext markup files
ug: HTML ھۆججىتى

en: Shell script files
ug: Shell script ھۆججىتى

en: Lua files
ug: Lua ھۆججەتلىرى

en: Diff files
ug: Diff ھۆججىتى

en: Failed to activate plugin: %s
ug: قىستۇرمىنى ئاكتىپلاش مەغلۇپ بولدى: %s

en: _New
ug: يېڭىدىن قۇر(_N)

en: New empty file
ug: يېڭى قۇرۇق ھۆججەت

en: _Open…
ug: ئاچ(_O)…

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: Open _With
ug: پروگراممىدا ئېچىش(_W)

en: Open with
ug: ئاچىدىغان پروگرامما

en: New
ug: يېڭى

en: New file, project and project components.
ug: يېڭى ھۆججەت، قورۇلۇش ۋە قورۇلۇش بىرىكمە دېتاللىرى

en: Open
ug: ئاچ

en: Open _Recent
ug: يېقىنقىنى ئاچ(_R)

en: Open recent file
ug: يېقىنقى  ھۆججەتنى ئاچ

en: Open recent files
ug: يېقىنقى  ھۆججەتلەرنى ئاچىدۇ

en: Open a file
ug: ھۆججەت ئاچىدۇ

en: File not found
ug: ھۆججەت تېپىلمىدى

note: %s is name of file that will be opened
en: Please select a plugin to open <b>%s</b>.
ug: <b>%s</b> نى ئاچماقچى بولغان قىستۇرمىنى تاللاڭ

en: <b>Open With</b>
ug: <b>ئاچىدىغان پروگرامما</b>

en: File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: File manager for project and single files
ug: قۇرۇلۇش ۋە ھۆججەتلەرنى باشقۇرىدىغان ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: Root directory if no project is open:
ug: قۇرۇلۇشنى ئاچمىغاندىكى غول مۇندەرىجە

en: Choose Directory to show if no project is open
ug: ئاچىدىغان قورۇلۇش قالمىغاندا كۆرۈنىدىغان مۇندەرىجىنى تاللاڭ

en: Automatically select the current document
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنى ئاپتوماتىك تاللىسۇن

en: Global
ug: ئومۇمىي دائىرىلىك

en: Do not show binary files (.o, .la, etc.)
ug: ئىككىلىك ھۆججەت (.o,.la. قاتارلىقلار)لەرنى كۆرسەتمە

en: Do not show hidden files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسەتمە

en: Do not show backup files
ug: زاپاس ھۆججەتلەرنى كۆرسەتمە

en: Do not show unversioned files
ug: نەشرسىز ھۆججەتلەرنى كۆرسەتمە

en: Filter
ug: سۈزگۈچ

en: Loading...
ug: ئوقۇۋاتىدۇ…

en: Base Path
ug: ئاساسىي يولى

en: GFile representing the top-most path displayed
ug: GFile بولسا كۆرسىتىلگەن ئەڭ يۇقىرىدىكى يولىنى ئىپادىلەيدۇ

en: _Rename
ug: ئات ئۆزگەرت(_R)

en: Rename file or directory
ug: ھۆججەت ياكى قىسقۇچ ئاتىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: _Show in File manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇدا كۆرسەت(_S)

en: Show in File manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇدا كۆرسىتىش

en: File manager popup actions
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇنىڭ قاڭقىش مەشغۇلاتى

en: Files
ug: ھۆججەتلەر

en: File Assistant
ug: ھۆججەت ياردەمچىسى

en: Anjuta File Assistant Plugin
ug: ئانجۇتا ھۆججەت ياردەمچى قىستۇرمىسى

en: New File
ug: يېڭى ھۆججەت

en: File Information
ug: ھۆججەت ئۇچۇرى

en: Enter the File name.
    The extension will be added according to the type.
ug: ھۆججەت ئاتىنى كىرگۈزۈڭ.
    تىپقا ئاساسەن كېڭەيتىلمە ئاتى قوشۇلىدۇ.

en: Type:
ug: تىپى:

en: Add License Information:
ug: ئىجازەت ئۇچۇرى قوشۇش

en: Create corresponding header file
ug: ماس كەلگەن تېما ھۆججەت قۇرۇش

en: Use Template for the Header file
ug: تېما ھۆججەت ئۈچۈن ئىشلىتىلگەن ئەندىزە ھۆججىتى

en: Add to project target:
ug: قۇرۇلۇش نىشانىغا قوشۇش:

en: Add to repository
ug: خەزىنىگە قوشىدۇ

en: C Source File
ug: C مەنبە ھۆججىتى

en: C/C++ Header File
ug: C/C++ باش ھۆججىتى

en: C++ Source File
ug: C++ مەنبە ھۆججىتى

en: C# Source File
ug: C# مەنبە ھۆججىتى

en: Java Source File
ug: Java مەنبە ھۆججىتى

en: Perl Source File
ug: Perl مەنبە ھۆججىتى

en: Python Source File
ug: Python مەنبە ھۆججىتى

en: Shell Script File
ug: Shell Script ھۆججىتى

en: Vala Source File
ug: Java مەنبە ھۆججىتى

en: Other
ug: باشقا

en: BSD Public License
ug: BSD ئاممىۋى ئىجازەتنامىسى

en: GNU Debugger
ug: GNU سازلىغۇچ

en: GNU Debugger Plugin
ug: GNU سازلىغۇچ قىستۇرمىسى

en: Available pretty printers
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان pretty printers

note: The %s argument is a program name, anjuta by example
en: Loading Executable: %s
ug: ئىجرا بولىدىغان ھۆججەتنى ئوقۇۋاتىدۇ: %s

note: The %s argument is a file name
en: Loading Core: %s
ug: غول(Core) نى ئوقۇۋاتىدۇ: %s

en: Unable to find: %s.
    Unable to initialize debugger.
    Make sure Anjuta is installed correctly.
ug: تاپالمىدى: %s.
    سازلىغۇچنى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى.
    ئانجۇتا توغرا ئورنىتىلغانمۇ تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ.

en: Getting ready to start debugging session…
ug: سازلاش ئەڭگىمەسىنى باشلاشقا تەييار بولدى…

en: Loading Executable:
ug: ئىجرا بولىدىغان ھۆججەتنى ئوقۇۋاتىدۇ

en: No executable specified.
ug: ئىجرا بولىدىغان ھۆججەت بەلگىلەنمىگەن.

en: Open an executable or attach to a process to start debugging.
ug: سازلاشنى باشلاش ئۈچۈن بىر پروگراممىنى ئېچىڭ ياكى بىر پروگراممىغا قوشۇلۇڭ.

en: There was an error whilst launching the debugger.
ug: سازلىغۇچنى ئىجرا قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Make sure 'gdb' is installed on the system.
ug: 'gdb' سىستېمىڭىزغا ئورنىتىلغانمۇ تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ.

en: Program exited normally
ug: پروگرامما نورمال ئاخىرلاشتى

en: Program exited with error code %s
ug: پروگرامما %s دېگەن خاتالىق كود بىلەن ئاخىرلاشتى

note: The program has reached one breakpoint and will stop
en: Breakpoint number %s hit
ug: توختاش نۇقتىسى نومۇرى %s غا كەلدى

en: Function finished
ug: فۇنكسىيە ئاخىرلاشتى

en: Stepping finished
ug: قەدەملەپ ئىجرا قىلىش ئاخىرلاشتى

en: Location reached
ug: كۆرسىتىلگەن يەرگە يېتىپ كەلدى

en: The program is attached.
    Do you still want to stop the debugger?
ug: پروگرامما قوشۇلدى.
    سىز يەنىلا سازلىغۇچنى توختاتماقچى مۇ؟

en: The program is running.
    Do you still want to stop the debugger?
ug: پروگرامما ئىجرا بولۇۋاتىدۇ.
    سىز يەنىلا سازلىغۇچنى توختاتماقچىمۇ؟

note: The %s argument is an error message returned by gdb. * It is something like, "No such file or directory"
en: Unable to connect to remote target, %s
    Do you want to try again?
ug: يىراقتىكى نىشانغا باغلىنالمىدى،%s
    قايتا سىناپ باقامسىز؟

en: Debugger connected
ug: سازلىغۇچ باغلاندى

en: Program attached
ug: سازلىغۇچ قوشۇلدى

en: Attaching to process: %d…
ug: ئىجراغا قوشۇلۇۋاتىدۇ: %d…

en: A process is already running.
    Would you like to terminate it and attach the new process?
ug: ئىجرا ئاللىقاچان ئىجرا بولۇۋاتىدۇ.
    ئۇنى ئاخىرلاشتۇرۇپ يېڭى ئىجراغا قوشۇلامسىز؟

en: Anjuta is unable to attach to itself.
ug: ئانجۇتا ئۆزىگە قوشۇلالمىدى.

en: Program terminated
ug: پروگرامما ئاخىرلاشتى

en: Program detached
ug: پروگرامما ئايرىلدى.

en: Detaching the process…
ug: ئىجرادىن ئايرىلىۋاتىدۇ…

en: Interrupting the process
ug: ئىجرانى ئۈزۈۋاتىدۇ

en: more children
ug: تېخىمۇ كوپ بالا

en: Sending signal %s to the process: %d
ug: سىگنال %s نى ئىجراغا يوللاۋاتىدۇ: %d

en: Error whilst signaling the process.
ug: ئىجراغا سىگنال يوللاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Failed to create FIFO file named %s. The program will run without a terminal.
ug: ئاتى %s بولغان FIFO ھۆججىتى قۇرۇش مەغلۇپ بولدى. پروگرامما تېرمىنالسىز ئىجرا قىلىنىدۇ.

en: Cannot start terminal for debugging.
ug: سازلاش ئۈچۈن تېرمىنال باشلىيالمىدى.

note: Translators: pretty printer file is a script containing functions allowing gdb * to display variable content in a simpler way, typically removing * implementation details. * The register function is an additional function in the script. It defines * which function is used for each type of variables.
en: The register function hasn't been found automatically in the following pretty printer files:
    %s
    You need to fill yourself the register function columns before enabling the rows. Most of the time the register function name contains the word "register".
ug: خەتلەش فۇنكسىيىسى تۆۋەندىكى pretty printer ھۆججىتىدىن تېپىلدى:
    %s
    قۇرنى ئاكتىپلاشتىن ئاۋۋال سىز خەتلەش فۇنكسىيە ئىستونىنى ئۆزىڭىز تولدۇرۇشىڭىز زۆرۈر. كوپ ھاللاردا خەتلەش فۇنكسىيىسى تەركىبىدە «register» دېگەن سوز بار بولىدۇ.

en: Select a pretty printer file
ug: pretty printer file ھۆججىتىنى تاللايدۇ

en: Activate
ug: ئاكتىپلا

note: Translators: The "Register Function" column contains the name of a * function used to register pretty printers in gdb.
en: Register Function
ug: خەتلەش فۇنكسىيىسى

en: Gdb Debugger
ug: Gdb سازلىغۇچ

en: Add Files:
ug: ھۆججەت قوشۇش:

en: Force
ug: مەجبۇرىي

en: Remote name:
ug: يىراقتىكى ئاتى:

en: Fetch remote branches after creation
ug: قۇرۇلغاندىن كېيىن يىراقتىكى تارماقنى ئوقۇ

en: Mailbox files to apply:
ug: خەت ساندۇقى ھۆججەتلىرى:

en: Add signed off by line
ug: بىر قۇر ئىمزا قوش

en: Branches
ug: تارماقلار

en: Drop or enter revision here
ug: تۈزىتىلمىنى بۇ يەرگە تاشلاڭ ياكى كىرگۈزۈڭ

en: Commit to cherry pick:
ug: ئالدىن تاللانغاننى تاپشۇر:

en: Do not commit
ug: تاپشۇرما

en: Show source revision in log message
ug: خاتىرە ئۇچۇرىدا مەنبەنىڭ تۈزىتىلمىسىنى كۆرسەت

en: Append signed-off-by line
ug: signed-off-by قۇرىنى قوش

en: Log Message:
ug: خاتىرە ئۇچۇرى:

en: Amend the previous commit
ug: ئالدىنقى تاپشۇرۇلمىنى تۈزىتىدۇ

en: This commit concludes a failed merge (use -i)
ug: بۇ تاپشۇرۇلما خاتا بىرىكىشكە ئېلىپ بارىدۇ( -i ئىشلىتىڭ)

en: Use custom author information:
ug: خالىغان ئاپتور ئۇچۇرىنى ئىشلىتىش:

en: E-mail:
ug: ئېلخەت:

en: Branch name:
ug: تارماق ئاتى:

en: Repository head; Drop or type a different revision here
ug: خەزىنە بەشى؛  بۇ يەرگە باشقا تۈزىتىلمىنى تاشلاڭ ياكى كىرگۈزۈڭ

en: Revision
ug: تۈزىتىلمە

en: Check out the branch after it is created
ug: تارماق قۇرۇلغاندىن كېيىن ئۇنى تەكشۈرۈپ چىقىرىۋەت

en: Tag name:
ug: خەتكۈش ئاتى:

en: Sign this tag
ug: بۇ بەلگىگە ئىمزا قوي

en: Annotate this tag:
ug: بۇ خەتكۈشنى شەرھلەش:

en: Branches must be fully merged
ug: تارماقلار چوقۇم تولۇق بىرىككەن بولۇشى كېرەك

en: Whole project; Drop a file here or type a path to view a file or folder log
ug: تولۇق قۇرۇلۇش؛ ھۆججەت ياكى قىسقۇچ خاتىرىسىنى كۆرۈش ئۈچۈن، بۇ يەرگە ھۆججەتتىن بىرنى تاشلاڭ ياكى يولنى كىرگۈزۈڭ

en: Whole project; Drop a file here to view a file or folder log
ug: تولۇق قۇرۇلۇش؛ ھۆججەت ياكى قىسقۇچ خاتىرىسىنى كۆرۈش ئۈچۈن، بۇ يەرگە ھۆججەتتىن بىرنى تاشلاڭ

en: View the Log for File/Folder:
ug: ھۆججەت/قىسقۇچ خاتىرىسىنى كۆرۈش:

en: Branch:
ug: تارماق:

en: Graph
ug: گرافىك

en: Short Log
ug: قىسقا خاتىرە

en: Author
ug: ئاپتور

en: Date
ug: چېسلا

en: page 1
ug: 1-بەت

en: page 2
ug: 2-بەت

en: Changes:
ug: ئۆزگىرىشلەر:

en: Revision to merge with:
ug: بىرىكتۈرىدىغان تۈزىتىلمە:

en: Squash
ug: ياپىلاقلا

en: Use a custom log message:
ug: خالىغان خاتىرە ئۇچۇرىنى ئىشلىتىش:

en: Repository origin; Drop or type a different revision here
ug: خەزىنە ئەسلىسى:  بۇ يەرگە باشقا تۈزىتىلمىنى تاشلاڭ ياكى كىرگۈزۈڭ

en: Generate patches relative to:
ug: تۆۋەندىكىگە مۇناسىۋەتلىك ياماق ھاسىللا:

en: Folder to create patches in:
ug: ياماق قۇرىدىغان قىسقۇچ:

en: Repository to pull from:
ug: ھۆججەتلەرنى ئالىدىغان(تارتىپ چىقىرىدىغان) خەزىنە:

en: Rebase
ug: قايتا نىشانلا

en: Append fetch data
ug: ئېرىشكەن سانلىق-مەلۇماتنى قوشۇش

en: Commit on fast-forward merges
ug: تېز سۈرئەتتە بىرلەشتۈرگەندە تاپشۇر

en: Do not follow tags
ug: بەلگىگە ئەگەشمە

en: Repository to push to:
ug: ھۆججەتلەرنى قويىدىغان خەزىنە:

en: Branches:
ug: تارماقلار:

en: Tags:
ug: خەتكۈچلەر:

en: Push all tags
ug: ھەممە خەتكۈشلەرنى قويۇش

en: Push all branches and tags
ug: بارلىق تارماق ۋە خەتكۈچلەرنى قويۇش

en: Remote Repositories:
ug: يىراقتىكى خەزىنىلەر:

en: Remove Files:
ug: ھۆججەتلەرنى چىقىرىۋېتىش:

en: Previous commit; Drop or enter a different revision here
ug: ئالدىنقى تاپشۇرۇلما؛ باشقا تۈزىتىلمىنى بۇ يەرگە تاشلاڭ ياكى كىرگۈزۈڭ

en: Mixed
ug: ئارىلاش

en: Soft
ug: يۇمشاق

en: Hard
ug: تەس

en: Mode:
ug: ئۇسۇلى:

en: Drop or type a revision here
ug: تۈزىتىلمىنى بۇ يەرگە تاشلاڭ ياكى كىرگۈزۈڭ

en: Commit to revert:
ug: ئەسلىگە ياندۇرۇش ئۈچۈن تاپشۇر:

en: Stash Message (Optional):
ug: Stash ئۇچۇرى(تاللاشچان):

en: Stash indexed changes
ug: ۋاقىتلىق ساقلىغان ئىندېكسنىڭ ئۆزگىرىشى

en: Stashed Changes:
ug: ۋاقىتلىق ئۆزگىرىش:

en: Repository Status:
ug: خەزىنە ھالىتى:

en: Add Files
ug: ھۆججەت قوش

en: Please enter a remote name.
ug: يىراق ئاتىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter a URL
ug: URL كىرگۈزۈڭ

en: Add Remote
ug: يىراقنى قوشۇش

en: Apply Mailbox Files
ug: خەت ساندۇقى ھۆججەتلىرى

en: No stash selected.
ug: stash تاللانمىدى.

en: Check Out Files
ug: ھۆججەتلەرنى Check Out قىلىش

en: Please enter a revision.
ug: تۈزىتىلمىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Cherry Pick
ug: ئالدىن تاللاش

en: Please enter a log message.
ug: ھۆججەت خاتىرە ئۇچۇرى كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter the commit author's name
ug: تاپشۇرغان ئاپتورنىڭ ئاتىنى كىرگۈزۈڭ

en: Please enter the commit author's e-mail address.
ug: تاپشۇرغۇچىنىڭ ئېلخەت ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Commit
ug: تاپشۇر(_C)

en: Please enter a branch name.
ug: تارماق ئاتىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter a tag name.
ug: خەتكۈش ئاتىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Create Tag
ug: خەتكۈش قۇرۇش

en: No remote selected.
ug: يىراق تاللانمىدى

en: No tags selected.
ug: خەتكۈش تاللانمىدى.

note: Translators: default file name for git diff's output
en: Uncommitted Changes.diff
ug: تاپشۇرۇلمىغان Changes.diff

note: Translators: file name for an existing commits diff, %s is an SHASUM of a commit
en: Commit %s.diff
ug: %s.diff نى تاپشۇر

en: No revision selected
ug: تۈزىتىلمە تاللانمىدى

en: Stash %i.diff
ug: ۋاقىتلىق ساقلاش %i.diff

en: <b>Branch:</b> %s
ug: <b>تارماق:</b> %s

en: <b>Tag:</b> %s
ug: <b>خەتكۈش:</b> %s

en: <b>Remote:</b> %s
ug: <b>يىراق:</b> %s

en: Merge
ug: بىرىكتۈر

en: Git Error
ug: Git خاتالىقى

en: Git Warning
ug: Git ئاگاھلاندۇرۇشى

en: Generate Patch Series
ug: بىر يۈرۈش ياماقلارنى ھاسىللاش

en: Git version control
ug: Git نەشرىنى باشقۇرۇش

en: Please enter a URL.
ug: URL كىرگۈزۈڭ.

en: Pull
ug: تارت

en: Push
ug: قويۇش

en: No remote selected
ug: يىراق تاللانمىدى

en: Remove Files
ug: ھۆججەتلەرنى چىقىرىۋېتىش

en: Remote
ug: يىراق

en: <b>Selected Remote:</b>
ug: <b>يىراقنى تاللاش:</b>

en: No remote selected; using origin by default.
    To push to a different remote, select one from the Remotes list above.
ug: يىراق تاللانمىدى؛ ئەسلىسى ئىشلىتىلىدۇ.
    باشقا بىر يىراققا ساقلاش ئۈچۈن، يۇقىرىقى تىزىمدىن بىرنى تاللاڭ.

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: No conflicted files selected.
ug: توقۇنۇشقان ھۆججەتلەر تاللانمىدى.

en: Please enter a commit.
ug: بىر تاپشۇرۇلما كىرگۈزۈڭ.

en: Revert
ug: ئەسلىگە ياندۇر

en: Stash Uncommitted Changes
ug: ۋاقىتلىق ساقلاش تاپشۇرمىغان ئۆزگەرتىش

en: Changes to be committed
ug: تاپشۇرۇلىدىغان ئۆزگىرىشلەر

en: Changed but not updated
ug: ئۆزگەرتىلدى بىراق يېڭىلانمىدى.

en: No staged files selected.
ug: باسقۇچلۇق ھۆججەت تاللانمىدى.

en: Branch tools
ug: تارماق قوراللىرى

en: Create a branch
ug: تارماق قۇر

en: Delete branches
ug: تارماقلارنى ئۆچۈر

en: Switch to the selected branch
ug: تاللانغان تارماققا ئالماشتۇر

en: Merge a revision into the current branch
ug: تۈزىتىلمىنى ھازىرقى تارماققا بىرىكتۈر

en: Tag tools
ug: خەتكۈش قورالى

en: Create a tag
ug: خەتكۈش قۇر

en: Delete selected tags
ug: تاللانغان خەتكۈشلەرنى ئۆچۈر

en: Changes
ug: ئۆزگىرىشلەر

en: Commit changes
ug: ئۆزگىرىشلەرنى تاپشۇر

en: Diff uncommitted changes
ug: تاپشۇرۇلمىغان ئۆزگىرىشلەرنى سېلىشتۇر(_D)

en: Show a diff of uncommitted changes in an editor
ug: تاپشۇرۇلمىغان ئۆزگىرىشلەرنى سېلىشتۇر نەتىجىسىنى تەھرىرلىگۈچتە كۆرسەت

en: Add
ug: قوش

en: Add files to the index
ug: ھۆججەتلەرنى ئىندېكسقا قوشىدۇ

en: Remove files from the repository
ug: خەزىنىدىن  ھۆججەتلەرنى چىقىرىۋېتىدۇ

en: Check out
ug: خەزىنىدىن چىقىرىش(Check out)

en: Revert changes in unstaged files
ug: تاپشۇرۇلمىغان باسقۇچلۇق ھۆججەتلەرنى ئەسلىگە كەلتۈر

en: Unstage
ug: باسقۇچلۇق ھۆججەتنى بىكار قىل

en: Remove staged files from the index
ug: باسقۇچلۇق ھۆججەتلەرنى ئىندېكستىن چىقىرىۋەت

en: Resolve conflicts
ug: توقۇنۇشلارنى ھەل قىلىش

en: Mark selected conflicted files as resolved
ug: توقۇنۇشقان ھۆججەتلەرگە ھەل قىلىندى بەلگىسىنى قوي

en: Remote repository tools
ug: يىراق خەزىنە قوراللىرى

en: Add a remote
ug: يىراقنى قوش

en: Add a remote repository
ug: يىراقتىكى خەزىنىنى قوشىدۇ

en: Delete selected remote
ug: تاللانغان يىراقنى ئۆچۈر

en: Delete a remote
ug: يىراقنى ئۆچۈر

en: Push changes to a remote repository
ug: ئۆزگىرىشلەرنى يىراقتىكى خەزىنىگە قويىدۇ

en: Pull changes from a remote repository
ug: يىراقتىكى خەزىنىدىن ئۆزگەرتىشلەرنى تارتىپ چىقىرىدۇ

en: Fetch
ug: تۇت

en: Fetch changes from remote repositories
ug: يىراقتىكى خەزىنىدىن ئۆزگەرتىشلەرنى بىر-بىرلەپ تۇتىدۇ

en: Rebase against selected remote
ug: تاللانغان يىراقتىكى ئۆزگىرىش ئاساسىغا نىسبەتەن

en: Start a rebase operation relative to the selected remote repository
ug: تاللانغان يىراقتىكى ئۆزگىرىش ئاساسىغا نىسبەتەن ئۆزگىرىش ئاساسى مەشغۇلاتىدىن بىرنى قوزغات

en: Continue
ug: داۋاملاشتۇر

en: Continue a rebase with resolved conflicts
ug: توقۇنۇشلار ھەل قىلغاندىن كېيىن ئۆزگىرىش ئاساسىنى داۋاملاشتۇرىدۇ

en: Skip
ug: ئۆتكۈزۈۋەت

en: Skip the current revision
ug: نۆۋەتتىكى تۈزىتىلگەن نەشرىدىن ئاتلا

en: Abort
ug: توختات

en: Abort the rebase and return the repository to its previous state
ug: rebase نى توختىتىپ، خەزىنىنى ئەسلىدىكى ھالىتىگە قايتۇرىدۇ

en: Stash tools
ug: Stash قوراللىرى

en: Stash uncommitted changes
ug: ۋاقىتلىق ساقلاپ تاپشۇرمىغان ئۆزگىرىشلەر

en: Save uncommitted changes without committing them
ug: تاپشۇرۇلمىغان ئۆزگىرىشلەرنى تاپشۇرمايلا ساقلاش

en: Apply selected stash
ug: تاللانغان ۋاقىتلىق ساقلاشقا قوللان

en: Apply stashed changes back into the working tree
ug: ۋاقىتلىق ساقلىغان ئۆزگەرتىشنى خىزمەت شېخىغا قوللان

en: Apply stash and restore index
ug: ۋاقىتلىق ساقلاشنى قوللىنىپ ئىندېكسنى ئەسلىگە كەلتۈر

en: Apply stashed changes back into the working tree and the index
ug: ۋاقىتلىق ساقلىغان ئۆزگەرتىشنى خىزمەت شېخى ۋە ئىندېكسقا قوللان

en: Diff selected stash
ug: تاللانغان stash نى سېلىشتۇرۇش

en: Show a diff of the selected stash
ug: تاللانغان stash تىكى پەرقلەرنى كۆرسىتىدۇ

en: Drop selected stash
ug: تاللانغان stash نى ئۆچۈر

en: Delete the selected stash
ug: تاللانغان stash نى ئۆچۈرىدۇ

en: Clear all stashes
ug: بارلىق stash نى تازىلايدۇ

en: Delete all stashes in this repository
ug: بۇ خەزىنىدىكى بارلىق stash ئۆچۈرىدۇ

en: Revision tools
ug: ئۆزگەرتىلمە قوراللىرى

en: Show commit diff
ug: تاپشۇرمىنىڭ پەرقىنى كۆرسەت

en: Show a diff of the selected revision
ug: تاللانغان تۈزىتىلمىلەرنىڭ پەرقىنى كۆرسىتىدۇ

en: Cherry pick
ug: ئالدىن تاللاش

en: Merge an individual commit from another branch
ug: باشقا بىر تارماقتىكى تاپشۇرۇلما بىلەن بىرىكتۈرىدۇ

en: Reset/Revert
ug: ئەسلىگە قايتۇر/كونىسىغا ياندۇر

en: Reset tree
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش دەرىخى

en: Reset tree to a previous revision
ug: بۇرۇنقى تۈزىتىلمىلەرنىڭ ئەسلىگە قايتۇرۇش دەرىخى

en: Revert commit
ug: تاپشۇرمىنى كونىسىغا ياندۇر

en: Revert a commit
ug: بىرلا تاپشۇرمىنى كونىسىغا ياندۇرىدۇ

en: Patch series
ug: بىر قاتار ياماقلار

en: Generate a patch series
ug: بىر قاتار ياماقلارنى ھاسىل قىلىدۇ

en: Mailbox files
ug: خەت ساندۇقى ھۆججەتلىرى

en: Apply mailbox files
ug: ئىشلىتىدىغان خەت ساندۇقى ھۆججەتلىرى

en: Apply patches from mailbox files
ug: خەت ساندۇقى ھۆججەتلىرىدىن كەلگەن ياماقلارنى ئىشلىتىدۇ

en: Continue applying patches with resolved conflicts
ug: توقۇنۇشلار ھەل قىلىنغان ياماقلارنى قوللىنىشنى داۋاملاشتۇرىدۇ

en: Skip the current patch in the series
ug: قاتاردىكى نۆۋەتتىكى ياماقتىن ئاتلاپ داۋاملاشتۇر

en: Stop applying the patch series and return the tree to its previous state
ug: ياماق قاتارىنى قوللىنىشنى توختىتىپ، ئامبارنىڭ ئەسلى ھالىتىگە قايت

en: Branch
ug: تارماق

en: Git Tasks
ug: Git ۋەزىپىلىرى

en: Status
ug: ھالىتى

en: Log
ug: خاتىرە

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Remotes
ug: يىراقلار

en: Glade project '%s' saved
ug: Glade قۇرۇلۇشى ‹%s› ساقلاندى

en: Invalid Glade file name
ug: Glade ھۆججەت ئاتى ئىناۋەتسىز

en: Glade interface designer
ug: Glade كۆرۈنمە يۈز لايىھىلىگۈچىسى

en: Glade Plugin for Anjuta.
ug: Anjuta نىڭ Glade قىستۇرمىسى

en: User interface file
ug: كۆرۈنمە يۈزى ھۆججىتى

en: Select widgets in the workspace
ug: خىزمەت بوشلۇقىدىكى ۋىجېتنى تاللا

en: Drag and resize widgets in the workspace
ug: خىزمەت بوشلۇقىدىكى ۋىجېتلارنى سۆرەپ چوڭلۇقنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Edit widget margins
ug: كىچىك ئەپ گىرۋەكلىرىنى تەھرىرلەيدۇ

en: Edit widget alignment
ug: كىچىك ئەپلەرنىڭ توغرىلىنىشىنى تەھرىرلەيدۇ

en: Glade Properties…
ug: Glade خاسلىقلىرى…

en: Switch between library versions and check deprecations
ug: ئامبار نەشرلىرىنى ئالماشتۇرىدۇ ۋە تاشلىۋېتىلگەنلەرنى(deprecations) تەكشۈرىدۇ

en: Loading Glade…
ug: Glade نى ئوقۇۋاتىدۇ…

en: Glade designer operations
ug: Glade لايىھىلىگۈچى مەشغۇلاتلىرى

en: Widgets
ug: ۋىجېتلار

en: Palette
ug: رەڭ تاختىسى

en: Not local file: %s
ug: يەرلىك ھۆججەت ئەمەس: %s

en: Could not open %s
ug: %s نى ئاچالمىدى

en: Could not create a new glade project.
ug: يېڭى glade قۇرۇلۇشى قۇرالمىدى.

en: Enable smart indentation
ug: زېرەك تارتىلىشنى ئىشلەتسۇن

en: Leading asterisk in multi-line comment
ug: كۆپ قۇرلۇق ئىزاھات يۇلتۇز بەلگىسى بىلەن باشلىنىدۇ

en: Prefer vim/emacs modelines over indentation settings
ug: vim/emacs ئۇسۇلىنى ئالدىن ئىشلىتىپ قۇر تارايتىش بىلەن تارايتىش تەڭشىكىنى ئالماشتۇرىدۇ

en: Enable smart brace completion
ug: تىرناقلارنى تولۇقلاشنى ئىشلەتسۇن

en: Brace indentation size in spaces:
ug: تىرناقلارنىڭ تارتىلىش چوڭلۇقى(بوشلۇق بىلەن ئىپادىلەنگەن):

en: Statement indentation size in spaces:
ug: ئىپادىلەرنىڭ تارتىلىش چوڭلۇقى(بوشلۇق بىلەن ئىپادىلەنگەن):

en: Indentation parameters
ug: تارتىلىش پارامېتىرلىرى

en: Line up parentheses
ug: تىرناق توغرىلا

en: Indent:
ug: تارتىلىش:

en: Use spaces for parenthesis indentation
ug: تىرناقلارنىڭ تارتىلىشى ئۈچۈن بوشلۇق ئىشلەتسۇن

en: Parenthesis indentation
ug: تىرناقلارنىڭ تارتىلىشى

note: ANJUTA_STOCK_AUTOINDENT,
en: Auto-Indent
ug: ئاپتوماتىك تارايت

en: Auto-indent current line or selection based on indentation settings
ug: تارايتىش تەڭشىكىگە ئاساسەن نۆۋەتتىكى ياكى تاللانغان قۇرنى ئۆزلۈكىدىن تارايتىدۇ

en: C Indentation
ug: C تارتىلىشى

en: Indentation
ug: تارتىلىش

en: Enable adaptive indentation
ug: ماسلىشىشچان تارتىلىشنى ئىشلەت

en: Python Indentation
ug: Python تارتىلىشى

en: Build and run programs inside the JHBuild environment
ug: پروگراممىلارنى JHBuild مۇھىتىدا ھاسىللاپ ئىجرا قىلىدۇ

en: Failed to run "jhbuild run"
ug: «jhbuild run» نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to run "jhbuild run" (%s)
ug: «jhbuild run» (%s) نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى.

en: Could not find the JHBuild library directory. You need JHBuild from 2012-11-06 or later.
ug: JHBuild ئامبار مۇندەرىجىسىنى تاپالمىدى. JHBuild نى 2012-11-06 ياكى ئۇنىڭدىن كېيىنكىسىدىن ھاسىللىشىڭىز كېرەك.

en: Failed to activate the JHBuild Plugin: %s
ug: JHBuild قىستۇرمىسىنى ئاكتىپلاش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Error: cant bind port
ug: خاتالىق: ئېغىزغا باغلىنالمىدى

en: Javascript Debugger
ug: Javascript سازلىغۇچىسى

en: Javascript Debugger Plugin
ug: Javascript سازلىغۇچ قىستۇرمىسى

en: Error: %s
ug: خاتالىق: %s

en: Language Manager
ug: تىل باشقۇرغۇ

en: Plugin to keep track of multiple programming languages
ug: نۇرغۇن پروگرامما تىللىرى بىلەن مۇناسىۋىتى بولغان قىستۇرما

en: C++ and Java support Plugin
ug: C++ ۋە Java قوللايدىغان قىستۇرما

en: C++ and Java support plugin for code completion, auto-indentation, etc.
ug: C++ ۋە Java كودنى ئاپتوماتىك تولۇقلاش ۋە ئاپتوماتىك تارتىلىشنى قوللايدىغان قىستۇرمىسى

en: Automatically load required libraries of the project
ug: قۇرۇلۇشنىڭ زۆرۈر فۇنكسىيە ئامبارلىرىنى ئاپتوماتىك ئوقۇسۇن

en: Load API tags for C standard library
ug: ئۆلچەملىك C فۇنكسىيە ئامبىرى ئۈچۈن API خەتكۈچلىرىنى ئوقۇسۇن

en: Load API tags for C++ standard template library
ug: ئۆلچەملىك C++  قېلىپ ئامبىرى ئۈچۈن API خەتكۈچلىرىنى ئوقۇسۇن

en: Code added for widget.
ug: كىچىك ئەپكە قوشۇلغان كود.

en: Comment/Uncomment
ug: ئىزاھاتىنى بەلگىلەش/بىكار قىلىش

en: Comment or uncomment current selection
ug: نۆۋەتتىكى تاللانغان مەزمۇننىڭ ئىزاھات بەلگىسىنى ئۆچۈرىدۇ ياكى ئىزاھات بەلگىسى قوشىدۇ

en: Swap .h/.c
ug: ئالماشتۇر(.h/.c)

en: Swap C header and source files
ug: C قاش ھۆججىتى بىلەن مەنبە ھۆججىتىنى ئالماشتۇرىدۇ

en: C++/Java Assistance
ug: C++/Java ياردىمى

en: API Tags (C/C++)
ug: API خەتكۈچلىرى(C/C++)

en: Enable code completion
ug: كود تولۇقلاشنى ئىشلەتسۇن

en: Add a space after function call autocompletion
ug: ئاپتوماتىك تولۇقلاش ئۈچۈن فۇنكسىيىنىڭ ئاخىرىغا بوشلۇق قوشسۇن

en: Add '(' after function call autocompletion
ug: ئاپتوماتىك تولۇقلاش ئۈچۈن فۇنكسىيىنىڭ ئاخىرىغا '(' قوشسۇن

en: Add ')' after function call autocompletion
ug: ئاپتوماتىك تولۇقلاش ئۈچۈن فۇنكسىيىنىڭ ئاخىرىغا ')' قوشسۇن

en: Autocompletion
ug: ئۆزلۈكىدىن تاماملاش

en: Show calltips
ug: چاقىرىش ئەسكەرتىشىنى كۆرسەت

en: Calltips
ug: چاقىرىش ئەسكەرتىشى

en: Highlight missed semicolon
ug: چۈشۈپ قالغان چېكىتلىك پەشنى يورۇت

en: Highlights
ug: يورۇت

en: Autocomplete
ug: ئاپتوماتىك تولۇقلاش

en: JS Find dirs
ug: JS ئىزدەش مۇندەرىجىسى

en: Gir repository's directory:
ug: Gir خەزىنىسىنىڭ مۇندەرىجىسى:

en: Gjs repository's directory:
ug: Gjs خەزىنىسىنىڭ مۇندەرىجىسى:

en: Min character for completion:
ug: تاماملايدىغان ئەڭ كىچىك ھەرپ-بەلگە:

en: Environment
ug: مۇھىت

en: JS Support Plugin
ug: JS قوللاش قىستۇرمىسى

en: JavaScript Support Plugin
ug: JavaScript قوللاش قىستۇرمىسى

en: Path:
ug: يول:

en: Interpreter
ug: چۈشەندۈرگۈچ

en: Python support warning
ug: Python قوللاش ئاگاھلاندۇرۇشى

en: Either python path is wrong or python-rope (http://rope.sf.net) libraries
    aren't installed. Both are required for autocompletion in python files.
    Please install them and check the python path in the preferences.
ug: python يولى خاتا ياكى python-rope (http://rope.sf.net) ئامبار ئىككىسىنى ئورناتمىدى python ھۆججىتىنى ئۆزلۈكىدىن تاماملاشقا ئېھتىياجلىق.

en: Do not show that warning again
ug: بۇ ئاگاھلاندۇرۇشنى قايتا كۆرسەتمە

en: Python Assistance
ug: Python ياردىمى

en: Vala support Plugin
ug: Vala قوللاش قىستۇرمىسى

en: Vala support plugin, adds code completion.
ug: Vala قوللاش قىستۇرمىسى، كود تاماملاشنى قوشىدۇ.

en: Auto-complete
ug: ئاپتوماتىك تولۇقلا

en: Message Manager
ug: ئۇچۇر باشقۇرغۇ

en: Manages messages from external apps
ug: سىرتقى پروگرامما باشقۇرۇش ئۇچۇرى

note: text style in editor
en: Underline-Plain
ug: ئاستى سىزىق - ئادەتتىكى تېكىست

note: text style in editor
en: Underline-Squiggle
ug: ئاستى سىزىق - دولقۇنسىمان

note: text style in editor, TT is for typewriter text
en: Underline-TT
ug: ئاستى سىزىق - TT

note: text style in editor
en: Diagonal
ug: دىئاگونال

note: text style in editor
en: Strike-Out
ug: ئۈستىگە چىق

en: Error message indicator style:
ug: خاتالىق ئۇچۇرى كۆرسەتكۈچىنىڭ ئۇسلۇبى:

en: Warning message indicator style:
ug: ئاگاھلاندۇرۇش ئۇچۇر كۆرسەتكۈچىنىڭ ئۇسلۇبى:

en: Normal message indicator style:
ug: نورمال ئۇچۇر كۆرسەتكۈچىنىڭ ئۇسلۇبى:

en: Indicators
ug: كۆرسەتكۈچلەر

en: Warnings:
ug: ئاگاھلاندۇرۇشلار:

en: Errors:
ug: خاتالىق:

en: Important:
ug: مۇھىم:

en: Message colors
ug: ئۇچۇر رەڭگى

en: Close all message tabs
ug: بارلىق ئۇچۇر بەتكۈچلىرىنى ياپ

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: Messages
ug: ئۇچۇرلار

en: Error writing %s
ug: %s نى يېزىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: _Copy Message
ug: ئۇچۇرنى كۆچۈرۈش(_C)

en: Copy message
ug: ئۇچۇرنى كۆچۈر

en: _Next Message
ug: كېيىنكى ئۇچۇر(_N)

en: Next message
ug: كېيىنكى ئۇچۇر

en: _Previous Message
ug: ئالدىنقى ئۇچۇر(_P)

en: Previous message
ug: ئالدىنقى ئۇچۇر

en: _Save Message
ug: ئۇچۇرنى ساقلا(_S)

en: Save message
ug: ئۇچۇرنى ساقلا

en: Next/Previous Message
ug: كېيىنكى/ئالدىنقى ئۇچۇر

en: %d Message | %d Messages
ug[0]: %d ئۇچۇر

en: %d Info | %d Infos
ug[0]: %d ئۇچۇر

en: %d Warning | %d Warnings
ug[0]: %d ئاگاھلاندۇرۇش

en: %d Error | %d Errors
ug[0]: %d خاتالىق

en: Unable to parse make file
ug: قۇرۇش ھۆججىتىنى يېشەلمىدى

en: Makefile backend
ug: Makefile ئارقا ئۇچى

en: Makefile project backend, allowing only to read the project
ug: Makefile قۇرۇلۇشىنىڭ ئارقا ئۇچى. قۇرۇلۇشنى ئوقۇشقىلا ئىجازەت بېرىلگەن.

en: Select package
ug: بوغچا تاللاش

en: Select Package to add:
ug: قوشىدىغان بوغچا تاللاڭ:

en: Add _module
ug: بۆلەك قوش(_M)

en: Add _Package
ug: بوغچا قوش(_P)

en: Packages
ug: بوغچىلار

en: Patch Plugin
ug: ياماق قىستۇرمىسى

en: Patches files and directories.
ug: ھۆججەت ۋە مۇندەرىجە ياماقلىرى

en: File/Directory to patch
ug: ياماق سالىدىغان ھۆججەت/مۇندەرىجە

en: Patch file
ug: ياماق ھۆججەت

en: Patches
ug: ياماقلار

en: Please select the directory where the patch should be applied
ug: ياماقلارنى ئىشلىتىدىغان مۇندەرىجىنى تاللاڭ

en: Patch
ug: ياماق

en: Patching %s using %s
ug: %s نىڭغا ياماق سېلىۋاتىدۇ(%s نى ئىشلىتىپ)

en: Patching…
ug: ياماق سېلىۋاتىدۇ…

en: Patching…
ug: ياماق سېلىۋاتىدۇ…

en: There are unfinished jobs: please wait until they are finished.
ug: بىر قىسىم خىزمەتلەر تېخى تاماملانمىدى: تاماملانغۇچە ساقلاڭ.

en: Patch failed.
    Please review the failure messages.
    Examine and remove any rejected files.
ug: ياماق سېلىش مەغلۇپ بولدى.
    مەغلۇبىيەت ئۇچۇرلىرىنى كۆرۈڭ.
    رەت قىلىنغان ھۆججەتلەرنى تەھلىل قىلىڭ ياكى چىقىرىۋېتىڭ.

en: Patching complete
ug: ياماق سېلىش تاماملاندى

en: Dry run
ug: مەشىق

en: File/Directory to patch:
ug: ياماق سېلىنىدىغان ھۆججەت/مۇندەرىجە:

en: Patch file:
ug: ياماق ھۆججىتى:

en: Patch level:
ug: ياماق دەرىجىسى:

note: Action name Stock icon, if any
en: _Tools
ug: قوراللار(_T)

note: Action name Stock icon, if any
en: _Patch…
ug: ياماق(_P)…

en: Patch files/directories
ug: ياماق ھۆججەتلىرى/مۇندەرىجىلىرى

en: Project Import Assistant
ug: قۇرۇلۇش ئىمپورت ياردەمچىسى

en: Import an existing autotools project to Anjuta
ug: ھازىر بار بولغان autotools قۇرۇلۇشى Anjuta غا ئىمپورت قىلىنىدۇ

en: Project from Existing Sources
ug: ھازىر بار بولغان مەنبەدىكى قۇرۇلۇش

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
ug: «%s» دېگەن ئاتتىكى ھۆججەت مەۋجۇت. قاپلىۋېتەمسىز؟

en: A file named "%s" cannot be written: %s. Check if you have write access to the project directory.
ug: «%s» دېگەن ئاتتىكى ھۆججەتنى يازغىلى بولمىدى: %s. بۇ مۇندەرىجىگە يېزىش ھوقۇقىڭىز بارمۇ تەكشۈرۈڭ.

en: Please select a project backend to open %s.
ug: %s نى ئاچىدىغان قۇرۇلۇشنىڭ ئارقا ئۇچىنى تاللاڭ.

en: Open With
ug: بۇنىڭدا ئېچىش

en: Could not find a valid project backend for the given directory (%s). Please select a different directory, or try upgrading to a newer version of Anjuta.
ug: بەلگىلەنگەن مۇندەرىجە (%s) دە ئىناۋەتلىك قۇرۇلۇش ئارقا ئۇچىنى تاپالمىدى. باشقا مۇندەرىجىنى تاللاڭ ياكى Anjuta نى يېڭىراق نەشرىگە دەرىجە ئۆستۈرۈڭ.

en: Couldn't check out the supplied URI "%s". The error returned was: "%s"
ug: كۆرسىتىلگەن URI «%s» دىن چىقارغىلى(check out) بولمىدى. قايتۇرغان خاتالىق «%s»

en: Import project
ug: قۇرۇلۇش ئىمپورت قىل

en: Import
ug: ئىمپورت قىل

en: Import from folder
ug: قىسقۇچتىن ئىمپورت قىل

en: Location:
ug: ئورنى:

en: Destination:
ug: نىشان:

en: Import from version control system
ug: نەشر باشقۇرۇش سىستېمىدىن ئىمپورت قىل

en: Import options
ug: ئىمپورت قىلىش تاللانمىلىرى

en: Project name
ug: قۇرۇلۇش ئاتى

en: Project Manager
ug: قۇرۇلۇش باشقۇرغۇچ

en: Project Manager Plugin for Anjuta.
ug: Anjuta نىڭ قۇرۇلۇش باشقۇرغۇچ قىستۇرمىسى.

note: if (gtk_tree_model_get_iter_first(model, &iter)) { gtk_tree_model_get(model, &iter, COLUMN_URI, &file, -1); uri = g_strdup(file); } else uri = g_strdup("");
en: Select sources…
ug: مەنبەنى تاللاڭ

en:  This property is not modifiable.
ug:  بۇ خاسلىقنى ئۆزگەرتكىلى بولىدۇ.

note: Several backend are possible, ask the user to select one
en: Please select a project backend to use.
ug: ئىشلىتىدىغان قۇرۇلۇش ئارقا ئۇچىنى تاللاڭ.

en: Project properties
ug: قۇرۇلۇش خاسلىقى

en: Folder properties
ug: قىسقۇچ خاسلىقى

en: Target properties
ug: نىشان خاسلىقى

en: Source properties
ug: مەنبە خاسلىقى

en: Module properties
ug: بۆلەك خاسلىقى

en: Package properties
ug: بوغچا خاسلىقى

en: Unknown properties
ug: نامەلۇم خاسلىقلار

en: Backend:
ug: ئارقا ئۇچ:

en: Reloading project: %s
ug: قۇرۇلۇشنى ئوقۇۋاتىدۇ: %s

en: Cannot add group
ug: گۇرۇپپا قوشقىلى بولمىدى

en: No parent group selected
ug: ئاتا گۇرۇپپا تاللانمىدى

en: Cannot add source files
ug: مەنبە ھۆججەتلەرنى قوشقىلى بولمىدى

en: The selected node cannot contain source files.
ug: تاللانغان تۈگۈن مەنبە ھۆججەتلەرنى ئوز-ئىچىگە ئالالمايدۇ.

en: Cannot add target
ug: نىشاننى قوشقىلى بولمىدى

en: No group selected
ug: گۇرۇپپا تاللانمىدى

en: Cannot add modules
ug: بۆلەكنى قوشقىلى بولمىدى

en: No target has been selected
ug: نىشان تاللانمىغان

note: Missing module name
en: Missing module name
ug: يوقالغان بۆلەك ئاتى

en: Cannot add packages
ug: بوغچىلارنى ئورناتقىلى بولمىدى

en: Are you sure you want to remove the following group from the project?
ug: ھازىرقى قۇرۇلۇشتىن تۆۋەندىكى گۇرۇپپىنى راستلا چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: Are you sure you want to remove the following target from the project?
ug: ھازىرقى قۇرۇلۇشتىن تۆۋەندىكى نىشاننى راستلا چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: Are you sure you want to remove the following source file from the project?
ug: ھازىرقى قۇرۇلۇشتىن تۆۋەندىكى مەنبە ھۆججەتنى راستلا چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: Are you sure you want to remove the following package from the project?
ug: ھازىرقى قۇرۇلۇشتىن تۆۋەندىكى بوغچىنى راستلا چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: Are you sure you want to remove the following module from the project?
ug: ھازىرقى قۇرۇلۇشتىن تۆۋەندىكى بۆلەكنى راستلا چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: Are you sure you want to remove the following elements from the project?
ug: ھازىرقى قۇرۇلۇشتىن تۆۋەندىكى ئېلېمېنتلارنى راستلا چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: Group: %s
ug: گۇرۇپپا: %s

en: Target: %s
ug: نىشان:%s

en: Source: %s
ug: مەنبە: %s

en: Shortcut: %s
ug: تېزلەتمە: %s

en: Module: %s
ug: بۆلەك: %s

en: Package: %s
ug: بوغچا: %s

en: The group will be deleted from the file system.
ug: مەزكۇر گۇرۇپپا ھۆججەت سىستېمىسىدىن ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: The group will not be deleted from the file system.
ug: مەزكۇر گۇرۇپپا ھۆججەت سىستېمىسىدىن ئۆچۈرۈلمەيدۇ.

en: The source file will be deleted from the file system.
ug: مەزكۇر مەنبە ھۆججەت سىستېمىسىدىن ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: The source file will not be deleted from the file system.
ug: مەزكۇر مەنبە ھۆججەت سىستېمىسىدىن ئۆچۈرۈلمەيدۇ.

en: Confirm remove
ug: چىقىرىۋېتىشنى جەزملەش

en: Failed to remove '%s':
    %s
ug: ‹%s› چىقىرىۋېتىش مەغلۇپ بولدى:
    %s

en: Failed to retrieve URI info of %s: %s
ug: %s نىڭ URI ئۇچۇرىنى تېپىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: _Project
ug: قۇرۇلۇش(_P)

en: New _Folder…
ug: يېڭى قىسقۇچ(_F)…

en: Add a new folder to the project
ug: قۇرۇلۇشقا يېڭى قىسقۇچ قوشىدۇ

en: New _Target…
ug: يېڭى نىشان(_T)…

en: Add a new target to the project
ug: قۇرۇلۇشقا يېڭى نىشان قوشىدۇ

en: Add _Source File…
ug: مەنبە ھۆججەت قوش (_S)...

en: Add a source file to a target
ug: قۇرۇلۇشقا يېڭى مەنبە ھۆججەت قوشىدۇ

en: Add _Library…
ug: ئامبار قوش(_L)...

en: Add a module to a target
ug: نىشانغا بىر بۆلەك قوشىدۇ

en: _Properties
ug: خاسلىق(_P)

en: Close Pro_ject
ug: قۇرۇلۇش يېپىش(_J)

en: Close project
ug: قۇرۇلۇش يېپىش

en: New _Folder
ug: يېڭى مۇندەرىجە(_F)

en: New _Target
ug: يېڭى نىشان(_T)

en: Add _Source File
ug: مەنبە ھۆججەت قوش(_S)

en: Add _Library
ug: ئامبار قوش(_L)

en: Add a library to a target
ug: نىشانغا ئامبار قوشىدۇ

en: _Add to Project
ug: قۇرۇلۇشقا قوش(_A)

en: Properties of group/target/source
ug: گۇرۇپپا/نىشان/مەنبە خاسلىقى

en: Re_move
ug: چىقىرىۋەت(_M)

en: Remove from project
ug: قۇرۇلۇشتىن چىقىرىۋەت

en: _Sort
ug: تەرتىپلە(_S)

en: Sort shortcuts
ug: تېزلەتمىنى تەرتىپلەيدۇ

en: Failed to parse project (the project is opened, but there will be no project view) %s: %s
ug: قۇرۇلۇشنى تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى(قۇرۇلۇش ئوچۇق ئىكەن، بىراق قۇرۇلۇش كۆرۈنۈشى يوق ئىكەن)%s: %s

en: Update project view…
ug: قۇرۇلۇش كۆرۈنۈشىنى يېڭىلاش…

en: Project
ug: قۇرۇلۇش

en: Loading project: %s
ug: قۇرۇلۇشنى يۈكلەش: %s

en: Error closing project: %s
ug: قۇرۇلۇشنى تاقاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Project manager actions
ug: قۇرۇلۇش باشقۇرغۇچىنىڭ مەشغۇلاتلىرى

en: Project manager popup actions
ug: قۇرۇلۇش باشقۇرغۇچنىڭ سەكرىمە مەشغۇلاتى

en: Initializing Project…
ug: قۇرۇلۇشنى دەسلەپلەشتۈرۈۋاتىدۇ…

en: Project Loaded
ug: قۇرۇلۇش يۈكلەندى

en: Add Library
ug: ئامبار قوش

en: Select the _target for the library:
ug: ئامبارنىڭ نىشانىنى تاللاڭ(_T):

en: _New library…
ug: يېڭى فۇنكسىيە ئامبىرى(_L)…

en: Modules:
ug: بۆلەكلەر

en: New Library
ug: يېڭى ئامبار

en: Package list:
ug: بوغچا تىزىمى:

en: _Module name:
ug: بۆلەك ئاتى(_M):

en: Add Source
ug: مەنبە قوشۇش

en: Target:
ug: نىشان:

en: New Folder
ug: يېڭى قىسقۇچ

en: _Folder name:
ug: قىسقۇچ ئاتى(_F):

en: Specify _where to create the folder:
ug: قىسقۇچ قۇرىدىغان يەرنى كۆرسىتىپ بېرىڭ(_W):

en: Select the _target for the new source files:
ug: يېڭى مەنبە ھۆججىتىنىڭ نىشانىنى تاللاڭ(_T):

en: _Select file to add…
ug: قوشىدىغان ھۆججەتنى تاللاڭ(_S)…

en: Source files:
ug: مەنبە ھۆججەتلەر:

en: New Target
ug: يېڭى نىشان

en: Target _type:
ug: نىشان تىپى(_T):

en: Target _name:
ug: نىشان ئاتى(_N):

en: Specify _where to create the target:
ug: نىشاننى قۇرىدىغان يەرنى كۆرسىتىپ بېرىڭ(_W):

en: More options:
ug: تېخىمۇ كوپ تاللانمىلار:

en: <Select any project node>
ug: <خالىغان قۇرۇلۇش تۈگۈنىنى تاللاش>

en: <Select a target>
ug: <بىر نىشان تاللاش>

en: <Select any module>
ug: <خالىغان بۆلەك تاللاش>

en: <Select a target or a folder>
ug: <نىشان ياكى قىسقۇچ تاللاش>

en: <Select a folder>
ug: <قىسقۇچ تاللاش>

en: GbfProject Object
ug: GbfProject نەڭى

en: No project loaded
ug: قۇرۇلۇش ئوقۇلمىدى

en: Project Assistant
ug: قۇرۇلۇش ياردەمچىسى

en: Select a project type
ug: قۇرۇلۇش تىپىنى تاللىسۇن

en: Error
ug: خاتالىق

en: Details
ug: تەپسىلاتلار

en: Summary
ug: ئۈزۈندى

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Confirm the following information:
ug: تۆۋەندىكى ئۇچۇرلارنى جەزملەڭ:

note: The project type is translated too, it is something like * generic, GNOME applet, Makefile project...
en: Project Type: %s
ug: قۇرۇلۇش تىپى: %s

en: Unable to find any project template in %s
ug: %s نىڭدىن ھېچقانداق قۇرۇلۇش قېلىپى تېپىلمىدى

en: 
    Field "%s" is mandatory. Please enter it.
ug: 
    «%s» زۆرۈر تۈر. ئۇنى كىرگۈزۈڭ.

en: Field "%s" must contains only letters, digits or the following characters "#$:%%+,.=@^_`~". In addition you cannot have a leading dash. Please fix it.
ug: «%s» نىڭدا ھەرپلەر، رەقەملەر ياكى ئۇلارغا ئەگىشىپ "#$:%%+,.=@^_`~" لارلا بولۇشى كېرەك. ھەم ~ بىلەن باشلانماسلىقى كېرەك. تۈزىتىڭ.

en: Field "%s" must contains only letters, digits, the following characters "#$:%%+,.=@^_`~" or directory separators. In addition you cannot have a leading dash. Please fix it.
ug: «%s» نىڭدا ھەرپلەر، رەقەملەر ۋە ئۇلارغا ئەگىشىپ "#$:%%+,.=@^_`~" لارلا بولۇشى كېرەك. ھەم ‹~› بىلەن باشلانماسلىقى كېرەك. تۈزىتىڭ.

en: Field "%s" must contains only ASCII printable characters, no accentuated characters by example. Please fix it.
ug: خەت بۆلىكى «%s» نىڭدا ئىنگلىزچە ھەرپلەرلا بولۇشى كېرەك. تۈزىتىڭ.

en: Unknown error.
ug: نامەلۇم خاتالىق.

en: Directory "%s" is not empty. Project creation could fail if some files cannot be written. Do you want to continue?
ug: مۇندەرىجە «%s» قۇرۇق ئەمەس ئىكەن. بەزى ھۆججەتلەرنى يازغىلى بولمىغاچقا قۇرۇلۇش قۇرۇش مەغلۇپ بولدى. داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: File "%s" already exists. Do you want to overwrite it?
ug: ھۆججەت «%s» مەۋجۇت. قاپلىۋېتەمسىز؟

en: Invalid entry
ug: ئىناۋەتسىز كىرگۈ

en: Dubious entry
ug: گۇمانلىق كىرگۈ

en: 
    Missing programs: %s.
ug: 
    يوقالغان پروگراممىلار: %s.

en: 
    Missing packages: %s.
ug: 
    يوقالغان بوغچىلار: %s.

en: Some important programs or development packages required to build this project are missing. Please make sure they are installed properly before generating the project.
ug: بۇ قۇرۇلۇشنى ياساشقا زۆرۈر بولغان بىر قىسىم پروگراممىلار ياكى ئىجادىيەت بوغچىلىرى يوق. قۇرۇلۇشنى ياشاشتىن بۇرۇن ئۇلار توغرا ئورنىتىلغانمۇ تەكشۈرۈڭ.

en: Install missing packages
ug: يوقالغان ھۆججەتلەرنى ئورنات

note: Translators: Application Manager is the program used to install * new application like apt on Ubuntu, yum on Fedora, zypper on * OpenSuSE and emerge on Gentoo
en: The missing programs are usually part of some distribution packages and can be searched for in your Application Manager. Similarly, the development packages are contained in special packages that your distribution provides to allow development of projects based on them. They usually end with a "-dev" or "-devel" suffix in package names and can be found by searching in your Application Manager.
ug: كەم پروگراممىلار ئادەتتە بەزى تارقىتىش نەشرىدىكى يۇمشاق دېتال بوغچىسىنىڭ بىر قىسمى بولۇپ، پروگرامما باشقۇرغۇچتا ئىزدەپ تاپقىلى بولىدۇ. ئوخشاشلا، ئىجادكارلار بوغچىسىمۇ تارقىتىش نەشرى تەمىنلىگەن مۇشۇلار ئاساسىدا ئىجاد قىلىنغان ئالاھىدە يۇمشاق دېتال بوغچىسىدىمۇ بولىدۇ. ئۇلارنىڭ بوغچا ئاتى ئادەتتە "-dev" ياكى "-devel" ئارقا قوشۇلغۇچىسى بىلەن ئاخىرلىشىدۇ ھەمدە قوللىنىشچان پروگرامما باشقۇرغۇچتىن ئىزدەپ تاپقىلى بولىدۇ.

en: Missing components
ug: يوقالغان بۆلەكلەر

en: New project has been created successfully.
ug: يېڭى قۇرۇلۇش مۇۋەپپەقىيەتلىك قۇرۇلدى.

en: New project creation has failed.
ug: يېڭى قۇرۇلۇش قۇرۇش مەغلۇپ بولدى.

en: Skipping %s: file already exists
ug: %s نى ئۆتكۈزۈۋەتتى: ھۆججەت بار ئىكەن

en: Creating %s … Failed to create directory
ug: %s نى قۇرۇۋاتىدۇ… مۇندەرىجە قۇرۇش مەغلۇپ بولدى

en: Creating %s (using AutoGen)… %s
ug: %s نى قۇرۇۋاتىدۇ(AutoGen نى ئىشلىتىپ)…%s

en: Creating %s … %s
ug: %s … نى قۇرۇۋاتىدۇ %s

note: The %s is a name of a unix command line, by example * cp foobar.c project
en: Executing: %s
ug: ئىجرا قىلىۋاتىدۇ: %s

en: Unable to extract project template %s: %s
ug: قۇرۇلۇش قېلىپى %s نى يايغىلى بولمىدى: %s

en: New Project Assistant
ug: يېڭى قۇرۇلۇش ياردەمچىسى

en: Select directory
ug: مۇندەرىجە تاللا

en: Select file
ug: ھۆججەت تاللا

en: Select an Image File
ug: سۈرەت ھۆججىتىنى تاللايدۇ

en: Choose Icon
ug: سىنبەلگە تاللا

en: Choose directory
ug: مۇندەرىجە تاللا

en: Choose file
ug: ھۆججەت تاللا

en: Anjuta Plugin
ug: Anjuta قىستۇرمىسى

en: Anjuta plugin project that uses libanjuta framework
ug: libanjuta framework ئىشلەتكەن Anjuta قىستۇرما قۇرۇلۇشى

en: Basic information
ug: ئاساسىي ئۇچۇر

en: General Project Information
ug: قۇرۇلۇشنىڭ ئومۇمىي ئۇچۇرلىرى

en: Project Name:
ug: قۇرۇلۇش ئاتى:

en: Project name must not contain spaces, because it will be the name of the project build target (executable, library etc.)
ug: قۇرۇلۇش ئاتى تەركىبىدە بوشلۇق بولسا بولمايدۇ، چۈنكى ئۇ نىشاننىڭ ئاتى(پروگرامما ياكى فۇنكسىيە ئامبىرى قاتارلىق) قىلىپ ئىشلىتىلىدۇ.

en: Author:
ug: ئاپتور:

en: Email address:
ug: ئېلخەت مەنزىل:

en: Project options
ug: قۇرۇلۇش تاللانمىلىرى

en: Options for project build system
ug: قۇرۇلۇش ياساش سىستېمىسىنىڭ تاللانمىلىرى

en: Plugin Title:
ug: قىستۇرما ماۋزۇسى

en: Display title of the plugin
ug: قىستۇرمىنىڭ ماۋزۇسىنى كۆرسەت

en: Plugin Description:
ug: قىستۇرما چۈشەندۈرۈشى:

en: Display description of the plugin
ug: قىستۇرمىنىڭ چۈشەندۈرۈشى كۆرسەت

en: Plugin Class Name:
ug: قىستۇرما تىپ ئاتى:

en: Plugin class name
ug: قىستۇرما تىپ ئاتى

en: Plugin Dependencies:
ug: قىستۇرما بېقىندىلىرى:

en: Comma separated, other plugins that this plugin depends on. It could be either primary interface name or plugin location (library:class)
ug: پەش بىلەن ئايرىلغان بۇ قىستۇرما تايىنىدىغان باشقا قىستۇرما. ئاساسىي كۆرۈنۈش ئاتى ياكى قىستۇرما ئورنى (ئامبار: خىل) بولسىمۇ بولىدۇ

en: Icon File:
ug: سىنبەلگە ھۆججىتى:

en: Icon file for the plugin
ug: قىستۇرمىنىڭ سىنبەلگە ھۆججىتى

en: Create Gtk Builder interface file
ug: Gtk ياسىغۇچ(Builder) ئارايۈز ھۆججىتى قۇر

en: Create a template Gtk Builder interface file
ug: Gtk ياسىغۇچ(Builder) ئارايۈز ھۆججىتى قۇرىدۇ

en: Plugin has menus or/and toolbars
ug: قىستۇرمىدا تىزىملىك ياكى/ۋە قورال بالداق بار

en: Whether the plugin has menus or toolbars
ug: قىستۇرمىنىڭ تىزىملىكى ياكى قورال بالداقلىرى بارمۇ

en: Configure external packages:
ug: سىرتقى بوغچىلارنى سەپلەش:

en: Use pkg-config to add library support from other packages
ug: باشقا يۇمشاق دېتال بوغچىسىدىن ئامبار قوللاشنى قوشۇش ئۈچۈن pkg-config ئىشلىتىدۇ

en: Configure external packages
ug: سىرتقى بوغچىلارنى سەپلەش

en: Add C++ support:
ug: C++ قوللاشنى قوش:

en: Adds C++ support to the project so that C++ source files can be built
ug: قۇرۇلۇشقا C++ نى قوللاشنى قوشىدۇ، بۇنىڭ بىلەن قۇرۇلۇشتىكى C++ مەنبە ھۆججەتلىرىنى ئىشلەتكىلى(built) بولىدۇ

en: Required Packages:
ug: زۆرۈر بوغچىلار:

en: Check the packages that your project requires
ug: قۇرۇلۇشىڭىزغا زۆرۈر بولغان بوغچىلارنى تاللاڭ

en: Values to watch
ug: كۆزىتىدىغان قىممەت

en: Shell values to watch
ug: كۆزىتىدىغان Shell قىممەتلىرى

en: Value Name:
ug: قىممەت ئاتى:

en: Name of the value to watch
ug: كۆزىتىدىغان ئات

en: Implement plugin interfaces
ug: قىستۇرما ئارايۈزنى ئىشلەت

en: Plugin interfaces to implement
ug: ئەمەلگە ئاشۇرماقچى بولغان قىستۇرما ئارايۈزى

en: Interface:
ug: ئارايۈز:

en: Interface implemented by the plugin
ug: قىستۇرمىدا ئىشلىتىلگەن ئارايۈز

en: Generic C++
ug: ئادەتتىكى C++

en: A generic C++ project
ug: ئادەتتىكى C++ قۇرۇلۇشى

en: project name
ug: قۇرۇلۇش ئاتى

en: Add shared library support:
ug: ھەمبەھىر فۇنكسىيە قوللاشنى قوش:

en: Adds support for building shared libraries in your project
ug: قۇرۇلۇشىڭىزغا ھەمبەھىر فۇنكسىيە ئامبىرىنى ياسىيالايدىغان ئىقتىدارنى قوشىدۇ

en: Add internationalization:
ug: خەلقئارالاشتۇرۇشنى قوشۇش:

en: Adds support for internationalization so that your project can have translations in different languages
ug: خەلقئارالاشتۇرۇشنى قوشسىڭىز، قۇرۇلۇشىڭىزنى باشقا تىللارغا تەرجىمە قىلىشقا بولىدۇ

en: Django Project
ug: Django قۇرۇلۇشى

en: Python webproject using Django Web Framework
ug: Django Web Framework نى ئىشلەتكەن Python تور قۇرۇلۇشى

en: Django Project information
ug: Django قۇرۇلۇشى ئۇچۇرى

en: Generic gcj compiled java
ug: ئادەتتىكى ئانا كودقا compile قىلىنغان java

en: A generic natively compiled java project using the GNU Java Compiler (gcj)
ug: بۇ GNU Java Compiler (gcj) ئىشلىتىلگەن، ئانا كود(native code) قا compile قىلىنىدىغان ئادەتتىكى java قۇرۇلۇشى

en: Main Class:
ug: ئاساسىي تىپ:

en: GCJ needs to know which class contains the main() function
ug: main() فۇنكسىيىسىنىڭ قايسى تىپنىڭ ئىچىدە ئىكەنلىكىنى GCJ بىلىشى كېرەك

en: Gnome Shell Extension
ug: گىنوم Shell كېڭەيتمىسى

en: A minimal Gnome Shell extension
ug: ئەڭ كىچىك گىنوم Shell كېڭەيتمىسى

en: Plugin Name:
ug: قىستۇرما ئاتى:

en: Short but descriptive user-visible plugin name
ug: قىستۇرمىنىڭ كۆرۈنىدىغان، قىسقا ئاتى

en: Long description of your plugin
ug: قىستۇرمىنىڭ ئۇزۇن چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Uuid is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (foo.bar@extensions.example.com), but
    need not be an actual email address, though it's a good idea to base the uuid on your
    email address.
ug: بۇ Uuid بولسا مەزكۇر كېڭەيتىلمىنىڭ دۇنيادىكى بىردىن-بىر كىملىكىدۇر.
    ئۇنىڭ پىچىمى ئېلخەت ئادرېسىنىڭ پىچىمى بىلەن ئوخشاش بولۇشى كېرەك(foo.bar@extensions.example.com دەك). بىراق رەسمىي ئىشلىتىلىۋاتقان ئېلخەت ئادرېسى بولمىسىمۇ بولۇۋېرىدۇ. ئادەتتە بۇنىڭ ئۈچۈن ئۆزىڭىزنىڭ  ئېلخەت ئادرېسىنى ئىشلەتسىڭىز ئەڭ ياخشى.

en: Extension URL
ug: كېڭەيتىلمىنىڭ URL ئى

en: Gnome Shell Compatibility:
ug: Gnome Shell نىڭ ماسلىشىشچانلىقى:

en: Comma-separated list of gnome-shell version your plugin is compatible with
ug: مەزكۇر قىستۇرما ماس كېلىدىغان gnome-shell نىڭ نەشرىنىڭ پەش بىلەن ئايرىلغان تىزىمى

en: GTK+ (Application)
ug: GTK+ (پروگراممىسى)

en: Full features Gtk+ Application with file handling
ug: تولۇق ئىقتىدارلىق، ھۆججەت باشقۇرالايدىغان Gtk+ پروگراممىسى

en: Add gtk-doc system:
ug: gtk-doc سىستېمىسى قوش:

en: gtk-doc is used to compile API documentations for GObject based classes
ug: gtk-doc بولسا GObject ئاساسىدىكى تىپلارنىڭ فۇنكسىيە قوللانمىلىرىنى(API) نى compile قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Use GtkBuilder for user interface:
ug: كۆرۈنمەيۈزگە GtkBuilder ئىشلەت:

en: Use GtkBuilder to create the user-interface in a graphical way and load it from xml files at runtime
ug: GtkBuilder ئىشلىتىپ كۆرۈنمە يۈزنى گرافىكىلىق قىلىشقا بولىدۇ ھەم ئىجرا بولۇۋاتقاندا ئۇنى xml ھۆججىتىدىن ئوقۇيدۇ

en: Require Package:
ug: زۆرۈر بوغچىلار:

en: Give a package name that your project require. You may also mention what is the required version of the package. For example, 'libgnomeui-2.0' or 'libgnomeui-2.0 >= 2.2.0'
ug: قۇرۇلۇشىڭىز ئېھتىياجلىق بوغچا ئاتىنى كۆرسىتىدۇ. بوغچا نەشرىنىمۇ  بەلگىلىيەلەيسىز. مەسىلەن: 'libgnomeui-2.0' ياكى 'libgnomeui-2.0 >= 2.2.0'

en: GTKmm (Simple)
ug: GTKmm(ئاددىي)

en: A minimal GTKmm project
ug: ئىخچام GTKmm قۇرۇلۇشى

en: GTK+ (simple)
ug: GTK+ (ئاددىي)

en: Simple GTK+ project
ug: ئاددىي GTK+ قۇرۇلۇشى

en: Generic java (automake)
ug: ئادەتتىكى java (automake)

en: A generic java project using automake project management
ug: automake ئىشلەتكەن ئاددىي java قۇرۇلۇشى

en: Main class
ug: ئاساسىي تىپ

en: Generic JavaScript
ug: ئادەتتىكى JavaScript

en: A generic minimal and flat project
ug: ئادەتتىكى ئەڭ كىچىك ۋە ئاددىي قۇرۇلۇش

en: Library
ug: ئامبار

en: A shared or a static library project
ug: ھەمبەھىر ياكى تىنچ(static) فۇنكسىيە ئامبىرى(library) قۇرۇلۇشى

en: Build library as
ug: فۇنكسىيە ئامبىرىنى قۇرۇش

en: Select library type to build
ug: قۇرىدىغان فۇنكسىيە ئامبىرىنىڭ تىپىنى تاللاڭ

en: Shared and Static library
ug: ھەمبەھىر ۋە تىنچ فۇنكسىيە ئامبىرى

en: Only Shared
ug: پەقەت ھەمبەھىر

en: Only Static
ug: پەقەت تىنچ

en: License
ug: ئىجازەتنامە

en: Select code license
ug: كود ئىجازەتنامىسىنى تاللاش

en: No license
ug: ئىجازەتنامە يوق

en: Generic (Minimal)
ug: ئادەتتىكى(ئەڭ كىچىك)

en: Makefile project
ug: Makefile قۇرۇلۇشى

en: Makefile-based project
ug: Makefile ئاساسىدىكى قۇرۇلۇش

en: Project directory, output file etc.
ug: قۇرۇلۇش مۇندەرىجىسى، چىقىرىلىدىغان ھۆججەت قاتارلىقلار.

en: Project name:
ug: قۇرۇلۇش ئاتى:

en: Project directory:
ug: قۇرۇلۇش مۇندەرىجىسى:

en: PyGTK project using automake
ug: automake ئىشلەتكەن PyGTK قۇرۇلۇشى

en: Generic python (automake)
ug: ئادەتتىكى python (automake)

en: A generic python project using automake project management
ug: automake ئىشلەتكەن ئاددىي python قۇرۇلۇشى

en: A sample SDL project
ug: SDL مىسال قۇرۇلۇشى

en: Require SDL version:
ug: زۆرۈر SDL نەشرى:

en: Mininum SDL version required
ug: SDL نىڭ ئەڭ تۆۋەن نەشرى زۆرۈر

en: Require SDL_image:
ug: زۆرۈر SDL_image:

en: Require SDL_image library
ug: زۆرۈر SDL_image فۇنكسىيە ئامبىرى

en: Require SDL_gfx:
ug: زۆرۈر SDL_gfx:

en: Require SDL_gfx library
ug: زۆرۈر SDL_gfx فۇنكسىيە ئامبىرى

en: Require SDL_ttf:
ug: زۆرۈر SDL_ttf:

en: Require SDL_ttf library
ug: زۆرۈر SDL_image فۇنكسىيە ئامبىرى

en: Require SDL_mixer:
ug: زۆرۈر SDL_mixer:

en: Require SDL_mixer library
ug: زۆرۈر SDL_mixer فۇنكسىيە ئامبىرى

en: Require SDL_net:
ug: زۆرۈر SDL_net:

en: Require SDL_net library
ug: زۆرۈر SDL_net فۇنكسىيە ئامبىرى

en: Generic
ug: ئادەتتىكى

en: A generic project
ug: ئادەتتىكى قۇرۇلۇش

en: Wx Widgets
ug: Wx ۋىجېتلىرى

en: A generic wx Widgets project
ug: ئادەتتىكى wx ۋىجېت قۇرۇلۇشى

en: A generic Xlib dock applet
ug: ئادەتتىكى  Xlib dock قوللانچىقى

en: A generic Xlib project
ug: ئادەتتىكى Xlib قۇرۇلۇشى

en: Python loader
ug: Python ئوقۇغۇچ

en: Allows loading Anjuta plugins written in Python
ug: Python بىلەن يېزىلغان Anjuta قىستۇرمىسىنى ئوقۇشقا ئىجازەت

en: Loading files...
ug: ھۆججەتلەرنى ئوقۇۋاتىدۇ…

en: Quick open
ug: تېز ئېچىش

en: Quickly open a file in the current project.
ug: نۆۋەتتىكى قۇرۇلۇش ئىچىدىكى بىر ھۆججەتنى تېز ئاچىدۇ.

en: Quick open operations
ug: تېز ئېچىش مەشغۇلاتى

en: Quick Open
ug: تېز ئېچىش

en: Run Program
ug: پروگرامما ئىجرا قىل

en: Allow to execute program without debugger.
ug: سازلىغۇچ ئىشلەتمەي پروگرامما ئىجرا قىلىشقا رۇخسەت قىلىنىدۇ.

en: Program Parameters
ug: پروگرامما پارامېتىرلىرى

en: Run in Terminal
ug: تېرمىنالدا ئىجرا قىل

en: Program:
ug: پروگرامما:

en: Working Directory:
ug: خىزمەت مۇندەرىجىسى:

en: Choose a working directory
ug: خىزمەت مۇندەرىجىسى تاللاڭ

note: Only local directory are supported
en: Program directory '%s' is not local
ug: پروگرامما مۇندەرىجىسى ‹%s› يەرلىك ئەمەس

en: Load Target to run
ug: ئىجرا قىلىدىغان نىشاننى يۈكلە

en: The program is already running.
    Do you want to stop it before restarting a new instance?
ug: پروگرامما ئىجرا بولۇۋاتىدۇ.
    يېڭى ئۈلگىسىنى قايتا قوزغىتىشتىن بۇرۇن ئۇنى توختاتسۇنمۇ؟

note: Action name Stock icon, if any
en: _Run
ug: ئىجرا قىل(_R)

en: Run program without debugger
ug: پروگراممىنى سازلىغۇچسىز ئىجرا قىل

en: Stop Program
ug: پروگراممىنى توختات

en: Kill program
ug: پروگراممىنى ئولتۇر

en: Program Parameters…
ug: پروگرامما پارامېتىرلىرى

en: Set current program, arguments, etc.
ug: ھازىرقى پروگرامما، پارامېتىر ۋە باشقىلارنى بەلگىلەيدۇ

en: Run operations
ug: ئىجرا قىلىش مەشغۇلاتى

en: Code Snippets
ug: كود بۆلەكلىرى

en: Allows insertion of snippets into the editor.
ug: تەھرىرلىگۈچكە بۆلەك قوشۇشقا رۇخسەت قىلىنىدۇ.

en: Snippets
ug: پۇرۇچلار

note: Translator: Appears in Edit->Snippets menu. It is used mainly for providing a shortcut for the trigger-key based insertion of snippets. It's called like this because you type the trigger-key in the editor, followed by Trigger Insert and the snippet gets inserted.
en: _Trigger insert
ug: قوزغاتقۇچ قىستۇر(_T)

en: Insert a snippet using the trigger-key
ug: trigger-key ئىشلىتىپ كود بۆلىكىنى قىستۇرىدۇ

note: Translator: In a similar matter, it also appears in Edit->Snippets. It's another method for inserting snippets. In this case, you call Auto complete insert, start typing in the editor a string, the database is searched for that string and the most relevant snippets are returned in a pop-up like the 
en: _Auto complete insert
ug: ئاپتوماتىك تاماملاشنى قىستۇر(_A)

en: Insert a snippet using auto-completion
ug: ئاپتوماتىك تاماملاشنى ئىشلىتىپ كود بۆلىكىنى قىستۇرىدۇ

en: _Import snippets …
ug: كود بۆلىكىنى ئىمپورت قىلىش(_I)…

en: Import snippets to the database
ug: كود بۆلىكىنى ساندانغا كىرگۈزىدۇ

en: _Export snippets …
ug: كود بۆلىكىنى ئېكسپورت قىلىش(_E)…

en: Export snippets from the database
ug: كود بۆلىكىنى سانداندىن چىقىرىدۇ

en: Snippets Manager actions
ug: كود بۆلىكى باشقۇرغۇچنىڭ مەشغۇلاتى

en: Command?
ug: بۇيرۇق؟

en: Variable text
ug: ئۆزگەرگۈچى تېكىست

en: Instant value
ug: ھازىر قىممەت

en: Add snippet
ug: پۇرۇچ قوش

en: Remove selected snippet
ug: تاللانغان پۇرۇچنى ئۆچۈر

en: Insert snippet into editor at current cursor position
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى نۆۋەتتىكى نۇربەلگە ئورنىغا پۇرۇچ قىستۇر

en: Languages
ug: تىللار

note: Insert the Add Snippet menu item
en: Add Snippet …
ug: كود بۆلىكى قوشۇش…

note: Insert the Add Snippets Group menu item
en: Add Snippets Group …
ug: كود بۆلىكى گۇرۇپپىسى قوشۇش…

en: Default value
ug: كۆڭۈلدىكى قىممەت

en: <b>Error:</b> You must choose at least one language for the snippet!
ug: <b>خاتالىق:</b> كود بۆلىكىنىڭ تىلىنى تاللىشىڭىز كېرەك!

en: <b>Error:</b> The trigger key is already in use for one of the languages!
ug: <b>خاتالىق:</b> بۇ trigger ئاچقۇچى تۆۋەندىكى تىلنىڭ بىرەرىگە ئاللىقاچان ئىشلىتىلىپتۇ

en: <b>Error:</b> The trigger key can only contain alphanumeric characters and _ !
ug: <b>خاتالىق:</b> بۇ trigger ئاچقۇچى تەركىبىدە رەقەم ۋە ھەرپلەر ۋە _ لا بولۇشى كېرەك.

en: <b>Error:</b> You haven't entered a trigger key for the snippet!
ug: <b>خاتالىق:</b> كود بۆلىكى ئۈچۈن trigger ئاچقۇچىنى كىرگۈزمىدىڭىز!

en: Snippet Name:
ug: كود بۆلىكىنىڭ ئاتى:

en: Select the name of the Snippet. 
    The role of the name is purely informative.
ug: كود بۆلىكىنىڭ ئاتىنى تاللاڭ.
    ئاتنىڭ رولى بەكمۇ مۇھىم.

en: <b>Warning:</b> You should choose a name for the snippet!
ug: <b>ئاگاھلاندۇرۇش:</b> كود بۆلىكىگە ئات قويۇشىڭىز كېرەك!

en: Snippets Group:
ug: كود بۆلىكىنىڭ گۇرۇپپىسى:

en: Select the Snippets Group to which this snippet belongs.
ug: بۇ كود بۆلىكى تەۋە كود بۆلىكى گۇرۇپپىسىنى تاللايدۇ.

en: <b>Error:</b> The snippet must belong to a group!
ug: <b>خاتالىق:</b> كود بۆلىكى چوقۇم بىرەر گۇرۇپپىغا تەۋە بولۇشى كېرەك!

en: Trigger Key:
ug: قوزغاتقۇچ كۇنۇپكا:

en: The trigger key is used for fast insertion of the snippet. Type the trigger key in the editor, followed by the "Fast Insert" shortcut to insert a snippet.
    <b>Warning: Must be unique per language. </b>
ug: قوزغاتقۇچ كۇنۇپكىسى كود بۆلىكىنى تېز سۈرئەتتە قىستۇرۇشقا ئىشلىتىلىدۇ. تەھرىرلىگۈچتە قوزغاتقۇچ كۇنۇپكىسى بېسىلىپ، ئەگىشىپلا «تېز قىستۇر»نىڭ تېز كۇنۇپكىسى بېسىلسا كود بۆلىكىنى قىستۇرىدۇ.
    <b>ئاگاھلاندۇرۇش: ھەر بىر تىلدا چوقۇم بىردىنبىر بولۇشى لازىم.</b>

en: Languages:
ug: تىللار:

en: Select the languages for which you want to use this snippet.
ug: بۇ كود بۆلىكى ئىشلىتىدىغان تىلنى تاللاڭ.

en: Keywords:
ug: ھالقىلىق سۆز:

en: Keywords are used for better searching of the snippets. They should be relevant to the snippet content. Type them separated by a single space.
ug: ھالقىلىق سۆزلەر كود بۆلىكىنى تېپىشقا ئىشلىتىلىدۇ. ئۇلار چوقۇم كود بۆلىكىنىڭ مەزمۇنى بىلەن يېقىن مۇناسىۋەتتە بولسۇن. ئۇلارنى بىر تال بوشلۇق بىلەن ئايرىپ كىرگۈزۈڭ.

en: Snippet Properties
ug: كود بۆلىكىنىڭ خاسلىقى

en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

en: Snippet Content
ug: كود بۆلىكىنىڭ مەزمۇنى

en: Insert
ug: قىستۇر

en: Snippet Variables
ug: كود بۆلىكىنىڭ ئۆزگەرگۈچىلىرى

en: Close
ug: ياپ

en: Export snippets
ug: پۇرۇچلارنى ئېكسپورت قىلىش

en: Save in folder:
ug: قىسقۇچتا ساقلا:

en: Select snippets
ug: پۇرۇچلارنى تاللا

en: Import Snippets
ug: پۇرۇچلارنى ئىمپورت قىل

en: Anjuta variables
ug: ئانجۇتا ئۆزگەرگۈچىلىرى

en: Use tabs for indentation
ug: تارتىش ئۈچۈن ‹tab› ئىشلەت

en: Tab size in spaces:
ug: Tab نىڭ بوشلۇق بىلەن ئىپادىلەنگەن چوڭلۇقى:

en: Indentation size in spaces:
ug: تارتىلىش چوڭلۇقى(بوشلۇق بىلەن ئىپادىلەنگەن):

en: Indentation and auto-format options
ug: تارتىلىش ۋە ئاپتوماتىك فورمات(auto-format) تاللانمىلىرى

en: Highlight syntax
ug: گرامماتىكا يورۇت

en: Highlight matching brackets
ug: ماس كەلگەن تىرناقلارنى يورۇت

en: Create backup files
ug: زاپاس ھۆججەتلەرنى قۇرىدۇ

en: Enable autocompletion for document words
ug: پۈتۈك سۆزلىرىنى ئۆزلۈكىدىن تاماملاشنى قوزغات

en: Highlight current line
ug: ھازىرقى قۇرنى يورۇت

en: Show line numbers
ug: قۇر نومۇرىنى كۆرسەت

en: Show marks
ug: سېلىنغان بەلگىلەرنى كۆرسەت

en: Show right margin
ug: ئوڭ گىرۋەكنى كۆرسەت

en: Right margin position in characters
ug: ھەرپ بىلەن ئىپادىلەنگەن ئوڭ گىرۋەكنىڭ كەڭلىكى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Editor
ug: تەھرىرلىگۈچ

en: Use theme font
ug: تېما خەت نۇسخىسى ئىشلەت

en: Font:
ug: خەت نۇسخا:

en: Color scheme:
ug: رەڭ لايىھىسى:

en: Font
ug: خەت نۇسخا

en: _Line Number Margin
ug: قۇر نومۇرى بوشلۇقى(_L)

en: Show/Hide line numbers
ug: قۇر نومۇرىنى كۆرسەت/يوشۇر

en: _Marker Margin
ug: بەلگە ئورنى بوشلۇقى(_M)

en: Show/Hide marker margin
ug: بەلگە ئورنىنى بوشلۇقىنى كۆرسىتىدۇ/يوشۇرىدۇ

en: _White Space
ug: قۇرۇق بوشلۇق(_W)

en: Show/Hide white spaces
ug: قۇرۇق بوشلۇقنى كۆرسىتىدۇ/يوشۇرىدۇ

en: _Line End Characters
ug: قۇر ئاخىرلاشتۇرۇش بەلگىسى(_L)

en: Show/Hide line end characters
ug: قۇر ئاخىرلاشتۇرۇش بەلگىسىنى كۆرسىتىدۇ/يوشۇرىدۇ

en: Line _Wrapping
ug: قۇر قاتلا(_W)

en: Enable/disable line wrapping
ug: قۇر قاتلاشنى قوزغىتىدۇ/چەكلەيدۇ

en: Editor view settings
ug: تەھرىرلىگۈچ كۆرۈنۈش تەڭشىكى

en: GtkSourceView Editor
ug: GtkSourceView تەھرىرلىگۈچى

en: The file "%s" on the disk is more recent than the current buffer.
    Do you want to reload it?
ug: دىسكىدىكى ھۆججەت «%s» ھازىرقى يىغلەكتىكىدىن يېڭى ئىكەن.
    ئۇنى قايتا ئوقۇمسىز؟

en: The file "%s" has been deleted on the disk.
    Do you want to close it?
ug: دىسكىدىكى ھۆججەت «%s» ئۆچۈرۈلدى.
    ئۇنى ياپامسىز؟

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not open %s: %s
ug: %s ئاچالمىدى: %s

en: The file "%s" is read-only! Edit anyway?
ug: ھۆججەت «%s» ن ئوقۇشقىلا بولىدۇ! تەھرىرلەۋەرسۇنمۇ؟

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not save %s: %s
ug: %s نى ساقلىيالمىدى: %s

en: Could not save file because filename not yet specified
ug: ھۆججەت ئاتى بەلگىلەنمىگەچكە ھۆججەتنى ساقلىيالمىدى

en: New file %d
ug: يېڭى ھۆججەت %d

en: GtkSourceView editor
ug: GtkSourceView تەھرىرلىگۈچى

en: The default editor based on GtkSourceView
ug: GtkSourceview نىڭ ئۈستىگە قورۇلغان كۆڭۈلدىكى تەھرىرلىگۈچ

en: Preparing pages for printing
ug: باسىدىغان بەتلەرنى تەييارلاۋاتىدۇ

en: Wrap lines
ug: قۇر قاتلاش

en: Line numbers
ug: قۇر نومۇرى

en: Header
ug: بەت قېشى

en: Footer
ug: بەت ئاستى

en: Highlight source code
ug: مەنبە كودىنى يورۇت

en: Starter
ug: باشلىغۇچى

en: Welcome page with most common actions.
ug: كۆپ ئىشلىتىلىدىغان شەكىللەرنى ئۆز ئىچىگە ئالغان قارشى ئېلىش بېتى

en: Start
ug: باشلاش

en: Create a new project
ug: قۇرۇلۇش قۇرىدۇ

en: Import an existing project
ug: مەۋجۇت قۇرۇلۇشى ئىمپورت قىلىدۇ

en: Recent projects:
ug: يېقىنقى قۇرۇلۇشلار:

en: Tutorials
ug: ئوقۇشلۇق

en: Anjuta Manual
ug: ئانجۇتا قوللانمىسى

en: Getting started:
ug: باشلاندى:

en: A Subversion client plugin based on libsvn
ug: libsvn ئاساسىدىكى Subversion خېرىدار قىستۇرمىسى

en: Subversion Preferences
ug: Subversion مايىللىقى

en: Subversion Options
ug: Subversion تاللانمىلىرى

en: Add file/directory
ug: ھۆججەت/مۇندەرىجە قوش

en: Recurse
ug: ئىچكىرىلەش

en: Remove file/directory
ug: ھۆججەت/مۇندەرىجىنى چىقىرىۋەت

en: File/URL to Remove:
ug: چىقىرىۋېتىدىغان ھۆججەت/URL:

en: Update file/directory
ug: ھۆججەت/مۇندەرىجىنى يېڭىلا

en: Diff file/directory
ug: ھۆججەت/قىسقۇچلارنى سېلىشتۇر

en: File or directory to diff:
ug: سېلىشتۇرىدىغان(diff) ھۆججەت ۋە مۇندەرىجە

en: Save open files before diffing
ug: سېلىشتۇرۇشتىن ئاۋۋال ئوچۇق ھۆججەتلەرنى ساقلا

en: Repository authorization
ug: خەزىنە سالاھىيەت دەلىللەش

en: Remember Password
ug: ئىمنى ئەستە تۇتۇش

en: realm
ug: ساھە

en: Realm:
ug: دائىرە:

en: Trust server
ug: ئىشەنچ مۇلازىمېتىرى

en: Remember this decision
ug: بۇ قارارنى ئەستە ساقلا

en: Revert Changes
ug: ئۆزگىرىشلەرنى ئەسلىگە ياندۇر

en: Select Changes to Revert:
ug: ئەسلىگە ياندۇرىدىغان ئۆزگىرىشلەرنى تاللاڭ:

en: Retrieving status…
ug: ھالەتنى ئوقۇۋاتىدۇ…

en: Commit Changes
ug: ئۆزگىرىشلەرنى تاپشۇرۇش

en: Previous Commit Messages:
ug: ئالدىنقى تاپشۇرغان چاغدا قالدۇرغان ئۇچۇر:

en: Use previous message
ug: ئالدىنقى ئۇچۇرنى ئىشلەت

en: Select Files to Commit:
ug: تاپشۇرىدىغان ھۆججەتلەرنى تاللاڭ:

en: View Log
ug: خاتىرىنى كۆرۈش

en: Whole Project
ug: ھەممە قۇرۇلۇش

en: Diff to Previous
ug: ئالدىنقىسى بىلەن سېلىشتۇر

en: Diff Selected Revisions
ug: تاللانغان تۈزىتىلمىلەرنى سېلىشتۇر

en: View Selected Revision
ug: تاللانغان تۈزىتىلمىنى كۆرۈش

en: Copy files/folders
ug: ھۆججەت/قىسقۇچلارنى كۆچۈر

en: Source:
ug: مەنبە:

en: Source/Destination Paths:
ug: مەنبە/نىشان يوللىرى:

en: Working Copy
ug: خىزمەتتىكى نۇسخا

en: Repository Head
ug: خەزىنە قېشى

en: Other Revision:
ug: باشقا تۈزىتىلمە:

en: Switch to branch/tag
ug: تارماق/خەتكۈچكە ئالماشتۇر

en: Working Copy Path:
ug: خىزمەتتىكى نۇسخا يولى:

en: Branch/Tag URL:
ug: تارماق/خەتكۈش URL:

en: Merge changes into working copy
ug: ئۆزگىرىشلەرنى ھازىر ئىشلەۋاتقان كۆپەيتىلمىسىگە بىرىكتۈر

en: First Path:
ug: بىرىنچى يول:

en: Use first path
ug: بىرىنچى يولنى ئىشلەت

en: Second Path:
ug: ئىككىنچى يوق

en: Start Revision:
ug: باشتىكى تۈزىتىلمە:

en: End Revision:
ug: ئاخىرقى تۈزىتىلمە:

en: Ignore ancestry
ug: ئىلگىرىكى نەشرىگە پەرۋا قىلما

en: Set Conflicts as Resolved
ug: توقۇنۇشلارنى ھەل قىلىندى بەلگىلەڭ

en: Select Files to Mark as Resolved:
ug: ھەل قىلىندى دەپ بەلگە سېلىنغان ھۆججەتلەرنى تاللاڭ:

en: Retrieving status……
ug: ھالەتنى ئوقۇۋاتىدۇ……

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add…
ug: قوش(_A)…

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the Subversion tree
ug: Subversion tree غا يېڭى ھۆججەت/مۇندەرىجە قوشىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove…
ug: چىقىرىۋەت(_R)...

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from Subversion tree
ug: ھۆججەت/مۇندەرىجىنى Subversion دەرىخىدىن ئۆچۈرىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit…
ug: تاپشۇرۇش(_C)

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the Subversion tree
ug: ئۆزگىرىشلەرنى Subversion دەرىخىگە تاپشۇرىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Revert…
ug: ئەسلىگە قايتۇر(_R)…

note: Display label short-cut
en: Revert changes to your working copy.
ug: ئۆزگەرتىشنى خىزمەت نۇسخىڭىزغا ئەسلىگە قايتۇرىدۇ.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Resolve Conflicts…
ug: توقۇنۇشلارنى ھەل قىل(_R)…

note: Display label short-cut
en: Resolve conflicts in your working copy.
ug: خىزمەت نۇسخىڭىزدا توقۇنۇشنى ھەل قىلىدۇ.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update…
ug: يېڭىلا(_U)

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the Subversion tree
ug: Subversion دەرىخى بىلەن كومپيۇتېرىڭىزدىكى مەزمۇنلارنى قەدەمداشلايدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy Files/Folders…
ug: ھۆججەت/قىسقۇچلارنى كۆچۈر…

note: Display label short-cut
en: Copy files/folders in the repository
ug: خەزىنىدىكى ھۆججەت/قىسقۇچلارنى كۆچۈرىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: Switch to a Branch/Tag…
ug: تارماق/خەتكۈچكە ئالماشتۇر

note: Display label short-cut
en: Switch your local copy to a branch or tag in the repository
ug: يەرلىك نۇسخىنى ئامباردىكى تارماق ياكى بەلگىگە ئالماشتۇرىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: Merge…
ug: بىرلەشتۈر…

note: Display label short-cut
en: Merge changes into your working copy
ug: ئۆزگەرتىشنى خىزمەت نۇسخىڭىزغا بىرلەشتۈرىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: _View Log…
ug: خاتىرە كۆرسەت(_V)…

note: Display label short-cut
en: View file history
ug: ھۆججەت تارىخىنى كۆرىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff…
ug: سېلىشتۇر(_Diff)…

note: Display label short-cut
en: Diff local tree with repository
ug: يەرلىك بىلەن خەزىنىنى سېلىشتۇرىدۇ

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy…
ug: كۆچۈر…

en: Subversion operations
ug: Subversion مەشغۇلاتلىرى

en: Subversion popup operations
ug: Subversion نىڭ سەكرىمە مەشغۇلاتلىرى

en: Subversion Log
ug: Subversion خاتىرىسى

en: Subversion: File will be added on next commit.
ug: Subversion: ھۆججەت كېيىنكى قېتىمقى تاپشۇرۇشتا قوشۇلىدۇ.

en: Please enter a path.
ug: يولنى كىرگۈزۈڭ.

en: Subversion: Commit complete.
ug: Subversion: تاپشۇرۇش تاماملاندى.

en: Subversion: Committing changes to the repository…
ug: Subversion: ئۆزگىرىشلەرنى خەزىنىگە تاپشۇرۇۋاتىدۇ…

en: Subversion: Copy complete.
ug: Subversion: كۆچۈرۈش تامام.

en: Please enter a source path.
ug: مەنبە يولنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter a destination path.
ug: نىشان يولنى كىرگۈزۈڭ.

en: [Head/Working Copy]
ug: [باش/خىزمەتتىكى نۇسخا]

en: Subversion: Retrieving diff…
ug: Subversion: diff گە ئېرىشىۋاتىدۇ…

en: Diff
ug: سېلىشتۇرۇش(Diff)

en: Subversion: Retrieving log…
ug: Subversion: خاتىرىگە ئېرىشىۋاتىدۇ…

en: Subversion: File retrieved.
ug: Subversion: ھۆججەتكە ئېرىشتى.

en: Subversion: Retrieving file…
ug: Subversion: ھۆججەتكە ئېرىشىۋاتىدۇ…

en: Subversion: Merge complete.
ug: Subversion: بىرىكتۈرۈش تامام.

en: Please enter the first path.
ug: بىرىنچى يولنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter the second path.
ug: ئىككىنچى يولنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter a working copy path.
ug: خىزمەتتىكى نۇسخىنىڭ يولىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter the start revision.
ug: باشلىنىش تۈزىتىلمىسىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter the end revision.
ug: ئاخىرلىشىش تۈزىتىلمىسىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Subversion: File will be removed on next commit.
ug: Subversion: كېيىنكى قېتىملىق تاپشۇرۇشتا ھۆججەت چىقىرىلىۋېتىدۇ.

en: Subversion: Resolve complete.
ug: Subversion: ھەل قىلىندى.

en: Subversion: Revert complete.
ug: Subversion: ئەسلىگە ياندۇرۇش تاماملاندى.

en: Subversion: Switch complete.
ug: Subversion: ئالماشتۇرۇش تاماملاندى.

en: Please enter a branch/tag URL.
ug: تارماق/خەتكۈش URL نى كىرگۈزۈڭ.

en: Subversion: Diff complete.
ug: Subversion: سېلىشتۇرۇش(Diff) تاماملاندى.

en: Subversion: Update complete.
ug: Subversion: يېڭىلاش تاماملاندى.

en: Authentication canceled
ug: سالاھىيەت تەكشۈرۈش ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى

en: Hostname:
ug: ماشىنا ئاتى:

en: Fingerprint:
ug: بارماق ئىزى:

en: Valid from:
ug: ئىناۋەتلىك ۋاقتى(باشلىنىشى):

en: Valid until:
ug: ئىناۋەتلىك ۋاقتى(ئاخىرى):

en: Issuer DN:
ug: گۇۋاھنامە تارقاتقۇچى ئالاھىدىلىك ئاتى:

en: DER certificate:
ug: DER گۇۋاھنامىسى:

en: Deleted: %s
ug: ئۆچۈرۈلگەن: %s

en: Added: %s
ug: قوشۇلدى:  %s

en: Resolved: %s
ug: ھەل قىلىنغان: %s

en: Updated: %s
ug: يېڭىلانغان: %s

en: Externally Updated: %s
ug: سىرتتا يېڭىلانغان: %s

en: Modified: %s
ug: تۈزىتىلگەن: %s

en: Merged: %s
ug: بىرىكتۈرۈلگەن: %s

en: Conflicted: %s
ug: توقۇنۇشقان: %s

en: Missing: %s
ug: يوقالغان: %s

en: Obstructed: %s
ug: توسۇلغان: %s

en: Parallel scan of project and global symbols
ug: قۇرۇلۇش ۋە ئومۇمىي بەلگىلەرنى پاراللېل ئىزدە

en: This option means that the global system packages will be scanned simultaneously with the project's ones
ug: بۇ تاللانما ئومۇمىيەت سىستېما بوغچىلىرى قۇرۇلۇش بىلەن بىرلا ۋاقىتتا تەكشۈرىدىغانلىقىنى بىلدۈرىدۇ.

en: Automatically update symbols without saving file
ug: ھۆججەتنى ساقلىماي بەلگىلەرنى ئاپتوماتىك يېڭىلا

en: Automatically update the file's symbols without saving. The update occurs after 10 seconds without keypresses by the user.
ug: ھۆججەتنىڭ بەلگىلىرىنى ساقلىماي ئاپتوماتىك يېڭىلايدۇ. ئىشلەتكۈچى 10 سېكۇنت كۇنۇپكا باسمىسا يېڭىلاش ئېلىپ بېرىلىدۇ.

en: Tag De_claration
ug: بەلگە باياناتى(_C)

en: Go to symbol declaration
ug: بەلگە باياناتىغا يۆتكەل

note: Translators: Go to the line where the tag is implemented
en: Tag _Implementation
ug: بەلگە ئېنىقلىمىسى(_I)

en: Go to symbol definition
ug: بەلگە ئېنىقلىمىسىغا يۆتكەل

en: _Find Symbol…
ug: بەلگە ئىزدە(_F)…

en: Find Symbol
ug: بەلگە ئىزدەيدۇ

en: %s: Generating inheritances…
ug: %s: ۋارىسلىق قۇرۇۋاتىدۇ…

note: Translators: %s is the name of a system library
en: %s: %d file scanned out of %d | %s: %d files scanned out of %d
ug[0]: %s: %d دانە ھۆججەت تەكشۈرۈلدى(جەمئىي %d ھۆججەت)

en: Generating inheritances…
ug: ۋارىسلىق قۇرۇۋاتىدۇ…

en: %d file scanned out of %d | %d files scanned out of %d
ug[0]: %d دانە ھۆججەت تەكشۈرۈلدى(جەمئىي %d ھۆججەت)

en: Populating symbol database…
ug: بەلگە ساندان تولدۇرۇۋاتىدۇ…

en: Symbols
ug: بەلگىلەر

en: Search
ug: ئىزدە

en: SymbolDb popup actions
ug: SymbolDb سەكرىمە مەشغۇلاتلىرى

en: SymbolDb menu actions
ug: SymbolDb نىڭ تىزىملىك مەشغۇلاتلىرى

en: Symbol Database
ug: بەلگە ساندىنى

en: Symbol Database Plugin for Anjuta.
ug: Anjuta نىڭ بەلگە ساندان قىستۇرمىسى

en: Resuming glb scan.
ug: glb تەكشۈرۈشنى داۋاملاشتۇرىدۇ.

en: Symbol
ug: بەلگە

en: Terminal
ug: تېرمىنال

en: Terminal Plugin for Anjuta.
ug: ئانجۇتانىڭ تېرمىنال قىستۇرمىسى.

en: Use currently selected profile in GNOME terminal
ug: ھازىر تاللانغان profile نى گىنوم تېرمىنالىدا ئىشلىتىدۇ

en: Use GNOME Terminal profile:
ug: گىنوم تېرمىنال profile نى ئىشلەت:

en: Terminal options
ug: تېرمىنال تاللانمىلىرى

en: terminal operations
ug: تېرمىنال مەشغۇلاتلىرى

en: Unable to execute command
ug: بۇيرۇقنى ئىجرا قىلغىلى بولمىدى

en: Tools
ug: قوراللار

en: Use external program from Anjuta
ug: ئانجۇتادا سىرتقى پروگرامما ئىشلىتىش

en: Tool Editor
ug: قورال تەھرىرلىگۈچ

en: Save all files
ug: ھەممە ھۆججەتلەرنى ساقلاش

en: _Variable…
ug: ئۆزگەرگۈچى(_V)…

en: Working directory:
ug: خىزمەت مۇندەرىجىسى:

en: Parameters:
ug: پارامېتىرلار:

en: Command:
ug: بۇيرۇق:

en: Short cut:
ug: تېزلەتمىلەر:

note: This is the standard Unix stdout, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard output:
ug: ئۆلچەملىك چىقىرىش:

note: This is the Unix stderr, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard error:
ug: ئۆلچەملىك خاتالىق:

note: This is the Unix stdin. See http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard input:
ug: ئۆلچەملىك كىرگۈزۈش:

en: Edit as script
ug: قوليازما سۈپىتىدە تەھرىرلە

en: Edit command as script in Anjuta on close
ug: يېپىلغاندىن كېيىن Anjuta دا بۇيرۇقنى قوليازما سۈپىتىدە تەھرىرلەيدۇ

en: Variable list
ug: ئۆزگەرگۈچىلەر تىزىمى

en: Are you sure you want to delete the '%s' tool?
ug: «%s» دېگەن قورالنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Tool
ug: قورال

en: ask at runtime
ug: ئىجرا ۋاقتىدا سورىسۇن

en: undefined
ug: ئېنىقلىمىسىز

en: Meaning
ug: مەنىسى

en: Disabled
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان

en: You must provide a tool name!
ug: قورال ئاتىنى دەپ بېرىشىڭىز كېرەك!

en: You must provide a tool command!
ug: قورال بۇيرۇقىنى دەپ بېرىشىڭىز كېرەك!

en: A tool with the same name already exists!
ug: ئوخشاش ئاتتىكى قورال مەۋجۇت!

en: The shortcut is already used by another component in Anjuta. Do you want to keep it anyway?
ug: ئانجۇتادىكى باشقا بىر بۆلەك مەزكۇر تېزلەتمىنى ئىشلىتىۋاتىدۇ. شۇڭا ئۇنى ساقلاپ قالامسىز؟

en: Unable to edit script
ug: قوليازمىنى تەھرىرلىيەلمەيدۇ

en: New accelerator…
ug: يېڭى تېزلەتكۈچ…

en: Opening %s
ug: %s نى ئېچىۋاتىدۇ

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (output)". It's used to name the message * pane where the output of the tool is send to
en: (output)
ug: (چىقىرىش)

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (error)". It's used to name the message * pane where the errors of the tool is send to
en: (error)
ug: (خاتالىق)

note: Display the name of the command
en: Running command: %s…
ug: ئىجرا قىلىۋاتقان بۇيرۇق: %s…

en: Completed unsuccessfully with status code %d
ug: مۇۋەپپەقىيەتسىز تاماملاندى(ھالەت كودى %d)

en: Unable to create a buffer: command aborted
ug: يىغلەك قۇرالمىدى: بۇيرۇق توختىتىلدى

en: No document currently open: command aborted
ug: نۆۋەتتە ئوچۇق پۈتۈك يوق: بۇيرۇق توختىتىلدى

en: Unable to open input file %s, command aborted
ug: كىرگۈزۈلگەن ھۆججەت %s نى ئاچالمىدى، بۇيرۇق توختىتىلدى

en: Missing tool name
ug: قورال ئاتى يوقالغان

en: Unexpected element "%s"
ug: ئارزۇ قىلمىغان ئېلېمېنت «%s»

en: Error when loading external tools
ug: سىرتقى قوراللارنى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Unable to open %s for writing
ug: %s نى يازىدىغانغا ئاچالمىدى

en: Tool operations
ug: قورال مەشغۇلاتلىرى

en: Same as output
ug: چىقىرىش بىلەن ئوخشاش

en: Existing message pane
ug: مەۋجۇت ئۇچۇر كۆزنەكچە

en: New message pane
ug: يېڭى ئۇچۇر كۆزنەكچە

en: New buffer
ug: يېڭى يىغلەك

en: Replace buffer
ug: يىغلەك ئالماشتۇر

en: Insert into buffer
ug: يىغلەككە قىستۇر

en: Append to buffer
ug: يىغلەككە قوشۇش

en: Replace selection
ug: تاللانمىنى ئالماشتۇر

note: Translators: Checkbox if a dialog should be shown after some operation finishes, so translate as "to pop up a dialog"
en: Popup dialog
ug: سەكرىمە سۆزلەشكۈ

en: Discard output
ug: چىقىرىشنى يوق قىل

en: None
ug: يوق

en: Current buffer
ug: ھازىرقى يىغلەك

en: Current selection
ug: نۆۋەتتىكى تاللانغان مەزمۇن

en: String
ug: تېكىست

en: Project root URI
ug: قۇرۇلۇشنىڭ غول URI

en: Project root path
ug: قۇرۇلۇشنىڭ غول يولى

en: Selected URI in the file manager plugin
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچ قىستۇرمىسىدا تاللانغان URI

en: Selected directory in the file manager plugin
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچ قىستۇرمىسىدا تاللانغان مۇندەرىجە

en: Selected full file name in the file manager plugin
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچ قىستۇرمىسىدا تاللانغان تولۇق ھۆججەت ئاتى

en: Selected full file name without extension in the file manager plugin
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچ قىستۇرمىسىدا تاللانغان كېڭەيتىلمە ئاتى يوق تولۇق ھۆججەت ئاتى

en: Selected file name in the file manager plugin
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچ قىستۇرمىسىدا تاللانغان ھۆججەت ئاتى

en: Selected file name without extension in the file manager plugin
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچ قىستۇرمىسىدا تاللانغان كېڭەيتىلمە ئاتى يوق ھۆججەت ئاتى

en: Selected file's extension in the file manager plugin
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچ قىستۇرمىسىدا تاللانغان ھۆججەتنىڭ كېڭەيتىلمە ئاتى

en: Selected URI in the project manager plugin
ug: قۇرۇلۇش باشقۇرغۇچ قىستۇرمىسىدا تاللانغان URI

en: Selected directory in the project manager plugin
ug: قۇرۇلۇش باشقۇرغۇچ قىستۇرمىسىدا تاللانغان مۇندەرىجە

en: Selected full file name in the project manager plugin
ug: قۇرۇلۇش باشقۇرغۇچ قىستۇرمىسىدا تاللانغان تولۇق ھۆججەت ئاتى

en: Selected full file name without extension in the project manager plugin
ug: قۇرۇلۇش باشقۇرغۇچ قىستۇرمىسىدا تاللانغان كېڭەيتىلمە ئاتى يوق تولۇق ھۆججەت ئاتى

en: Selected file name in the project manager plugin
ug: قۇرۇلۇش باشقۇرغۇچ قىستۇرمىسىدا تاللانغان ھۆججەت ئاتى

en: Selected file name without extension in the project manager plugin
ug: قۇرۇلۇش باشقۇرغۇچ قىستۇرمىسىدا تاللانغان كېڭەيتىلمە ئاتى يوق ھۆججەت ئاتى

en: Selected file extension in the project manager plugin
ug: قۇرۇلۇش باشقۇرغۇچ قىستۇرمىسىدا تاللانغان ھۆججەت كېڭەيتىلمە ئاتى

en: Currently edited file name
ug: ھازىر تەھرىرلىنىۋاتقان ھۆججەتنىڭ ئاتى

en: Currently edited file name without extension
ug: ھازىر تەھرىرلىنىۋاتقان ھۆججەتنىڭ ئاتى(كېڭەيتىلمە ئاتى يوق)

en: Currently edited file directory
ug: ھازىر تەھرىرلىنىۋاتقان ھۆججەتنىڭ مۇندەرىجىسى

en: Currently selected text in editor
ug: تەھرىرلىگۈچتە تاللانغان ھازىرقى تېكىست

en: Current word in editor
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى ھازىرقى سوز

en: Current line in editor
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى ھازىرقى قۇر

en: Ask the user to get additional parameters
ug: قوشۇمچە پارامېتىرلارنى ئىشلەتكۈچىدىن سورايدۇ

en: Command line parameters
ug: بۇيرۇق قۇرى پارامېتىرلىرى

en: Copyright (c) Naba Kumar
ug: نەشر ھوقۇقى (c) Naba Kumar غا تەۋە

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: Quit Anjuta IDE
ug: Anjuta IDE نى ئاخىرلاشتۇرۇش

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: Do you prefer coffee to tea? Check it out.
ug: سىز قەھۋەنى ياخشى كۆرەمسىز ياكى چاينىمۇ؟ تاللاڭ.

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: _Reset Dock Layout
ug: توختاش جايلاشتۇرۇشىنى ئەسلىگە قايتۇر(_R)

en: Reset the widgets docking layout to default
ug: كۆڭۈلدىكى كىچىك ئەپ توختاش جايلاشتۇرۇشىنى ئەسلىگە قايتۇرىدۇ

en: _Full Screen
ug: پۈتۈن ئېكران(_F)

en: Toggle fullscreen mode
ug: پۈتۈن ئېكران شەكلىگە ئالمىشىش

en: _Lock Dock Layout
ug: توختاش جايلاشتۇرۇشىنى قۇلۇپلا(_L)

en: Lock the current dock layout so that widgets cannot be moved
ug: نۆۋەتتىكى توختاش جايلاشتۇرۇشنى قۇلۇپلاپ، كىچىك ئەپنى يۆتكىگىلى بولمايدۇ

en: _Toolbar
ug: قورال بالداق(_T)

en: Show or hide the toolbar
ug: قورال ئىستونىنى كۆرسەت ياكى يوشۇر

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _User's Manual
ug: –ئىشلەتكۈچى قوللانمىسى

en: Anjuta user's manual
ug: ئانجۇتا ئىشلەتكۈچى قوللانمىسى

en: _Frequently Asked Questions
ug: كۆپ سورىلىدىغان سوئاللار(_F)

en: Anjuta frequently asked questions
ug: ئانجۇتا ھەققىدە كۆپ سورىلىدىغان سوئاللار

en: Anjuta _Home Page
ug: ئانجۇتا باش بېتى(_H)

en: Online documentation and resources
ug: توردىكى قوللانما ۋە مەنبەلەر

en: Report _Bugs/Patches/Requests
ug: كەمتۈك/ياماق/ئىلتىماسلارنى مەلۇم قىل(_B)

en: Submit a bug report, patch or feature request for Anjuta
ug: ئانجۇتانىڭ كەمتۈكلىرىنى، ياماقلىرىنى ۋە ئىلتىماسلارنى يوللايدۇ

en: Ask a _Question
ug: سوئال سوراش(_Q)

en: Submit a question for FAQs
ug: FAQ ئۈچۈن بىر سوئال يوللايدۇ

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: About Anjuta
ug: ئانجۇتا ھەققىدە

en: About External _Plugins
ug: سىرتقى قىستۇرمىلار ھەققىدە(_P)

en: About third-party Anjuta plugins
ug: ئۈچىنچى تەرەپ ئانجۇتا قىستۇرمىلىرى ھەققىدە

en: Specify the size and location of the main window
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ چوڭلۇقى ۋە ئورنىنى بەلگىلەيدۇ

en: Do not show the splash screen
ug: قوزغىتىش ئېكرانىنى كۆرسەتمە

en: Start a new instance and do not open the file in an existing instance
ug: يېڭى ئۈلگە باشلا، ھەم مەزكۇر ھۆججەتنى بۇرۇنقى ئۈلگىدە ئاچما

en: Do not open last session on startup
ug: باشلانغاندا ئەڭ ئاخىرقى ئەڭگىمەنى ئاچما

en: Do not open last project and files on startup
ug: قوزغالغاندا ئەڭ ئاخىرقى قۇرۇلۇش ۋە ھۆججەتلەرنى ئاچما

en: Shut down Anjuta properly, releasing all resources (for debugging)
ug: ئانجۇتانى مۇۋاپىق تاقاپ، بارلىق بايلىقلارنى(resource) قويۇۋېتىدۇ(سازلاش ئۈچۈن)

en: Display program version
ug: پروگرامما نەشرىنى كۆرسەت

en: - Integrated Development Environment
ug: - يۈرۈشلەشكەن ئىجادىيەت مۇھىتى

en: Loaded Session…
ug: ئوقۇلغان ئەڭگىمە…

en: Edit
ug: تەھرىرلەش

en: Help
ug: ياردەم

en: Installed plugins
ug: ئورنىتىلغان قىستۇرمىلار

en: Shortcuts
ug: تېزلەتمىلەر

en: Value doesn't exist
ug: قىممەت مەۋجۇت ئەمەس

en: Use tabulation for indentation
ug: تارتىش ئۈچۈن بەتكۈچ بەلگىسى ئىشلەت

en: Number of characters of one tabulation
ug: بىر بەتكۈچ بەلگىسى ئىپادىلەيدىغان ھەرپ سانى

en: Number of spaces on every indentation step
ug: بارلىق تارتىلىش قەدىمىدىكى بوشلۇق سانى

en: Do not load last session on startup
ug: قوزغالغاندا ئەڭ ئاخىرقى دىئالوگنى يۈكلىمە

en: Do not load last project and files on startup
ug: قوزغالغاندا ئەڭ ئاخىرقى قۇرۇلۇش ۋە ھۆججەتلەرنى يۈكلىمە

en: Session
ug: ئەڭگىمە

note: translators: translate the same as in gnome-control-center
en: Toolbar button labels:
ug: قورال بالداق توپچىلىرىنىڭ ئەنلىرى:

note: Style of the buttons/tabs used to select docked windows in anjuta
en: Dock switcher style:
ug: توختاش ئالماشتۇرغۇچنىڭ ئۇسلۇبى:

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈشى

en: Icons
ug: سىنبەلگىلەر

en: Text + Icons
ug: تېكىست + سىنبەلگە

en: GNOME toolbar setting
ug: گىنوم قورال بالدىقى تەڭشىكى

en: Tabs
ug: بەتكۈچلەر

en: Text below icons
ug: تېكىست سىنبەلگە ئاستىدا

en: Text beside icons
ug: تېكىست سىنبەلگىنىڭ يېنىدا كۆرسىتىلسۇن

en: Icons only
ug: سىنبەلگىلەرلا

en: Text only
ug: تېكىستلا
