anjuta master - en to sl translation catalogue (2018 entries)

en: Develop software in an integrated development environment
sl: Programska oprema v združenem razvojnem okolju

en: Anjuta DevStudio is a versatile software development studio featuring a number of advanced programming facilities including project management, application wizard, interactive debugger, source editor, version control, GUI designer, profiler and many more tools. It focuses on providing simple and usable user interface, yet powerful for efficient development.
sl: Programnik Anjuta DevStudio je studio z naprednimi zmožnostmi za programiranje, vodenje projektov, čarovnikov, razhroščevalnika, urejevalnika kode, nadzora različic in oblikovalnika vmesnika. Zasnovan je z namenom biti enostaven in uporaben program z široko paleto razvojnih zmožnosti.

en: Anjuta is very extensible with plugins. Almost all features in Anjuta are implemented using plugins which can be dynamically enabled or disabled. You can choose which plugins should be active for your project. Like the user interface layout, the set of active plugins is also persistent for each project making it easy to work on projects with various levels of complexity. Using plugins, you can extend Anjuta with your own features.
sl: Funkcionalnosti programa Anjuta je mogoče razširiti z vstavki. Skoraj vse zmožnosti so na voljo z vstavki, ki jih dinamično omogočamo oziroma onemogočamo za vsak projekt posebej. Kot uporabniški vmesnik so tudi vstavki določeni med nastavitvami in se samodejno uporabijo za nove projekte.

en: The project wizard lets you create new projects from a selection of project templates. The selection includes simple generic, flat (no subdirectory), GTK+, GNOME, Java, Python projects and more. New templates can be easily downloaded and installed.
sl: Čarovnik omogoča ustvarjanje novih projektov z izbiro projektnih predlog. Izbor vključuje generične, enoravenske (brez podmap), GTK+, GNOME, Java, Python projekte in druge. Dodatne predloge so na voljo za prejem.

en: Integrated Development Environment
sl: Združeno razvojno okolje

en: IDE;development;programming;
sl: IDE;razvoj;programiranje;

en: Autogen is busy
sl: Program Autogen je zaposlen

en: Could not write definition file "%s": %s
sl: Ni mogoče zapisati datoteke določil »%s«: %s

en: Could not open file "%s": %s
sl: Ni mogoče odpreti datoteke »%s«: %s

en: Text
sl: Besedilo

en: Text to render
sl: Besedilo za izris

en: Pixbuf Object
sl: Predmet sličice

en: The pixbuf to render.
sl: Sličica za izris.

en: Unable to find plugin module %s
sl: Ni mogoče najti enote vstavka %s

en: Unable to find plugin registration function %s in module %s
sl: Ni mogoče najti vpisne funkcije vstavka %s v modulu %s

en: Unknown error in module %s
sl: Neznana napaka v modulu %s

en: Column %i
sl: Stolpec %i

note: Column label
en: Column 1
sl: Stolpec 1

en: The file you are trying to open contains an invalid byte sequence.
sl: Datoteka, ki jo želite odpreti, vsebuje neveljavno bitno zaporedje.

en: Anjuta was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
sl: Ni mogoče samodejno zaznati ustreznega kodiranja datoteke, ki jo želite odpreti.

en: Missing location of plugin %s
sl: Manjkajoče mesto vstavka %s

en: Missing type defined by plugin %s
sl: Manjka vrsta določena z vstavkom %s

en: plugin %s fails to register type %s
sl: vstavek %s ni ustrezno vpisal vrste %s

en: Western
sl: zahodnoevropsko

en: Central European
sl: srednjeevropsko

en: South European
sl: južnoevropsko

en: Baltic
sl: baltsko

en: Cyrillic
sl: cirilica

en: Arabic
sl: arabsko

en: Greek
sl: grško

en: Hebrew Visual
sl: hebrejsko predočeno

en: Hebrew
sl: hebrejsko

en: Turkish
sl: turško

en: Nordic
sl: nordijsko

en: Celtic
sl: keltsko

en: Romanian
sl: romunsko

en: Armenian
sl: armensko

en: Chinese Traditional
sl: kitajsko tradicionalno

en: Cyrillic/Russian
sl: cirilica/rusko

en: Japanese
sl: japonsko

en: Korean
sl: korejsko

en: Chinese Simplified
sl: kitajsko poenostavljeno

en: Georgian
sl: gruzijsko

en: Cyrillic/Ukrainian
sl: cirilica/ukrajinsko

en: Vietnamese
sl: vietnamsko

en: Thai
sl: tajsko

note: Translator: Unknown refers to a character encoding like UTF8, * ISO8859-1 Translator: Unknown here is a target type, if not unknown it can * be a program or a shared library by example
en: Unknown
sl: Neznano

en: Help text
sl: Besedilo pomoči

en: Text to show the user what to enter into the entry
sl: Besedilo, ki opisuje, ki naj uporabnik vpiše v posamezno vnosno polje

note: Create all needed widgets
en: Environment Variables:
sl: Okoljske spremenljivke:

en: Name
sl: Ime

en: Value
sl: Vrednost

en: Path that dropped files should be relative to
sl: Relativna pot do spuščenih datotek

en: Drop a file or enter a path here
sl: Spustite datoteko na to mesto, ali pa vnesite pot do nje

en: Select Files
sl: Izbor datotek

en: Path that all files in the list should be relative to
sl: Relativna pot do vseh datotek seznama

en: Show Add button
sl: Pokaži gumb za dodajanje

en: Display an Add button
sl: Pokaži gumb za dodajanje

note: * Translators: This regex should match the password prompts of * at least the "su" and the "sudo" command line utility in your * language and possible other things like "ssh". * More information on the regular expression syntax can be * found at http://library.gnome.org/devel/glib/unstable/glib-rege
en: [Pp]assword.*:
sl: [Gg]esl.*:

en: Cannot execute command: "%s"
sl: Ni mogoče izvesti ukaza: »%s«

en: execvp failed
sl: execvp napaka

en: Anjuta Shell
sl: Lupina Anjute

en: Anjuta shell that will contain the plugin
sl: Lupina Anjute, ki bo vsebovala vstavek

en: Plugin '%s' does not want to be deactivated
sl: Vstavka »%s« ni mogoče ustaviti

en: Could not load %s
    This usually means that your installation is corrupted. The error message leading to this was:
    %s
sl: Ni mogoče naložiti %s
    Običajno to pomeni, da je namestitev poškodovana. Opis napake je:
    %s

en: Load
sl: Naloži

en: Available Plugins
sl: Razpoložljivi vstavki

en: Preferred plugins
sl: Priljubljeni vstavki

en: Only show user activatable plugins
sl: Pokaži le vstavke, ki jih lahko zažene uporabnik

en: These are the plugins selected by you when you have been prompted to choose one of many suitable plugins. Removing the preferred plugin will let you choose a different plugin.
sl: To so vstavki, ki so bili izbrani ob zadnjem preverjanju uporabnosti vstavkov. Z odstranitvijo prednostnega vstavka program ponudi možnost izbire novega.

en: Forget selected plugin
sl: Pozabi na izbran vstavek

en: Select a plugin
sl: Izbor vstavka

en: Please select a plugin to activate
sl: Izbor vstavka za zagon

en: No plugin is able to load other plugins in %s
sl: Ni vstavka za nalaganje drugih vstavkov v %s

en: <b>Please select a plugin to activate</b>
sl: <b>Izbor vstavka za zagon</b>

en: Remember this selection
sl: Zapomni si izbiro

en: Profiles
sl: Profili

en: Current stack of profiles
sl: Trenutni sklad profilov

en: Available plugins
sl: Razpoložljivi vstavki

en: Currently available plugins found in plugin paths
sl: Trenutno dostopni vstavki najdeni na poti vstavkov

en: Activated plugins
sl: Dejavni vstavki

en: Currently activated plugins
sl: Trenutno dejavni vstavki

en: Anjuta shell for which the plugins are made
sl: Lupina Anjute za katero so narejeni vstavki

en: Anjuta Status
sl: Stanje Anjute

en: Anjuta status to use in loading and unloading of plugins
sl: Stanje Anjute za nalaganje in razlaganje vstavkov

en: Loading:
sl: Nalaganje:

en: Category
sl: Kategorija

note: FIXME: Make the general page first
en: General
sl: Splošno

en: Anjuta Preferences
sl: Možnosti Anjuta

en: Plugin Manager
sl: Upravljalnik vstavkov

en: The plugin manager to use for resolving plugins
sl: Upravljalnik vstavkov za razreševanje vstavkov

en: Profile Name
sl: Ime profila

en: Name of the plugin profile
sl: Ime profila vstavkov

en: Synchronization file
sl: Datoteka usklajevanja

en: File to syncronize the profile XML
sl: Datoteka za usklajevanje XML profila

en: Please select a plugin from the list
sl: Izberite vstavek s seznama

en: Failed to read '%s': XML parse error. Invalid or corrupted Anjuta plugins profile.
sl: Napaka med branjem »%s«: XML napaka razčlenjevanja. Neveljavni ali pokvarjeni profil vstavkov.

note: <Pluginname>: Install it from <some location on the web>
en: %s: Install it from '%s'
sl: %s: vstavek namestite preko »%s«

en: Failed to read '%s': Following mandatory plugins are missing
sl: Branje »%s« je spodletelo: manjkajo navedeni obvezni vstavki:

en: Select the items to save:
sl: Izbor predmetov za shranjevanje:

en: If you do not save, all your changes will be lost.
sl: V primeru, da datoteke ne shranite, bodo izgubljene vse spremembe.

en: Save
sl: Shrani

en: Item
sl: Predmet

en: _Discard changes
sl: _Prezri spremembe

en: There is %d item with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d items with unsaved changes. Save changes before closing?
sl[0]: Odprtih je %d predmetov s spremenjeno vsebino. Ali jih želite shraniti?
sl[1]: Odprt je %d predmet s spremenjeno vsebino. Ali ga želite shraniti?
sl[2]: Odprta sta %d  predmeta s spremenjeno vsebino. Ali ju želite shraniti?
sl[3]: Odprti so %d predmeti s spremenjeno vsebino. Ali jih želite shraniti?

en: There is an item with unsaved changes. Save changes before closing?
sl: Odprt je predmet s spremenjeno vsebino. Ali ga želite shraniti?

en: <Invalid>
sl: <neveljavno>

en: ComboBox model
sl: Model spustnega polja

en: The model for the combo box
sl: Model spustnega polja

en: Action
sl: Dejanje

en: Visible
sl: Vidno

en: Sensitive
sl: Občutljivo

en: Shortcut
sl: Bližnjica

note: Avoid space in translated string
en: System:
sl: Sistem:

en: You do not seem to have PackageKit installed. PackageKit is required for installing missing packages. Please install "packagekit-gnome" package from your distribution, or install the missing packages manually.
sl: Paket PackageKit ni nameščen. Ta paket je zahtevan pri nameščanju manjkajočih paketov. Namestite "packagekit-gnome" paket vaše distribucije ali pa manjkajoče pakete namestite ročno.

en: Installation failed: %s
sl: Neuspešna namestitev: %s

en: Failed to run "%s". The returned error was: "%s".
sl: Zaganjanje »%s« je spodletelo. Vrnjena napaka je: »%s«.

en: The "%s" package is not installed.
    Please install it.
sl: Paket »%s« ni nameščen.
    Namestite ga.

en: The "%s" utility is not installed.
    Please install it.
sl: Pripomoček »%s« ni nameščen.
    Namestite ga.

note: Try xterm
en: Cannot find a terminal; using xterm, even if it may not work
sl: Ni mogoče najti konzole; uporabljen bo xterm, čeprav morda ne bo deloval

en: Cannot execute command: %s (using shell %s): %s
sl: Ni mogoče izvesti ukaza: %s (uporaba lupine %s): %s

en: Unable to load user interface file: %s
sl: Ni mogoče naložiti datoteke uporabniškega vmesnika: %s

en: Modified
sl: Spremenjeno

en: Added
sl: Dodano

en: Deleted
sl: Izbrisano

en: Conflicted
sl: V sporu

en: Up-to-date
sl: Posodobljeno

en: Locked
sl: Zaklenjeno

en: Missing
sl: Manjkajoče

en: Unversioned
sl: Brez določene različice

en: Ignored
sl: Prezrto

en: Widget not found: %s
sl: Gradnika ni mogoče najti: %s

en: Could not find application pixmap file: %s
sl: Ni mogoče najti slikovne datoteke programa: %s

en: Cannot execute command "%s": %s
sl: Ni mogoče izvesti ukaza: »%s«: %s

en: Please specify group name
sl: Določite ime skupine

en: Group name can only contain alphanumeric or "#$:%+,-.=@^_`~/" characters
sl: Ime skupine lahko vsebuje le črke, številke in znake "#$:%+,-.=@^_`~/".

en: Project doesn't exist or invalid path
sl: Projekt ne obstaja ali pa ni veljavna pot

en: Root
sl: Koren

en: Group
sl: Skupina

en: Source
sl: Vir

en: Shared Library (Libtool)
sl: Souporabna knjižnica (libtool)

en: Module (Libtool)
sl: Modul (Libtool)

en: Static Library (Libtool)
sl: Statična knjižnica (libtool)

en: Python Module
sl: Python modul

en: Java Module
sl: Java modul

en: Lisp Module
sl: Modul Lisp

en: Header Files
sl: Datoteke glave

en: Man Documentation
sl: Man dokumentacija

en: Info Documentation
sl: Info dokumentacija

en: Miscellaneous Data
sl: Različne podrobnosti

en: Script
sl: Skripta

en: Module
sl: Modul

en: Package
sl: Paket

en: Unable to parse project file
sl: Ni mogoče razčleniti datoteke projekta

en: Project doesn't exist or has an invalid path
sl: Projekt ne obstaja ali pa ni veljavna pot

en: Autotools backend
sl: Hrbtni del Autotools

en: New Autotools backend for project manager
sl: Nov ozadnji program Autotools za upravljanje s projekti

en: Name:
sl: Ime:

en: Project name, it can contain spaces by example 'GNU Autoconf'
sl: Ime projekta lahko vsebuje tudi presledke na primer 'GNU Autoconf'

en: Version:
sl: Različica:

en: Project version, typically a few numbers separated by dot by example '1.0.0'
sl: Različica projekta, običajno je to nekaj števil, ločenih s piko, na primer '1.0.0'.

en: Bug report URL:
sl: Naslov URL poročila o hrošču:

en: An email address or a link to a web page where the user can report bug. It is optional.
sl: Elektronski naslov ali povezava do spletne strani, kjer lahko uporabnik pošlje poročilo o hrošču. Možnost je izbirna.

en: Package name:
sl: Ime paketa:

en: Package name, it can contains only alphanumerics and underscore characters.It is generated from the project name if not provided.
sl: Ime paketa lahko vsebuje le črke, številke in vezaj. Ime je samodejno določeno iz imena projekta, če ni navedeno drugače.

en: URL:
sl: Naslov URL:

en: An link to the project web page if provided.
sl: Povezava do spletne strani projekta, če je ta določena.

en: Libtool support:
sl: Podpora Libtool:

en: Add support to compile shared and static libraries with Libtool.
sl: Doda podporo za izgradnjo deljenih in stalnih knjižnic projekta z libtool.

en: Linker flags:
sl: Zastavice povezovalnika:

en: Common additional linker flags for all targets in this group.
sl: Pogoste dodatne zastavice povezovalnika za vse cilje v tej skupini.

en: C preprocessor flags:
sl: Zastavice C predprocesorja:

en: Common additional C preprocessor flags for all targets in this group.
sl: Splošne dodatne zastavice predopravilnika C za vse cilje te skupine.

en: C compiler flags:
sl: Zastavice C prevajalnika:

en: Common additional C compiler flags for all targets in this group.
sl: Splošne dodatne zastavice kodno strojnega prevajalnika C za vse cilje te skupine.

en: C++ compiler flags:
sl: Zastavice C++ prevajalnika:

en: Common additional C++ compiler flags for all targets in this group.
sl: Splošne dodatne zastavice kodno strojnega prevajalnika C++ za vse cilje te skupine.

en: Java compiler flags:
sl: Zastavice prevajalnika Java:

en: Common additional Java compiler flags for all targets in this group.
sl: Splošne dodatne zastavice kodno strojnega prevajalnika Java za vse cilje te skupine.

en: Vala compiler flags:
sl: Zastavice prevajalnika Vala:

en: Common additional Vala compiler flags for all targets in this group.
sl: Splošne dodatne zastavice kodno strojnega prevajalnika Vala za vse cilje te skupine.

en: Fortran compiler flags:
sl: Zastavice Fortran prevajalnika:

en: Common additional Fortran compiler flags for all targets in this group.
sl: Splošne dodatne zastavice kodno strojnega prevajalnika Fortran za vse cilje te skupine.

en: Objective C compiler flags:
sl: Zastavice prevajalnika predmetnega C :

en: Common additional Objective C compiler flags for all targets in this group.
sl: Splošne dodatne zastavice kodno strojnega predmetnega prevajalnika C za vse cilje te skupine.

en: Lex/Flex flags:
sl: Zastavice Lex/Flex:

en: Common additional Lex or Flex lexical analyser generator flags for all targets in this group.
sl: Splošne dodatne zastavice kodno strojnega prevajalnika Lex ali Flex za vse cilje te skupine.

en: Yacc/Bison flags:
sl: Zastavice Yacc/Bison :

en: Common additional Yacc or Bison parser generator flags for all targets in this group.
sl: Splošne dodatne zastavice razčlenjevalnika za vse cilje te skupine.

en: Installation directories:
sl: Namestitvene mape:

en: List of custom installation directories used by targets in this group.
sl: Seznam namestitvenih map po meri za cilje te skupine.

en: Do not install:
sl: Ne namesti:

en: Build but do not install the target.
sl: Izgradi, vendar ne namesti cilja.

en: Installation directory:
sl: Mapa za namestitev:

en: It has to be a standard directory or a custom one defined in group properties.
sl: Biti mora običajna mapa ali pa mapa določena po meri med lastnostmi skupine.

en: Additional linker flags for this target.
sl: Dodatne zastavice povezovalnika za ta cilj.

en: Additional libraries:
sl: Dodatne knjižnice:

en: Additional libraries for this target.
sl: Dodatne knjižnice za ta cilj.

en: Additional objects:
sl: Dodatni predmeti:

en: Additional object files for this target.
sl: Dodatne datoteke predmetov za ta cilj.

en: Additional C preprocessor flags for this target.
sl: Dodatne zastavice predopravilnika C za ta cilj.

en: Additional C compiler flags for this target.
sl: Dodatne zastavice kodno-strojnega prevajalnika C za ta cilj.

en: Additional C++ compiler flags for this target.
sl: Dodatne zastavice kodno-strojnega prevajalnika C++ za ta cilj.

en: Additional Java compiler flags for this target.
sl: Dodatne zastavice kodno-strojnega prevajalnika Java za ta cilj.

en: Additional Vala compiler flags for this target.
sl: Dodatne zastavice kodno-strojnega prevajalnika Vala za ta cilj.

en: Additional Fortran compiler flags for this target.
sl: Dodatne zastavice kodno-strojnega prevajalnika Fortran za ta cilj.

en: Additional Objective C compiler flags for this target.
sl: Dodatne zastavice kodno-strojnega prevajalnika Predmetnega C za ta cilj.

en: Additional Lex or Flex lexical analyser generator flags for this target.
sl: Dodatne zastavice leksikalnega preučevalnika Lex ali Flex za ta cilj.

en: Additional Yacc or Bison parser generator flags for this target.
sl: Dodatne zastavice razčlenjevalnika Yacc ali Bison za ta cilj.

en: Additional dependencies:
sl: Dodatne odvisnosti:

en: Additional dependencies for this target.
sl: Dodatne odvisnosti za ta cilj.

en: Include in distribution:
sl: Vstavi v distribucijo:

en: Include this target in the distributed package.
sl: Vključi cilj v objavljenem paketu.

en: Build for check only:
sl: Izgradi le za preverjanje:

en: Build this target only when running automatic tests.
sl: Izgradi cilj le kadar so zagnani samodejni testi.

en: Do not use prefix:
sl: Ne uporabi predpone:

en: Do not rename the target with an optional prefix, used to avoid overwriting system program.
sl: Ne preimenuj cilja z izbirno predpono; možnost je uporabljena za prepis sistemskega programa.

en: Keep target path:
sl: Ohrani ciljno pot:

en: Keep relative target path for installing it. By example if you have a program subdir/app installed in bin directory it will be installed in bin/subdir/app not in bin/app.
sl: Obdrži relativno pot cilja za namestitev. Na primer, če imate nameščeno podmapo/program programa v mapi bin, bo nameščen v bin/podmapa/program in ne v bin/program.

en: Libraries:
sl: Knjižnice:

en: Manual section:
sl: Ročni oddelek:

en: Section where are installed the man pages. Valid section names are the digits ‘0’ through ‘9’, and the letters ‘l’ and ‘n’.
sl: Odsek, kjer so nameščene strani man. Veljavna imena odsekov so števila od ‘0’ do ‘9’  in črki ‘l’ in ‘n’

en: Source file must be a regular file, not a directory
sl: Izvorna datoteka mora biti običajna datoteka, ne mapa.

en: Target parent is not a valid group
sl: Ciljni nadrejeni predmet ni veljavna skupina

en: Please specify target name
sl: Določite ime cilja

en: Target name can only contain alphanumeric, '_', '-', '/' or '.' characters
sl: Ime cilja lahko vsebuje le črke, številke, '_', '-', '/' ali '.'

en: Shared library target name must be of the form 'libxxx.la'
sl: Ime souporabne knjižnice mora biti v obliki 'libxxx.la'

en: Static library target name must be of the form 'libxxx.a'
sl: Ime samostojne knjižnice mora biti v obliki 'libxxx.a'

en: Module target name must be of the form 'xxx.la'
sl: Ciljno ime modula mora biti v obliki 'xxx.la'

en: Automake Build
sl: Izgradnja automake

en: Basic autotools build plugin.
sl: Vstavek za osnovno izgradnjo autotools.

en: Execute
sl: Izvedi

en: Configure Project
sl: Nastavitve projekta

en: Regenerate project
sl: Obnovi projekt

en: Configuration:
sl: Nastavitve:

en: Configure Options:
sl: Možnosti nastavitev:

en: Build Directory:
sl: Mapa za izgradnjo:

en: Select Program
sl: Izberi program

en: Arguments:
sl: Argumenti:

en: Run in terminal
sl: Zaženi v terminalu

en: Select Program to run:
sl: Izbor programa za zagon:

en: Run several commands at a time:
sl: Zagon več ukazov ob času:

en: Continue on errors
sl: Nadaljuj ob napakah

en: Translate messages
sl: Prevajanje sporočil

en: Highlight build warnings and errors in editor
sl: Poudari opozorila izgradnje in napake v urejevalniku

en: Build
sl: Izgradi

en: Install as root:
sl: Namesti kot skrbnik:

en: Install
sl: Namesti

en: Before using this new configuration, the default one needs to be removed. Do you want to do that?
sl: Pred uporabo novih nastavitev je treba privzete vrednosti odstraniti. Ali želite odstraniti te nastavitve?

en: Command canceled by user
sl: Ukaz preklican na zahtevo uporabnika

en: Cannot compile "%s": No compile rule defined for this file type.
sl: Ni mogoče kodno prevesti »%s«: ni določenega pravila kodnega prevajanja za to vrsto datotek.

en: Cannot configure project: Missing configure script in %s.
sl: Ni mogoče nastaviti projekta: manjka nastavitveni skript v %s.

en: Select a build directory inside the project directory
sl: Izberi mapo za izgradnjo znotraj mape projekta

en: Default
sl: Privzeto

en: Debug
sl: Razhroščevanje

en: Profiling
sl: Profiliranje

en: Optimized
sl: Prilagojeno

en: No executables in this project!
sl: V projektu ni izvršljivih datotek!

en: No file or project currently opened.
sl: Ni odprtih datotek ali projektov.

note: Only local program are supported
en: Program '%s' is not a local file
sl: Program »%s« ni krajevna datoteka

en: Program '%s' does not exist
sl: Program »%s« ne obstaja

en: Program '%s' does not have execution permission
sl: Program »%s« nima dovoljenj za izvajanje

en: No executable for this file.
sl: Za to datoteko ni dovoljenj izvajanja.

en: Executable '%s' is not up-to-date.
sl: Izvršljiva datoteka »%s« ni posodobljena.

en: True if we need a special command to install files
sl: Izbrana možnost določa, da je treba uporabiti poseben ukaz za nameščanje datotek

en: Command used to be allowed to install files
sl: Ukaz uporabljen za nameščanje datotek s posebnim dovoljenjem

en: The command has to contain "%s" or "%q". This will be replaced by the command used to install the files, by example "make install". %s is replaced by the command without any change while %q is replaced by the quoted command. You can use %% to get a "%" character. A typical value is "sudo %s" or "su -c %q".
sl: Ukaz mora vsebovati »%s« ali "%q". Ta predmet bo zamenjan z ukazom, ki je namenjen nameščanju datotek, npr. "make install". %s se zamenja z ukazom brez sprememb, medtem ko se %q zamenja za navedenim ukazom. Uporabiti je dovoljeno %% za izpis znaka "%". Običajna vrednost je "sudo %s" ali "su -c %q".

en: Entering: %s
sl: Vstopanje: %s

en: Leaving: %s
sl: Zapuščanje: %s

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: warning:
sl: opozorilo:

en: warning:-old
sl: opozorilo:-staro

note: The translations should match that of 'gcc' program. * The second string with -old should be used for an older * version of 'gcc' if necessary. If you update one string, * move the first one to translate the -old string and then * replace the first string only.
en: error:
sl: napaka:

en: error:-old
sl: napaka:-staro

en: Command exited with status %d
sl: Ukaz zaključen s stanjem %d

en: Command aborted by user
sl: Ukaz prekinjen na zahtevo uporabnika

en: Command terminated with signal %d
sl: Ukaz zaključen s signalom %d

en: Command terminated for an unknown reason
sl: Ukaz zaključen iz neznanih razlogov

en: Total time taken: %lu secs
sl: Celoten čas: %lu sek

en: Completed unsuccessfully
sl: Neuspešno zaključeno

en: Completed successfully
sl: Uspešno zaključeno.

note: Translators: the first number is the number of the build attemp, the string is the directory where the build takes place
en: Build %d: %s
sl: Izgradnja %d: %s

en: _Build
sl: _Izgradi

en: _Build Project
sl: Projekt _izgradnje

en: Build whole project
sl: Izgradnja celotnega projekta

en: _Install Project
sl: _Projekt namestitve

en: Install whole project
sl: Namestitev celotnega projekta

en: _Check Project
sl: _Preveri projekt

en: Check whole project
sl: Preveri celotni projekt

en: _Clean Project
sl: _Počisti projekt

en: Clean whole project
sl: Počisti celoten projekt

en: C_onfigure Project…
sl: _Nastavitve projekta ...

en: Configure project
sl: Nastavitve projekta

en: Build _Tarball
sl: Izgradi _Tar paket

en: Build project tarball distribution
sl: Izgradi distribucijski tar paket projekta

en: _Build Module
sl: _Izgradi modul

en: Build module associated with current file
sl: Izgradi modul v povezavi s trenutno datoteko

en: _Install Module
sl: _Namestitev modula

en: Install module associated with current file
sl: Namesti modul v povezavi s trenutno datoteko

en: _Check Module
sl: _Preveri modul

en: Check module associated with current file
sl: Modul preverjanja v povezavi s trenutno datoteko

en: _Clean Module
sl: _Počisti modul

en: Clean module associated with current file
sl: Počisti modul povezan s trenutno datoteko

en: Co_mpile File
sl: Kodno _prevedi datoteko

en: Compile current editor file
sl: Kodno prevedi trenutno urejevalno datoteko

en: Select Configuration
sl: Določitev nastavitev

en: Select current configuration
sl: Določi trenutne nastavitve

en: Remove Configuration
sl: Odstrani nastavitve

en: Clean project (distclean) and remove configuration directory if possible
sl: Počisti projekt (distclean) in odstrani namestitveno mapo, če je to mogoče

en: _Compile
sl: _Kodno prevajanje

en: Compile file
sl: Kodno prevedi datoteko

en: Build module
sl: Izgradi modul

en: _Install
sl: _Namesti

en: Install module
sl: Namestitev modula

en: _Clean
sl: _Počisti

en: Clean module
sl: Počisti modul

en: _Check
sl: _Preveri

en: Check module
sl: Modul preverjanja

en: _Cancel command
sl: _Prekliči ukaz

en: Cancel build command
sl: Prekliči ukaz za izgradnjo

en: _Build (%s)
sl: _Izgradi (%s)

en: _Install (%s)
sl: _Namesti (%s)

en: _Clean (%s)
sl: _Počisti (%s)

en: Co_mpile (%s)
sl: Kodno _prevedi (%s)

en: Co_mpile
sl: _Kodno prevajanje

en: Build commands
sl: Ukazi izgradnje

note: Translators: This is a group of build * commands which appears in pop up menus
en: Build popup commands
sl: Izgradi pojavne ukaze

en: Build Autotools
sl: Izgradi autotools

en: Error while setting up build environment:
     %s
sl: Napaka med nastavljanjem okolja izgradnje:
    %s

en: Command aborted
sl: Ukaz preklican

en: Class Generator
sl: Ustvarjalnik razredov

en: Anjuta Class Generator Plugin
sl: Vstavek Anjute za ustvarjanje razredov.

en: Class
sl: Razred

en: General Public License (GPL)
sl: Splošno javno dovoljenje (GPL)

en: Lesser General Public License (LGPL)
sl: Manj splošno dovoljenja GNU (LGPL)

en: Berkeley Software Distribution License (BSD)
sl: Berkeley programsko dovoljenje razširjanja (BSD)

en: No License
sl: Ni dovoljenja

en: Create
sl: Ustvari

en: Class Name:
sl: Ime razreda:

en: Base Class:
sl: Osnovni razred:

en: Base Class Inheritance:
sl: Nasledstvo osnovnega razreda:

en: Class Options:
sl: Možnosti razreda:

en: Source/Header Headings:
sl: Naslovi vira/glave:

en: Inline the declaration and implementation
sl: Izpis določil in vključitev v vrstici

en: Author/Date/Time
sl: Avtor/datum/čas

en: General Class Properties
sl: Splošne lastnosti razreda

en: Class Elements
sl: Elementi razreda

en: Generic C++ Class
sl: Izvorni C++ razred

en: GObject Prefix and Type:
sl: Vrsta in predpona GObject:

en: Author/Date-Time
sl: Avtor/datum-čas

en: Class Function Prefix:
sl: Predpona funkcije razreda:

en: Member Functions/Variables
sl: Funkcije/spremenljivke članov

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Signals
sl: Signali

en: GObject Class
sl: Razred GObject

en: Class Methods
sl: Razredni načini

en: Constants/Variables
sl: Konstante in spremenljivke

en: Python Class
sl: Razred Python

en: is Sub-Class
sl: je podrejeni razred

en: Initializer Arguments:
sl: Argumenti začenjanja:

en: Methods
sl: Načini

en: Variables
sl: Spremenljivke

en: Imports
sl: Uvozi

en: JavaScript Class
sl: Razred JavaScript

en: GLib.Object
sl: GLib.Predmet

en: Class Scope:
sl: Področje razreda:

en: Vala Class
sl: Razred Vala

en: Author Email Address:
sl: Elektronski naslov avtorja:

en: Author Name:
sl: Ime avtorja:

en: License:
sl: Dovoljenje:

en: Header File:
sl: Datoteka glave:

en: Source File:
sl: Izvorna datoteka:

en: Add to Project Target:
sl: Dodaj k cilju projekta:

en: Add to Repository
sl: Dodaj v skladišče

en: Header or source file has not been created
sl: Glava izvorne datoteke ni bila ustvarjena

en: Autogen template used for the header file
sl: Autogen predloga uporabljena za datoteko glave

en: Autogen template used for the implementation file
sl: Predloga autogen za vključevalno datoteko

en: File to which the processed template will be written
sl: Datoteka v katero bo vpisana prevedena predloga

en: Could not find autogen version 5; please install the autogen package. You can get it from http://autogen.sourceforge.net.
sl: Ni mogoče najti autogen različice 5. Namestite autogen paket. Paket lahko prejmete preko http://autogen.sourceforge.net

en: Failed to execute autogen: %s
sl: Napaka med izvajanjem autogen: %s

en: Guess from type
sl: Določi na vrsto

en: Scope
sl: Obseg

en: Implementation
sl: Izvedba

en: Type
sl: Vrsta

en: Arguments
sl: Argumenti

en: Nick
sl: Vzdevek

en: Blurb
sl: Oznanilo

en: GType
sl: GVrsta

note: Somehow redundant with marshaller, but required for default handler
en: Flags
sl: Zastavice

en: Marshaller
sl: Reditelj

note: Automatic highlight menu
en: Automatic
sl: Samodejno

en: Getter
sl: Pridobilnik metode

en: Setter
sl: Spremenilnik metode

en: XML description of the user interface
sl: XML opis uporabniškega vmesnika

en: CVS Plugin
sl: CVS vstavek

en: A version control system plugin
sl: Vstavek sistema nadzora različic

en: Standard diff
sl: Običajna primerjava

en: Patch-Style diff
sl: Primerjava popravkov

en: Local
sl: Krajevno

en: Extern (rsh)
sl: Zunanji (rsh)

en: Password server (pserver)
sl: Geselski strežnik (pserver)

en: CVS Preferences
sl: Možnosti CVS

en: Path to "cvs" command
sl: Pot do "cvs" ukaza

en: Compression Level (0=off, 10=max):
sl: Raven krčenja (0=brez, 10=največ):

en: Ignore .cvsrc file (recommended)
sl: Prezri .cvsrc datoteko (priporočeno)

en: CVS Options
sl: CVS možnosti

en: CVS: Add file/directory
sl: CVS: dodaj datoteko/mapo

en: Choose file or directory to add:
sl: Izbor datoteke ali mape za dodajanje:

en: Browse…
sl: Prebrskaj ...

en: File is binary
sl: Datoteka je binarna

en: CVS: Remove file/directory
sl: CVS: odstrani datoteko/mapo

en: Choose file or directory to remove:
sl: Izbor datoteke ali mape za odstranitev:

en: <b>Please note: </b>
    
    Pressing OK will delete the file from disk and from CVS. Of course, the file won't be removed from CVS before you use CVS Commit. <b>You have been warned!</b>
sl: <b>Opomba: </b>
    
    S potrditvijo boste izbrisali datoteko z diska in iz CVS. Seveda datoteka ne bo izbrisana iz oddaljenega CVS dokler sprememb v CVS ne uveljavite. <b>Opombo vzemite tudi kot opozorilo!</b>

en: CVS: Commit file/directory
sl: CVS: uveljavi datoteko/mapo

en: Choose file or directory to commit:
sl: Izbor datoteke ali mape za uveljavitev:

en: Whole project
sl: Celoten projekt

en: Log message:
sl: Dnevniško sporočilo:

en: Revision:
sl: Predelava:

en: Do not act recursively
sl: Ne deluj po celotni drevesni zgradbi

en: Options:
sl: Možnosti:

en: CVS: Update file/directory
sl: CVS: posodobi datoteko/mapo

en: Choose file or directory to update:
sl: Izbor datoteke ali mape za posodobitev:

en: Delete empty directories
sl: Izbriši prazne mape

en: Create new directories
sl: Ustvari nove mape

en: Reset sticky tags
sl: Počisti lepljive oznake

en: Use revision/tag:
sl: Uporabi predelavo/oznako:

en: CVS: Status
sl: CVS: stanje

en: CVS: Status from file/directory
sl: CVS: stanje datoteke/mape

en: Choose file or directory to get the status from:
sl: Izbor datoteke ali mape za izpis stanja:

en: Be verbose
sl: Podroben izpis

en: CVS: Diff file/directory
sl: CVS: primerjaj datoteko/mapo

en: Choose file or directory to diff:
sl: Izbor datoteke ali mape za primerjavo:

en: Unified format instead of context format
sl: Enotni zapis namesto vsebinskega zapisa

en: Use revision:
sl: Uporabi predelavo:

en: CVS: Log file/directory
sl: CVS: beleži datoteko/mapo

en: Choose file or directory to get log for:
sl: Izbor dnevnika datoteke ali mape:

en: Options
sl: Možnosti

en: CVS: Import
sl: CVS: uvozi

en: Project root directory:
sl: Korenska mapa projekta:

en: Module name:
sl: Ime modula:

en: Vendor tag:
sl: Oznaka ponudnika:

en: Release tag:
sl: Oznaka objave:

en: Module Details:
sl: Podrobnosti modula:

en: Password:
sl: Geslo:

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Repository:
sl: Skladišče:

en: Please enter a filename!
sl: Vnesite ime datoteke!

en: Please fill field: %s
sl: Izpolnite polje: %s

en: CVS command is running! Please wait until it is finished!
sl: CVS ukaz teče! Počakajte dokler se ne zaključi!

en: Unable to delete file
sl: Ni mogoče izbrisati datoteke

en: Are you sure that you want to pass an empty log message?
sl: Ali ste prepričani, da želite preskočiti prazen dnevnik?

en: Vendor
sl: Ponudnik

en: Release
sl: Objava

en: Are you sure that you do not want a log message?
sl: Ali ste prepričani, da ne želite sporočila beleženja?

en: CVS command failed. See above for details
sl: CVS ukaz ni uspel. Več podrobnosti napake je v izpisu

en: CVS command successful! Time taken: %ld second | CVS command successful! Time taken: %ld seconds
sl[0]: CVS ukaz izveden uspešno! Pretečen čas: %ld sekund
sl[1]: CVS ukaz izveden uspešno! Pretečen čas: %ld sekunda
sl[2]: CVS ukaz izveden uspešno! Pretečen čas: %ld sekundi
sl[3]: CVS ukaz izveden uspešno! Pretečen čas: %ld sekunde

en: CVS command is running — please wait until it finishes!
sl: CVS ukaz se izvaja — počakajte dokler ukaz se ne zaključi!

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add
sl: _Dodaj

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the CVS tree
sl: Dodaj novo datoteko/mapo v CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove
sl: _Odstrani

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from CVS tree
sl: Odstrani datoteko/mapo iz CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit
sl: _Uveljavi

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the CVS tree
sl: Uveljavi spremembe v CVS

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update
sl: _Posodobi

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the CVS tree
sl: Usklajevanje krajevne z oddaljeno CVS različico

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff
sl: _Primerjava

note: Display label short-cut
en: Show differences between your local copy and the tree
sl: Pokažite razlike med krajevno in oddaljeno kopijo različice

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Status
sl: _Pokaži stanje

note: Display label short-cut
en: Show the status of a file/directory
sl: Pokaži stanje datoteke ali mape

note: Action name Stock icon, if any
en: _Show Log
sl: _Pokaži beleženje

note: Display label short-cut
en: Show the log of a file/directory
sl: Pokaži beleženje datoteke ali mape

note: Action name Stock icon, if any
en: _Import Tree
sl: _Uvozi različico

note: Display label short-cut
en: Import a new source tree to CVS
sl: Uvozi novo različico vira v CVS

en: CVS operations
sl: CVS opravila

en: CVS popup operations
sl: CVS pojavna opravila

en: Debugger
sl: Razhroščevalnik

en: Debug Manager plugin.
sl: Vstavek upravljanja razhroščevanja.

en: Attach to process
sl: Pripni k opravilu

en: _Process to attach to:
sl: _Pripni k opravilu:

en: _Hide paths
sl: _Skrij poti

en: Hide process para_meters
sl: Skrij para_metre opravila

en: Display process _tree
sl: Pokaži razvrstitev _opravil

en: _Attach
sl: _Priloži

en: Breakpoints
sl: Prekinitvene točke

en: Enable _all
sl: Omogoči _vse

en: _Disable all
sl: _Onemogoči vse

en: _Remove all
sl: _Odstrani vse

en: Add Watch
sl: Dodaj opazovanje

en: _Automatic update
sl: _Samodejna posodobitev

en: _Name:
sl: _Ime:

en: Change Watch
sl: Spremeni opazovanje

en: _Value:
sl: _Vrednost:

en: Inspect/Evaluate
sl: Preveri/oceni

en: Breakpoint properties
sl: Lastnosti prekinitvene točke

en: Location
sl: Mesto

note: This is the number of time that the program executes the line where a breakpoint is located. It is used as a list header, so I have tried to find a quite short name.
en: _Pass count:
sl: Štetje _prehodov:

en: _Condition:
sl: _Pogoj:

en: _Location:
sl: _Mesto:

en: Memory
sl: Pomnilnik

en: Enter an address in hexadecimal or select one in the data
sl: Vnesite naslov v osmiškem zapisu ali pa izberite ustreznega med podatki.

en: Inspect
sl: Preveri

en: CPU Registers
sl: CPE vpisniki

en: Shared libraries
sl: Knjižnice souporabe

en: Kernel Signals
sl: Signali jedra

en: Set Signal Property
sl: Določitev lastnosti signala

en: Description:
sl: Opis:

en: Program Interrupt
sl: Prekinitev programa

en: Yes
sl: Da

en: Pass:
sl: Prehod:

en: Print:
sl: Natisni:

en: Stop:
sl: Ustavi:

en: Start Debugger
sl: Zagon razhroščevalnika

en: Debugger:
sl: Razhroščevalnik:

en: Debugger command
sl: Ukaz razhroščevanja

en: Debugger command:
sl: Ukaz razhroščevanja:

en: Source Directories
sl: Izvorne mape

en: Select one directory
sl: Izberite imenik

en: Connect to remote target
sl: Povezava z oddaljenim ciljem

en: TCP/IP Connection
sl: TCP/IP Povezava

en: Address:
sl: Naslov:

en: Port:
sl: Vrata:

en: Serial Line Connection
sl: Povezava preko serijskih vrat

en: Disable
sl: Onemogoči

en: Remote debugging
sl: Oddaljeno razhroščevanje

en: <span weight="bold" size="larger">Are you sure you want to debug a program not using the Debug configuration?</span>
    
    When optimizations are enabled, the debugger cannot always identify the source code corresponding to the instructions, so some commands can perform in a strange way, especially steps.
sl: <span weight="bold" size="larger">Ali ste prepričani, da želite razhroščevati program brez uporabe Debug nastavitev?</span>
    
    Kadar so prilagodilniki omogočeni ima razhroščevalnik lahko težave z določanjem izvorne kode, zato nekateri ukazi lahko delujejo na neželen način.

en: Do not show again
sl: Ne prikaži znova

en: Are you sure you want to delete all the breakpoints?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati vse prekinitvene točke?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Breakpoints
sl: _Prekinitvene točke

note: Action name Stock icon, if any
en: Toggle Breakpoint
sl: Preklop prekinitvenih točk

note: Display label short-cut
en: Toggle breakpoint at the current location
sl: Preklop prekinitvenih točk na trenutnem mestu

note: Action name Stock icon, if any
en: Add Breakpoint…
sl: Dodaj prekinitveno točko ...

note: Display label short-cut
en: Add a breakpoint
sl: Dodaj prekinitveno točko

note: Action name Stock icon, if any
en: Remove Breakpoint
sl: Odstrani prekinitveno točko

note: Display label short-cut
en: Remove a breakpoint
sl: Odstrani prekinitveno točko

note: Action name Stock icon, if any
en: Edit Breakpoint
sl: Uredi prekinitveno točko

note: Display label short-cut
en: Edit breakpoint properties
sl: Uredi lastnosti prekinitvene točke

note: Action name Stock icon, if any
en: Enable Breakpoint
sl: Omogoči prekinitveno točko

note: Display label short-cut
en: Enable a breakpoint
sl: Omogoči prekinitveno točko

note: Action name Stock icon, if any
en: Disable All Breakpoints
sl: Onemogoči vse prekinitvene točke

note: Display label short-cut
en: Deactivate all breakpoints
sl: Prekini vse prekinitvene točke

note: Action name Stock icon, if any
en: R_emove All Breakpoints
sl: Odstrani _vse prekinitvene točke

note: Display label short-cut
en: Remove all breakpoints
sl: Odstrani vse prekinitvene točke

note: Action name Stock icon, if any
en: Jump to Breakpoint
sl: Skoči na prekinitveno točko

note: Display label short-cut
en: Jump to breakpoint location
sl: Skoči na mesto prekinitvene točke

en: Disable Breakpoint
sl: Onemogoči prekinitveno točko

en: Disable a breakpoint
sl: Onemogoči prekinitveno točko

note: Translators: Enabled refers to a breakpoint. It is a column name, like * other words. This enable an user defined command
en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Address
sl: Naslov

en: Condition
sl: Pogoj

en: Pass count
sl: Štetje prehodov

en: State
sl: Stanje

en: Breakpoint operations
sl: Opravila prekinitvene točke

note: create goto menu_item.
en: _Go to address
sl: Pojdi na _naslov

en: Variable
sl: Spremenljivka

en: Disassembly
sl: Razgrajevanje

en: Information
sl: Podrobnosti

en: Lines
sl: Vrstice

note: This is the list of local variables.
en: Locals
sl: Izbrane spremenljivke

en: Do not display warning if not using a Debug configuration
sl: Ne prikaži opozorila, kadar nastavitve razhroščevanja niso v uporabi

en: Debugger Log
sl: Beleženje razhroščevanja

en: Started
sl: Zagnano

en: Loaded
sl: Naloženo

note: Action name Stock icon, if any
en: Pa_use Program
sl: _Premor program

note: Display label short-cut
en: Pauses the execution of the program
sl: Premor izvajanja programa

en: Running…
sl: Zagnano ...

note: Action name Stock icon, if any
en: Run/_Continue
sl: Zaženi/_nadaljuj

note: Display label short-cut
en: Continue the execution of the program
sl: Nadaljuj z izvajanjem programa

en: Stopped
sl: Zaustavljeno

en: Unloaded
sl: Izključeno

en: Debugger terminated with error %d: %s
sl: Razhroščevanje je bilo zaključeno z napako %d: %s

en: Program has received signal: %s
sl: Program je prejel signal: %s

note: Action name Stock icon, if any
en: _Debug
sl: _Razhroščevanje

en: _Start Debugger
sl: _Zagon razhroščevalnika

en: _Debug Program
sl: _Razhroščevanje programa

en: Start debugger and load the program
sl: Zaženi razhroščevalnik in naloži program

en: _Debug Process…
sl: _Razhroščevanje opravila ...

en: Start debugger and attach to a running program
sl: Zaženi razhroščevalnik in ga pripni k zagnanemu programu

en: Debug _Remote Target…
sl: Razhroščevanje _oddaljenega cilja ...

en: Connect to a remote debugging target
sl: Povezava z oddaljenim ciljem razhroščevanja

en: Stop Debugger
sl: Zaustavi razhroščevalnik

en: Say goodbye to the debugger
sl: Poslovite se od razhroščevalnika

en: Add source paths…
sl: Dodaj poti vira ...

en: Add additional source paths
sl: Dodaj dodatne poti vira

note: Action name Stock icon, if any
en: Debugger Command…
sl: Ukaz razhroščevalnika ...

note: Display label short-cut
en: Custom debugger command
sl: Razhroščevalni ukaz po meri

en: _Info
sl: _Podrobnosti

en: Shared Libraries
sl: Knjižnice souporabe

en: Show shared library mappings
sl: Pokaži preslikave souporabe knjižnic

en: Show kernel signals
sl: Pokaži signale jedra

en: _Continue/Suspend
sl: _Nadaljuj/Ustavi

en: Continue or suspend the execution of the program
sl: Nadaljuj ali ustavi izvajanje programa

en: Step _In
sl: _Vstopi

en: Single step into function
sl: Enojni vstop v funkcijo

en: Step O_ver
sl: _Prestopi

en: Single step over function
sl: Enojni prestop funkcije

en: Step _Out
sl: _Izstopi

en: Single step out of function
sl: Enojni izstop iz funkcije

en: _Run to Cursor
sl: _Zaženi na kazalko

en: Run to the cursor
sl: Zaženi na kazalko

en: _Run from Cursor
sl: _Zaženi preko kazalke

en: Run from the cursor
sl: _Zaženi preko kazalke

en: Debugger operations
sl: Opravila razhroščevanja

en: Unable to find a debugger plugin supporting a target with %s MIME type
sl: Ni mogoče najti vstavka razhroščevalnika s podporo cilja za vrsto MIME %s

en: Register
sl: Vpisnik

en: Registers
sl: Vpisniki

en: Update
sl: Posodobi

en: Shared Object
sl: Souporaba predmetov

en: From
sl: Od

en: To
sl: Za

en: Symbols read
sl: Prebrani simboli

en: Shared library operations
sl: Podpora souporabe knjižnic

en: Stop
sl: Zaustavi

en: Print
sl: Natisni

en: Pass
sl: Prehod

en: Description
sl: Opis

note: Action name Stock icon, if any
en: Send to process
sl: Pošlji na opravilo

en: Kernel signals
sl: Signali jedra

en: Signal operations
sl: Signalna dejanja

en: Show Line Numbers
sl: Pokaži številke vrstic

en: Whether to display line numbers
sl: Ali naj bodo prikazane številke vrstic

en: Show Line Markers
sl: Pokaži zaznamovanja vrstic

en: Whether to display line marker pixbufs
sl: Ali naj bodo prikazane zaznamovalne sličice vrstic

note: Action name Stock icon, if any
en: Set current frame
sl: Določi trenutni okvir

en: View Source
sl: Poglej vir

en: Get Stack trace
sl: Pridobi zaznavo sklada

en: Active
sl: Dejavno

en: Thread
sl: Nit

en: Frame
sl: Okvir

note: Register actions
en: File
sl: Datoteka

en: Line
sl: Črta

en: Function
sl: Funkcija

en: Stack
sl: Sklad

en: Stack frame operations
sl: Opravila okvirja sklada

en: User
sl: Uporabnik

en: Time
sl: Čas

en: Command
sl: Ukaz

en: Unable to execute: "%s". The returned error was: "%s".
sl: Ni mogoče izvesti ukaza: »%s«. Vrnjena napaka je: »%s«.

en: Unable to open the file: %s
sl: Ni mogoče odpreti datoteke: %s

en: Unable to open %s. Debugger cannot start.
sl: Ni mogoče odpreti %s. Razhroščevalnika ni mogoče zagnati.

en: Unable to detect MIME type of %s. Debugger cannot start.
sl: Ni mogoče zaznati MIME vrste %s. Razhroščevalnika ni mogoče začeti.

en: Path
sl: Pot

en: The program is already running.
    Do you still want to stop the debugger?
sl: Program je še vedno zagnan.
    Ali vseeno želite zaustaviti razhroščevanje?

note: Action name Stock icon, if any
en: Ins_pect/Evaluate…
sl: _Preveri/oceni ...

note: Display label short-cut
en: Inspect or evaluate an expression or variable
sl: Preveri ali oceni izraz spremenljivke

en: Add Watch…
sl: Dodaj opazovanje ...

en: Remove Watch
sl: Odstrani opazovanje

en: Update Watch
sl: Posodobi opazovanje

en: Change Value
sl: Spremeni vrednost

en: Update all
sl: Posodobi vse

en: Remove all
sl: Odstrani vse

note: Action name Stock icon, if any
en: Automatic update
sl: Samodejna posodobitev

en: Watch operations
sl: Opravila opazovanja

en: Watches
sl: Opazovanja

en: API Help
sl: API pomoč

en: Devhelp Plugin for Anjuta.
sl: Vstavek Anjute za Devhelp

en: Search Help:
sl: Iskanje pomoči:

en: _Go to
sl: _Pojdi na

en: _API Reference
sl: Sklic _API

en: Browse API Pages
sl: Prebrskaj API strani

en: _Context Help
sl: Vsebinska _pomoč

en: Search help for the current word in the editor
sl: Preišči pomoč za trenutno besedo v urejevalniku

en: _Search Help
sl: _Poišči pomoč

en: Search for a term in help
sl: Poišči besedo v pomoči

en: Help operations
sl: Opravila pomoči

en: API Browser
sl: Brskalnik API

en: Missing name
sl: Manjka ime

en: Project doesn't allow to set properties
sl: Projekt ne dovoli nastavitve lastnosti

en: Directory backend
sl: Zaledje mape

en: Directory project backend, get only source files, use it when other backend fails
sl: Projektno zaledje mape pridobi le datoteke izvorne kode, ki so uporabljene, kadar zaledje odpove.

en: Are you sure you want to reload '%s'?
    Any unsaved changes will be lost.
sl: Ali ste prepričani, da želite ponovno naložiti »%s«?
    Vse spremembe, ki niso bile shranjene, bodo izgubljene.

en: _Reload
sl: _Ponovno naloži

en: Add bookmark
sl: Dodaj zaznamek

en: Remove bookmark
sl: Odstrani zaznamek

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Remove
sl: Odstrani

en:  [read-only]
sl:  [samo za branje]

en: Close Others
sl: Zapri ostale

en: Close file
sl: Zapri datoteko

en: Path:
sl: Pot:

en: Open file
sl: Odpri datoteko

en: Save file as
sl: Shrani datoteko kot

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to replace it with the one you are saving?
sl: Datoteka »%s« že obstaja.
    Ali jo želite prepisati z datoteko, ki jo shranjujete?

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: [read-only]
sl: [samo za branje]

note: Document manager plugin
en: Document Manager
sl: Upravljalnik dokumentov

en: Provides document management capabilities.
sl: Omogoča možnosti urejanja dokumentov.

en: Top
sl: Na vrhu

en: Bottom
sl: Na dnu

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: Enable files autosave
sl: Omogoči samodejno shranjevanje datotek

en: Save files interval in minutes
sl: Zamik shranjevanja datotek v minutah

en: Save session interval in minutes
sl: Zamik shranjevanja seje v minutah

en: Autosave
sl: Samodejno shranjevanje

en: Sorted in opening order
sl: Razvrščeno po vrstnem redu odpiranja

en: Sorted by most recent use
sl: Razvrščeno po nedavni uporabi

en: Sorted in alphabetical order
sl: Razvrščeno po abecedi

en: Position:
sl: Mesto:

en: Show tabs
sl: Pokaži zavihke

en: Show drop-down list
sl: Pokaži spustni seznam

en: Do not show open documents
sl: Ne pokaži odprtih dokumentov

en: Open documents
sl: Odprti dokumenti

en: Case sensitive
sl: Razlikovanje velikosti črk

en: Regular expression
sl: Logični izraz

en: Replace All
sl: Zamenjaj vse

en: _Save
sl: _Shrani

en: Save current file
sl: Shrani trenutno datoteko

en: Save _As…
sl: Shrani _kot ...

en: Save the current file with a different name
sl: Shrani trenutno datoteko z drugim imenom

en: Save A_ll
sl: Shrani _vse

en: Save all currently open files, except new files
sl: Shrani vse trenutno odprte datoteke, razen novih datotek

en: _Close File
sl: _Zapri datoteko

en: Close current file
sl: Zapri trenutno datoteko

en: Close All
sl: Zapri vse

en: Close all files
sl: Zapri vse datoteke

en: Close other documents
sl: Zapri ostale dokumente

en: Reload F_ile
sl: Ponovno naloži _datoteko

en: Reload current file
sl: Ponovno naloži trenutno datoteko

en: Recent _Files
sl: _Nedavne datoteke

en: _Print…
sl: _Natisni ...

en: Print the current file
sl: Natisni trenutno datoteko

en: _Print Preview
sl: _Predogled tiskanja

en: Preview the current file in print format
sl: Predogled trenutne datoteke v zapisu tiskanja

en: _Transform
sl: _Preoblikuj

note: menu title
en: _Make Selection Uppercase
sl: Pretvori izbor v _velike črke

en: Make the selected text uppercase
sl: Pretvori izbrano besedilo v velike črke

en: Make Selection Lowercase
sl: Pretvori izbor v male črke

en: Make the selected text lowercase
sl: Pretvori izbrano besedilo v male črke

en: Convert EOL to CRLF
sl: Pretvori EOL v CRLF

en: Convert End Of Line characters to DOS EOL (CRLF)
sl: Pretvori EOL znake v DOS EOL (CRLF)

en: Convert EOL to LF
sl: Pretvori EOL v LF

en: Convert End Of Line characters to Unix EOL (LF)
sl: Pretvori EOL znake v Unix EOL (LF)

en: Convert EOL to CR
sl: Pretvori EOL v CR

en: Convert End Of Line characters to Mac OS EOL (CR)
sl: Pretvori EOL znake v Mac OS EOL (CR)

en: Convert EOL to Majority EOL
sl: Pretvori EOL v večinski EOL

en: Convert End Of Line characters to the most common EOL found in the file
sl: Pretvori EOL znake v znake EOL, ki se v datoteki pojavljajo najpogosteje.

en: _Select
sl: _Izberi

en: Select _All
sl: Izberi _vse

en: Select all text in the editor
sl: Izbor celotnega besedila v urejevalniku

en: Select _Code Block
sl: Izbor bloka _kode

en: Select the current code block
sl: Izbor trenutnega bloka kode

en: Co_mment
sl: _Opomba

note: Block comment: Uses line-comment (comment that affects only single line such as '//' or '#') and comments a block of lines.
en: _Block Comment/Uncomment
sl: Dodaj/odstrani opombo _bloka

en: Block comment the selected text
sl: Dodaj opombo trenutno izbranemu besedilu

note: Box comment: Uses stream-comment to comment a block of lines, usually with some decorations, to give an appearance of box.
en: Bo_x Comment/Uncomment
sl: Preklop opombe v _okvirju

en: Box comment the selected text
sl: Ustvari opombe zajete v okvirju iz izbranega besedila

note: Stream comment: Uses 'stream comment' (comment that affects a stream of characters -- has start and end comment code) and comments any code from arbitrary start position to arbitrary end position (can be in middle of lines).
en: _Stream Comment/Uncomment
sl: Preklop opombe _pretoka

en: Stream comment the selected text
sl: Ustvari opombe pretoka iz izbranega besedila

note: menu title
en: _Line Number…
sl: _Številka vrstice ...

en: Go to a particular line in the editor
sl: Skoči na določeno vrstico v urejevalniku

en: Matching _Brace
sl: Pripadajoči _oklepaj

en: Go to the matching brace in the editor
sl: Skoči na pripadajoči oklepaj v urejevalniku

en: _Start of Block
sl: _Začetek bloka

en: Go to the start of the current block
sl: Skoči na začetek trenutnega bloka

en: _End of Block
sl: _Konec bloka

en: Go to the end of the current block
sl: Skoči na konec trenutnega bloka

en: Previous _History
sl: Predhodna _zgodovina

en: Go to previous history
sl: Skoči na predhodno zgodovino

en: Next Histor_y
sl: Naslednja zgodov_ina

en: Go to next history
sl: Skoči na naslednjo zgodovino

en: _Search
sl: I_skanje

en: _Quick Search
sl: _Hitro iskanje

en: Quick editor embedded search
sl: Vgrajeni napredni hitri iskalnik

en: Find _Next
sl: Najdi _naslednje

en: Search for next appearance of term.
sl: Poišči naslednjo pojavitev pojma.

en: Find and R_eplace…
sl: Najdi in _zamenjaj ...

en: Search and replace
sl: Poišči in zamenjaj

en: Find _Previous
sl: Najdi _predhodne

en: Repeat the last Find command
sl: Ponovi zadnji ukaz iskanja

en: Clear Highlight
sl: Počisti poudarjanje

en: Clear all highlighted text
sl: Počisti poudarjeno besedilo

en: Find in Files
sl: Najdi v datotekah

en: Search in project files
sl: Poišči v projektnih datotekah

en: Case Sensitive
sl: Razlikovanje velikosti črk

en: Match case in search results.
sl: Upoštevaj velikost črk med iskanjem

en: Highlight All
sl: Poudari vse

en: Highlight all occurrences
sl: Poudari vse pojavitve

en: Regular Expression
sl: Logični izraz

en: Search using regular expressions
sl: Iskanje s pomočjo logičnih izrazov

en: _Edit
sl: _Uredi

note: menu title
en: _Editor
sl: _Urejevalnik

en: _Add Editor View
sl: _Dodaj pogled urejevalnika

en: Add one more view of current document
sl: Dodaj še en pogled trenutnega dokumenta

en: _Remove Editor View
sl: _Odstrani pogled urejevalnika

en: Remove current view of the document
sl: Odstrani trenutni pogled dokumenta

en: U_ndo
sl: _Razveljavi

en: Undo the last action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: _Redo
sl: _Ponovno uveljavi

en: Redo the last undone action
sl: Obnovi zadnje razveljavljeno dejanje

en: C_ut
sl: _Izreži

en: Cut the selected text from the editor to the clipboard
sl: Izreži trenutno besedilo iz urejevalnika v odložišče

note: Action name Stock icon, if any
en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: Copy the selected text to the clipboard
sl: Kopiraj izbrano besedilo na odložišče

en: _Paste
sl: _Prilepi

en: Paste the content of clipboard at the current position
sl: Prilepi vsebino odložišča na trenutno mesto

en: _Clear
sl: _Počisti

en: Delete the selected text from the editor
sl: Izbriši izbrano besedilo iz urejevalnika

en: _Auto-Complete
sl: _Samodejno izpolnjevanje

en: Auto-complete the current word
sl: Samodejno zaključevanje trenutne besede

en: Zoom In
sl: Približaj

en: Zoom in: Increase font size
sl: Približaj: približaj pisavo

en: Zoom Out
sl: Oddalji

en: Zoom out: Decrease font size
sl: Oddalji: oddalji pisavo

en: _Highlight Mode
sl: _Način poudarjanja

en: _Close All Folds
sl: _Zapri vsa vozlišča zvijanja kode

en: Close all code folds in the editor
sl: V urejevalniku zapri vsa vozlišča zvijanja kode

en: _Open All Folds
sl: _Odpri vsa vozlišča zvijanja kode

en: Open all code folds in the editor
sl: V urejevalniku odpri vsa vozlišča zvijanja kode

en: _Toggle Current Fold
sl: _Preklopi trenutno zvijanje kode

en: Toggle current code fold in the editor
sl: V urejevalniku preklopi trenutno zvijanje kode

en: _Documents
sl: _Dokumenti

en: Previous Document
sl: Predhodni dokument

en: Switch to previous document
sl: Preklopi na prejšnji dokument

en: Next Document
sl: Naslednji dokument

en: Switch to next document
sl: Preklopi na naslednji dokument

en: Bookmar_k
sl: _Zaznamek

en: _Toggle Bookmark
sl: _Preklopi zaznamek

en: Toggle bookmark at the current line position
sl: Preklopi zaznamek na trenutnem položaju vrstice

en: _Previous Bookmark
sl: _Predhodni zaznamek

en: Jump to the previous bookmark in the file
sl: Skoči na predhodni zaznamek v datoteki

en: _Next Bookmark
sl: _Naslednji zaznamek

en: Jump to the next bookmark in the file
sl: Skoči na naslednji zaznamek v datoteki

en: _Clear All Bookmarks
sl: Počisti _vse zaznamke

en: Clear bookmarks
sl: Počisti zaznamke

en: Editor file operations
sl: Urejanje opravil datotek

en: Editor print operations
sl: Urejanje opravil tiskanja

en: Editor text transformation
sl: Urejanje opravil preoblikovanj

en: Editor text selection
sl: Urejanje izbire besedila

note: { actions_insert, G_N_ELEMENTS (actions_insert), "ActionGroupEditorInsert", N_("Editor text insertions") },
en: Editor code commenting
sl: Urejanje opomb kode

en: Editor navigations
sl: Urejanje krmiljenja

en: Editor edit operations
sl: Urejanje opravil urejanja

en: Editor zoom operations
sl: Urejanje opravil približanja

en: Editor syntax highlighting styles
sl: Urejanje slogov poudarjanja skladnje

en: Editor text formatting
sl: Oblikovanje besedila urejevalnika

en: Simple searching
sl: Enostavno iskanje

note: DocmanPlugin* plugin = ANJUTA_PLUGIN_DOCMAN (ipref);
en: Documents
sl: Dokumenti

en: Toggle search options
sl: Preklopi možnost iskanja

en: Reload
sl: Ponovno naloži

en: Go to
sl: Pojdi na

en: Zoom
sl: Približanje

en: Col
sl: Stolpec

en: Mode
sl: Način

note: this may fail, too
en: Autosave failed for %s
sl: Neuspešno samodejno shranjevanje %s

en: Autosave completed
sl: Samodejno shranjevanje končano

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top.
sl: Iskanje niza »%s« je prišlo do konca datoteke in se je nadaljevalo z vrha.

en: Search for "%s" reached top and was continued at the bottom.
sl: Iskanje niza »%s« je prišlo do začetka datoteke in se je nadaljevalo od spodaj navzgor.

en: Search for "%s" reached the end and was continued at the top but no new match was found.
sl: Iskanje niza »%s« je prišlo do konca datoteke in se je nadaljevalo z vrha, vendar novih zadetkov ni bilo mogoče najti.

en: Search for "%s" reached top and was continued at the bottom but no new match was found.
sl: Iskanje niza »%s« je prišlo do začetka datoteke in se je nadaljevalo od spodaj navzgor, vendar ni najdenih novih zadetkov.

en: Use the context menu of the "Find" icon for more search options
sl: Uporabite vsebinski meni ikone "Najdi" za več možnosti iskanja

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Replace all
sl: Zamenjaj vse

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: All text files
sl: Vse besedilne datoteke

en: Find in files
sl: Najdi v datotekah

en: File Loader
sl: Nalaganje datotek

en: File loader to load different files
sl: Skript za nalaganje različnih datotek

note: we create a placeholder menuitem, to be used in case * the menu is empty. this placeholder will stay around * for the entire lifetime of the menu, and we just hide it * when it's not used. we have to do this, and do it here, * because we need a marker for the beginning of the recent * items list, so
en: No items found
sl: Ni najdenih predmetov

en: No recently used resource found with URI "%s"
sl: Nobenih nedavno uporabljenih virov ni najdenih z URI »%s«

en: This function is not implemented for widgets of class '%s'
sl: Ta funkcija ni implementirana za gradnike razreda »%s«

en: Open '%s'
sl: Odpri »%s«

en: Unknown item
sl: Neznan predmet

en: Cannot open "%s".
    
    %s
sl: Ni mogoče odpreti »%s«.
    
    %s

en: <b>Cannot open "%s"</b>.
    
    There is no plugin, default action, or application configured to handle this file type.
    
    MIME type: %s
    
    You may choose to try opening it with the following plugins or applications.
sl: <b>Ni mogoče odpreti »%s«</b>.
    
    Na voljo ni ustreznega vstavka, privzetega dejanja ali določenega programa za upravljanje te vrste datotek.
    
    Mime vrsta: %s
    
    Datoteko lahko poskusite odpreti z enim izmed naslednjih vstavkov ali programov.

en: Open with:
sl: Odpri z:

en: All files
sl: Vse datoteke

en: Anjuta Projects
sl: Anjuta projekti

en: C/C++ source files
sl: C/C++ izvorne datoteke

en: C# source files
sl: C# izvorne datoteke

en: Java source files
sl: Java izvorne datoteke

en: Pascal source files
sl: Pascal izvorne datoteke

en: PHP source files
sl: PHP izvorne datoteke

en: Perl source files
sl: Perl izvorne datoteke

en: Python source files
sl: Python izvorne datoteke

en: Hypertext markup files
sl: Hypertext označevalni jezik

en: Shell script files
sl: Datoteke z lupinskimi skripti

en: Makefiles
sl: Make-datoteke

en: Lua files
sl: Lua datoteke

en: Diff files
sl: Diff datoteke

en: Failed to activate plugin: %s
sl: Napaka med zagonom vstavka: %s

en: _New
sl: _Novo

en: New empty file
sl: Nova prazna datoteka

en: _Open…
sl: _Odpri ...

en: _Open
sl: _Odpri

en: Open _With
sl: Odpri _z

en: Open with
sl: Odpri z

en: New
sl: Novo

en: New file, project and project components.
sl: Nova datoteka, projekt in enote projekta.

en: Open
sl: Odpri

en: Open _Recent
sl: Odpri _nedavno

en: Open recent file
sl: Odpri nedavno datoteko

en: Open recent files
sl: Odpri nedavne datoteke

en: Open a file
sl: Odpri datoteko

en: File not found
sl: Datoteke ni mogoče najti

note: %s is name of file that will be opened
en: Please select a plugin to open <b>%s</b>.
sl: Izberite vstavek za odpiranje<b>%s</b>.

en: Open With
sl: Odpri z

en: File Manager
sl: Upravljalnik datotek

en: File manager for project and single files
sl: Upravljalnik projektnih in kodnih datotek

en: Root directory if no project is open:
sl: Korenska mapa kadar ni odprtega projekta:

en: Choose Directory to show if no project is open
sl: Izbor mape za prikaz kadar ni odprtega projekta

en: Automatically select the current document
sl: Samodejno izberi trenutni dokument

en: Global
sl: Splošno

en: Do not show binary files (.o, .la, etc.)
sl: Ne pokaži binarnih datotek (.o, .la, ...)

en: Do not show hidden files
sl: Ne pokaži skritih datotek

en: Do not show backup files
sl: Ne pokaži datotek varnostnih kopij

en: Do not show unversioned files
sl: Ne pokaži datotek brez zapisane različice

en: Loading...
sl: Nalaganje ...

en: Base Path
sl: Osnovna pot

en: GFile representing the top-most path displayed
sl: Datoteka GFile, ki določa najvišjo raven prikazane poti

note: You try to rename "/"
en: You can't rename "/"!
sl: Ni mogoče preimenovati "/"!

en: An error has occurred!
    Maybe your permissions are insufficient or the filename is wrong
sl: Prišlo je do napake!
    Najverjetneje ni ustreznih dovoljenj, ali pa je napačno ime datoteke

en: _Rename
sl: _Preimenuj

en: Rename file or directory
sl: Preimenuj datoteko ali mapo

en: _Show in File manager
sl: _Pokaži v upravljalniku datotek

en: Show in File manager
sl: Pokaži v upravljalniku datotek

en: File manager popup actions
sl: Pojavna okna upravljalnika datotek

en: Files
sl: Datoteke

en: File Assistant
sl: Pomočnik datotek

en: Anjuta File Assistant Plugin
sl: Vstavek Anjute za pomoč datotekam

en: New File
sl: Nova datoteka

en: File Information
sl: Podrobnosti datoteke

en: Enter the File name.
    The extension will be added according to the type.
sl: Vnesite ime datoteke.
    Pripona bo dodana glede na vrsto datoteke.

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Add License Information:
sl: Dodaj podrobnosti dovoljenja:

en: Create corresponding header file
sl: Ustvari pripadajočo datoteko glave

en: Use Template for the Header file
sl: Uporabi predlogo za to datoteko glave

en: Add to project target:
sl: Dodaj k cilju projekta:

en: Add to repository
sl: Dodaj v skladišče

en: C Source File
sl: Izvorna datoteka C

en: C/C++ Header File
sl: C/C++ datoteka glave

en: C++ Source File
sl: Izvorna datoteka C++

en: C# Source File
sl: Izvorna datoteka C#

en: Java Source File
sl: Izvorna datoteka Java

en: Perl Source File
sl: Izvorna datoteka Perl

en: Python Source File
sl: Izvorna datoteka Python

en: Shell Script File
sl: Datoteka skripta lupine

en: Vala Source File
sl: Izvorna datoteka Vala

en: Other
sl: Ostalo

en: BSD Public License
sl: BSD javno dovoljenje

en: GNU Debugger
sl: Razhroščevalnik GNU

en: GNU Debugger Plugin
sl: Vstavek razhroščevalnika GNU

en: Available pretty printers
sl: Razpoložljivi oblikovni tiskalniki

note: The %s argument is a program name, anjuta by example
en: Loading Executable: %s
sl: Nalaganje izvršljive datoteke: : %s

note: The %s argument is a file name
en: Loading Core: %s
sl: Nalaganje jedra: %s

en: Unable to find: %s.
    Unable to initialize debugger.
    Make sure Anjuta is installed correctly.
sl: Ni mogoče najti: %s.
    Ni mogoče začeti razhroščevalnika.
    Prepričajte se, da je program Anjuta nameščen pravilno.

en: Getting ready to start debugging session…
sl: Priprava na začetek seje razhroščevanja ...

en: Loading Executable:
sl: Nalaganje izvršljive datoteke:

en: No executable specified.
sl: Ni določene izvršljive datoteke.

en: Open an executable or attach to a process to start debugging.
sl: Odprite izvršljivo datoteko ali pripnite opravilo za začetek razhroščevanja.

en: There was an error whilst launching the debugger.
sl: Prišlo je do napake med zaganjanjem razhroščevalnika.

en: Make sure 'gdb' is installed on the system.
sl: Prepričajte se, da je 'gdb' nameščen na sistemu.

en: Program exited normally
sl: Program zaključen po pričakovanjih

en: Program exited with error code %s
sl: Program zaključen z napako kode %s

note: The program has reached one breakpoint and will stop
en: Breakpoint number %s hit
sl: Zadetek prekinitvene točke številka %s

en: Function finished
sl: Funkcija končana

en: Stepping finished
sl: Koračenje končano

en: Location reached
sl: Mesto doseženo

en: The program is attached.
    Do you still want to stop the debugger?
sl: Program je pripet.
    Ali še vedno želite ustaviti razhroščevanje?

en: The program is running.
    Do you still want to stop the debugger?
sl: Program še vedno teče.
    Ali še vedno želite ustaviti razhroščevanje?

note: The %s argument is an error message returned by gdb. * It is something like, "No such file or directory"
en: Unable to connect to remote target, %s
    Do you want to try again?
sl: Ni se mogoče povezati z oddaljenim ciljem %s
    Ali želite poskusiti znova?

en: Debugger connected
sl: Razhroščevalnik je povezan

en: Program attached
sl: Program je pripet

en: Attaching to process: %d…
sl: Pripenjanje k opravilu: %d ...

en: A process is already running.
    Would you like to terminate it and attach the new process?
sl: Opravilo je že zagnano.
    Ali želite trenutno opravilo zaključiti in pripeti novo opravilo?

en: Anjuta is unable to attach to itself.
sl: Ni mogoče pripeti samemu sebi.

en: Program terminated
sl: Program zaključen

en: Program detached
sl: Program odklopljen

en: Detaching the process…
sl: Odklapljanje opravila ...

en: Interrupting the process
sl: Prekinjanje opravila

en: more children
sl: več podrejenih

en: Sending signal %s to the process: %d
sl: Pošiljanje signala %s na opravilo: %d

en: Error whilst signaling the process.
sl: Napaka med signaliziranjem opravila.

en: Failed to create FIFO file named %s. The program will run without a terminal.
sl: Napaka med ustvarjanjem datoteke FIFO z imenom %s. Program bo zagnan brez terminalskega okna.

en: Cannot start terminal for debugging.
sl: Ni mogoče zagnati terminala za razhroščevanje.

note: Translators: pretty printer file is a script containing functions allowing gdb * to display variable content in a simpler way, typically removing * implementation details. * The register function is an additional function in the script. It defines * which function is used for each type of variables.
en: The register function hasn't been found automatically in the following pretty printer files:
    %s
    You need to fill yourself the register function columns before enabling the rows. Most of the time the register function name contains the word "register".
sl: Funkcije vpisnika ni mogoče samodejno najti med datotekami oblikovnega tiskanja:
    %s
    Funkcije bo treba vpisati ročno v stolpce pred omogočanjem vrstic. Običajno funckija vpisnika vsebuje besedo "vpisnik".

en: Select a pretty printer file
sl: Izbor oblikovne datoteke tiskanja

en: Activate
sl: Omogoči

note: Translators: The "Register Function" column contains the name of a * function used to register pretty printers in gdb.
en: Register Function
sl: Vpisna funkcija

en: Gdb Debugger
sl: Razhroščevalnik Gdb

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Force
sl: Vsili

en: Do not commit
sl: Ne uveljavi

en: OK
sl: V redu

en: Add signed off by line
sl: Dodaj odpis po vrsticah

en: Add Files:
sl: Dodaj datoteke:

en: Remote name:
sl: Ime oddaljene naprave

en: Fetch remote branches after creation
sl: Prenesi z združevanjem veje po ustvarjanju

en: Mailbox files to apply:
sl: Datoteke poštnega predala za uveljavitev:

en: Branches
sl: Veje

en: Commit to cherry pick:
sl: Uveljavi z odbiro:

en: Show source revision in log message
sl: Pokaži izvor predelane različice med dnevniškimi sporočili

en: Append signed-off-by line
sl: Pripni odpis po vrstici

en: Log Message:
sl: Dnevniško sporočilo:

en: Amend the previous commit
sl: Izboljšava predhodne uveljavitve

en: This commit concludes a failed merge (use -i)
sl: Uveljavitev vključuje tudi neuspešno združevanje (uporabite -i)

en: Use custom author information:
sl: Uporabi podrobnosti avtorja po meri:

en: E-mail:
sl: Elektronska pošta:

en: Branch name:
sl: Ime veje:

en: Repository head; Drop or type a different revision here
sl: Glava skladišča; spustite ali vpišite podatke druge objave na to mesto

en: Revision
sl: Predelava

en: Check out the branch after it is created
sl: Odjavi vejo po ustvarjanju

en: Tag name:
sl: Ime oznake:

en: Sign this tag
sl: Podpiši oznako

en: Annotate this tag:
sl: Zabeleži to oznako:

en: Branches must be fully merged
sl: Veje morajo biti popolnoma združene

en: Tasks
sl: Naloge

en: Whole project; Drop a file here to view a file or folder log
sl: Celoten projekt, spustite datoteko tukaj za ogled dnevnika datoteke ali mape

en: View the Log for File/Folder:
sl: Pregled dnevnika za datoteke ali mape:

en: Branch:
sl: Veja:

en: Graph
sl: Graf

en: Short Log
sl: Kratko beleženje

en: Author
sl: Avtor

en: Date
sl: Datum

en: page 1
sl: stran 1

en: page 2
sl: stran 2

en: Changes:
sl: Spremembe:

en: Revision to merge with:
sl: Predelava za združevanje:

en: Use a custom log message:
sl: Uporabi sporočilo dnevnika po meri:

en: Repository origin; Drop or type a different revision here
sl: Vir skladišča; spustite ali vpišite podatke druge objave na to mesto

en: Generate patches relative to:
sl: Ustvari popravke povezane z:

en: Folder to create patches in:
sl: Mapa za ustvarjanje popravkov:

en: Repository to pull from:
sl: Skladišče za sprejemanje:

en: Rebase
sl: Postavi izhodišče

en: Append fetch data
sl: Pripni prenesene podatke

en: Commit on fast-forward merges
sl: Uveljavi s hitrim združevanjem

en: Do not follow tags
sl: Ne sledi oznakam

en: Repository to push to:
sl: Skladišče za objavo:

en: Branches:
sl: Veje:

en: Tags:
sl: Oznake:

en: Push all tags
sl: Objavi vse oznake

en: Push all branches and tags
sl: Objavi vse veje in oznake

en: Remote Repositories:
sl: Oddaljena skladišča:

en: Remove Files:
sl: Odstrani datoteke:

en: Mixed
sl: Mešano

en: Soft
sl: Mehko

en: Hard
sl: Zahtevno

en: Mode:
sl: Način:

en: Commit to revert:
sl: Uveljavi za povrnitev:

en: Stash Message (Optional):
sl: Sporočilo zaloge (izbirno):

en: Stash indexed changes
sl: Založi določene spremembe

en: Stashed Changes:
sl: Spremembe zaloge:

en: Repository Status:
sl: Stanje skladišča

en: Show Diff
sl: Pokaži primerjave

en: Add Files
sl: Dodaj datoteke

en: Please enter a remote name.
sl: Vnesite ime oddaljenega mesta.

en: Please enter a URL
sl: Vnesite naslov URL.

note: Translators: Remote means the git remote repository
en: Add Remote
sl: Dodaj oddaljeno mesto

en: Apply Mailbox Files
sl: Uporabi datoteke poštnega predala

en: No stash selected.
sl: Ni izbrane zaloge.

en: Check Out Files
sl: Odjavi datoteke

en: Please enter a revision.
sl: Vnesite predelavo.

en: Cherry Pick
sl: Odbiranje

en: Please enter a log message.
sl: Vnesite sporočilo dnevnika.

en: Please enter the commit author's name
sl: Vnesite ime avtorja uveljavitve.

en: Please enter the commit author's e-mail address.
sl: Vnesite elektronski naslov avtorja uveljavitve.

en: Commit
sl: Uveljavi

en: Please enter a branch name.
sl: Vnesite ime veje.

en: Please enter a tag name.
sl: Vnesite ime oznake.

en: Create Tag
sl: Ustvari oznako

en: Are you sure you want to delete branch %s?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati vejo %s?

en: No remote selected.
sl: Ni izbranega oddaljenega mesta.

en: No tags selected.
sl: Ni izbranih oznak.

note: Translators: file name for an existing commits diff, %s is an SHASUM of a commit
en: Commit %s.diff
sl: Uveljavi %s.diff

en: No revision selected
sl: Ni izbrane predelave

en: <b>Branch:</b> %s
sl: <b>Veja:</b> %s

en: <b>Tag:</b> %s
sl: <b>Oznaka:</b> %s

en: <b>Remote:</b> %s
sl: <b>Oddaljeno:</b> %s

en: Merge
sl: Združi

en: Git Error
sl: Napaka Git

en: Git Warning
sl: Opozorilo Git

en: Generate Patch Series
sl: Ustvari nize popravkov

en: Git version control
sl: Nadzor različic Git

en: Please enter a URL.
sl: Vnesite naslov URL.

en: Pull
sl: Sprejmi

en: Push
sl: Objavi

en: No remote selected
sl: Ni izbranega oddaljenega mesta

en: Remove Files
sl: Odstrani datoteke

en: Remote
sl: Oddaljeno

en: URL
sl: Naslov URL

en: <b>Selected Remote:</b>
sl: <b>Izbrano oddaljeno mesto:</b>

en: No remote selected; using origin by default.
    To push to a different remote, select one from the Remotes list above.
sl: Ni izbrane oddaljene veje, zato bo privzeta uporaba izvorne.
    Za objavo na drugo oddaljeno vejo, jo izberite s seznama oddaljenih vej zgoraj.

en: Reset
sl: Ponastavi

en: No conflicted files selected.
sl: Ni izbranih datotek v sporu.

en: Please enter a commit.
sl: Vnesite uveljavitev.

en: Revert
sl: Povrni

en: Stash Uncommitted Changes
sl: Založi neuveljavljene spremembe

en: Changes to be committed
sl: Spremembe pripravljene za uveljavitev

en: Changed but not updated
sl: Spremenjeno, vendar ne posodobljeno

en: No staged files selected.
sl: Ni izbranih datoteke v pripravljenosti.

en: Branch tools
sl: Orodja za delo z vejami

en: Create a branch
sl: Ustvari vejo

en: Delete branches
sl: Izbriši veje

en: Switch to the selected branch
sl: Preklopi na izbrano vejo

en: Merge a revision into the current branch
sl: Združi uveljavitve v trenutno vejo

en: Tag tools
sl: Orodja označevanja

en: Create a tag
sl: Ustvari oznako

en: Delete selected tags
sl: Izbriši izbrane onake

en: Changes
sl: Spremembe

en: Commit changes
sl: Uveljavi spremembe

en: Add
sl: Dodaj

en: Add files to the index
sl: Dodaj datoteke v kazalo

en: Remove files from the repository
sl: Odstrani datoteke iz skladišča

en: Check out
sl: Odjavi datoteke

en: Revert changes in unstaged files
sl: Povrni spremembe med datotekami počiščenimi pripravljenosti

en: Unstage
sl: Počisti pripravljenost

en: Remove staged files from the index
sl: Odstrani datoteke v pripravljenosti iz določila uveljavitve

en: Resolve conflicts
sl: Razreši spore

en: Mark selected conflicted files as resolved
sl: Označi izbrane datoteke v sporu kot razrešene

en: Stash
sl: Zaloga

en: Stash uncommitted changes
sl: Založi neuveljavljene spremembe

en: Save uncommitted changes without committing them
sl: Shrani neuveljavljene spremembe brez uveljavitve v skladišče

en: Remote repository tools
sl: Orodja oddaljenega skladišča

en: Add a remote
sl: Dodaj oddaljeno mesto

en: Add a remote repository
sl: Dodaj oddaljeno skladišče

en: Delete selected remote
sl: Izbriši izbrano oddaljeno mesto

en: Delete a remote
sl: Izbriši oddaljeno mesto

en: Push changes to a remote repository
sl: Objavi spremembe v oddaljeno skladišče

en: Pull changes from a remote repository
sl: Sprejmi spremembe iz oddaljenega odložišča

en: Fetch
sl: Pridobi

en: Fetch changes from remote repositories
sl: Pridobivanje sprememb iz oddaljenih skladišč

en: Rebase against selected remote
sl: Postavi izhodišče glede na izbran oddaljen vir

en: Start a rebase operation relative to the selected remote repository
sl: Začni opravilo postavljanja izhodišča relativno na izbrano oddaljeno odložišče

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Continue a rebase with resolved conflicts
sl: Nadaljuj s postavljanjem izhodišča z razrešenimi spori

en: Skip
sl: Preskoči

en: Skip the current revision
sl: Preskoči trenutni popravek

en: Abort
sl: Prekini

en: Abort the rebase and return the repository to its previous state
sl: Prekini postavljanje izhodišča in postavi skladišče v prvotno stanje

en: Stash tools
sl: Orodja zaloge

en: Apply selected stash
sl: Uveljavi izbrano zaloge.

en: Apply stashed changes back into the working tree
sl: Uporabi založene spremembe nazaj v delovno različici

en: Apply stash and restore index
sl: Uporabi zalogo in obnovi kazalo

en: Apply stashed changes back into the working tree and the index
sl: Uveljavi založene spremembe nazaj v delovno drevo in kazalo

en: Drop selected stash
sl: Sprosti izbrano zalogo

en: Delete the selected stash
sl: Izbriši izbrano zalogo

en: Clear all stashes
sl: Počisti vse zaloge

en: Delete all stashes in this repository
sl: Izbriši vse zaloge v tem skladišču

en: Revision tools
sl: Orodja predelav

en: Show commit diff
sl: Pokaži primerjave uveljavitve

en: Show a diff of the selected revision
sl: Pokaži primerjavo za izbrano predelavo

en: Cherry pick
sl: Odbiranje

en: Merge an individual commit from another branch
sl: Združi posamezno uveljavitev iz druge veje

en: Reset/Revert
sl: Počisti/Povrni

en: Reset tree
sl: Počisti drevo

en: Reset tree to a previous revision
sl: Počisti drevo na predhodno predelavo

en: Revert commit
sl: Povrni uveljavitev

en: Revert a commit
sl: Povrni uveljavitev

en: Patch series
sl: Niz popravkov

en: Generate a patch series
sl: Ustvari nize popravkov

en: Mailbox files
sl: Datoteke poštnega predala

en: Apply mailbox files
sl: Uporabi datoteke poštnega predala

en: Apply patches from mailbox files
sl: Uporabi popravke iz datotek poštnega predala

en: Continue applying patches with resolved conflicts
sl: Nadaljuj z uveljavitvijo nizov popravkov z razrešenimi spori

en: Skip the current patch in the series
sl: Preskoči trenutni popravek v nizu

en: Stop applying the patch series and return the tree to its previous state
sl: Zaustavi uveljavitev nizov popravkov in povrni drevo v prvotno stanje

en: Reset...
sl: Ponastavi ...

en: Switch
sl: Preklopi

en: Delete...
sl: Izbriši ...

en: Merge...
sl: Združi ...

en: Push...
sl: Objavi ...

en: Pull...
sl: Sprejmi ...

en: Apply
sl: Uveljavi

en: Apply and restore index
sl: Uporabi zalogo in obnovi kazalo

en: Drop
sl: SPusti

en: Branch
sl: Veja

en: Status popup menu
sl: Pojavni meni stanja

en: Log popup menu
sl: Pojavni meni dnevnika

en: Branch popup menu
sl: Pojavni meni veje

en: Remote popup menu
sl: Pojavni meni oddaljene naprave

en: Popup menu entries
sl: Vnosi pojavnega menija

en: Status
sl: Stanje

en: Log
sl: Dnevnik

en: Tags
sl: Oznake

en: Remotes
sl: Oddaljena mesta

en: Glade project '%s' saved
sl: Glade projekt »%s« shranjen

en: Invalid Glade file name
sl: Neveljavno Glade ime datoteke

en: Glade interface designer
sl: Snovalnik vmesnikov Glade

en: Glade Plugin for Anjuta.
sl: Vstavek Anjute za Glade.

en: User interface file
sl: Datoteka uporabniškega vmesnika

en: Select widgets in the workspace
sl: Izbor gradnikov na delovni površini

en: Drag and resize widgets in the workspace
sl: S potegom miške spremeni velikost gradnikov na delovni površini

en: Edit widget margins
sl: Uredi robove gradinikov

en: Edit widget alignment
sl: Uredi poravnave gradnika

en: Glade Properties…
sl: Lastnosti Glade ...

en: Switch between library versions and check deprecations
sl: Preklopi med različicami knjižnic in poišči odvisnosti

en: Loading Glade…
sl: Nalaganje Glade ...

en: Glade designer operations
sl: Opravila oblikovalnika Glade

en: Widgets
sl: Gradniki

en: Palette
sl: Paleta

en: Not local file: %s
sl: Datoteka ni krajevna: %s

en: Could not open %s
sl: Ni mogoče odpreti %s

en: Could not create a new glade project.
sl: Ni mogoče ustvariti novega glade projekta.

en: Enable smart indentation
sl: Omogoči pametno zamikanje

en: Leading asterisk in multi-line comment
sl: Začetni znak zvezdica (*) v večvrstičnih opombah

en: Prefer vim/emacs modelines over indentation settings
sl: Prednostno upoštevaj vim/emacs vrstične nastavitve pred nastavitvami zamikanja

en: Enable smart brace completion
sl: Omogoči pametno dopolnjevanje oklepajev

en: Brace indentation size in spaces:
sl: Velikost zamikanja oklepajev v presledkih:

en: Statement indentation size in spaces:
sl: Velikost zamikanja stavkov v presledkih:

en: Indentation parameters
sl: Parametri zamika

en: Line up parentheses
sl: Poravnava oklepajev

en: Indent:
sl: Zamik:

en: Use spaces for parenthesis indentation
sl: Uporabi presledke za zamikanje oklepajev

en: Parenthesis indentation
sl: Zamikanje oklepajev

note: ANJUTA_STOCK_AUTOINDENT,
en: Auto-Indent
sl: Samodejno zamikanje

en: Auto-indent current line or selection based on indentation settings
sl: Samodejno zamakni trenutno vrstico na osnovi nastavitev zamikanja

en: C Indentation
sl: Zamikanje C

en: Indentation
sl: Zamikanje

en: Enable adaptive indentation
sl: Omogoči prilagodljivo zamikanje

en: Python Indentation
sl: Zamikanje Python

en: Build and run programs inside the JHBuild environment
sl: Izgradnja in izvajanje programov znotraj okolja JHBuild

en: Failed to run "jhbuild run"
sl: Zagon ukaza"jhbuild run" je spodletel

en: Failed to run "jhbuild run" (%s)
sl: Zagon ukaza"jhbuild run" je spodletel (%s)

en: Could not find the JHBuild install prefix.
sl: Predpone namestitve JHBuild ni mogoče najti

en: Could not find the JHBuild library directory. You need JHBuild from 2012-11-06 or later.
sl: Ni mogoče najti mape knjižnic JHBuild. Zahtevana je različica JHBuild, izdana po 06.11.2012

en: Failed to activate the JHBuild Plugin: %s
sl: Omogočanje vstavka JHBuild je spodletelo: %s

en: Error: cant bind port
sl: Napaka: ni mogoče povezati vrat

en: Javascript Debugger
sl: Razhroščevalnik Javascript

en: Javascript Debugger Plugin
sl: Vstavek razhroščevalnika Javascript

en: Error: %s
sl: Napaka: %s

en: Language Manager
sl: Upravljalnik jezikov

en: Plugin to keep track of multiple programming languages
sl: Vstavek za sledenje več programskim jezikom

en: C++ and Java support Plugin
sl: Vstavek Anjute za podporo Jave in C++

en: C++ and Java support plugin for code completion, auto-indentation, etc.
sl: Vstavek Anjute za podporo Jave in C++ za samodejno dopolnjevanje ukazov, zamikov in drugega ...

en: Automatically load required libraries of the project
sl: Samodejno naloži zahtevane knjižnice projekta

en: Load API tags for C standard library
sl: Naloži oznake API za standardne knjižnice C

en: Load API tags for C++ standard template library
sl: Naloži oznake API za standardne knjižnice predloge C++

en: Code added for widget.
sl: Dodana je koda za gradnik.

en: Comment/Uncomment
sl: Dodaj/Odstrani opombo

en: Comment or uncomment current selection
sl: Dodajanje ali odstranjevenje trenutne izbire med opombe

en: Swap .h/.c
sl: Zamenjava .h/.c

en: Swap C header and source files
sl: Zamenjaj C glavo in izvorne datoteke

en: C++/Java Assistance
sl: C++/Java pomočnik

en: API Tags (C/C++)
sl: API oznake (C/C++)

en: Enable code completion
sl: Omogoči dopolnjevanje kode

en: Add a space after function call autocompletion
sl: Dodaj presledek za samodejnim dopolnjevanjem klica funkcije

en: Add '(' after function call autocompletion
sl: Dodaj '(' za samodejnim dopolnjevanjem klica funkcije

en: Add ')' after function call autocompletion
sl: Dodaj ')' za samodejnim dopolnjevanjem klica funkcije

en: Autocompletion
sl: Samodejno dopolnjevanje

en: Show calltips
sl: Pokaži namige kodnih zapisov

en: Calltips
sl: Namigi kodnih zapisov

en: Highlight missed semicolon
sl: Poudari izpuščeno podpičje

en: Highlights
sl: Poudarjanje

en: Autocomplete
sl: Samodejno dopolnjevanje

en: Test
sl: Preizkus

en: JS Find dirs
sl: JS iskalnik map

en: Gir repository's directory:
sl: Mapa skladišča Gir:

en: Gjs repository's directory:
sl: Mapa skladišča Gjs:

en: Min character for completion:
sl: Najmanjše število znakov za dopolnjevanje:

en: Environment
sl: Okolje

en: JS Support Plugin
sl: Vstavek za podporo JS

en: JavaScript Support Plugin
sl: Vstavek za podporo JavaScript

en: Interpreter
sl: Prevajalnik

en: Python support warning
sl: Opozorilo podpore Python

en: Either python path is wrong or python-rope (http://rope.sf.net) libraries
    aren't installed. Both are required for autocompletion in python files.
    Please install them and check the python path in the preferences.
sl: Ni mogoče najti knjižnic python-rope ali pa ni določene poti (http://rope.sf.net).
    Te so zahtevane za samodejno dopolnjevanje v datotekah python.
    Knjižnice je treba namestiti in določiti ustrezne poti med nastavitvami.

en: Do not show that warning again
sl: Opozorila ne prikaži več

en: Python Assistance
sl: Python pomočnik

en: Vala support Plugin
sl: Vstavek za podporo jezika Vala

en: Vala support plugin, adds code completion.
sl: Vstavek za podporo jezika Vala omogoči samodejno dopolnjevanje kode

en: Auto-complete
sl: Samodejno dopolnjevanje

en: Message Manager
sl: Upravljalnik sporočil

en: Manages messages from external apps
sl: Upravljanje s sporočili zunanjih programov

note: text style in editor
en: Underline-Plain
sl: Podčrtano

note: text style in editor
en: Underline-Squiggle
sl: Zavito podčrtano

note: text style in editor, TT is for typewriter text
en: Underline-TT
sl: Strojno podčrtano

note: text style in editor
en: Diagonal
sl: Diagonala

note: text style in editor
en: Strike-Out
sl: Prečrtano

en: Error message indicator style:
sl: Slog sporočila napake:

en: Warning message indicator style:
sl: Slog sporočila opozorila:

en: Normal message indicator style:
sl: Običajni slog sporočila napake:

en: Indicators
sl: Kazalniki

en: Warnings:
sl: Opozorila:

en: Errors:
sl: Napake:

en: Important:
sl: Pomembno:

en: Message colors
sl: Barve sporočila

en: Close all message tabs
sl: Zapri vse zavihke sporočil

en: Icon
sl: Ikona

en: Messages
sl: Sporočila

en: _Copy Message
sl: _Kopiraj sporočilo

en: Copy message
sl: Kopiraj sporočilo

en: _Copy All Messages
sl: Kopiraj _vsa sporočila

en: Copy All Messages
sl: Kopiraj vsa sporočila

en: _Next Message
sl: _Naslednje sporočilo

en: Next message
sl: Naslednje sporočilo

en: _Previous Message
sl: _Predhodno sporočilo

en: Previous message
sl: Predhodno sporočilo

en: Next/Previous Message
sl: Naslednje/predhodno sporočilo

en: %d Message | %d Messages
sl[0]: %d sporočil
sl[1]: %d sporočilo
sl[2]: %d sporočili
sl[3]: %d sporočila

en: %d Info | %d Infos
sl[0]: %d podrobnosti
sl[1]: %d podrobnost
sl[2]: %d podrobnosti
sl[3]: %d podrobnosti

en: %d Warning | %d Warnings
sl[0]: %d opozoril
sl[1]: %d opozorilo
sl[2]: %d opozorili
sl[3]: %d opozorila

en: %d Error | %d Errors
sl[0]: %d napak
sl[1]: %d napaka
sl[2]: %d napaki
sl[3]: %d napake

en: Unable to parse make file
sl: Ni mogoče razčleniti datoteke make

en: Makefile backend
sl: Zaledje Makefile

en: Makefile project backend, allowing only to read the project
sl: Projektno zaledje Makefile omogoča branje kode projekta

en: Select package
sl: Izbor paketa

en: Select Package to add:
sl: Izbor paketov za dodajanje:

en: Add _module
sl: Dodaj _modul

en: Add _Package
sl: Dodaj _paket

en: Packages
sl: Paketi

en: Patch Plugin
sl: Patch vstavek

en: Patches files and directories.
sl: Uporabi popravke datotek in map.

en: File/Directory to patch
sl: Uveljavljanje popravkov mape ali datoteke

en: Patch file
sl: Uveljavi popravke datoteke

en: Patches
sl: Popravki

en: Please select the directory where the patch should be applied
sl: Izberite mapo, kjer naj bo uveljavljen programski popravek

en: Patch
sl: Uveljavi popravke

en: Patching %s using %s
sl: Uveljavljanje popravka %s z uporabo %s

en: Patching…
sl: Uveljavljanje popravkov ...

en: Patching…
sl: Uveljavljanje popravkov ...

en: There are unfinished jobs: please wait until they are finished.
sl: Obstajajo nedokončani posli. Počakajte dokler se ne končajo.

en: Patch failed.
    Please review the failure messages.
    Examine and remove any rejected files.
sl: Neuspešno uveljavljanje popravkov.
    Preverite sporočila o napaki.
    Preverite in odstranite zavrnjene datoteke.

en: Patching complete
sl: Uveljavljanje popravkov je končano

en: Dry run
sl: Suhi zagon

en: File/Directory to patch:
sl: Datoteka ali mapa za popravke:

en: Patch file:
sl: Datoteka s popravki:

en: Patch level:
sl: Raven popravkov:

note: Action name Stock icon, if any
en: _Tools
sl: _Orodja

note: Action name Stock icon, if any
en: _Patch…
sl: _Uveljavi popravke ...

en: Patch files/directories
sl: Uveljavi popravke mape/datoteke

en: Project Import Assistant
sl: Pomočnik uvoza projekta

en: Import an existing autotools project to Anjuta
sl: Uvozi obstoječi autotools projekt v Anjuto

en: Project from Existing Sources
sl: Projekt iz obstoječih virov

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
sl: Datoteka z imenom »%s« že obstaja. Ali jo želite zamenjati?

en: A file named "%s" cannot be written: %s. Check if you have write access to the project directory.
sl: Datoteke z imenom »%s« ni mogoče zapisati: %s. Preverite, da imate ustrezna dovoljenja za pisanje v mapo projekta.

en: Please select a project backend to open %s.
sl: Izberite hrbtišče projekta za odpiranje %s.

en: Could not find a valid project backend for the given directory (%s). Please select a different directory, or try upgrading to a newer version of Anjuta.
sl: Ni mogoče najti hrbtenice projekta za mapo (%s). Izberite drugo mapo ali pa poskusite posodobiti na novejšo različico Anjute.

en: Couldn't check out the supplied URI "%s". The error returned was: "%s"
sl: Ni mogoče objaviti na določen naslov URI »%s«. Prišlo je do napake: »%s«

en: Import project
sl: Uvozi projekt

en: Import
sl: Uvozi

en: Import from folder
sl: Uvozi iz mape

en: Location:
sl: Mesto:

en: Destination:
sl: Cilj:

en: Import from version control system
sl: Uvozi iz sistema nadzora različic

en: Import options
sl: Možnosti uvoza

en: Project name
sl: Ime projekta

en: Project Manager
sl: Upravljalnik projektov

en: Project Manager Plugin for Anjuta.
sl: Vstavek Anjute za upravljanje s projekti.

note: if (gtk_tree_model_get_iter_first(model, &iter)) { gtk_tree_model_get(model, &iter, COLUMN_URI, &file, -1); uri = g_strdup(file); } else uri = g_strdup("");
en: Select sources…
sl: Izbor virov ...

en:  This property is not modifiable.
sl: Lastnosti ni mogoče spreminjati

note: Several backend are possible, ask the user to select one
en: Please select a project backend to use.
sl: Izberite hrbtišče projekta za odpiranje.

en: Project properties
sl: Lastnosti projekta

en: Folder properties
sl: Lastnosti mape

en: Target properties
sl: Lastnosti cilja

en: Source properties
sl: Lastnosti vira

en: Module properties
sl: Lastnosti modula

en: Package properties
sl: Lastnosti paketa

en: Unknown properties
sl: Neznane lastnosti

en: Backend:
sl: Hrbtišče:

en: Reloading project: %s
sl: Ponovno nalaganje projekta: %s

en: Cannot add group
sl: Ni mogoče dodati skupine

en: No parent group selected
sl: Ni izbrane nadrejene skupine

en: Cannot add source files
sl: Ni mogoče dodati izvornih datotek

en: The selected node cannot contain source files.
sl: Izbrano vozlišče ne sme vsebovati izvornih datotek.

en: Cannot add target
sl: Ni mogoče dodati cilja

en: No group selected
sl: Ni izbrane skupine

en: Cannot add modules
sl: Ni mogoče dodati modulov

en: No target has been selected
sl: Ni izbranega cilja

note: Missing module name
en: Missing module name
sl: Manjka ime modula

en: Cannot add packages
sl: Ni mogoče dodati paketov

en: Are you sure you want to remove the group "%s" from the project?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti skupino »%s« iz projekta?

en: Are you sure you want to remove the target "%s" from the project?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti cilj »%s« iz projekta?

en: Are you sure you want to remove the source "%s" from the project?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti vir »%s« iz projekta?

en: Are you sure you want to remove the shortcut "%s" from the project?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti tipkovno bližnjico »%s« iz projekta?

en: Are you sure you want to remove the module "%s" from the project?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti modul »%s« iz projekta?

en: Are you sure you want to remove the package "%s" from the project?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti paket »%s« iz projekta?

en: Are you sure you want to remove the element "%s" from the project?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti predmet »%s« iz projekta?

note: Translator: there is at least 2 elements to remove
en: Are you sure you want to remove %d element from the project?
    
     | Are you sure you want to remove %d elements from the project?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite odstraniti %d predmetov iz projekta?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite odstraniti %d predmet iz projekta?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite odstraniti %d predmeta iz projekta?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite odstraniti %d predmete iz projekta?

en: The group will be deleted from the file system.
sl: Skupina bo izbrisana iz datotečnega sistema.

en: The group will not be deleted from the file system.
sl: Skupina ne bo izbrisana iz datotečnega sistema.

en: The source file will be deleted from the file system.
sl: Izvorna datoteka bo izbrisana iz datotečnega sistema.

en: The source file will not be deleted from the file system.
sl: Izvorna datoteka ne bo izbrisana iz datotečnega sistema.

en: Confirm remove
sl: Potrditev odstranjevanja

en: Failed to remove '%s':
    %s
sl: Ni mogoče odstraniti »%s«:
    %s

en: Failed to retrieve URI info of %s: %s
sl: Napaka med pridobivanjem naslova URI podrobnosti %s: %s

en: _Project
sl: _Projekt

en: New _Folder…
sl: Nova _mapa ...

en: Add a new folder to the project
sl: Dodaj novo mapo v projekt.

en: New _Target…
sl: Nov _cilj ...

en: Add a new target to the project
sl: Dodaj nov cilj k projektu

en: Add _Source File…
sl: Dodaj _izvorno datoteko ...

en: Add a source file to a target
sl: Dodaj izvorno datoteko k projektu

en: Add _Library…
sl: Dodaj _knjižnico ...

en: Add a module to a target
sl: Dodaj modul k cilju

en: _Properties
sl: _Lastnosti

en: Close Pro_ject
sl: Zapri pro_jekt

en: Close project
sl: Zapri projekt

en: New _Folder
sl: Nova _mapa

en: New _Target
sl: Nov _cilj

en: Add _Source File
sl: Dodaj _izvorno datoteko

en: Add _Library
sl: Dodaj _knjižnico

en: Add a library to a target
sl: Dodaj knjižnico k cilju

en: _Add to Project
sl: _Dodaj projektu

en: Properties of group/target/source
sl: Lastnosti skupine/cilja/vira

en: Re_move
sl: _Odstrani

en: Remove from project
sl: Odstrani iz projekta

en: _Sort
sl: _Razvrsti

en: Sort shortcuts
sl: Razvrsti tipkovne bližnjice

en: Failed to parse project (the project is opened, but there will be no project view) %s: %s
sl: Napaka med razčlenjevanjem projekta (projekt je odprt, vendar ne bo pogleda projekta) %s: %s

en: Update project view…
sl: Posodobi pogled projekta ...

en: Project
sl: Projekt

en: Loading project: %s
sl: Nalaganje projekta: %s

en: Error closing project: %s
sl: Napaka med zapiranjem projekta: %s

en: Project manager actions
sl: Dejanja upravljalnika projektov

en: Project manager popup actions
sl: Pojavna okna upravljalnika projektov

en: Initializing Project…
sl: Zaganjanje projekta ...

en: Project Loaded
sl: Naložen projekt

en: Add Library
sl: Dodaj knjižnico

en: Select the _target for the library:
sl: Izbor _cilja za knjižnico:

en: _New library…
sl: _Nova knjižnica ...

en: Modules:
sl: Moduli:

en: New Library
sl: Nova knjižnica

en: Package list:
sl: Seznam paketov:

en: _Module name:
sl: Ime _modula:

en: Add Source
sl: Dodaj vir

en: Target:
sl: Cilj:

en: New Folder
sl: Nova mapa

en: _Folder name:
sl: Ime _mape:

en: Specify _where to create the folder:
sl: Mesto, kje naj se ustvari mapa:

en: Select the _target for the new source files:
sl: Izbor _cilja za nove izvorne datoteke:

en: _Select file to add…
sl: _Izbor datoteke za dodajanje ...

en: Source files:
sl: Izvorne datoteke:

en: New Target
sl: Nov cilj

en: TargetTypes
sl: Vrste ciljev

en: Target _type:
sl: Vrsta _cilja:

en: Target _name:
sl: _Ime cilja:

en: Specify _where to create the target:
sl: _Mesto ustvarjanja cilja:

en: More options:
sl: Več možnosti:

en: <Select any project node>
sl: <Izbor vozlišča projekta>

en: <Select a target>
sl: <Izbor cilja>

en: <Select any module>
sl: <Izbor modula>

en: <Select a target or a folder>
sl: <Izbor mape ali ciljnega mesta>

en: <Select a folder>
sl: <Izbor mape>

en: GbfProject Object
sl: Predmet GbfProject

en: No project loaded
sl: Ni naloženega projekta

en: Project Assistant
sl: Pomočnik projekta

en: Select a project type
sl: Izbor vrste projektne naloge

en: Select project
sl: Izbor projekta

en: Error
sl: Napaka

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Summary
sl: Povzetek

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Message
sl: Sporočilo

en: Confirm the following information:
sl: Potrdite naslednje podrobnosti:

note: The project type is translated too, it is something like * generic, GNOME applet, Makefile project...
en: Project Type: %s
sl: Vrsta projekta: %s

en: Unable to find any project template in %s
sl: Ni mogoče najti predloge projekta v %s

en: 
    Field "%s" is mandatory. Please enter it.
sl: 
    Polje »%s« mora biti izpolnjeno. Vnesite podatke.

en: Field "%s" must contains only letters, digits or the following characters "#$:%%+,.=@^_`~". In addition you cannot have a leading dash. Please fix it.
sl: Polje »%s« sme vsebovati le črke, številke in znake "#$:%%+,.=@^_`~". Pri tem prva črka ne sme biti vezaj.

en: Field "%s" must contains only letters, digits, the following characters "#$:%%+,.=@^_`~" or directory separators. In addition you cannot have a leading dash. Please fix it.
sl: Polje »%s« sme vsebovati le črke, številke, znake "#$:%%+,.=@^_`~" in ločilnike map. Pri tem prva črka ne sme biti vezaj.

en: Field "%s" must contains only ASCII printable characters, no accentuated characters by example. Please fix it.
sl: Polje »%s« sme vsebovati le ASCII znake brez črk s preglasi.

en: Unknown error.
sl: Neznana napaka.

en: Directory "%s" is not empty. Project creation could fail if some files cannot be written. Do you want to continue?
sl: Mapa »%s« ni prazna. Ustvarjanje projekta se ustavi v primeru, da nekaterih datotek ni mogoče prepisati. Ali želite nadaljevati?

en: File "%s" already exists. Do you want to overwrite it?
sl: Datoteka »%s« že obstaja. Ali jo želite prepisati?

en: Invalid entry
sl: Neveljaven vnos

en: Dubious entry
sl: Dvomljiv vnos

en: 
    Missing programs: %s.
sl: 
    Manjkajoči programi: %s.

en: 
    Missing packages: %s.
sl: 
    Manjkajoči paketi: %s.

en: Some important programs or development packages required to build this project are missing. Please make sure they are installed properly before generating the project.
sl: Nekateri pomembni programi ali pa paketi za razvijanje za izgradnjo projekta niso na voljo. Prepričajte se, da so ti nameščeni preden ustvarite projekt.

en: Install missing packages
sl: Namestitev manjkajočih paketov

note: Translators: Application Manager is the program used to install * new application like apt on Ubuntu, yum on Fedora, zypper on * OpenSuSE and emerge on Gentoo
en: The missing programs are usually part of some distribution packages and can be searched for in your Application Manager. Similarly, the development packages are contained in special packages that your distribution provides to allow development of projects based on them. They usually end with a "-dev" or "-devel" suffix in package names and can be found by searching in your Application Manager.
sl: Manjkajoči programi so običajno del nekaterih paketov distribucij in jih je mogoče najti v upravljalniku programov. Prav tako običajno pripadajo paketi za razvoj kode posebnim paketom, ki so del distribucije in omogočajo razvijanje projektov. Ti so običajno poimenovani tako, da vsebujejo končnice -"-dev" ali "-devel" in imena paketov. Najdete jih lahko v upravljalniku programov.

en: Missing components
sl: Manjkajoče enote

en: New project has been created successfully.
sl: Nov projekt je bil uspešno ustvarjen.

en: New project creation has failed.
sl: Ustvarjanje novega projekta ni bila uspešna.

en: Skipping %s: file already exists
sl: Izpuščanje %s: datoteka že obstaja

en: Creating %s … Failed to create directory
sl: Ustvarjanje %s ... napaka med ustvarjanjem mape

en: Creating %s (using AutoGen)… %s
sl: Ustvarjanje %s (z AutoGen)... %s

en: Creating %s … %s
sl: Ustvarjanje %s ... %s

note: The %s is a name of a unix command line, by example * cp foobar.c project
en: Executing: %s
sl: Izvajanje: %s

en: Directory where the new projects are created by default
sl: Mapa, v kateri so privzeto ustvarjeni novi projekti

en: If empty, the user home directory is used. If the path is relative, it is relative to the home directory.
sl: Če je polje prazno, je uporabljena domača mapa. Če je pot relativna, je relativna glede na domačo mapo.

en: Default user name used in new project
sl: Privzeto uporabniško ime, uporabljeno v novem projektu

en: If empty, the current user name is used.
sl: Če je polje prazno, je uporabljeno trenutno uporabniško ime.

en: Unable to extract project template %s: %s
sl: Ni mogoče izločiti predloge projekta %s: %s

en: New Project Assistant
sl: Pomočnik novega projekta

en: Select directory
sl: Izbor mape

en: Select file
sl: Izbor datoteke

en: Select an Image File
sl: Izbor slikovne datoteke

en: Choose Icon
sl: Izbor ikone

en: Choose directory
sl: Izbor mape

en: Choose file
sl: Izberi datoteko

en: Anjuta Plugin
sl: Vstavek Anjute

en: Anjuta plugin project that uses libanjuta framework
sl: Projekt Anjuta vstavkov ki uporabljajo libanjuta okvir

en: Basic information
sl: Osnovne podrobnosti

en: General Project Information
sl: Splošne podrobnosti projekta

en: Project Name:
sl: Ime projekta:

en: Project name must not contain spaces, because it will be the name of the project build target (executable, library etc.)
sl: Ime projekta ne sme vsebovati presledkov, ker bo to tudi ime cilja izgradnje projekta (izvedljiva datoteka, knjižnica in podobno)

en: Author:
sl: Avtor:

en: Email address:
sl: Elektronski naslov:

en: Project options
sl: Možnosti projekta

en: Options for project build system
sl: Možnosti za sistem izgradnje projekta

en: Plugin Title:
sl: Naslov vstavka:

en: Display title of the plugin
sl: Pokaži naslov vstavka

en: Plugin Description:
sl: Opis vstavka:

en: Display description of the plugin
sl: Pokaži opis vstavka

en: Plugin Class Name:
sl: Ime razreda vstavka:

en: Plugin class name
sl: Ime razreda vstavka

en: Plugin Dependencies:
sl: Odvisnosti vstavkov:

en: Comma separated, other plugins that this plugin depends on. It could be either primary interface name or plugin location (library:class)
sl: Z vejico ločeni vstavki od katerih so odvisni drugi vstavki. To je lahko osnovno ime vmesnika ali mesto vstavka (knjižnica:razred)

en: Icon File:
sl: Datoteka ikone:

en: Icon file for the plugin
sl: Datoteka ikone za vstavek

en: Create Gtk Builder interface file
sl: Ustvari GtkBuilder vmesniško datoteko

en: Create a template Gtk Builder interface file
sl: Ustvari GtkBuilder predlogo datoteke vmesnika.

en: Plugin has menus or/and toolbars
sl: Vstavek ima menije ali orodne vrstice

en: Whether the plugin has menus or toolbars
sl: Ali ima vstavek menije ali orodne vrstice

en: Configure external packages:
sl: Nastavitev zunanjih paketov:

en: Use pkg-config to add library support from other packages
sl: Uporabi pkg-config za dodajanje knjižnične podpore drugih paketov

en: Configure external packages
sl: Nastavitev zunanjih paketov

en: Add C++ support:
sl: Dodaj podporo C++:

en: Adds C++ support to the project so that C++ source files can be built
sl: Doda podporo C++ projektu, da je mogoče izgraditi tudi C++ datoteke

en: Required Packages:
sl: Zahtevani paketi:

en: Check the packages that your project requires
sl: Preveri zahtevane pakete za projekt

en: Values to watch
sl: Vrednosti za opazovanje

en: Shell values to watch
sl: Vrednosti lupine za opazovanje

en: Value Name:
sl: Ime vrednosti:

en: Name of the value to watch
sl: Ime vrednosti za opazovanje

en: Implement plugin interfaces
sl: Vključevanje vmesnikov vstavkov

en: Plugin interfaces to implement
sl: Vmesnik vstavka za vključitev

en: Interface:
sl: Vmesnik:

en: Interface implemented by the plugin
sl: Vključevanje vmesnikov preko vstavkov

en: Generic C++
sl: Izvorni C++

en: A generic C++ project
sl: Izvorni C++ projekt

en: project name
sl: ime projekta

en: Add shared library support:
sl: Dodaj podporo souporabe knjižnic:

en: Adds support for building shared libraries in your project
sl: Doda podporo za izgradnjo deljenih knjižnic projekta

en: Add internationalization:
sl: Dodaj mednarodne jezikovne možnosti:

en: Adds support for internationalization so that your project can have translations in different languages
sl: Doda podporo za mednarodno jezikovno prilagoditev (i18n), da bo mogoče projekt prevesti v druge jezike.

en: Add Windows support:
sl: Dodaj podporo za okolje Windows:

en: Adds support for building on Windows platforms
sl: Doda podporo za izgradnjo na okolju WIndows

en: Django Project
sl: Django projekt

en: Python webproject using Django Web Framework
sl: Spletni projekt Python z Django spletnim okvirjem

en: Django Project information
sl: Podrobnosti Django projekta

en: Generic gcj compiled java
sl: Izvorno gcj kodno prevedena java

en: A generic natively compiled java project using the GNU Java Compiler (gcj)
sl: Izvorni kodno prevedeni java projekt, ki uporablja GNU Java prevajalnik (gcj)

en: Main Class:
sl: Glavni razred:

en: GCJ needs to know which class contains the main() function
sl: Program GCJ mora vedeti kateri razred vsebuje funkcijo main()

en: Gnome Shell Extension
sl: Razširitve lupine Gnome

en: A minimal Gnome Shell extension
sl: Enostavna razširitev lupine Gnome

en: Plugin Name:
sl: Ime vstavka:

en: Short but descriptive user-visible plugin name
sl: Kratko vendar opisno ime vstavka

en: Long description of your plugin
sl: Daljši opis vstavka

en: Uuid is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (foo.bar@extensions.example.com), but
    need not be an actual email address, though it's a good idea to base the uuid on your
    email address.
sl: Vrednost UUID je splošno enoznačno določilo razširitve.
    Ta mora biti oblikovana kot elektronski naslov (nekaj@razširitev.primer.si), vendar pa
    ni nujno pravi elektronski naslov, čeprav je to načeloma povezovanje UUID z vašim
    elektronskim naslovom dobra praksa.

en: Extension URL
sl: Naslova URL razširitve

en: Gnome Shell Compatibility:
sl: Združljivost lupine Gnome

en: Comma-separated list of gnome-shell version your plugin is compatible with
sl: Z vejico ločen seznam različic lupine gnome, s katerimi je vstavek programsko združljiv.

en: GTK+ (Application)
sl: GTK+ (Program)

en: Full features Gtk+ Application with file handling
sl: Program Gtk+ s podporo za upravljanje datotek

en: Add gtk-doc system:
sl: Dodaj gtk-doc sistem:

en: gtk-doc is used to compile API documentations for GObject based classes
sl: gtk-doc se uporablja za kodno prevajanje API dokumentacije za GObject razrede

en: Use GtkBuilder for user interface:
sl: Za uporabniški vmesnik uporabi GtkBuilder:

en: Use GtkBuilder to create the user-interface in a graphical way and load it from xml files at runtime
sl: Uporabite GtkBuilder za ustvarjanje grafičnega uporabniškega vmesnika in za nalaganje preko datotek xml med delovanjem.

en: Require Package:
sl: Zahtevani paketi:

en: Give a package name that your project require. You may also mention what is the required version of the package. For example, 'libgnomeui-2.0' or 'libgnomeui-2.0 >= 2.2.0'
sl: Določite ime paketa, ki ga projekt zahteva. Lahko tudi omenite katera različica paketa je zahtevana. Primer, 'libgnomeui-2.0' ali 'libgnomeui-2.0 >= 2.2.0'

en: GTKmm (Simple)
sl: GTKmm (Enostavno)

en: A minimal GTKmm project
sl: Osnovni projekt GTKmm

en: GTK+ (simple)
sl: GTK+ (enostavno)

en: Simple GTK+ project
sl: Enostavni projekt GTK+

en: Generic java (automake)
sl: Izvorna Java (automake)

en: A generic java project using automake project management
sl: Izvorni java projekt, ki uporablja automake upravljanje

en: Main class
sl: Glavni razred

en: Generic JavaScript
sl: Izvorni JavaScript

en: A generic minimal and flat project
sl: Izvorni minimal in flat projekt

en: Library
sl: Knjižnica

en: A shared or a static library project
sl: projekt samostojne ali souporabne knjižnice

en: Build library as
sl: Izgradi knjižnico kot

en: Select library type to build
sl: Izbor vrste knjižnice za izgradnjo

en: Shared and Static library
sl: Samostojne knjižnice

en: Only Shared
sl: Le souporabne

en: Only Static
sl: Le samostojne

en: License
sl: Dovoljenje

en: Select code license
sl: Izbor dovoljenja kode

en: No license
sl: Ni dovoljenja

en: Generic (Minimal)
sl: Izvorno (automake)

en: Makefile project
sl: Makefile projekt

en: Makefile-based project
sl: Projekt z Makefile osnovo

en: Project directory, output file etc.
sl: Projektna mapa, odvodna datoteka ...

en: Project name:
sl: Ime projekta:

en: Project directory:
sl: Mapa projekta:

en: PyGTK project using automake
sl: PyGTK projekt, ki uporablja automake upravljanje

en: Generic python (automake)
sl: Izvorni Python (automake)

en: A generic python project using automake project management
sl: Izvorni projekt python, ki uporablja automake upravljanje

en: A sample SDL project
sl: Primer SDL projekta

en: Require SDL version:
sl: Zahtvana SDL različica:

en: Minimum SDL version required
sl: Zahtevana je različica SDL najmanj

en: Require SDL_image:
sl: Zahtevan SDL_image:

en: Require SDL_image library
sl: Zahtevana SDL_image knjižnica

en: Require SDL_gfx:
sl: Zahtevan SDL_gfx:

en: Require SDL_gfx library
sl: Zahtevana SDL_gfx knjižnica

en: Require SDL_ttf:
sl: Zahtevan SDL_ttf:

en: Require SDL_ttf library
sl: Zahtevana SDL_ttf knjižnica

en: Require SDL_mixer:
sl: Zahtevan SDL_mixer:

en: Require SDL_mixer library
sl: Zahtevana SDL_mixer knjižnica

en: Require SDL_net:
sl: Zahtevan SDL_net:

en: Require SDL_net library
sl: Zahtevana SDL_net knjižnica

en: Generic
sl: Izvorno

en: A generic project
sl: Izvorni projekt

en: Wx Widgets
sl: Wx Gradniki

en: A generic wx Widgets project
sl: Izvorni wx Widgets projekt

en: A generic Xlib dock applet
sl: Izvorni Xlib aplet sidra

en: A generic Xlib project
sl: Izvorni Xlib projekt

en: Python loader
sl: Nalagalnik Python

en: Allows loading Anjuta plugins written in Python
sl: Omogoča nalaganje vstavkov v jeziku Python

en: Loading files...
sl: Nalaganje datotek ...

en: Quick open
sl: Hitro odpiranje

en: Quickly open a file in the current project.
sl: Hitro odpiranje datoteke trenutnega projekta.

en: Quick open operations
sl: Opravila hitrega odpiranja

en: Quick Open
sl: Hitro odpiranje

en: Run Program
sl: Zaženi program

en: Allow to execute program without debugger.
sl: Dovoli zagon programa brez razhroščevalnika.

en: Program Parameters
sl: Parametri programa

en: Run in Terminal
sl: Zaženi v terminalu

en: Working Directory:
sl: Delovna mapa:

en: Choose a working directory
sl: Izbor delavne mape

note: Only local directory are supported
en: Program directory '%s' is not local
sl: Programska mapa »%s« ni krajevna mapa

en: Load Target to run
sl: Nalaganje cilja za zagon

en: The program is already running.
    Do you want to stop it before restarting a new instance?
sl: Program je že zagnan.
    Ali ga želite zaustaviti pred zagonom novega primerka?

note: Action name Stock icon, if any
en: _Run
sl: _Zaženi

en: Run program without debugger
sl: Zaženi program brez razhroščevalnika.

en: Stop Program
sl: Zaustavi program

en: Kill program
sl: Uniči program

en: Program Parameters…
sl: Parametri programa ...

en: Set current program, arguments, etc.
sl: Določitev trenutnega programa, argumentov in drugih nastavitev.

en: Run operations
sl: Zaženi opravila

en: Code Snippets
sl: Izrezek kode

en: Allows insertion of snippets into the editor.
sl: Dovoli vstavljanje izrezkov kode v urejevalnik.

en: Snippets
sl: Izrezki

note: Translator: Appears in Edit->Snippets menu. It is used mainly for providing a shortcut for the trigger-key based insertion of snippets. It's called like this because you type the trigger-key in the editor, followed by Trigger Insert and the snippet gets inserted.
en: _Trigger insert
sl: _Sprožilec vstavljanja

en: Insert a snippet using the trigger-key
sl: Vstavljanje izrezka kode s določeno sprožilnim ključem

note: Translator: In a similar matter, it also appears in Edit->Snippets. It's another method for inserting snippets. In this case, you call Auto complete insert, start typing in the editor a string, the database is searched for that string and the most relevant snippets are returned in a pop-up like the 
en: _Auto complete insert
sl: _Samodejno dopolnjevanje

en: Insert a snippet using auto-completion
sl: Dodaj izrezek z uporabo samodejnega dopolnjevanja

en: _Import snippets …
sl: _Uvozi izrezke ...

en: Import snippets to the database
sl: Uvozi izrezke v podatkovno zbirko

en: _Export snippets …
sl: _Izvozi izrezke ...

en: Export snippets from the database
sl: Izvozi izrezke iz podatkovne zbirke

en: Snippets Manager actions
sl: Dejanja upravljalnika izrezkov

en: Command?
sl: Ukaz?

en: Variable text
sl: Spremenljivo besedilo

en: Instant value
sl: Trenutna vrednost

en: Add snippet
sl: Dodaj izrezek

en: Remove selected snippet
sl: Odstrani izbrani izrezek

en: Insert snippet into editor at current cursor position
sl: Vstavi izrezek v urejevalnik na trenutnem mestu kazalke

en: Trigger
sl: Sprožilec

en: Languages
sl: Jeziki

note: Insert the Add Snippet menu item
en: Add Snippet…
sl: Dodaj izrezek ...

note: Insert the Add Snippets Group menu item
en: Add Snippets Group…
sl: Dodaj skupino izrezkov...

en: Default value
sl: Privzeta vrednost

en: <b>Error:</b> You must choose at least one language for the snippet!
sl: <b>Napaka:</b> za izrezek je treba izbrati vsaj en jezik!

en: <b>Error:</b> The trigger key is already in use for one of the languages!
sl: <b>Napaka:</b> ključ sprožilca je že v uporabi za enega izmed jezikov!

en: <b>Error:</b> The trigger key can only contain alphanumeric characters and "_"!
sl: <b>Napaka:</b> ključ sprožilca lahko vsebuje le črke, številke in znak "_"!

en: <b>Error:</b> You haven't entered a trigger key for the snippet!
sl: <b>Napaka:</b> ni vstavljenega ključa sprožilca za izrezek!

en: Snippet Name:
sl: Ime izrezka:

en: Select the name of the Snippet. 
    The role of the name is purely informative.
sl: Izbor imena izrezka.
    Ime je namenjeno le preglednosti.

en: <b>Warning:</b> You should choose a name for the snippet!
sl: <b>Opozorilo:</b> za izrezek je treba izbrati ime!

en: Snippets Group:
sl: Skupina izrezkov:

en: Select the Snippets Group to which this snippet belongs.
sl: Izbor skupine izrezkov, ki ji izrezek pripada.

en: <b>Error:</b> The snippet must belong to a group!
sl: <b>Napaka:</b> izrezek mora pripadati skupini!

en: Trigger Key:
sl: Ključ sprožilca:

en: The trigger key is used for fast insertion of the snippet. Type the trigger key in the editor, followed by the "Fast Insert" shortcut to insert a snippet.
    <b>Warning: Must be unique per language. </b>
sl: Ključ sprožilca je uporabljen za vnos izrezka. Z vpisom ključa v urejevalniku in pritiskom bližnjice za "hiter vnos" se izpiše vsebina izrezka.
    <b>Opozorilo: ta vrednost mora biti za vsak jezik enoznačna.</b>

en: Languages:
sl: Jeziki:

en: Select the languages for which you want to use this snippet.
sl: Izbor jezikov katerim izrezek pripada.

en: Keywords:
sl: Ključne besede:

en: Keywords are used for better searching of the snippets. They should be relevant to the snippet content. Type them separated by a single space.
sl: Ključne besede so uporabljene za iskanje izrezkov. Te morajo biti določene na osnovi vsebine izrezka. Ključne besede je treba zapisati ločeno z enojnim presledkom.

en: Snippet Properties
sl: Lastnosti izrezka

en: Preview
sl: Predogled

en: Snippet Content
sl: Vsebina  izrezka

en: Insert
sl: Vstavi

en: Snippet Variables
sl: Spremenljivke izrezka

en: Close
sl: Zapri

en: Export snippets
sl: Izvozi izrezke

en: Save in folder:
sl: Shrani v mapo:

en: Select snippets
sl: Izbor izrezkov

en: Import Snippets
sl: Uvozi izrezke

en: Anjuta variables
sl: Anjuta spremenljivke:

en: Use tabs for indentation
sl: Uporabi tabulator za zamik

en: Tab size in spaces:
sl: Velikost tabulatorja v presledkih:

en: Indentation size in spaces:
sl: Velikost zamika v presledkih:

en: Indentation and auto-format options
sl: Možnosti zamikanja in samodejnega oblikovanja

en: Highlight syntax
sl: Poudarjanje skladnje

en: Highlight matching brackets
sl: Poudari pripadajoče oklepaje

en: Create backup files
sl: Ustvari varnostne kopije

en: Enable autocompletion for document words
sl: Omogoči samodejno dopolnjevanje za besede dokumentov

en: Highlight current line
sl: Poudari trenutno vrstico

en: Show line numbers
sl: Pokaži številke vrstic

en: Show marks
sl: Pokaži oznake

en: Show right margin
sl: Pokaži desni rob

en: Right margin position in characters
sl: Lega desnega robu znakov

en: View
sl: Pogled

en: Editor
sl: Urejevalnik

en: Use theme font
sl: Uporabi pisavo teme

en: Font:
sl: Pisava:

en: Color scheme:
sl: Barvna shema:

en: Font
sl: Pisava

en: _Line Number Margin
sl: _Rob številk vrstic

en: Show/Hide line numbers
sl: Preklopi prikaz številk vrstic

en: _Marker Margin
sl: Rob _zaznamovanj

en: Show/Hide marker margin
sl: Preklopi prikaz robu zaznamovanj

en: _White Space
sl: _Presledni znak

en: Show/Hide white spaces
sl: Pokaži/skrij presledne znake

en: _Line End Characters
sl: _Znaki konca vrstice

en: Show/Hide line end characters
sl: Pokaži ali skrij znake konca vrstice

en: Line _Wrapping
sl: _Prelom vrstic

en: Enable/disable line wrapping
sl: Omogoči/onemogoči prelom vrstic

en: Editor view settings
sl: Nastavitve pogleda urejevalnika

en: GtkSourceView Editor
sl: Urejevalnik GtkSourceview

en: The file "%s" on the disk is more recent than the current buffer.
    Do you want to reload it?
sl: Datoteka »%s« na disku je novejša kot trenutna v medpomnilniku.
    Ali želite datoteko ponovno naložiti?

en: The file "%s" has been deleted on the disk.
    Do you want to close it?
sl: Datoteka »%s« je izbrisana z diska.
    Ali želite datoteko zapreti?

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not open %s: %s
sl: Ni mogoče odpreti %s: %s

en: The file "%s" is read-only! Edit anyway?
sl: Datoteka »%s« je le za branje! Ali jo vseeno želite urejati?

note: Could not open <filename>: <error message>
en: Could not save %s: %s
sl: Ni mogoče shraniti %s: %s

en: Could not save file because filename not yet specified
sl: Ni mogoče shraniti datoteke, ker ime datoteke še ni določeno

en: New file %d
sl: Nova datoteka %d

en: GtkSourceView editor
sl: Urejevalnik GtkSourceview

en: The default editor based on GtkSourceView
sl: Privzeti urejevalnik na osnovi GtkSourceview

en: Preparing pages for printing
sl: Priprava strani za tiskanje

en: Wrap lines
sl: Prelomi vrstice

en: Line numbers
sl: Številke vrstic

en: Header
sl: Glava

en: Footer
sl: Noga

en: Highlight source code
sl: Poudarjanje izvorne kode

en: Starter
sl: Zaganjalnik

en: Welcome page with most common actions.
sl: Pozdravna stran z najpogostejšimi dejanji.

en: Start
sl: Začetek

en: Create a new project
sl: Ustvari nov projekt

en: Import a project
sl: Uvozi projekt

en: Search for example code
sl: Poišči primer kode

en: View local Anjuta documentation
sl: Oglejte si krajevno dokumentacijo Anjuta

en: View local Anjuta FAQ
sl: Oglejte si krajevno pomoč programa Anjuta

en: View online library documentation
sl: Oglejte si spletno dokumentacijo

en: Remove recently used project from list
sl: Odstrani nedavno uporabljen projekt s seznama

en: Unlist Project
sl: Odstrani projekt

en: A Subversion client plugin based on libsvn
sl: Vstavek odjemalca Subversion na osnovi libsvn

en: Subversion Preferences
sl: Možnosti Subversion

en: Subversion Options
sl: Možnosti sistema Subversion

en: Add file/directory
sl: Dodaj datoteko/mapo

en: Recurse
sl: Po strukturi map

en: Commit Changes
sl: Uveljavi spremembe

en: Previous Commit Messages:
sl: Prejšnje sporočilo uveljavitve:

en: Use previous message
sl: Uporabi prejšnje sporočilo

en: Select Files to Commit:
sl: Izbor datotek za uveljavitev:

en: Retrieving status…
sl: Pridobivanje stanja ...

en: Copy files/folders
sl: Kopiraj datoteke/mape

en: Source:
sl: Vir:

en: Source/Destination Paths:
sl: Izvorne/ciljne poti:

en: Working Copy
sl: Delovna različica

en: Repository Head
sl: Glava skladišča

en: Other Revision:
sl: Ostale predelave:

en: Diff file/directory
sl: Diff datoteko/mapo

en: File or directory to diff:
sl: Datoteka ali mapa za primerjavo:

en: Save open files before diffing
sl: Shrani datoteke pred primerjavo

en: View Log
sl: Pogled beležnice

en: Whole Project
sl: Celoten projekt

en: Diff to Previous
sl: Primerjaj vsebino predhodne

en: Diff Selected Revisions
sl: Primerjaj izbrane predelave

en: View Selected Revision
sl: Pregled izbrane predelave

en: Merge changes into working copy
sl: Združi spremembe v delujočo različico

en: First Path:
sl: Prva pot:

en: Use first path
sl: Uporabi prvo pot

en: Second Path:
sl: Druga pot:

en: Working Copy Path:
sl: Pot delovne mape:

en: Start Revision:
sl: Začetna predelava:

en: End Revision:
sl: Končna predelava:

en: Ignore ancestry
sl: Prezri povezave

en: Remove file/directory
sl: Odstrani datoteko/mapo

en: File/URL to Remove:
sl: Datoteka/URL za odstranitev:

en: Set Conflicts as Resolved
sl: Določi spore kot razrešene

en: Select Files to Mark as Resolved:
sl: Izbor datotek za oznako razrešeno:

en: Retrieving status……
sl: Pridobivanje stanja ...

en: Revert Changes
sl: Povrni spremembe

en: Select Changes to Revert:
sl: Izbor sprememb za povrnitev:

en: Switch to branch/tag
sl: Preklopi na oznako/vejo

en: Branch/Tag URL:
sl: URL veje/oznake:

en: Update file/directory
sl: Posodobi datoteko/mapo

en: Trust server
sl: Zaupaj strežniku

en: Realm:
sl: Področje:

en: Remember this decision
sl: Zapomni si odločitev

en: Repository authorization
sl: Overitev skladišča

en: Remember Password
sl: Zapomni si geslo

en: realm
sl: področje

note: Action name Stock icon, if any
en: _Add…
sl: _Dodaj ...

note: Display label short-cut
en: Add a new file/directory to the Subversion tree
sl: Dodaj novo datoteko/mapo v sistem Subversion

note: Action name Stock icon, if any
en: _Remove…
sl: _Odstrani ...

note: Display label short-cut
en: Remove a file/directory from Subversion tree
sl: Odstrani datoteko/mapo iz sistema Subversion

note: Action name Stock icon, if any
en: _Commit…
sl: _Uveljavi ...

note: Display label short-cut
en: Commit your changes to the Subversion tree
sl: Uveljavitev sprememb v sistem Subversion

note: Action name Stock icon, if any
en: _Revert…
sl: _Povrni ...

note: Display label short-cut
en: Revert changes to your working copy.
sl: Združi spremembe v delovno različico.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Resolve Conflicts…
sl: _Razreši spore ...

note: Display label short-cut
en: Resolve conflicts in your working copy.
sl: Razreši spore v delovni različici.

note: Action name Stock icon, if any
en: _Update…
sl: _Posodobi ...

note: Display label short-cut
en: Syncronize your local copy with the Subversion tree
sl: Usklajevanje krajevne različice z oddaljenim sistemom Subverion

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy Files/Folders…
sl: Kopiraj datoteke/mape ...

note: Display label short-cut
en: Copy files/folders in the repository
sl: Kopiraj datoteke in mape v skladišče

note: Action name Stock icon, if any
en: Switch to a Branch/Tag…
sl: Preklopi na oznako/vejo ...

note: Display label short-cut
en: Switch your local copy to a branch or tag in the repository
sl: Preklopi krajevno kopijo veje ali oznake v skladišče

note: Action name Stock icon, if any
en: Merge…
sl: Združi ...

note: Display label short-cut
en: Merge changes into your working copy
sl: Združi spremembe v delovno različico

note: Action name Stock icon, if any
en: _View Log…
sl: _Pogled dnevnika ...

note: Display label short-cut
en: View file history
sl: Preglej zgodovino datoteke

note: Action name Stock icon, if any
en: _Diff…
sl: _Primerjava ...

note: Display label short-cut
en: Diff local tree with repository
sl: Primerjaj krajevno različico s skladiščem

note: Action name Stock icon, if any
en: Copy…
sl: Kopiraj ...

note: Action name Stock icon, if any
en: Diff…
sl: Primerjava ...

en: Subversion operations
sl: Subversion opravila

en: Subversion popup operations
sl: Subversion pojavna opravila

en: Subversion Log
sl: Subversion dnevnik

en: Subversion: File will be added on next commit.
sl: Subversion: datoteka bo dodana ob naslednji uveljavitvi.

en: Please enter a path.
sl: Vnesite pot.

en: Subversion: Commit complete.
sl: Subversion: uveljavitev je končana.

en: Subversion: Committing changes to the repository…
sl: Subversion: uveljavitev sprememb v skladišče ...

en: Subversion: Copy complete.
sl: Subversion: kopiranje končano.

en: Please enter a source path.
sl: Vnesite izvorno pot.

en: Please enter a destination path.
sl: Vnesite ciljno pot.

en: [Head/Working Copy]
sl: [Glava/Delovna kopija]

en: Subversion: Retrieving diff…
sl: Subversion: pridobivanje primerjav ...

en: Subversion: Retrieving log…
sl: Subversion: pridobivanje dnevnika ...

en: Subversion: File retrieved.
sl: Subversion: datoteka prenesena.

en: Subversion: Retrieving file…
sl: Subversion: pridobivanje datoteke ...

en: Subversion: Merge complete.
sl: Subversion: združevanje končano.

en: Please enter the first path.
sl: Vnesite prvo pot.

en: Please enter the second path.
sl: Vnesite drugo pot.

en: Please enter a working copy path.
sl: Vnesite pot delovne mape.

en: Please enter the start revision.
sl: Vnesite začetno predelavo.

en: Please enter the end revision.
sl: Vnesite končno predelavo.

en: Subversion: File will be removed on next commit.
sl: Subversion: datoteka bo odstranjena ob naslednji uveljavitvi.

en: Subversion: Resolve complete.
sl: Subversion: razrešitev je končana.

en: Subversion: Revert complete.
sl: Subversion: povrnitev je končana.

en: Subversion: Switch complete.
sl: Subversion: preklop je končan.

en: Please enter a branch/tag URL.
sl: Vstavite naslov URL veje/oznake.

en: Subversion: Diff complete.
sl: Subversion: primerjava končana.

en: Subversion: Update complete.
sl: Subversion: posodobitev je končana.

en: Authentication canceled
sl: Overitev preklicana

en: Hostname:
sl: Ime gostitelja:

en: Fingerprint:
sl: Prstni odtis:

en: Valid from:
sl: Veljavno od:

en: Valid until:
sl: Veljavno do:

en: Issuer DN:
sl: DŠ izdajatelja:

en: DER certificate:
sl: Potrdilo DER:

en: Deleted: %s
sl: Izbrisano: %s

en: Added: %s
sl: Dodano: %s

en: Resolved: %s
sl: Razrešeno: %s

en: Updated: %s
sl: Posodobljeno: %s

en: Externally Updated: %s
sl: Zunanje posodobljeno: %s

en: Modified: %s
sl: Spremenjeno: %s

en: Merged: %s
sl: Združeno: %s

en: Conflicted: %s
sl: V sporu: %s

en: Missing: %s
sl: Manjkajoče: %s

en: Obstructed: %s
sl: Ovirano: %s

en: Parallel scan of project and global symbols
sl: Vzporedno preiskovanje projekta in splošnih simbolov.

en: This option means that the global system packages will be scanned simultaneously with the project's ones
sl: Možnost določa, da bodo splošni sistemski paketi preiskani sočasno s projektnimi

en: Automatically update symbols without saving file
sl: Samodejno posodobi simbole brez shranjevanja datoteke.

en: Automatically update the file's symbols without saving. The update occurs after 10 seconds without keypresses by the user.
sl: Samodejno posodobi simbole datotek brez shranjevanja. Posodobitev se zažene samodejno po desetih sekundah v primeru, da uporabnik ne pritisne nobene tipke.

en: Tag De_claration
sl: Raz_glas oznak

en: Go to symbol declaration
sl: Skoči na razglas simbolov

note: Translators: Go to the line where the tag is implemented
en: Tag _Implementation
sl: _Vstavljanje oznak

en: Go to symbol definition
sl: Skoči na določilo simbola

en: _Find Symbol…
sl: _Poišči simbol ...

en: Find Symbol
sl: Poišči simbol

en: %s: Generating inheritances…
sl: %s: ustvarjanje nasledstva ...

note: Translators: %s is the name of a system library
en: %s: %d file scanned out of %d | %s: %d files scanned out of %d
sl[0]: %s: preučenih %d od %d datotek
sl[1]: %s: preučenih %d od %d datotek
sl[2]: %s: preučenih %d od %d datotek
sl[3]: %s: preučenih %d od %d datotek

en: Generating inheritances…
sl: Ustvarjanje nasledstva ...

en: %d file scanned out of %d | %d files scanned out of %d
sl[0]: preučenih %d od %d datotek
sl[1]: preučenih %d od %d datotek
sl[2]: preučenih %d od %d datotek
sl[3]: preučenih %d od %d datotek

en: Populating symbol database…
sl: Nalaganje zbirke simbolov ...

en: Symbols
sl: Simboli

en: Search
sl: Iskanje

en: SymbolDb popup actions
sl: SimbolDb pojavna dejanja

en: SymbolDb menu actions
sl: SimbolDb dejanja menija

en: Symbol Database
sl: Podatkovna zbirka simbolov

en: Symbol Database Plugin for Anjuta.
sl: Vstavek Anjute za brskanje po simbolih.

en: Resuming glb scan.
sl: Nadaljevanje glb preiskovanja.

en: Symbol
sl: Simbol

en: Terminal Plugin for Anjuta.
sl: Vstavek terminala za Anjuto.

en: Use GNOME Terminal profile:
sl: Uporabi profil terminala:

en: Use default GNOME terminal profile
sl: Uporabi privzeti profil terminala GNOME

en: Terminal options
sl: Možnosti terminala

en: terminal operations
sl: terminalska opravila

en: Unable to execute command
sl: Ni mogoče izvesti ukaza.

en: Tools
sl: Orodja

en: Use external program from Anjuta
sl: Uporabi zunanji program iz Anjute

en: Tool Editor
sl: Urejevalnik orodij

en: Save all files
sl: Shrani vse datoteke

en: _Variable…
sl: _Spremenljivka ...

en: Working directory:
sl: Delovna mapa:

en: Parameters:
sl: Parametri:

en: Command:
sl: Ukaz:

en: Short cut:
sl: Bližnjica:

note: This is the standard Unix stdout, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard output:
sl: Standardni odvod:

note: This is the Unix stderr, see http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard error:
sl: Standardna napaka:

note: This is the Unix stdin. See http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_streams
en: Standard input:
sl: Standardni dovod:

en: Edit as script
sl: Uredi kot skript

en: Edit command as script in Anjuta on close
sl: Uredi ukaz kot skript v Anjuti ob zapiranju

en: Variable list
sl: Seznam spremenljivk

en: Are you sure you want to delete the '%s' tool?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati orodje »%s«?

en: Tool
sl: Orodje

en: ask at runtime
sl: ob izvajanju

en: undefined
sl: nedoločeno

en: Meaning
sl: Pomen

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: You must provide a tool name!
sl: Določiti morate ime orodja!

en: You must provide a tool command!
sl: Določiti morate ukaz orodja!

en: A tool with the same name already exists!
sl: Orodje z enakim imenom že obstaja!

en: The shortcut is already used by another component in Anjuta. Do you want to keep it anyway?
sl: Tipkovna bližnjica je že v uporabi pri drugem dejanju Anjute. Ali jo vseeno želite obdržati?

en: Unable to edit script
sl: Ni mogoče urediti skripta.

en: New accelerator…
sl: Nov pospeševalnik ...

en: Opening %s
sl: Odpiranje %s

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (output)". It's used to name the message * pane where the output of the tool is send to
en: (output)
sl: (odvod)

note: This is append to the tool name to give something * like "My tools (error)". It's used to name the message * pane where the errors of the tool is send to
en: (error)
sl: (napaka)

note: Display the name of the command
en: Running command: %s…
sl: Zaganjanje ukaza: %s ...

en: Completed unsuccessfully with status code %d
sl: Neuspešno končano s stanjem kode %d

en: Unable to create a buffer: command aborted
sl: Ni mogoče ustvariti medpomnilnika: ukaz je prekinjen

en: No document currently open: command aborted
sl: Trenutno ni odprtega dokumenta: ukaz je prekinjen

en: Unable to open input file %s, command aborted
sl: Ni mogoče odpreti datoteke %s, ukaz prekinjen

en: Missing tool name
sl: Manjkajoče ime orodja

en: Unexpected element "%s"
sl: Nepričakovan element »%s«

en: Error when loading external tools
sl: Napaka med nalaganjem zunanjih orodij

en: Unable to open %s for writing
sl: Ni mogoče odpreti %s za pisanje

en: Tool operations
sl: Opravila orodij

en: Same as output
sl: Enako kot odvod

en: Existing message pane
sl: Obstoječe okno sporočila

en: New message pane
sl: Okno novega sporočila

en: New buffer
sl: Nov medpomnilnik

en: Replace buffer
sl: Zamenjaj medpomnilnik

en: Insert into buffer
sl: Vstavi v medpomnilnik

en: Append to buffer
sl: Pripni v medpomnilnik

en: Replace selection
sl: Zamenjaj izbiro

note: Translators: Checkbox if a dialog should be shown after some operation finishes, so translate as "to pop up a dialog"
en: Popup dialog
sl: Pojavno okno

en: Discard output
sl: Zavrzi odvod

en: None
sl: Brez

en: Current buffer
sl: Trenutni medpomnilnik

en: Current selection
sl: Trenutna izbira

en: String
sl: Niz

en: Project root URI
sl: Korenski URI projekta

en: Project root path
sl: Korenska pot projekta

en: Selected URI in the file manager plugin
sl: Izbrani naslov URI v vstavku upravljalnika datotek

en: Selected directory in the file manager plugin
sl: Izbrana mapa v vstavku upravljalnika datotek

en: Selected full file name in the file manager plugin
sl: Izbrano polno ime datoteke v vstavku upravljalnika datotek

en: Selected full file name without extension in the file manager plugin
sl: Izbrano polno ime datoteke brez pripone v vstavku upravljalnika datotek

en: Selected file name in the file manager plugin
sl: Izbrano ime datoteke v vstavku upravljalnika datotek

en: Selected file name without extension in the file manager plugin
sl: Izbrano ime datoteke brez pripone v vstavku upravljalnika datotek

en: Selected file's extension in the file manager plugin
sl: Izbrana pripona datoteke v vstavku upravljalnika datotek

en: Selected URI in the project manager plugin
sl: Izbran naslov URI v vstavku upravljalnika projekta

en: Selected directory in the project manager plugin
sl: Izbrana mapa v vstavku upravljalnika projekta

en: Selected full file name in the project manager plugin
sl: Izbrano polno ime datoteke v vstavku upravljalnika projekta

en: Selected full file name without extension in the project manager plugin
sl: Izbrano ime datoteke brez pripone v vstavku upravljalnika projekta

en: Selected file name in the project manager plugin
sl: Izbrano ime datoteke v vstavku upravljalnika projekta

en: Selected file name without extension in the project manager plugin
sl: Izbrano ime brez pripone v vstavku upravljalnika projekta

en: Selected file extension in the project manager plugin
sl: Izbrana pripona datoteke v vstavku upravljalnika projekta

en: Currently edited file name
sl: Ime datoteke trenutno v urejanju

en: Currently edited file name without extension
sl: Datoteka, trenutno v urejanju brez pripone

en: Currently edited file directory
sl: Mapa datoteke trenutno v urejanju

en: Currently selected text in editor
sl: Trenutno izbrano besedilo v urejevalniku

en: Current word in editor
sl: Trenutna beseda v urejevalniku

en: Current line in editor
sl: Trenutna vrstica v urejevalniku

en: Ask the user to get additional parameters
sl: Vprašaj uporabnika za dodatna določila

en: Command line parameters
sl: Parametri ukazne vrstice

en: Copyright © Naba Kumar
sl: Avtorske pravice © Naba Kumar

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Quit
sl: _Končaj

en: Quit Anjuta IDE
sl: Končaj program Anjuta IDE

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: Do you prefer coffee to tea? Check it out.
sl: Ali imate raje kavo ali čaj? Preverite.

en: _View
sl: _Pogled

en: _Reset Dock Layout
sl: _Povrni razporeditev sidrišča

en: Reset the widgets docking layout to default
sl: Povrni razporeditev sidranja gradnikov na privzeto vrednost

en: _Full Screen
sl: _Celozaslonski način

en: Toggle fullscreen mode
sl: Preklopi celozaslonski način

en: _Lock Dock Layout
sl: _Zakleni razporeditev sidrišča

en: Lock the current dock layout so that widgets cannot be moved
sl: Zakleni trenutno razporeditev sidrišča, da gradnikov ni mogoče premikati

en: _Toolbar
sl: _Orodna vrstica

en: Show or hide the toolbar
sl: Pokaži ali skrij orodno vrstico

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _User's Manual
sl: _Uporabniški priročnik

en: Anjuta user's manual
sl: Uporabniški priročnik Anjuta

en: _Frequently Asked Questions
sl: _Pogosto zastavljena vprašanja

en: Anjuta frequently asked questions
sl: Anjuta pogosto zastavljena vprašanja

en: Anjuta _Home Page
sl: _Spletna stran programa

en: Online documentation and resources
sl: Spletnih viri in dokumentacija

en: Report _Bugs/Patches/Requests
sl: Poročanje o _hroščih popravkih in željah

en: Submit a bug report, patch or feature request for Anjuta
sl: Pošlji poročilo o napaki, popravke ali želje za program Anjuta

en: Ask a _Question
sl: Zastavi _vprašanje

en: Submit a question for FAQs
sl: Pošlji vprašanje za FAQ

en: _About
sl: _O programu

en: About Anjuta
sl: O programu Anjuta

en: About External _Plugins
sl: O zunanjih _vstavkih

en: About third-party Anjuta plugins
sl: O zunanjih vstavkih Anjute

en: Specify the size and location of the main window
sl: Določi lego in velikost glavnega okna

note: This is the format you can specify the size andposition * of the window on command line
en: WIDTHxHEIGHT+XOFF+YOFF
sl: ŠIRINAxVIŠINA+XOFF+YOFF

en: Do not show the splash screen
sl: Ne prikaži pozdravnega okna

en: Start a new instance and do not open the file in an existing instance
sl: Zaženi novo okno programa in ne odpri datoteke v obstoječem

en: Do not open last session on startup
sl: Ob zagonu ne odpri zadnje seje

en: Do not open last project and files on startup
sl: Ob zagonu ne odpri zadnje uporabljenih datotek in projektov

en: Shut down Anjuta properly, releasing all resources (for debugging)
sl: Zapusti program Anjuta s sproščanjem vseh virov (za razhroščevanje)

en: Display program version
sl: Pokaži različico programa

en: Specify another profile
sl: Določi dodaten profil

en: PROFILE_FILE
sl: DATOTEKA_PROFILA

en: - Integrated Development Environment
sl: - Združeno razvojno okolje

en: Invalid profile %s: %s
sl: Neveljaven profil %s: %s

en: Loaded Session…
sl: Naložena seja ...

en: _New Window
sl: _Novo okno

en: Edit
sl: Uredi

en: Help
sl: Pomoč

en: Installed plugins
sl: Naloženi vstavki

en: Shortcuts
sl: Tipkovne bližnjice

en: Value doesn't exist
sl: Vrednost ne obstaja

en: Default email used in new project
sl: Privzet elektronski naslov, uporabljen v novem projektu

en: If empty, current login and machine name is used.
sl: Če je polje prazno, je uporabljena trenutna prijava in ime računalnika.

en: Use tabulation for indentation
sl: Uporabi tabulator za zamik

en: Number of characters of one tabulation
sl: Število znakov tabulatorja

en: Number of spaces on every indentation step
sl: Število presledkov posamezne ravni zamikanja

en: Do not load last session on startup
sl: Ob zagonu ne odpri zadnje seje

en: Do not load last project and files on startup
sl: Ob zagonu ne naloži zadnje uporabljenih datotek in projektov

en: Session
sl: Seja

note: translators: translate the same as in gnome-control-center
en: Toolbar button labels:
sl: Oznake na gumbih orodne vrstice:

note: Style of the buttons/tabs used to select docked windows in anjuta
en: Dock switcher style:
sl: Slog preklopnika sidrišča:

en: Appearance
sl: Videz

en: Icons
sl: Ikone

en: Text + Icons
sl: Besedilo in ikone

en: GNOME toolbar setting
sl: Nastavitve orodne vrstice Gnome

en: Tabs
sl: Zavihki

en: Text below icons
sl: Besedilo pod ikonami

en: Text beside icons
sl: Besedilo ob ikonah

en: Icons only
sl: Le ikone

en: Text only
sl: Le besedilo
