Aodh Release Notes - en to pt_BR translation catalogue (20 entries)

en: Add support for Keystone v3 authentication
pt_BR: Adicionado o suporte para autenticação Keystone v3

en: All the deprecated non-SQL drivers have been removed.
pt_BR: Todos os drivers non-SQL obsoletos foram removidos.

en: Aodh Release Notes
pt_BR: Aodh - Notas de Versão

en: Bug Fixes
pt_BR: Correção de erros

en: Current Series Release Notes
pt_BR: Atual - Séries de Notas de Versão

en: Deprecation Notes
pt_BR: Notas de obsolência

en: Liberty Series Release Notes
pt_BR: Liberty - Série de Notas de Versão

en: Mitaka Series Release Notes
pt_BR: Mitaka - Série de Notas de Versão

en: New Features
pt_BR: Novos recursos

en: Newton Series Release Notes
pt_BR: Newton - Série de Notas de Versão

en: Ocata Series Release Notes
pt_BR: Ocata - Série de Notas de Versão

en: Other Notes
pt_BR: Outras notas

en: Pike Series Release Notes
pt_BR: Pike - Série de Notas de Versão

en: Security Issues
pt_BR: Problemas de segurança

en: Start using reno to manage release notes.
pt_BR: Comece a usar o reno para gerenciar notas de versão.

en: The api.pecan_debug option has been removed.
pt_BR: A opção api.pecan_debug foi removida.

en: The deprecated 'threshold' alarm type has been removed.
pt_BR: O tipo de alarme 'threshold' obsoleto foi removido.

en: The deprecated combination alarms support have been removed.
pt_BR: O suporte a alarmes de combinação obsoleto foi removido.

en: The reason of the state change is now part of the API as "state_reason" field of the alarm object.
pt_BR: O motivo de mudança de estado agora é parte da API com a coluna "state_reason" do objeto de alarme.

en: Upgrade Notes
pt_BR: Notas de atualização
