Apostrophe - en to cs translation catalogue (128 entries)

en: Export
cs: Exportovat

en: Export to %s
cs: Export do %s

en: Cancel
cs: Zrušit

en: An error happened while trying to export:
    
    {err_msg}
cs: Došlo k chybě při pokusu exportovat:
    
    {err_msg}

en: Export to {}
cs: Exportovat do {}

en: Select folder
cs: Vybrat složku

en: Full-Width
cs: Plná šířka

en: Half-Width
cs: Poloviční šířka

en: Half-Height
cs: Poloviční výška

en: Windowed
cs: Samostatné okno

en: Error
cs: Chyba

en: Unsaved documents
cs: Neuložené dokumenty

en: Formula looks incorrect:
cs: Vzorec vypadá nesprávně:

en: No matching footnote found
cs: Nebyla nalezena žádná odpovídající poznámka pod čarou

en: noun
cs: podstatné jméno

en: verb
cs: sloveso

en: adjective
cs: přídavné jméno

en: adverb
cs: příslovce

en: Save your File
cs: Uložit váš soubor

en: Save
cs: Uložit

en: Markdown Files
cs: Soubory Markdown

en: Plain Text Files
cs: Soubory prostého textu

en: Open a .md file
cs: Otevřít soubor .md

en: Open
cs: Otevřít

en: Save changes to document “%s” before closing?
cs: Uložit před zavřením změny do dokumentu “%s”?

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
cs: Bez uložení budou všechny vaše změny nenávratně ztraceny.

en: Close without saving
cs: Zavřít bez uložení

en: Save now
cs: Uložit nyní

en: New File
cs: Nový soubor

en: Preview
cs: Náhled

en: {:n} Characters
cs: {:n} znaků

en: {:n} Words
cs: {:n} slov

en: {:n} Sentences
cs: {:n} vět

en: {:n} Paragraphs
cs: {:n} odstavců

en: {:d}:{:02d}:{:02d} Read Time
cs: {:d}:{:02d}:{:02d} doba čtení

en: web page
cs: webová stránka

en: italic text
cs: text psaný kurzívou

en: bold text
cs: tučný text

en: strikethrough text
cs: přeškrtnutý text

en: Item
cs: Položka

en: Header
cs: Nadpis

en: Apostrophe website
cs: Webové stránky Apostrophe

en: Donations:
cs: Dary:

en: Help to translate:
cs: Pomozte s překladem:

en: Standalone
cs: Samostatný

en: Use a header and footer to include things like stylesheets and meta information
cs: Pomocí záhlaví a zápatí můžete zahrnout například soubory stylů a metainformace.

en: Table of Contents
cs: Obsah

en: Number Sections
cs: Číslování oddílů

en: Page Size
cs: Velikost stránky

en: HTML Options
cs: Možnosti HTML

en: Self-contained
cs: Samostatný

en: Produces an HTML file with no external dependencies
cs: Vytvoří soubor HTML bez externích závislostí

en: CSS File
cs: CSS soubor

en: Select CSS file
cs: Vybrat CSS soubor

en: Syntax Highlighting
cs: Zvýrazňování syntaxe

en: Highlight style
cs: Styl zvýraznění

en: Presentation
cs: Prezentace

en: Incremental bullets
cs: Vnořené odrážky

en: Show one bullet point after another in a slideshow
cs: Zobrazovat odrážky jednu za druhou jako v prezentaci.

en: page0
cs: strana0

en: page1
cs: strana1

en: Save As…
cs: Uložit jako…

en: Advanced Export…
cs: Rozšířený export…

en: Copy HTML
cs: Kopírovat HTML

en: Sync Views
cs: Synchronizovat zobrazení

en: New
cs: Nový

en: Save as…
cs: Uložit jako...

en: Menu
cs: Nabídka

en: Find
cs: Hledat

en: Hemingway Mode
cs: Hemingwayův režim

en: Focus Mode
cs: Režim soustředění

en: Find and Replace
cs: Hledat a nahradit

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Open Tutorial
cs: Otevřít Průvodce

en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: About Apostrophe
cs: O aplikaci Apostrophe

en: Check spelling while typing
cs: Kontrolovat pravopis při psaní

en: Input format
cs: Vstupní formát

en: Autohide header and statusbars while typing
cs: Automaticky skrývat záhlaví okna a stavový řádek během psaní

en: Autohide headerbar
cs: Automaticky skrývat záhlaví okna

[ctx: shortcut window]
en: General
cs: Obecné

[ctx: shortcut window]
en: New
cs: Nový

[ctx: shortcut window]
en: Open
cs: Otevřít

[ctx: shortcut window]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: shortcut window]
en: Save as
cs: Uložit jako

[ctx: shortcut window]
en: Close document
cs: Zavřít dokument

[ctx: shortcut window]
en: Quit application
cs: Ukončit aplikaci

[ctx: shortcut window]
en: Modes
cs: Režimy

[ctx: shortcut window]
en: Focus mode
cs: Režim soustředění

[ctx: shortcut window]
en: Hemingway mode
cs: Hemingwayův režim

[ctx: shortcut window]
en: Find
cs: Najít

[ctx: shortcut window]
en: Find and replace
cs: Najít a nahradit

[ctx: shortcut window]
en: Separator
cs: Oddělovač

[ctx: shortcut window]
en: List item
cs: Položka seznamu

[ctx: shortcut window]
en: Italic
cs: Kurzíva

[ctx: shortcut window]
en: Bold
cs: Tučné

[ctx: shortcut window]
en: Strikeout
cs: Přeškrtnuté

[ctx: shortcut window]
en: Copy and paste
cs: Kopírování a vkládání

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
cs: Kopírovat vybraný text do schránky

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
cs: Vyjmout vybraný text do schránky

[ctx: shortcut window]
en: Paste selected text from clipboard
cs: Vložit text ze schránky

[ctx: shortcut window]
en: Undo and redo
cs: Zpět a znovu

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
cs: Vrátit zpět předchozí příkaz

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
cs: Znovu provést předchozí vrácený příkaz

[ctx: shortcut window]
en: Selection
cs: Výběr

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
cs: Vybrat všechen text

en: Show Statistics
cs: Zobrazit statistiku

en: Previous Match
cs: Najít předchozí shodu

en: Next Match
cs: Najít následující shodu

en: Case Sensitive
cs: Rozlišování velikosti písmen

en: Regular Expression
cs: Regulární výraz

en: Replace
cs: Nahradit

en: Replace All
cs: Nahradit vše

en: An elegant, distraction-free markdown editor
cs: Elegantní Markdown editor bez rušivých elementů

en: Enable or disable spellchecking.
cs: Povolit nebo zakázat kontrolu pravopisu.

en: Synchronize editor/preview scrolling
cs: Synchronizace posouvání editoru/náhledu

en: Keep the editor and preview scroll positions in sync.
cs: Udržovat synchronizované pozice editoru a náhledu.

en: Input format to use when previewing and exporting using Pandoc.
cs: Vstupní formát, který se použije při náhledu a exportu pomocí aplikace Pandoc.

en: Autohide Headerbar
cs: Automaticky skrývat záhlaví okna

en: Hide the header and status bars when typing.
cs: Při psaní skrýt záhlaví okna a stavový řádek.

en: Open file base path
cs: Základní cesta k otevřenému souboru

en: Open file paths of the current session
cs: Cesty k otevřeným souborům aktuální relace

en: Default statistic
cs: Výchozí statistika

en: Which statistic is shown on the main window.
cs: Která statistika se zobrazuje v hlavním okně.

en: Characters per line
cs: Znaků na řádku

en: Maximum number of characters per line within the editor.
cs: Maximální počet znaků na řádek v editoru.

en: Preview mode
cs: Režim náhledu

en: How to display the preview.
cs: Jak zobrazit náhled.
