Apostrophe - en to eu translation catalogue (159 entries)

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! Do NOT translate "uberwriter" or "apostrophe"! The list MUST also end with a semicolon!
en: uberwriter;UberWriter;apostrophe;markdown;editor;text;write;
eu: uberwriter;UberWriter;apostrophe;markdown;editorea;testua;idatzi;

en: Apostrophe, an elegant, distraction-free markdown editor
eu: Apostrophe, markdown editore dotore eta distrakziorik gabea

en: Color scheme
eu: Kolore-eskema

en: Use the color scheme in the application's UI and in the text area.
eu: Erabili kolore-eskema aplikazioaren interfazean eta testu-arean.

en: Check spelling while typing
eu: Egiaztatu ortografia idaztean

en: Enable or disable spellchecking.
eu: Gaitu edo desgaitu ortografiaren egiaztatzea.

en: Synchronize editor/preview scrolling
eu: Sinkronizatu editorearen/aurrebistaren korritzea

en: Keep the editor and preview scroll positions in sync.
eu: Mantendu editorearen eta aurrebistaren korritze-posizioa sinkronizatuta.

en: Input format
eu: Sarrerako formatua

en: Input format to use when previewing and exporting using Pandoc.
eu: Pandoc erabiliz aurrebista sortzean eta esportatzean erabiliko den sarrerako formatua.

en: Autohide Headerbar
eu: Ezkutatu automatikoki goiburu-barra

en: Hide the header and status bars when typing.
eu: Ezkutatu goiburu- eta egoera-barrak idaztean.

en: Open file base path
eu: Ireki fitxategiaren oinarrizko bide-izena

en: Open file paths of the current session
eu: Ireki uneko saioaren fitxategien bide-izenak

en: Default statistic
eu: Estatistika lehenetsia

en: Which statistic is shown on the main window.
eu: Zein estatistika erakutsiko den leiho nagusian.

en: Characters per line
eu: Karaktereak lerroko

en: Maximum number of characters per line within the editor.
eu: Lerroko gehieneko karaktere kopurua editorean.

en: Hemingway Mode
eu: Hemingway modua

en: Whether the user can delete text or not.
eu: Erabiltzaileak testua ezabatu dezakeen ala ez.

en: Preview mode
eu: Aurrebista-modua

en: How to display the preview.
eu: Nola bistaratu aurrebista.

en: Preview active
eu: Aurrebista aktiboa

en: Whether showing of preview is active when launching a new window.
eu: Leiho berria abiarazten denean aurrebista erakustea aktibo dagoen ala ez.

en: Text size
eu: Testu-tamaina

en: Preferred relative size for the text.
eu: Testuaren tamaina erlatibo hobetsia.

en: Edit Markdown in style
eu: Editatu markdown-a estiloan

en: Focus on your writing with a clean, distraction-free markdown editor.
eu: Eutsi arretari idazten ari zarenean, distrakziorik gabeko markdown editore garbi batekin.

en: Features:
eu: Eginbideak:

en: An UI tailored to comfortable writing
eu: Eroso idazteko helburua duen interfazea

en: A distraction-free mode
eu: Distrakziorik gabeko modua

en: Dark, light and sepia themes
eu: Gai iluna, argia eta sepia

en: Everything you expect from a text editor, such as spellchecking or document statistics
eu: Testu-editore batean espero den guztia, ortografiaren egiaztatzea eta dokumentu-estatistikak barne.

en: Live preview of what you write
eu: Idazten ari zarenaren aurrebista dinamikoa

en: Export to all kind of formats: PDF, Word/Libreoffice, LaTeX, or even HTML slideshows
eu: Esportatu edozein formatu motatara: PDF, Word/Libreoffice, LaTeX, edo baita HTML diapositiba-aurkezpenak ere

en: Apostrophe website
eu: Apostrophe aplikazioaren webgunea

en: Donations:
eu: Lagundu diruz:

en: Help to translate:
eu: Lagundu itzultzen:

en: Damned Lies
eu: Gezur madarikatuak

en: Cancel
eu: Utzi

en: Export
eu: Esportatu

en: Standalone
eu: Autonomoa

en: Use a header and footer to include things like stylesheets and meta information
eu: Erabili goiburua eta  orri-oina estilo-orriak eta meta-informazioa bezalako gauzak gehitzeko

en: Table of Contents
eu: Edukien aurkibidea

en: Number Sections
eu: Zenbakitu atalak

en: Page Size
eu: Orrialde-tamaina

en: HTML Options
eu: HTML aukerak

en: Self-contained
eu: Isolatua

en: Produces an HTML file with no external dependencies
eu: Kanpoko mendekotasunik ez duen HTML fitxategia sortzen du

en: CSS File
eu: CSS fitxategia

en: Select CSS file
eu: Hautatu CSS fitxategia

en: Syntax Highlighting
eu: Sintaxiaren nabarmentzea

en: Highlight style
eu: Nabarmentze-estiloa

en: Presentation
eu: Aurkezpena

en: Incremental bullets
eu: Bulet inkrementalak

en: Show one bullet point after another in a slideshow
eu: Erakutsi buleta bat bestearen atzetik diapositiba-aurkezpenetan

en: New
eu: Berria

en: Open
eu: Ireki

en: Save
eu: Gorde

en: Save as…
eu: Gorde honela…

en: Menu
eu: Menua

en: Find
eu: Aurkitu

en: New Window
eu: Leiho berria

en: Focus Mode
eu: Fokuaren modua

en: Find and Replace
eu: Bilatu eta ordeztu

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Open Tutorial
eu: Ireki tutoriala

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: About Apostrophe
eu: Apostrophe aplikazioari buruz

en: Save As…
eu: Gorde honela…

en: Advanced Export…
eu: Esportazio aurreratua…

en: Copy HTML
eu: Kopiatu HTMLa

en: Autohide headerbar
eu: Ezkutatu automatikoki goiburu-barra

en: Autohide header and statusbars while typing
eu: Idaztean, ezkutatu automatikoki goiburu-barra eta egoera-barra

en: Use bigger text
eu: Erabili testu handiagoa

en: Reduce the margins width and increase the text size when possible
eu: Murriztu marjinen zabalerak eta handitu testu-tamaina, posible bada

en: Restore session
eu: Leheneratu saioa

en: Return to your previous session when Apostrophe is started
eu: Itzuli aurreko saiora Apostrophe abiarazten denean

en: Flavor of markdown Apostrophe will use
eu: Apostrophek erabiliko duen markdown aldaera

en: Markdown flavor documentation
eu: Markdown aldaeraren dokumentazioa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Screen Layout
eu: Pantailaren diseinua

en: No Recent Documents
eu: Ez dago azken aldiko dokumenturik

en: No Results Found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: Previous Match
eu: Aurreko parekatzea

en: Next Match
eu: Hurrengo parekatzea

en: Case Sensitive
eu: Maiuskulak/Minuskulak

en: Regular Expression
eu: Adierazpen erregularra

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Replace All
eu: Ordeztu denak

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: New
eu: Berria

[ctx: shortcut window]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: shortcut window]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: shortcut window]
en: Save as
eu: Gorde honela

[ctx: shortcut window]
en: Close document
eu: Itxi dokumentua

[ctx: shortcut window]
en: Quit application
eu: Irten aplikaziotik

[ctx: shortcut window]
en: Modes
eu: Moduak

[ctx: shortcut window]
en: Focus mode
eu: Fokuratze-modua

[ctx: shortcut window]
en: Hemingway mode
eu: Hemingway modua

[ctx: shortcut window]
en: Preview
eu: Aurrebista

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

[ctx: shortcut window]
en: Find
eu: Bilatu

[ctx: shortcut window]
en: Find and replace
eu: Bilatu eta ordeztu

[ctx: shortcut window]
en: Separator
eu: Bereizlea

[ctx: shortcut window]
en: List item
eu: Zerrenda-elementua

[ctx: shortcut window]
en: Italic
eu: Etzana

[ctx: shortcut window]
en: Bold
eu: Lodia

[ctx: shortcut window]
en: Strikeout
eu: Marratua

[ctx: shortcut window]
en: Copy and paste
eu: Kopiatu eta itsatsi

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
eu: Kopiatu hautatutako testua arbelean

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
eu: Ebaki hautatutako testua arbelera

[ctx: shortcut window]
en: Paste selected text from clipboard
eu: Itsatsi hautatutako testua arbeletik

[ctx: shortcut window]
en: Undo and redo
eu: Desegin eta berregin

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
eu: Desegin aurreko komandoa

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
eu: Berregin aurreko komandoa

[ctx: shortcut window]
en: Selection
eu: Hautapena

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
eu: Hautatu testu guztia

en: Use System Colors
eu: Erabili sistemaren koloreak

en: Use Light Colors
eu: Erabili kolore argiak

en: Use Sepia Colors
eu: Erabili sepia koloreak

en: Use Dark Colors
eu: Erabili kolore ilunak

en: Show Statistics
eu: Erakutsi estatistikak

en: Export to %s
eu: Esportatu hona: %s

en: An error happened while trying to export:
    
    {err_msg}
eu: Errorea gertatu da esportazioan:
    
    {err_msg}

en: Export to {}
eu: Esportatu hone: {}

en: Select folder
eu: Hautatu karpeta

en: Error
eu: Errorea

en: Unsaved documents
eu: Gorde gabeko dokumentuak

en: Formula looks incorrect:
eu: Formula okerra dela dirudi:

en: No matching footnote found
eu: Ez da aurkitu bat datorren oin-oharrik

en: noun
eu: izena

en: verb
eu: aditza

en: adjective
eu: adjektiboa

en: adverb
eu: adberbioa

en: Save your File
eu: Gorde zure fitxategia

en: Markdown Files
eu: Markdown fitxategiak

en: Plain Text Files
eu: Testu soileko fitxategiak

en: Open a .md file
eu: Ireki .md fitxategia

en: Save changes to document “%s” before closing?
eu: “%s” dokumentuaren aldaketak gorde itxi aurretik?

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
eu: Gordetzen ez baduzu, aldaketa guztiak betiko galduko dira.

en: Close without saving
eu: Itxi gorde gabe

en: Save now
eu: Gorde orain

en: New File
eu: Fitxategi berria

en: Full-Width
eu: Zabalera osoa

en: Half-Width
eu: Zabalera erdia

en: Half-Height
eu: Altuera erdia

en: Windowed
eu: Leihoduna

en: {:n} Character | {:n} Characters
eu[0]: Karaktere {:n}
eu[1]: {:n} karektere

en: {:n} Word | {:n} Words
eu[0]: Hitz {:n}
eu[1]: {:n} hitz

en: {:n} Sentence | {:n} Sentences
eu[0]: Esaldi {:n}
eu[1]: {:n} esaldi

en: {:n} Paragraph | {:n} Paragraphs
eu[0]: Paragrafo {:n}
eu[1]: {:n} paragrafo

en: {:d}:{:02d}:{:02d} Read Time
eu: {:d}:{:02d}:{:02d} irakurtzeko dengbora

en: web page
eu: web-orria

en: italic text
eu: testu etzana

en: bold text
eu: testu lodia

en: strikethrough text
eu: testu marratua

en: Item
eu: Elementua

en: Header
eu: Goiburua
