apostrophe - en to pl translation catalogue (159 entries)

en: Apostrophe
pl: Apostrof

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! Do NOT translate "uberwriter" or "apostrophe"! The list MUST also end with a semicolon!
en: uberwriter;UberWriter;apostrophe;markdown;editor;text;write;
pl: uberwriter;UberWriter;apostrophe;markdown;edytor;tekstu;text;editor;zwykły tekst;pisanie;pisz;napisz;write;

en: Apostrophe, an elegant, distraction-free markdown editor
pl: Apostrof, elegancki, nierozpraszający edytor formatu Markdown

en: Color scheme
pl: Schemat kolorów

en: Use the color scheme in the application's UI and in the text area.
pl: Użycie schematu kolorów w interfejsie programu i obszarze tekstu.

en: Check spelling while typing
pl: Sprawdzanie pisowni podczas pisania

en: Enable or disable spellchecking.
pl: Włącza sprawdzanie pisowni.

en: Synchronize editor/preview scrolling
pl: Synchronizacja przewijania edytora/podglądu

en: Keep the editor and preview scroll positions in sync.
pl: Synchronizuje pozycje przewijania edytora i podglądu.

en: Input format
pl: Format wejściowy

en: Input format to use when previewing and exporting using Pandoc.
pl: Format wejściowy używany podczas tworzenia podglądu i eksportowania za pomocą Pandoc.

en: Autohide Headerbar
pl: Automatyczne ukrywanie paska nagłówka

en: Hide the header and status bars when typing.
pl: Ukrywa paski nagłówka i stanu podczas pisania.

en: Open file base path
pl: Podstawowa ścieżka otwierania plików

en: Open file paths of the current session
pl: Ścieżki otwierania plików obecnej sesji

en: Default statistic
pl: Domyślna statystyka

en: Which statistic is shown on the main window.
pl: Która statystyka jest wyświetlana w głównym oknie.

en: Characters per line
pl: Znaki na wiersz

en: Maximum number of characters per line within the editor.
pl: Maksymalna liczba znaków na wiersz w edytorze.

en: Hemingway Mode
pl: Tryb Hemingwaya

en: Whether the user can delete text or not.
pl: Czy użytkownik może usuwać tekst.

en: Preview mode
pl: Tryb podglądu

en: How to display the preview.
pl: Jak wyświetlać podgląd.

en: Preview active
pl: Aktywny podgląd

en: Whether showing of preview is active when launching a new window.
pl: Czy wyświetlać podgląd po uruchomieniu nowego okna.

en: Text size
pl: Rozmiar tekstu

en: Preferred relative size for the text.
pl: Preferowany względny rozmiar tekstu.

en: Edit Markdown in style
pl: Elegancki edytor Markdown

en: Focus on your writing with a clean, distraction-free markdown editor.
pl: Skup się na pisaniu dzięki prostemu, nierozpraszającemu edytorowi formatu Markdown.

en: Features:
pl: Funkcje:

en: An UI tailored to comfortable writing
pl: Interfejs przygotowany do wygodnego pisania

en: A distraction-free mode
pl: Tryb bez rozproszeń

en: Dark, light and sepia themes
pl: Motyw ciemny, jasny i w kolorach sepii

en: Everything you expect from a text editor, such as spellchecking or document statistics
pl: Wszystkie funkcje edytora tekstu, takie jak sprawdzanie pisowni i statystyki dokumentu

en: Live preview of what you write
pl: Podgląd pisanego tekstu na żywo

en: Export to all kind of formats: PDF, Word/Libreoffice, LaTeX, or even HTML slideshows
pl: Eksport do wszelkich rodzajów formatów: PDF, Word/LibreOffice, LaTeX czy nawet pokazu slajdów HTML

en: Copyright (C) 2022, Manuel G., Wolf V.
pl: Copyright © 2022 Manuel G., Wolf V.

en: Apostrophe website
pl: Witryna programu

en: Donations:
pl: Datki:

en: Paypal
pl: PayPal

en: Help to translate:
pl: Pomoc w tłumaczeniu:

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Export
pl: Wyeksportuj

en: Standalone
pl: Samodzielny

en: Use a header and footer to include things like stylesheets and meta information
pl: Użycie nagłówka i stopki do dołączenia takich rzeczy, jak arkusze stylów i metainformacje

en: Table of Contents
pl: Spis treści

en: Number Sections
pl: Numerowanie sekcji

en: Page Size
pl: Rozmiar strony

en: HTML Options
pl: Opcje HTML

en: Self-contained
pl: Niezależny

en: Produces an HTML file with no external dependencies
pl: Tworzy plik HTML bez zewnętrznych zależności

en: CSS File
pl: Plik CSS

en: Select CSS file
pl: Wybierz plik CSS

en: Syntax Highlighting
pl: Wyróżnianie elementów składni

en: Highlight style
pl: Styl wyróżniania

en: Presentation
pl: Prezentacja

en: Incremental bullets
pl: Rosnące wypunktowanie

en: Show one bullet point after another in a slideshow
pl: Pokazuje jeden punkt po drugim w pokazie slajdów

en: New
pl: Nowy

en: Open
pl: Otwórz

en: Save
pl: Zapisz

en: Save as…
pl: Zapisuje jako…

en: Find
pl: Wyszukiwanie

en: New Window
pl: Nowe okno

en: Focus Mode
pl: Tryb skupienia

en: Find and Replace
pl: Znajdź i zastąp

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Open Tutorial
pl: Otwórz samouczek

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: About Apostrophe
pl: O programie

en: Save As…
pl: Zapisz jako…

en: Advanced Export…
pl: Zaawansowany eksport…

en: Copy HTML
pl: Skopiuj HTML

en: Autohide headerbar
pl: Automatyczne ukrywanie paska nagłówka

en: Autohide header and statusbars while typing
pl: Automatyczne ukrywanie pasków nagłówka i stanu podczas pisania

en: Use bigger text
pl: Większy tekst

en: Reduce the margins width and increase the text size when possible
pl: Zmniejszenie szerokości marginesów i zwiększenie rozmiaru tekstu, kiedy to możliwe

en: Restore session
pl: Przywracanie sesji

en: Return to your previous session when Apostrophe is started
pl: Powrót do poprzedniej sesji po uruchomieniu programu

en: Flavor of markdown Apostrophe will use
pl: Używany rodzaj formatu Markdown

en: Markdown flavor documentation
pl: Dokumentacja rodzaju formatu Markdown

en: Preview
pl: Podgląd

en: Screen Layout
pl: Układ ekranu

en: No Recent Documents
pl: Brak ostatnio używanych dokumentów

en: No Results Found
pl: Brak wyników

en: Previous Match
pl: Poprzedni wynik

en: Next Match
pl: Następny wynik

en: Case Sensitive
pl: Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: Regular Expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace All
pl: Zastąp wszystko

[ctx: shortcut window]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: shortcut window]
en: New
pl: Nowy

[ctx: shortcut window]
en: Open
pl: Otwieranie

[ctx: shortcut window]
en: Save
pl: Zapisanie

[ctx: shortcut window]
en: Save as
pl: Zapisanie jako

[ctx: shortcut window]
en: Close document
pl: Zamknięcie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Quit application
pl: Zakończenie działania programu

[ctx: shortcut window]
en: Modes
pl: Tryby

[ctx: shortcut window]
en: Focus mode
pl: Tryb skupienia

[ctx: shortcut window]
en: Hemingway mode
pl: Tryb Hemingwaya

[ctx: shortcut window]
en: Preview
pl: Podgląd

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

[ctx: shortcut window]
en: Find
pl: Wyszukiwanie

[ctx: shortcut window]
en: Find and replace
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie

[ctx: shortcut window]
en: List item
pl: Element listy

[ctx: shortcut window]
en: Italic
pl: Pochylenie

[ctx: shortcut window]
en: Bold
pl: Pogrubienie

[ctx: shortcut window]
en: Strikeout
pl: Przekreślenie

[ctx: shortcut window]
en: Copy and paste
pl: Kopiowanie i wklejanie

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
pl: Skopiowanie zaznaczonego tekstu do schowka

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
pl: Wycięcie zaznaczonego tekstu do schowka

[ctx: shortcut window]
en: Paste selected text from clipboard
pl: Wklejenie zaznaczonego tekstu ze schowka

[ctx: shortcut window]
en: Undo and redo
pl: Cofanie i ponawianie

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
pl: Cofnięcie poprzedniego polecenia

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
pl: Ponowienie poprzedniego polecenia

[ctx: shortcut window]
en: Selection
pl: Zaznaczanie

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
pl: Zaznaczenie całego tekstu

en: Use System Colors
pl: Kolory systemowe

en: Use Light Colors
pl: Jasne kolory

en: Use Sepia Colors
pl: Kolory sepii

en: Use Dark Colors
pl: Ciemne kolory

en: Show Statistics
pl: Wyświetla statystyki

en: Export to %s
pl: Wyeksportuj do %s

en: An error happened while trying to export:
    
    {err_msg}
pl: Wystąpił błąd podczas próby eksportu:
    
    {err_msg}

en: Export to {}
pl: Wyeksportuj do {}

en: Select folder
pl: Wybierz katalog

en: Error
pl: Błąd

en: Unsaved documents
pl: Niezapisane dokumenty

en: Formula looks incorrect:
pl: Wzór jest niepoprawny:

en: No matching footnote found
pl: Nie odnaleziono pasującego przypisu

en: noun
pl: rzeczownik

en: verb
pl: czasownik

en: adjective
pl: przymiotnik

en: adverb
pl: przysłówek

en: Save your File
pl: Zapis pliku

en: Markdown Files
pl: Pliki Markdown

en: Plain Text Files
pl: Zwykły tekst

en: Open a .md file
pl: Otwarcie pliku .md

en: Save changes to document “%s” before closing?
pl: Zapisać zmiany przed zamknięciem dokumentu „%s”?

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
pl: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, wszystkie zmiany zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Close without saving
pl: Zamknij bez zapisywania

en: Save now
pl: Zapisz

en: New File
pl: Nowy plik

en: Full-Width
pl: Pełna szerokość

en: Half-Width
pl: Podział pionowy

en: Half-Height
pl: Podział poziomy

en: Windowed
pl: W oknie

en: {:n} Character | {:n} Characters
pl[0]: {:n} znak
pl[1]: {:n} znaki
pl[2]: {:n} znaków

en: {:n} Word | {:n} Words
pl[0]: {:n} słowo
pl[1]: {:n} słowa
pl[2]: {:n} słów

en: {:n} Sentence | {:n} Sentences
pl[0]: {:n} zdanie
pl[1]: {:n} zdania
pl[2]: {:n} zdań

en: {:n} Paragraph | {:n} Paragraphs
pl[0]: {:n} akapit
pl[1]: {:n} akapity
pl[2]: {:n} akapitów

en: {:d}:{:02d}:{:02d} Read Time
pl: Czas czytania: {:d}∶{:02d}∶{:02d}

en: web page
pl: strona WWW

en: italic text
pl: pochylony tekst

en: bold text
pl: pogrubiony tekst

en: strikethrough text
pl: przekreślony tekst

en: Item
pl: Element

en: Header
pl: Nagłówek
