Apostrophe - en to hu translation catalogue (240 entries)

en: Apostrophe
hu: Aposztróf

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! Do NOT translate "uberwriter" or "apostrophe"! The list MUST also end with a semicolon!
en: uberwriter;UberWriter;apostrophe;markdown;editor;text;write;
hu: uberwriter;UberWriter;apostrophe;aposztróf;markdown;szerkesztő;szöveg;írás

en: Apostrophe, an elegant, distraction-free markdown editor
hu: Az Aposztróf egy elegáns, zavartalan Markdown-szerkesztő

en: New Window
hu: Új ablak

en: Edit Markdown in style
hu: Markdown szerkesztése a stílusban

en: Focus on your writing with a clean, distraction-free markdown editor.
hu: Koncentráljon az írásra egy letisztult, zavartalan Markdown-szerkesztővel.

en: Features:
hu: Funkciók:

en: An UI tailored to comfortable writing
hu: Kényelmes íráshoz szabott felhasználói felület

en: A distraction-free mode
hu: Zavaró elemektől mentes mód

en: Dark, light and sepia themes
hu: Sötét, világos és szépia témák

en: Everything you expect from a text editor, such as spellchecking or document statistics
hu: Minden, amit elvárhat egy szövegszerkesztőtől, mint például helyesírás-ellenőrzés vagy dokumentumstatisztika

en: Live preview of what you write
hu: Élő előnézet ahhoz, amit ír

en: Export to all kind of formats: PDF, Word/Libreoffice, LaTeX, or even HTML slideshows
hu: Exportálás mindenféle formátumba: PDF-be, Wordbe/LibreOffice-ba, LaTeX-be vagy akár HTML diavetítésekbe

en: Main window
hu: Főablak

en: Main window in dark mode
hu: Főablak sötét módban

en: Inserting a table with the help of the toolbar
hu: Táblázat beszúrása az eszköztár segítségével

en: The preview lets you see a live rendered version of your document
hu: Az előnézetben megtekintheti a dokumentum valós időben megjelenített változatát.

en: The focus mode allow for a more distraction-free experience
hu: A fókusz mód még zavartalanabb élményt tesz lehetővé

en: Color scheme
hu: Színséma

en: Use the color scheme in the application's UI and in the text area.
hu: A színséma használata az alkalmazás felhasználói felületén és a szövegterületen.

en: Check spelling while typing
hu: Helyesírás-ellenőrzés gépelés közben

en: Enable or disable spellchecking.
hu: Helyesírás-ellenőrzés be- vagy kikapcsolása.

en: Synchronize editor/preview scrolling
hu: Szerkesztő/előnézet görgetésének szinkronizálása

en: Keep the editor and preview scroll positions in sync.
hu: Szerkesztő és előnézet görgetési pozíciójának szinkronban tartása.

en: Input format
hu: Beviteli formátum

en: Input format to use when previewing and exporting using Pandoc.
hu: A használandó beviteli formátum a Pandoc használatával történő előnézethez és exportáláshoz.

en: Autohide Headerbar
hu: Fejlécsor automatikus elrejtése

en: Hide the header and status bars when typing.
hu: Fejléc és állapotsorok elrejtése gépelés közben.

en: Default statistic
hu: Alapértelmezett statisztikák

en: Which statistic is shown on the main window.
hu: Mely statisztikák legyenek megjelenítve a főablakban.

en: Characters per line
hu: Soronkénti karakterek

en: Maximum number of characters per line within the editor.
hu: Legnagyobb soronkénti karakterszám a szerkesztőben.

en: Hemingway Mode
hu: Hemingway mód

en: Whether the user can delete text or not.
hu: A felhasználó törölhessen-e szöveget vagy sem.

en: Hemingway Toast Count
hu: Hemingway-koccintás darabszáma

en: Number of times the Hemingway Toast has been shown
hu: A Hemingway-koccintás megjelenéseinek száma

en: Preview mode
hu: Előnézet módja

en: How to display the preview.
hu: Hogyan jelenítse meg az előnézetet.

en: Preview Security
hu: Előnézet biztonsága

en: Security policy to apply when rendering files.
hu: A fájlok megjelenítésekor alkalmazandó biztonsági házirend.

en: Preview active
hu: Előnézet aktív

en: Whether showing of preview is active when launching a new window.
hu: Legyen-e aktív az előnézet megjelenítése egy új ablak indításakor.

en: Text size
hu: Szövegméret

en: Preferred relative size for the text.
hu: A szöveg előnyben részesített relatív mérete.

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Whether the toolbar is shown or not.
hu: Megjelenjen-e az eszköztár vagy sem.

en: Number of seconds between autosaves
hu: Automatikus mentések közti másodpercek száma

en: Copyright (C) 2022, Manuel G., Wolf V.
hu: Minden jog fenntartva (C) 2022, Manuel G., Wolf V.

en: The Hemingway Mode mimics the experience of writing on a typewriter, not allowing you to delete any text or doing any kind of editing. 
    
    Only being able to move forward may be frustrating, but can be an interesting exercise for improving your writing skills, gaining focus or facing the task on hand with a different mindset.
hu: A Hemingway mód az írógépen való írás élményét utánozza, nem engedi a szöveg törlését vagy bármilyen szerkesztést.
    
    Frusztráló lehet, hogy csak előre tud haladni, de érdekes gyakorlat lehet az íráskészség fejlesztéséhez, a koncentráció növeléséhez vagy ahhoz, hogy más gondolkodásmóddal nézzen szembe az adott feladattal.

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Error Details
hu: Hiba részletei

en: Apostrophe experienced an error
hu: Az Aposztróf hibát észlelt

en: Error Message
hu: Hibaüzenet

en: Copy Error Message
hu: Hibaüzenet másolása

en: Report _Issue
hu: _Probléma jelentése

en: Formats
hu: Formátumok

en: Export
hu: Exportálás

en: Options
hu: Beállítások

en: Standalone
hu: Egyedülálló

en: Use a header and footer to include things like stylesheets and meta information
hu: Fejléc és lábléc használata az olyan dolgokhoz, mint a stíluslapok és a metainformációk

en: Relative to Absolute
hu: Relatívat abszolúttá

en: Replace relative path with absolute for images and links
hu: Képek és hivatkozások relatív útvonalának abszolútra cserélése

en: Table of Contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Number Sections
hu: Alcímek számozása

en: Page Size
hu: Oldalméret

en: HTML Options
hu: HTML beállításai

en: Self-Contained
hu: Önálló

en: Produces an HTML file with no external dependencies
hu: Külső függőségek nélküli HTML-fájlt állít elő

en: Syntax Highlighting
hu: Szintaxis-kiemelés

en: Use Syntax Highlighting
hu: Szintaxis-kiemelés használata

en: Highlight Style
hu: Kiemelés stílusa

en: Presentation
hu: Bemutató

en: Incremental Bullets
hu: Növekvő listaelemek

en: Show one bullet point after another in a slideshow
hu: Felsorolás elemeinek megjelenítése egymás után a diavetítéskor

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: New File
hu: Új fájl

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Save
hu: _Mentés

en: _Save As...
hu: _Mentés másként…

en: Advanced _Export…
hu: Speciális _exportálás…

en: _Copy HTML
hu: HTML _másolása

en: _Hemingway Mode
hu: _Hemingway mód

en: _Focus Mode
hu: _Fókusz mód

en: Search in the File
hu: Keresés a fájlban

en: Find and _Replace
hu: Keresés és _csere

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: Open _Tutorial
hu: _Oktatás megnyitása

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillenytűk

en: _About Apostrophe
hu: Az Aposztróf _névjegye

en: Open Markdown File
hu: Markdown-fájl megnyitása

en: Save Markdown File
hu: Markdown-fájl mentése

en: Not Found
hu: Nem található

en: Check Spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Auto-Hide Header Bar
hu: Fejlécsor automatikus elrejtése

en: Auto-hide header and status bars while typing
hu: Fejléc és állapotsorok automatikus elrejtése gépelés közben

en: Large Text
hu: Nagy szöveg

en: Reduce the margins width and increase the text size when possible
hu: A margók szélességének csökkentése és a szöveg méretének növelése, ha lehetséges

en: Restore Session
hu: Munkamenet helyreállítása

en: Return to your previous session when Apostrophe is started
hu: Visszatérés az előző munkamenethez az Aposztróf indításakor

en: Input Format
hu: Beviteli formátum

en: Flavor of markdown Apostrophe will use
hu: Az Aposztróf által használandó Markdown-változat

en: Markdown Flavor Documentation
hu: Markdown-változat dokumentációja

en: Desired level of security when rendering the preview
hu: A kívánt biztonsági szint az előnézet megjelenítésekor

en: Preview
hu: Előnézet

en: Screen Layout
hu: Képernyő-elrendezés

en: No Recent Documents
hu: Nincsenek legutóbbi dokumentumok

en: No Results Found
hu: Nincsenek találatok

en: Previous Match
hu: Előző találat

en: Next Match
hu: Következő találat

en: Case Sensitive
hu: Kis- és nagybetűk megkülönböztetése

en: Regular Expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Replace
hu: Csere

en: Replace All
hu: Összes cseréje

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: New
hu: Új

[ctx: shortcut window]
en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: shortcut window]
en: Save
hu: Mentés

[ctx: shortcut window]
en: Save As
hu: Mentés másként

[ctx: shortcut window]
en: Close Document
hu: Dokumentum bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
hu: Beállítások megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: shortcut window]
en: Quit Application
hu: Kilépés az alkalmazásból

[ctx: shortcut window]
en: Modes
hu: Módok

[ctx: shortcut window]
en: Focus Mode
hu: Fókusz mód

[ctx: shortcut window]
en: Hemingway Mode
hu: Hemingway mód

[ctx: shortcut window]
en: Preview
hu: Előnézet

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

[ctx: shortcut window]
en: Find
hu: Keresés

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
hu: Keresés és csere

[ctx: shortcut window]
en: Separator
hu: Elválasztó

[ctx: shortcut window]
en: Header
hu: Fejléc

[ctx: shortcut window]
en: List Item
hu: Listaelem

[ctx: shortcut window]
en: Italic
hu: Dőlt

[ctx: shortcut window]
en: Bold
hu: Félkövér

[ctx: shortcut window]
en: Strikeout
hu: Áthúzott

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
hu: Másolás és beillesztés

[ctx: shortcut window]
en: Copy
hu: Másolás

[ctx: shortcut window]
en: Cut
hu: Kivágás

[ctx: shortcut window]
en: Paste
hu: Beillesztés

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
hu: Visszavonás és ismétlés

[ctx: shortcut window]
en: Undo Previous Command
hu: Előző parancs visszavonása

[ctx: shortcut window]
en: Redo Previous Command
hu: Előző parancs ismétlése

[ctx: shortcut window]
en: Selection
hu: Kiválasztás

[ctx: shortcut window]
en: Select All Text
hu: Összes szöveg kijelölése

en: Show Statistics
hu: Statisztikák megjelenítése

en: 0 Words
hu: 0 szó

en: TexLive Required
hu: TexLive szükséges

en: Apostrophe needs the TeXLive extension
    in order to export PDF or LaTeX files.
    
    Install it from Apostrophe's page in Software
    or by running the following command in a terminal:
hu: Az Aposztróf a TeXLive kiterjesztést igényli
    PDF vagy LaTeX-fájlok exportálásához.
    
    Telepítse a Szoftverben lévő Aposztróf oldaláról,
    vagy a következő parancs futtatásával a terminálból:

en: Copy to Clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Apostrophe needs TeXLive
    in order to export PDF or LaTeX files.
    
    Install it from your distribution repositories.
hu: Az Aposztróf a TeXLive csomagot igényli
    PDF vagy LaTeX-fájlok exportálásához.
    
    Telepítse a disztribúciója tárolóiból.

en: Use System Colors
hu: Rendszerszínek használata

en: Use Light Colors
hu: Világos színek használata

en: Use Sepia Colors
hu: Szépia színek használata

en: Use Dark Colors
hu: Sötét színek használata

en: Bold
hu: Félkövér

en: Italic
hu: Dőlt

en: Strikethrough
hu: Áthúzott

en: Heading
hu: Címsor

en: List
hu: Lista

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Table
hu: Táblázat

en: Unordered
hu: Rendezetlen

en: Ordered
hu: Számozott

en: Checklist
hu: Ellenőrző lista

en: Blockquote
hu: Idézetblokk

en: Code
hu: Kód

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Unordered List
hu: Rendezetlen lista

en: Ordered List
hu: Számozott lista

en: Check List
hu: Ellenőrző lista

en: This file may be insecure
hu: Ez a fájl lehet, hogy nem biztonságos

en: Previewing files from untrusted sources can be dangerous.
    If you're unsure about the contents of this file, open it in the Restricted Preview where javascript and HTML are disabled.
hu: A nem megbízható forrásból származó fájlok előnézete veszélyes lehet.
    Ha bizonytalan a fájl tartalmát illetően, akkor nyissa meg a korlátozott előnézetben, ahol a JavaScript és a HTML le van tiltva.

en: Load Preview
hu: Előnézet betöltése

en: Load Restricted Preview
hu: Korlátozott előnézet betöltése

en: Apostrophe closed unexpectedly. This file has been recovered from an autosave
hu: Az Aposztróf váratlanul bezárult. A fájl helyre lett állítva egy automatikus mentésből.

en: File Has Changed on Disk
hu: A fájl megváltozott a lemezen

en: The file has been changed by another program
hu: A fájlt egy másik program megváltoztatta

en: _Discard Changes and Reload
hu: Változtatások _elvetése és újratöltés

en: Donate
hu: Adományozás

en: Translations
hu: Fordítások

en: Hide Toolbar
hu: Eszköztár elrejtése

en: Show Toolbar
hu: Eszköztár megjelenítése

en: Export to %s
hu: Exportálás ide: %s

en: Cancel
hu: Mégse

en: Apostrophe experienced an error while trying to export:
hu: Az Aposztróf hibát észlelt az exportálási kísérlet során:

en: Export to {}
hu: Exportálás ide: {}

en: An error happened while trying to export:
    
    {err_msg}
hu: Hiba történt az exportálási kísérlet során:
    
    {err_msg}

en: Select folder
hu: Mappa kiválasztása

en: Error
hu: Hiba

en: Close
hu: Bezárás

en: Unsaved documents
hu: Mentetlen dokumentumok

en: LaTeX not found
hu: LaTeX nem található

en: Formula looks incorrect:
hu: A képlet hibásnak tűnik:

en: No matching footnote found
hu: Nem található egyező lábjegyzet

en: noun
hu: főnév

en: verb
hu: ige

en: adjective
hu: melléknév

en: adverb
hu: határozószó

note: Hemingway Toast
en: Text can't be deleted while on Hemingway mode
hu: A szöveg nem törölhető Hemingway módban

en: Tell me more
hu: Mutass többet

en: Save your File
hu: Fájl mentése

en: Save
hu: Mentés

en: Markdown Files
hu: Markdown-fájlok

en: Plain Text Files
hu: Egyszerű szöveges fájlok

en: Open a .md file
hu: Egy .md fájl megnyitása

en: Open
hu: Megnyitás

en: Failed to detect encoding for file:
    {file}
    
    The error was:
    {err_msg}
hu: Nem sikerült felismerni a fájl kódolását:
    {file}
    
    A hiba a következő volt:
    {err_msg}

en: Save Changes?
hu: Menti a változtatásokat?

en: “%s” contains unsaved changes. If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
hu: A(z) „%s” mentetlen változtatásokat tartalmaz. Ha nem menti, akkor minden változtatás véglegesen elvész.

en: Discard
hu: Elvetés

en: Always Ask
hu: Mindig kérdezzen

en: Always Use Restricted Preview
hu: Mindig korlátozott előnézetet használjon

en: Always Use Unrestricted Preview
hu: Mindig korlátozás nélküli előnézetet használjon

en: Full-Width
hu: Teljes szélességű

en: Half-Width
hu: Félszélességű

en: Half-Height
hu: Félhosszú

en: Windowed
hu: Ablak mód

en: {:n} of {:n} Characters
hu: {:n} / {:n} karakter

en: {:n} Character | {:n} Characters
hu[0]: {:n} karakter
hu[1]: {:n} karakter

en: {:n} of {:n} Words
hu: {:n} / {:n} szó

en: {:n} Word | {:n} Words
hu[0]: {:n} szó
hu[1]: {:n} szó

en: {:n} of {:n} Sentences
hu: {:n} / {:n} mondat

en: {:n} Sentence | {:n} Sentences
hu[0]: {:n} mondat
hu[1]: {:n} mondat

en: {:n} of {:n} Paragraphs
hu: {:n} / {:n} bekezdés

en: {:n} Paragraph | {:n} Paragraphs
hu[0]: {:n} bekezdés
hu[1]: {:n} bekezdés

en: {:d}:{:02d}:{:02d} of {:d}:{:02d}:{:02d} Read Time
hu: {:d}:{:02d}:{:02d} / {:d}:{:02d}:{:02d} olvasási idő

en: {:d}:{:02d}:{:02d} Read Time
hu: {:d}:{:02d}:{:02d} olvasási idő

en: italic text
hu: dőlt szöveg

en: bold text
hu: félkövér szöveg

en: strikethrough text
hu: áthúzott szöveg

en: Item
hu: Elem

en: Header
hu: Fejléc

en: Quote
hu: Idézet

en: code
hu: kód

en: link text
hu: hivatkozás szövege

en: image caption
hu: képaláírás

en: Select an image
hu: Kép kiválasztása

en: 
    code
hu: 
    kód

en: web page
hu: weboldal
