apparmor-parser - en to bs translation catalogue (30 entries)

en: Error: Out of memory.
bs: Greška: Nema više memorije.

en: Error: basedir %s is not a directory, skipping.
bs: Greška: osnovni direktorij %s nije direktorij, preskačem.

en: Error: Could not add directory %s to search path.
bs: Greška: Ne mogu dodati direktorij  %s u stazu koja se traži.

en: Error: Could not allocate memory.
bs: Greška: Ne mogu alocirati memoriju.

en: Bad write position
bs: Neipravan položaj za zapisivanje

en: Permission denied
bs: Odobrenje odbijeno

en: Out of memory
bs: Nedostaje mi slobodne memorije

en: Couldn't copy profile: Bad memory address
bs: Ne mogu kopirati profil: Loša memorijska adresa

en: Profile doesn't conform to protocol
bs: Profil ne odgovara protokolu

en: Profile does not match signature
bs: Profil ne odgovara potpisu

en: Profile version not supported by Apparmor module
bs: Verzija profila nije podržana Apparmor modulom

en: Profile already exists
bs: Profil već postoji

en: Profile doesn't exist
bs: Profil ne postoji

en: Permission denied; attempted to load a profile while confined?
bs: Dozvola odbijena; pokušao da učita profil, dok je zatvoren?

en: Unknown error (%d): %s
bs: Nepoznata greška (%d): %s

en: %s: Unable to add "%s".
bs: %s: Ne mogu dodati "%s".

en: %s: Unable to replace "%s".
bs: %s: Ne mogu zamijeniti "%s".

en: %s: Unable to remove "%s".
bs: %s : Ne mogu ukloniti  "%s".

en: %s: Unable to write to stdout
bs: %s: Ne mogu pisati na stdout

en: %s: Unable to write to output file
bs: %s: Ne mogu pisati u izlaznu datoteku

en: %s: ASSERT: Invalid option: %d
bs: %s: PROVJERA: Neispravan izbor: %d

en: Addition succeeded for "%s".
bs: Dodavanje je uspjelo za "%s".

en: Replacement succeeded for "%s".
bs: Zamjena je uspjela za "%s".

en: Removal succeeded for "%s".
bs: Uklanjanje je uspjelo za "%s".

en: PANIC bad increment buffer %p pos %p ext %p size %d res %p
bs: PANIKA neispravan inkrementalni spremnik %p pol %p ekst %p vel %d raz %p

en: profile %s network rules not enforced
bs: profil %s mrežna pravila nisu primijenjena

en: Unknown pattern type
bs: Nepoznat tip uzorka

en: Unable to open %s - %s
bs: Ne mogu otvoriti %s - %s

en: Memory Allocation Error: Unable to remove ^%s
bs: Greška memorijske alokacije: Ne mogu ukloniti ^%s

en: Memory Allocation Error: Unable to remove %s:%s.
bs: Greška memorijske alokacije: Ne mogu ukloniti %s:%s.
