apparmor-parser - en to pa translation catalogue (41 entries)

en: Error: Out of memory.
pa: ਗਲਤੀ: ਮੈਮੋਰੀ ਖਤਮ ਹੋਈ।

en: Error: basedir %s is not a directory, skipping.
pa: ਗਲਤੀ: basedir %s ਇੱਕ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਨਹੀਂ ਹੈ, ਛੱਡਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ।

en: Error: Could not add directory %s to search path.
pa: ਗਲਤੀ: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ %s ਖੋਜ ਮਾਰਗ 'ਚ ਸ਼ਾਮਲ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Error: Could not allocate memory.
pa: ਗਲਤੀ: ਮੈਮੋਰੀ ਜਾਰੀ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Bad write position
pa: ਗਲਤ ਲਿਖਣ ਸਥਿਤੀ

en: Permission denied
pa: ਅਧਿਕਾਰ ਪਾਬੰਦੀ

en: Out of memory
pa: ਮੈਮੋਰੀ ਤੋਂ ਬਾਹਰ

en: Profile does not match signature
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ ਦਸਤਖਤ ਨਹੀਂ ਮਿਲਦੇ

en: Profile version not supported by Apparmor module
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ ਵਰਜਨ ਅੱਪਾਰਮੋਰ ਮੋਡੀਊਲ ਵਲੋਂ ਸਹਾਇਕ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Profile already exists
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ

en: Profile doesn't exist
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ

en: %s: Unable to add "%s".
pa: %s: "%s" ਸ਼ਾਮਲ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ।

en: %s: Unable to replace "%s".
pa: %s: "%s" ਬਦਲਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ।

en: %s: Unable to remove "%s".
pa: %s: "%s" ਹਟਾਉਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ।

en: %s: Unable to write to stdout
pa: %s: stdout ਉੱਤੇ ਲਿਖਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ

en: %s: ASSERT: Invalid option: %d
pa: %s: ASSERT: ਗਲਤ ਚੋਣ: %d

en: Removal succeeded for "%s".
pa: ਸਫ਼ਲ "%s" ਲਈ ਹਟਾਉਣਾ

en: Unable to open %s - %s
pa: %s - %s ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ

en: unable to create work area
pa: ਕੰਮ ਖੇਤਰ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ

en: unable to serialize profile %s
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ %s ਸੀਰੀਅਲਾਈਜ਼ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ

en: %s: Unable to write entire profile entry
pa: %s: ਪੂਰੀ ਪਰੋਫਾਇਲ ਐਂਟਰੀ ਲਿਖਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ

en: Found unexpected character: '%s'
pa: ਅਚਾਨਕ ਅੱਖਰ ਮਿਲਿਆ: '%s'

en: (network_mode) Found unexpected character: '%s'
pa: (network_mode) ਅਣਜਾਣ ਅੱਖਰ ਮਿਲਿਆ: '%s'

en: %s: Sorry. You need root privileges to run this program.
pa: %s: ਅਫਸੋਸ ਤੁਹਾਨੂੰ ਇਹ ਪਰੋਗਰਾਮ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਰੂਟ ਅਧਿਕਾਰ ਚਾਹੀਦੇ ਹਨ।

en: %s: Warning! You've set this program setuid root.
    Anybody who can run this program can update your AppArmor profiles.
pa: %s: ਚੇਤਾਵਨੀ! ਤੁਸੀਂ ਇਹ ਪਰੋਗਰਾਮ ਲਈ setuid root ਸੈੱਟ ਕੀਤਾ ਹੈ।
    ਕੋਈ ਵੀ, ਜੋ ਕਿ ਇਹ ਪਰੋਗਰਾਮ ਚਲਾ ਸਕਦਾ ਹੈ, ਉਹ ਤੁਹਾਡਾ ਅੱਪਆਰਮੋਰ ਪਰੋਫਾਇਲ ਅੱਪਡੇਟ ਕਰ ਸਕਦਾ ਹੈ।

en: Error: Could not read profile %s: %s.
pa: ਗਲਤੀ: ਪਰੋਫਾਇਲ %s ਪੜ੍ਹਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ: %s

en: Memory allocation error.
pa: ਮੈਮੋਰੀ ਜਾਰੀ ਕਰਨ ਗਲਤੀ।

en: %s: Errors found in file. Aborting.
pa: %s: ਫਾਇਲ 'ਚ ਗਲਤੀਆਂ ਮਿਲੀਆਂ। ਵਿੱਚੇ ਛੱਡਿਆ ਜਾਂਦਾ ਹੈ।

en: AppArmor parser error: %s
pa: AppArmor ਪਾਰਸ ਗਲਤੀ: %s

en: Couldn't merge entries. Out of Memory
pa: ਐਂਟਰੀਆਂ ਮਰਜ਼ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀਆਂ ਜਾ ਸਕੀਆਂ। ਮੈਮੋਰੀ ਖਤਮ ਹੋਈ।

en: missing an end of line character? (entry: %s)
pa: ਕੀ ਲਾਈਨ ਅੱਖਰ ਦਾ ਖਾਤਮਾ ਨਹੀਂ ਹੈ? (ਐਂਟਰੀ: %s)

en: Invalid network entry.
pa: ਗਲਤ ਨੈੱਟਵਰਕ ਐਂਟਰੀ ਹੈ।

en: %s: Regex grouping error: Unclosed grouping or character class, expecting close }
pa: %s: Regex ਗਰੁੱਪਿੰਗ ਗਲਤੀ। ਨਾ-ਬੰਦ ਹੋਈ ਗਰੁੱਪਿੰਗ ਜਾਂ ਅੱਖਰ ਕਲਾਸ, ਬੰਦ } ਦੀ ਲੋੜ ਸੀ

en: %s: Internal buffer overflow detected, %d characters exceeded
pa: %s: ਅੰਦਰੂਨੀ ਬਫ਼ਰ ਓਵਰਫਲੋ ਮਿਲਿਆ, %d ਅੱਖਰ ਵੱਧ ਗਏ ਹਨ

en: %s: Unable to parse input line '%s'
pa: %s: ਇੰਪੁੱਟ ਲਾਈਨ '%s' ਪਾਰਸ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ

en: ERROR merging rules for profile %s, failed to load
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ %s ਲਈ ਰੂਲ ਮਿਲਾਨ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ, ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: ERROR processing regexs for profile %s, failed to load
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ %s regexs ਪਰੋਸੈਸ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ, ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: ERROR expanding variables for profile %s, failed to load
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ %s ਲਈ ਵੇਰੀਬਲ ਐਕਸਪੈਂਡ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ, ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: ERROR in profile %s, failed to load
pa: %s ਪਰੋਫਾਇਲ ਵਿੱਚ ਗਲਤੀ, ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: %s: Errors found during regex postprocess.  Aborting.
pa: %s: regex ਪੋਸਟ-ਪਰੋਸੈਸ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀਆਂ ਮਿਲੀਆਂ।  ਅਧੂਰਾ ਖਤਮ।

en: %s: Errors found in combining rules postprocessing. Aborting.
pa: %s:ਪੋਸਟ-ਪਰੋਸੈਸਿੰਗ ਰੂਲ ਜੋੜਨ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀਆਂ ਮਿਲੀਆਂ। ਅਧੂਰਾ ਛੱਡਿਆ।
