apparmor-parser - en to ro translation catalogue (114 entries)

en: Error: Out of memory.
ro: Eroare: Memorie insuficientă.

en: Error: basedir %s is not a directory, skipping.
ro: Eroare: basedir %s nu este un director, trec peste.

en: Error: Could not add directory %s to search path.
ro: Eroare: Nu pot adăuga directorul %s la calea de căutare.

en: Error: Could not allocate memory.
ro: Eroare: nu pot aloca memorie.

en: Bad write position
ro: Poziție de scriere incorectă

en: Permission denied
ro: Permisiune respinsă

en: Out of memory
ro: Memorie insuficientă

en: Couldn't copy profile: Bad memory address
ro: Nu s-a putut copia profilul: Adresă de memorie necorespunzătoare

en: Profile doesn't conform to protocol
ro: Profilul nu corespunde protocolului

en: Profile does not match signature
ro: Profilul nu corespunde cu semnătura

en: Profile version not supported by Apparmor module
ro: Versiunea profilului nu este suportatp de modulul Apparmor

en: Profile already exists
ro: Profilul există deja

en: Profile doesn't exist
ro: Profilul nu există

en: Permission denied; attempted to load a profile while confined?
ro: Acces refuzat; ați încercat să încărcați un profil în timp ce sunteți limitat?

en: Unknown error (%d): %s
ro: Eroare necunoscută (%d): %s

en: %s: Unable to add "%s".
ro: %s: Nu pot adăuga "%s".

en: %s: Unable to replace "%s".
ro: %s: Nu pot înlocui "%s".

en: %s: Unable to remove "%s".
ro: %s: Nu pot îndepărta "%s".

en: %s: Unable to write to stdout
ro: %s: Nu pot scrie la stdout

en: %s: Unable to write to output file
ro: %s: Imposibil de scris în fișierul de ieșire

en: %s: ASSERT: Invalid option: %d
ro: %s: ASSERT: Opțiune invalidă: %d

en: Addition succeeded for "%s".
ro: Adăugarea s-a efectuat pentru "%s".

en: Replacement succeeded for "%s".
ro: Înlocuirea s-a efectuat pentru "%s".

en: Removal succeeded for "%s".
ro: Ștergerea s-a efectuat pentru "%s".

en: PANIC bad increment buffer %p pos %p ext %p size %d res %p
ro: PANICĂ incrementare greșită buffer %p pos %p ext %p dimensiune %d res %p

en: profile %s network rules not enforced
ro: profilul %s regulile de rețea nu sunt aplicate

en: Unknown pattern type
ro: Tip de model necunoscut

en: Unable to open %s - %s
ro: Nu pot deschide %s -%s

en: Memory Allocation Error: Unable to remove ^%s
ro: Eroare la alocarea memoriei: Nu pot șterge ^%s

en: Memory Allocation Error: Unable to remove %s:%s.
ro: Eroare la alocarea memoriei: Nu pot șterge %s:%s.

en: unable to create work area
ro: nu pot crea spațiul de lucru

en: unable to serialize profile %s
ro: nu pot serializa profilul %s

en: %s: Unable to write entire profile entry
ro: %s: No pot scrie intregul profil

en: %s: Unable to write entire profile entry to cache
ro: %s: Nu se poate scrie intrarea întregului profil în memoria cache

en: Could not open '%s'
ro: Nu poate fi deschis '%s'

en: fstat failed for '%s'
ro: fstat a eșuat pentru '%s'

en: opendir failed '%s'
ro: opendir a eșuat '%s'

en: stat failed for '%s'
ro: stat a eșuat pentru '%s'

en: Could not open '%s' in '%s'
ro: Nu s-a putut deschide '%s' în '%s'

en: Found unexpected character: '%s'
ro: Am găsit un caracter neașteptat: '%s'

en: Variable declarations do not accept trailing commas
ro: Declarațiile variabile nu acceptă virgule

en: (network_mode) Found unexpected character: '%s'
ro: (network_mode) Am găsit un caracter neașteptat: '%s'

en: Warning from %s (%s%sline %d): %s
ro: Avertisment din %s (%s%slinie %d): %s

en: %s: Could not allocate memory for subdomainbase mount point
ro: %s: Nu pot aloca memorie pentru punctul de montare subdomainbase

en: Warning: unable to find a suitable fs in %s, is it mounted?
    Use --subdomainfs to override.
ro: Atenție: nu pot găsi un fs potrivit în %s, este montat?
    Folosiți -subdomainfs pentru a forța.

en: %s: Sorry. You need root privileges to run this program.
ro: %s: Îmi pare rău. Aveți nevoie de privilegii root pentru a rula acest program.

en: %s: Warning! You've set this program setuid root.
    Anybody who can run this program can update your AppArmor profiles.
ro: %s: Atenție! Ați setat setuid root pentru acest program.
    Oricine poate rula acest program poate face update la profilul dvs. AppArmor.

en: Error: Could not read profile %s: %s.
ro: Eroare: Nu pot citi profilul %s: %s.

en: Memory allocation error.
ro: Eroare la alocarea memoriei.

en: Cached load succeeded for "%s".
ro: Încărcarea în cache a reușit "%s".

en: Cached reload succeeded for "%s".
ro: Reîncărcarea în cache a reușit "%s".

en: %s: Errors found in file. Aborting.
ro: %s: Am găsit erori în fișier. Abandonez.

en: Uppercase qualifiers "RWLIMX" are deprecated, please convert to lowercase
    See the apparmor.d(5) manpage for details.
ro: Specificatori cu litere mari "RWLIMX" sunt depășiți, vă rog convertiți la litere mici
    Vedeți manpage apparmor.d(5) pentru amănunte.

en: Conflict 'a' and 'w' perms are mutually exclusive.
ro: Conflict 'a' și 'w' perms se exclud reciproc.

en: Exec qualifier 'i' invalid, conflicting qualifier already specified
ro: Specificatorul exec 'i' este invalid, specificatorul conflictual este deja definit

en: Unconfined exec qualifier (%c%c) allows some dangerous environment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5 apparmor.d' for details.
ro: Calificatorul de execuție neconfigurat (%c%c) permite trecerea unor variabile de mediu periculoase la procesul neconfigurat; 'man 5 apparmor.d' pentru detalii.

en: Exec qualifier '%c' invalid, conflicting qualifier already specified
ro: Specificatorul exec '%c' este invalid, a fost deja declarat un asemenea specificator

en: Exec qualifier '%c%c' invalid, conflicting qualifier already specified
ro: Specificatorul exec '%c%c' este invalid, a fost deja declarat un asemenea specificator

en: Internal: unexpected mode character '%c' in input
ro: Intern: '%c' este un caracter neașteptat la intrare

en: Internal error generated invalid perm 0x%llx
ro: O eroare internă a generat permutarea invalidă 0x%llx

en: AppArmor parser error: %s
ro: Eroare în parser-ul AppArmor: %s

en: Couldn't merge entries. Out of Memory
ro: Nu am putut uni intrările. Memorie insuficientă

en: profile %s: has merged rule %s with conflicting x modifiers
ro: profilul %s: a combinat regula %s cu modificatorii x în conflict

en: Profile attachment must begin with a '/'.
ro: Atașamentul la profil trebuie să înceapă cu a '/'.

en: Profile names must begin with a '/', namespace or keyword 'profile' or 'hat'.
ro: Numele profilului trebuie să înceapă cu un '/', spațiu de nume sau cuvinte cheie 'profile' sau 'hat'.

en: Failed to create alias %s -> %s
ro: Nu am putut crea aliasul %s -> %s

en: Profile flag chroot_relative conflicts with namespace_relative
ro: Indicatorul profilului chroot_relative intră în conflict cu relativul_spațiului de nume

en: Profile flag mediate_deleted conflicts with delegate_deleted
ro: Indicatorul profilului mediază_ștergerea conflictelor cu delegatul_șters

en: Profile flag attach_disconnected conflicts with no_attach_disconnected
ro: Indicatorul profilului atașați_deconectarea conflictelor cu nu_atașa_deconectat

en: Profile flag chroot_attach conflicts with chroot_no_attach
ro: Indicatorul profilului chroot_attach în conflict cu chroot_no_attach

en: Profile flag 'debug' is no longer valid.
ro: Indicatorul 'debug' nu mai este valabil pentru profil.

en: Invalid profile flag: %s.
ro: Indicator de profil invalid: %s.

en: Assert: `rule' returned NULL.
ro: Aserțiune: `regula' a întors NULL.

en: Invalid mode, in deny rules 'x' must not be preceded by exec qualifier 'i', 'p', or 'u'
ro: Mod invalid, în regulile de interzicere 'x' nu trebuie precedat de specificatorul exec 'i', 'p' sau 'u'

en: Invalid mode, 'x' must be preceded by exec qualifier 'i', 'p', 'c', or 'u'
ro: Mod invalid, 'x' trebuie să fie precedat de specificatorul exec 'i', 'p', 'c' sau 'u'

en: Invalid mode, 'x' must be preceded by exec qualifier 'i', 'p', or 'u'
ro: Mod invalid, 'x' trebuie precedat de specificatorul exec 'i', 'p' sau 'u'

en: Assert: `network_rule' return invalid protocol.
ro: Ase_rțiune: `regula de rețea' a întors un protocol invalid.

en: Assert: `change_profile' returned NULL.
ro: Asețiune: `change_profile' a întors NULL.

en: Assert: 'hat rule' returned NULL.
ro: Afirma: 'hat rule' returnat NULL.

en: Assert: 'local_profile rule' returned NULL.
ro: Aserțiune: `regulă _profil local' a întors NULL.

en: Unset boolean variable %s used in if-expression
ro: Variabila booleană neinițializată %s este folosită într-o instrucțiune if

en: unsafe rule missing exec permissions
ro: regulă nesigură fără permisiuni de execuție

en: subset can only be used with link rules.
ro: subsetul poate fi utilizat doar cu reguli de legătură.

en: link and exec perms conflict on a file rule using ->
ro: conectează și execută conflictul de perms pe o regulă de fișier folosind ->

en: link perms are not allowed on a named profile transition.
ro: legătura de perms nu sunt permise pe o tranziție de profil numită.

en: missing an end of line character? (entry: %s)
ro: lipsește un caracter de sfârșit de linie? (intrare: %s)

en: Invalid network entry.
ro: Intrare de rețea nevalidă.

en: Invalid capability %s.
ro: Capabilitate invalidă: %s.

en: AppArmor parser error for %s%s%s at line %d: %s
ro: Eroare analizor AppArmor pentru %s%s%s la linie %d: %s

en: AppArmor parser error,%s%s line %d: %s
ro: Eroare analizor AppArmor,%s%s linia %d: %s

en: %s: Illegal open {, nesting groupings not allowed
ro: %s: Paranteză { ilegală, nu sunt permise mai multe nivele de grupare

en: %s: Regex grouping error: Invalid number of items between {}
ro: %s: Eroare de grupare în expresia regulată: Număr invalid de intrări între {}

en: %s: Regex grouping error: Invalid close }, no matching open { detected
ro: %s: Eroare de grupare în expresia regulată: Paranteză închisă } invalidă, nu există nicio paranteză deschisă echivalentă

en: %s: Regex grouping error: Unclosed grouping or character class, expecting close }
ro: %s: Eroare de grupare în expresia regulată: Grupare sau clasă neterminată, mă așteptam la }

en: %s: Internal buffer overflow detected, %d characters exceeded
ro: %s: Am detectat o depășire a buffer-ului intern cu %d caractere

en: %s: Unable to parse input line '%s'
ro: %s: Nu pot parsa linia '%s'

en: %s: Invalid profile name '%s' - bad regular expression
ro: %s: Nume de profil nevalid '%s' - expresie regulată proastă

en: ERROR merging rules for profile %s, failed to load
ro: EROARE la unirea regulilor pentru profilul %s, nu am putut încărca

en: ERROR profile %s contains policy elements not usable with this kernel:
    	'*', '?', character ranges, and alternations are not allowed.
    	'**' may only be used at the end of a rule.
ro: EROARE profilul %s conține elemente de politică ce nu pot fi utilizate cu acest kernel:
    	'*','?', intervale de caractere și alternări nu sunt permise.
    	'**' poate fi folosit doar la sfârșitul unei reguli.

en: ERROR processing regexs for profile %s, failed to load
ro: EROARE la procesarea expresiilor regulate pentru profilul %s, încărcarea a eșuat

en: ERROR expanding variables for profile %s, failed to load
ro: EROARE la citirea variabilelor pentru profilul %s, nu am putut încărca

en: ERROR adding hat access rule for profile %s
ro: EROARE adăugând pălărie la regula de acces pentru profil %s

en: ERROR in profile %s, failed to load
ro: EROARE în profilul %s, încărcarea a eșuat

en: %s: Errors found during postprocessing.  Aborting.
ro: %s: Au apărut erori în timpul post-procesării. Abandonez.

en: %s: Errors found during regex postprocess.  Aborting.
ro: %s: Au apărut erori în timpul post-procesării expresiei regulate. Abandonez.

en: %s: Errors found during postprocess.  Aborting.
ro: %s: Au apărut erori în timpul post-procesării. Abandonez.

en: %s: Errors found in combining rules postprocessing. Aborting.
ro: %s: Au apărut erori în combinarea regulilor de post-procesare. Abandonez.

en: Could not process include directory '%s' in '%s'
ro: Imposibil de procesat directorul inclus '%s' în '%s'

en: Feature buffer full.
ro: Funcție tampon complet.

en: Out of memory
ro: Memorie insuficienta

en: Can't create cache directory: %s
ro: Nu se poate crea directorul cache: %s

en: File in cache directory location: %s
ro: Fișier în locația directorului cache: %s

en: Can't update cache directory: %s
ro: Nu se poate actualiza directorul cache: %s

en: Internal: unexpected DBus mode character '%c' in input
ro: Intern: caracterul neașteptat al modului DBus '%c' la intrare
