apparmor-parser - en to el translation catalogue (55 entries)

en: Error: Out of memory.
el: Σφάλμα: Μνήμη πλήρης.

en: Error: basedir %s is not a directory, skipping.
el: Σφάλμα: Το basedir %s δεν είναι κατάλογος, παραβλέπεται.

en: Error: Could not add directory %s to search path.
el: Σφάλμα: Αδυναμία προσθήκης καταλόγου %s στη διαδρομή έρευνας.

en: Error: Could not allocate memory.
el: Σφάλμα: Αδυναμία προσδιορισμού μνήμης.

en: Bad write position
el: Λάθος θέση εγγραφής

en: Permission denied
el: Απαγορεύεται η πρόσβαση

en: Out of memory
el: Μνήμη πλήρης

en: Profile doesn't conform to protocol
el: Το προφίλ δεν εναρμονίζεται με το πρωτόκολλο

en: Profile does not match signature
el: Το προφίλ δεν ταιράζει με την υπογραφή

en: Profile version not supported by Apparmor module
el: Η έκδοση προφίλ δεν υποστηρίζεται από την μονάδα Apparmor

en: Profile already exists
el: Το προφίλ υπάρχει ήδη

en: Profile doesn't exist
el: Το προφίλ δεν υπάρχει

en: %s: Unable to add "%s".
el: %s: Αδυναμία προσθήκης "%s".

en: %s: Unable to replace "%s".
el: %s: Αδυναμία αντικατάστασης "%s".

en: %s: Unable to remove "%s".
el: %s Αδυναμία αφαίρεσης "%s".

en: %s: Unable to write to stdout
el: %s: Αδυναμία εγγραφής στο stdout

en: %s: ASSERT: Invalid option: %d
el: %s ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ: Λανθασμένη επιλογή: %d

en: Addition succeeded for "%s".
el: Η προσθήκη υπερβαίνει για "%s".

en: Replacement succeeded for "%s".
el: Η αντικατάσταση υπερβαίνει για "%s".

en: PANIC bad increment buffer %p pos %p ext %p size %d res %p
el: PANIC κακή ζώνη ποσοτήτων %p pos %p ext %p size %d res %p

en: Unable to open %s - %s
el: Αδυναμία ανοίγματος %s - %s

en: unable to create work area
el: αδυναμία δημιουργίας χώρου εργασίας

en: unable to serialize profile %s
el: αδυναμία σειριοποίησης προφίλ %s

en: %s: Unable to write entire profile entry
el: %s: Αδυναμία εγγραφής ολόκληρου του προφίλ

en: Found unexpected character: '%s'
el: Βρέθηκε μη αναμενόμενος χαρακτήρας: '%s'

en: %s: Could not allocate memory for subdomainbase mount point
el: %s: Αδυναμία προσδιορισμού μνήμης για subdomainbase σημείο προσάρτησης

en: %s: Sorry. You need root privileges to run this program.
el: %s: Συγγνώμη. Δεν έχετε δικαιώματα υπερχρήστη για να τρέξετε αυτό το πρόγραμμα.

en: %s: Warning! You've set this program setuid root.
    Anybody who can run this program can update your AppArmor profiles.
el: %s: Προειδοποίηση! Έχετε ορίσει αυτό το πρόγραμμα setuid root.
    Οποιοσδήποτε μπορεί να τρέξει αυτό το πρόγραμμα, μπορεί να ενημερώσει τα προφίλ AppArmor.

en: Error: Could not read profile %s: %s.
el: Σφάλμα: Αδυναμία ανάγνωσης profile %s: %s.

en: Memory allocation error.
el: Σφάλμα προσδιορισμού μνήμης.

en: %s: Errors found in file. Aborting.
el: %s: Βρέθηκαν σφάλματα στο αρχείο. Αποχώρηση.

en: Uppercase qualifiers "RWLIMX" are deprecated, please convert to lowercase
    See the apparmor.d(5) manpage for details.
el: Κεφαλαίοι χαρακτήρες "RWLIMX" αποφεύγονται, παρακαλώ αλλάξτε σε μικρά
    Δείτε το apparmor.d(5) για λεπτομέρειες.

en: Exec qualifier 'i' invalid, conflicting qualifier already specified
el: Χαρακτήρας exec 'i' λάθος, συμπλέκεται με ήδη υπάρχων χαρακτήρα

en: Exec qualifier '%c' invalid, conflicting qualifier already specified
el: Χαρακτήρας exc '%c' λανθασμένος, συμπλέκεται με ήδη καθορισμένο χαρακτήρα

en: Internal: unexpected mode character '%c' in input
el: Εσωτερικό: μη αναμενόμενη λειτουργία χαρακτήρα '%c' στην είσοδο

en: AppArmor parser error: %s
el: Σφάλμα αναλυτή AppArmor: %s

en: Couldn't merge entries. Out of Memory
el: Αδυναμία συγχώνευσης εγγραφών. Μνήμη Πλήρης

en: Assert: `rule' returned NULL.
el: Παρέμβαση: 'rule' επέστρεψε ΜΗΔΕΝ.

en: Invalid mode, 'x' must be preceded by exec qualifier 'i', 'p', or 'u'
el: Σφάλμα λειτουργίας, το 'x' θα πρέπει να προηγείται του χαρακτήρα exec 'i', 'p' ή 'u'

en: Assert: 'hat rule' returned NULL.
el: Παρέμβαση: 'hat rule' επέστρεψε ΜΗΔΕΝ.

en: Unset boolean variable %s used in if-expression
el: Η μη ορισμένη μεταβλητή boolean %s χρησιμοποιήθηκε στην if-έκφραση

en: missing an end of line character? (entry: %s)
el: λείπει ένα τέλος στη γραμή χαρακτήρα; (εγγραφή: %s)

en: %s: Illegal open {, nesting groupings not allowed
el: %s: Παράνομο άνοιγμα {, δεν επιτρέπονται ομαδοποιήσεις

en: %s: Regex grouping error: Invalid number of items between {}
el: %s: Σφάλμα ομαδοποίησης Regex: Λάθος αριθμός αντικειμένων μεταξύ {}

en: %s: Regex grouping error: Invalid close }, no matching open { detected
el: %s: Σφάλμα ομαδοποίησης Regex: Λάθος κλείσιμο }, δεν βρέθηκε ταιριαστό άνοιγμα {

en: %s: Regex grouping error: Unclosed grouping or character class, expecting close }
el: %s: Σφάλμα ομαδοποίησης Regex: Ανοιχτή ομαδοποίηση ή κλάσση χαρακτήρα, αναμένεται κλείσιμο }

en: %s: Internal buffer overflow detected, %d characters exceeded
el: %s: Εσωτερική διαρροή ζώνης ανιχνεύθηκε, υπέρβαση %d χαρακτήρων

en: %s: Unable to parse input line '%s'
el: %s: Αδυναμία ανάλυσης γραμμής εισόδου '%s'

en: ERROR merging rules for profile %s, failed to load
el: ΣΦΑΛΜΑ συγχώνευσης κανόνων για το προφίλ %s, αδυναμία φόρτωσης

en: ERROR profile %s contains policy elements not usable with this kernel:
    	'*', '?', character ranges, and alternations are not allowed.
    	'**' may only be used at the end of a rule.
el: ΣΦΑΛΜΑ προφίλ %s περιέχει αντικείμενα πολιτικής που δε χρησιμοποιούνται από αυτόν τον πυρήνα:
    	'*', '?', πεδία χαρακτήρων και αλλαγές δεν επιτρέπονται.
    	'**' μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο στο τέλος.

en: ERROR processing regexs for profile %s, failed to load
el: ΣΦΑΛΜΑ επεξεργασίας regexs για το προφίλ %s, αδυναμία φόρτωσης

en: ERROR expanding variables for profile %s, failed to load
el: ΣΦΑΛΜΑ επέκτασης μεταβλητών για προφίλ %s, αδυναμία φόρτωσης

en: ERROR in profile %s, failed to load
el: ΣΦΑΛΜΑ το προφίλ %s, αδυναμία φόρτωσης

en: %s: Errors found during regex postprocess.  Aborting.
el: %s: Βρέθηκαν σφάλματα κατα τη διάρκεια της μετεπεξεργασίας regex.  Αποχώρηση.

en: %s: Errors found in combining rules postprocessing. Aborting.
el: %s: Βρέθηκαν σφάλματα στους συνδυαστικούς κανόνες μετεπεξεργασίας. Αποχώρηση.
