apparmor - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Generate profile for the given program
fa: ایجاد نمایه برای برنامه داده شده

en: path to profiles
fa: مسیر نمایه ها

en: path to logfile
fa: مسیر رخدادنگاشت فایل

en: name of program to profile
fa: نام برنامه جهت نمایه

en: It seems AppArmor was not started. Please enable AppArmor and try again.
fa: به نظر می رسد AppArmor آغاز نشده است. لطفا AppArmor را فعال و سپس امتحان نمایید.

en: %s is not a directory.
fa: %s پوشه نمی باشد.

en: Cleanup the profiles for the given programs
fa: پاک سازی نمایه ها برای برنامه های داده شده

en: name of program
fa: نام برنامه

en: your profile
fa: نمایه شما

en: base profile
fa: نمایه اصلی

en: other profile
fa: دیگر نمایه ها

en: Select the appropriate mode
fa: حالت مناسب را انتخاب نمایید

en: Select the ones you wish to add
fa: هر گزینه ای که می خواد اضافه کنید را انتخاب نمایید
