KDE 4 - en to nb translation catalogue (719 entries)

en: Show updates
nb: Vis oppdateringer

en: Show settings
nb: Vis innstillinger

en: Show backend details
nb: Vis detaljer om bakgrunnsmotor

en: Mime type installer
nb: Mimetype-installerer

en: Package name installer
nb: Pakkenavn-installerer

en: Single file installer
nb: Installerer enkelt fil

en: Font resource installer
nb: Skriftressurs-installerer

en: Catalog installer
nb: Kataloginstallerer

en: Single package remover
nb: Fjerner enkeltpakke

en: Package file to install
nb: Pakkefil som skal installeres

en: Backend Details
nb: Detaljer om bakgrunnsmotor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: About Backend
nb: Om bakgrunnsmotoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Backend name:
nb: Navn på bakgrunnsmotor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Backend description:
nb: Beskrivelse av bakgrunnsmotor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Backend author:
nb: Utvikler for bakgrunnsmotoren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Distribution ID:
nb: Distribusjons-ID:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Methods
nb: Metoder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getUpdatesCB)
en: Get Updates
nb: Hent oppdateringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, refreshCacheCB)
en: Refresh Cache
nb: Gjenoppfrisk mellomlageret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, searchNameCB)
en: Search Name
nb: Søk etter navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getDependsCB)
en: Get Package Depends
nb: Finn pakkeavhengigheter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, searchDetailsCB)
en: Search Details
nb: Søk på detaljer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getRequiresCB)
en: Get Package Requires
nb: Finn hva pakke(ne) krever

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, searchGroupCB)
en: Search Group
nb: Søkegruppe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getUpdateDetailCB)
en: Get Update Detail
nb: Hent oppdaterngsdetalj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, searchFileCB)
en: Search File
nb: Søk fil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getDescriptionCB)
en: Get Package Description
nb: Hent pakkebeskrivelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getFilesCB)
en: Get Package Files
nb: Hent pakkefiler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getDistroUpgradesCB)
en: Get Distro Upgrades
nb: Hent distribusjonsoppgraderinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, installPackageCB)
en: Install Packages
nb: Installer pakker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, updatePackageCB)
en: Update Packages
nb: Oppdater pakker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, removePackageCB)
en: Remove Packages
nb: Fjern pakker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, installFileCB)
en: Install Files
nb: Installer filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, resolveCB)
en: Resolve
nb: Løs opp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cancelCB)
en: Cancel
nb: Avbryt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getPackagesCB)
en: Get Packages
nb: Hent pakker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, whatProvidesCB)
en: What Provides
nb: Hva leverer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, repositorySetEnableCB)
en: Set Repository Data
nb: Angi lagerdata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, repositoryEnableCB)
en: Enable Repository
nb: Aktiver lager

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getRepositoryListCB)
en: Get Repository List
nb: Hent lagerliste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, repairSystemCB)
en: Repair System
nb: Reparer systemet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, filtersTB)
en: Filters
nb: Filtre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, installedCB)
en: Installed
nb: Installert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, developmentCB)
en: Development
nb: Utvikling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, visibleCB)
en: Package is visible
nb: Pakke er synlig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, newestCB)
en: Newest
nb: Nyeste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, freeCB)
en: Free software
nb: Fri programvare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, supportedCB)
en: Supported
nb: Støttet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, archCB)
en: Only native
nb: Bare for denne arkitekturen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Version:
nb: Versjon:

en: libpackagekit-qt and other stuff
nb: libpackagekit-qt og annet

en: Distribution upgrade available
nb: Distribusjonsoppgradering er tilgjengelig

en: Start upgrade now
nb: Start oppgradering nå

en: Distribution upgrade finished.
nb: Ferdig med distribusjonsoppgradering.

en: Distribution upgrade process exited with code %1.
nb: Distribusjonsoppgraderingen avsluttet med kode %1.

en: The distribution upgrade process failed to start.
nb: Prosessen med distribusjonsoppgradering startet ikke.

en: The distribution upgrade process crashed some time after starting successfully.
nb: Prosessen med distribusjonsoppgradering krasjet en stund etter at den startet normalt.

en: The distribution upgrade process failed with an unknown error.
nb: Prosessen med distribusjonsoppgradering feilet med en ukjent feil.

en: The system update has completed
nb: Systemoppdateringen er fullført

en: Restart
nb: Omstart

en: Package: %2 | Packages: %2
nb[0]: Pakke: %2
nb[1]: Pakker: %2

en: Details
nb: Detaljer

en: Updates are being automatically installed.
nb:  Oppdateringer blir automatisk installert.

en: Security updates are being automatically installed.
nb: Sikkerhetsoppdateringer blir automatisk installert.

en: Updates are being automatically downloaded.
nb: Oppdateringer blir automatisk lastet ned.

en: System update was successful.
nb: Systemoppdateringen var vellykket.

en: The software update failed.
nb: Programvareoppdatering mislyktes.

en: There is one new update | There are %1 new updates
nb[0]: Det er én ny oppdatering
nb[1]: Det er %1 nye oppdateringer

en: Review
nb: Gjennomgå

en: Install
nb: Installer

en: KDE interface for managing software
nb: KDE grensesnitt for håndtering av programvare

en: (C) 2008-2013 Daniel Nicoletti
nb: © 2008–2013 Daniel Nicoletti

en: Find
nb: Finn

en: History
nb: Historie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Settings)
en: Settings
nb: Innstillinger

en: &Cancel
nb: &Avbryt

note: i18n: ectx: property (text), widget (CategorizedView, changesView)
en: Find by &name
nb: Finn etter t&navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (CategorizedView, changesView)
en: Find by f&ile name
nb: Finn etter f&ilnavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (CategorizedView, changesView)
en: Find by &description
nb: Finn etter &beskrivelse

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
nb: Innstillingene i denne modulen er blitt endret.
    Vil du ta endringene i bruk, eller forkaste dem?

en: Apply Settings
nb: Ta i bruk nnstillingene

en: Updates
nb: Oppdateringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changesPB)
en: Pending Changes
nb: Ventende endringer

en: Installed Software
nb: Installerte programmer

en: Could not find an application that matched this category
nb: Fant ikke noe program som tilsvarte denne kategorien

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ApperKCM)
en: Add and Remove Software
nb: Legg til / fjern programmer

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, searchKLE)
en: Search packages
nb: Let etter pakker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, checkUpdatesPB)
en: Check for new Updates
nb: Se etter nye oppdateringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generalSettingsPB)
en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, repoSettingsPB)
en: Software Origins
nb: Kilder for programvare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, backTB)
en: Back
nb: Tilbake

en: Show Versions
nb: Vis versjoner

en: Show Architectures
nb: Vis arkitekturer

en: Show Origins
nb: Vis kilder

en: Show Sizes
nb: Vis størrelser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportInstalledPB)
en: Export Installed Package List...
nb: Eksporter liste over installerte pakker …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importInstalledPB)
en: Install Packages from List...
nb: Installer pakker fra liste …

en: Lists
nb: Lister

en: Categories
nb: Kategorier

en: Groups
nb: Grupper

en: Collections
nb: Samlinger

en: Only collections
nb: Bare samlinger

en: Exclude collections
nb: Ikke ta med samlinger

en: Only installed
nb: Bare installerte

en: Only available
nb: Bare tilgjengelige

en: No filter
nb: Intet filter

en: Only development
nb: Bare utvikling

en: Only end user files
nb: Bare sluttbruker-filer

en: Graphical
nb: Grafikk

en: Only graphical
nb: Bare grafikk

en: Only text
nb: Bare tekst

[ctx: Filter for free packages]
en: Free
nb: Ledig

en: Only free software
nb: Bare fri programvare

en: Only non-free software
nb: Bare ikke-fri programvare

[ctx: Filter for supported packages]
en: Supported
nb: Støttet

en: Only supported software
nb: Bare støttet programvare

en: Only non-supported software
nb: Bare ikke-støttet programvare

[ctx: Filter for source packages]
en: Source
nb: Kildekode

en: Only sourcecode
nb: Bare kildekode

en: Only non-sourcecode
nb: Bare ikke-kildekode

en: Hide Subpackages
nb: Skjul under-pakker

en: Only show one package, not subpackages
nb: Vis bare én pakke, ikke under-pakker

en: Only Newest Packages
nb: Bare nyeste pakker

en: Only show the newest available package
nb: Vis bare den nyeste tilgjengelige pakka

en: Only Native Packages
nb: Bare pakker for denne arkitekturen

en: Only show packages matching the machine architecture
nb: Vis bare pakker som samsvarer med arkitekturen for denne maskinen

en: Only Show Applications
nb: Vis bare programmer

en: Hide packages that are not applications
nb: Skjul pakker som ikke er programmer

en: Display
nb: Vis

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Depends On
nb: Avhenger av

en: Required By
nb: Kreves av

en: File List
nb: Filliste

en: No files were found.
nb: Fant ingen filer

en: Could not fetch software details
nb: Klarte ikke å hente programvaredetaljer

en: Applications
nb: Program

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, licenseL)
en: License:
nb: Lisens:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, hideTB)
en: Hide
nb: Skjul

en: Could not find screen shot.
nb: Kunne ikke finne skjermdump

en: Origin of Packages
nb: Pakkers opprinnelse

en: A repository was changed, it's highly recommended to refresh the cache
nb: Et lager ble endret, det anbefales sterkt å friske opp mellomlageret

[ctx: Inform about distribution upgrades]
en: Never
nb: Aldri

[ctx: Inform about distribution upgrades]
en: Only stable
nb: Bare stabil

[ctx: Inform about distribution upgrades]
en: Stable and development
nb: Stabil og utvikling

[ctx: Hourly refresh the package cache]
en: Hourly
nb: Hver time

[ctx: Daily refresh the package cache]
en: Daily
nb: Daglig

[ctx: Weekly refresh the package cache]
en: Weekly
nb: Ukentlig

[ctx: Monthly refresh the package cache]
en: Monthly
nb: Månedlig

[ctx: Never refresh package cache]
en: Never
nb: Aldri

[ctx: No updates will be automatically installed]
en: None
nb: Ingen

en: Download only
nb: Bare nedlasting

en: Security only
nb: Bare sikkerhet

en: All updates
nb: Alle oppdateringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intervalL)
en: Check for new updates:
nb: Se etter nye oppdateringer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkUpdatesMobileCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, installUpdatesMobileCB)
en: when on a mobile broadband network connection
nb: når tilkoblet mobilt bredbåndsnettverk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkUpdatesBatteryCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, installUpdatesBatteryCB)
en: when running on battery
nb: når maskinen kjører på batteri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoInsL)
en: Automatically update:
nb: Oppdater automatisk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, appLauncherCB)
en: Show application launcher after installing new applications
nb: Vis programstarter etter at nye programmer er installert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoConfirmCB)
en: Show confirmation dialog when installing or updating packages
nb: Vis dialog for bekreftelse når pakker installeres eller oppdateres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Check for distribution upgrades:
nb: Se etter distribusjonsoppgraderinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showOriginsCB)
en: &Show origins of debug and development packages
nb: Vi&s opprinnelser til feilsøkings- og utviklingspakker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editOriginsPB)
en: Edit Origins
nb: Rediger opprinnelser

en: Refresh transactions list
nb: Oppfrisk transaksjonsliste

en: Time since last cache refresh: %1
nb: Tid siden sist mellomlager ble oppfrisket: %1

en: Date
nb: Dato

en: Action
nb: Handling

[ctx: Machine user who issued the transaction]
en: Username
nb: Brukernavn

en: Application
nb: Program

en: Upgrade
nb: Oppgradering

en: Distribution upgrade available: %1
nb: Distribusjonsoppgradering er tilgjengelig: %1

en: You are about to upgrade your distribution to the latest version. This is usually a very lengthy process and takes a lot longer than simply upgrading your packages.
nb: Du er i ferd med å oppgradere distribusjonen din til siste versjon. Dette er som regel en tidkrevende prosess, og tar mye lenger tid en bare å oppgradere pakkene.

en: It is recommended to plug in your computer before proceeding.
nb: Det anbefales at du kobler maskinen til strømnettet før du fortsetter.

en: It is recommended that you keep your computer plugged in while the upgrade is being performed.
nb: Det anbefales at du holder maskinen koblet til strømnettet mens oppgraderingen blir utført.

en: Distribution upgrade complete.
nb: Ferdig med distribusjonsoppgradering.

en: This update will add new features and expand functionality.
nb: Denne oppdateringen legger til nye muligheter og utvider funksjonaliteten.

en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
nb: Denne oppdateringen retter feil og andre ikke-kritiske problemer.

en: This update is important as it may solve critical problems.
nb: Denne oppdateringen er viktig, siden den kan løse kritiske problemer.

en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
nb: Denne oppdateringen trengs for å rette opp en sårbarhet i sikkerheten til denne pakka.

en: This update is blocked.
nb: Denne oppdateringen er blokkert.

en: This notification was issued on %1 and last updated on %2.
nb: Varslingen ble utgitt %1 og sist oppdatert %2.

en: This notification was issued on %1.
nb: Denne v arslingen ble utgitt %1..

en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
nb[0]: Mer informasjon om denne oppdateringen kan du finne på denne nettsida:
nb[1]: Mer informasjon om denne oppdateringen kan du finne på disse nettsidene:

en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
nb[0]: Mer informasjon om feil som er rettet med denne oppdateringen kan du finne på denne nettsida:
nb[1]: Mer informasjon om feil som er rettet med denne oppdateringen kan du finne på disse nettsidene:

en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
nb[0]: Mer informasjon om denne sikkerhetsoppdateringen kan du finne på denne nettsida:
nb[1]: Mer informasjon om denne sikkerhetsoppdateringen kan du finne på disse nettsidene:

en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
nb: Datamaskinen må startes på nytt etter oppdateringen for at endringene skal få virkning.

en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
nb: Du må logge ut og inn igjen etter oppdateringen for at endringene skal få virkning.

en: The classification of this update is unstable which means it is not designed for production use.
nb: Dette oppdateringen er merket som unstable, som betyr at den ikke er laget for bruk i produksjon.

en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
nb: Dette er en test-oppdatering og ikke ment til normalt bruk. Meld inn alle problemer eller feil du støter på.

en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
nb: Utvikler-loggene blir vist siden det ikke er gitt noen beskrivelse av denne oppdateringen:

en: Updates:
nb: Oppdaterer:

en: Obsoletes:
nb: Utdaterer:

en: Repository: %1
nb: Lager: %1

en: No update description was found.
nb: Fant ingen beskrivelse av oppdateringen.

en: Show Current Versions
nb: Vis gjeldende versjoner

en: Estimated download size: %1
nb: Anslått størrelse for nedlasting: %1

en: Check for new updates
nb: Se etter nye oppdateringer

en: KDE Application Installer
nb: KDE programinstallerer

en: Developer
nb: Utvikler

en: Show verbose information
nb: Vis rikelig informasjon

en: IPK package filename
nb: IPK pakkefilnavn

en: Package not found!
nb: Fant ikke pakka.

en: Continue
nb: Fortsett

en: Error
nb: Feil

en: An error occurred
nb: En feil har oppstått

en: Welcome!
nb: Velkommen

en: Welcome to the installation of %1!
nb: Velkommen til installasjon av %1.

en: Details about this installation
nb: Detaljer om denne installeringen

en: Application description
nb: Programbeskrivelse

en: Running installation
nb: Kjører installasjon

en: Installing %1...
nb: Installerer %1 …

en: Installation finished!
nb: Installering fullført.

en: %1 has been installed successfully!
nb: «%1» vellykket installert.

en: New application available | New applications available
nb[0]: Nytt program tilgjengelig
nb[1]: Nye programmer tilgjengelige

en: The following application was just installed. Click on it to launch: | The following applications were just installed. Click on them to launch:
nb[0]: Følgende program ble nettopp installert, trykk på det for å starte det:
nb[1]: Følgende programmer ble nettopp installert, trykk på dem for å starte dem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showCB)
en: Do not show this dialog again
nb: Ikke vis denne dialogen igjen

en: Remove
nb: Fjern

en: Deselect
nb: Fravelg

en: Do not Install
nb: Ikke installer

en: Do not Remove
nb: Ikke fjern

en: %1 remaining
nb: %1 gjenstår

en: Accept Agreement
nb: Godta lisensavtale

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LicenseAgreement)
en: License Agreement Required
nb: Lisensavtale må godtas

en: License required for %1 by %2
nb: Lisens er krevet for %1 av %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Please read the following important information before continuing:
nb: Vennligst les denne viktige informasjonen før du fortsetter:

en: Name
nb: Navn

en: Version
nb: Versjon

en: Installed Version
nb: Installert versjon

en: Origin
nb: Opprinnelse

en: Size
nb: Størrelse

en: Version: %1
    Architecture: %2
nb: Versjon: %1
    Arkitektur: %2

en: To be Removed
nb: Skal fjernes

en: To be Installed
nb: Skal installeres

[ctx: This is when the transaction status is not known]
en: Unknown state
nb: Ukjent status

[ctx: transaction state, the daemon is in the process of starting]
en: Waiting for service to start
nb: Venter på at tjeneste skal starte

[ctx: transaction state, the transaction is waiting for another to complete]
en: Waiting for other tasks
nb: Venter på andre oppgaver

[ctx: transaction state, just started]
en: Running task
nb: Kjører oppgave

[ctx: transaction state, is querying data]
en: Querying
nb: Spør

[ctx: transaction state, getting data from a server]
en: Getting information
nb: Henter informasjon

[ctx: transaction state, removing packages]
en: Removing packages
nb: Fjerner pakker

[ctx: transaction state, downloading package files]
en: Downloading at %1/s, %2 remaining
nb: Laster ned med %1/s, %2 gjenstår

[ctx: transaction state, downloading package files]
en: Downloading at %1/s
nb: Laster ned med  %1/s

[ctx: transaction state, downloading package files]
en: Downloading, %1 remaining
nb: Laster ned, %1 gjenstår

[ctx: transaction state, downloading package files]
en: Downloading
nb: Laster ned

[ctx: transaction state, installing packages]
en: Installing packages
nb: Installerer pakker

[ctx: transaction state, refreshing internal lists]
en: Refreshing software list
nb: Oppdaterer programvareliste

[ctx: transaction state, installing updates]
en: Updating packages
nb: Oppdaterer pakker

[ctx: transaction state, removing old packages, and cleaning config files]
en: Cleaning up packages
nb: Rydder opp pakker

[ctx: transaction state, obsoleting old packages]
en: Obsoleting packages
nb: Utdaterer pakker

[ctx: transaction state, checking the transaction before we do it]
en: Resolving dependencies
nb: Løser opp avhengigheter

[ctx: transaction state, checking if we have all the security keys for the operation]
en: Checking signatures
nb: Kontrollerer signaturer

[ctx: transaction state, when we're doing a test transaction]
en: Testing changes
nb: Tester endringer

[ctx: transaction state, when we're writing to the system package database]
en: Committing changes
nb: Utfører endringer

[ctx: transaction state, requesting data from a server]
en: Requesting data
nb: Ber om data

[ctx: transaction state, all done!]
en: Finished
nb: Ferdig

[ctx: transaction state, in the process of cancelling]
en: Cancelling
nb: Avbryter

[ctx: transaction state, downloading metadata]
en: Downloading repository information
nb: Laster ned lagerinformasjon

[ctx: transaction state, downloading metadata]
en: Downloading list of packages
nb: Laster ned pakkelister

[ctx: transaction state, downloading metadata]
en: Downloading file lists
nb: Laster ned fillister

[ctx: transaction state, downloading metadata]
en: Downloading lists of changes
nb: Laster ned lister over endringer

[ctx: transaction state, downloading metadata]
en: Downloading groups
nb: Laster ned grupper

[ctx: transaction state, downloading metadata]
en: Downloading update information
nb: Laster ned oppdateringsinformasjon

[ctx: transaction state, repackaging delta files]
en: Repackaging files
nb: Pakker om filer

[ctx: transaction state, loading databases]
en: Loading cache
nb: Laster mellomlager

[ctx: transaction state, scanning for running processes]
en: Scanning installed applications
nb: Skanner installerte programmer

[ctx: transaction state, generating a list of packages installed on the system]
en: Generating package lists
nb: Genererer pakkelister

[ctx: transaction state, when we're waiting for the native tools to exit]
en: Waiting for package manager lock
nb: Venter på lås for pakkebehandler

[ctx: waiting for user to type in a password]
en: Waiting for authentication
nb: Venter på autentisering

[ctx: we are updating the list of processes]
en: Updating the list of running applications
nb: Oppdaterer lista over programmer som kjører

[ctx: we are checking executable files in use]
en: Checking for applications currently in use
nb: Ser etter progranner som er i bruk

[ctx: we are checking for libraries in use]
en: Checking for libraries currently in use
nb: Ser etter biblioteker som er i bruk

[ctx: we are copying package files to prepare to install]
en: Copying files
nb: Kopierer filer

[ctx: The action of the package, in past tense]
en: Downloaded
nb: Nedlastet

[ctx: The action of the package, in past tense]
en: Updated
nb: Oppdatert

[ctx: The action of the package, in past tense]
en: Installed
nb: Installert

[ctx: The action of the package, in past tense]
en: Removed
nb: Fjernet

[ctx: The action of the package, in past tense]
en: Cleaned Up
nb: Ryddet opp

[ctx: The action of the package, in past tense]
en: Obsoleted
nb: Utdatert

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Unknown role type
nb: Ukjent rolletype

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting dependencies
nb: Henter avhengigheter

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting update detail
nb: Hent oppdateringsdetalj

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting details
nb: Henter detaljer

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting requires
nb: Henter krav

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting updates
nb: Henter ppdateringer

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Searching details
nb: Søker i detaljer

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Searching for file
nb: Søker etter fil

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Searching groups
nb: Søker etter grupper

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Searching by package name
nb: Søker etter pakkenavn

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Simulating removal
nb: Simulerer fjerning

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Downloading packages
nb: Laster ned pakker

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Removing
nb: Fjerner

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Simulating install
nb: Simulerer installering

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Installing
nb: Installerer

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Simulating file install
nb: Simulerer filinstallering

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Downloading required packages
nb: Laster ned nødvendige pakker

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Installing file
nb: Installerer fil

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Refreshing package cache
nb: Frisker opp pakkemellomlager

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Simulating update
nb: Simulerer oppdatering

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Downloading updates
nb: Laster ned oppdateringer

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Updating packages
nb: Oppdaterer pakker

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Canceling
nb: Avbryter

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting list of repositories
nb: Henter fillagerliste

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Enabling repository
nb: Tar i bruk fillager

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Setting repository data
nb: Setter opp fillagerdata

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Resolving
nb: Løser opp

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting file list
nb: Henter filliste

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting what provides
nb: Henter hva leverer

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Installing signature
nb: Installerer signatur

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting package lists
nb: Henter pakkelister

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Accepting EULA
nb: Godtar EULA

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting distribution upgrade information
nb: Henter informasjon om distribusjonsoppgradering

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting categories
nb: Henter kategoriene

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting old transactions
nb: Henter gamle transaksjoner

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Repairing system
nb: Reparerer systemet

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Unknown role type
nb: Ukjent rolletype

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Got dependencies
nb: Hentet avhengigheter

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Got update detail
nb: Hentet oppdaterngsdetalj

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Got details
nb: Hentet detaljer

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Got requires
nb: Hentet krav

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Got updates
nb: Hentet oppdateringer

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Searched for package details
nb: Søkte etter pakkedetaljer

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Searched for file
nb: Søkte etter filer

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Searched groups
nb: Søkte grupper

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Searched for package name
nb: Søkte etter pakkenavn

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Removed packages
nb: Fjernet pakker

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Installed packages
nb: Installerte pakker

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Installed local files
nb: Installerte lokale filer

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Refreshed package cache
nb: Gjenoppfrisket  pakkemellomlageret

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Updated packages
nb: Oppdaterte pakker

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Canceled
nb: Avbrøt

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Got list of repositories
nb: Hentet fillagerliste

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Enabled repository
nb: Aktiverte lager

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Set repository data
nb: Satte opp fillagerdata

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Resolved
nb: Løste opp

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Got file list
nb: Hentet filliste

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Got what provides
nb: Hentet hva leverer

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Installed signature
nb: Installerte signatur

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Got package lists
nb: Hentet pakkelister

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Accepted EULA
nb: Godtok EULA

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Downloaded packages
nb: Lasted ned pakker

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Got distribution upgrades
nb: Hentet distribusjonsoppgraderinger

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Got categories
nb: Hentet kategorier

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Got old transactions
nb: Hentet gamle transaksjoner

[ctx: The role of the transaction, in past tense]
en: Repaired system
nb: Reparerte systemet

en: Downloading
nb: Laster ned

en: Updating
nb: Oppdaterer

en: Installing
nb: Installerer

en: Removing
nb: Fjerner

en: Cleaning up
nb: Rydder opp

en: Obsoleting
nb: Utdaterer

en: Reinstalling
nb: Installerer på nytt

en: Preparing
nb: Forbereder

en: Decompressing
nb: Dekomprimerer

en: Downloaded
nb: Lastet ned

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Removed
nb: Fjernet

en: Cleaned up
nb: Ryddet opp

en: Obsoleted
nb: Utdatert

en: Reinstalled
nb: Installert på nytt

en: Prepared
nb: Forberedt

en: Decompressed
nb: Dekomprimert

en: No network connection available
nb: Ingen nettverkstilkobling tilgjengelig

en: No package cache is available
nb: Pakkemellomlager er ikke tilgjengelig

en: Out of memory
nb: Slapp opp for minne

en: Failed to create a thread
nb: Klarte ikke å lage en tråd

en: Not supported by this backend
nb: Ikke støttet i denne bakgrunnsmotoren

en: An internal system error has occurred
nb: Det har oppstått en intern systemfeil

en: A security trust relationship is not present
nb: Det finnes ikke noe tillitsforhold for sikkerhet

en: The package is not installed
nb: Pakka er ikke installert

en: The package was not found
nb: Fant ikke pakka

en: The package is already installed
nb: Pakka er installert fra før

en: The package download failed
nb: Pakkenedlasting mislyktes

en: The group was not found
nb: Gruppa ble ikke funnet

en: The group list was invalid
nb: Gruppelista var ugyldig

en: Dependency resolution failed
nb: Avhengigheter ble ikke løst

en: Search filter was invalid
nb: Søkefilteret var ugyldig

en: The package identifier was not well formed
nb: Pakke-ID-en var misformet

en: Transaction error
nb: Transaksjonsfeil

en: Repository name was not found
nb: Fant ikke fillagernavnet

en: Could not remove a protected system package
nb: Klarte ikke fjerne pakka. Den er en beskyttet systempakke

en: The task was canceled
nb: Denne oppgaven ble avbrutt

en: The task was forcibly canceled
nb: Denne oppgaven ble avbrutt med tvang

en: Reading the config file failed
nb: Klarte ikke å lese oppsettsfila

en: The task cannot be cancelled
nb: Oppgaven kan ikke avbrytes

en: Source packages cannot be installed
nb: Kildepakker kan ikke installeres

en: The license agreement failed
nb: Lisensavtalen ble ikke godkjent

en: Local file conflict between packages
nb: Lokal filkonflikt mellom pakker

en: Packages are not compatible
nb: Pakkene er ikke kompatible

en: Problem connecting to a software origin
nb: Problem ved tilkobling til en programvarekilde

en: Failed to initialize
nb: Klarte ikke å klargjøre

en: Failed to finalize
nb: Klarte ikke å avslutte

en: Cannot get lock
nb: Kan ikke hente lås

en: No packages to update
nb: Ingen pakker trenger oppdatering

en: Cannot write repository configuration
nb: Klarer ikke lagre fillageroppsett

en: Local install failed
nb: Lokalinstallasjonen var mislykket

en: Bad GPG signature
nb: Ødelagt GPG-signatur

en: Missing GPG signature
nb: Manglende GPG-signatur

en: Repository configuration invalid
nb: Fillageroppsettet er ugyldig

en: Invalid package file
nb: Ugyldig pakkefil

en: Package install blocked
nb: Pakkeinstallasjonen ble blokkert

en: Package is corrupt
nb: Pakken er ødelagt

en: All packages are already installed
nb: Alle pakkene er installert fra før

en: The specified file could not be found
nb: Kunne ikke finne den oppgitte fila

en: No more mirrors are available
nb: Ingen flere speil er tilgjengelige

en: No distribution upgrade data is available
nb: Ingen data om distribusjonsoppgradering er tilgjengelig

en: Package is incompatible with this system
nb: Pakka er ikke kompatibel med dette systemet

en: No space is left on the disk
nb: Ingen plass igjen på disken

en: A media change is required
nb: Det bå byttes medium

en: Authorization failed
nb: Autorisering lyktes ikke

en: Update not found
nb: Fant ikke oppdatering

en: Cannot install from untrusted origin
nb: Kan ikke installere fra en ikke tiltrodd kilde

en: Cannot update from untrusted origin
nb: Kan ikke oppdatere fra en ikke tiltrodd kilde

en: Cannot get the file list
nb: Kan ikke hente fillista

en: Cannot get package requires
nb: Kan ikke finne hva pakka krever

en: Cannot disable origin
nb: Kan ikke slå av kilde

en: The download failed
nb: Nedlastingen mislyktes

en: Package failed to configure
nb: Klarte ikke å sette opp pakka

en: Package failed to build
nb: Klarte ikke å bygge pakka

en: Package failed to install
nb: Pakke kunne ikke installeres

en: Package failed to be removed
nb: Pakka kunne ikke fjernes

en: Update failed due to running process
nb: Oppdatering mislyktes på grunn av en kjørende prosess

en: The package database was changed
nb: Pakkedatabasen  ble endret

en: Virtual provide type is not supported
nb: Virtuell tilbudstype er ikke støttet

en: Install root is invalid
nb: Installasjonsroten er ugyldig

en: Cannot fetch install sources
nb: Kan ikke hente installasjonskilder

en: Rescheduled due to priority
nb: Utsatt/fremskutt på grunn av prioritet

en: Unfinished transaction
nb: Ufullført transaksjon

en: Lock required
nb: Låsing kreves

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again
nb: Ingen nettverkstilkobling tilgjengelig.
    Kontroller tilkoblingsinnstillinger of forsøk igjen

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
nb: Pakkelista må bygges opp på nytt.
    Dette skulle ha vært gjort automatisk av bakgrunnsmotoren.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please close some programs or restart your computer.
nb: Tjenesten som håndterer brukerforespørsler har ikke mer minne.
    Lukk noen programmer eller start datamaskinen på nytt.

en: A thread could not be created to service the user request.
nb: Klarte ikke opprette en tråd for å svare på brukerforespørslen.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug as this should not have happened.
nb: Handlingen er ikke støttet i denne bakgrunnsmotoren.
    Meld inn dette som en feil, for dette skulle ikke ha hendt.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug with the error description.
nb: Det oppsto et uventet problem.
    Du bør sende inn en feilrapport med beskrivelse av feilen.

en: A security trust relationship could not be made with the software origin.
    Please check your software signature settings.
nb: Klarte ikke å opprette et tillitforhold for sikkerhet med programvarekilden.
    Kontroller innstillingene for programvaresignaturer.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
nb: Pakka du forsøker å fjerne eller oppdatere er ikke installert fra før.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any software origin.
nb: Pakka som blir endret finnes ikke på systemet ditt eller i noen programvarekilde.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
nb: Pakka du prøver å installere er installert fra før.

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
nb: Klarte ikke laste ned pakka.
    Kontroller Internett-tilkoblingen din.

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
nb: Fant ikke gruppe-typen. 
    Kontroller gruppelista og forsøk igjen.

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software origin error.
nb: Klarte ikke å laste inn gruppelista.
    Det kan hjelpe å friske opp mellomlagret, men dette er oftest en feil ved programvarekilden.

en: A package dependency could not be found.
    More information is available in the detailed report.
nb: En pakkeavhengighet ble ikke funnet.
    Det er mer informasjon i detaljrapporten.

en: The search filter was not correctly formed.
nb: Søkefilteret var misformet.

en: The package identifier was not well formed when sent to the system daemon.
    This normally indicates an internal bug and should be reported.
nb: Pakke-ID-en var misformet da den ble sent til systemtjenesten.
    Dette er vanligvis en internfeil som du bør sende en feilrapport om.

en: An error occurred while running the transaction.
    More information is available in the detailed report.
nb: Det oppsto en feil mens transaksjonen ble kjørt.
    Det er mer informasjon i detaljrapporten.

en: The remote software origin name was not found.
    You may need to enable an item in Software Origins.
nb: Fant ikke navnet på nettverkskilden til programvare.
    Du må kanskje slå på noe i Programvarekilder.

en: Removing a protected system package is not allowed.
nb: Det er ikke lov å fjerne en beskyttet systempakke.

en: The task was canceled successfully and no packages were changed.
nb: Oppgaven ble avbrutt og ingen pakker ble endret.

en: The task was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
nb: Oppgaven ble avbrutt og ingen pakker ble endret.
    Bakgrunnsmotoren ble ikke ordentlig avsluttet.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure your system's configuration is valid.
nb: Klarte ikke åpne den lokale pakkeoppsettsfila.
    Se etter at systemoppsettet er gyldig.

en: The task is not safe to be cancelled at this time.
nb: Det er ikke trygt å avbryte oppgaven nå.

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
nb: Kildekodepakker blir som regel ikke installert på denne måten.
    Kontroller filetternavnet på fila du forsøker å installere.

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
nb: Du har ikke godkjent lisensavtalen.
    Det må du gjøre for å bruke denne programvaren.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages for different software origins.
nb: To pakker skaffer den samme fila.
    Dette skyldes oftest at det er blandet pakker fra forskjellige programvarekilder.

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different software origins.
nb: Det finnes flere pakker som ikke er kompatible med hverandre.
    Dette skyldes oftest at det er blandet pakker fra forskjellige programvarekilder.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a software origins.
    Please check the detailed error for further details.
nb: Det oppsto et (kanskje midlertidig) problem ved tilkobling til en programvarekilde.
    Det er mer informasjon i detaljrapporten.

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
nb: Klarte ikke å klargjøre pakkemotoren.
    Dette kan hende hvis andre pakkeverktøy er i bruk samtidig.

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
nb: Klarte ikke å lukke bakgrunnsmotoren.
    Du kan vanligvis overse denne feilen.

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
nb: Klarer ikke å få eksklusiv lås på pakkemotoren.
    Lukk eventuelt andre gamle pakkeverktøy som kan være åpne.

en: None of the selected packages could be updated.
nb: Klarte ikke å oppdatere noen av de valgte pakkene.

en: The repository configuration could not be modified.
nb: Klarte ikke endre fillageroppsettet.

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
nb: Lokalfila ble ikke installert.
    Mer informasjon om dette kan du finne i detaljrapporten..

en: The package signature could not be verified.
nb: Klarte ikke bekrefte at pakkesignaturen er gyldig.

en: The package signature was missing and this package is untrusted.
    This package was not signed with a GPG key when created.
nb: Pakkesignaturen manglet og pakka er ikke til å stole på.
    Denne pakka ble ikke signert med en GPG-nøkkel da den ble laget.

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
nb: Fillageroppsettet var ugyldig og ikkje lesbart.

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
nb: Pakka du prøver å installere er ugyldig.
    Pakkefila er enten ødelagt eller det er ikke en skikkelig pakke.

en: Installation of this package was prevented by your packaging system's configuration.
nb: Oppsettet for pakkesystemet ditt gjorde at pakka ikke kunne installeres.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
nb: Pakka som ble lastet ned er ødelagt og må lastes net på nytt.

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
nb: Alle pakker som er valgt for installering er installert på systemet fra før-

en: The specified file could not be found on the system.
    Check that the file still exists and has not been deleted.
nb: Kunne ikke finne den oppgitte fila på systemet.
    Kontroller at fila fremdeles finnes og ikke er slettet.

en: Required data could not be found on any of the configured software origins.
    There were no more download mirrors that could be tried.
nb: Klarte ikke å finne nødvendige data på noen av de oppsatte programvarekildene.
    Det var ingen flere nedlastingsspeil som kunne prøves.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured software origins.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
nb: Klarte ikke å finne nødvendige oppgraderingsdata på noen av de oppsatte programvarekildene.
    Lista over distribusjonsoppgraderinger vil ikke være tilgjengelig,

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
nb: Pakka du prøver å installere er ikke kompatibel med dette systemet.

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
nb: Det er ikke nok plass på enheten.
    Frigjør litt plass på systemdisken for å utføre denne handlingen.

en: Additional media is required to complete the transaction.
nb: Det trengs tilleggsmedia for å fullføre denne handlingen.

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
nb: Du kar ikke oppgitt korrekt autentisering,
    Kontroller passord og kontoinnstillinger.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
nb: Klarte ikke å finne den oppgitte oppgraderingen.
    Den kan ha vært installert fra før. eller ikke lenger tilgjengelig på nettverkstjeneren.

en: The package could not be installed from untrusted origin.
nb: Pakka kunne ikke installeres fra en ikke tiltrodd kilde.

en: The package could not be updated from untrusted origin.
nb: Pakka kunne ikke oppdateres fra en ikke tiltrodd kilde.

en: The file list is not available for this package.
nb: Filliste er ikke tilgjengelig for denne pakka.

en: The information about what requires this package could not be obtained.
nb: Klarte ikke å finne informasjon om hva som trenger denne pakka.

en: The specified software origin could not be disabled.
nb: Den oppgitte programvarekilden kunne ikke slås av.

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
nb: Nedlastingen kunne ikke utføres automatisk og må gjøres manuelt.
    Mer informasjon om dette kan du finne i detaljrapporten.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
nb: En av de valgte pakkene ble ikke satt opp riktig.
    Mer informasjon om dette kan du finne i detaljrapporten..

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
nb: En av de valgte pakkene ble ikke bygget riktig.
    Mer informasjon om dette kan du finne i detaljrapporten..

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
nb: En av de valgte pakkene ble ikke installert riktig.
    Mer informasjon om dette kan du finne i detaljrapporten..

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
nb: En av de valgte pakkene ble ikke fjernet riktig.
    Mer informasjon om dette kan du finne i detaljrapporten..

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
nb: Det kjører et program som må lukkes før oppdateringen kan fortsette.
    Mer informasjon om dette kan du finne i detaljrapporten..

en: The package database was changed while the request was running.
nb: Pakkedatabasen ble endret mens forespørselen kjørte.

en: The virtual provide type is not supported by this system.
nb: Virtuell tilbudstype er ikke støttet i dette systemet.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
nb: Roten for installasjonen er ugyldig. Kontakt din administrator.

en: The list of software could not be downloaded.
nb: Kunne ikke laste ned programvarelista.

en: The transaction has been cancelled and will be retried when the system is idle.
nb: Transaksjonen er blitt avbrutt og bli forsøkt igjen når systemet er ubelastet.

en: A previous package management transaction was interrupted.
nb: En tidligere transaksjon for pakkebehandling ble avbrutt.

en: A package manager lock is required.
nb: Må ha lås for pakkebehandler.

en: Unknown error, please report a bug.
    More information is available in the detailed report.
nb: Ukjent feil, vennligst send inn en feilrapport.
    Mer informasjon om dette kan du finne i detaljrapporten..

[ctx: The group type]
en: Accessibility
nb: Tilgjengelighet

[ctx: The group type]
en: Accessories
nb: Tilbehør

[ctx: The group type]
en: Education
nb: Opplæring

[ctx: The group type]
en: Games
nb: Spill

[ctx: The group type]
en: Graphics
nb: Grafikk

[ctx: The group type]
en: Internet
nb: Internett

[ctx: The group type]
en: Office
nb: Kontor

[ctx: The group type]
en: Others
nb: Andre

[ctx: The group type]
en: Development
nb: Utvikling

[ctx: The group type]
en: GNOME desktop
nb: GNOME skrivebord

[ctx: The group type]
en: KDE desktop
nb: KDE skrivebord

[ctx: The group type]
en: XFCE desktop
nb: XFCE skrivebord

[ctx: The group type]
en: Other desktops
nb: Andre skrivebord

[ctx: The group type]
en: Publishing
nb: Publisering

[ctx: The group type]
en: Servers
nb: Tjenere

[ctx: The group type]
en: Fonts
nb: Skrifttyper

[ctx: The group type]
en: Admin tools
nb: Administratorverktøy

[ctx: The group type]
en: Legacy
nb: Fra gammelt av

[ctx: The group type]
en: Localization
nb: Lokalisering

[ctx: The group type]
en: Virtualization
nb: Virtualisering

[ctx: The group type]
en: Security
nb: Sikkerhet

[ctx: The group type]
en: Power management
nb: Strømstyring

[ctx: The group type]
en: Communication
nb: Kommunikasjon

[ctx: The group type]
en: Network
nb: Nettverk

[ctx: The group type]
en: Maps
nb: Kart

[ctx: The group type]
en: Software sources
nb: Programvarekilder

[ctx: The group type]
en: Science
nb: Vitenskap

[ctx: The group type]
en: Documentation
nb: Dokumentasjon

[ctx: The group type]
en: Electronics
nb: Elektronikk

[ctx: The group type]
en: Package collections
nb: Pakkesamlinger

[ctx: The group type]
en: Vendor
nb: Leverandør

[ctx: The group type]
en: Newest packages
nb: Nyeste pakker

[ctx: The group type]
en: Unknown group
nb: Ukjent gruppe

[ctx: The type of update]
en: Trivial update
nb: Enkel oppdatering

[ctx: The type of update]
en: Normal update
nb: Normal oppdatering

[ctx: The type of update]
en: Important update
nb: Viktig oppdatering

[ctx: The type of update]
en: Security update
nb: Sikkerhetsoppdatering

[ctx: The type of update]
en: Bug fix update
nb: Feilfiksoppdatering

[ctx: The type of update]
en: Enhancement update
nb: Forbedringsoppdatering

[ctx: The type of update]
en: Blocked update
nb: Blokkert oppdatering

[ctx: The type of update]
en: Installed
nb: Installert

[ctx: The type of update]
en: Available
nb: Tilgjengelig

[ctx: The type of update]
en: Unknown update
nb: Ukjent oppdatering

en: No Updates Available
nb: Ingen tilgjengelige oppdateringer

[ctx: Some updates were selected on the view]
en: 1 Update Selected | %1 Updates Selected
nb[0]: 1 oppdatering er valgt
nb[1]: %1 oppdateringer er valgt

[ctx: Some updates are being shown on the screen]
en: 1 Update | %1 Updates
nb[0]: 1 oppdatering
nb[1]: %1 oppdateringer

[ctx: Part of: %1 Updates, %1 Selected]
en: %1 Update | %1 Updates
nb[0]: %1 oppdatering
nb[1]: %1 oppdateringer

[ctx: Part of: %1 Updates, %1 Selected]
en: %1 Selected | %1 Selected
nb[0]: %1 valgt
nb[1]: %1 valgte

en: No Packages
nb: Ingen pakker

en: 1 Package | %1 Packages
nb[0]: 1 pakke
nb[1]: %1 pakker

en: No restart is necessary
nb: Omstart er ikke nødvendig

en: You will be required to restart this application
nb: Du vil måtte starte på nytt dette programmet

en: You will be required to log out and back in
nb: Du vil måtte logge ut og inn igjen

en: A restart will be required
nb: En omstart blir nødvendig

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
nb: Du vil måtte logge ut og inn igjen på grunn av en sikkerhetsoppdatering.

en: A restart will be required due to a security update.
nb: En omstart blir nødvendig på grunn av en sikkerhetsoppdatering.

en: No restart is required
nb: Omstart er ikke nødvendig

en: A restart is required
nb: Omstart er nødvendig

en: You need to log out and log back in
nb: Du må logge ut og inn igjen

en: You need to restart the application
nb: Du må starte programmet på nytt

en: You need to log out and log back in to remain secure.
nb: Du må logge ut og inn igjen for å forbli trygg.

en: A restart is required to remain secure.
nb: Omstart er nødvendig for å forbli trygg.

en: Stable
nb: Stabil

en: Unstable
nb: Ustabil

en: Testing
nb: Tester

en: Please insert the CD labeled '%1', and press continue.
nb: Sett inn CD-en merket «%1»  og trykk fortsett.

en: Please insert the DVD labeled '%1', and press continue.
nb: Sett inn DVD-en merket «%1»  og trykk fortsett.

en: Please insert the disc labeled '%1', and press continue.
nb: Sett inn disken merket «%1»  og trykk fortsett.

en: Please insert the medium labeled '%1', and press continue.
nb: Sett inn mediet merket «%1»  og trykk fortsett.

en: A mirror is possibly broken
nb: Et speil er kanskje ødelagt

en: The connection was refused
nb: Tilkobling nektet

en: The parameter was invalid
nb: Parameteren var ikke gyldig

en: The priority was invalid
nb: Prioriteten var ikke gyldig

en: Backend warning
nb: Advarsel fra bakgrunnsmotoren

en: Daemon warning
nb: Daemon-advarsel

en: The package list cache is being rebuilt
nb: Mellomlager for pakkelista blir nå gjenoppbygget

en: An untrusted package was installed
nb: En pakke som ikke har tillit ble installert

en: A newer package exists
nb: Det finnes en nyere pakke

en: Could not find package
nb: Kunne ikke finne pakka

en: Configuration files were changed
nb: Oppsettsfiler ble endret

en: Package is already installed
nb: Pakka er installert fra før

en: Automatic cleanup is being ignored
nb: Automatisk opprydding blir ignorert

en: Software source download failed
nb: Klarte ikke laste ned programvarekilde

en: This software source is for developers only
nb: Denne programvarekilden er bare for utviklere

en: Other updates have been held back
nb: Andre oppdateringer er blitt holdt tilbake

en: You do not have the necessary privileges to perform this action.
nb: Du har ikke nødvendig rettighet til å gjennomføre operasjonen.

en: Could not get a transaction id from packagekitd.
nb: Klarte ikke å hente transaksjons-id fra packagekitd.

en: Cannot connect to this transaction id.
nb: Kan ikke koble til denne transaksjons-id-en.

en: This action is unknown.
nb: Dette handlingen er ukjent.

en: The packagekitd service could not be started.
nb: Tjenesten packagekitd kunne ikke startes.

en: The query is not valid.
nb: Forespørselen er ikke gyldig.

en: The file is not valid.
nb: Fila er ikke gyldig.

en: This function is not yet supported.
nb: Denne funksjonen er ikke støttet ennå.

en: Could not talk to packagekitd.
nb: Kunne ikke snakke med packagekitd.

en: Error talking to packagekitd.
nb: Feil oppsto under samtale med packagekitd.

en: An unknown error happened.
nb: Det oppsto en ukjent feil.

en: Your system is up to date
nb: Systemet ditt er oppdatert

en: You have no updates
nb: Du har ingen oppdateringer

en: Last check for updates was more than a month ago
nb: Siste sjekk for oppdateringer var for mer enn en måned siden

en: Verified %1 ago
nb: Bekreftet %1 siden

en: It's strongly recommended that you check for new updates now
nb: Det anbefales sterkt at du ser etter nye oppdateringer nå

en: You are about to install unsigned packages that can compromise your system, as it is impossible to verify if the software came from a trusted source.
    
    Are you sure you want to proceed with the installation?
nb: Du er i ferd med å installere usignerte pakker som kan sette systemet ditt i fare, siden det er umulig å bekrefte om programvaren kom fra en kilde en kan stole på.
    
    Er du sikker på at du vil fortsette med installeringen?

en: Installing unsigned software
nb: Installerer usignert programvare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: icon
nb: Ikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentL)
en: Downloading Packages
nb: Laster ned pakker

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RepoSig)
en: Software signature is required
nb: Programvaresignatur er påkrevet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do you trust the origin of packages?
nb: Stoler du på pakkekilden?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Repository name:
nb: Navn på fillager:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Signature URL:
nb: Signaturadresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Signature user identifier:
nb: Brukeridentifikator for signatur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Signature identifier:
nb: Signatur-ID:

en: Additional changes
nb: Flere endringer

en: 1 package to remove | %1 packages to remove
nb[0]: 1 pakke skal fjernes
nb[1]: %1 pakker skal fjernes

en: 1 package to downgrade | %1 packages to downgrade
nb[0]: 1 pakke skal nedgraderes
nb[1]: %1 pakker skal nedgraderes

en: 1 package to reinstall | %1 packages to reinstall
nb[0]: 1 pakke skal  reinstalleres
nb[1]: %1 pakker skal reinstalleres

en: 1 package to install | %1 packages to install
nb[0]: 1 pakke skal installeres
nb[1]: %1 pakker skal installeres

en: 1 package to update | %1 packages to update
nb[0]: 1 pakke skal oppdateres
nb[1]: %1 pakker skal oppdateres

en: 1 untrusted package | %1 untrusted packages
nb[0]: 1 ikke tiltrodd pakke
nb[1]: %1 ikke tiltrodde pakker

[ctx: how many bytes are required for download]
en: Need to get %1 of archives
nb: Må hente %1 fra arkiver

en: You are about to install unsigned packages that can compromise your system, as it is impossible to verify if the software came from a trusted source.
nb: Du er i ferd med å installere usignerte pakker som kan sette systemet ditt i fare, siden det er umulig å bekrefte om programvaren kom fra en kilde en kan stole på.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Additional changes are required to complete the task
nb: Det trengs flere endringer for å fullføre oppgaven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, confirmCB)
en: Do not confirm when installing or updating additional packages
nb: Ikke bekreft når ekstra pakker installeres eller oppdateres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionL)
en: TextLabel
nb: Tekstetikett

en: Apper PackageKit Session helper
nb: Apper Packagekit økthjelper

en: Install Packages Catalogs
nb: Katalog over installerte pakker

en: You can drop more catalogs in here
nb: Du kan slippe flere kataloger inn her

en: No supported catalog was found
nb: Fant ingen støttet katalog

en: Do you want to install this catalog? | Do you want to install these catalogs?
nb[0]: Vil du installere denne katalogen?
nb[1]: Vil du installere disse katalogene?

en: An application wants to install a catalog | An application wants to install catalogs
nb[0]: Et program vil installere en katalog
nb[1]: Et program vil installere kataloger

en: The application <i>%2</i> wants to install a catalog | The application <i>%2</i> wants to install catalogs
nb[0]: Programmet <i>%2</i> vil installere en katalog
nb[1]: Programmet <i>%2</i> vil installere kataloger

en: Not supported
nb: Ikke støttet

en: Your backend does not support any of the needed methods to install a catalog
nb: Bakgrunnsmotoren din støtter ingen av de metodene som trengs for å installere en katalog

en: Catalog not found
nb: Fant ikke katalogen

en: Could not find a catalog to install
nb: Kan ikke finne en katalog å installere

en: Catalog %2 failed to open | Catalogs %2 failed to open
nb[0]: Klarte ikke å åpne katalog %2
nb[1]: Klarte ikke å åpne katalogene %2

en: Failed to open
nb: Klarte ikke å åpne

en: Catalog is Empty
nb: Katalogen er tom

en: Could not find any package to install in this catalog
nb: Kunne ikke finne noen pakke å installere i denne katalogen

en: Installs new Fonts
nb: Installerer nye skrifttyper

en: Could interpret request
nb: Klarte å tolke forespørsel

en: Please verify if the request was valid
nb: Bekreft om forespørselen var gyldig

en: An additional font is required to view this document correctly.
    Do you want to search for a suitable package now? | Additional fonts are required to view this document correctly.
    Do you want to search for suitable packages now?
nb[0]: Det trengs en skrift til for å kunne se dette dokumentet riktig.
     Vil du søke etter en passende pakke nå?
nb[1]: Det trengs flere skrifttyper til for å kunne se dette dokumentet riktig.
     Vil du søke etter passende pakker nå?

en: A program wants to install a font | A program wants to install fonts
nb[0]: Et program vil installere en skrifttype
nb[1]: Et program vil installere skrifttyper

en: The application %2 wants to install a font | The application %2 wants to install fonts
nb[0]: Programmet %2 vil installere en skrift
nb[1]: Programmet %2 vil installere skrifttyper

en: Failed to find font
nb: Klarte ikke å finne skrifttype

en: No new fonts could be found for this document
nb: Fant ingen nye skrifttyper for dette dokumentet

en: Failed to search for provides
nb: Klarte ikke å søke etter skaffere

en: Install GStreamer Resources
nb: Installer GStreamer-ressurser

en: The following plugin is required. Do you want to search for this now? | The following plugins are required. Do you want to search for these now?
nb[0]: Følgende programtillegg kreves. Vil du søke etter dette nå?
nb[1]: Følgende programtillegg kreves. Vil du søke etter disse nå?

en: A program requires an additional plugin to decode this file | A program requires additional plugins to decode this file
nb[0]: Et program trenger et ekstra programtillegg for å dekode denne fila
nb[1]: Et program trenger noen ekstra programtillegg for å dekode denne fila

en: A program requires an additional plugin to encode this file | A program requires additional plugins to encode this file
nb[0]: Et program trenger et ekstra programtillegg for å kode denne fila
nb[1]: Et program trenger noen ekstra programtillegg for å kode denne fila

en: A program requires an additional plugin for this operation | A program requires additional plugins for this operation
nb[0]: Et program krever et ekstra programtillegg for denne handlingen
nb[1]: Et program krever noen ekstra programtillegg for denne handlingen

en: %2 requires an additional plugin to decode this file | %2 requires additional plugins to decode this file
nb[0]: %2 trenger et ekstra programtillegg for å dekode denne fila
nb[1]: %2 trenger noen ekstra programtillegg for å dekode denne fila

en: %2 requires an additional plugin to encode this file | %2 requires additional plugins to encode this file
nb[0]: %2 trenger et ekstra programtillegg for å kode denne fila
nb[1]: %2 trenger noen ekstra programtillegg for å kode denne fila

en: %2 requires an additional plugin for this operation | %2 requires additional plugins for this operation
nb[0]: %2 krever et ekstra programtillegg for denne handlingen
nb[1]: %2 krever noen ekstra programtillegg for denne handlingen

en: No results found
nb: Ingen resultater funnet

en: Could not find plugin in any configured software source
nb: Fant ikke programtillegget i noen av de oppsatte programvarekildene

en: Install Support for File Types
nb: Installeringsstøtte for filtyper

en: Do you want to search for a program that can open this file type? | Do you want to search for a program that can open these file types?
nb[0]: Vil du lete etter et program som kan åpne denne filtypen?
nb[1]: Vil du lete etter et program som kan åpne dissee filtypene?

en: No valid file types were provided
nb: Fikk ingen gyldige filtyper

en: A program is requiring support to open this kind of files | A program is requiring support to open these kinds of files
nb[0]: Et program trenger støtte for å åpne filer av denne typen
nb[1]: Et program trenger støtte for å åpne filer av disse typene

en: The application %2 is requiring support to open this kind of files | The application %2 is requiring support to open these kinds of files
nb[0]: Programmet %2 trenger støtte for å åpne filer av denne typen
nb[1]: Programmet %2 trenger støtte for å åpne filer av disse typene

en: Could not find software
nb: Klarte ikke å finne programvare

en: No new applications can be found to handle this type of file
nb: Klarte ikke å finne nye programmer som kan behandle denne filtypen

en: Install Packages Files
nb: Installer pakkefiler

en: You can drop more files in here
nb: Du kan slippe flere filer inn her

en: No supported files were provided
nb: Fikk ingen støttede filtyper

en: Press <i>Continue</i> if you want to install this file | Press <i>Continue</i> if you want to install these files
nb[0]: Trykk <i>Fortsett</i> hvis du vil installere denne fila
nb[1]: Trykk <i>Fortsett</i> hvis du vil installere disse filene

en: An application wants to install a package | An application wants to install packages
nb[0]: Et program vil installere en pakke
nb[1]: Et program vil installere pakker

en: The application <i>%2</i> wants to install a package | The application <i>%2</i> wants to install packages
nb[0]: Programmet <i>%2</i> vil installere en pakke
nb[1]: Programmet <i>%2</i>| vil installere pakker

en: Installation Complete
nb: Installasjonen fullført

en: File was installed successfully | Files were installed successfully
nb[0]: Fil vellykket installert
nb[1]: Filer vellykket installert

en: Failed to install files
nb: Klarte ikke installere filer

en: Could not install files
nb: Kunne ikke installere filer

en: Install Packages by Name
nb: Installer pakker ved navn

en: No package names were provided
nb: Ingen pakkenavn oppgitt

en: Do you want to search for and install this package now? | Do you want to search for and install these packages now?
nb[0]: Vil du lete etter og installere denne pakka nå?
nb[1]: Vil du lete etter og installere disse pakkene nå?

en: Failed to install packages
nb: Klarte ikke installere pakker

en: The package %2 is already installed | The packages %2 are already installed
nb[0]: Pakka %2 er  installert fra før
nb[1]: Pakkene %2 er installert fra før

en: Could not find %1
nb: Klarte ikke finne %1

en: The package could not be found in any software source | The packages could not be found in any software source
nb[0]: Fant ikke pakka i noen programvarekilde
nb[1]: Fant ikke pakkene i noen programvarekilde

en: Install Plasma Resources
nb: Installer Plasma-ressurser

en: %1 data engine
nb: %1 datamotor

en: %1 script engine
nb: %1 skriptmotor

en: No supported resources were provided
nb: Det ble ikke oppgitt noen ressurser med støtte

en: The following service is required. Do you want to search for this now? | The following services are required. Do you want to search for these now?
nb[0]: Følgende tjeneste kreves. Vil du søke etter den nå?
nb[1]: Følgende tjenester kreves. Vil du søke etter disse nå?

en: Plasma requires an additional service for this operation | Plasma requires additional services for this operation
nb[0]: Plasma krever en tjeneste til for denne handlinga
nb[1]: Plasma krever flere tjenester for denne handlinga

en: Failed to search for Plasma service
nb: Klarte ikke å lete etter Plasma-tjeneste

en: Could not find service in any configured software source
nb: Fant ikke tjenesten i noen av de oppsatte programvarekildene

en: Install Printer Drivers
nb: Installer skriverdrivere

en: Failed to search for printer driver
nb: Klarte ikke å lete etter skriverdriver

en: Could not find printer driver in any configured software source
nb: Fant ikke skriverdriveren i noen av de oppsatte programvarekildene

en: Install Packages that Provides Files
nb: Installer pakker som leverer filer

en: No files were provided
nb: Det ble ikke oppgitt noen filer

en: Do you want to search for this now? | Do you want to search for these now?
nb[0]: Vil du lete etter dette nå?
nb[1]: Vil du lete etter disse nå?

en: A program wants to install a file | A program wants to install files
nb[0]: Et program vil installere en fil
nb[1]: Et program vil installere filer

en: The application %2 is asking to install a file | The application %2 is asking to install files
nb[0]: Programmet %2 vil installere en fil
nb[1]: Programmet %2 vil installere filer

en: The %1 package already provides this file
nb: Pakka %1 leverer denne fila fra før

en: Failed to find package
nb: klarte ikke finne pakka

en: The file could not be found in any packages | The files could not be found in any packages
nb[0]: Fant ikke fila  i noen pakker
nb[1]: Fant ikke filene i noen pakker

en: Querying if a Package is Installed
nb: Ser etter om en pakka er installert

en: User canceled the transaction
nb: Bruker avbrøt handlinga

en: An unknown error happened
nb: Det oppsto en ukjent feil

en: Remove Packages that Provides Files
nb: Fjern pakker som leverer filer

en: Do you want to remove the following application? | Do you want to remove the following applications?
nb[0]: Vil du fjerne følgende program?
nb[1]: Vil du fjerne de følgende programmene+

en: Do you want to search for a package providing this file? | Do you want to search for a package providing these files?
nb[0]: Vil du lete etter en pakke som leverer denne fila?
nb[1]: Vil du lete etter en pakke som leverer disse filene?

en: An application is asking to remove an application | An application is asking to remove applications
nb[0]: Et program ber om å få fjerne et program
nb[1]: Et program ber om å få fjerne programmer

en: An application is asking to remove a file | An application is asking to remove files
nb[0]: Et program ber om å få fjerne en fil
nb[1]: Et program ber om å få fjerne filer

en: The application <i>%2</i> is asking to remove an application | The application <i>%2</i> is asking to remove applications
nb[0]: Programmet <i>%2</i> ber om å få fjerne et program
nb[1]: Programmet <i>%2</i> ber om å få fjerne programmer

en: The application <i>%2</i> is asking to remove a file | The application <i>%2</i> is asking to remove files
nb[0]: Programmet <i>%2</i> ber om å få fjerne en fil
nb[1]: Programmet <i>%2</i> ber om å få fjerne filer

en: No application was found
nb: Fant ikke noe program

en: The file could not be found in any installed package | The files could not be found in any installed package
nb[0]: Fant ikke fila i noen installerte pakker
nb[1]: Fant ikke filene i noen installerte pakker

en: Search Packages that Provides Files
nb: Søker etter pakker som leverer filer

en: The file name could not be found in any software source
nb: Fant ikke filnavnet i noen programvarekilde

en: The following package was found | The following packages were found
nb[0]: Følgende pakke ble funnet
nb[1]: Følgende pakker ble funnet

en: There are no packages to Install or Remove
nb: Det er ingen pakker som skal installeres eller fjernes

en: This action should not happen
nb: Dette handlingen skulle ikke hende

en: Could not find
nb: Kunne ikke finne

en: No packages were found that meet the request
nb: Fant ingen pakker som passet med forespørselen

en: Failed to find
nb: Klarte ikke å finne

note: i18n("Failed to commit transaction"), PkStrings::errorMessage(m_pkTransaction->error()));
en: Transaction did not finish with success
nb: Transaksjonen avsluttet ikke vellykket

en: Task completed
nb: Oppgaven fullført

en: All operations were committed successfully
nb: Alle handlinger ble fullført vellykket
