KDE 4 - en to nn translation catalogue (407 entries)

en: Show updates
nn: Vis oppdateringar

en: Show settings
nn: Vis innstillingar

en: Mime type installer
nn: Installerer for MIME-typar

en: Package name installer
nn: Installerar for pakkenamn

en: Single file installer
nn: Innstallerar for einskildfil

en: Font resource installer
nn: Installerar for skriftressurs

en: Catalog installer
nn: Installerar for katalog

en: Single package remover
nn: Fjernar for pakke

en: Package file to install
nn: Pakkefil som skal installerast

en: Find
nn: Finn

en: Review
nn: Sjå gjennom

en: Discard
nn: Forkast

en: History
nn: Logg

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Settings)
en: Settings
nn: Innstillingar

en: &Cancel
nn: &Avbryt

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, reviewMessage)
en: Find by &name
nn: Finn etter &namn

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, reviewMessage)
en: Find by f&ile name
nn: Finn etter &filnamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, reviewMessage)
en: Find by &description
nn: Finn etter &skildring

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
nn: Innstillingane i denne modulen er endra.
    Ønskjer du å bruka eller forkasta endringane?

en: Apply Settings
nn: Bruk innstillingane

en: Updates
nn: Oppdateringar

en: Pending Changes
nn: Ventande endringar

en: Installed Software
nn: Installert programvare

en: Could not find an application that matched this category
nn: Fann ikkje noko program i denne kategorien

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ApperKCM)
en: Add and Remove Software
nn: Legg til og fjern program

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, backTB)
en: Back
nn: Tilbake

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (QLineEdit, searchKLE)
en: Search packages
nn: Søk etter pakkar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, filtersTB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filters
nn: Filter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, checkUpdatesPB)
en: Check for new Updates
nn: Sjå etter oppdateringar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generalSettingsPB)
en: General Settings
nn: Generelle innstillingar

en: Backend Details
nn: Detaljar om bakgrunnsmotor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Methods
nn: Metodar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getUpdatesCB)
en: Get Updates
nn: Hent oppdateringar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, refreshCacheCB)
en: Refresh Cache
nn: Oppdater mellomlageret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, searchNameCB)
en: Search Name
nn: Søk etter namn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getDependsCB)
en: Get Package Depends
nn: Hent pakkeavhengnadar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getUpdateDetailCB)
en: Get Update Detail
nn: Hentar oppdateringsdetalj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getDescriptionCB)
en: Get Package Description
nn: Hent pakkeskildring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getFilesCB)
en: Get Package Files
nn: Hent pakkefiler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getDistroUpgradesCB)
en: Get Distro Upgrades
nn: Hent distrooppgraderingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, installPackageCB)
en: Install Packages
nn: Installer pakkar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, updatePackageCB)
en: Update Packages
nn: Oppdater pakkar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, removePackageCB)
en: Remove Packages
nn: Fjern pakkar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, installFileCB)
en: Install Files
nn: Installer filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, resolveCB)
en: Resolve
nn: Løys avhengnadar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cancelCB)
en: Cancel
nn: Avbryt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getPackagesCB)
en: Get Packages
nn: Hent pakkar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, whatProvidesCB)
en: What Provides
nn: Pakketilbod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, repositorySetEnableCB)
en: Set Repository Data
nn: Lagra pakkebrønndata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, repositoryEnableCB)
en: Enable Repository
nn: Tok i bruk pakkebrønn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, getRepositoryListCB)
en: Get Repository List
nn: Hent pakkebrønnoversikt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, repairSystemCB)
en: Repair System
nn: Reparer systemet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: About Backend
nn: Om bakgrunnsmotor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Backend name:
nn: Namn på bakgrunnsmotor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Backend description:
nn: Skildring av bakgrunnsmotor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Backend author:
nn: Utviklar av bakgrunnsmotor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Distribution ID:
nn: Distribusjons-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Version:
nn: Versjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, installedCB)
en: Installed
nn: Installerte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, developmentCB)
en: Development
nn: Utvikling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, visibleCB)
en: Package is visible
nn: Pakken er synleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, newestCB)
en: Newest
nn: Nyaste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guiCB)
en: GUI
nn: Brukargrensesnitt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, freeCB)
en: Free software
nn: Fri programvare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, supportedCB)
en: Supported
nn: Støtta

en: Show Versions
nn: Vis versjonar

en: Show Architectures
nn: Vis arkitekturar

en: Show Sizes
nn: Vis storleikar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportInstalledPB)
en: Export Installed Package List...
nn: Eksporter liste over installerte pakkar …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importInstalledPB)
en: Install Packages from List...
nn: Installer pakkar frå pakkeliste …

en: Lists
nn: Lister

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Groups
nn: Grupper

en: Collections
nn: Samlingar

en: Only collections
nn: Berre samlingar

en: Exclude collections
nn: Ikkje ta med samlingar

en: Only installed
nn: Berre installerte

en: Only available
nn: Berre tilgjengelege

en: No filter
nn: Ingen filter

en: Only development
nn: Berre utvikling

en: Only end user files
nn: Berre sluttbrukarfilar

en: Graphical
nn: Grafiske

en: Only graphical
nn: Berre grafiske

en: Only text
nn: Berre tekst

[ctx: Filter for free packages]
en: Free
nn: Frie

en: Only free software
nn: Berre fri programvare

en: Only non-free software
nn: Berre ufri programvare

[ctx: Filter for supported packages]
en: Supported
nn: Støtta

en: Only supported software
nn: Berre støtta programvare

en: Only non-supported software
nn: Berre ikkje-støtta programvare

[ctx: Filter for source packages]
en: Source
nn: Kjeldekode

en: Only sourcecode
nn: Berre kjeldekode

en: Only non-sourcecode
nn: Berre ikkje-kjeldekode

en: Hide Subpackages
nn: Gøym underpakkar

en: Only show one package, not subpackages
nn: Vis berre éin pakke, ikkje underpakkane

en: Only Newest Packages
nn: Berre nyaste pakkar

en: Only show the newest available package
nn: Berre vis den nyaste pakken

en: Only Native Packages
nn: Berre pakkar for denne arkitekturen

en: Only show packages matching the machine architecture
nn: Berre vis pakkar i samsvar med maskinarkitekturen

en: Only Show Applications
nn: Vis berre program

en: Hide packages that are not applications
nn: Gøym pakkar som ikkje er program

en: Apper is an application to get and manage software
nn: Apper er eit program for installering og handsaming av programvare

en: libpackagekit-qt and other stuff
nn: libpackagekit-qt og anna

en: Display
nn: Vis

en: Description
nn: Skildring

en: Depends On
nn: Avheng av

en: Required By
nn: Påkravd av

en: File List
nn: Filliste

en: No files were found.
nn: Fann ingen filer.

en: Applications
nn: Program

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, licenseL)
en: License:
nn: Lisens:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menuTB)
en: More...
nn: Meir …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, hideTB)
en: Hide
nn: Gøym

en: Could not find screen shot.
nn: Fann ikkje skjermbilete.

en: Origin of Packages
nn: Pakkeopphav

[ctx: Inform about distribution upgrades]
en: Never
nn: Aldri

[ctx: Inform about distribution upgrades]
en: Only stable
nn: Berre stabile

[ctx: Inform about distribution upgrades]
en: Stable and development
nn: Stabile og utviklingutgåver

[ctx: Hourly refresh the package cache]
en: Hourly
nn: Kvar time

[ctx: Daily refresh the package cache]
en: Daily
nn: Kvar dag

[ctx: Weekly refresh the package cache]
en: Weekly
nn: Kvar veke

[ctx: Monthly refresh the package cache]
en: Monthly
nn: Kvar månad

[ctx: Never refresh package cache]
en: Never
nn: Aldri

[ctx: No updates will be automatically installed]
en: None
nn: Ingen

en: Download only
nn: Berre last ned

en: Security only
nn: Berre tryggleiksoppdateringar

en: All updates
nn: Alle oppdateringar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intervalL)
en: Check for new updates:
nn: Sjå etter oppdateringar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkUpdatesMobileCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, installUpdatesMobileCB)
en: when on a mobile broadband network connection
nn: ved tilkopling til mobilt breiband

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkUpdatesBatteryCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, installUpdatesBatteryCB)
en: when running on battery
nn: ved lite batteristraum att

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoInsL)
en: Automatically update:
nn: Oppdater automatisk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, appLauncherCB)
en: Show application launcher after installing new applications
nn: Vis programstartar etter installering av nye program

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoConfirmCB)
en: Show confirmation dialog when installing or updating packages
nn: Vil stadfestingsvindauge ved installering eller oppdatering av pakkar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Check for distribution upgrades:
nn: Sjå etter distribusjonsoppgraderingar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showOriginsCB)
en: &Show origins of debug and development packages
nn: &Vis opphava til feilsøkings- og utviklingspakkar

en: Date
nn: Dato

en: Action
nn: Handling

en: Details
nn: Detaljar

[ctx: Machine user who issued the transaction]
en: Username
nn: Brukarnamn

en: Application
nn: Program

en: Upgrade
nn: Oppgrader

en: Distribution upgrade available: %1
nn: Distribusjonsoppgradering tilgjengeleg: %1

en: You are about to upgrade your distribution to the latest version. This is usually a very lengthy process and takes a lot longer than simply upgrading your packages.
nn: Du skal no til å oppgradera distribusjonen din til nyaste versjon. Dette tek vanlegvis lang tid i høve til berre å oppgradera pakkane dine.

en: It is recommended to plug in your computer before proceeding.
nn: Du bør kopla maskina til eit straumuttak før du held fram.

en: It is recommended that you keep your computer plugged in while the upgrade is being performed.
nn: Du bør ikkje kopla maskina frå straumuttaket mens oppgraderinga vert utført.

en: Distribution upgrade complete.
nn: Distribusjonsoppgraderinga er ferdig.

en: Distribution upgrade process exited with code %1.
nn: Distribusjonsoppgraderinga vart avslutta med kode %1.

en: The distribution upgrade process failed to start.
nn: Klarte ikkje starta prosessen for distribusjonsoppgradering.

en: The distribution upgrade process crashed some time after starting successfully.
nn: Prosessen for distribusjonsoppgradering krasja kort tid etter at han vart starta.

en: The distribution upgrade process failed with an unknown error.
nn: Prosessen for distribusjonsoppgradering var mislukka av ein ukjend grunn.

en: This update will add new features and expand functionality.
nn: Denne oppdateringa vil leggja til nye funksjonar.

en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
nn: Denne oppdateringa vil retta feil og andre ikkje kritiske problem.

en: This update is important as it may solve critical problems.
nn: Denne oppdateringa er viktig, då ho kan løysa kritiske problem.

en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
nn: Denne oppdateringa er nødvendig for å retta tryggleikshòl i pakken.

en: This update is blocked.
nn: Denne oppdateringa er blokkert.

en: Distribution upgrade available
nn: Ei distribusjonsoppgradering er tilgjengeleg

en: Start upgrade now
nn: Start oppgraderinga no

en: Distribution upgrade finished.
nn: Distribusjonsoppgraderinga er ferdig.

en: The system update has completed
nn: Systemoppdateringa er fullført

en: Restart
nn: Start på nytt

en: Package: %2 | Packages: %2
nn[0]: Pakke: %2
nn[1]: Pakkar: %2

en: Updates are being automatically installed.
nn: Oppdateringar vert installerte automatisk.

en: Security updates are being automatically installed.
nn: Tryggleiksoppdateringar vert installerte automatisk.

en: Updates are being automatically downloaded.
nn: Oppdateringar vert lasta ned automatisk.

en: System update was successful.
nn: Systemoppdateringa er fullført.

en: The software update failed.
nn: Feil ved programoppdatering.

en: There is one new update | There are %1 new updates
nn[0]: Det finst 1 ny oppdatering
nn[1]: Det finst %1 nye oppdateringar

en: Install
nn: Installer

en: Developer
nn: Utviklar

en: Welcome!
nn: Velkommen!

en: %1 remaining
nn: %1 att

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LicenseAgreement)
en: License Agreement Required
nn: Lisensavtalen er påkravd

en: Accept Agreement
nn: Godta avtalen

en: License required for %1 by %2
nn: Lisens er kravd for %1 av %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Please read the following important information before continuing:
nn: Ver venleg og les denne viktige informasjonen før du held fram:

en: Origin
nn: Fødestad

en: Size
nn: Storleik

[ctx: The action of the package, in past tense]
en: Updated
nn: Oppdatert

[ctx: The action of the package, in past tense]
en: Installed
nn: Installerte

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting dependencies
nn: Hentar avhengnadar

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting update detail
nn: Hentar oppdateringsdetaljar

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting details
nn: Hentar detaljar

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting updates
nn: Hentar oppdateringar

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Searching details
nn: Søkjedetaljar

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Searching for file
nn: Søkjer etter fil

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Searching groups
nn: Søkjegrupper

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Searching by package name
nn: Søkjer etter pakkenamn

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Downloading packages
nn: Lastar ned pakkar

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Removing
nn: Fjernar

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Installing
nn: Installerer

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Installing file
nn: Installerer fil

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Refreshing package cache
nn: Lastar pakkelageret om att

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Updating packages
nn: Oppdaterer pakkane

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Canceling
nn: Avbryt

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting list of repositories
nn: Hentar fillagerliste

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Enabling repository
nn: Tek i bruk fillager

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Setting repository data
nn: Set opp fillagerdata

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Resolving
nn: Løyser

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Installing signature
nn: Installerer signatur

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting package lists
nn: Hentar pakkelister

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Accepting EULA
nn: Godtek EULA

[ctx: The role of the transaction, in present tense]
en: Getting distribution upgrade information
nn: Hentar informasjon om distribusjonsoppgradering

en: Downloading
nn: Lastar ned

en: Obsoleting
nn: Foreldar

en: Updated
nn: Oppdatert

en: No network connection available
nn: Inga nettverkstilkopling tilgjengeleg

en: No package cache is available
nn: Pakkelager er ikkje tilgjengeleg

en: Out of memory
nn: Ikkje nok minne

en: Failed to create a thread
nn: Klarte ikkje laga tråd

en: Not supported by this backend
nn: Ikkje støtta av denne motoren

en: An internal system error has occurred
nn: Ein intern systemfeil oppstod

en: A security trust relationship is not present
nn: Det finst ikkje noko forhold for tryggleik og pålitelegskap

en: The package is not installed
nn: Pakken er ikkje installert

en: The package was not found
nn: Pakken vart ikkje funnen

en: The package is already installed
nn: Pakken er installert frå før

en: The package download failed
nn: Pakken vart ikkje lasta ned

en: The group was not found
nn: Gruppa vart ikkje funnen

en: The group list was invalid
nn: Gruppelista var ugyldig

en: Dependency resolution failed
nn: Avhengnadene vart ikkje løyste

en: Search filter was invalid
nn: Søkjefilteret var ugyldig

en: The package identifier was not well formed
nn: Pakke-ID-en var misforma

en: Transaction error
nn: Overføringsfeil

en: Repository name was not found
nn: Fillagernamnet vart ikkje funne

en: Could not remove a protected system package
nn: Klarte ikkje fjerna pakken. Han er ein verna systempakke

en: The task was canceled
nn: Oppgåva vart avbroten

en: The task was forcibly canceled
nn: Oppgåva vart avbroten med tvang

en: Reading the config file failed
nn: Klarte ikkje lesa oppsettsfila

en: The task cannot be cancelled
nn: Oppgåva kan ikkje avbrytast

en: Source packages cannot be installed
nn: Kjeldepakkar kan ikkje installerast

en: The license agreement failed
nn: Lisensavtalen vart ikkje godkjend

en: Local file conflict between packages
nn: Lokal filkonflikt mellom pakkar

en: Packages are not compatible
nn: Pakkane er ikkje kompatible

en: Failed to initialize
nn: Klarte ikkje førebu

en: Failed to finalize
nn: Klarte ikkje gjera ferdig

en: Cannot get lock
nn: Klarar ikkje henta lås

en: No packages to update
nn: Ingen pakkar treng oppdatering

en: Cannot write repository configuration
nn: Klarar ikkje lagra fillageroppsett

en: Local install failed
nn: Lokalinstallasjonen var mislukka

en: Bad GPG signature
nn: Øydelagd GPG-signatur

en: Missing GPG signature
nn: Manglande GPG-signatur

en: Repository configuration invalid
nn: Fillageroppsettet er ugyldig

en: Invalid package file
nn: Ugyldig pakkefil

en: Package install blocked
nn: Pakkeinstallasjonen vart blokkert

en: Package is corrupt
nn: Pakken er øydelagd

en: All packages are already installed
nn: Alle pakkane er installerte frå før

en: The specified file could not be found
nn: Den oppgjevne fila vart ikkje funnen

en: No more mirrors are available
nn: Ingen fleire speglar er tilgjengelege

en: Unknown error
nn: Ukjend feil

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again
nn: Inga nettverkstilkopling er tilgjengeleg.
    Sjå til at oppsettet ditt er rett og prøv ein gong til

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
nn: Pakkelista må lagast på nytt.
    Motoren skulle ha gjort dette automatisk.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please close some programs or restart your computer.
nn: Tenesta som handsamar brukarførespurnadar har ikkje meir minne.
    Avslutt nokre program eller start datamaskina om att.

en: A thread could not be created to service the user request.
nn: Klarte ikkje oppretta ein tråd for å svara på brukarførespurnaden.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug as this should not have happened.
nn: Handlinga er ikkje støtta av denne motoren.
    Du bør senda inn ei feilmelding sidan dette ikkje skal skje.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug with the error description.
nn: Det oppstod eit uventa problem.
    Du bør senda inn ei feilmelding med ei skildring av feilen.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
nn: Pakken du prøver å fjerna eller oppdatera er ikkje installert.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
nn: Pakken du prøver å installera er installert frå før.

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
nn: Klarte ikkje lasta ned pakken.
    Sjå til at du er kopla til Internett.

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
nn: Fann ikkje gruppetypen.
    Sjekk gruppelista og prøv ein gong til.

en: A package dependency could not be found.
    More information is available in the detailed report.
nn: Ein pakkeavhengnad vart ikkje funnen.
    Meir informasjon om dette kan du finna i detaljrapporten.

en: The search filter was not correctly formed.
nn: Søkjefilteret er misforma.

en: The package identifier was not well formed when sent to the system daemon.
    This normally indicates an internal bug and should be reported.
nn: Pakke-ID-en var misforma då han vert send til systemtenesta.
    Dette er vanlegvis ein internfeil som du bør feilmelda.

en: An error occurred while running the transaction.
    More information is available in the detailed report.
nn: Det oppstod ein feil under overføringa.
    Meir informasjon om dette kan du finna i detaljrapporten.

en: Removing a protected system package is not allowed.
nn: Det er ikkje tillate å fjerna ein verna systempakke.

en: The task was canceled successfully and no packages were changed.
nn: Oppgåva vart avbroten og ingen pakkar vart endra.

en: The task was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
nn: Oppgåva vart avbroten og ingen pakkar vart endra.
    Motoren vart ikkje skikkeleg avslutta.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure your system's configuration is valid.
nn: Klarte ikkje opna den lokale pakkeoppsettsfila.
    Sjå til at systemoppsettet er gyldig.

en: The task is not safe to be cancelled at this time.
nn: Det er ikkje trygt å avbryta oppgåva akkurat no.

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
nn: Kjeldepakkar vert vanlegvis ikkje installerte på denne måten.
    Sjå kva for filetternamn fila du prøver å installera har.

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
nn: Du har ikkje godkjent lisensavtalen.
    Det må du for å bruka denne programvara.

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
nn: Pakkemotoren vart ikkje lasta inn.
    Årsaka til dette kan vera at eit anna pakkeverktøy er i bruk.

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
nn: Klarte ikkje avslutta motoren.
    Du kan vanlegvis oversjå denne feilen.

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
nn: Klarar ikkje å få eksklusiv lås på pakkemotoren.
    Lukk eventuelle andre arveverktøy for pakking som dukkar opp.

en: None of the selected packages could be updated.
nn: Klarte ikkje oppdatera nokon av dei valde pakkane.

en: The repository configuration could not be modified.
nn: Klarte ikkje endra fillageroppsettet.

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
nn: Lokalfila vart ikkje installert.
    Meir informasjon om dette kan du finna i detaljrapporten.

en: The package signature could not be verified.
nn: Klarte ikkje stadfesta om pakkesignaturen er gyldig.

en: The package signature was missing and this package is untrusted.
    This package was not signed with a GPG key when created.
nn: Pakkesignaturen mangla og pakken er ikkje til å lita på.
    Pakken vart ikkje signert med ein GPG-nøkkel då han vart laga.

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
nn: Fillageroppsettet var ugyldig og ikkje lesbart.

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
nn: Pakken du prøver å installera er ugyldig.
    Pakkefila er anten øydelagd eller så er det ikkje ein skikkeleg pakke.

en: Installation of this package was prevented by your packaging system's configuration.
nn: Pakkesystemoppsettet hindra denne pakken i å verta installert

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
nn: Pakken som vart lasta ned er øydelagd. Han må derfor lastast ned på nytt.

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
nn: Alle pakkane du har valt å installera er installerte frå før.

en: The specified file could not be found on the system.
    Check that the file still exists and has not been deleted.
nn: Den oppgjevne fila vart ikkje funnen på systemet.
    Sjå til at ho framleis finst og ikkje er sletta.

en: Unknown error, please report a bug.
    More information is available in the detailed report.
nn: Ukjend feil. Du bør senda inn ei feilmelding.
    Meir informasjon om dette kan du finna i detaljrapporten.

[ctx: The group type]
en: Accessibility
nn: Tilgjenge

[ctx: The group type]
en: Accessories
nn: Tilhøyr

[ctx: The group type]
en: Education
nn: Utdanning

[ctx: The group type]
en: Games
nn: Spel

[ctx: The group type]
en: Graphics
nn: Bilete

[ctx: The group type]
en: Internet
nn: Internett

[ctx: The group type]
en: Office
nn: Kontor

[ctx: The group type]
en: Others
nn: Anna

[ctx: The group type]
en: Development
nn: Utvikling

[ctx: The group type]
en: GNOME desktop
nn: GNOME-skrivebord

[ctx: The group type]
en: KDE desktop
nn: KDE-skrivebord

[ctx: The group type]
en: XFCE desktop
nn: XFCE-skrivebord

[ctx: The group type]
en: Other desktops
nn: Andre skrivebord

[ctx: The group type]
en: Publishing
nn: Publisering

[ctx: The group type]
en: Servers
nn: Tenarar

[ctx: The group type]
en: Fonts
nn: Skrifttypar

[ctx: The group type]
en: Admin tools
nn: Administratorverktøy

[ctx: The group type]
en: Legacy
nn: Gammalt

[ctx: The group type]
en: Localization
nn: Omsetjing

[ctx: The group type]
en: Virtualization
nn: Virtualisering

[ctx: The group type]
en: Security
nn: Tryggleik

[ctx: The group type]
en: Power management
nn: Straumstyring

[ctx: The group type]
en: Communication
nn: Kommunikasjon

[ctx: The group type]
en: Network
nn: Nettverk

[ctx: The group type]
en: Maps
nn: Kart

[ctx: The group type]
en: Software sources
nn: Programvarekjelder

[ctx: The group type]
en: Science
nn: Vitskap

[ctx: The group type]
en: Documentation
nn: Dokumentasjon

[ctx: The group type]
en: Electronics
nn: Elektronikk

[ctx: The group type]
en: Package collections
nn: Pakkesamlingar

[ctx: The group type]
en: Vendor
nn: Leverandør

[ctx: The group type]
en: Newest packages
nn: Nyaste pakkar

[ctx: The group type]
en: Unknown group
nn: Ukjend gruppe

[ctx: The type of update]
en: Trivial update
nn: Triviell oppdatering

[ctx: The type of update]
en: Normal update
nn: Vanleg oppdatering

[ctx: The type of update]
en: Important update
nn: Viktig oppdatering

[ctx: The type of update]
en: Security update
nn: Tryggleiksoppdatering

[ctx: The type of update]
en: Bug fix update
nn: Feilrettingsoppdatering

[ctx: The type of update]
en: Enhancement update
nn: Forbetringsoppdatering

[ctx: The type of update]
en: Blocked update
nn: Blokkert oppdatering

[ctx: The type of update]
en: Installed
nn: Installert

[ctx: The type of update]
en: Available
nn: Tilgjengeleg

[ctx: The type of update]
en: Unknown update
nn: Ukjend oppdatering

en: No Updates Available
nn: Ingen oppdateringar er tilgjengelege

[ctx: Some updates were selected on the view]
en: 1 Update Selected | %1 Updates Selected
nn[0]: 1 vald oppdatering
nn[1]: %1 valde oppdateringar

[ctx: Some updates are being shown on the screen]
en: 1 Update | %1 Updates
nn[0]: 1 oppdatering
nn[1]: %1 oppdateringar

[ctx: Type of update, in the case it's just an update]
en: %1, %2
nn: %1 – %2

[ctx: Part of: %1 Updates, %1 Selected]
en: %1 Update | %1 Updates
nn[0]: %1 oppdatering
nn[1]: %1 oppdateringar

[ctx: Part of: %1 Updates, %1 Selected]
en: %1 Selected | %1 Selected
nn[0]: %1 vald
nn[1]: %1 valde

en: No Packages
nn: Ingen pakkar

en: 1 Package | %1 Packages
nn[0]: 1 pakke
nn[1]: %1 pakkar

en: No restart is necessary
nn: Omstart ikkje nødvendig

en: You will be required to restart this application
nn: Du må starta dette programmet på nytt

en: You will be required to log out and back in
nn: Du må logga ut og inn att

en: A restart will be required
nn: Du må starta maskina på nytt

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
nn: Du må logg ut og inn att, på grunn av ei tryggleiksoppdatering.

en: A restart will be required due to a security update.
nn: Du må starta maskina på nytt, på grunn av ei tryggleiksoppdatering.

en: No restart is required
nn: Omstart er ikkje nødvendig

en: A restart is required
nn: Du må starta maskina på nytt

en: You need to log out and log back in
nn: Du må logga ut og inn att

en: You need to restart the application
nn: Du må starta dette programmet på nytt

en: You need to log out and log back in to remain secure.
nn: Du må logga ut og inn att for å vera trygg.

en: A restart is required to remain secure.
nn: Du må starta maskina på nytt for å vera trygg.

en: Stable
nn: Stabil

en: Unstable
nn: Ustabil

en: Testing
nn: Testar

en: Please insert the CD labeled '%1', and press continue.
nn: Set inn CD-en «%1» og trykk «Hald fram».

en: Please insert the DVD labeled '%1', and press continue.
nn: Set inn DVD-en «%1» og trykk «Hald fram».

en: Please insert the disc labeled '%1', and press continue.
nn: Set inn disken «%1» og trykk «Hald fram».

en: Please insert the medium labeled '%1', and press continue.
nn: Set inn mediet «%1» og trykk «Hald fram».

en: You do not have the necessary privileges to perform this action.
nn: Du har ikkje løyve til å utføra denne handlinga.

en: Could not get a transaction id from packagekitd.
nn: Klarte ikkje henta transaksjons-ID frå packagekitd.

en: Cannot connect to this transaction id.
nn: Klarte ikkje kopla til denne transaksjons-ID-en.

en: This action is unknown.
nn: Denne handlinga er ukjend.

en: The packagekitd service could not be started.
nn: Klarte ikkje starta tenesta packagekitd på nytt.

en: The query is not valid.
nn: Spørjinga er ugyldig.

en: The file is not valid.
nn: Fila er ugyldig.

en: This function is not yet supported.
nn: Funksjonen er ikkje støtta enno.

en: Could not talk to packagekitd.
nn: Klarte ikkje kommunisera med packagekitd.

en: Error talking to packagekitd.
nn: Feil ved kommunisering med packagekitd.

en: An unknown error happened.
nn: Det oppstod ein ukjend feil.

en: Your system is up to date
nn: Systemet er oppdatert

en: You have no updates
nn: Du har ingen oppdateringar

en: Last check for updates was more than a month ago
nn: Siste sjekk etter oppdateringar var for meir enn ein månad sidan

en: Verified %1 ago
nn: Stadfesta for %1 sidan

en: It's strongly recommended that you check for new updates now
nn: Du bør sjå etter nye oppdateringar no

en: Installing unsigned software
nn: Installerer usignert programvare

en: %1 (%2%)
nn: %1 (%2 %)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: icon
nn: ikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentL)
en: Downloading Packages
nn: Lastar ned pakkar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RepoSig)
en: Software signature is required
nn: Programvaresignatur er påkravd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Repository name:
nn: Namn på pakkebrønn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Signature URL:
nn: Signaturadresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Signature user identifier:
nn: Signatur-brukar-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Signature identifier:
nn: Signatur-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do you trust the origin of packages?
nn: Vil du stola på pakkeopphavet?

en: Additional changes
nn: Andre endringar

en: 1 package to remove | %1 packages to remove
nn[0]: %1 pakke skal fjernast
nn[1]: %1 pakkar skal fjernast

en: 1 package to downgrade | %1 packages to downgrade
nn[0]: 1 pakke skal nedgraderast
nn[1]: %1 pakkar skal nedgraderast

en: 1 package to reinstall | %1 packages to reinstall
nn[0]: 1 pakke skal reinstallerast
nn[1]: %1 pakkar skal reinstallerast

en: 1 package to install | %1 packages to install
nn[0]: 1 pakke skal installerast
nn[1]: %1 pakkar skal installerast

en: 1 package to update | %1 packages to update
nn[0]: 1 pakke skal oppdaterast
nn[1]: %1 pakkar skal oppdaterast

en: 1 untrusted package | %1 untrusted packages
nn[0]: 1 ikkje-tiltrudd pakke
nn[1]: %1 ikkje-tiltrudde pakkar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionL)
en: TextLabel
nn: Tekstmerkelapp

en: Not supported
nn: Ikkje støtta

en: Catalog not found
nn: Fann ikkje katalog

en: Catalog %2 failed to open | Catalogs %2 failed to open
nn[0]: Klarte ikkje opna katalogen %2
nn[1]: Klarte ikkje opna katalogane %2

en: Failed to open
nn: Klarte ikkje opna

en: Catalog is Empty
nn: Katalogen er tom

en: Installs new Fonts
nn: Installer nye skrifter

en: No results found
nn: Fann ingen treff

en: Not Supported
nn: Ikkje støtta

en: Installation Complete
nn: Installeringa er fullført

en: Failed to install files
nn: Klarte ikkje installera filer

en: Could not install files
nn: Klarte ikkje installera filer

en: Install Packages by Name
nn: Installer pakkar etter namn

en: Failed to install packages
nn: Klarte ikkje installera pakkar

en: %1 data engine
nn: %1-datamotor

en: %1 script engine
nn: %1-skriptmotor

en: Install Printer Drivers
nn: Installer skrivardrivarar

en: The %1 package already provides this file
nn: Pakken %1 tilbyr alt denne fila

en: Failed to find package
nn: Fann ikkje pakken

en: All operations were committed successfully
nn: Halle handlinga vart utførte
