appstream-glib - en to ca translation catalogue (208 entries)

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show extra debugging information
ca: Mostra la informació extra de depuració

note: TRANSLATORS: command line option
en: Add a cache ID to each component
ca: Afegeix un id. de memòria cau a cadascun dels components

note: TRANSLATORS: command line option
en: Include failed results in the output
ca: Inclou els resultats fallits a la sortida

note: TRANSLATORS: command line option
en: Add HiDPI icons to the tarball
ca: Afegeix les icones HiDPI als arxius tar

note: TRANSLATORS: command line option
en: Add encoded icons to the XML
ca: Afegeix les icones codificades a l'XML

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not compress the icons into a tarball
ca: No comprimeix les icones en un arxiu tar

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the logging directory
ca: Estableix el directori d'enregistrament

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the packages directory
ca: Estableix el directori dels paquets

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the temporary directory
ca: Estableix el directori temporal

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the output directory
ca: Estableix el directori de la sortida

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the icons directory
ca: Estableix el directori de les icones

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the cache directory
ca: Estableix el directori de la memòria cau

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the basenames of the output files
ca: Estableix la base dels noms per als fitxers de sortida

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the origin name
ca: Estableix el nom d'origen

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the number of threads
ca: Estableix el nombre de fils d'execució

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the minimum icon size in pixels
ca: Estableix la mida màxima de la icona en píxels

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the old metadata location
ca: Estableix la ubicació de les metadades antigues

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore certain types of veto
ca: No facis cas de certs tipus de vetos

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to parse arguments
ca: No s'han pogut analitzar els arguments

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to set up builder
ca: No s'ha pogut preparar el constructor

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to open packages
ca: No s'han pogut obrir els paquets

note: TRANSLATORS: information message
en: Scanning packages...
ca: S'estan escanejant els paquets...

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to add package
ca: No s'ha pogut afegir el paquet

note: TRANSLATORS: information message
en: Parsed %u/%u files...
ca: S'han analitzat %u/%u fitxers...

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to generate metadata
ca: No s'han pogut generar les metadades

note: success TRANSLATORS: information message
en: Done!
ca: Fet!

note: TRANSLATORS: we've saving the icon file to disk
en: Saving icon
ca: S'està desant la icona

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the prefix
ca: Estableix el prefix

note: TRANSLATORS: we're generating the AppStream data
en: Processing application
ca: S'està processant l'aplicació

note: TRANSLATORS: the .appdata.xml file could not * be loaded
en: Error loading AppData file
ca: S'ha produït un error en carregar el fitxer AppData

note: TRANSLATORS: the .mo files could not be parsed
en: Error parsing translations
ca: S'ha produït un error en analitzar sintàcticament les transaccions

note: TRANSLATORS: we could not auto-add the kudo
en: Error parsing kudos
ca: S'ha produït un error en analitzar sintàcticament kudos

note: TRANSLATORS: we could not auto-add the provides
en: Error parsing provides
ca: S'ha produït un error en analitzar sintàcticament provides

note: TRANSLATORS: not a valid desktop filename
en: Invalid desktop filename
ca: Nom de fitxer d'escriptori no vàlid

note: TRANSLATORS: the .desktop file could not * be loaded
en: Error loading desktop file
ca: S'ha produït un error en carregar el fitxer d'escriptori

note: TRANSLATORS: this is when the folder could * not be created
en: Error creating output directory
ca: S'ha produït un error en crear el directori de sortida

note: TRANSLATORS: we've saving the XML file to disk
en: Saving AppStream
ca: S'està desant l'AppStream

note: TRANSLATORS: this is when the destination file * cannot be saved for some reason
en: Error saving AppStream file
ca: S'ha produït un error en desar el fitxer d'AppStream

note: TRANSLATORS: this is a command alias
en: Alias to %s
ca: Àlies a %s

en: Command not found, valid commands are:
ca: No s'ha trobat l'ordre, les ordres vàlides són:

note: TRANSLATORS: any manual changes required? * also note: FIXME is a hardcoded string
en: Please review the file and fix any 'FIXME' items
ca: Si us plau, reviseu el fitxer i corregiu qualsevol dels elements «FIXME»

note: TRANSLATORS: information message
en: Old API version
ca: Versió antiga de l'API

note: TRANSLATORS: information message
en: New API version
ca: Nova versió de l'API

en: Not enough arguments, expected old.xml new.xml version
ca: No hi ha prou arguments, s'esperaven els fitxers antic.xml nou.xml

note: TRANSLATORS: the %s and %s are file types, * e.g. "appdata" to "appstream"
en: Conversion %s to %s is not implemented
ca: La conversió de %s a %s no està implementada

en: Not enough arguments, expected file.xml
ca: No hi ha prou arguments, s'esperava el fitxer.xml

note: TRANSLATORS: %s is a file type, * e.g. 'appdata'
en: File format '%s' cannot be upgraded
ca: No es pot actualitzar el format de fitxer «%s»

note: TRANSLATORS: not a recognised file type
en: Format not recognised
ca: Format no reconegut

note: TRANSLATORS: probably wrong XML
en: No desktop applications found
ca: No s'han trobat aplicacions d'escriptori

note: TRANSLATORS: the file is valid
en: OK
ca: CORRECTE

note: list failures
en: FAILED
ca: FALLIT

en: Validation failed
ca: Ha fallat la validació

en: Validation of files failed
ca: Ha fallat la validació dels fitxers

en: Cannot validate version of file format '%s'
ca: No es pot validar la versió del format de fixer «%s»

en: Version validation failed
ca: Ha fallat la validació de la versió

en: Version validation of files failed
ca: Ha fallat la validació de la versió dels fitxers

note: TRANSLATORS: application was removed
en: Removed
ca: Suprimit

note: TRANSLATORS: application was added
en: Added
ca: Afegit

note: TRANSLATORS: this is when a device ctrl+c's a watch
en: Cancelled
ca: Cancel·lat

note: TRANSLATORS: this is the --nonet argument
en: Do not use network access
ca: No utilitzis l'accés a la xarxa

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show version
ca: Mostra la versió

note: TRANSLATORS: command line option
en: Enable profiling
ca: Habilita el perfilament

note: TRANSLATORS: command description
en: Converts AppStream metadata from one version to another
ca: Converteix les metadades AppStream d'una versió a una altra

note: TRANSLATORS: command description
en: Upgrade AppData metadata to the latest version
ca: Actualitza a nivell de llançament les metadades AppData a l'última versió

note: TRANSLATORS: command description
en: Creates an example AppData file from a .desktop file
ca: Crea un fitxer d'exemple AppData a partir d'un fitxer .desktop

note: TRANSLATORS: command description
en: Dumps the applications in the AppStream metadata
ca: Bolca les aplicacions a les metadades AppStream

note: TRANSLATORS: command description
en: Search for AppStream applications
ca: Cerca aplicacions AppStream

note: TRANSLATORS: command description
en: Search for AppStream applications by package name
ca: Cerca aplicacions AppStream pel nom del paquet

note: TRANSLATORS: command description
en: Show all installed AppStream applications
ca: Mostra totes les aplicacions AppStream instal·lades

note: TRANSLATORS: command description
en: Search for AppStream applications by category name
ca: Cerca aplicacions AppStream pel nom de la categoria

note: TRANSLATORS: command description
en: Display application search tokens
ca: Mostra els marcadors de cerca de l'aplicació

note: TRANSLATORS: command description
en: Installs AppStream metadata
ca: Instal·la les metadades AppStream

note: TRANSLATORS: command description
en: Installs AppStream metadata with new origin
ca: Instal·la les metadades AppStream amb un origen nou

note: TRANSLATORS: command description
en: Uninstalls AppStream metadata
ca: Desinstal·la les metadades AppStream

note: TRANSLATORS: command description
en: Create an HTML status page
ca: Crea una pàgina HTML de l'estat

note: TRANSLATORS: command description
en: Create an CSV status document
ca: Crea un document CSV de l'estat

note: TRANSLATORS: command description
en: Create an HTML matrix page
ca: Crea una pàgina HTML amb la taula

note: TRANSLATORS: command description
en: List applications not backed by packages
ca: Llista les aplicacions que no compten amb el suport dels paquets

note: TRANSLATORS: command description
en: Validate an AppData or AppStream file
ca: Valida un fitxer AppData o AppStream

note: TRANSLATORS: command description
en: Validate an AppData or AppStream file (relaxed)
ca: Valida un fitxer AppData o AppStream (relaxat)

note: TRANSLATORS: command description
en: Exports the agreement to text
ca: Exporta l'acord al text

note: TRANSLATORS: command description
en: Validate an AppData or AppStream file (strict)
ca: Valida un fitxer AppData o AppStream (estricte)

note: TRANSLATORS: command description
en: Validate that AppData file includes the specified release
ca: Valida que el fitxer AppData inclou la release especificada

note: TRANSLATORS: command description
en: Convert an AppData file to NEWS format
ca: Converteix un fitxer AppData al format NEWS

note: TRANSLATORS: command description
en: Convert an NEWS file to AppData format
ca: Converteix un fitxer NEWS al format AppData

note: TRANSLATORS: command description
en: Check installed application data
ca: Comprova les dades de les aplicacions instal·lades

note: TRANSLATORS: command description
en: check an installed application
ca: comprova una aplicació instal·lada

note: TRANSLATORS: command description
en: Replace screenshots in source file
ca: Substitueix les captures de pantalles en un fitxer d'origen

note: TRANSLATORS: command description
en: Add a provide to a source file
ca: Afegeix un proporciona a un fitxer d'origen

note: TRANSLATORS: command description
en: Add a language to a source file
ca: Afegeix un idioma a un fitxer d'origen

note: TRANSLATORS: command description
en: Mirror upstream screenshots
ca: Crea una rèplica de les captures de pantalla de la línia de treball principal

note: TRANSLATORS: command description
en: Incorporate extra metadata from an external file
ca: Incorpora dades extres des d'un fitxer extern

note: TRANSLATORS: command description
en: Compare the contents of two AppStream files
ca: Compara el contingut de dos fitxers AppStream

note: TRANSLATORS: command description
en: Generate a GUID from an input string
ca: Genera un GUID a partir d'una cadena de text

note: TRANSLATORS: command description
en: Modify an AppData file
ca: Modifica un fitxer AppStream

note: TRANSLATORS: command description
en: Split an AppStream file to AppData and Metainfo files
ca: Descompon un fitxer AppStream als fitxers AppData i Metainfo

note: TRANSLATORS: command description
en: Merge several files to an AppStream file
ca: Combina diversos fitxers a un fitxer AppStream

note: TRANSLATORS: command description
en: Import a file to AppStream markup
ca: Importa un fitxer al llenguatge de marques d'AppStream

note: TRANSLATORS: command description
en: Watch AppStream locations for changes
ca: Observa les ubicacions AppStream per si hi ha canvis

note: TRANSLATORS: command description
en: Compare version numbers
ca: Compara els números de les versions

note: TRANSLATORS: command description
en: Test a regular expression
ca: Prova una expressió regular

note: TRANSLATORS: program name
en: AppStream Utility
ca: Utilitat d'AppStream

en: Version:
ca: Versió:

en: ALL
ca: Tots

en: Adults Only
ca: Només adults

en: Mature
ca: Madur

en: Teen
ca: Adolescents

en: Everyone 10+
ca: Majors de 10 anys

en: Everyone
ca: Tothom

en: Early Childhood
ca: Infantesa

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No cartoon violence
ca: Sense violència en personatges animats

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Cartoon characters in unsafe situations
ca: Personatges animats en situacions insegures

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Cartoon characters in aggressive conflict
ca: Personatges animats en conflictes agressius

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic violence involving cartoon characters
ca: Violència gràfica amb personatges animats

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No fantasy violence
ca: Sense violència fantàstica

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Characters in unsafe situations easily distinguishable from reality
ca: Personatges en situacions insegures fàcilment distingibles de la realitat

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Characters in aggressive conflict easily distinguishable from reality
ca: Personatges en conflictes agressius fàcilment distingibles de la realitat

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic violence easily distinguishable from reality
ca: Violència gràfica fàcilment distingible de la realitat

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No realistic violence
ca: Sense violència realista

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Mildly realistic characters in unsafe situations
ca: Personatges mig reals en situacions insegures

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of realistic characters in aggressive conflict
ca: Representacions de personatges realistes en conflictes agressius

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic violence involving realistic characters
ca: Violència gràfica amb personatges realistes

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No bloodshed
ca: Sense matances

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Unrealistic bloodshed
ca: Matances no realistes

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Realistic bloodshed
ca: Matances realistes

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of bloodshed and the mutilation of body parts
ca: Representacions de matances i mutilacions de parts del cos

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sexual violence
ca: Sense violència sexual

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Rape or other violent sexual behavior
ca: Violació o altres comportaments sexuals violents

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to alcohol
ca: Sense referències a l'alcohol

note: TRANSLATORS: content rating description
en: References to alcoholic beverages
ca: Referències a begudes alcohòliques

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Use of alcoholic beverages
ca: Ús de begudes alcohòliques

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to illicit drugs
ca: Sense referències a drogues il·legals

note: TRANSLATORS: content rating description
en: References to illicit drugs
ca: Referències a drogues il·legals

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Use of illicit drugs
ca: Ús de drogues il·legals

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to tobacco products
ca: Sense referències als productes del tabac

note: TRANSLATORS: content rating description
en: References to tobacco products
ca: Referències als productes del tabac

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Use of tobacco products
ca: Ús de productes del tabac

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No nudity of any sort
ca: Sense nuesa de cap tipus

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Brief artistic nudity
ca: Nuesa artística breu

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Prolonged nudity
ca: Nuesa prolongada

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to or depictions of sexual nature
ca: Sense referències o representacions sexuals

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Provocative references or depictions
ca: Referències o representacions provocatives

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sexual references or depictions
ca: Referències o representacions sexuals

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic sexual behavior
ca: Comportament sexual gràfic

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No profanity of any kind
ca: Sense blasfèmia de cap tipus

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Mild or infrequent use of profanity
ca: Ús lleu o poc freqüent de la blasfèmia

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Moderate use of profanity
ca: Ús moderat de la blasfèmia

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Strong or frequent use of profanity
ca: Ús extensiu o freqüent de la blasfèmia

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No inappropriate humor
ca: Sense humor inapropiat

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Slapstick humor
ca: Humor vulgar

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Vulgar or bathroom humor
ca: Humor groller

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Mature or sexual humor
ca: Humor adult o sexual

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No discriminatory language of any kind
ca: Sense llenguatge discriminatori de cap tipus

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Negativity towards a specific group of people
ca: Negatiu respecte a un grup específic de gent

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Discrimination designed to cause emotional harm
ca: Discriminació pensada per causar dany emocional

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Explicit discrimination based on gender, sexuality, race or religion
ca: Discriminació explicita basada en gènere, sexualitat, raça o religió

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No advertising of any kind
ca: Sense publicitat de cap tipus

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Product placement
ca: Emplaçament de producte

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Explicit references to specific brands or trademarked products
ca: Referències explícites a marques específiques o productes de marques registrades

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Users are encouraged to purchase specific real-world items
ca: S'anima als usuaris a comprar coses específiques del món real

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No gambling of any kind
ca: Sense apostes de cap tipus

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Gambling on random events using tokens or credits
ca: Apostes en esdeveniments aleatoris utilitzant testimonis o crèdits

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Gambling using “play” money
ca: Apostes usant moneda virtual

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Gambling using real money
ca: Apostes usant diners reals

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No ability to spend money
ca: Sense possibilitat de gastar diners

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Users are encouraged to donate real money
ca: S'anima als usuaris a comprar coses específiques del món real

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Ability to spend real money in-app
ca: Possibilitat de gastar diners de veritat a l'aplicació

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No way to chat with other users
ca: Sense possibilitat de fer xat amb altres usuaris

note: TRANSLATORS: content rating description
en: User-to-user interactions without chat functionality
ca: Interaccions usuari a usuari sense funcionalitat xat

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Moderated chat functionality between users
ca: Funcionalitat de xat no supervisada entre usuaris

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Uncontrolled chat functionality between users
ca: Funcionalitat de xat no supervisada entre usuaris

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No way to talk with other users
ca: Sense possibilitat de parlar amb altres usuaris

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Uncontrolled audio or video chat functionality between users
ca: Funcionalitat de xat d'àudio o vídeo no supervisada entre usuaris

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sharing of social network usernames or email addresses
ca: Sense compartició en les xarxes socials de noms d'usuari ni adreces de correu electrònic

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing social network usernames or email addresses
ca: Compartició en les xarxes socials de noms d'usuari o adreces de correu electrònic

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sharing of user information with third parties
ca: No es comparteix informació de l'usuari amb terceres parts

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Checking for the latest application version
ca: Comprova si hi ha una versió més nova de l'aplicació

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing diagnostic data that does not let others identify the user
ca: La compartició de dades de diagnòstic no permet a altres identificar l'usuari

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing information that lets others identify the user
ca: La compartició de dades de diagnòstic permet a altres identificar l'usuari

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sharing of physical location with other users
ca: No es comparteix la ubicació física amb altres usuaris

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing physical location with other users
ca: Es comparteix la ubicació física amb altres usuaris

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to homosexuality
ca: Sense referències a homosexualitat

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Indirect references to homosexuality
ca: Referències indirectes a l'homosexualitat

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Kissing between people of the same gender
ca: Petons entre persones del mateix sexe

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic sexual behavior between people of the same gender
ca: Comportament sexual gràfic entre gent del mateix sexe

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to prostitution
ca: Sense referències a la prostitució

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Indirect references to prostitution
ca: Referències indirectes a la prostitució

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Direct references to prostitution
ca: Referències directes a la prostitució

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of the act of prostitution
ca: Representacions gràfiques de l'acte de prostitució

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to adultery
ca: Sense referències a l'adulteri

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Indirect references to adultery
ca: Referències indirectes a l'adulteri

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Direct references to adultery
ca: Referències directes a l'adulteri

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of the act of adultery
ca: Representacions gràfiques de l'acte d'adulteri

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sexualized characters
ca: Sense personatges sexualitzats

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Scantily clad human characters
ca: Personatges humans lleugers de roba

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Overtly sexualized human characters
ca: Personatges humans obertament sexualitzats

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to desecration
ca: Sense referències a la profanació

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of or references to historical desecration
ca: Representacions o referències històriques de profanació

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of modern-day human desecration
ca: Representacions d'avui en dia de profanació

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of modern-day desecration
ca: Representacions gràfiques d'avui en dia de profanació

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No visible dead human remains
ca: Sense restes mortals humanes visibles

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Visible dead human remains
ca: Restes mortals humanes visibles

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Dead human remains that are exposed to the elements
ca: Restes mortals humanes són exposades als elements

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of desecration of human bodies
ca: Representacions gràfiques de profanació de cossos humans

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to slavery
ca: Sense referències a l'esclavitud

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of or references to historical slavery
ca: Representacions o referències històriques d'esclavitud

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of modern-day slavery
ca: Representacions de l'esclavitud avui en dia

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of modern-day slavery
ca: Representacions gràfiques de l'esclavitud avui en dia
