appstream-glib - en to sr translation catalogue (190 entries)

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show extra debugging information
sr: Приказује додатне податке за исправљање грешака у програму

note: TRANSLATORS: command line option
en: Add a cache ID to each component
sr: Додаје ИБ оставе сваком састојку

note: TRANSLATORS: command line option
en: Include failed results in the output
sr: Укључи неуспешне резултате у излаз

note: TRANSLATORS: command line option
en: Add HiDPI icons to the tarball
sr: Додај „HiDPi“ иконице у архиву

note: TRANSLATORS: command line option
en: Add encoded icons to the XML
sr: Додај кодиране иконицу у „XML“

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not compress the icons into a tarball
sr: Не пакуј иконице унутар архиве

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the logging directory
sr: Подешава директоријум дневника

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the packages directory
sr: Подешава директоријум пакета

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the temporary directory
sr: Подешава привремени директоријум

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the output directory
sr: Подешава директоријум излаза

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the icons directory
sr: Постави фасциклу са иконицама

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the cache directory
sr: Подешава директоријум оставе

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the basenames of the output files
sr: Постави основно име за излазне датотеке

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the origin name
sr: Подешава назив порекла

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the number of threads
sr: Подешава број нити

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the minimum icon size in pixels
sr: Постави најмању величину иконице у пикселима

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the old metadata location
sr: Подешава старо место метаподатака

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore certain types of veto
sr: Занемари одређене врсте вета

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to parse arguments
sr: Не могу да обрадим аргументе

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to set up builder
sr: Не могу да подесим програм за изградњу

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to open packages
sr: Не могу да отворим пакет

note: TRANSLATORS: information message
en: Scanning packages...
sr: Прегледам пакете...

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to add package
sr: Не могу да додам пакет

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to generate metadata
sr: Не могу да направим метаподатке

note: success TRANSLATORS: information message
en: Done!
sr: Готово!

note: TRANSLATORS: we've saving the icon file to disk
en: Saving icon
sr: Чувам иконицу

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the prefix
sr: Подеси префикс

note: TRANSLATORS: we're generating the AppStream data
en: Processing application
sr: Обрађујем програм

note: TRANSLATORS: the .appdata.xml file could not * be loaded
en: Error loading AppData file
sr: Грешка учитавања датотеке програмских података

note: TRANSLATORS: the .mo files could not be parsed
en: Error parsing translations
sr: Грешка обраде превода

note: TRANSLATORS: we could not auto-add the kudo
en: Error parsing kudos
sr: Грешка обраде кудос-а

note: TRANSLATORS: we could not auto-add the provides
en: Error parsing provides
sr: Грешка обраде достављања

note: TRANSLATORS: the .desktop file could not * be loaded
en: Error loading desktop file
sr: Грешка учитавања датотеке радне површи

note: TRANSLATORS: this is when the folder could * not be created
en: Error creating output directory
sr: Грешка прављења излазног директоријума

note: TRANSLATORS: we've saving the XML file to disk
en: Saving AppStream
sr: Чувам Програмски ток

note: TRANSLATORS: this is when the destination file * cannot be saved for some reason
en: Error saving AppStream file
sr: Грешка чувања датотеке Програмског тока

note: TRANSLATORS: this is a command alias
en: Alias to %s
sr: Други назив за „%s“

en: Command not found, valid commands are:
sr: Нисам нашао наредбу, исправне наредбе су:

note: TRANSLATORS: any manual changes required? * also note: FIXME is a hardcoded string
en: Please review the file and fix any 'FIXME' items
sr: Прегледајте датотеку и поправите сваку ставку „FIXME“

note: TRANSLATORS: information message
en: Old API version
sr: Старо издање АПИ-ја

note: TRANSLATORS: information message
en: New API version
sr: Ново издање АПИ-ја

en: Not enough arguments, expected old.xml new.xml version
sr: Нема довољно аргумената, очекивах „стари.xml нови.xml“ издање

note: TRANSLATORS: the %s and %s are file types, * e.g. "appdata" to "appstream"
en: Conversion %s to %s is not implemented
sr: Претварање „%s“ у „%s“ није примењено

en: Not enough arguments, expected file.xml
sr: Нема довољно аргумената, очекивах „датотека.xml“

note: TRANSLATORS: %s is a file type, * e.g. 'appdata'
en: File format '%s' cannot be upgraded
sr: Запис датотеке „%s“ се не може надоградити

note: TRANSLATORS: not a recognised file type
en: Format not recognised
sr: Запис није препознат

note: TRANSLATORS: probably wrong XML
en: No desktop applications found
sr: Нисам пронашао програме радне површи

note: TRANSLATORS: the file is valid
en: OK
sr: У реду

note: list failures
en: FAILED
sr: НЕУСПЕХ

en: Validation failed
sr: Потврђивање није успело

en: Validation of files failed
sr: Потврђивање датотека није успело

note: TRANSLATORS: application was removed
en: Removed
sr: Уклоњен

note: TRANSLATORS: application was added
en: Added
sr: Додат

note: TRANSLATORS: this is the --nonet argument
en: Do not use network access
sr: Не користи приступ мрежи

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show version
sr: Приказује издање

note: TRANSLATORS: command line option
en: Enable profiling
sr: Укључи профилисање

note: TRANSLATORS: command description
en: Converts AppStream metadata from one version to another
sr: Претвара метаподатке Програмског тока из једног издања у друго

note: TRANSLATORS: command description
en: Upgrade AppData metadata to the latest version
sr: Надограђује метаподатке Програмског тока на најновије издање

note: TRANSLATORS: command description
en: Dumps the applications in the AppStream metadata
sr: Исписује програме у метаподацима Програмског тока

note: TRANSLATORS: command description
en: Search for AppStream applications
sr: Потражи програме Програмског тока

note: TRANSLATORS: command description
en: Display application search tokens
sr: Прикажи жетоне претраге програма

note: TRANSLATORS: command description
en: Installs AppStream metadata
sr: Инсталира метаподатке Програмског тока

note: TRANSLATORS: command description
en: Installs AppStream metadata with new origin
sr: Инсталира метаподатке Програмског тока са новим пореклом

note: TRANSLATORS: command description
en: Uninstalls AppStream metadata
sr: Уклања метаподатке Програмског тока

note: TRANSLATORS: command description
en: Create an HTML status page
sr: Прави ХТМЛ страницу стања

note: TRANSLATORS: command description
en: Create an CSV status document
sr: Прави CSV документ стања

note: TRANSLATORS: command description
en: Create an HTML matrix page
sr: Направи матричну ХТМЛ страницу

note: TRANSLATORS: command description
en: List applications not backed by packages
sr: Исписује програме за које пакети нису направили резерву

note: TRANSLATORS: command description
en: Validate an AppData or AppStream file
sr: Потврђује Програмске податке или датотеку Програмског тока

note: TRANSLATORS: command description
en: Validate an AppData or AppStream file (relaxed)
sr: Потврђује Програмске податке или датотеку Програмског тока(опуштено)

note: TRANSLATORS: command description
en: Validate an AppData or AppStream file (strict)
sr: Потврђује Програмске податке или датотеку Програмског тока(изричито)

note: TRANSLATORS: command description
en: Convert an AppData file to NEWS format
sr: Претвори „AppData“ датотеку у „NEWS“ формат

note: TRANSLATORS: command description
en: Convert an NEWS file to AppData format
sr: Претвори „NEWS“ датотеку у „AppData“ формат

note: TRANSLATORS: command description
en: Check installed application data
sr: Проверава инсталиране податке програма

note: TRANSLATORS: command description
en: Replace screenshots in source file
sr: Замени снимке екрана у изворној датотеци

note: TRANSLATORS: command description
en: Mirror upstream screenshots
sr: Дуплирај узводне снимке екрана

note: TRANSLATORS: command description
en: Incorporate extra metadata from an external file
sr: Уврсти додатне метаподатке из спољне датотеке

note: TRANSLATORS: command description
en: Compare the contents of two AppStream files
sr: Упореди садржај две датотеке Програмског тока

note: TRANSLATORS: command description
en: Generate a GUID from an input string
sr: Ствара ГУИБ из улазне ниске

note: TRANSLATORS: command description
en: Modify an AppData file
sr: Мења датотеку програмских података

note: TRANSLATORS: command description
en: Split an AppStream file to AppData and Metainfo files
sr: Дели датотеку Програмског тока на програмске податке и на датотеке метаподатака

note: TRANSLATORS: command description
en: Import a file to AppStream markup
sr: Увози датотеку у означавање Програмског тока

note: TRANSLATORS: program name
en: AppStream Utility
sr: Алатка Програмског тока

en: Version:
sr: Издање:

en: General
sr: Опште

en: ALL
sr: СВЕ

en: Adults Only
sr: Само за одрасле

en: Mature
sr: За одрасле

en: Teen
sr: Тинејџери

en: Everyone 10+
sr: Сви 10+ година

en: Everyone
sr: Сви

en: Early Childhood
sr: Рано детињство

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No cartoon violence
sr: Нема цртаног насиља

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Cartoon characters in unsafe situations
sr: Ликови из цртаћа у непожељним ситуацијама

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Cartoon characters in aggressive conflict
sr: Ликови из цртаћа у агресивном сукобу

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic violence involving cartoon characters
sr: Графичко насиље које укључује ликове из цртаћа

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No fantasy violence
sr: Нема фантазијског насиља

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Characters in unsafe situations easily distinguishable from reality
sr: Ликови у несигурним ситуацијама које се лако разликују од стварности

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Characters in aggressive conflict easily distinguishable from reality
sr: Ликови у агресивном сукобу који се лако разликује од стварности

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic violence easily distinguishable from reality
sr: Графичко насиље које се лако разликује од стварности

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No realistic violence
sr: Нема реалистичног насиља

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Mildly realistic characters in unsafe situations
sr: Благо стварни ликови у несигурним ситуацијама

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of realistic characters in aggressive conflict
sr: Приказ стварних ликова у агресивном сукобу

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic violence involving realistic characters
sr: Графичко насиље које укључује стварне ликове

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No bloodshed
sr: Нема крвопролића

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Unrealistic bloodshed
sr: Нереално крвопролиће

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Realistic bloodshed
sr: Реално крвопролиће

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of bloodshed and the mutilation of body parts
sr: Приказ крвопролића и сакаћење делова тела

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sexual violence
sr: Нема сексуалног насиља

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Rape or other violent sexual behavior
sr: Силовање или друго насилно сексуално понашање

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to alcohol
sr: Нема упућивања на алкохол

note: TRANSLATORS: content rating description
en: References to alcoholic beverages
sr: Упућивање на алкохолна пића

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Use of alcoholic beverages
sr: Употреба алкохолних пића

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to illicit drugs
sr: Нема упућивања на забрањене дроге

note: TRANSLATORS: content rating description
en: References to illicit drugs
sr: Упућивање на забрањене дроге

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Use of illicit drugs
sr: Употреба забрањених дрога

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to tobacco products
sr: Нема упућивањ на дуванске производе

note: TRANSLATORS: content rating description
en: References to tobacco products
sr: Упућивање на дуванске производе

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Use of tobacco products
sr: Употреба дуванских производа

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No nudity of any sort
sr: Нема било какве нагости

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Brief artistic nudity
sr: Кратка уметничка голотиња

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Prolonged nudity
sr: Продужена голотиња

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to or depictions of sexual nature
sr: Нема сексуалних приказа или упућивања

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Provocative references or depictions
sr: Провокативне упуте или прикази

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sexual references or depictions
sr: Сексуалне упуте или прикази

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic sexual behavior
sr: Графичко сексуално понашање

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No profanity of any kind
sr: Нема било какве вулгарности

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Mild or infrequent use of profanity
sr: Блага или ретка употреба псовки

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Moderate use of profanity
sr: Умерена употреба псовки

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Strong or frequent use of profanity
sr: Јака или честа употреба псовки

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No inappropriate humor
sr: Нема неумесног хумора

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Slapstick humor
sr: Урнебесна комедија

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Vulgar or bathroom humor
sr: Вулгаран или неумесни хумор

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Mature or sexual humor
sr: Еротски и хумор за одрасле

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No discriminatory language of any kind
sr: Нема било каквог дискриминационог говора

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Negativity towards a specific group of people
sr: Негативност према одређеној групи људи

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Discrimination designed to cause emotional harm
sr: Дискриминација осмишљена да изазове емотивну повреду

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Explicit discrimination based on gender, sexuality, race or religion
sr: Експлицитна дискриминација на основу пола, сексуалности, расе или вероисповести

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No advertising of any kind
sr: Нема било каквог оглашавања

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Product placement
sr: Пласман производа

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Explicit references to specific brands or trademarked products
sr: Експлицитно упућивање на нарочите робне марке или заштићене производе

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Users are encouraged to purchase specific real-world items
sr: Корисници се охрабрују да купују одређене ставке у стварном свету

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No gambling of any kind
sr: Нема било каквог коцкања

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Gambling on random events using tokens or credits
sr: Коцкање на насумичним догађајима који користе жетоне или кредите

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Gambling using “play” money
sr: Коцкање које користи „играчки“ новац (play)

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Gambling using real money
sr: Коцкање које користи стварни новац

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No ability to spend money
sr: Не може се трошити стваран новац

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Users are encouraged to donate real money
sr: Корисници се охрабрују да донирају стварни новац

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Ability to spend real money in-app
sr: Способност потрошње стварног новца у програму

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No way to chat with other users
sr: Нема начина за ћаскање са другим корисницима

note: TRANSLATORS: content rating description
en: User-to-user interactions without chat functionality
sr: Међудејство између корисника без могућности ћаскања

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Moderated chat functionality between users
sr: Умерена могућност ћаскања између корисника

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Uncontrolled chat functionality between users
sr: Неконтролисана могућност ћаскања између корисника

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No way to talk with other users
sr: Нема начина за разговор са другим корисницима

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Uncontrolled audio or video chat functionality between users
sr: Неконтролисана могућност звучног и видео ћаскања између корисника

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sharing of social network usernames or email addresses
sr: Нема дељења корисничких имена на друштвеним мрежама или адреса електронске поште

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing social network usernames or email addresses
sr: Дељење корисничких имена на друштвеним мрежама или адреса електронске поште

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sharing of user information with third parties
sr: Нема дељења корисничких података са трећим странама

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Checking for the latest application version
sr: Проверава последње издање програма

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing diagnostic data that does not let others identify the user
sr: Деле се дијагностички подаци преко којих други не могу препознати корисника

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing information that lets others identify the user
sr: Деле се дијагностички подаци преко којих други могу препознати корисника

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sharing of physical location with other users
sr: Нема дељења стварне локације са другим корисницима

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing physical location with other users
sr: Дељење стварне локације са другим корисницима

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to homosexuality
sr: Нема упућивања на хомосексуалност

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Indirect references to homosexuality
sr: Посредна упућивања на хомосексуалност

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Kissing between people of the same gender
sr: Љубљење између особа истог пола

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic sexual behavior between people of the same gender
sr: Графичко сексуално понашање између особа истог пола

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to prostitution
sr: Нема упућивања на проституцију

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Indirect references to prostitution
sr: Посредна упућивања на проституцију

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Direct references to prostitution
sr: Непосредна упућивања на проституцију

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of the act of prostitution
sr: Графички прикази чина проституције

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to adultery
sr: Нема упућивања на прељубу

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Indirect references to adultery
sr: Посредна упућивања на прељубу

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Direct references to adultery
sr: Непосредна упућивања на прељубу

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of the act of adultery
sr: Графички прикази чина прељубе

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sexualized characters
sr: Нема сексуализованих карактера

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Scantily clad human characters
sr: Оскудно обучени људски карактери

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Overtly sexualized human characters
sr: Претерано сексуализовани људски карактери

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to desecration
sr: Нема упућивања на скрнављење

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of or references to historical desecration
sr: Прикази или упућивања ка историјским скрнављењима

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of modern-day human desecration
sr: Прикази савременог људског скрнављења

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of modern-day desecration
sr: Графички прикази савременог скрнављења

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No visible dead human remains
sr: Без видљивих људских посмртних остатака

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Visible dead human remains
sr: Са видљивим људским посмртним остацима

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Dead human remains that are exposed to the elements
sr: Посмртни остаци људи који су изложени временским приликама

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of desecration of human bodies
sr: Графички прикази скрнављења људских тела

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to slavery
sr: Нема упућивања на робовласништво

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of or references to historical slavery
sr: Прикази или упућивања ка историјском робовласништву

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of modern-day slavery
sr: Прикази савременог робовласништва

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of modern-day slavery
sr: Графички прикази савременог робовласништва
