appstream-glib - en to sl translation catalogue (149 entries)

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show extra debugging information
sl: Pokaži dodatne podatke razhroščevanja

note: TRANSLATORS: command line option
en: Add a cache ID to each component
sl: Dodaj ID predpomnilnika vsaki komponenti

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the logging directory
sl: Določite mapo beleženja

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the packages directory
sl: Določite mapo paketov

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the temporary directory
sl: Določite začasno mapo

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the output directory
sl: Določite izhodno mapo

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the cache directory
sl: Določite mapo predpomnilnika

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the origin name
sl: Določite ime izvora

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the number of threads
sl: Določite število niti

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the old metadata location
sl: Določite staro mesto metapodatkov

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to parse arguments
sl: Razčlenjevanje argumentov je spodletelo

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to set up builder
sl: Vzpostavitev graditelja je spodletela

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to open packages
sl: Odpiranje paketov je spodletelo

note: TRANSLATORS: information message
en: Scanning packages...
sl: Pregledovanje paketov ...

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to add package
sl: Dodajanje paketa je spodletelo

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to generate metadata
sl: Izdelava metapodatkov je spodletela

note: success TRANSLATORS: information message
en: Done!
sl: Opravljeno!

note: TRANSLATORS: this is a command alias
en: Alias to %s
sl: Vzdevek za %s

en: Command not found, valid commands are:
sl: Ukaza ni mogoče najti, veljavni ukazi so:

note: TRANSLATORS: any manual changes required? * also note: FIXME is a hardcoded string
en: Please review the file and fix any 'FIXME' items
sl: Preglejte datoteko in popravite vse elemene "POPRAVIME" ("FIXME")

note: TRANSLATORS: information message
en: New API version
sl: Različica novega API-ja

en: Not enough arguments, expected old.xml new.xml version
sl: Premalo parametrov, pričakovano stari.xml novi.xml različica

en: Not enough arguments, expected file.xml
sl: Premalo parametrov, pričakovana datoteka.xml

note: TRANSLATORS: the file is valid
en: OK
sl: V REDU

note: list failures
en: FAILED
sl: SPODLETELO

en: Validation failed
sl: Potrjevanje je spodletelo

en: Validation of files failed
sl: Potrjevanje datotek je spodletelo

note: TRANSLATORS: this is the --nonet argument
en: Do not use network access
sl: Ne uporabi omrežnega dostopa

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show version
sl: Pokaži različico

note: TRANSLATORS: command description
en: Converts AppStream metadata from one version to another
sl: Pretvori metapodatke AppStream iz ene različice v drugo

note: TRANSLATORS: command description
en: Upgrade AppData metadata to the latest version
sl: Posodobi metapodatke AppData na najnovejšo različico

note: TRANSLATORS: command description
en: Dumps the applications in the AppStream metadata
sl: Izmeče programe v metapodatkih AppStream

note: TRANSLATORS: command description
en: Installs AppStream metadata
sl: Namesti metapodatke AppStream

note: TRANSLATORS: command description
en: Installs AppStream metadata with new origin
sl: Namesti metapodatke AppStream z novim izvorom

note: TRANSLATORS: command description
en: Uninstalls AppStream metadata
sl: Odstrani metapodatke AppStream

note: TRANSLATORS: command description
en: Create an HTML status page
sl: Ustvari stran HTML s stanjem

note: TRANSLATORS: command description
en: Create an CSV status document
sl: Ustvari dokument stanja CSV

note: TRANSLATORS: command description
en: List applications not backed by packages
sl: Izpiši programe, ki jih paketi ne podpirajo

note: TRANSLATORS: command description
en: Validate an AppData or AppStream file
sl: Preveri datoteko AppData ali AppStream

note: TRANSLATORS: command description
en: Validate an AppData or AppStream file (relaxed)
sl: Preveri datoteko AppData ali AppStream (površno)

note: TRANSLATORS: command description
en: Validate an AppData or AppStream file (strict)
sl: Preveri datoteko AppData ali AppStream (strogo)

note: TRANSLATORS: command description
en: Check installed application data
sl: Preveri podatke nameščenega programa

note: TRANSLATORS: program name
en: AppStream Utility
sl: Pripomoček AppStream

en: Version:
sl: Različica:

en: General
sl: Splošno

en: ALL
sl: Vse

en: Adults Only
sl: Le za odrasle

en: Teen
sl: Najstniki

en: Everyone 10+
sl: Kdorkoli nad 10

en: Everyone
sl: Vsi

en: Early Childhood
sl: Zgodnje otroštvo

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No cartoon violence
sl: Brez nasilja v risani seriji

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Cartoon characters in unsafe situations
sl: Risani liki v nevarnih situacijah

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Cartoon characters in aggressive conflict
sl: Risani liki v nasilnih konfliktih

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic violence involving cartoon characters
sl: Nazorno nasilje med risanimi liki

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No fantasy violence
sl: Brez fantazijskega nasilja

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Characters in unsafe situations easily distinguishable from reality
sl: Liki v nevarnih situacijah, ki jih je mogoče zlahka razlikovati od realnosti

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Characters in aggressive conflict easily distinguishable from reality
sl: Liki v nasilnem konfliktu, ki ga je mogoče zlahka razlikovati od realnosti

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic violence easily distinguishable from reality
sl: Nazorno nasilje, ki ga je mogoče zlahka razlikovati od realnosti

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No realistic violence
sl: Brez realističnega nasilja

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Mildly realistic characters in unsafe situations
sl: Napol realistični liki v nevarnih situacijah

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of realistic characters in aggressive conflict
sl: Prikazovanje realističnih likov v nasilnih konfliktih

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic violence involving realistic characters
sl: Nazorno nasilje, ki vključuje realistične like

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No bloodshed
sl: Brez prelivanja krvi

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Unrealistic bloodshed
sl: Nerealistično prelivanje krvi

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Realistic bloodshed
sl: Realistično prelivanje krvi

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of bloodshed and the mutilation of body parts
sl: Prikazi prelivanja krvi in pohabljanje delov telesa

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sexual violence
sl: Brez spolnega nasilja

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Rape or other violent sexual behavior
sl: Posilstvo ali drugo nasilno vedenje

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to alcohol
sl: Brez omenjanja alkoholnih pijač

note: TRANSLATORS: content rating description
en: References to alcoholic beverages
sl: Omenjanje alkoholnih pijač

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Use of alcoholic beverages
sl: Uporaba alkoholnih pijač

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to illicit drugs
sl: Ni omenjanja prepovedanih drog

note: TRANSLATORS: content rating description
en: References to illicit drugs
sl: Omenjanje prepovedanih drog

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Use of illicit drugs
sl: Uporaba prepovedanih drog

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to tobacco products
sl: Ni sklicevanja na tobačne izdelke

note: TRANSLATORS: content rating description
en: References to tobacco products
sl: Sklici na tobačne izdelke

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Use of tobacco products
sl: Uporaba tobačnih izdelkov

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No nudity of any sort
sl: Brez vsakršne golote

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Brief artistic nudity
sl: Krajše umetniško ponazorjena spolnost

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Prolonged nudity
sl: Daljši prikazi golote

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to or depictions of sexual nature
sl: Ni omenjanja in prikazov spolne narave

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Provocative references or depictions
sl: Izzivalno obnašanje ali upodobljanje

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sexual references or depictions
sl: Prikrit spolni akt

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic sexual behavior
sl: Nazorno seksualno vedenje

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No profanity of any kind
sl: Brez kakršnegakoli preklinjanja

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Mild or infrequent use of profanity
sl: Nežno ali redko preklinjanje

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Moderate use of profanity
sl: Zmerno preklinjanje

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Strong or frequent use of profanity
sl: Izrazito ali pogosto preklinjanje

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No inappropriate humor
sl: Brez neustreznega humorja

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Slapstick humor
sl: Situacijski humor

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Vulgar or bathroom humor
sl: Vulgaren humor

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Mature or sexual humor
sl: Humor za odrasle

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No discriminatory language of any kind
sl: Brez vsakršnega diskriminatornega namigovanja

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Negativity towards a specific group of people
sl: Negativen odnos do specifične skupine ljudi

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Discrimination designed to cause emotional harm
sl: Diskriminatorno delovanje, ki lahko sproži močan čustven odziv

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Explicit discrimination based on gender, sexuality, race or religion
sl: Izrecna diskriminacija na podlagi spola, spolnosti, rase ali vere

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No advertising of any kind
sl: Brez kakršnegakoli oglaševanja

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Product placement
sl: Opredelitev izdelka

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Explicit references to specific brands or trademarked products
sl: Izrecna sklicevanja na določene blagovne znamke ali izdelke

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Users are encouraged to purchase specific real-world items
sl: Uporabnike spodbuja k nakupu določenih fizičnih predmetov

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No gambling of any kind
sl: Brez kakršnegakoli igranja na srečo

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Gambling on random events using tokens or credits
sl: Igranje na srečo na naključnih dogodkih z uporabo žetonov ali kreditnih točk

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Gambling using “play” money
sl: Igranje na srečo s namišljenim denarjem

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Gambling using real money
sl: Igranje na srečo s pravim denarjem

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No ability to spend money
sl: Možnost uporabe pravega denarja

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Users are encouraged to donate real money
sl: Uporabnike spodbuja k donaciji uradnih denarnih valut

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Ability to spend real money in-app
sl: Možnost uporabe pravega denarja v programu

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No way to chat with other users
sl: Ni možnosti klepeta z drugimi uporabniki

note: TRANSLATORS: content rating description
en: User-to-user interactions without chat functionality
sl: Interakcije med uporabniki brez funkcije za klepet

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Moderated chat functionality between users
sl: Nadzorovana možnost klepeta med uporabniki

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Uncontrolled chat functionality between users
sl: Nenadzorovana možnost klepeta med uporabniki

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No way to talk with other users
sl: Ni možnosti klepeta ali pogovora z drugimi uporabniki

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Uncontrolled audio or video chat functionality between users
sl: Nenadzorovana možnost zvočnega ali video klepeta med uporabniki

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sharing of social network usernames or email addresses
sl: Ni objavljanja uporabniških imen ali elektronskih naslovov

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing social network usernames or email addresses
sl: Objavljanje uporabniškega imena ali elektronskega naslova socialnega omrežja

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sharing of user information with third parties
sl: Podrobnosti o uporabniku se ne objavljajo tretjim osebam

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Checking for the latest application version
sl: Poteka preverjanje najnovejše različice programa

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing diagnostic data that does not let others identify the user
sl: Objavljanje podatkov diagnostike, ki ne vključuje podatkov o istovetnosti uporabnika

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing information that lets others identify the user
sl: Objavljanje podrobnosti o uporabniku

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sharing of physical location with other users
sl: Trenutno mesto se ne objavlja drugim uporabnikom

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing physical location with other users
sl: Omogočeno je objavljanje trenutnega mesta drugim uporabnikom

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to homosexuality
sl: Brez sklicevanja na homoseksualnost

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Indirect references to homosexuality
sl: Posredno namigovanje na homoseksualnost

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Kissing between people of the same gender
sl: Poljubljanje med osebami istega spola

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic sexual behavior between people of the same gender
sl: Nazorno spolno obnašanje med osebami istega spola

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to prostitution
sl: Brez sklicevanja na prostitucijo

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Indirect references to prostitution
sl: Posredno namigovanje na prostitucijo

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Direct references to prostitution
sl: Neposredno omenjanje prostitucije

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of the act of prostitution
sl: Nazoren prikaz prostitucije

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to adultery
sl: Brez sklicevanja na nezvestobo

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Indirect references to adultery
sl: Posredno namigovanje na nezvestobo

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Direct references to adultery
sl: Neposredno omenjanje nezvestobe

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of the act of adultery
sl: Nazoren prikaz prešuštva

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sexualized characters
sl: Brez izrazitega spolnega izražanja

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Scantily clad human characters
sl: Pomanjkljivo oblečeni človeški liki

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Overtly sexualized human characters
sl: Prekomerno spolno izraženi človeški liki

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to desecration
sl: Brez sklicevanja na skrunjenje človeškega telesa

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of or references to historical desecration
sl: Prikazovanje ali sklicevanja na zgodovinsko skrunitev

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of modern-day human desecration
sl: Prikazovanje sodobnega skrunjenja človeškega telesa

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of modern-day desecration
sl: Nazorno prikazovanje sodobnega skrunjenja človeškega telesa

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No visible dead human remains
sl: Brez vidnih ostankov mrtvih ljudi

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Visible dead human remains
sl: Vidni deli mrtvih ljudi

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Dead human remains that are exposed to the elements
sl: Izpostavljanje ostankov človeških teles

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of desecration of human bodies
sl: Nazorno prikazovanje oskrunjenja človeškega telesa

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to slavery
sl: Brez sklicevanja na suženjstvo

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of or references to historical slavery
sl: Prikazovanje suženjstva v preteklosti

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of modern-day slavery
sl: Prikazovanje sodobnega suženjstva

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of modern-day slavery
sl: Nazorno prikazovanje sodobnega suženjstva
