apt-listbugs 0.1.38 - en to cs translation catalogue (115 entries)

en: This may be caused by a package lacking support for the ruby interpreter in use. Try to fix the situation with the following commands:
cs: To může být způsobeno balíkem bez podpory použitého interpretru ruby. Zkuste vzniklou situaci vyřešit těmito příkazy:

en: APT_HOOK_INFO_FD is undefined.
cs: APT_HOOK_INFO_FD není definovaná.

en: APT_HOOK_INFO_FD is not correctly defined.
cs: APT_HOOK_INFO_FD není definovaná správně.

en: Cannot read from file descriptor %d
cs: Nelze číst z deskriptoru souboru %d

en: APT Pre-Install-Pkgs failed to provide the expected 'VERSION 3' string.
cs: APT Pre-Install-Pkgs nevrátil očekávaný řetězec „VERSION 3“.

en: APT Pre-Install-Pkgs provided fewer fields than expected.
cs: APT Pre-Install-Pkgs vrátil méně polí, než je očekáváno.

en: APT Pre-Install-Pkgs provided an invalid direction of version change.
cs: APT Pre-Install-Pkgs vrátil neplatný směr změny verze.

en: ****** Exiting with an error in order to stop the installation. ******
cs: ********** Ukončeno s chybou s cílem ukončit instalaci. **********

en: Usage:
cs: Použití:

en:  [options] <command> [arguments]
cs:  [volby] <příkaz> [argumenty]

en: Options:
cs: Volby:

note: TRANSLATORS: the colons (:) in the following strings are vertically aligned, please keep their alignment consistent TRANSLATORS: the \"all\" between quotes should not be translated
en:  -s <severities>  : Filter bugs by severities you want to see
                        (or "all" for all)
                        [%s].
cs:  -s <závažnosti>  : Zobrazí jen chyby daných závažností
                        (nebo „all“ pro všechny)
                        [%s].

en:  -T <tags>        : Filter bugs by tags you want to see.
cs:  -T <štítky>      : Zobrazí jen chyby s danými štítky.

en:  -S <states>      : Filter bugs by pending-state categories you want to see
                        [%s].
cs:  -S <stavy>       : Zobrazí jen chyby daných stavů
                        [%s].

en:  -B <bug#>        : Filter bugs by number, showing only the specified bugs.
cs:  -B <chyba#>      : Zobrazí pouze chyby daných čísel.

en:  -D               : Show downgraded packages, too.
cs:  -D               : Vypíše také chyby v degradovaných balících.

en:  -H <hostname>    : Hostname of Debian Bug Tracking System [%s].
cs:  -H <počítač>     : Jméno počítače na němž běží debianí BTS [%s].

en:  -p <port>        : Port number of the server [%s].
cs:  -p <port>        : Číslo portu na serveru [%s].

en:  -P <priority>    : Pin-Priority value [%s].
cs:  -P <priorita>    : Hodnota Pin-Priority [%s].

en:  -E <title>       : Title of RSS output.
cs:  -E <titulek>     : Titulek RSS výstupu.

en:  -q               : Don't display progress bar.
cs:  -q               : Nebude zobrazovat postup.

en:  -C <apt.conf>    : Additional apt.conf file to use.
cs:  -C <apt.conf>    : Dodatečný soubor apt.conf, který se použije.

en:  -F               : Automatically pin all buggy packages.
cs:  -F               : Automaticky vypíchne všechny chybové balíky.

en:  -N               : Never automatically pin packages.
cs:  -N               : Nikdy automaticky nevypíchne balíky.

en:  -y               : Assume yes for all questions.
cs:  -y               : Na všechny otázky použije odpověď ano.

en:  -n               : Assume no for all questions.
cs:  -n               : Na všechny otázky použije odpověď ne.

en:  -a               : Assume the default reply for all questions.
cs:  -a               : Na všechny otázky použije výchozí odpověď.

en:  -d               : Debug.
cs:  -d               : Ladění.

en:  -h               : Display this help and exit.
cs:  -h               : Zobrazí tuto nápovědu a skončí.

en:  -v               : Show version number and exit.
cs:  -v               : Zobrazí číslo verze a skončí.

en: Commands:
cs: Příkazy:

en:  apt              : Apt mode.
cs:  apt              : Režim pro apt.

en:  list <pkg>..     : List bug reports of the specified packages.
cs:  list <balík>..   : K zadaným balíkům vypíše seznam chyb.

en:  rss <pkg>..      : List bug reports of the specified packages in RSS.
cs:  rss <balík>..    : K zadaným balíkům vypíše seznam chyb v RSS.

en: See the manual page for the long options.
cs: Dlouhé varianty voleb naleznete v manuálové stránce.

note: TRANSLATORS: the following six strings refer to a plural quantity of bugs TRANSLATORS: please note that "Outstanding" means "unresolved", not "exceptional"
en: Outstanding
cs: Nevyřešeno

en: Forwarded
cs: Přeposláno

en: Pending Upload
cs: Stačí vydat

en: Fixed in NMU
cs: Opraveno v NMU

en: From other Branch
cs: Z jiné větve

en: Resolved in some Version
cs: Opraveno v nějaké verzi

en: Cannot write to %s
cs: Nelze zapisovat do %s

en: Unrecognized severity '%s' will be ignored by the Debian BTS.
cs: Nerozpoznaná závažnost „%s“ bude ignorována.

en: Bugs of severity %s
cs: Chyby závažnosti %s

en: sanity check failed: environment variable http_proxy is unset and HTTP_PROXY is set.
cs: kontrola selhala: proměnná prostředí http_proxy není nastavena, HTTP_PROXY je nastavena.

en: Cannot execute auto proxy detect command %s
cs: Nelze spustit příkaz pro automatické rozpoznání proxy %s

en: You need to specify a command.
cs: Musíte zadat příkaz.

en: Unknown command
cs: Neznámý příkaz

en: Cannot read from %s
cs: Nelze číst z %s

en: Are you sure you want to install/upgrade the above packages?
cs: Opravdu chcete instalovat/aktualizovat výše zmíněné balíky?

en: %s is unknown
cs: %s není známa

en: Failed to invoke querybts.
cs: Nepodařilo se spustit querybts.

en: You must install the reportbug package to be able to do this
cs: Abyste to mohli provést, musíte si nainstalovat balík reportbug

en: %s is unknown to the BTS
cs: %s nelze najít v BTS

note: TRANSLATORS: "ignored" refers to one singular bug
en: %s ignored
cs: %s ignorována

note: TRANSLATORS: "ignored" refers to one singular bug
en: %s already ignored
cs: %s již ignorována

note: TRANSLATORS: %{plist} is a comma-separated list of %{npkgs} packages to be pinned.
en: The following %{npkgs} package will be pinned:
     %{plist}
    Are you sure? | The following %{npkgs} packages will be pinned:
     %{plist}
    Are you sure?
cs[0]: Následující balík bude vypíchnut:
     %{plist}
    Jste si jisti?
cs[1]: Následující %{npkgs} balíky budou vypíchnuty:
     %{plist}
    Jste si jisti?
cs[2]: Následujících %{npkgs} balíků bude vypíchnuto:
     %{plist}
    Jste si jisti?

note: TRANSLATORS: %{blist} is a comma-separated list of %{nbugs} bugs to be dodged.
en: The following %{nbugs} bug will be dodged:
     %{blist}
    Are you sure? | The following %{nbugs} bugs will be dodged:
     %{blist}
    Are you sure?
cs[0]: Vyhnete se následující chybě:
     %{blist}
    Jste si jisti?
cs[1]: Vyhnete se následujícím %{nbugs} chybám:
     %{blist}
    Jste si jisti?
cs[2]: Vyhnete se následujícím %{nbugs} chybám:
     %{blist}
    Jste si jisti?

en: You must install a web browser package to be able to do this
cs: Abyste to mohli provést, musíte si nainstalovat webový prohlížeč

en: All selected packages are already pinned. Ignoring %s command.
cs: Všechny zvolené balíky jsou již vypíchnuty. Ignoruji příkaz %s.

en: There are no dodge/pin/ignore operations to undo. Ignoring %s command.
cs: Neexistuje žádné vyhnutí/vypíchnutí/ignorování, které by šlo vrátit. Ignoruji příkaz %s.

en: All the dodge/pin/ignore operations will be undone.
    Are you sure?
cs: Všechna vyhnutí/vypíchnutí/ignorování budou vrácena.
    Jste si jistí?

note: TRANSLATORS: the dashes (-) in the following strings are vertically aligned, please keep their alignment consistent
en:      y     - continue the APT installation.
cs:      y     - pokračuje v instalaci.

en:      n     - stop the APT installation.
cs:      n     - zastaví instalaci.

note: TRANSLATORS: %{prog} is the name of a program, %{user} is a user name.
en:    <num>   - query the specified bug number
                 (uses %{prog} as user %{user}).
cs:    <čís>   - dotáže se na zadané číslo chyby
                 (použije %{prog} pod uživatelem %{user}).

en:   #<num>   - same as <num>.
cs:   #<čís>   - stejné jako <čís>.

en:    b<id>   - same as <num>, but query the bug identified by <id>.
cs:    b<id>   - stejné jako <čís>, ale určí chybu pomocí identifikátoru <id>.

en:      r     - redisplay bug lists.
cs:      r     - znovu vypíše seznamy chyb.

en:      c     - compose bug lists in HTML.
cs:      c     - vytvoří seznamy chyb v HTML.

en:      w     - display bug lists in HTML
                 (uses %{prog} as user %{user}).
cs:      w     - zobrazí seznamy chyb v HTML
                 (použije %{prog} pod uživatelem %{user}).

en:  d <num>.. - dodge bugs <num> by pinning affected packages
                 (restart APT session to enable).
cs:  d <čís>.. - vyhne se chybám <čís> vypíchnutím příslušných balíků
                 (vyžaduje restart APT).

en:  d b<id>.. - dodge bugs identified by <id> by pinning affected packages
                 (restart APT session to enable).
cs:  d b<id>.. - vyhne se chybám <id> vypíchnutím příslušných balíků
                 (vyžaduje restart APT).

en:  p <pkg>.. - pin packages <pkg>
                 (restart APT session to enable).
cs:  p <bal>.. - vypíchne balíky <bal>
                 (vyžaduje restart APT).

en:  p         - pin all the above packages
                 (restart APT session to enable).
cs:  p         - vypíchne všechny výše uvedené balíky
                 (vyžaduje restart APT).

en:  i <num>   - mark bug number <num> as ignored.
cs:  i <čís>   - označí číslo chyby <čís> jako ignorované.

en:  i b<id>   - mark the bug identified by <id> as ignored.
cs:  i b<id>   - označí chybu <id> jako ignorovanou.

en:  i         - mark all the above bugs as ignored.
cs:  i         - označí všechny výše uvedené chyby jako ignorované.

en:      u     - undo all the dodge/pin/ignore operations done so far.
cs:      u     - vrátí zpět všechny vyhnutí/vypíchnutí/ignorování.

en:      ?     - print this help.
cs:      ?     - zobrazí tuto nápovědu.

en: None of the above bugs is assigned to package %s
    Are you sure you want to pin it?
cs: Žádné z uvedených chyb nejsou přiřazené balíku %s
    Opravdu jej chcete vypíchnout?

note: TRANSLATORS: %{packgl} is a list of packages.
en: %{packgl} will be pinned. Restart APT session to enable
cs: %{packgl} budou vypíchnuty. Vyžaduje restart APT

note: TRANSLATORS: %{sevty} is the severity of some of the bugs found for package %{packg}.
en: %{sevty} bugs of %{packg} (
cs: %{sevty} chyby v %{packg} (

note: TRANSLATORS: "Found" refers to one singular bug
en:  (Found: %s)
cs:  (Nalezeno: %s)

note: TRANSLATORS: "Fixed" refers to one singular bug
en:  (Fixed: %s)
cs:  (Opraveno: %s)

note: TRANSLATORS: "Merged" refers to one singular bug
en:    Merged with:
cs:    Sloučeno s:

note: TRANSLATORS: %{nbugs} is the number of bugs found for package %{packg}.
en: %{packg}(%{nbugs} bug) | %{packg}(%{nbugs} bugs)
cs[0]: %{packg}(%{nbugs} chyba)
cs[1]: %{packg}(%{nbugs} chyby)
cs[2]: %{packg}(%{nbugs} chyb)

en: Summary:
cs: Souhrn:

note: TRANSLATORS: this is a summary description of the structure of a table (for accessibility)
en: The top row describes the meaning of the columns; the other rows describe bug reports, one per row
cs: Horní řádek popisuje význam sloupců, ostatní řádky popisují chyby, jedna chyba na řádek

en: package
cs: balík

en: version change
cs: změna verze

en: severity
cs: závažnost

en: bug number
cs: č. chyby

en: description
cs: popis

en: Relevant bugs for your upgrade
cs: Relevantní chyby v této aktualizaci

en: by apt-listbugs
cs: přináší apt-listbugs

en: You can view the bug lists in HTML at the following URI:
cs: Seznamy chyb si můžete prohlédnout v HTML na následujícím URI:

en: Failed to invoke browser.
cs: Nepodařilo se spustit prohlížeč.

en: category of bugs
cs: kategorie chyb

en: tags
cs: štítky

en: Done
cs: Hotovo

en: Not Implemented
cs: Neimplementováno

note: TRANSLATORS: this sentence, followed by the translation of "Done" (see above) should fit in less than 79 columns to work well with default width terminals
en: Retrieving bug reports...
cs: Stahuje se hlášení o chybách...

en:  Fail
cs:  Selhání

en: HTTP GET failed
cs: HTTP GET selhalo

en: Retry downloading bug information?
cs: Pokusit se o nové stažení informací o chybě?

en: One package at a time?
cs: Jeden balík po druhém?

en: One bug report at a time?
cs: Jednu chybu po druhé?

en: Exiting with error
cs: Končím s chybou

en: Continue the installation anyway?
cs: Přesto pokračovat v instalaci?

en: Empty stream from SOAP
cs: Prázdný proud ze SOAPu

en: Error retrieving bug reports from the server with the following error message:
cs: Chyba při stahování chybových hlášení ze serveru:

en: It appears that your network connection is down. Check network configuration and try again
cs: Zdá se, že vaše síťové připojení nefunguje. Zkontrolujte nastavení sítě a zkuste to znovu

en: It could be because your network is down, or because of broken proxy servers, or the BTS server itself is down. Check network configuration and try again
cs: Může to být proto, že je vaše síťové připojení shozené, nebo jsou nefunkční proxy servery, nebo neběží samotný BTS server. Zkontrolujte nastavení sítě a zkuste to znovu

note: TRANSLATORS: this sentence, followed by the translation of "Done" (see above) should fit in less than 79 columns to work well with default width terminals
en: Parsing Found/Fixed information...
cs: Zpracovávají se nalezené informace...

en:  Fixed packages:
cs:  Opravené balíky:
