apt-listbugs 0.1.38 - en to eu translation catalogue (116 entries)

en: This may be caused by a package lacking support for the ruby interpreter in use. Try to fix the situation with the following commands:
eu: Baliteke uneko ruby interpretatzaileak paketearen euskarririk ez edukitzeagatik gertatzea. Saiatu egoera komando hauekin konpontzen:

en: APT_HOOK_INFO_FD is undefined.
eu: APT_HOOK_INFO_FD definitu gabe dago.

en: APT_HOOK_INFO_FD is not correctly defined.
eu: APT_HOOK_INFO_FD ez dago ongi definituta.

en: Cannot read from file descriptor %d
eu: Ezin da %d. fitxategi-deskriptoretik irakurri

en: APT Pre-Install-Pkgs failed to provide the expected 'VERSION 3' string.
eu: APT Pre-Install-Pkgs komandoak ez du espero zen 'VERSION 3' katea itzuli.

en: APT Pre-Install-Pkgs provided fewer fields than expected.
eu: APT Pre-Install-Pkgs komandoak uste baino eremu gutxiago itzuli ditu.

en: APT Pre-Install-Pkgs provided an invalid direction of version change.
eu: APT Pre-Install-Pkgs komandoak bertsio-aldaketaren baliogabeko helbide bat itzuli du.

en: ****** Exiting with an error in order to stop the installation. ******
eu: ****** Errore batekin irteten instalazioa gelditu ahal izateko. ******

en: Usage:
eu: Erabilera:

en:  [options] <command> [arguments]
eu:  [aukerak] <komandoa> [argumentuak]

en: Options:
eu: Aukerak:

note: TRANSLATORS: the colons (:) in the following strings are vertically aligned, please keep their alignment consistent TRANSLATORS: the \"all\" between quotes should not be translated
en:  -s <severities>  : Filter bugs by severities you want to see
                        (or "all" for all)
                        [%s].
eu:  -s <larritasunak>   : Iragazi ikustea nahi dituzun akatsak larritasunen
                           arabera (edo "all", guztiak)
                           [%s].

en:  -T <tags>        : Filter bugs by tags you want to see.
eu:  -T <etiketak>       : Iragazi ikustea nahi dituzun akatsak etiketen
                           arabera.

en:  -S <states>      : Filter bugs by pending-state categories you want to see
                        [%s].
eu:  -S <egoera>         : Iragazi ikustea nahi dituzun akatsak zain-egoerako
                           kategorien arabera.
                           [%s].

en:  -B <bug#>        : Filter bugs by number, showing only the specified bugs.
eu:  -B <akats-zenbakia> : Iragazi akatsak zenbakiaren arabera,
                           zehaztutako akatsak soilik erakutsi.

en:  -D               : Show downgraded packages, too.
eu:  -D                  : Ikusi bertsio-atzeratutako paketeak ere.

en:  -H <hostname>    : Hostname of Debian Bug Tracking System [%s].
eu:  -H <ostalaria>      : Debian-en Akatsen Jarraipenerako Sistemaren
                           (Bug Tracking System) ostalari-izena [%s].

en:  -p <port>        : Port number of the server [%s].
eu:  -p <ataka>          : Zerbitzariaren ataka-zenbakia [%s].

en:  -P <priority>    : Pin-Priority value [%s].
eu:  -P <lehentasuna>    : Ainguraren lehentasunaren balioa [%s].

en:  -E <title>       : Title of RSS output.
eu:  -E <titulua>        : Irteerako RSSaren titulua.

en:  -q               : Don't display progress bar.
eu:  -q                  : Ez bistarazi aurrerapen-barra.

en:  -C <apt.conf>    : Additional apt.conf file to use.
eu:  -C <apt.conf>       : apt.conf fitxategi gehigarria erabiltzeko.

en:  -F               : Automatically pin all buggy packages.
eu:  -F                  : Ainguratu automatikoki pakete akastun guztiak.

en:  -N               : Never automatically pin packages.
eu:  -N                  : Inoiz ere ez ainguratu automatikoki paketeak.

en:  -y               : Assume yes for all questions.
eu:  -y                  : Onartu 'bai' erantzutea galdera guztiei.

en:  -n               : Assume no for all questions.
eu:  -n                  : Onartu 'ez' erantzutea galdera guztiei.

en:  -a               : Assume the default reply for all questions.
eu:  -a                  : Onartu aukera lehenetsia erantzutea galdera guztiei.

en:  -d               : Debug.
eu:  -d                  : Arazketa.

en:  -h               : Display this help and exit.
eu:  -h                  : Bistarazi laguntza hau eta irten.

en:  -v               : Show version number and exit.
eu:  -v                  : Bistarazi bertsio-zenbakia eta irten.

en: Commands:
eu: Komandoak:

en:  apt              : Apt mode.
eu:  apt                 : Apt modua.

en:  list <pkg>..     : List bug reports of the specified packages.
eu:  list <pkta>..       : Zerrendatu zehaztutako paketetako akatsen txostenak.

en:  rss <pkg>..      : List bug reports of the specified packages in RSS.
eu:  rss <pkta>..        : Zerrendatu zehaztutako paketetako akatsen
                           txostenak RSSan.

en: See the manual page for the long options.
eu: Ikusi eskuliburua aukera luzeentzat.

note: TRANSLATORS: the following six strings refer to a plural quantity of bugs TRANSLATORS: please note that "Outstanding" means "unresolved", not "exceptional"
en: Outstanding
eu: Ebatzi gabe

en: Forwarded
eu: Birbidalita

en: Pending Upload
eu: Igotzeko zain

en: Fixed in NMU
eu: NMU-n konponduta

en: From other Branch
eu: Beste adarretik

en: Resolved in some Version
eu: Bertsio batean ebatzita

note: TRANSLATORS: "W: " is a label for warnings; you may translate it with a suitable abbreviation of the word "warning"
en: W:
eu: A:

en: Cannot write to %s
eu: Ezin da %s(e)n idatzi

en: Unrecognized severity '%s' will be ignored by the Debian BTS.
eu: '%s' larritasun ezezaguna baztertuko du Debian BTS-ek.

en: Bugs of severity %s
eu: %s larritasuneko akatsak

en: sanity check failed: environment variable http_proxy is unset and HTTP_PROXY is set.
eu: huts egin du osotasuna egiaztatzean: inguruneko http_proxy aldagaia ez dago ezarrita, eta HTTP_PROXY dago ezarrita.

en: Cannot execute auto proxy detect command %s
eu: Ezin da proxy-a automatikoki aurkitzeko '%s' komandoa exekutatu

en: You need to specify a command.
eu: Komando bat zehaztu behar duzu.

en: Unknown command
eu: Komando ezezaguna

en: Cannot read from %s
eu: Ezin da %s(e)tik irakurri

en: Are you sure you want to install/upgrade the above packages?
eu: Ziur zaude aurreko paketeak instalatu/bertsio-berritu nahi dituzula?

en: %s is unknown
eu: '%s' ezezaguna da

en: Failed to invoke querybts.
eu: Huts egin du 'querybts' deitzean.

en: You must install the reportbug package to be able to do this
eu: reportbug paketea instalatu behar duzu hau egin ahal izateko

en: %s is unknown to the BTS
eu: '%s' ezezaguna da BTSrentzako

note: TRANSLATORS: "ignored" refers to one singular bug
en: %s ignored
eu: %s baztertuta

note: TRANSLATORS: "ignored" refers to one singular bug
en: %s already ignored
eu: %s dagoeneko baztertuta

note: TRANSLATORS: %{plist} is a comma-separated list of %{npkgs} packages to be pinned.
en: The following %{npkgs} package will be pinned:
     %{plist}
    Are you sure? | The following %{npkgs} packages will be pinned:
     %{plist}
    Are you sure?
eu[0]: Honako pakete %{npkgs} ainguratu egingo da:
     %{plist}
    Ziur zaude?
eu[1]: Honako %{npkgs} pakete ainguratu egingo dira:
     %{plist}
    Ziur zaude?

note: TRANSLATORS: %{blist} is a comma-separated list of %{nbugs} bugs to be dodged.
en: The following %{nbugs} bug will be dodged:
     %{blist}
    Are you sure? | The following %{nbugs} bugs will be dodged:
     %{blist}
    Are you sure?
eu[0]: Honako akats %{nbugs} saihestu egingo da:
     %{blist}
    Ziur zaude?
eu[1]: Honako %{nbugs} akats saihestu egingo dira:
     %{blist}
    Ziur zaude?

en: You must install a web browser package to be able to do this
eu: Web arakatzaile baten paketea instalatu behar duzu hau egin ahal izateko

en: All selected packages are already pinned. Ignoring %s command.
eu: Hautatutako pakete guztiak ainguratuta bezala markatuta daude dagoeneko. %s komandoa baztertzen.

en: There are no dodge/pin/ignore operations to undo. Ignoring %s command.
eu: Ez dago saiheste/ainguratze/baztertze eragiketarik desegiteko. %s komandoa baztertzen.

en: All the dodge/pin/ignore operations will be undone.
    Are you sure?
eu: Saiheste/ainguratze/baztertze eragiketa guztiak desegingo dira.
    Ziur zaude?

note: TRANSLATORS: the dashes (-) in the following strings are vertically aligned, please keep their alignment consistent
en:      y     - continue the APT installation.
eu:      y      - jarraitu APT-ren instalazioarekin.

en:      n     - stop the APT installation.
eu:      n      - gelditu APT-ren instalazioa.

note: TRANSLATORS: %{prog} is the name of a program, %{user} is a user name.
en:    <num>   - query the specified bug number
                 (uses %{prog} as user %{user}).
eu:    <zenb>   - kontsultatu zehaztutako akats zenbakia
                  (%{prog} darabil %{user} erabiltzaile gisa).

en:   #<num>   - same as <num>.
eu:   #<zenb>   - <zenb>-en berdina.

en:    b<id>   - same as <num>, but query the bug identified by <id>.
eu:    b<id>    - <zenb>-en bezala, baina <id> identifikatzailearekin
                  kontsultatzen du akatsa.

en:      r     - redisplay bug lists.
eu:      r      - bistaratu berriro akatsen zerrendak.

en:      c     - compose bug lists in HTML.
eu:      c      - osatu akats-zerrenda HTMLen.

en:      w     - display bug lists in HTML
                 (uses %{prog} as user %{user}).
eu:      w      - bistaratu akats-zerrenda HTMLen
                  (%{prog} darabil %{user} erabiltzaile gisa).

en:  d <num>.. - dodge bugs <num> by pinning affected packages
                 (restart APT session to enable).
eu:  d <zenb>.. - saihestu <zenb> akats eragindako paketeak ainguratuz
                  (berrabiarazi APT saioa gaitzeko).

en:  d b<id>.. - dodge bugs identified by <id> by pinning affected packages
                 (restart APT session to enable).
eu:  d b<id>..  - saihestu <id>-rekin identifikatutako akatsak eragindako
                  paketeak ainguratuz
                  (berrabiarazi APT saioa gaitzeko).

en:  p <pkg>.. - pin packages <pkg>
                 (restart APT session to enable).
eu:  p <pkta>.. - ainguratu <pkta> paketeak
                  (berrabiarazi APT saioa gaitzeko).

en:  p         - pin all the above packages
                 (restart APT session to enable).
eu:  p          - ainguratu goiko pakete guztiak
                  (berrabiarazi APT saioa gaitzeko).

en:  i <num>   - mark bug number <num> as ignored.
eu:  i <zenb>   - markatu <zenb>. akatsa baztertuta bezala.

en:  i b<id>   - mark the bug identified by <id> as ignored.
eu:  i b<id>    - markatu <id>-ek identifikatutako akatsa baztertuta bezala.

en:  i         - mark all the above bugs as ignored.
eu:  i          - markatu goiko akats guztiak baztertuta bezala.

en:      u     - undo all the dodge/pin/ignore operations done so far.
eu:      u      - desegin orain arte landutako saihestu/ainguratu/baztertu
                  eragiketak.

en:      ?     - print this help.
eu:      ?      - erakutsi laguntza hau.

en: None of the above bugs is assigned to package %s
    Are you sure you want to pin it?
eu: Gaineko akatsetariko bat bera ere ez dago %s paketearekin esleituta
    Ziur zaude hori ainguratzea nahi duzula?

note: TRANSLATORS: %{packgl} is a list of packages.
en: %{packgl} will be pinned. Restart APT session to enable
eu: %{packgl} ainguratuko d(ir)a. Berrabiarazi APTren saioa gaitzeko

note: TRANSLATORS: %{sevty} is the severity of some of the bugs found for package %{packg}.
en: %{sevty} bugs of %{packg} (
eu: %{sevty} akatsak %{packg} paketean (

note: TRANSLATORS: "Found" refers to one singular bug
en:  (Found: %s)
eu:  (Aurkituta: %s)

note: TRANSLATORS: "Fixed" refers to one singular bug
en:  (Fixed: %s)
eu:  (Konponduta: %s)

note: TRANSLATORS: "Merged" refers to one singular bug
en:    Merged with:
eu:    Honekin batuta:

note: TRANSLATORS: %{nbugs} is the number of bugs found for package %{packg}.
en: %{packg}(%{nbugs} bug) | %{packg}(%{nbugs} bugs)
eu[0]: %{packg}(akats %{nbugs})
eu[1]: %{packg}(%{nbugs} akats)

en: Summary:
eu: Laburpena:

note: TRANSLATORS: this is a summary description of the structure of a table (for accessibility)
en: The top row describes the meaning of the columns; the other rows describe bug reports, one per row
eu: Goiko errenkadak zutabeen esanahia azaltzen du; beste errenkadek akatsei buruzko informazioa, bat errenkadako

en: package
eu: paketea

en: version change
eu: bertsioaren aldaketa

en: severity
eu: larritasuna

en: bug number
eu: akats zenbakia

en: description
eu: azalpena

en: Relevant bugs for your upgrade
eu: Akats nabarmenak bertsio-berritzean

en: by apt-listbugs
eu: "apt-listbugs"-ek

en: You can view the bug lists in HTML at the following URI:
eu: Akats-zerrenda HTML gisa ikus dezakezu honako URIan:

en: Failed to invoke browser.
eu: Huts egin du arakatzaileari deitzean.

en: category of bugs
eu: akatsen kategoria

en: tags
eu: etiketak

en: Done
eu: Eginda

en: Not Implemented
eu: Inplementatu gabe

note: TRANSLATORS: this sentence, followed by the translation of "Done" (see above) should fit in less than 79 columns to work well with default width terminals
en: Retrieving bug reports...
eu: Akatsei buruzko txostenak eskuratzen...

en:  Fail
eu:  Hutsegitea

en: HTTP GET failed
eu: HTTP GET-ek huts egin du

en: Retry downloading bug information?
eu: Saiatu berriro akatsaren argibideak deskargatzen?

en: One package at a time?
eu: Aldiko pakete bakar bat?

en: One bug report at a time?
eu: Aldiko akats bakar bati buruz txostena bidali?

en: Exiting with error
eu: Errorearekin irteten

en: Continue the installation anyway?
eu: Jarraitu instalazioarekin dena den?

en: Empty stream from SOAP
eu: Korronte hutsa SOAP-etik

en: Error retrieving bug reports from the server with the following error message:
eu: Errorea akatsei buruzko txostenak zerbitzaririk eskuratzean. Errorearen mezua:

en: It appears that your network connection is down. Check network configuration and try again
eu: Badirudi sareko konexioa ez dabilela. Egiaztatu sarearen konfigurazioa eta saiatu berriro

en: It could be because your network is down, or because of broken proxy servers, or the BTS server itself is down. Check network configuration and try again
eu: Agian sarea edo BTS zerbitzaria deskonektatuta dago, edo proxy zerbitzari bat hondatuta egon daiteke. Egiaztatu sarearen konfigurazioa eta saiatu berriro

note: TRANSLATORS: this sentence, followed by the translation of "Done" (see above) should fit in less than 79 columns to work well with default width terminals
en: Parsing Found/Fixed information...
eu: Aurkitutakoen/Konpondutakoen informazioa aztertzen...

en:  Fixed packages:
eu:  Konpondutako paketeak:
