apt-listbugs 0.1.38 - en to gl translation catalogue (116 entries)

en: This may be caused by a package lacking support for the ruby interpreter in use. Try to fix the situation with the following commands:
gl: Isto pode ser culpa dun paquete incompatíbel co intérprete de ruby que se está a usar. Trate de arranxar a situación coas ordes seguir:

en: APT_HOOK_INFO_FD is undefined.
gl: Non se definiu APT_HOOK_INFO_FD.

en: APT_HOOK_INFO_FD is not correctly defined.
gl: Non se definiu correctamente APT_HOOK_INFO_FD.

en: Cannot read from file descriptor %d
gl: Non foi posíbel ler do descritor de ficheiro %d

en: APT Pre-Install-Pkgs failed to provide the expected 'VERSION 3' string.
gl: «Pre-Install-Pkgs» de «apt» non devolveu a cadea «VERSION 3» que se esperaba.

en: APT Pre-Install-Pkgs provided fewer fields than expected.
gl: «Pre-Install-Pkgs» de «apt» devolveu menos campos dos esperados.

en: APT Pre-Install-Pkgs provided an invalid direction of version change.
gl: «Pre-Install-Pkgs» de «apt» devolveu unha dirección de cambio de versión incorrecta.

en: ****** Exiting with an error in order to stop the installation. ******
gl: ****** Saíndo cun erro para deter a instalación. ******

en: Usage:
gl: Uso:

en:  [options] <command> [arguments]
gl:  [opcións] <orde> [argumentos]

en: Options:
gl: Opcións:

note: TRANSLATORS: the colons (:) in the following strings are vertically aligned, please keep their alignment consistent TRANSLATORS: the \"all\" between quotes should not be translated
en:  -s <severities>  : Filter bugs by severities you want to see
                        (or "all" for all)
                        [%s].
gl:  -s <gravidades>  : Filtra os informes de fallo segundo a gravidade que
                        desexe ver (ou «all» para ver todos)
                        [%s].

en:  -T <tags>        : Filter bugs by tags you want to see.
gl:  -T <etiquetas>   : Filtra os informes de fallo segundo as etiquetas que
                        desexe ver.

en:  -S <states>      : Filter bugs by pending-state categories you want to see
                        [%s].
gl:  -S <estados>     : Filtra os informes de fallo segundo os estados que
                        desexe ver
                        [%s].

en:  -B <bug#>        : Filter bugs by number, showing only the specified bugs.
gl:  -B <fallo#>      : Filtra os informes de fallo por número, mostrando só os
                        especificados.

en:  -D               : Show downgraded packages, too.
gl:  -D               : Mostrar tamén os paquetes revertidos.

en:  -H <hostname>    : Hostname of Debian Bug Tracking System [%s].
gl:  -H <servidor>    : Nome do servidor do sistema de seguimento de fallos de
                        Debian (Debian Bug Tracking System) [%s].

en:  -p <port>        : Port number of the server [%s].
gl:  -p <porto>       : Número de porto do servidor [%s].

en:  -P <priority>    : Pin-Priority value [%s].
gl:  -P <prioridade>  : Valor de «Pin-Priority» [%s].

en:  -E <title>       : Title of RSS output.
gl:  -E <título>      : Título da saída de RSS.

en:  -q               : Don't display progress bar.
gl:  -q               : Non mostrar a barra de progreso.

en:  -C <apt.conf>    : Additional apt.conf file to use.
gl:  -C <apt.conf>    : Ficheiro «apt.conf» adicional a usar.

en:  -F               : Automatically pin all buggy packages.
gl:  -F               : Fixar («pin») automaticamente todos os paquetes con
                        fallos.

en:  -N               : Never automatically pin packages.
gl:  -N               : Non fixar («pin») nunca automaticamente os paquetes.

en:  -y               : Assume yes for all questions.
gl:  -y               : Asumir que responde «si» a todas as preguntas.

en:  -n               : Assume no for all questions.
gl:  -n               : Asumir que responde «non» a todas as preguntas.

en:  -a               : Assume the default reply for all questions.
gl:  -a               : Asumir que responde a opción por omisión en todas as
                        preguntas.

en:  -d               : Debug.
gl:  -d               : Depurar.

en:  -h               : Display this help and exit.
gl:  -h               : Mostra esta axuda e sae.

en:  -v               : Show version number and exit.
gl:  -v               : Mostra o número de versión e sae.

en: Commands:
gl: Ordes:

en:  apt              : Apt mode.
gl:  apt              : Modo de apt.

en:  list <pkg>..     : List bug reports of the specified packages.
gl:  list <pqt>..     : Listar os informes de fallo dos paquetes indicados.

en:  rss <pkg>..      : List bug reports of the specified packages in RSS.
gl:  rss <pqt>..      : Listar os informes de fallo dos paquetes indicados en
                        formato RSS.

en: See the manual page for the long options.
gl: Consulte a páxina do manual para as opcións longas.

note: TRANSLATORS: the following six strings refer to a plural quantity of bugs TRANSLATORS: please note that "Outstanding" means "unresolved", not "exceptional"
en: Outstanding
gl: Pendentes

en: Forwarded
gl: Reenviados

en: Pending Upload
gl: Pendentes de enviar

en: Fixed in NMU
gl: Arranxados nun NMU

en: From other Branch
gl: Doutra póla

en: Resolved in some Version
gl: Resoltos nalgunha versión

note: TRANSLATORS: "W: " is a label for warnings; you may translate it with a suitable abbreviation of the word "warning"
en: W:
gl: A:

en: Cannot write to %s
gl: Non é posíbel escribir en %s

en: Unrecognized severity '%s' will be ignored by the Debian BTS.
gl: A gravidade non recoñecida «%s» será ignorada polo BTS de Debian.

en: Bugs of severity %s
gl: Fallos de gravidade %s

en: sanity check failed: environment variable http_proxy is unset and HTTP_PROXY is set.
gl: fallou a comprobación de integridade: a variable de ambiente «http_proxy» non está definida e «HTTP_PROXY» si.

en: Cannot execute auto proxy detect command %s
gl: Non é posíbel executar a orde de detección de proxy automática %s

en: You need to specify a command.
gl: Hai que indicar unha orde.

en: Unknown command
gl: Orde descoñecida

en: Cannot read from %s
gl: Non foi posíbel ler de %s

en: Are you sure you want to install/upgrade the above packages?
gl: Está seguro de querer instalar/anovar os paquetes anteriores?

en: %s is unknown
gl: Descoñécese %s

en: Failed to invoke querybts.
gl: Non se puido chamar a «querybts».

en: You must install the reportbug package to be able to do this
gl: Debe instalar o paquete «reportbug» para poder facer isto

en: %s is unknown to the BTS
gl: O BTS non coñece de %s

note: TRANSLATORS: "ignored" refers to one singular bug
en: %s ignored
gl: %s ignorouse

note: TRANSLATORS: "ignored" refers to one singular bug
en: %s already ignored
gl: %s xa está ignorado

note: TRANSLATORS: %{plist} is a comma-separated list of %{npkgs} packages to be pinned.
en: The following %{npkgs} package will be pinned:
     %{plist}
    Are you sure? | The following %{npkgs} packages will be pinned:
     %{plist}
    Are you sure?
gl[0]: O seguinte %{npkgs} paquete vaise fixar:
     %{plist}
    Quere continuar?
gl[1]: Os seguintes %{npkgs} paquetes vanse fixar:
     %{plist}
    Quere continuar?

note: TRANSLATORS: %{blist} is a comma-separated list of %{nbugs} bugs to be dodged.
en: The following %{nbugs} bug will be dodged:
     %{blist}
    Are you sure? | The following %{nbugs} bugs will be dodged:
     %{blist}
    Are you sure?
gl[0]: O seguinte %{nbugs} fallo vaise evitar:
     %{blist}
    Quere continuar?
gl[1]: Os seguintes %{nbugs} fallos vanse evitar:
     %{blist}
    Quere continuar?

en: You must install a web browser package to be able to do this
gl: Debe instalar o paquete dun navegador web para poder facer isto

en: All selected packages are already pinned. Ignoring %s command.
gl: Todos os paquetes escollidos xa están fixados. Ignórase a orde %s.

en: There are no dodge/pin/ignore operations to undo. Ignoring %s command.
gl: Non hai operacións de evitar/fixar/ignorar para desfacer. Ignorando a orde %s.

en: All the dodge/pin/ignore operations will be undone.
    Are you sure?
gl: Desfaranse todas as operacións de evitar/fixar/ignorar realizadas.
    Quere continuar?

note: TRANSLATORS: the dashes (-) in the following strings are vertically aligned, please keep their alignment consistent
en:      y     - continue the APT installation.
gl:      y     - continuar coa instalación de «apt».

en:      n     - stop the APT installation.
gl:      n     - deter a instalación de «apt».

note: TRANSLATORS: %{prog} is the name of a program, %{user} is a user name.
en:    <num>   - query the specified bug number
                 (uses %{prog} as user %{user}).
gl:    <num>   - buscar o número de fallo indicado
                 (usará %{prog} co usuario %{user}).

en:   #<num>   - same as <num>.
gl:   #<num>   - o mesmo que <num>.

en:    b<id>   - same as <num>, but query the bug identified by <id>.
gl:    b<id>   - o mesmo que <num>, pero consulta o fallo identificado por <id>.

en:      r     - redisplay bug lists.
gl:      r     - volver a mostrar as listas de fallos.

en:      c     - compose bug lists in HTML.
gl:      c     - xerar lista de fallos en formato HTML.

en:      w     - display bug lists in HTML
                 (uses %{prog} as user %{user}).
gl:      w     - amosar lista de fallos coma HTML
                 (usará %{prog} co usuario %{user}).

en:  d <num>.. - dodge bugs <num> by pinning affected packages
                 (restart APT session to enable).
gl:  d <num>.. - evitar os fallos <num> ao fixar os paquetes pertinentes
                 (reinicie a sesión de APT para activalo).

en:  d b<id>.. - dodge bugs identified by <id> by pinning affected packages
                 (restart APT session to enable).
gl:  d b<id>.. - evitar os fallos indicados por <id> ao fixar os paquetes
                 pertinentes
                 (reinicie a sesión de APT para activalo).

en:  p <pkg>.. - pin packages <pkg>
                 (restart APT session to enable).
gl:  p <pqt>.. - fixar os paquetes <pqt>
                 (reinicie a sesión de APT para activalo).

en:  p         - pin all the above packages
                 (restart APT session to enable).
gl:  p         - fixar todos os paquetes anteriores
                 (reinicie a sesión APT para activalo).

en:  i <num>   - mark bug number <num> as ignored.
gl:  i <num>   - marcar o fallo número <num> como ignorado.

en:  i b<id>   - mark the bug identified by <id> as ignored.
gl:  i b<id>   - marcar o fallo identificado por <id> como ignorado.

en:  i         - mark all the above bugs as ignored.
gl:  i         - marcar todos os fallos anteriores coma ignorados.

en:      u     - undo all the dodge/pin/ignore operations done so far.
gl:      u     - desfacer todas as operacións de evitar/fixar/ignorar executadas.

en:      ?     - print this help.
gl:      ?     - mostrar esta axuda.

en: None of the above bugs is assigned to package %s
    Are you sure you want to pin it?
gl: Ningún dos fallos anteriores está asignado ao paquete %s
    Confirma que desexa fixalo?

note: TRANSLATORS: %{packgl} is a list of packages.
en: %{packgl} will be pinned. Restart APT session to enable
gl: Vaise fixar %{packgl}. Reinicie a sesión de APT para activalo

note: TRANSLATORS: %{sevty} is the severity of some of the bugs found for package %{packg}.
en: %{sevty} bugs of %{packg} (
gl: fallos con gravidade «%{sevty}» de «%{packg}» (

note: TRANSLATORS: "Found" refers to one singular bug
en:  (Found: %s)
gl:  (Atopado: %s)

note: TRANSLATORS: "Fixed" refers to one singular bug
en:  (Fixed: %s)
gl:  (Arranxado: %s)

note: TRANSLATORS: "Merged" refers to one singular bug
en:    Merged with:
gl:    Xuntado con:

note: TRANSLATORS: %{nbugs} is the number of bugs found for package %{packg}.
en: %{packg}(%{nbugs} bug) | %{packg}(%{nbugs} bugs)
gl[0]: %{packg}(%{nbugs} fallo)
gl[1]: %{packg}(%{nbugs} fallos)

en: Summary:
gl: Resumo:

note: TRANSLATORS: this is a summary description of the structure of a table (for accessibility)
en: The top row describes the meaning of the columns; the other rows describe bug reports, one per row
gl: A fila superior describe o significado das columnas; as outras filas describen os informes de fallo, un por fila

en: package
gl: paquete

en: version change
gl: cambio de versión

en: severity
gl: gravidade

en: bug number
gl: número de fallo

en: description
gl: descrición

en: Relevant bugs for your upgrade
gl: Fallos de interese na a súa anovación

en: by apt-listbugs
gl: por «apt-listbugs»

en: You can view the bug lists in HTML at the following URI:
gl: Pode consultar a lista de fallos en formato HTML no enderezo:

en: Failed to invoke browser.
gl: Produciuse un erro ao chamar ao navegador.

en: category of bugs
gl: categoría dos fallos

en: tags
gl: etiquetas

en: Done
gl: Feito

en: Not Implemented
gl: Non implementado

note: TRANSLATORS: this sentence, followed by the translation of "Done" (see above) should fit in less than 79 columns to work well with default width terminals
en: Retrieving bug reports...
gl: Obtendo os informes de fallo...

en:  Fail
gl:  Fallo

en: HTTP GET failed
gl: Fallou o GET de HTTP

en: Retry downloading bug information?
gl: Quere tratar de descargar de novo a información de fallos?

en: One package at a time?
gl: Un só paquete de cada vez?

en: One bug report at a time?
gl: Un só informe de fallo de cada vez?

en: Exiting with error
gl: Saíndo cun erro

en: Continue the installation anyway?
gl: Quere continuar coa instalación de todas formas?

en: Empty stream from SOAP
gl: Fluxo baleiro desde SOAP

en: Error retrieving bug reports from the server with the following error message:
gl: Produciuse un erro ao obter informes de fallo do servidor coa mensaxe de erro seguinte:

en: It appears that your network connection is down. Check network configuration and try again
gl: Parece que non ten conexión á rede. Comprobe a súa configuración de rede e tente de novo

en: It could be because your network is down, or because of broken proxy servers, or the BTS server itself is down. Check network configuration and try again
gl: Pode ser porque non teña conexión á rede, ou debido a servidores proxy estragados, ou que o mesmo servidor BTS estea fóra de servizo. Comprobe a configuración da rede e tente de novo

note: TRANSLATORS: this sentence, followed by the translation of "Done" (see above) should fit in less than 79 columns to work well with default width terminals
en: Parsing Found/Fixed information...
gl: Analizando a información de atopados e arranxados...

en:  Fixed packages:
gl:  Paquetes arranxados:
