apt-listbugs 0.1.27 - en to nb translation catalogue (93 entries)

note: TRANSLATORS: "E: " is a label for error messages; you may translate it with a suitable abbreviation of the word "error"
en: E:
nb: F:

en: This may be caused by a package lacking support for the ruby interpreter in use. Try to fix the situation with the following commands:
nb: Dette kan komme av at en pakke mangler støtte for Ruby-tolkeren som brukes. Prøv å fikse situasjonen med følgende kommandoer:

en: APT_HOOK_INFO_FD is undefined.
nb: APT_HOOK_INFO_FD er ikke definert.

en: APT_HOOK_INFO_FD is not correctly defined.
nb: APT_HOOK_INFO_FD er ikke korrekt definert.

en: Cannot read from file descriptor %d
nb: Klarte ikke lese fra fildeskriptor %d

en: ****** Exiting with an error in order to stop the installation. ******
nb: ****** Avbryter med en feil for å stoppe installasjonen. ******

en: Usage:
nb: Bruk:

en:  [options] <command> [arguments]
nb:  [valg] <kommando> [argumenter]

en: Options:
nb: Valg:

note: TRANSLATORS: the colons (:) in the following strings are vertically aligned, please keep their alignment consistent TRANSLATORS: the \"all\" between quotes should not be translated
en:  -s <severities>  : Filter bugs by severities you want to see
                        (or "all" for all)
                        [%s].
nb:  -s <alvorlighet> : Filtrer feil etter alvorlighetsgradene
                        du ønsker å se (eller "all" for alle)
                        [%s].

en:  -T <tags>        : Filter bugs by tags you want to see.
nb:  -T <tagger>      : Filtrer feil etter taggene du ønsker å se.

en:  -S <states>      : Filter bugs by pending-state categories you want to see
                        [%s].
nb:  -S <tilstander>  : Filtrer feil etter tilstandskategoriene du ønsker å se
                        [%s].

en:  -B <bug#>        : Filter bugs by number, showing only the specified bugs.
nb:  -B <feil#>       : Filtrer feil etter nummer, vis bare de angitte feilene.

en:  -D               : Show downgraded packages, too.
nb:  -D               : Vis også nedgraderte pakker.

en:  -H <hostname>    : Hostname of Debian Bug Tracking System [%s].
nb:  -H <tjener>      : Tjeneren for Debians feilhåndteringssystem
                        [%s].

en:  -p <port>        : Port number of the server [%s].
nb:  -p <port>        : Tjenerens portnummer [%s].

en:  -P <priority>    : Pin-Priority value [%s].
nb:  -P <prioritet>   : Angi verdien for Pin-Priority [%s].

en:  -E <title>       : Title of RSS output.
nb:  -E <tittel>      : Angi tittelen på RSS-ut-data.

en:  -q               : Don't display progress bar.
nb:  -q               : Ikke vis fremdriftsindikatoren.

en:  -C <apt.conf>    : Additional apt.conf file to use.
nb:  -C <apt.conf>    : Ekstra apt.conf fil som skal brukes.

en:  -F               : Automatically pin all buggy packages.
nb:  -F               : Automatisk pin alle pakker med feil.

en:  -N               : Never automatically pin packages.
nb:  -N               : Aldri pin pakker automatisk .

en:  -d               : Debug.
nb:  -d               : Feilsøking.

en:  -h               : Display this help and exit.
nb:  -h               : Vis denne hjelpen og avslutt.

en:  -v               : Show version number and exit.
nb:  -v               : Vis versjonsnummer og avslutt.

en: Commands:
nb: Kommandoer:

en:  apt              : Apt mode.
nb:  apt              : APT-modus.

en: See the manual page for the long options.
nb: Se manualsiden for lange brukervalg.

note: TRANSLATORS: the following six strings refer to a plural quantity of bugs TRANSLATORS: please note that "Outstanding" means "unresolved", not "exceptional"
en: Outstanding
nb: Gjenstående

en: Forwarded
nb: Videresendt

en: Pending Upload
nb: Ventende opplasting

en: Fixed in NMU
nb: Fikset i NMU

en: From other Branch
nb: Fra annen branch

en: Resolved in some Version
nb: Løst i en eller annen versjon

note: TRANSLATORS: "W: " is a label for warnings; you may translate it with a suitable abbreviation of the word "warning"
en: W:
nb: Adv:

en: Cannot write to %s
nb: Klarte ikke skrive til %s

en: Unrecognized severity '%s' will be ignored by the Debian BTS.
nb: Ukjent alvorlighetsgrad "%s" vil bli ignorert av Debian sitt feilsporingssystem (BTS).

en: Bugs of severity %s
nb: Feil med alvorlighetsgrad %s

en: sanity check failed: environment variable http_proxy is unset and HTTP_PROXY is set.
nb: inkonsistent: Miløvariablen http_proxy er ikke satt og HTTP_PROXY er satt.

en: Cannot execute auto proxy detect command %s
nb: Klarte ikke utføre kommando %s for å auto detektere proxy

en: You need to specify a command.
nb: Du må angi en kommando.

en: Unknown command
nb: Ukjent kommando

en: Cannot read from %s
nb: Klarte ikke lese fra %s

en: Are you sure you want to install/upgrade the above packages?
nb: Er du sikker på at du vil installere/oppgradere pakkene over?

en: %s is unknown
nb: %s er ukjent

en: Failed to invoke querybts.
nb: Klarte ikke starte querybts.

en: You must install the reportbug package to be able to do this
nb: Du må installere reportbug-pakken for å klare å gjøre dette

note: TRANSLATORS: "ignored" refers to one singular bug
en: %s ignored
nb: %s ignorert

note: TRANSLATORS: "ignored" refers to one singular bug
en: %s already ignored
nb: %s allerede ignorert

en: You must install a web browser package to be able to do this
nb: Du må installere en nettleserpakke for å klare å gjøre dette

en:      n     - stop the APT installation.
nb:      n     - stopp APT-installasjonen.

note: TRANSLATORS: %{prog} is the name of a program, %{user} is a user name.
en:    <num>   - query the specified bug number
                 (uses %{prog} as user %{user}).
nb:    <num>   - spør det spesifiserte feilnummeret
                 (bruker %{prog} som bruker %{user}).

en:   #<num>   - same as <num>.
nb:   #<num>   - samme som <num>.

en:    b<id>   - same as <num>, but query the bug identified by <id>.
nb:    b<id>   - samme som <num>, men forespør feilen identifisert av <id>.

en:      r     - redisplay bug lists.
nb:      r     - vis feillisten igjen.

en:      w     - display bug lists in HTML
                 (uses %{prog} as user %{user}).
nb:      w     - vis feilliste som HTML
                 (bruker %{prog} som bruker %{user}).

en:  i <num>   - mark bug number <num> as ignored.
nb:  i <num>   - merk feil med nummer <num> som ignorert.

en:  i b<id>   - mark the bug identified by <id> as ignored.
nb:  i b<id>   - merk feil identifisert av <id> som ignorert.

en:      ?     - print this help.
nb:      ?     - vis denne hjelpeteksten.

en: None of the above bugs is assigned to package %s
    Are you sure you want to pin it?
nb: Ingen av feilene over er tilordnet pakken %s
    Er du sikker på at du vil pin den?

note: TRANSLATORS: %{sevty} is the severity of some of the bugs found for package %{packg}.
en: %{sevty} bugs of %{packg} (
nb: %{sevty} feil i %{packg} (

note: TRANSLATORS: "Found" refers to one singular bug
en:  (Found: %s)
nb:  (Fant: %s)

note: TRANSLATORS: "Fixed" refers to one singular bug
en:  (Fixed: %s)
nb:  (Fikset: %s)

note: TRANSLATORS: "Merged" refers to one singular bug
en:    Merged with:
nb:    Slå sammen med:

note: TRANSLATORS: %{nbugs} is the number of bugs found for package %{packg}.
en: %{packg}(%{nbugs} bug) | %{packg}(%{nbugs} bugs)
nb[0]: %{packg}(%{nbugs} feil)
nb[1]: %{packg}(%{nbugs} feil)

en: Summary:
nb: Oppsummering:

note: TRANSLATORS: this is a summary description of the structure of a table (for accessibility)
en: The top row describes the meaning of the columns; the other rows describe bug reports, one per row
nb: Den øverste raden beskriver meningen av hver kolonne. De andre radene beskriver feilrapporter, en per rad

en: package
nb: pakke

en: version change
nb: versjonsendring

en: severity
nb: alvorlighet

en: bug number
nb: feilnummer

en: description
nb: beskrivelse

en: Relevant bugs for your upgrade
nb: Relevante feil for din oppgradering

en: by apt-listbugs
nb: av apt-listbugs

en: Failed to invoke browser.
nb: Klarte ikke starte nettleser.

en: category of bugs
nb: feilkategori

en: tags
nb: tagger

en: Done
nb: Ferdig

en: Not Implemented
nb: Ikke implementert

note: TRANSLATORS: this sentence, followed by the translation of "Done" (see above) should fit in less than 79 columns to work well with default width terminals
en: Retrieving bug reports...
nb: Henter feilrapporter...

en:  Fail
nb:  Mislykket

en: HTTP GET failed
nb: HTTP GET mislykket

en: Retry downloading bug information?
nb: Prøv å laste ned feilinformasjon på nytt?

en: One package at a time?
nb: En pakke om gangen?

en: One bug report at a time?
nb: En feilrapport om gangen?

en: Exiting with error
nb: Avbryter med feil

en: Continue the installation anyway?
nb: Fortsett installasjonen likevel?

en: Empty stream from SOAP
nb: Tom strøm fra SOAP

en: Error retrieving bug reports from the server with the following error message:
nb: Klarte ikke hente feilrapporter fra tjeneren - fikk følgende feilmelding:

en: It appears that your network connection is down. Check network configuration and try again
nb: Det ser ut til at nettverksforbindelsen din er nede. Sjekk nettverksoppsettet og prøv igjen

en: It could be because your network is down, or because of broken proxy servers, or the BTS server itself is down. Check network configuration and try again
nb: Den kan være fordi nettverket diit er nede, eller på grunn av en ødelagt proxy-tjener eller fordi BTS-tjeneren selv er nede. Sjekk nettverksoppsettet og prøv på nytt

note: TRANSLATORS: this sentence, followed by the translation of "Done" (see above) should fit in less than 79 columns to work well with default width terminals
en: Parsing Found/Fixed information...
nb: Tolker funnet/fikset informasjon ...

en:  Fixed packages:
nb:  Fiksede pakker:
