apt-listbugs 0.1.21 - en to tr translation catalogue (88 entries)

note: TRANSLATORS: "E: " is a label for error messages; you may translate it with a suitable abbreviation of the word "error"
en: E:
tr: H:

en: This may be caused by a package lacking support for the ruby interpreter in use. Try to fix the situation with the following commands:
tr: Bu durum, kullanımdaki ruby yorumlayıcısını desteklemeyen bir paketten kaynaklanıyor olabilir. Sorunu gidermek için şu kokmutları kullanmayı deneyebilirsiniz:

en: APT_HOOK_INFO_FD is undefined.
tr: APT_HOOK_INFO_FD tanımlı değil.

en: APT_HOOK_INFO_FD is not correctly defined.
tr: APT_HOOK_INFO_FD doğru şekilde tanımlanmamış.

en: Cannot read from file descriptor %d
tr: %d dosya tanımlayıcısından okunamadı

en: ****** Exiting with an error in order to stop the installation. ******
tr: ****** Kurulumu iptal etmek için hata kodu ile çıkılıyor. ******

en: Usage:
tr: Kullanım:

en:  [options] <command> [arguments]
tr:  [seçenekler] <komutlar> [argümanlar]

en: Options:
tr: Seçenekler:

note: TRANSLATORS: the colons (:) in the following strings are vertically aligned, please keep their alignment consistent TRANSLATORS: the \"all\" between quotes should not be translated
en:  -s <severities>  : Filter bugs by severities you want to see
                        (or "all" for all)
                        [%s].
tr:  -s <dereceler>   : Hataları görülmesi istenen önem derecelerine göre süz
                        (tüm dereceler için "all")
                        [%s].

en:  -T <tags>        : Filter bugs by tags you want to see.
tr:  -T <etiketler>   : Hataları görülmesi istenen etiketlere göre süz.

en:  -S <states>      : Filter bugs by pending-state categories you want to see
                        [%s].
tr:  -S <durumlar>    : Hataları görülmesi istenen bekleyen durum kategorilerine
                        göre süz
                        [%s].

en:  -B <bug#>        : Filter bugs by number, showing only the specified bugs.
tr:  -B <bug#>        : Hataları numaraya göre süz, yalnız belirtilenleri göster.

en:  -D               : Show downgraded packages, too.
tr:  -D               : Sürümü düşürülmüş paketleri de göster.

en:  -H <hostname>    : Hostname of Debian Bug Tracking System [%s].
tr:  -H <makine adı>  : Debian Hata Takip Sistemi'nin makine adı [%s].

en:  -p <port>        : Port number of the server [%s].
tr:  -p <port>        : Sunucunun port numarası [%s].

en:  -P <priority>    : Pin-Priority value [%s].
tr:  -P <öncelik>     : Sabitleme önceliği (Pin-Priority) değeri [%s].

en:  -E <title>       : Title of RSS output.
tr:  -E <başlık>      : RSS çıktısının başlığı.

en:  -q               : Don't display progress bar.
tr:  -q               : İlerleme çubuğunu gösterme.

en:  -F               : Automatically pin all buggy packages.
tr:  -F               : Tüm hatalı paketleri otomatik olarak sabitle.

en:  -N               : Never automatically pin packages.
tr:  -N               : Paketleri hiçbir zaman otomatik olarak sabitleme.

en:  -d               : Debug.
tr:  -d               : Hata ayıklama.

en:  -h               : Display this help and exit.
tr:  -h               : Bu yardım iletisini göster ve çık.

en:  -v               : Show version number and exit.
tr:  -v               : Sürüm numarasını göster ve çık.

en: Commands:
tr: Komutlar:

en:  apt              : Apt mode.
tr:  apt              : Apt kipi.

en: See the manual page for the long options.
tr: Uzun seçenekler için kılavuz sayfasına bakın.

note: TRANSLATORS: the following six strings refer to a plural quantity of bugs TRANSLATORS: please note that "Outstanding" means "unresolved", not "exceptional"
en: Outstanding
tr: Düzeltilmemiş

en: Forwarded
tr: Yönlendirilmiş

en: Pending Upload
tr: Yükleme bekleyen

en: Fixed in NMU
tr: NMU ile düzeltilmiş

en: From other Branch
tr: Başka bir daldan

en: Resolved in some Version
tr: Bazı sürümlerde düzeltilmiş

note: TRANSLATORS: "W: " is a label for warnings; you may translate it with a suitable abbreviation of the word "warning"
en: W:
tr: U:

en: Cannot write to %s
tr: %s dosyasına yazılamadı

en: Unrecognized severity '%s' will be ignored by the Debian BTS.
tr: '%s' önem derecesi Debian BTS tarafından algılanamadığı için göz ardı ediliyor.

en: Bugs of severity %s
tr: Önem derecesi '%s' olan paketler

en: sanity check failed: environment variable http_proxy is unset and HTTP_PROXY is set.
tr: sağlamlık denetimi başarısız oldu: http_proxy ortam değişkeni tanımlı değil ve HTTP_PROXY ortam değişkeni tanımlı.

en: Cannot execute auto proxy detect command %s
tr: Otomatik vekil sunucu algılama komutu (%s) çalıştırılamadı

en: You need to specify a command.
tr: Bir komut belirtmeniz gerekiyor.

en: Unknown command
tr: Bilinmeyen komut

en: Cannot read from %s
tr: %s okunamadı

en: Are you sure you want to install/upgrade the above packages?
tr: Bu paketleri kurmak/yükseltmek istediğinizden emin misiniz?

en: %s is unknown
tr: %s bilinmiyor

en: You must install the reportbug package to be able to do this
tr: Hata raporlayabilmek için reportbug paketini kurmanız gereklidir

note: TRANSLATORS: "ignored" refers to one singular bug
en: %s ignored
tr: %s göz ardı edildi

note: TRANSLATORS: "ignored" refers to one singular bug
en: %s already ignored
tr: %s zaten göz ardı ediliyor

en:      n     - stop the APT installation.
tr:      n     - APT kurulumunu durdur.

en:   #<num>   - same as <num>.
tr:   #<num>   - <num> ile aynı.

en:    b<id>   - same as <num>, but query the bug identified by <id>.
tr:    b<id>   - <num> ile aynı, ama <id> ile tanımlanan hatayı sorgular.

en:      r     - redisplay bug lists.
tr:      r     - hataların listesini tekrar göster.

en:  i <num>   - mark bug number <num> as ignored.
tr:  i <num>   - <num> numaralı hatayı göz ardı edilmesi için işaretle.

en:  i b<id>   - mark the bug identified by <id> as ignored.
tr:  i b<id>   - <id> ile belirtilen hatayı göz ardı edilmesi için işaretle.

en:      ?     - print this help.
tr:      ?     - bu yardım iletisini göster.

en: None of the above bugs is assigned to package %s
    Are you sure you want to pin it?
tr: Yukarıdaki hataların hiçbiri %s paketine atanmamış
    Bu paketi sabitlemek istediğinizden emin misiniz?

note: TRANSLATORS: %{sevty} is the severity of some of the bugs found for package %{packg}.
en: %{sevty} bugs of %{packg} (
tr: %{packg} paketinin "%{sevty}" hataları (

note: TRANSLATORS: "Found" refers to one singular bug
en:  (Found: %s)
tr:  (Hatalı: %s)

note: TRANSLATORS: "Fixed" refers to one singular bug
en:  (Fixed: %s)
tr:  (Düzeltilmiş: %s)

note: TRANSLATORS: "Merged" refers to one singular bug
en:    Merged with:
tr:    Şununla birleştirilmiş:

note: TRANSLATORS: %{nbugs} is the number of bugs found for package %{packg}.
en: %{packg}(%{nbugs} bug) | %{packg}(%{nbugs} bugs)
tr[0]: %{packg}(%{nbugs} hata)
tr[1]: %{packg}(%{nbugs} hata)

en: Summary:
tr: Özet:

note: TRANSLATORS: this is a summary description of the structure of a table (for accessibility)
en: The top row describes the meaning of the columns; the other rows describe bug reports, one per row
tr: En üstteki satır, sütunların anlamlarını açıklar; diğer satırlar her bir hata raporu bir satıra denk gelecek şekilde hata raporlarını açıklar

en: package
tr: paket

en: version change
tr: sürüm değişimi

en: severity
tr: önem derecesi

en: bug number
tr: hata numarası

en: description
tr: açıklama

en: Relevant bugs for your upgrade
tr: Yükseltme işlemiyle ilgili hata girdileri

en: by apt-listbugs
tr: apt-listbugs ile oluşturulmuştur

en: Failed to invoke browser.
tr: Tarayıcı başlatılamadı.

en: category of bugs
tr: hata sınıfı

en: tags
tr: etiketler

en: Done
tr: Tamam

en: Not Implemented
tr: Henüz gerçekleştirilmemiş

note: TRANSLATORS: this sentence, followed by the translation of "Done" (see above) should fit in less than 79 columns to work well with default width terminals
en: Retrieving bug reports...
tr: Hata raporları alınıyor...

en:  Fail
tr:  Başarısız

en: HTTP GET failed
tr: HTTP GET başarısız oldu

en: Retry downloading bug information?
tr: Hata bilgileri tekrar indirilmeye çalışılsın mı?

en: One package at a time?
tr: Bir kerede bir paket?

en: One bug report at a time?
tr: Bir kerede bir hata?

en: Exiting with error
tr: Hata ile çıkılıyor

en: Continue the installation anyway?
tr: Buna rağmen kuruluma devam edilsin mi?

en: Empty stream from SOAP
tr: SOAP'tan boş yanıt

en: Error retrieving bug reports from the server with the following error message:
tr: Hata raporları sunucudan alınmaya çalışılırken bir sorun oluştu. Hata iletisi:

en: It appears that your network connection is down. Check network configuration and try again
tr: Görünüşe göre ağ bağlantınız çalışmıyor. Ağ bağlantısını denetledikten sonra tekrar deneyin

en: It could be because your network is down, or because of broken proxy servers, or the BTS server itself is down. Check network configuration and try again
tr: Bu durumun nedeni ağ bağlantınızın kesik olması, bozuk vekil sunucular veya BTS sunucusunun sorun yaşıyor olması olabilir. Ağ bağlantısını denetleyip tekrar deneyin.

note: TRANSLATORS: this sentence, followed by the translation of "Done" (see above) should fit in less than 79 columns to work well with default width terminals
en: Parsing Found/Fixed information...
tr: Bulunan/Düzeltilen hata bilgileri ayrıştırılıyor...

en:  Fixed packages:
tr:  Düzeltilen paketler:
