apt-listchanges - en to da translation catalogue (17 entries)

en: Unknown frontend: %s
da: Ukendt grænseflade: %s

en: News for %s
da: Nyheder for %s

en: Changes for %s
da: Ændringer i %s

en: Informational notes
da: Bemærkninger

en: apt-listchanges: news for %s
da: apt-listchanges: Nyheder for %s

en: apt-listchanges: changelogs for %s
da: apt-listchanges: Ændringslogger for %s

en: Didn't find any valid .deb archives
da: Kunne ikke finde nogen gyldige .deb-arkiver

en: %s: will be newly installed
da: %s: bliver nyinstalleret

en: %(pkg)s: Version %(version)s has already been seen
da: %(pkg)s: Version %(version)s er allerede blevet vist

en: Aborting
da: Afbryder

en: Mailing %(address)s: %(subject)s
da: Sender %(address)s: %(subject)s

en: Do you want to continue? [Y/n]
da: Ønsker du at fortsætte? [Y/n]

en: Reading changelogs
da: Læser ændringslogger

en: Done
da: Færdig

en: Usage: apt-listchanges [options] {--apt | filename.deb ...}
da: Brug: apt-listchanges [tilvalg] {--apt | filename.deb ...}

en: Ignoring `%s' (seems to be a directory!)
da: Ignorerer »%s« (ligner en mappe!)

en: Wrong or missing VERSION from apt pipeline
    (is Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::Version set to 2?)
da: Forkert eller manglende VERSION i apt-datakanalen
    (er Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::Version sat til 2?)
