apt-listchanges - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: Unknown frontend: %s
sv: Okänt gränssnitt: %s

en: News for %s
sv: Nyheter för %s

en: Changes for %s
sv: Ändringar för %s

en: Informational notes
sv: Information

en: apt-listchanges: News
sv: apt-listchanges: Nyheter

en: apt-listchanges: Changelogs
sv: apt-listchanges: Förändringslogg

en: apt-listchanges: news for %s
sv: apt-listchanges: nyheter för %s

en: apt-listchanges: changelogs for %s
sv: apt-listchanges: förändringslogg för %s

en: Didn't find any valid .deb archives
sv: Hittade inga fungerande .deb-arkiv

en: %s: will be newly installed
sv: %s: kommer att installeras på nytt.

en: %(pkg)s: Version %(version)s has already been seen
sv: %(pkg)s: Version %(version)s har redan visats

en: Aborting
sv: Avbryter

en: Mailing %(address)s: %(subject)s
sv: E-postar %(address)s: %(subject)s

en: The mail frontend needs an installed 'sendmail', using %s
sv: E-post-gränssnittet behöver 'sendmail', använder %s

en: Do you want to continue? [Y/n]
sv: Vill du fortsätta? [J/n]?

en: Reading changelogs
sv: Läser förändringsloggar

en: Done
sv: Klar

en: Usage: apt-listchanges [options] {--apt | filename.deb ...}
sv: Användning: apt-listchanges [alternativ] {--apt | filnamn.deb ...}

en: Ignoring `%s' (seems to be a directory!)
sv: Ignorerar '%s' (det verkar vara en katalog!)

en: Continue Installation?
sv: Fortsätta med att installera?

en: Wrong or missing VERSION from apt pipeline
    (is Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::Version set to 2?)
sv: Fel eller ingen VERSION i apt-pipeline
    (är Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::Version satt till 2?)

en: Database %(db)s failed to load: %(errmsg)s
sv: Databsen %(db)s kunde inte laddas: %(errmsg)s
