apt 1.0.5 - en to eu translation catalogue (368 entries)

en: Failed to readlink %s
eu: Huts egin du %s esteka irakurtzean

en: Failed to stat %s
eu: Huts egin du %s(e)tik datuak lortzean

en: Hash Sum mismatch
eu: Egiaztapena ez dator bat

en: rename failed, %s (%s -> %s).
eu: huts egin du izen-aldaketak, %s (%s -> %s).

en: Size mismatch
eu: Tamaina ez dator bat

en: Failed to fetch %s  %s
eu: Ezin da lortu %s  %s

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
eu: Ezin izan dut %s paketeko fitxategi bat lokalizatu. Beharbada eskuz konpondu beharko duzu paketea. (arkitektura falta delako)

en: The method driver %s could not be found.
eu: Ezin izan da %s metodo kontrolatzailea aurkitu.

en: Method %s did not start correctly
eu: %s metodoa ez da behar bezala abiarazi

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
eu: Ezin da %s irakurri

en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
eu: %li fitxategi deskargatzen %li -tik (%s falta da)

en: Retrieving file %li of %li
eu: %li fitxategia jasotzen %li-tik

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
eu: %s paketea berriro instalatu behar da, baina ezin dut artxiborik aurkitu.

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
eu: Errorea: pkgProblemResolver::Resolve. Etenak sortu ditu, beharbada atxikitako paketeek eraginda.

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
eu: Ezin dira arazoak konpondu; hautsitako paketeak atxiki dituzu.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
eu: Pakete zerrenda edo egoera fitxategia ezin dira analizatu edo ireki.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
eu: Beharbada 'apt-get update' exekutatu nahiko duzu arazoak konpontzeko

en: The list of sources could not be read.
eu: Ezin izan da Iturburu zerrenda irakurri.

en: Regex compilation error - %s
eu: Adierazpen erregularren konpilazio errorea - %s

en: Unable to locate package %s
eu: Ezin da %s paketea lokalizatu

en: Release '%s' for '%s' was not found
eu: '%2$s'(r)en '%1$s' banaketa ez da aurkitu

en: Version '%s' for '%s' was not found
eu: '%2$s'(r)en '%1$s' bertsioa ez da aurkitu

en: Unmounting CD-ROM...
eu: CD-ROM Desmuntatzen...

en: Using CD-ROM mount point %s
eu: %s CD-ROM muntatze puntua erabiltzen

en: Waiting for disc...
eu: Diska itxaroten...

en: Mounting CD-ROM...
eu: CD-ROM-a muntatzen...

en: Identifying...
eu: Egiaztatzen...

en: Stored label: %s
eu: Gordetako Etiketa: %s

en: Scanning disc for index files...
eu: Indize fitxategien bila diska arakatzen...

en: Found %zu package indexes, %zu source indexes, %zu translation indexes and %zu signatures
eu: %zu pakete indize, %zu jatorri indize %zu itzulpen indize eta %zu sinadura aurkitu dira

en: Found label '%s'
eu: Aurkitutako Etiketa: '%s'

en: That is not a valid name, try again.
eu: Hau ez baliozko izen bat, froga berriro.

en: This disc is called: 
    '%s'
eu: Diskaren izen:
    '%s'

en: Copying package lists...
eu: Pakete zerrendak kopiatzen...

en: Writing new source list
eu: Jatorri zerrenda berria idazten

en: Source list entries for this disc are:
eu: Diskoarentzako jatorri sarrerak:

en: Unable to stat %s.
eu: Ezin da %s atzitu.

en: Invalid archive signature
eu: Artxibo sinadura baliogabea

en: Error reading archive member header
eu: Errorea artxiboko kidearen goiburua irakurtzean

en: Invalid archive member header
eu: Artxiboko kidearen goiburua baliogabea da

en: Archive is too short
eu: Artxiboa laburregia da

en: Failed to read the archive headers
eu: Huts egin artxibo goiburuak irakurtzean

en: Unable to stat the mount point %s
eu: Ezin da atzitu %s muntatze puntua

en: Failed to stat the cdrom
eu: Huts egin du CDROMa atzitzean

en: Command line option %s is not boolean
eu: Komando lerroko %s aukera ez da boolearra.

en: Option %s requires an argument.
eu: %s aukerak argumentu bat behar du.

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
eu: %s aukera: konfigurazio elementuaren zehaztapenak =<val> eduki behar du.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
eu: %s aukerak osoko argumentu bat behar du, eta ez '%s'

en: Option '%s' is too long
eu: '%s' aukera luzeegia da

en: Sense %s is not understood, try true or false.
eu: %s zentzua ez da ulertzen; probatu egiazkoa edo faltsua.

en: Invalid operation %s
eu: Eragiketa baliogabea: %s

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
eu: Mota ezezaguneko laburtzapena: '%c'

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
eu: Sintaxi errorea, %s:%u: Blokearen hasieran ez dago izenik.

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
eu: Sintaxi errorea %s:%u: Gaizki eratutako

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
eu: Sintaxi errorea, %s:%u: Zabor gehigarria balioaren ondoren

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
eu: Sintaxi errorea, %s:%u: Direktibak goi-mailan bakarrik egin daitezke

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
eu: Sintaxi errorea, %s:%u: habiaratutako elementu gehiegi

en: Syntax error %s:%u: Included from here
eu: Sintaxi errorea, %s:%u: hemendik barne hartuta

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
eu: Sintaxi errorea, %s:%u: onartu gabeko '%s' direktiba

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
eu: Sintaxi errorea, %s:%u: Zabor gehigarria fitxategi amaieran

en: Corrupted archive
eu: Hondatutako artxiboa

en: Tar checksum failed, archive corrupted
eu: Tar egiaztapenak huts egin, hondatutakofitxategia

en: Not using locking for read only lock file %s
eu: Ez da blokeorik erabiltzen ari irakurtzeko soilik den %s blokeo fitxategiarentzat

en: Could not open lock file %s
eu: Ezin izan da %s blokeo fitxategia ireki

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
eu: Ez da blokeorik erabiltzen ari nfs %s muntatutako blokeo fitxategiarentzat

en: Could not get lock %s
eu: Ezin izan da %s blokeoa hartu

en: Waited for %s but it wasn't there
eu: %s espero zen baina ez zegoen han

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
eu: %s azpiprozesuak segmentaziuo hutsegitea jaso du.

note: we forward the statuscode, so don't generate a message on the fd in this case
en: Sub-process %s returned an error code (%u)
eu: %s azpiprozesuak errore kode bat itzuli du (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
eu: %s azpiprozesua ustekabean amaitu da

en: Read error
eu: Irakurketa errorea

en: Write error
eu: Idazketa errorea

en: Failed to create subprocess IPC
eu: Huts egin du IPC azpiprozesua sortzean

en: Failed to exec compressor
eu: Huts egin du konpresorea exekutatzean

en: Could not open file %s
eu: %s fitxategia ezin izan da ireki

en: Problem syncing the file
eu: Arazoa fitxategia sinkronizatzean

en: Unable to write to %s
eu: %s : ezin da idatzi

en: Can't mmap an empty file
eu: Ezin da fitxategi huts baten mmap egin

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
eu: Ezin izan da %lu byteren mmap egin

en: Failed to truncate file
eu: Huts fitxategia mozterakoan

en: Dynamic MMap ran out of room. Please increase the size of APT::Cache-Start. Current value: %lu. (man 5 apt.conf)
eu: MMAP dinamikoa memoriaz kanpo. Mesedez handitu APT::Cache-Start muga. Uneko balioa: %lu. (man 5 apt.conf)

en: %c%s... Error!
eu: %c%s... Errorea!

en: %c%s... Done
eu: %c%s... Eginda

en: Selection %s not found
eu: %s hautapena ez da aurkitu

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
eu: Ez da baliozko DEB artxiboa; '%s' kidea falta da

en: Internal error, could not locate member %s
eu: Barne Errorea, ezin da %s atala kokatu

en: Unparsable control file
eu: Kontrol fitxategi ezin analizagarria

en: Unable to parse package file %s (%d)
eu: Ezin da %s pakete fitxategia analizatu (%d)

note: we don't care for the difference
en: Preparing %s
eu: %s prestatzen

en: Preparing to configure %s
eu: %s konfiguratzeko prestatzen

en: Preparing for removal of %s
eu: %s kentzeko prestatzen

en: Preparing to completely remove %s
eu: %s guztiz ezabatzeko prestatzen

en: Running post-installation trigger %s
eu: Inbstalazio-ondorengo %s abiarazlea exekutatzen

en: Installed %s
eu: %s Instalatuta

en: Configuring %s
eu: %s konfiguratzen

note: FIXME: use a better string after freeze
en: Directory '%s' missing
eu: '%s' direktorioa falta da

en: Unpacking %s
eu: %s irekitzen

en: Installing %s
eu: %s Instalatzen

en: Removing %s
eu: %s kentzen

en: Completely removed %s
eu: %s guztiz ezabatu da

en: Building dependency tree
eu: Dependentzia zuhaitza eraikitzen

en: Candidate versions
eu: Hautagaien bertsioak

en: Dependency generation
eu: Dependentzi Sormena

en: Reading state information
eu: Egoera argibideak irakurtzen

en: Failed to open StateFile %s
eu: Huts egin du %s EgoeraFitxategia irekitzean

en: Failed to write temporary StateFile %s
eu: Ezin izan da %s aldiroko EgoeraFitrxategia idatzi

en: Failed to write file %s
eu: Ezin izan da %s fitxategian idatzi

en: Failed to close file %s
eu: Ezin izan da %s fitxategia itxi

en: Calculating upgrade
eu: Berriketak kalkulatzen

en: Wrote %i records.
eu: %i erregistro grabaturik.

en: Wrote %i records with %i missing files.
eu: %i erregistro eta %i galdutako fitxategi grabaturik.

en: Wrote %i records with %i mismatched files
eu: %i erregistro eta %i okerreko fitxategi grabaturik

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
eu: %i erregistro, %i galdutako fitxategi eta %i okerreko fitxategi grabaturik

en: Packaging system '%s' is not supported
eu: '%s' pakete sistema ez da onartzen

en: Unable to determine a suitable packaging system type
eu: Ezin da pakete sistemaren mota egokirik zehaztu

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
eu: Instalazio hau exekutatzeko, funtsezko %s paketea aldi baterako kendu behar da, Gatazka/Aurre-mendekotasun begizta baten ondorioz. Normalean arriskutsua izaten da, baina hala ere egin nahi baduzu, aktibatu APT::Force-LoopBreak aukera.

en: Empty package cache
eu: Paketeen katxea hutsik

en: The package cache file is corrupted
eu: Paketeen katxe fitxategia hondatuta dago

en: The package cache file is an incompatible version
eu: Paketeen katxe fixategiaren bertsioa ez da bateragarria

en: This APT does not support the versioning system '%s'
eu: APT honek ez du '%s' bertsio sistema onartzen

en: Depends
eu: Mendekotasuna:

en: PreDepends
eu: Aurremendekotasuna:

en: Suggests
eu: Iradokizuna:

en: Conflicts
eu: Gatazka:

en: Recommends
eu: Gomendioa:

en: Replaces
eu: Ordeztea:

en: Breaks
eu: Apurturik

en: Obsoletes
eu: Zaharkitzea:

en: important
eu: garrantzitsua

en: required
eu: beharrezkoa

en: standard
eu: estandarra

en: extra
eu: estra

en: optional
eu: aukerakoa

en: Cache has an incompatible versioning system
eu: Katxearen bertsio sistema ez da bateragarria

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
eu: APT honek maneia dezakeen pakete izenen kopurua gainditu duzu.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
eu: APT honek maneia dezakeen bertsio kopurua gainditu duzu.

en: Wow, you exceeded the number of descriptions this APT is capable of.
eu: APT honek maneia dezakeen azalpen kopurua gainditu duzu.

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
eu: APT honek maneia dezakeen mendekotasun muga gainditu duzu.

en: Reading package lists
eu: Pakete Zerrenda irakurtzen

en: IO Error saving source cache
eu: S/I errorea iturburu katxea gordetzean

en: Index file type '%s' is not supported
eu: '%s' motako indize fitxategirik ez da onartzen

en: Did not understand pin type %s
eu: Ez da ulertu %s orratz-mota (pin)

en: No priority (or zero) specified for pin
eu: Ez da lehentasunik zehaztu orratzarentzat (pin) (edo zero da)

en: Malformed line %u in source list %s (type)
eu: Gaizki osatutako %u lerroa %s Iturburu zerrendan (type)

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
eu: '%s' mota ez da ezagutzen %u lerroan %s Iturburu zerrendan

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed before unchanged files in 'apt-get update'
en: Hit:%lu %s
eu: Atzituta:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files processed in 'apt-get update' Potentially replaced later by "Hit:", "Ign:" or "Err:" if something (bad) happens
en: Get:%lu %s
eu: Hartu:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download, but the error is ignored (compare "Err:")
en: Ign:%lu %s
eu: Ez ikusi:%lu %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
eu: Lortuta: %sB (%s) (%sB/s)

en:  [Working]
eu:  [Lanean]

en: Correcting dependencies...
eu: Mendekotasunak zuzentzen...

en:  failed.
eu:  : huts egin du.

en: Unable to correct dependencies
eu: Ezin dira mendekotasunak zuzendu

en: Unable to minimize the upgrade set
eu: Ezin da bertsio berritzeko multzoa minimizatu

en:  Done
eu:  Eginda

en: You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
eu: Beharbada 'apt --fix-broken install' exekutatu nahiko duzu zuzentzeko.

en: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).
eu: Bete gabeko mendekotasunak. Probatu 'apt --fix-broken install' paketerik gabe (edo zehaztu konponbide bat).

en: Package %s is a virtual package provided by:
eu: %s pakete birtual bat da, honek hornitua:

en: You should explicitly select one to install.
eu: Zehazki bat hautatu behar duzu instalatzeko.

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
eu: %s paketea ez dago erabilgarri, baina beste pakete batek erreferentzia 
    egiten dio. Beharbada paketea faltako da, edo zaharkituta egongo da, edo 
    beste iturburu batean bakarrik egongo da erabilgarri

en: However the following packages replace it:
eu: Baina ondorengo paketeek ordezten dute:

en: This APT has Super Cow Powers.
eu: APT honek Super Behiaren Ahalmenak ditu.

en: No packages found
eu: Ez da paketerik aurkitu

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
eu: KONTUZ: Hurrengo paketeak ezin dira egiaztatu!

en: Authentication warning overridden.
eu: Egiaztapen abisua gainidazten.

en: Some packages could not be authenticated
eu: Zenbait pakete ezin dira egiaztatu

en: Install these packages without verification?
eu: Paketeak egiaztapen gabe instalatu?

en: Couldn't determine free space in %s
eu: Ezin da %s(e)n duzun leku librea atzeman.

en: You don't have enough free space in %s.
eu: Ez daukazu nahikoa leku libre %s(e)n.

en: Unable to lock the download directory
eu: Ezin da deskarga direktorioa blokeatu

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
eu: Pakete batzuk ezin izan dira instalatu. Beharbada ezinezko egoera 
    bat eskatu duzu, edo, banaketa ezegonkorra erabiltzen ari bazara,
    beharrezko pakete batzuk ez ziren sortuko oraindik, edo 
    Sarrerakoetan (Incoming) egoten jarraituko dute.

note: if (Packages == 1) { c1out << std::endl; c1out << _("Since you only requested a single operation it is extremely likely that\n" "the package is simply not installable and a bug report against\n" "that package should be filed.") << std::endl; }
en: The following information may help to resolve the situation:
eu: Informazio honek arazoa konpontzen lagun dezake:

en: Broken packages
eu: Hautsitako paketeak

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
eu: Ezin izan dira artxibo batzuk lortu; beharbada apt-get update exekutatu, edo --fix-missing aukerarekin saiatu?

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
eu: Barne errorea, InstallPackages apurturiko paketeez deitu da!

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
eu: Paketeak ezabatu beharra dute baina Ezabatzea ezgaiturik dago.

en: Internal error, Ordering didn't finish
eu: Barne errorea, ez da ordenatzeaz amaitu

en: How odd... The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
eu: Hau bitxia... Tamainak ez dira berdina, idatzi apt@packages.debian.org-ra berri emanez (ingelesez)

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of archives.
eu: Artxiboetako %sB/%sB eskuratu behar dira.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of archives.
eu: Artxiboetako %sB eskuratu behar dira.

en: After this operation, %sB of additional disk space will be used.
eu: Ekintza honen ondoren, %sB gehiago erabiliko dira diskoan.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: After this operation, %sB disk space will be freed.
eu: Ekintza honen ondoren, %sB libratuko dira diskoan.

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
eu: 'Trivial Only' zehaztu da, baina hau ez da eragiketa tribial bat.

en: Do you want to continue?
eu: Aurrera jarraitu nahi al duzu?

en: Abort.
eu: Abortatu.

en: Some files failed to download
eu: Fitxategi batzuk ezin izan dira deskargatu

en: Download complete and in download only mode
eu: Deskarga amaituta eta deskarga soileko moduan

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
eu: --fix-missing eta euskarri aldaketa ez dira onartzen oraingoz

en: Unable to correct missing packages.
eu: Falta diren paketeak ezin dira zuzendu.

en: Aborting install.
eu: Abortatu instalazioa.

en: We are not supposed to delete stuff, can't start AutoRemover
eu: Suposatu ez dugun zerbait ezabatuko da, ezin da AutoRemover abiarazi

en: Hmm, seems like the AutoRemover destroyed something which really
    shouldn't happen. Please file a bug report against apt.
eu: Hmm, dirudienez AutoRemover-ek gertatu behar ez zen apurtu du
    Mesedez programa errore txosten bat bete mesedez.

en: Internal Error, AutoRemover broke stuff
eu: Barne Errorea, AutoRemover-ek zerbait apurtu du

en: Suggested packages:
eu: Iradokitako paketeak:

en: Recommended packages:
eu: Gomendatutako paketeak:

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
eu: %s saltatzen. Instalatuta dago, eta ez dago bertsio-berritzerik.

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
eu: %s berriro instalatzea ez da posible; ezin da deskargatu.

en: %s set to manually installed.
eu: %s eskuz instalatua bezala ezarri.

en: but %s is installed
eu: baina %s instalatuta dago

en: but %s is to be installed
eu: baina %s instalatzeko dago

en: but it is not installable
eu: baina ez da instalagarria

en: but it is a virtual package
eu: baina pakete birtuala da

en: but it is not going to be installed
eu: baina ez da instalatuko

en: but it is not installed
eu: baina ez dago instalatuta

en:  or
eu:  edo

en: The following packages have unmet dependencies:
eu: Ondorengo paketeetan bete gabeko mendekotasunak daude:

en: The following NEW packages will be installed:
eu: Ondorengo pakete BERRIAK instalatuko dira:

en: The following packages will be REMOVED:
eu: Ondorengo paketeak KENDUKO dira:

en: The following packages have been kept back:
eu: Ondorengo paketeak mantendu egin dira:

en: The following packages will be upgraded:
eu: Ondorengo paketeak bertsio-berrituko dira:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
eu: Ondorengo paketeak AURREKO BERTSIORA itzuliko dira:

en: The following held packages will be changed:
eu: Ondorengo pakete atxikiak aldatu egingo dira:

en: %s (due to %s)
eu: %s (arrazoia: %s)

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
eu: KONTUZ: Ondorengo funtsezko paketeak kendu egingo dira
    EZ ezazu horrelakorik egin, ez badakizu ondo zertan ari zaren!

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
eu: %lu bertsio berritua(k), %lu berriki instalatuta,

en: %lu reinstalled,
eu: %lu berrinstalatuta,

en: %lu downgraded,
eu: %lu aurreko bertsiora itzulita,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
eu: %lu kentzeko, eta %lu bertsio-berritu gabe.

en: %lu not fully installed or removed.
eu: %lu ez erabat instalatuta edo kenduta.

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to Y[es] e.g. "Do you want to continue? [Y/n] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [Y/n]
eu: [B/e]

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to N[o] e.g. "Should this file be removed? [y/N] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [y/N]
eu: [b/E]

en: Package files:
eu: Pakete Fitxategiak:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
eu: Katxea ez dago sinkronizatuta, ezin zaio erreferentziarik (x-ref) egin pakete fitxategi bati

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
eu: Pin duten Paketeak:

en:   Installed:
eu:   Instalatuta:

en:   Candidate:
eu:   Hautagaia:

en: (none)
eu: (bat ere ez)

note: Show the priority tables
en:   Version table:
eu:   Bertsio taula:

en: Must specify at least one package to fetch source for
eu: Gutxienez pakete bat zehaztu behar duzu iturburua lortzeko

en: Unable to find a source package for %s
eu: Ezin da iturburu paketerik aurkitu %s(r)entzat

en: Skipping already downloaded file '%s'
eu: Dagoeneko deskargaturiko '%s' fitxategia saltatzen

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of source archives.
eu: Iturburu artxiboetako %sB/%sB eskuratu behar dira.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of source archives.
eu: Iturburu artxiboetako %sB eskuratu behar dira.

en: Fetch source %s
eu: Eskuratu %s iturburua

en: Failed to fetch some archives.
eu: Huts egin du zenbat artxibo lortzean.

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
eu: %s(e)n dagoeneko deskonprimitutako iturburua deskonprimitzea saltatzen

en: Unpack command '%s' failed.
eu: Deskonprimitzeko '%s' komandoak huts egin du.

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
eu: Egiaztatu 'dpkg-dev' paketea instalaturik dagoen.

en: Build command '%s' failed.
eu: Eraikitzeko '%s' komandoak huts egin du.

en: Unable to get build-dependency information for %s
eu: Ezin izan da %s(r)en eraikitze mendekotasunen informazioa eskuratu

en: %s has no build depends.
eu: %s: ez du eraikitze mendekotasunik.

en: Must specify at least one package to check builddeps for
eu: Gutxienez pakete bat zehaztu behar duzu eraikitze mendekotasunak egiaztatzeko

en: Failed to process build dependencies
eu: Huts egin du eraikitze mendekotasunak prozesatzean

en: Package %s version %s has an unmet dep:
eu: %s paketeak (%s bertsioa) mendekotasun arazo bat du:

en: The update command takes no arguments
eu: Eguneratzeko komandoak ez du argumenturik hartzen

en: Total package names:
eu: Pakete Izenak Guztira :

en:   Normal packages:
eu:   Pakete normalak:

en:   Pure virtual packages:
eu:   Pakete birtual puruak:

en:   Single virtual packages:
eu:   Bakanako pakete birtualak:

en:   Mixed virtual packages:
eu:   Nahastutako pakete birtualak:

en:   Missing:
eu:   Falta direnak:

en: Total distinct versions:
eu: Bertsio Ezberdinak Guztira:

en: Total distinct descriptions:
eu: Azalpen Ezberdinak Guztira:

en: Total dependencies:
eu: Dependentziak Guztira:

en: Total ver/file relations:
eu: Guztira Bertsio/fitxategi erlazioak:

en: Total Desc/File relations:
eu: Fitx/Azalpen erlazioak guztira:

en: Total Provides mappings:
eu: Guztira Saltzaile Mapatzea:

en: Total globbed strings:
eu: Guztira bateratutako kateak:

en: Total slack space:
eu: Guztira galdutako tokia:

en: Total space accounted for:
eu: Guztira erregistratutako lekua:

en: Show source records
eu: Iturburu erregistroak erakusten ditu

en: Search the package list for a regex pattern
eu: Adierazpen erregularrak bilatzen ditu pakete zerrendan

en: Show raw dependency information for a package
eu: Pakete baten mendekotasunak erakusten ditu

en: Show a readable record for the package
eu: Paketearen erregistro irakurgarri bat erakusten du

en: List the names of all packages in the system
eu: Pakete guztien izenak zerrendatzen ditu

en: Show policy settings
eu: Gidalerroen ezarpenak erakusten ditu

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
eu: Prozesu hau bildumako beste CD guztiekin errepikatu.

en: Arguments not in pairs
eu: Parekatu gabeko argumentuak

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
eu: Ezin da debconf bertsioa eskuratu. Debconf instalatuta dago?

en: Couldn't find package %s
eu: Ezin izan da %s paketea aurkitu

en: Internal error, problem resolver broke stuff
eu: Barne Errorea, arazo konpontzaileak zerbait apurtu du

en: Supported modules:
eu: Onartutako Moduluak:

en: Retrieve new lists of packages
eu: Eskuratu pakete zerrenda berriak

en: Perform an upgrade
eu: Egin bertsio berritzea

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
eu: Instalatu pakete berriak (paketea libc6 da, eta ez libc6.deb)

en: Remove packages
eu: Kendu paketeak

en: Remove packages and config files
eu: Paketeak kendu eta garbitu

en: Remove automatically all unused packages
eu: Automatikoki kendu erabiltzen ez diren paketeak

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
eu: Banaketaren bertsio berritzea: ikus apt-get(8)

en: Follow dselect selections
eu: Jarraitu dselect hautapenak

en: Configure build-dependencies for source packages
eu: Konfiguratu iturburu paketeen eraikitze dependentziak

en: Erase downloaded archive files
eu: Ezabatu deskargatutako artxibo fitxategiak

en: Erase old downloaded archive files
eu: Ezabatu deskargatutako artxibo fitxategi zaharrak

en: Verify that there are no broken dependencies
eu: Egiaztatu ez dagoela hautsitako mendekotasunik

en: Download source archives
eu: Deskargatu iturburu artxiboak

en: Unknown package record!
eu: Pakete erregistro ezezaguna!

en: Bad default setting!
eu: Okerreko ezarpen lehenetsia!

en: Do you want to erase any previously downloaded .deb files?
eu: Deskargaturiko .deb fitxategi guztiak ezabatu nahi al dituzu?

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
eu: edo falta diren mendekotasunen erroreak. Hori ondo dago; mezu honen

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
eu: aurreko erroreak dira garrantzitsuak. Konpondu eta exekutatu [I]nstall berriro

en: Merging available information
eu: Eskuragarrien datuak biltzen

en: Package extension list is too long
eu: Pakete luzapenen zerrenda luzeegia da

en: Error processing directory %s
eu: Errorea direktorioa prozesatzean %s

en: Source extension list is too long
eu: Iturburu luzapenen zerrenda luzeegia da

en: Error writing header to contents file
eu: Errorea eduki fitxategiaren goiburua idaztean

en: Error processing contents %s
eu: Errorea edukiak prozesatzean %s

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitrary configuration option
eu: Erabilera: apt-ftparchive [aukerak] komandoa
    Komandoak: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
               sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
               contents path
               release path
               generate config [groups]
               clean config
    
    apt-ftparchive Debian artxiboen indizeak sortzeko erabiltzen da. Sortzeko 
    estilo asko onartzen ditu, erabat automatizatuak nahiz ordezte funtzionalak
    'dpkg-scanpackages' eta 'dpkg-scansources'erako
    Package izeneko fitxategiak sortzen ditu .deb fitxategien zuhaitz batetik.
    Package fitxategiak pakete bakoitzaren kontrol eremu guztiak izaten ditu,
    MD5 hash balioa eta fitxategi tamaina barne. Override fitxategia erabiltzen
    da lehentasunaren eta sekzioaren balioak behartzeko.
    
    Era berean, iturburu fitxategiak ere sortzen ditu .dsc fitxategien
    zuhaitzetik. --source-override aukera erabil daiteke src override 
    fitxategi bat zehazteko.
    'packages' eta 'sources' komandoa zuhaitzaren erroan exekutatu behar dira.
    BinaryPath-ek bilaketa errekurtsiboaren oinarria seinalatu behar du, eta
    override fitxategiak override banderak izan behar ditu. Pathprefix 
    fitxategi izenen eremuei eransten zaie (halakorik badago). Hona hemen
    Debian artxiboko erabilera argibide bat:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Aukerak:
      -h    Laguntza testu hau
      --md5 Kontrolatu MD5 sortzea
      -s=?  Iturburuaren override fitxategia
      -q    Isilik
      -d=?  Hautatu aukerako katxearen datu-basea
      --no-delink Gaitu delink arazketa modua
      --contents  Kontrolatu eduki fitxategia sortzea
      -c=?  Irakurri konfigurazio fitxategi hau
      -o=?  Ezarri konfigurazio aukera arbitrario bat

en: No selections matched
eu: Ez dago bat datorren hautapenik

en: Some files are missing in the package file group `%s'
eu: Fitxategi batzuk falta dira `%s' pakete fitxategien taldean

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
eu: Datu-basea hondatuta dago; fitxategiari %s.old izena jarri zaio

en: DB is old, attempting to upgrade %s
eu: Datu-basea zaharra da; %s bertsio-berritzen saiatzen ari da

en: Unable to open DB file %s: %s
eu: Ezin da ireki %s datu-base fitxategia: %s

en: Archive has no control record
eu: Artxiboak ez du kontrol erregistrorik

en: Unable to get a cursor
eu: Ezin da kurtsorerik eskuratu

en: realloc - Failed to allocate memory
eu: realloc - Huts egin du memoria esleitzean

en: Unknown compression algorithm '%s'
eu: '%s' Konpresio Algoritmo Ezezaguna

en: Compressed output %s needs a compression set
eu: %s irteera konprimituak konpresio-tresna bat behar du

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
eu: Huts egin du azpiprozesuarentzako IPC kanalizazio bat sortzean

en: Failed to fork
eu: Huts egin du sardetzean

en: Compress child
eu: Konprimatu Umeak

en: Internal error, failed to create %s
eu: Barne Errorea, Huts %s sortzerakoan

en: IO to subprocess/file failed
eu: Huts egin du azpiprozesu/fitxategiko S/Iak

en: Failed to read while computing MD5
eu: Huts egin du MD5 konputatzean

en: Failed to rename %s to %s
eu: Huts egin du %s izenaren ordez %s ipintzean

en: Unable to open %s
eu: Ezin da %s ireki

en: Failed to read the override file %s
eu: Huts egin du %s override fitxategia irakurtzean

en: W: Unable to read directory %s
eu: A: Ezin da %s direktorioa irakurri

en: W: Unable to stat %s
eu: A: Ezin da %s atzitu

en: W:
eu: A:

en: E: Errors apply to file
eu: E: Erroreak fitxategiari dagozkio

en: Failed to resolve %s
eu: Huts egin du %s ebaztean

en: Tree walking failed
eu: Huts egin dute zuhaitz-urratsek

en: Failed to open %s
eu: Huts egin du %s irekitzean

en: *** Failed to link %s to %s
eu: *** Ezin izan da %s %s(r)ekin estekatu

en:  DeLink limit of %sB hit.
eu:  DeLink-en mugara (%sB) heldu da.

en: Archive had no package field
eu: Artxiboak ez du pakete eremurik

en:   %.*s has no override entry
eu:   %.*s: ez du override sarrerarik

en:   %.*s maintainer is %.*s not %s
eu:   %.*s mantentzailea %.*s da, eta ez %s

en:   %.*s has no source override entry
eu:   %.*s: ez du jatorri gainidazketa sarrerarik

en:   %.*s has no binary override entry either
eu:   %.*s: ez du bitar gainidazketa sarrerarik

en: Waiting for headers
eu: Goiburuen zain

en: The HTTP server sent an invalid reply header
eu: http zerbitzariak erantzun goiburu baliogabe bat bidali du.

en: Bad header line
eu: Okerreko goiburu-lerroa

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
eu: http zerbitzariak Content-Length buru baliogabe bat bidali du

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
eu: http zerbitzariak Content-Range buru baliogabe bat bidali du

en: This HTTP server has broken range support
eu: http zerbitzariak barruti onarpena apurturik du

en: Unknown date format
eu: Datu formatu ezezaguna

en: Bad header data
eu: Goiburu data gaizki dago

en: Connection failed
eu: Konexioak huts egin du

en: Internal error
eu: Barne errorea

en: Unable to read the cdrom database %s
eu: Ezin da cdrom-eko %s datu-basea irakurri

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
eu: Mesedez erabili apt-cdrom APT-k CD hau ezagutu dezan.
    apt-get update ezin da erabili CD berriak gehitzeko

en: Wrong CD-ROM
eu: CD okerra

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
eu: Ezin izan da %s(e)ko CD-ROMa desmuntatu; beharbada erabiltzen ariko da.

en: Disk not found.
eu: Ez da diska aurkitu

en: File not found
eu: Ez da fitxategia aurkitu

en: Connecting to %s (%s)
eu: Konektatzen -> %s.(%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
eu: Ezin izan da socket-ik sortu honentzat: %s (f=%u t=%u p=%u)

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
eu: Ezin izan da konexioa hasi -> %s:%s (%s).

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Could not connect to %s:%s (%s).
eu: Ezin izan da konektatu -> %s:%s (%s)

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
eu: Ezin izan da konektatu -> %s:%s (%s). Konexioak denbora muga gainditu du

en: Connecting to %s
eu: Konektatzen -> %s...

en: Could not resolve '%s'
eu: Ezin izan da '%s' ebatzi

en: Temporary failure resolving '%s'
eu: Aldi baterako akatsa '%s' ebaztean

en: Failed to stat
eu: Huts egin du atzitzean

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
eu: URI baliogabea. URI lokalek ezin dute // eduki hasieran

en: At least one invalid signature was encountered.
eu: Beintza sinadura baliogabe bat aurkitu da.

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
eu: Barne errorea: Sinadura zuzena, baina ezin da egiaztapen marka zehaztu

en: The following signatures were invalid:
eu: Ondorengo sinadurak baliogabeak dira:

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
eu: Ondorengo sinadurak ezin dira egiaztatu gako publikoa ez bait dago eskuragarri:

en: Error reading from server. Remote end closed connection
eu: Errorea zerbitzaritik irakurtzen Urrunetik amaitutako konexio itxiera

en: Error reading from server
eu: Errorea zerbitzaritik irakurtzean

en: Error writing to file
eu: Errorea fitxategian idaztean

en: Select failed
eu: Hautapenak huts egin du

en: Connection timed out
eu: Konexioaren denbora muga gainditu da

en: Problem hashing file
eu: Arazoa fitxategiaren hash egitean

en: Failed to set modification time
eu: Huts egin du aldaketa ordua ezartzean
