apt 0.7.21 - en to bg translation catalogue (520 entries)

en: Failed to readlink %s
bg: Неуспех при прочитането на връзка %s

en: Failed to stat %s
bg: Грешка при получаването на атрибути за %s

en: Hash Sum mismatch
bg: Несъответствие на контролната сума

en: rename failed, %s (%s -> %s).
bg: преименуването се провали, %s (%s -> %s).

en: Size mismatch
bg: Несъответствие на размера

note: Invalid signature file, reject (LP: #346386) (Closes: #627642)
en: GPG error: %s: %s
bg: Грешка от GPG: %s: %s

note: TRANSLATOR: The first %s is the URL of the bad Release file, the second is the time since then the file is invalid - formatted in the same way as in the download progress display (e.g. 7d 3h 42min 1s)
en: Release file for %s is expired (invalid since %s). Updates for this repository will not be applied.
bg: Файлът със служебна информация за „%s“ е остарял (валиден до %s). Няма да се прилагат обновявания от това хранилище.

en: Conflicting distribution: %s (expected %s but got %s)
bg: Конфликт в дистрибуцията: %s (очаквана: %s, намерена: %s)

en: Failed to fetch %s  %s
bg: Неуспех при изтеглянето на %s  %s

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
bg: Неуспех при намирането на файл за пакет %s. Това може да означава, че трябва ръчно да оправите този пакет (поради пропусната архитектура).

en: Can't find a source to download version '%s' of '%s'
bg: Не е открит източник, от който да се изтегли версия „%s“ на „%s“

en: The method driver %s could not be found.
bg: Неуспех при намирането на драйвер за метод %s.

en: Method %s did not start correctly
bg: Методът %s не стартира правилно

en: List directory %s is missing.
bg: Директорията със списъци %s липсва.

en: Archives directory %s is missing.
bg: Директорията за архиви %s липсва.

en: Unable to lock directory %s
bg: Неуспех при заключване на директорията %s

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
bg: Неуспех при четенето на %s

en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
bg: Изтегляне на файл %li от %li (остават %s)

en: Retrieving file %li of %li
bg: Изтегляне на файл %li от %li

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
bg: Пакетът %s трябва да бъде преинсталиран, но не може да се намери архив за него.

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
bg: Грешка, pkgProblemResolver::Resolve генерира повреди, това може да е причинено от задържани пакети.

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
bg: Неуспех при коригирането на проблемите, имате задържани счупени пакети.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
bg: Списъците с пакети или файлът за състояние не можаха да бъдат анализирани или отворени.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
bg: Може да искате да изпълните „apt-get update“, за да коригирате тези проблеми

en: The list of sources could not be read.
bg: Списъкът с източници не можа да бъде прочетен.

en: Regex compilation error - %s
bg: Грешка при компилирането на регулярния израз - %s

en: Couldn't find task '%s'
bg: Неуспех при намиране на задача „%s“

en: Couldn't find any package by regex '%s'
bg: Не са намерен пакети, отговарящ на регулярния израз „%s“

en: Unable to locate package %s
bg: Пакетът %s не може да бъде намерен

en: Can't select versions from package '%s' as it is purely virtual
bg: Не е възможно избиране на версия за пакета „%s“ понеже е виртуален

en: Can't select newest version from package '%s' as it is purely virtual
bg: Не е възможно избиране на на последната версия за пакета „%s“, защото е виртуален

en: Can't select candidate version from package %s as it has no candidate
bg: Не е възможно избиране на кандидат-версия за пакета „%s“, защото няма подходящ кандидати

en: Can't select installed version from package %s as it is not installed
bg: Не е възможно избиране на инсталирана версия на пакета „%s“, защото не е инсталиран

en: Can't select installed nor candidate version from package '%s' as it has neither of them
bg: Не е възможно избиране на инсталирана или кандидат версия за пакета „%s“ понеже той няма нито едната

en: Release '%s' for '%s' was not found
bg: Не е намерено издание „%s“ на „%s“

en: Version '%s' for '%s' was not found
bg: Не е намерена версия „%s“ на „%s“

en: Unmounting CD-ROM...
bg: Демонтиране на CD-ROM...

en: Using CD-ROM mount point %s
bg: Използване на точка за монтиране на CD-ROM %s

en: Waiting for disc...
bg: Чакане за диск...

en: Mounting CD-ROM...
bg: Монтиране на CD-ROM...

en: Identifying...
bg: Идентифициране...

en: Stored label: %s
bg: Запазен етикет: %s

en: Scanning disc for index files...
bg: Сканиране на диска за индексни файлове...

en: Found %zu package indexes, %zu source indexes, %zu translation indexes and %zu signatures
bg: Намерени са %zu индекса на пакети, %zu индекса на пакети с изходен код, %zu индекса с преводи и %zu подписа.

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Debian Disc or the wrong architecture?
bg: Не са намерени файлове с пакети. Мое би дискът не е с Дебиан или е за погрешна компютърна архитектура.

en: Found label '%s'
bg: Намерен е етикет „%s“

en: That is not a valid name, try again.
bg: Това не е валидно име, опитайте отново.

en: This disc is called: 
    '%s'
bg: Наименование на този диск: 
    „%s“

en: Copying package lists...
bg: Копиране на списъците с пакети...

en: Writing new source list
bg: Запазване на новия списък с източници

en: Source list entries for this disc are:
bg: Записите в списъка с източници за този диск са:

en: Unable to stat %s.
bg: Неуспех при получаването на атрибути на %s.

en: Invalid archive signature
bg: Невалиден подпис на архива

en: Error reading archive member header
bg: Грешка при четене на заглавната част на елемента на архива

en: Invalid archive member header
bg: Невалидна заглавна част на елемента на архива

en: Archive is too short
bg: Архивът е твърде кратък

en: Failed to read the archive headers
bg: Неуспех при четенето на заглавните части на архива

en: Unable to stat the mount point %s
bg: Неуспех при намирането на атрибутите на точка за монтиране %s

en: Failed to stat the cdrom
bg: Неуспех при намирането на атрибутите на cdrom

en: Command line option %s is not boolean
bg: Опцията за команден ред %s не е булева

en: Option %s requires an argument.
bg: Опция %s изисква аргумент.

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
bg: Опция %s: Значението трябва да има =<val>.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
bg: Опция %s изисква аргумент цяло число, не „%s“

en: Option '%s' is too long
bg: Опция „%s“ е твърде дълга

en: Sense %s is not understood, try true or false.
bg: Смисълът %s не е ясен, опитайте true или false.

en: Invalid operation %s
bg: Невалидна операция %s

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
bg: Неизвестен тип на абревиатура: „%c“

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
bg: Синтактична грешка %s:%u: В началото на блока няма име.

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
bg: Синтактична грешка %s:%u: Лошо форматиран таг

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
bg: Синтактична грешка %s:%u: Излишни символи след стойността

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
bg: Синтактична грешка %s:%u: Директиви могат да се задават само в най-горното ниво

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
bg: Синтактична грешка %s:%u: Твърде много вложени „include“

en: Syntax error %s:%u: Included from here
bg: Синтактична грешка %s:%u: Извикан „include“ оттук

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
bg: Синтактична грешка %s:%u: Неподдържана директива „%s“

en: Syntax error %s:%u: clear directive requires an option tree as argument
bg: Синтактична грешка %s:%u: директивата clear изисква  аргумент дърво от опции

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
bg: Синтактична грешка %s:%u: Излишни символи в края на файла

en: Corrupted archive
bg: Развален архив

en: Tar checksum failed, archive corrupted
bg: Невярна контролна сума на tar, развален архив

en: Problem unlinking the file %s
bg: Проблем при изтриване на файла %s

en: Not using locking for read only lock file %s
bg: Не се използва заключване за файл за заключване %s, който е само за четене

en: Could not open lock file %s
bg: Неуспех при отварянето на файл за заключване %s

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
bg: Не се използва заключване за файл за заключване %s, който е монтиран по NFS

en: Could not get lock %s
bg: Неуспех при достъпа до заключване %s

en: List of files can't be created as '%s' is not a directory
bg: Не може да се създаде списък от файлове, защото „%s“ не е директория

en: Ignoring '%s' in directory '%s' as it is not a regular file
bg: Пропускане на „%s“ в директорията „%s“, понеже не е обикновен файл

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has no filename extension
bg: Пропускане на файла „%s“ в директорията „%s“, понеже няма разширение

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has an invalid filename extension
bg: Пропускане на файла „%s“ в директорията „%s“, понеже разширението му е грешно

en: Waited for %s but it wasn't there
bg: Изчака се завършването на %s, но той не беше пуснат

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
bg: Нарушение на защитата на паметта (segmentation fault) в подпроцеса %s.

en: Sub-process %s received signal %u.
bg: Под-процесът %s получи сигнал %u.

note: we forward the statuscode, so don't generate a message on the fd in this case
en: Sub-process %s returned an error code (%u)
bg: Подпроцесът %s върна код за грешка (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
bg: Подпроцесът %s завърши неочаквано

en: Read error
bg: Грешка при четене

en: Write error
bg: Грешка при запис

en: Problem closing the gzip file %s
bg: Проблем при затваряне на компресираният файл %s (gzip)

en: Failed to create subprocess IPC
bg: Неуспех при създаването на подпроцес IPC

en: Failed to exec compressor
bg: Неуспех при изпълнението на компресиращата програма

en: Could not open file %s
bg: Неуспех при отварянето на файла %s

en: Could not open file descriptor %d
bg: Неуспех при отварянето на файлов манипулатор %d

en: read, still have %llu to read but none left
bg: грешка при четене, все още има %llu за четене, но няма нито един останал

en: write, still have %llu to write but couldn't
bg: грешка при запис, все още име %llu за запис, но не успя

en: Problem closing the file %s
bg: Проблем при затваряне на файла %s

en: Problem renaming the file %s to %s
bg: Проблем при преименуване на файла %s на %s

en: Problem syncing the file
bg: Проблем при синхронизиране на файла

en: Unable to write to %s
bg: Неуспех при записа на %s

en: Can't mmap an empty file
bg: Невъзможно е да се прехвърли в паметта празен файл

en: Couldn't make mmap of %llu bytes
bg: Неуспех при прехвърлянето в паметта на %llu байта

en: Couldn't duplicate file descriptor %i
bg: Неуспех при дублиране на файлов манипулатор %i

en: Unable to close mmap
bg: Неуспех при затваряне на mmap

en: Unable to synchronize mmap
bg: Неуспех при синхронизирането на mmap

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
bg: Неуспех при прехвърлянето в паметта на %lu байта

en: Failed to truncate file
bg: Неуспех при отрязване на края на файла

en: Dynamic MMap ran out of room. Please increase the size of APT::Cache-Start. Current value: %lu. (man 5 apt.conf)
bg: Недостатъчна памет за MMap. Увеличете стойността на променливата APT::Cache-Start. Текуща стойност: %lu (man 5 apt.conf)

en: Unable to increase the size of the MMap as the limit of %lu bytes is already reached.
bg: Неуспех при увеличаване на паметта за MMap. Достигнато е текущото ограничение от %lu байта.

en: Unable to increase size of the MMap as automatic growing is disabled by user.
bg: Неуспех при увеличаване на паметта за MMap. Автоматичното увеличаване е забранено от потребителя.

en: %c%s... Error!
bg: %c%s... Грешка!

en: %c%s... Done
bg: %c%s... Готово

note: TRANSLATOR: d means days, h means hours, min means minutes, s means seconds
en: %lid %lih %limin %lis
bg: %liд %liч %liм %liс

note: TRANSLATOR: h means hours, min means minutes, s means seconds
en: %lih %limin %lis
bg: %liч %liм %liс

note: TRANSLATOR: min means minutes, s means seconds
en: %limin %lis
bg: %liм %liс

note: TRANSLATOR: s means seconds
en: %lis
bg: %liс

en: Selection %s not found
bg: Изборът %s не е намерен

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
bg: Това не е валиден DEB архив, липсва елемент „%s“

en: Internal error, could not locate member %s
bg: Вътрешна грешка, неуспех при намирането на съставна част %s

en: Unparsable control file
bg: Контролен файл, невъзможен за анализ

en: Unable to parse Release file %s
bg: Неуспех при анализиране на файл Release %s

en: No sections in Release file %s
bg: Във файла Release %s липсват раздели

en: No Hash entry in Release file %s
bg: Във файла Release %s липсва контролна сума

en: Invalid '%s' entry in Release file %s
bg: Неправилна стойност за „%s“ във файла Release %s

en: Unable to parse package file %s (%d)
bg: Неуспех при анализирането на пакетен файл %s (%d)

note: TRANSLATORS: the %s contains the recovery command, usually dpkg --configure -a
en: dpkg was interrupted, you must manually run '%s' to correct the problem.
bg: Процесът dpkg е беше прекъснат. Проблемът трябва да се коригира чрез ръчно изпълнение на „%s“.

en: Unable to lock the administration directory (%s), is another process using it?
bg: Неуспех при заключване на административната директория (%s). Може би се използва от друг процес?

en: Unable to lock the administration directory (%s), are you root?
bg: Неуспех при заключване на административната директория (%s). Може би липсват административни права?

en: Not locked
bg: Без заключване

note: we don't care for the difference
en: Preparing %s
bg: Подготвяне на %s

en: Preparing to configure %s
bg: Подготвяне на %s за конфигуриране

en: Preparing for removal of %s
bg: Подготвяне за премахване на %s

en: Preparing to completely remove %s
bg: Подготовка за пълно премахване на %s

en: Noting disappearance of %s
bg: Отбелязване на изчезването на %s

en: Running post-installation trigger %s
bg: Изпълнение на тригер след инсталиране %s

en: Installed %s
bg: %s е инсталиран

en: Configuring %s
bg: Конфигуриране на %s

note: FIXME: use a better string after freeze
en: Directory '%s' missing
bg: Директорията „%s“ липсва

en: Could not open file '%s'
bg: Неуспех при отваряне на файла „%s“

en: Unpacking %s
bg: Разпакетиране на %s

en: Installing %s
bg: Инсталиране на %s

en: Removing %s
bg: Премахване на %s

en: Completely removing %s
bg: Окончателно премахване на %s

en: Completely removed %s
bg: %s е напълно премахнат

en: Operation was interrupted before it could finish
bg: Операцията е прекъсната

en: No apport report written because MaxReports is reached already
bg: Поради достигане на максималния брой доклади (MaxReports) не е записан нов доклад за зависимостите.

note: check if its not a follow up error
en: dependency problems - leaving unconfigured
bg: отлагане на настройката поради неудовлетворени зависимости

en: No apport report written because the error message indicates its a followup error from a previous failure.
bg: Доклад за зависимостите не е записан защото съобщението за грешка е породено от друга грешка.

en: No apport report written because the error message indicates a disk full error
bg: Доклад за зависимостите не е записан защото грешката е причинена от недостатъчно дисково пространство

en: No apport report written because the error message indicates a out of memory error
bg: Доклад за зависимостите не е записан защото грешката е причинена от недостатъчна оперативна памет

en: No apport report written because the error message indicates a dpkg I/O error
bg: Доклад за зависимостите не е записан поради входно-изходна грешка с dpkg

en: Building dependency tree
bg: Изграждане на дървото със зависимости

en: Candidate versions
bg: Версии кандидати

en: Dependency generation
bg: Генериране на зависимости

en: Reading state information
bg: Четене на информацията за състоянието

en: Failed to open StateFile %s
bg: Неуспех при отварянето на StateFile %s

en: Failed to write temporary StateFile %s
bg: Неуспех при запис на временен StateFile %s

en: Failed to write file %s
bg: Неуспех при запис на файл %s

en: Failed to close file %s
bg: Неуспех при затварянето на файл %s

en: Send scenario to solver
bg: Изпращане на сценарий към програмата за удовлетворяване на зависимости

en: Send request to solver
bg: Изпращане на заявка към програмата за удовлетворяване на зависимости

en: Prepare for receiving solution
bg: Подготовка за приемане на решение

en: External solver failed without a proper error message
bg: Външната програма за удовлетворяване на зависимости се провали без да изведе съобщение за грешка

en: Execute external solver
bg: Изпълняване на външна програма за удовлетворяване на зависимости

en: Wrote %i records.
bg: Записани са %i записа.

en: Wrote %i records with %i missing files.
bg: Записани са %i записа с %i липсващи файла.

en: Wrote %i records with %i mismatched files
bg: Записани са %i записа с %i несъответстващи файла

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
bg: Записани са %i записа с %i липсващи и %i несъответстващи файла

en: Can't find authentication record for: %s
bg: Не е намерен oторизационен запис за: %s

en: Hash mismatch for: %s
bg: Несъответствие на контролната сума за: %s

en: Packaging system '%s' is not supported
bg: Пакетната система „%s“ не е поддържана

en: Unable to determine a suitable packaging system type
bg: Неуспех при определянето на подходяща пакетна система

note: send status information that we are about to fork dpkg
en: Running dpkg
bg: Изпълняване на dpkg

en: Could not perform immediate configuration on '%s'. Please see man 5 apt.conf under APT::Immediate-Configure for details. (%d)
bg: Неуспех при незабавната настройка на „%s“. За повече информация вижте информацията за APT::Immediate-Configure в „man 5 apt.conf“. (%d)

en: Could not configure '%s'.
bg: Неуспех при конфигуриране на „%s“.

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
bg: В следствие на циклични зависимости от типа „В конфликт с/Предварително зависи от“, за да се продължи инсталацията трябва да се премахне необходимия пакет %s. Това често е лошо, но ако наистина искате да го направите, активирайте опцията APT::Force-LoopBreak.

en: Empty package cache
bg: Празен кеш на пакети

en: The package cache file is corrupted
bg: Файлът за кеш на пакети е повреден

en: The package cache file is an incompatible version
bg: Файлът за кеш на пакети е несъвместима версия

en: This APT does not support the versioning system '%s'
bg: Тази версия на APT не поддържа система за версии „%s“

en: Depends
bg: Зависи от

en: PreDepends
bg: Предварително зависи от

en: Suggests
bg: Предлага се

en: Conflicts
bg: В конфликт с

en: Recommends
bg: Препоръчва се

en: Replaces
bg: Заменя

en: Breaks
bg: Чупи

en: Enhances
bg: Подобрява

en: Obsoletes
bg: Изважда от употреба

en: important
bg: важен

en: required
bg: изискван

en: standard
bg: стандартен

en: extra
bg: допълнителен

en: optional
bg: незадължителен

en: Cache has an incompatible versioning system
bg: Кешът има несъвместима система за версии

note: TRANSLATOR: The first placeholder is a package name, the other two should be copied verbatim as they include debug info
en: Error occurred while processing %s (%s%d)
bg: Възникна грешка при обработката на %s (%s%d)

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
bg: Еха, надхвърлихте броя имена на пакети, на който е способна тази версия на APT.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
bg: Еха, надхвърлихте броя версии, на който е способна тази версия на APT.

en: Wow, you exceeded the number of descriptions this APT is capable of.
bg: Еха, надхвърлихте броя описания, на който е способна тази версия на APT.

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
bg: Еха, надхвърлихте броя зависимости, на който е способна тази версия на APT.

en: Reading package lists
bg: Четене на списъците с пакети

en: IO Error saving source cache
bg: Входно/изходна грешка при запазването на кеша на пакети с изходен код

en: Index file type '%s' is not supported
bg: Не се поддържа индексен файл от типа „%s“

en: The value '%s' is invalid for APT::Default-Release as such a release is not available in the sources
bg: Стойността „%s“ на APT::Default-Release не е правилна, понеже в източниците няма такова издание

en: Invalid record in the preferences file %s, no Package header
bg: Невалиден запис във файла с настройки %s, липсва заглавна част Package

en: Did not understand pin type %s
bg: Неизвестен тип за отбиване %s

en: No priority (or zero) specified for pin
bg: Няма указан приоритет (или е нула) на отбиването

en: Malformed line %u in source list %s (type)
bg: Лошо форматиран ред %u в списъка с източници %s (тип)

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
bg: Типът „%s“ на ред %u в списъка с източници %s е неизвестен.

en: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
bg: Някои индексни файлове не можаха да бъдат изтеглени. Те са пренебрегнати или са използвани по-стари.

en: Calculating upgrade
bg: Изчисляване на актуализацията

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed before unchanged files in 'apt-get update'
en: Hit:%lu %s
bg: Поп:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files processed in 'apt-get update' Potentially replaced later by "Hit:", "Ign:" or "Err:" if something (bad) happens
en: Get:%lu %s
bg: Изт:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download, but the error is ignored (compare "Err:")
en: Ign:%lu %s
bg: Игн:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download and the error is critical (compare "Ign:")
en: Err:%lu %s
bg: Грш:%lu %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
bg: Изтеглени %sB за %s (%sB/сек)

en:  [Working]
bg:  [В процес на работа]

en: Correcting dependencies...
bg: Коригиране на зависимостите...

en:  failed.
bg:  пропадна.

en: Unable to correct dependencies
bg: Неуспех при коригирането на зависимостите

en: Unable to minimize the upgrade set
bg: Неуспех при минимизирането на набора актуализации

en:  Done
bg:  Готово

en: You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
bg: Възможно е да изпълните „apt --fix-broken install“, за да коригирате тези неизправности.

en: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).
bg: Неудовлетворени зависимости. Опитайте „apt --fix-broken install“ без пакети (или укажете разрешение).

en: Note, selecting '%s' for task '%s'
bg: Избиране на %s за задача „%s“

en: Note, selecting '%s' for regex '%s'
bg: Избиране на %s за регулярен израз „%s“

en: Package %s is a virtual package provided by:
bg: Пакетът %s е виртуален пакет, осигурен от:

en:  [Not candidate version]
bg:  [версията не е кандидат]

en: You should explicitly select one to install.
bg: Трябва изрично да изберете един за инсталиране.

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
bg: Пакетът %s не е наличен, но е в списъка със зависимости на друг пакет.
    Това може да означава, че пакета липсва, остарял е, или е достъпен
    само от друг източник

en: However the following packages replace it:
bg: Обаче следните пакети го заместват:

en: Package '%s' has no installation candidate
bg: Пакетът „%s“ няма кандидат за инсталиране

en: Virtual packages like '%s' can't be removed
bg: Виртуални пакети като „%s“ не могат да се премахват

note: TRANSLATORS: Note, this is not an interactive question
en: Package '%s' is not installed, so not removed. Did you mean '%s'?
bg: Пакетът „%s“ не е инсталиран, така че не е премахнат. Може би имахте предвид „%s“?

en: Package '%s' is not installed, so not removed
bg: Пакетът „%s“ не е инсталиран, така че не е премахнат

en: Note, selecting '%s' instead of '%s'
bg: Избиране на „%s“ вместо „%s“

en: This APT has Super Cow Powers.
bg: Това APT има Върховни Сили.

en: No packages found
bg: Няма намерени пакети

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Следните пакети не могат да бъдат удостоверени!

en: Authentication warning overridden.
bg: Предупреждението за удостоверяването е пренебрегнато.

en: Some packages could not be authenticated
bg: Някои пакети не можаха да бъдат удостоверени

en: Install these packages without verification?
bg: Инсталиране на тези пакети без проверка?

en: Couldn't determine free space in %s
bg: Неуспех при определянето на свободното пространство в %s

en: You don't have enough free space in %s.
bg: Нямате достатъчно свободно пространство в %s.

en: Unable to lock the download directory
bg: Неуспех при заключването на директорията за изтегляне

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
bg: Някои пакети не можаха да бъдат инсталирани. Това може да означава,
    че сте изискали невъзможна ситуация или ако използвате нестабилната
    дистрибуция, че някои необходими пакети още не са създадени или пък
    са били преместени от Incoming.

note: if (Packages == 1) { c1out << std::endl; c1out << _("Since you only requested a single operation it is extremely likely that\n" "the package is simply not installable and a bug report against\n" "that package should be filed.") << std::endl; }
en: The following information may help to resolve the situation:
bg: Следната информация може да помогне за намиране на изход от ситуацията:

en: Broken packages
bg: Счупени пакети

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
bg: Неуспех при изтеглянето на някои архиви, може да изпълните „apt-get update“ или да опитате с „--fix-missing“?

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
bg: Вътрешна грешка, „InstallPackages“ е предизвикано при счупени пакети!

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
bg: Трябва да бъдат премахнати пакети, но премахването е изключено.

en: Internal error, Ordering didn't finish
bg: Вътрешна грешка, „Ordering“ не завърши

en: How odd... The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
bg: Странно... Размерите не съвпадат, изпратете е-поща на apt@packages.debian.org

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of archives.
bg: Необходимо е да се изтеглят %sB/%sB архиви.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of archives.
bg: Необходимо е да се изтеглят %sB архиви.

en: After this operation, %sB of additional disk space will be used.
bg: След тази операция ще бъде използвано %sB допълнително дисково пространство.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: After this operation, %sB disk space will be freed.
bg: След тази операция ще бъде освободено %sB дисково пространство.

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
bg: Указано е „Trivial Only“, но това не е тривиална операция.

en: Do you want to continue?
bg: Искате ли да продължите?

en: Abort.
bg: Прекъсване.

en: Some files failed to download
bg: Някои файлове не можаха да бъдат изтеглени

en: Download complete and in download only mode
bg: Изтеглянето завърши в режим само на изтегляне

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
bg: „--fix-missing“ и превключване на носители не се поддържа все още

en: Unable to correct missing packages.
bg: Неуспех при коригирането на липсващите пакети.

en: Aborting install.
bg: Прекъсване на инсталирането.

en: The following package disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages: | The following packages disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages:
bg[0]: Следният пакет е отстранен от системата поради препокриване на всичките му файлове от други пакети:
bg[1]: Следните пакети са отстранени от системата поради препокриване на всичките им файлове от други пакети:

en: Note: This is done automatically and on purpose by dpkg.
bg: Това се прави автоматично от dpkg.

en: We are not supposed to delete stuff, can't start AutoRemover
bg: Не би трябвало да се изтрива. AutoRemover няма да бъде стартиран

en: Hmm, seems like the AutoRemover destroyed something which really
    shouldn't happen. Please file a bug report against apt.
bg: Хм, изглежда AutoRemover скапа нещо, а това не би трябвало
    да се случва. Съобщете за грешка в пакета apt.

en: Internal Error, AutoRemover broke stuff
bg: Вътрешна грешка, AutoRemover счупи нещо в системата

en: Use '%s' to remove it. | Use '%s' to remove them.
bg[0]: Използвайте „%s“ за да го премахнете.
bg[1]: Използвайте „%s“ за да ги премахнете.

en: The following package was automatically installed and is no longer required: | The following packages were automatically installed and are no longer required:
bg[0]: Следният пакет е бил инсталиран автоматично и вече не е необходим:
bg[1]: Следните пакети са били инсталирани автоматично и вече не са необходими:

en: %lu package was automatically installed and is no longer required.
     | %lu packages were automatically installed and are no longer required.
bg[0]: %lu пакет е бил инсталиран автоматично и вече не е необходим:
bg[1]: %lu пакета са били инсталирани автоматично и вече не са необходими:

en: Suggested packages:
bg: Предложени пакети:

en: Recommended packages:
bg: Препоръчвани пакети:

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
bg: Пропускане на %s, вече е инсталиран и не е маркиран за актуализация.

en: Skipping %s, it is not installed and only upgrades are requested.
bg: Пропускане на %s, който не е инсталиран при заявени само обновявания.

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
bg: Преинсталацията на %s не е възможна, не може да бъде изтеглен.

en: %s set to manually installed.
bg: %s е отбелязан като ръчно инсталиран.

en: Selected version '%s' (%s) for '%s'
bg: Избрана е версия %s (%s) за %s

en: Selected version '%s' (%s) for '%s' because of '%s'
bg: Избрана е версия „%s“ (%s) за „%s“ заради „%s“

note: TRANSLATORS: placeholder is a binary name like apt or apt-get
en: NOTE: This is only a simulation!
          %s needs root privileges for real execution.
          Keep also in mind that locking is deactivated,
          so don't depend on the relevance to the real current situation!
bg: Забележка: това е само симулация!
               %s има нужда от административни права за да работи.
               Заключването е деактивирано, така че не разчитайте
               на повтаряемост в реална ситуация.

en: but %s is installed
bg: но е инсталиран %s

en: but %s is to be installed
bg: но ще бъде инсталиран %s

en: but it is not installable
bg: но той не може да бъде инсталиран

en: but it is a virtual package
bg: но той е виртуален пакет

en: but it is not going to be installed
bg: но той няма да бъде инсталиран

en: but it is not installed
bg: но той не е инсталиран

en:  or
bg:  или

en: The following packages have unmet dependencies:
bg: Следните пакети имат неудовлетворени зависимости:

en: The following NEW packages will be installed:
bg: Следните НОВИ пакети ще бъдат инсталирани:

en: The following packages will be REMOVED:
bg: Следните пакети ще бъдат ПРЕМАХНАТИ:

en: The following packages have been kept back:
bg: Следните пакети няма да бъдат променени:

en: The following packages will be upgraded:
bg: Следните пакети ще бъдат актуализирани:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
bg: Следните пакети ще бъдат ВЪРНАТИ КЪМ ПО-СТАРА ВЕРСИЯ:

en: The following held packages will be changed:
bg: Следните задържани пакети ще бъдат променени:

en: %s (due to %s)
bg: %s (поради %s)

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Следните необходими пакети ще бъдат премахнати.
    Това НЕ би трябвало да става освен ако знаете точно какво правите!

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
bg: %lu актуализирани, %lu нови инсталирани,

en: %lu reinstalled,
bg: %lu преинсталирани,

en: %lu downgraded,
bg: %lu върнати към по-стара версия,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
bg: %lu за премахване и %lu без промяна.

en: %lu not fully installed or removed.
bg: %lu не са напълно инсталирани или премахнати.

en: You must give at least one search pattern
bg: Трябва да въведете поне един шаблон за търсене

en: Package files:
bg: Пакетни файлове:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
bg: Кешът не е синхронизиран, не може да се изпълни „x-ref“ на пакетен файл

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
bg: Отбити пакети:

en:   Installed:
bg:   Инсталирана:

en:   Candidate:
bg:   Кандидат:

en: (none)
bg: (няма)

note: Show the priority tables
en:   Version table:
bg:   Таблица с версиите:

en: Picking '%s' as source package instead of '%s'
bg: Използване на пакет източник „%s“ вместо „%s“

en: Must specify at least one package to fetch source for
bg: Трябва да укажете поне един пакет за изтегляне на изходния му код

en: Unable to find a source package for %s
bg: Неуспех при намирането на изходен код на пакет %s

en: NOTICE: '%s' packaging is maintained in the '%s' version control system at:
    %s
bg: Пакетирането на „%s“ се разработва в система за контрол на версиите „%s“ на адрес:
    %s

en: Please use:
    %s
    to retrieve the latest (possibly unreleased) updates to the package.
bg: Използвайте:
    %s
    за да изтеглите последните промени в пакета (евентуално в процес на разработка).

en: Skipping already downloaded file '%s'
bg: Пропускане на вече изтегления файл „%s“

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of source archives.
bg: Необходимо е да се изтеглят %sB/%sB архиви изходен код.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of source archives.
bg: Необходимо е да се изтеглят %sB архиви изходен код.

en: Fetch source %s
bg: Изтегляне на изходен код %s

en: Failed to fetch some archives.
bg: Неуспех при изтеглянето на някои архиви.

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
bg: Пропускане на разпакетирането на вече разпакетирания изходен код в %s

en: Unpack command '%s' failed.
bg: Командата за разпакетиране „%s“ пропадна.

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
bg: Проверете дали имате инсталиран пакета „dpkg-dev“.

en: Build command '%s' failed.
bg: Командата за компилиране „%s“ пропадна.

en: Unable to get build-dependency information for %s
bg: Неуспех при получаването на информация за зависимостите за компилиране на %s

en: %s has no build depends.
bg: %s няма зависимости за компилиране.

en: No architecture information available for %s. See apt.conf(5) APT::Architectures for setup
bg: Липсва информация за архитектурата %s. Прегледайте информацията за APT::Architectures в apt.conf(5).

en: Must specify at least one package to check builddeps for
bg: Трябва да укажете поне един пакет за проверка на зависимости за компилиране

en: Failed to process build dependencies
bg: Неуспех при обработката на зависимостите за компилиране

en: Package %s version %s has an unmet dep:
bg: Пакетът %s версия %s има неудовлетворена зависимост:

en: The update command takes no arguments
bg: Командата „update“ не възприема аргументи

en: Total package names:
bg: Общо имена на пакети :

en: Total package structures:
bg: Общо пакетни структури:

en:   Normal packages:
bg:   Нормални пакети:

en:   Pure virtual packages:
bg:   Чисти виртуални пакети:

en:   Single virtual packages:
bg:   Единични виртуални пакети:

en:   Mixed virtual packages:
bg:   Смесени виртуални пакети:

en:   Missing:
bg:   Липсващи:

en: Total distinct versions:
bg: Общо уникални версии:

en: Total distinct descriptions:
bg: Общо уникални описания:

en: Total dependencies:
bg: Общо зависимости:

en: Total ver/file relations:
bg: Общо отношения версия/файл:

en: Total Desc/File relations:
bg: Общо отношения описание/файл:

en: Total Provides mappings:
bg: Общо отношения „Осигурява“:

en: Total globbed strings:
bg: Общо разгърнати низове:

en: Total slack space:
bg: Общо празно пространство:

en: Total space accounted for:
bg: Общо отчетено пространство:

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark showauto' instead.
bg: Тази командата е остаряла. Използвайте „apt-mark showauto“ вместо нея.

en: Show source records
bg: Показване на записите за пакети с изходен код

en: Search the package list for a regex pattern
bg: Търсене в списъка с пакети за регулярен израз

en: Show raw dependency information for a package
bg: Необработена информация за зависимостите на даден пакет

en: Show reverse dependency information for a package
bg: Информация за обратните зависимости на даден пакет

en: Show a readable record for the package
bg: Показване на записа за пакет

en: List the names of all packages in the system
bg: Списък с имената на всички пакети, за които има информация

en: Show policy settings
bg: Показване на настройките на политиката

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 5.0.3 Disk 1'
bg: Укажете име за този диск, например „Debian 5.0.3 Disk1“

en: Failed to mount '%s' to '%s'
bg: Неуспех при монтиране на %s на %s

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
bg: Повторете този процес за останалите дискове от комплекта.

en: Arguments not in pairs
bg: Аргументите не са по двойки

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
bg: Не може да се извлече версията на debconf. Debconf инсталиран ли е?

en: Couldn't find package %s
bg: Неуспех при намирането на пакет %s

en: %s set to automatically installed.
bg: %s е отбелязан като автоматично инсталиран.

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark auto' and 'apt-mark manual' instead.
bg: Тази команда е остаряла. Вместо нея използвайте „apt-mark auto“ и „apt-mark manual“.

en: Internal error, problem resolver broke stuff
bg: Вътрешна грешка, „problem resolver“ счупи нещо в системата

en: Supported modules:
bg: Поддържани модули:

en: Retrieve new lists of packages
bg: Изтегляне на нови списъци с пакети

en: Perform an upgrade
bg: Обновяване на системата

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
bg: Инсталиране на нови пакети (пакет е libc6, а не libc6.deb)

en: Remove packages
bg: Премахване на пакети

en: Remove packages and config files
bg: Премахване на пакети, включително файловете им с настройки

en: Remove automatically all unused packages
bg: Автоматично премахване на всички неизползвани пакети

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
bg: Обновяване на дистрибуцията, вж. apt-get(8)

en: Follow dselect selections
bg: Следване на избора на dselect

en: Configure build-dependencies for source packages
bg: Конфигуриране на зависимостите за компилиране на пакети от изходен код

en: Erase downloaded archive files
bg: Изтриване на изтеглените файлове

en: Erase old downloaded archive files
bg: Изтриване на стари изтеглени файлове

en: Verify that there are no broken dependencies
bg: Проверка за неудовлетворени зависимости

en: Download source archives
bg: Изтегляне на изходен код на пакети

en: Download the binary package into the current directory
bg: Изтегляне на двоичен пакет в текущата директория

en: Download and display the changelog for the given package
bg: Изтегляне и показване на журнала с промени в даден пакет

en: %s can not be marked as it is not installed.
bg: Пакетът „%s“ не може да бъде маркиран, защото не е инсталиран.

en: %s was already set to manually installed.
bg: Пакетът „%s“ вече е отбелязан като ръчно инсталиран.

en: %s was already set to automatically installed.
bg: Пакетът „%s“ вече е отбелязан като автоматично инсталиран.

en: %s was already set on hold.
bg: Пакетът „%s“ вече е задуржан.

en: %s was already not on hold.
bg: Пакетът „%s“ вече е задържан.

en: Executing dpkg failed. Are you root?
bg: Неуспех при изпълняване на dpkg. Имате ли административни права?

en: %s set on hold.
bg: Пакетът „%s“ е задържан.

en: Canceled hold on %s.
bg: Отмяна на задържането на пакета „%s“.

en: Mark the given packages as automatically installed
bg: Маркиране на пакети като инсталирани автоматично

en: Mark the given packages as manually installed
bg: Маркиране на пакети като инсталирани ръчно

en: Unknown package record!
bg: Непознат запис за пакет!

en: Bad default setting!
bg: Лоша стандартна настройка!

en: Do you want to erase any previously downloaded .deb files?
bg: Желаете ли да изтриете изтеглените пакетни файлове?

en: Some errors occurred while unpacking. Packages that were installed
bg: Възникнаха някои грешки при разпакетирането. инсталираните пакети

en: will be configured. This may result in duplicate errors
bg: ще бъдат конфигурирани. Това може да доведе до дублирани грешки

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
bg: или грешки, причинени от липсващи зависимости. Това е нормално, само грешките

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
bg: над това съобщение за важни. Коригирайте ги и изпълнете [I]nstall наново

en: Merging available information
bg: Смесване на наличната информация

en: Package extension list is too long
bg: Списъкът с разширения на пакети и твърде дълъг

en: Error processing directory %s
bg: Грешка при обработката на директория %s

en: Source extension list is too long
bg: Списъкът с разширения на източници е твърде дълъг

en: Error writing header to contents file
bg: Грешка при запазването на заглавната част във файла със съдържание

en: Error processing contents %s
bg: Грешка при обработката на съдържание %s

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitrary configuration option
bg: Употреба: apt-ftparchive [опции] команда
    Команди:  packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents път
              release път
              generate config [групи]
              clean config
    
    apt-ftparchive генерира индексни файлове за архиви на Дебиан. Поддържа
    много стилове на генериране от напълно автоматично до функционални
    замени на dpkg-scanpackages и dpkg-scansources.
    
    apt-ftparchive генерира „Package“ файлове от дърво с .deb файлове. Файлът
    „Package“ представлява съдържанието на всички контролни полета на всеки
    пакет, както и MD5 хеш и размер на файла. Стойностите на полетата 
    „Priority“ и „Section“ могат да бъдат изменени с файл „override“.
    
    По подобен начин apt-ftparchive генерира „Sources“ файлове от дърво с .dsc 
    файлове. Опцията --source-override може да се използва за указване на файл
    „override“ за пакети с изходен код.
    
    Командите „packages“ и „sources“ трябва да се изпълняват в корена на дървото.
    BinaryPath трябва да сочи към основата, където започва рекурсивното търсене и
    файла „override“ трябва да съдържа всички флагове за преназначаване. Pathprefix
    се прибавя към полетата на файловите имена, ако съществува. Пример за употреба
    от архива на Дебиан:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Опции:
      -h    Този помощен текст.
      --md5 Управление на генерирането на MD5.
      -s=?  Файл „override“ за пакети с изходен код.
      -q    Без показване на съобщения.
      -d=?  Избор на допълнителна база от данни за кеширане.
      --no-delink Включване на режим за премахване на връзки.
      --contents  Управление на генерирането на файлове със съдържание.
      -c=?  Четене на този конфигурационен файл.
      -o=?  Настройване на произволна конфигурационна опция

en: No selections matched
bg: Няма съвпадения на избора

en: Some files are missing in the package file group `%s'
bg: Липсват някои файлове от групата с файлови пакети „%s“

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
bg: БД е повредена, файлът е преименуван на %s.old

en: DB is old, attempting to upgrade %s
bg: БД е стара, опит за актуализиране на %s

en: DB format is invalid. If you upgraded from an older version of apt, please remove and re-create the database.
bg: Невалиден формат на БД.  Ако сте обновили от по-стара версия на apt, премахнете базата от данни и я създайте наново.

en: Unable to open DB file %s: %s
bg: Неуспех при отварянето на файл %s от БД: %s

en: Archive has no control record
bg: В архива няма поле „control“

en: Unable to get a cursor
bg: Неуспех при получаването на курсор

en: realloc - Failed to allocate memory
bg: realloc - Неуспех при заделянето на памет

en: Unknown compression algorithm '%s'
bg: Непознат алгоритъм за компресия „%s“

en: Compressed output %s needs a compression set
bg: Компресираният изход %s изисква настройка за компресирането

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
bg: Неуспех при създаването на IPC pipe към подпроцеса

en: Failed to fork
bg: Неуспех при пускането на подпроцес

en: Compress child
bg: Процес-потомък за компресиране

en: Internal error, failed to create %s
bg: Вътрешна грешка, неуспех при създаването на %s

en: IO to subprocess/file failed
bg: В/И към подпроцеса/файла пропадна

en: Failed to read while computing MD5
bg: Неуспех при четене докато се изчислява MD5

en: Failed to rename %s to %s
bg: Неуспех при преименуването на %s на %s

en: Unable to open %s
bg: Неуспех при отварянето на %s

en: Failed to read the override file %s
bg: Неуспех при четенето на override файл %s

en: Malformed override %s line %llu #1
bg: Неправилно форматиран override %s, ред %llu #1

en: Malformed override %s line %llu #2
bg: Неправилно форматиран override %s, ред %llu #2

en: Malformed override %s line %llu #3
bg: Неправилно форматиран override %s, ред %llu #3

en: W: Unable to read directory %s
bg: W: Неуспех при четенето на директория %s

en: W: Unable to stat %s
bg: W: Неуспех при четенето на %s

en: E: Errors apply to file
bg: E: Грешките се отнасят за файла

en: Failed to resolve %s
bg: Неуспех при превръщането на %s

en: Tree walking failed
bg: Неуспех при обхода на дървото

en: Failed to open %s
bg: Неуспех при отварянето на %s

en: *** Failed to link %s to %s
bg: *** Неуспех при създаването на връзка %s към %s

en:  DeLink limit of %sB hit.
bg: Превишен лимит на DeLink от %sB.

en: Archive had no package field
bg: Архивът няма поле „package“

en:   %s has no override entry
bg:   %s няма запис „override“

en:   %s maintainer is %s not %s
bg:   поддържащия пакета %s е %s, а не %s

en:   %s has no source override entry
bg:   %s няма запис „source override“

en:   %s has no binary override entry either
bg:   %s няма също и запис „binary override“

en: Waiting for headers
bg: Чакане на заглавни части

en: The HTTP server sent an invalid reply header
bg: HTTP сървърът изпрати невалидна заглавна част като отговор

en: Bad header line
bg: Невалиден ред на заглавна част

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
bg: HTTP сървърът изпрати невалидна заглавна част „Content-Length“

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
bg: HTTP сървърът изпрати невалидна заглавна част „Content-Range“

en: This HTTP server has broken range support
bg: HTTP сървърът няма поддръжка за прехвърляне на фрагменти на файлове

en: Unknown date format
bg: Неизвестен формат на дата

en: Bad header data
bg: Невалидни данни на заглавната част

en: Connection failed
bg: Неуспех при свързването

en: Internal error
bg: Вътрешна грешка

en: Unable to read the cdrom database %s
bg: Неуспех при четенето на базата %s със CD-ROM

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
bg: Използвайте „apt-cdrom“, за да може този CD-ROM да се разпознава от APT. „apt-get update“ не може да се използва за добавяне на нови дискове

en: Wrong CD-ROM
bg: Грешен CD-ROM

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
bg: Неуспех при демонтирането на CD-ROM в %s, може все още да се използва.

en: Disk not found.
bg: Дискът не е намерен.

en: File not found
bg: Файлът не е намерен

en: Connecting to %s (%s)
bg: Свързване с %s (%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
bg: Неуспех при създаването на гнездо за %s (f=%u t=%u p=%u)

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
bg: Не може да се започне свързване с %s:%s (%s).

en: Failed
bg: Неуспех

en: Could not connect to %s:%s (%s).
bg: Неуспех при свързване с %s:%s (%s).

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
bg: Неуспех при свързване с %s:%s (%s), допустимото време изтече

note: We say this mainly because the pause here is for the ssh connection that is still going
en: Connecting to %s
bg: Свързване с %s

en: Could not resolve '%s'
bg: Неуспех при намирането на IP адреса на „%s“

en: Temporary failure resolving '%s'
bg: Временен неуспех при намирането на IP адреса на „%s“

en: Something wicked happened resolving '%s:%s' (%i - %s)
bg: Нещо лошо се случи при намирането на IP адреса на „%s:%s“ (%i - %s)

en: Unable to connect to %s:%s:
bg: Неуспех при свързване с %s:%s:

en: Failed to stat
bg: Неуспех при получаването на атрибути

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
bg: Невалиден адрес-URI, локалните адреси-URI не трябва да започват с „//“

note: Login must be before getpeername otherwise dante won't work.
en: Logging in
bg: Влизане

en: Unable to determine the peer name
bg: Неуспех при установяването на името на отдалечения сървър

en: Unable to determine the local name
bg: Неуспех при установяването на локалното име

en: The server refused the connection and said: %s
bg: Сървърът отказа свързване и съобщи: %s

en: USER failed, server said: %s
bg: USER се провали, сървърът съобщи: %s

en: PASS failed, server said: %s
bg: PASS се провали, сървърът съобщи: %s

en: A proxy server was specified but no login script, Acquire::ftp::ProxyLogin is empty.
bg: Беше указан сървър-посредник, но няма скрипт за влизане, Acquire::ftp::ProxyLogin е празен.

en: Login script command '%s' failed, server said: %s
bg: Командата „%s“ на скрипта за влизане се провали, сървърът съобщи: %s

en: TYPE failed, server said: %s
bg: TYPE се провали, сървърът съобщи: %s

en: Connection timeout
bg: Допустимото време за свързването изтече

en: Server closed the connection
bg: Сървърът разпадна връзката

en: A response overflowed the buffer.
bg: Отговорът препълни буфера.

en: Protocol corruption
bg: Развален протокол

en: Could not create a socket
bg: Неуспех при създаването на гнездо

en: Could not connect data socket, connection timed out
bg: Неуспех при свързването на гнездо за данни, допустимото време за свързване изтече

en: Could not connect passive socket.
bg: Неуспех при свързването на пасивно гнездо.

en: getaddrinfo was unable to get a listening socket
bg: getaddrinfo не успя да се добере до слушащо гнездо

en: Could not bind a socket
bg: Неуспех при свързването на гнездо

en: Could not listen on the socket
bg: Неуспех при слушането на гнездото

en: Could not determine the socket's name
bg: Неуспех при определянето на името на гнездото

en: Unable to send PORT command
bg: Неуспех при изпращането на командата PORT

en: Unknown address family %u (AF_*)
bg: Неизвестно семейство адреси %u (AF_*)

en: EPRT failed, server said: %s
bg: EPRT се провали, сървърът съобщи: %s

en: Data socket connect timed out
bg: Времето за установяване на връзка с гнездо за данни изтече

en: Unable to accept connection
bg: Невъзможно е да се приеме свързването

en: Problem hashing file
bg: Проблем при хеширане на файла

en: Unable to fetch file, server said '%s'
bg: Неуспех при изтеглянето на файла, сървърът съобщи „%s“

en: Data socket timed out
bg: Времето за връзка с гнездо за данни изтече

en: Data transfer failed, server said '%s'
bg: Неуспех при прехвърлянето на данни, сървърът съобщи: „%s“

note: Get the files information
en: Query
bg: Запитване

en: Unable to invoke
bg: Неуспех при извикването на

en: At least one invalid signature was encountered.
bg: Намерен е поне един невалиден подпис.

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
bg: Вътрешна грешка: Валиден подпис, но не може да се провери отпечатъка на ключа?!

en: Could not execute 'apt-key' to verify signature (is gnupg installed?)
bg: Неуспех при изпълнение на „apt-key“ за проверка на подписа (инсталиран ли е gnupg?)

en: Unknown error executing apt-key
bg: Неизвестна грешка при изпълнението на apt-key

en: The following signatures were invalid:
bg: Следните подписи са невалидни:

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
bg: Следните подписи не можаха да бъдат проверени, защото публичния ключ не е наличен:

en: Error reading from server. Remote end closed connection
bg: Грешка при четене от сървъра. Отдалеченият сървър прекъсна връзката

en: Error reading from server
bg: Грешка при четене от сървъра

en: Error writing to file
bg: Грешка при записа на файл

en: Select failed
bg: Неуспех на избора

en: Connection timed out
bg: Допустимото време за свързване изтече

en: Failed to set modification time
bg: Неуспех при задаването на време на промяна

en: Connection closed prematurely
bg: Връзката прекъсна преждевременно

en: Empty files can't be valid archives
bg: Празни файлове не могат да бъдат валидни архиви
