apt 1.0.5 - en to ne translation catalogue (363 entries)

en: Failed to readlink %s
ne: लिङ्क पढ्न असफल %s

en: Failed to stat %s
ne:  %s स्थिर गर्न असफल

en: rename failed, %s (%s -> %s).
ne: पुन:नामकरण असफल गरियो, %s (%s -> %s) ।

en: Size mismatch
ne: साइज मेल खाएन

en: Failed to fetch %s  %s
ne: %s  %s तान्न असफल भयो

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
ne: %s प्याकेजको लागि मैले फाइल स्थित गर्न सकिन । यसको मतलब तपाईँले म्यानुल्ली यो प्याकेज निश्चित गर्नुहोस् । (arch हराएरहेको कारणले)

en: The method driver %s could not be found.
ne: विधि ड्राइभर %s फेला पार्न सकिएन ।

en: Method %s did not start correctly
ne: विधि %s सही रुपले सुरू हुन सकेन

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
ne: %s पढ्न असफल भयो

en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
ne: %li को %li फाइल पुन:प्राप्त गरिदैछ (%s बाँकी छ)

en: Retrieving file %li of %li
ne: %li को %li फाइल पुन:प्राप्त गरिदैछ

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
ne: प्याकेज %s पुन:स्थापना हुन चाहन्छ, तर यसको लागि मैले एउटा संग्रह फेला पार्न सकिन ।

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
ne: त्रुटि, pkgProblemResolver:: समाधानले विच्छेदन सिर्जना गर्दछ, यो भइरहेको प्याकेजहरुको कारणले गर्दा हो ।

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
ne: समस्याहरू सुधार्न असक्षम भयो, तपाईँले प्याकेजहरु भाँच्नुभयो ।

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
ne: प्याकेज सूचीहरू वा वस्तुस्थिति फाइल पद वर्णन गर्न वा खोल्न सकिएन ।

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
ne: यो समस्याहरू सुधार्न तपाईँ apt-get अद्यावधिक चलाउन चाहनुहुन्छ

en: The list of sources could not be read.
ne: स्रोतहरुको सूचि पढ्न सकिएन ।

en: Regex compilation error - %s
ne: संकलन त्रुटि रिजेक्स गर्नुहोस् - %s

en: Unable to locate package %s
ne: प्याकेज %s तोक्न असक्षम भयो

en: Release '%s' for '%s' was not found
ne:  '%s' को लागि '%s' निष्काशन फेला पार्न सकिएन

en: Version '%s' for '%s' was not found
ne:  '%s' को लागि '%s' संस्करण फेला पार्न सकिएन

en: Using CD-ROM mount point %s
ne: सिडी रोम माउन्ट विन्दु प्रयोग गरिदैछ %s

en: Waiting for disc...
ne: डिस्को लागि पर्खिदै...

en: Mounting CD-ROM...
ne: सिडी रोम माउन्ट गरिदै...

en: Identifying...
ne: परिचय गराइदैछ...

en: Stored label: %s
ne: लेबुल भण्डारण गर्नुहोस्:%s

en: Scanning disc for index files...
ne: अनुक्रमणिका फाइलहरुको लागि डिस्क स्क्यान गरिदैछ...

en: That is not a valid name, try again.
ne: त्यो वैध नाम होइन, फेरी प्रयास गर्नुहोस् ।

en: This disc is called: 
    '%s'
ne: यो डिस्कको नाम:
    '%s'

en: Copying package lists...
ne: प्यकेज सूचिहरू प्रतिलिपी गरिदैछ...

en: Writing new source list
ne: नयाँ स्रोत सूचि लेखिदैछ

en: Source list entries for this disc are:
ne: यो डिस्कको लागि स्रोत सूचि प्रविष्टिहरू:

en: Unable to stat %s.
ne: %s स्थिर गर्न असक्षम भयो ।

en: Invalid archive signature
ne: अवैध संग्रह हस्ताक्षर

en: Error reading archive member header
ne: संग्रह सदस्य हेडर पढ्दा त्रुटि

en: Invalid archive member header
ne: अवैध संग्रह सदस्य हेडर

en: Archive is too short
ne: संग्रह अति छोटो छ

en: Failed to read the archive headers
ne: संग्रह हेडरहरू पढ्न असफल

en: Unable to stat the mount point %s
ne: माउन्ट बिन्दु %s स्थिर गर्न असक्षम

en: Failed to stat the cdrom
ne: सिडी रोम स्थिर गर्न असफल भयो

en: Command line option %s is not boolean
ne: आदेश लाइन विकल्प %s बूलियन छैन

en: Option %s requires an argument.
ne: विकल्प %s लाई एउटा तर्कको आवश्यकता पर्दछ ।

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
ne: विकल्प %s: कनफिगरेसन वस्तु विशिष्टिकरण संग एउटा =<val> हुनुपर्छ ।

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
ne: विकल्प  %s लाई एउटा इन्टिजर तर्कको आवश्यक पर्दछ, '%s' होइन

en: Option '%s' is too long
ne: विकल्प '%s' अति लामो छ

en: Sense %s is not understood, try true or false.
ne: अर्थ %s बुझिएन, सत्य वा झूठो प्रयास गर्नुहोस् ।

en: Invalid operation %s
ne: अवैध सञ्चालन  %s

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
ne: नचिनिएको टाइप संक्षिप्त रुप: '%c'

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
ne: वाक्य संरचना त्रुटि %s:%u: बन्द कुनै नाम बिना सुरू हुन्छ ।

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
ne: वाक्य संरचना त्रुटि %s:%u: वैरुप गरिएको ट्याग

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
ne: वाक्य संरचना त्रुटि %s:%u: मान पछाडि अतिरिक्त जंक

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
ne: वाक्य संरचना त्रुटि %s:%u: निर्देशनहरू माथिल्लो तहबाट मात्र हुन्छ

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
ne: वाक्य संरचना त्रुटि %s:%u: अति धेरै नेस्टेड समावेश गर्दछ

en: Syntax error %s:%u: Included from here
ne: वाक्य संरचना त्रुटि %s:%u: यहाँ बाट समावेश गरेको

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
ne: वाक्य संरचना त्रुटि %s:%u: समर्थन नभएको डाइरेक्टिभ '%s'

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
ne: वाक्य संरचना त्रुटि %s:%u:फाइलको अन्त्यमा अतिरिक्त जंक

en: Corrupted archive
ne: संग्रह दूषित भयो

en: Tar checksum failed, archive corrupted
ne: टार चेकसम असफल भयो, संग्रह दूषित भयो

en: Not using locking for read only lock file %s
ne: ताल्चा मारिएको फाइल मात्र पढ्नको लागि ताल्चा मार्न प्रयोग गरिएको छैन %s

en: Could not open lock file %s
ne: ताल्चा मारिएको फाइल खोल्न सकिएन %s

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
ne: nfs माउन्ट गरिएको लक फाइलको लागि लक प्रयोग गरिएको छैन %s

en: Could not get lock %s
ne: ताल्चा प्राप्त गर्न सकिएन %s

en: Waited for %s but it wasn't there
ne:  %s को लागि पर्खिरहेको तर यो त्यहाँ छैन

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
ne: सहायक प्रक्रिया %s ले खण्डिकरण गल्ति प्राप्त भयो ।

note: we forward the statuscode, so don't generate a message on the fd in this case
en: Sub-process %s returned an error code (%u)
ne: सहायक प्रक्रिया %s ले एउटा त्रुटि कोड फर्कायो (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
ne: सहायक प्रक्रिया %s अनपेक्षित बन्द भयो

en: Read error
ne: त्रुटि पढ्नुहोस्

en: Write error
ne: त्रुटि लेख्नुहोस्

en: Failed to create subprocess IPC
ne: सहायक प्रक्रिया IPC सिर्जना गर्न असफल

en: Failed to exec compressor
ne: सङ्कुचनकर्ता कार्यान्वयन गर्न असफल भयो

en: Could not open file %s
ne: फाइल %s खोल्न सकिएन

en: Problem syncing the file
ne: फाइल गुप्तिकरण गर्दा समस्या

en: Unable to write to %s
ne:  %s मा लेख्न असक्षम

en: Can't mmap an empty file
ne: एउटा खाली फाइल mmap बनाउन सकिएन

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
ne: %lu बाइटहरुको mmap बनाउन सकिएन

en: %c%s... Error!
ne: %c%s... त्रुटि!

en: %c%s... Done
ne: %c%s... गरियो

en: Selection %s not found
ne: चयन %s फेला पार्न सकिएन

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
ne: यो वैध DEB संग्रह होइन, '%s' सदस्य हराइरहेछ

en: Internal error, could not locate member %s
ne: आन्तरीक त्रुटि, सदस्य तोक्न सक्दैन  %s

en: Unparsable control file
ne: पद वर्णन गर्न नसकिने नियन्त्रण फाइल

en: Unable to parse package file %s (%d)
ne: प्याकेज फाइल पद वर्णन गर्न असक्षम %s (%d)

note: we don't care for the difference
en: Preparing %s
ne:  %s तयार गरिदैछ

en: Preparing to configure %s
ne:  %s कनफिगर गर्न तयार गरिदैछ

en: Preparing for removal of %s
ne:  %s हटाउन तयार गरिदैछ

en: Preparing to completely remove %s
ne:  %s पूर्ण रुपले हटाउन तयार गरिदैछ

en: Installed %s
ne:  %s स्थापना भयो

en: Configuring %s
ne:  %s कनफिगर गरिदैछ

en: Unpacking %s
ne:  %s अनप्याक गरिदैछ

en: Removing %s
ne:  %s हटाइदैछ

en: Completely removed %s
ne:  %s पूर्ण रुपले हट्यो

en: Building dependency tree
ne: निर्भरता ट्री निर्माण गरिदैछ

en: Candidate versions
ne: उमेद्वार संस्करणहरू

en: Dependency generation
ne: निर्भरता सिर्जना

en: Failed to write file %s
ne: फाइल %s लेख्न असफल भयो

en: Failed to close file %s
ne: %s फाइल बन्द गर्न असफल भयो

en: Wrote %i records.
ne: %i रेकर्डहरू लेखियो ।

en: Wrote %i records with %i missing files.
ne: हराइरहेको फाइल %i हरू संगै %i रेकर्डहरू लेख्नुहोस् ।

en: Wrote %i records with %i mismatched files
ne: मेल नखाएका फाइल %i हरू संगै %i रेकर्डहरू लेख्नुहोस् ।

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
ne: हराइरहेको फाइल %i हरू र मेल नखाएका फाइल %i हरू संगै %i रेकर्डहरू लेख्नुहोस् ।

en: Packaging system '%s' is not supported
ne: प्याकिङ्ग प्रणाली '%s' समर्थित छैन

en: Unable to determine a suitable packaging system type
ne: उपयुक्त प्याकिङ्ग प्रणाली प्रकार निर्धारन गर्न असक्षम भयो

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
ne: द्वन्द/पुन-आधारित लूपको कारणले गर्दा स्थापना चलाउनको लागि अस्थायी रुपमा प्याकेज %s हटाउनु पर्नेछ । यो प्राय नराम्रो हो, तर यदि तपाईँ यो साँच्चै गर्न चाहनुहुन्छ भने, APT::Force-LoopBreak विकल्प सक्रिय गर्नुहोस् ।

en: Empty package cache
ne: खाली प्याकेज क्यास

en: The package cache file is corrupted
ne: प्याकेज क्यास फाइल दूषित भयो

en: The package cache file is an incompatible version
ne: प्याकेज क्यास फाइल एउटा अमिल्दो संस्करण हो

en: This APT does not support the versioning system '%s'
ne: यो APT ले संस्करण प्रणालीलाई समर्थन गर्दैन '%s'

en: Depends
ne: आधारित

en: PreDepends
ne: पुन:आधारित

en: Suggests
ne: सुझाव दिन्छ

en: Conflicts
ne: द्वन्दहरू

en: Recommends
ne: सिफारिस गर्दछ

en: Replaces
ne: बदल्छ

en: Obsoletes
ne: वेकायमहरू

en: important
ne: महत्वपूर्ण

en: required
ne: आवश्यक

en: standard
ne: मानक

en: extra
ne: अतिरिक्त

en: optional
ne: वैकल्पिक

en: Cache has an incompatible versioning system
ne: क्यास संग एउटा नमिल्दो संस्करण प्रणाली छ

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
ne: वाऊ, APT ले सक्षम गरेको प्याकेज नामहरुको नम्बरलाई तपाईँले उछिन्नुभयो ।

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
ne: वाऊ, APT ले सक्षम गरेको संस्करणहरुको नम्बरलाई तपाईँले उछिन्नुभयो ।

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
ne: वाऊ, APT ले सक्षम गरेको निर्भरताहरुको नम्बरलाई तपाईँले उछिन्नुभयो ।

en: Reading package lists
ne: प्याकेज सूचिहरू पढिदैछ

en: IO Error saving source cache
ne: स्रोत क्यास बचत गर्दा IO त्रुटि

en: Index file type '%s' is not supported
ne: अनुक्रमणिका फाइल प्रकार '%s' समर्थित छैन

en: Did not understand pin type %s
ne: पिन टाइप %s बुझ्न सकिएन

en: No priority (or zero) specified for pin
ne: पिनको लागि कुनै प्राथमिकता (वा शून्य) निर्दिष्ट छैन

en: Malformed line %u in source list %s (type)
ne: वैरुप्य लाइन %u स्रोत सूचिमा %s (प्रकार)

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
ne: स्रोत सूची %s भित्र %u लाइनमा टाइप '%s' ज्ञात छैन

en: Calculating upgrade
ne: स्तर वृद्धि गणना गरिदैछ

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed before unchanged files in 'apt-get update'
en: Hit:%lu %s
ne: हान्नुहोस्:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files processed in 'apt-get update' Potentially replaced later by "Hit:", "Ign:" or "Err:" if something (bad) happens
en: Get:%lu %s
ne: प्राप्त गर्नुहोस्:%lu %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
ne: %s (%sB/s) मा %sB मा तानियो

en:  [Working]
ne:  [काम गरिरहेको]

en: Correcting dependencies...
ne: निर्भरताहरू सुधार गरिदैछ...

en:  failed.
ne: असफल भयो ।

en: Unable to correct dependencies
ne: निर्भरताहरू सुधार गर्न असक्षम भयो

en: Unable to minimize the upgrade set
ne: स्तर वृद्धि सेटलाई न्यूनतम गर्न असक्षम भयो

en:  Done
ne: काम भयो

en: You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
ne: यी सुधार गर्न तपाईँले 'apt --fix-broken install' चलाउन पर्छ ।

en: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).
ne: नभेटिएका निर्भरताहरू । प्याकेजहरू बिना 'apt --fix-broken install' प्रयास गर्नुहोस् ( वा समाधान निर्दिष्ट गर्नुहोस्) ।

en: Package %s is a virtual package provided by:
ne: प्याकेज %s ...द्वारा उपलब्ध गराइएको अवास्तविक प्याकेज हो:

en: You should explicitly select one to install.
ne: तपाईँले स्थापना गर्न स्पष्ट रुपमा एउटा चयन गर्नुहोस् ।

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
ne: प्याकेज %s उपलब्ध छैन, तर अर्को प्याकेज द्वारा सिफारिस प्याकेज हो ।
    यसको मतलब प्याकेज हराइरहेको प्याकेज, बेकायम भयो
     अर्को स्रोतबाट मात्र उपलब्ध हुन्छ

en: However the following packages replace it:
ne: जे भए पनि निम्न प्याकेजहरूले यसलाई बदल्छ:

en: This APT has Super Cow Powers.
ne: APT संग सुपर काउ शक्तिहरू छ ।

en: No packages found
ne: कुनै प्याकेजहरू फेला परेन

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
ne: चेतावनी: निम्न प्याकलेजहरू प्रणाणीकरण हुन सक्दैन!

en: Authentication warning overridden.
ne: प्रमाणिकरण चेतावनी अधिलेखन भयो ।

en: Some packages could not be authenticated
ne: केही प्याकेजहरू प्रमाणीकरण हुन सक्दैन

en: Couldn't determine free space in %s
ne:  %s मा खाली ठाऊँ निर्धारण गर्न सकिएन

en: You don't have enough free space in %s.
ne: तपाईँ संग %s मा पर्याप्त खाली ठाऊँ छैन ।

en: Unable to lock the download directory
ne: डाउनलोड डाइरेक्ट्री ताल्चा मार्न असक्षम

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
ne: केही प्याकेजहरू स्थापना हुन सक्दैन । यसको मतलब तपाईँले
     एउटा असम्भव अवास्थाको अनुरोध गर्नु भएको छ वा यदि तपाईँले प्रयोग गर्नु भइरहेको केहि प्याकेजहरुको आवश्यकता पर्ने अस्थिर
     वितरण अहिले सम्म सिर्जना
     भएको छैन वा आवगमन विनानै सर्यो ।

note: if (Packages == 1) { c1out << std::endl; c1out << _("Since you only requested a single operation it is extremely likely that\n" "the package is simply not installable and a bug report against\n" "that package should be filed.") << std::endl; }
en: The following information may help to resolve the situation:
ne: निम्न सूचनाले अवस्थालाई हल गर्न मद्दत गर्नेछ:

en: Broken packages
ne: भाँचिएका प्याकेजहरू

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
ne: केही संग्रहहरू तान्न असक्षम भयो,apt-get अद्यावधिक चलिरहेछ वा हराइरहेको --fix-संगै प्रयास गर्नुहुन्छ ?

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
ne: आन्तरिक त्रुटि, स्थापना प्याकेजहरुलाई भाँचिएको प्याकेज भनिन्थ्यो!

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
ne: प्याकेजहरू हट्न चाहदैछन् तर हटाई अक्षम भइरहेछ ।

en: Internal error, Ordering didn't finish
ne: आन्तरिक त्रुटि, आदेश समाप्त भएको छैन

en: How odd... The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
ne: कस्तो नमिलेको.. साइजहरू मेल खाएन, apt@packages.debian.org इमेल गर्नुहोस्

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of archives.
ne: संग्रहहरुको %sB/%sB प्राप्त गर्न आवश्यक ।

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of archives.
ne: संग्रहहरुको %sB प्राप्त गर्न आवश्यक ।

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
ne: त्रिभियल मात्र निर्दिष्ट गरिएको छ तर यो त्रिभियल सञ्चालन होइन ।

en: Abort.
ne: परित्याग गर्नुहोस् ।

en: Some files failed to download
ne: केही फाइलहरू डाउनलोड गर्न असफल भयो

en: Download complete and in download only mode
ne: डाउनलोड समाप्त भयो र डाउनलोडमा मोड मात्रै छ

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
ne: हराइरहेको --fix-र स्वाप भइरहेको मेडिया हाल समर्थित भइरहेको छैन

en: Unable to correct missing packages.
ne: हराइरहेको प्याकेजहरू सुधार्न असक्षम भयो ।

en: Aborting install.
ne: स्थापना परित्याग गरिदैछ ।

en: Suggested packages:
ne: सुझाव दिएका प्याकेजहरू:

en: Recommended packages:
ne: सिफारिस गरिएका प्याकेजहरू:

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
ne: %s फड्किदैछ, यो पहिल्यै स्थापना भयो र स्तरवृद्धि सेट भएको छैन ।

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
ne:  %s को पुन: स्थापना सम्भव छैन, यो डाउनलोड हुन सक्दैन ।

en: but %s is installed
ne: तर %s स्थापना भयो

en: but %s is to be installed
ne: तर %s स्थापना हुनुपर्यो

en: but it is not installable
ne: तर यो स्थापनायोग्य छैन

en: but it is a virtual package
ne: तर यो अवास्तविक प्याकेज होइन

en: but it is not going to be installed
ne: तर यो स्थापना हुन गइरहेको छैन

en: but it is not installed
ne: तर यो स्थापना भएन

en:  or
ne: वा

en: The following packages have unmet dependencies:
ne: निम्न प्याकेजहरुले निर्भरताहरू भेटेनन्:

en: The following NEW packages will be installed:
ne: निम्न नयाँ प्याकेजहरू स्थापना हुनेछन्:

en: The following packages will be REMOVED:
ne: निम्न प्याकेजहरू हटाइनेछन्:

en: The following packages have been kept back:
ne: निम्न प्याकेजहरू पछाडि राखिनेछन्:

en: The following packages will be upgraded:
ne: निम्न प्याकेजहरू स्तर वृद्धि हुनेछन्:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
ne: निम्न प्याकेजहरू स्तरकम गरिनेछन्:

en: The following held packages will be changed:
ne: निम्न भइरहेको प्याकेजहरू परिवर्तन हुनेछैन:

en: %s (due to %s)
ne: %s (%s कारणले)

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
ne: चेतावनी: निम्न आवश्यक प्याकेजहरू हटाइनेछन् ।
    तपाईँ के गरिरहेको यकिन नभएसम्म यो काम गरिने छैन!

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
ne: %lu स्तर वृद्धि गरियो, %lu नयाँ स्थापना भयो,

en: %lu reinstalled,
ne: %lu पुन: स्थापना गरियो,

en: %lu downgraded,
ne: %lu स्तर कम गरियो,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
ne: %lu हटाउन र %lu स्तर वृद्धि गरिएन ।

en: %lu not fully installed or removed.
ne: %lu पूर्णरुपले स्थापना भएन र हटाइएन ।

en: Package files:
ne: प्याकेज फाइलहरू:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
ne: क्यास sync  भन्दा बाहिर छ, प्याकेज फाइल x-ref गर्न सक्दैन

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
ne: पिन गरिएका प्याकेजहरू:

en:   Installed:
ne:   स्थापना भयो:

en:   Candidate:
ne:   उमेद्वार:

en: (none)
ne: (कुनै पनि होइन)

note: Show the priority tables
en:   Version table:
ne:   संस्करण तालिका:

en: Must specify at least one package to fetch source for
ne: को लागि स्रोत तान्न कम्तिमा एउटा प्याकेज निर्दिष्ट गर्नुपर्छ

en: Unable to find a source package for %s
ne: %s को लागि स्रोत प्याकेज फेला पार्न असफल भयो

en: Skipping already downloaded file '%s'
ne: पहिल्यै डाउनलोड भएका फाइलहरु फड्काइदैछ '%s'

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of source archives.
ne: स्रोत संग्रहहरुको %sB/%sB प्राप्त गर्न आवश्यक छ ।

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of source archives.
ne: स्रोत संग्रहहरुको %sB प्राप्त गर्न आवश्यक छ ।

en: Fetch source %s
ne: स्रोत फड्काउनुहोस् %s

en: Failed to fetch some archives.
ne: केही संग्रह फड्काउन असफल भयो ।

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
ne:  %s मा पहिल्यै अनप्याक गरिएका स्रोतको अनप्याक फड्काइदैछ

en: Unpack command '%s' failed.
ne: अनप्याक आदेश '%s' असफल भयो ।

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
ne: जाँच्नुहोस् यदि 'dpkg-dev' प्याकेज स्थापना भयो ।

en: Build command '%s' failed.
ne: निर्माण आदेश '%s' असफल भयो ।

en: Unable to get build-dependency information for %s
ne: %s को लागि निर्माण-निर्भरता सूचना प्राप्त गर्न असक्षम भयो

en: %s has no build depends.
ne: %s कुनै निर्माणमा आधारित हुदैन ।

en: Must specify at least one package to check builddeps for
ne: को लागि builddeps जाँच्न कम्तिमा एउटा प्याकेज निर्दष्ट गर्नुपर्छ

en: Failed to process build dependencies
ne: निर्माण निर्भरताहरू प्रक्रिया गर्न असफल

en: Package %s version %s has an unmet dep:
ne: प्याकेज %s संस्करण %s संग एउटा नभेटिएको dep छ:

en: The update command takes no arguments
ne: अद्यावधिक आदेशले कुनै तर्कहरू लिदैन

en: Total package names:
ne: कूल प्याकेज नामहरू :

en:   Normal packages:
ne:   सामान्य प्याकेजहरू:

en:   Pure virtual packages:
ne: शुद्ध अवास्तविक प्याकेजहरू:

en:   Single virtual packages:
ne:   एकल अवास्तविक प्याकेजहरू:

en:   Mixed virtual packages:
ne:   मिश्रित अवास्तविक प्याकेजहरू:

en:   Missing:
ne:   हराइरहेको:

en: Total distinct versions:
ne: कूल भिन्न संस्करणहरू:

en: Total dependencies:
ne: कूल निर्भरताहरू:

en: Total ver/file relations:
ne: जम्मा ver/file सम्बन्धहरू:

en: Total Provides mappings:
ne: कूल उपलब्ध मानचित्रणहरू:

en: Total globbed strings:
ne: कूल विश्वव्यापी स्ट्रिङ्गहरू:

en: Total slack space:
ne: कूल शिथिल खाली ठाऊँ:

en: Total space accounted for:
ne: को लागि कूल खाली ठाऊँ लेखांकन:

en: Show source records
ne: स्रोत रेकर्डहरू देखाउनुहोस्

en: Search the package list for a regex pattern
ne: regex बान्कीको लागि प्याकेज सूचि खोजी गर्नुहोस्

en: Show raw dependency information for a package
ne: प्याकेजको लागि कच्चा निर्भरता सूचना देखाउनुहोस्

en: Show reverse dependency information for a package
ne: प्याकेजको लागि उल्टो निर्भरता सूचना देखाउनुहोस्

en: Show a readable record for the package
ne: प्याकेजको लागि पढ्नयोग्य रेकर्ड देखाउनुहोस्

en: List the names of all packages in the system
ne: सबै प्याकेजहरुको नामहरू सूचिबद्ध गर्नुहोस्

en: Show policy settings
ne: नीति सेटिङ्गहरू देखाउनुहोस्

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
ne: तपाईँको सेटमा बाँकी सि डि हरुको लागि यो प्रक्रिया फेरी गर्नुहोस् ।

en: Arguments not in pairs
ne: तर्कहरू जोडामा छैन

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
ne:  debconf संस्करण प्राप्त गर्न सकिएन । के debconf स्थापना भयो ?

en: Couldn't find package %s
ne: प्याकेज फेला पार्न सकिएन  %s

en: Internal error, problem resolver broke stuff
ne: आन्तरिक त्रुटि,समस्या हलकर्ताले उत्तम गुण भाँच्यो

en: Supported modules:
ne: समर्थित मोड्युलहरू:

en: Retrieve new lists of packages
ne: जहरुको नयाँ सूचिहरू पुन:प्राप्त गर्नुहोस्

en: Perform an upgrade
ne: टा स्तरवृद्धि सम्पादन गर्नुहोस्

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
ne: प्याकेजहरू स्थापना गर्नुहोस् (pkg libc6 हो libc6.deb होइन)

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
ne: स्तरवृद्धि वितरण गर्नुहोस्, apt-get(8) हेर्नुहोस्

en: Follow dselect selections
ne: dselect चयनहरू पछ्याउनुहोस्

en: Configure build-dependencies for source packages
ne: स्रोत प्याकेजहरुको लागि निर्माण-निर्भरताहरू कनफिगर गर्नुहोस्

en: Unknown package record!
ne: अज्ञात प्याकेज रेकर्ड!

en: Bad default setting!
ne: खराब पूर्वनिर्धारण सेटिङ्ग!

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
ne: वा त्रुटि हरटाइरहेको निर्भरताहरुले गरेको हो । यो ठीक छ, मात्र त्रुटिहरू

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
ne: दिएको संदेशहरू महत्वपूर्ण छ । कृपया तिनीहरू निश्चित गर्नुहोस् र चलाउनुहोस् [I]फेरी स्थापना गर्नुहोस्

en: Merging available information
ne: उपलब्ध सूचना गाँभिदैछ

en: Package extension list is too long
ne: प्याकेज विस्तार सूचि अति लामो छ

en: Error processing directory %s
ne: डाइरेक्ट्री %s प्रक्रिया गर्दा त्रुटि

en: Source extension list is too long
ne: स्रोत विस्तार सूचि अति लामो छ

en: Error writing header to contents file
ne: सामाग्री फाइलहरुमा हेडर लेख्दा त्रुटि

en: Error processing contents %s
ne: सामग्री %sप्रक्रिया गर्दा त्रुटि

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitrary configuration option
ne: उपयोग: apt-ftparchive [विकल्पहरू] आदेश
    आदेशहरू: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive ले डेवियन संग्रहहरुको लागि अनुक्रमणिका फाइलहरू सिर्जना गर्दछ । यसले समर्थन गर्दछ
    dpkg-scanpackages र dpkg-scansources को लागि कार्यात्मक प्रतिस्थापनमा पुरै स्वचालितबाट सिर्जनाको धेरै शैलीहरू
     
    
    apt-ftparchive ले debs को ट्रीबाट प्याकेज फाइलहरू सिर्जना गर्दछ । प्याकेज
    फाइलहरुले प्रत्येक प्याकेजबाट सबै नियन्त्रण फाँटहरुको सामग्रीहरू साथ साथै MD5 hash र filesize समावेश गर्दछ ।
    एउटा अधिलेखन फाइल
    प्राथमिकता र सेक्सनको मान जोड गर्न समर्थित हुन्छ ।
    
    त्यस्तै गरी apt-ftparchive ले .dscs को ट्रीबाट स्रोत फाइलहरू सिर्जना गर्दछ ।
    स्रोत--अधिलेखन--विकल्प src अधीलेखन फाइल निर्दिष्ट गर्न प्रयोग गर्न सकिन्छ
    
    'packages' and 'sources' आदेश ट्रीको मूलमा चलाउन सकिन्छ ।
     विनारी मार्ग फेरी हुने खोजीको विन्दुमा आधारित हुन्छ र 
    अधिलेखन फाइलले अधिलेखन झण्डाहरू समाविष्ट गर्दछ । यदि उपस्थित छ भने बाटो उपसर्ग
    फाइलनाम फाँटहरुमा थपिन्छ । उदाहरणको लागि 
    डेवियन संग्रहबाट उपयोग:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    विकल्पहरू:
      -h    यो मद्दत पाठ
      --md5 नियन्त्रण MD5 सिर्जना
      -s=?  स्रोत अधिलेखन फाइल
      -q    बन्द गर्नुहोस्
      -d=?  वैकल्पिक क्यासिङ डेटाबेस चयन गर्नुहोस्
      --no-delink delinking डिबग मोड सक्षम गर्नुहोस्
      --सामग्रीहरू  सामग्री फाइल सिर्जना नियन्त्रण गर्नुहोस्
      -c=?  यो कनफिगरेसन फाइल पढ्नुहोस्
      -o=?  एउटा स्वेच्छाचारी कनफिगरेसन विकल्प सेट गर्नुहोस्

en: No selections matched
ne: कुनै चयनहरू मेल खाएन

en: Some files are missing in the package file group `%s'
ne: केही फाइलहरू प्याकेज फाइल समूह `%s' मा हराइरहेको छ

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
ne: DB दूषित थियो, फाइल %s.पुरानो मा पुन:नामकरण गर्नुहोस्

en: DB is old, attempting to upgrade %s
ne: DB पुरानो छ, %s स्तरवृद्धि गर्न प्रयास गरिदैछ

en: Unable to open DB file %s: %s
ne: DB फाइल %s असक्षम भयो: %s

en: Archive has no control record
ne: संग्रह संग नियन्त्रण रेकर्ड छैन

en: Unable to get a cursor
ne: कर्सर प्राप्त गर्न असक्षम भयो

en: realloc - Failed to allocate memory
ne: realloc - स्मृति बाँडफाँड गर्न असफल भयो

en: Unknown compression algorithm '%s'
ne: अज्ञात सङ्कुचन अल्गोरिद्म '%s'

en: Compressed output %s needs a compression set
ne: सङ्कुचन गरिएको निर्गात %s लाई सङ्कुचन सेटको आवश्यक्ता पर्दछ

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
ne: सहायक प्रक्रियामा IPC पाइप सिर्जना गर्न असफल

en: Failed to fork
ne: काँटा गर्न असफल

en: Compress child
ne: सङ्कुचन शाखा

en: Internal error, failed to create %s
ne: आन्तरीक त्रुटि, %s सिर्जना गर्न असफल

en: IO to subprocess/file failed
ne: सहायक प्रक्रिया/फाइलमा IO असफल भयो

en: Failed to read while computing MD5
ne: MD5 गणना गर्दा पढ्न असफल भयो

en: Failed to rename %s to %s
ne:  %s मा  %s  पुन:नामकरण असफल भयो

en: Unable to open %s
ne: %s खोल्न असफल

en: Failed to read the override file %s
ne: अधिलेखन फाइल पढ्न असफल %s

en: W: Unable to read directory %s
ne: W: डाइरेक्ट्री %s पढ्न असक्षम

en: W: Unable to stat %s
ne: W: %s स्थिर गर्न असक्षम

en: E: Errors apply to file
ne: E: फाइलमा त्रुटिहरू लागू गर्नुहोस्

en: Failed to resolve %s
ne: %s हल गर्न असफल भयो

en: Tree walking failed
ne: ट्री हिडाईँ असफल भयो

en: Failed to open %s
ne: %s खोल्न असफल

en: *** Failed to link %s to %s
ne: *** %s मा %s लिङ्क असफल भयो

en:  DeLink limit of %sB hit.
ne: यस %sB हिटको डि लिङ्क सिमा।

en: Archive had no package field
ne: संग्रह संग कुनै प्याकेज फाँट छैन

en:   %s has no override entry
ne:    %s संग कुनै अधिलेखन प्रविष्टि छैन

en:   %s maintainer is %s not %s
ne:   %s संभारकर्ता %s हो %s होइन

en: Waiting for headers
ne: हेडरहरुको लागि पर्खिदैछ

en: The HTTP server sent an invalid reply header
ne: HTTP सर्भरले अवैध जवाफ हेडर पठायो

en: Bad header line
ne: खराब हेडर लाइन

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
ne: HTTP सर्भरले अवैध सामग्री-लम्बाई हेडर पठायो

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
ne: HTTP सर्भरले अवैध सामग्री-दायरा हेडर पठायो

en: This HTTP server has broken range support
ne: HTTP सर्भर संग भाँचिएको दायरा समर्थन छ

en: Unknown date format
ne: अज्ञात मिति ढाँचा

en: Bad header data
ne: खराब हेडर डेटा

en: Connection failed
ne: जडान असफल भयो

en: Internal error
ne: आन्तरिक त्रुटि

en: Unable to read the cdrom database %s
ne: सिडी रोम डेटाबेस पढ्न असक्षम %s

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
ne: कृपया APT ले यो सिडी रोमलाई चिन्नको लागि apt-cdrom प्रयोग गर्नुहोस् । apt-get अद्यावधिक नयाँ सिडी रोमहरू थप्नको लागि प्रयोग गरिदैन

en: Wrong CD-ROM
ne: गलत सिडी रोम

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
ne: %s मा सिडी रोम अनमाउन्ट गर्न असक्षम भयो, यो अहिले प्रयोगमा हुन सक्छ ।

en: Disk not found.
ne: डिस्क फेला परेन ।

en: File not found
ne: फाइल फेला परेन

en: Connecting to %s (%s)
ne: %s (%s) मा जडान गरिदैछ

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
ne: %s (f=%u t=%u p=%u) को लागि सकेट सिर्जना गर्न सकिएन

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
ne:  %s:%s (%s) मा जडान सुरुवात गर्न सकेन

en: Failed
ne: असफल भयो

en: Could not connect to %s:%s (%s).
ne:  %s:%s (%s) मा जडान गर्न सकिएन ।

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
ne: %s:%s (%s) मा जडान गर्न सकिएन, जडान समय सकियो

note: We say this mainly because the pause here is for the ssh connection that is still going
en: Connecting to %s
ne: %s मा जडान गरिदैछ

en: Could not resolve '%s'
ne: '%s' हल गर्न सकिएन

en: Temporary failure resolving '%s'
ne: '%s' हल गर्दा अस्थायी असफल

en: Failed to stat
ne: स्थिर गर्न असफल भयो

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
ne: अवैध URl, स्थानिय URIS // संग सुरू हुन सक्दैन

note: Login must be before getpeername otherwise dante won't work.
en: Logging in
ne: लगइन भइरहेछ

en: Unable to determine the peer name
ne: समान नाम निर्धारण गर्न असक्षम भयो

en: Unable to determine the local name
ne: स्थानिय नाम निर्धारण गर्न असक्षम भयो

en: The server refused the connection and said: %s
ne: सर्भरले जडान अस्वीकार गर्यो र भन्यो: %s

en: USER failed, server said: %s
ne: प्रयोगकर्ता असफल भयो, सर्भरले भन्यो: %s

en: PASS failed, server said: %s
ne: पास असफल भयो, सर्भरले भन्यो: %s

en: A proxy server was specified but no login script, Acquire::ftp::ProxyLogin is empty.
ne: प्रोक्सी सर्भर निर्दिष्ट गरियो तर कुनै स्क्रिफ्ट लगइन भएन, Acquire::ftp::ProxyLogin  खाली छ ।

en: Login script command '%s' failed, server said: %s
ne: लगइन स्क्रिफ्ट आदेश '%s' असफल भयो, सर्भरले भन्यो: %s

en: TYPE failed, server said: %s
ne: टाइप असफल भयो: %s

en: Connection timeout
ne: जडान समय सकियो

en: Server closed the connection
ne: सर्भरले जडान बन्द गर्यो

en: A response overflowed the buffer.
ne: एउटा प्रतिक्रियाले बफर अधिप्रवाह गर्यो

en: Protocol corruption
ne: प्रोटोकल दूषित

en: Could not create a socket
ne: एउटा सकेट सिर्जना गर्न सकेन

en: Could not connect data socket, connection timed out
ne: डेटा सकेट जडान गर्न सकिएन, जडान समय सकियो

en: Could not connect passive socket.
ne: निस्क्रिय सकेट जडान गर्न सकिएन

en: getaddrinfo was unable to get a listening socket
ne: getaddrinfo सुन्ने सकेट प्राप्त गर्न असक्षम भयो

en: Could not bind a socket
ne: सकेट बाँध्न सकिएन

en: Could not listen on the socket
ne: सकेटमा सुन्न सकिएन

en: Could not determine the socket's name
ne: सकेट नाम निर्धारण गर्न सकिएन

en: Unable to send PORT command
ne: पोर्ट आदेश पठाउन असक्षम भयो

en: Unknown address family %u (AF_*)
ne: अज्ञात ठेगाना परिवार %u (AF_*)

en: EPRT failed, server said: %s
ne: EPRT असफल भयो, सर्भरले भन्यो: %s

en: Data socket connect timed out
ne: डेटा सकेटको जडान समय सकियो

en: Unable to accept connection
ne: जडान स्वीकार गर्न असक्षम भयो

en: Problem hashing file
ne: समस्या द्रुतान्वेषण फाइल

en: Unable to fetch file, server said '%s'
ne: फाइल तान्न असक्षम भयो, सर्भरले भन्यो '%s'

en: Data socket timed out
ne: डेटा सकेट समय सकियो

en: Data transfer failed, server said '%s'
ne: डेटा स्थान्तरण असफल भयो, सर्भरले भन्यो '%s'

note: Get the files information
en: Query
ne: क्वेरी

en: Unable to invoke
ne: आह्वान गर्न असक्षम भयो

en: At least one invalid signature was encountered.
ne: कम्तिमा एउटा अवैध हस्ताक्षर विरोध भयो ।

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
ne: आन्तरिक त्रुटि: असल हस्ताक्षर, तर कुञ्जी औठाछाप निर्धारण गर्न सकिएन?!

en: Unknown error executing apt-key
ne: apt-key कार्यन्वयन गर्दा अज्ञात त्रुटि

en: The following signatures were invalid:
ne: निम्न हस्ताक्षरहरू अवैध छन्:

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
ne: निम्न हस्ताक्षरहरू रूजू हुन सक्दैन किन भने सार्वजनिक कुञ्जी उपलब्ध छैन:

en: Error reading from server. Remote end closed connection
ne: सर्भरबाट त्रुटि पढिदैछ । दूर गन्तब्य बन्द जडान

en: Error reading from server
ne: सर्भरबाट त्रुटि पढिदैछ

en: Error writing to file
ne: फाइलमा त्रुटि लेखिदैछ

en: Select failed
ne: असफल चयन गर्नुहोस्

en: Connection timed out
ne: जडान समय सकियो

en: Failed to set modification time
ne: परिमार्जन समय सेट असफल भयो

en: Connection closed prematurely
ne: जडान असमायिक बन्द भयो
