apt 0.5.5 - en to sl translation catalogue (518 entries)

en: Failed to readlink %s
sl: Napaka med branjem povezave %s

en: Failed to stat %s
sl: Napaka med določitvijo %s

en: Hash Sum mismatch
sl: Neujemanje vsote razpršil

en: rename failed, %s (%s -> %s).
sl: preimenovanje je spodletelo, %s (%s -> %s).

en: Size mismatch
sl: Neujemanje velikosti

note: Invalid signature file, reject (LP: #346386) (Closes: #627642)
en: GPG error: %s: %s
sl: Napaka GPG: %s: %s

note: TRANSLATOR: The first %s is the URL of the bad Release file, the second is the time since then the file is invalid - formatted in the same way as in the download progress display (e.g. 7d 3h 42min 1s)
en: Release file for %s is expired (invalid since %s). Updates for this repository will not be applied.
sl: Datoteka Release za %s je potekla (neveljavna od %s). Posodobitev za to skladišče ne bo uveljavljena.

en: Conflicting distribution: %s (expected %s but got %s)
sl: Distribucija v sporu: %s (pričakovana %s, toda dobljena %s)

en: Failed to fetch %s  %s
sl: Ni mogoče dobiti %s  %s

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
sl: Ni bilo mogoče najti datoteke za paket %s. Morda boste morali ročno popraviti ta paket (zaradi manjkajočega arhiva).

en: Can't find a source to download version '%s' of '%s'
sl: Ni mogoče najti vira za prejem različice '%s' paketa '%s'

en: The method driver %s could not be found.
sl: Gonilnika načinov %s ni mogoče najti.

en: Method %s did not start correctly
sl: Način %s se ni začel pravilno

en: List directory %s is missing.
sl: Mapa seznama %s manjka.

en: Archives directory %s is missing.
sl: Mapa arhivov %s manjka.

en: Unable to lock directory %s
sl: Mape %s ni mogoče zakleniti

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
sl: Ni mogoče brati %s

en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
sl: Pridobivanje datoteke %li od %li (%s preostalo)

en: Retrieving file %li of %li
sl: Pridobivanje datoteke %li od %li

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
sl: Paket %s mora biti znova nameščen, vendar ni mogoče najti arhiva zanj.

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
sl: Napaka. pkgProblemResolver::Resolve pri razrešitvi, ki so jih morda povzročili zadržani paketi.

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
sl: Ni mogoče popraviti težav. Imate pokvarjene pakete.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
sl: Ni mogoče odprti ali razčleniti seznama paketov ali datoteke stanja.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
sl: Za odpravljanje težav poskusite zagnati apt-get update.

en: The list of sources could not be read.
sl: Seznama virov ni mogoče brati.

en: Regex compilation error - %s
sl: Napaka med prevajanjem logičnega izraza - %s

en: Couldn't find task '%s'
sl: Ni mogoče najti naloge '%s'

en: Couldn't find any package by regex '%s'
sl: Z logičnim izrazom '%s' ni mogoče najti nobenega paketa

en: Unable to locate package %s
sl: Ni mogoče najti paketa %s

en: Can't select versions from package '%s' as it is purely virtual
sl: Ni mogoče izbrati različic in paketa '%s', saj je popolnoma navidezen

en: Can't select newest version from package '%s' as it is purely virtual
sl: Ni mogoče izbrati najnovejše različice iz paketa '%s', saj je popolnoma navidezen

en: Can't select candidate version from package %s as it has no candidate
sl: Ni mogoče izbrati različice kandidata iz paketa %s, ker nima kandidata

en: Can't select installed version from package %s as it is not installed
sl: Ni mogoče izbrati nameščene različice iz paketa %s, saj ni nameščen

en: Can't select installed nor candidate version from package '%s' as it has neither of them
sl: Ni mogoče izbrati nameščene različice ali različice kandidata iz paketa '%s', saj nima nobenega od njiju

en: Release '%s' for '%s' was not found
sl: Izdaje '%s' za '%s' ni mogoče najti

en: Version '%s' for '%s' was not found
sl: Različice '%s' za '%s' ni mogoče najti

en: Unmounting CD-ROM...
sl: Odklapljanje CD-ROM-a ...

en: Using CD-ROM mount point %s
sl: Uporabljanje CD-ROM-ove priklopne točke %s

en: Waiting for disc...
sl: Čakanje na disk ...

en: Mounting CD-ROM...
sl: Priklapljanje CD-ROM-a ...

en: Identifying...
sl: Identificiranje ...

en: Stored label: %s
sl: Shranjena oznaka: %s

en: Scanning disc for index files...
sl: Preiskovanje diska za datoteke kazala ...

en: Found %zu package indexes, %zu source indexes, %zu translation indexes and %zu signatures
sl: Najdenih je bilo %zu kazal paketov, %zu kazal virov, %zu kazalov prevodov in %zu podpisov

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Debian Disc or the wrong architecture?
sl: Nobenih datotek paketov ni mogoče najti, morda to ni disk Debian ali pa je arhitektura napačna?

en: Found label '%s'
sl: Najdena je bila oznaka '%s'

en: That is not a valid name, try again.
sl: To ni veljavno ime, poskusite znova.

en: This disc is called: 
    '%s'
sl: Ta disk se imenuje: 
    '%s'

en: Copying package lists...
sl: Kopiranje seznama paketov ...

en: Writing new source list
sl: Pisanje novega seznama virov

en: Source list entries for this disc are:
sl: Izvorni vnosi za ta disk so:

en: Unable to stat %s.
sl: Ni mogoče določiti %s.

en: Invalid archive signature
sl: Neveljaven podpis arhiva

en: Error reading archive member header
sl: Napaka med branjem glave člana arhiva

en: Invalid archive member header
sl: Neveljavna glava člana arhiva

en: Archive is too short
sl: Arhiv je prekratek

en: Failed to read the archive headers
sl: Glav arhiva ni mogoče brati

en: Unable to stat the mount point %s
sl: Ni mogoče določiti priklopne točke %s

en: Failed to stat the cdrom
sl: Ni mogoče določiti CD-ROM-a

en: Command line option %s is not boolean
sl: Možnost ukazne vrstice %s ni boolova vrednost

en: Option %s requires an argument.
sl: Možnost %s zahteva argument.

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
sl: Možnost %s: Določilo predmeta nastavitve zahtevajo =<val>.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
sl: Možnost %s zahteva celoštevilski argument, ne '%s'

en: Option '%s' is too long
sl: Možnost '%s' je predolga

en: Sense %s is not understood, try true or false.
sl: Pomena %s ni mogoče razumeti, poskusite pravilno ali napačno.

en: Invalid operation %s
sl: Neveljavno opravilo %s

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
sl: Neprepoznana vrsta okrajšave: '%c'

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Blok se začne brez imena.

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Slabo oblikovana oznaka.

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Dodatna krama za vrednostjo.

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Napotki se lahko izvedejo le na vrhnji ravni.

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Preveč vgnezdenih vključitev

en: Syntax error %s:%u: Included from here
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Vključeno od tu

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Nepodprt napotek '%s'

en: Syntax error %s:%u: clear directive requires an option tree as argument
sl: Skladenjska napaka %s:%u: počisti ukaz zahteva drevo možnosti kot argument

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Dodatna krama na koncu datoteke

en: Corrupted archive
sl: Pokvarjen arhiv

en: Tar checksum failed, archive corrupted
sl: Nadzorna vsota tar ni uspela, arhiv je pokvarjen

en: Problem unlinking the file %s
sl: Težava med razvezovanjem datoteke %s

en: Not using locking for read only lock file %s
sl: Brez uporabe zaklepanja za zaklenjeno datoteko le za branje %s

en: Could not open lock file %s
sl: Ni mogoče odprti zaklenjene datoteke %s

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
sl: Brez uporabe zaklepanja za datoteko %s, priklopljeno z NTFS

en: Could not get lock %s
sl: Ni mogoče zakleniti datoteke %s

en: List of files can't be created as '%s' is not a directory
sl: Seznama datotek ni mogoče ustvariti, ker '%s' ni mapa

en: Ignoring '%s' in directory '%s' as it is not a regular file
sl: Preziranje '%s' v mapi '%s', ker ni običajna datoteka

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has no filename extension
sl: Preziranje datoteke '%s' v mapi '%s', ker nima pripone imena datotek

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has an invalid filename extension
sl: Preziranje datoteke '%s' v mapi '%s', ker nima veljavne pripone imena datotek

en: Waited for %s but it wasn't there
sl: Program je čakal na %s a ga ni bilo tam

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
sl: Pod-opravilo %s je prejelo segmentacijsko napako.

en: Sub-process %s received signal %u.
sl: Pod-opravilo %s je prejelo signal %u.

note: we forward the statuscode, so don't generate a message on the fd in this case
en: Sub-process %s returned an error code (%u)
sl: Pod-opravilo %s je vrnilo kodo napake (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
sl: Pod-opravilo %s se je nepričakovano zaključilo

en: Read error
sl: Napaka branja

en: Write error
sl: Napaka pisanja

en: Problem closing the gzip file %s
sl: Težava med zapiranjem gzip datoteke %s

en: Failed to create subprocess IPC
sl: Ni mogoče ustvariti podopravila IPD

en: Failed to exec compressor
sl: Ni mogoče izvesti stiskanja

en: Could not open file %s
sl: Ni mogoče odpreti datoteke %s

en: Could not open file descriptor %d
sl: Ni mogoče odpreti opisnika datotek %d

en: read, still have %llu to read but none left
sl: Prebrano, še vedno je treba prebrati %llu bajtov, vendar ni nič ostalo

en: write, still have %llu to write but couldn't
sl: pisanje, preostalo je še %llu za pisanje, vendar ni bilo mogoče pisati

en: Problem closing the file %s
sl: Težava med zapiranjem datoteke %s

en: Problem renaming the file %s to %s
sl: Težava med preimenovanje datoteke %s v %s

en: Problem syncing the file
sl: Težava med usklajevanjem datoteke

en: Unable to write to %s
sl: Ni mogoče pisati na %s

en: Can't mmap an empty file
sl: mmap prazne datoteke ni mogoč

en: Couldn't make mmap of %llu bytes
sl: Ni mogoče narediti mmap %llu bajtov

en: Couldn't duplicate file descriptor %i
sl: Ni mogoče podvojiti opisnika datotek %i

en: Unable to close mmap
sl: Ni mogoče zapreti mmap

en: Unable to synchronize mmap
sl: Ni mogoče uskladiti mmap

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
sl: Ni mogoče narediti mmap %lu bajtov

en: Failed to truncate file
sl: Ni mogoče obrezati datoteke

en: Dynamic MMap ran out of room. Please increase the size of APT::Cache-Start. Current value: %lu. (man 5 apt.conf)
sl: Dinamičnemu MMap je zmanjkalo prostora. Povečajte velikost APT::Cache-Start. Trenutna vrednost: %lu. (man 5 apt.conf)

en: Unable to increase the size of the MMap as the limit of %lu bytes is already reached.
sl: Ni mogoče povečati velikosti MMap, ker je omejitev %lu bajtov že dosežena.

en: Unable to increase size of the MMap as automatic growing is disabled by user.
sl: Ni mogoče povečati velikosti MMap, ker je samodejno povečevanje onemogočeno.

en: %c%s... Error!
sl: %c%s ... Napaka!

en: %c%s... Done
sl: %c%s ... Narejeno

en: Selection %s not found
sl: Izbire %s ni mogoče najti

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
sl: To ni veljaven arhiv DEB. Manjka član '%s'.

en: Internal error, could not locate member %s
sl: Notranja napaka. Ni mogoče najti člana %s.

en: Unparsable control file
sl: Nadzorne datoteke ni mogoče razčleniti

en: Unable to parse Release file %s
sl: Ni mogoče razčleniti Release datoteke %s

en: No sections in Release file %s
sl: Ni izbir v Release datoteki %s

en: No Hash entry in Release file %s
sl: Ni vnosa razpršila v Release datoteki %s

en: Invalid '%s' entry in Release file %s
sl: Neveljaven vnos '%s' v Release datoteki %s

en: Unable to parse package file %s (%d)
sl: Ni mogoče razčleniti datoteke paketa %s (%d)

note: TRANSLATORS: the %s contains the recovery command, usually dpkg --configure -a
en: dpkg was interrupted, you must manually run '%s' to correct the problem.
sl: dpkg je bil prekinjen. Za popravilo napake morate ročno pognati '%s'.

en: Unable to lock the administration directory (%s), is another process using it?
sl: Skrbniške mape (%s) ni mogoče zakleniti. Jo morda uporablja drugo opravilo?

en: Unable to lock the administration directory (%s), are you root?
sl: Skrbniške mape (%s) ni mogoče zakleniti. Ali ste skrbnik?

en: Not locked
sl: Ni zaklenjeno

note: we don't care for the difference
en: Preparing %s
sl: Pripravljanje %s

en: Preparing to configure %s
sl: Pripravljanje na nastavljanje %s

en: Preparing for removal of %s
sl: Pripravljanje na odstranitev %s

en: Preparing to completely remove %s
sl: Pripravljanje na popolno odstranitev %s

en: Noting disappearance of %s
sl: %s je izginil

en: Running post-installation trigger %s
sl: Poganjanje sprožilca po namestitvi %s

en: Installed %s
sl: %s je bil nameščen

en: Configuring %s
sl: Nastavljanje %s

note: FIXME: use a better string after freeze
en: Directory '%s' missing
sl: Mapa '%s' manjka

en: Could not open file '%s'
sl: Ni mogoče odpreti datoteke '%s'

en: Unpacking %s
sl: Razširjanje %s

en: Installing %s
sl: Nameščanje %s

en: Removing %s
sl: Odstranjevanje %s

en: Completely removing %s
sl: %s je bil popolnoma odstranjen

en: Completely removed %s
sl: %s je bil popolnoma odstranjen

en: Operation was interrupted before it could finish
sl: Opravilo je bilo prekinjeno preden se je lahko končalo

en: No apport report written because MaxReports is reached already
sl: Poročilo apport ni bilo napisano, ker je bilo število MaxReports že doseženo

note: check if its not a follow up error
en: dependency problems - leaving unconfigured
sl: težave odvisnosti - puščanje nenastavljenega

en: No apport report written because the error message indicates its a followup error from a previous failure.
sl: Poročilo apport ni bilo napisano, ker sporočilo o napaki nakazuje na navezujočo napako iz predhodne napake.

en: No apport report written because the error message indicates a disk full error
sl: Poročilo apport ni bilo napisano, ker sporočilo o napaki nakazuje na napako polnega diska

en: No apport report written because the error message indicates a out of memory error
sl: Poročilo apport ni bilo napisano, ker sporočilo o napaki nakazuje na napako zaradi pomanjkanja pomnilnika

en: No apport report written because the error message indicates an issue on the local system
sl: Poročilo apport je bilo napisano, ker sporočilo o napaki nakazuje na težavo na krajevnem sistemu

en: No apport report written because the error message indicates a dpkg I/O error
sl: Poročilo apport ni bilo napisano, ker sporočilo o napaki nakazuje na napako dpkg V/I

en: Building dependency tree
sl: Gradnja drevesa odvisnosti

en: Candidate versions
sl: Različice kandidatov

en: Dependency generation
sl: Ustvarjanje odvisnosti

en: Reading state information
sl: Branje podatkov o stanju

en: Failed to open StateFile %s
sl: Odpiranje DatotekeStanja %s je spodletelo

en: Failed to write temporary StateFile %s
sl: Pisanje začasne DatotekeStanja %s je spodletelo

en: Failed to write file %s
sl: Zapisovanje datoteke %s je spodletelo

en: Failed to close file %s
sl: Napaka med zapiranjem datoteke %s

en: Send scenario to solver
sl: Pošlji scenarij reševalniku

en: Send request to solver
sl: Pošlji zahtevo reševalniku

en: Prepare for receiving solution
sl: Priprava za rešitev prejemanja

en: External solver failed without a proper error message
sl: Zunanji reševalnik je spodletel brez pravega sporočila o napakah

en: Execute external solver
sl: Izvedi zunanji reševalnik

en: Wrote %i records.
sl: Zapisanih je bilo %i zapisov.

en: Wrote %i records with %i missing files.
sl: Zapisanih je bilo %i zapisov z %i manjkajočimi datotekami.

en: Wrote %i records with %i mismatched files
sl: Zapisanih je bilo %i zapisov z %i neujemajočimi datotekami.

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
sl: Zapisanih je bilo %i zapisov z %i manjkajočimi datotekami in %i neujemajočimi datotekami.

en: Can't find authentication record for: %s
sl: Ni mogoče najti zapisa overitve za: %s

en: Hash mismatch for: %s
sl: Neujemanje razpršila za: %s

en: Packaging system '%s' is not supported
sl: Paketni sistem '%s' ni podprt

en: Unable to determine a suitable packaging system type
sl: Ni mogoče določiti ustrezne vrste paketnega sistema

note: send status information that we are about to fork dpkg
en: Running dpkg
sl: Poganjanje dpkg

en: Could not perform immediate configuration on '%s'. Please see man 5 apt.conf under APT::Immediate-Configure for details. (%d)
sl: Ni mogoče izvesti takojąnje nastavitve na '%s'. Oglejte si man5 apt.conf pod APT::Immediate-Configure za podrobnosti. (%d)

en: Could not configure '%s'.
sl: Ni mogoče nastaviti '%s'

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
sl: Ta krog namestitve zahteva začasno odstranitev ključnega paketa %s zaradi zanke spora/predodvisnosti. To je ponavadi slabo, toda če zares želite nadaljevati, vključite možnost APT::Force-LoopBreak.

en: Empty package cache
sl: Prazen predpomnilnik paketov

en: The package cache file is corrupted
sl: Datoteka s predpomnilnikom paketov je pokvarjena

en: The package cache file is an incompatible version
sl: Različica datoteke s predpomnilnikom paketov ni združljiva

en: This APT does not support the versioning system '%s'
sl: Ta APT ne podpira sistema različic '%s'

en: Depends
sl: Odvisen od

en: PreDepends
sl: Predodvisen od

en: Suggests
sl: Priporoča

en: Conflicts
sl: V sporu z

en: Recommends
sl: Priporoča

en: Replaces
sl: Zamenja

en: Breaks
sl: Pokvari

en: Enhances
sl: Izboljša

en: Obsoletes
sl: Zastara

en: important
sl: pomembno

en: required
sl: obvezno

en: standard
sl: običajni

en: extra
sl: dodatno

en: optional
sl: izbirno

en: Cache has an incompatible versioning system
sl: Predpomnilnik ima neustrezen sistem različic

note: TRANSLATOR: The first placeholder is a package name, the other two should be copied verbatim as they include debug info
en: Error occurred while processing %s (%s%d)
sl: Med obdelovanjem %s je prišlo do napake (%s%d)

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
sl: Čestitamo, presegli ste število imen paketov, ki jih zmore APT.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
sl: Čestitamo, presegli ste število različic, ki jih zmore APT.

en: Wow, you exceeded the number of descriptions this APT is capable of.
sl: Čestitamo, presegli ste število opisov, ki jih je zmožen APT.

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
sl: Čestitamo, presegli ste število odvisnosti, ki jih zmore APT.

en: Reading package lists
sl: Branje seznama paketov

en: IO Error saving source cache
sl: Napaka VI med shranjevanjem predpomnilnika virov

en: Index file type '%s' is not supported
sl: Vrsta datoteke s kazalom '%s' ni podprta

en: The value '%s' is invalid for APT::Default-Release as such a release is not available in the sources
sl: Vrednost '%s' je neveljavna za APT::Default-Release in zato takšna izdaja ni na voljo v virih

en: Invalid record in the preferences file %s, no Package header
sl: Neveljaven zapis v datoteki možnosti %s, ni glave paketa

en: Did not understand pin type %s
sl: Ni mogoče razumeti vrste bucike %s

en: No priority (or zero) specified for pin
sl: Prednost bucike ni navedena ali pa je nič.

en: Malformed line %u in source list %s (type)
sl: Slabo oblikovana vrstica %u v seznamu virov %s (vrsta)

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
sl: Vrsta '%s' v vrstici %u na seznamu virov %s ni znana

en: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
sl: Prejem nekaterih datotek kazala je spodletel. Bile so prezrte ali pa so bile namesto njih uporabljene stare.

en: Calculating upgrade
sl: Preračunavanje nadgradnje

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed before unchanged files in 'apt-get update'
en: Hit:%lu %s
sl: Zadetek:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files processed in 'apt-get update' Potentially replaced later by "Hit:", "Ign:" or "Err:" if something (bad) happens
en: Get:%lu %s
sl: Dobi:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download, but the error is ignored (compare "Err:")
en: Ign:%lu %s
sl: Prezr:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download and the error is critical (compare "Ign:")
en: Err:%lu %s
sl: Nap:%lu %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
sl: Pridobljenih %sB v %s (%sB/s)

en:  [Working]
sl:  [Delo]

en: Correcting dependencies...
sl: Popravljanje odvisnosti ...

en:  failed.
sl:  spodletelo.

en: Unable to correct dependencies
sl: Ni mogoče popraviti odvisnosti

en: Unable to minimize the upgrade set
sl: Ni mogoče pomanjšati zbirke za nadgradnjo

en:  Done
sl:  Opravljeno

en: You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
sl: Če želite popraviti napake, poskusite pognati 'apt --fix-broken install'.

en: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).
sl: Nerešene odvisnosti. Poskusite 'apt --fix-broken install' brez paketov (ali navedite rešitev).

en: Note, selecting '%s' for task '%s'
sl: Izbiranje '%s' za nalogo '%s'

en: Note, selecting '%s' for regex '%s'
sl: Izbiranje '%s' za logični izraz '%s'

en: Package %s is a virtual package provided by:
sl: Paket %s je navidezen in ga je priskrbel:

en:  [Not candidate version]
sl:  [Ni različica kandidata]

en: You should explicitly select one to install.
sl: Sami izberite paket, ki ga želite namestiti.

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
sl: Paket %s nima navedene različice, vendar se nanj nanaša nek drug paket.
    To ponavadi pomeni, da paket manjka, je zastaran ali
    pa je na voljo samo iz drugega vira.

en: However the following packages replace it:
sl: Kakorkoli, naslednji paketi ga nadomestijo:

en: Package '%s' has no installation candidate
sl: Paket '%s' nima namestitvenega kandidata

en: Virtual packages like '%s' can't be removed
sl: Navideznih paketov kot je '%s' ni mogoče odstraniti

note: TRANSLATORS: Note, this is not an interactive question
en: Package '%s' is not installed, so not removed. Did you mean '%s'?
sl: Paket '%s' ni nameščen, zato ni bil odstranjen. Ali ste mislili '%s'?

en: Package '%s' is not installed, so not removed
sl: Paket '%s' ni nameščen, zato ni bil odstranjen

en: Note, selecting '%s' instead of '%s'
sl: Izbiranje '%s' namesto '%s'

en: This APT has Super Cow Powers.
sl: Ta APT ima moči super krav.

en: No packages found
sl: Noben paket ni bil najden

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
sl: POZOR: Naslednjih paketov ni bilo mogoče overiti!

en: Authentication warning overridden.
sl: Opozorilo overitve je bilo prepisano.

en: Some packages could not be authenticated
sl: Nekaterih paketkov bi bilo mogoče overiti

en: Install these packages without verification?
sl: Ali želite te pakete namestiti brez preverjanja?

en: Couldn't determine free space in %s
sl: Ni mogoče določiti prostega prostora v %s

en: You don't have enough free space in %s.
sl: Na %s je premalo prostora.

en: Unable to lock the download directory
sl: Ni mogoče zakleniti mape prejemov

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
sl: Nekaterih paketov ni mogoče namestiti. To lahko pomeni, da ste zahtevali
    nemogoč položaj, če uporabljate nestabilno izdajo pa
    , da nekateri zahtevani paketi še niso ustvarjeni ali premaknjeni
     iz Prihajajočega.

note: if (Packages == 1) { c1out << std::endl; c1out << _("Since you only requested a single operation it is extremely likely that\n" "the package is simply not installable and a bug report against\n" "that package should be filed.") << std::endl; }
en: The following information may help to resolve the situation:
sl: Naslednji podatki vam bodo morda pomagali rešiti težavo:

en: Broken packages
sl: Pokvarjeni paketi

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
sl: Nekaterih arhivov ni mogoče dobiti. Poskusite uporabiti apt-get update ali --fix-missing.

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
sl: Notranja napaka, NamestiPakete je bil klican z pokvarjenimi paketi!

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
sl: Odstraniti je treba pakete, a je odstranjevanje onemogočeno.

en: Internal error, Ordering didn't finish
sl: Notranja napaka, Urejanje se ni končalo

en: How odd... The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
sl: Kako čudno ... Velikosti se ne ujemata, pošljite sporočilo na apt@packages.debian.org

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of archives.
sl: Potrebno je dobiti %sB/%sB arhivov.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of archives.
sl: Potrebno je dobiti %sB arhivov.

en: After this operation, %sB of additional disk space will be used.
sl: Po tem opravilu bo porabljenega %sB dodatnega prostora.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: After this operation, %sB disk space will be freed.
sl: Po tem opravilu bo sproščenega %sB prostora na disku.

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
sl: Navedena je možnost Samo preprosto, a to opravilo ni preprosto.

en: Do you want to continue?
sl: Ali želite nadaljevati?

en: Abort.
sl: Prekini.

en: Some files failed to download
sl: Prejem nekaterih datotek ni uspel

en: Download complete and in download only mode
sl: Prejem je dokončan in uporabljen je način samo prejema

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
sl: --fix-missing in izmenjava medija trenutno nista podprta

en: Unable to correct missing packages.
sl: Ni mogoče popraviti manjkajočih paketov.

en: Aborting install.
sl: Prekinjanje namestitve.

en: The following package disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages: | The following packages disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages:
sl[0]: Naslednji paketi so izginili z vašega sistema, ker so vse
    datoteke prepisali drugi paketi:
sl[1]: Naslednji paketi je izginil z vašega sistema, ker so vse
    datoteke prepisali drugi paketi:
sl[2]: Naslednja paketa sta izginila z vašega sistema, ker so vse
    datoteke prepisali drugi paketi:
sl[3]: Naslednji paketi so izginili z vašega sistema, ker so vse
    datoteke prepisali drugi paketi:

en: Note: This is done automatically and on purpose by dpkg.
sl: Opomba: To je dpkg storil samodejno in namenoma.

en: We are not supposed to delete stuff, can't start AutoRemover
sl: Program ne bi smel brisati stvari, ni mogoče zagnati SamodejnegaOdstranjevalnika

en: Hmm, seems like the AutoRemover destroyed something which really
    shouldn't happen. Please file a bug report against apt.
sl: Videti je, da je SamodejniOdstranjevalnik nekaj uničil, kar se ne bi smelo zgoditi
    Pošljite poročilo o hrošču v apt.

en: Internal Error, AutoRemover broke stuff
sl: Notranja napaka, SamodejniOdstranjevalnik je pokvaril stvari

en: Use '%s' to remove it. | Use '%s' to remove them.
sl[0]: Uporabite '%s' za njihovo odstranitev.
sl[1]: Uporabite '%s' za njegovo odstranitev.
sl[2]: Uporabite '%s' za njuno odstranitev.
sl[3]: Uporabite '%s' za njihovo odstranitev.

en: The following package was automatically installed and is no longer required: | The following packages were automatically installed and are no longer required:
sl[0]: Naslednji paketi so bili samodejno nameščeni in niso več zahtevani:
sl[1]: Naslednji paket je bil samodejno nameščen in ni več zahtevan:
sl[2]: Naslednja paketa sta bila samodejno nameščena in nista več zahtevana:
sl[3]: Naslednji paketi so bili samodejno nameščeni in niso več zahtevani:

en: %lu package was automatically installed and is no longer required.
     | %lu packages were automatically installed and are no longer required.
sl[0]: %lu paketov je bilo samodejno nameščenih in niso več zahtevani.
sl[1]: %lu paket je bil samodejno nameščen in ni bil več zahtevan.
sl[2]: %lu paketa sta bila samodejno nameščena in nista več zahtevana.
sl[3]: %lu paketi so bili samodejno nameščeni in niso več zahtevani.

en: Suggested packages:
sl: Predlagani paketi:

en: Recommended packages:
sl: Priporočeni paketi:

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
sl: %s je preskočen, ker je že nameščen in ne potrebuje nadgradnje.

en: Skipping %s, it is not installed and only upgrades are requested.
sl: Preskok %s, ni nameščen in zahtevane so le nadgradnje

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
sl: Ponovna namestitev %s ni možna, ker prejem ni možen.

en: %s set to manually installed.
sl: %s je bil nastavljen na ročno nameščen.

en: Selected version '%s' (%s) for '%s'
sl: Izbrana različica '%s' (%s) za '%s'

en: Selected version '%s' (%s) for '%s' because of '%s'
sl: Izbrana različica '%s' (%s) za '%s' namesto '%s'

note: TRANSLATORS: placeholder is a binary name like apt or apt-get
en: NOTE: This is only a simulation!
          %s needs root privileges for real execution.
          Keep also in mind that locking is deactivated,
          so don't depend on the relevance to the real current situation!
sl: OPOMBA: To je samo simulacija!
         %s za pravo izvajanje potrebuje privilegije skrbnika.
         Zaklepanje je onemogočeno, zato se ne zanašajte
         na pomembnost trenutnega pravega stanja!

en: but %s is installed
sl: vendar je paket %s nameščen

en: but %s is to be installed
sl: vendar bo paket %s nameščen

en: but it is not installable
sl: vendar se ga ne da namestiti

en: but it is a virtual package
sl: vendar je navidezen paket

en: but it is not going to be installed
sl: vendar ne bo nameščen

en: but it is not installed
sl: vendar ni nameščen

en:  or
sl:  ali

en: The following packages have unmet dependencies:
sl: Naslednji paketi imajo nerešene odvisnosti:

en: The following NEW packages will be installed:
sl: Naslednji NOVI paketi bodo nameščeni:

en: The following packages will be REMOVED:
sl: Naslednji novi paketi bodo ODSTRANJENI:

en: The following packages have been kept back:
sl: Naslednji paketi so bili zadržani:

en: The following packages will be upgraded:
sl: Naslednji paketi bodo nadgrajeni:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
sl: Naslednji paketi bodo POSTARANI:

en: The following held packages will be changed:
sl: Naslednji zadržani paketi bodo spremenjeni:

en: %s (due to %s)
sl: %s (zaradi %s)

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
sl: OPOZORILO: Naslednji nujni paketi bodo odstranjeni.
    Tega NE storite, razen če ne veste natanko kaj počenjate!

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
sl: %lu nadgrajenih, %lu na novo nameščenih,

en: %lu reinstalled,
sl: %lu posodobljenih,

en: %lu downgraded,
sl: %lu postaranih,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
sl: %lu bo odstranjenih in %lu ne nadgrajenih.

en: %lu not fully installed or removed.
sl: %lu ne popolnoma nameščenih ali odstranjenih.

en: You must give at least one search pattern
sl: Podati morate vsaj en iskalni vzorec

en: Package files:
sl: Datoteke paketa:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
sl: Predpomnilnik ni usklajen, x-ref datoteke paketa ni mogoč

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
sl: Pripeti paketi:

en:   Installed:
sl:   Nameščen:

en:   Candidate:
sl:   Kandidat:

en: (none)
sl: (brez)

note: Show the priority tables
en:   Version table:
sl:   Preglednica različic:

en: Picking '%s' as source package instead of '%s'
sl: Izbiranje '%s' kot vir paketa namesto '%s'

en: Must specify at least one package to fetch source for
sl: Potrebno je navesti vsaj en paket, za katerega želite dobiti izvorno kodo

en: Unable to find a source package for %s
sl: Izvornega paketa za %s ni mogoče najti

en: NOTICE: '%s' packaging is maintained in the '%s' version control system at:
    %s
sl: OPOMBA: pakiranje '%s' vzdrževano v sistemu nadzora različice '%s' na:
    %s

en: Please use:
    %s
    to retrieve the latest (possibly unreleased) updates to the package.
sl: Uporabite:
    %s
    za pridobitev zadnjih (morda še neizdanih) posodobitev paketa.

en: Skipping already downloaded file '%s'
sl: Preskok že prejete datoteke '%s'

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of source archives.
sl: Potrebno je dobiti %sB/%sB izvornih arhivov.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of source archives.
sl: Potrebno je dobiti %sB izvornih arhivov.

en: Fetch source %s
sl: Dobi vir %s

en: Failed to fetch some archives.
sl: Nekaterih arhivov ni mogoče pridobiti.

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
sl: Odpakiranje že odpakiranih izvornih paketov v %s je bilo preskočeno

en: Unpack command '%s' failed.
sl: Ukaz odpakiranja '%s' ni uspel.

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
sl: Izberite, če je paket 'dpkg-dev' nameščen.

en: Build command '%s' failed.
sl: Ukaz gradnje '%s' ni uspel.

en: Unable to get build-dependency information for %s
sl: Ni mogoče dobiti podrobnosti o odvisnostih za gradnjo za %s

en: %s has no build depends.
sl: %s nima odvisnosti za gradnjo.

en: No architecture information available for %s. See apt.conf(5) APT::Architectures for setup
sl: Za %s ni bilo mogoče najti podatkov o arhitekturi. Za nastavitev si oglejte apt.conf(5) APT::Architectures

en: Must specify at least one package to check builddeps for
sl: Potrebno je navesti vsaj en paket, za katerega želite preveriti odvisnosti za gradnjo

en: Failed to process build dependencies
sl: Obdelava odvisnosti za gradnjo je spodletela

en: Package %s version %s has an unmet dep:
sl: Paket %s različica %s ima nerešene odvisnosti:

en: The update command takes no arguments
sl: Ukaz update ne sprejema argumentov

en: Total package names:
sl: Vseh imen paketov:

en: Total package structures:
sl: Skupno struktur paketov :

en:   Normal packages:
sl:   Običajni paketi:

en:   Pure virtual packages:
sl:   Čisti navidezni paketi:

en:   Single virtual packages:
sl:   Posamezni navidezni paketi:

en:   Mixed virtual packages:
sl:   Mešani navidezni paketi:

en:   Missing:
sl:   Manjka:

en: Total distinct versions:
sl: Vseh različic:

en: Total distinct descriptions:
sl: Skupno različnih opisov:

en: Total dependencies:
sl: Vseh odvisnosti:

en: Total ver/file relations:
sl: Vseh povezav Raz/Dat:

en: Total Desc/File relations:
sl: Skupno razmerij opisov/datotek:

en: Total Provides mappings:
sl: Vseh dobljenih preslikav:

en: Total globbed strings:
sl: Vseh razširjenih nizov:

en: Total slack space:
sl: Celotna ohlapna velikost:

en: Total space accounted for:
sl: Celotna velikost, izračunana za:

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark showauto' instead.
sl: Ta ukaz je zastarel. Namesto njega uporabite 'apt-mark showauto'.

en: Show source records
sl: Prikaže zapise izvorne kode

en: Search the package list for a regex pattern
sl: Išče seznam paketov z vzorcem logičnega izraza

en: Show raw dependency information for a package
sl: Prikaže surove podatke odvisnosti za paket

en: Show reverse dependency information for a package
sl: Pokaže obratne podatke odvisnosti za paket

en: List the names of all packages in the system
sl: Izpiše imena vseh paketov na sistemu

en: Show policy settings
sl: Prikaže nastavitve pravil

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 5.0.3 Disk 1'
sl: Navedite ime tega diska, kot je naprimer 'Debian 5.0.3 disk 1'

en: Failed to mount '%s' to '%s'
sl: Priklapljanje '%s' na '%s' je spodletelo

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
sl: Ponovi to opravilo za preostanek CD-jev v vaši zbirki.

en: Arguments not in pairs
sl: Argumenti niso v parih

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
sl: Ni mogoče ugotoviti različice debconfa. Je sploh nameščen?

en: Couldn't find package %s
sl: Ni mogoče najti paketa %s

en: %s set to automatically installed.
sl: %s je nastavljen na samodejno nameščen.

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark auto' and 'apt-mark manual' instead.
sl: Ta ukaz je zastarel. Namesto njega uporabite 'apt-mark auto' in 'apt-mark manual'.

en: Internal error, problem resolver broke stuff
sl: Notranja napaka, reševalnik težav je pokvaril stvari

en: Supported modules:
sl: Podprti moduli:

en: Retrieve new lists of packages
sl: Pridobi nove sezname paketov

en: Perform an upgrade
sl: Izvedix nadgradnjo

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
sl: Namesti nove pakete (paket je libc6, ne libc6.deb)

en: Remove packages
sl: Odstrani pakete

en: Remove packages and config files
sl: Odstrani pakete in nastavitvene datoteke

en: Remove automatically all unused packages
sl: Samodejno odstrani vse neuporabljene pakete

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
sl: Nadgradnja distribucije, oglejte si apt-get(8)

en: Follow dselect selections
sl: Sledi izbiri dselect

en: Configure build-dependencies for source packages
sl: Nastavi odvisnosti gradnje za paket izvorne kode

en: Erase downloaded archive files
sl: Izbriši prejete datoteke arhivov

en: Erase old downloaded archive files
sl: Izbriše stare prejete datoteke arhivov

en: Verify that there are no broken dependencies
sl: Preveri, da ni pokvarjenih odvisnosti

en: Download source archives
sl: Prejmi arhive izvorne kode

en: Download the binary package into the current directory
sl: Prejmi binarni paket v trenutno mapo

en: Download and display the changelog for the given package
sl: Prejmi in prikaže dnevnik sprememb za dani paket

en: %s can not be marked as it is not installed.
sl: paket %s ne more biti označen, ker ni nameščen.

en: %s was already set to manually installed.
sl: paket %s je bil že nastavljen na ročno nameščen.

en: %s was already set to automatically installed.
sl: paket %s je bil že nastavljen kot samodejno nameščen.

en: %s was already set on hold.
sl: paket %s je bil že nastavljen kot na čakanju.

en: %s was already not on hold.
sl: paket %s je bil že nastavljen kot ne na čakanju.

en: Executing dpkg failed. Are you root?
sl: Izvajanje dpkg je spodletelo. Ali ste skrbnik?

en: %s set on hold.
sl: paket %s je nastavljen kot na čakanju.

en: Canceled hold on %s.
sl: Čakanje za %s je bilo preklicano.

en: Mark the given packages as automatically installed
sl: Označi dane pakete kot samodejno nameščene

en: Mark the given packages as manually installed
sl: Označi dane pakete kot ročno nameščene

en: Unknown package record!
sl: Neznan zapis paketa!

en: Bad default setting!
sl: Napačna privzeta nastavitev!

en: Do you want to erase any previously downloaded .deb files?
sl: Ali želite izbrisati vse predhodno prejete datoteke .deb?

en: Some errors occurred while unpacking. Packages that were installed
sl: Med razširajanjem je prišlo do nekaterih napak. Paketi, ki so bili nameščeni

en: will be configured. This may result in duplicate errors
sl: bodo bili nastavljeni. To lahko povzroči podvojene napake

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
sl: ali do napak zaradi manjkajočih odvisnosti. To je v redu, pomembne so samo napake

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
sl: nad tem sporočilom. Popravite jih in poženite Namest[I]tev še enkrat

en: Merging available information
sl: Združevanje razpoložljivih podaktov

en: Package extension list is too long
sl: Seznam razširitev paketov je predolg

en: Error processing directory %s
sl: Napaka med obdelavo mape %s

en: Source extension list is too long
sl: Seznam razširitev virov je predolg

en: Error writing header to contents file
sl: Napaka med pisanjem glave v datoteko vsebine

en: Error processing contents %s
sl: Napaka med obdelavo vsebine %s

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitrary configuration option
sl: Uporaba: apt-ftparchive [možnosti] ukaz
    Ukazi: packages, binarypath [datoteka prepisa [predpona poti]]
              sources srcpath [datoteka prepisa [predpona poti]]
              contents path
              release path
              generate config [skupine]
              clean config
    
    apt-ftparchive ustvari datoteke kazala za arhive Debian. Podpira
    več slogov ustvarjanja od popolnoma samodejnih do funkcionalnih zamenjav
    za dpkg-scanpackages in dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive ustvari datoteke paketov iz drevesa .debs. Datoteka
    paketa vsebuje vsebino vseh nadzornih polj iz vsakega paketa kot tudi
    razpršilo MD5 in velikost datoteke. Datoteka prepisa podpira vsiljenje
    vrednosti Prednosti in Odseka.
    
    Podobno apt-ftparchive ustvari datoteke paketov iz drevesa .dscs.
    Možnost --source-override je mogoče uporabiti za navedbo datoteke prepisa src
    
    Ukaza 'packages' in 'sources' je treba zagnati v korenu drevesa.
    BinaryPath bi morala kazati na osnovno mapo rekurzivnega iskanja in
    datoteka prepisa bi morala vsebovati zastavice prepisa Predpona je pripeta
    v polja imena datoteke, če je prisotna. Primer uporabe iz arhiva Debian:
        apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                     dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Možnosti:
      -h    To besedilo pomoči
      --md5 ustvarjanje nadzorne vsote MD5
      -s=? datoteka prepisa vira
      -q     tiho
      -d=?  izbere izbirno podatkovno zbirko pomnilnika
      --no-delink omogoči način razhroščevanja razvezovanja
      --contents nadzira ustvarjanje datoteke vsebine
      -c=? prebere to nastavitveno datoteko
      -o=? nastavi poljubno možnost nastavitve

en: No selections matched
sl: Nobena izbira se ne ujema

en: Some files are missing in the package file group `%s'
sl: Nekatere datoteke manjkajo v skupini datotek paketov `%s'

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
sl: Podatkovna zbirka je pokvarjena, datoteka je preimenovana v %s.old

en: DB is old, attempting to upgrade %s
sl: PZ je star, poskušanje nadgradnje %s

en: DB format is invalid. If you upgraded from an older version of apt, please remove and re-create the database.
sl: Oblika podatkovne zbirke je neveljavna. V kolikor ste nadgradili s starejše različice apt, podatkovno zbirko odstranite in jo znova ustvarite.

en: Unable to open DB file %s: %s
sl: Ni mogoče odprti datoteke PZ %s: %s

en: Archive has no control record
sl: Arhiv nima nadzornega zapisa

en: Unable to get a cursor
sl: Ni mogoče najti kazalke

en: realloc - Failed to allocate memory
sl: realloc - Napaka med dodeljevanjem pomnilnika

en: Unknown compression algorithm '%s'
sl: Neznan algoritem stiskanja '%s'

en: Compressed output %s needs a compression set
sl: Stisnjen izhod %s potrebuje niz stiskanja

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
sl: Ustvarjanje cevi IPC do podopravila je spodletelo

en: Failed to fork
sl: Vejitev ni uspela

en: Compress child
sl: Podrejeni predmet stiskanja

en: Internal error, failed to create %s
sl: Notranja napaka. Ni mogoče ustvariti %s

en: IO to subprocess/file failed
sl: VI podopravila/datoteke je spodletel

en: Failed to read while computing MD5
sl: Med računanjem MD5 ni mogoče brati

en: Failed to rename %s to %s
sl: Ni mogoče preimenovati %s v %s

en: Unable to open %s
sl: Ni mogoče odpreti %s

en: Failed to read the override file %s
sl: Napaka med branjem prepisane datoteke %s

en: Malformed override %s line %llu #1
sl: Slabo oblikovan prepis %s v vrstici %llu št. 1

en: Malformed override %s line %llu #2
sl: Slabo oblikovan prepis %s v vrstici %llu št. 1

en: Malformed override %s line %llu #3
sl: Slabo oblikovan prepis %s v vrstici %llu št. 3

en: W: Unable to read directory %s
sl: O: ni mogoče brati mape %s

en: W: Unable to stat %s
sl: O: Ni mogoče določiti %s

en: W:
sl: O:

en: E: Errors apply to file
sl: N: Napake se sklicujejo na datoteko

en: Failed to resolve %s
sl: Ni mogoče razrešiti %s

en: Tree walking failed
sl: Hoja drevesa je spodletela

en: Failed to open %s
sl: Ni mogoče odprti %s

en:  DeLink %s [%s]
sl:  RazVeži %s [%s]

en: *** Failed to link %s to %s
sl: *** Napaka med povezovanjem %s in %s

en:  DeLink limit of %sB hit.
sl:  Dosežena meja RazVezovanja %sB.

en: Archive had no package field
sl: Arhiv ni imel polja s paketom

en:   %s has no override entry
sl:   %s nima prepisanega vnosa

en:   %s maintainer is %s not %s
sl:   Vzdrževalec %s je %s in ne %s

en:   %s has no source override entry
sl:   %s nima izvornega vnosa prepisa

en:   %s has no binary override entry either
sl:   %s nima tudi binarnega vnosa prepisa

en: Waiting for headers
sl: Čakanje na glave

en: The HTTP server sent an invalid reply header
sl: Strežnik HTTP je poslal neveljavno glavo odgovora

en: Bad header line
sl: Neveljavna vrstica glave

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
sl: Strežnik HTTP je poslal glavo z neveljavno dolžino vsebine

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
sl: Strežnik HTTP je poslal glavo z neveljavnim obsegom vsebine

en: This HTTP server has broken range support
sl: Ta strežnik HTTP ima pokvarjen obseg podpore

en: Unknown date format
sl: Neznana oblika datuma

en: Bad header data
sl: Napačni podatki glave

en: Connection failed
sl: Povezava ni uspela

en: Internal error
sl: Notranja napaka

en: Unable to read the cdrom database %s
sl: Ni mogoče brati podatkovne zbirke %s na CD-ROM-u

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
sl: Uporabite apt-cdrom, če želite, da APT prepozna CD. apt-get update ne more sam dodati novih CD-ROM-ov

en: Wrong CD-ROM
sl: Napačen CD-ROM

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
sl: Ni mogoče odklopiti CD-ROM-a v %s, ker je morda še v uporabi.

en: Disk not found.
sl: Diska ni mogoče najti.

en: File not found
sl: Datoteke ni mogoče najti

en: Connecting to %s (%s)
sl: Povezovanje z %s (%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
sl: Ni mogoče ustvariti vtiča za %s (f=%u t=%u p=%u)

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
sl: Ni mogoče začeti povezave z %s:%s (%s).

en: Failed
sl: Spodletelo

en: Could not connect to %s:%s (%s).
sl: Ni se mogoče povezati z %s:%s (%s).

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
sl: Ni se mogoče povezati z %s:%s (%s). Povezava je zakasnela.

note: We say this mainly because the pause here is for the ssh connection that is still going
en: Connecting to %s
sl: Povezovanje z %s

en: Could not resolve '%s'
sl: Ni mogoče razrešiti '%s'

en: Temporary failure resolving '%s'
sl: Začasna napaka med razreševanjem '%s'

en: Something wicked happened resolving '%s:%s' (%i - %s)
sl: Nekaj čudnega se je zgodilo med razreševanjem '%s:%s' (%i - %s)

en: Unable to connect to %s:%s:
sl: Ni se mogoče povezati z %s:%s:

en: Failed to stat
sl: Določitev ni uspela

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
sl: Neveljaven URI. Krajevni URI-ji se morajo začeti z //

note: Login must be before getpeername otherwise dante won't work.
en: Logging in
sl: Prijavljanje

en: Unable to determine the peer name
sl: Ni mogoče ugotoviti imena gostitelja

en: Unable to determine the local name
sl: Ni mogoče določiti krajevnega imena

en: The server refused the connection and said: %s
sl: Strežnik je zavrnil povezavo in sporočil: %s

en: USER failed, server said: %s
sl: USER je spodletel, strežnik je odgovoril: %s

en: PASS failed, server said: %s
sl: PASS je spodletel, strežnik je odgovoril: %s

en: A proxy server was specified but no login script, Acquire::ftp::ProxyLogin is empty.
sl: Naveden je bil posredniški strežnik, ne pa tudi prijavni skript. Acquire::ftp::ProxyLogin je prazen.

en: Login script command '%s' failed, server said: %s
sl: Ukaz prijavne skripte '%s' ni uspel, strežnik je odgovoril: %s

en: TYPE failed, server said: %s
sl: TYPE je spodletel, strežnik je odgovoril: %s

en: Connection timeout
sl: Povezava je zakasnela

en: Server closed the connection
sl: Strežnik je zaprl povezavo

en: A response overflowed the buffer.
sl: Odgovor je prekoračil predpomnilnik.

en: Protocol corruption
sl: Okvara protokola

en: Could not create a socket
sl: Ni mogoče ustvariti vtiča

en: Could not connect data socket, connection timed out
sl: Ni mogoče povezati podatkovnega vtiča. Povezava je zakasnela.

en: Could not connect passive socket.
sl: Ni mogoče povezat pasivnega vtiča.

en: getaddrinfo was unable to get a listening socket
sl: getaddrinfo ni mogel dobiti poslušajočega vtiča

en: Could not bind a socket
sl: Ni mogoče povezati vtiča

en: Could not listen on the socket
sl: Ni mogoče poslušati na vtiču

en: Could not determine the socket's name
sl: Ni mogoče določiti imena vtiča

en: Unable to send PORT command
sl: Ni mogoče poslati ukaza PORT

en: Unknown address family %u (AF_*)
sl: Neznan naslov družine %u (AF_*)

en: EPRT failed, server said: %s
sl: EPRT ni uspel, strežnik je odgovoril: %s

en: Data socket connect timed out
sl: Povezava podatkovne vtičnice je zakasnela

en: Unable to accept connection
sl: Ni mogoče sprejeti povezave

en: Problem hashing file
sl: Težava med razprševanjem datoteke

en: Unable to fetch file, server said '%s'
sl: Ni mogoče pridobiti datoteke, strežnik je odgovoril '%s'

en: Data socket timed out
sl: Podatkovna vtič je potekel

en: Data transfer failed, server said '%s'
sl: Prenos podatkov ni uspel, strežnik je odgovoril '%s'

note: Get the files information
en: Query
sl: Poizvedba

en: Unable to invoke
sl: Ni mogoče klicati

en: At least one invalid signature was encountered.
sl: Najden je bil vsaj en neveljaven podpis.

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
sl: Notranja napaka: Dober podpis, toda ni mogoče določiti podpisa ključa?!

en: Could not execute 'apt-key' to verify signature (is gnupg installed?)
sl: Ni mogoče izvesti 'apt-key' za preverjanje podpisa (je gnupg nameščen?)

en: Unknown error executing apt-key
sl: Neznana napaka med izvajanjem apt-key

en: The following signatures were invalid:
sl: Naslednji podpisi so bili neveljavni:

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
sl: Naslednjih podpisov ni mogoče preveriti, ker javni ključ ni na voljo:

en: Error reading from server. Remote end closed connection
sl: Napaka med branjem s strežnika. Oddaljeni del je zaprl povezavo

en: Error reading from server
sl: Napaka med branjem s strežnika

en: Error writing to file
sl: Napaka med pisanjem v datoteko

en: Select failed
sl: Izbira ni uspela

en: Connection timed out
sl: Povezava je zakasnela

en: Failed to set modification time
sl: Nastavitev časa spremembe je spodletela

en: Connection closed prematurely
sl: Povezava se je prezgodaj zaprla

en: Empty files can't be valid archives
sl: Prazne datoteke ne morejo biti veljavni arhivi
