apt 1.0.5 - en to ku translation catalogue (135 entries)

en: Hash Sum mismatch
ku: Hash Sum li hev nayên

en: rename failed, %s (%s -> %s).
ku: nav guherandin biserneket, %s (%s -> %s)

en: Size mismatch
ku: Mezinahî li hev nayên

en: Failed to fetch %s  %s
ku: Anîna %s %s biserneket

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
ku: Nikare %s bixwîne

en: Retrieving file %li of %li
ku: Pel tê anîn %li ji %li

en: Unable to locate package %s
ku: Pakêt nehate dîtin %s

en: Found label '%s'
ku: Etîketa '%s' hatiye dîtin

en: This disc is called: 
    '%s'
ku: Navê dîskê: 
    '%s'

en: Copying package lists...
ku: Lîsteyên pakêtan tên jibergirtin...

en: Archive is too short
ku: Arşîv zêde kin e

en: Option '%s' is too long
ku: Opsiyona '%s' zêde dirêj e

en: Could not open lock file %s
ku: Nikarî qufila pelê %s veke

en: Read error
ku: Çewiya xwendinê

en: Write error
ku: Çewtiya nivîsînê

en: Could not open file %s
ku: Nikarî pelê %s veke

en: Unable to write to %s
ku: Nivîsandin ji bo %s ne pêkane

en: %c%s... Error!
ku: %c%s... Çewtî!

en: %c%s... Done
ku: %c%s... Çêbû

en: Selection %s not found
ku: Hilbijartina %s nehatiye dîtin

note: we don't care for the difference
en: Preparing %s
ku: %s tê amadekirin

en: Preparing to configure %s
ku: Mîhengkirina %s tê amadekirin

en: Preparing for removal of %s
ku: Rakirina %s tê amadekirin

en: Preparing to completely remove %s
ku: Bi tevahî rakirina %s tê amadekirin

en: Installed %s
ku: %s hatine sazkirin

en: Configuring %s
ku: %s tê mîhengkirin

note: FIXME: use a better string after freeze
en: Directory '%s' missing
ku: Peldanka '%s' kêm e

en: Unpacking %s
ku: %s tê derxistin

en: Removing %s
ku: %s tê rakirin

en: Completely removed %s
ku: %s bi tevahî hatine rakirin

en: Candidate versions
ku: Guhartoyên berendam

en: Failed to open StateFile %s
ku: Vekirina StateFile %s biserneket

en: Failed to write file %s
ku: Nivîsîna pelê %s biserneket

en: Failed to close file %s
ku: Girtina pelê %s biserneket

en: Calculating upgrade
ku: Bilindkirin tê hesibandin

en: Wrote %i records.
ku: %i tomar hatin nivîsîn.

en: Depends
ku: Bindest

en: PreDepends
ku: PêşBindest

en: Suggests
ku: Pêşniyaz dike

en: Conflicts
ku: Nakokî

en: Recommends
ku: Tawsiye dike

en: Replaces
ku: Dikeve şunve

en: Breaks
ku: Dişkîne

en: Obsoletes
ku: Kevin dike

en: important
ku: girîng

en: required
ku: pêwist

en: extra
ku: ekstra

en: optional
ku: opsiyonel

en: Reading package lists
ku: Lîsteya pakêtan tê xwendin

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files processed in 'apt-get update' Potentially replaced later by "Hit:", "Ign:" or "Err:" if something (bad) happens
en: Get:%lu %s
ku: Anîn:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download and the error is critical (compare "Ign:")
en: Err:%lu %s
ku: Çewt:%lu %s

en:  [Working]
ku:  [Dixebite]

en: Correcting dependencies...
ku: Bindestî tên serrastkirin...

en:  failed.
ku:  neserketî.

en: Unable to correct dependencies
ku: Nikare bindestiyan rast kirin

en:  Done
ku:  Temam

en: No packages found
ku: Pakêt nayên dîtin

en: Couldn't determine free space in %s
ku: Nikarî cihê vala li %s tesbît bike

en: You don't have enough free space in %s.
ku: Cihê vala li %s têre nake.

en: Unable to lock the download directory
ku: Pelrêça daxistinê nayê quflekirin

en: Broken packages
ku: Paketên şikestî

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of archives.
ku: Anîna %sB/%sB ji arşîvan pêwist e.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of archives.
ku: Anîna %sB ji arşîvan pêwist e.

en: Do you want to continue?
ku: Dixwazî bidomînî?

en: Abort.
ku: Betal.

en: Some files failed to download
ku: Daxistina çend pelan biserneket

en: Aborting install.
ku: Sazkirin tê betalkirin.

en: Suggested packages:
ku: Paketên tên pêşniyaz kirin:

en: Recommended packages:
ku: Paketên tên tawsiyê kirin:

en: but %s is installed
ku: lê %s sazkirî ye

en: but %s is to be installed
ku: lê %s dê were sazkirin

en: but it is not installable
ku: lê sazkirina wê ne gengaz e

en: but it is a virtual package
ku: lê paketeke farazî ye

en: but it is not going to be installed
ku: lê dê neyê sazkirin

en: but it is not installed
ku: lê ne sazkirî ye

en:  or
ku:  û

en: The following NEW packages will be installed:
ku: Ev pakêtên NÛ dê werine sazkirin:

en: The following packages will be REMOVED:
ku: Ev pakêt dê werine RAKIRIN:

en: The following packages will be upgraded:
ku: Ev paket dê werine bilindkirin:

en: %s (due to %s)
ku: %s (ji ber %s)

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
ku: %lu hatine bilindkirin, %lu nû hatine sazkirin.

en: %lu reinstalled,
ku: %lu ji nû ve sazkirî,

en: %lu downgraded,
ku: %lu hatine nizmkirin.

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
ku: %lu werin rakirin û %lu neyên bilindkirin.

note: TRANSLATOR: "Yes" answer printed for a yes/no question if --assume-yes is set
en: Y
ku: E

en: Package files:
ku: Pelgehên Pakêt:

en:   Installed:
ku:   Sazkirî:

en:   Candidate:
ku:   Berendam:

en: (none)
ku: (ne tiştek)

note: Show the priority tables
en:   Version table:
ku:   Tabloya guhertoyan:

en: Fetch source %s
ku: Çavkanîna %s bîne

en: Failed to fetch some archives.
ku: Anîna çend arşîvan biserneket.

en: Total package names:
ku: Navên paketan bi giştî :

en:   Normal packages:
ku:   Pakêtên normal:

en:   Pure virtual packages:
ku:   Pakêtên farazî yên safî:

en:   Single virtual packages:
ku:   Pakêta tenê ya farazî:

en:   Mixed virtual packages:
ku:   Pakêtên hevbeş yên farazî:

en:   Missing:
ku:   Winda:

en: Total distinct versions:
ku: Guhertoyên vekirî yên giştî:

en: Total dependencies:
ku: Bindestên giştî:

en: Total slack space:
ku: Cihê giştî yê sist:

en: Total space accounted for:
ku: Cihê giştî yê veqetandî:

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
ku: Guhertoya debconf nehate stendin. debconf sazkirî ye?

en: Couldn't find package %s
ku: Nikarî pakêta %s bibîne

en: Package extension list is too long
ku: Lîsteya dirêjahiya pakêtê zêde dirêj e

en: Error processing directory %s
ku: Di şixulandina pêrista %s de çewtî

en: Source extension list is too long
ku: Lîsteya dirêjahiya çavkaniyê zêde dirêj e

en: Error writing header to contents file
ku: Dema li dosyeya naverokê joreagahî dihate nivîsîn çewtî

en: Error processing contents %s
ku: Dema şixulandina naveroka %s çewtî

en: Some files are missing in the package file group `%s'
ku: Di koma pelgehên pakêta '%s' de hin pelgeh kêm in

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
ku: DB xerabe ye, navê dosyeyê weke %s.old hate guherandin

en: DB is old, attempting to upgrade %s
ku: Danegir kevn e, ji bo bilindkirina %s hewl dide

en: Unable to open DB file %s: %s
ku: Danegira %s nehate vekirin: %s

en: Archive has no control record
ku: Tomara kontrola arşîvê tuneye

en: Unable to open %s
ku: %s venebû

en: W: Unable to read directory %s
ku: W: pelrêça %s nayê xwendin

en: Failed to resolve %s
ku: %s ji hev nehate veçirandin

en: Failed to open %s
ku: %s venebû

en: Archive had no package field
ku: Di arşîvê de qada pakêtê tuneye

en: Connection failed
ku: Girêdan pêk nehatiye

en: Internal error
ku: Çewtiya hundirîn

en: Wrong CD-ROM
ku: CD-ROM a şaş

en: Disk not found.
ku: Dîsk nehate dîtin.

en: File not found
ku: Pel nehate dîtin

en: Connecting to %s (%s)
ku: Girêdan bi %s (%s) re pêk tê

en: Failed
ku: Serneket

note: We say this mainly because the pause here is for the ssh connection that is still going
en: Connecting to %s
ku: Bi %s re tê girêdan

en: Could not resolve '%s'
ku: Nikarî '%s' çareser bike

note: Login must be before getpeername otherwise dante won't work.
en: Logging in
ku: Têketin

en: Unable to determine the local name
ku: Nikare navê herêmî tesbît bike

note: Get the files information
en: Query
ku: Lêpirsîn

en: Unknown error executing apt-key
ku: Di xebitandina apt-key de çewtiya nenas

en: Error writing to file
ku: Dema li pelî dihate nivîsîn çewtî

en: Select failed
ku: Hilbijartin neserketî

en: Connection closed prematurely
ku: Girêdan zû hatiye girtin
