apt 1.0.5 - en to nn translation catalogue (316 entries)

en: Failed to readlink %s
nn: Klarte ikkje lesa lenkja %s

en: Failed to stat %s
nn: Klarte ikkje få status til %s

en: rename failed, %s (%s -> %s).
nn: endring av namn mislukkast, %s (%s -> %s).

en: Size mismatch
nn: Feil storleik

en: Failed to fetch %s  %s
nn: Klarte ikkje henta %s  %s

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
nn: Fann ikkje fila for pakken %s. Det kan henda du må fiksa denne pakken sjølv (fordi arkitekturen manglar).

en: The method driver %s could not be found.
nn: Finn ikkje metodedrivaren %s.

en: Method %s did not start correctly
nn: Metoden %s starta ikkje rett

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
nn: Klarte ikkje lesa %s

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
nn: Pakken %s må installerast på nytt, men arkivet finst ikkje.

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
nn: Feil, «pkgProblemResolver::Resolve» har laga brot. Dette kan skuldast pakkar som er haldne tilbake.

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
nn: Klarte ikkje retta opp problema. Nokre øydelagde pakkar er haldne tilbake.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
nn: Klarte ikkje tolka eller opna pakkelista eller tilstandsfila.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
nn: Du vil kanskje prøva å retta på desse problema ved å køyra «apt-get update».

en: The list of sources could not be read.
nn: Kjeldelista kan ikkje lesast.

en: Regex compilation error - %s
nn: Regex-kompileringsfeil - %s

en: Unable to locate package %s
nn: Finn ikkje pakken %s

en: Release '%s' for '%s' was not found
nn: Fann ikkje utgåva «%s» av «%s»

en: Version '%s' for '%s' was not found
nn: Fann ikkje versjonen «%s» av «%s»

en: Unmounting CD-ROM...
nn: Avmonterer CD-ROM ...

en: Using CD-ROM mount point %s
nn: Brukar monteringspunktet %s for CD-ROM

en: Waiting for disc...
nn: Ventar på disk ...

en: Mounting CD-ROM...
nn: Monterer CD-ROM ...

en: Identifying...
nn: Identifiserer ...

en: Stored label: %s
nn: Lagra etikett: %s

en: Scanning disc for index files...
nn: Leitar etter indeksfiler på disken ...

en: That is not a valid name, try again.
nn: Det er ikkje eit gyldig namn, prøv igjen.

en: This disc is called: 
    '%s'
nn: Disken vert kalla: 
    «%s»

en: Copying package lists...
nn: Kopierer pakkelister ...

en: Writing new source list
nn: Skriv ny kjeldeliste

en: Source list entries for this disc are:
nn: Kjeldelisteoppføringar for denne disken er:

en: Unable to stat %s.
nn: Klarte ikkje få status på %s.

en: Invalid archive signature
nn: Ugyldig arkivsignatur

en: Error reading archive member header
nn: Feil ved lesing av arkivmedlemshovud

en: Invalid archive member header
nn: Ugyldig arkivmedlemshovud

en: Archive is too short
nn: Arkivet er for kort

en: Failed to read the archive headers
nn: Klarte ikkje lesa arkivhovuda

en: Unable to stat the mount point %s
nn: Klarte ikkje få status til monteringspunktet %s

en: Failed to stat the cdrom
nn: Klarte ikkje få status til CD-ROM

en: Command line option %s is not boolean
nn: Kommandolinjevalet %s er ikkje boolsk

en: Option %s requires an argument.
nn: Valet %s krev eit argument.

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
nn: Val %s: Spesifikasjonen av oppsettselementet må ha ein =<verdi>.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
nn: Valet %s må ha eit heiltalsargument, ikkje «%s»

en: Option '%s' is too long
nn: Valet «%s» er for langt

en: Sense %s is not understood, try true or false.
nn: Skjønar ikkje %s. Prøv «true» eller «false».

en: Invalid operation %s
nn: Ugyldig operasjon %s

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
nn: Ukjend typeforkorting: «%c»

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
nn: Syntaksfeil %s:%u: Blokka startar utan namn.

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
nn: Syntaksfeil %s:%u: Misforma tagg

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
nn: Syntaksfeil %s:%u: Ekstra rot etter verdien

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
nn: Syntaksfeil %s:%u: Direktiva kan berre liggja i det øvste nivået

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
nn: Syntaksfeil %s:%u: For mange nøsta inkluderte filer

en: Syntax error %s:%u: Included from here
nn: Syntaksfeil %s:%u: Inkludert herifrå

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
nn: Syntaksfeil %s:%u: Direktivet «%s» er ikkje støtta

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
nn: Syntaksfeil %s:%u: Ekstra rot til slutt i fila

en: Corrupted archive
nn: Øydelagt arkiv

en: Tar checksum failed, archive corrupted
nn: Tar-sjekksummen mislukkast, arkivet er øydelagt

en: Not using locking for read only lock file %s
nn: Brukar ikkje låsing for den skrivebeskytta låsefila %s

en: Could not open lock file %s
nn: Klarte ikkje opna låsefila %s

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
nn: Brukar ikkje låsing for den nfs-monterte låsefila %s

en: Could not get lock %s
nn: Klarte ikkje låsa %s

en: Waited for %s but it wasn't there
nn: Venta på %s, men den fanst ikkje

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
nn: Underprosessen %s mottok ein segmenteringsfeil.

note: we forward the statuscode, so don't generate a message on the fd in this case
en: Sub-process %s returned an error code (%u)
nn: Underprosessen %s returnerte ein feilkode (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
nn: Underprosessen %s avslutta uventa

en: Read error
nn: Lesefeil

en: Write error
nn: Skrivefeil

en: Failed to create subprocess IPC
nn: Klarte ikkje oppretta underprosessen IPC

en: Failed to exec compressor
nn: Klarte ikkje køyra komprimeringa

en: Could not open file %s
nn: Klarte ikkje opna fila %s

en: Problem syncing the file
nn: Problem ved synkronisering av fila

en: Unable to write to %s
nn: Klarte ikkje skriva til %s

en: Can't mmap an empty file
nn: Kan ikkje utføra mmap på ei tom fil

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
nn: Klarte ikkje laga mmap av %lu byte

en: %c%s... Error!
nn: %c%s ... Feil

en: %c%s... Done
nn: %c%s ... Ferdig

en: Selection %s not found
nn: Fann ikkje utvalet %s

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
nn: Dette er ikkje eit gyldig DEB-arkiv, manglar «%s»-medlemmen

en: Internal error, could not locate member %s
nn: Intern feil, fann ikkje medlemmen %s

en: Unparsable control file
nn: Kontrollfila kan ikkje tolkast

en: Unable to parse package file %s (%d)
nn: Klarte ikkje tolka pakkefila %s (%d)

en: Building dependency tree
nn: Byggjer kravtre

en: Candidate versions
nn: Kandidatversjonar

en: Dependency generation
nn: Genererer kravforhold

en: Failed to close file %s
nn: Klarte ikkje lukka fila %s

en: Calculating upgrade
nn: Reknar ut oppgradering

en: Wrote %i records.
nn: Skreiv %i postar.

en: Wrote %i records with %i missing files.
nn: Skreiv %i postar med %i manglande filer.

en: Wrote %i records with %i mismatched files
nn: Skreiv %i postar med %i filer som ikkje passa

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
nn: Skreiv %i postar med %i manglande filer og %i filer som ikkje passa

en: Packaging system '%s' is not supported
nn: Pakkesystemet «%s» er ikkje støtta

en: Unable to determine a suitable packaging system type
nn: Klarte ikkje avgjera ein eigna pakkesystemtype

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
nn: Denne installasjonen vil verta nøydd til å mellombels fjerna den nødvendige pakken %s på grunn av ei konflikt/forkrav-løkkje. Dette er ofte uheldig, men om du verkeleg vil gjera det, kan du bruka innstillinga «APT::Force-LoopBreak».

en: Empty package cache
nn: Tomt pakkelager

en: The package cache file is corrupted
nn: Pakkelagerfila er øydelagd

en: The package cache file is an incompatible version
nn: Versjonen til pakkelagerfila er ikkje kompatibel

en: This APT does not support the versioning system '%s'
nn: APT støttar ikkje versjonssystemet «%s»

en: Depends
nn: Krav

en: PreDepends
nn: Forkrav

en: Suggests
nn: Forslag

en: Conflicts
nn: Konflikt

en: Recommends
nn: Tilrådingar

en: Replaces
nn: Byter ut

en: Obsoletes
nn: Foreldar

en: important
nn: viktig

en: required
nn: påkravd

en: standard
nn: vanleg

en: extra
nn: tillegg

en: optional
nn: valfri

en: Cache has an incompatible versioning system
nn: Mellomlageret brukar eit inkompatibelt versjonssystem

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
nn: Jøss, du har overgått talet på pakkenamn som APT kan handtera.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
nn: Jøss, du har overgått talet på versjonar som APT kan handtera.

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
nn: Jøss, du har overgått talet på krav som APT kan handtera.

en: Reading package lists
nn: Les pakkelister

en: IO Error saving source cache
nn: IU-feil ved lagring av kjeldelager

en: Index file type '%s' is not supported
nn: Indeksfiltypen «%s» er ikkje støtta

en: Did not understand pin type %s
nn: Skjønar ikkje spikringstypen %s

en: No priority (or zero) specified for pin
nn: Ingen prioritet (eller null) oppgitt for spiker

en: Malformed line %u in source list %s (type)
nn: Misforma linje %u i kjeldelista %s (type)

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed before unchanged files in 'apt-get update'
en: Hit:%lu %s
nn: Treff:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files processed in 'apt-get update' Potentially replaced later by "Hit:", "Ign:" or "Err:" if something (bad) happens
en: Get:%lu %s
nn: Hent:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download and the error is critical (compare "Ign:")
en: Err:%lu %s
nn: Feil:%lu %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
nn: Henta %sB på %s (%sB/s)

en:  [Working]
nn:  [Arbeider]

en: Correcting dependencies...
nn: Rettar på krav ...

en:  failed.
nn:  mislukkast.

en: Unable to correct dependencies
nn: Klarte ikkje retta på krav

en: Unable to minimize the upgrade set
nn: Klarte ikkje minimera oppgraderingsmengda

en:  Done
nn:  Ferdig

en: You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
nn: Du vil kanskje prøva å retta på desse ved å køyra «apt --fix-broken install».

en: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).
nn: Nokre krav er ikkje oppfylte. Du kan prøva «apt --fix-broken install» (eller velja ei løysing).

en: Package %s is a virtual package provided by:
nn: Pakken %s er ein virtuell pakke, tilbydd av:

en: You should explicitly select one to install.
nn: Du må velja ein som skal installerast.

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
nn: Det finst ingen tilgjengeleg versjon av pakken %s, men han er nemnt
    av ein annan pakke. Dette tyder at pakket manglar, er gjort overflødig
    eller er berre tilgjengeleg frå ei anna kjelde

en: However the following packages replace it:
nn: Dei følgjande pakkane kan brukast i staden:

en: This APT has Super Cow Powers.
nn: APT har superku-krefter.

en: No packages found
nn: Fann ingen pakkar

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
nn: ÅTVARING: Klarer ikkje autentisere desse pakkane.

en: Some packages could not be authenticated
nn: Nokre pakkar kunne ikkje bli autentisert

en: Install these packages without verification?
nn: Installer desse pakkane utan verifikasjon?

en: You don't have enough free space in %s.
nn: Du har ikkje nok ledig plass i %s.

en: Unable to lock the download directory
nn: Klarte ikkje låsa nedlastingskatalogen

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
nn: Nokre av pakkane kunne ikkje installerast. Dette kan koma av at du har
    valt ein umogleg situasjon. Dersom du brukar den ustabile utgåva av
    distribusjonen, kan det òg henda at nokre av pakkane som trengst ikkje
    er laga enno eller at dei framleis ligg i «Incoming».

note: if (Packages == 1) { c1out << std::endl; c1out << _("Since you only requested a single operation it is extremely likely that\n" "the package is simply not installable and a bug report against\n" "that package should be filed.") << std::endl; }
en: The following information may help to resolve the situation:
nn: Følgjande informasjon kan hjelpa med å løysa situasjonen:

en: Broken packages
nn: Øydelagde pakkar

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
nn: Klarte ikkje henta nokre av arkiva. Du kan prøva med «apt-get update» eller «--fix-missing».

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
nn: Nokre pakkar må fjernast, men fjerning er slått av.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of archives.
nn: Må henta %sB/%sB med arkiv.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of archives.
nn: Må henta %sB med arkiv.

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
nn: «Trivial Only» var spesifisert, men dette er ikkje noka triviell handling.

en: Do you want to continue?
nn: Vil du halda fram?

en: Abort.
nn: Avbryt.

en: Some files failed to download
nn: Klarte ikkje henta nokre av filene

en: Download complete and in download only mode
nn: Nedlastinga er ferdig i nedlastingsmodus

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
nn: «--fix-missing» og byte av medium er ikkje støtta for tida

en: Unable to correct missing packages.
nn: Klarte ikkje retta opp manglande pakkar.

en: Aborting install.
nn: Avbryt installasjon.

en: Suggested packages:
nn: Føreslåtte pakkar:

en: Recommended packages:
nn: Tilrådde pakkar

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
nn: Hoppar over %s, for den er installert frå før og ikkje sett til oppgradering.

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
nn: %s kan ikkje installerast på nytt, for pakken kan ikkje lastast ned.

en: but %s is installed
nn: men %s er installert

en: but %s is to be installed
nn: men %s skal installerast

en: but it is not installable
nn: men lèt seg ikkje installera

en: but it is a virtual package
nn: men er ein virtuell pakke

en: but it is not going to be installed
nn: men skal ikkje installerast

en: but it is not installed
nn: men er ikkje installert

en:  or
nn:  eller

en: The following packages have unmet dependencies:
nn: Følgjande pakkar har krav som ikkje er oppfylte:

en: The following NEW packages will be installed:
nn: Dei følgjande NYE pakkane vil verta installerte:

en: The following packages will be REMOVED:
nn: Dei følgjande pakkane vil verta FJERNA:

en: The following packages have been kept back:
nn: Dei følgjande pakkane er haldne tilbake:

en: The following packages will be upgraded:
nn: Dei følgjande pakkane vil verta oppgraderte:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
nn: Dei følgjande pakkane vil verta NEDGRADERTE:

en: The following held packages will be changed:
nn: Dei følgjande pakkane som er haldne tilbake vil verta endra:

en: %s (due to %s)
nn: %s (fordi %s)

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
nn: %lu oppgraderte, %lu nyleg installerte,

en: %lu reinstalled,
nn: %lu installerte på nytt,

en: %lu downgraded,
nn: %lu nedgraderte,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
nn: %lu skal fjernast og %lu skal ikkje oppgraderast.

en: %lu not fully installed or removed.
nn: %lu ikkje fullstendig installerte eller fjerna.

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to Y[es] e.g. "Do you want to continue? [Y/n] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [Y/n]
nn: [J/n]

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to N[o] e.g. "Should this file be removed? [y/N] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [y/N]
nn: [j/N]

note: TRANSLATOR: "Yes" answer printed for a yes/no question if --assume-yes is set
en: Y
nn: J

en: Package files:
nn: Pakkefiler:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
nn: Mellomlageret er ute av takt, kan ikkje x-referera ei pakkefil

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
nn: Spikra pakkar:

en:   Installed:
nn:   Installert:

en:   Candidate:
nn:   Kandidat:

en: (none)
nn: (ingen)

note: Show the priority tables
en:   Version table:
nn:   Versjonstabell:

en: Must specify at least one package to fetch source for
nn: Du må velja minst éin pakke som kjeldekoden skal hentast for

en: Unable to find a source package for %s
nn: Finn ingen kjeldepakke for %s

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of source archives.
nn: Må henta %sB/%sB med kjeldekodearkiv.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of source archives.
nn: Må henta %sB med kjeldekodearkiv.

en: Fetch source %s
nn: Hent kjeldekode %s

en: Failed to fetch some archives.
nn: Klarte ikkje henta nokre av arkiva.

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
nn: Hoppar over utpakking av kjeldekode som er utpakka frå før i %s

en: Unpack command '%s' failed.
nn: Utpakkingskommandoen «%s» mislukkast.

en: Build command '%s' failed.
nn: Byggjekommandoen «%s» mislukkast.

en: Unable to get build-dependency information for %s
nn: Klarte ikkje henta byggjekrav for %s

en: %s has no build depends.
nn: %s har ingen byggjekrav.

en: Must specify at least one package to check builddeps for
nn: Du må velja minst ein pakke som byggjekrava skal sjekkast for

en: Failed to process build dependencies
nn: Klarte ikkje behandla byggjekrava

en: Package %s version %s has an unmet dep:
nn: Pakken %s versjon %s har eit krav som ikkje er oppfylt:

en: The update command takes no arguments
nn: Oppdateringskommandoen tek ingen argument

en: Total package names:
nn: Tal på pakkenamn:

en:   Normal packages:
nn:   Vanlege pakkar:

en:   Pure virtual packages:
nn:   Reine virtuelle pakkar:

en:   Single virtual packages:
nn:   Enkle virtuelle pakkar:

en:   Mixed virtual packages:
nn:   Samansette virtuelle pakkar:

en:   Missing:
nn:   Manglar:

en: Total distinct versions:
nn: Tal på einskildversjonar:

en: Total dependencies:
nn: Tal på krav:

en: Total ver/file relations:
nn: Tal på ver./fil-forhold:

en: Total Provides mappings:
nn: Tal på tilbyr-forhold:

en: Total globbed strings:
nn: Tal på strengar med jokerteikn:

en: Total slack space:
nn: Slingringsmon:

en: Total space accounted for:
nn: Brukt plass i alt:

en: Show source records
nn: Vis data om kjeldekoden.

en: Search the package list for a regex pattern
nn: Søk gjennom pakkelista etter eit regulært uttrykk.

en: Show raw dependency information for a package
nn: Vis rå informasjon om krava til ein pakke.

en: Show reverse dependency information for a package
nn: Vis baklengs kravinformasjon for ein pakke

en: Show a readable record for the package
nn: Vis ei oversikt over pakken.

en: List the names of all packages in the system
nn: Vis ei liste over alle pakkenamn.

en: Show policy settings
nn: Vis regelinnstillingar.

en: Arguments not in pairs
nn: Ikkje parvise argument

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
nn: Finn ikkje debconf-versjonen. Er debconf installert?

en: Couldn't find package %s
nn: Fann ikkje pakken %s

en: Supported modules:
nn: Støtta modular:

en: Retrieve new lists of packages
nn: Hent nye pakkelister.

en: Perform an upgrade
nn: Utfør ei oppgradering.

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
nn: Installer nye pakkar (bruk pakkenamn, ikkje filnamn (foo.deb)).

en: Remove packages
nn: Fjern pakkar.

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
nn: Oppgrader distribusjonen, les apt-get(8).

en: Follow dselect selections
nn: Følg råda frå «dselect».

en: Configure build-dependencies for source packages
nn: Oppfyll byggjekrava for kjeldepakkar.

en: Erase downloaded archive files
nn: Slett nedlasta arkivfiler.

en: Erase old downloaded archive files
nn: Slett gamle, nedlasta arkivfiler.

en: Verify that there are no broken dependencies
nn: Stadfest at det ikkje finst krav som ikkje er oppfylte.

en: Download source archives
nn: Last ned kjeldekode frå arkiva.

en: Unknown package record!
nn: Ukjend pakkeoppslag

en: Bad default setting!
nn: Dårleg standardinnstilling

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
nn: krav som ikkje er oppfylte. Det gjer ikkje noko, berre feila ovanfor

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
nn: er viktige. Rett opp dei feila og [i]nstaller på nytt.

en: Merging available information
nn: Flettar informasjon om tilgjengelege pakkar

en: Package extension list is too long
nn: Lista over pakkeutvidingar er for lang

en: Error processing directory %s
nn: Feil ved lesing av katalogen %s

en: Source extension list is too long
nn: Lista over kjeldeutvidingar er for lang

en: Error writing header to contents file
nn: Feil ved skriving av topptekst til innhaldsfila

en: Error processing contents %s
nn: Feil ved lesing av %s

en: No selections matched
nn: Ingen utval passa

en: Some files are missing in the package file group `%s'
nn: Enkelte filer manglar i pakkefilgruppa %s

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
nn: Databasen er øydelagd. Filnamnet er endra til %s.old

en: DB is old, attempting to upgrade %s
nn: DB er for gammal, forsøkjer å oppgradere %s

en: Unable to open DB file %s: %s
nn: Klarte ikkje opna DB-fila %s: %s

en: Archive has no control record
nn: Arkivet har ingen kontrollpost

en: Unable to get a cursor
nn: Klarte ikkje få peikar

en: realloc - Failed to allocate memory
nn: realloc - Klarte ikkje tildela minne

en: Unknown compression algorithm '%s'
nn: Ukjend komprimeringsalgoritme %s

en: Compressed output %s needs a compression set
nn: Komprimert utdata %s treng eit komprimeringssett

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
nn: Klarte ikkje oppretta IPC-røyr til underprosessen

en: Failed to fork
nn: Klarte ikkje gafla

en: Compress child
nn: Komprimer barn

en: Internal error, failed to create %s
nn: Intern feil, klarte ikkje oppretta %s

en: IO to subprocess/file failed
nn: Klarte ikkje kommunisera med underprosess/fil

en: Failed to read while computing MD5
nn: Klarte ikkje lesa under utrekning av MD5

en: Failed to rename %s to %s
nn: Klarte ikkje endra namnet på %s til %s

en: Unable to open %s
nn: Klarte ikkje opna %s

en: Failed to read the override file %s
nn: Klarte ikkje lesa overstyringsfila %s

en: W: Unable to read directory %s
nn: Å: Klarte ikkje lesa katalogen %s

en: W: Unable to stat %s
nn: Å: Klarte ikkje få status til %s

en: E:
nn: F:

en: W:
nn: Å:

en: E: Errors apply to file
nn: F: Det er feil ved fila

en: Failed to resolve %s
nn: Klarte ikkje slå opp %s

en: Tree walking failed
nn: Treklatring mislukkast

en: Failed to open %s
nn: Klarte ikkje opna %s

en: *** Failed to link %s to %s
nn: *** Klarte ikkje lenkja %s til %s

en:  DeLink limit of %sB hit.
nn:  DeLink-grensa på %sB er nådd.

en: Archive had no package field
nn: Arkivet har ikkje noko pakkefelt

en:   %.*s has no override entry
nn:   %.*s har inga overstyringsoppføring

en:   %.*s maintainer is %.*s not %s
nn:   %.*s-vedlikehaldaren er %.*s, ikkje %s

en: Waiting for headers
nn: Ventar på hovud

en: The HTTP server sent an invalid reply header
nn: HTTP-tenaren sende eit ugyldig svarhovud

en: Bad header line
nn: Øydelagd hovudlinje

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
nn: HTTP-tenaren sende eit ugyldig «Content-Length»-hovud

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
nn: HTTP-tenaren sende eit ugyldig «Content-Range»-hovud

en: This HTTP server has broken range support
nn: Denne HTTP-tenaren har øydelagd støtte for område

en: Unknown date format
nn: Ukjend datoformat

en: Bad header data
nn: Øydelagde hovuddata

en: Connection failed
nn: Sambandet mislukkast

en: Internal error
nn: Intern feil

en: Unable to read the cdrom database %s
nn: Klarte ikkje lesa CD-ROM-databasen %s

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
nn: Bruk «apt-cdrom» for å gjera denne CD-plata tilgjengeleg for APT. Du kan ikkje bruka «apt-get update» til å leggja til nye CD-plater.

en: Wrong CD-ROM
nn: Feil CD-plate

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
nn: Klarte ikkje montera CD-plata i %s. Det kan henda plata framleis er i bruk.

en: File not found
nn: Fann ikkje fila

en: Connecting to %s (%s)
nn: Koplar til %s (%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
nn: Klarte ikkje oppretta sokkel for %s (f=%u t=%u p=%u)

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
nn: Klarte ikkje initiera sambandet til %s:%s (%s).

en: Failed
nn: Mislukkast

en: Could not connect to %s:%s (%s).
nn: Klarte ikkje kopla til %s:%s (%s).

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
nn: Klarte ikkje kopla til %s:%s (%s), tidsavbrot på sambandet

en: Connecting to %s
nn: Koplar til %s

en: Could not resolve '%s'
nn: Klarte ikkje slå opp «%s»

en: Temporary failure resolving '%s'
nn: Mellombels feil ved oppslag av «%s»

en: Failed to stat
nn: Klarte ikkje få status

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
nn: Ugyldig URI. Lokale URI-ar kan ikkje starta med //

en: Error reading from server. Remote end closed connection
nn: Feil ved lesing frå tenaren. Sambandet vart lukka i andre enden

en: Error reading from server
nn: Feil ved lesing frå tenaren

en: Error writing to file
nn: Feil ved skriving til fil

en: Select failed
nn: Utvalet mislukkast

en: Connection timed out
nn: Tidsavbrot på sambandet

en: Problem hashing file
nn: Problem ved oppretting av nøkkel for fil

en: Failed to set modification time
nn: Klarte ikkje setja endringstidspunkt
