apt 1.0.5 - en to hu translation catalogue (614 entries)

en: Updating from such a repository can't be done securely, and is therefore disabled by default.
hu: Az ilyen tárolóból való frissítés nem végezhető el biztonságosan, így alapesetben ki van kapcsolva.

en: Data from such a repository can't be authenticated and is therefore potentially dangerous to use.
hu: Az ilyen tárolóból való adatok nem hitelesíthetők, így használatuk veszélyes lehet.

en: See apt-secure(8) manpage for repository creation and user configuration details.
hu: Lásd az apt-secure(8) kézikönyvoldalt a tárolólétrehozással és felhasználói beállításokkal kapcsolatos részletekért.

en: The repository '%s' is no longer signed.
hu: A(z) „%s” tároló már nincs aláírva.

en: This is normally not allowed, but the option Acquire::AllowDowngradeToInsecureRepositories was given to override it.
hu: Ez általában nem engedélyezett, de az Acquire::AllowDowngradeToInsecureRepositories beállítás meg lett adva a felülbírálásához.

en: The repository '%s' is not signed.
hu: A(z) „%s” tároló nincs aláírva.

en: The repository '%s' does not have a Release file.
hu: A(z) „%s” tárolónak nincs Release fájlja.

en: Failed to readlink %s
hu: readlink nem hajtható végre erre: %s

en: Failed to stat %s
hu: %s elérése sikertelen

en: Hash Sum mismatch
hu: A Hash Sum nem megfelelő

en: rename failed, %s (%s -> %s).
hu: sikertelen átnevezés, %s (%s -> %s).

en: Size mismatch
hu: A méret nem megfelelő

en: Invalid file format
hu: Érvénytelen fájlformátum

en: Signature error
hu: Aláírási hiba

note: TRANSLATORS: %s is a single techy word like 'NODATA'
en: Clearsigned file isn't valid, got '%s' (does the network require authentication?)
hu: A digitálisan aláírt fájl nem érvényes, érkezett: „%s” (igényel a hálózat hitelesítést?)

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' doesn't support architecture '%s'
hu: A beállított „%s” fájl beszerzésének kihagyása, mert a(z) „%s” tároló nem támogatja a(z) „%s” architektúrát

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' provides only weak security information for it
hu: A beállított „%s” fájl beszerzésének kihagyása, mert a(z) „%s” tároló csak gyenge biztonsági információkat biztosít hozzá

note: TRANSLATOR: The first %s is the URL of the bad Release file, the second is the time since then the file is invalid - formatted in the same way as in the download progress display (e.g. 7d 3h 42min 1s)
en: Release file for %s is expired (invalid since %s). Updates for this repository will not be applied.
hu: A Release fájl elavult ehhez: %s (érvénytelen ez óta: %s). A tároló frissítései nem kerülnek alkalmazásra.

en: Conflicting distribution: %s (expected %s but got %s)
hu: Ütköző disztribúció: %s (a várt %s helyett %s érkezett)

en: Failed to fetch %s  %s
hu: Sikertelen letöltés: %s  %s

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
hu: Egy fájl nem található a(z) %s csomaghoz. Ez azt jelentheti, hogy kézzel kell kijavítani a csomagot. (hiányzó arch. miatt)

en: Can't find a source to download version '%s' of '%s'
hu: Nem található forrás a(z) „%2$s” „%1$s” verziójának letöltéséhez

note: TRANSLATOR: %s=%s is sourcename=sourceversion, e.g. apt=1.1
en: Changelog unavailable for %s=%s
hu: Nem érhető el változásnapló ehhez: %s=%s

en: The method driver %s could not be found.
hu: A(z) %s metódusvezérlő nem található.

en: Is the package %s installed?
hu: A(z) „%s” csomag telepítve van?

en: Method %s did not start correctly
hu: A(z) %s metódus nem indult el megfelelően

en: Please insert the disc labeled: '%s' in the drive '%s' and press [Enter].
hu: Helyezze be a(z) %s címkéjű lemezt a(z) %s meghajtóba, és nyomja meg az Entert.

en: List directory %s is missing.
hu: A(z) %s listakönyvtár hiányzik.

en: Archives directory %s is missing.
hu: A(z) %s archívumkönyvtár hiányzik.

en: Unable to lock directory %s
hu: %s könyvtár zárolása sikertelen

en: No sandbox user '%s' on the system, can not drop privileges
hu: Nincs „%s” felhasználó a rendszeren, a jogosultságok nem dobhatók el

en: Clean of %s is not supported
hu: A(z) „%s” tisztítása nem támogatott

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
hu: %s nem olvasható

en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
hu: %li/%li fájl letöltése (%s marad)

en: Retrieving file %li of %li
hu: %li/%li fájl letöltése

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
hu: A(z) %s csomagot újra kell telepíteni, de nem található hozzá archívum.

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
hu: Hiba, a pkgProblemResolver::Resolve töréseket generált, ezt visszatartott csomagok okozhatják.

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
hu: A problémák nem javíthatók, sérült csomagokat fogott vissza.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
hu: A csomaglisták vagy az állapotfájl nem dolgozhatók fel vagy nem nyithatók meg.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
hu: Próbálja futtatni az „apt-get update” parancsot ezen hibák javításához

en: The list of sources could not be read.
hu: A források listája olvashatatlan.

en: Regex compilation error - %s
hu: Regex fordítási hiba - %s

en: Couldn't find task '%s'
hu: „%s” feladat nem található

en: Couldn't find any package by regex '%s'
hu: Nem található csomag a(z) „%s” reguláris kifejezéssel

en: Couldn't find any package by glob '%s'
hu: Nem található csomag a(z) „%s” glob kifejezéssel

en: Unable to locate package %s
hu: Ez a csomag nem található: %s

en: Can't select versions from package '%s' as it is purely virtual
hu: „%s” csomagból nem választható verzió, mert teljesen virtuális

en: Can't select newest version from package '%s' as it is purely virtual
hu: „%s” csomag legújabb verziója nem választható ki, mert teljesen virtuális

en: Can't select candidate version from package %s as it has no candidate
hu: „%s” csomag kiadásra jelölt verziója nem választható ki, mert nincs jelöltje

en: Can't select installed version from package %s as it is not installed
hu: „%s” csomag telepített verziója nem választható ki, mert nincs telepítve

en: Can't select installed nor candidate version from package '%s' as it has neither of them
hu: „%s” csomagból nem választható sem telepített, sem kiadásra jelölt verzió, mert egyikkel sem rendelkezik

en: Release '%s' for '%s' was not found
hu: „%s” kiadás nem található ehhez: „%s”

en: Version '%s' for '%s' was not found
hu: „%s” verzió nem található ehhez: „%s”

en: Unmounting CD-ROM...
hu: CD-ROM leválasztása...

en: Using CD-ROM mount point %s
hu: %s CD-ROM csatolási pont használata

en: Waiting for disc...
hu: Várakozás a lemezre...

en: Mounting CD-ROM...
hu: CD-ROM csatolása...

en: Identifying...
hu: Azonosítás...

en: Stored label: %s
hu: Tárolt címke: %s

en: Scanning disc for index files...
hu: Indexfájlok keresése a lemezen...

en: Found %zu package indexes, %zu source indexes, %zu translation indexes and %zu signatures
hu: %zu csomagindex, %zu forrásindex, %zu fordításindex és %zu aláírás megtalálva

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Debian Disc or the wrong architecture?
hu: Nem találhatók csomagfájlok, lehet hogy ez nem Debian lemez, vagy nem megfelelő az architektúra?

en: Found label '%s'
hu: Talált címke: „%s”

en: That is not a valid name, try again.
hu: A név érvénytelen, próbálja újra.

en: This disc is called: 
    '%s'
hu: A lemez neve: 
    „%s”

en: Copying package lists...
hu: Csomaglisták másolása...

en: Writing new source list
hu: Új forráslista írása

en: Source list entries for this disc are:
hu: A lemezhez tartozó forráslista-bejegyzések a következők:

en: Unable to stat %s.
hu: %s nem érhető el.

en: Invalid archive signature
hu: Érvénytelen archívum-aláírás

en: Error reading archive member header
hu: Hiba az archívumtag-fejléc olvasásakor

en: Invalid archive member header
hu: Érvénytelen archívumtag-fejléc

en: Archive is too short
hu: Az archívum túl rövid

en: Failed to read the archive headers
hu: Nem sikerült olvasni az archívumfejléceket

en: Unable to stat the mount point %s
hu: %s csatolási pont nem érhető el

en: Failed to stat the cdrom
hu: Nem sikerült elérni a CD-ROM-ot.

en: Command line option '%c' [from %s] is not understood in combination with the other options.
hu: A(z) „%c” parancssori kapcsoló [a következőből: %s] értelmezhetetlen a többi kapcsolóval kombinálva.

en: Command line option %s is not understood in combination with the other options
hu: A(z) „%s” parancssori kapcsoló értelmezhetetlen a többi kapcsolóval kombinálva

en: Command line option %s is not boolean
hu: %s parancssori kapcsoló nem logikai

en: Option %s requires an argument.
hu: %s kapcsolóhoz argumentum szükséges.

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
hu: %s kapcsoló: a konfigurációs elem megadásához szükséges egy =<érték> rész.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
hu: %s kapcsoló egész, és nem „%s” típusú argumentumot követel meg

en: Option '%s' is too long
hu: Túl hosszú „%s” kapcsoló

en: Sense %s is not understood, try true or false.
hu: %s jelentés nem értelmezhető, próbálja a true vagy false értékeket.

en: Invalid operation %s
hu: %s érvénytelen művelet

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
hu: Ismeretlen típusrövidítés: „%c”

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
hu: Szintaktikai hiba %s: %u: A blokk név nélkül kezdődik.

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
hu: Szintaktikai hiba %s: %u: rosszul formázott címke

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
hu: Szintaktikai hiba %s: %u: fölösleges szemét az érték után

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
hu: Szintaktikai hiba %s: %u: Csak legfelső szinten használhatók előírások

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
hu: Szintaktikai hiba %s: %u: Túl sok beágyazott include

en: Syntax error %s:%u: Included from here
hu: Szintaktikai hiba %s: %u: ugyaninnen include-olva

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
hu: Szintaktikai hiba %s:%u: „%s” nem támogatott előírás

en: Syntax error %s:%u: clear directive requires an option tree as argument
hu: Szintaktikai hiba %s:%u: a törlési parancs egy beállítási fát vár argumentumként

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
hu: Szintaktikai hiba %s: %u: fölösleges szemét a fájl végén

en: Cannot find a configured compressor for '%s'
hu: Nem található egy beállított tömörítő ehhez: „%s”

en: Corrupted archive
hu: Hibás archívum

en: Tar checksum failed, archive corrupted
hu: Tar ellenőrzőösszeg nem egyezik, az archívum megsérült

en: Problem unlinking the file %s
hu: Hiba a(z) %s fájl törlésekor

en: Not using locking for read only lock file %s
hu: Nem lesz zárolva a(z) „%s” csak olvasható zárolási fájl

en: Could not open lock file %s
hu: %s zárolási fájl nem nyitható meg

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
hu: Nem lesz zárolva a(z) %s NFS-csatolású zárolási fájl

en: Could not get lock %s
hu: Nem sikerült zárolni: %s

en: List of files can't be created as '%s' is not a directory
hu: A fájlok listáját nem lehetett létrehozni, mert „%s” nem könyvtár

en: Ignoring '%s' in directory '%s' as it is not a regular file
hu: „%s” figyelmen kívül hagyása a(z) „%s” könyvtárban, mert nem szabályos fájl

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has no filename extension
hu: „%s” fájl figyelmen kívül hagyása a(z) „%s” könyvtárban, mert nincs fájlkiterjesztése

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has an invalid filename extension
hu: „%s” fájl figyelmen kívül hagyása a(z) „%s” könyvtárban, mert érvénytelen fájlkiterjesztése van

en: Waited for %s but it wasn't there
hu: Nem található a(z) %s, a várakozás után sem

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
hu: %s alfolyamat szegmentálási hibát okozott.

en: Sub-process %s received signal %u.
hu: A(z) %s alfolyamat %u számú szignált kapott.

note: we forward the statuscode, so don't generate a message on the fd in this case
en: Sub-process %s returned an error code (%u)
hu: %s alfolyamat hibakóddal tért vissza (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
hu: %s alfolyamat váratlanul kilépett

en: Read error
hu: Olvasási hiba

en: Write error
hu: Írási hiba

en: Problem closing the gzip file %s
hu: Hiba a(z) %s gzip fájl bezárásakor

en: Unexpected end of file
hu: Túl korai fájlvég

en: Failed to create subprocess IPC
hu: Nem sikerült az alfolyamat IPC-t létrehozni

en: Failed to exec compressor
hu: Nem sikerült elindítani a tömörítőt

en: Could not open file %s
hu: Nem lehet megnyitni a(z) %s fájlt

en: Could not open file descriptor %d
hu: Nem lehet megnyitni a(z) %d fájlleírót

en: read, still have %llu to read but none left
hu: olvasás, még kellene %llu, de már az összes elfogyott

en: write, still have %llu to write but couldn't
hu: írás, még kiírandó %llu, de ez nem lehetséges

en: Problem closing the file %s
hu: Hiba a(z) %s fájl bezárásakor

en: Problem renaming the file %s to %s
hu: Hiba a(z) %s fájl átnevezésekor erre: %s

en: Problem syncing the file
hu: Hiba a fájl szinkronizálásakor

en: Unable to mkstemp %s
hu: Az mkstemp %s meghiúsult

en: Unable to write to %s
hu: Nem lehet írni ebbe: %s

en: Can't mmap an empty file
hu: Nem lehet mmap-olni egy üres fájlt

en: Couldn't make mmap of %llu bytes
hu: Nem sikerült %llu bájtot mmap-olni

en: Couldn't duplicate file descriptor %i
hu: Nem lehetett kettőzni a(z) %i fájlleírót

en: Unable to close mmap
hu: Nem lehet bezárni az mmapot

en: Unable to synchronize mmap
hu: Nem lehet szinkronizálni az mmapot

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
hu: Nem sikerült %lu bájtot mmap-olni

en: Failed to truncate file
hu: A fájl csonkítása meghiúsult

en: Dynamic MMap ran out of room. Please increase the size of APT::Cache-Start. Current value: %lu. (man 5 apt.conf)
hu: A dinamikus MMap helye elfogyott. Növelje az APT::Cache-Start méretét. A jelenlegi érték: %lu. (lásd: man 5 apt.conf)

en: Unable to increase the size of the MMap as the limit of %lu bytes is already reached.
hu: Nem lehet növelni az MMap méretét, mert a(z) %lu bájt korlátot már elérte.

en: Unable to increase size of the MMap as automatic growing is disabled by user.
hu: Nem lehet növelni az MMap méretét, mert a felhasználó letiltotta az automatikus emelést.

en: %c%s... Error!
hu: %c%s... Hiba!

en: %c%s... Done
hu: %c%s... Kész

note: TRANSLATOR: d means days, h means hours, min means minutes, s means seconds
en: %lid %lih %limin %lis
hu: %lin %lió %lip %limp

note: TRANSLATOR: h means hours, min means minutes, s means seconds
en: %lih %limin %lis
hu: %lió %lip %limp

note: TRANSLATOR: min means minutes, s means seconds
en: %limin %lis
hu: %lip %limp

note: TRANSLATOR: s means seconds
en: %lis
hu: %limp

en: Selection %s not found
hu: %s kiválasztás nem található

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
hu: Ez nem egy érvényes DEB archívum, hiányzik a(z) „%s” tag

en: Internal error, could not locate member %s
hu: Belső hiba, %s tag nem található

en: Unparsable control file
hu: Értelmezhetetlen control fájl

note: TRANSLATOR: an identifier like Packages; Releasefile key indicating a file like main/binary-amd64/Packages; another identifier like Contents; filename and linenumber of the sources.list entry currently parsed
en: Target %s wants to acquire the same file (%s) as %s from source %s
hu: %s cél ugyanazt a fájlt (%s) próbálja meg beszerezni, mint %s ebből a forrásból: %s

note: TRANSLATOR: an identifier like Packages; Releasefile key indicating a file like main/binary-amd64/Packages; filename and linenumber of two sources.list entries
en: Target %s (%s) is configured multiple times in %s and %s
hu: A(z) %s (%s) cél többször is be van állítva itt: %s és %s

en: Unable to parse Release file %s
hu: A(z) %s Release fájl nem dolgozható fel

en: No sections in Release file %s
hu: A(z) %s Release fájl nem tartalmaz szakaszokat

en: No Hash entry in Release file %s
hu: Nincs Hash bejegyzés a(z) %s Release fájlban

en: No Hash entry in Release file %s which is considered strong enough for security purposes
hu: Nincs Hash bejegyzés a(z) %s Release fájlban, ami biztonsági szempontból elég erősnek tekinthető

en: Invalid '%s' entry in Release file %s
hu: Érvénytelen „%s” bejegyzés a(z) %s Release fájlban

note: TRANSLATOR: The first is an option name from sources.list manpage, the other two URI and Suite
en: Conflicting values set for option %s regarding source %s %s
hu: Ütköző értékek vannak megadva a(z) %s beállításhoz ezen forrásra vonatkozóan: %s %s

en: Invalid value set for option %s regarding source %s %s (%s)
hu: Érvénytelen érték van megadva a(z) %s beállításhoz ezen forrásra vonatkozóan: %s %s (%s)

en: Unable to parse package file %s (%d)
hu: Nem lehet a(z) %s csomagfájlt feldolgozni (%d)

note: TRANSLATORS: the %s contains the recovery command, usually dpkg --configure -a
en: dpkg was interrupted, you must manually run '%s' to correct the problem.
hu: A dpkg megszakadt, saját kezűleg kell futtatnia a(z) „%s” parancsot a probléma megoldásához.

en: Unable to lock the administration directory (%s), is another process using it?
hu: Az adminisztrációs könyvtár (%s) nem zárolható, lehet hogy másik folyamat használja?

en: Unable to lock the administration directory (%s), are you root?
hu: Az adminisztrációs könyvtár (%s) nem zárolható, rendszergazdaként próbálja?

en: Not locked
hu: Nincs zárolva

note: we don't care for the difference
en: Preparing %s
hu: %s előkészítése

en: Preparing to configure %s
hu: %s konfigurálásának előkészítése

en: Preparing for removal of %s
hu: %s eltávolításának előkészítése

en: Preparing to completely remove %s
hu: %s teljes eltávolításának előkészítése

en: Noting disappearance of %s
hu: „%s” eltűnése feljegyezve

en: Running post-installation trigger %s
hu: A(z) %s telepítés utáni trigger futtatása

en: Installed %s
hu: %s telepítve

en: Configuring %s
hu: %s konfigurálása

note: FIXME: use a better string after freeze
en: Directory '%s' missing
hu: A(z) „%s” könyvtár hiányzik

en: Could not open file '%s'
hu: A(z) „%s” fájl megnyitása sikertelen

en: Unpacking %s
hu: %s kicsomagolása

en: Installing %s
hu: %s telepítése

en: Removing %s
hu: %s eltávolítása

en: Completely removing %s
hu: %s teljes eltávolítása

en: Completely removed %s
hu: %s teljesen eltávolítva

en: Can not write log (%s)
hu: Nem lehet a naplót írni (%s)

en: Is /dev/pts mounted?
hu: A /dev/pts csatolva van?

en: Operation was interrupted before it could finish
hu: A művelet megszakadt, mielőtt befejeződhetett volna

en: No apport report written because MaxReports is reached already
hu: Nem került írásra apport jelentés, mivel a MaxReports már elérve

note: check if its not a follow up error
en: dependency problems - leaving unconfigured
hu: függőségi hibák - a csomag beállítatlan maradt

en: No apport report written because the error message indicates its a followup error from a previous failure.
hu: Nem került kiírásra apport jelentés, mivel a hibaüzenet szerint ez a hiba egy korábbi hiba következménye.

en: No apport report written because the error message indicates a disk full error
hu: Nem került kiírásra apport jelentés, mivel a hibaüzenet szerint megtelt a lemez

en: No apport report written because the error message indicates a out of memory error
hu: Nem került kiírásra apport jelentés, mivel a hibaüzenet memóriaelfogyási hibát jelez

en: No apport report written because the error message indicates an issue on the local system
hu: Nem került kiírásra apport jelentés, mert a hibaüzenet a helyi rendszeren lévő hibát jelez

en: No apport report written because the error message indicates a dpkg I/O error
hu: Nem került kiírásra apport jelentés, mert a hibaüzenet dpkg I/O hibát jelez

en: Building dependency tree
hu: Függőségi fa építése

en: Candidate versions
hu: Lehetséges verziók

en: Dependency generation
hu: Függőséggenerálás

en: Reading state information
hu: Állapotinformációk olvasása

en: Failed to open StateFile %s
hu: %s állapotfájl megnyitása sikertelen

en: Failed to write temporary StateFile %s
hu: %s átmeneti állapotfájl írása sikertelen

en: Failed to write file %s
hu: A(z) %s fájl írása sikertelen

en: Failed to close file %s
hu: A(z) %s fájl bezárása sikertelen

en: Send scenario to solver
hu: A helyzet elküldése a solvernek

en: Send request to solver
hu: Kérés küldése a solvernek

en: Prepare for receiving solution
hu: Felkészülés megoldás fogadására

en: External solver failed without a proper error message
hu: A külső solver megfelelő hibaüzenet nélkül hibázott

en: Calculating upgrade
hu: Frissítés kiszámítása

en: Execute external solver
hu: Külső solver végrehajtása

en: Wrote %i records.
hu: %i rekord kiírva.

en: Wrote %i records with %i missing files.
hu: %i rekord kiírva, %i hiányzó fájllal.

en: Wrote %i records with %i mismatched files
hu: %i rekord kiírva %i eltérő fájllal

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
hu: %i rekord kiírva %i hiányzó és %i eltérő fájllal

en: Can't find authentication record for: %s
hu: %s hitelesítési rekordja nem található

en: Hash mismatch for: %s
hu: %s ellenőrzőösszege nem megfelelő

en: Packaging system '%s' is not supported
hu: A(z) „%s” csomagrendszer nem támogatott

en: Unable to determine a suitable packaging system type
hu: A megfelelő csomagrendszertípus nem határozható meg

en: Progress: [%3li%%]
hu: Haladás: [%3li%%]

note: send status information that we are about to fork dpkg
en: Running dpkg
hu: A dpkg futtatása

en: Could not perform immediate configuration on '%s'. Please see man 5 apt.conf under APT::Immediate-Configure for details. (%d)
hu: Nem lehetett a(z) „%s” közvetlen beállítását végrehajtani. A részletekért lásd a man 5 apt.conf oldalt az APT::Immediate-Configure címszó alatt. (%d)

en: Could not configure '%s'.
hu: A(z) „%s” beállítása sikertelen

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
hu: Ez a telepítési lépés átmenetileg megköveteli a(z) %s alapvető csomag eltávolítását, ami ütközési/előfüggőségi hurkot okoz. Ez gyakran rossz, de ha tényleg ezt akarja tenni, aktiválja az APT::Force-LoopBreak opciót.

en: Empty package cache
hu: Üres csomaggyorsítótár

en: The package cache file is corrupted
hu: A csomaggyorsítótár fájl megsérült

en: The package cache file is an incompatible version
hu: A csomaggyorsítótár-fájl inkompatibilis verziójú

en: This APT does not support the versioning system '%s'
hu: Ez az APT nem támogatja a(z) „%s” verziórendszert

en: The package cache was built for different architectures: %s vs %s
hu: A csomaggyorsítótár más architektúrákhoz készült: %s és %s

en: The package cache file is corrupted, it has the wrong hash
hu: A csomaggyorsítótár-fájl sérült, hibás a hash-e

en: Depends
hu: Függ ettől

en: PreDepends
hu: Függ ettől (előfüggés)

en: Suggests
hu: Javasolja

en: Conflicts
hu: Ütközik

en: Recommends
hu: Ajánlja

en: Replaces
hu: Kicseréli

en: Breaks
hu: Töri

en: Enhances
hu: Bővíti

en: Obsoletes
hu: Elavulttá teszi

en: important
hu: fontos

en: required
hu: szükséges

en: standard
hu: szabványos

en: optional
hu: opcionális

en: Cache has an incompatible versioning system
hu: A gyorsítótárnak inkompatibilis verziórendszere van

note: TRANSLATOR: The first placeholder is a package name, the other two should be copied verbatim as they include debug info
en: Error occurred while processing %s (%s%d)
hu: Hiba történt a(z) %s feldolgozása során (%s%d)

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
hu: Az APT által kezelhető csomagnevek száma túllépve.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
hu: Az APT által kezelhető csomagverziók száma túllépve.

en: Wow, you exceeded the number of descriptions this APT is capable of.
hu: Az APT által kezelhető csomagleírások száma túllépve.

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
hu: Az APT által kezelhető függőségek száma túllépve.

en: Reading package lists
hu: Csomaglisták olvasása

en: IO Error saving source cache
hu: IO hiba a forrás-gyorsítótár mentésekor

en: Index file type '%s' is not supported
hu: A(z) „%s” indexfájltípus nem támogatott

en: The value '%s' is invalid for APT::Default-Release as such a release is not available in the sources
hu: A(z) „%s” érték érvénytelen az APT::Default-Release beállításhoz, mert nincs ilyen kiadás a forrásokban

en: Invalid record in the preferences file %s, no Package header
hu: Érvénytelen rekord a(z) %s beállításfájlban, nincs Package fejléc

en: Did not understand pin type %s
hu: A(z) %s rögzítéstípus nem értelmezhető

en: %s: Value %s is outside the range of valid pin priorities (%d to %d)
hu: %s: A(z) %s érték kívül esik az érvényes rögzítési prioritások tartományán (%d – %d)

en: No priority (or zero) specified for pin
hu: Nincs prioritás (vagy nulla) megadva a rögzítéshez

note: TRANSLATOR: %u is a line number, the first %s is a filename of a file with the extension "second %s" and the third %s is a unique identifier for bugreports
en: Malformed entry %u in %s file %s (%s)
hu: %u. bejegyzés rosszul formált a(z) %s %s fájlban (%s)

en: Malformed line %u in source list %s (type)
hu: A(z) %u. sor hibás a(z) %s forráslistában (típus)

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
hu: „%1$s” típus nem ismert a(z) %3$s forráslista %2$u. sorában

en: Malformed stanza %u in source list %s (type)
hu: A(z) %u. utasítás hibás a(z) %s forráslistában (típus)

en: Type '%s' is not known on stanza %u in source list %s
hu: „%1$s” típus nem ismert a(z) %3$s forráslista %2$u. utasításában

en: Unsupported file %s given on commandline
hu: Nem támogatott %s fájlt adott meg a parancssorban

en: Cannot convert %s to integer: out of range
hu: %s nem alakítható egésszé: kívül esik a tartományon

en: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
hu: Néhány indexfájlt nem sikerült letölteni. Figyelmen kívül lettek hagyva, vagy régebbiek lettek felhasználva.

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed before unchanged files in 'apt-get update'
en: Hit:%lu %s
hu: Találat:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files processed in 'apt-get update' Potentially replaced later by "Hit:", "Ign:" or "Err:" if something (bad) happens
en: Get:%lu %s
hu: Letöltés:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download, but the error is ignored (compare "Err:")
en: Ign:%lu %s
hu: Mellőz:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download and the error is critical (compare "Ign:")
en: Err:%lu %s
hu: Hiba:%lu %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
hu: Letöltve %sB %s alatt (%sB/s)

en:  [Working]
hu:  [Folyamatban]

en: Media change: please insert the disc labeled
     '%s'
    in the drive '%s' and press [Enter]
hu: Helyezze be a(z)
     „%s”
    címkéjű lemezt a(z) %s meghajtóba, és nyomja meg az Entert

en: Correcting dependencies...
hu: Függőségek javítása...

en:  failed.
hu:  sikertelen.

en: Unable to correct dependencies
hu: Nem lehet javítani a függőségeket

en: Unable to minimize the upgrade set
hu: Nem lehet minimalizálni a frissítendő csomagok mennyiségét

en:  Done
hu:  Kész

en: You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
hu: Próbálja futtatni az „apt --fix-broken install” parancsot ezek javításához.

en: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).
hu: Teljesítetlen függőségek. Próbálja kiadni az „apt --fix-broken install” parancsot csomagok nélkül (vagy telepítse a függőségeket is!).

en: Sorting
hu: Rendezés

en: Note, selecting '%s' for task '%s'
hu: Megjegyzés: „%s” kijelölése „%s” feladathoz

en: Note, selecting '%s' for glob '%s'
hu: Megjegyzés: „%s” kijelölése „%s” globhoz

en: Note, selecting '%s' for regex '%s'
hu: Megjegyzés: „%s” kijelölése „%s” regexhez

en: Package %s is a virtual package provided by:
hu: %s egy virtuális csomag, melyet az alábbi csomagok biztosítanak:

en:  [Installed]
hu:  [Telepítve]

en:  [Not candidate version]
hu:  [Nem jelölt verzió]

en: You should explicitly select one to install.
hu: Egyet név szerint ki kell jelölni a telepítésre.

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
hu: %s csomag nem elérhető, de egy másik hivatkozik rá.
    A kért csomag hiányzik, elavult vagy csak más forrásból érhető el

en: However the following packages replace it:
hu: De az alábbi csomagok helyettesítik:

en: Package '%s' has no installation candidate
hu: „%s” csomagnak nincs telepítésre jelölt verziója

en: Virtual packages like '%s' can't be removed
hu: A virtuális csomagokat, mint a(z) „%s” nem lehet eltávolítani

note: TRANSLATORS: Note, this is not an interactive question
en: Package '%s' is not installed, so not removed. Did you mean '%s'?
hu: A(z) „%s” csomag nincs telepítve, így nem lett törölve. Erre gondolt: „%s”?

en: Package '%s' is not installed, so not removed
hu: A(z) „%s” csomag nincs telepítve, így nem lett törölve

en: Note, selecting '%s' instead of '%s'
hu: Megjegyzés: „%s” kijelölése „%s” helyett

en: Most used commands:
hu: Legtöbbet használt parancsok:

en: See %s for more information about the available commands.
hu: Az elérhető parancsokkal kapcsolatban további információkért lásd: %s.

en: Configuration options and syntax is detailed in apt.conf(5).
    Information about how to configure sources can be found in sources.list(5).
    Package and version choices can be expressed via apt_preferences(5).
    Security details are available in apt-secure(8).
hu: A konfigurációs beállítások és a szintaxis az apt.conf(5) fájlban találhatók.
    A források beállításával kapcsolatos információkat a sources.list(5) tartalmazza.
    A csomag- és verzióválasztások az apt_preferences(5) használatával adhatók meg.
    A biztonsági adatok az apt-secure(8)-ban vannak.

en: This APT has Super Cow Powers.
hu: Ez az APT a SzuperTehén Hatalmával rendelkezik.

en: This APT helper has Super Meep Powers.
hu: Ez az APT segéd a Szuper Meep Hatalmával rendelkezik.

en: --force-yes is deprecated, use one of the options starting with --allow instead.
hu: a --force-yes elavult, használja a --allow kezdetű kapcsolók egyikét.

en: No packages found
hu: Nem találhatók csomagok

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
hu: FIGYELMEZTETÉS: Az alábbi csomagok nem hitelesíthetők!

en: Authentication warning overridden.
hu: A hitelesítési figyelmeztetés felülbírálva.

en: Some packages could not be authenticated
hu: Néhány csomag nem hitelesíthető

en: Install these packages without verification?
hu: Valóban ellenőrzés nélkül telepíti a csomagokat?

en: There were unauthenticated packages and -y was used without --allow-unauthenticated
hu: Hitelesítetlen csomagok vannak, és a -y kapcsolót használta
    a --allow-unauthenticated nélkül.

en: Couldn't determine free space in %s
hu: Nem határozható meg a szabad hely mennyisége itt: %s

en: You don't have enough free space in %s.
hu: Nincs elég szabad hely itt: %s.

en: Unable to lock the download directory
hu: Nem lehet zárolni a letöltési könyvtárat

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
hu: Néhány csomagot nem lehetett telepíteni. Ez azt jelentheti, hogy
    egy lehetetlen állapotot kért, vagy ha az unstable disztribúciót
    használja, akkor néhány igényelt csomag még nem készült el vagy ki
    lett mozdítva az Incoming-ból.

note: if (Packages == 1) { c1out << std::endl; c1out << _("Since you only requested a single operation it is extremely likely that\n" "the package is simply not installable and a bug report against\n" "that package should be filed.") << std::endl; }
en: The following information may help to resolve the situation:
hu: Az alábbi információk segíthetnek megoldani a problémát:

en: Broken packages
hu: Törött csomagok

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
hu: Nem lehet letölteni néhány archívumot. Próbálja futtatni az „apt-get update” parancsot, vagy használja a --fix-missing kapcsolót.

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
hu: Belső hiba, az InstallPackages törött csomagokkal lett meghívva!

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
hu: Csomagokat kellene eltávolítani, de az eltávolítás nem engedélyezett.

en: Essential packages were removed and -y was used without --allow-remove-essential.
hu: Alapvető csomagok lettek eltávolítva, és a -y kapcsolót használta
    a --allow-remove-essential nélkül.

en: Packages were downgraded and -y was used without --allow-downgrades.
hu: Vissza lettek fejlesztve csomagok, és a -y kapcsolót használta
    a --allow-downgrades nélkül.

en: Held packages were changed and -y was used without --allow-change-held-packages.
hu: Visszatartott csomagok módosultak, és a -y kapcsolót használta
    a --allow-change-held-packages nélkül.

en: Internal error, Ordering didn't finish
hu: Belső hiba, a rendezés nem fejeződött be

en: How odd... The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
hu: A méretek nem egyeznek, írjon az apt@packages.debian.org címre

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of archives.
hu: Letöltendő adatmennyiség: %sB/%sB.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of archives.
hu: Letöltendő adatmennyiség: %sB.

en: After this operation, %sB of additional disk space will be used.
hu: A művelet után %sB lemezterület kerül felhasználásra.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: After this operation, %sB disk space will be freed.
hu: A művelet után %sB lemezterület szabadul fel.

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
hu: A „Trivial Only” meg van adva, de ez nem egy triviális művelet.

en: Do you want to continue?
hu: Folytatni akarja?

en: Abort.
hu: Megszakítva.

en: Some files failed to download
hu: Néhány fájlt nem sikerült letölteni

en: Download complete and in download only mode
hu: A letöltés befejeződött a „csak letöltés” módban

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
hu: A --fix-missing és az adathordozó-csere jelenleg nem támogatott

en: Unable to correct missing packages.
hu: Nem lehet javítani a hiányzó csomagokat.

en: Aborting install.
hu: Telepítés megszakítása.

en: The following package disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages: | The following packages disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages:
hu[0]: A következő csomag eltűnt a rendszerből, mivel
    az összes fájlt más csomagok fölülírták:
hu[1]: A következő csomagok eltűntek a rendszerből, mivel
    az összes fájlt más csomagok fölülírták:

en: Note: This is done automatically and on purpose by dpkg.
hu: Megjegyzés: ezt a dpkg automatikusan és szándékosan hajtja végre.

en: We are not supposed to delete stuff, can't start AutoRemover
hu: Nem kellene semmit törölni, az AutoRemover nem indítható

en: Hmm, seems like the AutoRemover destroyed something which really
    shouldn't happen. Please file a bug report against apt.
hu: Úgy tűnik, az AutoRemover hibát okozott, ez nem történhetne meg.
    Küldjön hibajelentést az apt csomaghoz.

en: Internal Error, AutoRemover broke stuff
hu: Belső hiba, az AutoRemover sérült

en: Use '%s' to remove it. | Use '%s' to remove them.
hu[0]: Ezt az „%s” paranccsal törölheti.
hu[1]: Ezeket az „%s” paranccsal törölheti.

en: The following package was automatically installed and is no longer required: | The following packages were automatically installed and are no longer required:
hu[0]: A következő csomag automatikusan lett telepítve, és már nincs rá szükség:
hu[1]: A következő csomagok automatikusan lettek telepítve, és már nincs rájuk szükség:

en: %lu package was automatically installed and is no longer required.
     | %lu packages were automatically installed and are no longer required.
hu[0]: %lu csomag automatikusan lett telepítve, és már nincs rá szükség.
hu[1]: %lu csomag automatikusan lett telepítve, és már nincs rájuk szükség.

en: Suggested packages:
hu: Javasolt csomagok:

en: Recommended packages:
hu: Ajánlott csomagok:

en: The following additional packages will be installed:
hu: A következő további csomagok lesznek telepítve:

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
hu: %s kihagyása, ez már telepítve van, és a frissítés nincs beállítva.

en: Skipping %s, it is not installed and only upgrades are requested.
hu: „%s” kihagyása, nincs telepítve, és csak frissítések lettek kérve.

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
hu: %s újratelepítése nem lehetséges, mert nem lehet letölteni.

note: TRANSLATORS: First string is package name, second is version
en: %s is already the newest version (%s).
hu: %s már a legújabb verzió (%s).

en: %s set to manually installed.
hu: %s kézi telepítésűre állítva.

en: Selected version '%s' (%s) for '%s'
hu: „%s” (%s) verzió lett kijelölve ehhez: „%s”

en: Selected version '%s' (%s) for '%s' because of '%s'
hu: „%s” (%s) verzió lett kijelölve ehhez: „%s”, a(z) „%s” miatt

en: Listing
hu: Felsorolás

en: There is %i additional version. Please use the '-a' switch to see it | There are %i additional versions. Please use the '-a' switch to see them.
hu[0]: %i további verzió van. A megjelenítéséhez használja a „-a” kapcsolót
hu[1]: %i további verzió van. A megjelenítésükhöz használja a „-a” kapcsolót

note: TRANSLATORS: placeholder is a binary name like apt or apt-get
en: NOTE: This is only a simulation!
          %s needs root privileges for real execution.
          Keep also in mind that locking is deactivated,
          so don't depend on the relevance to the real current situation!
hu: NE FELEDJE: Ez csak szimuláció!
          Az %s rendszergazdai jogokat igényel a tényleges végrehajtáshoz.
          Ne feledje, hogy a zárolás is ki van kapcsolva,
          így ne számítson a jelenlegi helyzet valósságára!

en: unknown
hu: ismeretlen

en: [installed,upgradable to: %s]
hu: [telepítve, frissíthető erre: %s]

en: [installed,local]
hu: [telepítve, helyi]

en: [installed,auto-removable]
hu: [telepítve, auto-eltávolítható]

en: [installed,automatic]
hu: [telepítve, automatikus]

en: [installed]
hu: [telepítve]

en: [upgradable from: %s]
hu: [frissíthető erről: %s]

en: [residual-config]
hu: [megmaradt konfig]

en: but %s is installed
hu: de %s van telepítve

en: but %s is to be installed
hu: de csak %s telepíthető

en: but it is not installable
hu: de az nem telepíthető

en: but it is a virtual package
hu: de az egy virtuális csomag

en: but it is not going to be installed
hu: de az nincs telepítésre megjelölve

en: but it is not installed
hu: de az nincs telepítve

en:  or
hu:  vagy

en: The following packages have unmet dependencies:
hu: Az alábbi csomagoknak teljesítetlen függőségei vannak:

en: The following NEW packages will be installed:
hu: Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:

en: The following packages will be REMOVED:
hu: Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:

en: The following packages have been kept back:
hu: Az alábbi csomagok vissza lesznek tartva:

en: The following packages will be upgraded:
hu: Az alábbi csomagok frissítve lesznek:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
hu: Az alábbi csomagok VISSZAFEJLESZTÉSRE kerülnek:

en: The following held packages will be changed:
hu: A következő visszatartott csomagok cseréje:

en: %s (due to %s)
hu: %s (%s miatt)

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
hu: FIGYELMEZTETÉS: Az alábbi alapvető csomagok el lesznek távolítva.
    NE tegye ezt, hacsak nem tudja pontosan, mit csinál!

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
hu: %lu frissített, %lu újonnan telepített,

en: %lu reinstalled,
hu: %lu újratelepítendő,

en: %lu downgraded,
hu: %lu visszafejlesztendő,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
hu: %lu eltávolítandó és %lu nem frissített.

en: %lu not fully installed or removed.
hu: %lu nincs teljesen telepítve/eltávolítva.

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to Y[es] e.g. "Do you want to continue? [Y/n] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [Y/n]
hu: [I/n]

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to N[o] e.g. "Should this file be removed? [y/N] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [y/N]
hu: [i/N]

note: TRANSLATOR: "Yes" answer printed for a yes/no question if --assume-yes is set
en: Y
hu: I

en: You must give at least one search pattern
hu: Legalább egy keresési mintát meg kell adnia

en: Full Text Search
hu: Keresés a teljes szövegben

en: There is %i additional record. Please use the '-a' switch to see it | There are %i additional records. Please use the '-a' switch to see them.
hu[0]: %i további rekord van. A megjelenítéséhez használja a „-a” kapcsolót
hu[1]: %i további rekord van. A megjelenítésükhöz használja a „-a” kapcsolót

en: not a real package (virtual)
hu: nem valódi csomag (virtuális)

en: Package files:
hu: Csomagfájlok:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
hu: A gyorsítótár nincs szinkronban, nem lehet kereszthivatkozni a csomagfájlra

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
hu: Rögzített csomagok:

note: Print the package name and the version we are forcing to
en: %s -> %s with priority %d
hu: %s -> %s, %d prioritással

en:   Installed:
hu:   Telepítve:

en:   Candidate:
hu:   Jelölt:

en: (none)
hu: (nincs)

note: Show the priority tables
en:   Version table:
hu:   Verziótáblázat:

en: Can not find a package for architecture '%s'
hu: Nem található csomag a(z) „%s” architektúrához

en: Can not find a package '%s' with version '%s'
hu: Nem található „%s” csomag „%s” verzióval

en: Can not find a package '%s' with release '%s'
hu: Nem található „%s” csomag „%s” kiadással

en: Picking '%s' as source package instead of '%s'
hu: „%s” kiválasztása forráscsomagként „%s” helyett

en: Can not find version '%s' of package '%s'
hu: A(z) „%2$s” csomag „%1$s” verziója nem érhető el

en: Must specify at least one package to fetch source for
hu: Legalább egy csomagot meg kell adni, amelynek a forrását le kell tölteni

en: Unable to find a source package for %s
hu: Nem található forráscsomag ehhez: %s

en: NOTICE: '%s' packaging is maintained in the '%s' version control system at:
    %s
hu: MEGJEGYZÉS: a(z) „%s” csomagolása a(z) „%s” verziókövető rendszerben van karbantartva:
    %s

en: Please use:
    %s
    to retrieve the latest (possibly unreleased) updates to the package.
hu: Használja a következő parancsot:
    %s
    a csomag legújabb (esetleg kiadatlan) frissítéseinek letöltéséhez.

en: Skipping already downloaded file '%s'
hu: A már letöltött „%s” fájl kihagyása

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of source archives.
hu: Letöltendő forrásadat-mennyiség: %sB/%sB.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of source archives.
hu: Letöltendő forrásadat-mennyiség: %sB.

en: Fetch source %s
hu: Forrás letöltése: %s

en: Failed to fetch some archives.
hu: Nem sikerült néhány archívumot letölteni.

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
hu: Egy már kibontott forrás kibontásának kihagyása itt: %s

en: Unpack command '%s' failed.
hu: „%s” kibontási parancs nem sikerült.

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
hu: Ellenőrizze, hogy a „dpkg-dev” csomag telepítve van-e.

en: Build command '%s' failed.
hu: „%s” elkészítési parancs nem sikerült.

en: Unable to get build-dependency information for %s
hu: Nem lehet %s fordítási függőségeinek információit letölteni

en: %s has no build depends.
hu: Nincs fordítási függősége a következőnek: %s.

en: No architecture information available for %s. See apt.conf(5) APT::Architectures for setup
hu: Nem érhetők el architektúrainformációk ehhez: %s. A beállításokkal kapcsolatban lásd az apt.conf(5) APT::Architectures részét.

en: Must specify at least one package to check builddeps for
hu: Legalább egy csomagot adjon meg, amelynek fordítási függőségeit ellenőrizni kell

en: Note, using directory '%s' to get the build dependencies
hu: Megjegyzés: %s könyvtár használata a fordítási függőségek lekéréséhez

en: Note, using file '%s' to get the build dependencies
hu: Megjegyzés: %s fájl használata a fordítási függőségek lekéréséhez

en: Failed to process build dependencies
hu: Nem sikerült az építési függőségeket feldolgozni

en: Failed to parse %s. Edit again?
hu: %s feldolgozása sikertelen. Újra szerkeszti?

en: Your '%s' file changed, please run 'apt-get update'.
hu: A(z) „%s” fájl megváltozott, adja ki az „apt-get update” parancsot.

en: Package %s version %s has an unmet dep:
hu: %s csomag %s verziójának teljesítetlen függősége van:

en: The update command takes no arguments
hu: Az update parancsnak nincsenek argumentumai

en: %i package can be upgraded. Run 'apt list --upgradable' to see it.
     | %i packages can be upgraded. Run 'apt list --upgradable' to see them.
hu[0]: %i csomag frissíthető. A megjelenítéséhez futtassa az „apt list --upgradable” parancsot.
hu[1]: %i csomag frissíthető. A megjelenítésükhöz futtassa az „apt list --upgradable” parancsot.

en: All packages are up to date.
hu: Minden csomag naprakész.

en: %s does not take any arguments
hu: Az %s parancsnak nincsenek argumentumai

en: Total package names:
hu: Csomagnevek összesen :

en: Total package structures:
hu: Csomagstruktúrák összesen:

en:   Normal packages:
hu:   Normális csomagok:

en:   Pure virtual packages:
hu:   Teljesen virtuális csomagok:

en:   Single virtual packages:
hu:   Egyedi virtuális csomagok:

en:   Mixed virtual packages:
hu:   Vegyes virtuális csomagok:

en:   Missing:
hu:   Hiányzik:

en: Total distinct versions:
hu: Különböző verziók összesen:

en: Total distinct descriptions:
hu: Összes különböző leírás:

en: Total dependencies:
hu: Függőségek összesen:

en: Total ver/file relations:
hu: Verzió/Fájl kapcsolatok összesen:

en: Total Desc/File relations:
hu: Leírás/Fájl kapcsolatok összesen:

en: Total Provides mappings:
hu: „Biztosítja” kapcsolatok összesen:

en: Total globbed strings:
hu: Minták összesen:

en: Total slack space:
hu: Slack terület összesen:

en: Total space accounted for:
hu: Nyilvántartott terület összesen:

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark showauto' instead.
hu: Ez a parancs elavult. Használja helyette az „apt-mark showauto”-t.

en: Usage: apt-cache [options] command
           apt-cache [options] show pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-cache queries and displays available information about installed
    and installable packages. It works exclusively on the data acquired
    into the local cache via the 'update' command of e.g. apt-get. The
    displayed information may therefore be outdated if the last update was
    too long ago, but in exchange apt-cache works independently of the
    availability of the configured sources (e.g. offline).
hu: Használat: apt-cache [kapcsolók] parancs
               apt-cache [kapcsolók] show csom1 [csom2 ...]
    
    Az apt-cache telepített és telepíthető csomagokról kérdezi le és jeleníti
    meg az elérhető információkat. Kizárólag a helyi gyorsítótárba az
    apt-get (vagy hasonló) update parancsával beszerzett adatokon dolgozik.
    A megjelenő információk így elavultak lehetnek, ha az utolsó frissítés
    túl régen volt, cserébe az apt-cache a beállított források elérhetőségétől
    függetlenül működik, például kapcsolat nélküli módban.

en: Show source records
hu: Megjeleníti a forrásrekordokat

en: Search the package list for a regex pattern
hu: A csomaglistában keres reguláris kifejezéseket

en: Show raw dependency information for a package
hu: Nyers függőségi információt mutat a csomagról

en: Show reverse dependency information for a package
hu: Fordított függőségi információkat jelenít meg a csomagról

en: Show a readable record for the package
hu: Megjeleníti a csomag leírását

en: List the names of all packages in the system
hu: Kilistázza az összes csomag nevét

en: Show policy settings
hu: Megjeleníti a policy beállításokat

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 5.0.3 Disk 1'
hu: Adja meg a lemez nevét, mint például „Debian 5.0.3 1. lemez”

en: Please insert a Disc in the drive and press [Enter]
hu: Helyezzen be egy lemezt a meghajtóba, és nyomja meg az Entert

en: Failed to mount '%s' to '%s'
hu: „%s” csatolása a(z) „%s” könyvtárba meghiúsult

en: No CD-ROM could be auto-detected or found using the default mount point.
    You may try the --cdrom option to set the CD-ROM mount point.
    See 'man apt-cdrom' for more information about the CD-ROM auto-detection and mount point.
hu: Nem ismerhető fel automatikusan, vagy nem található CD-ROM az alapértelmezett csatolási pont használatával.
    Megpróbálhatja a --cdrom kapcsolóval beállítani a CD-ROM csatolási pontját.
    A CD-ROM automatikus felismerésével és csatolási pontjával kapcsolatos információkért lásd a „man apt-cdrom” parancsot.

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
hu: Ismételje meg a folyamatot készlete többi CD-jével is.

en: Usage: apt-cdrom [options] command
    
    apt-cdrom is used to add CDROM's, USB flashdrives and other removable
    media types as package sources to APT. The mount point and device
    information is taken from apt.conf(5), udev(7) and fstab(5).
hu: Használat: apt-cdrom [kapcsolók] parancs
    
    Az apt-cdrom használatával CD-ROM-ok, USB pendrive-ok és más cserélhető
    adathordozók vehetők fel csomagforrásként az APT-hoz. A csatolási pont és az
    eszközinformációk az apt.conf(5), udev(7) és fstab(5) használatával állnak elő.

en: Arguments not in pairs
hu: Az argumentumok nincsenek párban

en: Usage: apt-config [options] command
    
    apt-config is an interface to the configuration settings used by
    all APT tools, mainly intended for debugging and shell scripting.
hu: Használat: apt-config [kapcsolók] parancs
    
    Az apt-config egy felület az APT eszközök által használt konfigurációs
    beállításokhoz, főleg hibakereséshez és parancsfájlokhoz tervezve.

en: get configuration values via shell evaluation
hu: konfigurációs értékek lekérése parancsértelmező-kiértékelés útján

en: show the active configuration setting
hu: az aktív konfigurációs beállítás megjelenítése

en: Usage: apt-extracttemplates file1 [file2 ...]
    
    apt-extracttemplates is used to extract config and template files
    from debian packages. It is used mainly by debconf(1) to prompt for
    configuration questions before installation of packages.
hu: Használat: apt-extracttemplates fájl1 [fájl2 ...]
    
    Az apt-extracttemplates konfigurációs- és sabloninformációk debian-
    csomagokból való kinyerésére használható. Elsősorban a debconf(1)
    használja konfigurációs kérdések feltételéhez a csomagok telepítése előtt.

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
hu: Nem lehet megállapítani a debconf verziót. A debconf telepítve van?

en: Couldn't find package %s
hu: Az alábbi csomag nem található: %s

en: %s set to automatically installed.
hu: %s megjelölve automatikusan telepítettként.

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark auto' and 'apt-mark manual' instead.
hu: Ez a parancs elavult. Használja helyette az „apt-mark auto” és az „apt-mark auto” parancsokat.

en: Internal error, problem resolver broke stuff
hu: Belső hiba, a problémamegoldó hibát okozott

en: Supported modules:
hu: Támogatott modulok:

en: Usage: apt-get [options] command
           apt-get [options] install|remove pkg1 [pkg2 ...]
           apt-get [options] source pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-get is a command line interface for retrieval of packages
    and information about them from authenticated sources and
    for installation, upgrade and removal of packages together
    with their dependencies.
hu: Használat: apt-get [kapcsolók] parancs
               apt-get [kapcsolók] install|remove csom1 [csom2 ...]
               apt-get [kapcsolók] source csom1 [csom2 ...]
    
    Az apt-get egy parancssori felület csomagok és információk letöltésére
    hitelesített forrásokból, valamint csomagok telepítésére,
    frissítésére és eltávolítására a függőségeikkel együtt.

en: Retrieve new lists of packages
hu: Frissíti a csomaglistákat

en: Perform an upgrade
hu: Frissítés végrehajtása

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
hu: Új csomagok telepítése (csomag a libc6 és nem a libc6.deb)

en: Remove packages
hu: Csomagok eltávolítása

en: Remove packages and config files
hu: Eltávolítja és teljesen törli a csomagokat

en: Remove automatically all unused packages
hu: Automatikusan eltávolítja a nem használt csomagokat

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
hu: Disztribúciófrissítés, lásd apt-get(8)

en: Follow dselect selections
hu: Követi a dselect kijelöléseit

en: Configure build-dependencies for source packages
hu: Forráscsomagok építési függőségét konfigurálja

en: Erase downloaded archive files
hu: Törli a letöltött archívumfájlokat

en: Erase old downloaded archive files
hu: Törli a régi letöltött archívumfájlokat

en: Verify that there are no broken dependencies
hu: Ellenőrzi, hogy nincsenek-e törött függőségek

en: Download source archives
hu: Forrásarchívumok letöltése

en: Download the binary package into the current directory
hu: Bináris csomag letöltése a jelenlegi mappába

en: Download and display the changelog for the given package
hu: Adott csomag változási naplójának letöltése és megjelenítése

en: Need one URL as argument
hu: Szükséges egy URL argumentum

en: Must specify at least one pair url/filename
hu: Legalább egy pár URL-t/fájlnevet meg kell adni

en: Download Failed
hu: A letöltés meghiúsult

en: GetSrvRec failed for %s
hu: A GetSrvRec hívás meghiúsult ehhez: %s

en: Usage: apt-helper [options] command
           apt-helper [options] cat-file file ...
           apt-helper [options] download-file uri target-path
    
    apt-helper bundles a variety of commands for shell scripts to use
    e.g. the same proxy configuration or acquire system as APT would.
hu: Használat: apt-helper [kapcsolók] parancs
           apt-helper [kapcsolók] cat-file fájl ...
           apt-helper [kapcsolók] download-file uri célútvonal
    
    Az apt-helper különböző parancsokat csomagol össze parancsfájlok számára,
    hogy azok például ugyanazokat proxybeállításokat vagy beszerzési
    rendszert használhassák, mint az APT.

en: download the given uri to the target-path
hu: a megadott URI letöltése a célútvonalra

en: lookup a SRV record (e.g. _http._tcp.ftp.debian.org)
hu: SRV rekord kikeresése (például: _http._tcp.ftp.debian.org)

en: concatenate files, with automatic decompression
hu: fájlok összefűzése, automatikus kibontással

en: detect proxy using apt.conf
hu: proxyfelismerés az apt-conf használatával

en: Usage: apt-internal-solver
    
    apt-internal-solver is an interface to use the current internal
    resolver for the APT family like an external one, for debugging or
    the like.
hu: Használat: apt-internal-solver
    
    Az apt-internal-solver felülettel az aktuális belső feloldó külső
    feloldóként használható az APT családhoz hibakeresési vagy hasonló céllal

en: %s can not be marked as it is not installed.
hu: %s nem jelölhető meg, mivel nincs telepítve.

en: %s was already set to manually installed.
hu: %s már be van állítva kézi telepítésűre.

en: %s was already set to automatically installed.
hu: %s már meg van jelölve automatikusan telepítettként.

en: %s was already set on hold.
hu: %s már be van állítva visszatartásra.

en: %s was already not on hold.
hu: %s eddig sem volt visszatartva.

en: Executing dpkg failed. Are you root?
hu: A dpkg futtatása sikertelen. Van root jogosultsága?

en: %s set on hold.
hu: %s beállítva visszatartásra.

en: Canceled hold on %s.
hu: Visszatartás törölve ezen: %s.

en: Selected %s for purge.
hu: %s kijelölve teljes törlésre.

en: Selected %s for removal.
hu: %s kijelölve eltávolításra.

en: Selected %s for installation.
hu: %s kijelölve telepítésre.

en: Usage: apt-mark [options] {auto|manual} pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-mark is a simple command line interface for marking packages
    as manually or automatically installed. It can also be used to
    manipulate the dpkg(1) selection states of packages, and to list
    all packages with or without a certain marking.
hu: Használat: apt-mark [kapcsolók] {auto|manual} csom1 [csom2 ...]
    
    Az apt-mark egy egyszerű parancssori felület csomagok megjelölésére
    kézileg vagy automatikusan telepítettként. Használható a csomagok dpkg(1)
    kijelölési állapotainak manipulálására is, valamint adott kijelöléssel
    rendelkező vagy nem rendelkező összes csomag kiíratására is.

en: Mark the given packages as automatically installed
hu: Az adott csomagok megjelölése automatikusan telepítettként

en: Mark the given packages as manually installed
hu: Az adott csomagok megjelölése kézzel telepítettként

en: Mark a package as held back
hu: Csomag megjelölése visszatartottként

en: Unset a package set as held back
hu: Csomag visszatartottként megjelölésének törlése

en: Print the list of automatically installed packages
hu: Automatikusan telepített csomagok listájának kiírása

en: Print the list of manually installed packages
hu: Kézileg telepített csomagok listájának kiírása

en: Print the list of packages on hold
hu: Visszatartott csomagok listájának megjelölése

en: Unknown package record!
hu: Ismeretlen csomagbejegyzés!

en: Usage: apt-sortpkgs [options] file1 [file2 ...]
    
    apt-sortpkgs is a simple tool to sort package information files.
    By default it sorts by binary package information, but the -s option
    can be used to switch to source package ordering instead.
hu: Használat: apt-sortpkgs [kapcsolók] fájl1 [fájl2 ...]
    
    Az apt-sortpkgs csomaginformációs fájlok rendezésére szolgál.
    Alapesetben bináris csomagok információi alapján rendez, de a -s kapcsolóval
    át lehet váltani forrás csomagok szerinti sorrendre.

en: Usage: apt [options] command
    
    apt is a commandline package manager and provides commands for
    searching and managing as well as querying information about packages.
    It provides the same functionality as the specialized APT tools,
    like apt-get and apt-cache, but enables options more suitable for
    interactive use by default.
hu: Használat: apt [kapcsolók] parancs
    
    Az apt egy parancssori csomagkezelő, amely parancsokat biztosít csomagok
    keresésére és kezelésére, illetve információk lekérésére.
    Ugyanazokat a funkciókat biztosítja, mint a specializált APT eszközök,
    például az apt-get és az apt-cache, de az interaktív használathoz
    megfelelőbb beállításokat tesz alapértelmezésben elérhetővé.

note: query
en: list packages based on package names
hu: csomagok kiírása csomagnevek alapján

en: search in package descriptions
hu: keresés csomagleírásokban

en: show package details
hu: csomagrészletek megjelenítése

note: package stuff
en: install packages
hu: csomagok telepítése

en: remove packages
hu: csomagok eltávolítása

note: system wide stuff
en: update list of available packages
hu: elérhető csomagok listájának frissítése

en: upgrade the system by installing/upgrading packages
hu: a rendszer frissítése csomagok telepítésével/frissítésével

en: upgrade the system by removing/installing/upgrading packages
hu: a rendszer frissítése csomagok eltávolításával/telepítésével/frissítésével

note: misc
en: edit the source information file
hu: a forrásinformációs fájl szerkesztése

en: Bad default setting!
hu: Hibás alapértelmezett beállítás!

en: Press [Enter] to continue.
hu: A folytatáshoz nyomja meg az Entert.

en: Do you want to erase any previously downloaded .deb files?
hu: Törli a korábban letöltött .deb fájlokat?

en: Some errors occurred while unpacking. Packages that were installed
hu: Hiba történt a kicsomagolás során. A telepített csomagok

en: will be configured. This may result in duplicate errors
hu: beállításra kerülnek. Ez többszörös

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
hu: vagy hiányzó függőségek miatti hibákat okozhat. Ez így van rendben, csak az ezen üzenet

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
hu: előtti hibák fontosak. Javítsa azokat, és futtassa az [I]nstallt újra

en: Merging available information
hu: Elérhető információk egyesítése

en: Package extension list is too long
hu: A csomagkiterjesztések listája túl hosszú

en: Error processing directory %s
hu: Hiba a(z) %s könyvtár feldolgozásakor

en: Source extension list is too long
hu: A forráskiterjesztések listája túl hosszú

en: Error writing header to contents file
hu: Hiba a tartalomfájl fejlécének írásakor

en: Error processing contents %s
hu: Hiba %s tartalmának feldolgozásakor

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitrary configuration option
hu: Használat: apt-ftparchive [kapcsolók] parancs
    Parancsok: packages binarypath [felülbírálófájl [útvonalelőtag]]
               sources srcpath [felülbírálófájl [útvonalelőtag]]
               contents útvonal
               release útvonal
               generate konfigfájl [csoportok]
               clean konfigfájl
    
    Az apt-ftparchive indexfájlokat generál a Debian archívumokhoz. A generálás
    sok stílusát támogatja, a teljesen automatizálttól kezdve a
    dpkg-scanpackages és a dpkg-scansources funkcionális helyettesítéséig.
    
    Az apt-ftparchive Package fájlokat generál a .deb-ek fájából. A Package
    fájl minden vezérlő mezőt tartalmaz minden egyes csomagról úgy az MD5
    hasht mint a fájlméretet. Az override (felülbíráló) fájl támogatott a
    Prioritás és Szekció mezők értékének kényszerítésére.
    
    Hasonlóképpen az apt-ftparchive Sources fájlokat generál .dsc-k fájából.
    A --source-override opció használható forrás-felülbíráló fájlok megadására
    
    A „packages” és „sources” parancsokat a fa gyökeréből kell futtatni.
    A BinaryPath-nak a rekurzív keresés kiindulópontjára kell mutatnia, és
    a felülbírálófájlnak a felülbíráló jelzőket kell tartalmaznia. Az útvonalelőtag
    hozzáadódik a fájlnév mezőkhöz, ha meg van adva. Felhasználására egy példa a
    Debian archívumból:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Kapcsolók:
      -h    Ez a súgó szöveg
      --md5 MD5 generálás vezérlése
      -s=?  Forrás-felülbíráló fájl
      -q    Szűkszavú mód
      -d=?  Opcionális gyorsítótár-adatbázis kiválasztása
      --no-delink „delink” hibakereső mód bekapcsolása
      --contents  Tartalom fájl generálásának ellenőrzése
      -c=?  Ezt a konfigurációs fájlt olvassa be
      -o=?  Beállít egy tetszőleges konfigurációs opciót

en: No selections matched
hu: Nincs illeszkedő kiválasztás

en: Some files are missing in the package file group `%s'
hu: Néhány fájl hiányzik a(z) „%s” csomagfájlcsoportból

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
hu: A DB megsérült, a fájl átnevezve %s.old-ra

en: DB is old, attempting to upgrade %s
hu: A DB régi, kísérlet a következő frissítésére: %s

en: DB format is invalid. If you upgraded from an older version of apt, please remove and re-create the database.
hu: Az adatbázis-formátum érvénytelen. Ha az apt egy korábbi verziójáról frissített, akkor távolítsa el, és hozza létre újra az adatbázist.

en: Unable to open DB file %s: %s
hu: A(z) %s DB fájlt nem lehet megnyitni: %s

en: Failed to read .dsc
hu: Nem sikerült olvasni a .dsc fájlt

en: Archive has no control record
hu: Az archívumnak nincs vezérlő rekordja

en: Unable to get a cursor
hu: Nem sikerült egy mutatóhoz jutni

en: realloc - Failed to allocate memory
hu: realloc - Nem sikerült memóriát lefoglalni

en: Unknown compression algorithm '%s'
hu: „%s” tömörítési algoritmus ismeretlen

en: Compressed output %s needs a compression set
hu: %s tömörített kimenetnek egy tömörítő készletre van szüksége

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
hu: Nem sikerült IPC-adatcsatornát létrehozni az alfolyamathoz

en: Failed to fork
hu: Nem sikerült forkolni

en: Compress child
hu: Gyermekfolyamat tömörítése

en: Internal error, failed to create %s
hu: Belső hiba, %s létrehozása sikertelen

en: IO to subprocess/file failed
hu: IO az alfolyamathoz/fájlhoz nem sikerült

en: Failed to read while computing MD5
hu: Olvasási hiba az MD5 kiszámításakor

en: Failed to rename %s to %s
hu: „%s” átnevezése sikertelen erre: %s

en: Unable to open %s
hu: %s megnyitása sikertelen

note: skip spaces find end of word
en: Malformed override %s line %llu (%s)
hu: %s felülbírálás deformált a(z) %llu. sorában (%s)

en: Failed to read the override file %s
hu: Nem lehet a(z) %s felülbírálófájlt olvasni

en: Malformed override %s line %llu #1
hu: %s felülbírálás deformált a(z) %llu. sorában #1

en: Malformed override %s line %llu #2
hu: %s felülbírálás deformált a(z) %llu. sorában #2

en: Malformed override %s line %llu #3
hu: %s felülbírálás deformált a(z) %llu. sorában #3

en: W: Unable to read directory %s
hu: F: nem lehet a(z) %s könyvtárat olvasni

en: W: Unable to stat %s
hu: F: %s nem érhető el

en: E:
hu: H:

en: W:
hu: F:

en: E: Errors apply to file
hu: H: Hibás a fájl

en: Failed to resolve %s
hu: Nem sikerült feloldani ezt: %s

en: Tree walking failed
hu: Fabejárás nem sikerült

en: Failed to open %s
hu: %s megnyitása sikertelen

en: *** Failed to link %s to %s
hu: *** %s linkelése sikertelen ehhez: %s

en:  DeLink limit of %sB hit.
hu:  a DeLink korlátja (%sB) elérve.

en: Archive had no package field
hu: Az archívumnak nem volt csomag mezője

en:   %.*s has no override entry
hu:   %.*s nem rendelkezik felülbíráló bejegyzéssel

en:   %.*s maintainer is %.*s not %s
hu:   %.*s karbantartója %.*s, nem %s

en:   %.*s has no source override entry
hu:   %.*s nem rendelkezik forrás-felülbíráló bejegyzéssel

en:   %.*s has no binary override entry either
hu:   %.*s nem rendelkezik bináris-felülbíráló bejegyzéssel sem

en: Waiting for headers
hu: Várakozás a fejlécekre

en: The HTTP server sent an invalid reply header
hu: A HTTP-kiszolgáló érvénytelen válaszfejlécet küldött

en: Bad header line
hu: Rossz fejlécsor

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
hu: A HTTP-kiszolgáló érvénytelen Content-Length fejlécet küldött

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
hu: A HTTP-kiszolgáló érvénytelen Content-Range fejlécet küldött

en: This HTTP server has broken range support
hu: A HTTP-kiszolgáló tartománytámogatása sérült

en: Unknown date format
hu: Ismeretlen dátumformátum

en: Bad header data
hu: Rossz fejlécadatok

en: Connection failed
hu: Sikertelen kapcsolódás

en: Automatically disabled %s due to incorrect response from server/proxy. (man 5 apt.conf)
hu: %s automatikusan letiltva, mert hibás válasz érkezett a kiszolgálótól/proxytól. (lásd: man 5 apt.conf)

en: Internal error
hu: Belső hiba

en: Unable to read the cdrom database %s
hu: %s CD-ROM adatbázis nem olvasható

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
hu: Használja az apt-cdrom parancsot a CD felismertetésére. Az apt-get update nem használható új CD-k hozzáadására.

en: Wrong CD-ROM
hu: Hibás CD

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
hu: Nem lehet leválasztani az itt lévő CD-ROM-ot: %s, még használatban lehet.

en: Disk not found.
hu: A lemez nem található.

en: File not found
hu: A fájl nem található

en: Connecting to %s (%s)
hu: Csatlakozás: %s (%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
hu: Foglalat létrehozása sikertelen ehhez: %s (f=%u t=%u p=%u)

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
hu: Kapcsolat létrehozása sikertelen ehhez: %s: %s (%s).

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Could not connect to %s:%s (%s).
hu: Nem lehet kapcsolódni ehhez: %s: %s (%s).

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
hu: Időtúllépés miatt nem lehet kapcsolódni a következőhöz: %s: %s (%s)

en: Connecting to %s
hu: Kapcsolódás: %s

en: Could not resolve '%s'
hu: Nem lehet feloldani a következőt: „%s”

en: Temporary failure resolving '%s'
hu: Átmeneti hiba „%s” feloldása közben

en: System error resolving '%s:%s'
hu: Rendszerhiba „%s:%s” feloldásakor

en: Something wicked happened resolving '%s:%s' (%i - %s)
hu: Hiba történt „%s:%s” feloldásakor (%i - %s)

en: Unable to connect to %s:%s:
hu: Nem lehet csatlakozni ehhez: %s:%s:

en: Failed to stat
hu: Nem érhető el

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
hu: Érvénytelen URI, helyi URI-k nem kezdődhetnek //-rel

en: At least one invalid signature was encountered.
hu: Legalább egy aláírás érvénytelen.

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
hu: Belső hiba: Jó aláírás, de nem állapítható meg a kulcs ujjlenyomata.

en: The following signatures were invalid:
hu: Az alábbi aláírások érvénytelenek voltak:

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
hu: Az alábbi aláírások nem ellenőrizhetők, mert a nyilvános kulcs nem érhető el:

en: Error reading from server. Remote end closed connection
hu: Hiba a kiszolgálóról olvasáskor, a túloldal lezárta a kapcsolatot

en: Error reading from server
hu: Hiba a kiszolgálóról olvasáskor

en: Error writing to file
hu: Hiba a fájl írásakor

en: Select failed
hu: A kiválasztás sikertelen

en: Connection timed out
hu: Időtúllépés a kapcsolatban

en: Problem hashing file
hu: Probléma a fájl hash értékének meghatározásakor

en: Failed to set modification time
hu: A módosítási idő beállítása sikertelen

en: Empty files can't be valid archives
hu: Az üres fájlok biztosan nem érvényes csomagok
