apt 3.0.2 - en to cs translation catalogue (712 entries)

en: Updating from such a repository can't be done securely, and is therefore disabled by default.
cs: Aktualizaci z takového repozitáře nelze provést zabezpečeně a je proto implicitně zakázána.

en: Data from such a repository can't be authenticated and is therefore potentially dangerous to use.
cs: Data z takového repozitáře nelze ověřit a proto je jejich použití potenciálně nebezpečné.

en: See apt-secure(8) manpage for repository creation and user configuration details.
cs: Podrobnosti o vytváření a nastavení repozitářů naleznete v manuálové stránce apt-secure(8).

en: The repository '%s' is no longer signed.
cs: Repozitář „%s“ již není podepsán.

en: The repository '%s' no longer has a Release file.
cs: Repozitář „%s“ již neobsahuje soubor Release.

en: This is normally not allowed, but the option Acquire::AllowDowngradeToInsecureRepositories was given to override it.
cs: Toto není běžně povoleno, ale bylo to vynuceno volbou Acquire::AllowDowngradeToInsecureRepositories.

en: The repository '%s' is not signed.
cs: Repozitář „%s“ není podepsán.

en: The repository '%s' does not have a Release file.
cs: Repozitář „%s“ neobsahuje soubor Release.

en: The repository '%s' provides only weak security information.
cs: Repozitář „%s“ nabízí pouze slabé zabezpečení.

en: Failed to readlink %s
cs: Nelze přečíst odkaz %s

en: Failed to stat %s
cs: Nelze vyhodnotit %s

en: Hash Sum mismatch
cs: Neshoda kontrolních součtů

en: Insufficient information available to perform this download securely
cs: Neexisuje dostatek informací pro bezpečné stažení

en: rename failed, %s (%s -> %s).
cs: přejmenování selhalo, %s (%s -> %s).

en: Size mismatch
cs: Velikosti nesouhlasí

en: Invalid file format
cs: Neplatná formát souboru

en: Signature error
cs: Chyba podpisu

note: TRANSLATORS: %s is a single techy word like 'NODATA'
en: Clearsigned file isn't valid, got '%s' (does the network require authentication?)
cs: Podepsaný soubor není platný, obdrženo „%s“ (vyžaduje přístup na síť ověření?)

en: An error occurred during the signature verification. The repository is not updated and the previous index files will be used. OpenPGP signature verification failed: %s: %s
cs: Při ověřování podpisů se objevila chyba. Repozitář není aktualizovaný, tudíž se použijí předchozí indexové soubory. Ověření OpenPGP podpisu selhalo: %s: %s

note: Invalid signature file, reject (LP: #346386) (Closes: #627642)
en: OpenPGP signature verification failed: %s: %s
cs: Ověření OpenPGP podpisu selhalo: %s: %s

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' doesn't have the component '%s' (component misspelt in sources.list?)
cs: Přeskakuje se stažení souboru „%s“, protože repozitář „%s“ neobsahuje komponentu „%s“ (není v sources.list překlep v názvu?)

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' doesn't support architecture '%s'
cs: Přeskakuje se stažení souboru „%s“, protože repozitář „%s“ nepodporuje architekturu „%s“

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' does not seem to provide it (sources.list entry misspelt?)
cs: Přeskakuje se stažení souboru „%s“, protože repozitář „%s“ ho neposkytuje (překlep v sources.list?)

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' provides only weak security information for it
cs: Přeskakuje se stažení souboru „%s“, protože repozitář „%s“ o něm poskytuje pouze slabé bezpečnostní informace

note: TRANSLATOR: The first %s is the URL of the bad Release file, the second is the time since then the file is invalid - formatted in the same way as in the download progress display (e.g. 7d 3h 42min 1s)
en: Release file for %s is expired (invalid since %s). Updates for this repository will not be applied.
cs: Soubor Release pro %s již expiroval (neplatný od %s). Aktualizace z tohoto repozitáře se nepoužijí.

note: TRANSLATOR: The first %s is the URL of the bad Release file, the second is the time until the file will be valid - formatted in the same way as in the download progress display (e.g. 7d 3h 42min 1s)
en: Release file for %s is not valid yet (invalid for another %s). Updates for this repository will not be applied.
cs: Soubor Release pro %s ještě není platný (a nebude po dalších %s). Aktualizace z tohoto repozitáře se nepoužijí.

en: Conflicting distribution: %s (expected %s but got %s)
cs: Konfliktní distribuce: %s (očekáváno %s, obdrženo %s)

en: Repository '%s' changed its '%s' value from '%s' to '%s'
cs: Repozitář „%s“ změnil svou hodnotu „%s“ z „%s“ na „%s“

en: Repository '%s' changed its default priority for %s from %hi to %hi.
cs: Repozitář „%s“ změnil svou výchozí prioritu pro %s z %hi na %hi.

note: TRANSLATOR: the "this" refers to changes in the repository like a new release or owner change
en: More information about this can be found online in the Release notes at: %s
cs: Více informací naleznete online v Poznámkách k vydání na: %s

note: TRANSLATOR: %s is the name of the manpage in question, e.g. apt-secure(8)
en: This must be accepted explicitly before updates for this repository can be applied. See %s manpage for details.
cs: Než se začnou používat aktualizace z tohoto repozitáře, je nutné to explicitně akceptovat. Podrobnosti naleznete v manuálové stránce %s.

en: Failed to fetch %s  %s
cs: Selhalo stažení %s  %s

en: Repositories should provide a clear-signed InRelease file, but none found at %s.
cs: Repozitáře by měly poskytovat podepsaný soubor InRelease, ale ten na %s chybí.

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
cs: Nebylo možné nalézt soubor s balíkem %s. To by mohlo znamenat, že tento balík je třeba opravit ručně (kvůli chybějící architektuře)

en: Can't find a source to download version '%s' of '%s'
cs: Nelze najít zdroj pro stažení verze „%s“ balíku „%s“

note: TRANSLATOR: %s=%s is sourcename=sourceversion, e.g. apt=1.1
en: Changelog unavailable for %s=%s
cs: Seznam změn pro %s=%s není dostupný

en: The method '%s' is explicitly disabled via configuration.
cs: Metoda „%s“ je v nastavení explicitně zakázána.

en: If you meant to use Tor remember to use %s instead of %s.
cs: Jestliže jste chtěli použít Tor, použijte %s namísto %s.

en: The method driver %s could not be found.
cs: Ovladač metody %s nemohl být nalezen.

en: Is the package %s installed?
cs: Je balík %s nainstalován?

en: Method %s did not start correctly
cs: Metoda %s nebyla spuštěna správně

en: Please insert the disc labeled: '%s' in the drive '%s' and press [Enter].
cs: Vložte prosím disk nazvaný „%s“ do mechaniky „%s“ a stiskněte [Enter].

en: List directory %s is missing.
cs: Adresář seznamů %s chybí.

en: Archives directory %s is missing.
cs: Archivní adresář %s chybí.

en: Unable to lock directory %s
cs: Nelze uzamknout adresář %s

en: No sandbox user '%s' on the system, can not drop privileges
cs: V systému neexistuje omezený uživatel „%s“, nelze se zbavit oprávnění

en: Download is performed unsandboxed as root as file '%s' couldn't be accessed by user '%s'.
cs: Stažení probíhá nechráněně pod uživatelem root, jelikož soubor „%s“ nebyl přístupný uživateli „%s“.

en: Clean of %s is not supported
cs: Vyčištění %s není podporováno

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
cs: Nelze číst %s

en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
cs: Stahuje se soubor %li z %li (zbývá %s)

en: Retrieving file %li of %li
cs: Stahuje se soubor %li z %li

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
cs: Balík %s je potřeba přeinstalovat, ale nemohu pro něj nalézt archiv.

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
cs: Chyba, pkgProblemResolver::Resolve vytváří poruchy, to může být způsobeno podrženými balíky.

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
cs: Nelze opravit problémy, některé balíky držíte v porouchaném stavu.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
cs: Seznamy balíků nebo stavový soubor nemohly být zpracovány nebo otevřeny.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
cs: Pro nápravu těchto problémů můžete zkusit spustit apt-get update

en: The list of sources could not be read.
cs: Nelze přečíst seznam zdrojů.

en: Regex compilation error - %s
cs: Chyba při kompilaci regulárního výrazu - %s

en: Couldn't find task '%s'
cs: Nelze najít úlohu „%s“

en: Couldn't find any package by regex '%s'
cs: Nelze najít balík vyhovující regulárnímu výrazu „%s“

en: Couldn't find any package by glob '%s'
cs: Nelze najít balík vyhovující masce „%s“

en: Unable to locate package %s
cs: Nelze najít balík %s

en: Can't select versions from package '%s' as it is purely virtual
cs: Nelze vybrat verze balíku „%s“, protože je čistě virtuální

en: Can't select newest version from package '%s' as it is purely virtual
cs: Nelze vybrat nejnovější verzi balíku „%s“, protože je čistě virtuální

en: Can't select candidate version from package %s as it has no candidate
cs: Nelze vybrat kandidátskou verzi balíku %s, protože žádnou nemá

en: Can't select installed version from package %s as it is not installed
cs: Nelze vybrat nainstalované verze balíku %s, protože není nainstalován

en: Can't select installed nor candidate version from package '%s' as it has neither of them
cs: Nelze vybrat nainstalovanou ani kandidátskou verzi balíku „%s“, protože žádné takové verze nemá

en: Release '%s' for '%s' was not found
cs: Vydání „%s“ pro „%s“ nebylo nalezeno

en: Version '%s' for '%s' was not found
cs: Verze „%s“ pro „%s“ nebyla nalezena

en: Unmounting CD-ROM...
cs: Odpojuje se CD-ROM…

en: Using CD-ROM mount point %s
cs: Používá se přípojný bod %s

en: Waiting for disc...
cs: Čeká se na disk…

en: Mounting CD-ROM...
cs: Připojuje se CD-ROM…

en: Identifying...
cs: Rozpoznává se…

en: Stored label: %s
cs: Uložený název: %s

en: Scanning disc for index files...
cs: Na disku se hledají indexové soubory…

en: Found %zu package indexes, %zu source indexes, %zu translation indexes and %zu signatures
cs: Nalezeny indexy balíků (%zu), indexy zdrojů (%zu), indexy popisů (%zu) a podpisy (%zu)

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Debian Disc or the wrong architecture?
cs: Nenalezeny žádné balíky. Možná to není disk s Debianem, nebo je pro jinou architekturu?

en: Found label '%s'
cs: Nalezený název: „%s“

en: That is not a valid name, try again.
cs: Nejedná se o platné jméno, zkuste to znovu.

en: This disc is called: 
    '%s'
cs: Tento disk se nazývá: 
    „%s“

en: Copying package lists...
cs: Kopírují se seznamy balíků…

en: Writing new source list
cs: Zapisuje se nový seznam balíků

en: Source list entries for this disc are:
cs: Seznamy zdrojů na tomto disku jsou:

en: Unable to stat %s.
cs: Nebylo možno vyhodnotit %s.

en: Invalid archive signature
cs: Neplatný podpis archivu

en: Error reading archive member header
cs: Chyba při čtení záhlaví prvku archivu

en: Invalid archive member header
cs: Neplatné záhlaví prvku archivu

en: Archive is too short
cs: Archiv je příliš krátký

en: Failed to read the archive headers
cs: Chyba při čtení hlaviček archivu

en: Unable to stat the mount point %s
cs: Nelze vyhodnotit přípojný bod %s

en: Failed to stat the cdrom
cs: Nezdařilo se vyhodnotit cdrom

en: Command line option '%c' [from %s] is not understood in combination with the other options.
cs: Parametr příkazové řádky „%c“ [z %s] nedává v kombinaci s ostatními parametry smysl.

en: Command line option %s is not understood in combination with the other options
cs: Parametr příkazové řádky %s nedává v kombinaci s ostatními parametry smysl.

en: Command line option %s is not boolean
cs: Parametr příkazové řádky %s není pravdivostní hodnota

en: Option %s requires an argument.
cs: Volba %s vyžaduje argument.

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
cs: Parametr %s: Zadání konfigurační položky musí obsahovat =<hodn>.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
cs: Volba %s vyžaduje jako argument celé číslo (integer), ne „%s“

en: Option '%s' is too long
cs: Volba „%s“ je příliš dlouhá

en: Sense %s is not understood, try true or false.
cs: Nechápu význam %s, zkuste true nebo false.

en: Invalid operation %s
cs: Neplatná operace %s

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
cs: Nerozpoznaná zkratka typu: „%c“

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Blok nezačíná jménem.

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Zkomolená značka

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Za hodnotou následuje zbytečné smetí

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Direktivy je možné provádět pouze na nejvyšší úrovni

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Příliš mnoho vnořených propojení (include)

en: Syntax error %s:%u: Included from here
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Zahrnuto odtud

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Nepodporovaná direktiva „%s“

en: Syntax error %s:%u: clear directive requires an option tree as argument
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Direktiva clear vyžaduje jako argument strom možností

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Na konci souboru je zbytečné smetí

note: TRANSLATOR: This is a warning level displayed before the message
en: Error:
cs: Chyba:

note: TRANSLATOR: This is a warning level displayed before the message
en: Warning:
cs: Varování:

note: TRANSLATOR: This is a warning level displayed before the message
en: Notice:
cs: Upozornění:

note: TRANSLATOR: This is a warning level displayed before the message
en: Debug:
cs: Ladění:

en: Cannot find a configured compressor for '%s'
cs: Nelze najít zadaný komprimační program „%s“

en: Corrupted archive
cs: Porušený archiv

en: Tar checksum failed, archive corrupted
cs: Kontrolní součet taru selhal, archiv je poškozený

en: Unknown TAR header type %u
cs: Neznámá hlavička TARu typ %u

en: Problem unlinking the file %s
cs: Problém při odstraňování souboru %s

en: Not using locking for read only lock file %s
cs: Nepoužívá se zamykání pro zámkový soubor %s, který je pouze pro čtení

en: Could not open lock file %s
cs: Nešlo otevřít zámkový soubor %s

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
cs: Nepoužívá se zamykání pro zámkový soubor %s připojený přes nfs

en: Could not get lock %s. It is held by process %d
cs: Nelze získat zámek %s. Drží ho proces %d

en: Could not get lock %s. It is held by process %d (%s)
cs: Nelze získat zámek %s. Drží ho proces %d (%s)

en: Could not get lock %s
cs: Nelze získat zámek %s

en: Be aware that removing the lock file is not a solution and may break your system.
cs: Mějte na paměti, že odstranění zámku není řešení a může poškodit systém.

en: List of files can't be created as '%s' is not a directory
cs: Seznam souborů nelze vytvořit, jelikož „%s“ není adresář

en: Ignoring '%s' in directory '%s' as it is not a regular file
cs: Ignoruji „%s“ v adresáři „%s“, jelikož to není obyčejný soubor

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has no filename extension
cs: Ignoruji soubor „%s“ v adresáři „%s“, jelikož nemá příponu

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has an invalid filename extension
cs: Ignoruji soubor „%s“ v adresáři „%s“, jelikož má neplatnou příponu

en: Waited for %s but it wasn't there
cs: Čekali jsme na %s, ale nebyl tam

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
cs: Podproces %s obdržel chybu segmentace.

en: Sub-process %s received signal %u.
cs: Podproces %s obdržel signál %u.

note: we forward the statuscode, so don't generate a message on the fd in this case
en: Sub-process %s returned an error code (%u)
cs: Podproces %s vrátil chybový kód (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
cs: Podproces %s neočekávaně skončil

en: Read error
cs: Chyba čtení

en: Write error
cs: Chyba zápisu

en: Problem closing the gzip file %s
cs: Problém při zavírání gzip souboru %s

en: Unexpected end of file
cs: Neočekávaný konec souboru

en: Failed to create subprocess IPC
cs: Nelze vytvořit podproces IPC

en: Failed to exec compressor
cs: Nezdařilo se spustit kompresor

en: Could not open file %s
cs: Nelze otevřít soubor %s

en: Could not open file descriptor %d
cs: Nelze otevřít popisovač souboru %d

en: read, still have %llu to read but none left
cs: čtení, stále se má přečíst %llu, ale už nic nezbývá

en: write, still have %llu to write but couldn't
cs: zápis, stále se má zapsat %llu, ale nejde to

en: Problem closing the file %s
cs: Problém při zavírání souboru %s

en: Problem renaming the file %s to %s
cs: Problém při přejmenování souboru %s na %s

en: Problem syncing the file
cs: Problém při synchronizování souboru

en: Unable to mkstemp %s
cs: Nelze zavolat mkstemp %s

en: Unable to write to %s
cs: Nelze zapsat do %s

en: Can't mmap an empty file
cs: Nelze provést mmap prázdného souboru

en: Couldn't make mmap of %llu bytes
cs: Nešlo mmapovat %llu bajtů

en: Couldn't duplicate file descriptor %i
cs: Nelze duplikovat popisovač souboru %i

en: Unable to close mmap
cs: Nelze zavřít mmap

en: Unable to synchronize mmap
cs: Nelze synchronizovat mmap

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
cs: Nešlo mmapovat %lu bajtů

en: Failed to truncate file
cs: Nelze zmenšit soubor

en: Dynamic MMap ran out of room. Please increase the size of APT::Cache-Start. Current value: %lu. (man 5 apt.conf)
cs: Dynamickému MMapu došlo místo. Zvyšte prosím hodnotu APT::Cache-Start. Současná hodnota: %lu. (man 5 apt.conf)

en: Unable to increase the size of the MMap as the limit of %lu bytes is already reached.
cs: Nelze zvýšit velikost MMapu, protože limit %lu bajtů již byl dosažen.

en: Unable to increase size of the MMap as automatic growing is disabled by user.
cs: Nelze zvýšit velikost MMapu, protože automatické zvětšování bylo uživatelem zakázáno.

en: %s: Credentials for %s match, but the protocol is not encrypted. Annotate with %s:// to use.
cs: %s: Přihlašovací údaje pro %s odpovídají, ale protokol není šifrovaný. Pro použití předřaďte %s://.

en: %c%s... Error!
cs: %c%s… Chyba!

en: %c%s... Done
cs: %c%s… Hotovo

en: ...
cs: …

en: %c%s... %llu/%llus
cs: %c%s… %llu/%llus

en: %c%s... %llus
cs: %c%s… %llus

en: %c%s... %u%%
cs: %c%s… %u%%

en: Selection %s not found
cs: Výběr %s nenalezen

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
cs: Toto není platný DEB archiv, chybí část „%s“

en: Internal error, could not locate member %s
cs: Vnitřní chyba, nelze najít část %s

en: Unparsable control file
cs: Nezpracovatelný kontrolní soubor

en: Could not read meta data from %s
cs: Nelze přečíst metadata z %s

note: TRANSLATOR: an identifier like Packages; Releasefile key indicating a file like main/binary-amd64/Packages; another identifier like Contents; filename and linenumber of the sources.list entry currently parsed
en: Target %s wants to acquire the same file (%s) as %s from source %s
cs: Cíl %s chce stáhnout stejný soubor (%s) jako %s ze zdroje %s

note: TRANSLATOR: an identifier like Packages; Releasefile key indicating a file like main/binary-amd64/Packages; filename and linenumber of two sources.list entries
en: Target %s (%s) is configured multiple times in %s and %s
cs: Cíl %s (%s) je nastaven vícekrát v %s a %s

en: Unable to parse Release file %s
cs: Nelze zpracovat Release soubor %s

en: No sections in Release file %s
cs: Release soubor %s neobsahuje žádné sekce

en: No Hash entry in Release file %s
cs: Release soubor %s neobsahuje Hash záznam

en: No Hash entry in Release file %s which is considered strong enough for security purposes
cs: Release soubor %s neobsahuje Hash záznam, který by byl pro bezpečnost považován za dostatečně silný

en: Invalid '%s' entry in Release file %s
cs: Neplatná položka „%s“ v Release souboru %s

note: TRANSLATOR: The first is an option name from sources.list manpage, the other two URI and Suite
en: Conflicting values set for option %s regarding source %s %s
cs: Pro volbu %s byly nastaveny kolidující hodnoty zdroje %s %s

en: Invalid value set for option %s regarding source %s %s (%s)
cs: Pro volbu %s byla nastavena kolidující hodnota zdroje %s %s (%s)

en: Conflicting values set for option %s regarding source %s %s: %s != %s
cs: Pro volbu %s byly nastaveny kolidující hodnoty zdroje %s %s: %s != %s

en: Unable to parse package file %s (%d)
cs: Nelze zpracovat soubor %s (%d)

en: Waiting for cache lock: %s
cs: Čeká se na zámek cache: %s

en: Unable to acquire the dpkg frontend lock (%s), is another process using it?
cs: Nelze získat zámek dpkg frontendu (%s). Nepoužívá jej jiný proces?

en: Unable to acquire the dpkg frontend lock (%s), are you root?
cs: Nelze získat zámek dpkg frontendu (%s). Jste root?

note: TRANSLATORS: the %s contains the recovery command, usually dpkg --configure -a
en: dpkg was interrupted, you must manually run '%s' to correct the problem.
cs: dpkg byl přerušen, pro nápravu problému musíte ručně spustit „%s“.

en: Unable to lock the administration directory (%s), is another process using it?
cs: Nelze uzamknout administrační adresář (%s). Nepoužívá jej jiný proces?

en: Unable to lock the administration directory (%s), are you root?
cs: Nelze uzamknout administrační adresář (%s). Jste root?

en: Not locked
cs: Není uzamčen

en: The dpkg executable set in Dir::Bin::dpkg is missing, falling back to using default dpkg.
cs: Program dpkg nastavený v Dir::Bin::dpkg neexistuje, použije se výchozí dpkg.

note: we don't care for the difference
en: Preparing %s
cs: Připravuje se %s

en: Preparing to configure %s
cs: Připravuje se nastavení %s

en: Preparing for removal of %s
cs: Připravuje se odstranění %s

en: Preparing to completely remove %s
cs: Připravuje se úplné odstranění %s

en: Noting disappearance of %s
cs: Značím si zmizení %s

en: Running post-installation trigger %s
cs: Spouští se poinstalační spouštěč %s

en: Installed %s
cs: Nainstalován %s

en: Configuring %s
cs: Nastavuje se %s

note: FIXME: use a better string after freeze
en: Directory '%s' missing
cs: Adresář „%s“ chybí

en: Could not open file '%s'
cs: Nelze otevřít soubor „%s“

en: Unpacking %s
cs: Rozbaluje se %s

en: Installing %s
cs: Instaluje se %s

en: Removing %s
cs: Odstraňuje se %s

en: Completely removing %s
cs: Kompletně se odstraňuje %s

en: Completely removed %s
cs: Kompletně odstraněn %s

en: Can not write log (%s)
cs: Nelze zapsat log (%s)

en: Is /dev/pts mounted?
cs: Je /dev/pts připojeno?

en: Operation was interrupted before it could finish
cs: Operace byla přerušena dříve, než mohla skončit

en: No apport report written because MaxReports is reached already
cs: Žádné apport hlášení nebylo vytvořeno, protože již byl dosažen MaxReports

note: check if its not a follow up error
en: dependency problems - leaving unconfigured
cs: problémy se závislostmi - ponechávám nezkonfigurované

en: No apport report written because the error message indicates its a followup error from a previous failure.
cs: Žádné apport hlášení nebylo vytvořeno, protože chybová hláška naznačuje, že se jedná o chybu způsobenou předchozí chybou.

en: No apport report written because the error message indicates a disk full error
cs: Žádné apport hlášení nebylo vytvořeno, protože chybová hláška naznačuje, že je chyba způsobena zcela zaplněným diskem.

en: No apport report written because the error message indicates a out of memory error
cs: Žádné apport hlášení nebylo vytvořeno, protože chybová hláška naznačuje, že je chyba způsobena zcela zaplněnou pamětí.

en: No apport report written because the error message indicates an issue on the local system
cs: Žádné apport hlášení nebylo vytvořeno, protože chybová hláška naznačuje, že je chyba na lokálním systému.

en: No apport report written because the error message indicates a dpkg I/O error
cs: Žádné apport hlášení nebylo vytvořeno, protože chybová hláška naznačuje V/V chybu dpkg.

en: Building dependency tree
cs: Vytváří se strom závislostí

en: Candidate versions
cs: Kandidátské verze

en: Dependency generation
cs: Generování závislostí

en: Reading state information
cs: Načítají se stavové informace

en: Failed to open StateFile %s
cs: Nelze otevřít stavový soubor %s

en: Failed to write temporary StateFile %s
cs: Nelze zapsat dočasný stavový soubor %s

en: Failed to write file %s
cs: Selhal zápis souboru %s

en: Failed to close file %s
cs: Selhalo zavření souboru %s

en: Send scenario to solver
cs: Scénář odeslán řešiteli

en: Send request to solver
cs: Požadavek odeslán řešiteli

en: Prepare for receiving solution
cs: Příprava na obdržení řešení

en: External solver failed without a proper error message
cs: Externí řešitel selhal, aniž by zanechal rozumnou chybovou hlášku

en: Calculating upgrade
cs: Propočítává se aktualizace

en: Solving dependencies
cs: Řešení závislostí

en: Execute external solver
cs: Spuštění externího řešitele

en: Execute external planner
cs: Spuštění externího plánovače

en: Send request to planner
cs: Požadavek odeslán plánovači

en: Send scenario to planner
cs: Scénář odeslán plánovači

en: External planner failed without a proper error message
cs: Externí plánovač selhal, aniž by zanechal rozumnou chybovou hlášku

en: Wrote %i records.
cs: Zapsáno %i záznamů.

en: Wrote %i records with %i missing files.
cs: Zapsáno %i záznamů s chybějícími soubory (%i).

en: Wrote %i records with %i mismatched files
cs: Zapsáno %i záznamů s nesouhlasícími soubory (%i).

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
cs: Zapsáno %i záznamů s chybějícími (%i) a nesouhlasícími (%i) soubory.

en: Can't find authentication record for: %s
cs: Nelze najít autentizační záznam pro: %s

en: Hash mismatch for: %s
cs: Neshoda kontrolních součtů pro: %s

en: Packaging system '%s' is not supported
cs: Balíčkovací systém „%s“ není podporován

en: Unable to determine a suitable packaging system type
cs: Nebylo možno určit vhodný typ balíčkovacího systému

en: Progress: [%3li%%]
cs: Postup: [%3li%%]

note: send status information that we are about to fork dpkg
en: Running dpkg
cs: Spouští se dpkg

en: Could not perform immediate configuration on '%s'. Please see man 5 apt.conf under APT::Immediate-Configure for details. (%d)
cs: Nelze spustit okamžitou konfiguraci balíku „%s“. Podrobnosti naleznete v man 5 apt.conf v části APT::Immediate-Configure. (%d)

en: Could not configure '%s'.
cs: Nelze nastavit „%s“.

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
cs: Tento běh instalace si vyžádá dočasné odstranění nezbytného balíku %s kvůli smyčce v Conflicts/Pre-Depends. To je často špatné, ale pokud to skutečně chcete udělat, aktivujte možnost APT::Force-LoopBreak.

en: Empty package cache
cs: Cache balíků je prázdná

en: The package cache file is corrupted
cs: Cache soubor balíků je poškozen

en: The package cache file is an incompatible version
cs: Cache soubor balíků má nekompatibilní verzi

en: This APT does not support the versioning system '%s'
cs: Tato APT nepodporuje systém pro správu verzí „%s“

en: The package cache was built for different architectures: %s vs %s
cs: Cache balíků byla vytvořena pro jinou architekturu: %s vs %s

en: The package cache file is corrupted, it has the wrong hash
cs: Cache soubor balíků je poškozen, kontrolní součet nesouhlasí

en: Depends
cs: Závisí na

en: PreDepends
cs: Předzávisí na

en: Suggests
cs: Navrhuje

en: Conflicts
cs: Koliduje s

en: Recommends
cs: Doporučuje

en: Replaces
cs: Nahrazuje

en: Breaks
cs: Porušuje

en: Enhances
cs: Rozšiřuje

en: Obsoletes
cs: Zastarává

en: important
cs: důležitý

en: required
cs: vyžadovaný

en: standard
cs: standardní

en: optional
cs: volitelný

en: Cache has an incompatible versioning system
cs: Cache má nekompatibilní systém správy verzí

note: TRANSLATOR: The first placeholder is a package name, the other two should be copied verbatim as they include debug info
en: Error occurred while processing %s (%s%d)
cs: Chyba při zpracování %s (%s%d)

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
cs: Wow, překročili jste počet jmen balíků, které tato APT umí zpracovat.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
cs: Wow, překročili jste počet verzí, které tato APT umí zpracovat.

en: Wow, you exceeded the number of descriptions this APT is capable of.
cs: Wow, překročili jste počet popisů, které tato APT umí zpracovat.

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
cs: Wow, překročili jste počet závislostí, které tato APT umí zpracovat.

en: Reading package lists
cs: Načítají se seznamy balíků

en: IO Error saving source cache
cs: Chyba IO při ukládání zdrojové cache

en: Index file type '%s' is not supported
cs: Indexový typ souboru „%s“ není podporován

en: The value '%s' is invalid for APT::Default-Release as such a release is not available in the sources
cs: Hodnota „%s“ není v APT::Default-Release platná, protože toto vydání není dostupné v sources.list

en: Invalid record in the preferences file %s, no Package header
cs: Neplatný záznam v souboru preferencí %s, chybí hlavička Package

en: Did not understand pin type %s
cs: Nerozumím vypíchnutí typu %s

en: %s: The special 'Pin-Priority: %s' can only be used for 'Package: *' records
cs: %s: Speciální „Pin-Priority: %s“ lze použít jen pro záznamy „Package: *“

en: %s: Value %s is outside the range of valid pin priorities (%d to %d)
cs: %s: Hodnota %s leží mimo rozsah platných priorit (%d až %d)

en: No priority (or zero) specified for pin
cs: Pro vypíchnutí nebyla zadána žádná (nebo nulová) priorita

note: TRANSLATOR: %u is a line number, the first %s is a filename of a file with the extension "second %s" and the third %s is a unique identifier for bugreports
en: Malformed entry %u in %s file %s (%s)
cs: Zkomolený řádek %u v %s souboru %s (%s)

en: Malformed line %u in source list %s (type)
cs: Zkomolený řádek %u v seznamu zdrojů %s (typ)

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
cs: Typ „%s“ na řádce %u v seznamu zdrojů %s není známý

en: Malformed stanza %u in source list %s (type)
cs: Zkomolená část %u v seznamu zdrojů %s (typ)

en: Type '%s' is not known on stanza %u in source list %s
cs: Typ „%s“ v části %u v seznamu zdrojů %s není známý

en: Unsupported file %s given on commandline
cs: Zadán nepodporovaný soubor %s

en: You must put some 'deb-src' URIs in your sources.list
cs: Do sources.list musíte zadat „deb-src“ URI

en: Cannot convert %s to integer: out of range
cs: Nelze převést %s na celé číslo: mimo rozsah

en: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
cs: Některé indexové soubory se nepodařilo stáhnout. Jsou ignorovány, nebo jsou použity starší verze.

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed before unchanged files in 'apt-get update'
en: Hit:%lu %s
cs: Mám:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files processed in 'apt-get update' Potentially replaced later by "Hit:", "Ign:" or "Err:" if something (bad) happens
en: Get:%lu %s
cs: Stahuje se:%lu %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
cs: Staženo %sB za %s (%sB/s)

en:  [Working]
cs:  [Pracuji]

en: Media change: please insert the disc labeled
     '%s'
    in the drive '%s' and press [Enter]
cs: Výměna média: vložte prosím disk nazvaný
     „%s“
    do mechaniky „%s“ a stiskněte [Enter]

en: Do you want to accept these changes and continue updating from this repository?
cs: Chcete přijmout tyto změny a pokračovat v používání tohoto repozitáře?

en: Correcting dependencies...
cs: Opravují se závislosti…

en:  failed.
cs:  selhalo.

en: Unable to correct dependencies
cs: Nelze opravit závislosti

en: Unable to minimize the upgrade set
cs: Nelze minimalizovat sadu pro aktualizaci

en:  Done
cs:  Hotovo

en: You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
cs: Pro opravení můžete spustit „apt --fix-broken install“.

en: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).
cs: Nesplněné závislosti. Zkuste spustit „apt --fix-broken install“ bez balíků (nebo navrhněte řešení).

en: Sorting
cs: Řadí se

en: Note, selecting '%s' for task '%s'
cs: Pozn: vybírám „%s“ pro úlohu „%s“

en: Note, selecting '%s' for glob '%s'
cs: Pozn: vybírám „%s“ pro masku „%s“

en: Note, selecting '%s' for regex '%s'
cs: Pozn: vybírám „%s“ pro regulární výraz „%s“

en: Package %s is a virtual package provided by:
cs: Balík %s je virtuální balík poskytovaný:

en:  [Installed]
cs:  [Nainstalovaný]

en:  [Not candidate version]
cs:  [Není kandidátská verze]

en: You should explicitly select one to install.
cs: Měli byste explicitně vybrat jeden k instalaci.

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
cs: Balík %s není dostupný, ale jiný balík se na něj odkazuje.
    To může znamenat že balík chybí, byl zastarán, nebo je dostupný
    pouze z jiného zdroje

en: However the following packages replace it:
cs: Nicméně následující balíky jej nahrazují:

en: Package '%s' has no installation candidate
cs: Balík „%s“ nemá kandidáta pro instalaci

en: Virtual packages like '%s' can't be removed
cs: Virtuální balíky jako „%s“ nemohou být odstraněny

note: TRANSLATORS: Note, this is not an interactive question
en: Package '%s' is not installed, so not removed. Did you mean '%s'?
cs: Balík „%s“ není nainstalován, nelze tedy odstranit. Mysleli jste „%s“?

en: Package '%s' is not installed, so not removed
cs: Balík „%s“ není nainstalován, nelze tedy odstranit

en: Note, selecting '%s' instead of '%s'
cs: Pozn: Vybírám „%s“ místo „%s“

en: Most used commands:
cs: Nejpoužívanější příkazy:

en: See %s for more information about the available commands.
cs: Více informací o dostupných příkazech naleznete v %s.

en: Configuration options and syntax is detailed in apt.conf(5).
    Information about how to configure sources can be found in sources.list(5).
    Package and version choices can be expressed via apt_preferences(5).
    Security details are available in apt-secure(8).
cs: Konfigurační volby a syntaxe jsou popsány v apt.conf(5).
    Informace o nastavení zdrojů se nachází v sources.list(5).
    Výběr balíků a verzí je možno vyjádřit pomocí apt_preferences(5).
    Podrobnosti o zabezpečení jsou dostupné v apt-secure(8).

en: This APT has Super Cow Powers.
cs: Tato APT má schopnosti svaté krávy.

en: This APT helper has Super Meep Powers.
cs: Tento APT pomocník má schopnosti svatého čehokoliv.

en: --force-yes is deprecated, use one of the options starting with --allow instead.
cs: --force-yes je zastaralé, použijte některou z voleb začínajících --allow.

en: No packages found
cs: Nebyly nalezeny žádné balíky

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
cs: VAROVÁNÍ: Následující balíky nemohou být autentizovány!

en: Authentication warning overridden.
cs: Autentizační varování potlačeno.

en: Some packages could not be authenticated
cs: Některé balíky nemohly být autentizovány

en: Install these packages without verification?
cs: Instalovat tyto balíky bez ověření?

en: There were unauthenticated packages and -y was used without --allow-unauthenticated
cs: Vyskytly se neověřené balíky a -y bylo použito bez --allow-unauthenticated.

en: Couldn't determine free space in %s
cs: Nelze určit volné místo v %s

en: You don't have enough free space in %s.
cs: V %s nemáte dostatek volného místa.

en: Unable to lock the download directory
cs: Nelze zamknout adresář pro stahování

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
cs: Některé balíky nemohly být instalovány. To může znamenat, že požadujete
    nemožnou situaci, nebo, pokud používáte nestabilní distribuci, že
    vyžadované balíky ještě nebyly vytvořeny nebo přesunuty z Příchozí fronty.

note: if (Packages == 1) { c1out << std::endl; c1out << _("Since you only requested a single operation it is extremely likely that\n" "the package is simply not installable and a bug report against\n" "that package should be filed.") << std::endl; }
en: The following information may help to resolve the situation:
cs: Následující informace vám mohou pomoci vyřešit tuto situaci:

en: Broken packages
cs: Poškozené balíky

en: Writing error report
cs: Vytváří se chybové hlášení

en: Unmerged usr is no longer supported, use usrmerge to convert to a merged-usr system.
cs: Nesloučený adresář usr již není podporován, převeďte systém na sloučený nástrojem usrmerge.

note: TRANSLATORS: %s is a url to a page describing merged-usr (bookworm release notes)
en: See %s for more details.
cs: Více informací naleznete na %s.

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt update or try with --fix-missing?
cs: Nelze stáhnout některé archivy. Možná spusťte apt-get update nebo zkuste --fix-missing?

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
cs: Vnitřní chyba, InstallPackages byl zavolán s porušenými balíky!

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
cs: Balík je potřeba odstranit ale funkce Odstranit je vypnuta.

en: Essential packages were removed and -y was used without --allow-remove-essential.
cs: Nezbytné balíky byly odstraněny a -y bylo použito bez --allow-remove-essential.

en: Packages were downgraded and -y was used without --allow-downgrades.
cs: Balíky byly degradovány a -y bylo použito bez --allow-downgrades.

en: Held packages were changed and -y was used without --allow-change-held-packages.
cs: Podržené balíky byly změněny a -y bylo použito bez --allow-change-held-packages.

en: Internal error, Ordering didn't finish
cs: Vnitřní chyba, řazení nedoběhlo do konce

en: How odd... The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
cs: Jak podivné… velikosti nesouhlasí, ohlaste to na apt@packages.debian.org

en:   Download size: %sB / %sB
cs:   Stáhne se: %sB / %sB

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of archives.
cs: Nutno stáhnout %sB/%sB archivů.

en:   Download size: %sB
cs:   Stáhne se: %sB

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of archives.
cs: Nutno stáhnout %sB archivů.

en: After this operation, %sB of additional disk space will be used.
cs: Po této operaci bude na disku použito dalších %sB.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Space needed: %sB / %sB available
cs: Požadované místo: %sB / %sB volných

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: More space needed than available: %sB > %sB, installation may fail
cs: Je vyžadováno více místa, než je volného: %sB > %sB, instalace může selhat

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB - The first %s is the location of the boot directory (determined from Dir::Boot), and it tells the space being needed there. (We have two spaces to 
en: in %s:  %sB / %sB available
cs: v %s:  %sB / %sB volných

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB The first %s is the location of the boot directory (determined from Dir::Boot)
en: More space needed in %s than available: %sB > %sB, installation may fail
cs: V %s je vyžadováno více místa, než je volného: %sB > %sB, instalace může selhat

en: Space needed: %sB
cs: Požadované místo: %sB

en:   Freed space: %sB
cs:   Uvolněné místo: %sB

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: After this operation, %sB disk space will be freed.
cs: Po této operaci bude na disku uvolněno %sB.

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
cs: Udáno „pouze triviální“, ovšem toto není triviální operace.

en: Removing essential system-critical packages is not permitted. This might break the system.
cs: Odstranění nezbytných systémově-kritických balíků není povoleno. Může to rozbít systém.

en: Continue anyway?
cs: Přesto pokračovat?

en: Continue?
cs: Pokračovat?

en: Do you want to continue?
cs: Chcete pokračovat?

en: Abort.
cs: Přerušeno.

en: Some files failed to download
cs: Některé soubory nemohly být staženy

en: Download complete and in download only mode
cs: Stahování dokončeno v režimu pouze stáhnout

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
cs: --fix-missing a výměna média nejsou momentálně podporovány

en: Unable to correct missing packages.
cs: Nelze opravit chybějící balíky.

en: Aborting install.
cs: Instalace se přerušuje.

en: The following package disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages: | The following packages disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages:
cs[0]: Následující balík z tohoto systému zmizel, protože
    všechny jeho soubory byly přepsány jinými balíky:
cs[1]: Následující balíky z tohoto systému zmizely, protože
    všechny jejich soubory byly přepsány jinými balíky:
cs[2]: Následující balíky z tohoto systému zmizely, protože
    všechny jejich soubory byly přepsány jinými balíky:

en: Note: This is done automatically and on purpose by dpkg.
cs: Poznámka: Toto má svůj důvod a děje se automaticky v dpkg.

en: We are not supposed to delete stuff, can't start AutoRemover
cs: Neměli bychom mazat věci, nelze spustit AutoRemover

en: Hmm, seems like the AutoRemover destroyed something which really
    shouldn't happen. Please file a bug report against apt.
cs: Hmm, zdá se, že AutoRemover zničil něco, co neměl.
    Nahlaste prosím chybu v apt.

en: Internal Error, AutoRemover broke stuff
cs: Vnitřní chyba, AutoRemover pokazil věci

en: Use '%s' to remove it. | Use '%s' to remove them.
cs[0]: Pro jeho odstranění použijte „%s“.
cs[1]: Pro jejich odstranění použijte „%s“.
cs[2]: Pro jejich odstranění použijte „%s“.

en: The following package was automatically installed and is no longer required: | The following packages were automatically installed and are no longer required:
cs[0]: Následující balík byl nainstalován automaticky a již není potřeba:
cs[1]: Následující balíky byly nainstalovány automaticky a již nejsou potřeba:
cs[2]: Následující balíky byly nainstalovány automaticky a již nejsou potřeba:

en: %lu package was automatically installed and is no longer required.
     | %lu packages were automatically installed and are no longer required.
cs[0]: %lu balík byl nainstalován automaticky a již není potřeba.
cs[1]: %lu balíky byly nainstalovány automaticky a již nejsou potřeba.
cs[2]: %lu balíků bylo nainstalováno automaticky a již nejsou potřeba.

en: Result calculated by the 3.0 solver.
cs: Výsledek spočítán řešitelem 3.0.

en: Suggested packages:
cs: Navrhované balíky:

en: Recommended packages:
cs: Doporučované balíky:

en: The following additional packages will be installed:
cs: Následující dodatečné balíky budou instalovány:

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
cs: %s bude přeskočen, protože je již nainstalován.

en: Skipping %s, it is not installed and only upgrades are requested.
cs: %s bude přeskočen, protože není nainstalován a vyžadovány jsou pouze aktualizace.

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
cs: Přeinstalace %s není možná, protože nelze stáhnout.

note: TRANSLATORS: First string is package name, second is version
en: %s is already the newest version (%s).
cs: %s je již nejnovější verze (%s).

en: %s set to manually installed.
cs: %s nastaven jako instalovaný ručně.

en: Selected version '%s' (%s) for '%s'
cs: Vybraná verze „%s“ (%s) pro „%s“

en: Selected version '%s' (%s) for '%s' because of '%s'
cs: Vybraná verze „%s“ (%s) pro „%s“ kvůli „%s“

en: Listing
cs: Vypisuje se

en: There is %i additional version. Please use the '-a' switch to see it | There are %i additional versions. Please use the '-a' switch to see them.
cs[0]: Existuje %i další verze. Zobrazíte ji přepínačem „-a“.
cs[1]: Existují %i další verze. Zobrazíte je přepínačem „-a“.
cs[2]: Existuje %i dalších verzí. Zobrazíte je přepínačem „-a“.

note: TRANSLATORS: placeholder is a binary name like apt or apt-get
en: NOTE: This is only a simulation!
          %s needs root privileges for real execution.
          Keep also in mind that locking is deactivated,
          so don't depend on the relevance to the real current situation!
cs: INFO: Toto je pouze simulace!
          %s vyžaduje pro skutečný běh rootovská oprávnění.
          Mějte také na paměti, že je vypnuto zamykání, tudíž
          tyto výsledky nemusí mít s realitou nic společného!

en: unknown
cs: neznámá

en: [installed,upgradable to: %s]
cs: [instalovaný,aktualizovatelný na: %s]

en: [installed,local]
cs: [instalovaný,lokální]

en: [installed,auto-removable]
cs: [instalovaný,automaticky-odstranitelný]

en: [installed,automatic]
cs: [instalovaný,automaticky]

en: [installed]
cs: [instalovaný]

en: [upgradable from: %s]
cs: [aktualizovatelný z: %s]

en: [residual-config]
cs: [zbytkové-konfigurační-coubory]

en: but %s is installed
cs: ale %s je nainstalován

en: but %s is to be installed
cs: ale %s se bude instalovat

en: but it is not installable
cs: ale nedá se nainstalovat

en: but it is a virtual package
cs: ale je to virtuální balík

en: but it is not going to be installed
cs: ale nebude se instalovat

en: but it is not installed
cs: ale není nainstalovaný

en:  or
cs:  nebo

en: The following packages have unmet dependencies:
cs: Následující balíky mají nesplněné závislosti:

en: Unsatisfied dependencies:
cs: Nesplněné závislosti:

en: The following NEW packages will be installed:
cs: Následující NOVÉ balíky budou nainstalovány:

en: Installing:
cs: K instalaci:

en: Installing dependencies:
cs: Instalace závislostí:

en: REMOVING:
cs: K ODSTRANĚNÍ:

en: The following packages will be REMOVED:
cs: Následující balíky budou ODSTRANĚNY:

en: The following upgrades have been deferred due to phasing:
cs: Následující aktualizace jsou odloženy kvůli fázování:

en: Not upgrading yet due to phasing:
cs: Zatím neaktualizováno kvůli fázování:

en: Not upgrading:
cs: Neaktualizováno:

en: The following packages have been kept back:
cs: Následující balíky jsou podrženy v aktuální verzi:

en: The following packages will be upgraded:
cs: Následující balíky budou aktualizovány:

en: Upgrading:
cs: K aktualizaci:

en: DOWNGRADING:
cs: K DEGRADACI:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
cs: Následující balíky budou DEGRADOVÁNY:

en: Changing held packages:
cs: Změna podržených balíků:

en: The following held packages will be changed:
cs: Následující podržené balíky budou změněny:

en: %s (due to %s)
cs: %s (kvůli %s)

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
cs: VAROVÁNÍ: Následující nezbytné balíky budou odstraněny.
    Pokud přesně nevíte, co děláte, NEDĚLEJTE to!

en: Summary:
cs: Souhrn:

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
cs: %lu aktualizováno, %lu nově instalováno,

en: Upgrading: %lu, Installing: %lu,
cs: Aktualizací: %lu, Instalací: %lu,

en: %lu reinstalled,
cs: %lu přeinstalováno,

en: Reinstalling: %lu,
cs: Přeinstalací: %lu,

en: %lu downgraded,
cs: %lu degradováno,

en: Downgrading: %lu,
cs: Degradací: %lu,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
cs: %lu k odstranění a %lu neaktualizováno.

en: Removing: %lu, Not Upgrading: %lu
cs: Odstranění: %lu, Neaktualizovaných: %lu

en: %lu not fully installed or removed.
cs: %lu instalováno nebo odstraněno pouze částečně.

en: You must give at least one search pattern
cs: Musíte zadat alespoň jeden vyhledávací vzor

en: Full Text Search
cs: Fulltextové hledání

en: There is %i additional record. Please use the '-a' switch to see it | There are %i additional records. Please use the '-a' switch to see them.
cs[0]: Existuje %i další záznam. Zobrazíte jej přepínačem „-a“.
cs[1]: Existují %i další záznamy. Zobrazíte je přepínačem „-a“.
cs[2]: Existuje %i dalších záznamů. Zobrazíte je přepínačem „-a“.

en: not a real package (virtual)
cs: není skutečný balík (virtuální)

en: Package files:
cs: Soubory balíku:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
cs: Cache není synchronizovaná, nelze se odkázat na soubor balíku

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
cs: Vypíchnuté balíky:

note: Print the package name and the version we are forcing to
en: %s -> %s with priority %d
cs: %s -> %s s prioritou %d

en:   Installed:
cs:   Instalovaná verze:

en:   Candidate:
cs:   Kandidát:

en: (none)
cs: (žádná)

note: Show the priority tables
en:   Version table:
cs:   Tabulka verzí:

en: phased
cs: fázována

en: Can not find a package for architecture '%s'
cs: Nelze najít balík pro architekturu „%s“

en: Can not find a package '%s' with version '%s'
cs: Nelze najít balík „%s“ s verzí „%s“

en: Can not find a package '%s' with release '%s'
cs: Nelze najít balík „%s“ z vydání „%s“

en: Picking '%s' as source package instead of '%s'
cs: Vybírám „%s“ jako zdrojový balík místo „%s“

en: Can not find version '%s' of package '%s'
cs: Nelze najít verzi „%s“ balíku „%s“

en: Must specify at least one package to fetch source for
cs: Musíte zadat aspoň jeden balík, pro který se stáhnou zdrojové texty

en: Unable to find a source package for %s
cs: Nelze najít zdrojový balík pro %s

en: NOTICE: '%s' packaging is maintained in the '%s' version control system at:
    %s
cs: INFO: Balík „%s“ je spravován v systému pro správu verzí „%s“ na:
    %s

en: Please use:
    %s
    to retrieve the latest (possibly unreleased) updates to the package.
cs: Pro stažení nejnovějších (možná dosud nevydaných) aktualizací balíku prosím použijte:
    %s

en: Skipping already downloaded file '%s'
cs: Přeskakuje se dříve stažený soubor „%s“

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of source archives.
cs: Nutno stáhnout %sB/%sB zdrojových archivů.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of source archives.
cs: Nutno stáhnout %sB zdrojových archivů.

en: Fetch source %s
cs: Stažení zdroje %s

en: Failed to fetch some archives.
cs: Stažení některých archivů selhalo.

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
cs: Přeskakuje se rozbalení již rozbaleného zdroje v %s

en: Unpack command '%s' failed.
cs: Příkaz pro rozbalení „%s“ selhal.

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
cs: Zkontrolujte, zda je nainstalován balík „dpkg-dev“.

en: Build command '%s' failed.
cs: Příkaz pro sestavení „%s“ selhal.

en: Unable to get build-dependency information for %s
cs: Nelze získat závislosti pro sestavení %s

en: %s has no build depends.
cs: %s nemá žádné závislosti pro sestavení.

en: No architecture information available for %s. See apt.conf(5) APT::Architectures for setup
cs: O architektuře %s nejsou známy žádné informace. Pro nastavení si přečtěte část APT::Architectures v manuálové stránce apt.conf(5)

en: Must specify at least one package to check builddeps for
cs: Musíte zadat alespoň jeden balík, pro který budou kontrolovány závislosti pro sestavení

en: Invalid operator '%c' at offset %d, did you mean '%c%c' or '%c='? - in: %s
cs: Neplatný operátor „%c“ na pozici %d, mysleli jste „%c%c“ nebo „%c=“? V: %s

en: Note, using directory '%s' to get the build dependencies
cs: Pro získání závislostí pro sestavení se používá adresář „%s“

en: Note, using file '%s' to get the build dependencies
cs: Pro získání závislostí pro sestavení se používá soubor „%s“

en: Failed to process build dependencies
cs: Chyba při zpracování závislostí pro sestavení

en: Failed to parse %s. Edit again?
cs: Nepodařilo se zpracovat %s. Zkusit znovu upravit?

en: Your '%s' file changed, please run 'apt-get update'.
cs: Soubor „%s“ se změnil, spusťte prosím „apt-get update“.

en: Rewrite %zu sources?
cs: Přepsat %zu zdrojů?

en: Package %s version %s has an unmet dep:
cs: Balík %s verze %s má nesplněné závislosti:

en: The update command takes no arguments
cs: Příkaz update neakceptuje žádné argumenty

note: TRANSLATOR: the first two are manpage references, the last the URI from a sources.list
en: Usage of %s should be preferred over embedding login information directly in the %s entry for '%s'
cs: Použití %s je preferováno před zadáním přihlašovacích údajů přímo v %s v záznamu „%s“

note: TRANSLATOR: the first is manpage reference, the last the URI from a sources.list
en: The %s entry for '%s' should be upgraded to deb822 .sources
cs: %s záznam pro „%s“ by měl být aktualizován na deb822 .sources

note: TRANSLATOR: the first is manpage reference, the last the URI from a sources.list
en: Missing Signed-By in the %s entry for '%s'
cs: Chybí Signed-By v %s pro „%s“

en: Consider migrating all sources.list(5) entries to the deb822 .sources format
cs: Zvažte migraci všech záznamů sources.list(5) do formátu deb822 .sources

en: The deb822 .sources format supports both embedded as well as external OpenPGP keys
cs: Formát deb822 .sources podporuje jak klíče OpenPGP vložené v souboru, tak i externí

en: See apt-secure(8) for best practices in configuring repository signing.
cs: Nejlepší praktiky pro nastavení podepisování repozitářů naleznete v manuálové stránce apt-secure(8).

en: Some sources can be modernized. Run 'apt modernize-sources' to do so.
cs: Některé zdroje mohou být modernizovány. Provedete to příkazem „apt modernize-sources“.

en: %i package can be upgraded. Run 'apt list --upgradable' to see it.
     | %i packages can be upgraded. Run 'apt list --upgradable' to see them.
cs[0]: %i balík může být aktualizován. Zobrazíte jej „apt list --upgradable“.
cs[1]: %i balíky mohou být aktualizovány. Zobrazíte je „apt list --upgradable“.
cs[2]: %i balíků může být aktualizováno. Zobrazíte je „apt list --upgradable“.

en: All packages are up to date.
cs: Všechny balíky jsou aktuální.

en: %s does not take any arguments
cs: %s neakceptuje žádné argumenty

en: Total package names:
cs: Celkem názvů balíků:

en: Total package structures:
cs: Celkem struktur balíků:

en:   Normal packages:
cs:   Normálních balíků:

en:   Pure virtual packages:
cs:   Čistě virtuálních balíků:

en:   Single virtual packages:
cs:   Jednoduchých virtuálních balíků:

en:   Mixed virtual packages:
cs:   Smíšených virtuálních balíků:

en:   Missing:
cs:   Chybějících:

en: Total distinct source versions:
cs: Celkem různých zdrojových verzí:

en: Total distinct versions:
cs: Celkem různých verzí:

en: Total distinct descriptions:
cs: Celkem různých popisů:

en: Total dependencies:
cs: Celkem závislostí:

en: Total ver/file relations:
cs: Celkem vztahů ver/soubor:

en: Total Desc/File relations:
cs: Celkem vztahů popis/soubor:

en: Total Provides mappings:
cs: Celkem poskytnutých mapování:

en: Total globbed strings:
cs: Celkem globovaných řetězců:

en: Total slack space:
cs: Celkem jalového místa:

en: Total space accounted for:
cs: Celkem přiřazeného místa:

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark showauto' instead.
cs: Tento příkaz je zastaralý, použijte místo něj „apt-mark showauto“.

en: Usage: apt-cache [options] command
           apt-cache [options] show pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-cache queries and displays available information about installed
    and installable packages. It works exclusively on the data acquired
    into the local cache via the 'update' command of e.g. apt-get. The
    displayed information may therefore be outdated if the last update was
    too long ago, but in exchange apt-cache works independently of the
    availability of the configured sources (e.g. offline).
cs: Použití: apt-cache [volby] příkaz
             apt-cache [volby] show balík1 [balík2 …]
    
    apt-cache dotazuje a zobrazuje dostupné informace o instalovaných
    a instalovatelných balících. Pracuje pouze s lokálními daty získanými
    příkazem „update“ např. programu apt-get. Zobrazené informace tedy
    mohou být zastaralé (pokud poslední aktualizace proběhla dávněji),
    ale zato apt-cache pracuje nezávisle na dostupnosti nastavených
    zdrojů (např. offline).

en: Show source records
cs: Zobrazí zdrojové záznamy

en: Search the package list for a regex pattern
cs: V seznamu balíků hledá regulární výraz

en: Show raw dependency information for a package
cs: Zobrazí závislosti balíku

en: Show reverse dependency information for a package
cs: Zobrazí reverzní závislosti balíku

en: Show a readable record for the package
cs: Zobrazí informace o balíku

en: List the names of all packages in the system
cs: Vypíše jména všech balíků v systému

en: Show policy settings
cs: Zobrazí nastavenou politiku

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 5.0.3 Disk 1'
cs: Zadejte prosím název tohoto média, např. „Debian 5.0.3 Disk 1“

en: Please insert a Disc in the drive and press [Enter]
cs: Vložte prosím médium do mechaniky a stiskněte [Enter]

en: Failed to mount '%s' to '%s'
cs: Selhalo připojení „%s“ na „%s“

en: No CD-ROM could be auto-detected or found using the default mount point.
    You may try the --cdrom option to set the CD-ROM mount point.
    See 'man apt-cdrom' for more information about the CD-ROM auto-detection and mount point.
cs: Na výchozím přípojném bodu nebylo rozpoznáno/nalezeno žádné CD-ROM.
    Můžete zkusit zadat přípojný bod CD-ROM volbou --cdrom.
    Více o rozpoznávání CD-ROM a přípojných bodech naleznete v „man apt-cdrom“.

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
cs: Tento proces opakujte pro všechna zbývající média.

en: Usage: apt-cdrom [options] command
    
    apt-cdrom is used to add CDROM's, USB flashdrives and other removable
    media types as package sources to APT. The mount point and device
    information is taken from apt.conf(5), udev(7) and fstab(5).
cs: Použití: apt-cdrom [volby] příkaz
    
    apt-cdrom se používá pro přidání CD, USB klíčenek a jiných
    vyjímatelných médií jako zdrojů pro APT. Přípojný bod a informace
    o zařízení se získává z apt.conf(5), udev(7) a fstab(5).

en: Arguments not in pairs
cs: Argumenty nejsou v párech

en: Usage: apt-config [options] command
    
    apt-config is an interface to the configuration settings used by
    all APT tools, mainly intended for debugging and shell scripting.
cs: Použití: apt-config [volby] příkaz
    
    apt-config je jednoduchý nástroj pro nastavení voleb používaných všemi
    nástroji rodiny APT. Převážně je zamýšlen pro ladění a skriptování.

en: get configuration values via shell evaluation
cs: získá nastavení přes shellové vyhodnocování

en: show the active configuration setting
cs: zobrazí aktuálně platné nastavení

en: Usage: apt-dump-solver
    
    apt-dump-solver is an interface to store an EDSP scenario in
    a file and optionally forwards it to another solver.
cs: Použití: apt-dump-solver
    
    apt-dump-solver slouží pro uložení EDSP scénáře do
    souboru a případnému přeposlání jinému řešiteli.

en: Usage: apt-extracttemplates file1 [file2 ...]
    
    apt-extracttemplates is used to extract config and template files
    from debian packages. It is used mainly by debconf(1) to prompt for
    configuration questions before installation of packages.
cs: Použití: apt-extracttemplates soubor1 [soubor2 …]
    
    apt-extracttemplates umí z balíků vytáhnout konfigurační skripty
    a šablony. Využívá ho hlavně debconf(1) pro zobrazení některých
    otázek ještě před samotnou instalací balíků.

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
cs: Nelze určit verzi programu debconf. Je debconf nainstalován?

en: Couldn't find package %s
cs: Nelze najít balík %s

en: %s set to automatically installed.
cs: %s nastaven jako instalovaný automaticky.

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark auto' and 'apt-mark manual' instead.
cs: Tento příkaz je zastaralý, použijte místo něj „apt-mark auto“ a „apt-mark manual“.

en: Internal error, problem resolver broke stuff
cs: Vnitřní chyba, řešitel problémů pokazil věci

en: Supported modules:
cs: Podporované moduly:

en: Usage: apt-get [options] command
           apt-get [options] install|remove pkg1 [pkg2 ...]
           apt-get [options] source pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-get is a command line interface for retrieval of packages
    and information about them from authenticated sources and
    for installation, upgrade and removal of packages together
    with their dependencies.
cs: Použití: apt-get [volby] příkaz
             apt-get [volby] install|remove balík1 [balík2 …]
             apt-get [volby] source balík1 [balík2 …]
    
    apt-get je řádkové rozhraní pro stahování balíků a informací o nich
    z ověřených zdrojů a pro instalaci, aktualizaci a odstranění balíků
    včetně jejich závislostí.

en: Retrieve new lists of packages
cs: Získá seznam nových balíků

en: Perform an upgrade
cs: Provede aktualizaci

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
cs: Instaluje nové balíky (balík je libc6, ne libc6.deb)

en: Reinstall packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
cs: Přeinstaluje balíky (balík je libc6, ne libc6.deb)

en: Remove packages
cs: Odstraní balíky

en: Remove packages and config files
cs: Odstraní balíky včetně konfiguračních souborů

en: Remove automatically all unused packages
cs: Automaticky odstraní nepoužívané balíky

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
cs: Aktualizace distribuce, viz apt-get(8)

en: Follow dselect selections
cs: Řídí se podle výběru v dselectu

en: Configure build-dependencies for source packages
cs: Pro zdrojové balíky nastaví build-dependencies

en: Satisfy dependency strings
cs: Splní řetězec závislostí

en: Erase downloaded archive files
cs: Smaže stažené archivy

en: Erase old downloaded archive files
cs: Smaže staré stažené archivy

en: Verify that there are no broken dependencies
cs: Ověří, zda se nevyskytují porušené závislosti

en: Download source archives
cs: Stáhne zdrojové archivy

en: Download the binary package into the current directory
cs: Stáhne binární balík to aktuálního adresáře

en: Download and display the changelog for the given package
cs: Stáhne a zobrazí seznam změn daného balíku

en: Need one URL as argument
cs: Jako argument vyžaduje jedno URL

en: Must specify at least one pair url/filename
cs: Musíte zadat aspoň jeden pár url/jméno souboru

en: Download Failed
cs: Stažení selhalo

en: GetSrvRec failed for %s
cs: GetSrvRec %s selhalo

en: Usage: apt-helper [options] command
           apt-helper [options] cat-file file ...
           apt-helper [options] download-file uri target-path
    
    apt-helper bundles a variety of commands for shell scripts to use
    e.g. the same proxy configuration or acquire system as APT would.
cs: Použití: apt-helper [volby] příkaz
             apt-helper [volby] cat-file soubor
             apt-helper [volby] download-file uri cílová_cesta
    
    apt-helper zaobaluje nejrůznější příkazy pro shellové skripty,
    např. aby použily stejné nastavení proxy nebo způsob stahování,
    jako by použila APT.

en: download the given uri to the target-path
cs: stáhne zadané uri do cílové cesty

en: lookup a SRV record (e.g. _http._tcp.ftp.debian.org)
cs: vyhledá SRV záznam (např. _http._tcp.ftp.debian.org)

en: concatenate files, with automatic decompression
cs: spojí soubory, automaticky je rozbalí

en: hash file
cs: spočítá kontrolní součet souboru

en: detect proxy using apt.conf
cs: detekuje proxy pomocí apt.conf

en: wait for system to be online
cs: počká, až bude systém online

en: drop privileges before running given command
cs: před spuštěním příkazu zahodí oprávnění

en: analyse a pattern
cs: analyzuje výraz

en: Usage: apt-internal-planner
    
    apt-internal-planner is an interface to use the current internal
    installation planner for the APT family like an external one,
    for debugging or the like.
cs: Použití: apt-internal-planner
    
    apt-internal-planner je rozhraní k aktuálnímu internímu plánovači
    instalací, aby se dal použít jako externí nástroj, např. pro ladění.

en: Usage: apt-internal-solver
    
    apt-internal-solver is an interface to use the current internal
    resolver for the APT family like an external one, for debugging or
    the like.
cs: Použití: apt-internal-solver
    
    apt-internal-solver je rozhraní k aktuálnímu internímu řešiteli
    závislostí, aby se dal použít jako externí nástroj, např. pro ladění.

en: %s can not be marked as it is not installed.
cs: %s nemůže být označen, protože není nainstalovaný.

en: %s was already set to manually installed.
cs: %s již byl nastaven jako instalovaný ručně.

en: %s was already set to automatically installed.
cs: %s již byl nastaven jako instalovaný automaticky.

en: No changes necessary
cs: Žádné změny nejsou nutné

en: The following packages will be marked as automatically installed:
cs: Následující balíky budou označeny jako instalované automaticky:

en: %s was already set on hold.
cs: %s již byl podržen v aktuální verzi.

en: %s was already not on hold.
cs: %s již nebyl držen v aktuální verzi.

en: Executing dpkg failed. Are you root?
cs: Spuštění dpkg selhalo. Jste root?

en: %s set on hold.
cs: %s bude podržen v aktuální verzi.

en: Canceled hold on %s.
cs: Podržení balíku %s v aktuální verzi bylo zrušeno.

en: Selected %s for purge.
cs: %s byl vybrán pro odstranění včetně konfguračních souborů.

en: Selected %s for removal.
cs: %s byl vybrán pro odstranění.

en: Selected %s for installation.
cs: %s byl vybrán pro instalaci.

en: Usage: apt-mark [options] {auto|manual} pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-mark is a simple command line interface for marking packages
    as manually or automatically installed. It can also be used to
    manipulate the dpkg(1) selection states of packages, and to list
    all packages with or without a certain marking.
cs: Použití: apt-mark [volby] {auto|manual} balík1 [balík2 …]
    
    apt-mark je jednoduché řádkové rozhraní pro označování balíků jako
    instalovaných ručně nebo automaticky. Také umí manipulovat s dpkg(1)
    stavem balíků a vypsat všechny balíky s/bez konkrétního označení.

en: Mark the given packages as automatically installed
cs: Označí dané balíky jako instalované automaticky

en: Mark the given packages as manually installed
cs: Označí dané balíky jako instalované ručně

en: Mark all dependencies of meta packages as automatically installed.
cs: Označí všechny závislosti metabalíků jako instalované automaticky

en: Mark a package as held back
cs: Označí balík jako podržený v aktuální verzi

en: Unset a package set as held back
cs: Zruší podržení balíku v aktuální verzi

en: Print the list of automatically installed packages
cs: Vypíše seznam balíků instalovaných automaticky

en: Print the list of manually installed packages
cs: Vypíše seznam balíků instalovaných ručně

en: Print the list of packages on hold
cs: Vypíše seznam podržených balíků

en: Unknown package record!
cs: Neznámý záznam o balíku!

en: Usage: apt-sortpkgs [options] file1 [file2 ...]
    
    apt-sortpkgs is a simple tool to sort package information files.
    By default it sorts by binary package information, but the -s option
    can be used to switch to source package ordering instead.
cs: Použtí: apt-sortpkgs [volby] soubor1 [soubor2 …]
    
    apt-sortpkgs je jednoduchý nástroj pro setřídění souborů Packages.
    Standardně řadí dle binárních balíků, ale volbou -s je možno
    přepnout na řazení dle zdrojových balíků.

en: Usage: apt [options] command
    
    apt is a commandline package manager and provides commands for
    searching and managing as well as querying information about packages.
    It provides the same functionality as the specialized APT tools,
    like apt-get and apt-cache, but enables options more suitable for
    interactive use by default.
cs: Použití: apt [volby] příkaz
    
    apt je řádkový správce balíků a poskytuje příkazy pro jejich hledání,
    správu a také pro zjišťování informací o balících.
    Poskytuje stejnou funkcionalitu jako specializované APT nástroje typu
    apt-get a apt-cache, ale je lépe nastaven pro interaktivní použití.

note: query
en: list packages based on package names
cs: vypíše balíky podle jmen

en: search in package descriptions
cs: hledá v popisech balíků

en: show package details
cs: zobrazí podrobnosti balíku

note: package stuff
en: install packages
cs: nainstaluje balíky

en: reinstall packages
cs: přeinstaluje balíky

en: remove packages
cs: odstraní balíky

en: automatically remove all unused packages
cs: automaticky odstraní nepoužívané balíky

note: system wide stuff
en: update list of available packages
cs: aktualizuje seznam dostupných balíků

en: upgrade the system by installing/upgrading packages
cs: aktualizuje systém instalací/aktualizací balíků

en: upgrade the system by removing/installing/upgrading packages
cs: aktualizuje systém instalací/aktualizací/odstraněním balíků

note: misc
en: edit the source information file
cs: upraví soubor se zdroji balíků

en: modernize .list files to .sources files
cs: modernizuje soubory .list na .sources

en: satisfy dependency strings
cs: splní řetězec závislostí

en: Bad default setting!
cs: Chybné standardní nastavení!

en: Press [Enter] to continue.
cs: Pro pokračování stiskněte [Enter].

en: Do you want to erase any previously downloaded .deb files?
cs: Chcete smazat všechny dříve stažené .deb soubory?

en: Some errors occurred while unpacking. Packages that were installed
cs: Během rozbalování se vyskytly chyby. Balíky, které se nainstalovaly

en: will be configured. This may result in duplicate errors
cs: budou zkonfigurovány. To může způsobit duplicitní chybové hlášky

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
cs: o nesplněných závislostech. To je v pořádku, důležité jsou pouze

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
cs: chyby nad touto hláškou. Opravte je a poté znovu spusťte [I]nstalovat

en: Merging available information
cs: Slučují se dostupné informace

en: Package extension list is too long
cs: Seznam rozšíření balíku je příliš dlouhý

en: Error processing directory %s
cs: Chyba zpracování adresáře %s

en: Source extension list is too long
cs: Seznam zdrojových rozšíření je příliš dlouhý

en: Error writing header to contents file
cs: Chyba při zapisování hlavičky do souboru

en: Error processing contents %s
cs: Chyba při zpracovávání obsahu %s

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitrary configuration option
cs: Použití: apt-ftparchive [volby] příkaz
    Příkazy: packages binárnícesta [souboroverride [prefixcesty]]
             sources zdrojovácesta [souboroverride [prefixcesty]]
             contents cesta
             release cesta
             generate konfiguračnísoubor [skupiny]
             clean konfiguračnísoubor
    
    apt-ftparchive generuje indexové soubory debianích archivů. Podporuje
    několik režimů vytváření - od plně automatického až po funkční ekvivalent
    příkazů dpkg-scanpackages a dpkg-scansources.
    
    apt-ftparchive vytvoří ze stromu .deb souborů soubory Packages. Soubor
    Packages obsahuje kromě všech kontrolních polí každého balíku také jeho
    velikost a MD5 součet. Podporován je také soubor override, kterým můžete 
    vynutit hodnoty polí Priority a Section.
    
    Podobně umí apt-ftparchive vygenerovat ze stromu souborů .dsc soubory
    Sources. Volbou --source-override můžete zadat zdrojový soubor override.
    
    Příkazy „packages“ a „sources“ by se měly spouštět z kořene stromu.
    BinárníCesta by měla ukazovat na začátek rekurzivního hledání a soubor 
    override by měl obsahovat příznaky pro přepis. PrefixCesty, pokud je
    přítomen, je přidán do polí Filename.
    Reálný příklad na archivu Debianu:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Volby:
      -h          Tato nápověda
      --md5       Vygeneruje kontrolní MD5
      -s=?        Zdrojový soubor override
      -q          Tichý režim
      -d=?        Vybere volitelnou databázi pro vyrovnávací paměť
      --no-delink Povolí ladicí režim
      --contents  Vygeneruje soubor Contents
      -c=?        Načte tento konfigurační soubor
      -o=?        Nastaví libovolnou volbu

en: No selections matched
cs: Žádný výběr nevyhověl

en: Some files are missing in the package file group `%s'
cs: Některé soubory chybí v balíkovém souboru skupiny %s

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
cs: DB je porušená, soubor přejmenován na %s.old

en: DB is old, attempting to upgrade %s
cs: DB je stará, zkouším aktualizovat %s

en: DB format is invalid. If you upgraded from an older version of apt, please remove and re-create the database.
cs: Formát databáze je neplatný. Pokud jste přešli ze starší verze apt, databázi prosím odstraňte a poté ji znovu vytvořte.

en: Unable to open DB file %s: %s
cs: Nelze otevřít DB soubor %s: %s

en: Failed to read .dsc
cs: Nelze přečíst .dsc

en: Archive has no control record
cs: Archiv nemá kontrolní záznam

en: Unable to get a cursor
cs: Nelze získat kurzor

en: realloc - Failed to allocate memory
cs: realloc - Selhal pokus o přidělení paměti

en: Unknown compression algorithm '%s'
cs: Neznámý kompresní algoritmus „%s“

en: Compressed output %s needs a compression set
cs: Komprimovaný výstup %s potřebuje kompresní sadu

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
cs: Selhalo vytvoření meziprocesové roury k podprocesu

en: Failed to fork
cs: Volání fork() se nezdařilo

en: Compress child
cs: Komprimovat potomka

en: Internal error, failed to create %s
cs: Interní chyba, nezdařilo se vytvořit %s

en: IO to subprocess/file failed
cs: V/V operace s podprocesem/souborem selhala

en: Failed to read while computing MD5
cs: Chyba čtení při výpočtu MD5

en: Failed to rename %s to %s
cs: Selhalo přejmenování %s na %s

en: Unable to open %s
cs: Nelze otevřít %s

note: skip spaces find end of word
en: Malformed override %s line %llu (%s)
cs: Zkomolený override soubor %s, řádek %llu (%s)

en: Failed to read the override file %s
cs: Nezdařilo se přečíst override soubor %s

en: Malformed override %s line %llu #1
cs: Zkomolený override soubor %s, řádek %llu #1

en: Malformed override %s line %llu #2
cs: Zkomolený override soubor %s, řádek %llu #2

en: Malformed override %s line %llu #3
cs: Zkomolený override soubor %s, řádek %llu #3

en: W: Unable to read directory %s
cs: W: Nelze číst adresář %s

en: W: Unable to stat %s
cs: W: Nelze vyhodnotit %s

en: E: Errors apply to file
cs: E: Chyby se týkají souboru

en: Failed to resolve %s
cs: Chyba při zjišťování %s

en: Tree walking failed
cs: Průchod stromem selhal

en: Failed to open %s
cs: Nelze otevřít %s

en:  DeLink %s [%s]
cs: Odlinkování %s [%s]

en: *** Failed to link %s to %s
cs: *** Nezdařilo se slinkovat %s s %s

en:  DeLink limit of %sB hit.
cs:  Odlinkovací limit %sB dosažen.

en: Archive had no package field
cs: Archiv nemá pole Package

en:   %.*s has no override entry
cs:  %.*s nemá žádnou položku pro override

en:   %.*s maintainer is %.*s not %s
cs:   správce %.*s je %.*s, ne %s

en:   %.*s has no source override entry
cs:  %.*s nemá žádnou zdrojovou položku pro override

en:   %.*s has no binary override entry either
cs:  %.*s nemá ani žádnou binární položku pro override

en: Waiting for headers
cs: Čeká se na hlavičky

en: The HTTP server sent an invalid reply header
cs: Http server poslal neplatnou hlavičku odpovědi

en: Bad header line
cs: Chybná hlavička

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
cs: Http server poslal neplatnou hlavičku Content-Length

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
cs: Http server poslal neplatnou hlavičku Content-Range

en: This HTTP server has broken range support
cs: Tento HTTP server má porouchanou podporu rozsahů

en: Unknown date format
cs: Neznámý formát data

en: Bad header data
cs: Špatné datové záhlaví

en: Connection failed
cs: Spojení selhalo

en: File has unexpected size (%llu != %llu). Mirror sync in progress?
cs: Soubor má neočekávanou velikost (%llu != %llu). Neprobíhá synchronizace zrcadla?

en: Automatically disabled %s due to incorrect response from server/proxy. (man 5 apt.conf)
cs: Automaticky zakázáno %s kvůli chybné odpovědi od serveru/proxy. (man 5 apt.conf)

en: Internal error
cs: Vnitřní chyba

en: Unable to read the cdrom database %s
cs: Nelze číst databázi na cdrom %s

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
cs: Pro přidání CD do APTu použijte apt-cdrom. apt-get update nelze využít pro přidávání nových CD.

en: Wrong CD-ROM
cs: Chybné CD

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
cs: Nelze odpojit CD-ROM v %s - možná se stále používá.

en: Disk not found.
cs: Disk nebyl nalezen.

en: File not found
cs: Soubor nebyl nalezen

note: TRANSLATOR: %s is e.g. Tor's ".onion" which would likely fail or leak info (RFC7686)
en: Direct connection to %s domains is blocked by default.
cs: Přímé spojení k doménám %s je implicitně blokováno.

en: Connected to %s (%s)
cs: Připojeno k %s (%s)

en: Connecting to %s (%s)
cs: Připojování k %s (%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
cs: Nelze vytvořit socket pro %s (f=%u t=%u p=%u)

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
cs: Nelze navázat spojení na %s:%s (%s).

en: Failed
cs: Selhalo

en: Could not connect to %s:%s (%s).
cs: Nelze se připojit k %s:%s (%s).

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
cs: Nelze se připojit k %s:%s (%s), čas spojení vypršel

en: Connecting to %s
cs: Připojování k %s

en: Could not resolve '%s'
cs: Nelze přeložit „%s“

en: Temporary failure resolving '%s'
cs: Dočasné selhání při zjišťování „%s“

en: System error resolving '%s:%s'
cs: Systémová chyba při překladu „%s:%s“

en: Something wicked happened resolving '%s:%s' (%i - %s)
cs: Něco hodně ošklivého se přihodilo při překladu „%s:%s“ (%i - %s)

en: Unable to connect to %s:%s:
cs: Nelze se připojit k %s:%s:

en: Failed to stat
cs: Selhalo vyhodnocení

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
cs: Neplatné URI, lokální URI nesmí začínat na //

en: untrusted public key algorithm: %s
cs: nedůvěryhodný algoritmus veřejného klíče: %s

en: %s will be deprecated in a future release
cs: %s bude v budoucím vydání odstraněn

note: TRANSLATORS: %s is a single techy word like 'NODATA'
en: Signed file isn't valid, got '%s' (does the network require authentication?)
cs: Podepsaný soubor není platný, obdrženo „%s“ (vyžaduje přístup na síť ověření?)

en: At least one invalid signature was encountered.
cs: Byl zaznamenán nejméně jeden neplatný podpis.

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
cs: Vnitřní chyba: Dobrý podpis, ale nelze zjistit otisk klíče?!

en: Could not execute 'gpgv' to verify signature (is gnupg installed?)
cs: Nelze spustit „gpgv“ pro ověření podpisu (je gnupg nainstalováno?)

en: Unknown error executing gpgv
cs: Neznámá chyba při spouštění gpgv

note: TRANSLATORS: The second %s is the reason and is untranslated for repository owners.
en: Signature by key %s uses weak algorithm (%s)
cs: Podpis klíčem %s používá slabý algoritmus (%s)

en: The following signatures were invalid:
cs: Následující podpisy jsou neplatné:

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
cs: Následující podpisy nemohly být ověřeny, protože není dostupný veřejný klíč:

en: Error reading from server. Remote end closed connection
cs: Chyba čtení ze serveru. Druhá strana zavřela spojení

en: Error reading from server
cs: Chyba čtení ze serveru

en: Error writing to file
cs: Chyba zápisu do souboru

en: Select failed
cs: Výběr selhal

en: Connection timed out
cs: Čas spojení vypršel

en: Problem hashing file
cs: Problém s kontrolním součtem souboru

en: Failed to set modification time
cs: Nelze nastavit čas modifikace

en: Empty files can't be valid archives
cs: Prázdné soubory nejsou platnými archivy
