apt 1.0.5 - en to gl translation catalogue (449 entries)

en: Failed to readlink %s
gl: Non foi posíbel ler a ligazón %s

en: Failed to stat %s
gl: Non foi posíbel determinar o estado %s

en: Hash Sum mismatch
gl: A sumas «hash» non coinciden

en: rename failed, %s (%s -> %s).
gl: non foi posíbel cambiar o nome, %s (%s -> %s).

en: Size mismatch
gl: Os tamaños non coinciden

en: Conflicting distribution: %s (expected %s but got %s)
gl: Conflito na distribución: %s (agardábase %s mais obtívose %s)

en: Failed to fetch %s  %s
gl: Non foi posíbel obter %s  %s

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
gl: Non é posíbel atopar un ficheiro para o paquete %s. Isto pode significar que ten que arranxar este paquete a man. (Falta a arquitectura)

en: The method driver %s could not be found.
gl: Non foi posíbel atopar o controlador de métodos %s.

en: Method %s did not start correctly
gl: O método %s non se iniciou correctamente

en: List directory %s is missing.
gl: Non se atopa a lista de directorios %s.

en: Archives directory %s is missing.
gl: Non se atopa a lista de arquivos %s.

en: Unable to lock directory %s
gl: Non é posíbel bloquear o directorio %s

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
gl: Non é posíbel ler %s

en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
gl: Obtendo o ficheiro %li de %li (restan %s)

en: Retrieving file %li of %li
gl: Obtendo o ficheiro %li de %li

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
gl: O paquete %s ten que ser reinstalado, mais non é posíbel atopar o seu arquivo.

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
gl: Erro, pkgProblemResolver::Resolve xerou interrupcións, isto pode estar causado por paquetes retidos.

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
gl: Non é posíbel solucionar os problemas, ten retidos paquetes rotos.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
gl: Non foi posíbel analizar ou abrir as listas de paquetes ou ficheiro de estado.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
gl: Pode querer executar «apt-get update» para corrixir estes problemas

en: The list of sources could not be read.
gl: Non foi posíbel ler a lista de orixes.

en: Regex compilation error - %s
gl: Produciuse un erro na compilación da expresión regular - %s

en: Couldn't find task '%s'
gl: Non foi posíbel atopar a tarefa «%s»

en: Couldn't find any package by regex '%s'
gl: Non foi posíbel atopar ningún paquete pola expresión de rexistro «%s»

en: Unable to locate package %s
gl: Non foi posíbel atopar o paquete %s

en: Can't select versions from package '%s' as it is purely virtual
gl: Non é posíbel seleccionar distintas versións do paquete «%s» xa que é puramente virtual

en: Can't select newest version from package '%s' as it is purely virtual
gl: Non é posíbel seleccionar a versión máis recente do paquete «%s» xa que é puramente virtual

en: Can't select candidate version from package %s as it has no candidate
gl: Non é posíbel seleccionar a versión candidata do paquete %s xa que non ten candidata

en: Can't select installed version from package %s as it is not installed
gl: Non é posíbel seleccionar a versión instalada do paquete %s xa que non está instalado

en: Can't select installed nor candidate version from package '%s' as it has neither of them
gl: Non é posíbel seleccionar nin a versión instalada nin a candidata do paquete «%s» xa que non ten ningunha delas

en: Release '%s' for '%s' was not found
gl: Non se atopou a publicación «%s» de «%s»

en: Version '%s' for '%s' was not found
gl: Non se atopou a versión «%s» de «%s»

en: Unmounting CD-ROM...
gl: Desmontando o CD-ROM...

en: Using CD-ROM mount point %s
gl: Empregando o punto de montaxe de CD-ROM %s

en: Waiting for disc...
gl: Agardando polo disco...

en: Mounting CD-ROM...
gl: Montando o CD-ROM...

en: Identifying...
gl: Identificando...

en: Stored label: %s
gl: Etiqueta almacenada: %s

en: Scanning disc for index files...
gl: Buscando os ficheiros de índices no disco...

en: Found %zu package indexes, %zu source indexes, %zu translation indexes and %zu signatures
gl: Atopáronse %zu índices de paquetes, %zu índices de orixes, %zu índices de traducións e %zu sinaturas

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Debian Disc or the wrong architecture?
gl: Non é posíbel localizar ningún ficheiro de paquetes. É posíbel que non sexa un disco de Debian ou que a arquitectura sexa incorrecta.

en: Found label '%s'
gl: Atopouse a etiqueta «%s»

en: That is not a valid name, try again.
gl: Ese non é un nome correcto, volva tentalo.

en: This disc is called: 
    '%s'
gl: Este disco chámase: 
    «%s»

en: Copying package lists...
gl: Copiando as listas de paquetes...

en: Writing new source list
gl: Escribindo a nova lista de orixes

en: Source list entries for this disc are:
gl: As entradas da lista de orixes deste disco son:

en: Unable to stat %s.
gl: Non é posíbel analizar %s.

en: Invalid archive signature
gl: Sinatura de arquivo incorrecta

en: Error reading archive member header
gl: Produciuse un erro ao ler a cabeceira do membro do arquivo

en: Invalid archive member header
gl: Cabeceira do membro do arquivo incorrecta

en: Archive is too short
gl: O arquivo é curto de máis

en: Failed to read the archive headers
gl: Non foi posíbel ler as cabeceiras dos arquivos

en: Unable to stat the mount point %s
gl: Non é posíbel analizar o punto de montaxe %s

en: Failed to stat the cdrom
gl: Non foi posíbel analizar o CD-ROM

en: Command line option %s is not boolean
gl: A opción de liña de ordes %s non é booleana

en: Option %s requires an argument.
gl: A opción %s precisa dun argumento.

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
gl: Opción %s: A especificación de elemento de configuración debe ter un =<val>.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
gl: A opción %s precisa dun argumento enteiro, non «%s»

en: Option '%s' is too long
gl: A opción «%s» é longa de máis

en: Sense %s is not understood, try true or false.
gl: O senso %s non se entende, probe «true» ou «false».

en: Invalid operation %s
gl: Operación incorrecta: %s

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
gl: Abreviatura de tipo «%c» descoñecida

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
gl: Produciuse un erro de sintaxe %s:%u: O bloque comeza sen un nome.

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
gl: Produciuse un erro de sintaxe %s:%u: Etiqueta mal formada

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
gl: Produciuse un erro de sintaxe %s:%u: Lixo extra despois do valor

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
gl: Produciuse un erro de sintaxe %s:%u: Só se poden facer directivas no nivel superior

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
gl: Produciuse un erro de sintaxe %s:%u: Includes aniñados de máis

en: Syntax error %s:%u: Included from here
gl: Produciuse un erro de sintaxe %s:%u: Incluído de aquí

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
gl: Produciuse un erro de sintaxe %s:%u: Non se admite a directiva «%s»

en: Syntax error %s:%u: clear directive requires an option tree as argument
gl: Produciuse un erro de sintaxe %s:%u: a directiva «clear» require unha árbore de opción como argumento

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
gl: Produciuse un erro de sintaxe %s:%u: Lixo extra á fin da liña

en: Corrupted archive
gl: Arquivo danado

en: Tar checksum failed, archive corrupted
gl: A suma de comprobación do arquivo tar non coincide, está danado

en: Problem unlinking the file %s
gl: Produciuse un problema ao desligar o ficheiro %s

en: Not using locking for read only lock file %s
gl: Non se empregan bloqueos para o ficheiro de bloqueo de só lectura %s

en: Could not open lock file %s
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de bloqueo %s

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
gl: Non se empregan bloqueos para o ficheiro de bloqueo montado por NFS %s

en: Could not get lock %s
gl: Non foi posíbel obter o bloqueo %s

en: List of files can't be created as '%s' is not a directory
gl: A lista de ficheiros non pode ser creada como «%s» non é un directorio

en: Ignoring '%s' in directory '%s' as it is not a regular file
gl: Ignorando «%s» no directorio «%s» xa que non é un ficheiro regular

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has no filename extension
gl: Ignorando o ficheiro «%s» no directorio «%s» xa que non ten extensión de nome

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has an invalid filename extension
gl: Ignorando o ficheiro «%s» no directorio «%s» xa que ten  unha extensión de nome incorrecta

en: Waited for %s but it wasn't there
gl: Agardouse por %s pero non estaba alí

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
gl: O subproceso %s recibiu un fallo de segmento.

en: Sub-process %s received signal %u.
gl: O subproceso %s recibiu o sinal %u.

note: we forward the statuscode, so don't generate a message on the fd in this case
en: Sub-process %s returned an error code (%u)
gl: O subproceso %s devolveu un código de erro (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
gl: O subproceso %s saíu de xeito inesperado

en: Read error
gl: Produciuse un erro de lectura

en: Write error
gl: Produciuse un erro de escritura

en: Problem closing the gzip file %s
gl: Produciuse un problema ao pechar o arquivo gzip %s

en: Failed to create subprocess IPC
gl: Non foi posíbel crear o IPC do subproceso

en: Failed to exec compressor
gl: Non foi posíbel executar o compresor

en: Could not open file %s
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro %s

en: Could not open file descriptor %d
gl: Non foi posíbel abrir o descritor de ficheiro %d

en: Problem closing the file %s
gl: Produciuse un problema ao pechar o ficheiro %s

en: Problem renaming the file %s to %s
gl: Produciuse un problema ao renomear o ficheiro %s a %s

en: Problem syncing the file
gl: Produciuse un problema ao sincronizar o ficheiro

en: Unable to write to %s
gl: Non é posíbel escribir en %s

en: Can't mmap an empty file
gl: Non é posíbel facer mmap sobre un ficheiro baleiro

en: Couldn't duplicate file descriptor %i
gl: Non foi posíbel duplicar o descritor de ficheiro %i

en: Unable to close mmap
gl: Non é posíbel pechar mmap

en: Unable to synchronize mmap
gl: Non é posíbel sincronizar mmap

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
gl: Non foi posíbel facer mmap de %lu bytes

en: Failed to truncate file
gl: Non foi posíbel truncar o ficheiro

en: Dynamic MMap ran out of room. Please increase the size of APT::Cache-Start. Current value: %lu. (man 5 apt.conf)
gl: Dynamic MMap executouse fora do lugar. Incremente o tamaño de APT::Cache-Start. O valor actual é : %lu. (man 5 apt.conf)

en: Unable to increase the size of the MMap as the limit of %lu bytes is already reached.
gl: Non é posíbel aumentar o tamaño de MMap xa que o límite de %lu bytes xa foi acadado.

en: Unable to increase size of the MMap as automatic growing is disabled by user.
gl: Non é posíbel aumentar o tamaño de MMap xa que o crecemento automático foi desactivado polo usuario.

en: %c%s... Error!
gl: %c%s... Erro!

en: %c%s... Done
gl: %c%s... Feito

en: Selection %s not found
gl: Non se atopou a selección %s

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
gl: Este non é un arquivo DEB correcto, falta o membro «%s»

en: Internal error, could not locate member %s
gl: Produciuse un erro interno, non foi posíbel atopar o membro %s

en: Unparsable control file
gl: Ficheiro de control non analizábel

en: Unable to parse Release file %s
gl: Non se puido analizar o ficheiro de publicación %s

en: No sections in Release file %s
gl: Non hai seccións no ficheiro de publicación %s

en: No Hash entry in Release file %s
gl: Non hai entrada de Hash no ficheiro de publicación %s

en: Invalid '%s' entry in Release file %s
gl: A entrada «%s» no ficheiro de publicación %s non é válida

en: Unable to parse package file %s (%d)
gl: Non é posíbel analizar o ficheiro de paquetes %s (%d)

note: TRANSLATORS: the %s contains the recovery command, usually dpkg --configure -a
en: dpkg was interrupted, you must manually run '%s' to correct the problem.
gl: dpkg interrompeuse, debe executar manualmente «%s» para corrixir o problema.

en: Unable to lock the administration directory (%s), is another process using it?
gl: Non é posíbel bloquear o directorio de administración (%s). Esta usandoo algún outro proceso?

en: Unable to lock the administration directory (%s), are you root?
gl: Non é posíbel bloquear o directorio de administración (%s). É o administrador?

en: Not locked
gl: Non está bloqueado

note: we don't care for the difference
en: Preparing %s
gl: Preparando %s

en: Preparing to configure %s
gl: Preparandose para configurar %s

en: Preparing for removal of %s
gl: Preparándose para o retirado de %s

en: Preparing to completely remove %s
gl: Preparándose para retirar %s completamente

en: Noting disappearance of %s
gl: Tomando nota da desaparición de %s

en: Running post-installation trigger %s
gl: Executando o disparador de post-instalación %s

en: Installed %s
gl: Instalouse %s

en: Configuring %s
gl: Configurando %s

note: FIXME: use a better string after freeze
en: Directory '%s' missing
gl: Falta o directorio «%s»

en: Could not open file '%s'
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro «%s»

en: Unpacking %s
gl: Desempaquetando %s

en: Installing %s
gl: Instalando %s

en: Removing %s
gl: Retirando %s

en: Completely removing %s
gl: %s completamente retirado

en: Completely removed %s
gl: Retirouse %s completamente

en: No apport report written because MaxReports is reached already
gl: Non se escribiu ningún informe de Apport porque xa se acadou o nivel MaxReports

note: check if its not a follow up error
en: dependency problems - leaving unconfigured
gl: problemas de dependencias - déixase sen configurar

en: No apport report written because the error message indicates its a followup error from a previous failure.
gl: Non se escribiu ningún informe de Apport porque a mensaxe de erro indica que é un error provinte dun fallo anterior.

en: No apport report written because the error message indicates a disk full error
gl: Non se escribiu ningún informe de Apport porque a mensaxe de erro indica un erro de disco cheo.

en: No apport report written because the error message indicates a out of memory error
gl: Non se escribiu un informe de contribución porque a mensaxe de erro indica un erro de falta de memoria

en: No apport report written because the error message indicates a dpkg I/O error
gl: Non se escribiu ningún informe de Apport porque a mensaxe de erro indica un erro de E/S en dpkg

en: Building dependency tree
gl: Construindo a árbore de dependencias

en: Candidate versions
gl: Versións candidatas

en: Dependency generation
gl: Xeración de dependencias

en: Reading state information
gl: Lendo a información do estado

en: Failed to open StateFile %s
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de estado %s

en: Failed to write temporary StateFile %s
gl: Non foi posíbel gravar o ficheiro de estado temporal %s

en: Failed to write file %s
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro «%s»

en: Failed to close file %s
gl: Non foi posíbel pechar o ficheiro %s

en: Calculating upgrade
gl: Calculando a anovación

en: Wrote %i records.
gl: Escribíronse %i rexistros.

en: Wrote %i records with %i missing files.
gl: Escribíronse %i rexistros con %i ficheiros que faltan.

en: Wrote %i records with %i mismatched files
gl: Escribíronse %i rexistros con %i ficheiros que non coinciden

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
gl: Escribíronse %i rexistros con %i ficheiros que faltan e %i ficheiros que non coinciden

en: Can't find authentication record for: %s
gl: Non é posíbel atopar un rexistro de autenticación para: %s

en: Hash mismatch for: %s
gl: Valor de hash non coincidente para: %s

en: Packaging system '%s' is not supported
gl: O sistema de empaquetado «%s» non está admitido

en: Unable to determine a suitable packaging system type
gl: Non é posíbel determinar un tipo de sistema de empaquetado axeitado

note: send status information that we are about to fork dpkg
en: Running dpkg
gl: Executando dpkg

en: Could not perform immediate configuration on '%s'. Please see man 5 apt.conf under APT::Immediate-Configure for details. (%d)
gl: Non foi posíbel facer a configuración inmediata en «%s». Vexa man 5 apt.conf baixo APT::Immediate-Configure para obter máis detalles. (%d)

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
gl: Esta instalación requirirá que se retire temporalmente o paquete esencial %s por mor dun bucle de Conflitos e Pre-dependencias. Isto adoita ser malo, pero se o quere facer, active a opción APT::Force-LoopBreak.

en: Empty package cache
gl: Caché de paquetes baleira

en: The package cache file is corrupted
gl: O ficheiro de caché de paquetes está danado

en: The package cache file is an incompatible version
gl: O ficheiro de caché de paquetes é unha versión incompatíbel

en: This APT does not support the versioning system '%s'
gl: Este APT non admite o sistema de versionado «%s»

en: Depends
gl: Depende

en: PreDepends
gl: PreDepende

en: Suggests
gl: Suxire

en: Conflicts
gl: Conflitos

en: Recommends
gl: Recomenda

en: Replaces
gl: Substitúe a

en: Breaks
gl: Estraga

en: Enhances
gl: Mellora

en: Obsoletes
gl: Fai obsoleto a

en: important
gl: importante

en: required
gl: requirido

en: standard
gl: estándar

en: optional
gl: opcional

en: Cache has an incompatible versioning system
gl: A caché ten un sistema de versionado incompatíbel

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
gl: Vaites!, superou o número de nomes de paquetes que este APT pode manexar.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
gl: Vaites!, superou o número de versións que este APT pode manexar.

en: Wow, you exceeded the number of descriptions this APT is capable of.
gl: Vaites!, superou o número de descricións que este APT pode manexar.

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
gl: Vaites!, superou o número de dependencias que este APT pode manexar.

en: Reading package lists
gl: Lendo as listas de paquetes

en: IO Error saving source cache
gl: Produciuse un erro de E/S ao gravar a caché de fontes

en: Index file type '%s' is not supported
gl: O tipo de ficheiros de índices «%s» non está admitido

en: Invalid record in the preferences file %s, no Package header
gl: Rexistro incorrecto no ficheiro de preferencias %s; falta a cabeceira Package

en: Did not understand pin type %s
gl: Non se entendeu o tipo de inmobilización %s

en: No priority (or zero) specified for pin
gl: Non se indicou unha prioridade (ou indicouse cero) para a inmobilización

en: Malformed line %u in source list %s (type)
gl: Liña %u mal construída na lista de orixes %s (tipo)

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
gl: O tipo «%s» non se coñece na liña %u da lista de orixes %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed before unchanged files in 'apt-get update'
en: Hit:%lu %s
gl: Teño:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files processed in 'apt-get update' Potentially replaced later by "Hit:", "Ign:" or "Err:" if something (bad) happens
en: Get:%lu %s
gl: Rcb:%lu %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
gl: Obtivéronse %sB en %s (%sB/s)

en:  [Working]
gl:  [Traballando]

en: Correcting dependencies...
gl: Corrixindo as dependencias...

en:  failed.
gl:  fallou.

en: Unable to correct dependencies
gl: Non foi posíbel corrixir as dependencias.

en: Unable to minimize the upgrade set
gl: Non foi posíbel minimizar o conxunto de anovacións

en:  Done
gl:  Feito

en: You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
gl: Pode querer executar «apt --fix-broken install» para corrixilos.

en: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).
gl: Dependencias incumpridas. Probe «apt --fix-broken install» sen paquetes (ou especifique unha solución).

en: Note, selecting '%s' for task '%s'
gl: Nota, seleccione «%s» para a tarefa «%s»

en: Note, selecting '%s' for regex '%s'
gl: Nota, seleccione «%s» para a expresión regular «%s»

en: Package %s is a virtual package provided by:
gl: O paquete %s é un paquete virtual fornecido por:

en:  [Not candidate version]
gl:  [Non hai unha versión candidata]

en: You should explicitly select one to install.
gl: Debería escoller un para instalar.

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
gl: O paquete %s non está dispoñíbel, mais outro paquete fai referencia a el.
    Isto pode significar que falta o paquete, está obsoleto ou só está
    dispoñíbel noutra fonte.

en: However the following packages replace it:
gl: Porén, os seguintes paquetes substitúeno:

en: Package '%s' has no installation candidate
gl: O paquete «%s» non ten unha instalación candidata

en: Virtual packages like '%s' can't be removed
gl: Non se poden retirar os paquetes virtuais como «%s»

en: Note, selecting '%s' instead of '%s'
gl: Nota, seleccione «%s» no canto de «%s»

en: This APT has Super Cow Powers.
gl: Este APT ten poderes da Super Vaca.

en: No packages found
gl: Non se atopou ningún paquete

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
gl: AVISO: Non se poden autenticar os seguintes paquetes!

en: Authentication warning overridden.
gl: Ignórase o aviso de autenticación.

en: Some packages could not be authenticated
gl: Non foi posíbel autenticar algúns paquetes

en: Install these packages without verification?
gl: Instalar estes paquetes sen verificación?

en: Couldn't determine free space in %s
gl: Non foi posíbel determinar o espazo libre en %s

en: You don't have enough free space in %s.
gl: Non hai espazo libre abondo en %s.

en: Unable to lock the download directory
gl: Non é posíbel bloquear o directorio de descargas

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
gl: Non foi posíbel instalar algúns paquetes. Isto pode significar que solicitou
    unha situación imposíbel ou, se emprega a distribución inestábel, que
    algúns paquetes solicitados aínda non se creasen ou que se movesen da entrada.

note: if (Packages == 1) { c1out << std::endl; c1out << _("Since you only requested a single operation it is extremely likely that\n" "the package is simply not installable and a bug report against\n" "that package should be filed.") << std::endl; }
en: The following information may help to resolve the situation:
gl: A seguinte información pode axudar a solucionar a situación:

en: Broken packages
gl: Paquetes estragados

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt update or try with --fix-missing?
gl: Non foi posíbel obter algúns arquivos; probe con apt update ou --fix-missing.

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
gl: Produciuse un erro interno, chamouse a InstallPackages con paquetes estragados.

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
gl: Hai que retirar paquetes mais o retirado está desactivado.

en: Internal error, Ordering didn't finish
gl: Produciuse un erro interno; non rematou a ordenación

en: How odd... The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
gl: Que estraño... Os tamaños non coinciden; envíe un correo-e a apt@packages.debian.org

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of archives.
gl: Ten que recibir %sB/%sB de arquivos.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of archives.
gl: Ten que recibir %sB de arquivos.

en: After this operation, %sB of additional disk space will be used.
gl: Despois desta operación ocuparanse %sB de disco adicionais.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: After this operation, %sB disk space will be freed.
gl: Despois desta operación liberaranse %sB de espazo de disco.

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
gl: Especificouse «Só triviais» mais esta non é unha operación trivial.

en: Do you want to continue?
gl: Quere continuar?

en: Abort.
gl: Interromper.

en: Some files failed to download
gl: Non foi posíbel descargar algúns ficheiros

en: Download complete and in download only mode
gl: Completouse a descarga no modo de só descargas

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
gl: O emprego conxunto de --fix-missing e intercambio de discos non está admitido

en: Unable to correct missing packages.
gl: Non é posíbel corrixir os paquetes non dispoñíbeis.

en: Aborting install.
gl: Interrompendo a instalación.

en: The following package disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages: | The following packages disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages:
gl[0]: O seguinte paquete desapareceu do seu sistema e todos os 
    ficheiros serán sobrescritos por outros paquetes:
gl[1]: Os seguintes paquetes desapareceron do seu sistema e todos os 
    ficheiros serán sobrescritos por outros paquetes:

en: Note: This is done automatically and on purpose by dpkg.
gl: Nota: Isto será feito automaticamente por dpkg.

en: We are not supposed to delete stuff, can't start AutoRemover
gl: Non se agarda que eliminemos cousas, non se pode iniciar o Retirado automático

en: Hmm, seems like the AutoRemover destroyed something which really
    shouldn't happen. Please file a bug report against apt.
gl: Vaia, semella que o Retirado automático destruíu algo que realmente
    non debería ter feito. Informe deste erro de apt.

en: Internal Error, AutoRemover broke stuff
gl: Produciuse un erro interno, o Retirado automático estragou cousas

en: The following package was automatically installed and is no longer required: | The following packages were automatically installed and are no longer required:
gl[0]: O seguinte paquete foi instalado automaticamente e xa non é necesario:
gl[1]: Os seguintes paquetes foron instalados automaticamente e xa non son necesarios:

en: %lu package was automatically installed and is no longer required.
     | %lu packages were automatically installed and are no longer required.
gl[0]: %lu paquete foi instalado automaticamente e xa non é necesario.
gl[1]: %lu paquetes foron instalados automaticamente e xa non son necesarios.

en: Suggested packages:
gl: Paquetes suxeridos:

en: Recommended packages:
gl: Paquetes recomendados:

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
gl: Omítese %s, xa está instalado e non se especificou a anovación.

en: Skipping %s, it is not installed and only upgrades are requested.
gl: Omitindo %s, non está instalado e só se solicitaron as anovacións.

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
gl: A reinstalación de %s non é posíbel, non se pode descargar.

en: %s set to manually installed.
gl: %s cambiado a instalado manualmente.

en: Selected version '%s' (%s) for '%s'
gl: Versión seleccionada «%s» (%s) para «%s»

en: Selected version '%s' (%s) for '%s' because of '%s'
gl: Versión seleccionada «%s» (%s) para «%s» xa que «%s»

note: TRANSLATORS: placeholder is a binary name like apt or apt-get
en: NOTE: This is only a simulation!
          %s needs root privileges for real execution.
          Keep also in mind that locking is deactivated,
          so don't depend on the relevance to the real current situation!
gl: NOTA: Isto é só unha simulación!
          %s precisa de privilexios de administrador para executarse realmente.
          Lembre tamén que o bloqueo está desactivado,
          polo que non debe depender da relevancia da situación actual real.

en: but %s is installed
gl: mais %s está instalado

en: but %s is to be installed
gl: mais vaise instalar %s

en: but it is not installable
gl: mais non é instalábel

en: but it is a virtual package
gl: mais é un paquete virtual

en: but it is not going to be installed
gl: mais non se vai a instalar

en: but it is not installed
gl: mais non está instalado

en:  or
gl:  ou

en: The following packages have unmet dependencies:
gl: Os seguintes paquetes teñen dependencias sen cumprir:

en: The following NEW packages will be installed:
gl: Os seguintes paquetes NOVOS hanse instalar:

en: The following packages will be REMOVED:
gl: Vanse RETIRAR os paquetes seguintes:

en: The following packages have been kept back:
gl: Consérvanse os seguintes paquetes:

en: The following packages will be upgraded:
gl: Vanse anovar os paquetes seguintes:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
gl: Vanse REVERTER os seguintes paquetes :

en: The following held packages will be changed:
gl: Vanse modificar os paquetes retidos seguintes:

en: %s (due to %s)
gl: %s (por mor de %s)

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
gl: AVISO: Retiraranse os seguintes paquetes esenciais.
    Isto NON se debe facer a menos que saiba exactamente o que está a facer!

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
gl: %lu anovados, %lu instalados,

en: %lu reinstalled,
gl: %lu reinstalados,

en: %lu downgraded,
gl: %lu revertidos,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
gl: Vanse retirar %lu e deixar %lu sen anovar.

en: %lu not fully installed or removed.
gl: %lu non instalados ou retirados de todo.

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to Y[es] e.g. "Do you want to continue? [Y/n] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [Y/n]
gl: [S/n]

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to N[o] e.g. "Should this file be removed? [y/N] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [y/N]
gl: [s/N]

note: TRANSLATOR: "Yes" answer printed for a yes/no question if --assume-yes is set
en: Y
gl: S

en: You must give at least one search pattern
gl: Debe fornecer cando menos un patrón de busca

en: Package files:
gl: Ficheiros de paquetes:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
gl: A caché está sen sincronizar, non se pode facer referencia a un ficheiro de paquetes

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
gl: Paquetes inmobilizados:

en:   Installed:
gl:   Instalado:

en:   Candidate:
gl:   Candidato:

en: (none)
gl: (ningún)

note: Show the priority tables
en:   Version table:
gl:   Táboa de versións:

en: Picking '%s' as source package instead of '%s'
gl: Tome «%s» como paquete fonte no canto de «%s»

en: Must specify at least one package to fetch source for
gl: Ten que especificar polo menos un paquete para obter o código fonte

en: Unable to find a source package for %s
gl: Non sé posíbel atopar un paquete fonte para %s

en: NOTICE: '%s' packaging is maintained in the '%s' version control system at:
    %s
gl: AVISO: o paquete «%s» mantense no sistema de control de versións «%s» en:
    %s

en: Skipping already downloaded file '%s'
gl: Omítese o ficheiro xa descargado «%s»

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of source archives.
gl: Ten que recibir %sB/%sB de arquivos de fonte.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of source archives.
gl: Ten que recibir %sB de arquivos de fonte.

en: Fetch source %s
gl: Obter fonte %s

en: Failed to fetch some archives.
gl: Non se puideron obter algúns arquivos.

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
gl: Omítese o desempaquetado do código fonte xa desempaquetado en %s

en: Unpack command '%s' failed.
gl: Fallou a orde de desempaquetado «%s».

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
gl: Comprobe que o paquete «dpkg-dev» estea instalado.

en: Build command '%s' failed.
gl: Fallou a orde de construción de «%s».

en: Unable to get build-dependency information for %s
gl: Non é posíbel obter a información de dependencias de compilación de %s

en: %s has no build depends.
gl: %s non ten dependencias de compilación.

en: Must specify at least one package to check builddeps for
gl: Ten que especificar polo menos un paquete para comprobarlle as dependencias de compilación

en: Failed to process build dependencies
gl: Non se puideron procesar as dependencias de construción

en: Package %s version %s has an unmet dep:
gl: O paquete %s versión %s ten unha dependencia incumprida:

en: The update command takes no arguments
gl: A orde «update» non toma argumentos

en: Total package names:
gl: Número total de nomes de paquetes :

en: Total package structures:
gl: Estruturas de paquetes totais:

en:   Normal packages:
gl:   Paquetes normais:

en:   Pure virtual packages:
gl:   Paquetes virtuais puros:

en:   Single virtual packages:
gl:   Paquetes virtuais simples:

en:   Mixed virtual packages:
gl:   Paquetes virtuais mixtos:

en:   Missing:
gl:   Non atopados:

en: Total distinct versions:
gl: Número total de versións distintas:

en: Total distinct descriptions:
gl: Número total de descricións distintas:

en: Total dependencies:
gl: Número total de dependencias:

en: Total ver/file relations:
gl: Número total de relacións versión/ficheiro:

en: Total Desc/File relations:
gl: Número total de relacións descrición/ficheiro:

en: Total Provides mappings:
gl: Número total de asignacións provistas:

en: Total globbed strings:
gl: Número total de cadeas:

en: Total slack space:
gl: Espazo de reserva total:

en: Total space accounted for:
gl: Espazo total contabilizado:

en: Show source records
gl: Mostra rexistros da fonte

en: Search the package list for a regex pattern
gl: Busca na lista de paquetes por unha expresión regular

en: Show raw dependency information for a package
gl: Mostra informacións brutas de dependencia para un paquete

en: Show reverse dependency information for a package
gl: Mostra informacións de dependencia inversa para un paquete

en: Show a readable record for the package
gl: Mostra un rexistro lexíbel para o paquete

en: List the names of all packages in the system
gl: Lista os nomes de todos os paquetes no sistema

en: Show policy settings
gl: Mostra configuracións da política

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 5.0.3 Disk 1'
gl: Forneza un nome para este disco, como «Debian 5.0.3 Disco 1»

en: Failed to mount '%s' to '%s'
gl: Produciuse un fallo ao montar «%s» en «%s»

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
gl: Repita este proceso para o resto de CD do seu conxunto.

en: Arguments not in pairs
gl: Os argumentos non van en parellas

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
gl: Non é posíbel obter a versión de debconf. Debconf está instalado?

en: Couldn't find package %s
gl: Non foi posíbel atopar o paquete %s

en: %s set to automatically installed.
gl: %s está estabelecido para a súa instalación automática.

en: Internal error, problem resolver broke stuff
gl: Produciuse un erro interno, o solucionador interno estragou cousas

en: Supported modules:
gl: Módulos admitidos:

en: Retrieve new lists of packages
gl: Recupera unha nova lista de paquetes

en: Perform an upgrade
gl: Executa unha actualización

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
gl: Instala novos paquetes (o paquete é libc6 non libc6.deb)

en: Remove packages
gl: Retira paquetes

en: Remove packages and config files
gl: Retira paquetes e ficheiros de configuración

en: Remove automatically all unused packages
gl: Retira automaticamente todos os paquetes sen uso

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
gl: Actualiza a distribución, vexa apt-get(8)

en: Follow dselect selections
gl: Segue as seleccións de dselect

en: Configure build-dependencies for source packages
gl: Configura as dependencias para paquetes de fontes

en: Erase downloaded archive files
gl: Borra os arquivos de ficheiros

en: Erase old downloaded archive files
gl: Borra os arquivos de ficheiros antigos

en: Verify that there are no broken dependencies
gl: Comproba que non haxa dependencias sen cumprir

en: Download source archives
gl: Descarga os arquivos de fontes

en: Download the binary package into the current directory
gl: Descarga o paquete binario no directorio actual

en: Download and display the changelog for the given package
gl: Descarga e mostra o rexistro de cambios para o paquete proposto

en: Unknown package record!
gl: Rexistro de paquete descoñecido!

en: Bad default setting!
gl: Configuración predeterminada incorrecta!

en: Do you want to erase any previously downloaded .deb files?
gl: Quere borrar os ficheiros .deb descargados anteriormente?

en: Some errors occurred while unpacking. Packages that were installed
gl: Ocorreron algúns erros ao desempaquetar,  Os paquetes que se instalaron

en: will be configured. This may result in duplicate errors
gl: serán configurados, Isto pode dar erros de duplicación

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
gl: ou erros causados por dependencias incumpridas. Isto é normal, só os erros

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
gl: que hai enriba desta mensaxe son importantes. Arránxeos e volva a instalar.

en: Merging available information
gl: Mesturando a información sobre paquetes dispoñíbeis

en: Package extension list is too long
gl: A lista de extensións de paquetes é longa de máis

en: Error processing directory %s
gl: Produciuse un erro ao procesar o directorio %s

en: Source extension list is too long
gl: A lista de extensións de fontes é longa de máis

en: Error writing header to contents file
gl: Produciuse un erro ao gravar a cabeceira no ficheiro de contido

en: Error processing contents %s
gl: Produciuse un erro ao procesar o contido %s

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitrary configuration option
gl: Emprego: apt-ftparchive [opcións] orde
    Ordes: packages rutabinaria [fichoverride [prefixoruta]]
           sources rutafontes [fichoverride [prefixoruta]]
           contents ruta
           release ruta
           generate config [grupos]
           clean config
    
    apt-ftparchive xera ficheiros de índices para arquivos de Debian. Admite
    varios estilos de xeración, de totalmente automática a substitutos funcionais
    de dpkg-scanpackages e dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive xera ficheiros Packages dunha árbore de .debs. O ficheiro
    Packages ten o contido de todos os campos de control de cada paquete, así
    coma a suma MD5 e o tamaño do ficheiro. Admitese un ficheiro de «overrides»
    para forzar o valor dos campos Priority e Section.
    
    De xeito semellante, apt-ftparchive xera ficheiros Sources dunha árbore de
    .dscs. Pódese empregar a opción --source-override para especificar un ficheiro
    de «overrides» para fontes.
    
    As ordes «packages» e «sources» deberían executarse na raíz da árbore.
    «Rutabinaria» debería apuntar á base da busca recursiva e o ficheiro
    «fichoverride» debería conter os modificadores de «override». «Prefixoruta»
    engádese aos campos de nomes de ficheiros se está presente. Un exemplo
    de emprego do arquivo de Debian:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > 
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Opcións:
      -h    Este texto de axuda
      --md5 Controla a xeración de MD5
      -s=?  Ficheiro de «override» de fontes
      -q    Non produce ningunha saída por pantalla
      -d=?  Escolle a base de datos de caché opcional
      --no-delink Activa o modo de depuración de desligado
      --contents  Controla a xeración do ficheiro de contido
      -c=?  Le este ficheiro de configuración
      -o=?  Estabelece unha opción de configuración

en: No selections matched
gl: Non coincide ningunha selección

en: Some files are missing in the package file group `%s'
gl: Faltan ficheiros no grupo de ficheiros de paquetes «%s»

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
gl: A base de datos estaba danada, cambiouse o nome do ficheiro a %s.old

en: DB is old, attempting to upgrade %s
gl: A base de datos é antiga, tentando anovar %s

en: DB format is invalid. If you upgraded from an older version of apt, please remove and re-create the database.
gl: O formato da base de datos non é correcto. Se a anovou desde unha versión antiga de apt, retirea e volva a crear a base de datos

en: Unable to open DB file %s: %s
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro de base de datos %s: %s

en: Archive has no control record
gl: O arquivo non ten un rexistro de control

en: Unable to get a cursor
gl: Non é posíbel obter un cursor

en: realloc - Failed to allocate memory
gl: realloc - Non foi posíbel reservar memoria

en: Unknown compression algorithm '%s'
gl: Algoritmo de compresión «%s» descoñecido

en: Compressed output %s needs a compression set
gl: A saída comprimida %s precisa dun conxunto de compresión

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
gl: Non foi posíbel crear a canle IPC ao subproceso

en: Failed to fork
gl: Non foi posíbel facer a bifurcación

en: Compress child
gl: Fillo de compresión

en: Internal error, failed to create %s
gl: Produciuse un erro interno, non foi posíbel crear %s

en: IO to subprocess/file failed
gl: Produciuse un fallo na E/S do subproceso/ficheiro

en: Failed to read while computing MD5
gl: Non foi posíbel ler ao calcular o MD5

en: Failed to rename %s to %s
gl: Non foi posíbel cambiar o nome de %s a %s

en: Unable to open %s
gl: Non é posíbel puido abrir %s

en: Failed to read the override file %s
gl: Non foi posíbel ler o ficheiro de «override» %s

en: W: Unable to read directory %s
gl: A: non é posíbel ler o directorio %s

en: W: Unable to stat %s
gl: A: non é posíbel atopar %s

en: W:
gl: A:

en: E: Errors apply to file
gl: E: os erros aplícanse ao ficheiro

en: Failed to resolve %s
gl: Non foi posíbel solucionar %s

en: Tree walking failed
gl: Fallou o percorrido da árbore

en: Failed to open %s
gl: Non foi posíbel abrir %s

en:  DeLink %s [%s]
gl:  DesLig %s [%s]

en: *** Failed to link %s to %s
gl: *** Non foi posíbel ligar %s con %s

en:  DeLink limit of %sB hit.
gl:  Acadouse o límite de desligado de %sB.

en: Archive had no package field
gl: O arquivo non tiña un campo Package

en:   %.*s has no override entry
gl:   %.*s non ten unha entrada de «override»

en:   %.*s maintainer is %.*s not %s
gl:   O mantedor de %.*s é %.*s, non %s

en:   %.*s has no source override entry
gl:   %.*s non ten unha entrada de «override» de código fonte

en:   %.*s has no binary override entry either
gl:   %.*s tampouco ten unha entrada de «override» de binarios

en: Waiting for headers
gl: Agardando polas cabeceiras

en: The HTTP server sent an invalid reply header
gl: O servidor HTTP enviou unha cabeceira de resposta incorrecta

en: Bad header line
gl: Liña de cabeceira incorrecta

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
gl: O servidor HTTP enviou unha cabeceira cunha lonxitude de contido incorrecta

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
gl: O servidor HTTP enviou unha cabeceira cun rango de contido incorrecto

en: This HTTP server has broken range support
gl: Este servidor HTTP ten a compatibilidade de rangos estragada

en: Unknown date format
gl: Formato de datos descoñecido

en: Bad header data
gl: Datos da cabeceira incorrectos

en: Connection failed
gl: Produciuse un fallo na conexión

en: Internal error
gl: Produciuse un erro interno

en: Unable to read the cdrom database %s
gl: Non é posíbel ler a base de datos do CD-ROM %s

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
gl: Empregue apt-cdrom para que APT poida recoñecer este CD-ROM. Non foi posíbel empregar apt-get update para engadir un CD-ROM

en: Wrong CD-ROM
gl: CD-ROM incorrecto

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
gl: Non é posíbel desmontar o CD-ROM de %s, pode estarse empregando aínda.

en: Disk not found.
gl: Non se atopou o disco

en: File not found
gl: Non se atopou o ficheiro

en: Connecting to %s (%s)
gl: Conectando a %s (%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
gl: Non foi posíbel crear un socket para %s (f=%u t=%u p=%u)

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
gl: Non é posíbel iniciar a conexión a %s:%s (%s).

en: Failed
gl: Fallou

en: Could not connect to %s:%s (%s).
gl: Non foi posíbel conectar a %s:%s (%s).

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
gl: Non foi posíbel conectar a %s:%s (%s), a conexión esgotou o tempo

en: Connecting to %s
gl: Conectando a %s

en: Could not resolve '%s'
gl: Non foi posíbel atopar «%s»

en: Temporary failure resolving '%s'
gl: Produciuse un fallo temporal ao buscar «%s»

en: Something wicked happened resolving '%s:%s' (%i - %s)
gl: Aconteceu algo malo, buscando «%s:%s» (%i - %s)

en: Unable to connect to %s:%s:
gl: Non é posíbel conectar %s:%s:

en: Failed to stat
gl: Non foi posíbel determinar o estado

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
gl: URI incorrecto, os URI locais non deben comezar por //

en: At least one invalid signature was encountered.
gl: Atopouse polo menos unha sinatura incorrecta.

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
gl: Erro interno: Sinatura correcta, pero non foi posíbel determinar a pegada dixital da chave

en: The following signatures were invalid:
gl: As seguintes sinaturas non eran correctas:

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
gl: Non se puideron verificar as seguintes sinaturas porque a chave pública non está dispoñíbel:

en: Error reading from server. Remote end closed connection
gl: Produciuse un erro ao ler do servidor. O extremo remoto pechou a conexión

en: Error reading from server
gl: Produciuse un erro ao ler do servidor

en: Error writing to file
gl: Produciuse un erro ao escribir nun ficheiro

en: Select failed
gl: Fallou a chamada a select

en: Connection timed out
gl: A conexión esgotou o tempo

en: Problem hashing file
gl: Xurdiu un problema ao calcular o hash do ficheiro

en: Failed to set modification time
gl: Non foi posíbel estabelecer a hora de modificación

en: Empty files can't be valid archives
gl: Os ficheiros baleiros non poden ser arquivadores válidos
