apt 1.0.5 - en to dz translation catalogue (343 entries)

en: Failed to readlink %s
dz: %s་འབྲེལ་ལམ་ལྷག་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Failed to stat %s
dz: %s་སིཊེཊི་འབད་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: rename failed, %s (%s -> %s).
dz: %s (%s -> %s)བསྐྱར་མིང་བཏགས་ནི་འདི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Size mismatch
dz: ཚད་མ་མཐུན།

en: Failed to fetch %s  %s
dz: %s  %s་ ལེན་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
dz:  %s་ཐུམ་སྒྲིལ་གི་དོན་ལུ་ང་་གི་ཡིག་སྣོད་ཅིག་ག་ཡོད་འཚོལ་མི་འཐོབ་པས། འདི་འབདཝ་ལས་ཁྱོད་ཀྱི་ལག་ཐོག་ལས་ འ་ནི་ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་གི་དཀའ་ངལ་སེལ་དགོཔ་འདུག (arch འདི་བྱིག་སོངམ་ལས་བརྟེན།)

en: The method driver %s could not be found.
dz: ཐབས་ལམ་འདྲེན་བྱེད་%s་འདི་མ་འཐོབ།

en: Method %s did not start correctly
dz: ཐབས་ལམ་ %s འདི་ངེས་བདེན་སྦེ་འགོ་མ་བཙུགས་འབད།

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
dz: %s་འདི་ལུ་ལྷག་མ་ཚུགས།

en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
dz: %li་ གི་བརླག་སྟོར་ཞུགས་པའི་ཡིག་སྣོད་%li (%s ལྷག་ལུས་དོ།)

en: Retrieving file %li of %li
dz:  %li་གི་བརླག་སྟོར་ཟུགསཔའི་ཡིག་སྣོད་ %li

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་%s་འདི་ལོག་འདི་རང་གཞི་བཙུགས་འབད་དགོཔ་འདུག་ འདི་འབདཝ་ད་འདི་གི་དོན་ལུ་ཡིག་མཛོད་ཅིག་འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
dz: འཛོལ་བ་ pkgProblemResolver::གིས་བཟོ་བཏོན་འབད་ཡོད་པའི་མཚམས་དེ་ཚུ་མོས་མཐུན་བཟོཝ་ཨིན འ་ནི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་འཛིན་པའི་རྒྱུ་རྐྱེན་ལས་བརྟེན་ཨིན་པས།

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
dz: དཀའ་ངལ་འདི་ནོར་བཅོས་འབད་མ་ཚུགས་ ཁྱོད་ཀྱི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཆད་པ་ཚུ་འཆང་འདི་འདུག

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་ཐོ་ཡིག་ཡང་ན་གནས་ཚད་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ མིང་དཔྱད་ཡང་ན་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
dz: འ་ནི་དཀའ་ངལ་འདི་ཚུ་སེལ་ནིའི་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱི་ apt-get update་དེ་གཡོག་བཀོལ་དགོཔ་འོང་།

en: The list of sources could not be read.
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཚུ་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་དེ་ལྷག་མི་ཚུགས་པས།

en: Regex compilation error - %s
dz: རི་ཇེགསི་ཕྱོགས་སྒྲིག་འཛོལ་བ་- %s

en: Unable to locate package %s
dz: %sཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ག་ཡོད་ཟཚོལ་མ་ཐོབ།

en: Release '%s' for '%s' was not found
dz: %sགི་དོན་ལུ་འཛིན་གྲོལ་'%s'་དེ་མ་འཐོབ་པས།

en: Version '%s' for '%s' was not found
dz: '%s'་གི་དོན་ལུ་འཐོན་རིམ་'%s'་དེ་མ་འཐོབ་པས།

en: Using CD-ROM mount point %s
dz:  %s སི་ཌི-རོམ་སྦྱར་བརྩེགས་ཀྱི་ས་ཚིགས་ལག་ལེན་འཐབ་དོ།

en: Waiting for disc...
dz: ཌིསིཀ་གི་དོན་ལུ་བསྒུག་དོ...

en: Mounting CD-ROM...
dz: སི་ཌི་-རོམ་སྦྱར་བརྩེགས་འབད་དོ...

en: Identifying...
dz: ངོས་འཛིན་འབད་དོ...

en: Stored label: %s
dz: གསོག་འཇོག་འབད་ཡོད་པའི་ཁ་ཡིག:%s

en: Scanning disc for index files...
dz: ཟུར་ཐོ་ཡིག་སྣོད་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ ཌིསིཀ་ཞིབ་ལྟ་འབད་དོ...

en: That is not a valid name, try again.
dz: དེ་ནུས་ཅན་གྱི་མིང་ཅིག་མེན་པས་ ལོག་སྟེ་རང་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།

en: This disc is called: 
    '%s'
dz: ཌིསིཀ་འདི་བོད་བརྡ་འབད་དོ་ཡོདཔ་ཨིན།
    '%s'

en: Copying package lists...
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱིཐོ་ཡིག་ཚུ་འདྲ་བཤུས་རྐྱབ་དོ...

en: Writing new source list
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་གསརཔ་ཅིག་འབྲི་དོ།

en: Source list entries for this disc are:
dz: འ་ནི་ ཌིསིཀ་གི་དོན་ལུ་ འབྱུང་ཁུངས་ཧྲིལ་བུ་ཚུ་:

en: Unable to stat %s.
dz: %s་ ངོ་བཤུས་འབད་མ་ཚུགས།

en: Invalid archive signature
dz: ནུས་མེད་ཡིག་མཛོད་ཀྱི་མིང་རྟགས།

en: Error reading archive member header
dz: ཡིག་མཛོད་འཐུས་མི་མགོ་ཡིག་ལྷག་ནིའི་འཛོལ་བ།

en: Invalid archive member header
dz: ནུས་མེད་ཡིག་མཛོད་འཐུས་མི་གི་མགོ་ཡིག་

en: Archive is too short
dz: ཡིག་མཛོད་འདི་གནམ་མེད་ས་མེད་ཐུང་ཀུ་འདུག

en: Failed to read the archive headers
dz: ཡིག་མཛོད་མགོ་ཡིག་ཚུ་ལྷག་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Unable to stat the mount point %s
dz: སྦྱར་བརྩེགས་ས་ཚིགས་%s་འདི་ངོ་བཤུས་འབད་མ་ཚུགས།

en: Failed to stat the cdrom
dz: སི་ཌི་རོམ་འདི་ངོ་བཤུས་འབད་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Command line option %s is not boolean
dz: བརྡ་བཀོད་གྲལ་ཐིག་གི་གདམ་ཁ་%s་འདི་བུ་ལིན་མེན་པས།

en: Option %s requires an argument.
dz: གདམ་ཁ་%s་ལུ་སྒྲུབ་རྟགས་ཅིག་དགོ་པས།

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
dz: གདམ་ཁ་%s:རིམ་སྒྲིག་གི་རྣམ་གྲངས་གསལ་བཀོད་ལུ་ =<val> ་ཅིག་དགོཔ་ཨིན།

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
dz: གདམ་ཁ་ %s ་ལུ་'%s'་མེན་པར་ ཧྲིལ་ཨང་སྒྲུབ་རྟགས་ཅིག་དགོས་མཁོ་ཡོདཔ་ཨིན

en: Option '%s' is too long
dz: གདམ་ཁ་'%s'འདི་གནམ་མེད་ས་མེད་རིངམ་འདུག

en: Sense %s is not understood, try true or false.
dz: དྲན་ཤེས་ %s་འདི་ཧ་གོ་མ་ཚུགས་པས་  བདེན་པ་ཡང་ན་རྫུན་པ་ལུ་འབད་རྩོལ་བསྐྱེདཔ།

en: Invalid operation %s
dz: ནུས་མེད་བཀོལ་སྤྱོད་%s

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
dz: ངོ་མ་ཤེས་པའི་སྡུད་ཚིག་གི་དབྱེ་བ:'%c'

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
dz: ་ཚིག་སྦྱོར་འཛོལ་བ་%s:%u:  སྡེབ་ཚན་གྱིས་མིང་མེད་མི་དང་གཅིག་ཁར་འགོ་བཙུགསཔ་ཨིན

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
dz: ཚིག་སྦྱོར་འཛོལ་བ་%s:%u:བཟོ་ཉེས་འགྱུར་བའི་ངོ་རྟགས།

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
dz: ཚིག་སྦྱོར་འཛོལ་བ་%s:%u:གནས་གོང་གི་ཤུལ་ལས་མཁོ་མེད་ཐེབས།

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
dz: ཚིག་སྦྱོར་འཛོལ་བ་%s:%u:བཀོད་རྒྱ་ཚུ་ཆེ་རིམ་ནང་རྐྱངམ་ཅིག་བྱིན་ཚུགས།

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
dz: ཚིག་སྦྱོར་འཛོལ་བ་%s:%u:འདུ་འཛོམས་འབད་འབདཝ་ལེ་ཤཱ་གྲངས་སུ་བཙུགསཔ་ཨིན།

en: Syntax error %s:%u: Included from here
dz: ཚིག་སྦྱོར་འཛོལ་བ་%s:%u: ནཱ་ལས་རང་འགོ་བཙུགས་གྲངས་སུ་བཙུགས་ཏེ་ཡོད།

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
dz: ཚིག་སྦྱོར་འཛོལ་བ་%s:%u: རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བར་ཡོད་པའི་'%s'བཀོད་རྒྱ།

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
dz: ཚིག་སྦྱོར་འཛོལ་བ་%s:%u: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་མཇུག་ལུ་མཁོ་མེད་ཐེབས།

en: Corrupted archive
dz: ངན་ཅན་གྱི་ཡིག་མཛོད།

en: Tar checksum failed, archive corrupted
dz: ཊར་ཅེག་སམ་དེ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད་  ཡིག་མཛོད་ངན་ཅན་བྱུང་ནུག

en: Not using locking for read only lock file %s
dz: %s ལྷག་ནི་རྐྱངམ་ཅིག་འབད་མི་ལྡེ་མིག་ཡིག་སྣོད་འདི་གི་དོན་ལུ་ལྡེ་མིག་རྐྱབ་ནི་ལག་ལེན་མི་འཐབ་པས།

en: Could not open lock file %s
dz: ལྡེ་མིག་རྐྱབས་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་%s་འདི་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
dz: ཨེན་ཨེཕ་ཨེསི་ %s སྦྱར་བརྩེགས་འབད་ཡོད་པའི་ལྡེ་མིག་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་དོན་ལུ་ལྡེ་མིག་རྐྱབ་ནི་ལག་ལེན་མི་འཐབ་པས།

en: Could not get lock %s
dz: %sལྡེ་མིག་རྐྱབ་ནི་ལེན་མ་ཚུགས།

en: Waited for %s but it wasn't there
dz: %s་གི་དོན་ལུ་བསྒུག་སྡོད་ཅི་ འདི་འབདཝ་ད་ཕར་མིན་འདུག

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
dz: ཡན་ལག་ལས་སྦྱོར་%s་ལུ་ཆ་བགོས་ཀྱི་སྐྱོན་ཅིག་ཐོབ་ཡོདཔ་ཨིན།

note: we forward the statuscode, so don't generate a message on the fd in this case
en: Sub-process %s returned an error code (%u)
dz: ཡན་ལག་ལས་སྦྱོར་%s་གིས་འཛོལ་བའི་ཨང་རྟགས་(%u)ཅིག་སླར་ལོག་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Sub-process %s exited unexpectedly
dz: ཡན་ལག་ལས་སྦྱོར་་%s་གིས་རེ་བ་མེད་པར་ཕྱིར་ཐོན་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Read error
dz: འཛོལ་བ་ལྷབ།

en: Write error
dz: འཛོལ་བ་འབྲི།

en: Failed to create subprocess IPC
dz: ཡན་ལག་ལས་སྦྱོར་ ཨའི་པི་སི་ གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Failed to exec compressor
dz: ཨེབ་འཕྲུལ་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Could not open file %s
dz: %s་ཡིག་སྣོད་འདི་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Problem syncing the file
dz: ཡིག་སྣོད་མཉམ་བྱུང་འབདཝ་ད་དཀའ་ངལ།

en: Unable to write to %s
dz:  %sལུ་འབྲི་མ་ཚུགས།

en: Can't mmap an empty file
dz: ཡིག་སྣོད་སྟོངམ་འདི་mmap་འབད་མ་ཚུགས།

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
dz: %lu་བཱའིཊིསི་གི་mmap་བཟོ་མ་ཚུགས།

en: %c%s... Error!
dz: %c%s... འཛོལ་བ་!

en: %c%s... Done
dz: %c%s... འབད་ཚར་ཡོད།

en: Selection %s not found
dz: སེལ་འཐུ་%s ་མ་འཐོབ།

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
dz: འ་ནི་འདི་ ཌི་ཨི་བི་ཡིག་མཛོད་ནུས་ཅན་ཅིག་མེན་པས་  '%s'འཐུས་མི་བརླག་སྟོར་ཞུགས་དོ།

en: Internal error, could not locate member %s
dz: ནང་འཁོད་འཛོལ་བ་གིས་འཐུས་མི་%sའདི་ག་ཡོད་འཚོལ་མ་འཐོབ།

en: Unparsable control file
dz: མིང་དཔྱད་འབད་མ་བཏུབ་པའི་ཚད་འཛིན་ཡིག་སྣོད།

en: Unable to parse package file %s (%d)
dz: %s (%d)་ཐུམ་སྒྲིལ་ཡིག་སྣོད་འདི་མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

note: we don't care for the difference
en: Preparing %s
dz: %s་ གྲ་སྒྲིག་འབད་དོ།

en: Preparing to configure %s
dz: %s་ རིམ་སྒྲིག་ལུ་གྲ་སྒྲིག་འབད་དོ།

en: Preparing for removal of %s
dz: %s་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནིའི་དོན་ལུ་གྲ་སྒྲིག་འབད་དོ།

en: Preparing to completely remove %s
dz: %s མཇུག་བསྡུཝ་སྦེ་རང་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནིའི་དོན་ལུ་གྲ་སྒྲིག་འབད་དོ།

en: Installed %s
dz: གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་པའི་%s།

en: Configuring %s
dz: %s་རིམ་སྒྲིག་འབད་དོ།

en: Unpacking %s
dz:  %s་ གི་སྦུང་ཚན་བཟོ་བཤོལ་འབད་དོ།

en: Removing %s
dz: %s་རྩ་བསྐྲད་གཏང་དོ།

en: Completely removed %s
dz: %s མཇུག་བསྡུཝ་སྦེ་རང་རྩ་བསྐྲད་བཏང་ཡོད།

en: Building dependency tree
dz: རྟེན་འབྲེལ་གྱི་རྩ་འབྲེལ་བཟོ་བརྩིགས་འབད་དོ།

en: Candidate versions
dz: མི་ངོ་འཐོན་རིམཚུ།

en: Dependency generation
dz: བརྟེན་པའི་བཟོ་བཏོན།

en: Failed to write file %s
dz: %s་ཡིག་སྣོད་འདི་འབྲི་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Failed to close file %s
dz: %s་ཡིག་སྣོད་འདི་ཁ་བསྡམས་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Calculating upgrade
dz: ཡར་བསྐྱེད་རྩིས་བཏོན་དོ་

en: Wrote %i records.
dz: %i་དྲན་མཐོ་དེ་ཚུ་བྲིས་ཡོད།

en: Wrote %i records with %i missing files.
dz: %i བྱིག་འགྱོ་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་ %i དྲན་ཐོ་འདི་ཚུ་བྲིས་ཡོད།

en: Wrote %i records with %i mismatched files
dz: %i་མཐུན་སྒྲིག་མེདཔ་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་ %i་དྲན་ཐོ་ཚུ་བྲིས་བཞག་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
dz: %i བྱིག་འགྱོ་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་དང་ %iམཐུན་སྒྲིག་མེད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་ %i དྲན་ཐོ་འདི་ཚུ་བྲིས་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Packaging system '%s' is not supported
dz: སྦུང་ཚན་བཟོ་ནིའི་རིམ་ལུགས་ '%s' འདི་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བས།

en: Unable to determine a suitable packaging system type
dz: འོས་འབབ་དང་ལྡན་པའི་སྦུང་ཚན་རིམ་ལུགས་ཀྱི་དབྱེ་བ་ཅིག་གཏན་འབེབས་བཟོ་མི་ཚུགས་པས།

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
dz: མི་མཐུན་/སྔོན་རྟེན་འཕྲལ་བཀོལ་ལས་བརྟེན་ འ་ནི་གཞི་བཙུགས་གཡོག་བཀོལ་འདི་ལུ་ མེད་དུ་མི་རུང་བའི་%sཐུམ་སྒྲིལ་  གནས་སྐབས་ཀྱི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་འདི་དགོས་མཁོ་ཡོདཔ་ཨིན། འདི་འཕྲལ་འཕྲལ་རང་བྱང་ཉེས་ཅིག་ཨིན་པས་ འདི་འབདཝ་ད་ཁྱོད་ཀྱི་ཐད་རི་འབའ་རི་འབད་དགོཔ་ཨིན་པ་ཅིན་ APT::Force-LoopBreak གདམ་ཁ་འདི་ཤུགས་ལྡན་བཟོ།

en: Empty package cache
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་འདྲ་མཛོད་སྟོངམ།

en: The package cache file is corrupted
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་འདྲ་མཛོད་ཡིག་སྣོད་འདི་ངན་ཅན་ཨིན་པས།

en: The package cache file is an incompatible version
dz: ཐུམ་སྒྲིས་འདྲ་མཛོད་ཡིག་སྣོད་འདི་ མི་མཐུན་པའི་འཐོན་རིམ་ཅིག་ཨིན་པས།

en: This APT does not support the versioning system '%s'
dz: འ་ནི་ཨེ་པི་ཊི་ འདི་གིས་ '%s'འཐོན་རིམ་བཟོ་ནིའི་རིམ་ལུགས་དེ་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: Depends
dz: རྟེནམ་ཨིན།

en: PreDepends
dz: སྔོན་གོང་མ་རྟེནམ་ཨིན།

en: Suggests
dz: བསམ་འཆར་བཀོདཔ་ཨིན།

en: Conflicts
dz: མི་མཐུནམ་ཨིན།

en: Recommends
dz: འོས་སྦྱོར་འབདཝ་ཨིན།

en: Replaces
dz: ཚབ་བཙུགསཔ་ཨིན།

en: Obsoletes
dz: ཕན་མེདཔ་བཟོཝ་ཨིན།

en: important
dz: གལ་ཅན།

en: required
dz: དགོས་མཁོ་ཡོདཔ།

en: standard
dz: ཚད་ལྡན།

en: extra
dz: ཐེབས།

en: optional
dz: གདམ་ཁ་ཅན།

en: Cache has an incompatible versioning system
dz: འདྲ་མཛོད་ལུ་མཐུན་འགྱུར་མེན་པའི་འཐོན་རིམ་བཟོ་ནིའི་རིམ་ལུགས་ཅིག་འདུག

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
dz: པའོ་་་ཁྱོད་ཀྱིས་ ཨེ་པི་ཊི་འདི་གིས་བཟོད་ཐུབ་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཨང་གྲངས་ལས་ལྷག་ནུག

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
dz: པའོ་་་ཁྱོད་ཀྱིས་ ཨེ་པི་ཊི་འདི་གིས་བཟོད་ཐུབ་པའི་ཐོན་རིམ་ཨང་གྲངས་ལས་ལྷག་ནུག

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
dz: པའོ་་་ཁྱོད་ཀྱིས་ ཨེ་པི་ཊི་འདི་གིས་བཟོད་ཐུབ་པའི་བརྟེན་པའི་ཨང་གྲངས་ལས་ལྷག་ནུག

en: Reading package lists
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཐོ་ཡིག་ཚུ་ལྷག་དོ།

en: IO Error saving source cache
dz: IO འཛོལ་བ་འབྱུང་ཁུངས་འདྲ་མཛོད་སྲུང་བཞག་འབད་དོ།

en: Index file type '%s' is not supported
dz: ཟུར་ཐོ་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་དབྱེ་བ་ '%s' འདི་རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བས།

en: Did not understand pin type %s
dz: ངོ་རྟགས་ཨང་གི་དབྱེ་བ་ %s འདི་ཧ་གོ་མ་ཚུགས།

en: No priority (or zero) specified for pin
dz: གོ་རྟགས་ཨང་གི་དོན་ལུ་ གཙོ་རིམ་(ཡང་ན་ ཀླད་ཀོར་)ཚུ་གསལ་བཀོད་མ་འབད་བས།

en: Malformed line %u in source list %s (type)
dz: བཟོ་ཉེས་འགྱུར་བའི་གྲལ་ཐིག་%u་ འབྱུང་ཁུངས་ཐོ་ཡིག་%s (དབྱེ་བ)་ནང་ན།

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
dz: དབྱེ་བ་'%s'་འདི་གྲལ་ཐིག་%u་གུར་ལུ་ཡོདཔ་འབྱུང་ཁུངས་ཐོ་ཡིག་%s་གི་ནང་ན་མ་ཤེས་པས།

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed before unchanged files in 'apt-get update'
en: Hit:%lu %s
dz: ཨེབ།:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files processed in 'apt-get update' Potentially replaced later by "Hit:", "Ign:" or "Err:" if something (bad) happens
en: Get:%lu %s
dz: ལེན:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download, but the error is ignored (compare "Err:")
en: Ign:%lu %s
dz: ཨེལ་ཇི་ཨེན:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download and the error is critical (compare "Ign:")
en: Err:%lu %s
dz: ཨི་ཨར་ཨར།:%lu %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
dz: %s (%sB/s)་ནང་ལུ་%sB་དེ་ལེན་ཡོདཔ་ཨིན།

en:  [Working]
dz:  [ལཱ་འབད་དོ།]

en: Correcting dependencies...
dz: རྟེན་འབྲེལ་ནོར་བཅོས་འབད་དོ།

en:  failed.
dz: འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Unable to correct dependencies
dz: རྟེན་འབྲེལ་འདི་ནོར་བཅོས་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: Unable to minimize the upgrade set
dz: ཡར་བསྐྱེད་འབད་ཡོད་པའི་ཆ་ཚན་འདི་ཆུང་ཀུ་བཟོ་མི་ཚུགས་པས།

en:  Done
dz: འབད་ཚར་ཡི།

en: You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
dz: འ་ནི་འདི་ཚུ་ནོར་བཅོས་འབད་ནི་ལུ་ཁྱོད་ཀྱི་'apt --fix-broken install'དེ་གཡོག་བཀོལ་དགོཔ་འོང་།

en: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).
dz: མ་ཚང་བའི་རྟེན་འབྲེལ་  ཐུས་སྒྲིལ་མེད་མི་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་ 'apt --fix-broken install'དེ་འབཐ་རྩོལ་བསྐྱེདཔ།(ཡང་ན་ཐབས་ཤེས་ཅིག་གསལ་བཀོད་འབད།)

en: Package %s is a virtual package provided by:
dz: གྱིས་བྱིན་ཏེ་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་%s་འདི་བར་ཅུ་ཡལ་ཐུམ་སྒྲིལ་ཅིག་ཨིན།

en: You should explicitly select one to install.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ལུ་གཏན་འཁལ་སྦེ་གཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་དགོ

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་%s་འདི་འཐོབ་མི་ཚུགས་པས་ འདི་འབདཝ་ད་ཐུམ་སྒྲིལ་གཞན་ཅིག་གིས་གྲོས་བསྟུན་འབད་དེ་ཡོད།
    འདི་གིས་ཐུམ་སྒྲིལ་ཅིག་བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོདཔ་ཨིནམ་སྟོནམ་ཨིནམ་དང་ ཕན་མེད་སྦེ་གནས་ཡོདཔ་  ཡང་ན་
    འདི་གཞན་འབྱུང་ཅིག་ནང་ལས་ལས་རྐྱངམ་ཅིག་འཐོབ་ཚུགསཔ་ཨིན་པས།

en: However the following packages replace it:
dz: ག་དེ་སྦེ་ཨིན་རུང་འོག་གི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གིས་ འདི་ཚབ་བཙུགསཔ་ཨིན:

en: This APT has Super Cow Powers.
dz: འ་ནི་ ཨེ་ཊི་པི་འདི་ལུ་ཡང་དག་ ཀའུ་ ནུས་ཤུགས་ཚུ་ཡོད།

en: No packages found
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་མ་ཐོབ།

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
dz: ཉེན་བརྡ:འོག་གི་ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་བདེན་བཤད་འབད་མི་བཏུབ་པས།

en: Authentication warning overridden.
dz: བདེན་བཤད་ཉེན་བརྡ་འདི་ཟུར་འབད་ཡོད།

en: Some packages could not be authenticated
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ལ་ལུ་ཅིག་བདེན་བཤད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Couldn't determine free space in %s
dz: %s་ནང་བར་སྟོང་

en: You don't have enough free space in %s.
dz: %s ནང་ཁྱོད་ལུ་བར་སྟོང་དལཝ་ལངམ་སྦེ་མིན་འདུག

en: Unable to lock the download directory
dz: ཕབ་ལེན་འབད་ནིའི་སྣོད་ཡིག་འདི་ལྡེ་མིག་རྐྱབས་མ་ཚུགས་པས།

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ལ་ལུ་ཅིག་གཞི་བཙུགས་འབད་མ་ཚུགས། འ་ནི་གི་དོན་དག་དེ་ཁྱོད་ཀྱི་ མི་སྲིད་པའི་དུས་སྐབས་ཅིག་ཞུ་བ་འབད་འབདཝ་འོང་ནི་མས་ ཡང་ན་ད་ལྟོ་ཡང་གསར་བསྐྲུན་མ་འབད་བར་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ལ་ལུ་ཅིག་ཡང་ན་ནང་འབྱོར་གྱི་ཕྱི་ཁར་རྩ་བསྐྲད་བཏང་ཡོད་པའི་རྩ་བརྟན་མེད་པའི་བགོ་འགྲེམ་ཚུ་ལག་ལེན་འཐབ་དོ་ཡོདཔ་འོང་ནི་ཨིན་པས།

note: if (Packages == 1) { c1out << std::endl; c1out << _("Since you only requested a single operation it is extremely likely that\n" "the package is simply not installable and a bug report against\n" "that package should be filed.") << std::endl; }
en: The following information may help to resolve the situation:
dz: འོག་གི་བརྡ་དོན་དེ་གིས་དུས་སྐབས་འདི་མོས་མཐུན་བཟོ་ནི་ལུ་གྲོགས་རམ་འབད་འོང་:

en: Broken packages
dz: ཆད་པ་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt update or try with --fix-missing?
dz: ཡིག་མཛོད་ལ་ལུ་ཅིག་ལེན་མི་ཚུགས་པས་  apt་དུས་མཐུན་བཟོ་ནི་གཡོག་བཀོལ་ནི་ཨིན་ན་ཡང་ན་--fix-missing་དང་གཅིག་ཁར་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་ནི་ཨིན་ན་?

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
dz: ནང་འཁོད་ཀྱི་འཛོལ་བ་  གཞི་བཙུགས་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ ཆད་པ་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་བོད་བརྡ་འབད་འདི་ཡོད!

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་རྩ་བསྐྲད་བཏང་དགོཔ་འདུག་འདི་འབདགཝ་ད་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་འདི་ལྕོགས་མིན་ཐལ་ཏེ་འདུག

en: Internal error, Ordering didn't finish
dz: ནང་འཁོད་འཛོལ་བ་  གོ་རིམ་བཟོ་ནི་ཚུ་མཇུག་མ་བསྡུ་བས།

en: How odd... The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
dz: ག་ཅི་གི་ཡ་མཚན་ཆེ་མི་ཆེ་  ཚད་འདི་གིས་ email apt@packages.debian.org་ལུ་མཐུན་སྒྲིག་མི་འབད་བས།

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of archives.
dz: %sBལེན་ནི་ལུ་དགོཔ་པས། ཡིག་མཛོད་ཚི་གི་%sB་

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of archives.
dz: ཡིག་མཛོད་ཀྱི་%sB་འདི་ལེན་དགོ་པས།

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
dz: གལ་ཆུང་རྐྱངམ་ཅིག་ཁསལ་བཀོད་འབད་ནུག་ འདི་འབདཝ་ད་འ་ནི་འདི་གལ་ཆུང་གི་བཀོལ་སྤྱོད་མེན།

en: Abort.
dz: བར་བཤོལ་འབད།

en: Some files failed to download
dz: ཡིག་སྣོད་ལ་ལུ་ཅིག་ཕབ་ལེན་འབད་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Download complete and in download only mode
dz: ཕབ་ལེན་ཐབས་ལམ་རྐྱངམ་གཅིག་ནང་མཇུག་བསྡུཝ་སྦེ་རང་ཕབ་ལེན་འབད།

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
dz: --fix-missing་དང་བརྡ་ལམ་བརྗེ་སོར་འབད་ནི་འདི་ད་ལྟོ་ལས་རང་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: Unable to correct missing packages.
dz: བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ནོར་བཅོས་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: Aborting install.
dz: གཞི་བཙུགས་བར་བཤོལ་འབད་དོ།

en: Suggested packages:
dz: བསམ་འཆར་བཀོད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ:

en: Recommended packages:
dz: འོས་སྦྱོར་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ:

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
dz: %s་གོམ་འགྱོ་འབད་དོ་  འདི་ཧེ་མ་ལས་རང་གཞི་བཙུགས་འབད་འོདཔ་དང་དུས་ཡར་བསྐྱེད་འབད་ནི་འདི་གཞི་སྒྲིག་མ་འབད་བས།

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
dz: %s ་ལོག་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་འདི་མི་སྲིད་པ་ཅིག་ཨིན་པས་ འདི་ཕབ་ལེན་འབད་མི་བཏུབ་པས།

en: but %s is installed
dz: འདི་འབདཝ་ད་%s་འདི་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད།

en: but %s is to be installed
dz: འདི་འབདཝ་ད་%sའདི་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན།

en: but it is not installable
dz: འདི་འབདཝ་ད་%s་འདི་གཟི་བཙུགས་འབད་མི་བཏུབ་པས།

en: but it is a virtual package
dz: འདི་འབདཝ་ད་ འདི་བར་ཅུ་ཡལ་ཐུམ་སྒྲིལ་ཅིག་ཨིན་པས།

en: but it is not going to be installed
dz: འདི་འབདཝ་ད་འདི་གཞི་བཙུགས་མི་འབད་ནི་ཨིན་པས།

en: but it is not installed
dz: འདི་འབདཝ་ད་འདི་གཞི་བཙུགས་མ་འབད་བས།

en:  or
dz: ཡང་ན།

en: The following packages have unmet dependencies:
dz: འོག་གི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ལུ་རྟེན་འབྲེལ་མ་ཚང་པས:

en: The following NEW packages will be installed:
dz: འོག་གི་ཐུམ་སྒྲིས་གསརཔ་འདི་ཚུ་ཁཞི་བཙུགས་འབད་འོང་:

en: The following packages will be REMOVED:
dz: འོག་གི་ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་རྩ བསྐྲད་གཏང་འོང་:

en: The following packages have been kept back:
dz: འོག་གི་ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་ལོག་སྟེ་རང་བཞག་ནུག:

en: The following packages will be upgraded:
dz: འོག་གི་ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་ཡར་བསྐྱེད་འབད་འོང་:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
dz: འོག་གི་ཐུམ་སྒྲལ་འདི་ཚུ་མར་ཕབ་འབད་འོང་:

en: The following held packages will be changed:
dz: འོག་གི་འཆང་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་འོང་:

en: %s (due to %s)
dz: %s( %s་གིས་སྦེ)

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
dz: ཉེན་བརྡ:འོག་གི་ཉོ་མཁོ་བའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་འོང་།
    ཁྱོད་ཀྱིས་ཁྱོད་རང་ག་ཅི་འབདཝ་ཨིན་ན་ངེས་སྦེ་མ་ཤེས་ཚུན་འདི་འབད་ནི་མི་འོང་།!

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
dz: %lu་ཡར་བསྐྱེད་འབད་ཡོད་ %lu་འདི་གསརཔ་སྦེ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད།

en: %lu reinstalled,
dz: %lu་འདི་ལོག་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད།

en: %lu downgraded,
dz: %lu་འདི་མར་ཕབ་འབད་ཡོད།

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
dz: རྩ་བསྐྲད་འབད་ནི་ལུ་%lu་དང་%lu་ཡར་བསྐྱེད་མ་འབད་བས།

en: %lu not fully installed or removed.
dz: %lu་འདི་ཆ་ཚང་སྦེ་གཞི་བཙུགས་མ་འབད་ཡང་ན་རྩ་བསྐྲད་མ་གཏང་པས།

note: TRANSLATOR: "Yes" answer printed for a yes/no question if --assume-yes is set
en: Y
dz: ཝའི།

en: Package files:
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་ཡིག་སྣོད:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
dz: འདྲ་མཛོད་འདི་མཉམ་བྱུང་གི་ཕྱི་ཁར་ཨིན་པས་  ཐུམ་སྒྲིལ་ཡིག་སྣོད་ཅིག་ལུ་ ཨེགསི་-རེཕ་འབད་མི་ཚུགས་པས།

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
dz: ཁབ་གཟེར་བཏབ་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ:

en:   Installed:
dz: གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོདཔ།

en:   Candidate:
dz: མི་ངོ:

en: (none)
dz: (ཅི་མེད།)

note: Show the priority tables
en:   Version table:
dz: ཐོན་རིམ་ཐིག་ཁྲམ།:

en: Must specify at least one package to fetch source for
dz: གི་དོན་ལུ་འབྱུང་ཁུངས་ལེན་ནི་ལུ་ཉུང་མཐའ་རང་ཐུམ་སྒྲིལ་གཅིག་ལེན་དགོ

en: Unable to find a source package for %s
dz: %s་གི་དོན་ལུ་འབྱུང་ཁུངས་ཐུམ་སྒྲིལ་ཅིག་འཚོལ་མ་འཐོབ

en: Skipping already downloaded file '%s'
dz: གོམ་འགྱོ་གིས་ཧེ་མ་ལས་རང་'%s'་ཡིག་སྣོད་དེ་ཕབ་ལེན་འབད་ནུག

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of source archives.
dz: %sB་ལེན་དགོཔ་འདུག་  འབྱུང་ཁུངས་ཡིག་མཛོད་ཀྱི་%sB།

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of source archives.
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཡིག་མཛོད་ཚུ་ཀྱི་%sB་ལེན་དགོ་པསས།

en: Fetch source %s
dz: %s་འབྱུང་ཁུངས་ལེན།

en: Failed to fetch some archives.
dz: ཡིག་མཛོད་ལ་ལུ་ཅིག་ལེན་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
dz: %s་ནང་ཧེ་མ་ལས་སྦུང་ཚན་བཟོ་བཤོལ་ཨིན་མའི་སྦུང་ཚན་བཟོ་བཤོལ་གོམ་འགྱོ་འབད་དོ།

en: Unpack command '%s' failed.
dz: '%s'སྦུང་ཚན་བཟོ་བཤོལ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
dz: 'dpkg-dev'་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་པ་ཅིན་ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Build command '%s' failed.
dz: '%s'་བཟོ་བརྩིགས་བརྡ་བཀོད་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Unable to get build-dependency information for %s
dz: %s་གི་དོན་ལུ་བཟོ་བརྩིགས་-རྟེན་འབྲེལ་བརྡ་དོན་དེ་ལེན་མ་ཚུགས།

en: %s has no build depends.
dz: %s ལུ་བཟོ་བརྩིགས་རྟེན་འབྲེལ་མིན་འདུག

en: Must specify at least one package to check builddeps for
dz: builddeps ཞིབ་དཔྱད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ཉུང་མཐའ་རང་ཐུམ་སྒྲིལ་གཅིག་གསལ་བཀོད་འབད་དགོ

en: Failed to process build dependencies
dz: བཟོ་བརྩིགས་རྟེན་འབྲེལ་འདི་ལས་སྦྱོར་འབད་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Package %s version %s has an unmet dep:
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ %s ཐོན་རིམ་ %s ལུ་ ཌེཔ་མ་ཚང་ཅིག་འདུག:

en: The update command takes no arguments
dz: དུས་མཐུན་བཟོ་བའི་བརྡ་བཀོད་འདི་གིས་སྒྲུབ་རྟགས་ཚུ་མི་འབག་འབད།

en: Total package names:
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་བསྡོམས་ཀྱི་མིང་ཚུ:

en:   Normal packages:
dz: སྤྱིར་བཏང་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།

en:   Pure virtual packages:
dz: བར་ཅུ་ཡལ་ཐུམ་སྒྲིལ་གཙང་མ་ཚུ:

en:   Single virtual packages:
dz: བར་ཅུ་ཡལ་ཐུམ་སྒྲིལ་རྐྱང་པ་ཚུ:

en:   Mixed virtual packages:
dz: བར་ཅུ་ཡལ་ཐུམ་སྒྲིལ་སླ་བསྲེ་ཡོད་མི་ཚུ:

en:   Missing:
dz: བརླག་སྟོར་ཞུགས་པ:

en: Total distinct versions:
dz: ཁྱད་རྟགས་ཅན་གྱི་ཐོན་རིམ་ཚུ་གི་བསྡོམས:

en: Total dependencies:
dz: རྟེན་འབྲེལ་བསྡོམས:

en: Total ver/file relations:
dz: ཐེན་རིམ་/ཡིག་སྣོད་ མཐུན་འབྲེལ་གྱི་བསྡོམས:

en: Total Provides mappings:
dz: ཡོངས་བསྡོམས་ཀྱིས་ས་ཁྲ་བཟོ་བ་ཚུ་བྱིནམ་ཨིན:

en: Total globbed strings:
dz: སྤུངས་ཡོད་པའི་ཡིག་རྒྱུན་གྱི་བསྡོམས:

en: Total slack space:
dz: བར་སྟོང་ལྷུག་ལྷུག་གི་བསྡོམས:

en: Total space accounted for:
dz: གི་དོན་ལུ་རྩིས་ཐོ་བཏོན་ཡོད་པའི་བར་སྟོང:

en: Show source records
dz: འདི་གིས་འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་དྲན་ཐོ་ཚུ་སྟོནམ་ཨིན།

en: Search the package list for a regex pattern
dz: འདི་གིས་ རི་ཇེགསི་དཔེ་གཞི་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ ཐུམ་སྒྲིལ་ཐོ་ཡིག་དེ་འཚོལ་ཞིབ་འབདཝ་ཨིན།

en: Show raw dependency information for a package
dz: འདི་གིས་ཐུམ་སྒྲིལ་གི་དོན་ལུ་ རགས་པ་རྟེན་འབྲེལ་གྱི་བརྡ་དོན་ཅིག་ སྟོནམ་ཨིན།

en: Show reverse dependency information for a package
dz: འདི་གིས་ ཐུམ་སྒྲིལ་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ རིམ་ལོག་རྟེན་འབྲེལ་གྱི་བརྡ་དོན་དེ་སྟོནམ་ཨིན།

en: Show a readable record for the package
dz: འདི་གིས་ཐུམ་སྒྲིལ་གི་དོན་ལུ་ ལྷག་བཏུབ་པའི་དྲན་ཐོ་ཅིག་སྟོནམ་ཨིན།

en: List the names of all packages in the system
dz: འདི་གིས་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཆ་མཉམ་གི་མིང་ཚུ་ཐོ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Show policy settings
dz: འདི་གིས་ སྲིད་བྱུས་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་སྟོནམ་ཨིན།

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཆ་ཚན་ནང་གི་སི་ཌི་ལྷག་ལུས་ཡོད་མི་གི་དོན་ལུ་འ་ནི་ལས་སྦྱོར་དེ་ཡང་བསྐྱར་འབད།

en: Arguments not in pairs
dz: སྒྲུབས་རྟགས་ཚུ་ཟུང་ནང་མིན་འདུག

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
dz: debconf ་་འཐོན་རིམ་འདི་ལེན་མ་ཚུགས། debconf འདི་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡི་ག་?

en: Couldn't find package %s
dz: %s་ཐུམ་སྒྲིལ་འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: Internal error, problem resolver broke stuff
dz: ནང་འཁོད་འཛོལ་བ་ དཀའ་ངལ་མོས་མཐུན་འབད་མི་ཅ་ཆས་ཚུ་མེདཔ་ཐལ་ཡོད།

en: Supported modules:
dz: རྒྱབ་སྐྱོར་འབད་ཡོད་པའི་ཚད་གཞི་ཚུ:

en: Retrieve new lists of packages
dz: འདི་གིས་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་གསརཔ་ཚུ་སླར་འདྲེན་འབདཝ་ཨིན།

en: Perform an upgrade
dz: འདི་གིས་ ཡར་བསྐྱེད་ཀྱི་ལཱ་འགན་ཅིག་འགྲུབ་ཨིན།

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
dz: འདི་གིས་ ཐུམ་སྒྲིལ་(pkg is libc6 not libc6.deb)གསརཔ་་ཚུ་གཞི་བཙུགས་འབདཝ་ཨིན།

en: Remove packages
dz: འདི་གིས་ ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་རྩ་བསྐྲད་གཏངམ་ཨིན།

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
dz: འདི་གིས་ བགོ་བཀྲམ་འདི་ཡར་བསྐྱེད་འབདཝ་ཨིན། apt-get(8)ལུ་བལྟ།

en: Follow dselect selections
dz: འདི་གིས་ སེལ་འཐུ་བཤོལ་གྱི་ སེལ་འཐུ་ཚུ་འབདཝ་ཨིན།

en: Configure build-dependencies for source packages
dz: འདི་གིས་འབྱུང་ཁུངས་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་བཟོ་བརྩིགས་-རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་རིམ་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན།

en: Erase downloaded archive files
dz: འདི་གིས་ ཕབ་ལེན་འབད་ཡོད་པའི་ཡིག་མཛོད་ཀྱི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ཀྲེག་གཏངམ་ཨིན།

en: Erase old downloaded archive files
dz: འདི་གིས་ ཕབ་ལེན་འབད་འབདཝ་རྙིངམ་གྱི་ཡིག་མཛོད་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ཀྲེག་གཏངམ་ཨིན།

en: Verify that there are no broken dependencies
dz: ཆད་པ་འགྱོ་འགྱོ་བའི་རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་མེདཔ་སྦེ་བདེན་སྦྱོར་འབདཝ་ཨིན།

en: Download source archives
dz: འདི་གིས་འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་ཡིག་མཛོད་ཚུ་ཕབ་ལེན་འབདཝ་ཨིན།

en: Unknown package record!
dz: མ་ཤེས་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་གི་དྲན་ཐོ།

en: Bad default setting!
dz: སྔོན་སྒྲིག་བྱང་ཉེས་གཞི་སྒྲིག་འབད་དོ་!

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
dz: ཡང་ན་བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོད་པའི་རྟེན་འབྲེལ་གི་རྒྱུ་རྐྱེན་ལས་བརྟེན་པའི་འཛོལ་བ་ཚུ་ནང་ལུ་གྲུབ་འབྲས་འཐོན་འོང་། འདི་དེ་བཏུབ་པས་

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
dz: འ་ནི་འཕྲིན་དོན་གྱི་ལྟག་ལས་ཡོད་པའི་འཛོལ་བ་དེ་ཚུ་གལ་ཅན་ཅིག་ཨིན། འདི་ཚུ་གི་དཀའ་ངལ་སེལ་བཞིནམ་ལས་ [I] གཞི་བཙུགས་དེ་ལོག་སྟེ་རང་གཡོག་བཀོལ།

en: Merging available information
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་བརྡ་དོན་མཉམ་བསྡོམས་འབད་དོ།

en: Package extension list is too long
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་རྒྱ་བསྐྱེད་ཐོག་ཡིག་འདི་གནམ་མེད་ས་མེད་རིངམ་འདུག

en: Error processing directory %s
dz: སྣོད་ཐོ་%s་ལས་སྦྱོར་འབདཝ་ད་འཛོལ་བ་འཐོན་ཡི།

en: Source extension list is too long
dz: འབྱུང་ཁུངས་རྒྱ་བསྐྱེད་ཀྱི་ཐོག་ཡིག་འདི་གནམ་མེད་ས་མེད་རིང་པས།

en: Error writing header to contents file
dz: ནང་དོན་ཡིག་སྣོད་ལུ་མགོ་ཡིག་འཛོལ་བ་འབྲི་ནིའི་མགོ་ཡིག

en: Error processing contents %s
dz: %sའཛོལ་བ་ལས་སྦྱོར་འབད་ནིའི་ནང་དོན།

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitrary configuration option
dz: ལག་ལེན:apt-ftparchive [options] command
    བརྡ་བཀོད་ཚུ:packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
    sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive་འདི་གིས་ ཌི་བི་ཡཱན་ཡིག་མཛོད་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ ཚིག་ཡིག་གི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བཟོ་བཏོན་འབདཝ་ཨིན། dpkg-scanpackages དང་ dpkg-scansources་གི་དོན་ལུ་ལས་འགན་ཚབ་མ་ཚུ་ལུ་ཆ་ཚང་སྦེ་  རང་བཞིན་གྱི་སྦེ་བཟོ་བཟོཝ་་ནང་ལས་བཟོ་བཏོན་གྱི་བཟོ་རྣམ་ཚུ་ལྷམ་པ་མ་འདྲཝ་སྦེ་ཡོད་མི་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོར་འབདཝ་ཨིན།
    
    apt-ftparchive་ འདི་གིས་.debs་གི་རྩ་འབྲེལ་ཅིག་ནང་ལས་ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བཟོ་བཏོན་འབདཝ་ཨིན། ཐུམ་སྒྲིལ་
     ཡིག་སྣོད་འདི་གི་ནང་ན་ ཐུམ་སྒྲིལ་རེ་རེ་བཞིན་ནང་གི་ཚད་འཛིན་ས་སྒོ་ཚུ་ཆ་མཉམ་གི་ནང་དོན་དང་ ཨེམ་ཌི་༥་དྲྭ་རྟགས། (#)་དང་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ཚད་ཚུ་ཡང་ཡོདཔ་ཨིན། ཟུར་བཞག་ཡིག་སྣོད་འདི་
    གཙོ་རིམ་དང་དབྱེ་ཚན་གྱི་གནས་གོང་དེ་བང་བཙོང་འབད་ནི་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོར་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།
    
    འདི་དང་ཆ་འདྲཝ་སྦེ་ apt-ftparchive་ འདི་གིས་.dscs་གི་རྩ་འབྲེལ་ཅིག་ནང་ལས་འབྱུང་ཁུངས་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བཟོ་བཏོན་འབདཝ་ཨིན།
     --source-ཟུར་བཞག་གི་གདམ་ཁ་འདི་ ཨེསི་ཨར་སི་ ཟུར་བཞག་ཡིག་སྣོད་ཅིག་གསལ་བཀོད་འབད་ནི་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་བཐུབ་ཨིན།
    
    'ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་'་དང་'འབྱུང་ཁུངས་་' བརྡ་བཀོད་ཚུ་རྩ་འབྲེལ་འདི་གི་་རྩ་བ་ནང་ལུ་སྦེ་གཡོག་བཀོལ་དགོཔ་ཨིན། ཟུང་ལྡན་འགྲུལ་ལམ་འདི་གིས་ལོག་རིམ་འཚོལ་ཞིབ་འདི་གི་གཞི་རྟེན་ལུ་དཔག་དགོཔ་ཨིནམ་དང་
    ཟུར་བཞག་ཡིག་སྣོད་འདི་ལུ་ཟུར་བཞག་གི་ཟུར་རྟགས་འོང་དགོཔ་ཨིན། འགྲུལ་ལམ་སྔོན་ཚིག་འདི་
    ཡོད་པ་ཅིན་ཡིག་སྣོད་མིང་གི་ས་སྒོ་ཚུ་ལུ་འཇུག་སྣོན་འབད་དེ་ཡོདཔ་ཨིན། དཔེར་ན་ ཌི་བི་ཡཱན་ཡིག་མཛོད་ལས་ལག་ལེན་བཟུམ:
    apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    གདམ་ཁ་ཚུ:
      -h    འདི་གིས་ཚིག་ཡིག་ལུ་གྲོགས་རམ་འབདཝ་ཨིན།
      --md5 ཨེམ་ཌི་༥་ བཟོ་བཏོན་འདི་ཚད་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།
      -s=?  འབྱུང་ཁུངས་ཟུར་བཞག་གི་ཡིག་སྣོད།
      -q    ཁུ་སིམ་སིམ།
      -d=?  གདམ་ཁ་ཅན་གྱི་འདྲ་མཛོད་གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་འདི་སེལ་འཐུ་འབད།
      --no-delink འབྲེལ་ལམ་མེད་སྦེ་བཟོ་་ནིའི་རྐྱེན་སེལ་ཐབས་ལམ་འདི་ལྕོགས་ཅན་བཟོ།
      --contents  ནང་དོན་གི་ཡིག་སྣོད་བཟོ་བཏོན་འདི་ཚད་འཛིན་འབད།
      -c=?  འ་ནི་རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་འདི་ལྷག
      -o=?  མཐུན་སྒྲིག་རིམ་སྒྲིག་གི་གདམ་ཁ་ཅིག་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: No selections matched
dz: སེལ་འཐུ་ཚུ་མཐུན་སྒྲིག་མིན་འདུག

en: Some files are missing in the package file group `%s'
dz: ཡིག་སྣོད་ལ་ལུ་ཅིག་ཐུམ་སྒྲིལ་ཡིག་སྣོད་སྡེ་ཚན་`%s'ནང་བརླག་སྟོར་ཞུགས་ནུག

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
dz: ཌི་བི་ངན་ཅན་བྱུང་ནུག་   %s.རྒསཔ་ལུ་ཡིག་སྣོད་འདི་བསྐྱར་མིང་བཏགས་ཡི།

en: DB is old, attempting to upgrade %s
dz: ཌི་བི་འདི་རྙིངམ་ཨིན་པས་  %s་ཡར་བསྐྱེད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་དཔའ་བཅམ་དོ།

en: Unable to open DB file %s: %s
dz: %s: %s་ཌི་བི་ཡིག་སྣོད་འདི་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Archive has no control record
dz: ཡིག་མཛོད་འདི་ལུ་ཚད་འཛིན་དྲན་ཐོ་མིན་འདུག

en: Unable to get a cursor
dz: འོད་རྟགས་ལེན་མ་ཚུགས།

en: realloc - Failed to allocate memory
dz: དྲན་ཚད་སྤྲོད་ནིའི་དོན་ལུ་ རི་ཨེ་ལོཀ་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Unknown compression algorithm '%s'
dz:  མ་ཤེས་ཨེབ་བཙུགས་ཨཱལ་གོ་རི་དམ'%s'

en: Compressed output %s needs a compression set
dz: ཨེབ་བཙུགས་འབད་ཡོད་པའི་ཨའུཊི་པུཊི་%sལུ་ཨེབ་བཙུགས་ཆ་ཚན་ཅིག་དགོཔ་འདུག

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
dz: ཡན་ལག་ལས་སྦྱོར་ལུ་ཨའི་པི་སི་རྒྱུད་དུང་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Failed to fork
dz: ཁ་སྤེལ་འབད་ནི་ལུ་འཐུ་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Compress child
dz: ཆ་ལག་ཨེབ་བཙུགས་འབད།

en: Internal error, failed to create %s
dz: ནང་འཁོད་འཛོལ་བ་ %s་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: IO to subprocess/file failed
dz: ཡན་ལག་ལས་སྦྱོར་ལུ་IO/ཡིག་སྣོད་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Failed to read while computing MD5
dz: ཨེམ་ཌི་༥་གློག་རིག་རྐྱབ་པའི་སྐབས་ལྷག་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Failed to rename %s to %s
dz: %s་ལུ་%s་བསྐྱར་མིང་བཏགས་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Unable to open %s
dz: %s་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Failed to read the override file %s
dz: ཟུར་བཞག་ཡིག་སྣོད་%sའདི་ལྷག་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: W: Unable to read directory %s
dz: ཌབ་ལུ:%sསྣོད་ཐོ་འདི་ལྷག་མ་ཚུགས།

en: W: Unable to stat %s
dz: ཌབ་ལུ་ %s སིཊེཊི་འབད་མ་ཚུགས།

en: E:
dz: ཨི:

en: W:
dz: ཌབ་ལུ:

en: E: Errors apply to file
dz: ཨི:འཛོལ་བ་ཚུ་ཡིག་སྣོད་ལུ་འཇུག་སྤྱོད་འབད།

en: Failed to resolve %s
dz: %s་མོས་མཐུན་འབད་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Tree walking failed
dz: རྩ་འབྲེལ་ཕྱིར་བགྲོད་འབད་ནི་ལུ་འཐུ་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Failed to open %s
dz: %s་ག་ཕྱེ་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: *** Failed to link %s to %s
dz: *** %s་ལས་%sལུ་འབྲེལ་འཐུད་འབད་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en:  DeLink limit of %sB hit.
dz: %sB་ཧེང་བཀལ་བཀྲམ་ནིའི་འབྲེལ་མེད་བཅད་མཚམས།

en: Archive had no package field
dz: ཡིག་མཛོད་ལུ་ཐུམ་སྒྲིལ་ཅི་ཡང་འཐུས་ཤོར་མ་བྱུང་།

en:   %.*s has no override entry
dz:   %.*sལུ་ཟུར་བཞག་ཐོ་བཀོད་མེད།

en:   %.*s maintainer is %.*s not %s
dz:   %.*s ་རྒྱུན་སྐྱོང་པ་འདི་  %.*s ཨིན་   %s མེན།

en:   %.*s has no source override entry
dz:   %.*s ལུ་འབྱུང་ཁུངས་མེདཔ་གཏང་ནིའི་ཐོ་བཀོད་འདི་མེད།

en:   %.*s has no binary override entry either
dz:   %.*sལུ་ཟུང་ལྡན་མེདཔ་གཏང་ནིའི་་ཐོ་བཀོད་གང་རུང་ཡང་མིན་འདུག།

en: Waiting for headers
dz: མགོ་ཡིག་ཚུ་གི་དོན་ལུ་བསྒ྄ག་དོ།

en: The HTTP server sent an invalid reply header
dz: ཨེཆི་ཊི་ཊི་པི་ སར་བར་འདི་གིས་ནུས་མེད་ལན་གསལ་གི་མགོ་ཡིག་ཅིག་བཏང་ཡོད།

en: Bad header line
dz: མགོ་ཡིག་གི་གྲལ་ཐིག་བྱང་ཉེས།

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
dz: ཨེཆི་ཊི་ཊི་པི་སར་བར་འདི་གིས་ནུས་མེད་ནང་དོན་རིང་-ཚད་ཀྱི་མགོ་ཡིག་ཅིག་བཏང་ཡོད།

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
dz: ཨེཆི་ཊི་ཊི་པི་ སར་བར་འདི་གིས་ ནུས་མེད་ ནང་དོན་-ཁྱབ་ཚད་ཀྱི་མགོ་ཡིག་ཅིག་བཏང་ཡོད།

en: This HTTP server has broken range support
dz: འ་ནི་ ཨེཆི་ཊི་ཊི་པི་ སར་བར་འདི་གིས་ ཁྱབ་ཚད་ཀྱི་རྒྱབ་སྐྱོར་དེ་ཆད་པ་བཟོ་བཏང་ནུག

en: Unknown date format
dz: མ་ཤེས་པའི་ཚེས་རྩ་སྒྲིག

en: Bad header data
dz: མགོ་ཡིག་གནད་སྡུད་བྱང་ཉེས།

en: Connection failed
dz: བཐུད་ལམ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Internal error
dz: ནང་འཁོད་འཛོལ་བ།

en: Unable to read the cdrom database %s
dz: སི་ཌི་རོམ་གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་%s་འདི་ལྷག་མ་ཚུགས།

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
dz: འ་ནི་སི་ཌི་-རོམ་འདི་ཨེ་པི་ཊི་་གིས་ ངོས་འཛིན་འབད་ཚུགསཔ་སྦེ་བཟོ་ནིའི་་དོན་ལུ་ ཨེ་པི་ཊི་-སི་ཌི་རོམ་ལག་ལེན་འཐབ་གནང། apt-get་དུས་མཐུན་བཟོ་ནི་དེ་ སི་ཌི་-རོམས་གསརཔ་ཁ་སྐོང་རྐྱབ་ནི་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་མི་བཏུབ།

en: Wrong CD-ROM
dz: སི་དི་-རོམ་ཕྱི་འགྱུར།

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
dz: %s་ནང་་སི་ཌི་-རོམ་འདི་བརྩེགས་བཤོལ་འབད་མ་ཚུགས་ འདི་ད་ལྟོ་ཡང་ལག་ལེན་འཐབ་སྟེ་ཡོདཔ་འོང་ནི་མས།

en: Disk not found.
dz: ཌིཀསི་དེ་འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: File not found
dz: ཡིག་སྣོད་འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: Connecting to %s (%s)
dz: %s (%s)་ལུ་མཐུད་དོ།

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
dz: %s (f=%u t=%u p=%u)གི་དོན་ལུ་སོ་ཀེཊི་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
dz: %s:%s (%s)ལུ་མཐུད་ལམ་དེ་འགོ་འབྱེད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Failed
dz: འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Could not connect to %s:%s (%s).
dz:  %s:%s (%s)ལུ་མཐུད་མ་ཚུགས།

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
dz:  %s:%s (%s)ལུ་མཐུད་མ་ཚུགས་  མཐུད་ལམ་ངལ་མཚམས།

en: Connecting to %s
dz: %s་ལུ་མཐུད་དོ།

en: Could not resolve '%s'
dz: '%s'མོས་མཐུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Temporary failure resolving '%s'
dz: '%s'མོས་མཐུན་འབད་ནི་ལུ་གནས་སྐབས་ཀྱི་འཐུས་ཤོར།

en: Failed to stat
dz: ངོ་བཤུས་འབད་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ་ ནུས་མེད་  ཉེ་གནས་ ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཨེསི་འདི་གིས་//་དང་གཅིག་ཁར་འགོ་བཙུགས་ནི་མི་འོང་།

en: At least one invalid signature was encountered.
dz: ཉུང་མཐའ་རང་ནུས་མེད་ཀྱི་མིང་རྟགས་ཅིག་གདོང་ཐུག་བྱུང་སྟེ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
dz: ནང་འཁོད་འཛོལ་བ: མིང་རྟགས་འདི་ལེགས་ཤོམ་ཅིག་འདུག་  འདི་འབདཝ་ད་མཛུབ་རྗེས་ལྡེ་མིག་དེ་གཏན་འབེབས་བཟོ་མ་ཚུགས?!

en: The following signatures were invalid:
dz: འོག་གི་མིང་རྟགས་ཚུ་ནུས་མེད་ཨིན་པས།:

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
dz: འོག་གི་མིང་རྟགས་ཚུ་བདེན་སྦྱོར་་འབད་མ་ཚུགས་ག་ཅི་སྦེ་ཟེར་བ་ཅིན་མི་དམང་ལྡེ་མིག་དེ་འཐོབ་མི་ཚུགས་པས:

en: Error reading from server. Remote end closed connection
dz: སར་བར་ནང་ལས་ལྷག་པའི་བསྒང་འཛོལ་བ། ཐག་རིང་མཇུག་གི་མཐུད་ལམ་དེ་ཁ་བསྡམས།

en: Error reading from server
dz: སར་བར་ནང་ལས་ལྷག་པའི་བསྒང་འཛོལ་བ།

en: Error writing to file
dz: ཡིག་སྣོད་ལུ་འབྲིཝ་ད་འཛོལ་བ།

en: Select failed
dz: སེལ་འཐུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: Connection timed out
dz: མཐུད་ལམ་ངལ་མཚམས་འབད་ཡོད།

en: Problem hashing file
dz: ཡིག་སྣོད་ལུ་་དྲྭ་རྟགས་བཀལ་བའི་བསྒང་དཀའ་ངལ།

en: Failed to set modification time
dz: ཆུ་ཚོད་ལེགས་བཅོས་གཞི་སྒྲིག་འབཐ་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།
