apt 0.9.7.3 - en to pl translation catalogue (700 entries)

en: Updating from such a repository can't be done securely, and is therefore disabled by default.
pl: Aktualizacja z takiego repozytorium nie może być bezpiecznie wykonana, zatem jest domyślnie wyłączona.

en: Data from such a repository can't be authenticated and is therefore potentially dangerous to use.
pl: Dane z takiego repozytorium nie mogą być uwierzytelnione, zatem są potencjalnie niebezpieczne.

en: See apt-secure(8) manpage for repository creation and user configuration details.
pl: Więcej informacji o tworzeniu repozytorium i szczegółach konfiguracji użytkownika znajduje się w podręczniku apt-secure(8).

en: The repository '%s' is no longer signed.
pl: Repozytorium "%s" nie jest już obecnie podpisane.

en: The repository '%s' no longer has a Release file.
pl: Repozytorium "%s" nie ma już pliku Release.

en: This is normally not allowed, but the option Acquire::AllowDowngradeToInsecureRepositories was given to override it.
pl: Zwykle nie byłoby to dopuszczalne, lecz podano opcję Acquire::AllowDowngradeToInsecureRepositories, aby to przesłonić.

en: The repository '%s' is not signed.
pl: Repozytorium "%s" nie jest podpisane.

en: The repository '%s' does not have a Release file.
pl: Repozytorium "%s" nie ma pliku Release.

en: The repository '%s' provides only weak security information.
pl: Repozytorium "%s" zapewnia jedynie słabe informacje o zabezpieczeniach.

en: Failed to readlink %s
pl: Nie udało się wykonać operacji readlink na %s

en: Failed to stat %s
pl: Nie udało się wykonać operacji stat na %s

en: Hash Sum mismatch
pl: Błędna suma kontrolna

en: Insufficient information available to perform this download securely
pl: Niewystarczające informacje do bezpiecznego pobrania

en: rename failed, %s (%s -> %s).
pl: nie udało się zmienić nazwy, %s (%s -> %s)

en: Size mismatch
pl: Błędny rozmiar

en: Invalid file format
pl: Nieprawidłowy format pliku

en: Signature error
pl: Błąd podpisu

note: TRANSLATORS: %s is a single techy word like 'NODATA'
en: Clearsigned file isn't valid, got '%s' (does the network require authentication?)
pl: Plik podpisany w trybie clearsign nie jest prawidłowy, otrzymano "%s" (czy sieć wymaga uwierzytelnienia?)

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' doesn't have the component '%s' (component misspelt in sources.list?)
pl: Pomijanie pozyskania skonfigurowanego pliku "%s", ponieważ repozytorium "%s" nie ma komponentu "%s" (pomyłka w nazwie komponentu w pliku sources.list?)

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' doesn't support architecture '%s'
pl: Pomijanie pozyskania skonfigurowanego pliku "%s", ponieważ repozytorium "%s" nie obsługuje architektury "%s"

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' does not seem to provide it (sources.list entry misspelt?)
pl: Pomijanie pozyskania skonfigurowanego pliku "%s", ponieważ wydaje się, że repozytorium "%s" go nie zapewnia (literówka we wpisie w pliku sources.list?)

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' provides only weak security information for it
pl: Pomijanie pozyskania skonfigurowanego pliku "%s", ponieważ repozytorium "%s" zapewnia dla niego jedynie słabe informacja o zabezpieczeniach

note: TRANSLATOR: The first %s is the URL of the bad Release file, the second is the time since then the file is invalid - formatted in the same way as in the download progress display (e.g. 7d 3h 42min 1s)
en: Release file for %s is expired (invalid since %s). Updates for this repository will not be applied.
pl: Plik Release dla %s wygasnął (nieprawidłowy od %s). Aktualizacje z tego repozytorium nie będą wykonywane.

note: TRANSLATOR: The first %s is the URL of the bad Release file, the second is the time until the file will be valid - formatted in the same way as in the download progress display (e.g. 7d 3h 42min 1s)
en: Release file for %s is not valid yet (invalid for another %s). Updates for this repository will not be applied.
pl: Plik Release dla %s nie jest jeszcze prawidłowy (i będzie taki jeszcze przez %s). Aktualizacje z tego repozytorium nie będą wykonywane.

en: Conflicting distribution: %s (expected %s but got %s)
pl: Nieprawidłowa dystrybucja: %s (oczekiwano %s, a otrzymano %s)

en: Repository '%s' changed its '%s' value from '%s' to '%s'
pl: Repozytorium "%s" zmieniło swoją wartość "%s" z "%s" na "%s"

en: Repository '%s' changed its default priority for %s from %hi to %hi.
pl: Repozytorium "%s" zmieniło swój domyślny priorytet dla %s z %hi na %hi.

note: TRANSLATOR: the "this" refers to changes in the repository like a new release or owner change
en: More information about this can be found online in the Release notes at: %s
pl: Więcej informacji na ten temat można znaleźć online, w Uwagach do wydania pod adresem: %s

note: TRANSLATOR: %s is the name of the manpage in question, e.g. apt-secure(8)
en: This must be accepted explicitly before updates for this repository can be applied. See %s manpage for details.
pl: Konieczne jest, aby wyraźne to zaakceptować, przed zastosowaniem aktualizacji z tego repozytorium. Więcej informacji w podręczniku %s.

en: Failed to fetch %s  %s
pl: Nie udało się pobrać %s  %s

en: Repositories should provide a clear-signed InRelease file, but none found at %s.
pl: Repozytorium powinno dostarczać plik InRelease podpisany w trybie clearsig, lecz w %s takiego nie znaleziono.

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
pl: Nie udało się odnaleźć pliku dla pakietu %s. Może to oznaczać, że trzeba będzie ręcznie naprawić ten pakiet (z powodu brakującej architektury).

en: Can't find a source to download version '%s' of '%s'
pl: Nie można znaleźć źródła do pobrania wersji "%s" pakietu "%s"

note: TRANSLATOR: %s=%s is sourcename=sourceversion, e.g. apt=1.1
en: Changelog unavailable for %s=%s
pl: Dziennik zmian dla %s=%s jest niedostępny

en: The method '%s' is explicitly disabled via configuration.
pl: Metoda "%s" jest wyraźnie wyłączona w konfiguracji.

en: If you meant to use Tor remember to use %s instead of %s.
pl: Jeśli zamiarem było korzystanie z Tora, proszę pamiętać o użyciu %s zamiast %s.

en: The method driver %s could not be found.
pl: Nie udało się odnaleźć sterownika metody %s.

en: Is the package %s installed?
pl: Czy pakiet %s jest zainstalowany?

en: Method %s did not start correctly
pl: Metoda %s nie uruchomiła się poprawnie

en: Please insert the disc labeled: '%s' in the drive '%s' and press [Enter].
pl: Proszę włożyć dysk o nazwie: "%s" do napędu "%s" i nacisnąć [Enter].

en: List directory %s is missing.
pl: Brakuje katalogu list %s.

en: Archives directory %s is missing.
pl: Brakuje katalogu archiwów %s.

en: Unable to lock directory %s
pl: Nie udało się zablokować katalogu %s

en: No sandbox user '%s' on the system, can not drop privileges
pl: W systemie brak użytkownika "%s" korzystającego z piaskownicy, nie można zrezygnować z przywilejów

en: Download is performed unsandboxed as root as file '%s' couldn't be accessed by user '%s'.
pl: Pobieranie ma miejsce poza piaskownicą, jako root, ponieważ plik "%s" nie jest dostępny dla użytkownika "%s".

en: Clean of %s is not supported
pl: Wyczeszczenie "%s" nie jest obsługiwane

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
pl: Nie można odczytać %s

en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
pl: Pobieranie pliku %li z %li (pozostało %s)

en: Retrieving file %li of %li
pl: Pobieranie pliku %li z %li

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
pl: Pakiet %s ma zostać ponownie zainstalowany, ale nie można znaleźć jego archiwum.

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
pl: Błąd, pkgProblemResolver::Resolve zwrócił błąd, może to być spowodowane zatrzymanymi pakietami.

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
pl: Nie udało się naprawić problemów, zatrzymano pakiety uszkodzone/z niespełnionymi zależnościami.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
pl: Nie udało się otworzyć lub zanalizować zawartości list pakietów.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
pl: Należy uruchomić apt-get update aby naprawić te problemy.

en: The list of sources could not be read.
pl: Nie udało się odczytać list źródeł.

en: Regex compilation error - %s
pl: Błąd kompilacji wyrażenia regularnego - %s

en: Couldn't find task '%s'
pl: Nie udało się odnaleźć zadania "%s"

en: Couldn't find any package by regex '%s'
pl: Nie udało się znaleźć żadnego pakietu według wyrażenia regularnego "%s"

en: Couldn't find any package by glob '%s'
pl: Nie udało się znaleźć żadnego pakietu według wyrażenia regularnego typu glob "%s"

en: Unable to locate package %s
pl: Nie udało się odnaleźć pakietu %s

en: Can't select versions from package '%s' as it is purely virtual
pl: Nie udało się wybrać wersji z pakietu "%s", ponieważ jest on czysto wirtualny

en: Can't select newest version from package '%s' as it is purely virtual
pl: Nie udało się wybrać najnowszej wersji pakietu "%s", ponieważ jest on czysto wirtualny

en: Can't select candidate version from package %s as it has no candidate
pl: Nie udało się wybrać wersji kandydującej pakietu %s, ponieważ nie ma kandydata

en: Can't select installed version from package %s as it is not installed
pl: Nie udało się wybrać zainstalowanej wersji z pakietu %s, ponieważ nie jest zainstalowany

en: Can't select installed nor candidate version from package '%s' as it has neither of them
pl: Nie udało się wybrać zainstalowanej ani kandydującej wersji pakietu "%s", ponieważ nie ma żadnej z nich

en: Release '%s' for '%s' was not found
pl: Wydanie "%s" dla "%s" nie zostało znalezione

en: Version '%s' for '%s' was not found
pl: Wersja "%s" dla "%s" nie została znaleziona

en: Unmounting CD-ROM...
pl: Odmontowanie CD-ROM-u...

en: Using CD-ROM mount point %s
pl: Użycie %s jako punktu montowania CD-ROM-u

en: Waiting for disc...
pl: Oczekiwanie na płytę...

en: Mounting CD-ROM...
pl: Montowanie CD-ROM-u...

en: Identifying...
pl: Identyfikacja...

en: Stored label: %s
pl: Etykieta: %s

en: Scanning disc for index files...
pl: Skanowanie płyty w poszukiwaniu plików indeksu...

en: Found %zu package indexes, %zu source indexes, %zu translation indexes and %zu signatures
pl: Znaleziono %zu indeksów pakietów, %zu indeksów źródłowych, %zu indeksów tłumaczeń i %zu podpisów

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Debian Disc or the wrong architecture?
pl: Nie można odnaleźć żadnych plików pakietów, być może nie jest to dysk Debiana lub jest to inna architektura?

en: Found label '%s'
pl: Znaleziono etykietę "%s"

en: That is not a valid name, try again.
pl: To nie jest prawidłowa nazwa, proszę spróbować ponownie.

en: This disc is called: 
    '%s'
pl: Płyta nosi nazwę: 
    "%s"

en: Copying package lists...
pl: Kopiowanie list pakietów...

en: Writing new source list
pl: Zapisywanie nowej listy źródeł

en: Source list entries for this disc are:
pl: Źródła dla tej płyty to:

en: Unable to stat %s.
pl: Nie udało się wykonać operacji stat na pliku %s.

en: Invalid archive signature
pl: Nieprawidłowy podpis archiwum

en: Error reading archive member header
pl: Błąd przy czytaniu nagłówka składnika archiwum

en: Invalid archive member header
pl: Nieprawidłowy nagłówek składnika archiwum

en: Archive is too short
pl: Archiwum jest za krótkie

en: Failed to read the archive headers
pl: Nie udało się odczytać nagłówków archiwum

en: Unable to stat the mount point %s
pl: Nie udało się wykonać operacji stat na punkcie montowania %s

en: Failed to stat the cdrom
pl: Nie udało się wykonać operacji stat na CDROM-ie

en: Command line option '%c' [from %s] is not understood in combination with the other options.
pl: Opcja wiersza poleceń "%c" [z %s] nie jest zrozumiała w połączeniu z innymi opcjami.

en: Command line option %s is not understood in combination with the other options
pl: Opcja wiersza poleceń %s nie jest zrozumiała w połączeniu z innymi opcjami

en: Command line option %s is not boolean
pl: Opcja linii poleceń %s nie jest typu logicznego

en: Option %s requires an argument.
pl: Opcja %s wymaga argumentu.

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
pl: Opcja %s: Specyfikacja elementu konfiguracji musi zawierać =<wartość>.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
pl: Opcja %s wymaga argumentu typu całkowitego, nie "%s"

en: Option '%s' is too long
pl: Opcja "%s" jest zbyt długa

en: Sense %s is not understood, try true or false.
pl: Znaczenie %s jest nieznane, proszę spróbować true lub false.

en: Invalid operation %s
pl: Nieprawidłowa operacja %s

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
pl: Nierozpoznany skrót typu: "%c"

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
pl: Błąd składniowy %s:%u: Blok nie zaczyna się nazwą.

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
pl: Błąd składniowy %s:%u: Błędny znacznik

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
pl: Błąd składniowy %s:%u: Po wartości występują śmieci

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
pl: Błąd składniowy %s:%u: Dyrektywy mogą występować tylko na najwyższym poziomie

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
pl: Błąd składniowy %s:%u: Zbyt wiele zagnieżdżonych operacji include

en: Syntax error %s:%u: Included from here
pl: Błąd składniowy %s:%u: Włączony tutaj

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
pl: Błąd składniowy %s:%u: Nieobsługiwana dyrektywa "%s"

en: Syntax error %s:%u: clear directive requires an option tree as argument
pl: Błąd składniowy %s:%u: czysta dyrektywa wymaga drzewa opcji jako argumentu

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
pl: Błąd składniowy %s:%u: Śmieci na końcu pliku

note: TRANSLATOR: This is a warning level displayed before the message
en: Error:
pl: Błąd:

note: TRANSLATOR: This is a warning level displayed before the message
en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

note: TRANSLATOR: This is a warning level displayed before the message
en: Notice:
pl: Informacja:

en: Audit:
pl: Audyt:

note: TRANSLATOR: This is a warning level displayed before the message
en: Debug:
pl: Debugowanie:

en: Cannot find a configured compressor for '%s'
pl: Nie udało się znaleźć skonfigurowanego programu kompresującego dla: "%s"

en: Corrupted archive
pl: Uszkodzone archiwum

en: Tar checksum failed, archive corrupted
pl: Niepoprawna suma kontrolna tar, archiwum jest uszkodzone

en: Unknown TAR header type %u
pl: Nieznany typ nagłówka TAR %u

en: Problem unlinking the file %s
pl: Problem przy odlinkowywaniu pliku %s

en: Not using locking for read only lock file %s
pl: Dla pliku blokady %s tylko do odczytu nie zostanie użyta blokada

en: Could not open lock file %s
pl: Nie udało się otworzyć pliku blokady %s

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
pl: Dla pliku blokady %s montowanego przez NFS nie zostanie użyta blokada

en: Could not get lock %s. It is held by process %d
pl: Nie udało się uzyskać blokady %s. Jest utrzymywana przez proces %d

en: Could not get lock %s. It is held by process %d (%s)
pl: Nie udało się uzyskać blokady %s. Jest utrzymywana przez proces %d (%s)

en: Could not get lock %s
pl: Nie udało się uzyskać blokady %s

en: Be aware that removing the lock file is not a solution and may break your system.
pl: Proszę być świadomym, że usunięcie pliku blokady nie jest właściwym rozwiązaniem i może uszkodzić system.

en: List of files can't be created as '%s' is not a directory
pl: Lista plików nie może zostać utworzona, ponieważ "%s" nie jest katalogiem

en: Ignoring '%s' in directory '%s' as it is not a regular file
pl: Ignorowanie "%s" w katalogu "%s", ponieważ nie jest to zwykły plik

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has no filename extension
pl: Ignorowanie pliku "%s" w katalogu "%s", ponieważ nie ma on rozszerzenia pliku

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has an invalid filename extension
pl: Ignorowanie pliku "%s" w katalogu "%s", ponieważ ma on nieprawidłowe rozszerzenie pliku

en: Waited for %s but it wasn't there
pl: Oczekiwano na proces %s, ale nie było go

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
pl: Podproces %s spowodował naruszenie ochrony pamięci.

en: Sub-process %s received signal %u.
pl: Podproces %s otrzymał sygnał %u.

note: we forward the statuscode, so don't generate a message on the fd in this case
en: Sub-process %s returned an error code (%u)
pl: Podproces %s zwrócił kod błędu (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
pl: Podproces %s zakończył się niespodziewanie

en: Read error
pl: Błąd odczytu

en: Write error
pl: Błąd zapisu

en: Problem closing the gzip file %s
pl: Problem przy zamykaniu pliku gzip %s

en: Unexpected end of file
pl: Nieoczekiwany koniec pliku

en: Failed to create subprocess IPC
pl: Nie udało się utworzyć IPC z podprocesem

en: Failed to exec compressor
pl: Nie udało się uruchomić kompresora

en: Could not open file %s
pl: Nie udało się otworzyć pliku %s

en: Could not open file descriptor %d
pl: Nie udało się otworzyć deskryptora pliku %d

en: read, still have %llu to read but none left
pl: należało przeczytać jeszcze %llu, ale nic nie zostało

en: write, still have %llu to write but couldn't
pl: należało zapisać jeszcze %llu, ale nie udało się to

en: Problem closing the file %s
pl: Problem przy zamykaniu pliku %s

en: Problem renaming the file %s to %s
pl: Problem przy zapisywaniu pliku %s w %s

en: Problem syncing the file
pl: Problem przy zapisywaniu pliku na dysk

en: Unable to mkstemp %s
pl: Nie można wykonać operacji mkstemp na %s

en: Unable to write to %s
pl: Nie udało się pisać do %s

en: Can't mmap an empty file
pl: Nie można wykonać mmap na pustym pliku

en: Couldn't make mmap of %llu bytes
pl: Nie udało się wykonać mmap %llu bajtów

en: Couldn't duplicate file descriptor %i
pl: Nie udało się zduplikować deskryptora pliku %i

en: Unable to close mmap
pl: Nie udało się zamknąć mmap

en: Unable to synchronize mmap
pl: Nie udało się zsynchronizować mmap

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
pl: Nie udało się wykonać mmap %lu bajtów

en: Failed to truncate file
pl: Nie udało się uciąć zawartości pliku %s

en: Dynamic MMap ran out of room. Please increase the size of APT::Cache-Start. Current value: %lu. (man 5 apt.conf)
pl: Brak miejsca dla dynamicznego MMap. Proszę zwiększyć rozmiar APT::Cache-Start. Bieżąca wartość: %lu. (man 5 apt.conf)

en: Unable to increase the size of the MMap as the limit of %lu bytes is already reached.
pl: Nie udało się zwiększyć rozmiaru MMap, ponieważ limit %lu bajtów został już osiągnięty.

en: Unable to increase size of the MMap as automatic growing is disabled by user.
pl: Nie udało się zwiększyć rozmiaru MMap, ponieważ automatycznie powiększanie zostało wyłączone przez użytkownika.

en: %s: Credentials for %s match, but the protocol is not encrypted. Annotate with %s:// to use.
pl: %s: Poświadczenia dla %s zgadzają się, lecz protokół nie jest szyfrowany. Aby go użyć, konieczne jest dopisanie %s://.

en: %c%s... Error!
pl: %c%s... Błąd!

en: %c%s... Done
pl: %c%s... Gotowe

note: TRANSLATOR: d means days, h means hours, min means minutes, s means seconds
en: %lid %lih %limin %lis
pl: %lidni %lig %limin %lis

note: TRANSLATOR: h means hours, min means minutes, s means seconds
en: %lih %limin %lis
pl: %lig %limin %lis

en: Selection %s not found
pl: Nie odnaleziono wyboru %s

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
pl: To nie jest poprawne archiwum DEB, brakuje składnika "%s"

en: Internal error, could not locate member %s
pl: Błąd wewnętrzny, nie udało się odnaleźć składnika %s

en: Unparsable control file
pl: Plik kontrolny nie może zostać poprawnie zinterpretowany

en: Could not read meta data from %s
pl: Nie udało się odczytać metadanych z %s

note: TRANSLATOR: an identifier like Packages; Releasefile key indicating a file like main/binary-amd64/Packages; another identifier like Contents; filename and linenumber of the sources.list entry currently parsed
en: Target %s wants to acquire the same file (%s) as %s from source %s
pl: Cel %s chce pobrać ten sam plik (%s) jak %s ze źródła %s

note: TRANSLATOR: an identifier like Packages; Releasefile key indicating a file like main/binary-amd64/Packages; filename and linenumber of two sources.list entries
en: Target %s (%s) is configured multiple times in %s and %s
pl: Cel %s (%s) jest skonfigurowany wielokrotnie w %s i %s

en: Unable to parse Release file %s
pl: Nie udało się przeanalizować pliku Release %s

en: No sections in Release file %s
pl: Brak sekcji w pliku Release %s

en: No Hash entry in Release file %s
pl: Brak wpisu Hash w pliku Release %s

en: No Hash entry in Release file %s which is considered strong enough for security purposes
pl: Brak wpisu Hash w pliku Release %s, który byłby wystarczająco silny pod względem zabezpieczeń

en: Invalid '%s' entry in Release file %s
pl: Nieprawidłowy wpis "%s" w pliku Release %s

note: TRANSLATOR: The first is an option name from sources.list manpage, the other two URI and Suite
en: Conflicting values set for option %s regarding source %s %s
pl: Dla opcji %s ustawiono niezgodne wartości odnośnie źródła %s %s

en: Invalid value set for option %s regarding source %s %s (%s)
pl: Dla opcji %s ustawiono nieprawidłową wartość odnośnie źródła %s %s (%s)

en: Conflicting values set for option %s regarding source %s %s: %s != %s
pl: Dla opcji %s ustawiono niezgodne wartości odnośnie źródła %s %s: %s != %s

en: Unable to parse package file %s (%d)
pl: Nie udało się przeanalizować pliku pakietu %s (%d)

en: Waiting for cache lock: %s
pl: Oczekiwanie na blokadę bufora: %s

en: Unable to acquire the dpkg frontend lock (%s), is another process using it?
pl: Nie udało się pozyskać blokady interfejsu dpkg (%s), czy inny proces go używa?

en: Unable to acquire the dpkg frontend lock (%s), are you root?
pl: Nie udało się pozyskać blokady interfejsu dpkg (%s), czy użyto uprawnień administratora?

note: TRANSLATORS: the %s contains the recovery command, usually dpkg --configure -a
en: dpkg was interrupted, you must manually run '%s' to correct the problem.
pl: dpkg został przerwany, należy wykonać ręcznie "%s", aby naprawić problem.

en: Unable to lock the administration directory (%s), is another process using it?
pl: Nie udało się zablokować katalogu administracyjnego (%s), czy inny proces go używa?

en: Unable to lock the administration directory (%s), are you root?
pl: Nie udało się zablokować katalogu administracyjnego (%s), czy użyto uprawnień administratora?

en: Not locked
pl: Niezablokowany

note: we don't care for the difference
en: Preparing %s
pl: Przygotowywanie %s

en: Preparing to configure %s
pl: Przygotowywanie do konfiguracji %s

en: Preparing for removal of %s
pl: Przygotowywanie do usunięcia %s

en: Preparing to completely remove %s
pl: Przygotowywanie do całkowitego usunięcia %s

en: Noting disappearance of %s
pl: Proszę odnotować zniknięcie %s

en: Running post-installation trigger %s
pl: Uruchamianie wyzwalacza post-installation %s

en: Installed %s
pl: Pakiet %s został zainstalowany

en: Configuring %s
pl: Konfigurowanie %s

note: FIXME: use a better string after freeze
en: Directory '%s' missing
pl: Brakuje katalogu "%s"

en: Could not open file '%s'
pl: Nie udało się otworzyć pliku "%s"

en: Unpacking %s
pl: Rozpakowywanie %s

en: Installing %s
pl: Instalowanie %s

en: Removing %s
pl: Usuwanie %s

en: Completely removing %s
pl: Całkowite usuwanie %s

en: Completely removed %s
pl: Pakiet %s został całkowicie usunięty

en: Can not write log (%s)
pl: Nie można zapisać dziennika (%s)

en: Is /dev/pts mounted?
pl: Czy /dev/pts jest zamontowane?

en: Operation was interrupted before it could finish
pl: Operacja została przerwana, zanim mogła zostać zakończona

en: No apport report written because MaxReports is reached already
pl: Brak raportu programu apport, ponieważ osiągnięto limit MaxReports

note: check if its not a follow up error
en: dependency problems - leaving unconfigured
pl: problemy z zależnościami - pozostawianie nieskonfigurowanego

en: No apport report written because the error message indicates its a followup error from a previous failure.
pl: Brak raportu programu apport, ponieważ komunikat błędu wskazuje, że przyczyna niepowodzenia leży w poprzednim błędzie.

en: No apport report written because the error message indicates a disk full error
pl: Brak raportu programu apport, ponieważ komunikat błędu wskazuje na przepełnienie dysku

en: No apport report written because the error message indicates a out of memory error
pl: Brak raportu programu apport, ponieważ komunikat błędu wskazuje na błąd braku wolnej pamięci

en: No apport report written because the error message indicates an issue on the local system
pl: Brak raportu programu apport, ponieważ komunikat błędu wskazuje na problem w lokalnym systemie

en: No apport report written because the error message indicates a dpkg I/O error
pl: Brak raportu programu apport, ponieważ komunikat błędu wskazuje na błąd wejścia/wyjścia dpkg

en: Building dependency tree
pl: Budowanie drzewa zależności

en: Candidate versions
pl: Kandydujące wersje

en: Dependency generation
pl: Generowanie zależności

en: Reading state information
pl: Odczyt informacji o stanie

en: Failed to open StateFile %s
pl: Nie udało się otworzyć pliku stanu %s

en: Failed to write temporary StateFile %s
pl: Nie udało się zapisać tymczasowego pliku stanu %s

en: Failed to write file %s
pl: Nie udało się zapisać pliku %s

en: Failed to close file %s
pl: Nie udało się zamknąć pliku %s

en: Send scenario to solver
pl: Wysyłanie scenariusza do mechanizmu rozwiązywania zależności

en: Send request to solver
pl: Wysyłanie żądania do mechanizmu rozwiązywania zależności

en: Prepare for receiving solution
pl: Przygotowywanie na otrzymanie rozwiązania

en: External solver failed without a proper error message
pl: Zewnętrzny mechanizm rozwiązywania zależności zawiódł, bez podania prawidłowego komunikatu o błędzie

en: Calculating upgrade
pl: Obliczanie aktualizacji

en: Solving dependencies
pl: Rozwiązywanie zależności:

en: Execute external solver
pl: Wykonywanie zewnętrznego mechanizmu rozwiązywania zależności

en: Execute external planner
pl: Wykonywanie zewnętrznego planisty

en: Send request to planner
pl: Wysyłanie żądania do planisty

en: Send scenario to planner
pl: Wysyłanie scenariusza do planisty

en: External planner failed without a proper error message
pl: Zewnętrzny planista zawiódł, bez podania prawidłowego komunikatu o błędzie

en: Wrote %i records.
pl: Zapisano %i rekordów.

en: Wrote %i records with %i missing files.
pl: Zapisano %i rekordów z %i brakującymi plikami.

en: Wrote %i records with %i mismatched files
pl: Zapisano %i rekordów z %i niepasującymi plikami

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
pl: Zapisano %i rekordów z %i brakującymi plikami i %i niepasującymi

en: Can't find authentication record for: %s
pl: Nie udało się znaleźć wpisu uwierzytelnienia dla: %s

en: Hash mismatch for: %s
pl: Błędna suma kontrolna dla: %s

en: Packaging system '%s' is not supported
pl: System pakietów "%s" nie jest obsługiwany

en: Unable to determine a suitable packaging system type
pl: Nie udało się określić odpowiedniego typu systemu pakietów

en: Progress: [%3li%%]
pl: Postęp: [%3li%%]

note: send status information that we are about to fork dpkg
en: Running dpkg
pl: Uruchamianie dpkg

en: Could not perform immediate configuration on '%s'. Please see man 5 apt.conf under APT::Immediate-Configure for details. (%d)
pl: Nie udało się wykonać natychmiastowej konfiguracji %s. Proszę wykonać "man 5 apt.conf" i zapoznać się z wpisem APT::Immediate-Configure aby dowiedzieć się więcej. (%d)

en: Could not configure '%s'.
pl: Nie udało się skonfigurować "%s".

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
pl: To uruchomienie programu będzie wymagało tymczasowego usunięcia istotnego pakietu %s z powodu pętli konfliktów/wymagań wstępnych. Często jest to złe rozwiązanie, ale jeśli jest się pewnym swoich działań, należy włączyć opcję APT::Force-LoopBreak.

en: Empty package cache
pl: Pusty magazyn podręczny pakietów

en: The package cache file is corrupted
pl: Magazyn podręczny pakietów jest uszkodzony

en: The package cache file is an incompatible version
pl: Magazyn podręczny pakietów jest w niezgodnej wersji

en: This APT does not support the versioning system '%s'
pl: Ta wersja APT nie obsługuje systemu wersji "%s"

en: The package cache was built for different architectures: %s vs %s
pl: Ten magazyn podręczny pakietów został zbudowany dla innej architektury: %s vs %s

en: The package cache file is corrupted, it has the wrong hash
pl: Magazyn podręczny pakietów jest uszkodzony, ma błędny skrót (hash)

en: Depends
pl: Wymaga

en: PreDepends
pl: Wymaga wstępnie

en: Suggests
pl: Sugeruje

en: Conflicts
pl: W konflikcie z

en: Recommends
pl: Poleca

en: Replaces
pl: Zastępuje

en: Breaks
pl: Narusza zależności

en: Enhances
pl: Rozszerza

en: Obsoletes
pl: Czyni zbędnym

en: important
pl: ważny

en: required
pl: wymagany

en: standard
pl: standardowy

en: extra
pl: dodatkowy

en: optional
pl: opcjonalny

en: Cache has an incompatible versioning system
pl: Magazyn podręczny ma niezgodny system wersji

note: TRANSLATOR: The first placeholder is a package name, the other two should be copied verbatim as they include debug info
en: Error occurred while processing %s (%s%d)
pl: Wystąpił błąd podczas przetwarzania %s (%s%d)

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
pl: Przekroczono liczbę pakietów, którą ten APT jest w stanie obsłużyć.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
pl: Przekroczono liczbę wersji, którą ten APT jest w stanie obsłużyć.

en: Wow, you exceeded the number of descriptions this APT is capable of.
pl: Przekroczono liczbę opisów, którą ten APT jest w stanie obsłużyć.

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
pl: Przekroczono liczbę zależności, którą ten APT jest w stanie obsłużyć.

en: Reading package lists
pl: Czytanie list pakietów

en: IO Error saving source cache
pl: Błąd wejścia/wyjścia przy zapisywaniu podręcznego magazynu źródeł

en: Index file type '%s' is not supported
pl: Plik indeksu typu "%s" nie jest obsługiwany

en: The value '%s' is invalid for APT::Default-Release as such a release is not available in the sources
pl: Wartość %s jest nieprawidłowa dla APT::Default-Release, ponieważ takie wydanie nie jest dostępne w źródłach

en: Invalid record in the preferences file %s, no Package header
pl: Nieprawidłowe informacje w pliku ustawień %s, brak nagłówka Package

en: Did not understand pin type %s
pl: Nierozpoznany typ przypinania %s

en: %s: The special 'Pin-Priority: %s' can only be used for 'Package: *' records
pl: %s: Specjalną wartość "Pin-Priority: %s" można stosować jedynie do wpisów "Package: *"'

en: %s: Value %s is outside the range of valid pin priorities (%d to %d)
pl: %s: Wartość %s leży poza zakresem prawidłowych priorytetów przypięć (od %d do %d)

en: No priority (or zero) specified for pin
pl: Brak (lub zerowy) priorytet przypięcia

note: TRANSLATOR: %u is a line number, the first %s is a filename of a file with the extension "second %s" and the third %s is a unique identifier for bugreports
en: Malformed entry %u in %s file %s (%s)
pl: Nieprawidłowa wpis w wierszu %u pliku %s %s (%s)

en: Malformed line %u in source list %s (type)
pl: Nieprawidłowy wiersz %u w liście źródeł %s (typ)

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
pl: Typ "%s" jest nieznany w wierszu %u listy źródeł %s

en: Malformed stanza %u in source list %s (type)
pl: Nieprawidłowa pozycja %u w liście źródeł %s (typ)

en: Type '%s' is not known on stanza %u in source list %s
pl: Typ "%s" jest nieznany w pozycji %u listy źródeł %s

en: Unsupported file %s given on commandline
pl: W wierszu polecenia podano nieobsługiwany plik %s

en: You must put some 'deb-src' URIs in your sources.list
pl: W pliku sources.list należy umieścić jakieś URI dla "deb-src"

en: Cannot convert %s to integer: out of range
pl: Nie udało się zmienić %s na liczbę: poza zakresem

en: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
pl: Nie udało się pobrać niektórych plików indeksu, zostały one zignorowane lub użyto ich starszej wersji.

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed before unchanged files in 'apt-get update'
en: Hit:%lu %s
pl: Było:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files processed in 'apt-get update' Potentially replaced later by "Hit:", "Ign:" or "Err:" if something (bad) happens
en: Get:%lu %s
pl: Pobr:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download, but the error is ignored (compare "Err:")
en: Ign:%lu %s
pl: Zign:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download and the error is critical (compare "Ign:")
en: Err:%lu %s
pl: Błąd:%lu %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
pl: Pobrano %sB w %s (%sB/s)

en:  [Working]
pl:  [Pracuje]

en: Media change: please insert the disc labeled
     '%s'
    in the drive '%s' and press [Enter]
pl: Zmiana nośnika: Proszę włożyć dysk oznaczony
     "%s"
    do napędu "%s" i nacisnąć [Enter]

en: Do you want to accept these changes and continue updating from this repository?
pl: Czy zaakceptować wskazane zmiany i kontynuować aktualizację z tego repozytorium?

en: Correcting dependencies...
pl: Naprawianie zależności...

en:  failed.
pl:  nie udało się.

en: Unable to correct dependencies
pl: Nie udało się naprawić zależności

en: Unable to minimize the upgrade set
pl: Nie udało się zminimalizować zbioru aktualizacji

en:  Done
pl:  Gotowe

en: You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
pl: Należy uruchomić "apt --fix-broken install", aby je naprawić.

en: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).
pl: Niespełnione zależności. Proszę spróbować wykonać "apt --fix-broken install" bez pakietów (lub podać rozwiązanie).

en: Sorting
pl: Sortowanie

en: Note, selecting '%s' for task '%s'
pl: Uwaga, wybieranie "%s" dla zadania "%s"

en: Note, selecting '%s' for glob '%s'
pl: Uwaga, wybieranie "%s" dla wyrażenia typu glob "%s"

en: Note, selecting '%s' for regex '%s'
pl: Uwaga, wybieranie "%s" dla wyrażenia regularnego "%s"

en: Package %s is a virtual package provided by:
pl: Pakiet %s jest pakietem wirtualnym zapewnianym przez:

en:  [Installed]
pl:  [Zainstalowany]

en:  [Not candidate version]
pl:  [Brak wersji kandydującej]

en: You should explicitly select one to install.
pl: Należy jednoznacznie wybrać jeden z nich do instalacji.

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
pl: Pakiet %s nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet.
    Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny
    pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł.

en: However the following packages replace it:
pl: Jednak następujące pakiety go zastępują:

en: Package '%s' has no installation candidate
pl: Pakiet "%s" nie ma kandydata do instalacji

en: Virtual packages like '%s' can't be removed
pl: Pakiety wirtualne, takie jak "%s" nie mogą być usunięte

note: TRANSLATORS: Note, this is not an interactive question
en: Package '%s' is not installed, so not removed. Did you mean '%s'?
pl: Pakiet "%s" nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty. Czy chodziło o "%s"?

en: Package '%s' is not installed, so not removed
pl: Pakiet "%s" nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty

en: Note, selecting '%s' instead of '%s'
pl: Uwaga, wybieranie "%s" zamiast "%s"

en: Most used commands:
pl: Najczęściej używane polecenia:

en: See %s for more information about the available commands.
pl: Więcej informacji o dostępnych poleceniach opisano w %s.

en: Configuration options and syntax is detailed in apt.conf(5).
    Information about how to configure sources can be found in sources.list(5).
    Package and version choices can be expressed via apt_preferences(5).
    Security details are available in apt-secure(8).
pl: Składnię i opcje konfiguracji opisano w podręczniku apt.conf(5).
    Informacje o sposobie odnajdywania źródeł opisano w sources.list(5).
    Wybór pakietów i wersji można modyfikować za pomocą apt_preferences(5).
    Szczegóły odnośnie zabezpieczeń opisano w apt-secure(8).

en: This APT has Super Cow Powers.
pl: Ten APT ma moce Super Krowy.

en: This APT helper has Super Meep Powers.
pl: Ten pomocnik APT ma moce Super Krowy.

en: --force-yes is deprecated, use one of the options starting with --allow instead.
pl: --force-yes jest przestarzałe, proszę w zamian korzystać z opcji zaczynających się od --allow.

en: No packages found
pl: Nie znaleziono żadnych pakietów

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
pl: UWAGA: Następujące pakiety nie mogą zostać zweryfikowane!

en: Authentication warning overridden.
pl: Zignorowano ostrzeżenie uwierzytelniania.

en: Some packages could not be authenticated
pl: Niektóre pakiety nie mogły zostać zweryfikowane

en: Install these packages without verification?
pl: Zainstalować te pakiety bez weryfikacji?

en: There were unauthenticated packages and -y was used without --allow-unauthenticated
pl: Wystąpiły nieuwierzytelnione pakiety, a użyto -y bez --allow-unauthenticated

en: Couldn't determine free space in %s
pl: Nie udało się ustalić ilości wolnego miejsca w %s

en: You don't have enough free space in %s.
pl: Niestety w %s nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca.

en: Unable to lock the download directory
pl: Nie udało się zablokować katalogu pobierania

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
pl: Nie udało się zainstalować niektórych pakietów. Może to oznaczać,
    że zażądano niemożliwej sytuacji lub użyto dystrybucji niestabilnej,
    w której niektóre pakiety nie zostały jeszcze utworzone lub przeniesione
    z katalogu Incoming ("Przychodzące").

note: if (Packages == 1) { c1out << std::endl; c1out << _("Since you only requested a single operation it is extremely likely that\n" "the package is simply not installable and a bug report against\n" "that package should be filed.") << std::endl; }
en: The following information may help to resolve the situation:
pl: Następujące informacje mogą pomóc rozwiązać sytuację:

en: Broken packages
pl: Pakiety są uszkodzone lub mają niespełnione zależności

en: Unmerged usr is no longer supported, use usrmerge to convert to a merged-usr system.
pl: Niezłączony katalog usr nie jest już obsługiwany, proszę użyć usrmerge aby przejść na system ze złączonym usr.

note: TRANSLATORS: %s is a url to a page describing merged-usr (bookworm release notes)
en: See %s for more details.
pl: Więcej szczegółów pod adresem %s.

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt update or try with --fix-missing?
pl: Nie udało się pobrać niektórych archiwów, proszę spróbować uruchomić apt update lub użyć opcji --fix-missing.

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
pl: Błąd wewnętrzny, użyto InstallPackages z uszkodzonymi pakietami!

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
pl: Pakiety powinny zostać usunięte, ale Remove jest wyłączone.

en: Essential packages were removed and -y was used without --allow-remove-essential.
pl: Usunięto niezbędne pakiety, a użyto -y bez --allow-remove-essential.

en: Packages were downgraded and -y was used without --allow-downgrades.
pl: Cofnięto pakiety do starszych wersji, a użyto -y bez --allow-downgrades.

en: Held packages were changed and -y was used without --allow-change-held-packages.
pl: Zmieniono zatrzymane pakiety, a użyto -y bez --allow-change-held-packages.

en: Internal error, Ordering didn't finish
pl: Błąd wewnętrzny, sortowanie niezakończone

en: How odd... The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
pl: Wystąpił dziwny błąd - rozmiary się nie zgadzają. Proszę to zgłosić pod apt@packages.debian.org

en:   Download size: %sB / %sB
pl:   Do pobrania: %sB / %sB

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of archives.
pl: Konieczne pobranie %sB/%sB archiwów.

en:   Download size: %sB
pl:   Do pobrania: %sB

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of archives.
pl: Konieczne pobranie %sB archiwów.

en: After this operation, %sB of additional disk space will be used.
pl: Po tej operacji zostanie dodatkowo użyte %sB miejsca na dysku.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Space needed: %sB / %sB available
pl: Wymagane miejsce: %sB / %sB dostępnych

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: More space needed than available: %sB > %sB, installation may fail
pl: Wymagane więcej miejsca niż jest dostępne: %sB > %sB, instalacja może się nie powieść

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB - The first %s is the location of the boot directory (determined from Dir::Boot), and it tells the space being needed there. (We have two spaces to 
en: in %s:  %sB / %sB available
pl: w %s:       %sB / %sB dostępnych

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB The first %s is the location of the boot directory (determined from Dir::Boot)
en: More space needed in %s than available: %sB > %sB, installation may fail
pl: W %s potrzebne jest więcej miejsca, niż jest dostępne: %sB > %sB, instalacja może się nie powieść

en: Space needed: %sB
pl: Potrzebne miejsce: %sB

en:   Freed space: %sB
pl: Zwalniane miejsce: %sB

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: After this operation, %sB disk space will be freed.
pl: Po tej operacji zostanie zwolnione %sB miejsca na dysku.

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
pl: Nakazano wykonywać tylko trywialne operacje, a ta do nich nie należy.

en: Removing essential system-critical packages is not permitted. This might break the system.
pl: Usuwanie pakietów niezbędnych do działania systemu jest niedozwolone. Może to uszkodzić system.

en: Continue anyway?
pl: Czy mimo to kontynuować?

en: Continue?
pl: Kontynuować?

en: Do you want to continue?
pl: Kontynuować?

en: Abort.
pl: Przerwano.

en: Some files failed to download
pl: Nie udało się pobrać niektórych plików

en: Download complete and in download only mode
pl: Ukończono pobieranie w trybie samego pobierania

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
pl: --fix-missing i zamiana nośników nie są obecnie obsługiwane

en: Unable to correct missing packages.
pl: Nie udało się poprawić brakujących pakietów.

en: Aborting install.
pl: Przerywanie instalacji

en: The following package disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages: | The following packages disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages:
pl[0]: Następujący pakiet zniknął z tego systemu, ponieważ wszystkie jego pliki zostały nadpisane przez inne pakiety:
pl[1]: Następujące pakiety zniknęły z tego systemu, ponieważ wszystkie ich pliki zostały nadpisane przez inne pakiety:
pl[2]: Następujące pakiety zniknęły z tego systemu, ponieważ wszystkie ich pliki zostały nadpisane przez inne pakiety:

en: Note: This is done automatically and on purpose by dpkg.
pl: Uwaga: dpkg wykonał to automatycznie i celowo.

en: We are not supposed to delete stuff, can't start AutoRemover
pl: Nic nie powinno być usuwane, AutoRemover nie zostanie uruchomiony

en: Hmm, seems like the AutoRemover destroyed something which really
    shouldn't happen. Please file a bug report against apt.
pl: Wygląda na to, że AutoRemover coś uszkodził, a to naprawdę nie
    powinno się zdarzyć. Prosimy o zgłoszenie błędu w pakiecie apt.

en: Internal Error, AutoRemover broke stuff
pl: Błąd wewnętrzny spowodowany przez AutoRemover

en: Use '%s' to remove it. | Use '%s' to remove them.
pl[0]: Aby go usunąć należy użyć "%s".
pl[1]: Aby je usunąć należy użyć "%s".
pl[2]: Aby je usunąć należy użyć "%s".

en: The following package was automatically installed and is no longer required: | The following packages were automatically installed and are no longer required:
pl[0]: Następujący pakiet został zainstalowany automatycznie i nie jest już więcej wymagany:
pl[1]: Następujące pakiety zostały zainstalowane automatycznie i nie są już więcej wymagane:
pl[2]: Następujące pakiety zostały zainstalowane automatycznie i nie są już więcej wymagane:

en: %lu package was automatically installed and is no longer required.
     | %lu packages were automatically installed and are no longer required.
pl[0]: %lu pakiet został zainstalowany automatycznie i nie jest już więcej wymagany.
pl[1]: %lu pakiety zostały zainstalowane automatycznie i nie są już więcej wymagane.
pl[2]: %lu pakietów zostało zainstalowanych automatycznie i nie są już więcej wymagane.

en: Suggested packages:
pl: Sugerowane pakiety:

en: Recommended packages:
pl: Polecane pakiety:

en: The following additional packages will be installed:
pl: Zostaną zainstalowane następujące dodatkowe pakiety:

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
pl: Pomijanie %s, jest już zainstalowane, a nie została wybrana aktualizacja.

en: Skipping %s, it is not installed and only upgrades are requested.
pl: Pomijanie %s, nie jest zainstalowane, a wybrano wyłącznie aktualizacje.

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
pl: Ponowna instalacja pakietu %s nie jest możliwa, nie może on zostać pobrany.

note: TRANSLATORS: First string is package name, second is version
en: %s is already the newest version (%s).
pl: %s jest już w najnowszej wersji (%s).

en: %s set to manually installed.
pl: %s oznaczono jako zainstalowany ręcznie.

en: Selected version '%s' (%s) for '%s'
pl: Wybrano wersję "%s" (%s) pakietu "%s"

en: Selected version '%s' (%s) for '%s' because of '%s'
pl: Wybrano wersję "%s" (%s) pakietu "%s", z powodu "%s"

en: Listing
pl: Wypisywanie

en: There is %i additional version. Please use the '-a' switch to see it | There are %i additional versions. Please use the '-a' switch to see them.
pl[0]: Istnieje %i dodatkowa wersja. Przełącznik "-a" pozwoli ją zobaczyć
pl[1]: Istnieją %i dodatkowe wersje. Przełącznik "-a" pozwoli je zobaczyć
pl[2]: Istnieje %i dodatkowych wersji. Przełącznik "-a" pozwoli je zobaczyć

note: TRANSLATORS: placeholder is a binary name like apt or apt-get
en: NOTE: This is only a simulation!
          %s needs root privileges for real execution.
          Keep also in mind that locking is deactivated,
          so don't depend on the relevance to the real current situation!
pl: UWAGA: To jest tylko symulacja!
          %s wymaga do normalnego działania uprawnień administratora.
          Aktualnie blokowanie jest wyłączone, więc nie należy polegać
          na związku z rzeczywistą sytuacją!

en: unknown
pl: nieznany

en: [installed,upgradable to: %s]
pl: [zainstalowany,możliwa aktualizacja: %s]

en: [installed,local]
pl: [zainstalowany,lokalny]

en: [installed,auto-removable]
pl: [zainstalowany,autom. usuwalny]

en: [installed,automatic]
pl: [zainstalowany,automatyczny]

en: [installed]
pl: [zainstalowany]

en: [upgradable from: %s]
pl: [możliwa aktualizacja z: %s]

en: [residual-config]
pl: [resztkowa konfiguracja]

en: but %s is installed
pl: ale %s jest zainstalowany

en: but %s is to be installed
pl: ale %s ma zostać zainstalowany

en: but it is not installable
pl: ale nie da się go zainstalować

en: but it is a virtual package
pl: ale jest pakietem wirtualnym

en: but it is not going to be installed
pl: ale nie zostanie zainstalowany

en: but it is not installed
pl: ale nie jest zainstalowany

en:  or
pl:  lub

en: The following packages have unmet dependencies:
pl: Następujące pakiety mają niespełnione zależności:

en: Unsatisfied dependencies:
pl: Niespełnione zależności:

en: The following NEW packages will be installed:
pl: Zostaną zainstalowane następujące NOWE pakiety:

en: Installing:
pl: Instalowane:

en: Installing dependencies:
pl: Instalowane zależności:

en: REMOVING:
pl: USUWANE:

en: The following packages will be REMOVED:
pl: Następujące pakiety zostaną USUNIĘTE:

en: The following upgrades have been deferred due to phasing:
pl: Aktualizacje odroczone, z powodu stopniowego wprowadzania przez dystrybucję:

en: Not upgrading yet due to phasing:
pl: Odroczone, z powodu stopniowego wprowadzania aktualizacji:

en: Not upgrading:
pl: Nie są aktualizowane:

en: The following packages have been kept back:
pl: Następujące pakiety zostały zatrzymane:

en: The following packages will be upgraded:
pl: Następujące pakiety zostaną zaktualizowane:

en: Upgrading:
pl: Aktualizowane:

en: DOWNGRADING:
pl: COFANE:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
pl: Następujące pakiety zostaną COFNIĘTE:

en: Changing held packages:
pl: Zmiany zatrzymanych pakietów:

en: The following held packages will be changed:
pl: Zostaną zmienione następujące zatrzymane pakiety:

en: %s (due to %s)
pl: %s (z powodu %s)

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
pl: UWAGA: Zostaną usunięte następujące istotne pakiety.
    NIE należy kontynuować, jeśli nie jest się pewnym tego co się robi!

en: Summary:
pl: Podsumowanie:

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
pl: %lu aktualizowanych, %lu nowo instalowanych,

en: Upgrading: %lu, Installing: %lu,
pl: Aktualizowanych: %lu, Instalowanych: %lu,

en: %lu reinstalled,
pl: %lu ponownie instalowanych,

en: Reinstalling: %lu,
pl: Ponownie instalowanych: %lu,

en: %lu downgraded,
pl: %lu cofniętych wersji,

en: Downgrading: %lu,
pl: Cofanych: %lu,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
pl: %lu usuwanych i %lu nieaktualizowanych.

en: Removing: %lu, Not Upgrading: %lu
pl: Usuwanych: %lu, Nieaktualizowanych: %lu

en: %lu not fully installed or removed.
pl: %lu nie w pełni zainstalowanych lub usuniętych.

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to Y[es] e.g. "Do you want to continue? [Y/n] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [Y/n]
pl: [T/n]

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to N[o] e.g. "Should this file be removed? [y/N] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [y/N]
pl: [t/N]

note: TRANSLATOR: "Yes" answer printed for a yes/no question if --assume-yes is set
en: Y
pl: T

en: You must give at least one search pattern
pl: Należy podać przynajmniej jeden wzorzec

en: Full Text Search
pl: Wyszukiwanie pełnotekstowe

en: There is %i additional record. Please use the '-a' switch to see it | There are %i additional records. Please use the '-a' switch to see them.
pl[0]: Istnieje %i dodatkowy wpis. Przełącznik "-a" pozwoli go zobaczyć.
pl[1]: Istnieje %i dodatkowych wpisów. Przełącznik "-a" pozwoli je zobaczyć.
pl[2]: Istnieje %i dodatkowych wpisów. Przełącznik "-a" pozwoli je zobaczyć.

en: not a real package (virtual)
pl: nie jest pakietem rzeczywistym (wirtualny)

en: Package files:
pl: Plików pakietów:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
pl: Magazyn podręczny jest przestarzały, nie można odwołać się (x-ref) do pliku pakietu.

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
pl: Przypięte pakiety:

note: Print the package name and the version we are forcing to
en: %s -> %s with priority %d
pl: %s -> %s z priorytetem %d

en:   Installed:
pl:   Zainstalowana:

en:   Candidate:
pl:   Kandydująca:

en: (none)
pl: (brak)

note: Show the priority tables
en:   Version table:
pl:   Tabela wersji:

en: phased
pl: odroczony

en: Can not find a package for architecture '%s'
pl: Nie udało się znaleźć pakietu dla architektury "%s"

en: Can not find a package '%s' with version '%s'
pl: Nie udało się znaleźć pakietu "%s" w wersji "%s"

en: Can not find a package '%s' with release '%s'
pl: Nie udało się znaleźć pakietu "%s" w wydaniu "%s"

en: Picking '%s' as source package instead of '%s'
pl: Wybieranie "%s" jako pakietu źródłowego, zamiast "%s"

en: Can not find version '%s' of package '%s'
pl: Nie udało się znaleźć wersji "%s" pakietu "%s"

en: Must specify at least one package to fetch source for
pl: Należy podać przynajmniej jeden pakiet, dla którego mają zostać pobrane źródła

en: Unable to find a source package for %s
pl: Nie udało się odnaleźć pakietu źródłowego dla %s

en: NOTICE: '%s' packaging is maintained in the '%s' version control system at:
    %s
pl: UWAGA: pakietowanie "%s" jest zarządzane w systemie kontroli wersji "%s" pod adresem:
    %s

en: Please use:
    %s
    to retrieve the latest (possibly unreleased) updates to the package.
pl: Proszę użyć:
    %s
    by pobrać najnowsze (prawdopodobnie jeszcze niewydane) poprawki tego pakietu.

en: Skipping already downloaded file '%s'
pl: Pomijanie już pobranego pliku "%s"

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of source archives.
pl: Konieczne pobranie %sB/%sB archiwów źródeł.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of source archives.
pl: Konieczne pobranie %sB archiwów źródeł.

en: Fetch source %s
pl: Pobieranie źródeł %s

en: Failed to fetch some archives.
pl: Nie udało się pobrać niektórych archiwów.

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
pl: Pomijanie rozpakowania już rozpakowanego źródła w %s

en: Unpack command '%s' failed.
pl: Polecenie rozpakowania "%s" zawiodło.

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
pl: Proszę sprawdzić czy pakiet "dpkg-dev" jest zainstalowany.

en: Build command '%s' failed.
pl: Polecenie budowania "%s" zawiodło.

en: Unable to get build-dependency information for %s
pl: Nie udało się pobrać informacji o zależnościach dla budowania %s

en: %s has no build depends.
pl: %s nie ma zależności dla budowania.

en: No architecture information available for %s. See apt.conf(5) APT::Architectures for setup
pl: Nie znaleziono informacji o architekturze dla %s. Proszę zapoznać się z apt.conf(5) APT::Architectures

en: Must specify at least one package to check builddeps for
pl: Należy podać przynajmniej jeden pakiet, dla którego mają zostać sprawdzone zależności dla budowania

en: Invalid operator '%c' at offset %d, did you mean '%c%c' or '%c='? - in: %s
pl: Nieprawidłowy operator "%c" na przesunięciu %d, czy chodziło o "%c%c" lub "%c="? - w: %s

en: Note, using directory '%s' to get the build dependencies
pl: Uwaga, używanie katalogu "%s" do uzyskania zależności na czas budowania

en: Note, using file '%s' to get the build dependencies
pl: Uwaga, używanie pliku "%s" do uzyskania zależności na czas budowania

en: Failed to process build dependencies
pl: Nie udało się przetworzyć zależności dla budowania

en: Failed to parse %s. Edit again?
pl: Nie udało się przeanalizować %s. Edytować ponownie?

en: Your '%s' file changed, please run 'apt-get update'.
pl: Plik "%s" uległ zmianie, proszę wykonać "apt-get update".

en: Package %s version %s has an unmet dep:
pl: Pakiet %s w wersji %s ma niespełnione zależności:

en: The update command takes no arguments
pl: Polecenie update nie wymaga żadnych argumentów

note: TRANSLATOR: the first two are manpage references, the last the URI from a sources.list
en: Usage of %s should be preferred over embedding login information directly in the %s entry for '%s'
pl: Korzystanie z %s powinno być preferowane wobec osadzania informacji logowania bezpośrednio we wpisie %s dla "%s"

note: TRANSLATOR: the first is manpage reference, the last the URI from a sources.list
en: Missing Signed-By in the %s entry for '%s'
pl: Brakuje Signed-By (podpisu) we wpisie %s dla "%s"

en: %i package can be upgraded. Run 'apt list --upgradable' to see it.
     | %i packages can be upgraded. Run 'apt list --upgradable' to see them.
pl[0]: %i pakiet może być zaktualizowany. Można go zobaczyć wykonując 'apt list --upgradable'.
pl[1]: %i pakiety mogą być zaktualizowane. Można je zobaczyć wykonując 'apt list --upgradable'.
pl[2]: %i pakietów może być zaktualizowanych. Można je zobaczyć wykonując 'apt list --upgradable'.

en: All packages are up to date.
pl: Wszystkie pakiety są aktualne.

en: %s does not take any arguments
pl: %s nie przyjmuje żadnych argumentów

en: Total package names:
pl: Liczba nazw pakietów:

en: Total package structures:
pl: Liczba wszystkich typów pakietów:

en:   Normal packages:
pl:   Zwykłych pakietów:

en:   Pure virtual packages:
pl:   Czysto wirtualnych pakietów:

en:   Single virtual packages:
pl:   Pojedynczych pakietów wirtualnych:

en:   Mixed virtual packages:
pl:   Mieszanych pakietów wirtualnych:

en:   Missing:
pl:   Brakujących:

en: Total distinct versions:
pl: W sumie różnych wersji:

en: Total distinct descriptions:
pl: W sumie różnych opisów:

en: Total dependencies:
pl: W sumie zależności:

en: Total ver/file relations:
pl: W sumie zależności wersja/plik:

en: Total Desc/File relations:
pl: W sumie zależności opis/plik:

en: Total Provides mappings:
pl: W sumie mapowań zapewnień:

en: Total globbed strings:
pl: W sumie dopasowanych napisów:

en: Total slack space:
pl: Sumaryczny rozmiar niewykorzystanego miejsca:

en: Total space accounted for:
pl: Całkowity rozmiar:

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark showauto' instead.
pl: To polecenie jest przestarzałe. Prosimy używać "apt-mark showauto".

en: Usage: apt-cache [options] command
           apt-cache [options] show pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-cache queries and displays available information about installed
    and installable packages. It works exclusively on the data acquired
    into the local cache via the 'update' command of e.g. apt-get. The
    displayed information may therefore be outdated if the last update was
    too long ago, but in exchange apt-cache works independently of the
    availability of the configured sources (e.g. offline).
pl: Użycie: apt-cache [opcje] polecenie
            apt-cache [opcje] show pakiet1 [pakiet2 ...]
    
    apt-cache odpytuje i wyświetla dostępne informacje o zainstalowanych
    i możliwych do instalacji pakietach. Działa wyłącznie na danych zebranych
    w lokalnym buforze dzięki poleceniu "update" np. apt-get. Wyświetlane
    informacje mogą być zatem zdezaktualizowane, jeśli ostatnia aktualizacja
    miała miejsce zbyt dawno, choć z drugiej strony apt-cache działa
    niezależnie od dostępności skonfigurowanych źródeł (np. bez sieci).

en: Show source records
pl: Pokazuje informacje dla źródeł

en: Search the package list for a regex pattern
pl: Przeszukuje listę pakietów według wyrażenia regularnego

en: Show raw dependency information for a package
pl: Pokazuje surowe informacje o zależnościach danego pakietu

en: Show reverse dependency information for a package
pl: Pokazuje informacje o zależnościach OD danego pakietu

en: Show a readable record for the package
pl: Pokazuje informacje dla danego pakietu

en: List the names of all packages in the system
pl: Pokazuje listę nazw wszystkich pakietów w systemie

en: Show policy settings
pl: Pokazuje ustawienia polityki

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 5.0.3 Disk 1'
pl: Proszę wprowadzić nazwę dla tej płyty, np. "Debian 5.0.3 Disk 1"

en: Please insert a Disc in the drive and press [Enter]
pl: Proszę włożyć Dysk do napędu i nacisnąć [Enter]

en: Failed to mount '%s' to '%s'
pl: Nie udało się zamontować "%s" w "%s"

en: No CD-ROM could be auto-detected or found using the default mount point.
    You may try the --cdrom option to set the CD-ROM mount point.
    See 'man apt-cdrom' for more information about the CD-ROM auto-detection and mount point.
pl: Nie udało się wykryć automatycznie ani odnaleźć CD-ROM-u w domyślnym punkcie
    montowania. Można użyć opcji --cdrom aby ustawić punkt montowania CD-ROM-u.
    Polecenie "man apt-cdrom" ukaże więcej informacji o automatycznymwykrywaniu CD-ROM-ów i punktach montowania.

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
pl: Należy powtórzyć ten proces dla reszty płyt.

en: Usage: apt-cdrom [options] command
    
    apt-cdrom is used to add CDROM's, USB flashdrives and other removable
    media types as package sources to APT. The mount point and device
    information is taken from apt.conf(5), udev(7) and fstab(5).
pl: Użycie: apt-cdrom [opcje] polecenie
    
    apt-cdrom służy do dodawania CD-ROM-ów, pamięci USB i innych typów
    nośników wymiennych, jako źródeł pakietów do APT-a. Informacje
    o urządzeniach i punktach montowania pochodzą z apt.conf(5), udev(7)
    i fstab(5).

en: Arguments not in pairs
pl: Argumenty nie są w parach

en: Usage: apt-config [options] command
    
    apt-config is an interface to the configuration settings used by
    all APT tools, mainly intended for debugging and shell scripting.
pl: Użycie: apt-config [opcje] polecenie
    
    apt-config to interfejs do ustawień konfiguracji używanych przez
    wszystkie narzędzia APT, przeznaczony głównie do debugowania
    i tworzenia skryptów powłoki.

en: get configuration values via shell evaluation
pl: pobiera wartości konfiguracyjne z powłoki

en: show the active configuration setting
pl: pokazuje aktywne ustawienia konfiguracji

en: Usage: apt-dump-solver
    
    apt-dump-solver is an interface to store an EDSP scenario in
    a file and optionally forwards it to another solver.
pl: Użycie: apt-dump-solver
    
    apt-dump-solver jest interfejsem do przechowywania scenariusza EDSP
    w pliku i opcjonalnym przekazaniu go innemu mechanizmowi rozwiązywania.

en: Usage: apt-extracttemplates file1 [file2 ...]
    
    apt-extracttemplates is used to extract config and template files
    from debian packages. It is used mainly by debconf(1) to prompt for
    configuration questions before installation of packages.
pl: Użycie: apt-extracttemplates plik1 [plik2 ...]
    
    apt-extracttemplates to narzędzie służące do wyodrębniania plików
    konfiguracyjnych i szablonów z pakietów Debiana. Używane głównie przez
    debconf(1), do zadawania pytań konfiguracyjnych przed instalacją pakietów.

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
pl: Nie udało się pobrać wersji debconf. Czy debconf jest zainstalowany?

en: Couldn't find package %s
pl: Nie udało się odnaleźć pakietu %s

en: %s set to automatically installed.
pl: %s oznaczono jako zainstalowany automatycznie.

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark auto' and 'apt-mark manual' instead.
pl: To polecenie jest przestarzałe. Prosimy używać "apt-mark auto" i "apt-mark manual".

en: Internal error, problem resolver broke stuff
pl: Błąd wewnętrzny, spowodowany przez moduł rozwiązywania problemów

en: Supported modules:
pl: Obsługiwane moduły:

en: Usage: apt-get [options] command
           apt-get [options] install|remove pkg1 [pkg2 ...]
           apt-get [options] source pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-get is a command line interface for retrieval of packages
    and information about them from authenticated sources and
    for installation, upgrade and removal of packages together
    with their dependencies.
pl: Użycie: apt-get [opcje] polecenie
            apt-get [opcje] install|remove pakiet1 [pakiet2 ...]
            apt-get [opcje] source pakiet1 [pakiet2 ...]
    
    apt-get to interfejs wiersza poleceń do pobierania pakietów i informacji
    na ich temat z uwierzytelnionych źródeł oraz do instalacji, aktualizacji
    i usuwania pakietów wraz z ich zależnościami.

en: Retrieve new lists of packages
pl: Pobiera nowe listy pakietów

en: Perform an upgrade
pl: Wykonuje aktualizację

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
pl: Instaluje nowe pakiety (pakiet to np. libc6, nie libc6.deb)

en: Reinstall packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
pl: Instaluje ponownie nowe pakiety (pakiet to np. libc6, nie libc6.deb)

en: Remove packages
pl: Usuwa pakiety

en: Remove packages and config files
pl: Usuwa pakiety łącznie z plikami konfiguracyjnymi

en: Remove automatically all unused packages
pl: Usuwa automatycznie wszystkie nieużywane pakiety

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
pl: Aktualizuje dystrybucję, patrz apt-get(8)

en: Follow dselect selections
pl: Instaluje według wyborów dselect

en: Configure build-dependencies for source packages
pl: Konfiguruje zależności dla budowania pakietów źródłowych

en: Satisfy dependency strings
pl: Spełnia łańcuchy zależności

en: Erase downloaded archive files
pl: Usuwa pobrane pliki archiwów

en: Erase old downloaded archive files
pl: Usuwa stare pobrane pliki archiwów

en: Verify that there are no broken dependencies
pl: Sprawdza, czy wszystkie zależności są spełnione

en: Download source archives
pl: Pobiera archiwa źródłowe

en: Download the binary package into the current directory
pl: Pobiera pakiet binarny do bieżącego katalogu

en: Download and display the changelog for the given package
pl: Pobiera i wyświetla dziennik zmian wybranego pakietu

en: Need one URL as argument
pl: Wymaga jednego adresu URL jako argumentu

en: Must specify at least one pair url/filename
pl: Należy podać przynajmniej jedną parę url/nazwa-pliku

en: Download Failed
pl: Pobieranie nie powiodło się

en: GetSrvRec failed for %s
pl: GetSrvRec zawiodło dla %s

en: Usage: apt-helper [options] command
           apt-helper [options] cat-file file ...
           apt-helper [options] download-file uri target-path
    
    apt-helper bundles a variety of commands for shell scripts to use
    e.g. the same proxy configuration or acquire system as APT would.
pl: Użycie: apt-helper [opcje] polecenie
            apt-helper [opcje] cat-file plik ...
            apt-helper [opcje] download-file uri ścieżka-docelowa
    
    apt-helper stanowi zbiór poleceń do użycia w skryptach powłoki, w celu
    korzystania z tej samej konfiguracji np. serwerów pośredniczących lub
    systemu pobierania, jakiej użyłby APT.

en: download the given uri to the target-path
pl: pobiera podane uri do ścieżki-docelowej

en: lookup a SRV record (e.g. _http._tcp.ftp.debian.org)
pl: wyszukuje rekord SRV (np. _http._tcp.ftp.debian.org)

en: concatenate files, with automatic decompression
pl: łączy pliki, automatycznie je rozpakowując

en: detect proxy using apt.conf
pl: wykrywa serwery pośredniczące za pomocą apt.conf

en: wait for system to be online
pl: czeka na status online systemu

en: drop privileges before running given command
pl: porzuca przywileje przed wykonaniem danego polecenia

en: analyse a pattern
pl: analizuje wzór

en: Usage: apt-internal-planner
    
    apt-internal-planner is an interface to use the current internal
    installation planner for the APT family like an external one,
    for debugging or the like.
pl: Użycie: apt-internal-planner
    
    apt-internal-planner jest interfejsem do używania bieżącego, wewnętrznego
    planisty instalacji rodziny APT, w sposób podobny jak zewnętrznego, 
    do celów debugowania itp.

en: Usage: apt-internal-solver
    
    apt-internal-solver is an interface to use the current internal
    resolver for the APT family like an external one, for debugging or
    the like.
pl: Użycie: apt-internal-solver
    
    apt-internal-solver jest interfejsem do używania bieżącego, wewnętrznego
    mechanizmu rozwiązywania zależności rodziny APT, w sposób podobny jak
    zewnętrznego, do celów debugowania itp.

en: %s can not be marked as it is not installed.
pl: %s nie może zostać oznaczony, ponieważ nie jest zainstalowany.

en: %s was already set to manually installed.
pl: %s został już ustawiony jako zainstalowany ręcznie.

en: %s was already set to automatically installed.
pl: %s został już ustawiony jako zainstalowany automatycznie.

en: No changes necessary
pl: Nie są konieczne zmiany

en: The following packages will be marked as automatically installed:
pl: Następujące pakiety zostaną oznaczone jako zainstalowane automatycznie:

en: %s was already set on hold.
pl: %s został już zatrzymany.

en: %s was already not on hold.
pl: %s został już odznaczony jako zatrzymany.

en: Executing dpkg failed. Are you root?
pl: Uruchomienie dpkg nie powiodło się. Czy użyto uprawnień administratora?

en: %s set on hold.
pl: %s został zatrzymany.

en: Canceled hold on %s.
pl: Odznaczono zatrzymanie %s

en: Selected %s for purge.
pl: Wybrano %s do wyczyszczenia.

en: Selected %s for removal.
pl: Wybrano %s do usunięcia.

en: Selected %s for installation.
pl: Wybrano %s do instalacji.

en: Usage: apt-mark [options] {auto|manual} pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-mark is a simple command line interface for marking packages
    as manually or automatically installed. It can also be used to
    manipulate the dpkg(1) selection states of packages, and to list
    all packages with or without a certain marking.
pl: Użycie: apt-mark [opcje] {auto|manual} pakiet1 [pakiet2 ...]
    
    apt-mark jest prostym interfejsem wiersza poleceń do oznaczania pakietów
    jako zainstalowane automatycznie lub ręcznie. Może także służyć do zmiany
    stanu pakietów wybranych w dpkg(1) oraz wypisywania wszystkich pakietów
    z lub bez określonego oznaczenia.

en: Mark the given packages as automatically installed
pl: Oznacza dany pakiet jako zainstalowany automatycznie

en: Mark the given packages as manually installed
pl: Oznacza dany pakiet jako zainstalowany ręcznie

en: Mark all dependencies of meta packages as automatically installed.
pl: Oznacza wszystkie zależności metapakietu jako zainstalowane automatycznie

en: Mark a package as held back
pl: Oznacza pakiet jako zatrzymany

en: Unset a package set as held back
pl: Odznacza pakiet jako zatrzymany

en: Print the list of automatically installed packages
pl: Wypisuje listę pakietów zainstalowanych automatycznie

en: Print the list of manually installed packages
pl: Wypisuje listę pakietów zainstalowanych ręcznie

en: Print the list of packages on hold
pl: Wypisuje listę zatrzymanych pakietów

en: Unknown package record!
pl: Nieznane informacje o pakiecie!

en: Usage: apt-sortpkgs [options] file1 [file2 ...]
    
    apt-sortpkgs is a simple tool to sort package information files.
    By default it sorts by binary package information, but the -s option
    can be used to switch to source package ordering instead.
pl: Użycie: apt-sortpkgs [opcje] plik1 [plik2 ...]
    
    apt-sortpkgs jest prostym narzędziem sortującym pliki z informacjami
    o pakietach. Domyślnie sortuje według informacji o pakietach binarnych,
    natomiast za pomocą opcji -s można przełączyć się do kolejności z pakietów
    źródłowych.

en: Usage: apt [options] command
    
    apt is a commandline package manager and provides commands for
    searching and managing as well as querying information about packages.
    It provides the same functionality as the specialized APT tools,
    like apt-get and apt-cache, but enables options more suitable for
    interactive use by default.
pl: Usage: apt [opcje] polecenie
    
    apt jest menedżerem pakietów wiersza poleceń, który udostępnia polecenia
    do wyszukiwania i zarządzania pakietami oraz sprawdzania informacji na ich
    temat. Zapewnia te same funkcje co wyspecjalizowane narzędzia APT, takie jak
    apt-get i apt-cache, lecz domyślnie włącza opcje ułatwiające użytkowanie
    w trybie interaktywnym.

note: query
en: list packages based on package names
pl: wypisuje pakiety według nazw pakietów

en: search in package descriptions
pl: szuka w opisach pakietów

en: show package details
pl: pokazuje szczegóły pakietu

note: package stuff
en: install packages
pl: instaluje pakiety

en: reinstall packages
pl: instaluje pakiety ponownie

en: remove packages
pl: usuwa pakiety

en: automatically remove all unused packages
pl: automatycznie usuwa wszystkie nieużywane pakiety

note: system wide stuff
en: update list of available packages
pl: aktualizuje listę dostępnych pakietów

en: upgrade the system by installing/upgrading packages
pl: aktualizuje system instalując/aktualizując pakiety

en: upgrade the system by removing/installing/upgrading packages
pl: aktualizuje system usuwając/instalując/aktualizując pakiety

note: misc
en: edit the source information file
pl: edytuje plik z informacjami o źródłach

en: satisfy dependency strings
pl: spełnia łańcuchy zależności

en: Bad default setting!
pl: Nieprawidłowe ustawienie domyślne!

en: Press [Enter] to continue.
pl: Proszę nacisnąć [Enter], aby kontynuować.

en: Do you want to erase any previously downloaded .deb files?
pl: Czy usunąć wszystkie pobrane wcześniej pliki .deb?

en: Some errors occurred while unpacking. Packages that were installed
pl: Wystąpiły problemy przy rozpakowywaniu. Zainstalowane pakiety zostaną

en: will be configured. This may result in duplicate errors
pl: skonfigurowane. Może to spowodować podwójne błędy lub błędy

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
pl: spowodowane brakującymi zależnościami. Jest to normalne. Tylko błędy nad tym

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
pl: komunikatem są istotne. Proszę je poprawić i ponownie wybrać [I]nstalację.

en: Merging available information
pl: Łączenie informacji o dostępnych pakietach

en: Package extension list is too long
pl: Lista rozszerzeń pakietów jest zbyt długa

en: Error processing directory %s
pl: Błąd przetwarzania katalogu %s

en: Source extension list is too long
pl: Lista rozszerzeń źródeł jest zbyt długa

en: Error writing header to contents file
pl: Błąd przy zapisywaniu nagłówka do pliku zawartości

en: Error processing contents %s
pl: Błąd podczas przetwarzania zawartości %s

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitrary configuration option
pl: Użycie: apt-ftparchive [opcje] polecenie
    Polecenia: packages ścieżka_do_binariów [plik_override [przedrostek]]
               sources ścieżka_do_źródeł [plik_override [przedrostek]]
               contents ścieżka
               release ścieżka
               generate konfiguracja [grupy]
               clean konfiguracja
    
    apt-ftparchive generuje pliki indeksów dla archiwów Debiana. Obsługuje
    różne rodzaje generowania, od w pełni zautomatyzowanych po funkcjonalne
    zamienniki programów dpkg-scanpackages i dpkg-scansources.
    
    apt-ftparchive generuje pliki Package na postawie drzewa plików .deb.
    Wygenerowany plik zawiera pola kontrolne wszystkich pakietów oraz ich
    skróty MD5 i rozmiary. Obsługiwany jest plik override, pozwalający wymusić
    priorytet i dział pakietu.
    
    apt-ftparchive podobnie generuje pliki Sources na podstawie drzewa plików
    .dsc. Przy pomocy opcji --source-override można podać plik override dla
    źródeł.
    
    Polecenia "packages" i "sources" powinny być wykonywane w katalogu głównym
    drzewa. "ścieżka_do_binariów" powinna wskazywać na katalog, od którego zacznie
    się wyszukiwanie, a plik override powinien zawierać odpowiednie flagi.
    Przedrostek (o ile został podany) jest dodawany przed ścieżką do każdego
    pliku. Przykładowe użycie, z archiwum Debiana:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Opcje:
      -h    Ten tekst pomocy
      --md5 Generuje sumy kontrolne MD5
      -s=?  Plik override dla źródeł
      -q    "Ciche" działanie
      -d=?  Opcjonalna podręczna baza danych
      --no-delink Włącza tryb diagnostyczny odłączania
      --contents  Generuje plik zawartości (Contents)
      -c=?  Czyta wskazany plik konfiguracyjny
      -o=?  Ustawia dowolną opcję konfiguracji

en: No selections matched
pl: Nie dopasowano żadnej nazwy

en: Some files are missing in the package file group `%s'
pl: Brakuje pewnych plików w grupie plików pakietów "%s"

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
pl: Baza była uszkodzona, plik został przeniesiony do %s.old

en: DB is old, attempting to upgrade %s
pl: Baza jest przestarzała, nastąpi próba aktualizacji %s

en: DB format is invalid. If you upgraded from an older version of apt, please remove and re-create the database.
pl: Niepoprawny format bazy. Jeśli zaktualizowano ze starszej wersji apt, proszę usunąć i utworzyć ponownie bazę danych.

en: Unable to open DB file %s: %s
pl: Nie udało się otworzyć pliku bazy %s: %s

en: Failed to read .dsc
pl: Nie udało się odczytać .dsc

en: Archive has no control record
pl: Archiwum nie posiada rekordu kontrolnego

en: Unable to get a cursor
pl: Nie udało się pobrać kursora

en: realloc - Failed to allocate memory
pl: realloc - Nie udało się zaalokować pamięci

en: Unknown compression algorithm '%s'
pl: Nieznany algorytm kompresji "%s"

en: Compressed output %s needs a compression set
pl: Skompresowany plik wynikowy %s wymaga podania kompresji

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
pl: Nie udało się utworzyć potoku IPC do podprocesu

en: Failed to fork
pl: Nie udało się utworzyć procesu potomnego

en: Compress child
pl: Potomny proces kompresujący

en: Internal error, failed to create %s
pl: Błąd wewnętrzny, nie udało się utworzyć %s

en: IO to subprocess/file failed
pl: Zawiodła operacja wejścia/wyjścia na pliku/podprocesie

en: Failed to read while computing MD5
pl: Nie udał się odczyt w trakcie liczenia skrótu MD5

en: Failed to rename %s to %s
pl: Nie udało się zmienić nazwy %s na %s

en: Unable to open %s
pl: Nie można otworzyć %s

note: skip spaces find end of word
en: Malformed override %s line %llu (%s)
pl: Nieprawidłowy wiersz %2$llu pliku override %1$s (%3$s)

en: Failed to read the override file %s
pl: Nie udało się odczytać pliku override %s

en: Malformed override %s line %llu #1
pl: Nieprawidłowy wiersz %2$llu #1 pliku override %1$s

en: Malformed override %s line %llu #2
pl: Nieprawidłowy wiersz %2$llu #2 pliku override %1$s

en: Malformed override %s line %llu #3
pl: Nieprawidłowy wiersz %2$llu #3 pliku override %1$s

en: W: Unable to read directory %s
pl: W: Nie udało się odczytać katalogu %s

en: W: Unable to stat %s
pl: W: Nie można wykonać operacji stat na %s

en: E: Errors apply to file
pl: E: Błędy odnoszą się do pliku

en: Failed to resolve %s
pl: Nie udało się przetłumaczyć nazwy %s

en: Tree walking failed
pl: Przejście po drzewie nie powiodło się

en: Failed to open %s
pl: Nie udało się otworzyć %s

en:  DeLink %s [%s]
pl:  Odłączenie %s [%s]

en: *** Failed to link %s to %s
pl: *** Nie udało się dowiązać %s do %s

en:  DeLink limit of %sB hit.
pl:  Osiągnięto ograniczenie odłączania %sB.

en: Archive had no package field
pl: Archiwum nie posiadało pola pakietu

en:   %.*s has no override entry
pl:   %.*s nie posiada wpisu w pliku override

en:   %.*s maintainer is %.*s not %s
pl:   opiekunem %.*s jest %.*s, a nie %s

en:   %.*s has no source override entry
pl:   %.*s nie posiada wpisu w pliku override źródeł

en:   %.*s has no binary override entry either
pl:   %.*s nie posiada również wpisu w pliku override binariów

en: Waiting for headers
pl: Oczekiwanie na nagłówki

en: The HTTP server sent an invalid reply header
pl: Serwer HTTP przysłał nieprawidłowy nagłówek odpowiedzi

en: Bad header line
pl: Nieprawidłowy wiersz nagłówka

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
pl: Serwer HTTP przysłał nieprawidłowy nagłówek Content-Length

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
pl: Serwer HTTP przysłał nieprawidłowy nagłówek Content-Range

en: This HTTP server has broken range support
pl: Ten serwer HTTP nieprawidłowo obsługuje zakresy (ranges)

en: Unknown date format
pl: Nieznany format daty

en: Bad header data
pl: Błędne dane nagłówka

en: Connection failed
pl: Połączenie nie powiodło się

en: File has unexpected size (%llu != %llu). Mirror sync in progress?
pl: Plik ma nieoczekiwany rozmiar (%llu != %llu). Czyżby następowała w tej chwili synchronizacja serwerów lustrzanych?

en: Automatically disabled %s due to incorrect response from server/proxy. (man 5 apt.conf)
pl: Automatycznie wyłączanie %s, ze względu na nieprawidłową odpowiedź serwera/serwera pośredniczącego (man 5 apt.conf)

en: Internal error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Unable to read the cdrom database %s
pl: Nie można odczytać bazy danych CD-ROM-ów %s

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
pl: Proszę użyć programu apt-cdrom, aby APT mógł rozpoznać tę płytę CD. Nowych płyt nie można dodawać przy pomocy polecenia apt-get update

en: Wrong CD-ROM
pl: Niewłaściwa płyta CD

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
pl: Nie udało się odmontować CD-ROM-u w %s, być może wciąż jest używany.

en: Disk not found.
pl: Nie odnaleziono dysku.

en: File not found
pl: Nie odnaleziono pliku

note: TRANSLATOR: %s is e.g. Tor's ".onion" which would likely fail or leak info (RFC7686)
en: Direct connection to %s domains is blocked by default.
pl: Bezpośrednie łączenie z domenami %s jest domyślnie blokowane.

en: Connected to %s (%s)
pl: Połączony z %s (%s)

en: Connecting to %s (%s)
pl: Łączenie z %s (%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
pl: Nie udało się utworzyć gniazda dla %s (f=%u t=%u p=%u)

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
pl: Nie udało się zainicjalizować połączenia z %s:%s (%s).

en: Failed
pl: Nie udało się

en: Could not connect to %s:%s (%s).
pl: Nie udało się połączyć z %s:%s (%s).

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
pl: Nie udało się połączyć z %s:%s (%s), przekroczenie czasu połączenia

en: Connecting to %s
pl: Łączenie z %s

en: Could not resolve '%s'
pl: Nie udało się przetłumaczyć nazwy "%s"

en: Temporary failure resolving '%s'
pl: Tymczasowy błąd przy tłumaczeniu "%s"

en: System error resolving '%s:%s'
pl: Błąd systemowy przy tłumaczeniu "%s:%s"

en: Something wicked happened resolving '%s:%s' (%i - %s)
pl: Coś niewłaściwego stało się przy tłumaczeniu "%s:%s" (%i - %s)

en: Unable to connect to %s:%s:
pl: Nie udało się połączyć z %s:%s:

en: Failed to stat
pl: Nie udało się wykonać operacji stat

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
pl: Nieprawidłowe URI, lokalne URI nie mogą zaczynać się od //

en: untrusted public key algorithm: %s
pl: niezaufany algorytm klucza publicznego: %s

note: TRANSLATORS: %s is a single techy word like 'NODATA'
en: Signed file isn't valid, got '%s' (does the network require authentication?)
pl: Podpisany plik nie jest prawidłowy, otrzymano "%s" (czy sieć wymaga uwierzytelnienia?)

en: At least one invalid signature was encountered.
pl: Napotkano przynajmniej jeden nieprawidłowy podpis.

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
pl: Błąd wewnętrzny: Prawidłowy podpis, ale nie udało się ustalić odcisku klucza?!

note: TRANSLATORS: The second %s is the reason and is untranslated for repository owners.
en: Signature by key %s uses weak algorithm (%s)
pl: Podpis klucza %s używa słabego algorytmu (%s)

en: The following signatures were invalid:
pl: Następujące podpisy były błędne:

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
pl: Następujące podpisy nie mogły zostać zweryfikowane z powodu braku klucza publicznego:

en: Error reading from server. Remote end closed connection
pl: Błąd czytania z serwera: Zdalna strona zamknęła połączenie

en: Error reading from server
pl: Błąd czytania z serwera

en: Error writing to file
pl: Błąd przy pisaniu do pliku

en: Select failed
pl: Operacja select nie powiodła się

en: Connection timed out
pl: Przekroczenie czasu połączenia

en: Problem hashing file
pl: Nie udało się obliczyć skrótu pliku

en: Failed to set modification time
pl: Nie udało się ustawić czasu modyfikacji

en: Empty files can't be valid archives
pl: Puste pliki nie mogą być prawidłowymi archiwami
