apt 1.0.5 - en to km translation catalogue (337 entries)

en: Failed to readlink %s
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​អាន​តំណ​ %s

en: Failed to stat %s
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការថ្លែង  %s

en: rename failed, %s (%s -> %s).
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ​បានបរាជ័យ​, %s (%s -> %s) ។

en: Size mismatch
km: ទំហំ​មិនបាន​ផ្គួផ្គង​

en: Failed to fetch %s  %s
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទៅ​ប្រមូល​យក​ %s  %s

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
km: ខ្ញុំ​មិន​អាច​រកទីតាំង​ឯកសារ​សម្រាប់​កញ្ចប់ %s បាន​ទេ ។ ​មាន​ន័យ​ថា​អ្នក​ត្រូវការ​ជួសជុល​កញ្ចប់​នេះ​ដោយ​ដៃ ។ (ដោយសារ​​បាត់​ស្ថាបត្យកម្ម)

en: The method driver %s could not be found.
km: មិនអាច​រកឃើញ​កម្មវិធី​បញ្ជា​វិធីសាស្ត្រ %s ឡើយ ។

en: Method %s did not start correctly
km: វិធីសាស្ត្រ​ %s មិន​អាច​ចាប់​ផ្តើម​ត្រឹមត្រូវ​ទេ​

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
km: មិន​អាច​អាន​ %s បានឡើយ

en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
km: កំពុង​ទៅ​យក​ឯកសារ %li នៃ %li (នៅសល់ %s)

en: Retrieving file %li of %li
km: កំពុង​ទៅយក​ឯកសារ %li នៃ %li

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
km: កញ្ចប់ %s ត្រូវការឲ្យដំឡើង ប៉ុន្តែ​ ខ្ញុំ​មិន​អាច​រក​ប័ណ្ណសារ​សម្រាប់​វា​បាន​ទេ​ ។

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
km: កំហុស pkgProblemResolver::ដោះស្រាយ​សញ្ញាបញ្ឈប់​ដែលបានបង្កើត នេះ​ប្រហែលជា បង្កដោយកញ្ចប់​ដែលបាន​ទុក ។

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
km: មិន​អាច​កែ​បញ្ហាបានទេេ អ្កបានទុក​កញ្ចប់​ដែល​ខូច ។។

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
km: បញ្ជី​កញ្ចប់​ ឬ ឯកសារ​ស្ថានភាព​មិន​អាចត្រូវបាន​​ញែក ​​ឬ ត្រូវបាន​បើកបានឡើយ​​ ។

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
km: អ្នកប្រហែលជា​ចង់ភាពទាន់សម័យ apt-get ដើម្បី​កែ​បញ្ហា​ទាំងនេះ

en: The list of sources could not be read.
km: មិន​អាច​អាន​បញ្ជី​ប្រភព​បាន​ឡើយ​ ។

en: Regex compilation error - %s
km: Regex កំហុស​ការចងក្រង​ - %s

en: Unable to locate package %s
km: មិន​អាច​កំណត់​ទីតាំង​កញ្ចប់ %s បានឡើយ

en: Release '%s' for '%s' was not found
km: រក​មិន​ឃើញ​ការ​ចេញ​ផ្សាយ​ '%s' សម្រាប់​ '%s' ឡើយ

en: Version '%s' for '%s' was not found
km: រក​មិន​ឃើញ​កំណែ​ '%s' សម្រាប់ '%s'

en: Using CD-ROM mount point %s
km: ប្រើប្រាស់ចំណុចម៉ោន​ ស៊ីឌី​-រ៉ូម​ %s

en: Waiting for disc...
km: កំពុង​រង់ចាំឌីស​...

en: Mounting CD-ROM...
km: កំពុង​ម៉ោន​ ស៊ីឌី​-រ៉ូម​...

en: Identifying...
km: កំពុង​ធ្វើអត្តសញ្ញាណនា​...

en: Stored label: %s
km: បានទុក​ស្លាក ៖ %s

en: Scanning disc for index files...
km: កំពុង​ស្កេន​ឌីស​សម្រាប់​​ឯកសារ​លិបិក្រម​...

en: That is not a valid name, try again.
km: នោះមិនមែនជាឈ្មោះត្រឹមត្រូវទេ សូមព្យាយាម​ម្ដងទៀត ។

en: This disc is called: 
    '%s'
km: ឌីស​នេះ​ត្រូវ​បាន​ហៅ​ ៖ 
    '%s'

en: Copying package lists...
km: កំពុង​ចម្លង​បញ្ជី​កញ្ចប់...

en: Writing new source list
km: កំពុងសរសេរ​បញ្ជី​ប្រភព​ថ្មី

en: Source list entries for this disc are:
km: ធាតុបញ្ចូល​បញ្ជីប្រភព​សម្រាប់​ឌីស​នេះគឺ ៖

en: Unable to stat %s.
km: មិនអាច​ថ្លែង %s បានឡើយ ។

en: Invalid archive signature
km: ហត្ថលេខា​ប័ណ្ណសា​រមិន​ត្រឹមត្រូវ​

en: Error reading archive member header
km: កំហុស​ក្នុងការ​អានបឋមកថា​សមាជិក​ប័ណ្ណសារ

en: Invalid archive member header
km: បឋមកថា​សមាជិក​ប័ណ្ណសារ

en: Archive is too short
km: ប័ណ្ណសារ ខ្លីពេក

en: Failed to read the archive headers
km: បរាជ័យ​ក្នុងការ​អាន​បឋមកថា​ប័ណ្ណសារ

en: Unable to stat the mount point %s
km: មិនអាច​ថ្លែង ចំណុចម៉ោន %s បានឡើយ

en: Failed to stat the cdrom
km: បរាជ័យក្នុងការ​ថ្លែង ស៊ីឌីរ៉ូម

en: Command line option %s is not boolean
km: ជម្រើស​បន្ទាត់ពាក្យ​បញ្ជា​ %s មិនមែនជាប៊ូលីនទេ

en: Option %s requires an argument.
km: ជម្រើស​ %s ត្រូវការ​អាគុយម៉ង់មួយ ។

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
km: ជម្រើស %s ៖ ការបញ្ជាក់​ធាតុ​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធត្រូវតែមាន =<val> មួយ ។

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
km: ជម្រើស​ %s ត្រូវ​ការ​អាគុយម៉ង់​ចំនួន​គត់​ មិន​មែន​ '%s'

en: Option '%s' is too long
km: ជម្រើស​ '%s' វែងពេក

en: Sense %s is not understood, try true or false.
km: មិនបានយល់អំពី​ការស្គាល់​ %s ឡើយ សូមព្យាយមយក​ ពិត​ ​​​ឫ មិន​ពិត ។

en: Invalid operation %s
km: ប្រតិបត្តិការ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ %s

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
km: មិន​បាន​​ទទួល​ស្គាល់​ប្រភេទ​អក្សរ​សង្ខេប ៖ '%c'

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
km: កំហុស​វាក្យ​សម្ពន្ធ %s:%u ៖ ប្លុក​ចាប់​ផ្តើម​​ដោយ​គ្មាន​ឈ្មោះ​ ។

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
km: កំហុស​​វាក្យ​សម្ពន្ធ %s:%u ៖ ស្លាក​ដែលបាន Malformed

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
km: កំហុស​​វាក្យ​សម្ពន្ធ %s:%u ៖ តម្លៃ​ឥតបានការ​នៅ​ក្រៅ​

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
km: កំហុសវាក្យ​សម្ពន្ធ %s:%u ៖ សេចក្ដីបង្គាប់​អាចត្រូវបានធ្វើ​តែនៅលើ​កម្រិត​កំពូល​តែប៉ុណ្ណោះ

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
km: កំហុស​វាក្យសម្ពន្ធ %s:%u ៖ មាន​ការរួមបញ្ចូល​ដែលដាក់​រួមគ្នា​យ៉ាងច្រើន

en: Syntax error %s:%u: Included from here
km: កំហុសវាក្យ​សម្ពន្ធ %s:%u ៖ បានរួម​បញ្ចូល​ពី​ទីនេះ​

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
km: កំហុស​វាក្យ​សម្ពន្ធ %s:%u ៖ សេចក្ដី​បង្គាប់​ដែល​មិនបានគាំទ្រ '%s'

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
km: កំហុស​វាក្យសម្ពន្ធ %s:%u ៖ សារឥតបានការ​បន្ថែម ដែលនៅខាងចុង​ឯកសារ

en: Corrupted archive
km: ប័ណ្ណសារ​បាន​ខូច​

en: Tar checksum failed, archive corrupted
km: Tar ឆេកសាំ​បាន​បរាជ័យ ប័ណ្ណសារ​បាន​ខូច

en: Not using locking for read only lock file %s
km: មិន​ប្រើប្រាស់​ការចាក់សោ សម្រាប់តែឯកសារចាក់សោ​ដែលបានតែអានប៉ុណ្ណោះ %s

en: Could not open lock file %s
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​ចាក់សោ​ %s បានឡើយ

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
km: មិនប្រើ​ការចាក់សោ សម្រាប់ nfs ឯកសារ​ចាក់សោដែលបានម៉ោន%s

en: Could not get lock %s
km: មិន​អាច​ចាក់សោ %s បានឡើយ

en: Waited for %s but it wasn't there
km: រង់ចាំប់​ %s ប៉ុន្តែ ​វា​មិន​នៅទីនោះ

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
km: ដំណើរការ​រង​ %s បាន​ទទួល​កំហុស​ការ​ចែកជាចម្រៀក​ ។

note: we forward the statuscode, so don't generate a message on the fd in this case
en: Sub-process %s returned an error code (%u)
km: ដំណើរការ​រង​ %s បានត្រឡប់​ទៅកាន់​កូដ​មាន​កំហុស​ (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
km: ដំណើរការ​រង​ %s បានចេញ ដោយ​មិន​រំពឹង​ទុក​

en: Read error
km: ការអាន​មានកំហុស

en: Write error
km: ការសរសេរ​មានកំហុស

en: Failed to create subprocess IPC
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ដំណើរការ​រង​ IPC

en: Failed to exec compressor
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្រតិបត្តិ​កម្មវិធី​បង្ហាប់

en: Could not open file %s
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​ %s បានឡើយ

en: Problem syncing the file
km: មានបញ្ហា​ក្នុង​ការធ្វើ​សមកាលកម្មឯកសារ​

en: Unable to write to %s
km: មិន​អាច​សរសេរ​ទៅ %s

en: Can't mmap an empty file
km: មិនអាច mmap ឯកសារទទេ​បានឡើយ

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
km: មិន​អាច​បង្កើត​ mmap នៃ​ %lu បៃបានឡើយ

en: %c%s... Error!
km: %c%s... កំហុស ​!

en: %c%s... Done
km: %c%s... ធ្វើរួច​

en: Selection %s not found
km: ជម្រើស​ %s រក​មិន​ឃើញ​ឡើយ

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
km: នេះ​ជាមិនមែនជា​ប័ណ្ណសារ​ DEB ​ត្រឹមត្រូវទេ បាត់បង់សមាជិក​ '%s'​

en: Internal error, could not locate member %s
km: កំហុស​ខាងក្នុង ​មិន​អាច​កំណត់​ទីតាំង​សមាជិក​ %s បានឡើយ

en: Unparsable control file
km: ឯកសារត្រួតពិនិត្យ​ដែលមិនអាច​ញែកបាន

en: Unable to parse package file %s (%d)
km: មិនអាច​ញែក​ឯកសារកញ្ចប់ %s (%d) បានឡើយ

note: we don't care for the difference
en: Preparing %s
km: កំពុងរៀបចំ​ %s

en: Preparing to configure %s
km: កំពុងរៀបចំ​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ %s

en: Preparing for removal of %s
km: កំពុងរៀបចំដើម្បី​ការយក​ចេញ​នៃ %s

en: Preparing to completely remove %s
km: កំពុង​រៀបចំ​យក %s ចេញ​ទាំង​ស្រុង

en: Installed %s
km: បាន​ដំឡើង %s

en: Configuring %s
km: កំពុង​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ %s

en: Unpacking %s
km: កំពុង​ស្រាយ %s

en: Removing %s
km: កំពុង​យក %s ចេញ

en: Completely removed %s
km: បាន​យក %s ចេញ​ទាំង​ស្រុង

en: Building dependency tree
km: កំពុងស្ថាបនា​មែកធាងភាពអាស្រ័យ

en: Candidate versions
km: កំណែ​សាកល្បង​

en: Dependency generation
km: ការបង្កើត​ភាពអាស្រ័យ​

en: Failed to write file %s
km: បរាជ័យ​ក្នុងការ​សរសេរ​ឯកសារ %s

en: Failed to close file %s
km: បរាជ័យ​ក្នុងការ​បិទឯកសារ %s

en: Calculating upgrade
km: កំពុង​គណនា​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ

en: Wrote %i records.
km: បានសរសេរ %i កំណត់ត្រា ។

en: Wrote %i records with %i missing files.
km: បានសរសេរ %i កំណត់ត្រា​ជាមួយ​ %i ឯកសារ​ដែល​បាត់បង់ ។

en: Wrote %i records with %i mismatched files
km: បានសរសេរ​ %i កំណត់ត្រា​ជាមួយួយ​ %i ឯកសារ​ដែល​មិន​បាន​ផ្គួផ្គង​

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
km: បានសរសេរ %i កំណត់ត្រា​ជាមួយ​ %i ឯកសារ​ដែល​បាត់បង់​ និង​ %i ឯកសារ​ដែល​មិន​បាន​ផ្គួផ្គង​ ​

en: Packaging system '%s' is not supported
km: មិន​គាំទ្រ​ប្រព័ន្ធ​កញ្ចប់'%s' ឡើយ

en: Unable to determine a suitable packaging system type
km: មិនអាច​កំណត់​ប្រភេទ​ប្រព័ន្ធ​កញ្ចប់​ដែល​សមរម្យ​បានឡើយ

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
km: ការរត់​ការដំឡើង​នេះ នឹងទាមទារ​ឲ្យយកកញ្ចប់ចាំបាច់ %s បណ្ដោះអាសន្ន ដោយសារ រង្វិល ការប៉ះទង្គិច/ភាពអាស្រ័យជាមុន ។ ជាញឹកញាប់គឺ មិនត្រឹមត្រូវ ប៉ុន្តែ ប្រសិនបើអ្នក​ពិតជាចង់ធ្វើវា ធ្វើឲ្យជម្រើស APT::Force-LoopBreak សកម្ម ។

en: Empty package cache
km: ឃ្លាំង​កញ្ចប់​ទទេ​

en: The package cache file is corrupted
km: ​​ឯកសារ​ឃ្លាំង​កញ្ចប់​មិន​ត្រឹមត្រូវ​

en: The package cache file is an incompatible version
km: ឯកសារ​ឃ្លាំងសម្ងាត់​​កញ្ចប់​ជាកំណែ​មិន​ត្រូវគ្នា​

en: This APT does not support the versioning system '%s'
km: APT នេះ មិនគាំទ្រ​ប្រព័ន្ធ​ ការធ្វើកំណែនេះទេ​ '%s'

en: Depends
km: អាស្រ័យ​

en: PreDepends
km: អាស្រ័យជា​មុន

en: Suggests
km: ផ្ដល់យោបល់​

en: Conflicts
km: ប៉ះទង្គិច

en: Recommends
km: ផ្តល់​អនុសាសន៍​

en: Replaces
km: ជំនួស​

en: Obsoletes
km: លែង​ប្រើ

en: important
km: សំខាន់​

en: required
km: បាន​ទាមទារ

en: standard
km: គំរូ

en: extra
km: បន្ថែម

en: optional
km: ស្រេចចិត្ត

en: Cache has an incompatible versioning system
km: ឃ្លាំងសម្ងាត់​មិន​ត្រូវ​គ្នា​នឹង ប្រព័ន្ធ ធ្វើកំណែ

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
km: អស្ចារ្យ អ្នក​មាន​ឈ្មោះ​កញ្ចប់​លើស​ចំនួន​  APT នេះ​ឆបគ្នា​​  ។

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
km: អស្ចារ្យ អ្នក​មាន​កំណែ​លើស​ចំនួន​   APT នេះ​ឆបគ្នា​ ។

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
km: អស្ចារ្យ​, អ្នក​មាន​ភាពអាស្រ័យ​លើស​ចំនួន​ APT នេះ​ឆបគ្នា​ ។

en: Reading package lists
km: កំពុង​អាន​បញ្ជី​កញ្ចប់

en: IO Error saving source cache
km: IO កំហុសក្នុងការររក្សាទុក​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ប្រភព​

en: Index file type '%s' is not supported
km: ប្រភេទ​ឯកសារ​លិបិក្រម​ '%s' មិនត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​

en: Did not understand pin type %s
km: មិន​បាន​យល់​ពី​ប្រភេទ​ម្ជុល %s ឡើយ

en: No priority (or zero) specified for pin
km: គ្មាន​អទិភាព (ឬ សូន្យ​) បានបញ្ជាក់​សម្រាប់​ម្ជុល​ទេ

en: Malformed line %u in source list %s (type)
km: បន្ទាត់​ Malformed  %u ក្នុង​បញ្ជី​ប្រភព​ %s (ប្រភេទ​)

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
km: ប្រភេទ​ '%s' មិន​ស្គាល់នៅលើបន្ទាត់​ %u ក្នុង​បញ្ជី​ប្រភព​ %s ឡើយ

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed before unchanged files in 'apt-get update'
en: Hit:%lu %s
km: វាយ​:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files processed in 'apt-get update' Potentially replaced later by "Hit:", "Ign:" or "Err:" if something (bad) happens
en: Get:%lu %s
km: យក​ ៖:%lu %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
km: បាន​ទៅ​ប្រមូល​ %sB ក្នុង​ %s (%sB/s)

en:  [Working]
km:  [កំពុង​ធ្វើការ​]

en: Correcting dependencies...
km: កំពុង​កែ​ភាពអាស្រ័យ​...

en:  failed.
km:  បាន​បរាជ័យ ។

en: Unable to correct dependencies
km: មិន​អាច​កែ​ភាព​អាស្រ័យ​បានឡើយ​

en: Unable to minimize the upgrade set
km: មិនអាច​បង្រួម​ការ​កំណត់​ភាព​ប្រសើរ​​បាន​ឡើយ​

en:  Done
km:  ធ្វើ​រួច

en: You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
km: អ្នក​ប្រហែល​ជា​ចង់រត់ 'apt --fix-broken install' ដើម្បី​កែ​វា​​ទាំងនេះ​ហើយ ។

en: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).
km: ភាពអស្រ័យ​ដែល​ខុស​គ្នា ។ ព្យាយាម​ 'apt --fix-broken install' ដោយ​គ្មាន​កញ្ចប់ (ឬ បញ្ជាក់​ដំណោះស្រាយ) ។

en: Package %s is a virtual package provided by:
km: កញ្ចប់​ %s ជា​កញ្ចប់​និម្មិត​ដែល​បាន​ផ្តល់​ដោយ​ ៖

en: You should explicitly select one to install.
km: អ្នក​គួរតែ​ជ្រើស​យក​មួយ​​ឲ្យ​ច្បាស់​ដើម្បី​ដំឡើង​ ។

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
km: មិន​មាន​កញ្ចប់​ %s ទេ ប៉ុន្តែ​វា​ត្រូវ​បាន​យោង​ទៅ​ដោយ​កញ្ចប់​ផ្សេង​ទៀត​ ។
    វា​មានន័យ​ថា​បាត់កញ្ចប់ ​គេ​លែង​ប្រើ ឬ
    អាច​រក​បាន​ពី​ប្រភព​ផ្សេង​ទៀត

en: However the following packages replace it:
km: ទោះ​យ៉ាងណា​ក៏ដោយ កញ្ចប់​ខាងក្រោម​ជំនួស​វា ៖

en: No packages found
km: រក​កញ្ចប់​មិន​ឃើញ

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
km: ព្រមាន​ ៖ មិនអាច​ធ្វើការផ្ទៀងផ្ទាត់ភាពត្រឹមត្រូវកញ្ចប់ខាងក្រោមបានឡើយ !

en: Authentication warning overridden.
km: បានបដិសេធ​ការព្រមាន​ការផ្ទៀងផ្ទាត់ភាព​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Some packages could not be authenticated
km: មិនអាច​ផ្ទៀងផ្ទាត់ភាពត្រឹមត្រូវកញ្ចប់​មួយចំនួន​បានឡើយ​

en: Couldn't determine free space in %s
km: មិន​អាច​កំណត់​ទំហំ​ទំនេរ​ក្នុង​ %s បានឡើយ

en: You don't have enough free space in %s.
km: អ្នក​គ្មាន​ទំហំ​​ទំនេរ​គ្រប់គ្រាន់​ក្នុង​​ %s ឡើយ ។

en: Unable to lock the download directory
km: មិន​អាច​ចាក់​សោ​ថត​ទាញ​យក​បាន​ឡើយ

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
km: មិនអាច​ដំឡើងកញ្ចប់​មួយចំនួន​បានឡើយ ។ នេះ​មាន​ន័យ​ថា​អ្នក​
    ​បានស្នើរ​ស្ថានភាព​ដែល​មិន​អាច​ធ្វើបានមួយ ឬ ​ប្រសិន​បើ​​អ្នក​កំពុង​ប្រើការចែកចាយ​ពុំ​មាន​លំនឹង​នោះ កញ្ចប់​ដែលបាន​ទាមទារនឹងមិនទាន់បានបង្កើត​ឡើយ​
     ឬ ​បានយក​ចេញ​ពីការមកដល់ ។

note: if (Packages == 1) { c1out << std::endl; c1out << _("Since you only requested a single operation it is extremely likely that\n" "the package is simply not installable and a bug report against\n" "that package should be filed.") << std::endl; }
en: The following information may help to resolve the situation:
km: ព័ត៌មាន​ដូចតទៅនេះ អាចជួយ​ដោះស្រាយ​ស្ថានភាព​បាន ៖

en: Broken packages
km: កញ្ចប់​ដែល​បាន​ខូច​

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt update or try with --fix-missing?
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ទៅ​ប្រមូល​យក​ប័ណ្ណសារ​មួយ​ចំនួន​ ប្រហែល​ជា​រត់​ភាព​ទាន់​សម័យ apt ឬ ព្យាយាមប្រើ​ជាមួយ --fix- ដែលបាត់ឬ់ ?

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
km: កំហុស​ខាងក្នុង កញ្ចប់​ដំឡើង​ត្រូវ​បាន​ហៅ​​ជាមួយ​កញ្ចប់​ដែល​ខូច !

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
km: កញ្ចប់ ​ត្រូវការឲ្យ​យក​ចេញ​​ ប៉ុន្តែមិនអនុញ្ញាត​ឲ្យយកចេញឡើយ ។

en: Internal error, Ordering didn't finish
km: កំហុស​ខាងក្នុង​ ការ​រៀប​តាម​លំដាប់​មិន​បាន​បញ្ចប់ឡើយ

en: How odd... The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
km: យី អី​ក៏​ចម្លែង​ម្លេះ.. ទំហំ​មិន​ដូច​គ្នា​ឡើយ ។ សូម​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅ apt@packages.debian.org

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of archives.
km: ត្រូវការ​​យក​ %sB/%sB នៃ​ប័ណ្ណសារ ។​

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of archives.
km: ត្រូវ​ការយក​ %sB នៃ​ប័ណ្ណសារ ។

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
km: បានបញ្ជាក់​តែប្រតិបត្តិការដែលមិនសំខាន់ប៉ុណ្ណោះ ប៉ុន្តែ​នេះមិនមែនជាប្រតិបត្តិការមិនសំខាន់នោះទេ ។

en: Abort.
km: បោះបង់ ។

en: Some files failed to download
km: ឯកសារ​មួយ​ចំនួន​បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទាញ​យក​

en: Download complete and in download only mode
km: បានបញ្ចប់ការទាញ​យក​ ហើយ​តែ​ក្នុង​របៀប​​ទាញ​យក​ប៉ុណ្ណោះ

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
km: --fix- ដែលបាត់​ និង ​ស្វប​មេឌៀ​ដែល​មិនបាន​​គាំទ្រនៅពេល​បច្ចុប្បន្ន​

en: Unable to correct missing packages.
km: មិន​អាច​កែ​កញ្ចប់​ដែលបាត់បង់​បានឡើយ ។

en: Aborting install.
km: កំពុង​បោះបង់​ការ​ដំឡើង​ ។

en: Suggested packages:
km: កញ្ចប់​ដែល​បាន​ផ្ដល់​យោបល់ ៖

en: Recommended packages:
km: កញ្ចប់​ដែល​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍ ៖

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
km: កំពុង​រំលង​ %s វា​បាន​ដំឡើង​រួចរាល់​ ហើយ​ភាព​ធ្វើឲ្យ​ប្រសើរ​​មិន​ទាន់​កំណត់​​ ។

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
km: មិនអាចធ្វើការដំឡើង %s ឡើងវិញបានទេ វា​មិនអាចត្រូវបាន​ទាញយកបានឡើយ ។

en: but %s is installed
km: ប៉ុន្តែ​ %s ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​

en: but %s is to be installed
km: ប៉ុន្តែ​ %s នឹង​ត្រូវ​បាន​ដំឡើ​ង

en: but it is not installable
km: ប៉ុន្តែ​​វា​មិន​អាច​ដំឡើង​បាន​ទេ​

en: but it is a virtual package
km: ប៉ុន្តែ​​វា​ជា​កញ្ចប់​និម្មិត​

en: but it is not going to be installed
km: ប៉ុន្តែ វា​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​ទេ

en: but it is not installed
km: ប៉ុន្តែ​វា​មិន​បាន​ដំឡើង​ទេ​

en:  or
km:  ឬ

en: The following packages have unmet dependencies:
km: កញ្ចប់​ខាងក្រោម​មាន​ភាពអាស្រ័យ​ដែល​ខុស​គ្នា ៖

en: The following NEW packages will be installed:
km: កញ្ចប់​ថ្មី​ខាងក្រោម​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​ ៖

en: The following packages will be REMOVED:
km: កញ្ចប់​ខាងក្រោម​នឹងត្រូវ​បាន​យកចេញ ៖

en: The following packages have been kept back:
km: ​កញ្ចប់​ខាង​ក្រោម​ត្រូវ​បាន​យក​ត្រឡប់​មក​វិញ ៖

en: The following packages will be upgraded:
km: កញ្ចប់​ខាងក្រោម​នឹង​​ត្រូវ​បាន​​ធ្វើ​ឲ្យប្រសើ​ឡើង ៖

en: The following packages will be DOWNGRADED:
km: កញ្ចប់​ខាងក្រោម​នឹង​​ត្រូវ​បាន​បន្ទាប ៖

en: The following held packages will be changed:
km: កញ្ចប់​រង់ចាំ​ខាងក្រោម​នឹង​ត្រូវ​​បានផ្លាស់​​ប្តូរ​ ៖

en: %s (due to %s)
km: %s (ដោយ​សារតែ​ %s)

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
km: ព្រមាន​ ៖ កញ្ចប់ដែល​ចាំបាច់​ខាងក្រោម​នឹង​ត្រូវ​បាន​យកចេញ ។
    ការយកចេញ​នេះ​មិន​ត្រូវ​បានធ្វើ​ទេ​លុះត្រា​តែ​អ្នកដឹង​ថា​​អ្នក​កំពុង​ធ្វើ​អ្វីឲ្យប្រាកដ !

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
km: %lu ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ %lu ត្រូវ​បានដំឡើង​ថ្មី

en: %lu reinstalled,
km: %lu ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​ឡើង​វិញ

en: %lu downgraded,
km: %lu ​ត្រូវបានបន្ទាប់

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
km: %lu ដែលត្រូវ​យក​ចេញ​ ហើយ​ %lu មិន​​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរឡើយ ។

en: %lu not fully installed or removed.
km: %lu មិន​បាន​ដំឡើង​ ឬ យក​ចេញបានគ្រប់ជ្រុងជ្រោយ​ឡើយ​ ។

en: Package files:
km: ឯកសារ​កញ្ចប់ ៖

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
km: ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ឋិតនៅ​ក្រៅ​ការ​ធ្វើ​សមកាល​កម្ម ដែលមិន​អាច x-ref ឯកសារ​កញ្ចប់​បាន​ទេ

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
km: កញ្ចប់​ដែល​បាន​ខ្ទាស់ ៖

en:   Installed:
km:   បាន​ដំឡើង ៖

en:   Candidate:
km:   សាកល្បង ៖

en: (none)
km: (គ្មាន)

note: Show the priority tables
en:   Version table:
km:   តារាង​កំណែ ៖

en: Must specify at least one package to fetch source for
km: យ៉ាងហោចណាស់​ត្រូវ​​បញ្ជាក់​​កញ្ចប់​មួយ ​ដើម្បី​ទៅ​​ប្រមូល​យក​ប្រភព​សម្រាប់

en: Unable to find a source package for %s
km: មិន​អាច​រក​កញ្ចប់ប្រភព​​សម្រាប់ %s បានឡើយ

en: Skipping already downloaded file '%s'
km: កំពុង​រំលង​ឯកសារ​ដែល​បាន​ទាញយក​រួច​ '%s'

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of source archives.
km: ត្រូវការ​យក​ %sB/%sB នៃ​ប័ណ្ណសារ​ប្រភព ។

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of source archives.
km: ត្រូវការ​យក​ %sB នៃ​ប័ណ្ណសារ​ប្រភព​ ។

en: Fetch source %s
km: ទៅប្រមូល​ប្រភព​ %s

en: Failed to fetch some archives.
km: បរាជ័យ​ក្នុងការទៅប្រមូលយក​ប័ណ្ណសារ​មួយចំនួន ។

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
km: កំពុង​រំលង​ការស្រាយ​នៃប្រភព​ដែលបានស្រាយរួច​នៅក្នុង %s

en: Unpack command '%s' failed.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ស្រាយ '%s' បាន​បរាជ័យ​ ។

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
km: ពិនិត្យ​ប្រសិន​បើកញ្ចប់ 'dpkg-dev' មិន​ទាន់​បាន​ដំឡើង​ ។

en: Build command '%s' failed.
km: សាងសង​ពាក្យ​បញ្ជា​ '%s' បានបរាជ័យ​ ។

en: Unable to get build-dependency information for %s
km: មិន​អាច​សាងសង់​​ព័ត៌មាន​ភាពអស្រ័យ​សម្រាប់ %s

en: %s has no build depends.
km: %s មិនមានភាពអាស្រ័យ​ស្ថាបនាឡើយ​ ។

en: Must specify at least one package to check builddeps for
km: ត្រូវតែ​បញ្ជាក់​យ៉ាងហោចណាស់​មួយកញ្ចប់ដើម្បីពិនិត្យ builddeps សម្រាប់

en: Failed to process build dependencies
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ដំណើរ​​ការ​បង្កើត​ភាព​អាស្រ័យ

en: Package %s version %s has an unmet dep:
km: កញ្ចប់ %s កំណែ %s មាន​ភាព​អាស្រ័យ​មិន​ត្រូវ​គ្នា ៖

en: The update command takes no arguments
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ដែលធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់​សម័យ​គ្មាន​អាគុយម៉ង់​ទេ

en: Total package names:
km: ឈ្មោះ​កញ្ចប់​សរុប ៖

en:   Normal packages:
km:   កញ្ចប់​ធម្មតា ៖

en:   Pure virtual packages:
km:   កញ្ចប់​និម្មិត​សុទ្ធ ៖

en:   Single virtual packages:
km:   កញ្ចប់​និម្មិត​តែ​មួយ ៖

en:   Mixed virtual packages:
km:   កញ្ចប់​និម្មិត​លាយ ៖

en:   Missing:
km:   បាត់បង់ ៖

en: Total distinct versions:
km: កំណែ​ផ្សេងៗ​សរុប ៖

en: Total dependencies:
km: ភាព​អាស្រ័យ​សរុប ៖

en: Total ver/file relations:
km: ទំនាក់ទំនង កំណែ/ឯកសារ​សរុប ៖

en: Total Provides mappings:
km: ការផ្គូរផ្គង​ការផ្ដល់​សរុប ៖

en: Total globbed strings:
km: ខ្សែ​អក្សរ​សរុប​ ៖

en: Total slack space:
km: ទំហំ slack សរុប ៖

en: Total space accounted for:
km: ទំហំ​សរុប​ដែល​ទុក​សម្រាប់ ៖

en: Show source records
km: បង្ហាញ​កំណត់​ត្រា​ប្រភព

en: Search the package list for a regex pattern
km: ស្វែងរក​កញ្ចប់​​លំនាំ regex

en: Show raw dependency information for a package
km: បង្ហាញព័ត៌មាន​​ភាពអាស្រ័យ​កញ្ចប់​មិន​ទាន់​ច្នៃ

en: Show reverse dependency information for a package
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ភាពអាស្រ័យ​កញ្ចប់​បញ្ច្រាស់​

en: Show a readable record for the package
km: បង្ហាញ​កំណត់​ត្រា​កញ្ចប់​ដែល​អាច​អាន​បាន

en: List the names of all packages in the system
km: រាយ​ឈ្មោះ​កញ្ចប់​ទាំងអស់​

en: Show policy settings
km: បង្ហាញ ការរៀបចំ​គោលការណ៍​

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
km: ធ្វើដំណើរការ​នេះ​ម្តង​ទៀត​ សម្រាប់​ស៊ីឌី​ទាំងអស់​​ក្នុង​សំណុំ​របស់​អ្នក ។

en: Arguments not in pairs
km: ​អាគុយម៉ង់​មិន​មាន​គូ​ទេ

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
km: មិន​អាច​ទទួល​យក​កំណែ​ debconf  ។ តើ​ debconf បានដំឡើង​ឬ ?

en: Couldn't find package %s
km: មិន​អាច​រក​កញ្ចប់ %s បានទេ

en: Internal error, problem resolver broke stuff
km: កំហុស​ខាងក្នុង អ្នក​ដោះស្រាយ​បញ្ហា​បានធ្វើឲ្យខូច​ឧបករណ៍

en: Supported modules:
km: ម៉ូឌុល​ដែល​គាំទ្រ ៖

en: Retrieve new lists of packages
km: ទៅយក​បញ្ជី​កញ្ចប់​ថ្មី

en: Perform an upgrade
km: ធ្វើឲ្យប្រសើរ

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
km: ដំឡើង​កញ្ចប់​ថ្មី (pkg គឺ libc6 មិនមែន libc6.deb)

en: Remove packages
km: យក​កញ្ចប់​ចេញ

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
km: ការចែកចាយ​ភាពល្អប្រសើរ សូមមើល apt-get(8)

en: Follow dselect selections
km: ដាក់ពីក្រោយ​ជម្រើស dselect

en: Configure build-dependencies for source packages
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ភាពអាស្រ័យ​ក្នុងការស្ថាបនា​សម្រាប់​កញ្ចប់​ប្រភព

en: Erase downloaded archive files
km: លុប​ឯកសារប័ណ្ណសារ​ដែលបានទាញ​យក

en: Erase old downloaded archive files
km: លុប​ឯកសារប័ណ្ណសារ​ដែលបានទាញយក​ចាស់

en: Verify that there are no broken dependencies
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​ថា​មិនមានភាព​អាស្រ័យ​ដែល​ខូចទេ

en: Download source archives
km: ទាញយក​ប័ណ្ណសារ​ប្រភព

en: Unknown package record!
km: មិន​ស្គាល់​កំណត់​ត្រា​កញ្ចប់ !

en: Bad default setting!
km: ការ​កំណត់​លំនាំ​ដើម​មិន​ល្អ !

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
km: ឬ​ កំហុសដែលបង្ក​ដោយ​ការ​បាត់បង់​ភាពអាស្រ័យ​ ។ ​មិន​អី​ទេ​ គ្រាន់​តែ​ជា​កំហុស

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
km: នៅខាងលើ​សារ​នេះ​គឺ​សំខាន់​ណាស់​ ។ សូម​ជួសជុល​ពួកវា​ ហើយ​រត់​ការដំឡើង​ម្តងទៀត​

en: Merging available information
km: បញ្ចូល​​ព័ត៌មាន​ដែលមាន​ចូល​គ្នា

en: Package extension list is too long
km: បញ្ជី​ផ្នែក​បន្ថែម​កញ្ចប់​វែង​ពេក

en: Error processing directory %s
km: ​កំហុស​ដំណើរការ​ថត​ %s

en: Source extension list is too long
km: បញ្ជី​ផ្នែក​បន្ថែម​ប្រភព​វែង​ពេក

en: Error writing header to contents file
km: កំហុស​សរសេរ​បឋម​កថា​ទៅ​ឯកសារ​មាតិកា

en: Error processing contents %s
km: កំហុស​ដំណើរការ​មាតិកា​ %s

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitrary configuration option
km: ការប្រើប្រាស់ ៖ ពាក្យ​បញ្ជា​ apt-ftparchive [ជម្រើស] 
    ពាក្យ​បញ្ជា​ ៖ កញ្ចប់ binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              ផ្លូវ​មាតិកា​
              ផ្លូវ​ផ្សាយ​ចេញ 
              កំណត់​រចនាស្ព័ន្ធបង្កើត​ [groups]
              ​​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធសំអាត​​
    
    apt-ftparchive បង្កើត​​ឯកសារ​លិបិក្រម​សម្រាប់​ប័ណ្ណសារ​​ដេបៀន  ។ វា​គាំទ្រ​រចនាប័ទ្ម​នៃ​ការបង្កើតដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​
    ដើម្បី​ធ្វើការ​ជំនួស​
     dpkg-scanpackages និង dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive ដែល​បង្កើត​​​​ឯកសារ​ញ្ចប់​ ពី​មែកធាង​ .debs ។ ឯកសារ​កញ្ចប់មាន​
    ​មាតិកា​នៃ វត្ថុបញ្ជា​​វាល​ទាំងអស់ ដែល​បាន​មក​ពី​កញ្ចប់​និមួយ​ៗដូចជា​ MD5 hash និង​ ទំហំ​ឯកសារ​ ។ ឯកសារ​បដិសេធ​​មិន​គាំទ្រ​ 
    ដើម្បី​បង្ខំ​តម្លៃ​អាទិភាព​និង សម័យ​ ។
    
    ភាព​ដូច​គ្នា​នៃ​ apt-ftparchive បង្កើត​ឯកសារ​ប្រភព​ពី​មែកធាង​ .dscs ។
    ជម្រើស​បដិសេធ​ប្រភព​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​បញ្ចាក់ឯកសារ​បដិសេធ src  
    
     បញ្ជា​'កញ្ចប់​' និង​ 'ប្រភព' ត្រូវ​​តែ​រត់​ជា​ root 
     ។ BinaryPath ត្រូវ​ចង្អុល​​ទៅ​កាន់​មូលដ្ឋាន​ស្វែងរក​ហៅ​ខ្លួនឯង​ ហើយ​ 
    ឯកសារ​បដិសេធ​ត្រូវមាន​ទង​បដិសេធ  ។  ផ្លូវ​បរិបទ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​​ទៅ​ក្នុង​វាល​ឈ្មោះ​​ឯកសារ​បើ​វា​មាន​  ។ ឧទាហរណ៍​ ការប្រើប្រាស់​ពី​ប័ណ្ណសារ​ 
    ដេបៀន  ៖
       apt-ftparchive កញ្ចប់​dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    ជម្រើស​ ៖
      -h    អត្ថបទ​ជំនួយ​នេះ​
      --md5 Control MD5 ការបបង្កើត​
      -s=?  ឯកសារ​បដិសេធ​ប្រភព​
      -q    Quiet
      -d=?  ជ្រើស​ជម្រើសលាក់​ទុ​ក​ទិន្នន័យ​
      --គ្មាន​-delink អនុញ្ញាត​ delinking របៀប​បំបាត់​កំហុស​
      --មាតិកា  ពិនិត្យ​ការបង្កើត​ឯកសារ​មាតិកា
      -c=?  អាន​ឯកសារ​ការកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​នេះ​
      -o=?  កំណត់​ជម្រើស​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​តាម​ចិត្ត

en: No selections matched
km: គ្មាន​ការ​ជ្រើស​​ដែល​ផ្គួផ្គង​

en: Some files are missing in the package file group `%s'
km: ឯកសារ​មួយ​ចំនួន​បាត់បងពី​ក្រុម​ឯកសារ​កញ្ចប់​ `%s'

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
km: DB បាន​ខូច​, ឯកសារ​បាន​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ទៅ​ជា​ %s.old ។

en: DB is old, attempting to upgrade %s
km: DB ចាស់​, កំពុង​ព្យាយាម​ធ្វើ​ឲ្យ %s ប្រសើរ​ឡើង

en: Unable to open DB file %s: %s
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​ DB បានទេ %s: %s

en: Archive has no control record
km: ប័ណ្ណសារ​គ្មាន​កំណត់​ត្រា​ត្រួត​ពិនិត្យ​ទេ​

en: Unable to get a cursor
km: មិន​អាច​យក​ទស្សន៍ទ្រនិច​

en: Unknown compression algorithm '%s'
km: មិន​ស្គាល់​ក្បួន​ដោះស្រាយ​ការបង្ហាប់​ '%s'

en: Compressed output %s needs a compression set
km: ​ទិន្នផល​ដែល​បាន​បង្ហាប់​​ %s ត្រូវ​ការ​កំណត់​ការបង្ហាប់​

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​បំពង់​ IPC សម្រាប់​ដំណើរ​ការ​រង​

en: Failed to fork
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ដាក់ជា​ពីរផ្នែក​

en: Compress child
km: បង្ហាប់កូន

en: Internal error, failed to create %s
km: កំហុស​ខាងក្នុង​ បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ %s

en: IO to subprocess/file failed
km: IO សម្រាប់​ដំណើរការ​រង​/ឯកសារ​ បាន​បរាជ័យ​

en: Failed to read while computing MD5
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការអាន​ នៅពេល​គណនា MD5

en: Failed to rename %s to %s
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្តូរ​ឈ្មោះ %s ទៅ %s

en: Unable to open %s
km: មិន​អាចបើក​ %s បានឡើយ

en: Failed to read the override file %s
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​អានឯកសារ​បដិសេធ %s

en: W: Unable to read directory %s
km: W: មិន​អាច​អាន​ថត %s បាន​ឡើយ

en: W: Unable to stat %s
km: W ៖ មិន​អាច​ថ្លែង %s

en: E: Errors apply to file
km: E: កំហុស​អនុវត្ត​លើ​ឯកសារ​

en: Failed to resolve %s
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ដោះស្រាយ %s

en: Tree walking failed
km: មែក​ធាង បាន​បរាជ័យ

en: Failed to open %s
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បើក %s

en: *** Failed to link %s to %s
km: *** បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ត​ %s ទៅ %s

en:  DeLink limit of %sB hit.
km:  DeLink កំណត់​នៃ​ការ​វាយ %sB ។

en: Archive had no package field
km: ប័ណ្ណសារ​គ្មាន​វាល​កញ្ចប់​

en:   %.*s has no override entry
km:   %.*s គ្មាន​ធាតុធាតុបញ្ចូល​​បដិសេធឡើយ

en:   %.*s maintainer is %.*s not %s
km:   អ្នក​ថែទាំ %.*s គឺ %.*s មិនមែន​ %s

en:   %.*s has no source override entry
km:   %.*s គ្មាន​ធាតុ​បដិសេធ​ប្រភព

en:   %.*s has no binary override entry either
km:   %.*s គ្មាន​ធាតុប​ដិសេធគោល​ពីរ​ដែរ

en: Waiting for headers
km: កំពុង​រង់ចាំ​បឋមកថា

en: The HTTP server sent an invalid reply header
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ HTTP បានផ្ញើបឋមកថាចម្លើយតបមិនត្រឹមត្រូវ

en: Bad header line
km: ជួរ​បឋមកថា​ខូច​

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ HTTP បានផ្ញើ​​បឋមកថាប្រវែង​​​មាតិកា​មិនត្រឹមត្រូវ​

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ HTTP បានផ្ញើ​បឋមកថា​ជួរ​មាតិកា​មិន​ត្រឹមត្រូវ​

en: This HTTP server has broken range support
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ HTTP នេះបាន​ខូច​​​ជួរ​គាំទ្រ​

en: Unknown date format
km: មិនស្គាល់​ទ្រង់ទ្រាយ​កាលបរិច្ឆេទ

en: Bad header data
km: ទិន្នន័យ​បឋមកថា​ខូច

en: Connection failed
km: ការតភ្ជាប់​បាន​បរាជ័យ​

en: Internal error
km: កំហុស​ខាង​ក្នុង​

en: Unable to read the cdrom database %s
km: មិន​អាច​អាន​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​​ស៊ីឌីរ៉ូម​​ %s បានឡើយ

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
km: សូម​ប្រើ​ apt-cdrom ដើម្បី​បង្កើត​ស៊ីឌី-រ៉ូម​នេះ​ ដែលបានរៀបចំ​តាម​ APT​ ។ apt-get ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់សម័យ ​មិន​ត្រូវ​បានប្រើ​ដើម្បី​បន្ថែម​ស៊ីឌី-រ៉ូមថ្មីឡើយ​

en: Wrong CD-ROM
km: ស៊ីឌី-រ៉ូមខុស

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
km: មិនអាចអាន់ម៉ោន ស៊ីឌី​-រ៉ូម​ នៅ​​ក្នុង​ %s បានទេ វាអាចនៅតែប្រើបាន ។

en: Disk not found.
km: រក​ថាសមិ​ន​ឃើញ​ ។

en: File not found
km: រកឯកសារ​មិន​ឃើញ​

en: [IP: %s %s]
km: [IP ៖ %s %s]

en: Connecting to %s (%s)
km: កំពុង​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ %s (%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
km: មិន​អាច​បង្កើត​រន្ធ​សម្រាប់ %s (f=%u t=%u p=%u) បានឡើយ

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម​ការតភ្ជាប់​​ទៅ​កាន់​ %s:%s (%s) បានឡើយ ។

en: Failed
km: បាន​បរាជ័យ

en: Could not connect to %s:%s (%s).
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ %s:%s (%s) បានឡើយ ។

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ %s:%s (%s) បានឡើយ ការ​តភ្ជាប់​បានអស់​ពេល​

en: Connecting to %s
km: កំពុង​តភ្ជាប់​ទៅកាន់ %s

en: Could not resolve '%s'
km: មិន​អាច​ដោះស្រាយ​ '%s' បានឡើយ

en: Temporary failure resolving '%s'
km: ការ​ដោះស្រាយ​ភាព​បរាជ័យ​​បណ្តោះអាសន្ន '%s'

en: Failed to stat
km: បរាជ័យ​ក្នុងការថ្លែង

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
km: URI មិនត្រឹមត្រូវ​ URIS មូលដ្ឋានមិនត្រូវ​ចាប់ផ្តើម​ជាមួយ​ // ឡើយ

en: At least one invalid signature was encountered.
km: ​បានជួប​ប្រទះ​​​​ហត្ថលេខា​យ៉ាងហោចណាស់មួយ ដែ​លត្រឹមត្រូវ​ ។

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
km: កំហុស​ខាងក្នុង​ ៖ ហត្ថលេខា​​ល្អ ប៉ុន្តែ ​មិន​អាច​កំណត់​កូនសោ​ស្នាម​ម្រាមដៃ ?!

en: The following signatures were invalid:
km: ហត្ថលេខា​ខាង​ក្រោម​មិន​ត្រឹមត្រូវ ៖

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
km: ហត្ថលេខា​ខាងក្រោម​មិន​អាចផ្ទៀងផ្ទាត់បាន​ទេ​ ព្រោះកូនសោ​សាធារណៈមិន​អាច​ប្រើ​បាន​ ៖

en: Error reading from server. Remote end closed connection
km: កំហុស​ក្នុងការ​អាន​ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ ។ ការបញ្ចប់​ពីចម្ងាយ​បានបិទការតភ្ជាប់

en: Error reading from server
km: កំហុស​ក្នុងការអាន​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Error writing to file
km: កំហុស​ក្នុងការ​សរសេរទៅកាន់​ឯកសារ

en: Select failed
km: ជ្រើស​បាន​បរាជ័យ​

en: Connection timed out
km: ការតភ្ជាប់​បាន​អស់ពេល​

en: Problem hashing file
km: បញ្ហា​ធ្វើឲ្យខូច​ឯកសារ

en: Failed to set modification time
km: បរាជ័យក្នុងការកំណត់​ពេលវេលា​ការកែប្រែ​
