aptitude 0.4.11.9 - en to ca translation catalogue (798 entries)

note: TRANSLATORS: These strings describing config items should be the same width.
en: %BOption:%b
ca: %BOpció:%b

note: TRANSLATORS: These strings describing config items should be the same width.
en: %BDefault:%b
ca: %BPredeterminat:%b

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

note: TRANSLATORS: These strings describing config items should be the same width.
en: %BValue:%b
ca: %BValor:%b

en: Editing "%ls":
ca: S'està editant «%ls»:

note: TRANSLATORS: These strings describing config items should be the same width.
en: %BChoice:%b
ca: %BSelecció:%b

en: Display some available commands at the top of the screen
ca: Mostra algunes ordres disponibles al capdamunt de la pantalla

en: Hide the menu bar when it is not being used
ca: Amaga la barra de menú quan no s'estigui utilitzant

en: Use a minibuffer-style prompt when possible
ca: Quan sigui possible utilitza un indicador d'estil de memòria intermitja petita

en: Show partial search results (incremental search)
ca: Mostra els resultats de la cerca parcial (cerca incremental)

en: Closing the last view exits the program
ca: Tancant l'última vista sortiu del programa

en: Prompt for confirmation at exit
ca: Sol·licita la confirmació a la sortida

en: Pause after downloading files
ca: Atura't després de baixar els fitxers

en: Never
ca: Mai

en: When an error occurs
ca: Quan es produeix un error

en: Always
ca: Sempre

en: Use a 'status-line' download indicator for all downloads
ca: Utilitza un indicador de baixada de 'línia d'estat' per a totes les baixades

en: Display the information area by default
ca: Mostra per defecte l'àrea d'informació

en: Display tabs for the available views
ca: Mostra pestanyes per a les visualitzacions disponibles

en: Display tabs for the information area
ca: Mostra pestanyes per a l'àrea d'informació

en: Advance to the next item after changing the state of a package
ca: Després de canviar l'estat del paquet avança al següent element

en: Automatically show why packages are broken
ca: Mostra automàticament perquè són trencats els paquets

en: The default grouping method for package views
ca: El mètode d'agrupació predeterminat per a la visualització de paquets

en: The default display-limit for package views
ca: El límit de visualització predeterminat per a les vistes de paquets

en: The display format for package views
ca: El format de visualització per a les vistes de paquets

en: The display format for the status line
ca: El format de visualització per a la línia d'estat

en: The display format for the header line
ca: El format de visualització per a la línia de la capçalera

en: Automatically upgrade installed packages
ca: Actualitza automàticament els paquets instal·lats

en: Remove obsolete package files after downloading new package lists
ca: Suprimeix els fitxers dels paquets obsolets al baixar les llistes de paquets nous

en: URL to use to download changelogs
ca: URL a utilitzar per baixar els registres de canvis

en: Display a preview of what will be done before doing it
ca: Mostra una previsualització de les tasques que es duran a terme abans d'executar-les

en: Forget which packages are "new" whenever the package lists are updated
ca: Oblida quins paquets són "nous" en qualsevol actualització de la llista de paquets

en: Forget which packages are "new" whenever packages are installed or removed
ca: Oblida quins paquets són "nous" en qualsevol instal·lació o supressió de paquets

en: Do not display a warning when the first change is made in read-only mode
ca: No mostris un avís en produir-se la primera modificació en el mode només-lectura.

en: Warn when attempting to perform a privileged action as a non-root user
ca: Avisa quan s'intentin realitzar accions privilegiades sense ser superusuari

en: File to log actions into
ca: Fitxer on registrar les accions

en: Automatically resolve dependencies of a package when it is selected
ca: Resol automàticament les dependències d'un paquet seleccionat

en: Automatically fix broken packages before installing or removing
ca: Abans d'iniciar la instal·lació o supressió arregla automàticament els paquets trencats.

en: Install recommended packages automatically
ca: Instal·la automàticament els paquets recomanats

en: Remove unused packages automatically
ca: Suprimeix automàticament els paquets no utilitzats

en: Allow dependency resolutions that break holds or forbids
ca: Permet resolucions de dependències que trenquin retencions o prohibicions

en: UI options
ca: Opcions de l'IU

en: Dependency handling
ca: Gestió de les dependències

en: Miscellaneous
ca: Variat

en: %ls: Examine
ca: %ls: Examina

en: %ls: Apply
ca: %ls: Aplica

en: %ls: Next
ca: %ls: Següent

en: %ls: Previous
ca: %ls: Anterior

en: Dependency resolution disabled.
ca: Resolució de dependències inhabilitada.

en: Unable to resolve dependencies.
ca: No s'han pogut resoldre les dependències.

en: Fatal error in resolver
ca: S'ha produït un error fatal al sistema de resolució

en: [%d(%d)/...] Resolving dependencies
ca: [%d(%d)/...] S'estan resolent les dependències

en: Internal error: unexpected null solution.
ca: S'ha produït un error intern: solució nul·la no esperada.

en: %d install | %d installs
ca[0]: %d instal·lació
ca[1]: %d instal·lacions

en: %d removal | %d removals
ca[0]: %d supressió
ca[1]: %d supressions

en: %d keep | %d keeps
ca[0]: %d mantingut
ca[1]: %d mantinguts

en: %d upgrade | %d upgrades
ca[0]: %d actualitzat
ca[1]: %d actualitzats

en: %d downgrade | %d downgrades
ca[0]: $d desactualitzat
ca[1]: %d desactualitzats

en: "%s" is a virtual package provided by:
ca: "%s" és un paquet virtual proporcionat per:

en: You must choose one to install.
ca: N'heu de seleccionar un a instal·lar.

en: %s is already installed at the requested version (%s)
ca: La versió sol·licitada (%s) de %s ja està instal·lada

en: Package %s is not installed, so it will not be removed
ca: El paquet %s no està instal·lat, no se suprimirà

en: Package %s is not installed, cannot forbid an upgrade
ca: El paquet %s no està instal·lat, no es pot prohibir l'actualització

en: Package %s is not upgradable, cannot forbid an upgrade
ca: El paquet %s no és actualitzable, no es pot prohibir l'actualització

en: Note: selecting the task "%s: %s" for installation
ca: Nota: s'està seleccionant la tasca "%s: %s" per a la instal·lació

en: Couldn't find any package whose name or description matched "%s"
ca: No s'ha pogut trobar cap paquet amb un nom o descripció que coincideixi amb "%s"

en: Bad action character '%c'
ca: El caràcter d'acció '%c' és erroni

en: Get:
ca: Obté:

en: Changelog download failed: %s
ca: Ha fallat la descàrrega del registre de canvis: %s

en: Changelog of %s
ca: El registre de canvis de %s

en: Can't execute sensible-pager, is this a working Debian system?
ca: No es pot executar el sensible-pager, és un sistema Debian en funcionament?

en: Couldn't find a changelog for %s
ca: No s'ha pogut trobar un registre de modificacions de %s

en: Couldn't run pager %s
ca: No s'ha pogut executar el paginador %s

en: E: The clean command takes no arguments
ca: E: L'ordre de neteja no admet cap argument

en: Del %s* %spartial/*
ca: Suprimeix %s* %sparcial/*

en: Del %s %s [%sB]
ca: Suprimeix %s %s [%sB]

en: E: The autoclean command takes no arguments
ca: E: L'ordre de neteja automàtica no admet cap argument

en: Would free %sB of disk space
ca: S'alliberaran %sB d'espai en disc

en: Freed %sB of disk space
ca: S'ha alliberat %sB d'espai en disc

en: Deleting downloaded files
ca: S'estan suprimint els fitxers baixats

en: Invalid operation %s
ca: L'operació %s no és vàlida

en: Unexpected pattern argument following "keep-all"
ca: Hi ha un argument del patró inesperat a continuació de "keep-all"

en: Unable to safely resolve dependencies, try running with --full-resolver.
ca: No s'ha pogut resoldre les dependències de forma segura, proveu a executar-ho amb --full-resolver.

en: Abort.
ca: Avorta.

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
ca: S'han obtingut %sB en %s (%sB/s)

en: Media change: Please insert the disc labeled '%s' into the drive '%s' and press [Enter].
ca: Canvi del medi: introduïu el disc amb l'etiqueta «%s» a la unitat «%s» i feu clic en [Retorn].

en: [Working]
ca: [S'està treballant]

en: No such package "%s"
ca: El paquet «%s» no existeix

en: Would forget what packages are new
ca: S'ignorarà quins paquets són nous

en: There are no Easter Eggs in this program.
ca: Aquest programa no té ous de Pasqua.

en: There really are no Easter Eggs in this program.
ca: No, aquest programa no té cap ou de Pasqua.

en: Didn't I already tell you that there are no Easter Eggs in this program?
ca: No us he dit que no hi havia cap ou de Pasqua en aquest programa?

en: Stop it!
ca: Atura-ho!

en: Okay, okay, if I give you an Easter Egg, will you go away?
ca: D'acord, d'acord... si us dono un ou de Pasqua, marxareu?

en: All right, you win.
ca: D'acord, heu guanyat.

en: What is it?  It's an elephant being eaten by a snake, of course.
ca: Què és això?  Evidentment és una serp menjant-se un elefant.

en: Config files
ca: Fitxers de configuració

en: The following packages are BROKEN:
ca: Els paquets següents contenen errors.

en: The following packages are unused and will be REMOVED:
ca: Els paquets següents no s'utilitzen i se suprimiran:

en: The following packages have been automatically kept back:
ca: Els paquets següents s'han apartat automàticament:

en: The following NEW packages will be automatically installed:
ca: Els paquets nous següents s'instal·laran automàticament:

en: The following packages will be automatically REMOVED:
ca: Els paquets següents se suprimiran automàticament:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
ca: Els paquets següents es desactualitzaran:

en: The following packages have been kept back:
ca: Els paquets següents s'han apartat:

en: The following packages will be REINSTALLED:
ca: Els paquets següents es tornaran a instal·lar:

en: The following NEW packages will be installed:
ca: Els paquets nous següents s'instal·laran:

en: The following packages will be REMOVED:
ca: Els paquets següents se suprimiran:

en: The following packages will be upgraded:
ca: Els paquets següents s'actualitzaran:

en: The following partially installed packages will be configured:
ca: Els paquets parcialment instal·lats següents es configuraran:

en: The following ESSENTIAL packages will be REMOVED!
ca: Els paquets essencials següents se suprimiran

en: The following ESSENTIAL packages will be BROKEN by this action:
ca: Els paquets essencials següents contindran errors arran de l'acció:

en: WARNING: Performing this action will probably cause your system to break!
             Do NOT continue unless you know EXACTLY what you are doing!
ca: Avís: la realització d'aquesta tasca pot induir a errors en el vostre sistema.
          No contineu si no coneixeu exactament el que esteu fent.

en: I am aware that this is a very bad idea
ca: Sóc conscient que no és una bona idea

en: To continue, type the phrase "%s":
ca: Per continuar introduïu la frase "%s":

en: WARNING: untrusted versions of the following packages will be installed!
    
    Untrusted packages could compromise your system's security.
    You should only proceed with the installation if you are certain that
    this is what you want to do.
ca: Avís: s'instal·laran versions no fiables dels paquets següents!
    
    Els paquets no fiables podrien comprometre la seguretat del vostre sistema.
    Únicament hauríeu de continuar la instal·lació si n'esteu completament segur.

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations is 'true'!
ca: *** Avís ***   S'estan ignorant les violacions de confiança perquè
                  %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations és «cert».

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      APT::Get::AllowUnauthenticated is 'true'!
ca: *** Avís ***   S'estan ignorant aquestes violacions de confiança perquè
                   APT::Get::AllowUnauthenticated és «cert».

en: Do you want to ignore this warning and proceed anyway?
ca: Voleu ignorar l'avís i continuar?

en: To continue, enter "%s"; to abort, enter "%s":
ca: Per continuar introduïu "%s"; per abortar introduïu "%s":

en: The following packages are RECOMMENDED but will NOT be installed:
ca: Els paquets següents són RECOMANATS però NO s'instal·laran:

en: The following packages are SUGGESTED but will NOT be installed:
ca: Els paquets següents són un SUGGERIMENT però NO s'instal·laran:

en: No packages will be installed, upgraded, or removed.
ca: No s'instal·larà, actualitzarà o suprimirà cap paquet.

en: %lu packages upgraded, %lu newly installed,
ca: %lu paquets actualitzats, %lu instal·lats,

en: %lu reinstalled,
ca: %lu tornats a instal·lar,

en: %lu downgraded,
ca: %lu desactualitzats,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
ca: %lu a suprimir i %lu a no actualitzar.

en: Need to get %sB/%sB of archives.
ca: Es necessita obtenir %sB/%sB d'arxius.

en: Need to get %sB of archives.
ca: Es necessita obtenir %sB d'arxius.

en: After unpacking %sB will be used.
ca: Després del desempaquetat s'utilitzaran %sB.

en: After unpacking %sB will be freed.
ca: Després del desempaquetat s'alliberaran %sB.

en: No packages to show -- enter the package names on the line after 'i'.
ca: No s'ha trobat cap paquet a mostrar -- introduïu els noms dels paquets a la línia a continuació de 'i'.

en: Press Return to continue.
ca: Per continuar premeu la tecla de retorn.

en: No packages found -- enter the package names on the line after 'c'.
ca: No s'ha trobat cap paquet -- introduïu els noms dels paquets a la línia a continuació de 'c'.

en: continue with the installation
ca: continua la instal·lació

en: abort and quit
ca: atura i surt

en: show information about one or more packages; the package names should follow the 'i'
ca: mostra la informació sobre un o més paquets; els noms dels paquets haurien d'anar a continuació de l'i'

en: show the Debian changelogs of one or more packages; the package names should follow the 'c'
ca: mostra els registres de modificacions de Debian d'un o més paquets; els noms dels paquets haurien d'anar a continuació de la 'c'

en: toggle the display of dependency information
ca: commuta la visualització de la informació de dependències

en: toggle the display of changes in package sizes
ca: commuta la visualització de les modificacions des les mides dels paquets

en: toggle the display of version numbers
ca: commuta la visualització dels números de versió

en: enter the full visual interface
ca: entra a la interfície visual

en: You may also specify modification to the actions which will be taken.  To do so, type an action character followed by one or more package names (or patterns).  The action will be applied to all the packages that you list.  The following actions are available:
ca: També hauríeu d'especificar les modificacions de les accions que s'aplicaran prement un caràcter d'acció seguit d'un o més noms de paquets (o patrons). L'acció s'aplicarà a tots els paquets de la llista. Les accions disponibles són:

en: '+' to install packages
ca: '+' per instal·lar els paquets

en: '+M' to install packages and immediately flag them as automatically installed
ca: '+M' per instal·lar els paquets i immediàtament marcar-los com a instal·lats automàticament

en: '-' to remove packages
ca: '-' per suprimir els paquets

en: '_' to purge packages
ca: '_' per purgar els paquets

en: '=' to place packages on hold
ca: '=' per a retenir els paquets

en: ':' to keep packages in their current state without placing them on hold
ca: ':' per mantenir l'estat actual dels paquets sense retenir-los

en: '&M' to mark packages as automatically installed
ca: '&M' per marcar els paquets com a instal·lats automàticament

en: '&m' to mark packages as manually installed
ca: '&m' marca els paquets com a instal·lats manualment

en: '&BD' to install the build-dependencies of a package.
ca: «&BD» per a instal·lar les dependències de construcció d'un paquet.

en: Commands:
ca: Ordres:

en: Do you want to continue? [Y/n/?]
ca: Esteu segur de voler continuar? [Y/n/?]

en: Invalid response.  Please enter a valid command or '?' for help.
ca: La resposta no és vàlid. Introduïu una ordre vàlid o '?' per a ajuda.

en: 
    Dependency information will be shown.
ca: 
    Es mostrarà la informació de les dependències.

en: 
    Dependency information will not be shown.
ca: 
    No es mostrarà la informació de les dependències.

en: 
    Versions will be shown.
ca: 
    Es mostraran les versions.

en: 
    Versions will not be shown.
ca: 
    No es mostraran les versions.

en: 
    Size changes will be shown.
ca: 
    Es mostraran els canvis de mides.

en: 
    Size changes will not be shown.
ca: 
    No es mostraran els canvis de mides.

en: Unable to open %s for writing
ca: No s'ha pogut obrir %s per a l'escriptura

en: Error writing resolver state to %s
ca: S'ha produït un error en escriure l'estat del sistema de resolució a %s

en: Resolver state successfully written!
ca: L'estat del sistema de resolució s'ha desat correctament!

en: accept the proposed changes
ca: accepta les modificacions proposades

en: give up and quit the program
ca: atura i surt del programa

en: move to the next solution
ca: mou-te a la solució següent

en: move to the previous solution
ca: mou-te a la solució anterior

en: examine the solution in the visual user interface
ca: examina la solucio en la intefície d'usuari visual

en: adjust the state of the listed packages, where ACTION is one of:
ca: ajusta l'estat dels paquets llistat, on l'ACCIÓ és una de:

en: Adjustments will cause the current solution to be discarded and recalculated as necessary.
ca: Els ajustaments provocaran que es descarti la solució actual i es recalculi en cas de ser necessari.

en: The version %s is available in the following archives:
ca: La versió %s està disponible en els arxius següents:

en: Select the version of %s that should be used:
ca: Seleccioneu la versió de %s que s'hauria d'utilitzar:

en: Invalid response.  Please enter an integer between 1 and %d.
ca: La resposta no és vàlida. Introduïu una enter entre 1 i %d,

en: Expected at least one package/version pair following '%c'
ca: S'espera un o més parells paquet/versió a continuació de '%c'

en: Expected a version or "%s" after "%s"
ca: S'esperava una versió o «%s» a continuació de «%s»

en: %s has no version named "%s"
ca: %s no disposa de cap versió anomenada "%s"

en: Allowing the removal of %s
ca: S'està acceptant la supressió de %s

en: Allowing the installation of %s version %s (%s)
ca: S'està acceptant la instal·lació de %s versió %s (%s)

en: Rejecting the removal of %s
ca: S'està rebutjant la supressió de %s

en: Rejecting the installation of %s version %s (%s)
ca: S'està rebutjant la instal·lació de %s versió %s (%s)

en: No longer requiring the removal of %s
ca: No és necessària la supressió de %s

en: No longer requiring the installation of %s version %s (%s)
ca: No és necessària instal·lacióde %s versió %s (%s)

en: Requiring the removal of %s
ca: És necessària la supressió de %s

en: Requiring the installation of %s version %s (%s)
ca: És necessària la instal·lació de %s versió %s (%s)

en: open: %zd; closed: %zd; defer: %zd; conflict: %zd
ca: oberts: %zd; tancats: %zd; aplaçats: %zd; amb conflictes: %zd

en: Resolving dependencies...
ca: S'estan resolent les dependències...

en: The following actions will resolve these dependencies:
ca: Les accions següents resoldran les dependències:

en: Accept this solution? [Y/n/q/?]
ca: Accepteu la solució? [Y/n/q/?]

en: Abandoning all efforts to resolve these dependencies.
ca: S'estan abandonant les tasques per resoldre aquestes dependències.

en: The following commands are available:
ca: Es disposa de les ordres següents:

en: File to write resolver state to:
ca: S'ha produït un error en desar l'estat del sistema de resolució a:

en: Invalid response; please enter one of the following commands:
ca: La resposta no és vàlida; introduïu una de les ordres següents:

en: No solution found within the allotted time.  Try harder? [Y/n]
ca: No s'ha trobat cap solució en l'interval de temps especificat. Ho voleu provar
    amb més insistència? [Y/n]

en: Invalid response; please enter 'y' or 'n'.
ca: La resposta no és vàlida; introduïu 'y' o 'n'.

en: Unable to resolve dependencies!  Giving up...
ca: No s'han pogut resoldre les dependències! Finalitzant...

en: *** No more solutions available ***
ca: *** No hi ha més solucions disponibles ***

en: iconv of %s failed.
ca: s'ha produït un error en l'iconv de %s.

en: search: You must provide at least one search term
ca: cerca: heu de proporcionar, com a mínim, un terme de cerca

en: not installed
ca: no instal·lat

en: unpacked
ca: desempaquetats

en: partially configured
ca: parcialment configurat

en: partially installed
ca: parcialment instal·lat

en: not installed (configuration files remain)
ca: no instal·lat (es mantenen els fitxers de configuració)

en: installed
ca: instal·lat

en: %s; will be purged because nothing depends on it
ca: %s; es purgaran perquè no en depèn res

en: %s; will be purged
ca: %s; es purgarà

en: %s; will be removed because nothing depends on it
ca: %s; se suprimirà perquè no en depèn res

en: %s; will be removed
ca: %s; se suprimirà

en: %s%s; will be downgraded [%s -> %s]
ca: %s%s; es desactualitzarà [%s -> %s]

en: %s%s; will be upgraded [%s -> %s]
ca: %s%s; s'actualitzarà [%s -> %s]

en: not a real package
ca: no és un paquet real

en:  [held]
ca:  [retingut]

en: %s%s; will be installed
ca: %s%s; s'instal·larà

en: %s%s; will be installed automatically
ca: %s%s; s'instal·larà automàticament

en: %s; version %s will be installed
ca: %s; s'instal·larà la versió %s

en: %s; version %s will be installed automatically
ca: %s; s'instal·larà automàticament la versió %s

en: Package:
ca: Paquet:

en: State
ca: Estat

en: Provided by
ca: Proporcionat per

en: Version:
ca: Versió:

en: Essential:
ca: Essencial:

en: yes
ca: sí

en: New
ca: Nou

en: Forbidden version
ca: Versió prohibida

en: Automatically installed
ca: Instal·lat automàticament

en: Priority:
ca: Prioritat:

en: Section:
ca: Secció:

en: Maintainer:
ca: Mantenidor:

en: Architecture:
ca: Arquitectura:

en: Uncompressed Size:
ca: Mida descomprimit:

en: Compressed Size:
ca: Mida comprimit:

en: Filename:
ca: Nom del fitxer:

en: Archive
ca: Arxiu

en: Depends
ca: Depèn

en: PreDepends
ca: PreDepèn

en: Recommends
ca: Recomana

en: Suggests
ca: Suggereix

en: Conflicts
ca: Entra en conflicte

en: Replaces
ca: Substitueix

en: Obsoletes
ca: Obsolet

en: Provides
ca: Proporciona

en: Description:
ca: Descripció:

en: Unable to locate package %s
ca: No s'ha pogut ubicar el paquet %s

en: Unable to parse pattern %s
ca: No s'ha pogut analitzar el patró %s

en: but it is not installable
ca: però no es pot instal·lar.

en:  or
ca:  o

en: The following packages have unmet dependencies:
ca: No s'han trobat les dependències del paquets següents:

en: Would download/install/remove packages.
ca: Es baixarà/instal·larà/suprimirà paquets.

en: Internal Error, Ordering didn't finish
ca: S'ha produït un error intern, l'ordre no ha finalitzat

en: Deleting obsolete downloaded files
ca: S'estan suprimint els fitxers baixats obsolets

en: E: The update command takes no arguments
ca: E: L'ordre d'actualització no admet cap argument

en: No candidate version found for %s
ca: No s'ha trobat cap versió candidata per a %s

en: No current or candidate version found for %s
ca: No s'ha trobat cap versió actual o candidata per a %s

en: Unable to find an archive "%s" for the package "%s"
ca: No s'ha pogut trobar l'arxiu "%s" del paquet "%s"

en: Unable to find a version "%s" for the package "%s"
ca: No s'ha pogut trobar la versió "%s" del paquet "%s"

en: Internal error: invalid value %i passed to cmdline_find_ver!
ca: S'ha produït un error intern: s'ha passat un valor %i no vàlid a cmdline_find_ver

en: You cannot specify both an archive and a version for a package
ca: No podeu especificar un arxiu i una versió per a un paquet

en: Current status: %F.
ca: Estat actual: %F.

en: dep_level
ca: nivell_dep

en: DependsOnly
ca: NomésDepèn

en: version_selection
ca: selecció_versió

en: Current
ca: Actual

en: Candidate
ca: Candidat

en: Install
ca: Instal·la

en: InstallNotCurrent
ca: Instal·latNoActual

en: allow_choices
ca: permet_opcions

en: true
ca: cert

en: false
ca: fals

en: Install(%s)
ca: Instal·la(%s)

en: Remove(%s)
ca: Suprimeix(%s)

en: Install(%s provides %s)
ca: Instal·la(%s proveeix %s)

en: Remove(%s provides %s)
ca: Suprimeix(%s proveeix %s)

en: No package named "%s" exists.
ca: No existeix cap paquet anomenat «%s».

en: Unable to parse some match patterns.
ca: No s'ha pogut analitzar alguns patrons de coincidència.

en: %s: this command requires at least one argument (the package to query).
ca: %s: aquesta ordre requereix almenys un argument (el paquet a consultar).

en: Unexpected end-of-file on standard input
ca: S'ha obtingut un indicador de final de fitxer inesperat a l'entrada estàndard

en: UNSATISFIED
ca: No satisfetes

en: UNAVAILABLE
ca: No disponible

en: Tags
ca: Marcadors

en: User Tags
ca: Marcadors d'usuari

en:  [Working]
ca:  [S'està treballant]

en: [Hit]
ca:  [Marcat]

en: [Downloaded]
ca:  [Baixat]

en: Downloaded %sB in %s (%sB/s).
ca: Baixats %sB en %s (%sB/s).

en: %n%nSome files were not downloaded successfully.
ca: %n%nAlguns fitxers no s'ha descarregat satisfactòriament.

en: Continue
ca: Continua

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Total Progress:
ca: Progrés total:

en:  [ %i%% ] (%sB/s, %s remaining)
ca:  [ %i%% ] (%sB/s, %s restant)

en:  [ %i%% ] (stalled)
ca:  [ %i%% ] (bloquejat)

en: Downloading...
ca: S'està baixant...

en: Please insert the disc labeled "%s" into the drive "%s"
ca: Introduïu el disc etiquetat com a "%s" a la unitat "%s"

en: Abort
ca: Avorta

en: [IGNORED]
ca: [Ignorat]

en: [ERROR]
ca: [Error]

note: TRANSLATORS: Std = Standard
en: Std
ca: Est

note: TRANSLATORS: Opt = Optional
en: Opt
ca: Opc

note: TRANSLATORS: Xtr = Extra
en: Xtr
ca: Ext

en: ERR
ca: Err

en: main
ca: principal

en: Couldn't read list of sources
ca: No s'ha pogut llegir la llista de fonts

en: Can't open Aptitude extended state file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'estat estès de l'Aptitude

en: Reading extended state information
ca: S'està llegint la informació d'estat estesa

en: Initializing package states
ca: S'estan inicialitzant els estats dels paquets

en: Cannot open Aptitude state file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'estat de l'Aptitude

en: Writing extended state information
ca: S'està escrivint la informació d'estat estesa

en: Couldn't write state file
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer d'estat

en: failed to remove %s
ca: s'ha produït un error en suprimir %s

en: failed to rename %s to %s
ca: s'ha produït un error en renombrar %s a %s

en: couldn't replace %s with %s
ca: no s'ha pogut reemplaçar %s per %s

en: Could not regain the system lock!  (Perhaps another apt or dpkg is running?)
ca: No s'ha pogut tornar a obtenir el candau del sistema (Potser hi ha algun altre apt o dpkg executant-se?)

en: Unable to correct dependencies, some packages cannot be installed
ca: No s'han pogut resoldre les dependències, alguns paquets no es poden instal·lar

en: The list of sources could not be read.
ca: No s'ha pogut llegir la llista de fonts.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
ca: No s'han pogut analitzar o obrir les llistes de paquets o el fitxer d'estat.

en: You may want to update the package lists to correct these missing files
ca: Probablement voldreu actualitzar la llista de paquets per resoldre els problemes amb els fitxers que falten.

en: The package cache is not available; unable to download and install packages.
ca: La memòria cau de paquets no està disponible; no es poden descarregar i instal·lar paquets.

en: Couldn't read source list
ca: No s'ha pogut llegir la llista de fonts

en: Internal error: couldn't generate list of packages to download
ca: S'ha produït un error intern, no s'ha pogut generar la llista de paquets a baixar

en: Failed to fetch %s: %s
ca: No s'ha pogut obtenir %s: %s

en: Unable to correct for unavailable packages
ca: No s'ha pogut solucionar els problemes amb els paquets no disponibles

en: Couldn't read list of package sources
ca: No s'ha pogut llegir la llista de fonts de paquets

en: Couldn't clean out list directories
ca: No s'han pogut netejar els directoris de la llista

en: Couldn't rebuild package cache
ca: No s'ha pogut regenerar la memòria cau de paquets

en: Unable to open %s to log actions
ca: No s'ha pogut obrir el %s per registrar les accions

en: Error generating local time (%s)
ca: S'ha produït un error en generar l'hora local (%s)

en: log report
ca: informe del registre

en: Will install %li packages, and remove %li packages.
ca: S'instal·laran %li paquets i se'n suprimiran %li.

en: %sB of disk space will be used
ca: s'utilitzarà %sB d'espai en disc

en: %sB of disk space will be freed
ca: s'alliberarà %sB d'espai en disc

en: INSTALL
ca: Instal·la

en: REMOVE
ca: Suprimeix

en: REINSTALL
ca: Reinstal·la

en: HOLD
ca: Retingut

en: BROKEN
ca: Trencats

en: REMOVE, NOT USED
ca: Suprimeix, no utilitzat

en: REMOVE, DEPENDENCIES
ca: Suprimeix, dependències

en: INSTALL, DEPENDENCIES
ca: Instal·la, dependències

en: HOLD, DEPENDENCIES
ca: Retingut, dependències

en: UNCONFIGURED
ca: No configurat

en: Unknown action type: %s
ca: El tipus d'acció és desconegut: %s

en: Unterminated literal string after %s
ca: Cadena literal inacabada a continuació de %s

en: Unknown priority %s
ca: La prioritat %s és desconeguda

en: Expected '%c', got '%c'.
ca: S'esperava «%c», s'ha obtingut «%c».

en: Unknown dependency type: %s
ca: El tipus de dependència és desconegut: %s

en: Unmatched '('
ca: «(» no emparellat

en: Provides: cannot be broken
ca: Proporciona: no hi pot haver errors

en: Unknown pattern type: %c
ca: El tipus de patró és desconegut: %c

en: Can't search for ""
ca: No es pot cercar ""

en: Unexpected empty expression
ca: L'expressió, inesperadament, és buida

en: Unexpected ')'
ca: El ')' és inesperat

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
ca: No s'ha pogut ubicar un fitxer per al paquet %s. Probablement indiqui que heu d'arreglar-lo manualment (causat per l'inexistència de l'arquitectura)

en: The package index files are corrupted. No Filename: field for package %s.
ca: Els fitxer d'índex del paquet contenen error. Sene nom de fitxer: camp pel paquet %s.

en: Building tag database
ca: S'està generant la base de dades de marcadors

en: Reading task descriptions
ca: S'estan llegint les descripcions de les tasques

en:  or
ca:  o

en: Unable to stat "%s"
ca: No s'ha pogut obtenir l'estat de "%s"

en: Unable to remove "%s"
ca: No s'ha pogut suprimir "%s"

en: Unable to list files in "%s"
ca: No s'ha pogut llistar els fitxers de "%s"

en: Failure closing directory "%s"
ca: S'ha produït un error en tancar el directori "%s"

en: Unable to remove directory "%s"
ca: No s'ha pogut suprimir el directori "%s"

en: Perform all pending installs and removals
ca: Realitza totes les instal·lacions i supressions pendents

en: Check for new versions of packages
ca: Verifica si hi ha noves versions dels paquets

en: Mark all upgradable packages which are not held for upgrade
ca: Marca tots els paquets actualitzables que no estiguin retinguts per a l'actualització

en: Forget which packages are "new"
ca: Oblida quins paquets són "nous"

en: Cancel all pending installations, removals, holds, and upgrades.
ca: Cancel·la totes les instal·lacions, supressions, retencions i actualitzacions pendents.

en: Delete package files which were previously downloaded
ca: Suprimeix els fitxers dels paquets prèviament baixats

en: Delete package files which can no longer be downloaded
ca: Suprimeix els fitxers dels paquets que no es podran tornar a baixar

en: Reload the package cache
ca: Torna a carregar la memòria cau dels paquets

en: Exit the program
ca: Surt del programa

en: Undo the last package operation or group of operations
ca: Desfés l'última operació o grup d'operacions del paquets

en: Packages
ca: Paquets

en: Preview
ca: Previsualització

en: Resolver
ca: Sistema de resolució

en: Changelog
ca: Registre de canvis

en: Rejected
ca: Rebutjada

en: No preference
ca: Sense preferència

en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Browse
ca: Navega

en: Explore the available packages.
ca: Explora els paquets disponibles

en: Preferences
ca: Preferències

en: Description
ca: Descripció

en: Cancel any actions on %s.
ca: Canc^el·la qualsevol acció a %s.

en: Cancel the reinstallation of %s.
ca: Cancel·la la reinstal·lació de %s.

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Reinstall
ca: Reinstal·la

en: Downgrade
ca: Desactualitza

en: Remove
ca: Suprimeix

en: A package-list update or install run is already taking place.
ca: La llista de paquets ja s'està actualitzant o instal·lant.

en: Downloading packages
ca: S'estan baixant les paquets

en: Keep
ca: Mantén

en: Hold
ca: Retén

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Building view
ca: S'està construïnt la vista

en: Packages with unsatisfied dependencies
     The dependency requirements of these packages will be unmet after the install is complete.
     .
     The presence of this tree probably indicates that something is broken, either on your system or in the Debian archive.
ca: Paquets amb dependències no resoltes
     Les necessitats de les dependències d'aquests paquets es presentaran després de completar-se la instal·lació.
     .
     La presència d'aquest arbre indica, molt probablement, que hi ha algun error en el vostre sistema o en l'arxiu de Debian.

en: Packages being removed because they are no longer used
     These packages are being deleted because they were automatically installed to fulfill dependencies, and the planned action will result in no installed package declaring an 'important' dependency on them.
ca: Paquets a suprimir perquè no s'utilitzaran més
    
     Aquests paquets se suprimeixen perquè van ser instal·lats automàticament per resoldre dependències, i després d'aplicar les accions programades no hi haurà cap paquet instal·lat que en depengui.

en: Packages being automatically held in their current state
     These packages could be upgraded, but they have been kept in their current state to avoid breaking dependencies.
ca: Paquets que s'estan retenint automàticament en el seu estat actual
     Aquests paquets es podrien actualitzar, però s'han retingut en el seu estat actual per evitar provocar errors amb les dependències.

en: Packages being automatically installed to satisfy dependencies
     These packages are being installed because they are required by another package you have chosen for installation.
ca: Paquets a instal·lar automàticament per resoldre les dependències
     Aquests paquets s'instal·len per arran de la necessitats d'un altre paquet a instal·lar.

en: Packages being deleted due to unsatisfied dependencies
     These packages are being deleted because one or more of their dependencies is no longer available, or because another package conflicts with them.
ca: Paquets a suprimir arran de l'incompliment de les dependències
     Aquests paquets se suprimeixen arran de la impossibilitat de resoldre una o diverses dependències, o perquè un altre paquet hi entra en conflicte.

en: Packages to be downgraded
     An older version of these packages than is currently installed will be installed.
ca: Paquets a desactualitzar
     S'instal·la una versió més vella dels paquets actuals.

en: Packages being held back
     These packages could be upgraded, but you have asked for them to be held at their current version.
ca: Paquets retinguts
     Aquests paquets es podrien actualitzar, però heu demanat retenir-los a la versió actual.

en: Packages to be reinstalled
     These packages will be reinstalled.
ca: Paquets a reinstal·lar
     Aquests paquets es reinstal·laran.

en: Packages to be installed
     These packages have been manually selected for installation on your computer.
ca: Paquets a instal·lar
     Aquests paquets s'han seleccionat manualment per a la instal·lació

en: Packages to be removed
     These packages have been manually selected for removal.
ca: Paquets a suprimir
     Aquests paquets s'han seleccionat manualment per a la supressió.

en: Packages to be upgraded
     These packages will be upgraded to a newer version.
ca: Paquets a actualitzar
     Aquests paquets s'actualitzaran a una nova versió.

en: Packages that are partially installed
     These packages are not fully installed and configured; an attempt will be made to complete their installation.
ca: Paquets que estan parcialment instal·lats
     Aquests paquets no s'han instal·lat i configurat completament, es farà un intent per a completar la seua instal·lació.

en: Not Installed
ca: No instal·lat

en: Canceling the installation of %s is rejected.
ca: S'ha rebutjat la cancel·lació de la instal·lació de %s

en: Canceling the removal of %s is rejected.
ca: S'ha rebutjat la supressió de %s

en: %s depends upon %s
ca: %s depèn de %s

en: %s pre-depends upon %s
ca: %s pre-depèn de %s

en: %s suggests %s
ca: %s suggereix %s

en: %s recommends %s
ca: %s recomana %s

en: %s conflicts with %s
ca: %s entra en conflicte amb %s

en: %s breaks %s
ca: %s trenca %s

en: %s replaces %s
ca: %s substitueix %s

en: %s obsoletes %s
ca: %s deixa obsolet %s

en: Remove the following packages:
ca: Suprimeix els següents paquets:

en: Install the following packages:
ca: Instal·la els següents paquets:

en: Upgrade the following packages:
ca: Actualitza els següents paquets:

en: Downgrade the following packages:
ca: Desactualitza els següents paquets:

en: %s keep | %s keeps
ca[0]: %s mantingut
ca[1]: %s mantinguts

en: Unrecognized color name "%s"
ca: Nom del color de les desconegudes "%s"

en: Unrecognized attribute name "%s"
ca: No es reconeix el nom de l'atribut "%s"

en: Invalid entry in style definition group: "%s"
ca: El registre no és vàlid en el grup de definició d'estil: «%s»

en: Invalid tagless entry in style definition group: "%s"
ca: Registre sense marcador no vàlid en el grup de definició d'estil: «%s»

en: The default color may only be used as a background.
ca: El color predeterminat únicament s'hauria d'utilitzar com a fons.

en: Unknown style attribute %s
ca: L'atribut d'estil %s no és conegut

en: Invalid entry in keybinding group: "%s"
ca: El registre no és vàlid en el grup de vinculació de tecles: "%s"

en: Ignoring invalid keybinding "%s" -> "%s"
ca: S'omet la vinculació de tecles no vàlida «%s» -> «%s»

en: Expected policy identifier, got '%c'
ca: S'esperava un identificador de política, s'ha obtingut «%c»

en: Expected ',' or '(', got '%c'
ca: S'esperava «,» o «(», s'ha obtingut «%c»

en: Unknown grouping policy "%s"
ca: Es desconeix la polític d'agrupació «%s»

en: Terminal policy '%s' should be the last policy in the list
ca: La política del terminal '%s' hauria de ser l'última de la llista

en: Bad section name '%s' (use 'none', 'topdir', 'subdir', or 'subdirs')
ca: El nom de secció «%s» és erroni (utilitzeu «none»,«subdir» o «subdirs»)

en: Bad passthrough setting '%s' (use 'passthrough' or 'nopassthrough')
ca: Paràmetre temporal «%s» erroni (utilitza «passthrough» o «nopassthrough»)

en: Expected '(' after '%s'
ca: S'esperava '(' a continuació de '%s'

en: Unable to parse pattern at '%s'
ca: No s'ha pogut analitzar el patró a '%s'

en: Exactly one filter must be provided as an argument to a 'filter' policy
ca: Per a la política del 'filter' cal proporcionar un filtre com a argument

en: Unable to parse pattern after "%s"
ca: No s'ha pogut analitzar el patró a continuació de "%s"

en: Couldn't parse layout: No column format specified for static item
ca: No s'ha pogut analitzar el format: no s'ha especificat el format de la columna per a elements estàtics

en: Couldn't parse layout: encoding error in column descriptor
ca: No s'ha pogut analitzar el format: hi ha un error de codificació en la descripció de la columna

en: Couldn't parse layout: unknown view item type "%s"
ca: No s'ha pogut analitzar el format: es desconeix el tipus de l'element de visualització "%s"

en: Couldn't parse layout: no row number specified
ca: No s'ha pogut analitzar el format: no s'ha especificat el número de files

en: Couldn't parse layout: no width specified
ca: No s'ha pogut analitzar el format: no s'ha especificat l'amplada

en: Couldn't parse layout: no height specified
ca: No s'ha pogut analitzar el format: no s'ha especificat l'alçada

en: Unknown alignment type '%s'
ca: Tipus d'alineació '%s' desconegut

en: Invalid zero-length sorting policy name
ca: El nom de la política d'ordenació no és vàlid, està buit

en: Unmatched '(' in sorting policy description
ca: La descripció de la política d'ordenació conté un '(' que no està tancat

en: Invalid sorting policy type '%s'
ca: El tipus de política d'ordenació '%s' és invàlid

en: Can't decode multibyte string after "%ls"
ca: No es pot decodificar la cadena multibyte a continuació de "%ls"

en: Can't decode wide-character string after "%s"
ca: No es pot decodificar la cadena de caràcters llarga a continuació de "%s"

en: Compiler: g++ %s
ca: Compilador: g++ %s

en: Compiled against:
ca: Compilat contra:

en:   apt version %d.%d.%d
ca:   apt versió %d.%d.%d

en:   NCurses version: Unknown
ca:   NCurses versió: desconeguda

en:   NCurses version %s
ca:   NCurses versió: %s

en:   libsigc++ version: %s
ca:   libsigc++ versió: %s

en: 
    Current library versions:
ca: 
    Versions actuals de les biblioteques:

en:   NCurses version: %s
ca:   Versió de les NCurses: %s

en:   cwidget version: %s
ca:   Versió de les cwidget: %s

en:   Apt version: %s
ca:   Versió de l'apt: %s

en: Usage: aptitude [-S fname] [-u|-i]
ca: Utilització: aptitude [-S nomfitxer] [-u|-i]

en:        aptitude [options] <action> ...
ca:        aptitude [opcions] <acció> ...

en: Expected a number after -q=
ca: S'esperava un número a continuació de -q=

en: Expected a number after -q=, got %s
ca: S'esperava un número a continuació de -q=, s'ha obtingut %s

en: -o requires an argument of the form key=value, got %s
ca: -o precisa d'un argument del tipus clau=valor, s'ha obtingut %s

en: WEIRDNESS: unknown option code received
ca: Rar: s'ha rebut un codi d'opció desconegut

en: Unknown command "%s"
ca: Ordre desconeguda "%s"

en: Uncaught exception: %s
ca: Excepció no detectada: %s

en: Search for:
ca: Cerca:

en: Search backwards for:
ca: Cerca cap enrere:

en: Minesweeper
ca: Busca mines

en: %i/%i mines  %d %s
ca: %i/%i mines %d%s

en: second
ca: segon

en: seconds
ca: segons

en:     %s in %d %s
ca:      %s en %d %s

en: Won
ca: Guanyat

en: Lost
ca: Perdut

en: Could not open file "%s"
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer "%s"

en: Could not load game from %s
ca: No s'ha pogut carregar el joc de %s

en: The board height must be a positive integer
ca: L'alçada del tauler ha de ser un enter positiu

en: The board width must be a positive integer
ca: L'amplada del tauler ha de ser un enter positiu

en: Invalid mine count; please enter a positive integer
ca: El nombre de mines no és  vàlid; introduïu un enter positiu

en: Setup custom game
ca: Configuració la personalització del joc

en: Height of board:
ca: Alçada del tauler:

en: Width of board:
ca: Amplada del tauler:

en: Number of mines:
ca: Nombre de mines:

en: Ok
ca: D'acord

en: Choose difficulty level
ca: Escolliu un nivell de dificultat

en: Easy
ca: Fàcil

en: Medium
ca: Mitjà

en: Hard
ca: Difícil

en: Custom
ca: Personalitzat

en: You have won.
ca: Heu guanyat.

en: You lose!
ca: Heu perdut!

en: Enter the filename to load:
ca: Introduïu el nom del fitxer a carregar:

en: Enter the filename to save:
ca: Introduïu el nom del fitxer a desar:

en: Encoding of mine-help.txt|UTF-8
ca: Codificació de mine-help.txt|UTF-8

en: Package
ca: Paquet

en: InstSz
ca: MidInst

en: DebSz
ca: MidDeb

en: Action
ca: Acció

en: InstVer
ca: VerInst

en: CandVer
ca: VerCand

en: LongState
ca: EstatLlargaDurada

en: LongAction
ca: AccióLlargaDurada

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Priority
ca: Prioritat

en: Section
ca: Secció

en: ProgName
ca: NomProg

en: ProgVer
ca: VerProg

en: #Broken
ca: #Trencat

en: DiskUsage
ca: UtilitzacióDisc

en: DownloadSize
ca: MidaBaixada

en: <none>
ca: <cap>

en: purged
ca: purgats

en: half-config
ca: configuració parcial

en: half-install
ca: instal·lació parcial

en: config-files
ca: fitxers de configuració

en: hold
ca: retén

en: forbidden upgrade
ca: actualització prohibida

en: purge
ca: purga

en: delete
ca: suprimeix

en: broken
ca: trencat

en: install
ca: instal·la

en: reinstall
ca: reinstal·la

en: upgrade
ca: actualitza

en: none
ca: cap

en: #Broken: %ld
ca: #Trencats: %ld

note: TRANSLATORS: Hostname
en: HN too long
ca: L'HN és massa llarg

en: Internal error: Default column string is unparsable
ca: S'ha produït un error intern: la cadena predeterminada de la columna no es pot analitzar

en: Tasks
ca: Tasques

en: Upgradable Packages
     A newer version of these packages is available.
ca: Paquets actualitzables
     Aquests paquets disposen d'una versió actualitzada.

en: New Packages
     These packages have been added to Debian since the last time you cleared the list of "new" packages (choose "Forget new packages" from the Actions menu to empty this list).
ca: Paquets nous
     Aquests paquets s'han afegit a Debian des de l'última vegada que vau netejar la llista de paquets "nous". (escolliu "Oblida els paquets nous" del menú Accions per buidar aquesta llista)

en: Installed Packages
     These packages are currently installed on your computer.
ca: Paquets instal·lats
     Aquests paquets estan instal·lats actualment.

en: Not Installed Packages
     These packages are not installed on your computer.
ca: Paquets no instal·lats
     Aquests paquets no estan instal·lats actualment.

en: Obsolete and Locally Created Packages
     These packages are currently installed on your computer, but they are not available from any apt source.  They may be obsolete and removed from the archive, or you may have built a private version of them yourself.
ca: Paquets obsolets i creats localment
     Aquests paquets estan actualment instal·lats però no estan disponibles en cap de les fonts de l'apt. Molt probablement siguin paquets obsolets suprimits de l'arxiu o paquets que heu generat personalment.

en: Virtual Packages
     These packages do not exist; they are names other packages use to require or provide some functionality.
ca: Paquets virtuals
     Aquests paquets no existeixen, són noms que d'altres programes precisen o que proveeixen d'alguna funcionalitat.

en: Packages which are recommended by other packages
     These packages are not strictly required, but they may be necessary to provide full functionality in some other programs that you are installing or upgrading.
ca: Paquets suggerits per d'altres paquets
     Aquests paquets no són necessaris pel correcte funcionament del sistema, però afegeixen funcionalitats a alguns dels programes que esteu instal·lant o actualitzant.

en: Packages which are suggested by other packages
     These packages are not required in order to make your system function properly, but they may provide enhanced functionality for some programs that you are currently installing.
ca: Paquets suggerits per d'altres paquets
     Aquests paquets no són necessaris pel funcionamet correcte del sistema, però afegeixen funcionalitats a alguns dels programes que esteu instal·lant.

en: unknown
ca: desconegut

en: Priority %s
ca: Prioritat %s

en: End-user
ca: Usuari final

en: Servers
ca: Servidors

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Localization
ca: Localització

en: Hardware Support
ca: Suport de maquinari

en: Unrecognized tasks
ca: Tasques no reconegudes

en: 
     Tasks are groups of packages which provide an easy way to select a predefined set of packages for a particular purpose.
ca: 
     Les tasques són grups de paquets que proveeixen d'un mètode senzill per seleccionar conjunts de tasques per a un objectiu específic.

en: Bad number in format string: %ls
ca: Nombre erroni en la cadena de format: %ls

en: Match indices must be 1 or greater, not "%s"
ca: Els índex han de ser 1 o superior, no "%s"

en: Match index %ls is too large; available groups are (%s)
ca: L'índex de coincidència %ls és massa gran; els grups disponibles són (%s)

en: TAGLESS PACKAGES
ca: PAQUETS SENSEMARCADOR

en: Source Package:
ca: Font del paquet:

en: Package names provided by %s
ca: Noms dels paquets proporcionats per %s

en: Packages which depend on %s
ca: Paquets que depenen de %s

en: Versions of %s
ca: Versions de %s

en: %s is an essential package!%n%nAre you sure you want to remove it?%nType '%s' if you are.
ca: %s és un paquet essencial!%n%nEsteu segur que el voleu suprimir?%nSi n'esteu segur introduïu '%s'.

en: This group contains %d package. | This group contains %d packages.
ca[0]: Aquest grup conté %d paquet.
ca[1]: Aquest grup conté %d paquets.

en: All Packages
ca: Tots els paquets

en: No packages matched the pattern "%ls".
ca: No hi ha cap paquet que coincideixi amb el patró "%ls".

en: Enter the new package tree limit:
ca: Introduïu el nou límit de l'arbre de paquets:

en: Enter the new package grouping mechanism for this display:
ca: Introduïu el nou mecanisme d'agrupació de paquets per a aquesta visualització:

en: Enter the new package sorting mechanism for this display:
ca: Introduïu el nou mecanisme d'ordenació de paquets per a aquesta visualització:

en: Couldn't cw::util::transcode column definition
ca: No s'ha pogut fer cw::util::transcode de la definició de la columna

en: Couldn't parse column definition
ca: No s'ha pogut analitzar la definició de columna

en: make_package_view: error in arguments -- two main widgets??
ca: make_package_view: s'ha produït un error en els arguments -- hi ha dos elements d'interfície gràfica principals??

en: make_package_view: error in arguments -- bad column list for static item
ca: make_package_view: s'ha produït un error en els arguments -- la llista de columnes per a l'element estàtic és errònia

en: Why Installed
ca: Per què instal·lat

en: make_package_view: bad argument!
ca: make_package_view: argument erroni.

en: make_package_view: no main widget found
ca: make_package_view: no s'ha trobat cap element principal de la interfície gràfica

en: depends on
ca: depèn de

en: pre-depends on
ca: predepèn de

en: suggests
ca: suggereix

en: recommends
ca: recomana

en: conflicts with
ca: entra en conflicte amb

en: breaks
ca: trenca

en: replaces
ca: substitueix

en: obsoletes
ca: obsolet

en:  (provided by %F)
ca:  (proporcionat per %F)

en: If you select a package, an explanation of its current state will appear in this space.
ca: Si seleccioneu un paquet l'espai mostrarà una explicació de l'estat actual.

en: upgraded
ca: actualitzat

en: downgraded
ca: desactualitzat

en: The following packages depend on the currently installed version of %B%s%b (%B%s%b), or conflict with the version it will be %s to (%B%s%b), and will be broken if it is %s.
ca: Els següents paquets depenen de la versió de %B%s%b (%B%s%b) actualment
    instal·lada, o entren en conflicte amb la versió que es %s a (%B%s%b) i es trencarà si es %s.

en: The following packages conflict with version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
ca: Els següents paquets entren en conflicte amb la versió %B%s%b del %B%s%b i contindran errors si és %s.

en: The following packages depend on version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
ca: Els següents paquets depenen de la versió %B%s%b del %B%s%b i contindran errors si és %s.

en: The package cache is not available.
ca: La memòria cau de paquets no està disponible.

en: No packages are broken.
ca: No hi ha cap paquet trencat.

en: No resolution found.
ca: No s'ha trobat cap resolució.

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Apply
ca: Aplica

en: Close
ca: Tanca

en: %s conflicts with %s [provided by %s %s]
ca: %s entra en conflicte amb %s [proporcionat per %s %s]

en: Removing %s
ca: S'està suprimint %s

en: Installing %s %s (%s)
ca: S'està instal·lant %s %s (%s)

en: %BRemove%b the following packages:%n
ca: %BSuprimeix%b els següents paquets:%n

en: %BInstall%b the following packages:%n
ca: %BInstal·la%b els següents paquets:%n

en: %BKeep%b the following packages at their current version:%n
ca: %BMantén%b la versió actual dels següents paquets:%n

en: %BUpgrade%b the following packages:%n
ca: %BActualitza%b els següents paquets:%n

en: %BDowngrade%b the following packages:%n
ca: %BDesactualitza%b els següents paquets:%n

en: Remove %F [%s (%s)]
ca: Suprimeix %F [%s (%s)]

en: Install %F [%s (%s)]
ca: Instal·la %F [%s (%s)]

en: Cancel the installation of %F
ca: Cancel·la la instal·lació de %F

en: Cancel the removal of %F
ca: Cancel·la la supressió de %F

en: Keep %F at version %s (%s)
ca: Mantén %F a la versió %s (%s)

en: Upgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
ca: Actualitza %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: Downgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
ca: Desactualitza %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: -> Leave the dependency "%s recommends %s" unresolved.
ca: -> Deixa sense resoldre la dependència "%s recomanada per %s".

en: The following actions will resolve this dependency:
ca: Les següents accions resoldran la dependència:

en: Keep the following packages at their current version:
ca: Mantén la versió actual dels següents paquets:

en: Leave the following recommendations unresolved:
ca: Deixa per resoldre les recomanacions següents:

en: No broken packages.
ca: No hi ha cap paquet trencat.

en: open: %d; closed: %d; defer: %d; conflict: %d
ca: oberts: %d; tancats: %d; aplaçats: %d; amb conflictes: %d

en: WARNING
ca: AVÍS

en: %F: This version of %s is from an %Buntrusted source%b!  Installing this package could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
ca: %F: Aquesta versió de %s provés d'un origen %Bque no és fiable%b! Instal·lant aquest paquet podríeu permetre la manipulació del vostre sistema per part d'una individu maliciós.

note: TRANSLATORS: This string is a confirmation message, which users (especially CJK users) should be able to input without input methods.  Please include nothing but ASCII characters.
en: Yes, I am aware this is a very bad idea
ca: Sí, sóc conscient que no és una bona idea

en: Er, there aren't any errors, this shouldn't have happened..
ca: Er, no s'ha produït cap error, aquesta situació no s'hauria de donar..

en: WARNING: the package cache is opened in read-only mode!  This change and all subsequent changes will not be saved unless you stop all other running apt-based programs and select "Become root" from the Actions menu.
ca: Avís: la memòria cau dels paquets s'ha obert en mode de només lectura! Aquest canvi i tots els posteriors no es desaran si no atureu tots els altres programes en execució basats en l'apt i seleccioneu l'opció "Esdevenir superusuari" del menú Accions.

en: Never display this message again.
ca: No tornis a mostrar aquest missatge.

en: You may not modify the state of any package while a download is underway.
ca: No hauríeu de modificar l'estat de cap paquet durant una descàrrega.

en: You already are root!
ca: Ja sou el superusuari

en: Loading cache
ca: S'està carregant la memòria cau

en: Really quit Aptitude?
ca: Esteu segur de voler sortir de l'Aptitude?

en: Change the behavior of aptitude
ca: Canvia el comportament de l'aptitude

en: Really discard your personal settings and reload the defaults?
ca: Esteu segur de voler descartar els vostres paràmetres personals i utilitzar els predeterminats?

en: View available packages and choose actions to perform
ca: Observeu els paquets disponibles i escolliu les accions a realitzar

en: Recommended Packages
ca: Paquets recomanats

en: View packages that it is recommended that you install
ca: Mostra els paquets que es recomana instal·lar

en: Recommendations
ca: Recomanacions

en: Information about %s
ca: Informació quant a %s

en: %s info
ca: %s informació

en: Packages depending on %s
ca: Paquets que depenen de %s

en: Dependencies of %s
ca: Dependències de %s

en: %s reverse deps
ca: %s dependèncis reversibles

en: %s deps
ca: %s dependències

en: Available versions of %s
ca: Versions disponibles de %s

en: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%naptitude comes with %BABSOLUTELY NO WARRANTY%b; for details see 'license' in the Help menu.  This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; see 'license' for details.
ca: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%nL'aptitude es distribueix %bSENSE CAP GARANTIA%b; per a obtenir-ne més informació vegeu «llicència» al menú Ajuda. Això és programari lliure, i el podeu redistribuir sota algunes condicions; vegeu «llicència» per a obtenir-ne més detalls.

en: License
ca: Llicència

en: View the terms under which you may copy and distribute aptitude
ca: Mostra les condicions sota les quals podeu copiar i distribuir el programa

note: TRANSLATORS: You can translate help.txt and set the filename here.
en: Localized file|help.txt
ca: help.txt

en: Encoding of help.txt|UTF-8
ca: Codificació del help.txt|UTF-8

en: Online Help
ca: Ajuda en línia

en: View a brief introduction to aptitude
ca: Visualitza una breu introducció a l'aptitude

en: Help
ca: Ajuda

note: TRANSLATORS: You can translate README and set the filename here.
en: Localized file|README
ca: README

en: Encoding of README|ISO_8859-1
ca: Codificació del README|ISO_8859-1

en: User's Manual
ca: Manual d'usuari

en: Read the full user's manual of aptitude
ca: Llegiu el manual d'usuari de l'aptitude

en: FAQ
ca: PMF

en: View a list of frequently asked questions
ca: Mostra una llista de les preguntes més freqüents

en: News
ca: Notícies

en: View the important changes made in each version of %s
ca: Mostra els canvis importants realitzats en cada versió de %s

en: Unable to remove the old temporary directory; you should remove %s by hand.
ca: No s'ha pogut suprimir el directori temporal vell; hauríeu de suprimir %s manualment.

en: Will not remove %s; you should examine the files in it and remove them by hand.
ca: No se suprimirà %s; hauríeu d'examinar-ne els fitxers i suprimir-los manualment.

en: It appears that a previous version of aptitude left files behind in %s.  These files are probably useless and safe to delete.%n%nDo you want to remove this directory and all its contents?  If you select "No", you will not see this message again.
ca: Aparentment hi ha fitxers de versions anterior de l'aptitude a %s. Aquests fitxers probablement siguin inútils i sigui millor suprimir-los.%n%nVoleu suprimir el directori i tot el seu contingut? Si seleccioneu "No" no tornareu a veure aquest missatge.

en: View the progress of the package download
ca: Visualitza la progressió de la baixada de paquets

en: Package Download
ca: Descàrrega de paquets

en: %BWARNING%b: untrusted versions of the following packages will be installed!%n%nUntrusted packages could %Bcompromise your system's security%b.  You should only proceed with the installation if you are certain that this is what you want to do.%n%n
ca: %BAvís%b: s'instal·larant versions no fiables del paquets següents!%n%nEls paquets no fiables podrien %Bcomprometre la seguretat del vostre sistema%b. Únicament hauríeu de continuar la instal·lació si n'esteu completament segur.%n%n

en: Really Continue
ca: Continuar

en: Abort Installation
ca: Aborta la instal·lació

en: Preview of package installation
ca: Previsualització de la instal·lació de paquets

en: View and/or adjust the actions that will be performed
ca: Visualitza i/o ajusta les accions que es duran a terme

en: Some packages were broken and have been fixed:
ca: Alguns paquets estaven trencats i s'han arreglat:

en: No solution to these dependency problems exists!
ca: No hi ha solucions per a aquests problemes de dependències!

en: Ran out of time while trying to resolve dependencies (press "%s" to try harder)
ca: S'ha exhaurit l'interval de temps per resoldre les dependències (premeu "%s" per provar-ho millor)

en: Installing/removing packages requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
ca: El procés de suprimir/instal·lar paquets precisa de privilegis d'administrador,els quals actualment no teniu. Voleu canviar al compte de superusuari?

en: Become root
ca: Esdevé superusuari

en: Don't become root
ca: No esdevinguis superusuari

en: No packages are scheduled to be installed, removed, or upgraded.
ca: No s'instal·larà, actualitzarà o suprimirà cap paquet.

en: No packages will be installed, removed or upgraded.  Some packages could be upgraded, but you have not chosen to upgrade them.  Type "U" to prepare an upgrade.
ca: No s'instal·larà, suprimirà o actualitzarà cap paquet. Alguns paquets es podrien actualitzar, però no heu escollit fer-ho. Premeu "U" per preparar-ne una actualització.

en: Updating package lists
ca: S'està actualitzant la llista de paquets

en: View the progress of the package list update
ca: Visualitza la progressió de l'actualització de la llista de paquets

en: List Update
ca: Actualitza la llista

en: Updating the package lists requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
ca: El procés d'actualitzar paquets precisa de privilegis d'administrador,els quals actualment no teniu. Voleu canviar al compte de superusuari?

en: Waste time trying to find mines
ca: Perdeu el temps intentant trobar les mines

en: Cleaning while a download is in progress is not allowed
ca: La tasca de neteja no es pot realitzar quan s'està realitzant una baixada

en: Downloaded package files have been deleted
ca: S'han suprimit els fitxers dels paquets baixats

en: The apt cache file is not available; cannot auto-clean.
ca: El fitxer de la memòria cau de l'apt no està disponible; no es pot netejar automàticament.

en: Obsolete downloaded package files have been deleted, freeing %sB of disk space.
ca: S'han suprimit els fitxers obsolets dels paquets descarregats, s'està alliberant %sB d'espai en disc.

en: No more solutions.
ca: No hi ha més solucions.

en: Unable to find a solution to apply.
ca: No s'ha trobat una solució a aplicar.

en: Ran out of time while trying to find a solution.
ca: S'ha superat el límit de temps en la cerca d'una solució.

en: Resolve Dependencies
ca: Resol les dependències

en: Search for solutions to unsatisfied dependencies
ca: Cerca una solució per a les dependències no resoltes

en: Unable to open %ls
ca: No s'ha pogut obrir %ls

en: Error while dumping resolver state
ca: S'ha produït un error en volcar l'estat del sistema de resolució

en: ^Install/remove packages
ca: ^Instal·la/suprimeix els paquets

en: ^Update package list
ca: Act^ualitza la llista de paquets

en: Mark Up^gradable
ca: Marca com a ^actualitzable

en: ^Forget new packages
ca: ^Oblida els paquets nous

en: Canc^el pending actions
ca: ^Cancel·la les accions pendents

en: ^Clean package cache
ca: Neteja la ^memòria cau dels paquets

en: Clean ^obsolete files
ca: Neteja els fitxers ^obsolets

en: ^Reload package cache
ca: ^Recarrega la memòria cau dels paquets

en: ^Play Minesweeper
ca: ^Juga al busca mines

en: ^Become root
ca: ^Sigues superusuari

en: ^Quit
ca: ^Surt

en: Undo
ca: Desfés

en: ^Install
ca: ^Instal·la

en: Flag the currently selected package for installation or upgrade
ca: Senyala els paquets seleccionats per a la corresponent instal·lació o actualització

en: R^einstall
ca: ^Reinstal·la

en: Flag the currently selected package for reinstallation
ca: Marca els paquets seleccionats per reinstal·lar

en: ^Remove
ca: ^Suprimeix

en: Flag the currently selected package for removal
ca: Senyala els paquets seleccionats per a la corresponent supressió

en: ^Purge
ca: ^Purga

en: Flag the currently selected package and its configuration files for removal
ca: Senyala els paquets seleccionats i els fitxers de configuració relacionats per a la corresponents supressió

en: ^Keep
ca: ^Mantén

en: Cancel any action on the selected package
ca: Cancel·la qualsevol acció al paquet seleccionat

en: ^Hold
ca: Re^tén

en: Cancel any action on the selected package, and protect it from future upgrades
ca: Cancel·la qualsevol acció al paquet seleccionat i protegeix-lo de futures actualitzacions

en: Mark ^Auto
ca: Marca ^automàtic

en: Mark the selected package as having been automatically installed; it will automatically be removed if no other packages depend on it
ca: Marca els paquets seleccionats com a instal·lats automàticament;
    se suprimiran automàticament si cap paquet en depèn

en: Mark ^Manual
ca: Marca ^manual

en: Mark the selected package as having been manually installed; it will not be removed unless you manually remove it
ca: Marca els paquets seleccionats com a instal·lats manualment;
    no se suprimiran si no ho feu vosaltres manualment

en: ^Forbid Version
ca: ^Prohibeix la versió

en: Forbid the candidate version of the selected package from being installed; newer versions of the package will be installed as usual
ca: Prohibeix la instal·lació de la versió candidata del paquet seleccionat;
    les noves versions del paquet s'instal·laran normalment

en: I^nformation
ca: I^nformació

en: Display more information about the selected package
ca: Mostra més informació dels paquets seleccionats

en: C^ycle Package Information
ca: Comm^uta la informació dels paquets

en: ^Changelog
ca: Registre de modifi^cacions

en: Display the Debian changelog of the selected package
ca: Mostra el registre de modificacions de Debian dels paquets seleccionats

en: ^Examine Solution
ca: ^Examina la solució

en: Examine the currently selected solution to the dependency problems.
ca: Examina la solució seleccionada per als problemes de dependències.

en: Apply ^Solution
ca: Aplica la ^solució

en: Perform the actions contained in the currently selected solution.
ca: Executa les accions definides en la solució seleccionada.

en: ^Next Solution
ca: Solució següe^nt

en: Select the next solution to the dependency problems.
ca: Selecciona la següent solució dels problemes de dependències.

en: ^Previous Solution
ca: Solució ^anterior

en: Select the previous solution to the dependency problems.
ca: Selecciona la solució anterior dels problemes de dependències.

en: ^First Solution
ca: ^Primera solució

en: Select the first solution to the dependency problems.
ca: Selecciona la primera solució dels problemes de dependències.

en: ^Last Solution
ca: ^Última solució

en: Select the last solution to the dependency problems that has been generated so far.
ca: Selecciona l'última solució dels problemes de dependències que s'han generat fins el moment.

en: Toggle ^Rejected
ca: Commuta ^rebutjat

en: Toggle whether the currently selected action is rejected.
ca: Commuta per rebutjar l'acció seleccionada.

en: Toggle ^Approved
ca: Commuta ^aprovat

en: Toggle whether the currently selected action is approved.
ca: Commuta per aprovar l'acció seleccionada.

en: ^View Target
ca: ^Mostra l'objectiu

en: View the package which will be affected by the selected action
ca: Mostra el paquet que es veurà afectat per a l'acció seleccionada

en: Reject Breaking ^Holds
ca: Rebutja trencar ^retinguts

en: Reject all actions that would change the state of held packages or install forbidden versions
ca: Rebutja totes les accions que canviarien l'estat de paquets retinguts o instal·larien versions prohibides

en: ^Find
ca: ^Cerca

en: Search forwards
ca: Cerca endavant

en: ^Find Backwards
ca: C^erca enrere

en: Search backwards
ca: Cerca enrere:

en: Find ^Again
ca: Torna a cerc^ar

en: Repeat the last search
ca: Repeteix l'última cerca

en: Find Again ^Backwards
ca: Cerca de nou cap enrere

en: Repeat the last search in the opposite direction
ca: Repeteix l'última cerca en la direcció inversa

en: ^Limit Display
ca: ^Limita la visualització

en: Apply a filter to the package list
ca: Aplica un filtre a la llista de paquets

en: ^Un-Limit Display
ca: No limitis la vis^ualització

en: Remove the filter from the package list
ca: Suprimeix el filtre de la llista de paquets

en: Find ^Broken
ca: Cerca els ^trencats

en: Find the next package with unsatisfied dependencies
ca: Cerca el següent paquet amb dependències no resoltes

en: ^Preferences
ca: ^Preferències

en: ^UI options
ca: Opcions de l'I^U

en: Change the settings which affect the user interface
ca: Canvia els paràmetres relacionats amb la interfície d'usuari

en: ^Dependency handling
ca: Gestió de les ^dependències

en: Change the settings which affect how package dependencies are handled
ca: Canvia els paràmetres que fan referència al mode de gestionar les dependències dels paquets

en: ^Miscellaneous
ca: ^Diversos

en: Change miscellaneous program settings
ca: Canvia diversos paràmetres de programa

en: ^Revert options
ca: ^Recupera les opcions

en: Reset all settings to the system defaults
ca: Reinicia tots els paràmetres als predeterminats del sistema

en: ^Next
ca: Següe^nt

en: View next display
ca: Mostra la visualització següent

en: ^Prev
ca: ^Anterior

en: View previous display
ca: Mostra la visualització anterior

en: ^Close
ca: Tan^ca

en: Close this display
ca: Tanca aquesta visualització

en: New Package ^View
ca: Nova vista de ^paquets

en: Create a new default package view
ca: Crea una nova vista de paquets predeterminada

en: Audit ^Recommendations
ca: Audita les ^recomanacions

en: View packages which it is recommended that you install, but which are not currently installed.
ca: Mostra els paquets recomanats per a la instal·lació que encara no estan instal·lats.

en: New ^Flat Package List
ca: ^Llista de paquets plana nova

en: View all the packages on the system in a single uncategorized list
ca: Mostra tots els paquets del sistema en una única llista sense categories

en: New ^Debtags Browser
ca: Marcador de ^Debtags nou

en: Browse packages using Debtags data
ca: Navega pels paquets utilitzant les dades dels Debtags

en: ^About
ca: Qu^ant a

en: View information about this program
ca: Mostra la informació sobre aquest programa

en: ^Help
ca: A^juda

en: View the on-line help
ca: Mostra la informació en línia

en: User's ^Manual
ca: ^Manual d'usuari

en: View the detailed program manual
ca: Mostra el manual detallat del programa

en: ^FAQ
ca: PM^F

en: ^News
ca: ^Notícies

en: View the important changes made in each version of
ca: Mostra els canvis més importants introduïts en cada versió de

en: ^License
ca: ^Llicència

en: Actions
ca: Accions

en: Search
ca: Cerca

en: Options
ca: Opcions

en: Views
ca: Vistes

en: yes_key
ca: s

en: no_key
ca: n

en: %s changes
ca: %s modificacions

en: View the list of changes made to this Debian package.
ca: Mostra els canvis realitzats en aquest paquet de Debian.
