aptitude - en to hr translation catalogue (1253 entries)

note: TRANSLATORS: These strings describing config items should be the same width.
en: %BOption:%b
hr: %BOpcija:%b

note: TRANSLATORS: These strings describing config items should be the same width.
en: %BDefault:%b
hr: %BZadano:%b

en: True
hr: Točno

en: False
hr: Netočno

note: TRANSLATORS: These strings describing config items should be the same width.
en: %BValue:%b
hr: %BVrijednost:%b

en: Editing "%ls":
hr: Uređujem "%ls":

note: TRANSLATORS: These strings describing config items should be the same width.
en: %BChoice:%b
hr: %BIzbor:%b

en: Display some available commands at the top of the screen
hr: Prikaži neke dostupne naredbe na vrhu ekrana

en: If this option is enabled, a brief summary of some of the most important aptitude commands will appear beneath the menu bar.
hr: Ako je ova opcija omogućena, kratak sažetak nekih najvažnijih aptitude naredbi će se pojaviti ispod trake izbornika.

en: Hide the menu bar when it is not being used
hr: Sakrij traku izbornika kad se ne koristi

en: If this option is enabled, the menu bar will only appear when it has been activated by pressing the menu key.
hr: Ako je ova opcija omogućena, traka izbornika će se pojaviti samo kad se aktivira pritiskom na tipku izbornika.

en: Use a minibuffer-style prompt when possible
hr: Koristi minimalističke upite gdje je dostupno

en: If this option is enabled, prompts will be displayed in a single line at the bottom of the screen.  If not, prompts will be displayed as pop-up dialog boxes.
hr: Ako je ova opcija omogućena, upiti će biti prikazani u jednom retku na dnu ekrana.  Ako nije, upiti će biti prikazani kao skočni prozori.

en: Show partial search results (incremental search)
hr: Prikaži djelomične rezultate pretrage (inkrementalna pretraga)

en: If this option is enabled, aptitude will perform searches within the package list as you type them.  This is convenient, but may slow the program down, particularly on older computers.
hr: Ako je ova opcija omogućena, aptitude će izvršiti pretragu unutar popisa paketa dok tipkate.  Ovo je prikladno, ali može usporiti program, posebno na starijim računalima.

en: Closing the last view exits the program
hr: Zatvaranje zadnjeg prozora izlazi iz programa

en: If this option is enabled, aptitude will stop running when all views (package lists, package details, etc) have been closed.  Otherwise, aptitude will continue running until you select 'Quit' from the Actions menu.
hr: Ako je ova opcija omogućena, aptitude će prestati s radom nakon zatvaranja svih prozora (popisi paketa, detalji paketa itd.).  Inače, aptitude će nastaviti s radom dok ne odaberete 'Izlaz' iz izbornika Radnje.

en: Prompt for confirmation at exit
hr: Zatraži potvrdu i izađi

en: If this option is enabled, aptitude will not terminate until you confirm that you really want to quit.
hr: Ako je ova opcija omogućena, aptitude se neće zatvoriti dok ne potvrdite da zaista želite izaći.

en: Pause after downloading files
hr: Pauziraj nakon preuzimanja datoteka

en: This option controls whether aptitude will wait for confirmation after a download before it goes ahead and installs packages.
hr: Ova opcija kontrolira hoće li aptitude čekati potvrdu nakon preuzimanja prije nego počne s instalacijom paketa.

en: Never
hr: Nikad

en: Never wait for the user after downloading packages: always begin the installation immediately.
hr: Nikad nemoj čekati korisnika nakon preuzimanja paketa: uvijek odmah započni instalaciju.

en: When an error occurs
hr: Kad se pojavi greška

en: Wait for confirmation if an error occurred during the download.  If there were no errors, begin installing packages immediately.
hr: Čekaj potvrdu ako se pojavi greška za vrijeme preuzimanja.  Ako nije bilo grešaka, odmah započni instalaciju.

en: Always
hr: Uvijek

en: Always wait for the user to confirm the download before proceeding with the installation.
hr: Uvijek čekaj da korisničku potvrdu preuzimanja prije nastavka instalacije.

en: Use a 'status-line' download indicator for all downloads
hr: Koristi 'statusni redak' za prikaz stanja preuzimanja

en: If this option is enabled, aptitude will display the status of ongoing downloads at the bottom of the screen, rather than opening a new view.
hr: Ako je ova opcija omogućena, aptitude će prikazati stanje trenutnih preuzimanja na dnu ekrana umjesto otvaranja novog pregleda.

en: Display the information area by default
hr: Uobičajeno prikaži informacijski prostor

en: If this option is enabled, the information area (the pane at the bottom of the screen) in the package list will be visible when the program starts; otherwise, it will be initially hidden.
hr: Ako je ova opcija omogućena, informacijski prostor (područje na dnu ekrana) u popisu paketa će biti vidljiv pri pokretanju programa; inače će biti inicijalno skriven.

en: Display tabs for the available views
hr: Prikaži kartice za dostupne preglede

en: If this option is enabled, tabs will appear at the top of the screen listing the currently opened views.
hr: Ako je ova opcija omogućena, kartice će se pojaviti na vrhu ekrana i prikazivati trenutno otvorene preglede.

en: Display tabs for the information area
hr: Prikaži kartice za informacijski prostor

en: If this option is enabled, tabs will appear at the top of the information area (the pane at the bottom of the screen) listing the different displays of information that can be viewed there.
hr: Ako je ova opcija omogućena, kartice će se pojaviti na vrhu informacijskog prostora (područje na dnu ekrana) i prikazivati različite vidljive preglede informacija.

en: Advance to the next item after changing the state of a package
hr: Prijeđi na sljedeći predmet nakon mijenjanja stanja paketa

en: If this option is enabled, then performing an action on a package (for instance, installing or removing it) will move the selection to the next package in the list.
hr: Ako je ova opcija omogućena, izvršavanje radnje na paketu (npr., instalacija ili uklanjanje) će pomaknuti odabir na sljedeći paket na popisu.

en: Automatically show why packages are broken
hr: Automatski prikaži zašto su paketi slomljeni

en: If this option is enabled, then highlighting a package that has broken dependencies will automatically display the dependencies that are unfulfilled in the lower pane of the display.
hr: Ako je ova opcija omogućena, označavanje paketa koji ima slomljene ovisnosti će automatski prikazati ovisnosti koje nisu zadovoljene u donjem području prikaza.

en: Display flat view instead of default view on startup
hr: Prikaži ravan pregled umjesto uobičajenog pri pokretanju

en: If this option is enabled, then the first view displayed on startup will be a flat view instead of the default view.
hr: Ako je ova opcija omogućena, prvi prikaz pri pokretanju će biti ravan pregled umjesto uobičajenog pregleda.

en: The default grouping method for package views
hr: Uobičajeni način grupiranja za pregled paketa

en: This option controls how aptitude organizes the package list.  See the aptitude user's manual for information on how to specify a grouping method.
hr: Ova opcija kontrolira kako aptitude organizira popis paketa.  Pogledajte aptitude korisnički priručnik za informacije kako odrediti metodu grupiranja.

en: The default display-limit for package views
hr: Uobičajeno ograničenje za pregled paketa

en: By default, the limit of each package view will be set to the value specified by this option.  See the aptitude user's manual for detailed information about searches.
hr: Uobičajeno, ograničenje svakog pregleda paketa je postavljeno na vrijednost određenu ovom opcijom.  Pogledajte aptitude korisnički priručnik za detaljnije informacije o pretraživanju.

en: The display format for package views
hr: Oblik prikaza za pregled paketa

en: This option controls how aptitude formats lines of the package list.  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
hr: Ova opcija kontrolira kako aptitude oblikuje retke popisa paketa.  Pogledajte aptitude korisnički priručnik za informacije kako odrediti oblik prikaza.

en: The display format for the status line
hr: Oblik prikaza statusnog retka

en: This option controls how aptitude formats the status line (the line between the package list and the lower pane).  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
hr: Ova opcija kontrolira kako aptitude oblikuje statusni redak (redak između popisa paketa i donjeg područja).  Pogledajte aptitude korisnički priručnik za informacije kako navesti oblik prikaza.

en: The display format for the header line
hr: Oblik prikaza retka zaglavlja

en: This option controls how aptitude formats the header line (the line above the package list).  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
hr: Ova opcija kontrolira kako aptitude oblikuje redak zaglavlja (redak iznad popisa paketa).  Pogledajte aptitude korisnički priručnik za informacije kako navesti oblik prikaza.

en: Automatically upgrade installed packages
hr: Automatski nadogradi instalirane pakete

en: If this option is enabled, then on startup, aptitude will select all upgradable packages for upgrade.
hr: Ako je ova opcija omogućena, nakon pokretanja aptitude će označiti sve pakete koji se mogu nadograditi.

en: Remove obsolete package files after downloading new package lists
hr: Ukloni zastarjele datoteke paketa nakon preuzimanja novih popisa paketa

en: URL to use to download changelogs
hr: URL korišten za preuzimanje popisa promjena

en: Display a preview of what will be done before doing it
hr: Prikaži pregled što će se napraviti prije izvršavanja

en: If this option is enabled, then when you ask aptitude to perform an install run, it will first display a summary of the actions it is going to perform.
hr: Ako je ova opcija omogućena, nakon što zatražite aptitude da izvrši instalaciju, prvo će prikazati sažetak radnji koje će izvršiti.

en: Forget which packages are "new" whenever the package lists are updated
hr: Zaboravi koji su paketi "novi" nakon ažuriranja popisa paketa

en: If this option is enabled, then aptitude will clear the list of new packages after you update the package lists (e.g., by pressing 'u').
hr: Ako je ova opcija omogućena, aptitude će očistiti popis novih paketa nakon ažuriranja popisa paketa (npr., ako pritisnete 'u').

en: Forget which packages are "new" whenever packages are installed or removed
hr: Zaboravi koji su paketi "novi" nakon instalacije ili uklanjanja paketa

en: If this option is enabled, then aptitude will clear the list of new packages after you perform an install run or install or remove packages from the command-line.
hr: Ako je ova opcija omogućena, aptitude će očistiti popis novih paketa nakon izvršavanja instalacije ili instalacije ili uklanjanja paketa iz naredbenog retka.

en: Do not display a warning when the first change is made in read-only mode
hr: Ne prikazuj upozorenje kad je prva promjena napravljena u načinu samo za čitanje

en: If this option is %Bnot%b enabled, aptitude will display a warning when you modify the state of a package if you do not have permissions to apply the change to the system.
hr: Ako ova opcija %Bnije%b omogućena, aptitude će prikazati upozorenje kad izmijenite stanje paketa ako nemate dozvole za primjenjivanje promjena na sustavu.

en: Warn when attempting to perform a privileged action as a non-root user
hr: Upozori pri pokušaju izvršavanja ovlaštene radnje kao običan korisnik

en: If this option is enabled, aptitude will warn you when you attempt to perform an action which you do not have permission to do: for instance, installing packages as a non-root user.  You will be given the option to log in as root and perform the action with root privileges.
hr: Ako je ova opcija omogućena, aptitude će upozoriti kad pokušate izvršiti radnju za koju nemate dozvole: na primjer, instalacija paketa kao običan korisnik.  Dobit ćete mogućnost prijaviti se kao administrator i izvršiti radnju s administratorskim ovlastima.

en: File to log actions into
hr: Datoteka za spremanje dnevnika radnji

en: When you install or remove packages, a summary of what aptitude does will be written to this file.  If the first character of the file name is a pipe character ('%B|%b'), the remainder of the name will be interpreted as a shell command that is to receive the log on standard input.
hr: Kad instalirate ili uklanjate pakete, sažetak što aptitude radi će se spremiti u ovu datoteku.  Ako je prvi znak imena datoteke znak cjevovoda ('%B|%b'), ostatak imena će se interpretirati kao naredba ljuske kojoj će se proslijediti dnevnik na standardni ulaz.

en: Automatically resolve dependencies of a package when it is selected
hr: Automatski riješi ovisnosti paketa pri odabiru

en: If this option is enabled, aptitude will use a simple heuristic to immediately resolve the dependencies of each package you flag for installation.  This is much faster than the built-in dependency resolver, but may produce suboptimal results or fail entirely in some scenarios.
hr: Ako je ova opcija omogućena, aptitude će koristiti jednostavnu heuristiku za trenutno rješavanje ovisnosti svakog paketa koji odaberete za instalaciju.  Ovo je mnogo brže od ugrađenog algoritma za rješavanje ovisnosti, ali može stvoriti neoptimalne rezultate ili potpuni neuspjeh u nekim slučajevima.

en: Automatically fix broken packages before installing or removing
hr: Automatski popravi slomljene pakete prije instalacije ili uklanjanja

en: If this option is enabled, and you perform an install run while some packages are broken, aptitude will automatically apply the current suggestion of the problem resolver.  Otherwise, aptitude will prompt you for a solution to the broken dependencies.
hr: Ako je ova opcija omogućena i izvršavate instalaciju dok su neki paketi slomljeni, aptitude će automatski primijeniti trenutni prijedlog algoritma za rješavanje problema.  Inače, aptitude će vam ponuditi rješenje slomljenih ovisnosti.

en: Install recommended packages automatically
hr: Automatski instaliraj preporučene pakete

en: If this option is enabled and "automatically resolve dependencies" is also enabled, aptitude will attempt to install the recommendations of newly installed packages in addition to their outright dependencies.  Suggestions will not be automatically installed.
    If this option is enabled and "Remove unused packages automatically" is enabled, packages that are recommended by an installed package will not be automatically removed.
hr: Ako je uz ovu opciju omogućena i opcija "automatski riješi ovisnosti", aptitude će pokušati instalirati preporučene pakete uz osnovne ovisnosti novoinstaliranih paketa.  Predloženi paketi neće biti automatski instalirani.
    Ako je uz ovu opciju omogućena i opcija "Automatski ukloni nekorištene pakete", paketi koje preporučuju instalirani paketi neće biti automatski uklonjeni.

en: Remove unused packages automatically
hr: Automatski ukloni nekorištene pakete

en: If this option is enabled, packages that are automatically installed and that no manually installed package depends on will be removed from the system.  Cancelling the removal will flag the package as manually installed.
    If this option is enabled and "Install recommended packages automatically" is enabled, automatically installed packages will not be removed if any installed package recommends them.
hr: Ako je ova opcija omogućena, automatski instalirani paketi o kojima ne ovisi nijedan ručno instalirani paket će biti uklonjeni sa sustava.  Otkazivanje uklanjanja će označiti pakete kao ručno instalirane.
    Ako je uz ovu opciju omogućena i opcija "Automatski instaliraj preporučene pakete", automatski instalirani paketi neće biti uklonjeni ako ih preporučuje bilo koji instalirani paket.

en: Packages that should never be automatically removed
hr: Paketi koji nikad ne bi trebali biti automatski uklonjeni

en: Packages matching this search pattern will always be treated as if an installed package depends on them: they will never be targeted for removal as unused packages.
hr: Paketi koji odgovaraju ovom uzorku pretraživanja će uvijek biti tretirani kao da instalirani paketi ovise o njima: oni nikad neće biti cilj uklanjanja nekorištenih paketa.

en: Allow dependency resolutions that break holds or forbids
hr: Dopusti rješavanje ovisnosti koje može slomiti zadržavanja ili zabrane

en: If this option is enabled, then whenever aptitude solves a dependency problem, it will consider modifying held packages, or installing forbidden package versions.  With this option disabled, these solutions will be rejected by default.
    NOTE: At present, this restriction only applies to situations in which aptitude's dependency resolver (the red bar at the bottom of the screen) is activated.  aptitude will still break holds when automatically installing the dependencies of a package that has just been selected for installation or upgrade, due to apt bug #470035.
hr: Ako je ova opcija omogućena, kad god aptitude riješi problem ovisnosti, uzet će u obzir izmjenu zadržanih paketa ili instalaciju zabranjenih inačica paketa.  Uz onemogućenu opciju, ova rješenja će uobičajeno odbiti.
    NAPOMENA: Trenutno se ovo ograničenje primjenjuje na slučajeve u kojima je aptitude algoritam za rješavanje problema (crvena traka na dnu ekrana) aktiviran.  aptitude će svejedno slomiti zadržavanja pri automatskoj instalaciji ovisnosti paketa koji je označen za instalaciju ili nadogradnju, zbog apt greške #470035.

en: UI options
hr: Opcije korisničkog sučelja

en: Dependency handling
hr: Rukovanje ovisnostima

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: %ls: Examine
hr: %ls: Pregledaj

en: %ls: Apply
hr: %ls: Primijeni

en: %ls: Next
hr: %ls: Sljedeći

en: %ls: Previous
hr: %ls: Prethodni

en: Dependency resolution disabled.
hr: Rješavanje ovisnosti onemogućeno.

en: Unable to resolve dependencies.
hr: Ne mogu riješiti ovisnosti.

en: Fatal error in resolver
hr: Fatalna greška algoritma za rješavanje

en: [%d(%d)/...] Resolving dependencies
hr: [%d(%d)/...] Rješavam ovisnosti

en: Internal error: unexpected null solution.
hr: Interna greška: neočekivano nevažeće rješenje.

en: %d install | %d installs
hr[0]: %d instaliran
hr[1]: %d instalirana
hr[2]: %d instaliranih

en: %d removal | %d removals
hr[0]: %d uklonjen
hr[1]: %d uklonjena
hr[2]: %d uklonjenih

en: %d keep | %d keeps
hr[0]: %d zadržan
hr[1]: %d zadržana
hr[2]: %d zadržanih

en: %d upgrade | %d upgrades
hr[0]: %d nadograđen
hr[1]: %d nadograđena
hr[2]: %d nadograđenih

en: %d downgrade | %d downgrades
hr[0]: %d vraćen
hr[1]: %d vraćena
hr[2]: %d vraćenih

en: "%s" is a virtual package provided by:
hr: "%s" je virtualni paket čije usluge pruža:

en: You must choose one to install.
hr: Morate odabrati jedan za instalaciju.

en: %s is already installed at the requested version (%s)
hr: Već je instalirana zahtijevana inačica paketa %s (%s)

en: Package %s is not installed, so it will not be removed
hr: Paket %s nije instaliran pa se neće ukloniti

en: Package %s is not installed, cannot forbid an upgrade
hr: Paket %s nije instaliran, ne mogu zabraniti nadogradnju

en: Package %s is not upgradable, cannot forbid an upgrade
hr: Paket %s se ne može nadograditi, ne mogu zabraniti nadogradnju

en: Note: selecting the task "%s: %s" for installation
hr: Napomena: biram instalaciju zadatka "%s: %s"

en: Couldn't find any package whose name or description matched "%s"
hr: Ne mogu pronaći nijedan paket čije ime ili opis odgovara "%s"

en: Bad action character '%c'
hr: Krivi znak radnje '%c'

en: Get:
hr: Dohvati:

note: TRANSLATORS: this stands for "error" and should be the same width as the translation of "Ign".
en: Err
hr: Greška

en: Changelog download failed: %s
hr: Preuzimanje popisa promjena nije uspjelo: %s

en: Changelog of %s
hr: Popis promjena za %s

en: Can't execute sensible-pager, is this a working Debian system?
hr: Ne mogu izvršiti sensible-pager, je li ovo Debian sustav?

en: Couldn't find a changelog for %s
hr: Ne mogu pronaći popis promjena za %s

en: Couldn't run pager %s
hr: Ne mogu pokrenuti preglednik %s

en: E: The clean command takes no arguments
hr: G: Naredba clean ne prihvaća argumente

en: Del %s* %spartial/*
hr: Brišem %s* %sdjelomično/*

en: Del %s %s [%sB]
hr: Brišem %s %s [%sB]

en: E: The autoclean command takes no arguments
hr: G: Naredba autoclean ne prihvaća argumente

en: Unable to lock the download directory
hr: Ne mogu zaključati direktorij preuzimanja

en: Would free %sB of disk space
hr: Oslobodit će se %sB diskovnog prostora

en: Freed %sB of disk space
hr: Oslobođeno %sB diskovnog prostora

en: Deleting downloaded files
hr: Brišem preuzete datoteke

en: Invalid operation %s
hr: Neispravna operacija %s

en: Unexpected pattern argument following "keep-all"
hr: Neočekivani argument uzorka koji slijedi nakon "keep-all"

en: Unable to safely resolve dependencies, try running with --full-resolver.
hr: Ne mogu sigurno riješiti ovisnosti, pokušajte pokrenuti s --full-resolver.

en: Abort.
hr: Prekini.

en: Hit
hr: Pogodak

note: TRANSLATORS: this stands for "ignored" and should be the same width as the translation of "Err".
en: Ign
hr: Zanemareno

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
hr: Preuzeto %sB u %s (%sB/s)

en: Media change: Please insert the disc labeled '%s' into the drive '%s' and press [Enter].
hr: Promjena medija: Molim ubacite disk oznake '%s' u uređaj '%s' i pritisnite [Enter].

en: [Working]
hr: [Radim]

en: extract-cache-entries: at least one argument is required (the directory
    to which to write files).
hr: extract-cache-entries: potreban je barem jedan argument (direktorij u
    koji će se zapisati datoteke).

en: No such package "%s"
hr: Nema takvog paketa "%s"

en: No packages were selected by the given search pattern; nothing to do.
hr: Nema paketa odabranih zadanim uzorkom pretraživanja; ništa za napraviti.

en: Would forget what packages are new
hr: Zaboravit će se koji su novi paketi

en: There are no Easter Eggs in this program.
hr: U ovom programu nema "Uskršnjih jaja".

en: There really are no Easter Eggs in this program.
hr: U ovom programu stvarno nema "Uskršnjih jaja".

en: Didn't I already tell you that there are no Easter Eggs in this program?
hr: Nisam li već rekao da u ovom programu nema "Uskršnjih jaja"?

en: Stop it!
hr: Prestanite!

en: Okay, okay, if I give you an Easter Egg, will you go away?
hr: U redu, u redu, hoćete li otići ako vam dam "Uskršnje jaje"?

en: All right, you win.
hr: U redu, pobijedili ste.

en: What is it?  It's an elephant being eaten by a snake, of course.
hr: Što je to?  Slon kojeg jede zmija, naravno.

en: Done
hr: Gotovo

note: TRANSLATORS: the string replacing "DONE" be truncated or padded to 4 characters.
en: DONE
hr: GOT

en: Config files
hr: Konfiguracijske datoteke

en: The following packages are BROKEN:
hr: Sljedeći paketi su SLOMLJENI:

en: The following packages are unused and will be REMOVED:
hr: Sljedeći paketi nisu korišteni i bit će UKLONJENI:

en: The following packages have been automatically kept back:
hr: Sljedeći paketi će biti automatski zadržani:

en: The following NEW packages will be automatically installed:
hr: Sljedeći NOVI paketi će biti automatski instalirani:

en: The following packages will be automatically REMOVED:
hr: Sljedeći paketi će biti automatski UKLONJENI:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
hr: Sljedeći paketi će biti VRAĆENI na prethodnu inačicu:

en: The following packages have been kept back:
hr: Sljedeći paketi su zadržani:

en: The following packages will be REINSTALLED:
hr: Sljedeći paketi će biti PONOVO INSTALIRANI:

en: The following NEW packages will be installed:
hr: Sljedeći NOVI paketi će biti instalirani:

en: The following packages will be REMOVED:
hr: Sljedeći paketi će biti UKLONJENI:

en: The following packages will be upgraded:
hr: Sljedeći paketi će biti nadograđeni:

en: The following partially installed packages will be configured:
hr: Sljedeći djelomično instalirani paketi će biti konfigurirani:

en: The following ESSENTIAL packages will be REMOVED!
hr: Sljedeći ESENCIJALNI paketi će biti UKLONJENI!

en: The following ESSENTIAL packages will be BROKEN by this action:
hr: Sljedeći ESENCIJALNI paketi će biti SLOMLJENI ovom radnjom:

en: WARNING: Performing this action will probably cause your system to break!
             Do NOT continue unless you know EXACTLY what you are doing!
hr: UPOZORENJE: Izvršavanje ove radnje će vjerojatno slomiti sustav!
                NEMOJTE nastavljati ako TOČNO ne znate što radite!

en: I am aware that this is a very bad idea
hr: Siguran sam da je ovo vrlo loša ideja

en: To continue, type the phrase "%s":
hr: Za nastavak, utipkajte frazu "%s":

en: WARNING: untrusted versions of the following packages will be installed!
    
    Untrusted packages could compromise your system's security.
    You should only proceed with the installation if you are certain that
    this is what you want to do.
hr: UPOZORENJE: nepouzdane inačice sljedećih paketa će biti instalirane!
    
    Nepouzdani paketi mogu kompromitirati sigurnost sustava.
    Trebali biste nastaviti s instalacijom samo ako ste sigurni da je
    to ono što stvarno želite.

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations is 'true'!
hr: *** UPOZORENJE ***   Zanemarujem ova kršenja povjerenja jer je
                         %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations 'true'!

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      APT::Get::AllowUnauthenticated is 'true'!
hr: *** UPOZORENJE ***   Zanemarujem ova kršenja povjerenja jer je
                         APT::Get::AllowUnauthenticated 'true'!

en: Do you want to ignore this warning and proceed anyway?
hr: Želite li zanemariti ovo upozorenje i svejedno nastaviti?

en: To continue, enter "%s"; to abort, enter "%s":
hr: Za nastavak, unesite "%s"; za prekid, unesite "%s":

en: The following packages are RECOMMENDED but will NOT be installed:
hr: Sljedeći su paketi PREPORUČENI ali NEĆE biti instalirani:

en: The following packages are SUGGESTED but will NOT be installed:
hr: Sljedeći su paketi PREDLOŽENI ali NEĆE biti instalirani:

en: No packages will be installed, upgraded, or removed.
hr: Nijedan paket neće biti instaliran, nadograđen ili uklonjen.

en: %lu packages upgraded, %lu newly installed,
hr: %lu paketa nadograđeno, %lu novo instaliranih,

en: %lu reinstalled,
hr: %lu ponovo instaliranih,

en: %lu downgraded,
hr: %lu vraćenih na prethodnu inačicu,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
hr: %lu za uklanjanje i %lu bez nadogradnje.

en: Need to get %sB/%sB of archives.
hr: Moram preuzeti %sB/%sB arhiva.

en: Need to get %sB of archives.
hr: Moram preuzeti %sB arhiva.

en: After unpacking %sB will be used.
hr: Nakon otpakiranja zauzet će se %sB.

en: After unpacking %sB will be freed.
hr: Nakon otpakiranja oslobodit će se %sB.

en: No packages to show -- enter the package names on the line after 'i'.
hr: Nema paketa za prikaz -- unesite imena paketa u redak nakon 'i'.

en: Press Return to continue.
hr: Pritisnite Return za nastavak.

en: No packages found -- enter the package names on the line after 'c'.
hr: Paketi nisu pronađeni -- unesite imena paketa u redak nakon 'c'.

en: No packages found -- enter zero or more roots of the search followed by the package to justify.
hr: Paketi nisu pronađeni -- unesite nijedan ili više korijena pretrage nakon paketa za poravnanje.

en: continue with the installation
hr: nastavi s instalacijom

en: abort and quit
hr: prekini i izađi

en: show information about one or more packages; the package names should follow the 'i'
hr: prikaži informacije o jednom ili više paketa; navedite njihova imena nakon 'i'

en: show the Debian changelogs of one or more packages; the package names should follow the 'c'
hr: prikaži Debian popise promjena za jedan ili više paketa; navedite njihova imena nakon 'c'

en: toggle the display of dependency information
hr: promijeni prikaz informacija o ovisnostima

en: toggle the display of changes in package sizes
hr: promijeni prikaz promjena u veličinama paketa

en: toggle the display of version numbers
hr: promijeni prikaz brojeva inačica

en: try to find a reason for installing a single package, or explain why installing one package should lead to installing another package.
hr: pokušaj naći razlog za instalaciju jednog paketa ili objasni zašto instalacija jednog paketa vodi instalaciji drugog paketa.

en: run the automatic dependency resolver to fix the broken dependencies.
hr: pokreni automatski rješavač ovisnosti za popravak slomljenih ovisnosti.

en: enter the full visual interface
hr: uđi u potpuno vizualno sučelje

en: You may also specify modification to the actions which will be taken.  To do so, type an action character followed by one or more package names (or patterns).  The action will be applied to all the packages that you list.  The following actions are available:
hr: Možete također navesti promjene u radnjama koje će se izvršiti.  Kako biste to napravili, unesite znak radnje i jedno ili više imena paketa (ili uzoraka).  Radnja će se primijeniti na sve pakete koje navedete.  Dostupne su sljedeće radnje:

en: '+' to install packages
hr: '+' za instalaciju paketa

en: '+M' to install packages and immediately flag them as automatically installed
hr: '+M' za instalaciju paketa i označavanje paketa kao automatski instaliranih

en: '-' to remove packages
hr: '-' za uklanjanje paketa

en: '_' to purge packages
hr: '_' za kompletno uklanjanje paketa

en: '=' to place packages on hold
hr: '=' za zadržavanje paketa

en: ':' to keep packages in their current state without placing them on hold
hr: ':' za ostavljanje paketa u trenutnom stanju bez zadržavanja

en: '&M' to mark packages as automatically installed
hr: '&M' za označavanje paketa kao automatski instaliranih

en: '&m' to mark packages as manually installed
hr: '&m' za označavanje paketa kao ručno instaliranih

en: '&BD' to install the build-dependencies of a package.
hr: '&BD' za instalaciju ovisnosti za izgradnju paketa.

en: In the list of actions to be performed, some packages will be followed by one or more characters enclosed in braces; for instance: "aptitude{u}".  These characters provide extra information about the package's state, and can include any combination of the following:
hr: U popisu radnji koje će se izvršiti, nakon nekih paketa slijedi jedan ili više znakova u zagradama; npr.: "aptitude{u}".  Ovi znakovi pružaju dodatne informacije o stanju paketa i mogu sadržavati bilo koju kombinaciju sljedećih znakova:

en: 'a': the package was automatically installed or removed.
hr: 'a': paket je automatski instaliran ili uklonjen.

en: 'b': some of the package's dependencies are violated by the proposed changes.
hr: 'b': neke od ovisnosti paketa su prekršene predloženim promjenama.

en: 'p': the package will be purged in addition to being removed.
hr: 'p': osim paketa bit će uklonjene i sve konfiguracijske datoteke.

en: 'u': the package is being removed because it is unused.
hr: 'u': paket će biti uklonjen jer se ne koristi.

en: Commands:
hr: Naredbe:

en: aptitude failed to find a solution to these dependencies.  You can solve them yourself by hand or type 'n' to quit.
hr: aptitude nije pronašao rješenje za ove ovisnosti.  Možete ih ručno riješiti ili unesite 'n' za izlaz.

en: Do you want to continue? [Y/n/?]
hr: Želite li nastaviti? [Y/n/?]

en: Resolve these dependencies by hand? [N/+/-/_/:/?]
hr: Želite li ručno riješiti ovisnosti? [N/+/-/_/:/?]

en: Invalid response.  Please enter a valid command or '?' for help.
hr: Neispravan odgovor.  Molim unesite ispravnu naredbu ili '?' za pomoć.

en: Enter a package management command (such as '+ package' to install a package), 'R' to attempt automatic dependency resolution or 'N' to abort.
hr: Unesite naredbu upravljanja paketima (kao što je '+ paket' za instalaciju paketa), 'R' za pokušaj automatskog rješavanja ovisnosti ili 'N' za prekid.

en: 
    Dependency information will be shown.
hr: 
    Informacije o ovisnostima će biti prikazane.

en: 
    Dependency information will not be shown.
hr: 
    Informacije o ovisnostima neće biti prikazane.

en: 
    Versions will be shown.
hr: 
    Inačice će biti prikazane.

en: 
    Versions will not be shown.
hr: 
    Inačice neće biti prikazane.

en: 
    Size changes will be shown.
hr: 
    Promjene veličine će biti prikazane.

en: 
    Size changes will not be shown.
hr: 
    Promjene veličine neće biti prikazane.

en: Unable to open %s for writing
hr: Ne mogu otvoriti %s za pisanje

en: Error writing resolver state to %s
hr: Greška pisanja stanja rješavača u %s

en: Resolver state successfully written!
hr: Stanje algoritma za rješavanje uspješno zapisano!

en: accept the proposed changes
hr: prihvati predložene promjene

en: give up and quit the program
hr: odustani i izađi iz programa

en: move to the next solution
hr: prijeđi na sljedeće rješenje

en: move to the previous solution
hr: prijeđi na prethodno rješenje

en: toggle between the contents of the solution and an explanation of the solution
hr: prebaci između sadržaja rješenja i objašnjenja rješenja

en: examine the solution in the visual user interface
hr: pregledaj rješenje u vizualnom korisničkom sučelju

en: abort automatic dependency resolution; resolve dependencies by hand instead
hr: prekini automatsko rješavanje ovisnosti; riješi ovisnosti ručno

en: reject the given package versions; don't display any solutions in which they occur.  Enter UNINST instead of a version to reject removing the package.  ID is the integer printed to the left of the action.
hr: odbij navedene inačice paketa; ne prikazuj rješenja u kojima se pojavljuju.  Unesite UNINST umjesto inačice kako biste odbili uklanjanje paketa.  ID je cijeli broj ispisan s lijeve strane radnje.

en: accept the given package versions; display only solutions in which they occur.  Enter UNINST instead of a version to accept removing the package.  ID is the integer printed to the left of the action.
hr: prihvati navedene inačice paketa; prikaži samo rješenja u kojima se pojavljuju.  Unesite UNINST umjesto inačice kako biste prihvatili uklanjanje paketa.  ID je cijeli broj ispisan s lijeve strane radnje.

en: display information about the action labeled ID from the solution.  The label is the integer printed to the left of the action.
hr: prikaži informacije o radnji označenoj s ID iz rješenja.  Oznaka je cijeli broj ispisan s lijeve strane radnje.

en: adjust the state of the listed packages, where ACTION is one of:
hr: prilagodi stanje ispisanih paketa, gdje je radnja (ACTION) jedna od:

en: Adjustments will cause the current solution to be discarded and recalculated as necessary.
hr: Prilagođenja će odbaciti trenutno rješenje i ponovo izračunati ako je potrebno.

en: The version %s is available in the following archives:
hr: Inačica %s je dostupna u sljedećim arhivama:

en: Select the version of %s that should be used:
hr: Odaberi inačicu %s koja će se koristiti:

en: Invalid response.  Please enter an integer between 1 and %d.
hr: Neispravan odgovor.  Molim unesite cijeli broj između 1 i %d.

en: Expected at least one package/version pair following '%c'
hr: Očekujem barem jedan par paket/inačica nakon '%c'

en: Expected a version or "%s" after "%s"
hr: Očekujem inačicu ili "%s" nakon "%s"

en: %s has no version named "%s"
hr: %s nema inačicu imena "%s"

en: Allowing the removal of %s
hr: Dopuštam uklanjanje %s

en: Allowing the installation of %s version %s (%s)
hr: Dopuštam instalaciju %s inačice %s (%s)

en: Rejecting the removal of %s
hr: Odbijam uklanjanje %s

en: Rejecting the installation of %s version %s (%s)
hr: Odbijam instalaciju %s inačice %s (%s)

en: No longer requiring the removal of %s
hr: Više ne zahtijevam uklanjanje %s

en: No longer requiring the installation of %s version %s (%s)
hr: Više ne zahtijevam uklanjanje %s inačice %s (%s)

en: Requiring the removal of %s
hr: Zahtijevam uklanjanje %s

en: Requiring the installation of %s version %s (%s)
hr: Zahtijevam instalaciju %s inačice %s (%s)

en: Allowing this recommendation to be ignored: %s
hr: Dopuštam zanemarivanje ove preporuke: %s

en: Always obeying this recommendation: %s
hr: Uvijek ispunjavam ovu preporuku: %s

en: No longer ignoring this recommendation: %s
hr: Više ne zanemarujem ovu preporuku: %s

en: Ignoring this recommendation: %s
hr: Zanamarujem ovu preporuku: %s

en: Action "%s"
hr: Radnja "%s"

note: TRANSLATORS: the substitution is replaced in English with something like "Pkg1 depends upon Pkg2".
en: This action was selected because %ls.
hr: Ova radnja je odabrana zato što %ls.

en: This action is currently rejected; it will not appear in new solutions.
hr: Ova radnja je trenutno odbijena; neće se pojavljivati u novim rješenjima.

en: This action is currently approved; it will be selected whenever possible.
hr: Ova radnja je trenutno dopuštena; bit će automatski odabrana kad god je moguće.

note: TRANSLATORS: the "r" here is for "reject", but should not be translated since the commands in aptitude's internal command-line aren't translated.
en: Enter "r %s" to allow this action to appear in new solutions.
hr: Unesite "r %s" da biste dopustili pojavljivanje ove radnje u novim rješenjima.

note: TRANSLATORS: the "r" here is for "reject", but should not be translated since the commands in aptitude's internal command-line aren't translated.
en: Enter "r %s" to prevent this action from appearing in new solutions.
hr: Unesite "r %s" da biste spriječili pojavljivanje ove radnje u novim rješenjima.

note: TRANSLATORS: the "a" here is for "approve", but should not be translated since the commands in aptitude's internal command-line aren't translated.
en: Enter "a %s" to cease requiring that new solutions include this action if possible.
hr: Unesite "a %s" da biste uklonili zahtjev novih rješenja za uključivanje ove radnje ako je moguće.

note: TRANSLATORS: the "a" here is for "approve", but should not be translated since the commands in aptitude's internal command-line aren't translated.
en: Enter "a %s" to require that new solutions include this action if possible.
hr: Unesite "a %s" da biste zahtijevali uključivanje ove radnje u nova rješenja ako je moguće.

en: open: %zd; closed: %zd; defer: %zd; conflict: %zd
hr: otvoreno: %zd; zatvoreno: %zd; odgođeno: %zd; sukobljeno: %zd

en: I want to resolve dependencies, but no dependency resolver was created.
hr: Želim riješiti ovisnosti, ali nijedan algoritam za rješavanje ovisnosti nije stvoren.

en: Resolving dependencies...
hr: Rješavam ovisnosti...

en: The following actions will resolve these dependencies:
hr: Sljedeće radnje će riješiti ove ovisnosti:

en: Accept this solution? [Y/n/q/?]
hr: Prihvati ovo rješenje? [Y/n/q/?]

en: Abandoning all efforts to resolve these dependencies.
hr: Napuštam sve pokušaje rješavanja ovih ovisnosti.

en: Abandoning automatic dependency resolution and reverting to manual resolution.
hr: Napuštam automatsko rješavanje ovisnosti i vraćam na ručno rješavanje.

en: The following commands are available:
hr: Dostupne su sljedeće naredbe:

en: File to write resolver state to:
hr: Datoteka za upis stanja algoritma za rješavanje:

en: Invalid response; please enter one of the following commands:
hr: Neispravan odgovor; molim unesite jednu od sljedećih naredbi:

en: No solution found within the allotted time.  Try harder? [Y/n]
hr: Nije pronađeno rješenje u dodijeljenom vremenu.  Želite li da se više potrudim? [Y/n]

en: Invalid response; please enter 'y' or 'n'.
hr: Neispravan odgovor; molim unesite 'y' ili 'n'.

en: Unable to resolve dependencies!  Giving up...
hr: Ne mogu riješiti ovisnosti!  Odustajem...

en: *** No more solutions available ***
hr: *** Nema više dostupnih rješenja ***

en: *** ERROR: search aborted by fatal exception.  You may continue
               searching, but some solutions will be unreachable.
hr: *** GREŠKA: pretraga prekinuta fatalnom iznimkom.  Možete nastaviti
                s pretraživanjem, ali neka rješenja neće biti dostupna.

en: Unable to resolve dependencies for the upgrade because the resolver timed out.
      You may be able to solve this problem by increasing
      Aptitude::ProblemResolver::StepLimit (currently %d).
hr: Ne mogu riješiti ovisnosti za nadogradnju jer je isteklo vremensko ograničenje.
      Možda možete riješiti ovaj problem povećavanjem
      Aptitude::ProblemResolver::StepLimit (trenutno %d).

en: Unable to resolve dependencies for the upgrade: no solution found.
hr: Ne mogu riješiti ovisnosti za nadogradnju: nema pronađenih rješenja.

en: Unable to resolve dependencies for the upgrade: %s
hr: Ne mogu riješiti ovisnosti za nadogradnju: %s

en: iconv of %s failed.
hr: iconv %s nije uspio.

en: search: You must provide at least one search term
hr: search: Morate navesti barem jedan izraz za pretragu

en: not installed
hr: nije instaliran

en: unpacked
hr: otpakiran

en: partially configured
hr: djelomično konfiguriran

en: partially installed
hr: djelomično instaliran

en: not installed (configuration files remain)
hr: nije instaliran (ostaju konfiguracijske datoteke)

en: awaiting trigger processing by other package(s)
hr: čekam okidač obrađivanjem ostalih paketa

en: awaiting trigger processing
hr: čekam okidač obrađivanjem

en: installed
hr: instaliran

en: %s; will be purged because nothing depends on it
hr: %s; bit će potpuno uklonjen jer ništa ne ovisi o njemu

en: %s; will be purged
hr: %s; bit će potpuno uklonjen

en: %s; will be removed because nothing depends on it
hr: %s; bit će uklonjen jer ništa ne ovisi o njemu

en: %s; will be removed
hr: %s; bit će uklonjen

en: %s%s; will be downgraded [%s -> %s]
hr: %s%s; bit će vraćen na prethodnu inačicu [%s -> %s]

en: %s%s; will be upgraded [%s -> %s]
hr: %s%s; bit će nadograđen [%s -> %s]

en: not a real package
hr: nije stvarni paket

en:  [held]
hr:  [zadržan]

en: %s%s; will be installed
hr: %s%s; bit će instaliran

en: %s%s; will be installed automatically
hr: %s%s; bit će automatski instaliran

en: %s; version %s will be installed
hr: %s; inačica %s će biti instalirana

en: %s; version %s will be installed automatically
hr: %s; inačica %s će biti automatski instalirana

en: Package:
hr: Paket:

en: State
hr: Stanje

en: Provided by
hr: Pružatelj usluge

en: Version:
hr: Inačica:

en: Essential:
hr: Esencijalni:

en: yes
hr: da

en: New
hr: Novi

en: Forbidden version
hr: Zabranjena inačica

en: Automatically installed
hr: Automatski instaliran

en: no
hr: ne

en: Multi-Arch:
hr: Višestruke arhitekture:

en: Priority:
hr: Prioritet:

en: N/A
hr: Nedostupno

en: Section:
hr: Odjeljak:

en: Maintainer:
hr: Održavatelj:

en: Architecture:
hr: Arhitektura:

en: Uncompressed Size:
hr: Nekomprimirana veličina:

en: Compressed Size:
hr: Komprimirana veličina:

en: Filename:
hr: Ime datoteke:

en: Archive
hr: Arhiva

en: Depends
hr: Ovisnosti

en: PreDepends
hr: Prethodne ovisnosti

en: Recommends
hr: Preporuke

en: Suggests
hr: Prijedlozi

en: Conflicts
hr: Sukobi

en: Breaks
hr: Lomi

en: Replaces
hr: Mijenja

en: Obsoletes
hr: Čini zastarjelim

en: Enhances
hr: Poboljšava

en: Provides
hr: Pruža usluge

en: Description:
hr: Opis:

en: Homepage:
hr: Početna stranica:

en: Unable to locate package %s
hr: Ne mogu pronaći paket %s

en: Unable to parse pattern %s
hr: Ne mogu analizirati uzorak %s

en:  or
hr:  ili

en: The following packages have unmet dependencies:
hr: Sljedeći paketi imaju nezadovoljene ovisnosti:

en: Would download/install/remove packages.
hr: Preuzet/instalirat/uklonit ću sljedeće pakete.

en: Internal Error, Ordering didn't finish
hr: Interna greška, raspoređivanje nije završilo

en: Deleting obsolete downloaded files
hr: Brišem zastarjele preuzete datoteke

en: E: The update command takes no arguments
hr: G: Naredba update ne prihvaća argumente

en: No candidate version found for %s
hr: Nisu pronađene inačice kandidati za %s

en: No current or candidate version found for %s
hr: Nisu pronađene trenutne ili inačice kandidati za %s

en: Unable to find an archive "%s" for the package "%s"
hr: Ne mogu pronaći arhivu "%s" za paket "%s"

en: Unable to find a version "%s" for the package "%s"
hr: Ne mogu pronaći inačicu "%s" za paket "%s"

en: Internal error: invalid value %i passed to cmdline_find_ver!
hr: Interna greška: neispravna vrijednost %i proslijeđena cmdline_find_ver!

en: You cannot specify both an archive and a version for a package
hr: Ne možete navesti i arhivu i inačicu paketa

en: Current status: %F.
hr: Trenutno stanje: %F.

en: There is %d newly obsolete package. | There are %d newly obsolete packages.
hr[0]: Postoji %d novi zastarjeli paket.
hr[1]: Postoje %d nova zastarjela paketa.
hr[2]: Postoji %d novih zastarjelih paketa.

en: There is %d newly obsolete package:  | There are %d newly obsolete packages:
hr[0]: Postoji %d novi zastarjeli paket:
hr[1]: Postoje %d nova zastarjela paketa:
hr[2]: Postoji %d novih zastarjelih paketa:

en: Package %s:
hr: Paket %s:

en: Source package %s:
hr: Paket koda %s:

en: Archive %s:
hr: Arhiva %s:

en: versions: You must provide at least one package selector
hr: versions: Morate navesti barem jedan izbornik paketa

en: DependsOnly
hr: SamoOvisnosti

en: Current
hr: Trenutna

en: Candidate
hr: Kandidat

en: Install
hr: Instaliraj

en: InstallNotCurrent
hr: InstalirajNeTrenutnu

en: true
hr: točno

en: false
hr: netočno

en: Install(%s)
hr: Instaliraj(%s)

en: Remove(%s)
hr: Ukloni(%s)

en: Install(%s provides %s)
hr: Instaliraj(%s pruža usluge %s)

en: Remove(%s provides %s)
hr: Ukloni(%s pruža usluge %s)

en:     ++ Examining %F
hr:     ++ Pregledavam %F

en:     ++   --> skipping, not a conflict
hr:     ++   --> preskačem, nije sukob

en:     ++   --> skipping conflict
hr:     ++   --> preskačem sukob

en:     ++   --> skipping, not relevant according to params
hr:     ++   --> preskačem, nije značajno prema parametrima

en:     ++   --> skipping, parent is not the selected version
hr:     ++   --> preskačem, roditelj nije odabrana inačica

en:     ++   --> skipping, the dep is satisfied by the current version
hr:     ++   --> preskačem, ovisnost je zadovoljena trenutnom inačicom

en: Skipping this solution, I've already seen it.
hr: Preskačem ovo rješenje, već sam ga vidio.

en:     ++   --> skipping, version check failed
hr:     ++   --> preskačem, provjera inačice nije uspjela

en:     ++   --> ENQUEUING
hr:     ++   --> STAVLJAM U RED

en:     ++   --> ENQUEUING %s Provides %s
hr:     ++   --> STAVLJAM U RED %s pruža usluge %s

en: Starting search with parameters %ls
hr: Pokrećem pretragu s parametrima %ls

en: No package named "%s" exists.
hr: Paket imena "%s" ne postoji.

en: Packages requiring %s:
hr: Paketi koji zahtijevaju %s:

en: Unable to parse some match patterns.
hr: Ne mogu analizirati neke uzorke podudaranja.

en: %s: this command requires at least one argument (the package to query).
hr: %s: ova naredba zahtijeva barem jedan argument (paket za upit).

en: Unknown version selection, something is very wrong.
hr: Nepoznat odabir inačice, nešto je vrlo krivo.

en: Unexpected end-of-file on standard input
hr: Neočekivan kraj datoteke (EOF) na standardnom ulazu

note: TRANSLATORS: the text between [] should be exactly 4 character cells wide; "ERR" is short for "ERROR".
en: [ ERR] %s
hr: [ GRE] %s

en: UNSATISFIED
hr: NEZADOVOLJEN

en: UNAVAILABLE
hr: NEDOSTUPAN

en: Tags
hr: Oznake

en: User Tags
hr: Korisničke oznake

en:  [Working]
hr:  [Radim]

en: [Hit]
hr: [Pogođeno]

en: [Downloaded]
hr: [Preuzeto]

en: Downloaded %sB in %s (%sB/s).
hr: Preuzeto %sB u %s (%sB/s).

en: %n%nSome files were not downloaded successfully.
hr: %n%nNeke datoteke nisu uspješno preuzete.

en: Continue
hr: Nastavi

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Total Progress:
hr: Ukupan napredak:

en:  [ %i%% ] (%sB/s, %s remaining)
hr:  [ %i%% ] (%sB/s, %s preostalo)

en:  [ %i%% ] (stalled)
hr:  [ %i%% ] (odugovlači)

en: Downloading...
hr: Preuzimam...

en: Please insert the disc labeled "%s" into the drive "%s"
hr: Molim ubacite disk oznake "%s" u uređaj "%s"

en: Abort
hr: Prekini

en: [IGNORED]
hr: [ZANEMARENO]

en: [ERROR]
hr: [GREŠKA]

en: Attempt to start a download thread twice!
hr: Pokušaj pokretanja dretve preuzimanja dva puta!

note: TRANSLATORS: Set this string to the name of a configuration file in $pkgdatadir/aptitude that overrides defaults for your language.  This is particularly intended for overriding entries in the Aptitude::Sections::Descriptions tree. For instance, Sections localized for the language .ww might be store
en: Localized defaults|
hr: Lokalizirane zadane postavke|

en: Could not lock the cache file; this usually means that dpkg or another apt tool is already installing packages.  Opening in read-only mode; any changes you make to the states of packages will NOT be preserved!
hr: Ne mogu zaključati datoteku spremnika; to obično znači da dpkg ili drugi apt alat već instalira pakete.  Otvaram u načinu samo za čitanje; nijedna promjena stanja paketa NEĆE biti očuvana!

en: foreign
hr: strani

en: same
hr: isti

en: allowed
hr: dozvoljeni

note: TRANSLATORS: Imp = Important
en: Imp
hr: Važan

note: TRANSLATORS: Req = Required
en: Req
hr: Potreban

note: TRANSLATORS: Std = Standard
en: Std
hr: Standardan

note: TRANSLATORS: Opt = Optional
en: Opt
hr: Opcionalan

note: TRANSLATORS: Xtr = Extra
en: Xtr
hr: Dodatno

en: ERR
hr: GREŠKA

en: ERROR
hr: GREŠKA

en: Couldn't read list of sources
hr: Ne mogu čitati popis izvora

en: Can't open Aptitude extended state file
hr: Ne mogu otvoriti datoteku Aptitude proširenih stanja

en: Reading extended state information
hr: Čitam informacije o proširenom stanju

en: Initializing package states
hr: Inicijaliziram stanja paketa

en: Cannot open Aptitude state file
hr: Ne mogu otvoriti datoteku Aptitude stanja

en: Writing extended state information
hr: Pišem informacije o proširenim stanjima

en: Couldn't write state file
hr: Ne mogu pisati u datoteku stanja

en: failed to remove %s
hr: nisam uspio preimenovati %s

en: failed to rename %s to %s
hr: nisam uspio preimenovati %s u %s

en: couldn't replace %s with %s
hr: nisam uspio zamijeniti %s sa %s

en: Could not regain the system lock!  (Perhaps another apt or dpkg is running?)
hr: Ne mogu ponovo zaključati sustav!  (Možda je pokrenut drugi apt ili dpkg?)

en: Unable to correct dependencies, some packages cannot be installed
hr: Ne mogu ispraviti ovisnosti, neki paketi ne mogu biti instalirani

en: The list of sources could not be read.
hr: Ne mogu čitati popis izvora.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
hr: Ne mogu analizirati ili otvoriti popis paketa ili datoteku stanja.

en: You may want to update the package lists to correct these missing files
hr: Možda biste htjeli ažurirati popis paketa kako biste popravili nedostajuće datoteke

en: Invalid hint "%s": expected an action, but found nothing.
hr: Neispravan savjet "%s": očekujem radnju, ali nisam pronašao ništa.

en: Invalid hint "%s": expected a component name and a number, but found nothing.
hr: Neispravan savjet "%s": očekujem ime komponente i broj, ali nisam pronašao ništa.

en: Invalid hint "%s": expected the numeric value following the component name, but found nothing.
hr: Neispravan savjet "%s": očekujem numeričku vrijednost nakon koje slijedi ime komponente, ali nisam pronašao ništa.

en: Invalid hint "%s": the numeric component "%s" cannot be parsed.
hr: Neispravan savjet "%s": ne mogu analizirati numeričku komponentu "%s".

en: Invalid hint "%s": expected a level, but found nothing.
hr: Neispravan savjet "%s": očekujem razinu, ali nisam pronašao ništa.

en: Invalid hint "%s": expected a target, but found nothing.
hr: Neispravan savjet "%s": očekujem metu, ali nisam pronašao ništa.

en: Invalid hint "%s": invalid target: %s
hr: Neispravan savjet "%s": neispravna meta: %s

en: Invalid hint "%s": trailing junk after the version.
hr: Neispravan savjet "%s": pronađeno smeće nakon inačice.

en: Invalid hint "%s": the action "%s" should be "approve", "reject", or a number.
hr: Neispravan savjet "%s": radnja "%s" treba biti "approve", "reject" ili broj.

en: Conflicting types for the cost component %s.
hr: Sukobljene vrste za cjenovnu komponentu %s.

en: Invalid safety level "%s" (not "discard", "maximum", "minimum", or an integer).
hr: Neispravna razina sigurnosti "%s" (nije "discard", "maximum", "minimum" ili cijeli broj).

en: The package cache is not available; unable to download and install packages.
hr: Spremnik paketa nije dostupan; ne mogu preuzeti i instalirati pakete.

en: Couldn't read source list
hr: Ne mogu čitati popis izvora

en: Internal error: couldn't generate list of packages to download
hr: Interna greška: ne mogu stvoriti popis paketa za preuzimanje

en: Failed to fetch %s: %s
hr: Nisam uspio dohvatiti %s: %s

en: Unable to correct for unavailable packages
hr: Ne mogu popraviti za nedostupne pakete

en: Couldn't read list of package sources
hr: Ne mogu čitati popis izvora paketa

en: Unable to stat %s.
hr: Ne mogu izvršiti stat %s.

en: Unable to create truncated cache: %s.
hr: Ne mogu stvoriti skraćeni spremnik: %s.

en: Unable to open %s to log actions
hr: Ne mogu otvoriti %s za zapisivanje radnji

note: TRANSLATORS: This is a date and time format.  See strftime(3).
en: %a, %b %e %Y %T %z
hr: %a, %e. %b. %Y., %T %z

en: Error generating local time (%s)
hr: Greška stvaranja lokalnog vremena (%s)

en: log report
hr: spremi izvještaj u dnevnik

en: Will install %li packages, and remove %li packages.
hr: Instalirat ću %li paketa i ukloniti %li paketa.

en: %sB of disk space will be used
hr: zauzet će %sB diskovnog prostora

en: %sB of disk space will be freed
hr: oslobodit će %sB diskovnog prostora

en: INSTALL
hr: INSTALIRAJ

en: REMOVE
hr: UKLONI

en: REINSTALL
hr: PONOVO INSTALIRAJ

en: HOLD
hr: ZADRŽI

en: BROKEN
hr: SLOMLJEN

en: REMOVE, NOT USED
hr: UKLONI, NIJE KORIŠTEN

en: REMOVE, DEPENDENCIES
hr: UKLONI, OVISNOSTI

en: INSTALL, DEPENDENCIES
hr: INSTALIRAJ, OVISNOSTI

en: HOLD, DEPENDENCIES
hr: ZADRŽI, OVISNOSTI

en: UNCONFIGURED
hr: NEKONFIGURIRAN

en: Accessing index
hr: Pristupam indeksu

en: Filtering packages
hr: Filtriram pakete

en: Unknown action type: %s
hr: Nepoznata vrsta radnje: %s

en: Unknown multiarch type: %s
hr: Nepoznata vrsta višestruke arhitekture: %s

en: Unterminated literal string after %s
hr: Nedovršen niz slova nakon %s

en: Unknown priority %s
hr: Nepoznat prioritet %s

en: Match pattern ends unexpectedly (expected '%c').
hr: Sparivanje uzoraka je neočekivano završilo (očekivao sam '%c').

en: Expected '%c', got '%c'.
hr: Očekujem '%c', dobio '%c'.

en: Unknown dependency type: %s
hr: Nepoznata vrsta ovisnosti: %s

en: Unknown term type: "%s".
hr: Nepoznata vrsta izraza: "%s".

note: TRANSLATORS: Question marks ("?") are used as prefix for function names. Leave the question marks attached to the string placeholders.
en: The ?%s term must be used in a "wide" context (a top-level context, or a context enclosed by ?%s).
hr: Izraz ?%s mora se koristiti u "wide" kontekstu (kontekst najviše razine, ili kontekst ograđen s ?%s).

en: Unmatched '('
hr: Nesparena '('

en: Provides: cannot be broken
hr: Pruža usluge: ne može biti slomljen

en: Unknown pattern type: %c
hr: Nepoznata vrsta uzorka: %c

en: Can't search for ""
hr: Ne mogu tražiti ""

en: Unexpected empty expression
hr: Neočekivan prazan izraz

en: Badly formed expression: expected '|', got '%c'
hr: Loše oblikovan izraz: očekujem '|', dobio '%c'

en: Unexpected ')'
hr: Neočekivana ')'

en: <aptitude: internal parse error: no apostrophe>
hr: <aptitude: interna greška analize: nema apostrofa>

en: <aptitude: internal parse error: missing terminal apostrophe>
hr: <aptitude: interna greška analize: nedostaje završni apostrof>

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
hr: Nisam uspio pronaći datoteku za paket %s. Možda ćete morati ručno popraviti paket (zbog nedostajuće arhitekture).

en: The package index files are corrupted. No Filename: field for package %s.
hr: Datoteke indeksa paketa su pokvarene. Nema polja `Ime datoteke:' za paket %s.

en: Failed to download changelogs: %s
hr: Nisam uspio preuzeti popise promjena: %s

en: Unable to create the output file: child killed by signal %d.
hr: Ne mogu stvoriti izlaznu datoteku: dijete je ubio signal %d.

en: Unable to create the output file: child exited with status %d.
hr: Ne mogu stvoriti izlaznu datoteku: dijete je izašlo sa stanjem %d.

en: Failed to parse the cost settings string: %s
hr: Nisam uspio analizirati niz postavki cijene: %s

en: Building tag database
hr: Stvaram bazu podataka oznaka

en: legacy
hr: stari

en: Reading task descriptions
hr: Čitam opise zadataka

en: Parse error
hr: Greška analize

en: Cost increments must be strictly positive.
hr: Povećavanja cijene moraju biti strogo pozitivna.

en: The maximum cost value was exceeded.
hr: Najveća vrijednost cijene je prijeđena.

en: A single cost level was both added and lower-bounded.
hr: Jedna razina cijene je i dodana i dodijeljena joj je niža vrijednost.

en: Expected '%s', but got EOF.
hr: Očekujem '%s', dobio EOF.

en: Expected '%s', but got '%s'.
hr: Očekujem '%s', dobio '%s'.

en: Expected any character, but got EOF.
hr: Očekujem bilo koji znak, dobio EOF.

en: any character
hr: bilo koji znak

en: Expected %s, but got EOF.
hr: Očekujem %s, dobio EOF.

en: Expected %s, but got '%c'.
hr: Očekujem %s, dobio '%c'.

en: Expected an integer, got EOF.
hr: Očekujem cijeli broj, dobio EOF.

en: Expected an integer following '-', got EOF.
hr: Očekujem cijeli broj i nakon njega '-', dobio EOF.

en: Expected an integer, got '%c'.
hr: Očekujem cijeli broj, dobio '%c'.

en: Invalid integer: "%s".
hr: Neispravan cijeli broj: "%s".

en: Expected EOF, got '%c'.
hr: Očekujem EOF, dobio '%c'.

en: anything
hr: bilo što

note: TRANSLATORS: this is used to generate an error message; a brief description of what we expected to see is inserted into it.
en: Expected %s
hr: Očekujem %s

en:  or
hr:  ili

en: Unexpected %s
hr: Neočekivani %s

en: Unable to create temporary filename from prefix "%s"
hr: Ne mogu stvoriti privremeno ime datoteke iz prefiksa "%s"

en: Unable to stat "%s"
hr: Ne mogu izvršiti stat "%s"

en: Unable to remove "%s"
hr: Ne mogu ukloniti "%s"

en: Unable to list files in "%s"
hr: Ne mogu ispisati datoteke u "%s"

en: Failure closing directory "%s"
hr: Neuspješno zatvaranje direktorija "%s"

en: Unable to remove directory "%s"
hr: Ne mogu ukloniti direktorij "%s"

en: Aptitude Package Manager
hr: Aptitude upravitelj paketa

en: _File
hr: _Datoteka

en: Perform all pending installs and removals
hr: Izvrši sve trenutne instalacije i uklanjanja

en: Check for new versions of packages
hr: Provjeri postoje li nove inačice paketa

en: Mark all upgradable packages which are not held for upgrade
hr: Označi za nadogradnju sve dostupne pakete koji nisu zadržani

en: Forget which packages are "new"
hr: Zaboravi koji su "novi" paketi

en: Cancel all pending installations, removals, holds, and upgrades.
hr: Otkaži sve trenutne instalacije, uklanjanja, zadržavanja i nadogradnje.

en: Delete package files which were previously downloaded
hr: Izbriši datoteke paketa koje su prethodno preuzete

en: Delete package files which can no longer be downloaded
hr: Izbriši datoteke paketa koje se više ne mogu preuzeti

en: Reload the package cache
hr: Ponovo učitaj spremnik paketa

en: Exit the program
hr: Izađi iz programa

en: E_dit
hr: Ure_di

en: Undo the last package operation or group of operations
hr: Poništi zadnju operaciju na paketu ili grupu operacija

en: _Package
hr: _Paket

en: _View
hr: Po_gled

en: Change which columns are visible in the currently active view.
hr: Promijeni vidljive stupce u trenutno aktivnom prikazu.

en: View errors that have occurred in the apt system since the program was started.
hr: Pregledaj greške apt sustava koje su se dogodile od pokretanja programa.

en: Find chains of dependencies linking one package to another.
hr: Pronađi lance ovisnosti koje povezuju pakete.

en: _Help
hr: Po_moć

en: Dashboard
hr: Nadzorna ploča

en: Update
hr: Ažuriraj

en: Packages
hr: Paketi

en: Preview
hr: Pregled

en: Resolver
hr: Rješavanje ovisnosti

en: Install/Remove
hr: Instaliraj/Ukloni

en: Edit Columns...
hr: Uredi stupce...

en: Make this the default for new package lists.
hr: Postavi ovo kao zadano za nove popise paketa.

en: Apply these settings to all active package lists.
hr: Primijeni ove postavke na sve aktivne popise paketa.

en: Search:
hr: Pretraga:

en: Incremental
hr: Inkrementalna

en: Errors
hr: Greške

en: Show
hr: Prikaži

en: <span size="xx-large">Versions:</span>
hr: <span size="xx-large">Inačice:</span>

en: Dependencies
hr: Ovisnosti

en: Changelog
hr: Promjene

en: Files
hr: Datoteke

en: tags
hr: oznake

en: Screenshot
hr: Snimka ekrana

en: Fixing upgrade manually:
hr: Ručno popravljam nadogradnju:

en: Calculating upgrade...
hr: Računam nadogradnju...

en: <b>Solutions</b>
hr: <b>Rješenja</b>

en: Status
hr: Stanje

en: Group by action type
hr: Grupiraj po vrsti radnje

en: Arrange the actions of the current solution so that actions that are of the same type are placed together (for instance, all the actions that remove packages).
    
    This is the default view mode.
hr: Rasporedi radnje trenutnog rješenja tako da su radnje iste vrste smještene zajedno (na primjer, sve radnje koje uklanjaju pakete).
    
    Ovo je zadani način pregleda.

en: Group by dependency
hr: Grupiraj po ovisnosti

en: Show the order in which the actions in the current solution were performed and the dependency that triggered each action.
hr: Prikaži redoslijed po kojem se izvršavaju radnje trenutnog rješenja i ovisnosti koje uzrokuju svaku radnju.

en: <b>View Mode</b>
hr: <b>Način pregleda</b>

en: Rejected
hr: Odbijeno

en: No preference
hr: Nema prednosti

en: Accepted
hr: Prihvaćeno

en: <b>Status of selected action</b>
hr: <b>Stanje odabrane radnje</b>

en: Find a new solution
hr: Pronađi novo rješenje

en: Calculate the next solution that has not yet been generated.
hr: Izračunaj sljedeće rješenje koje još nije stvoreno.

en: Perform the actions in the currently selected solution and close this tab.
hr: Izvrši radnje u trenutno odabranom rješenju i zatvori karticu.

en: Upgrade Summary
hr: Sažetak nadogradnje

en: Selected Package
hr: Odabrani paket

en: Fix Manually
hr: Ručno popravi

en: Upgrade
hr: Nadogradi

en: <b>Available Upgrades:</b>
hr: <b>Dostupne nadogradnje:</b>

en: <b>Start at these packages:</b>
hr: <b>Počni s ovim paketima:</b>

en: <b>End at these packages:</b>
hr: <b>Završi s ovim paketima:</b>

en: A terminal running dpkg will appear here.
hr: Terminal u kojem se izvršava dpkg će se pojaviti ovdje.

en: Placeholder label for the explanation that two conffiles are being compared.
    This text should not appear in the program.
hr: Zamjenska oznaka objašnjenja da se uspoređuju dvije konfiguracijske datoteke.
    Ovaj tekst se ne bi trebao pojaviti u programu.

en: View the differences
hr: Pogledaj razlike

en: Do you want to apply these changes?
    You can also modify the files by hand, then click "No".
hr: Želite li primijeniti ove promjene?
    Ako ručno želite urediti datoteke, kliknite "Ne".

en: Keep your computer up-to-date.
hr: Održavajte vaše računalo ažuriranim.

en: Browse
hr: Pregledaj

en: Explore the available packages.
hr: Istraži dostupne pakete.

en: Find
hr: Traži

en: Search for packages.
hr: Traži pakete.

en: Go
hr: Idi

en: Finalize and apply your changes to the system.
hr: Dovršite i primijenite svoje promjene na sustavu.

en: Preferences
hr: Postavke

en: Configure aptitude.
hr: Postavite aptitude.

en: The changelog is empty.
hr: Dnevnik promjena je prazan.

en: No new changelog entries; it looks like you installed a locally compiled version of this package.
hr: Nema novih stavki dnevnika promjena; izgleda kao da ste instalirali lokalno kompajliranu inačicu paketa.

en: No new changelog entries; this is likely due to a binary-only upload of this package.
hr: Nema novih stavki dnevnika promjena; ovo je vjerojatno zbog binarnog postavljanja ovog paketa.

en: Failed to download the changelog: %s
hr: Nisam uspio preuzeti dnevnik promjena: %s

en: Parsing the changelog of %s version %s...
hr: Analiziram dnevnik promjena %s inačice %s...

en: You can only view changelogs of official Debian packages; the origin of %s is unknown.
hr: Možete vidjeti promjene samo za službene Debian pakete; izvor %s je nepoznat.

en: You can only view changelogs of official Debian packages; %s is from %s.
hr: Možete vidjeti promjene samo za službene Debian pakete; %s je iz %s.

en: Downloading the changelog of %s version %s...
hr: Preuzimam dnevnik promjena %s inačice %s...

en: Preparing to download the changelog of %s version %s.
hr: Pripremam preuzimanje dnevnika promjena %s inačice %s.

en: Resolve Upgrade Manually
hr: Ručno riješi nadogradnju

en: Preparing to download changelogs
hr: Pripremam preuzimanje dnevnika promjena

en: Available upgrades:
hr: Dostupne nadogradnje:

en: %d available upgrade: | %d available upgrades:
hr[0]: %d dostupna nadogradnja:
hr[1]: %d dostupne nadogradnje:
hr[2]: %d dostupnih nadogradnji:

en: No upgrades are available.
hr: Nema dostupnih nadogradnji.

en: Unable to calculate an upgrade.
hr: Ne mogu izračunati nadogradnju.

en: Press "%s" to install <span size='large'>%d</span> upgrade out of <span size='large'>%d</span>. | Press "%s" to install <span size='large'>%d</span> upgrades out of <span size='large'>%d</span>.
hr[0]: Pritisnite "%s" za instalaciju <span size='large'>%d</span> nadogradnje od <span size='large'>%d</span>.
hr[1]: Pritisnite "%s" za instalaciju <span size='large'>%d</span> nadogradnje od <span size='large'>%d</span>.
hr[2]: Pritisnite "%s" za instalaciju <span size='large'>%d</span> nadogradnji od <span size='large'>%d</span>.

en: Press "%s" to manually attempt to install the remaining <span size='large'>%d</span> upgrade. | Press "%s" to manually attempt to install the remaining <span size='large'>%d</span> upgrades.
hr[0]: Pritisnite "%s" za pokušaj ručne instalacije preostale <span size='large'>%d</span> nadogradnje.
hr[1]: Pritisnite "%s" za pokušaj ručne instalacije preostale <span size='large'>%d</span> nadogradnje.
hr[2]: Pritisnite "%s" za pokušaj ručne instalacije preostalih <span size='large'>%d</span> nadogradnji.

en: Unable to calculate an upgrade.  Press "%s" to manually search for a solution.
hr: Ne mogu izračunati nadogradnju.  Pritisnite "%s" za ručno traženje rješenja.

en: Internal error encountered while calculating an upgrade: %s
hr: Uočena interna greška pri računanju nadogradnje: %s

en: Find dependency chains: start
hr: Nađi lance ovisnosti: početak

en: Find dependency chains: end
hr: Nađi lance ovisnosti: kraj

en: Find dependency chains: results
hr: Nađi lance ovisnosti: rezultati

en: Select one or more starting packages and an ending package to search.
hr: Odaberi jedan ili više početnih paketa i krajnji paket za pretragu.

en: No dependency chain found.
hr: Nisu pronađeni lanci ovisnosti.

en: Ignored
hr: Zanemareno

en: Failed
hr: Neuspjelo

en: Already downloaded
hr: Već preuzeto

en: Description
hr: Opis

en: Progress
hr: Napredak

en: Short Description
hr: Kratak opis

en: The download is still in progress.  Should it be canceled?
hr: Preuzimanje je u tijeku.  Želite li prekinuti?

en: View Details
hr: Pogledaj detalje

en: Change media
hr: Promijeni medij

en: %s: %lu/%lu, stalled
hr: %s: %lu/%lu, odugovlači

en: %s: %sB of %sB at %sB/s, %s remaining
hr: %s: %sB od %sB uz %sB/s, %s preostalo

en: %s: %sB of %sB, stalled
hr: %s: %sB od %sB, odugovlači

en: Completed
hr: Dovršeno

en: Completed with errors
hr: Dovršeno s greškama

en: %s: Unable to create a Unix-domain socket: %s
hr: %s: Ne mogu stvoriti socket Unix domene: %s

en: Internal error: the temporary socket name "%s" is too long!
hr: Interna greška: privremeno ime socketa "%s" je predugačko!

en: %s: Unable to accept a connection: %s
hr: %s: Ne mogu prihvatiti vezu: %s

en: [%s] dpkg process starting...
hr: [%s] dpkg proces započinje...

en: [%s] dpkg process complete.
hr: [%s] dpkg proces gotov.

en: [%s] dpkg process failed.
hr: [%s] dpkg proces nije uspio.

en: [%s] dpkg process complete; there are more packages left to process.
hr: [%s] dpkg proces gotov; ostalo je još paketa za obradu.

en: Upgrade to %s version %s
hr: Nadogradi na %s inačicu %s

en: Install %s version %s
hr: Instaliraj %s inačicu %s

en: Downgrade to %s version %s
hr: Vrati na %s inačicu %s

en: Don't hold %s at its current version.
hr: Ne zadržavaj %s na trenutnoj inačici.

en: Cancel any actions on %s.
hr: Otkaži sve radnje na %s.

en: Cancel the purge of %s.
hr: Otkaži potpuno uklanjanje %s.

en: Cancel the removal of %s.
hr: Otkaži uklanjanje %s.

en: Cancel the upgrade of %s.
hr: Otkaži nadogradnju %s.

en: Cancel the installation of %s.
hr: Otkaži instalaciju %s.

en: Cancel the downgrade of %s.
hr: Otkaži vraćanje %s.

en: Cancel the reinstallation of %s.
hr: Otkaži ponovnu instalaciju %s.

en: Remove %s
hr: Ukloni %s

en: Purge %s
hr: Potpuno ukloni %s

en: Hold %s at its current version.
hr: Zadrži %s na trenutnoj inačici

en: Mark %s as automatically installed.
hr: Označi %s kao automatski instaliran.

en: Mark %s as manually installed.
hr: Označi %s kao ručno instaliran.

en: %s is a virtual package provided by:
hr: %s je virtualni paket čije usluge pruža:

en: (more info...)
hr: (više informacija...)

en: Source:
hr: Izvor:

en: Name
hr: Ime

en: Visible?
hr: Vidljiv?

en: Columns of "%s":
hr: Stupci od "%s":

en: Editing the columns of "%s"
hr: Uređujem stupce od "%s"

en: Icons showing the current and future status of this package.
hr: Ikone prikazuju trenutno i buduće stanje ovog paketa.

en: Auto
hr: Automatski

en: Whether the package is automatically installed.
hr: Je li paket automatski instaliran.

en: The name and description of the package.
hr: Ime i opis paketa.

en: Version
hr: Inačica

en: The version number of the package.
hr: Broj inačice paketa.

en: The package archives that contain this version.
hr: Arhive paketa koje sadrže ovu inačicu.

en: This file list pertains to the currently installed version "%s", not the selected version "%s".
hr: Ovaj popis datoteka pripada trenutno instaliranoj inačici "%s", ne odabranoj inačici "%s".

en: Files list is only available for installed packages.
hr: Popis datoteka je dostupan samo za instalirane pakete.

en: Not installed
hr: Nije instaliran

en: Virtual
hr: Virtualni

en: Unpacked
hr: Otpakiran

en: Half-configured
hr: Djelomično konfiguriran

en: Half-installed
hr: Djelomično instaliran

en: Configuration files and data remain
hr: Preostaju konfiguracijske datoteke i podaci

en: Triggers awaited
hr: Čekam okidače

en: Triggers pending
hr: Okidači aktivni

en: Installed
hr: Instaliran

en: Reinstall
hr: Ponovo instaliraj

en: Downgrade
hr: Vrati prethodnu inačicu

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove and purge configuration/data
hr: Ukloni s konfiguracijom i podacima

en: Hold (don't upgrade)
hr: Zadrži (ne nadograđuj)

en: Unsatisfied dependencies
hr: Nezadovoljene ovisnosti

en: Checking for updates
hr: Provjeravam ažuriranja

en: Insufficient privileges.
hr: Nedovoljne privilegije.

en: You must be root to update the package lists.
hr: Morate biti root za ažuriranje popisa paketa.

en: Download already running.
hr: Preuzimanje je već pokrenuto.

en: A package-list update or install run is already taking place.
hr: Ažuriranje paketa ili instalacija je već u tijeku.

en: Update %s?
hr: Ažurirati %s?

en: Replace configuration file
    '%s'?
hr: Zamijeniti konfiguracijsku datoteku
    '%s'?

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version, choose 'No'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
hr: Konfiguracijsku datoteku %s ste modificirali vi ili skripta, a ovaj paket sadrži ažuriranu inačicu. Želite li zadržati vašu trenutnu inačicu odaberite 'Ne'. Želite li zamijeniti trenutnu datoteku i instalirati novu inačicu održavatelja paketa?

en: Comparing %s to %s...
hr: Uspoređujem %s i %s...

en: Interrupting this process could leave your system in an inconsistent state.  Are you sure you want to stop applying your changes?
hr: Prekidanje ovog procesa može ostaviti vaš sustav u nedosljednom stanju.  Jeste li sigurni da želite zaustaviti primjenu promjena?

en: Done applying changes!
hr: Gotov s primjenom promjena!

en: Applying changes...
hr: Primjenjujem promjene...

en: Error in package %s
hr: Greška u paketu %s

en: Asking whether to replace the configuration file %s
hr: Pitam o zamjeni konfiguracijske datoteke %s

en: Downloading packages
hr: Preuzimam pakete

en: Broken packages
hr: Slomljeni paketi

en: Show broken packages
hr: Prikaži slomljene pakete

en: Resolve dependencies
hr: Riješi ovisnosti

en: %d package is broken | %d packages are broken.
hr[0]: %d paket je slomljen.
hr[1]: %d paketa su slomljena.
hr[2]: %d paketa je slomljeno.

en: View changes
hr: Pregledaj promjene

en: Apply changes
hr: Primijeni promjene

note: TRANSLATORS: any numbers in this string will be displayed in a larger font.
en: %d package to install | %d packages to install
hr[0]: %d paket za instalaciju
hr[1]: %d paketa za instalaciju
hr[2]: %d paketa za instalaciju

note: TRANSLATORS: any numbers in this string will be displayed in a larger font.
en: %d package to remove | %d packages to remove
hr[0]: %d paket za uklanjanje
hr[1]: %d paketa za uklanjanje
hr[2]: %d paketa za uklanjanje

en: Download size: %sB.
hr: Veličina preuzimanja: %sB.

en: Tags of %s:
hr: Oznake %s:

en: This feature is not implemented, yet.
hr: Ova značajka još nije implementirana.

en: Not implemented
hr: Nije implementirano

en: Install/Upgrade
hr: Instaliraj/Nadogradi

en: Purge
hr: Potpuno ukloni

en: Keep
hr: Ostavi

en: Hold
hr: Zadrži

en: Set as automatic
hr: Postavi automatski

en: Set as manual
hr: Postavi ručno

en: Toggle automatic status
hr: Promijeni automatsko stanje

en: Unable to load the user interface definition file %s/aptitude.glade.
hr: Ne mogu učitati datoteku definicija korisničkog sučelja %s/aptitude.glade.

en: Current status
hr: Trenutno stanje

en: Selected status
hr: Odabrano stanje

en: Not available
hr: Nije dostupno

en: Package information: version list
hr: Informacije o paketu: popis inačica

en: Package information: dependency list
hr: Informacije o paketu: popis ovisnosti

en: Please wait; reloading cache...
hr: Molim pričekajte; ponovo učitavam spremnik...

en: Info
hr: Informacije

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: No packages matched "%s".
hr: Nijedan paket ne odgovara "%s".

en: Enter a search and click "Find" to display packages.
hr: Unesite pretragu i kliknite "Traži" za prikaz paketa.

en: Packages:
hr: Paketi:

en: %s was installed automatically.
hr: %s je automatski instaliran.

en: %s is being installed automatically.
hr: %s se automatski instalira.

en: %s was installed manually.
hr: %s je ručno instaliran.

en: %s is being installed manually.
hr: %s se ručno instalira.

en: Cache reloading, please wait...
hr: Spremnik se ponovo učitava, molim pričekajte...

en: Searching...
hr: Tražim...

en: Finalizing view
hr: Završavam pregled

en: Building view
hr: Gradim pregled

en: Packages with unsatisfied dependencies
     The dependency requirements of these packages will be unmet after the install is complete.
     .
     The presence of this tree probably indicates that something is broken, either on your system or in the Debian archive.
hr: Paketi s nezadovoljenim ovisnostima
     Zahtjevi ovisnosti ovih paketa neće biti zadovoljeni nakon završetka instalacije.
     .
     Prisutnost ovog stabla vjerojatno znači da je nešto slomljeno, na vašem sustavu ili u Debian arhivi.

en: Packages being removed because they are no longer used
     These packages are being deleted because they were automatically installed to fulfill dependencies, and the planned action will result in no installed package declaring an 'important' dependency on them.
hr: Paketi uklonjeni jer se više ne koriste
     Ovi paketi se uklanjaju jer su automatski instalirani zbog zadovoljavanja ovisnosti i planiranom radnjom nijedan instaliran paket neće imati 'važnu' ovisnost o njima.

en: Packages being automatically held in their current state
     These packages could be upgraded, but they have been kept in their current state to avoid breaking dependencies.
hr: Paketi automatski zadržani u trenutnom stanju
     Ovi paketi se mogu nadograditi, ali su zadržani u trenutnom stanju zbog izbjegavanja slamanja ovisnosti.

en: Packages being automatically installed to satisfy dependencies
     These packages are being installed because they are required by another package you have chosen for installation.
hr: Paketi automatski instalirani zbog zadovoljavanja ovisnosti
     Ovi paketi se automatski instaliraju jer ih zahtijevaju drugi paketi koje ste odabrali za instalaciju.

en: Packages being deleted due to unsatisfied dependencies
     These packages are being deleted because one or more of their dependencies is no longer available, or because another package conflicts with them.
hr: Paketi uklonjeni zbog nezadovoljenih ovisnosti
     Ovi paketi se uklanjaju jer nisu dostupne njihove ovisnosti ili zato što su drugi paketi u sukobu s njima.

en: Packages to be downgraded
     An older version of these packages than is currently installed will be installed.
hr: Paketi vraćeni na prethodnu inačicu
     Instalirat će se starija inačica paketa nego je trenutno instalirana.

en: Packages being held back
     These packages could be upgraded, but you have asked for them to be held at their current version.
hr: Zadržani paketi
     Ovi paketi se mogu nadograditi, ali ste odlučili zadržati ih na trenutnoj inačici.

en: Packages to be reinstalled
     These packages will be reinstalled.
hr: Paketi za ponovnu instalaciju
     Ovi paketi će biti ponovo instalirani.

en: Packages to be installed
     These packages have been manually selected for installation on your computer.
hr: Paketi za instalaciju
     Ovi paketi su ručno odabrani za instalaciju na vašem računalu.

en: Packages to be removed
     These packages have been manually selected for removal.
hr: Paketi za uklanjanje
     Ovi paketi su ručno odabrani za uklanjanje.

en: Packages to be upgraded
     These packages will be upgraded to a newer version.
hr: Paketi za nadogradnju
     Ovi paketi će se nadograditi na noviju inačicu.

en: Packages that are partially installed
     These packages are not fully installed and configured; an attempt will be made to complete their installation.
hr: Djelomično instalirani paketi
     Ovi paketi nisu potpuno instalirani i konfigurirani; pokušat će se dovršiti njihova instalacija.

en: Preview:
hr: Pregled:

en: Error in dependency resolver: %s
hr: Greška pri rješavanju ovisnosti: %s

en: Fatal error in dependency resolver.  You can continue searching, but some solutions might be impossible to generate.
    
    %s
hr: Fatalna greška pri rješavanju ovisnosti.  Možete nastaviti s pretragom, ali neka rješenja možda neće biti moguće stvoriti.
    
    %s

en: Virtual package
hr: Virtualni paket

en: Not Installed
hr: Nije instaliran

en: Removing %s is rejected.
hr: Uklanjanje %s je odbijeno.

en: Canceling the installation of %s is rejected.
hr: Otkazivanje instalacije %s je odbijeno.

en: Canceling the removal of %s is rejected.
hr: Otkazivanje instalacije %s je odbijeno.

en: Keeping %s at version %s is rejected.
hr: Zadržavanje %s na inačici %s je odbijeno.

en: Installing %s version %s is rejected.
hr: Instalacija %s inačice %s je odbijena.

en: Downgrading %s to version %s is rejected.
hr: Vraćanje %s na inačicu %s je odbijeno.

en: Upgrading %s to version %s is rejected.
hr: Nadogradnja %s na inačicu %s je odbijena.

en: Removing %s is preferred over all un-accepted alternatives.
hr: Uklanjanje %s se preferira u odnosu na sve neprihvaćene alternative.

en: Canceling the installation of %s is preferred over all un-accepted alternatives.
hr: Otkazivanje instalacije %s se preferira u odnosu na sve neprihvaćene alternative.

en: Canceling the removal of %s is preferred over all un-accepted alternatives.
hr: Otkazivanje uklanjanja %s se preferira u odnosu na sve neprihvaćene alternative.

en: Keeping %s at version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
hr: Zadržavanje %s na inačici %s se preferira u odnosu na sve neprihvaćene alternative.

en: Installing %s version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
hr: Inastalacija %s inačice %s se preferira u odnosu na sve neprihvaćene alternative.

en: Downgrading %s to version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
hr: Vraćanje %s na inačicu %s se preferira u odnosu na sve neprihvaćene alternative.

en: Upgrading %s to version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
hr: Nadogradnja %s na inačicu %s se preferira u odnosu na sve neprihvaćene alternative.

en: Leaving %ls unresolved is rejected.
hr: Ostavljanje %ls neriješenim je odbijeno.

en: Leaving %ls unresolved is preferred over all un-accepted alternatives.
hr: Ostavljanje %ls neriješenim se preferira u odnosu na sve neprihvaćene alternative.

en: How to treat the selected action | How to treat the selected actions
hr[0]: Kako se odnositi prema odabranoj radnji
hr[1]: Kako se odnositi prema odabranim radnjama
hr[2]: Kako se odnositi prema odabranim radnjama

en: Ignore solutions containing this action. | Ignore solutions containing these actions.
hr[0]: Zanemari rješenja koja sadrže ovu radnju.
hr[1]: Zanemari rješenja koja sadrže ove radnje.
hr[2]: Zanemari rješenja koja sadrže ove radnje.

en: Allow solutions containing this action, but do not prefer them to other solutions. | Allow solutions containing these actions, but do not prefer them to other solutions.
hr[0]: Dozvoli rješenja koja sadrže ovu radnju, ali ih ne preferiraj u odnosu na ostala rješenja.
hr[1]: Dozvoli rješenja koja sadrže ove radnje, ali ih ne preferiraj u odnosu na ostala rješenja.
hr[2]: Dozvoli rješenja koja sadrže ove radnje, ali ih ne preferiraj u odnosu na ostala rješenja.

en: Always prefer this action over alternatives that have not been accepted. | Always prefer these actions over alternatives that have not been accepted.
hr[0]: Uvijek preferiraj ovu radnju u odnosu na alternative koje nisu prihvaćene.
hr[1]: Uvijek preferiraj ove radnje u odnosu na alternative koje nisu prihvaćene.
hr[2]: Uvijek preferiraj ove radnje u odnosu na alternative koje nisu prihvaćene.

en: %s depends upon %s
hr: %s ovisi o %s

en: %s pre-depends upon %s
hr: %s prethodno ovisi o %s

en: %s suggests %s
hr: %s predlaže %s

en: %s recommends %s
hr: %s preporučuje %s

en: %s conflicts with %s
hr: %s je u sukobu s %s

en: %s breaks %s
hr: %s lomi %s

en: %s replaces %s
hr: %s zamjenjuje %s

en: %s obsoletes %s
hr: %s čini zastarjelim %s

en: %s enhances %s
hr: %s nadopunjuje %s

en: Remove the following packages:
hr: Ukloni sljedeće pakete:

en: Install the following packages:
hr: Instaliraj sljedeće pakete:

en: Keep the following packages:
hr: Zadrži sljedeće pakete:

en: Upgrade the following packages:
hr: Nadogradi sljedeće pakete:

en: Downgrade the following packages:
hr: Vrati sljedeće pakete na prethodnu inačicu:

en: Leave the following dependencies unresolved:
hr: Ostavi neriješene sljedeće ovisnosti:

en: Remove %s [<big>%s</big> (%s)]
hr: Ukloni %s [<big>%s</big> (%s)]

en: Install %s [<big>%s</big> (%s)]
hr: Instaliraj %s [<big>%s</big> (%s)]

en: Cancel the installation of %s
hr: Otkaži instalaciju %s

en: Cancel the removal of %s
hr: Otkaži uklanjanje %s

en: Keep %s at version <big>%s</big> (%s)
hr: Zadrži %s na inačici <big>%s</big> (%s)

en: Upgrade %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]
hr: Nadogradi %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]

en: Downgrade %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]
hr: Vrati %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]

en: <b>Remove</b> %s
hr: <b>Ukloni</b> %s

en: <b>remove</b> %s
hr: <b>ukloni</b> %s

en: <b>Keep</b> %s at version %s
hr: <b>Zadrži</b> %s na inačici %s

en: <b>keep</b> %s at version %s
hr: <b>zadrži</b> %s na inačici %s

en: <b>Cancel</b> the installation of %s
hr: <b>Otkaži</b> instalaciju %s

en: <b>cancel</b> the installation of %s
hr: <b>otkaži</b> instalaciju %s

en: <b>Install</b> %s %s
hr: <b>Instaliraj</b> %s %s

en: <b>install</b> %s %s
hr: <b>instaliraj</b> %s %s

en: <b>Downgrade</b> %s to version %s
hr: <b>Vrati</b> %s na inačicu %s

en: <b>downgrade</b> %s to version %s
hr: <b>vrati</b> %s na inačicu %s

en: <b>Upgrade</b> %s to version %s
hr: <b>Nadogradi</b> %s na inačicu %s

en: <b>upgrade</b> %s to version %s
hr: <b>nadogradi</b> %s na inačicu %s

en: Leave %s unresolved
hr: Ostavi %s neriješen

en: leave %s unresolved
hr: ostavi %s neriješen

en: %s install | %s installs
hr[0]: %s instalacija
hr[1]: %s instalacije
hr[2]: %s instalacija

en: %s remove | %s removes
hr[0]: %s uklanjanje
hr[1]: %s uklanjanja
hr[2]: %s uklanjanja

en: %s keep | %s keeps
hr[0]: %s zadržan
hr[1]: %s zadržana
hr[2]: %s zadržanih

en: %s upgrade | %s upgrades
hr[0]: %s nadogradnja
hr[1]: %s nadogradnje
hr[2]: %s nadogradnji

en: %s downgrade | %s downgrades
hr[0]: %s vraćanje
hr[1]: %s vraćanja
hr[2]: %s vraćanja

en: %s unresolved recommendation | %s unresolved recommendations
hr[0]: %s neriješena preporuka
hr[1]: %s neriješene preporuke
hr[2]: %s neriješenih preporuka

en: No solutions yet.
hr: Još nema rješenja.

en: No dependency solution was found.
hr: Nisu pronađena rješenja ovisnosti.

en: No solutions.
hr: Nema rješenja.

en: To view a solution, select it from the list to the right.
hr: Za pregled rješenja, odaberite ga na popisu s desne strane.

en: Solution %s of %s.
hr: Rješenje %s od %s.

en: Download
hr: Preuzmi

en: Unrecognized color name "%s"
hr: Neprepoznato ime boje "%s"

en: Unrecognized attribute name "%s"
hr: Neprepoznato ime svojstva "%s"

en: Invalid entry in style definition group: "%s"
hr: Neispravna stavka u grupi definicije stila: "%s"

en: Invalid tagless entry in style definition group: "%s"
hr: Neispravna neoznačena stavka u grupi definicije stila: "%s"

en: The default color may only be used as a background.
hr: Zadana boja se može koristiti samo kao pozadina.

en: Unknown style attribute %s
hr: Nepoznato svojstvo stila %s

en: Invalid entry in keybinding group: "%s"
hr: Neispravna stavka u grupi funkcija tipki: "%s"

en: Ignoring invalid keybinding "%s" -> "%s"
hr: Zanemarujem neispravne funkcije tipki "%s" -> "%s"

en: Expected policy identifier, got '%c'
hr: Očekujem identifikator police, dobio '%c'

en: Expected ',', '%c', or '('; got '%c'
hr: Očekujem ',', '%c' ili '('; dobio '%c'

en: Expected ',' or '(', got '%c'
hr: Očekujem ',' ili '(', dobio '%c'

en: Unknown grouping policy "%s"
hr: Nepoznata polica grupiranja "%s"

en: Terminal policy '%s' should be the last policy in the list
hr: Polica terminala '%s' treba biti zadnja na popisu

en: Unmatched '(' in grouping policy
hr: Nesparena '(' u polici grupiranja

en: Bad section name '%s' (use 'none', 'topdir', 'subdir', or 'subdirs')
hr: Krivo ime odjeljka '%s' (koristite 'none', 'topdir', 'subdir' ili 'subdirs')

en: Bad passthrough setting '%s' (use 'passthrough' or 'nopassthrough')
hr: Kriva postavka prolaza '%s' (koristite 'passthrough' ili 'nopassthrough')

en: Too many arguments to '%s' grouping policy
hr: Previše argumenata polici grupiranja '%s'

en: Grouping policy '%s' takes no arguments
hr: Polica grupiranja '%s' ne prihvaća argumente

en: Expected '(' after '%s'
hr: Očekujem '(' nakon '%s'

en: Unable to parse pattern at '%s'
hr: Ne mogu analizirati uzorak na '%s'

en: Exactly one filter must be provided as an argument to a 'filter' policy
hr: Točno jedan filter mora biti naveden kao argument polici 'filter'

en: Missing arguments to '%s' grouping policy
hr: Nedostaju argumenti police grupiranja '%s'

en: Unable to parse pattern after "%s"
hr: Ne mogu analizirati uzorak nakon "%s"

en: Expected '{', ')', or ',' following '||', got '%s'
hr: Očekujem '{'. ')' ili ',' nakon čega slijedi '||', dobio '%s'

en: Unmatched '(' in '%s' grouping policy
hr: Nesparena '(' u polici grupiranja '%s'

en: Couldn't parse layout: No column format specified for static item
hr: Ne mogu analizirati raspored: Nije naveden oblik stupca za statički predmet

en: Couldn't parse layout: encoding error in column descriptor
hr: Ne mogu analizirati raspored: greška kodiranja u opisniku stupca

en: Couldn't parse layout: unknown view item type "%s"
hr: Ne mogu analizirati raspored: nepoznata vrsta elementa pregleda "%s"

en: Couldn't parse layout: no row number specified
hr: Ne mogu analizirati raspored: nije naveden broj retka

en: Couldn't parse layout: no width specified
hr: Ne mogu analizirati raspored: nije navedena širina

en: Couldn't parse layout: no height specified
hr: Ne mogu analizirati raspored: nije navedena visina

en: Unknown alignment type '%s'
hr: Nepoznata vrsta poravnanja '%s'

en: Sorting policy '%s' takes no arguments
hr: Polica razvrstavanja '%s' ne prihvaća argumente

en: Invalid zero-length sorting policy name
hr: Neispravno ime police razvrstavanja duljine nula

en: Unmatched '(' in sorting policy description
hr: Nesparena '(' u opisu police razvrstavanja

en: Invalid sorting policy type '%s'
hr: Neispravna vrsta police razvrstavanja '%s'

en: Can't decode multibyte string after "%ls"
hr: Ne mogu dekodirati višebajtni znakovni niz nakon "%ls"

en: Can't decode wide-character string after "%s"
hr: Ne mogu dekodirati širokoznačni znakovni niz nakon "%s"

en: Compiler: g++ %s
hr: Kompajler: g++ %s

en: Compiled against:
hr: Kompajlirano uz:

en:   apt version %d.%d.%d
hr:   apt inačica %d.%d.%d

en:   NCurses version: Unknown
hr:   NCurses inačica: nepoznato

en:   NCurses version %s
hr:   NCurses inačica %s

en:   libsigc++ version: %s
hr:   libsigc++ inačica: %s

en:   Gtk+ version %d.%d.%d
hr:   Gtk+ inačica %d.%d.%d

en:   Gtk-- version %d.%d.%d
hr:   Gtk-- inačica %d.%d.%d

en:   Gtk+ support disabled.
hr:   Gtk+ podrška onemogućena.

en:   Compiled with Qt %s
hr:   Kompajlirano s Qt %s

en:   Running on Qt %s
hr:   Izbvršava se na Qt %s

en:   Qt support disabled.
hr:   Qt podrška onemogućena.

en: 
    Current library versions:
hr: 
    Trenutne inačice biblioteka:

en:   NCurses version: %s
hr:   NCurses inačica: %s

en:   cwidget version: %s
hr:   cwidget inačica: %s

en:   Apt version: %s
hr:   Apt inačica: %s

en: Usage: aptitude [-S fname] [-u|-i]
hr: Uporaba: aptitude [-S imedat] [-u|-i]

en:        aptitude [options] <action> ...
hr:        aptitude [opcije] <radnja> ...

en:                   (terminal interface only)
hr:                   (samo terminalsko sučelje)

note: TRANSLATORS: levels are not translatable anymore
en: Unknown log level name "%s" (expected "trace", "debug", "info", "warn", "error", "fatal", or "off").
hr: Nepoznato ime razine dnevnika "%s" (očekujem "prati", "debug", "informacije", "upozorenje", "greška", "fatalno" ili "isključeno").

note: TRANSLATORS: following paragraph copied from src/generic/util/logging.h * *  A category consists of one or more nonempty components *  separated by ".", such as "aptitude.util.logging", with *  the exception that the root logger is indicated by the *  empty string (""). * A list of the used ones in 
en: Invalid logger name "%s".
hr: Neispravno ime zapisivača dnevnika "%s".

en: Expected a number after -q=
hr: Očekujem broj nakon -q=

en: Expected a number after -q=, got %s
hr: Očekujem broj nakon -q=, dobio %s

en: -o requires an argument of the form key=value, got %s
hr: -o zahtijeva argument u obliku ključ=vrijednost, dobio %s

en: No comma following tag name "%s".
hr: Nema zareza nakon oznake imena "%s".

en: WEIRDNESS: unknown option code received
hr: ČUDNO: primljen nepoznat opcijski kod

en: Invalid package names display mode "%s" (should be "never", "auto", or "always").
hr: Neispravan način prikaza imena paketa "%s" (treba biti "never", "auto" ili "always").

note: TRANSLATORS: "why" and "modes" here are the aptitude command name and parameters, and should not be translated.
en: Invalid "why" summary mode "%s": expected "no-summary", "first-package", "first-package-and-type", "all-packages", or "all-packages-with-dep-versions".
hr: Neispravan "why" način sažetka "%s": očekujem "no-summary", "first-package", "first-package-and-type", "all-packages" ili "all-packages-with-dep-versions".

en: Only one of --auto-clean-on-startup, --clean-on-startup, -i, and -u may be specified
hr: Samo jedna od opcija --auto-clean-on-startup, --clean-on-startup, -i i -u može biti navedena

en: -u, -i, and --clean-on-startup may not be specified in command-line mode (eg, with 'install')
hr: -u, -i i --clean-on-startup ne mogu biti navedene u naredbenom retku (npr. uz 'install')

en: -u, -i, and --clean-on-startup may not be specified with a command
hr: -u, -i, and --clean-on-startup ne mogu biti navedene uz naredbu

en: Unknown command "%s"
hr: Nepoznata naredba "%s"

en: Uncaught exception: %s
hr: Neuhvaćena iznimka: %s

en: Backtrace:
    %s
hr: Praćenje unatrag:
    %s

en: Search for:
hr: Traži:

en: Search backwards for:
hr: Traži unatrag:

en: Minesweeper
hr: Čistač mina

en: %i/%i mines  %d %s
hr: %i/%i mina  %d %s

en: second
hr: sekunda

en: seconds
hr: sekunde

en:     %s in %d %s
hr:     %s u %d %s

en: Won
hr: Pobjeda

en: Lost
hr: Poraz

en: Could not open file "%s"
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s"

en: Could not load game from %s
hr: Ne mogu učitati igru iz %s

en: The board height must be a positive integer
hr: Visina ploče mora biti pozitivan cijeli broj

en: The board width must be a positive integer
hr: Širina ploče mora biti pozitivan cijeli broj

en: Invalid mine count; please enter a positive integer
hr: Neispravan broj mina; molim unesite pozitivan cijeli broj

en: Setup custom game
hr: Postavi prilagođenu igru

en: Height of board:
hr: Visina ploče:

en: Width of board:
hr: Širina ploče:

en: Number of mines:
hr: Broj mina:

en: Ok
hr: U redu

en: Choose difficulty level
hr: Odaberi težinu

en: Easy
hr: Lagano

en: Medium
hr: Srednje

en: Hard
hr: Teško

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: You have won.
hr: Pobijedili ste.

en: You lose!
hr: Izgubili ste!

en: Enter the filename to load:
hr: Unesite ime datoteke za učitavanje:

en: Enter the filename to save:
hr: Unesite ime datoteke za spremanje:

en: Encoding of mine-help.txt|UTF-8
hr: Kodiranje mine-help.txt|UTF-8

en: Package
hr: Paket

en: Action
hr: Radnja

en: InstVer
hr: InstaliranaInačica

en: CandVer
hr: InačicaKandidata

en: LongState
hr: DugačkoStanje

en: LongAction
hr: DugačkaRadnja

en: Maintainer
hr: Održavatelj

en: Priority
hr: Prioritet

en: Section
hr: Odjeljak

en: ProgName
hr: ImePrograma

en: ProgVer
hr: InačicaPrograma

en: #Broken
hr: #Slomljen

en: DiskUsage
hr: ZauzećeDiska

en: DownloadSize
hr: VeličinaPreuzimanja

en: <N/A>
hr: <Nedostupno>

en: <none>
hr: <nijedan>

en: virtual
hr: virtualni

en: purged
hr: potpuno uklonjen

en: half-config
hr: djelomično-konfiguriran

en: half-install
hr: djelomično-instaliran

en: config-files
hr: konfiguracijske-datoteke

en: triggers-awaited
hr: pričekani-okidači

en: triggers-pending
hr: okidači-u-tijeku

en: hold
hr: zadržan

en: forbidden upgrade
hr: zabranjena nadogradnja

en: purge
hr: potpuno ukloni

en: delete
hr: izbriši

en: broken
hr: slomljen

en: install
hr: instaliraj

en: reinstall
hr: ponovo instaliraj

en: upgrade
hr: nadogradi

en: none
hr: nijedan

en: #Broken: %ld
hr: #Slomljen: %ld

note: TRANSLATORS: Hostname
en: HN too long
hr: Ime računala predugačko

en: Unable to transcode package display format after "%ls"
hr: Ne mogu promijeniti kodiranje oblika prikaza paketa nakon "%ls"

en: Internal error: Default column string is unparsable
hr: Interna greška: Zadani niz stupca se ne može analizirati

en: Tasks
hr: Zadaci

en: Upgradable Packages
     A newer version of these packages is available.
hr: Nadogradivi paketi
     Dostupna je novija inačica ovih paketa.

en: New Packages
     These packages have been added to Debian since the last time you cleared the list of "new" packages (choose "Forget new packages" from the Actions menu to empty this list).
hr: Novi Paketi
     Ovi paketi su dodani u Debian nakon što ste zadnji put očistili popis "novih" paketa (odaberite "Zaboravi nove pakete" iz izbornika Radnje za pražnjenje ovog popisa).

en: Installed Packages
     These packages are currently installed on your computer.
hr: Instalirani paketi
     Ovi paketi su trenutno instalirani na vašem računalu.

en: Not Installed Packages
     These packages are not installed on your computer.
hr: Neinstalirani paketi
     Ovi paketi nisu instalirani na vašem računalu.

en: Obsolete and Locally Created Packages
     These packages are currently installed on your computer, but they are not available from any apt source.  They may be obsolete and removed from the archive, or you may have built a private version of them yourself.
hr: Zastarjeli i lokalno stvoreni paketi
     Ovi paketi su trenutno instalirani na vašem računalu, ali nisu dostupni na apt izvorima.  Možda su zastarjeli i uklonjeni iz arhive, ili ste napravili vlastitu inačicu.

en: Virtual Packages
     These packages do not exist; they are names other packages use to require or provide some functionality.
hr: Virtualni paketi
     Ovi paketi ne postoje; to su imena koja koriste ostali paketi za zahtijevanje ili pružanje određene funkcionalnosti.

en: Packages which are recommended by other packages
     These packages are not strictly required, but they may be necessary to provide full functionality in some other programs that you are installing or upgrading.
hr: Paketi koje preporučuju drugi paketi
     Ovi paketi nisu strogo zahtijevani, ali mogu biti potrebni za pružanje potpune funkcionalnosti u drugim programima koje instalirate ili nadograđujete.

en: Packages which are suggested by other packages
     These packages are not required in order to make your system function properly, but they may provide enhanced functionality for some programs that you are currently installing.
hr: Paketi koje predlažu drugi paketi
     Ovi paketi nisu potrebni za pravilan rad vašeg sustava, no mogu pružiti nadopunjenu funkcionalnost nekih programa koje instalirate.

en: unknown
hr: nepoznato

en: Priority %s
hr: Prioritet %s

en: End-user
hr: Krajnji-korisnik

en: Servers
hr: Poslužitelji

en: Development
hr: Razvoj

en: Localization
hr: Lokalizacija

en: Hardware Support
hr: Hardverska podrška

en: Unrecognized tasks
hr: Neprepoznati zadaci

en: 
     Tasks are groups of packages which provide an easy way to select a predefined set of packages for a particular purpose.
hr: 
     Zadaci su grupe paketa koje omogućuju jednostavan način biranja prethodno definiranih skupova paketa za pojedinu svrhu.

en: Bad number in format string: %ls
hr: Krivi broj u nizu oblika: %ls

en: Match indices must be 1 or greater, not "%s"
hr: Indeksi podudaranja moraju biti 1 ili veći, ne "%s"

en: Match index %ls is too large; available groups are (%s)
hr: Indeks podudaranja %ls je prevelik; dostupne grupe su (%s)

en: TAGLESS PACKAGES
hr: PAKETI BEZ OZNAKE

en: 
     These packages have not yet been classified in debtags, or the debtags database is not present (installing debtags may correct this problem).
hr: 
     Ovi paketi još nisu klasificirani u debtags oznakama ili debtags baza podataka nije prisutna (instalacija paketa debtags može popraviti ovaj problem).

en: Source Package:
hr: Izvorni paket:

en: Package names provided by %s
hr: Imena paketa koja omogućuje %s

en: Packages which depend on %s
hr: Paketi koji ovise o %s

en: Versions of %s
hr: Inačice %s

en: %s is an essential package!%n%nAre you sure you want to remove it?%nType '%s' if you are.
hr: %s je esencijalni paket!%n%nJeste li sigurni da ga želite ukloniti?%nUpišite '%s' ako jeste.

en: This group contains %d package. | This group contains %d packages.
hr[0]: Ova grupa sadrži %d paket.
hr[1]: Ova grupa sadrži %d paketa.
hr[2]: Ova grupa sadrži %d paketa.

en: All Packages
hr: Svi paketi

en: No packages matched the pattern "%ls".
hr: Nijedan paket ne odgovara uzorku "%ls".

en: Enter the new package tree limit:
hr: Unesite novu granicu stabla paketa:

en: Enter the new package grouping mechanism for this display:
hr: Unesite novi ustroj grupiranja paketa za ovaj prikaz:

en: Enter the new package sorting mechanism for this display:
hr: Unesite novi ustroj razvrstavanja paketa za ovaj prikaz:

en: Couldn't cw::util::transcode column definition
hr: Ne mogu izvršiti cw::util::transcode definicije stupca

en: Couldn't parse column definition
hr: Ne mogu analizirati definiciju stupca

en: If you select a package, an explanation of why it should be installed or removed will appear in this space.
hr: Ako odaberete paket, objašnjenje zašto bi se trebao instalirati ili ukloniti će se pojaviti u ovom prostoru.

en: make_package_view: error in arguments -- two main widgets??
hr: make_package_view: greška u argumentima -- dva glavna `widgeta'??

en: make_package_view: error in arguments -- bad column list for static item
hr: make_package_view: greška u argumentima -- neispravan popis stupaca za statički element

en: Related Dependencies
hr: Pripadajuće ovisnosti

en: Why Installed
hr: Zašto je instaliran

en: make_package_view: bad argument!
hr: make_package_view: krivi argument!

en: make_package_view: no main widget found
hr: make_package_view: nije pronađen glavni `widget'

en: Perform Changes
hr: Izvrši promjene

en: all
hr: svi

en: installed locally
hr: lokalno instalirani

en: new
hr: novi

en: Show:
hr: Prikaži:

en: Manage Filters
hr: Upravljanje filtrima

en: Name and Description
hr: Ime i opis

en: Find:
hr: Traži:

en: by
hr: od

en: &File
hr: &Datoteka

en: &Packages
hr: &Paketi

en: &Help
hr: &Pomoć

en: depends on
hr: ovisi o

en: pre-depends on
hr: prethodno ovisi o

en: suggests
hr: predlaže

en: recommends
hr: preporučuje

en: conflicts with
hr: u sukobu s

en: breaks
hr: lomi

en: replaces
hr: zamjenjuje

en: obsoletes
hr: čini zastarjelim

en: enhances
hr: nadopunjuje

en:  (provided by %F)
hr:  (omogućuje ga %F)

en: If you select a package, an explanation of its current state will appear in this space.
hr: Ako odaberete paket, objašnjenje njegovog trenutnog stanja će se pojaviti u ovom prostoru.

en: upgraded
hr: nadograđen

en: downgraded
hr: vraćen

en: The following packages depend on the currently installed version of %B%s%b (%B%s%b), or conflict with the version it will be %s to (%B%s%b), and will be broken if it is %s.
hr: Sljedeći paketi ovise o trenutno instaliranoj inačici %B%s%b (%B%s%b), ili su sukobljeni s inačicom koja će biti %s na (%B%s%b) i bit će slomljeni ako je %s.

en: The following packages conflict with version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
hr: Sljedeći paketi su sukobljeni s inačicom %B%s%b paketa %B%s%b i bit će slomljeni ako je %s.

en: The following packages depend on version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
hr: Sljedeći paketi ovise o inačici %B%s%b paketa %B%s%b i bit će slomljeni ako je %s.

en: The package cache is not available.
hr: Spremnik paketa nije dostupan.

en: No packages are broken.
hr: Nema slomljenih paketa.

en: No resolution found.
hr: Nisu pronađena rješenja.

en: Previous
hr: Prethodni

en: Next
hr: Sljedeći

en: Apply
hr: Primijeni

en: Close
hr: Zatvori

en: %s conflicts with %s [provided by %s %s]
hr: %s je sukobljen s %s [koji omogućuje %s %s]

en: Removing %s
hr: Uklanjam %s

en: Installing %s %s (%s)
hr: Instaliram %s %s (%s)

en: Leave %ls unresolved.
hr: Ostavi %ls neriješenim.

en: %BRemove%b the following packages:%n
hr: %BUkloni%b sljedeće pakete:%n

en: %BInstall%b the following packages:%n
hr: %BInstaliraj%b sljedeće pakete:%n

en: %BKeep%b the following packages at their current version:%n
hr: %BZadrži%b sljedeće pakete na trenutnim inačicama:%n

en: %BUpgrade%b the following packages:%n
hr: %BNadogradi%b sljedeće pakete:%n

en: %BDowngrade%b the following packages:%n
hr: %BVrati%b sljedeće pakete na prethodne inačice:%n

en: Remove %F [%s (%s)]
hr: Ukloni %F [%s (%s)]

en: Install %F [%s (%s)]
hr: Instaliraj %F [%s (%s)]

en: Cancel the installation of %F
hr: Otkaži instalaciju %F

en: Cancel the removal of %F
hr: Otkaži uklanjanje %F

en: Keep %F at version %s (%s)
hr: Zadrži %F na inačici %s (%s)

en: Upgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
hr: Nadogradi %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: Downgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
hr: Vrati %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: -> Leave the dependency "%s recommends %s" unresolved.
hr: -> Ostavi ovisnost "%s preporučuje %s" neriješenu.

en: The following actions will resolve this dependency:
hr: Sljedeće radnje će riješiti ovu ovisnost:

en: Keep the following packages at their current version:
hr: Zadrži sljedeće pakete na njihovoj trenutnoj inačici:

en: Leave the following recommendations unresolved:
hr: Ostavi sljedeće preporuke neriješene:

en: No broken packages.
hr: Nema slomljenih paketa.

en: open: %d; closed: %d; defer: %d; conflict: %d
hr: otvoreno: %d; zatvoreno: %d; odgođeno: %d; sukobljeno: %d

en: WARNING
hr: UPOZORENJE

en: %F: This version of %s is from an %Buntrusted source%b!  Installing this package could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
hr: %F: Ova inačica %s je iz %Bnepouzdanog izvora%b!  Instalacija ovog paketa može omogućiti zlonamjernoj osobi oštećivanje ili kontroliranje vašeg sustava.

note: TRANSLATORS: This string is a confirmation message, which users (especially CJK users) should be able to input without input methods.  Please include nothing but ASCII characters.
en: Yes, I am aware this is a very bad idea
hr: Da, siguran sam da je ovo vrlo loša ideja

en: Er, there aren't any errors, this shouldn't have happened..
hr: Hm, nema nikakvih grešaka, ovo se nije trebalo dogoditi..

en: E:
hr: G:

en: W:
hr: U:

en: WARNING: the package cache is opened in read-only mode!  This change and all subsequent changes will not be saved unless you stop all other running apt-based programs and select "Become root" from the Actions menu.
hr: UPOZORENJE: spremnik paketa je otvoren samo za čitanje!  Ova promjena i sve nakon nje neće biti spremljene osim ako zaustavite sve ostale programe bazirane na aptu i odaberete "Postani root" iz izbornika Radnje.

en: Never display this message again.
hr: Ne prikazuj ponovo ovu poruku.

en: You may not modify the state of any package while a download is underway.
hr: Ne možete mijenjati stanje paketa dok je preuzimanje u tijeku.

en: You already are root!
hr: Već jeste root!

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:
hr: Neispravna Postani-Root-Naredba; mora početi sa su: ili sudo:

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:, not %s:
hr: Neispravna Postani-Root-Naredba; mora početi sa su: ili sudo:, ne %s:

en: Unable to fork: %s
hr: Ne mogu razdvojiti: %s

en: Loading cache
hr: Učitavam spremnik

en: Really quit Aptitude?
hr: Želite li zaista zatvoriti Aptitude?

en: Change the behavior of aptitude
hr: Promijeni ponašanje programa aptitude

en: Really discard your personal settings and reload the defaults?
hr: Želite li zaista odbaciti vlastite postavke i učitati zadane?

en: View available packages and choose actions to perform
hr: Pregledaj dostupne pakete i odaberi radnje za izvršavanje

en: Recommended Packages
hr: Preporučeni paketi

en: View packages that it is recommended that you install
hr: Pregledaj pakete čija se instalacija preporučuje

en: Recommendations
hr: Preporuke

en: Information about %s
hr: Informacije o %s

en: %s info
hr: %s informacije

en: Packages depending on %s
hr: Paketi ovisni o %s

en: Dependencies of %s
hr: Ovisnosti %s

en: %s reverse deps
hr: %s obrnute ovisnosti

en: %s deps
hr: %s ovisnosti

en: Available versions of %s
hr: Dostupne inačice %s

en: %s versions
hr: %s inačice

en: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%naptitude comes with %BABSOLUTELY NO WARRANTY%b; for details see 'license' in the Help menu.  This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; see 'license' for details.
hr: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%naptitude dolazi %BBEZ IKAKVIH JAMSTAVA%b; za detalje pogledajte 'licenca' u izborniku Pomoć.  Ovo je slobodan softver i smijete ga distribuirati pod određenim uvjetima; pogledajte 'licenca' za detalje.

en: License
hr: Licenca

en: View the terms under which you may copy and distribute aptitude
hr: Pogledajte uvjete pod kojima smijete kopirati i distribuirati aptitude

note: TRANSLATORS: You can translate help.txt and set the filename here.
en: Localized file|help.txt
hr: help.txt

en: Encoding of help.txt|UTF-8
hr: Kodiranje help.txt|UTF-8

en: Online Help
hr: Pomoć na webu

en: View a brief introduction to aptitude
hr: Pogledajte kratak uvod u aptitude

en: Help
hr: Pomoć

note: TRANSLATORS: You can translate README and set the filename here.
en: Localized file|README
hr: README

en: Encoding of README|ISO_8859-1
hr: Kodiranje README|ISO_8859-1

en: User's Manual
hr: Korisnički priručnik

en: Read the full user's manual of aptitude
hr: Pročitajte potpuni aptitude korisnički priručnik

en: Manual
hr: Priručnik

en: FAQ
hr: ČPP

en: View a list of frequently asked questions
hr: Pogledajte popis često postavljanih pitanja

en: News
hr: Novosti

en: View the important changes made in each version of %s
hr: Pogledajte važne promjene napravljene u svakoj inačici %s

en: Unable to remove the old temporary directory; you should remove %s by hand.
hr: Ne mogu ukloniti stari privremeni direktorij; probajte ručno ukloniti %s.

en: Will not remove %s; you should examine the files in it and remove them by hand.
hr: Ne mogu ukloniti %s; pregledajte datoteke u njemu i ručno ga uklonite.

en: It appears that a previous version of aptitude left files behind in %s.  These files are probably useless and safe to delete.%n%nDo you want to remove this directory and all its contents?  If you select "No", you will not see this message again.
hr: Čini se da je prethodna inačica programa aptitude ostavila datoteke u %s.  Ove datoteke su vjerojatno beskorisne i možete ih sigurno izbrisati.%n%nŽelite li ukloniti ovaj direktorij i sav njegov sadržaj?  Ako odaberete "Ne", više nećete vidjeti ovu poruku.

en: View the progress of the package download
hr: Pregledaj napredak preuzimanja paketa

en: Package Download
hr: Preuzimanje paketa

en: %BWARNING%b: untrusted versions of the following packages will be installed!%n%nUntrusted packages could %Bcompromise your system's security%b.  You should only proceed with the installation if you are certain that this is what you want to do.%n%n
hr: %BUPOZORENJE%b: nepouzdane inačice sljedećih paketa će se instalirati!%n%nNepouzdani paketi mogu %Bkompromitirati sigurnost vašeg sustava%b.  Trebali biste nastaviti s instalacijom samo ako ste sigurni da to zaista želite.%n%n

en: Really Continue
hr: Stvarno nastavi

en: Abort Installation
hr: Prekini instalaciju

en: Preview of package installation
hr: Pregled instalacije paketa

en: View and/or adjust the actions that will be performed
hr: Pregledaj ili prilagodi radnje koje će se izvršiti

en: Some packages were broken and have been fixed:
hr: Neki paketi su bili slomljeni i popravljeni su:

en: No solution to these dependency problems exists!
hr: Ne postoji rješenje za ove probleme ovisnosti!

en: Ran out of time while trying to resolve dependencies (press "%s" to try harder)
hr: Isteklo je vrijeme pri pokušaju rješavanja ovisnosti (pritisnite "%s" da se više potrudim)

en: Installing/removing packages requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
hr: Instalacija/uklanjanje paketa zahtijeva administrativne ovlasti, koje trenutno nemate.  Želite li promijeniti u root korisnički račun?

en: Become root
hr: Postani root

en: Don't become root
hr: Nemoj postati root

en: No packages are scheduled to be installed, removed, or upgraded.
hr: Nema paketa određenih za instalaciju, uklanjanje ili nadogradnju.

en: No packages will be installed, removed or upgraded.  Some packages could be upgraded, but you have not chosen to upgrade them.  Type "U" to prepare an upgrade.
hr: Nijedan paket neće biti instaliran, uklonjen ili nadograđen.  Neki paketi se mogu nadograditi, ali ste odlučili ne učiniti to.  Pritisnite "U" za pripremu nadogradnje.

en: Updating package lists
hr: Ažuriram popis paketa

en: View the progress of the package list update
hr: Pogledaj napredak ažuriranja popisa paketa

en: List Update
hr: Ažuriranje popisa

en: Updating the package lists requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
hr: Ažuriranje popisa paketa zahtijeva administrativne ovlasti, koje trenutno nemate.  Želite li promijeniti u root korisnički račun?

en: Waste time trying to find mines
hr: Ubijte vrijeme tražeći mine

en: Cleaning while a download is in progress is not allowed
hr: Čišćenje nije dozvoljeno dok je preuzimanje u tijeku

en: Downloaded package files have been deleted
hr: Preuzete datoteke paketa su izbrisane

en: Cleaning the package cache requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
hr: Čišćenje spremnika paketa zahtijeva administrativne ovlasti, koje trenutno nemate.  Želite li promijeniti u root korisnički račun?

en: The apt cache file is not available; cannot auto-clean.
hr: Datoteka apt spremnika nije dostupna; ne mogu izvršiti auto-clean.

en: Obsolete downloaded package files have been deleted, freeing %sB of disk space.
hr: Zastarjele preuzete datoteke paketa su izbrisane, što je oslobodilo %sB prostora na disku.

en: Deleting obsolete files requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
hr: Brisanje zastarjelih datoteka zahtijeva administrativne ovlasti, koje trenutno nemate.  Želite li promijeniti u root korisnički račun?

en: No more solutions.
hr: Nema više rješenja.

en: Unable to find a solution to apply.
hr: Ne mogu naći rješenje za primjenu.

en: Ran out of time while trying to find a solution.
hr: Isteklo je vrijeme pri traženju rješenja.

en: Resolve Dependencies
hr: Riješi ovisnosti

en: Search for solutions to unsatisfied dependencies
hr: Traži rješenja nezadovoljenih ovisnosti

en: Unable to open %ls
hr: Ne mogu otvoriti %ls

en: Error while dumping resolver state
hr: Greška ispisa stanja algoritma za rješavanje

en: ^Install/remove packages
hr: ^Instaliraj/ukloni pakete

en: ^Update package list
hr: Až^uriraj popis paketa

en: Mark Up^gradable
hr: Označi za nado^gradnju

en: ^Forget new packages
hr: ^Zaboravi nove pakete

en: Canc^el pending actions
hr: Otkaži radnj^e koje se izvršavaju

en: ^Clean package cache
hr: Očisti spremni^k paketa

en: Clean ^obsolete files
hr: ^Očisti zastarjele pakete

en: ^Reload package cache
hr: Ponovo učitaj sp^remnik paketa

en: ^Play Minesweeper
hr: Igra^j Čistača mina

en: ^Become root
hr: Pos^tani root

en: ^Quit
hr: ^Izađi

en: Undo
hr: Vrati

en: ^Install
hr: ^Instaliraj

en: Flag the currently selected package for installation or upgrade
hr: Označi trenutno odabran paket za instalaciju ili nadogradnju

en: ^Remove
hr: ^Ukloni

en: Flag the currently selected package for removal
hr: Označi trenutno odabran paket za uklanjanje

en: ^Purge
hr: ^Potpuno ukloni

en: Flag the currently selected package and its configuration files for removal
hr: Označi trenutno odabran paket i konfiguracijske datoteke za uklanjanje

en: ^Keep
hr: ^Ostavi

en: Cancel any action on the selected package
hr: Otkaži sve radnje na odabranom paketu

en: ^Hold
hr: ^Zadrži

en: Cancel any action on the selected package, and protect it from future upgrades
hr: Otkaži sve radnje na odabranom paketu i zaštiti ga od budućih nadogradnji

en: Mark ^Auto
hr: Označi ^automatski

en: Mark the selected package as having been automatically installed; it will automatically be removed if no other packages depend on it
hr: Označi odabrani paket kao da je automatski instaliran; bit će automatski uklonjen ako nijedan paket ne ovisi o njemu

en: Mark ^Manual
hr: Označi ^ručno

en: Mark the selected package as having been manually installed; it will not be removed unless you manually remove it
hr: Označi odabrani paket kao da je ručno instaliran; neće biti uklonjen osim ako ga ručno ne uklonite

en: ^Forbid Version
hr: ^Zabrani inačicu

en: Forbid the candidate version of the selected package from being installed; newer versions of the package will be installed as usual
hr: Zabrani instalaciju inačice kandidata odabranog paketa; novije inačice paketa će biti instalirene kao i obično

en: I^nformation
hr: I^nformacije

en: Display more information about the selected package
hr: Prikaži više informacija o odabranom paketu

en: C^ycle Package Information
hr: ^Kruži kroz informacije o paketu

en: Cycle through the modes of the package information area: it can show the package's long description, a summary of its dependency status, or an analysis of why the package is required.
hr: Kruži kroz različite načine prikaza informacija o paketu: može prikazati dugačak opis paketa, sažetak stanja njegovih ovisnosti ili analizu zašto je paket potreban.

en: ^Changelog
hr: ^Dnevnik promjena

en: Display the Debian changelog of the selected package
hr: Prikaži Debian dnevnik promjena odabranog paketa

en: ^Examine Solution
hr: Pr^egledaj rješenja

en: Examine the currently selected solution to the dependency problems.
hr: Pregledaj trenutno odabrano rješenje problema ovisnosti.

en: Apply ^Solution
hr: Primijeni ^Rješenje

en: Perform the actions contained in the currently selected solution.
hr: Izvrši radnje sadržane u trenutno odabranom rješenju.

en: ^Next Solution
hr: Sljedeće rješe^nje

en: Select the next solution to the dependency problems.
hr: Odaberi sljedeće rješenje problema ovisnosti.

en: ^Previous Solution
hr: ^Prethodno rješenje

en: Select the previous solution to the dependency problems.
hr: Odaberi prethodno rješenje problema ovisnosti.

en: ^First Solution
hr: Prvo rješ^enje

en: Select the first solution to the dependency problems.
hr: Odaberi prvo rješenje problema ovisnosti.

en: ^Last Solution
hr: Pos^ljednje rješenje

en: Select the last solution to the dependency problems that has been generated so far.
hr: Odaberi posljednje rješenje problema ovisnosti stvoreno do sad.

en: Toggle ^Rejected
hr: P^romijeni odbacivanje

en: Toggle whether the currently selected action is rejected.
hr: Promijeni oznaku odbacivanja odabrane radnje.

en: Toggle ^Approved
hr: Promijeni prihv^aćeno

en: Toggle whether the currently selected action is approved.
hr: Promijeni oznaku prihvaćanja odabrane radnje.

en: ^View Target
hr: Pregledaj me^tu

en: View the package which will be affected by the selected action
hr: Pregledaj pakete na koje će utjecati odabrane radnje

en: Reject Breaking ^Holds
hr: Odbij lomljenje ^zadržavanja

en: Reject all actions that would change the state of held packages or install forbidden versions
hr: Odbij sve radnje koje bi promijenile stanje zadržanih paketa ili instalirale zabranjene inačice

en: ^Find
hr: ^Traži

en: Search forwards
hr: Traži prema naprijed

en: ^Find Backwards
hr: ^Traži unatrag

en: Search backwards
hr: Traži prema natrag

en: Find ^Again
hr: Tr^aži ponovo

en: Repeat the last search
hr: Ponovi zadnje traženje

en: Find Again ^Backwards
hr: Traži ponovo ^unatrag

en: Repeat the last search in the opposite direction
hr: Ponovi zadnje traženje u suprotnom smjeru

en: ^Limit Display
hr: Ograniči ^prikaz

en: Apply a filter to the package list
hr: Primijeni filtar na popis paketa

en: ^Un-Limit Display
hr: ^Ukloni granice prikaza

en: Remove the filter from the package list
hr: Ukloni filtar s popisa paketa

en: Find ^Broken
hr: Nađi ^slomljene

en: Find the next package with unsatisfied dependencies
hr: Nađi sljedeći paket s nezadovoljenim ovisnostima

en: ^Preferences
hr: O^pcije

en: ^UI options
hr: Opcije s^učelja

en: Change the settings which affect the user interface
hr: Mijenja postavke koje utječu na korisničko sučelje

en: ^Dependency handling
hr: Rukovanje ovisnos^tima

en: Change the settings which affect how package dependencies are handled
hr: Mijenja postavke koje utječu na rukovanje ovisnostima

en: ^Miscellaneous
hr: Raz^no

en: Change miscellaneous program settings
hr: Mijenja razne postavke programa

en: ^Revert options
hr: V^rati opcije

en: Reset all settings to the system defaults
hr: Vraća sve postavke na zadane

en: ^Next
hr: S^ljedeći

en: View next display
hr: Pregledaj sljedeći prikaz

en: ^Prev
hr: ^Prethodni

en: View previous display
hr: Pregledaj prethodni prikaz

en: ^Close
hr: ^Zatvori

en: Close this display
hr: Zatvara ovaj prikaz

en: New Package ^View
hr: No^vi pregled paketa

en: Create a new default package view
hr: Napravi novi zadani pregled paketa

en: Audit ^Recommendations
hr: ^Revidiraj preporuke

en: View packages which it is recommended that you install, but which are not currently installed.
hr: Pogledaj pakete čija se instalacija preporučuje, ali nisu trenutno instalirani.

en: New ^Flat Package List
hr: Novi ^ravni popis paketa

en: View all the packages on the system in a single uncategorized list
hr: Pregledaj sve pakete sustava u jednom popisu bez kategorija

en: New ^Debtags Browser
hr: Novi ^Debtags preglednik

en: Browse packages using Debtags data
hr: Pregledaj pakete korištenjem Debtags podataka

en: ^About
hr: ^O programu

en: View information about this program
hr: Pogledajte informacije o ovom programu

en: ^Help
hr: ^Pomoć

en: View the on-line help
hr: Pogledajte pomoć

en: User's ^Manual
hr: Korisnički pri^ručnik

en: View the detailed program manual
hr: Pogledajte detaljni programski priručnik

en: ^FAQ
hr: Č^PP

en: ^News
hr: ^Novosti

en: View the important changes made in each version of
hr: Pogledajte važne promjene napravljene u svakoj inačici

en: ^License
hr: ^Licenca

en: Actions
hr: Radnje

en: Search
hr: Traži

en: Options
hr: Opcije

en: Views
hr: Pogled

en: yes_key
hr: da_tipka

en: no_key
hr: ne_tipka

en: %s changes
hr: %s promjene

en: View the list of changes made to this Debian package.
hr: Pogledaj popis promjena ovog Debian paketa

en: Preparing to download the changelog of %s
hr: Pripremam preuzimanje dnevnika promjena %s

en: Failed to download the changelog of %s: %s
hr: Nisam uspio preuzeti dnevnik promjena %s: %s

en: Downloading the changelog of %s
hr: Preuzimam dnevnik promjena %s
