aptitude 0.4.11 - en to pl translation catalogue (1263 entries)

note: TRANSLATORS: These strings describing config items should be the same width.
en: %BOption:%b
pl: %BOpcja:%b

note: TRANSLATORS: These strings describing config items should be the same width.
en: %BDefault:%b
pl: %BDomyślnie:%b

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

note: TRANSLATORS: These strings describing config items should be the same width.
en: %BValue:%b
pl: %BWartość:%b

en: Editing "%ls":
pl: Edycja "%ls":

note: TRANSLATORS: These strings describing config items should be the same width.
en: %BChoice:%b
pl: %BWybór:%b

en: Display some available commands at the top of the screen
pl: Wyświetlanie dostępnych poleceń na górze ekranu

en: If this option is enabled, a brief summary of some of the most important aptitude commands will appear beneath the menu bar.
pl: Włączenie tej opcji powoduje wyświetlanie krótkiej informacji o niektórych najważniejszych poleceniach aptitude poniżej paska menu.

en: Hide the menu bar when it is not being used
pl: Ukrywanie menu gdy nie jest używane

en: If this option is enabled, the menu bar will only appear when it has been activated by pressing the menu key.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że menu będzie wyświetlane tylko po aktywacji poprzez wciśnięcie przycisku menu.

en: Use a minibuffer-style prompt when possible
pl: Pytania wyświetlane w miarę możliwości w minibuforze

en: If this option is enabled, prompts will be displayed in a single line at the bottom of the screen.  If not, prompts will be displayed as pop-up dialog boxes.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że pytania będą wyświetlane w jednej linii u dołu ekranu. W przeciwnym wypadku będą one wyświetlane w postaci okien dialogowych.

en: Show partial search results (incremental search)
pl: Wyszukiwanie przyrostowe

en: If this option is enabled, aptitude will perform searches within the package list as you type them.  This is convenient, but may slow the program down, particularly on older computers.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że aptitude będzie przeszukiwać listę pakietów podczas pisania. Jest to wygodne, ale może spowalniać działanie programu, szczególnie na starszych komputerach.

en: Closing the last view exits the program
pl: Zamknięcie ostatniego widoku kończy program

en: If this option is enabled, aptitude will stop running when all views (package lists, package details, etc) have been closed.  Otherwise, aptitude will continue running until you select 'Quit' from the Actions menu.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że aptitude zakończy swoje działanie gdy wszystkie widoki (listy pakietów, szczegóły pakietów, itp.) zostaną zamknięte. W przeciwnym wypadku aptitude będzie działać aż do wybrania polecenia "Zakończ" z menu Akcje.

en: Prompt for confirmation at exit
pl: Potwierdzenie zakończenia programu

en: If this option is enabled, aptitude will not terminate until you confirm that you really want to quit.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że aptitude nie wyłączy się aż do potwierdzenia, że na pewno ma zostać zakończony.

en: Pause after downloading files
pl: Pauza po pobraniu plików

en: This option controls whether aptitude will wait for confirmation after a download before it goes ahead and installs packages.
pl: Ta opcja określa czy aptitude będzie czekał na potwierdzenie po pobraniu plików zanim przejdzie do instalacji pakietów.

en: Never
pl: nigdy

en: Never wait for the user after downloading packages: always begin the installation immediately.
pl: Brak oczekiwania na użytkownika po pobraniu pakietów: natychmiastowe rozpoczęcie instalacji.

en: When an error occurs
pl: jeśli wystąpił błąd

en: Wait for confirmation if an error occurred during the download.  If there were no errors, begin installing packages immediately.
pl: Oczekiwanie na potwierdzenie jeśli wystąpił błąd podczas pobierania plików. Jeśli nie było błędów, natychmiastowe rozpoczęcie instalacji.

en: Always
pl: zawsze

en: Always wait for the user to confirm the download before proceeding with the installation.
pl: Oczekiwanie na potwierdzenie przez użytkownika za każdym razem po pobraniu plików przed przejściem do instalacji.

en: Use a 'status-line' download indicator for all downloads
pl: Wyświetlanie postępów pobierania w wierszu stanu dla wszystkich plików

en: If this option is enabled, aptitude will display the status of ongoing downloads at the bottom of the screen, rather than opening a new view.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że aptitude będzie wyświetlać postępy pobierania plików u dołu ekranu, zamiast otwierania nowego widoku.

en: Display the information area by default
pl: Domyślne wyświetlanie obszaru informacyjnego

en: If this option is enabled, the information area (the pane at the bottom of the screen) in the package list will be visible when the program starts; otherwise, it will be initially hidden.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że obszar informacji o pakietach (panel u dołu ekranu) będzie widoczny przy starcie programu, w przeciwnym wypadku będzie on początkowo ukryty.

en: Display tabs for the available views
pl: Wyświetlanie zakładek dla dostępnych widoków

en: If this option is enabled, tabs will appear at the top of the screen listing the currently opened views.
pl: Włączenie tej opcji powoduje wyświetlanie u góry ekranu zakładek z listą aktualnie otwartych widoków.

en: Display tabs for the information area
pl: Wyświetlanie zakładek w obszarze informacji o pakietach

en: If this option is enabled, tabs will appear at the top of the information area (the pane at the bottom of the screen) listing the different displays of information that can be viewed there.
pl: Włączenie tej opcji powoduje wyświetlanie zakładek u góry obszaru informacji o pakietach (panel u dołu ekranu), wskazując różne typy informacji, które mogą być tam przeglądane.

en: Advance to the next item after changing the state of a package
pl: Przejście do następnej pozycji po zmianie stanu pakietu

en: If this option is enabled, then performing an action on a package (for instance, installing or removing it) will move the selection to the next package in the list.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że wykonanie akcji na pakiecie (takiej jak np. instalacja lub usunięcie) przeniesie zaznaczenie do następnego pakietu w liście.

en: Automatically show why packages are broken
pl: Automatyczne wyświetlanie informacji o przyczynach niespełnienia zależności

en: If this option is enabled, then highlighting a package that has broken dependencies will automatically display the dependencies that are unfulfilled in the lower pane of the display.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że zaznaczenie pakietu z niespełnionymi zależnościami będzie automatycznie wyświetlać informacje o przyczynach niespełnienia zależności w dolnym panelu na ekranie.

en: Display flat view instead of default view on startup
pl: Wyświetlanie widoku płaskiego zamiast domyślnego po uruchomieniu

en: If this option is enabled, then the first view displayed on startup will be a flat view instead of the default view.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że pierwszym wyświetlanym widokiem po uruchomieniu programu będzie widok płaski, zamiast widoku domyślnego.

en: The default grouping method for package views
pl: Domyślna metoda grupowania dla widoków pakietów

en: This option controls how aptitude organizes the package list.  See the aptitude user's manual for information on how to specify a grouping method.
pl: Ta opcja określa w jaki sposób aptitude organizuje listę pakietów. Proszę sprawdzić w podręczniku użytkownika aptitude informacje dotyczące sposobu wskazania metody grupowania.

en: The default display-limit for package views
pl: Domyślne ograniczenie wyświetlania dla widoków pakietów

en: By default, the limit of each package view will be set to the value specified by this option.  See the aptitude user's manual for detailed information about searches.
pl: Domyślnie ograniczenie dla każdego widoku pakietu będzie ustawiane na wartość określoną przez tą opcję. Proszę sprawdzić w podręczniku użytkownika aptitude szczegółowe informacje dotyczące wyszukiwania.

en: The display format for package views
pl: Format widoku pakietów

en: This option controls how aptitude formats lines of the package list.  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
pl: Ta opcja określa jak aptitude ma formatować linie w liście pakietów. Proszę sprawdzić w podręczniku użytkownika aptitude informacje dotyczące sposobu wskazania formatu wyświetlania.

en: The display format for the status line
pl: Format wiersza stanu

en: This option controls how aptitude formats the status line (the line between the package list and the lower pane).  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
pl: Ta opcja określa jak aptitude ma formatować zawartość wiersza stanu (między listą pakietów i dolnym panelem). Proszę sprawdzić w podręczniku użytkownika aptitude informacje dotyczące sposobu wskazania formatu wyświetlania.

en: The display format for the header line
pl: Format wiersza nagłówka

en: This option controls how aptitude formats the header line (the line above the package list).  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
pl: Ta opcja określa jak aptitude ma formatować zawartość wiersza nagłówka (powyżej listy pakietów). Proszę sprawdzić w podręczniku użytkownika aptitude informacje dotyczące sposobu wskazania formatu wyświetlania.

en: Automatically upgrade installed packages
pl: Automatyczna aktualizacja zainstalowanych pakietów

en: If this option is enabled, then on startup, aptitude will select all upgradable packages for upgrade.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że przy starcie aptitude będzie zaznaczać do aktualizacji wszystkie pakiety posiadające uaktualnienia.

en: Remove obsolete package files after downloading new package lists
pl: Usuwanie nieaktualnych plików pakietów po aktualizacji listy

en: URL to use to download changelogs
pl: URL pobierania dzienników zmian

en: Display a preview of what will be done before doing it
pl: Wyświetlanie planowanych akcji przed ich przeprowadzeniem

en: If this option is enabled, then when you ask aptitude to perform an install run, it will first display a summary of the actions it is going to perform.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że przed rozpoczęciem każdego przebiegu instalacji aptitude będzie wyświetlać podsumowanie akcji, które mają być przeprowadzone.

en: Forget which packages are "new" whenever the package lists are updated
pl: Usuwanie informacji o nowościach przy uaktualnianiu list pakietów

en: If this option is enabled, then aptitude will clear the list of new packages after you update the package lists (e.g., by pressing 'u').
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że aptitude będzie czyścić listę nowych pakietów po uaktualnieniu listy pakietów (np. po wciśnięciu 'u').

en: Forget which packages are "new" whenever packages are installed or removed
pl: Usuwanie informacji o nowościach przy instalacji/usuwaniu pakietów

en: If this option is enabled, then aptitude will clear the list of new packages after you perform an install run or install or remove packages from the command-line.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że aptitude będzie czyścić listę nowych pakietów po zakończeniu przebiegu instalacji lub po instalacji/usunięciu pakietów z poziomu wiersza poleceń.

en: Do not display a warning when the first change is made in read-only mode
pl: Pominięcie ostrzeżenia po pierwszej zmianie w trybie tylko do odczytu

en: If this option is %Bnot%b enabled, aptitude will display a warning when you modify the state of a package if you do not have permissions to apply the change to the system.
pl: Jeśli ta opcja %Bnie%b jest włączona, aptitude będzie wyświetlać ostrzeżenie po modyfikacji stanu pakietu gdy użytkownik nie ma uprawnień do wprowadzenia zmian w systemie.

en: Warn when attempting to perform a privileged action as a non-root user
pl: Ostrzeżenie przed wykonywaniem akcji administracyjnych przez użytkownika

en: If this option is enabled, aptitude will warn you when you attempt to perform an action which you do not have permission to do: for instance, installing packages as a non-root user.  You will be given the option to log in as root and perform the action with root privileges.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że aptitude będzie wyświetlać ostrzeżenie przed próbą wykonania akcji, do której nie ma się uprawnień: np. przed instalacją pakietów nie przez administratora. W takiej sytuacji będzie dostępna opcja zalogowania się jako administrator i wykonania uprzywilejowanych akcji ze zmienionymi uprawnieniami.

en: File to log actions into
pl: Plik dziennika

en: When you install or remove packages, a summary of what aptitude does will be written to this file.  If the first character of the file name is a pipe character ('%B|%b'), the remainder of the name will be interpreted as a shell command that is to receive the log on standard input.
pl: Podczas instalacji lub usuwania pakietów podsumowanie akcji wykonywanych przez aptitude będzie zapisywane do tego pliku. Jeśli pierwszy znak nazwy pliku jest znakiem potoku ('%B|%b'), reszta nazwy będzie interpretowana jako polecenie powłoki, które otrzyma wpisy dziennika na swoim standardowym wejściu.

en: Automatically resolve dependencies of a package when it is selected
pl: Automatyczne uzupełnianie zależności pakietu zaznaczonego do instalacji

en: If this option is enabled, aptitude will use a simple heuristic to immediately resolve the dependencies of each package you flag for installation.  This is much faster than the built-in dependency resolver, but may produce suboptimal results or fail entirely in some scenarios.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że aptitude będzie używać prostej heurystyki do natychmiastowego uzupełniania zależności każdego pakietu zaznaczanego do instalacji. Jest to o wiele szybsze niż wbudowany mechanizm rozwiązywania zależności, ale może dawać nieoptymalne wyniki lub całkowicie zawieść w pewnych przypadkach.

en: Automatically fix broken packages before installing or removing
pl: Automatyczne poprawianie zależności przed instalacją/usuwaniem pakietów

en: If this option is enabled, and you perform an install run while some packages are broken, aptitude will automatically apply the current suggestion of the problem resolver.  Otherwise, aptitude will prompt you for a solution to the broken dependencies.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że podczas przeprowadzania instalacji pakietów z niespełnionymi zależnościami aptitude będzie automatycznie stosować bieżącą sugestię mechanizmu rozwiązywania problemów. W przeciwnym wypadku aptitude będzie prosić o wskazanie rozwiązania dla niespełnionych zależności.

en: Install recommended packages automatically
pl: Automatyczna instalacja polecanych pakietów

en: If this option is enabled and "automatically resolve dependencies" is also enabled, aptitude will attempt to install the recommendations of newly installed packages in addition to their outright dependencies.  Suggestions will not be automatically installed.
    If this option is enabled and "Remove unused packages automatically" is enabled, packages that are recommended by an installed package will not be automatically removed.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona oraz "automatyczne uzupełnianie zależności" jest również włączone, aptitude będzie próbować instalować pakiety polecane przez nowo instalowane pakiety oprócz ich zwykłych zależności. Sugerowane pakiety nie będą automatycznie instalowane.
    Jeśli ta opcja jest włączona oraz włączone jest "automatyczne usuwanie nieużywanych pakietów", pakiety polecane przez zainstalowane pakiety nie będą automatycznie usuwane.

en: Remove unused packages automatically
pl: Automatyczne usuwanie nieużywanych pakietów

en: If this option is enabled, packages that are automatically installed and that no manually installed package depends on will be removed from the system.  Cancelling the removal will flag the package as manually installed.
    If this option is enabled and "Install recommended packages automatically" is enabled, automatically installed packages will not be removed if any installed package recommends them.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, pakiety które były automatycznie zainstalowane i od których nie zależą żadne inne ręcznie zainstalowane pakiety zostaną usunięte z systemu. Anulowanie usunięcia zaznaczy pakiety jako zainstalowane ręcznie.
    Jeśli ta opcja jest włączona oraz włączona jest "automatyczna instalacja polecanych pakietów", pakiety zainstalowane automatycznie nie będą usuwane, o ile są polecane przez jakiekolwiek inne zainstalowane pakiety.

en: Packages that should never be automatically removed
pl: Pakiety, które nigdy nie powinny być automatycznie usuwane

en: Packages matching this search pattern will always be treated as if an installed package depends on them: they will never be targeted for removal as unused packages.
pl: Pakiety pasujące do tego wzorca wyszukiwania będą zawsze traktowane jakby istniał zainstalowany pakiet od nich zależący: nigdy nie będą one brane pod uwagę przy usuwaniu jako pakiety nieużywane.

en: Allow dependency resolutions that break holds or forbids
pl: Rozwiązywanie zależności w sposób nieuwzględniający zatrzymań i zabronień

en: If this option is enabled, then whenever aptitude solves a dependency problem, it will consider modifying held packages, or installing forbidden package versions.  With this option disabled, these solutions will be rejected by default.
    NOTE: At present, this restriction only applies to situations in which aptitude's dependency resolver (the red bar at the bottom of the screen) is activated.  aptitude will still break holds when automatically installing the dependencies of a package that has just been selected for installation or upgrade, due to apt bug #470035.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że rozwiązując problemy z zależnościami aptitude będzie uwzględniać modyfikację zatrzymanych pakietów lub instalację zabronionych wersji pakietów. Przy wyłączeniu tej opcji takie rozwiązania domyślnie będą odrzucane.
    UWAGA: Aktualnie to ograniczenie obowiązuje tylko w sytuacjach, gdy jest aktywowany mechanizm rozwiązywania zależności (czerwony pasek u dołu ekranu). Z powodu błędu apt #470035, aptitude nadal nie uwzględnia zatrzymań pakietów podczas automatycznej instalacji zależności dla pakietu ostatnio zaznaczonego do instalacji lub aktualizacji.

en: UI options
pl: Opcje interfejsu

en: Dependency handling
pl: Zależności

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: %ls: Examine
pl: %ls: Wyświetl

en: %ls: Apply
pl: %ls: Zastosuj

en: %ls: Next
pl: %ls: Następne

en: %ls: Previous
pl: %ls: Poprzednie

en: Dependency resolution disabled.
pl: Uzupełnianie niespełnionych zależności jest wyłączone.

en: Unable to resolve dependencies.
pl: Nie można uzupełnić zależności.

en: Fatal error in resolver
pl: Błąd krytyczny rozwiązywania problemów z zależnościami

en: [%d(%d)/...] Resolving dependencies
pl: [%d(%d)/...] Uzupełnianie zależności

en: Internal error: unexpected null solution.
pl: Błąd wewnętrzny: niespodziewane puste rozwiązanie.

en: %d install | %d installs
pl[0]: %d instalacja
pl[1]: %d instalacje
pl[2]: %d instalacji

en: %d removal | %d removals
pl[0]: %d usunięcie
pl[1]: %d usunięcia
pl[2]: %d usunięć

en: %d keep | %d keeps
pl[0]: %d zatrzymanie
pl[1]: %d zatrzymania
pl[2]: %d zatrzymań

en: %d upgrade | %d upgrades
pl[0]: %d aktualizacja
pl[1]: %d aktualizacje
pl[2]: %d aktualizacji

en: %d downgrade | %d downgrades
pl[0]: %d cofnięcie
pl[1]: %d cofnięcia
pl[2]: %d cofnięć

en: "%s" is a virtual package provided by:
pl: "%s" jest pakietem wirtualnym udostępnianym przez:

en: You must choose one to install.
pl: Do instalacji należy wybrać jeden z nich.

en: %s is already installed at the requested version (%s)
pl: Jest już zainstalowana żądana wersja pakietu "%s" (%s)

en: Package %s is not installed, so it will not be removed
pl: Pakiet %s nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.

en: Package %s is not installed, cannot forbid an upgrade
pl: Pakiet %s nie jest zainstalowany, nie można zabronić aktualizacji

en: Package %s is not upgradable, cannot forbid an upgrade
pl: Pakiet %s nie ma uaktualnienia, nie można zabronić aktualizacji

en: Note: selecting the task "%s: %s" for installation
pl: Uwaga: wybranie zadania "%s: %s" do instalacji

en: Couldn't find any package whose name or description matched "%s"
pl: Nie znaleziono pakietu, którego nazwa lub opis zawierałyby "%s"

en: Bad action character '%c'
pl: Nieznana akcja "%c"

en: Get:
pl: Pobieranie:

note: TRANSLATORS: this stands for "error" and should be the same width as the translation of "Ign".
en: Err
pl: Błąd

en: Changelog download failed: %s
pl: Pobieranie dziennika zmian nie powiodło się: %s

en: Changelog of %s
pl: Dziennik zmian pakietu %s

en: Can't execute sensible-pager, is this a working Debian system?
pl: Nie można uruchomić programu sensible-pager. Czyżby to nie był Debian?

en: Couldn't find a changelog for %s
pl: Nie znaleziono dziennika zmian pakietu %s

en: Couldn't run pager %s
pl: Nie można uruchomić programu przeglądającego %s

en: E: The clean command takes no arguments
pl: E: Polecenie clean nie przyjmuje parametrów

en: Del %s* %spartial/*
pl: Usuwanie %s* %spartial/*

en: Del %s %s [%sB]
pl: Usuwanie %s %s [%sB]

en: E: The autoclean command takes no arguments
pl: E: Polecenie autoclean nie przyjmuje parametrów

en: Unable to lock the download directory
pl: Nie udało się zablokować katalogu pobierania

en: Would free %sB of disk space
pl: Zwolni się %sB miejsca na dysku

en: Freed %sB of disk space
pl: Zwolniło się %sB miejsca na dysku

en: Deleting downloaded files
pl: Usuwanie pobranych plików

en: Invalid operation %s
pl: Błędna operacja '%s'

en: Unexpected pattern argument following "keep-all"
pl: Nieoczekiwany argument po "keep-all"

en: Unable to safely resolve dependencies, try running with --full-resolver.
pl: Nie można bezpiecznie rozwiązać problemów z zależnościami, proszę spróbować uruchomić z opcją --full-resolver

en: Abort.
pl: Przerwane.

en: Hit
pl: Stary

note: TRANSLATORS: this stands for "ignored" and should be the same width as the translation of "Err".
en: Ign
pl: Ign.

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
pl: Pobrano %sB w %s (%sB/s)

en: Media change: Please insert the disc labeled '%s' into the drive '%s' and press [Enter].
pl: Wymiana nośnika: Proszę włożyć dysk oznaczony "%s" do napędu "%s" i nacisnąć [Enter].

en: [Working]
pl: [Pracuje]

en: extract-cache-entries: at least one argument is required (the directory
    to which to write files).
pl: extract-cache-entries: wymagany przynajmniej jeden argument (nazwa
    katalogu, w którym będą zapisywane pliki).

en: No such package "%s"
pl: Brak pakietu "%s"

en: No packages were selected by the given search pattern; nothing to do.
pl: Żadne pakiety nie zostały zaznaczone przez wyrażenie wyszukiwania, nie ma nic do zrobienia.

en: Would forget what packages are new
pl: Usunięto by informacje o nowościach

en: There are no Easter Eggs in this program.
pl: W tym programie nie ma żadnych niespodzianek.

en: There really are no Easter Eggs in this program.
pl: W tym programie naprawdę nie ma żadnych niespodzianek.

en: Didn't I already tell you that there are no Easter Eggs in this program?
pl: Czy nie pisałem już, że nie ma tu żadnych niespodzianek?

en: Stop it!
pl: Dość tego!

en: Okay, okay, if I give you an Easter Egg, will you go away?
pl: No dobrze. Czy jeśli coś ci pokażę, dasz mi spokój?

en: All right, you win.
pl: Proszę bardzo.

en: What is it?  It's an elephant being eaten by a snake, of course.
pl: Co to jest? Oczywiście słoń zjadany przez węża.

en: Done
pl: Gotowe

note: TRANSLATORS: the string replacing "DONE" be truncated or padded to 4 characters.
en: DONE
pl: ZROBIONE

en: Config files
pl: Konfiguracja

en: The following packages are BROKEN:
pl: Następujące pakiety mają NIESPEŁNIONE zależności:

en: The following packages are unused and will be REMOVED:
pl: Następujące pakiety nie są używane i zostaną USUNIĘTE:

en: The following packages have been automatically kept back:
pl: Następujące pakiety zostały automatycznie zatrzymane:

en: The following NEW packages will be automatically installed:
pl: Następujące NOWE pakiety zostaną automatycznie zainstalowane:

en: The following packages will be automatically REMOVED:
pl: Następujące pakiety zostaną automatycznie USUNIĘTE:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
pl: Następujące pakiety zostaną COFNIĘTE:

en: The following packages have been kept back:
pl: Następujące pakiety zostały zatrzymane:

en: The following packages will be REINSTALLED:
pl: Następujące pakiety zostaną PONOWNIE zainstalowane:

en: The following NEW packages will be installed:
pl: Następujące NOWE pakiety zostaną zainstalowane:

en: The following packages will be REMOVED:
pl: Następujące pakiety zostaną USUNIĘTE:

en: The following packages will be upgraded:
pl: Następujące pakiety zostaną zaktualizowane:

en: The following partially installed packages will be configured:
pl: Następujące częściowo zainstalowane pakiety zostaną skonfigurowane:

en: The following ESSENTIAL packages will be REMOVED!
pl: Następujące ISTOTNE pakiety zostaną USUNIĘTE!

en: The following ESSENTIAL packages will be BROKEN by this action:
pl: Następujące ISTOTNE pakiet będą miały NIESPEŁNIONE zależności:

en: WARNING: Performing this action will probably cause your system to break!
             Do NOT continue unless you know EXACTLY what you are doing!
pl: UWAGA: Wykonanie tej akcji prawdopodobnie spowoduje poważne problemy!
           NIE kontynuuj, chyba że DOKŁADNIE wiesz co robisz!

en: I am aware that this is a very bad idea
pl: Wiem, rozumiem, to bardzo kiepski koncept

en: To continue, type the phrase "%s":
pl: Aby kontynuować napisz "%s":

en: WARNING: untrusted versions of the following packages will be installed!
    
    Untrusted packages could compromise your system's security.
    You should only proceed with the installation if you are certain that
    this is what you want to do.
pl: UWAGA: zostaną zainstalowane niepewne wersje podanych pakietów!
    
    Niepewne pakiety mogą zagrozić bezpieczeństwu systemu.
    Kontynuuj instalację tylko jeżeli dobrze wiesz co chcesz zrobić.

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations is 'true'!
pl: *** UWAGA ***   Powyższe problemy zostaną zignorowane ponieważ parametr
                    %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations ma wartość 'true'!

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      APT::Get::AllowUnauthenticated is 'true'!
pl: *** UWAGA ***   Powyższe problemy zostaną zignorowane ponieważ parametr
                    APT::Get::AllowUnauthenticated ma wartość 'true'!

en: Do you want to ignore this warning and proceed anyway?
pl: Zignorować ostrzeżenie i kontynuować?

en: To continue, enter "%s"; to abort, enter "%s":
pl: Aby kontynuować, napisz "%s", aby przerwać, napisz "%s":

en: The following packages are RECOMMENDED but will NOT be installed:
pl: Następujące pakiety POLECANE przez inne NIE zostaną zainstalowane:

en: The following packages are SUGGESTED but will NOT be installed:
pl: Następujące pakiety SUGEROWANE przez inne NIE zostaną zainstalowane:

en: No packages will be installed, upgraded, or removed.
pl: Nie zostaną zainstalowane, zaktualizowane ani usunięte żadne pakiety.

en: %lu packages upgraded, %lu newly installed,
pl: %lu pakietów aktualizowanych, %lu instalowanych,

en: %lu reinstalled,
pl: %lu ponownie instalowanych,

en: %lu downgraded,
pl: %lu cofanych,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
pl: %lu do usunięcia i %lu nieaktualizowanych.

en: Need to get %sB/%sB of archives.
pl: Do pobrania %sB/%sB archiwów.

en: Need to get %sB of archives.
pl: Do pobrania %sB archiwów.

en: After unpacking %sB will be used.
pl: Zajęte po rozpakowaniu: %sB.

en: After unpacking %sB will be freed.
pl: Zwolnione po rozpakowaniu: %sB.

en: No packages to show -- enter the package names on the line after 'i'.
pl: Brak pakietów do wyświetlenia -- po poleceniu "i" należy podać nazwy pakietów.

en: Press Return to continue.
pl: Wciśnij return.

en: No packages found -- enter the package names on the line after 'c'.
pl: Brak pakietów -- po poleceniu "c" należy podać nazwy pakietów.

en: No packages found -- enter zero or more roots of the search followed by the package to justify.
pl: Brak pakietów -- należy podać zero lub więcej korzeni wyszukiwania oraz pakiet dla którego szukane jest uzasadnienie.

en: y: %F
pl: t: %F

en: continue with the installation
pl: kontynuacja instalacji

en: abort and quit
pl: przerwanie instalacji, zakończenie programu

en: show information about one or more packages; the package names should follow the 'i'
pl: wyświetlenie informacji o pakietach, ich nazwy należy podać po "i"

en: show the Debian changelogs of one or more packages; the package names should follow the 'c'
pl: wyświetlenie dzienników zmian pakietów, ich nazwy należy podać po "c"

en: toggle the display of dependency information
pl: przełączenie pokazywania zależności

en: toggle the display of changes in package sizes
pl: przełączenie pokazywania zmian rozmiarów pakietów

en: toggle the display of version numbers
pl: przełączenie pokazywania wersji

en: try to find a reason for installing a single package, or explain why installing one package should lead to installing another package.
pl: próba znalezienia uzasadnienia instalacji pojedynczego pakietu lub wyjaśnienia dlaczego instalacja jednego pakietu prowadzi do zainstalowania innego.

en: run the automatic dependency resolver to fix the broken dependencies.
pl: uruchomienie automatycznego rozwiązywania problemów w celu uzupełnienia niespełnionych zależności.

en: enter the full visual interface
pl: przejście do interfejsu pełnoekranowego

en: You may also specify modification to the actions which will be taken.  To do so, type an action character followed by one or more package names (or patterns).  The action will be applied to all the packages that you list.  The following actions are available:
pl: Można także wprowadzić zmiany do planowanych akcji. W tym celu należy wpisać znak określający akcję, a po nim nazwy pakietów (lub wzorce). Akcja będzie dotyczyć wszystkich podanych pakietów. Dostępne są następujące akcje:

en: '+' to install packages
pl: "+": instalacja pakietów

en: '+M' to install packages and immediately flag them as automatically installed
pl: "+M": instalacja pakietów i oznaczenie ich jako zainstalowanych automatycznie

en: '-' to remove packages
pl: "-": usunięcie pakietów

en: '_' to purge packages
pl: "_": wyczyszczenie pakietów

en: '=' to place packages on hold
pl: "=": zatrzymanie pakietów

en: ':' to keep packages in their current state without placing them on hold
pl: ":": pozostawienie pakietów w bieżącym stanie bez trwałego zatrzymywania ich

en: '&M' to mark packages as automatically installed
pl: "&M": oznaczenie pakietów jako automatycznie zainstalowanych

en: '&m' to mark packages as manually installed
pl: "&m": oznaczenie pakietów jako ręcznie zainstalowanych

en: '&BD' to install the build-dependencies of a package.
pl: "&BD": instalacja zależności na czas budowania dla pakietu.

en: In the list of actions to be performed, some packages will be followed by one or more characters enclosed in braces; for instance: "aptitude{u}".  These characters provide extra information about the package's state, and can include any combination of the following:
pl: Na liście akcji do przeprowadzenia, po nazwie niektórych pakietów, będą się znajdować jeden lub więcej znaków w nawiasach; np.: "aptitude{u}". Jest to dodatkowa informacja o stanie pakietu i może zawierać dowolną kombinację z poniższych:

en: 'a': the package was automatically installed or removed.
pl: "a": pakiet automatycznie zainstalowany lub usunięty.

en: 'b': some of the package's dependencies are violated by the proposed changes.
pl: "b": niektóre z zależności pakietu są naruszone proponowanymi zmianami.

en: 'p': the package will be purged in addition to being removed.
pl: "p": oprócz usunięcia pakietu zostaną również wyczyszczone pliki konfiguracyjne.

en: 'u': the package is being removed because it is unused.
pl: "u": pakiet jest usuwany, ponieważ nie jest już używany.

en: Commands:
pl: Polecenia:

en: aptitude failed to find a solution to these dependencies.  You can solve them yourself by hand or type 'n' to quit.
pl: Nie udało się znaleźć rozwiązania dla tych zależności. Można spróbować uzupełnić zależności ręcznie lub wpisać "n" aby wyjść.

en: Do you want to continue? [Y/n/?]
pl: Kontynuować? [Y/n/?]

en: Resolve these dependencies by hand? [N/+/-/_/:/?]
pl: Uzupełnić te zależności ręcznie? [N/+/-/_/:/?]

en: Invalid response.  Please enter a valid command or '?' for help.
pl: Nieprawidłowe polecenie. Proszę podać polecenie, lub "?" aby uzyskać pomoc.

en: Enter a package management command (such as '+ package' to install a package), 'R' to attempt automatic dependency resolution or 'N' to abort.
pl: Proszę podać polecenie do zarządzania pakietami (jak np. "+ pakiet" aby zainstalować pakiet), "R" aby spróbować automatycznie uzupełnić zależności lub "N" aby przerwać.

en: 
    Dependency information will be shown.
pl: 
    Zależności będą pokazywane.

en: 
    Dependency information will not be shown.
pl: 
    Zależności nie będą pokazywane.

en: 
    Versions will be shown.
pl: 
    Wersje będą pokazywane.

en: 
    Versions will not be shown.
pl: 
    Wersje nie będą pokazywane.

en: 
    Size changes will be shown.
pl: 
    Zmiany rozmiaru będą pokazywane.

en: 
    Size changes will not be shown.
pl: 
    Zmiany rozmiaru nie będą pokazywane.

en: Unable to open %s for writing
pl: Nie można otworzyć %s do zapisu

en: Error writing resolver state to %s
pl: Błąd w czasie zapisu stanu rozwiązywania zależności do %s

en: Resolver state successfully written!
pl: Zapisano stan rozwiązywania problemów z zależnościami.

en: y: %Fn: %Fq: %F.: %F,: %Fo: %Fe: %Fx: %Fr (ID|pkg ver) ...: %F%na (ID|pkg ver) ...: %F%n<ID>: %F%n<ACTION> pkg... : %F%n%F%F%F%F%F%F%F%F
pl: t: %Fn: %Fq: %F.: %F,: %Fo: %Fe: %Fx: %Fr (nr|wersja) ...: %F%na (nr|wersja) ...: %F%n<NR>: %F%n<AKCJA> pakiet... : %F%n%F%F%F%F%F%F%F%F

en: accept the proposed changes
pl: przyjęcie proponowanych zmian

en: give up and quit the program
pl: rezygnacja i zakończenie programu

en: move to the next solution
pl: przejście do następnego rozwiązania

en: move to the previous solution
pl: przejście do poprzedniego rozwiązania

en: toggle between the contents of the solution and an explanation of the solution
pl: przełączenie pomiędzy treścią rozwiązania a wyjaśnieniem rozwiązania

en: examine the solution in the visual user interface
pl: przedstawienie rozwiązania w interfejsie pełnoekranowym

en: abort automatic dependency resolution; resolve dependencies by hand instead
pl: przerwanie automatycznego uzupełniania zależności; zamiast tego uzupełnienie zależności ręcznie

en: reject the given package versions; don't display any solutions in which they occur.  Enter UNINST instead of a version to reject removing the package.  ID is the integer printed to the left of the action.
pl: odrzucenie podanych wersji pakietów; rozwiązania je zawierające nie będą proponowane. Podanie UNINST zamiast wersji spowoduje odrzucenie usunięcia pakietu. Nr jest numerem wyświetlonym po lewej stronie akcji.

en: accept the given package versions; display only solutions in which they occur.  Enter UNINST instead of a version to accept removing the package.  ID is the integer printed to the left of the action.
pl: zaakceptowanie podanych wersji; będą proponowane tylko rozwiązania je zawierające.  Podanie UNINST zamiast wersji spowoduje zaakceptowanie usunięcia pakietu. Nr jest numerem wyświetlonym po lewej stronie akcji.

en: display information about the action labeled ID from the solution.  The label is the integer printed to the left of the action.
pl: wyświetla informacje o akcji, oznaczonej danym numerem, z rozwiązania. Numer jest wyświetlony po lewej stronie akcji.

en: adjust the state of the listed packages, where ACTION is one of:
pl: zmiana stanu podanych pakietów; dostępne AKCJE:

en: Adjustments will cause the current solution to be discarded and recalculated as necessary.
pl: Wprowadzenie zmian spowoduje odrzucenie i ponowne przeliczenie bieżącego rozwiązania.

en: The version %s is available in the following archives:
pl: Wersja %s dostępna jest w następujących archiwach:

en: Select the version of %s that should be used:
pl: Proszę podać, której wersji %s użyć:

en: Invalid response.  Please enter an integer between 1 and %d.
pl: Nieprawidłowa odpowiedź. Proszę wpisać liczbę od 1 do %d.

en: Expected at least one package/version pair following '%c'
pl: Po "%c" należy podać przynajmniej jeden pakiet i wersję

en: Expected a version or "%s" after "%s"
pl: Oczekiwano wersji lub "%s" po "%s"

en: %s has no version named "%s"
pl: %s nie ma wersji "%s"

en: Allowing the removal of %s
pl: Zezwolenie na usunięcie %s

en: Allowing the installation of %s version %s (%s)
pl: Zezwolenie na instalację %s w wersji %s (%s)

en: Rejecting the removal of %s
pl: Zakaz usuwania %s

en: Rejecting the installation of %s version %s (%s)
pl: Zakaz instalowania %s w wersji %s (%s)

en: No longer requiring the removal of %s
pl: Odwołanie polecenia usunięcia %s

en: No longer requiring the installation of %s version %s (%s)
pl: Odwołanie polecenia instalacji %s w wersji %s (%s)

en: Requiring the removal of %s
pl: Polecenie usunięcia %s

en: Requiring the installation of %s version %s (%s)
pl: Polecenie instalacji %s w wersji %s (%s)

en: Allowing this recommendation to be ignored: %s
pl: Zezwolenie na zignorowanie następującego polecania: %s

en: Always obeying this recommendation: %s
pl: Zawsze przestrzegaj tego polecania: %s

en: No longer ignoring this recommendation: %s
pl: Nie ignoruj dłużej tego polecania: %s

en: Ignoring this recommendation: %s
pl: Ignorowanie tego polecania: %s

en: Action "%s"
pl: Akcja "%s"

note: TRANSLATORS: the substitution is replaced in English with something like "Pkg1 depends upon Pkg2".
en: This action was selected because %ls.
pl: Akcja została wybrana z następującego powodu %ls.

en: This action is currently rejected; it will not appear in new solutions.
pl: Ta akcja została odrzucona; nie pojawi się w nowych rozwiązaniach.

en: This action is currently approved; it will be selected whenever possible.
pl: Ta akcja została zatwierdzona; będzie wybierana gdzie to tylko możliwe.

note: TRANSLATORS: the "r" here is for "reject", but should not be translated since the commands in aptitude's internal command-line aren't translated.
en: Enter "r %s" to allow this action to appear in new solutions.
pl: Wpisz "r %s", aby pozwolić tej akcji na pojawianie się w nowych rozwiązaniach.

note: TRANSLATORS: the "r" here is for "reject", but should not be translated since the commands in aptitude's internal command-line aren't translated.
en: Enter "r %s" to prevent this action from appearing in new solutions.
pl: Wpisz "r %s", aby zapobiec pojawianiu się tej akcji w nowych rozwiązaniach.

note: TRANSLATORS: the "a" here is for "approve", but should not be translated since the commands in aptitude's internal command-line aren't translated.
en: Enter "a %s" to cease requiring that new solutions include this action if possible.
pl: Wpisz "a %s" aby zaprzestać wymagać, by nowe rozwiązania zawierały tę akcję kiedy to tylko możliwe.

note: TRANSLATORS: the "a" here is for "approve", but should not be translated since the commands in aptitude's internal command-line aren't translated.
en: Enter "a %s" to require that new solutions include this action if possible.
pl: Wpisz "a %s" aby wymóc na nowych rozwiązaniach, by uwzględniały tę akcję kiedy to tylko możliwe.

en: open: %zd; closed: %zd; defer: %zd; conflict: %zd
pl: otwarte: %zd; zamknięte: %zd; odroczone: %zd; konflikty: %zd

en: I want to resolve dependencies, but no dependency resolver was created.
pl: Chciano uzupełnić niespełnione zależności, ale rozwiązywanie zależności nie zostało właściwie przygotowane.

en: Resolving dependencies...
pl: Uzupełnianie niespełnionych zależności...

en: The following actions will resolve these dependencies:
pl: Następujące działania rozwiążą problemy z zależnościami:

en: Accept this solution? [Y/n/q/?]
pl: Zaakceptować rozwiązanie? [Y/n/q/?]

en: Abandoning all efforts to resolve these dependencies.
pl: Porzucono próby rozwiązania problemów z zależnościami.

en: Abandoning automatic dependency resolution and reverting to manual resolution.
pl: Przejście z automatycznego rozwiązywania zależności do trybu ręcznego.

en: The following commands are available:
pl: Dostępne są następujące polecenia:

en: File to write resolver state to:
pl: Plik do zapisu stanu rozwiązywania problemów:

en: Invalid response; please enter one of the following commands:
pl: Nieprawidłowa odpowiedź. Proszę podać jedno z następujących poleceń:

en: No solution found within the allotted time.  Try harder? [Y/n]
pl: Nie znaleziono rozwiązań przed upływem limitu czasu. Próbować dalej? [Y/n]

en: Invalid response; please enter 'y' or 'n'.
pl: Nieprawidłowa odpowiedź. Proszę wpisać "t" lub "n".

en: Unable to resolve dependencies!  Giving up...
pl: Nie można rozwiązać problemów z zależnościami!  Rezygnacja...

en: *** No more solutions available ***
pl: *** Nie ma więcej rozwiązań ***

en: *** ERROR: search aborted by fatal exception.  You may continue
               searching, but some solutions will be unreachable.
pl: *** BŁĄD: wyszukiwanie przerwane przez krytyczny wyjątek. Można
              kontynuować, ale niektóre rozwiązania będą niedostępne.

en: Unable to resolve dependencies for the upgrade because the resolver timed out.
      You may be able to solve this problem by increasing
      Aptitude::ProblemResolver::StepLimit (currently %d).
pl: Nie udało się rozwiązać problemów z zależnościami tej aktualizacji, ponieważ przekroczono limit czasu.
      Można rozwiązać ten problem zwiększając
      Aptitude::ProblemResolver::StepLimit (obecnie %d).

en: Unable to resolve dependencies for the upgrade: no solution found.
pl: Nie można rozwiązać problemów z zależnościami tej aktualizacji: nie znaleziono rozwiązania.

en: Unable to resolve dependencies for the upgrade: %s
pl: Nie można rozwiązać problemów z zależnościami aktualizacji: %s.

en: iconv of %s failed.
pl: Błąd "iconv" dla %s.

en: search: You must provide at least one search term
pl: search: Należy podać przynajmniej jedno wyrażenie do wyszukania

en: not installed
pl: niezainstalowany

en: unpacked
pl: rozpakowany

en: partially configured
pl: częściowo skonfigurowany

en: partially installed
pl: częściowo zainstalowany

en: not installed (configuration files remain)
pl: niezainstalowany (pozostawione pliki konfiguracyjne)

en: awaiting trigger processing by other package(s)
pl: oczekiwanie na przetworzenie wyzwalaczy przez inny pakiet lub pakiety

en: awaiting trigger processing
pl: oczekiwanie na przetworzenie wyzwalaczy

en: installed
pl: zainstalowany

en: %s; will be purged because nothing depends on it
pl: %s, zostanie wyczyszczony, ponieważ nie zależy od niego żaden pakiet

en: %s; will be purged
pl: %s, zostanie wyczyszczony

en: %s; will be removed because nothing depends on it
pl: %s, zostanie usunięty, ponieważ nie zależy od niego żaden pakiet

en: %s; will be removed
pl: %s, zostanie usunięty

en: %s%s; will be downgraded [%s -> %s]
pl: %s%s, zostanie cofnięty [%s -> %s]

en: %s%s; will be upgraded [%s -> %s]
pl: %s%s, zostanie zaktualizowany [%s -> %s]

en: not a real package
pl: nie jest prawdziwym pakietem

en:  [held]
pl:  [zatrzymany]

en: %s%s; will be installed
pl: %s%s; zostanie zainstalowany

en: %s%s; will be installed automatically
pl: %s%s, zostanie automatycznie zainstalowany

en: %s; version %s will be installed
pl: %s, zostanie zainstalowana wersja %s

en: %s; version %s will be installed automatically
pl: %s, wersja %s zostanie automatycznie zainstalowana

en: Package:
pl: Pakiet:

en: State
pl: Stan

en: Provided by
pl: Udostępniany przez

en: Version:
pl: Wersja:

en: Essential:
pl: Istotny:

en: yes
pl: tak

en: New
pl: Nowy

en: Forbidden version
pl: Zabroniona wersja

en: Automatically installed
pl: Zainstalowany automatycznie

en: no
pl: nie

en: Multi-Arch:
pl: Wieloarchitekturowość:

en: Priority:
pl: Priorytet:

en: N/A
pl: Niedostępny

en: Section:
pl: Sekcja:

en: Maintainer:
pl: Opiekun:

en: Architecture:
pl: Architektura:

en: Uncompressed Size:
pl: Rozmiar rozpakowanego:

en: Compressed Size:
pl: Rozmiar pakietu:

en: Filename:
pl: Plik:

en: Archive
pl: Archiwum

en: Depends
pl: Wymaga

en: PreDepends
pl: Wymaga wstępnie

en: Recommends
pl: Poleca

en: Suggests
pl: Sugeruje

en: Conflicts
pl: W konflikcie z

en: Breaks
pl: Narusza zależności

en: Replaces
pl: Zastępuje

en: Obsoletes
pl: Dezaktualizuje

en: Enhances
pl: Rozszerza

en: Provides
pl: Udostępnia

en: Description:
pl: Opis:

en: Homepage:
pl: Strona internetowa:

en: Unable to locate package %s
pl: Nie można znaleźć pakietu %s

en: Unable to parse pattern %s
pl: Nie można przetworzyć wzorca %s

en: but it is not installable
pl: którego nie można zainstalować

en:  or
pl:  lub

en: The following packages have unmet dependencies:
pl: Następujące pakiety mają niespełnione zależności:

en: Would download/install/remove packages.
pl: Pakiety zostałyby pobrane/zainstalowane/usunięte.

en: Internal Error, Ordering didn't finish
pl: Błąd wewnętrzny. Sortowanie niezakończone.

en: Deleting obsolete downloaded files
pl: Usuwanie nieaktualnych pobranych plików

en: E: The update command takes no arguments
pl: E: Polecenie update nie przyjmuje parametrów

en: No candidate version found for %s
pl: Brak kandydującej wersji %s

en: No current or candidate version found for %s
pl: Brak aktualnej lub kandydującej wersji %s

en: Unable to find an archive "%s" for the package "%s"
pl: Nie można znaleźć pakietu "%2$s" z archiwum "%1$s"

en: Unable to find a version "%s" for the package "%s"
pl: Nie można znaleźć wersji "%s" pakietu "%s"

en: Internal error: invalid value %i passed to cmdline_find_ver!
pl: Błąd wewnętrzny: nieprawidłowa wartość %i przekazana do cmdline_find_ver!

en: You cannot specify both an archive and a version for a package
pl: Nie można podawać jednocześnie archiwum i wersji pakietu

en: Couldn't find task '%s'
pl: Nie udało się odnaleźć zadania "%s"

en: Current status: %F.
pl: Bieżący status: %F.

en: There is %d newly obsolete package. | There are %d newly obsolete packages.
pl[0]: Jest %d nowo zdezaktualizowany pakiet.
pl[1]: Są %d nowo zdezaktualizowane pakiety.
pl[2]: Jest %d nowo zdezaktualizowanych pakietów.

en: There is %d newly obsolete package:  | There are %d newly obsolete packages:
pl[0]: Jest %d nowo zdezaktualizowany pakiet:
pl[1]: Są %d nowo zdezaktualizowane pakiety:
pl[2]: Jest %d nowo zdezaktualizowanych pakietów:

en: Package %s:
pl: Pakiet %s:

en: Source package %s:
pl: Pakiet źródłowy %s:

en: Archive %s:
pl: Archiwum %s:

en: versions: You must provide at least one package selector
pl: versions: Należy wybrać co najmniej jeden pakiet

en: dep_level
pl: poziom_zależności

en: DependsOnly
pl: Wymaga tylko

en: version_selection
pl: wybór_wersji

en: Current
pl: Bieżący

en: Candidate
pl: Kandydat

en: Install
pl: Do instalacji

en: InstallNotCurrent
pl: Instalowany nieaktualny

en: allow_choices
pl: dopuść_wybory

en: true
pl: prawda

en: false
pl: fałsz

en: Install(%s)
pl: Instalacja(%s)

en: Remove(%s)
pl: Usunięcie(%s)

en: Install(%s provides %s)
pl: Instalacja(%s udostępnia %s)

en: Remove(%s provides %s)
pl: Usunięcie(%s udostępnia %s)

en:     ++ Examining %F
pl:     ++ Analiza %F

en:     ++   --> skipping, not a conflict
pl:     ++   --> pomijanie, to nie konflikt

en:     ++   --> skipping conflict
pl:     ++   --> pomijanie konfliktu

en:     ++   --> skipping, not relevant according to params
pl:     ++   --> pomijanie, nieistotne według parametrów

en:     ++   --> skipping, parent is not the selected version
pl:     ++   --> pomijanie, element nadrzędny nie jest wybraną wersją

en:     ++   --> skipping, the dep is satisfied by the current version
pl:     ++   --> pomijanie, zależność spełniona przez aktualną wersję

en: Skipping this solution, I've already seen it.
pl: Pomijanie rozwiązania, było już analizowane.

en:     ++   --> skipping, version check failed
pl:     ++   --> pomijanie, sprawdzanie wersji zawiodło

en:     ++   --> ENQUEUING
pl:     ++   --> KOLEJKOWANIE

en:     ++   --> ENQUEUING %s Provides %s
pl:     ++   --> KOLEJKOWANIE %s Udostępnia %s

en: Starting search with parameters %ls
pl: Rozpoczęcie wyszukiwania z parametrami %ls

en: No package named "%s" exists.
pl: Pakiet "%s" nie istnieje.

en: Packages requiring %s:
pl: Pakiety wymagające %s

en: Unable to parse some match patterns.
pl: Nie można przetworzyć niektórych wzorców.

en: %s: this command requires at least one argument (the package to query).
pl: %s: należy podać przynajmniej jeden argument (pakiet do wyszukania).

en: Unknown version selection, something is very wrong.
pl: Nieznany wybór wersji, jest jakiś poważny problem.

en: Unexpected end-of-file on standard input
pl: Niespodziewany koniec pliku na standardowym wejściu

note: TRANSLATORS: the text between [] should be exactly 4 character cells wide; "ERR" is short for "ERROR".
en: [ ERR] %s
pl: [BŁĄD] %s

en: UNSATISFIED
pl: NIESPEŁNIONE

en: UNAVAILABLE
pl: NIEDOSTĘPNY

en: Tags
pl: Znaczniki

en: User Tags
pl: Znaczniki użytkownika

en:  [Working]
pl:  [Pracuje]

en: [Hit]
pl: [Stary]

en: [Downloaded]
pl: [Pobrany]

en: Downloaded %sB in %s (%sB/s).
pl: Pobrano %sB w %s (%sB/s).

en: %n%nSome files were not downloaded successfully.
pl: %n%nNie udało się pobrać niektórych plików.

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Total Progress:
pl: Ogółem:

en:  [ %i%% ] (%sB/s, %s remaining)
pl:  [ %i%% ] (%sB/s, do końca %s)

en:  [ %i%% ] (stalled)
pl:  [ %i%% ] (zatrzymane)

en: Downloading...
pl: Pobieranie...

en: Please insert the disc labeled "%s" into the drive "%s"
pl: Proszę włożyć nośnik oznaczony "%s" do napędu "%s"

en: Abort
pl: Przerwij

en: [IGNORED]
pl: [ZIGNOROWANY]

en: [ERROR]
pl: [BŁĄD]

en: Attempt to start a download thread twice!
pl: Podwójna próba rozpoczęcia wątku pobierania!

note: TRANSLATORS: Set this string to the name of a configuration file in $pkgdatadir/aptitude that overrides defaults for your language.  This is particularly intended for overriding entries in the Aptitude::Sections::Descriptions tree. For instance, Sections localized for the language .ww might be store
en: Localized defaults|
pl: aptitude-defaults.pl

en: Could not lock the cache file; this usually means that dpkg or another apt tool is already installing packages.  Opening in read-only mode; any changes you make to the states of packages will NOT be preserved!
pl: Nie udało się zablokować pliku magazynu podręcznego; zwykle oznacza to uruchomiony dpkg lub inne narzędzie apt do instalowania pakietów. Otwieranie tylko do odczytu; wprowadzone zmiany stanu pakietów NIE będą zachowane!

en: foreign
pl: obca

en: same
pl: taka sama

en: allowed
pl: dozwolona

note: TRANSLATORS: Imp = Important
en: Imp
pl: Waż

note: TRANSLATORS: Req = Required
en: Req
pl: Wym

note: TRANSLATORS: Opt = Optional
en: Opt
pl: Opc

note: TRANSLATORS: Xtr = Extra
en: Xtr
pl: Eks

en: ERR
pl: ???

en: ERROR
pl: BŁĄD

en: Couldn't read list of sources
pl: Nie można odczytać listy źródeł pakietów

en: Can't open Aptitude extended state file
pl: Nie można otworzyć dodatkowych informacji o stanie

en: Reading extended state information
pl: Odczyt dodatkowych informacji o stanie

en: Initializing package states
pl: Inicjalizacja stanów pakietów

en: Cannot open Aptitude state file
pl: Nie można otworzyć informacji o stanie

en: Writing extended state information
pl: Zapisywanie dodatkowych informacji o stanie

en: Couldn't write state file
pl: Nie można zapisać informacji o stanie

en: failed to remove %s
pl: nie można usunąć %s

en: failed to rename %s to %s
pl: nie można zmienić nazwy %s na %s

en: couldn't replace %s with %s
pl: nie można zastąpić %s plikiem %s

en: Could not regain the system lock!  (Perhaps another apt or dpkg is running?)
pl: Nie udało się odzyskać blokady systemowej! (Może pracuje inny apt lub dpkg?)

en: Unable to correct dependencies, some packages cannot be installed
pl: Nie można poprawić zależności, część pakietów nie może być zainstalowana

en: The list of sources could not be read.
pl: Nie można odczytać listy źródeł.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
pl: Nie udało się odczytać lub przetworzyć list pakietów lub pliku stanu.

en: You may want to update the package lists to correct these missing files
pl: Można uaktualnić listy pakietów aby uzupełnić brakujące pliki

en: Invalid hint "%s": expected an action, but found nothing.
pl: Nieprawidłowy ciąg "%s": oczekiwano akcji, ale niczego nie znaleziono.

en: Invalid hint "%s": expected a component name and a number, but found nothing.
pl: Nieprawidłowy ciąg "%s": oczekiwano nazwy komponentu i numeru, ale niczego nie znaleziono.

en: Invalid hint "%s": expected the numeric value following the component name, but found nothing.
pl: Nieprawidłowy ciąg "%s": oczekiwano wartości numerycznej poprzedzonej przez nazwę komponentu, ale niczego nie znaleziono.

en: Invalid hint "%s": the numeric component "%s" cannot be parsed.
pl: Nieprawidłowy ciąg "%s": komponent numeryczny "%s" nie może być przetworzony.

en: Invalid hint "%s": expected a level, but found nothing.
pl: Nieprawidłowy ciąg "%s": oczekiwano poziomu, ale niczego nie znaleziono.

en: Invalid hint "%s": expected a target, but found nothing.
pl: Nieprawidłowy ciąg "%s": oczekiwano celu, ale niczego nie znaleziono

en: Invalid hint "%s": invalid target: %s
pl: Nieprawidłowy ciąg "%s": nieprawidłowy cel: %s

en: Invalid hint "%s": trailing junk after the version.
pl: Nieprawidłowy ciąg "%s": końcowe śmieci po nazwie.

en: Invalid hint "%s": the action "%s" should be "approve", "reject", or a number.
pl: Nieprawidłowy ciąg "%s": akcją "%s" powinna być "approve", "reject" lub numer.

en: Conflicting types for the cost component %s.
pl: Kolidujące typy w komponencie kosztów %s.

en: Invalid safety level "%s" (not "discard", "maximum", "minimum", or an integer).
pl: Nieprawidłowy poziom bezpieczeństwa "%s" (nie "discard", "maximum", "minimum" lub liczba całkowita).

en: The package cache is not available; unable to download and install packages.
pl: Informacje o pakietach są niedostępne; nie można pobierać i instalować pakietów.

en: Couldn't read source list
pl: Nie można odczytać listy źródeł

en: Internal error: couldn't generate list of packages to download
pl: Błąd wewnętrzny: nie można utworzyć listy pakietów do pobrania

en: Failed to fetch %s: %s
pl: Nie udało się pobrać %s: %s

en: Some files failed to download
pl: Nie udało się pobrać niektórych plików

en: Unable to correct for unavailable packages
pl: Nie można naprawić braku pakietów

en: Couldn't read list of package sources
pl: Nie można odczytać listy źródeł pakietów

en: Couldn't clean out list directories
pl: Nie można wyczyścić katalogów z listami

en: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
pl: Nie udało się pobrać niektórych plików indeksu, zostały one zignorowane lub użyto ich starszej wersji.

en: Couldn't rebuild package cache
pl: Nie można przebudować informacji o pakietach

en: Unable to stat %s.
pl: Nie można odczytać stanu %s.

en: Unable to create truncated cache: %s.
pl: Nie można stworzyć skróconego magazynu podręcznego: %s

en: Unable to open %s to log actions
pl: Nie można otworzyć pliku dziennika: %s

note: TRANSLATORS: This is a date and time format.  See strftime(3).
en: %a, %b %e %Y %T %z
pl: %a, %e %b %Y %T %z

en: Error generating local time (%s)
pl: Błąd przy ustalaniu lokalnego czasu (%s)

en: log report
pl: dziennik operacji

en: Will install %li packages, and remove %li packages.
pl: Zostanie zainstalowanych %li pakietów, usuniętych %li pakietów.

en: %sB of disk space will be used
pl: Zostanie zajęte na dysku: %sB

en: %sB of disk space will be freed
pl: Zostanie zwolnione na dysku: %sB

en: INSTALL
pl: INSTALOWANY

en: REMOVE
pl: USUNIĘTY

en: REINSTALL
pl: REINSTALOWANY

en: HOLD
pl: ZATRZYMANY

en: BROKEN
pl: ZALEŻNOŚCI

en: REMOVE, NOT USED
pl: USUNIĘTY, NIE UŻYWANY

en: REMOVE, DEPENDENCIES
pl: USUNIĘTY, ZALEŻNOŚCI

en: INSTALL, DEPENDENCIES
pl: INSTALOWANY, ZALEŻNOŚCI

en: HOLD, DEPENDENCIES
pl: ZATRZYMANY, ZALEŻNOŚCI

en: UNCONFIGURED
pl: NIESKONFIGUROWANY

en: Accessing index
pl: Uzyskiwanie dostępu do indeksu

en: Filtering packages
pl: Filtrowanie pakietów

en: Unknown action type: %s
pl: Nieznana akcja: %s

en: Unknown multiarch type: %s
pl: Nieznany typ wieloarchitekturowości: %s

en: Unterminated literal string after %s
pl: Niezakończony poprawnie tekst po %s

en: Unknown priority %s
pl: Nieznany priorytet: %s

en: Match pattern ends unexpectedly (expected '%c').
pl: Wzorzec dopasowania nieoczekiwanie zakończony (oczekiwano "%c").

en: Expected '%c', got '%c'.
pl: Oczekiwano "%c", a napotkano "%c"

en: Unknown dependency type: %s
pl: Nieznany typ zależności: %s

en: Unknown term type: "%s".
pl: Nieznany typ terminu: "%s".

note: TRANSLATORS: Question marks ("?") are used as prefix for function names. Leave the question marks attached to the string placeholders.
en: The ?%s term must be used in a "wide" context (a top-level context, or a context enclosed by ?%s).
pl: Termin ?%s musi być użyty w "szerszym" kontekście (na najwyższym poziomie lub objętym przez ?%s).

en: Unmatched '('
pl: Niesparowany nawias "("

en: Provides: cannot be broken
pl: Udostępnia: nie może być niespełnione

en: Unknown pattern type: %c
pl: Nieznany typ wzorca: %c

en: Can't search for ""
pl: Nie można szukać ""

en: Unexpected empty expression
pl: Niespodziewane puste wyrażenie

en: Badly formed expression: expected '|', got '%c'
pl: Niepoprawne wyrażenie: oczekiwano "|", otrzymano "%c"

en: Unexpected ')'
pl: Niespodziewany nawias ")"

en: <aptitude: internal parse error: no apostrophe>
pl: <aptitude: wewnętrzny błąd parsera: brak apostrofu>

en: <aptitude: internal parse error: missing terminal apostrophe>
pl: <aptitude: wewnętrzny błąd parsera: brakujący apostrof terminala>

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
pl: Nie znaleziono pliku pakietu %s. Może to oznaczać konieczność ręcznego naprawienia problemu. (ze względu na brakujące archiwum)

en: The package index files are corrupted. No Filename: field for package %s.
pl: Pliki indeksu pakietów są uszkodzone. Brak pola "Filename:" pakietu %s.

en: Failed to download changelogs: %s
pl: Nie udało się pobrać dzienników zmian: %s

en: Unable to create the output file: child killed by signal %d.
pl: Nie udało się stworzyć pliku wyjściowego: proces potomny zabity przez sygnał %d.

en: Unable to create the output file: child exited with status %d.
pl: Nie udało się stworzyć pliku wyjściowego: proces potomny zakończył się ze statusem %d.

en: Failed to parse the cost settings string: %s
pl: Nie można przetworzyć ciągu ustawień kosztów: %s

en: Building tag database
pl: Budowanie bazy znaczników

en: legacy
pl: przestarzały

en: Unhandled packages method in task %s: %s
pl: Nieobsługiwana metoda pakietów w zadaniu %s: %s

en: Reading task descriptions
pl: Odczyt opisów zadań

en: Parse error
pl: Błąd parsera

en: Cost increments must be strictly positive.
pl: Wzrosty kosztu muszą być dodatnie.

en: The maximum cost value was exceeded.
pl: Przekroczono maksymalną wartość kosztu.

en: A single cost level was both added and lower-bounded.
pl: Pojedyncza wartość kosztu musi być zarówno dodana jak i ograniczona od dołu.

en: Expected '%s', but got EOF.
pl: Oczekiwano "%s", a napotkano EOF (koniec danych).

en: Expected '%s', but got '%s'.
pl: Oczekiwano "%s", a napotkano "%s".

en: Expected any character, but got EOF.
pl: Oczekiwano dowolnego znaku, a napotkano EOF (koniec danych).

en: any character
pl: dowolny znak

en: Expected %s, but got EOF.
pl: Oczekiwano %s, a napotkano EOF (koniec danych).

en: Expected %s, but got '%c'.
pl: Oczekiwano %s, a napotkano "%c".

en: Expected an integer, got EOF.
pl: Oczekiwano dowolnej liczby całkowitej, a napotkano EOF (koniec danych).

en: Expected an integer following '-', got EOF.
pl: Oczekiwano liczby całkowitej poprzedzanej przez "-", a napotkano EOF (koniec danych).

en: Expected an integer, got '%c'.
pl: Oczekiwano liczby całkowitej, a napotkano "%c".

en: Invalid integer: "%s".
pl: Błędna liczba całkowita: "%s".

en: Expected EOF, got '%c'.
pl: Oczekiwano EOF (końca danych), a napotkano "%c",

en: anything
pl: cokolwiek

note: TRANSLATORS: this is used to generate an error message; a brief description of what we expected to see is inserted into it.
en: Expected %s
pl: Oczekiwano %s

en:  or
pl:  lub

en: Unexpected %s
pl: Nieoczekiwane %s

en: Unable to create temporary filename from prefix "%s"
pl: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego z prefiksu "%s"

en: Unable to stat "%s"
pl: Nie można odczytać stanu "%s"

en: Unable to remove "%s"
pl: Nie można usunąć "%s"

en: Unable to list files in "%s"
pl: Nie można odczytać listy plików w "%s"

en: Failure closing directory "%s"
pl: Błąd przy zamykaniu katalogu "%s"

en: Unable to remove directory "%s"
pl: Nie można usunąć katalogu "%s"

en: Aptitude Package Manager
pl: Menedżer pakietów Aptitude

en: _File
pl: _Plik

en: Perform all pending installs and removals
pl: Przeprowadza zaplanowane instalacje/usunięcia

en: Check for new versions of packages
pl: Sprawdza dostępność nowszych wersji pakietów

en: Mark all upgradable packages which are not held for upgrade
pl: Zaznacza do aktualizacji wszystkie możliwe niezatrzymane pakiety

en: Forget which packages are "new"
pl: Usuwa informacje o tym, które pakiety są nowe

en: Cancel all pending installations, removals, holds, and upgrades.
pl: Anuluje wszystkie zaplanowane instalacje, usunięcia, wstrzymania i aktualizacje.

en: Delete package files which were previously downloaded
pl: Usuwa wszystkie pobrane wcześniej pliki

en: Delete package files which can no longer be downloaded
pl: Usuwa pliki pakietów, które nie są dostępne do pobrania

en: Reload the package cache
pl: Ponownie odczytuje archiwum pakietów

en: Restart the program as root; your settings will be preserved
pl: Program zostanie uruchomiony ponownie jako root; ustawienia będą zachowane

en: Exit the program
pl: Kończy program

en: E_dit
pl: _Edycja

en: Undo the last package operation or group of operations
pl: Cofa ostatnią operację lub grupę operacji

en: _Package
pl: P_akiet

en: _View
pl: _Widok

en: Change which columns are visible in the currently active view.
pl: Zmienia kolumny, które są widoczne w obecnie aktywnym widoku.

en: View errors that have occurred in the apt system since the program was started.
pl: Pokazuje błędy, które zaszły w systemie apt od czasu uruchomienia programu.

en: Find chains of dependencies linking one package to another.
pl: Pokazuje łańcuch zależności z jednego pakietu do drugiego.

en: _Help
pl: P_omoc

en: Dashboard
pl: Tablica

en: Update
pl: Uaktualnianie

en: Packages
pl: Pakiety

en: Preview
pl: Przegląd

en: Resolver
pl: Zależności

en: Install/Remove
pl: Zainstaluj/usuń

en: Edit Columns...
pl: Edytuj kolumny...

en: Make this the default for new package lists.
pl: Ustaw jako domyślne dla nowej listy pakietów.

en: Apply these settings to all active package lists.
pl: Zastosuj te zmiany do wszystkich aktywnych list pakietów.

en: Search:
pl: Znajdź:

en: Incremental
pl: Przyrostowe

en: Errors
pl: Błędy

en: Show
pl: Pokaż

en: <span size="xx-large">Versions:</span>
pl: <span size="xx-large">Wersje:</span>

en: Dependencies
pl: Zależności

en: Changelog
pl: Dziennik zmian

en: Files
pl: Pliki

en: Popcon
pl: Popularność

en: tags
pl: znaczniki

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Fixing upgrade manually:
pl: Napraw aktualizację ręcznie:

en: Calculating upgrade...
pl: Obliczanie aktualizacji...

en: <b>Solutions</b>
pl: <b>Rozwiązania</b>

en: Group by action type
pl: Pogrupuj według typu akcji

en: Arrange the actions of the current solution so that actions that are of the same type are placed together (for instance, all the actions that remove packages).
    
    This is the default view mode.
pl: Rozmieszcza wg akcji dla aktualnego rozwiązania, co powoduje, że akcje tego samego typu są umieszczone razem (np. wszystkie akcje dotyczące usunięć pakietów).
    
    Jest to domyślny tryb widoku.

en: Group by dependency
pl: Pogrupuj zależnościami

en: Show the order in which the actions in the current solution were performed and the dependency that triggered each action.
pl: Pokazuje kolejność, w której zostaną wykonane akcje w aktualnym rozwiązaniu oraz zależności, które wywołują każdą akcję.

en: <b>View Mode</b>
pl: <b>Tryb widoku</b>

en: Rejected
pl: Odrzucone

en: No preference
pl: Brak preferencji

en: Accepted
pl: Zaakceptowane

en: <b>Status of selected action</b>
pl: <b>Status wybranej akcji</b>

en: Find a new solution
pl: Znajdź nowe rozwiązanie

en: Calculate the next solution that has not yet been generated.
pl: Oblicz następne rozwiązanie, które jeszcze nie zostało wygenerowane.

en: Perform the actions in the currently selected solution and close this tab.
pl: Przeprowadź akcje według aktualnie zaznaczonego rozwiązania i zamknij tę kartę.

en: Upgrade Summary
pl: Podsumowanie aktualizacji

en: Selected Package
pl: Wybrany pakiet

en: Fix Manually
pl: Napraw ręcznie

en: Upgrade
pl: Do aktualizacji

en: <b>Available Upgrades:</b>
pl: <b>Dostępne aktualizacje:</b>

en: <b>Start at these packages:</b>
pl: <b>Zacznij od tych pakietów:</b>

en: <b>End at these packages:</b>
pl: <b>Skończ na tych pakietach:</b>

en: A terminal running dpkg will appear here.
pl: Tutaj pojawi się terminal z uruchomionym dpkg.

en: Placeholder label for the explanation that two conffiles are being compared.
    This text should not appear in the program.
pl: Etykieta zastępcza™ dla wytłumaczenia, że dwa pliki konfiguracyjne są porównywane.
    Ten tekst nie powinien pojawić się w programie.

en: View the differences
pl: Przejrzyj zmiany

en: Do you want to apply these changes?
    You can also modify the files by hand, then click "No".
pl: Czy chcesz zastosować te zmiany?
    Można również zmodyfikować pliki ręcznie, a następnie kliknąć "Nie".

en: Keep your computer up-to-date.
pl: Utrzymuj swój komputer zaktualizowany.

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Explore the available packages.
pl: Przeglądaj dostępne pakiety.

en: Find
pl: Znajdź

en: Search for packages.
pl: Wyszukaj pakiety.

en: Go
pl: Idź

en: Finalize and apply your changes to the system.
pl: Dokończ i zatwierdź zmiany w systemie.

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Configure aptitude.
pl: Skonfiguruj aptitude.

en: The changelog is empty.
pl: Dziennik zmian jest pusty.

en: No new changelog entries; it looks like you installed a locally compiled version of this package.
pl: Brak nowego wpisu w dzienniku zmian: wygląda na zainstalowaną lokalnie wersję tego pakietu.

en: No new changelog entries; this is likely due to a binary-only upload of this package.
pl: Brak nowego wpisu w dzienniku zmian: powodem jest prawdopodobnie to, że pakiet został wysłany przez dewelopera w formie wyłącznie binarnej.

en: Failed to download the changelog: %s
pl: Nie udało się pobrać dziennika zmian: %s

en: Parsing the changelog of %s version %s...
pl: Parsowanie dziennika zmian pakietu %s w wersji %s...

en: You can only view changelogs of official Debian packages; the origin of %s is unknown.
pl: Możliwe jest wyświetlanie dzienników zmian tylko oficjalnych pakietów Debiana; pochodzenie %s jest nieznane.

en: You can only view changelogs of official Debian packages; %s is from %s.
pl: Możliwe jest wyświetlanie dzienników zmian tylko oficjalnych pakietów Debiana; %s pochodzi z %s.

en: Downloading the changelog of %s version %s...
pl: Pobieranie dziennika zmian pakietu %s w wersji %s...

en: Preparing to download the changelog of %s version %s.
pl: Przygotowanie do pobierania dziennika zmian pakietu %s w wersji %s.

en: Resolve Upgrade Manually
pl: Rozwiąż zależności ręcznie

en: Preparing to download changelogs
pl: Przygotowanie do pobierania dzienników zmian

en: Available upgrades:
pl: Dostępne aktualizacje:

en: %d available upgrade: | %d available upgrades:
pl[0]: %d dostępna aktualizacja:
pl[1]: %d dostępne aktualizacje:
pl[2]: %d dostępnych aktualizacji:

en: No upgrades are available.
pl: Nie są dostępne żadne aktualizacje.

en: Unable to calculate an upgrade.
pl: Nie można obliczyć aktualizacji.

en: Press "%s" to install <span size='large'>%d</span> upgrade out of <span size='large'>%d</span>. | Press "%s" to install <span size='large'>%d</span> upgrades out of <span size='large'>%d</span>.
pl[0]: Wciśnij "%s" aby zainstalować <span size='large'>%d</span> aktualizację z <span size='large'>%d</span>.
pl[1]: Wciśnij "%s" aby zainstalować <span size='large'>%d</span> aktualizacje z <span size='large'>%d</span>.
pl[2]: Wciśnij "%s" aby zainstalować <span size='large'>%d</span> aktualizacji z <span size='large'>%d</span>.

en: Press "%s" to manually attempt to install the remaining <span size='large'>%d</span> upgrade. | Press "%s" to manually attempt to install the remaining <span size='large'>%d</span> upgrades.
pl[0]: Wciśnij "%s" aby spróbować zainstalować ręcznie pozostałą <span size='large'>%d</span> aktualizację.
pl[1]: Wciśnij "%s" aby spróbować zainstalować ręcznie pozostałe <span size='large'>%d</span> aktualizacje.
pl[2]: Wciśnij "%s" aby spróbować zainstalować ręcznie pozostałych <span size='large'>%d</span> aktualizacji.

en: Unable to calculate an upgrade.  Press "%s" to manually search for a solution.
pl: Nie udało się obliczyć aktualizacji. Wciśnij "%s" aby wyszukać rozwiązanie ręcznie.

en: Internal error encountered while calculating an upgrade: %s
pl: Podczas obliczania aktualizacji wystąpił błąd wewnętrzny: %s

en: Find dependency chains: start
pl: Znajdź łańcuch zależności: początek

en: Find dependency chains: end
pl: Znajdź łańcuch zależności: koniec

en: Find dependency chains: results
pl: Znajdź łańcuch zależności: wyniki

en: Select one or more starting packages and an ending package to search.
pl: Wybierz jeden lub więcej pakietów początkowych i pakiet końcowy, aby rozpocząć wyszukiwanie.

en: No dependency chain found.
pl: Nie znaleziono łańcucha zależności.

en: Ignored
pl: Zignorowano

en: Failed
pl: Nie udało się

en: Already downloaded
pl: Już pobrano

en: Description
pl: Opis

en: Progress
pl: Postęp

en: Short Description
pl: Krótki opis

en: The download is still in progress.  Should it be canceled?
pl: Wciąż trwa pobieranie. Czy powinno zostać przerwane?

en: View Details
pl: Zobacz szczegóły

en: Change media
pl: Zmień nośnik

en: %s: %lu/%lu, stalled
pl: %s: %lu/%lu, zatrzymane

en: %s: %sB of %sB at %sB/s, %s remaining
pl: %s: %sB of %sB at %sB/s, pozostało %s

en: %s: %sB of %sB, stalled
pl: %s: %sB of %sB, zatrzymane

en: Completed
pl: Ukończono

en: Completed with errors
pl: Zakończono z błędami

en: %s: Unable to create a Unix-domain socket: %s
pl: %s: Nie udało się utworzyć gniazda domeny Unix: %s

en: Internal error: the temporary socket name "%s" is too long!
pl: Błąd wewnętrzny: tymczasowa nazwa gniazda "%s" jest za długa!

en: %s: Unable to accept a connection: %s
pl: %s: Nie udało się przyjąć połączenia: %s

en: [%s] dpkg process starting...
pl: [%s] uruchamianie procesu dpkg...

en: [%s] dpkg process complete.
pl: [%s] zakończono proces dpkg.

en: [%s] dpkg process failed.
pl: [%s] proces dpkg zakończył się błędem.

en: [%s] dpkg process complete; there are more packages left to process.
pl: [%s] zakończono proces dpkg; pozostały jeszcze pakiety do obsłużenia.

en: Upgrade to %s version %s
pl: Aktualizacja %s do wersji %s

en: Install %s version %s
pl: Instalacja %s w wersji %s

en: Downgrade to %s version %s
pl: Cofnięcie %s do wersji %s

en: Don't hold %s at its current version.
pl: Nie zatrzymuj %s w bieżącej wersji.

en: Cancel any actions on %s.
pl: Anulowanie wszystkich akcji związanych z %s.

en: Cancel the purge of %s.
pl: Odwołanie wyczyszczenia %s.

en: Cancel the removal of %s.
pl: Odwołanie usunięcia %s.

en: Cancel the upgrade of %s.
pl: Odwołanie aktualizacji %s.

en: Cancel the installation of %s.
pl: Odwołanie instalacji %s.

en: Cancel the downgrade of %s.
pl: Odwołanie cofnięcia %s.

en: Cancel the reinstallation of %s.
pl: Odwołanie ponownej instalacji %s.

en: Remove %s
pl: Usuń %s

en: Purge %s
pl: Wyczyść %s

en: Hold %s at its current version.
pl: Zatrzymaj %s w bieżącej wersji.

en: Mark %s as automatically installed.
pl: Oznacz %s jako zainstalowany automatycznie.

en: Mark %s as manually installed.
pl: Oznacz %s jako zainstalowany ręcznie.

en: %s is a virtual package provided by:
pl: %s jest pakietem wirtualnym udostępnianym przez:

en: (more info...)
pl: (więcej informacji...)

en: Source:
pl: Pakiet źródłowy:

en: Name
pl: Nazwa

en: Visible?
pl: Widoczne?

en: Columns of "%s":
pl: Kolumny "%s":

en: Editing the columns of "%s"
pl: Edytowanie kolumn "%s"

en: Icons showing the current and future status of this package.
pl: Ikony pokazujące aktualny i przyszły status pakietu.

en: Whether the package is automatically installed.
pl: Czy pakiet jest automatycznie zainstalowany.

en: The name and description of the package.
pl: Nazwa i opis pakietu.

en: Version
pl: Wersja

en: The version number of the package.
pl: Numer wersji pakietu.

en: The package archives that contain this version.
pl: Archiwum pakietów zawierające tę wersję.

en: This file list pertains to the currently installed version "%s", not the selected version "%s".
pl: Ta lista plików dotyczy aktualnie zainstalowanej wersji "%s", a nie wybranej "%s".

en: Files list is only available for installed packages.
pl: Lista plików jest dostępna tylko dla zainstalowanych pakietów.

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Virtual
pl: Wirtualny

en: Unpacked
pl: Rozpakowany

en: Half-configured
pl: Częściowo skonfigurowany

en: Half-installed
pl: Częściowo zainstalowany

en: Configuration files and data remain
pl: Niezainstalowany (pozostawione pliki konfiguracyjne)

en: Triggers awaited
pl: Oczekiwanie na wyzwalacze

en: Triggers pending
pl: Zaplanowane wyzwalacze

en: Installed
pl: Zainstalowany

en: Reinstall
pl: Do ponownej instalacji

en: Downgrade
pl: Do cofnięcia

en: Remove
pl: Do usunięcia

en: Remove and purge configuration/data
pl: Do usunięcia wraz z plikami konfiguracyjnymi

en: Hold (don't upgrade)
pl: Do wstrzymania (nie aktualizuj)

en: Unsatisfied dependencies
pl: Niespełnione zależności

en: Checking for updates
pl: Sprawdzanie nowych aktualizacji

en: Insufficient privileges.
pl: Niewystarczające uprawnienia.

en: You must be root to update the package lists.
pl: Aby zaktualizować listę pakietów należy posiadać uprawnienia administracyjne.

en: Download already running.
pl: Pobieranie właśnie trwa.

en: A package-list update or install run is already taking place.
pl: Aktualizacja listy pakietów lub ich instalacja właśnie trwa.

en: Update %s?
pl: Zaktualizować %s?

en: Replace configuration file
    '%s'?
pl: Zastąpić plik konfiguracyjny
    "%s"?

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version, choose 'No'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
pl: Plik konfiguracyjny %s został zmodyfikowany (przez użytkownika lub skrypt). Pakiet zawiera zaktualizowaną wersję tego pliku. Aby zachować aktualną, zmodyfikowaną wersję, proszę wybrać "Nie". Czy zastąpić aktualną wersję pliku i zainstalować nową wersję przygotowaną przez opiekuna pakietu?

en: Comparing %s to %s...
pl: Porównywanie %s z %s...

en: Interrupting this process could leave your system in an inconsistent state.  Are you sure you want to stop applying your changes?
pl: Przerwanie tego procesu pozostawi system w niespójnym stanie. Czy na pewno przerwać zatwierdzanie zmian?

en: Done applying changes!
pl: Wprowadzanie zmian zakończono pomyślnie!

en: Applying changes...
pl: Wprowadzanie zmian...

en: Error in package %s
pl: Błąd w pakiecie %s

en: Asking whether to replace the configuration file %s
pl: Pytanie o zastąpienie pliku konfiguracyjnego %s

en: Downloading packages
pl: Pobieranie pakietów

en: Broken packages
pl: Pakiety z niespełnionymi zależnościami

en: Show broken packages
pl: Pokaż pakiety z niespełnionymi zależnościami.

en: Resolve dependencies
pl: Rozwiązywanie zależności

en: %d package is broken | %d packages are broken.
pl[0]: %d pakiet z niespełnionymi zależnościami
pl[1]: %d pakiety z niespełnionymi zależnościami.
pl[2]: %d pakietów z niespełnionymi zależnościami.

en: View changes
pl: Zobacz zmiany

en: Apply changes
pl: Zatwierdź zmiany

note: TRANSLATORS: any numbers in this string will be displayed in a larger font.
en: %d package to install | %d packages to install
pl[0]: %d pakiet do instalacji
pl[1]: %d pakiety do instalacji
pl[2]: %d pakietów do instalacji

note: TRANSLATORS: any numbers in this string will be displayed in a larger font.
en: %d package to remove | %d packages to remove
pl[0]: %d pakiet do usunięcia
pl[1]: %d pakiety do usunięcia
pl[2]: %d pakietów do usunięcia

en: Download size: %sB.
pl: Rozmiar pobierania: %sB.

en: Tags of %s:
pl: Znaczniki pakietu %s:

en: This feature is not implemented, yet.
pl: Ta funkcja nie została jeszcze wdrożona.

en: Not implemented
pl: Niewdrożone

en: Install/Upgrade
pl: Zainstaluj/aktualizuj

en: Purge
pl: Wyczyść

en: Keep
pl: Do pozostawienia

en: Hold
pl: Do zatrzymania

en: Set as automatic
pl: Ustaw jako automatycznie

en: Set as manual
pl: Ustaw jako ręcznie

en: Toggle automatic status
pl: Przełącz status automatyczny

en: Unable to load the user interface definition file %s/aptitude.glade.
pl: Nie udało się załadować pliku definicji interfejsu użytkownika %s/aptitude.glade.

en: Current status
pl: Bieżący status

en: Selected status
pl: Wybrany status

en: Not available
pl: Niedostępne

en: Package information: version list
pl: Informacja o pakiecie: lista wersji

en: Package information: dependency list
pl: Informacja o pakiecie: lista zależności

en: Please wait; reloading cache...
pl: Proszę czekać; przebudowa pamięci podręcznej...

en: Info
pl: Informacja

en: Unknown
pl: Nieznane

en: No packages matched "%s".
pl: Brak pakietów pasujących do wzorca "%s".

en: Enter a search and click "Find" to display packages.
pl: Wprowadź zapytanie i kliknij "Znajdź", aby wyświetlić pakiety.

en: Packages:
pl: Pakiety:

en: %s was installed automatically.
pl: %s został automatycznie zainstalowany.

en: %s is being installed automatically.
pl: %s jest automatycznie zainstalowany.

en: %s was installed manually.
pl: %s został zainstalowany ręcznie.

en: %s is being installed manually.
pl: %s jest instalowany ręcznie.

en: Cache reloading, please wait...
pl: Przebudowa pamięci podręcznej, proszę czekać...

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: Finalizing view
pl: Kończenie widoku

en: Building view
pl: Tworzenie widoku

en: Packages with unsatisfied dependencies
     The dependency requirements of these packages will be unmet after the install is complete.
     .
     The presence of this tree probably indicates that something is broken, either on your system or in the Debian archive.
pl: Pakiety z niespełnionymi zależnościami
     Zależności tych pakietów nie będą spełnione po przeprowadzeniu instalacji.
     .
     Obecność tego drzewa wskazuje, że występuje problem z zależnościami w tym systemie lub w archiwum Debiana.

en: Packages being removed because they are no longer used
     These packages are being deleted because they were automatically installed to fulfill dependencies, and the planned action will result in no installed package declaring an 'important' dependency on them.
pl: Pakiety do usunięcia, ponieważ nie są już używane
     Te pakiety zostaną usunięte, ponieważ były zainstalowane automatycznie dla spełnienia zależności a zaplanowane akcje spowodują, że nie będzie zainstalowany żaden pakiet deklarujący "ważną" zależność od nich.

en: Packages being automatically held in their current state
     These packages could be upgraded, but they have been kept in their current state to avoid breaking dependencies.
pl: Pakiety automatycznie zatrzymane
     Te pakiety mogłyby być uaktualnione, ale zostały zatrzymane aby uniknąć powstania niespełnionych zależności.

en: Packages being automatically installed to satisfy dependencies
     These packages are being installed because they are required by another package you have chosen for installation.
pl: Pakiety instalowane automatycznie dla spełnienia zależności
     Te pakiety zostaną zainstalowane, ponieważ są wymagane przez inne pakiety wybrane do instalacji.

en: Packages being deleted due to unsatisfied dependencies
     These packages are being deleted because one or more of their dependencies is no longer available, or because another package conflicts with them.
pl: Pakiety do usunięcia z powodu niespełnionych zależności
     Te pakiety zostaną usunięte, ponieważ jakieś pakiety, od których zależą nie są już dostępne, lub ponieważ jakieś pakiety wchodzą z nimi w konflikt.

en: Packages to be downgraded
     An older version of these packages than is currently installed will be installed.
pl: Pakiety do cofnięcia
     Zostaną zainstalowane starsze wersje tych pakietów niż zainstalowane obecnie.

en: Packages being held back
     These packages could be upgraded, but you have asked for them to be held at their current version.
pl: Zatrzymane pakiety
     Te pakiety mogłyby być uaktualnione, ale zażądano pozostawienia ich w bieżących wersjach.

en: Packages to be reinstalled
     These packages will be reinstalled.
pl: Pakiety do ponownej instalacji
     Te pakiety zostaną zainstalowane ponownie.

en: Packages to be installed
     These packages have been manually selected for installation on your computer.
pl: Pakiety do instalacji
     Te pakiety zostały ręcznie wybrane do instalacji.

en: Packages to be removed
     These packages have been manually selected for removal.
pl: Pakiety do usunięcia
     Te pakiety zostały ręcznie wybrane do usunięcia.

en: Packages to be upgraded
     These packages will be upgraded to a newer version.
pl: Pakiety do aktualizacji
     Te pakiety zostaną zaktualizowane do nowszej wersji.

en: Packages that are partially installed
     These packages are not fully installed and configured; an attempt will be made to complete their installation.
pl: Pakiety częściowo zainstalowane
     Te pakiety nie są całkowicie zainstalowane i skonfigurowane, zostanie podjęta próba dokończenia ich instalacji.

en: Preview:
pl: Przegląd:

en: Error in dependency resolver: %s
pl: Błąd w mechanizmie rozwiązywania zależności: %s

en: Fatal error in dependency resolver.  You can continue searching, but some solutions might be impossible to generate.
    
    %s
pl: Błąd krytyczny w mechanizmie rozwiązywania zależności. Można kontynuować wyszukiwanie, ale może być niemożliwe wygenerowanie niektórych rozwiązań.
    
    %s

en: Virtual package
pl: Pakiet wirtualny

en: Not Installed
pl: niezainstalowany

en: Removing %s is rejected.
pl: Usunięcie %s zostało odrzucone.

en: Canceling the installation of %s is rejected.
pl: Odwołanie instalacji %s zostało odrzucone.

en: Canceling the removal of %s is rejected.
pl: Odwołanie usunięcia %s zostało odrzucone.

en: Keeping %s at version %s is rejected.
pl: Zatrzymanie %s w wersji %s zostało odrzucone.

en: Installing %s version %s is rejected.
pl: Instalacja %s w wersji %s zostało odrzucone.

en: Downgrading %s to version %s is rejected.
pl: Cofnięcie %s do wersji %s zostało odrzucone.

en: Upgrading %s to version %s is rejected.
pl: Aktualizacja %s do wersji %s została odrzucona.

en: Removing %s is preferred over all un-accepted alternatives.
pl: Usunięcie %s jest preferowane bardziej, niż wszystkie niezaakceptowane alternatywy.

en: Canceling the installation of %s is preferred over all un-accepted alternatives.
pl: Odwołanie instalacji %s jest preferowane bardziej, niż wszystkie niezaakceptowane alternatywy.

en: Canceling the removal of %s is preferred over all un-accepted alternatives.
pl: Odwołanie usunięcia %s jest preferowane bardziej, niż wszystkie niezaakceptowane alternatywy.

en: Keeping %s at version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
pl: Zatrzymanie %s w wersji %s jest preferowane bardziej, niż wszystkie niezaakceptowane alternatywy.

en: Installing %s version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
pl: Instalacja %s w wersji %s jest preferowane bardziej, niż wszystkie niezaakceptowane alternatywy.

en: Downgrading %s to version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
pl: Cofnięcie %s do wersji %s jest preferowane bardziej, niż wszystkie niezaakceptowane alternatywy.

en: Upgrading %s to version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
pl: Zaktualizowanie %s do wersji %s jest preferowane bardziej, niż wszystkie niezaakceptowane alternatywy.

en: Leaving %ls unresolved is rejected.
pl: Pozostawienie %ls bez rozwiązania zostało odrzucone.

en: Leaving %ls unresolved is preferred over all un-accepted alternatives.
pl: Pozostawienie %ls bez rozwiązania jest preferowane bardziej, niż wszystkie niezaakceptowane alternatywy.

en: How to treat the selected action | How to treat the selected actions
pl[0]: Jak traktować wybraną akcję
pl[1]: Jak traktować wybrane akcje
pl[2]: Jak traktować wybrane akcje

en: Ignore solutions containing this action. | Ignore solutions containing these actions.
pl[0]: Zignorowanie rozwiązań zawierających tę akcję.
pl[1]: Zignorowanie rozwiązań zawierających te akcje.
pl[2]: Zignorowanie rozwiązań zawierających te akcje.

en: Allow solutions containing this action, but do not prefer them to other solutions. | Allow solutions containing these actions, but do not prefer them to other solutions.
pl[0]: Pozwolenie na rozwiązania zawierające tę akcję, ale bez preferowania go w stosunku do innych rozwiązań.
pl[1]: Pozwolenie na rozwiązania zawierające te akcje, ale bez preferowania ich w stosunku do innych rozwiązań.
pl[2]: Pozwolenie na rozwiązania zawierające te akcje, ale bez preferowania ich w stosunku do innych rozwiązań.

en: Always prefer this action over alternatives that have not been accepted. | Always prefer these actions over alternatives that have not been accepted.
pl[0]: Stałe preferowanie tej akcji w stosunku do alternatyw, które nie zostały zaakceptowane.
pl[1]: Stałe preferowanie tych akcji w stosunku do alternatyw, które nie zostały zaakceptowane.
pl[2]: Stałe preferowanie tych akcji w stosunku do alternatyw, które nie zostały zaakceptowane.

en: %s depends upon %s
pl: %s wymaga %s

en: %s pre-depends upon %s
pl: %s wymaga wstępnie %s

en: %s suggests %s
pl: %s sugeruje %s

en: %s recommends %s
pl: %s poleca %s

en: %s conflicts with %s
pl: %s jest w konflikcie z %s

en: %s breaks %s
pl: %s narusza zależności %s

en: %s replaces %s
pl: %s zastępuje %s

en: %s obsoletes %s
pl: %s dezaktualizuje %s

en: %s enhances %s
pl: %s rozszerza %s

en: Remove the following packages:
pl: Usunięcie następujących pakietów:

en: Install the following packages:
pl: Instalacja następujących pakietów:

en: Keep the following packages:
pl: Zatrzymanie następujących pakietów:

en: Upgrade the following packages:
pl: Aktualizacja następujących pakietów:

en: Downgrade the following packages:
pl: Cofnięcie następujących pakietów do wcześniejszych wersji:

en: Leave the following dependencies unresolved:
pl: Pozostawienie następujących problemów z zależnościami:

en: Remove %s [<big>%s</big> (%s)]
pl: Usunięcie %s [<big>%s</big> (%s)]

en: Install %s [<big>%s</big> (%s)]
pl: Instalacja %s [<big>%s</big> (%s)]

en: Cancel the installation of %s
pl: Odwołanie instalacji %s

en: Cancel the removal of %s
pl: Odwołanie usunięcia %s

en: Keep %s at version <big>%s</big> (%s)
pl: Zatrzymanie %s w wersji <big>%s</big> (%s)

en: Upgrade %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]
pl: Aktualizacja %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]

en: Downgrade %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]
pl: Cofnięcie %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]

en: <b>Remove</b> %s
pl: <b>Usunięcie</b> %s

en: <b>remove</b> %s
pl: <b>usunięcie</b> %s

en: <b>Keep</b> %s at version %s
pl: <b>Zatrzymanie</b> %s w wersji %s

en: <b>keep</b> %s at version %s
pl: <b>zatrzymanie</b> %s w wersji %s

en: <b>Cancel</b> the installation of %s
pl: <b>Odwołanie</b> instalacji %s

en: <b>cancel</b> the installation of %s
pl: <b>odwołanie</b> instalacji %s

en: <b>Install</b> %s %s
pl: <b>Instalacja</b> %s %s

en: <b>install</b> %s %s
pl: <b>instalacja</b> %s %s

en: <b>Downgrade</b> %s to version %s
pl: <b>Cofnięcie</b> %s do wersji %s

en: <b>downgrade</b> %s to version %s
pl: <b>cofnięcie</b> %s do wersji %s

en: <b>Upgrade</b> %s to version %s
pl: <b>Aktualizacja</b> %s do wersji %s

en: <b>upgrade</b> %s to version %s
pl: <b>aktualizacja</b> %s do wersji %s

en: Leave %s unresolved
pl: Pozostawione problemy z zależnościami: %s

en: leave %s unresolved
pl: pozostawione problemy z zależnościami: %s

en: %s install | %s installs
pl[0]: %s instalacja
pl[1]: %s instalacje
pl[2]: %s instalacji

en: %s remove | %s removes
pl[0]: %s usunięcie
pl[1]: %s usunięcia
pl[2]: %s usunięć

en: %s keep | %s keeps
pl[0]: %s zatrzymanie
pl[1]: %s zatrzymania
pl[2]: %s zatrzymań

en: %s upgrade | %s upgrades
pl[0]: %s aktualizacja
pl[1]: %s aktualizacje
pl[2]: %s aktualizacji

en: %s downgrade | %s downgrades
pl[0]: %s cofnięcie
pl[1]: %s cofnięcia
pl[2]: %s cofnięć

en: %s unresolved recommendation | %s unresolved recommendations
pl[0]: %s nierozwiązana zależność "poleca"
pl[1]: %s nierozwiązane zależności "poleca"
pl[2]: %s nierozwiązanych zależności "poleca"

en: No solutions yet.
pl: Nie ma jeszcze rozwiązań.

en: No dependency solution was found.
pl: Nie znaleziono rozwiązania problemów z zależnościami.

en: No solutions.
pl: Nie ma rozwiązań.

en: To view a solution, select it from the list to the right.
pl: Aby obejrzeć rozwiązanie, wybierz je z listy po prawej stronie.

en: Solution %s of %s.
pl: Rozwiązanie %s z %s

en: Download
pl: Pobierz

en: Unrecognized color name "%s"
pl: Nieznany kolor: "%s"

en: Unrecognized attribute name "%s"
pl: Nieznany atrybut: "%s"

en: Invalid entry in style definition group: "%s"
pl: Nieprawidłowy wpis w grupie definicji stylu: "%s"

en: Invalid tagless entry in style definition group: "%s"
pl: Nieprawidłowy wpis bez znacznika w grupie definicji stylu: "%s"

en: The default color may only be used as a background.
pl: Koloru domyślnego można używać tylko jako tła.

en: Unknown style attribute %s
pl: Nieznany atrybut stylu %s

en: Invalid entry in keybinding group: "%s"
pl: Nieprawidłowy wpis w grupie definicji klawiatury: "%s"

en: Ignoring invalid keybinding "%s" -> "%s"
pl: Zignorowano nieprawidłowe przypisanie klawisza: "%s" -> "%s"

en: Expected policy identifier, got '%c'
pl: Oczekiwany był identyfikator metody, napotkano "%c"

en: Expected ',', '%c', or '('; got '%c'
pl: Oczekiwano ",", "%c" lub "("; napotkano "%c"

en: Expected ',' or '(', got '%c'
pl: Zamiast "," lub "(" napotkano "%c"

en: Unknown grouping policy "%s"
pl: Nieznana metoda grupowania "%s"

en: Terminal policy '%s' should be the last policy in the list
pl: Metoda "%s" powinna być ostatnia na liście

en: Unmatched '(' in grouping policy
pl: Niesparowany nawias "(" w definicji metody grupowania

en: Bad section name '%s' (use 'none', 'topdir', 'subdir', or 'subdirs')
pl: Błędna nazwa sekcji: "%s" (może być "none", "topdir" lub "subdir")

en: Bad passthrough setting '%s' (use 'passthrough' or 'nopassthrough')
pl: Błędna wartość parametru passthrough: '%s' (może być 'passthrough' lub 'nopassthrough')

en: Too many arguments to '%s' grouping policy
pl: Zbyt wiele parametrów przy grupowaniu "%s"

en: Grouping policy '%s' takes no arguments
pl: Grupowanie "%s" nie przyjmuje argumentów

en: Expected '(' after '%s'
pl: Brak "(" po "%s"

en: Unable to parse pattern at '%s'
pl: Nie można rozpoznać wzorca w "%s"

en: Exactly one filter must be provided as an argument to a 'filter' policy
pl: Wymagane jest podanie dokładnie jednego filtru jako parametru metody "filter"

en: Missing arguments to '%s' grouping policy
pl: Brakuje parametrów przy grupowaniu "%s"

en: Unable to parse pattern after "%s"
pl: Nie można przetworzyć wzorca po "%s"

en: Expected '{', ')', or ',' following '||', got '%s'
pl: Oczekiwano "{", ")" lub "," poprzedzanego przez '||', otrzymano '%s'

en: Unmatched '(' in '%s' grouping policy
pl: Niesparowany nawias "(" w definicji metody grupowania "%s"

en: Couldn't parse layout: No column format specified for static item
pl: Nie można przetworzyć układu ekranu: brak formatu kolumn elementu statycznego

en: Couldn't parse layout: encoding error in column descriptor
pl: Nie można przetworzyć układu ekranu: niepoprawne kodowanie opisu kolumn

en: Couldn't parse layout: unknown view item type "%s"
pl: Nie można przetworzyć układu ekranu: nieznany typ elementu "%s"

en: Couldn't parse layout: no row number specified
pl: Nie można przetworzyć układu ekranu: brak numeru wiersza

en: Couldn't parse layout: no width specified
pl: Nie można przetworzyć układu ekranu: nie podano szerokości

en: Couldn't parse layout: no height specified
pl: Nie można przetworzyć układu ekranu: nie podano wysokości

en: Unknown alignment type '%s'
pl: Nieznany rodzaj wyrównania "%s"

en: Sorting policy '%s' takes no arguments
pl: Przy sortowaniu "%s" nie używa się żadnych parametrów

en: Invalid zero-length sorting policy name
pl: Pusta nazwa sposobu sortowania

en: Unmatched '(' in sorting policy description
pl: Niesparowany nawias "(" w opisie sposobu sortowania

en: Invalid sorting policy type '%s'
pl: Nieznany sposób sortowania "%s"

en: Can't decode multibyte string after "%ls"
pl: Nie można zdekodować łańcucha typu multibyte po "%ls"

en: Can't decode wide-character string after "%s"
pl: Nie można zdekodować łańcucha typu wide-character po "%s"

en: Compiler: g++ %s
pl: Kompilator: g++ %s

en: Compiled against:
pl: Skompilowane względem:

en:   apt version %d.%d.%d
pl:   wersja apt %d.%d.%d

en:   NCurses version: Unknown
pl:   wersja NCurses: Nieznana

en:   NCurses version %s
pl:   wersja NCurses %s

en:   libsigc++ version: %s
pl:   wersja libsigc++: %s

en:   Gtk+ version %d.%d.%d
pl:   Gtk+ w wersji %d.%d.%d

en:   Gtk-- version %d.%d.%d
pl:   Gtk-- w wersji %d.%d.%d

en:   Gtk+ support disabled.
pl:   Obsługa Gtk+ wyłączona.

en:   Compiled with Qt %s
pl:   Skompilowany z Qt %s

en:   Running on Qt %s
pl:   Uruchamianie korzystając z Qt %s

en:   Qt support disabled.
pl:   Obsługa Qt wyłączona.

en: 
    Current library versions:
pl: 
    Bieżące wersje bibliotek:

en:   NCurses version: %s
pl:   wersja NCurses: %s

en:   cwidget version: %s
pl:   wersja cwidget: %s

en:   Apt version: %s
pl:   wersja Apt: %s

en: Usage: aptitude [-S fname] [-u|-i]
pl: Użycie: aptitude [-S nazwa-pliku] [-u|-i]

en:        aptitude [options] <action> ...
pl:        aptitude [opcje] <akcja> ...

en:                   (terminal interface only)
pl:                   (tylko interfejs terminalowy)

note: TRANSLATORS: levels are not translatable anymore
en: Unknown log level name "%s" (expected "trace", "debug", "info", "warn", "error", "fatal", or "off").
pl: Nieprawidłowa nazwa poziomu dziennika "%s" (oczekiwano "trace", "debug", "info", "warn", "error", "fatal" lub "off").

note: TRANSLATORS: following paragraph copied from src/generic/util/logging.h * *  A category consists of one or more nonempty components *  separated by ".", such as "aptitude.util.logging", with *  the exception that the root logger is indicated by the *  empty string (""). * A list of the used ones in 
en: Invalid logger name "%s".
pl: Błędna nazwa loggera  "%s".

en: Expected a number after -q=
pl: Brak liczby po -q=

en: Expected a number after -q=, got %s
pl: Po -q= oczekiwano liczby, napotkano %s

en: -o requires an argument of the form key=value, got %s
pl: -o wymaga podania argumentu postaci nazwa=wartość, otrzymano %s

en: No comma following tag name "%s".
pl: Brak kropki po nazwie znacznika "%s".

en: WEIRDNESS: unknown option code received
pl: DZIWNE: otrzymano nieznany kod opcji

en: Invalid package names display mode "%s" (should be "never", "auto", or "always").
pl: Nieprawidłowy tryb wyświetlania nazw pakietów "%s" (oczekiwano "never", "auto" lub "always").

note: TRANSLATORS: "why" and "modes" here are the aptitude command name and parameters, and should not be translated.
en: Invalid "why" summary mode "%s": expected "no-summary", "first-package", "first-package-and-type", "all-packages", or "all-packages-with-dep-versions".
pl: Nieprawidłowy tryb podsumowania "why" - "%s": oczekiwano "no-summary", "first-package", "first-package-and-type", "all-packages" lub "all-packages-with-dep-versions".

en: Only one of --auto-clean-on-startup, --clean-on-startup, -i, and -u may be specified
pl: Można podać tylko jedną z opcji: --auto-clean-on-startup, --clean-on-startup, -i lub -u

en: -u, -i, and --clean-on-startup may not be specified in command-line mode (eg, with 'install')
pl: -u, -i, ani --clean-on-startup nie można podać dla trybu wiersza poleceń (np. z "install")

en: -u, -i, and --clean-on-startup may not be specified with a command
pl: -u, -i, ani --clean-on-startup nie można podać razem z poleceniem

en: Unknown command "%s"
pl: Nieznane polecenie: "%s"

en: Uncaught exception: %s
pl: Nieobsłużony wyjątek: %s

en: Backtrace:
    %s
pl: Ślad stosu:
    %s

en: Search for:
pl: Wyszukiwany tekst:

en: Search backwards for:
pl: Znajdź (wstecz):

en: Minesweeper
pl: Saper

en: %i/%i mines  %d %s
pl: %i/%i min  %d %s

en: second
pl: s

en: seconds
pl: s

en:     %s in %d %s
pl:     %s w %d %s

en: Won
pl: Wygrana

en: Lost
pl: Przegrana

en: Could not open file "%s"
pl: Nie można otworzyć pliku "%s"

en: Could not load game from %s
pl: Nie można odczytać gry z %s

en: The board height must be a positive integer
pl: Wysokość planszy musi być liczbą całkowitą większą od zera

en: The board width must be a positive integer
pl: Szerokość planszy musi być liczbą całkowitą większą od zera

en: Invalid mine count; please enter a positive integer
pl: Niewłaściwa ilość min. Proszę wpisać liczbę całkowitą większą od zera

en: Setup custom game
pl: Własna gra

en: Height of board:
pl: Wysokość planszy:

en: Width of board:
pl: Szerokość planszy:

en: Number of mines:
pl: Liczba min:

en: Choose difficulty level
pl: Poziom trudności

en: Easy
pl: Łatwy

en: Medium
pl: Średni

en: Hard
pl: Trudny

en: Custom
pl: Własny

en: You have won.
pl: Wygrywasz.

en: You lose!
pl: Przegrywasz!

en: Enter the filename to load:
pl: Nazwa pliku do odczytania:

en: Enter the filename to save:
pl: Nazwa pliku do zapisania:

en: mine-help.txt
pl: mine-help-pl.txt

en: Encoding of mine-help.txt|UTF-8
pl: Kodowanie mine-help.txt|UTF-8

en: Package
pl: Pakiet

en: InstSz
pl: Na dysku

en: DebSz
pl: Archiwum

en: Action
pl: Akcja

en: InstVer
pl: Aktualny

en: CandVer
pl: Kandydat

en: LongState
pl: Stan

en: LongAction
pl: Akcja

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: Priority
pl: Priorytet

en: Section
pl: Sekcja

en: RC
pl: Zal

en: ProgName
pl: Nazwa

en: ProgVer
pl: Wersja

en: #Broken
pl: Niespełnione

en: DiskUsage
pl: Rozmiar

en: DownloadSize
pl: Pobierane

en: <N/A>
pl: <NIEDOST.>

en: <none>
pl: <brak>

en: virtual
pl: wirtualne

en: purged
pl: wyczyszczony

en: half-config
pl: niedokonfigurowany

en: half-install
pl: niedoinstalowany

en: config-files
pl: konfiguracja

en: triggers-awaited
pl: wyzwalacze-oczekiwanie

en: triggers-pending
pl: wyzwalacze-zaplanowane

en: hold
pl: zatrzymanie

en: forbidden upgrade
pl: aktualizacja zabroniona

en: purge
pl: wyczyszczenie

en: delete
pl: usunięcie

en: broken
pl: niespełnione zależności

en: install
pl: instalacja

en: reinstall
pl: ponowna instalacja

en: upgrade
pl: aktualizacja

en: none
pl: brak

en: #Broken: %ld
pl: Problemów: %ld

note: TRANSLATORS: Hostname
en: HN too long
pl: nazwa za długa

en: Unable to transcode package display format after "%ls"
pl: Nie można przekodować formatu opisu pakietu po "%ls"

en: Internal error: Default column string is unparsable
pl: Błąd wewnętrzny: domyślna konfiguracja kolumn jest błędna

en: Tasks
pl: Zadania

en: Upgradable Packages
     A newer version of these packages is available.
pl: Pakiety z możliwością aktualizacji
     Dostępne są nowsze wersje tych pakietów.

en: New Packages
     These packages have been added to Debian since the last time you cleared the list of "new" packages (choose "Forget new packages" from the Actions menu to empty this list).
pl: Nowe pakiety
     Te pakiety zostały dodane do Debiana od czasu ostatniego usunięcia informacji o nowościach (aby wyczyścić tę listę należy wybrać "Zapomnij o nowościach" z menu "Akcje").

en: Installed Packages
     These packages are currently installed on your computer.
pl: Zainstalowane pakiety
     Te pakiety są aktualnie zainstalowane na komputerze.

en: Not Installed Packages
     These packages are not installed on your computer.
pl: Niezainstalowane pakiety
     Te pakiety nie są zainstalowane na komputerze.

en: Obsolete and Locally Created Packages
     These packages are currently installed on your computer, but they are not available from any apt source.  They may be obsolete and removed from the archive, or you may have built a private version of them yourself.
pl: Pakiety lokalne lub przestarzałe
     Te pakiety są aktualnie zainstalowane na komputerze, ale nie są dostępne z żadnego źródła pakietów. Mogą być nieaktualne i usunięte z archiwum albo być prywatnymi wersjami zbudowanymi samodzielnie.

en: Virtual Packages
     These packages do not exist; they are names other packages use to require or provide some functionality.
pl: Pakiety wirtualne
     Takie pakiety nie istnieją. Są to nazwy, których używają inne pakiety aby zażądać jakiejś funkcjonalności lub ją udostępnić.

en: Packages which are recommended by other packages
     These packages are not strictly required, but they may be necessary to provide full functionality in some other programs that you are installing or upgrading.
pl: Pakiety polecane przez inne pakiety
     Te pakiety nie są ściśle wymagane, ale mogą być potrzebne aby zapewnić pełną funkcjonalność w innych instalowanych lub aktualizowanych programach.

en: Packages which are suggested by other packages
     These packages are not required in order to make your system function properly, but they may provide enhanced functionality for some programs that you are currently installing.
pl: Pakiety sugerowane przez inne pakiety
     Te pakiety nie są wymagane do prawidłowego działania systemu, ale mogą zapewniać rozszerzoną funkcjonalność w innych, aktualnie instalowanych programach.

en: unknown
pl: nieznane

en: Priority %s
pl: Priorytet: %s

en: End-user
pl: Użytkownicy końcowi

en: Servers
pl: Serwery

en: Development
pl: Programowanie

en: Localization
pl: Wersje językowe

en: Hardware Support
pl: Obsługa sprzętu

en: Unrecognized tasks
pl: Nierozpoznane zadania

en: 
     Tasks are groups of packages which provide an easy way to select a predefined set of packages for a particular purpose.
pl: 
     Zadania są grupami pakietów, dającymi możliwość łatwego wyboru predefiniowanego zbioru pakietów dla określonego celu.

en: Bad number in format string: %ls
pl: Niewłaściwa liczba w napisie formatującym: %ls

en: Match indices must be 1 or greater, not "%s"
pl: Indeksy dopasowań muszą mieć wartość 1 lub większą, nie "%s"

en: Match index %ls is too large; available groups are (%s)
pl: Indeks dopasowania %ls jest zbyt duży; dostępne grupy to (%s)

en: TAGLESS PACKAGES
pl: PAKIETY BEZ ZNACZNIKÓW

en: 
     These packages have not yet been classified in debtags, or the debtags database is not present (installing debtags may correct this problem).
pl: 
     Te pakiety nie zostały jeszcze sklasyfikowane w debtags, lub baza znaczników debtags jest niedostępna (instalacja debtags może rozwiązać ten problem).

en: Source Package:
pl: Pakiet źródłowy:

en: Package names provided by %s
pl: Pakiety udostępniane przez %s

en: Packages which depend on %s
pl: Pakiety zależne od %s

en: Versions of %s
pl: Wersje %s

en: %s is an essential package!%n%nAre you sure you want to remove it?%nType '%s' if you are.
pl: %s jest istotnym pakietem!%n%nCzy na pewno ma zostać usunięty?%nJeśli tak, proszę wpisać "%s".

en: This group contains %d package. | This group contains %d packages.
pl[0]: Ta grupa zawiera %d pakiet.
pl[1]: Ta grupa zawiera %d pakiety.
pl[2]: Ta grupa zawiera %d pakietów.

en: All Packages
pl: Wszystkie pakiety

en: No packages matched the pattern "%ls".
pl: Nie znaleziono pakietów pasujących do wzorca "%ls".

en: Enter the new package tree limit:
pl: Nowy limit drzewa pakietów:

en: Enter the new package grouping mechanism for this display:
pl: Nowy sposób grupowania pakietów w tym widoku:

en: Enter the new package sorting mechanism for this display:
pl: Nowy sposób sortowania pakietów w tym widoku:

en: Couldn't cw::util::transcode column definition
pl: Nie można przekodować z użyciem cw::util::transcode definicji kolumn

en: Couldn't parse column definition
pl: Nie można przetworzyć definicji kolumn

en: If you select a package, an explanation of why it should be installed or removed will appear in this space.
pl: Po wybraniu pakietu zostanie tu wyświetlone wyjaśnienie dlaczego powinien zostać zainstalowany lub usunięty.

en: make_package_view: error in arguments -- two main widgets??
pl: make_package_view: błędne argumenty -- dwa główne elementy??

en: make_package_view: error in arguments -- bad column list for static item
pl: make_package_view: błędne argumenty -- nieprawidłowa lista kolumn elementu statycznego

en: Related Dependencies
pl: Powiązane zależności

en: Why Installed
pl: Dlaczego zainstalowany

en: make_package_view: bad argument!
pl: make_package_view: błędny argument!

en: make_package_view: no main widget found
pl: make_package_view: brak głównego elementu

en: Perform Changes
pl: Wykonaj zmiany

en: all
pl: wszystkie

en: installed locally
pl: zainstalowany lokalnie

en: new
pl: nowy

en: Show:
pl: Pokaż:

en: Manage Filters
pl: Zarządzaj filtrami

en: Name and Description
pl: Nazwa i opis

en: Find:
pl: Znajdź:

en: by
pl: przez

en: &File
pl: &Plik

en: &Packages
pl: P&akiety

en: &Help
pl: P&omoc

en: depends on
pl: wymaga

en: pre-depends on
pl: wymaga wstępnie

en: suggests
pl: sugeruje

en: recommends
pl: poleca

en: conflicts with
pl: w konflikcie z

en: breaks
pl: narusza zależności

en: replaces
pl: zastępuje

en: obsoletes
pl: dezaktualizuje

en: enhances
pl: rozszerza

en:  (provided by %F)
pl:  (udostępniany przez %F)

en: If you select a package, an explanation of its current state will appear in this space.
pl: Po wybraniu pakietu zostanie tu wyświetlony opis jego bieżącego stanu.

en: upgraded
pl: zaktualizowany

en: downgraded
pl: cofnięty

en: The following packages depend on the currently installed version of %B%s%b (%B%s%b), or conflict with the version it will be %s to (%B%s%b), and will be broken if it is %s.
pl: Następujące pakiety wymagają aktualnie zainstalowanej wersji pakietu %B%s%b (%B%s%b) lub są w konflikcie z wersją do której ma być %s (%B%s%b), będą więc miały niespełnione zależności jeśli zostanie %s.

en: The following packages conflict with version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
pl: Następujące pakiety są w konflikcie z pakietem %B%2$s%b w wersji %B%1$s%b, i będą miały niespełnione zależności jeśli zostanie %3$s.

en: The following packages depend on version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
pl: Następujące pakiety wymagają wersji %B%s%b pakietu %B%s%b i będą miały niespełnione zależności jeśli zostanie %s.

en: The package cache is not available.
pl: Informacje o pakietach są niedostępne.

en: No packages are broken.
pl: Nie ma pakietów z niespełnionymi zależnościami.

en: No resolution found.
pl: Nie znaleziono rozwiązania.

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Następne

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Close
pl: Zamknij

en: %s conflicts with %s [provided by %s %s]
pl: %s jest w konflikcie z %s [udostępniany przez %s %s]

en: Removing %s
pl: Usuwanie %s

en: Installing %s %s (%s)
pl: Instalowanie %s %s (%s)

en: Leave %ls unresolved.
pl: Pozostawienie %ls bez rozwiązania.

en: %BRemove%b the following packages:%n
pl: %BUsunięcie%b następujących pakietów:%n

en: %BInstall%b the following packages:%n
pl: %BInstalacja%b następujących pakietów:%n

en: %BKeep%b the following packages at their current version:%n
pl: %BZatrzymanie%b bieżących wersji następujących pakietów:%n

en: %BUpgrade%b the following packages:%n
pl: %BAktualizacja%b następujących pakietów:%n

en: %BDowngrade%b the following packages:%n
pl: %BCofnięcie%b następujących pakietów do wcześniejszych wersji:%n

en: Remove %F [%s (%s)]
pl: Usunięcie %F [%s (%s)]

en: Install %F [%s (%s)]
pl: Instalacja %F [%s (%s)]

en: Cancel the installation of %F
pl: Odwołanie instalacji %F

en: Cancel the removal of %F
pl: Odwołanie usunięcia %F

en: Keep %F at version %s (%s)
pl: Zatrzymanie %F w wersji %s (%s)

en: Upgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
pl: Aktualizacja %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: Downgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
pl: Cofnięcie %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: -> Leave the dependency "%s recommends %s" unresolved.
pl: -> Pozostawienie niespełnionej zależności "%s poleca %s".

en: The following actions will resolve this dependency:
pl: Następujące działania rozwiążą problem z tą zależnością:

en: Keep the following packages at their current version:
pl: Zatrzymanie bieżących wersji następujących pakietów:

en: Leave the following recommendations unresolved:
pl: Pozostawienie następujących problemów z zależnościami:

en: No broken packages.
pl: Brak pakietów z niespełnionymi zależnościami.

en: open: %d; closed: %d; defer: %d; conflict: %d
pl: otwarte: %d; zamknięte: %d; odroczone: %d; konflikty: %d

en: WARNING
pl: UWAGA

en: %F: This version of %s is from an %Buntrusted source%b!  Installing this package could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
pl: %F: Ta wersja pakietu %s pochodzi z %Bniepewnego źródła%b! Jej instalacja mogłaby pozwolić komuś na uszkodzenie systemu lub przejęcie nad nim kontroli.

note: TRANSLATORS: This string is a confirmation message, which users (especially CJK users) should be able to input without input methods.  Please include nothing but ASCII characters.
en: Yes, I am aware this is a very bad idea
pl: Tak, rozumiem, to bardzo kiepski koncept

en: Er, there aren't any errors, this shouldn't have happened..
pl: Hm, nie wystąpił żaden błąd - to nie powinno się zdarzyć..

en: WARNING: the package cache is opened in read-only mode!  This change and all subsequent changes will not be saved unless you stop all other running apt-based programs and select "Become root" from the Actions menu.
pl: UWAGA: informacje o pakietach dostępne są tylko do odczytu! Ani ta, ani kolejne wprowadzane zmiany nie zostaną uwzględnione. Aby to zmienić należy zakończyć inne działające programy do zarządzania pakietami i wybrać polecenie "Uzyskaj prawa administratora" z menu Akcje.

en: Never display this message again.
pl: Nie wyświetlaj ponownie tego ostrzeżenia.

en: You may not modify the state of any package while a download is underway.
pl: W czasie pobierania plików nie można modyfikować stanu pakietów.

en: You already are root!
pl: Już jesteś administratorem.

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:
pl: Błąd w Get-Root-Command, powinno zaczynać się od su: lub sudo:

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:, not %s:
pl: Błąd w Get-Root-Command, powinno zaczynać się od su: lub sudo:, nie %s:

en: Unable to fork: %s
pl: Nie można wykonać fork na: %s

en: Loading cache
pl: Odczyt stanu

en: Really quit Aptitude?
pl: Zakończyć Aptitude?

en: Change the behavior of aptitude
pl: Zmiana działania aptitude

en: Really discard your personal settings and reload the defaults?
pl: Przywrócić ustawienia domyślne rezygnując z wprowadzonych zmian?

en: View available packages and choose actions to perform
pl: Przeglądanie dostępnych pakietów, wybór działań na nich

en: Recommended Packages
pl: Polecane pakiety

en: View packages that it is recommended that you install
pl: Przeglądanie pakietów polecanych do instalacji

en: Recommendations
pl: Polecane

en: Information about %s
pl: Informacje o %s

en: %s info
pl: Informacje o %s

en: Packages depending on %s
pl: Pakiety zależne od %s

en: Dependencies of %s
pl: Zależności %s

en: %s reverse deps
pl: Zależne od %s

en: %s deps
pl: Zależności %s

en: Available versions of %s
pl: Dostępne wersje %s

en: %s versions
pl: Wersje %s

en: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%naptitude comes with %BABSOLUTELY NO WARRANTY%b; for details see 'license' in the Help menu.  This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; see 'license' for details.
pl: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%nAptitude rozpowszechniany jest %BBEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI%b; aby poznać szczegóły należy wybrać polecenie Licencja w menu Pomoc. Ten program jest wolnym oprogramowaniem, można go rozpowszechniać na określonych warunkach; szczegółowe informacje można znaleźć wybierając pozycję Licencja z menu Pomoc.

en: License
pl: Licencja

en: View the terms under which you may copy and distribute aptitude
pl: Wyświetla warunki kopiowania i rozpowszechniania Aptitude

note: TRANSLATORS: You can translate help.txt and set the filename here.
en: Localized file|help.txt
pl: help-pl.txt

en: Encoding of help.txt|UTF-8
pl: Kodowanie help-pl.txt|UTF-8

en: Online Help
pl: Pomoc on-line

en: View a brief introduction to aptitude
pl: Wyświetla krótkie wprowadzenie do Aptitude

en: Help
pl: Pomoc

note: TRANSLATORS: You can translate README and set the filename here.
en: Localized file|README
pl: README

en: Encoding of README|ISO_8859-1
pl: Kodowanie README|ISO_8859-1

en: User's Manual
pl: Podręcznik użytkownika

en: Read the full user's manual of aptitude
pl: Podręcznik użytkownika aptitude

en: Manual
pl: Podręcznik

en: View a list of frequently asked questions
pl: Wyświetla najczęściej zadawane pytania na temat Aptitude

en: News
pl: Nowości

en: View the important changes made in each version of %s
pl: Wyświetla najważniejsze zmiany w kolejnych wersjach %s

en: Unable to remove the old temporary directory; you should remove %s by hand.
pl: Nie można usunąć starego katalogu tymczasowego. Katalog %s musi być usunięty ręcznie.

en: Will not remove %s; you should examine the files in it and remove them by hand.
pl: Katalog %s nie zostanie usunięty. Należy przejrzeć jego zawartość i samodzielnie usunąć zbędne pliki.

en: It appears that a previous version of aptitude left files behind in %s.  These files are probably useless and safe to delete.%n%nDo you want to remove this directory and all its contents?  If you select "No", you will not see this message again.
pl: W katalogu %s znajdują się pliki pozostawione zapewne przez wcześniejszą wersję aptitude. Najprawdopodobniej są one zbędne i można je bezpiecznie skasować.%n%nUsunąć ten katalog wraz z zawartością? Po wybraniu "Nie" komunikat ten nie będzie ponownie wyświetlany.

en: View the progress of the package download
pl: Widok postępów pobierania pakietów

en: Package Download
pl: Pobieranie pakietów

en: %BWARNING%b: untrusted versions of the following packages will be installed!%n%nUntrusted packages could %Bcompromise your system's security%b.  You should only proceed with the installation if you are certain that this is what you want to do.%n%n
pl: %BUWAGA%b: zostaną zainstalowane niepewne wersje podanych pakietów!%n%nNiepewne pakiety mogą %Bzagrozić bezpieczeństwu systemu%b. Kontynuuj instalację tylko jeżeli dobrze wiesz co chcesz zrobić.%n%n

en: Really Continue
pl: Kontynuacja mimo tego

en: Abort Installation
pl: Przerwanie instalacji

en: Preview of package installation
pl: Przegląd planowanych działań

en: View and/or adjust the actions that will be performed
pl: Przeglądanie i modyfikowanie akcji do wykonania

en: Some packages were broken and have been fixed:
pl: Niektóre pakiety miały niespełnione zależności. Wprowadzono zmiany:

en: No solution to these dependency problems exists!
pl: Nie istnieje rozwiązanie problemów z zależnościami!

en: Ran out of time while trying to resolve dependencies (press "%s" to try harder)
pl: Przy rozwiązywaniu problemów z zależnościami przekroczono limit czasu (wciśnij "%s" by próbować dalej)

en: Installing/removing packages requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
pl: Instalowanie/usuwanie pakietów wymaga uprawnień administratora, których nie posiadasz. Przełączyć na konto administratora?

en: Become root
pl: Uzyskaj prawa administratora

en: Don't become root
pl: Porzuć prawa administratora

en: No packages are scheduled to be installed, removed, or upgraded.
pl: Nie jest zaplanowana instalacja, aktualizacja ani usunięcie żadnych pakietów.

en: No packages will be installed, removed or upgraded.  Some packages could be upgraded, but you have not chosen to upgrade them.  Type "U" to prepare an upgrade.
pl: Żadne pakiety nie zostaną zainstalowane, zaktualizowane ani usunięte. Pewne pakiety mogłyby być zaktualizowane, jednak wybrano pozostawienie ich w bieżących wersjach. Wciśnij "U" aby przygotować aktualizację.

en: Updating package lists
pl: Uaktualnianie list pakietów

en: View the progress of the package list update
pl: Widok postępów uaktualniania list pakietów

en: List Update
pl: Uaktualnianie list

en: Updating the package lists requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
pl: Uaktualnianie listy pakietów wymaga uprawnień administratora, których nie posiadasz. Przełączyć na konto administratora?

en: Waste time trying to find mines
pl: Tracenie czasu na poszukiwaniu min

en: Cleaning while a download is in progress is not allowed
pl: Nie można czyścić archiwum w czasie pobierania pakietów

en: Downloaded package files have been deleted
pl: Usunięto pobrane pliki pakietów

en: Cleaning the package cache requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
pl: Czyszczenie magazynu podręcznego pakietów wymaga uprawnień administratora, których nie posiadasz. Przełączyć na konto administratora?

en: The apt cache file is not available; cannot auto-clean.
pl: Informacje o pakietach są niedostępne, nie można usunąć nieaktualnych plików.

en: Obsolete downloaded package files have been deleted, freeing %sB of disk space.
pl: Usunięto nieaktualne pliki pakietów, zwalniając %sB na dysku.

en: Deleting obsolete files requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
pl: Usuwanie nieaktualnych plików wymaga uprawnień administratora, których nie posiadasz. Przełączyć na konto administratora?

en: No more solutions.
pl: Nie ma więcej rozwiązań.

en: Unable to find a solution to apply.
pl: Nie można znaleźć rozwiązania do zastosowania.

en: Ran out of time while trying to find a solution.
pl: Poszukując rozwiązania przekroczono limit czasu.

en: Resolve Dependencies
pl: Rozwiązywanie zależności

en: Search for solutions to unsatisfied dependencies
pl: Poszukiwanie rozwiązań problemów z niespełnionymi zależnościami

en: Unable to open %ls
pl: Nie można otworzyć %ls

en: Error while dumping resolver state
pl: Błąd w czasie zapisu stanu procedury rozwiązywania zależności

en: ^Install/remove packages
pl: Za^instaluj/usuń pakiety

en: ^Update package list
pl: ^Uaktualnij listę pakietów

en: Mark Up^gradable
pl: Zaznacz ^do aktualizacji

en: ^Forget new packages
pl: ^Zapomnij o nowościach

en: Canc^el pending actions
pl: Anuluj za^planowane zadania

en: ^Clean package cache
pl: Wyczyść ^archiwum pakietów

en: Clean ^obsolete files
pl: Usuń ^nieaktualne pliki

en: ^Reload package cache
pl: ^Odśwież archiwum pakietów

en: ^Play Minesweeper
pl: ^Saper

en: ^Become root
pl: Uzyskaj p^rawa administratora

en: ^Quit
pl: Za^kończ

en: Undo
pl: Cofnij

en: ^Install
pl: ^Instaluj

en: Flag the currently selected package for installation or upgrade
pl: Dodaje wybrany pakiet do instalowanych/aktualizowanych

en: ^Remove
pl: ^Usuń

en: Flag the currently selected package for removal
pl: Dodaje wybrany pakiet do usuwanych

en: ^Purge
pl: ^Wyczyść

en: Flag the currently selected package and its configuration files for removal
pl: Dodaje wybrany pakiet do usuwanych wraz z plikami konfiguracyjnymi

en: ^Keep
pl: ^Pozostaw

en: Cancel any action on the selected package
pl: Odwołuje planowane działania na wybranym pakiecie

en: ^Hold
pl: ^Zatrzymaj

en: Cancel any action on the selected package, and protect it from future upgrades
pl: Odwołuje planowane działania na wybranym pakiecie i zapobiega jego uaktualnieniom w przyszłości

en: Mark ^Auto
pl: ^Automatyczny

en: Mark the selected package as having been automatically installed; it will automatically be removed if no other packages depend on it
pl: Oznacza wybrany pakiet jako zainstalowany automatycznie, czyli przeznaczony do usunięcia, gdy nie będzie przez nic wymagany

en: Mark ^Manual
pl: Żą^dany

en: Mark the selected package as having been manually installed; it will not be removed unless you manually remove it
pl: Oznacza wybrany pakiet jako zainstalowany ręcznie i niepodlegający automatycznemu usuwaniu

en: ^Forbid Version
pl: Za^broń tej wersji

en: Forbid the candidate version of the selected package from being installed; newer versions of the package will be installed as usual
pl: Zabrania instalacji kandydującej wersji wybranego pakietu; nowsze wersje będą instalowane normalnie

en: I^nformation
pl: I^nformacje

en: Display more information about the selected package
pl: Wyświetla szczegółowe informacje o wybranym pakiecie

en: C^ycle Package Information
pl: C^ykliczne przełączanie informacji o pakiecie

en: Cycle through the modes of the package information area: it can show the package's long description, a summary of its dependency status, or an analysis of why the package is required.
pl: Cykliczne przełączanie trybów wyświetlania w obszarze informacji o pakiecie: może być wyświetlany długi opis, podsumowanie zależności pakietu lub uzasadnienie dlaczego pakiet jest wymagany.

en: ^Changelog
pl: Dzi^ennik zmian

en: Display the Debian changelog of the selected package
pl: Wyświetla dziennik zmian wybranego pakietu

en: ^Examine Solution
pl: ^Wyświetl rozwiązanie

en: Examine the currently selected solution to the dependency problems.
pl: Wyświetla szczegóły aktualnie wybranego rozwiązania problemów z zależnościami

en: Apply ^Solution
pl: ^Zastosuj rozwiązanie

en: Perform the actions contained in the currently selected solution.
pl: Wykonuje działania składające się na aktualnie wybrane rozwiązanie

en: ^Next Solution
pl: ^Następne rozwiązanie

en: Select the next solution to the dependency problems.
pl: Wybiera następne rozwiązanie problemów z zależnościami

en: ^Previous Solution
pl: ^Poprzednie rozwiązanie

en: Select the previous solution to the dependency problems.
pl: Wybiera poprzednie rozwiązanie problemów z zależnościami

en: ^First Solution
pl: P^ierwsze rozwiązanie

en: Select the first solution to the dependency problems.
pl: Wybiera pierwsze rozwiązanie problemów z zależnościami.

en: ^Last Solution
pl: O^statnie rozwiązanie

en: Select the last solution to the dependency problems that has been generated so far.
pl: Wybiera ostatnie wygenerowane do tej pory rozwiązanie problemów z zależnościami

en: Toggle ^Rejected
pl: Przełącz ^odrzucenie

en: Toggle whether the currently selected action is rejected.
pl: Zmienia decyzję o odrzuceniu wybranej akcji

en: Toggle ^Approved
pl: Przełącz ^akceptację

en: Toggle whether the currently selected action is approved.
pl: Zmienia decyzję o akceptacji wybranej akcji

en: ^View Target
pl: Wyświetl ^cel

en: View the package which will be affected by the selected action
pl: Wyświetla informacje o pakiecie, którego dotyczy wybrana akcja

en: Reject Breaking ^Holds
pl: O^drzucaj naruszenia zatrzymań

en: Reject all actions that would change the state of held packages or install forbidden versions
pl: Odrzucanie wszystkich akcji, które zmieniłyby stan zatrzymania pakietów lub mogły zainstalować ich zabronione wersje

en: ^Find
pl: ^Znajdź

en: Search forwards
pl: Nowe wyszukiwanie

en: ^Find Backwards
pl: Z^najdź poprzedni

en: Search backwards
pl: Nowe wyszukiwanie wstecz

en: Find ^Again
pl: Znaj^dź kolejny

en: Repeat the last search
pl: Powtarza wyszukiwanie

en: Find Again ^Backwards
pl: Ponownie zn^ajdź poprzedni

en: Repeat the last search in the opposite direction
pl: Powtarza wyszukiwanie w przeciwnym kierunku

en: ^Limit Display
pl: ^Filtruj

en: Apply a filter to the package list
pl: Ogranicza wyświetlaną listę pakietów

en: ^Un-Limit Display
pl: ^Usuń filtr

en: Remove the filter from the package list
pl: Usuwa ograniczenie wyświetlanej listy pakietów

en: Find ^Broken
pl: Znajdź ^problem

en: Find the next package with unsatisfied dependencies
pl: Szuka kolejnego pakietu z niespełnionymi zależnościami

en: ^Preferences
pl: ^Preferencje

en: ^UI options
pl: Opcje ^interfejsu

en: Change the settings which affect the user interface
pl: Zmienia opcje dotyczące interfejsu użytkownika

en: ^Dependency handling
pl: ^Zależności

en: Change the settings which affect how package dependencies are handled
pl: Zmienia opcje dotyczące zależności między pakietami

en: ^Miscellaneous
pl: ^Różne

en: Change miscellaneous program settings
pl: Zmienia różne inne opcje programu

en: ^Revert options
pl: Przywróć ^domyślne

en: Reset all settings to the system defaults
pl: Przywraca wszystkim opcjom wartości domyślne

en: ^Next
pl: ^Następny

en: View next display
pl: Wyświetla następny widok

en: ^Prev
pl: ^Poprzedni

en: View previous display
pl: Wyświetla poprzedni widok

en: ^Close
pl: ^Zamknij

en: Close this display
pl: Zamyka bieżący widok

en: New Package ^View
pl: Nowy ^widok pakietów

en: Create a new default package view
pl: Tworzy nowy standardowy widok listy pakietów

en: Audit ^Recommendations
pl: P^olecane pakiety

en: View packages which it is recommended that you install, but which are not currently installed.
pl: Wyświetla niezainstalowane pakiety, których instalacja jest polecana

en: New ^Flat Package List
pl: Nowy płaski w^idok pakietów

en: View all the packages on the system in a single uncategorized list
pl: Wyświetla wszystkie pakiety bez podziału na kategorie

en: New ^Debtags Browser
pl: Nowa przeglądarka ^etykiet

en: Browse packages using Debtags data
pl: Pozwala na przeglądanie pakietów według etykiet Debtags

en: ^About
pl: ^O Aptitude

en: View information about this program
pl: Wyświetla informacje o programie

en: ^Help
pl: ^Pomoc

en: View the on-line help
pl: Wyświetla pomoc Aptitude

en: User's ^Manual
pl: Podręcznik ^użytkownika

en: View the detailed program manual
pl: Wyświetla podręcznik użytkownika programu

en: ^News
pl: ^Nowości

en: View the important changes made in each version of
pl: Wyświetla najważniejsze zmiany w kolejnych wersjach

en: ^License
pl: Li^cencja

en: Actions
pl: Akcje

en: Search
pl: Znajdź

en: Options
pl: Opcje

en: Views
pl: Widoki

en: yes_key
pl: t

en: no_key
pl: n

en: %s changes
pl: Zmiany w %s

en: View the list of changes made to this Debian package.
pl: Wyświetla listę zmian w kolejnych wersjach pakietu.

en: Preparing to download the changelog of %s
pl: Przygotowanie do pobierania dziennika zmian pakietu %s

en: Failed to download the changelog of %s: %s
pl: Pobierania dziennika zmian pakietu %s nie powiodło się: %s

en: Downloading the changelog of %s
pl: Pobieranie dziennika zmian pakietu %s
