arandr 0.1.7.1 - en to he translation catalogue (35 entries)

en: _Layout
he: _פריסה

en: _View
he: ת_צוגה

en: _Outputs
he: התקני פ_לט

en: Dummy
he: מדומה

en: _System
he: מ_ערכת

en: _Keybindings (Metacity)
he: _צירופי מקשים (Metacity)

en: _Help
he: ע_זרה

en: Script Properties
he: מאפייני סקריפט

en: Script
he: סקריפט

en: XRandR failed:
    %s
he: XRandR נכשל:
    %s

en: Open Layout
he: פתיחת פריסה

en: Save Layout
he: שמירת פריסה

en: ARandR Screen Layout Editor
he: עורך פריסות המסך ARandR

note: # translators, please translate in the style of "Another XRandR GUI # (ein weiteres GUI für XRandR)" so users get both the explanation of # the acronym and a localized version.
en: Another XRandR GUI
he: עוד מנשק משתמש ל־XRandR

en: Accelerator
he: מאיץ

en: Action
he: פעולה

en: disabled
he: מושבת

en: New accelerator...
he: מאיץ חדש…

en: no action
he: אין פעולה

en: incompatible configuration
he: תצורה בלתי תואמת

en: other application
he: יישום אחר

en: No files in %(folder)r. Save a layout first.
he: אין קבצים תחת %(folder)r. עליך לשמור פריסה תחילה.

en: gconf not available.
he: gconf אינו זמין.

en: In order to configure metacity, you need to have the python gconf module installed.
he: כדי להגדיר את metacity, יש צורך במודול gconf לסביבת python מותקן.

en: Keybindings (via Metacity)
he: קיצורי מקשים (דרך Metacity)

en: Click on a button in the left column and press a key combination you want to bind to a certain screen layout. (Use backspace to clear accelerators, escape to abort editing.) Then, select one or more layouts in the right column.
    
    This will only work if you use metacity or another program reading its configuration.
he: יש ללחוץ על הכפתור בעמודה השמאלית וללחוץ על צירוף המקשים אותו ברצונך לקשר לפריסת מסך מסוימת. (ניתן ללחוץ על Backspace כדי למחוק מקשי החלפה, escape או לבטל את העריכה). לאחר מכן, יש לבחור פריסה אחת או יותר מהעמודה הימנית.
    
    תכונה זו תפעל רק אם יש לך metacity או כל תכנית אחרת שיודעת לקרוא את התצורה שלה.

en: Your configuration does not include an active monitor. Do you want to apply the configuration?
he: התצורה שלך אינה מכילה מסך פעיל. להחיל את התצורה?

en: Active
he: פעיל

en: Primary
he: עיקרי

en: Setting this resolution is not possible here: %s
he: אין אפשרות להגדיר את הרזולוציה דרך כאן: %s

en: This orientation is not possible here: %s
he: כיווניות זו אינה ניתנת להגדרה כאן: %s

en: Resolution
he: רזולוציה

en: Orientation
he: כיווניות

en: A part of an output is outside the virtual screen.
he: חלק מהפלט נמצא מחוץ למסך הווירטואלי.

en: An output is outside the virtual screen.
he: הפלט נמצא מחוץ למסך הווירטואלי.
