arandr 0.1.7.1 - en to sq translation catalogue (35 entries)

en: _Layout
sq: _Korniza

en: _View
sq: _Pamja

en: _Outputs
sq: _Daljet

en: Dummy
sq: Pa funksion

en: _System
sq: _Sistemi

en: _Keybindings (Metacity)
sq: _Lidhjet_me_butonat (Metacity)

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: Script Properties
sq: Cilësitë e tekstimit

en: Script
sq: Tekstim

en: XRandR failed:
    %s
sq: Gabim në XRandR:
    %s

en: Open Layout
sq: Hap kornizën

en: Save Layout
sq: Ruaj kornizën

en: ARandR Screen Layout Editor
sq: Ndryshues për kornizën e ekranit të ARandR

note: # translators, please translate in the style of "Another XRandR GUI # (ein weiteres GUI für XRandR)" so users get both the explanation of # the acronym and a localized version.
en: Another XRandR GUI
sq: Një tjetër pamje e XRandR

en: Accelerator
sq: Përshpejtues

en: Action
sq: Veprim

en: disabled
sq: ç'aktivizuar

en: New accelerator...
sq: Përshpejtues i ri ...

en: no action
sq: asnjë veprim

en: incompatible configuration
sq: konfigurim i papërshtatshëm

en: other application
sq: tjetër program

en: No files in %(folder)r. Save a layout first.
sq: Asnjë skedar në %(folder)r. Ruaj një kornizë në fillim.

en: gconf not available.
sq: gconf nuk është i pranishëm.

en: In order to configure metacity, you need to have the python gconf module installed.
sq: Në rastin e konfigurimit të metacity, ju duhet të instaloni pjesën e python gconf.

en: Keybindings (via Metacity)
sq: Lidhja e butonave (nëpërmjet Metacity)

en: Click on a button in the left column and press a key combination you want to bind to a certain screen layout. (Use backspace to clear accelerators, escape to abort editing.) Then, select one or more layouts in the right column.
    
    This will only work if you use metacity or another program reading its configuration.
sq: Klikoni një buton në kolonën e majtë dhe shtypni një kombinacion butonash që dëshironi për të krijuar një kornizë të caktuar të ekranit. (Përdorni butonin BACKSPACE për të pastruar përshpejtuesit, ESCAPE për të ndërprerë ndryshimet.) Pastaj, seleksiononi një ose më shumë korniza në kolonën e djathtë.
    Kjo do të funksionojë vetëm nqs ju përdorni METACITY ose një program tjetër për të lexuar konfigurimet.

en: Your configuration does not include an active monitor. Do you want to apply the configuration?
sq: Konfigurimi juaj nuk përmban një ekran aktiv. Dëshironi të vlejnë konfigurimet e deritanishme?

en: Active
sq: Aktiv

en: Primary
sq: Kryesor

en: Setting this resolution is not possible here: %s
sq: Ndryshimet e këtij rezolucioni nuk janë të mundura këtu: %s

en: This orientation is not possible here: %s
sq: Ky orientim rezolucioni nuk është i mundur këtu: %s

en: Resolution
sq: Rezolucioni

en: Orientation
sq: Orientacioni

en: A part of an output is outside the virtual screen.
sq: Një pjesë e rezultatit dalës është jashtë kornizave të ekranit virtual.

en: An output is outside the virtual screen.
sq: Kjo dalje është jashtë ekranit virtual.
