aravis master - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Frame rate:
hu: Képkockasebesség:

en: Auto
hu: Automatikus

en: Exposure:
hu: Expozíció:

en: Gain:
hu: Nyereség:

en: Id
hu: Azonosító

en: Manufacturer
hu: Gyártó

en: Model
hu: Modell

en: Serial
hu: Soros

en: Refresh camera list
hu: Kameralista frissítése

en: Start video acquisition
hu: Videovétel indítása

en: Pixel format:
hu: Képpontformátum:

en: Region size:
hu: Terület mérete:

en: pixels
hu: képpont

en: Region position:
hu: Terület pozíciója:

en: Binning:
hu: Csoportokra osztás:

en: page0
hu: oldal0

en: page1
hu: oldal1

en: Return to camera list
hu: Vissza a kameralistához

en: Save a snapshot into image folder
hu: Pillanatkép mentése a képmappába

en: Rotate image to the right
hu: A kép elforgatása jobbra

en: Flip image horizontally
hu: A kép vízszintes tükrözése

en: Flip image vertically
hu: A kép függőleges tükrözése

en: Acquisition settings
hu: Vételi beállítások

en: Aravis Simple Viewer
hu: Aravis egyszerű megjelenítő

en: Display the video stream from your cameras
hu: A videofolyam megjelenítése a kamerákról
