arctica-greeter - en to am translation catalogue (27 entries)

en: Enter password for %s
am: የመግቢያ ቃል ያስገቡ ለ %s

en: Failed to authenticate
am: ማረጋገጥ አልተቻለም

en: Failed to start session
am: ክፍለ ጊዜውን ማስጀመር አልተቻለም

en: Logging in…
am: በመግባት ላይ…

en: Back
am: ወደ ኋላ

en: Session Options
am: የክፍለ ጊዜ ምርጫዎች

en: Select desktop environment
am: የዴስክቶፕ አይነት ይምረጡ

en: Goodbye. Would you like to…
am: ደህና ይዋሉ ይህን ማድረግ ይፈልጋሉ

en: Shut Down
am: ማጥፊያ

en: Are you sure you want to shut down the computer?
am: በእርግጥ ኮምፒዩተሩን ማጥፋት ይፈልጋሉ?

en: Suspend
am: ማገጃ

en: Hibernate
am: ማስተኛ

en: Restart
am: እንደገና ማስጀመሪያ

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
am: %s (ነባር)

en: Guest Session
am: የእንግዳ ክፍለጊዜ

en: Please enter a complete e-mail address
am: እባክዎን ሙሉ የኢ-ሜይል አድራሻዎን ያስገቡ

en: Incorrect e-mail address or password
am: የተሳሳተ የኢ-ሜይል አድራሻ ወይንም የመግቢያ ቃል

en: Cancel
am: መሰረዣ

en: Set Up…
am: ማሰናጃ…

en: OK
am: እሺ

en: Server type not supported.
am: የሰርቨሩ አይነት የተደገፈ አይደለም

en: Domain:
am: ግዛት :

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
am: መግቢያ

en: Login as %s
am: መግቢያ እንደ %s

en: Retry
am: እንደገና መሞከሪያ

en: Retry as %s
am: እንደገና መሞከሪያ እንደ %s

en: Login
am: መግቢያ
